kio - en to az translation catalogue (1323 entries)

en: 
    The server said: "%1"
az: 
    Serverin cavabı: "%1"

en:  (Points to %1)
az:  (%1 girişini göstərir)

en:  byte |  bytes
az[0]:  bayt
az[1]:  bayt

en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

en:  days
az:  günlər

en:  second |  seconds
az[0]:  saniyə
az[1]:  saniyə

en: %1 (Error %2)
az: %1 (Xəta %2)

en: %1 (hidden)
az: %1 (gizli)

en: %1 Item | %1 Items
az[0]: %1 Obyekt
az[1]: %1 Obyekt

en: %1 contacted. Waiting for reply...
az: %1 qoşuldu. Cavab gözlənilir...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
az: %1 fayldır, halbuki qovluq gözlənilirdi.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
az: %1 qovluqdur, halbuki fayl gözlənilirdi.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
az: %1: SSL razılaşması alınmadı

en: %1 is required by the server, but is not available.
az: Server %1 tələb edir. lakin o mövcud deyil.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
az: %2 üçün %1

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
az: %2 cəhdi zamanı %1 gözlənilməz xəta baş verdi.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
az: %1 cəhdi zamanı giriş qadağan edildi.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
az: %1 icra edilmədi, çünki təyinat serveri fayl və qovluq qəbul etməyi rədd edir.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
az: %1 icra edilmədi, çünki resurs kilidləndi.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
az: %1, %2 üçün cəhd zamanı xəta baş verdi. Xəta səbəbləri haqqında məlumat aşağıdadır.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
az: %2 cəhdi zamanı gözlənilməz (%1) xəta ba. verdi.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
az[0]: <p>Siz<br/><b>%2%3</b><br/>-dan kukiləri qəbul etdiniz.Bu kukiləri qəbul etmək yoxsa rədd etmək istəyirsiniz?</p>
az[1]: <p>Siz<br/><b>%2%3</b><br/>-dan %1 kuki qəbul etdiniz. qəbul etmək yoxsarədd etmək istəyirsiniz?<br/>

en: &Accept
az: &Qəbul et

en: &Application
az: &Tətbiq

en: &Browse...
az: &Bax...

en: &Charset:
az: &Kodlaşma:

en: &Copy Here
az: Bura &Kopyala

en: &Current Session only
az: &Yalnız Cari Sessiya

en: &Description:
az: &Xüsusiyyətlər:

en: &Details
az: &Detallar

en: &Do not close when command exits
az: &Əmr başa çatdıqdan sonra bağlamamaq

en: &Enable Web search keywords
az: &Veb-axtarış üç açar sözləri aktiv et

en: &Execute
az: &Başlatmaq

en: &File type:
az: &Fayl növü:

en: &Filter:
az: &Süzgəc:

en: &Forever
az: &Həmişə

en: &Keyword delimiter:
az: &Ayırıcı:

en: &Link Here
az: &Link Yarat

en: &Location:
az: &Yer:

en: &Management
az: &İdarəetmə

en: &Move Here
az: Bura &Köçür

en: &Name:
az: &Ad:

en: &New...
az: &Yeni...

en: &No
az: &Xeyr

en: &Only show when using this application (%1)
az: &Yalnız bu tətbiq (%1) istifadə olunan zaman göstərmək

en: &Only these cookies
az: &Ancaq bu kukilər

en: &Only this cookie
az: &Ancaq bu kuki

en: &Open
az: &Aç

en: &Open folder with %1
az: Qovluğu %1 ilə &açın

en: &Open with %1
az: %1 ilə &aç

en: &Paste Clipboard Contents
az: Bufer yaddaş tərkiblərini &yerləşdir

en: &Paste File | &Paste %1 Files
az[0]: Faylı &yerləşdir
az[1]: %1 faylı &yerləşdir

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
az[0]: URL &yerləşdir
az[1]: %1 URL &yerləşdir

en: &Permissions
az: &İcazələr

en: &Policy
az: &Qayda

en: &Reject
az: &Ləğv et

en: &Reload List
az: Səhifəni &Yenilə

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
az: &Bütün fayl növləri üçün tətbiqlərlə əlaqələri yadda saxlamaq
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
az: &Bütün fayl növləri üçün tətbiqlərlə əlaqələri yadda saxlamaq
    "%1" (%2)

en: &Rename
az: &Adını dəyiş

en: &Resume
az: &Davam etmək

en: &Server response:
az: &Serverin cavabı:

en: &Shortcuts:
az: &Qısaltmalar:

en: &Show All Entries
az: &Bütün Girişləri Göstər

en: &Skip
az: Ö&tür

en: &Supported file types:
az: &Dəstəklənən fayl növləri:

en: &Use preferred keywords only
az: &Yalnız üstünlük verilən qısaltmalardan istifadə edin

en: &View Mode
az: &Baxış rejimi

en: &Work path:
az: &İş qovluğu:

en: &Yes
az: &Bəli

en: (%1, Link to %2)
az: (%1, Link %2 -də)

en: (Symbolic Link to %1)
az: (%1 yerinə simvolik keçid)

en: *|All Files
az: *|Bütün Fayllar

en: *|All Folders
az: *|Bütün qovluqlar

en: 1 File | %1 Files
az[0]: 1 File
az[1]: %1 Fayl

en: 1 Folder | %1 Folders
az[0]: 1 Qovluq
az[1]: %1 Qovluq

en: 1 day %2 | %1 days %2
az[0]: 1 gün %2
az[1]: %1 gün %2

en: 1 file | %1 files
az[0]: 1 fayl
az[1]: %1 fayl

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
az[0]: 1 alt qovluq
az[1]: %1 alt qovluq

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
az: <b>%1</b> / <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
az: <b>Tələbin detallar</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
az: <b>Mümkün hallar</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
az: <b>Mümkün problemlər</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
az: <b>Texniki səbəb</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
az: <h1>Kuki İdarəetməsi Üzrə Qısa Arayış</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
az: <h1>Kukilə</h1>Kuki faylları Konqueror-in (KDE tətbiqləri və onların istifadə etdiyi HTTP protokollar) sizin komputerinizdə saxladığı uzaq serverdən alınan məlumatlara sahibdir.Bu o deməkdir veb-server sizin haqqınızda və saytdakı fəaliyyətiniz barədə məlumatları sonradan istifadə üçün saxlaya bilər. Siz bunu şəxsi həyatınıza müdaxilə kimi qiymətləndirə bilərsiniz.<p></p>. Bununla belə kuki müəyyən hallarda faydalıdır. Məsələn onları internet maqazinlər tez-tez istifadə edirlər, belə ki, siz istədiyiniz məhsulu alış-veriş səbətinə ata bilərsiniz. Bəzi saytlar kukiləri dəstəkləyə bilən brauzer tələb edir. <p></p>Lakin bir çox insanlar şəxsi məlumatlarının gizlilikləri ilə kukilərin üstünlükləri arasında bir ortaq nöqtə olmasını i stəyirlər. KDE, kukilər ilə necə işlədiyini tənzimləmək imkanı təqdim edir. Məsələn siz KDE nin standart qaydalarını elə qura bilərsiniz ki, kuki serveri onları qurmaq istədikdə siz instənilən zaman onları qəbul və ya ləğv edə bilərsiniz. Məsələn sevdiyiniz alış-veriş saytınızdan bütün kukiləri qəbul edə bilrəsiniz Butün bunlar üçün siz konkret saytına daxil olarkən açılan dialoq pəncərəsindəki müvafiq düyməyə <i> vurun. Bu domen </i> 'qəbul et' tab-i altındadır və <i> Xüsusi Demon Qaydalarındakı </i> saytı seçin və qəbil edin. Bu KDE kukiləri etibarlı saytlardan kuki faylları sorğusuz qəbul etməyə imkan verir.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
az: <h1>Kukilər</h1><p>Kuki faylları Konqueror-in (KDE tətbiqləri və onların istifadə etdiyi HTTP protokollar) sizin komputerinizdə saxladığı məlumatlara sahibdir. Bu o deməkdir ki, veb server sonrakı istifadə üçün sizin haqqınızda və saytdakı fəaliyyətiniz barədə məlumatı komputerinizdə saxlaya bilər. Siz bunu şəxsi həyatınıza müdaxilə hesab edə bilərsiniz.</p><p> Bununla birlikdə kukilər müəyyən vəziyyətlərdə faydalıdır. Məsələn, bunlar çox vaxt İnternet mağazaları tərəfindən istifadəolunur, belə ki, "əşyalar alış-veriş səbətinə" qoya bilərsiniz. Bəzi saytlar üçünsə kukiləri dəstəkləyən bir brauzerinizin olması tələb olunur.</p><p>Buna görə də bəzi insanlar kimlik gizliliyi ilə kukilərin təqdim etdiyi üstünlüklər arasında otraq nöqtənin olması istəyirlər. HTTP KİO xidməti sizə kukilər ilə işləmək qaydasını özünüzə uyğun ayarlamaq imkanını təqdim edir. Məsələn siz elə bir standart qayda təyin edə bilərsiniz ki, hər dəfə server kuki göndərdikdə ona icazə verib verməycəyinizi sizdən soruşsun. Etibar etdiyiniz sevimli alış-veriş veb-saytlarınız üçün bu qaydanı qəbul etməklə hər dəfə kuki alınan zaman onların qəbul eidlib-edilməməsi soruşulmadan veb saytlara daxil ola bilərsiniz.

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
az: <h1>Genişləndirilmiş baxış imkanları</h1> By modulda KDE -nin bəzi axtarış imkanları tənzimlənir. <h2>Veb axtarış üç. açar söz</h2>Açar sözlər İnternetdə axtarış vasitəsini cəld işə salmaq üçün istifadə olunur. Məsələn brauzerin ünvansətrində "duckduckgo:frobozz" və ya "dd:frobozz" yazaraq siz DuckDuckGoaxtarış steminə sorğu gondərirsiniz və brauzer "frobozz" sözünün axtarışının nəticələrini göstərir. Daha sadə variant üçün Alt+F2 (əgər bu kombinasiyanı dəyişməmişsinizsə) yığaraq əmrlər sətrində qısaltmaları yazaraq axtarış edə bilərsiniz.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
az: <h1>Şəbəkə Tənzimləmələri</h1>Burada İnternet və şəbəkə əlaqələrini istifadə edərkən KDE proqramlarının davranışını təyin edə bilərsiniz. Bağlantıda fasilələr olarsa və ya İnternetə qoşulmaq üçün bir modemdən istifadə edirsinizsə, bu parametrləri tənzimləmək istəyə bilərsiniz.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
az: <h1>Proxy</h1><p>Proxy server, maşınınız və İnternet arasında yerləşən və veb səhifənin keşlənməsini və/və ya filtrlənməsi kimi xidmətlər təqdim edən bir ara proqramdır.</p><p>Proxy serverlərin keşlənməsi, əvvəlcədən daxil olduğunuz saytlara lokal saxlama və ya keşləmə qaydaları ilə daha sürətli girmə imkanı verir. Digər tərəfdən proksi serverlər süzgəcdən keçirmək, reklam, spam və ya bloklamaq istədiyiniz başqa bir şeyin qarşısını almaq imkanı verir.</p><p><u>Qeyd:</u> Bəzi serverlər hər iki zidməti təqdim edir.</p>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
az: <h1>Windows paylaşımlar</h1><p>Düzgün qurulduğu halda tətbiqlər SMB KİO xidməti (Konqueror kimi) istifadə etdikdə Microsoft Windows fayl sistemləri paylaşımlarına daxil ola bilər.</p><p>Paylaşılan mənbələrə daxil olmaq üçün istifadə olunan məlumatları burada göstərə bilərsiniz. Şifrələr lokal olaraq saxlanacaq və gözlə rahat oxuna bilməməsi üçün qarışdırılır. Təhlükəsizlik səbəbi ilə, bunu etmək istəməyə bilərsiniz, çünki parol ilə girişlər bu şəkildə açıqca təyin edilmişdir.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Veb qısaltmaları aktiv edir və ya söndürür. </p><p >Bunlar məlumatları İnternetdə və lokal diskdə tez axtarmağa və açmağa imkan verir. </p><p>KDE-də bir çox veb-qısaltmaları toplusu var. Belə bir veb-qısaltması Google axtarış sisteminə müraciət etməyə imkan verir. Bunu etmək üçün sadəcə olaraq axtarış sətrində 'gg' və ardınca axtarmaq istədiyiniz sözü daxil etmək kifayətdir. Məsələn: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Veb-qısaltmasının sizə uyğun adını daxil edin. </p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Standart veb-qısaltmanı seçin</p><p>Bu, tətbiqlərə axtarış sətrinə daxil edilmiş URL kimi olmayan söz və ifadələri avtomatik çevirməyə imkan verir.</p><p>Bu funksiyanı söndürmək üçün <span style="font-weight:600;"> HeçBiri</span> siyahıdan seçin.</p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
az: <li>Əlavə məlumatlar: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
az: <li>Tarix və Vaxt: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
az: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
az: <p>
    Cari sessiyanın sonunda başa çatması üçün nəzərdə tutulmuş müvəqqəti kukiləri avtomatik olaraq qəbul edin. Belə kukilər kompüterinizin sabit diskində və ya saxlama cihazında saxlanılmayacaqdır. Bunun əvəzinə, onlardan istifadə edən bütün tətbiqləri (məsələn, brauzerinizi) bağladığınız zaman kukilər  silinəcək. </p><p><u>Qeyd</u> Bu seçimi seçsəniz, həm də sessiya kukiləri üçün sayt xüsusi kuki qaydalarını ləğv edir.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
az: <p>Yoxlama cəmləri uyğun gəlmir.</p>Bu səhv yüklənmə ilə əlaqəli ola bilər. Faylı yenidən yükləməyə cəhd edin.<br/>Doğrulama hələ də uğursuz olarsa, faylın mənbəyi ilə əlaqə saxlayın.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
az: <p>Qismən yüklənən FTP faylları işarələ. </p><p>Bu seçim aktiv olduqda qismən yüklənən fayllar ".part" uzantısına malik olacaq. Bu uzantı fayllar tam yükləndikdən həmən sonra silinəcək.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
az: <p>SMB, SFTP və dogər protokollar vasitəsilə qismən yüklənən faylları işarələ.</p><p>Əgər bu seçim aktiv edilərsə qismən yüklənən fayllar ".part" uzantısına malik olacaq.Bu uzantı fayl tam yüklənən kimi silinəcək.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
az: <para>KDE <b>Finder</b>proqramının səbətini istifadə edir.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
az: <qt>
    <p>Kuki dəstəklənməsini aktiv edin. Adi halda siz kukilər dəstəyini aktiv etmək və şəxsi ehtiyaclarınıza uyğunlaşdırmaq istəyəcəksiniz.</p><p>
    Nəzərə alın ki, kukiləri söndürsəniz bəzi saytlardan istifadə edə bilməyəcəksiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
az: <qt>
    <p>Yuxarıdakı proxy parametrlərindən istifadə edilməməsi lazım olan host adlarının və ya ip ünvanlarının vergüllə ayrılmış siyahısını daxil edin.</p>
    <p>Verilmiş bir domen üçün bütün hostları istisna etmək istəyirsinizsə, onda nöqtədən əvvəl domen adını daxil edin. Məsələn, <i>kde.org</i>, daxil et <i> kde.org</i> üçün bütün host adlarını istisna etmək. '*' və ya '?' kimi simvollar. dəstəklənmir və heç bir təsiri olmayacaq.</p>
    <p>Əlavə olaraq, IP ünvanlarını da daxil edə bilərsiniz, məsələn 127.0.0.1 və alt şəbəkə ilə IP ünvanları, məsələn 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
az: <qt>
    Proksi ayarlarının və tənzimləmələrin avtomatik aşkarlanması.<p>
    Avtomatik aşkarlama <b>Veb Proxy Avtomatik Kəşf Protokolu (WPAD) </b>istifadə edərək həyata keçirilir.<p>
    <b>QEYD:</b> Bu seçim bəzi UNIX/Linux distributorlarında düzgün işləməyə və ya tamamilə işləməyə bilər.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
az: <qt>
    Yuxarıdakı proxy parametrlərinin yalnız <i>İstisnalar</i> siyahısında göstərilən ünvanlara tətbiq edilməsini istəyirsinizsə, bu xananı seçin.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
az: <qt>
    Uzaqdakı komputerdən alınan kukilərin necə idarə olunacağını müəyyənləşdirir:
    <ul>
    <li><b>Soruşmaq</b> hər dəfə server kuki faylını qurmağa çalışdığı zaman soruşmaq.</li>
    <li><b>İcazə vermək</b> susmaya görə bütün kuki faylları qəbul edilir.</li>
    <li><b>Seansın sonunadək icazə vermək</b> Kuki faylları qəbul edilir, ancaq seansın sonunda fəaliyyətini dayandırır.</li>
    <li><b>Rədd etmək</b>heç bir kuki faylı qəbul edilmir.</li>
    </ul><p>
    <u>QEYD:</u>xüsusi demonlar üçün aşağıda ayarlanması mümkün olan qaydalar susmaya görə olan qaydalardan üstün sayılır.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
az: <qt>
    Axtarış üçün istifadə olunacaq YRL ünvanını bura daxil edin. <br/>.\{@} or \{0} əvəzinə axtarış üçün mətn qoyulacaq. <br/>.\{@} istifadə edilmısi məsləhətdir, belə ki, axtarış nəticəsinin sətrindən axtarış üçün bütün dəyişənlər (name=value) bu şəkildə silinəcəkdir. Halbuki \{0} dəyişməz bir sətrlə əvəzolunacaqdır. <br/>Istifadəçi sorğusunda 'name = value' ilə verilən bir dəyəri təyin etmək üçün \{1} ... \{n} istifadə edərək, sorğudan müəyyən sözlər və \{name}istifadə edə bilərsiniz.<br/> Bundan əlavə, birdən çox istinadları (adlar, nömrələr və sətrlər) təyin etmək mümkündür (\ {name1, name2, ..., "string"}).<br/>İlk uyğun dəyər (soldan), ortaya çıxan URI üçün əvəz dəyəri olaraq istifadəediləcəkdir.<br/> stinad siyahısının sol hissəsindən heç bir şey uyğun gəlmirsə, sitata alınansətr standart dəyər kimi istifadə edilə bilər.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
az: <qt>
    Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>NO_PROXY</b>, proxy server istifadə edilməməsi lazım olan saytların ünvanlarını saxlamaq üçün istifadə olunur <p>
    Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>"Avtomatik aşkarlama"</b> düyməsini vura bilərsiniz.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
az: <qt>
    Bu qaydanın qəbul etdiyi host vı domeni dail edin, məs. <b>www.kde.org</b> və ya <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
az: <qt>
    <qt>
    Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>FTP_PROXY</b>, FTP proksi serverinin ünvanını saxlamaq üçün istifadə olunur<p>
    Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>"Avtomatik aşkarlama"</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
az: <qt>
    Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>HTTPS_PROXY</b>, HTTPS proksi serverinin ünvanını saxlamaq üçün istifadə olunur<p>
    Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>"Avtomatik aşkarlama"</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
az: <qt>
    Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>HTTP_PROXY</b>, HTTP proksi serverinin ünvanını saxlamaq üçün istifadə olunur.<p>
    Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>"Avtomatik aşkarlama"</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
az: <qt>
    Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>SOCKS_PROXY</b>, SOCKS proksi serverinin ünvanını saxlamaq üçün istifadə olunur<p>
    Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>"Avtomatik aşkarlama"</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
az: <qt>
    Xüsusi kuki qaydaları qurduğunuz saytların siyahısı. .Xüsusi qaydalar saytlar üçün standart qaydalardan üstündür.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
az: <qt>
    Kənar kuki kimi adlanan kukiləri ləğv edin. Bu kukilər hal-hazırda baxdığınız aytdakılardan fərqlənən kukilərdir. Məsələn, bu seçim işlədiyi müddətdə <b>www.foobar.com</b> a daxil olsanız, yalnız parametrlərinizə görə www.foobar.com-dan gələn kukilər işlənəcəkdir. Digər saytın kukiləri isə rədd ediləcək. Bu saytın sizin hər dəfəki fəaliyyətinizə görə profil yaratçaq şansını azaldır.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
az: <qt>
    İstıdiyiniz qaydanı seçin:
    <ul>
    <li><b>Qəbul et</b> - Bu sayta kukiləri təyin etməyə icazə verin</li>
    <li><b>Sesiyanın sonunadək qəbul edin</b> - Bu sayta kukiləri təyin etməyə icazə verin, ancaq bunlar sesiyanın sonunadək etibarlı olacaq.</li>
    <li><b>Rədd et</b> - kukiləri bu saytdan qəbul etməyin</li>
    <li><b>Sorğu</b> - Bu saytdan kuki aldıqda soruşun</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
az: <qt>
    Ünvan sətrində adi söz və ya ifadə yazdıqda avtomatik istifadə olunacaq axtarış sistemini seçin. Bu funksiyanı söndürmək üçün siyahıdan <b>HeçBiri</b>seçin.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
az: <qt>
    Proxy konfiqurasiyalarını qurmaq.
    <p>
    Proxy server, kompüteriniz və İnternet arasında yerləşən və veb səhifənin keşlənməsi və filtrlənməsi kimi xidmətlər təqdim edən bir ara maşındır. Proxy serverlərin keşləməsi, bu səhifələri lokal saxlayaraq ya da önə şəkərək ziyarət etdiyiniz veb saytlara daha sürətli girmə imkanı verir; filtrləmə proxy serverləri adətən reklam, spam və ya qəbul etmək istəmədiyiniz başqa şeyləri bloklamağa imkan verir.
    <p>
    İnternetə qoşulmaq üçün bir proxy serverindən istifadə etməyinizə və ya ehtiyacınız olmadığına əmin deyilsinizsə, İnternet xidmət təminatçınızın quraşdırma bələdçisinə və ya sistem rəhbərinizə müraciət edin.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
az: <qt>
    Buraya daxil edilən qısa yollardan KDE-də saxta URI sxemi kimi istifadə ediləbilər. Məsələn, <b>av</b> qısa yolu <b>av</b>:<b>mənim axtarışım</b> -da olduğu kimiistifadə edilə bilər
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
az: <qt>
    yeni qaydanı qəbul etmək üçün sadəcə <b>Əlavə Et</b> düyməsinə vur və vacib məlumatları daxil edin. Mövcud olan qaydanı dəyişmək üçün, <b>Dəyiş</b> düyməsindən istifadə et və yeni qaydanı qayda dialoqu pəncərəsindən seç. <b>Sil</b> düyməsinə vuraraq göstərilən demon üçün qaydanı silin. Əgər <b>Hamısını Sil</b> deyməsinə vursanız domen üçün bütün xüsusi qaydalar silinəcək.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
az: <qt><b>%1</b> istifadəçisinin ev qovluğu yoxdur.</qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
az: <qt><p>Bu siyahı tətbiqinizin idarə edə biləcəyi fayl növlərini göstərməlidir. Bu siyahı <u>mimetiplər</u> tərəfindən təşkil edilmişdir.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension (e-poçtun coxməqsədli uzantısı) fayl adları və uyğun <u>mimetipləri</u> əsasında məlumatların tipini müəyyənləşdirmək üçün standart bir protokoldur. Misal üçün: çiçək.bmp faylının adında nöqtədən sonra gələn "bmp" hissəsi bunun müəyyən bir şəkil növü olduğunu göstərir, <u>image / x-bmp</u>. Hansı fayl növünün hansı proqram tərəfindən açılacağını təyin etmək üçün sistemə bu genişləndirmə və mimetipləri idarə etmək üçün hər tətbiqin imkanları barədə məlumat verilməlidir. </p>
    <p>Bu proqramı bu siyahıda olmayan bir və ya bir neçə mimetip ilə əlaqələndirmək istəyirsinizsə, aşağıdakı düyməni <b>Əlavə et</b> vurun. Bu tətbiqetmənin idarə edə bilmədiyi bir və ya daha çox növü varsa, aşağıdakı <b>Sil</b> düyməsini vuraraq siyahıdan silə bilərsiniz.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
az: <qt><p>Sistemdə təyin olunmuş proxy ayarlarını isrifadə edin.</p>
    <p>Bəzi platformalar geniş sistem proxy konfiqurasiya məlumatlarını təklif edir və bu seçimi seçmək bu parametrləri istifadə etməyə imkan verir.</p>
    <p>Mac platformalarında</p>
    <p>Windows platformalarında</p>
    <p>Unix və Linux platformalarında bu cür sistem proxy parametrləri ümumiyyətlə dəyişkən mühitlər vasitəsilə müəyyən edilir. Aşağıdakı dəyişkən mühitlər aşkar edildikdə istifadə olunan proxy-lər:<b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
az: <qt> <center><b>%1</b></center>üçün qaydalar artıq mövcuddur. Siz onları əvəzləmək istəyirsiniz?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
az: <qt>Geniş sistem proxy məlumatlarını təyin etmək üçün istifadə olunan dəyişkən mühitlərin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd edin. <p>Bu xüsusiyyət, aşağıdakılar kimi tez-tez istifadə olunan dəyişən adlarsistemdə mövcud olduqda işləyir; HTTP_PROXY, FTP_PROXY və NO_PROXY. </qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
az: <qt>Bu düyməyə basaraq ana qovluğu daxil edin.<br /><br />Məsələn, əgər cari məkan file:/home/konqi olarsa bu düyməyə vurmaq sizi file:/home. qovluğuna götürəcək.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
az: <qt>Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>NO_PROXY</b>, proxy server istifadə edilməməsi lazım olan saytların ünvanlarını saxlamaq üçün istifadə olunur <p> Alternativ olaraq, bu dəyişənin özü-özünə aşkarlanması cəhd etmək üçün <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
az: <qt>Dəyişkən mühitin adını daxil edin məs. <b>SOCKS_PROXY</b>, SOCKS, proksi serverinin ünvanını saxlamaq üçün istifadə olunur<p>Alternativ olaraq, bu dəyişənin avtomatik kəşf edilməsinə cəhd etmək üçün <b>&quot;Öz-özünə aşkarlama&quot;</b> düyməsini vura bilərsiniz.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
az: <qt>Proqramı seçin. Əgər bu proqram siyahıda yoxdursa, adını daxil edin və ya seçmək üçün baxış düyməsinə vurun.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
az: <qt>Proqramı fayl növünə görə seçin:<b>%1</b>Əgər bu proqram siyahıda yoxdursa adını daxil edin və ya seçmək üçün baxış düyməsinə vurun.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
az: <qt> <b>%1</b> aça bilən proqramı seçin.Əgər belə proqram siyahıda yodursa adını daxil edin və ya seçmək üçün baxış düyməsinə vurun.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
az[0]: <qt>Bu faylı qçmaqda istifadə etmək üçün proqramı seçin.</qt>
az[1]: <qt> %1 faylı açmaq üçün istifadə olunan proqramı seçin.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
az: <qt>Bu <br/>%1 faylını açamaq üçün proqramı seçin</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
az: <qt> Əgər yalnlz cari proqram(%1) istifadə olunan zaman bu girişin göstörilməsini istəyirsinizsə bu ayarı seçin.<br /><br />əgər bu ayar seçilməyibsə bu giriş bütün tətbiqlərdə istifadə olunacaq.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
az: <qt>Müvəqqəti fayl.<b>%1</b> mövcud deyil.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
az: <qt> <b>%1</b>adlı istifadəçi yoxdur.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
az: <qt>Bu düymə müəyyən yerləri işarələməyə imkan verir. Əlfəcin əlavə edə, düzəldə və ya seçə biləcəyiniz əlfəcin menyusunu açmaq üçün bu düyməni vurun.<br /><br />Bu əlfəcinlər fayl dialoquna xasdır, əks halda KDE-nibaşqa yerlərində əlfəcinlər kimi fəaliyyət göstərir.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
az: <qt>Bu fayl növü seçicisidir. Faylın qeyd olunduğu formatı seçmək üçün istifadə olunur.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
az: <qt>Bu fayl siyahısına tətbiq ediləcək filtrdir. Filtrə uyğun olmayan fayl adları göstərilməyəcək.<p>Açılan menyudan əvvəlcədən qurulmuş filtrlərdən birini seçə bilərsiniz və ya birbaşa xüsusi bir filtri mətn sahəsinə daxil edə bilərsiniz. </p><p>* və ? kimi işarələrə icazə verilir.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
az: <qt>Bu ikon Giriş Nöqtəsində peyda olacaq.<br /><br />Bu düyməyə vuraraq başqa bir ikon seçin.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
az: <qt>Bu giriş ilə əlaqəli yerdir. Hər hansı etibarlı URL istifadə oluna bilər. Məsələn: <br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Mətn düzəliş qutusunun yanındakı düyməni vuraraq müvafiq URL-a baxa bilərsiniz.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
az: <qt>Bu dialoq faylını ayarlamaq menyusudur. Bu menyudan müxtəlif parametrlərə daxil olmaq mümkündür, bunlar:<ul><li>siyahıdakı faylların necə sıralanması< /li><li> görünüş növləri, o cümlədən simge və siyahı</li><li>gizli faylların göstərilməsi < / li><li>Yerlər paneli</li><li>fayl önizləmələri</li><li>qovluqları fayllardan ayırmaq</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
az: <qt>Bu mətn Giriş Nöqtəsi panelində görünəcək.<br /><br />bu yarlıq sizə bunun nə olduğunu xatırlatmaq üçün yadda saxlaya biləcəyiniz iki və ya üç sözdən ibarət olmalıdır. Əgər siz yarlıq daxil etməsəniz lokal qovluq adı ilə eyni olacaq.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
az: <qt>Göstərilən əmri başlatmaq olmur. Fayl və ya qovluq <b>%1</b> mövcud deyil.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
az: <qt>Mətn sahəsində yazdığınız zaman sizə mümkün oxşarlıqlar təqdim oluna bilər. Bu xüsusiyyət siçan sağ düyməsini basaraq və <b>Mətn Tamamlanması</b> menyusundan üstünlük verilən bir rejimi seçməklə idarə edilə bilər.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
az: &Yenidən Adlandır

[ctx: @action:button]
en: Add...
az: Əlavə edin...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
az: Hesablama...

[ctx: @action:button]
en: Change…
az: Dəyişdirin…

[ctx: @action:button]
en: Delete
az: Silin

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
az: Həmişəlik sil

[ctx: @action:button]
en: Edit...
az: Düzəliş edin...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
az: Səbəti boşaldın

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
az: %1 ilə baxın

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
az: Yaradın...

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
az: Təkrar

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
az: Təfərrüatlar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
az: &Düzəliş...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
az: &Çıxartmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
az: &Gizlədin

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
az: &Buraxılış

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
az: &Təhlükəsiz çıxartmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
az: &Ayırmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
az: Giriş əlavə edin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
az: Səbəti boşaldın

[ctx: @action:inmenu]
en: More
az: Bir Çox

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
az: Qoş

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
az: Yerləşdir

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
az: Bufer yaddaş tərkiblərini yerləşdir...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
az: Bir fayl yerləşdir

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
az: Bir qovluq yerləşdir

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
az[0]: Bir element yerləşdir
az[1]: %1 element yerləşdir

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
az: Buraxılış...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
az: Silin

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
az: Təhlükəsiz çıxartmaq...

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
az: Ayrılır...

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
az: &Digər Əməllər...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
az: # artan sıra ilə əvəz edəcək nömrələr sırası:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
az: <filename>%1</filename> icraediləbilən proqram kimi görünmür

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
az: <filename>%1</filename> tapılmadı, icraediləbilən prorama düzgün yolu daxil edin.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
az: <filename>%1</filename> adlı qovluql artıq mövcuddur.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
az: <filename>%1</filename> adlı fayl artıq mövcudur.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename> köçürülə bilmədi

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
az: <filename>%1</filename> ötürülə bilmir. çunki çox böyükdür. Təyin olunan fayl sistemi ancaq 4GB a qədər faylları dəstəkləyir

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
az: Yazmaq icazəsinin çatışmamazlığı səbəbindən xüsusiyyətlər saxlanıla bilmədi: <nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
az[0]: %1 elementi Səbətə atmaq istəyirsiniz?
az[1]: %1 elementi Səbətə atmaq istəyirsiniz?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
az: Bu elementi Səbətə atmaq istəyirsiniz?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az[0]: Siz bu %1 elemnti həmişəlik silmək istəyirsiniz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'> Bu silinən geri qaytarıla bilməz.</emphasis>
az[1]: Siz %1 elemntləri həmişəlik silmək istəyirsiniz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'> Bu silinən geri qaytarıla bilməz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az: Bu obyekti həmişəlik silinsin?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu ləğv edilə bilməz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az[0]: Siz bu obyekti həmişəlik silmək istəyirsiniz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'> Bu əməl ləğv edilə bilməz.</emphasis>
az[1]: Siz %1 obyektlərini həmişəlik silmək istəyirsiniz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'> Bu əməl ləğv edilə bilməz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az: Bu obyekti həmişəlik silinsin?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu silinən geri qaytarıla bilməz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az: Bütün elementləri səbətdən silmək istəyirsiniz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'> Bu əməl ləğv edilıə bilməz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
az: Geriyə

[ctx: @info]
en: Go forward
az: İrəli

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az[0]: %1 elementi çox böyük olduğu üçün onu səbətə atmaq mümkün deyil. Əvəzinə həmişəlik silinsin?<nl/><emphasis strong='true'>Bu silinəni geri qaytarmaq mümkün olmayacaq.</emphasis>
az[1]: %1 çox böyük olduğundan onu səbətə atmaq mümkün deyil. Əvəzinə o, həmişəlik silinsin?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>bu silinəni geri qaytarmaq mümkün olmayacaq.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
az: Çox böyük olduğu üçün bu elementi səbətə atmaq mümükün deyil. Əvəzinə o, həmişəlik silinsin?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu silinəni geri qytarmaq mümkün olmayacaq.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
az: Heç də bütün tətbiqlər proksi ayarlarını istifadə etmir, xüsusilə, <application>Firefox</application>və <application>Chromium</application> və ya bütün onlara əsaslanan və ya <application>Konqueror</application> &nbsp;daxil olmaqla <application>QtWebEngine</application> istifadə edən, <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> və <application>Falkon</application> bu ayarları istifadə etməyəcəkdir. Bəzi tətbiqlər, öz ayarlarında proksinin tənzimlənməsinə icazə verə bilər.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
az: <command>%1</command> əmri tapılmadı.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
az: <filename>%1</filename> faylı köçürülə bilmədi, çünki təyinat fayl sistemi belə böyük faylları dəstəkləmir

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
az: <filename>%1</filename> fayl adı istifadə oluna bilməz, çünki bu ad Əməliyyat Sistemi tərəfindən istifadə üçün qorunur.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
az: Bu <filename>%1</filename> adı nöqtə ilə başlayır, belə ki,standart qaydaya görə gizlədiləcək.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
az: <filename>%1</filename> adı, boşluqla başlayır, hansı ki, bu da digər potensial qəribəliklər arasında əlifba sırası ilə sıralanarkən, digər elementlərin önündə göstərilməsinə səbəb olacaq.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
az: <p>.Siz %1 saytına %2 istifadəçi adı ilə girmək üzrəsiniz, ancaq bu veb-sayt kimlik doğrulaması tələb etmir. Ola bilsin ki, sizi aldatmağa çalışırlar. </p><p>Siz doğrudan "%1" saytına daxil olmaq istəyirsiniz?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
az: (naməlum)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
az: (naməlum)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
az: Naməlum ölçü

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
az: Veb-qısaltmalarını üstünlük verilənlər kimi seçmək üçün bu xananı işarələ. <nl/>Üstünlük verilən qisaltmalar o yerdə istifadə olunur ki, orda eyni vaxtda yalnız məhdud sayda qısaltmalar verilə bilər.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
az: Hesablanmış yoxlama cəmi və gözlənilən yoxlama məbləği fərqlidir.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
az: Hesablanmış yoxlama cəmi və gözlənilən yoxlama cəmi uyğun gəlir.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
az: Verilən giriş etibarlı MD5, SHA1 və ya SHA256 yoxlama cəmi deyil.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
az: <para>Göstəriləndən daha köhnə olan faylların <emphasis strong='true'>avtomatik silinməsinə </emphasis> icazə verilməsi üçün bu xananı seçin. Verilən vaxt müddətindən köhnə olan faylları <emphasis strong='true'>yox </emphasis> avtomatik silməsi üçün bunu sönülü saxlayın.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
az: <para>Zibil qutusunu aşağıda göstərdiyiniz disk sahəsinin maksimum miqdarı ilə məhdudlaşdırmaq üçün bu xananı seçin. Əks təqdirdə, məhdudiyyətsiz olacaq.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
az: <para> KDE'nin zibil qutusunun boşaldılması <br>yalnız KDE'nin zibil qutusundakıları siləcək, Finder vasitəsi ilə Zibil qutusunun boşaldılması isəhər şeyi siləcəkdir.</ para></para>KDE'nin zibil əşyaları KDE.trash adlı qovluqda, zibil qutusundakı görünəcək.<para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
az: <para>Bu modulda veb qısaltmaların xüsusiyyətlərini tənzimləyə bilərsiniz. Qısaltmalar İnternetdə axtarış maşınının işini asanlaşdırır. Məsələn KDE layihəsi haqqında Google-də məlumat axtarmaq üçün sadəcə <emphasis>gg:KDE </emphasis> və ya <emphasis>google:KDE</emphasis> yazmağınız kifayətdir. </para><para>Standart axtarış sistemini təyin etməklə siz belə imkanları dəstəkləyən proqramların (məs., Konqueror) axtarış sətrində sözü və ya ifadəni daxil edərək axtarış edə bilərsiniz.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
az: <para>Faylların zibil qutusunda qala biləcəyi günlərin sayını təyin edin. Bundan köhnə olan istənilən fayllar silinəcəkdir.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
az: <para>Bu, zibil qutusuna ayrılacaq disk boşluğunun hesablanmış maksimum miqdarıdır.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
az: <para>Bu səbət üçün istifadə olunacaq çaksimum disk sahəsidir.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
az: <para>Ölçü həddinə çatdıqda əvvəlcə göstərdiyiniz faylların növünü silməyi üstün tutacaqsınız. Əgər bu sizi xəbərdar etmək üçün qurulmuşdursa, faylları avtomatik silmək əvəzinə bunu edəcəkdir.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
az: Qurğular

[ctx: @item]
en: Places
az: Yerlər

[ctx: @item]
en: Remote
az: Uzaq

[ctx: @item]
en: Removable Devices
az: Çıxarıla Bilən Qurğular

[ctx: @item]
en: Search For
az: Axtar

[ctx: @item]
en: Tags
az: Hədəflər

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
az: Əvvəlki

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
az: Heç nə

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
az: Susmaya görə

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
az: Qurğular

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
az: Bölməni gizlədin

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
az: "%1" bölməsini gizlədin

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
az: İkon ölşüsü

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
az: "%1" yeni vərəqdə açın

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
az: "%1" yeni pəncərədə açın

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
az: Yeni vərəqdə açın

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
az: Yeni pəncərədə açın

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
az: Başqa

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
az: Ölçüsünü avtomatik dəyişmək

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
az:  [Xidmətlər Arası]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
az: İstifadə Müddəti:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
az: Göstərilməyib

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
az: Serverlər, səhifə skriptləri

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
az: Təhlükəsiz serverlər, səhifə skriptləri

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
az: Serverlər

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
az: Yalnız təhlükəsiz severlər

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
az: Sessiyanın Sonu

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
az: Ləğv edildikdə, bu ölçüdən kiçik, qismən yükləməknmiş faylları avtomatik silmək:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
az[0]: Seçilən %1 elementin adını belə dəyiş:
az[1]: Seçilən %1 elementin adını belə dəyiş:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
az: <filename>%1</filename> -i bu şəkildə yenidən adlandır:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
az: Bir daha soruşmamaq

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
az: Bu ismarıc bundan sonra göstərilməsin

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
az: Bir daha soruşmamaq

[ctx: @title job]
en: Copying
az: Kopyalanır

[ctx: @title job]
en: Creating directory
az: Qovluq yaradılır

[ctx: @title job]
en: Deleting
az: Silinir

[ctx: @title job]
en: Examining
az: Hazırlıq

[ctx: @title job]
en: Mounting
az: Fayl sisteminin qoşulması

[ctx: @title job]
en: Moving
az: Köcürmə

[ctx: @title job]
en: Renaming
az: Addəyişmə

[ctx: @title job]
en: Transferring
az: Göndərmə

[ctx: @title job]
en: Unmounting
az: Ayrılır

[ctx: @title:column]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @title:column]
en: Group
az: Qrup

[ctx: @title:column]
en: Keywords
az: Açar sözlər

[ctx: @title:column]
en: Name
az: Ad

[ctx: @title:column]
en: Owner
az: Sahibi

[ctx: @title:column]
en: Permissions
az: İcazələr

[ctx: @title:column]
en: Preferred
az: Üstünlük Verilənlər

[ctx: @title:column]
en: Size
az: Ölçü

[ctx: @title:column]
en: Type
az: Növ

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
az: Adı

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
az: Başlamaq

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
az: Ə&məllər

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
az: Qovluğu bununla &açın

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
az: Qovluğu bununla &açın...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
az: Bununla &aç

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
az: Bununla &aç...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
az: Bura Kopyala

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
az: Köçürülmə Yeri

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
az: Ev Qovluğu

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
az: Bura Daşı

[ctx: @title:menu]
en: Move To
az: Daşınma Yeri

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
az: Root Qovluğu

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
az: Bax...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
az: Yoxlama cəmləri

[ctx: @title:tab]
en: Share
az: Paylaşmaq

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
az: Ə&sas

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
az: Kuki Qaydalarını Dəyiş

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
az: Veb Sayta Girişi Təsdiqləyin

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
az: Qaydalar Artıq Mövcuddur

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
az: Yeni Kuki Qaydaları

[ctx: @title:window]
en: New Folder
az: Yeni Qovluq

[ctx: @title:window]
en: Places
az: Yerlər

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
az: Adını Dəyişin

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
az: Adlarını Dəyiş

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
az: Yenilənmə Alınmadı

en: A file named %1 already exists.
az: %1 adlandırılmış faylı artıq mövcudur.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
az: Bir fayl və ya qovluğu öz içinə atmaq mümküm deyil

en: A file or folder named %1 already exists.
az: Fayl və Qovluq %1 adı artıq mövcuddur.

en: A folder cannot be moved into itself
az: Bir fayl və ya qovluq öz içinə köçürülə bilməz

en: A folder named %1 already exists.
az: %1 adlandırılmış qovluq artıq mövcuddur.

en: A more recent item named '%1' already exists.
az: '%1' adlı daha yeni bir məhsul artıq mövcuddur.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
az: Şəbəkənizi və ya serverinizi qoruyan bir şəbəkə firewallı (İnternet sorğularını məhdudlaşdıran bir cihaz) müdaxilə edərək bu istəyin qarşısını ala bilər.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
az: Ola bilsin serverlə əlaqənin kəsilməsinə səbəb olan protokol xətası baş verdi.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
az: Protokol xətası və ya uyğunsuzluq səbəbindən baş verə bilər.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
az: Təyinat nöqtəsində bir və birdən çox aralıq kolleksiyalar (quvluqlar) yaradılmayınca resurs yaradıla bilməz.

en: A similar file named '%1' already exists.
az: '%1' adlı oxşar bir fayl artıq mövcuddur.

en: A&dvanced Permissions
az: Ə&lavə icazələr

en: Above File Name
az: Fayl Adının Üstündə

en: Accep&t all cookies
az: Bütün kukiləri qəbu&l et

en: Accept
az: Qəbul et

en: Accept &until end of session
az: Sesiya başa çatanadək &qəbul et

en: Accept For Session
az: Sesiya üçün qəbul Et

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
az: Cari sessiyanın sonuna kimi kukiləri qəbul et

en: Accept for this &session
az: Bu &sessiya üçün qəbul et

en: Accept until end of session
az: Sesiyanın sonunadək qəbul edin

en: Access Denied
az: Giriş Qadağandır

en: Access Permissions
az: Giriş icazələri

en: Access denied
az: Giriş Qadağandır

en: Access denied to %1.
az: %1 giriş qadağandır.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
az: Giriş qadağandır.
    %1 faylına yazıla bilmir.

en: Access to restricted port in POST denied.
az: POST-da məhdud porta giriş rədd edildi.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
az: Göstərilən mənbəyə giriş rədd edildi, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
az: Sunucu giriş:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
az: Giriş faylları protokol %1 tərəfindən dəstəklənmir.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
az: Əməl: %1
    Mənbə: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
az: Ə&lavə seçimlər

en: Add File Type for %1
az: %1 üçün fayl tipini əlavə edin

en: Add Places Entry
az: Giriş Nöqtəsini Daxil Edin

en: Add a new Web search keyword
az: Yeni veb qısaltma əlavə edin

en: Add...
az: Əlavə et...

en: Advanced Options for %1
az: %1 üçün əlavə seçimlər

en: Advanced Permissions
az: Əlavə icazələr

en: All &cookies
az: Bütün &Kukilər

en: All Files
az: Bütün Fayllar

en: All Supported Files
az: Bütün Dəstəklənən Fayllar

en: All cookies from this do&main
az: Bu do&menin bütün kukiləri

en: Allow Expansion in Details View
az: Ətraflı Baxışda Genişləndirməyə icazə verin

en: Already Exists as Folder
az: Artıq Qovluq kimi verilib

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
az: Bağlantı <strong>%1</strong> olaraq qurulsa da, rabitə gözlənilməz bir nöqtədə kəsildi.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
az: Server ilə əlaqə qurulsa da, sorğu üçün ayrılmış müddət ərzində bir cavab alınmadı: <ul><li>Bağlantı qurmaq vaxtı: %1 saniyə</li><li>Cavab gözləmə vaxtı: %2 saniyə</li><li> Proxy serverə giriş vaxtı: %3 saniyə</li></ul> Unutmayın ki,KDE Sistem Parametrlərindəki Şəbəkə Parametrləri -> Bağlantı Seçimlərini seçərək bugözləmə parametrlərini dəyişdirə bilərsiniz.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
az: Halbuki, bir avadanlıq xətası baş verə bilər.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
az: Doğru identifikasiya təfərrüatlarını vermiş olsanız da, autentifikasiya uğursuz oldu, çünki server istifadə etdiyi metod %1 protokolunu həyata keçirən KDE proqramı tərəfindən dəstəklənmir.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
az: Göstərilən qaynaqdakı icazələri dəyişdirmək cəhdi <strong>%1</strong> uğursuz oldu.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
az: Göstərilən mənbənin sahibliyini dəyişdirmək cəhdi <strong>%1</strong> uğursuz oldu.

en: An attempt to create the requested folder failed.
az: Tələb olunan qovluğu yaratmaq cəhdi uğursuz oldu.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
az: Göstərilən mənbəni silmək cəhdi uğursuz <strong>%1</strong>.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
az: Resursun adı, növü, ölçüsü və s. kimi resursun statusu barədə məlumatı təyin etmək cəhdi <strong>%1</strong> uğursuz oldu.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
az: Tələb olunan əməliyyatı yerinə yetirmək üçün giriş cəhdi uğursuz oldu.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
az: Göstərilən qovluğu <strong>%1</strong>silmək cəhdi uğursuz oldu.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
az: Göstərilən mənbənin adını dəyişdirmək cəhdi <strong>%1</strong> uğursuz oldu.

en: An error occurred while accessing '%1'
az: '%1' giriş zamanı xəta baş verdi

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
az: '%1' giriş zamanl xəta baş verdi, fayl sisteminin cavabı: %2

en: An older item named '%1' already exists.
az: '%1' adlı köhnə bir məhsul artıq mövcuddur.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
az: Naməlum host xətası aşkarlandı, belə ki, server tələb olunan adla <strong>%1</strong>, internetdə yerləşə bilməz.

en: Appl&y to All
az: Ha&mısına aid edin

en: Apply Choice To
az: Seçimi Buna Uyğun Et

en: Apply changes to all subfolders and their contents
az: Dəyişiklikləri bütün alt qovluqlara və tərkiblərinə şamil edin

en: Arguments:
az: Arqumentlər:

en: Ascending
az: Artan

en: Ask
az: Soruş

en: Ask &for confirmation
az: Təsdiqləmək &sorğusu

en: At least %1
az: Ən azı %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
az: Ən azından Bir qovluq və bir fayl seçildi. Seçilən fayllar nəzərə alınmayacaq, seçilən qovluqlar isə siyahıya salınacaq

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
az: Eyni nəticəni yerinə yetirmək üçün başqa bir yol tapmağa çalışın.

en: Authentication Dialog
az: Kimlik Doğrulaması Dialoqu

en: Authentication Failed.
az: Kimlik Döğrulaması Alınmadı.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
az: Kimlik Doğrulaması alınmadı: Metod %1 dəstəklənmir

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
az: Giriş icazəsi verilmədi. %1 kimlik yoxlanılması dəstəklənmir

en: Authorization failed.
az: Giriş İcazəsi Təsdiq edilmədi.

en: Auto D&etect
az: Avtomatik A&şkarlama

en: Automaticall&y accept session cookies
az: Sesiyanın kukilərini &avtomatik qəbul et

en: Automatically select filename e&xtension
az: Avtomatik olaraq fayl adının u&zantısını seçin

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
az: Avtomatik olaraq fayl adının u&zantısını seçin (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
az: %2 sahəsindən %1 boşdur (%3istifadə olunub)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
az: Tərs sleş fayl və qovluq adlarında istifadə oluna bilməz.

en: Blocked request.
az: Sorğu qadağan edildi.

en: Bookmarks
az: Əlfəcinlər

en: C&ancel
az: İmtina &et

en: C&onnect
az: Q&oşul

en: C&ontinue
az: &Davam etmək

en: C&ontinue Loading
az: Yükləməyə D&avam et

en: Calculate
az: Hesablayın

en: Calculating...
az: Hesablanır...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
az: Hesablanır...%1 (%2)
    %3,%4

en: Can Only View
az: Yalnız baxmaq üçün

en: Can Only View Content
az: Yalnız tərkiblərə baxa bilərsiniz

en: Can Only View/Read Content
az: Tərkibləri yalnız baxa/oxuya bilərsiniz

en: Can View & Modify
az: Baxmaq və Dəyişmək olar

en: Can View & Modify Content
az: Tərkiblərə baxa və dəyişdirə bilərsiniz

en: Can View/Read & Modify/Write
az: Baxa/Oxuya və Dəyişə/Yaza bilərsiniz

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
az: "%1" protokolu üçün KİO xidmətini başlatmağa lazım olan soket yaratmaq mümkün olmadı.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
az: '%1' - də 'kioslave5' icra edici faylı tapılmadı

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
az: '%1' protokolu üçün KİO xidməti tapılmadı.

en: Canada
az: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
az: %1 protokolu icra olunmur

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
az: %1 protokolu tərəfindən tələb edilən proses başladıla bilmədi

en: Cannot Open Resource For Reading
az: Resursu oxumaq üçün aça bilmir

en: Cannot Open Resource For Writing
az: Resurs Yazılmaq Üçün Açıla Bilmir

en: Cannot Read From Resource
az: Mənbədən Oxuna Bilmir

en: Cannot Save Cookies
az: Kukilər Saxlanmadı

en: Cannot Write to Resource
az: Mənbəyə Yazıla Bilmir

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
az: Faylı %1 ünvanından %2 ünvanına kopyalana bilmir. (Xəta: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
az: "%1" Simvolik keçidi yaradıla bilmir.
    Hədəf fayl sistemi simvolik keçidləri dəstəkləmir.

en: Cannot open file
az: Fayl açılmır

en: Certificate chain:
az: Sertifikat zənciri:

en: Chan&ge...
az: Dəy&iş...

en: Change Attribute
az: Atributu Dəyişdir

en: Change File Owner
az: Faylın Sahibini Dəyişdirin

en: Change File Permissions
az: Fayl İcazələrini Dətişdirin

en: Change Timestamp
az: Vaxt Möhürünü Dəyişdirin

en: Change...
az: Dəyişin...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
az: Faylların atributlarının dəyişdirilməsi protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
az: Faylların sahibinin dəstəklənməsi protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
az: Hansısa bir proqramın qurğuya girişi olmadığina, onu istifadə etmədiyinə əmin olun və yenidən cəhd edin.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
az: Qurğunun qoşulduğuna əmin olun. Çıxarıla bilən qurğularda verilər (verilənlər) olmalıdır, portativ qurğular isə qoşulmalı və aktiv edilməlidir.; və yenidən cəhd edin.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
az: Əgər başlatmaq istədiyiniz proqram mətn formatından ibarətdirsə və ya əgər bu proqramın terminala çıxardığı məlumata baxmaq istəyirsinizsə bu parametri seçin.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
az: Əgər tətbiq çıxışda mətn formatında müvafiq məlumatı təqdim edirsə bu seçimi yoxlayın. Terminal emulatorunu açıq saxlamaq bu məlumatı əldə etməyə imkan verir.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
az: Tətbiqinizin başlandığını dəqiqləşdirmək istəyirsinizsə bu seçimi yoxlayın. Bu vizual rəy boş bir kursor və ya tapşırıq çubuğunda görünə bilər.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
az: Bu proqramı başqa bir istifadəçi İD ilə işə salmaq istəyirsinizsə, bu seçimi yoxlayın. Hər bir prosesin onunla əlaqəli fərqli bir istifadəçi İD-si var. Bu İD kodu, fayl girişi və digər icazələri müəyyənləşdirir. Bu seçimi istifadə etmək üçün istifadəçinin şifrəsi tələb olunur.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
az: Başqa heç bir tətbiqin və ya istifadəçinin faylı istifadə etmədiyinə və ya faylı kilidlədiyinə əmin olun.

en: Check your access permissions on this resource.
az: Bu resursda giriş icazənizi dəyişin.

en: Check your network connection status.
az: Şəbəkə bağlantınızın vəziyyətini yoxlayın.

en: Checksums match.
az: Yoxlama cəmi uyğun gəlir.

en: Choose Application
az: Tətbiqi Seçin

en: Choose Application for %1
az: %1 üçün tətbiqləri seçin

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
az: Veb-qısaltmalarının açar sözünü işarələmək üçün ayırıcı seçin.

en: Choose a different filename for the destination file.
az: Təyinat faylı üçün başqa bir ad seçin.

en: Choose an &icon:
az: &İkonu seçin:

en: Choose an alternate filename for the new file.
az: Yeni fayl üçün alternativ ad seçin.

en: Choose an alternate name for the new folder.
az: Yeni qovluq üçün alternativ ad seçin.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
az: Axtarış üçün söz və ifadələrin açar sözünü ayırmaq üçün ayırıcını seçin.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
az: Seçilmiş faylları aça biləcək proqramın adını seçin.

en: City:
az: Şəhər:

en: Class
az: Sinif

en: Cleanup:
az: Təmizlik:

en: Click for Location Navigation
az: Məkana Yol Göstərmək üçün kliklə

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
az: İstədiyinizi tapmaq məqsəfi ilə fayl sisteminizə baxmaq üçün buraya vurun.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
az: Bu tətbiqin istifadə edəcəyi üslubu dəyişdirmək, rəy, D-Bus seçimlərini başlatmaq və ya fərqli bir istifadəçi kimi işlətmək üçün buraya vurun.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
az: Tətbiqinizin idarə edə biləcəyi bir fayl növü (mimetype) əlavə etmək istəyirsinizsə bu düyməni vurun.

en: Click this button to create a new folder.
az: Bu düyməyə vursanız yeni qovluq yaranacaq.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
az: Bu düyməy vurmaq sizi geriyə sonuncu baxdığınız qovluğa götürəcək.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
az: Bu düyməyə vurmaq sizi irəli baxdığınız qovluğa götürəcək.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
az: Bu düyməyə vurmaq cari qovluğu yeniləyir.

en: Click to Edit Location
az: Məkana Düzəliş Etmək üçün kliklə

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
az: Yoxlama cəmini yaddaş buferinə kopyala.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
az: Yoxlam cəmini (checksum) yaddaş buferindən bu sahəyə yerləşdirin.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
az: Söndürülən bağlantılar protokol %1 tərəfindən dəstəklənmir.

en: Co&ntinue
az: Da&vam et

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
az: Qoşa Nöqtə

en: Comm&ent:
az: Şə&rh:

en: Command to execute
az: İcra üçün əmr

en: Common name:
az: Ümumi ad:

en: Communication with the local password server failed
az: Lokal parol serveri ilə əlaqə rabitə deyil

en: Compact View
az: Yığcam Baxış

en: Configure &Policy...
az: Qa&ydaları Tənzimlə...

en: Configure Web Shortcuts...
az: Veb qısaltmalarını ayarla...

en: Configure enhanced browsing features
az: Genişləndirilmi. brauzer ayarlarını konfiqurasiya edin

en: Connect to the Internet directly.
az: Proxy istifadə etmədən internetə Qoşul.

en: Connected to host %1
az: %1 hostuna qoşuldu

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
az: Serverlə Əlaqə Gözlənilmədən Kəsildi

en: Connection to Server Refused
az: Serverə Qoşulma Rədd Edildi

en: Connection to host %1 is broken.
az: %1 hostu ilə əlaqə kəsildi.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
az: Əlavə kömək üçün server idarəçisi ilə əlaqə saxlayın.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
az: Sever administratoru ilə əlaqə saxlayaraq onları bu xəta barəsində mılumatlandırın.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
az: Əlavə kömək üçün sistem idarəçisi və ya texniki dəstək qrupu və kompüter dəstəyi sisteminizlə əlaqə saxlayın.

en: Content:
az: Tərkibi:

en: Cookie Alert
az: Kuki xəbərdarlığı

en: Cookie Details
az: Kuki Təfərrüatları

en: Cookie Name
az: Kuki Adları

en: Copy
az: Kopyala

en: Copy Files
az: Faylları Kopyala

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
az: Yoxlama cəmini (checksum)kopyala və  bu sahəyə yerləşdir.<br/>Yoxalama cəmi (checksum) adətən faylı yüklədiyiniz sayt tərəfindən təmin edilir.

en: Copying files within %1 is not supported.
az: Faylların kopyalanması %1 ilə dəstəklənmir.

en: Could Not Accept Network Connection
az: Şəbəkə Bağlantısını Qəbul Etmək Olmur

en: Could Not Alter Permissions of Resource
az: Resursun İcazələrini Dəyişmək Alınmadı

en: Could Not Bind
az: Bağlanmadı

en: Could Not Cancel Listing
az: Dinlənilməni Ləğv Etmək Mümkün Olmadı

en: Could Not Change Ownership of Resource
az: Resursa Mülkiyyət Hüququnu Dəyişmək Mümkün Olmadı

en: Could Not Create Folder
az: Qovluq Yaradıla Bilmədi

en: Could Not Create Link
az: Link Yaradıla Bilmir

en: Could Not Create Network Connection
az: Şəbəkə bağlantısı yarada bilmədi

en: Could Not Create Socket
az: Socket Yaradıla Bilmədi

en: Could Not Create Symbolic Link
az: Simvolik Link Yaradılmadı

en: Could Not Delete Original File
az: Orijinal Fayl Silinə Bilmir

en: Could Not Delete Resource
az: Resursu Silmək Olmur

en: Could Not Delete Temporary File
az: Müvəqqəti Fayl Silinə Bilmədi

en: Could Not Determine Resource Status
az: Resurs Statusunu Təyin Etmək Mümkün Olmadı

en: Could Not Listen
az: Dinlənilə Bilmir

en: Could Not Listen for Network Connections
az: Şəbəkə Bağlantıları Dinlənilə Bilmir

en: Could Not Login: %1
az: %1 Daxil Olmaq Mümkün deyil

en: Could Not Mount Device
az: Qurğu Qoşulmur

en: Could Not Remove Folder
az: Qovluq Silinə Bilmədi

en: Could Not Rename Original File
az: Orijinal Fayl Silinə Bilmədi

en: Could Not Rename Resource
az: Resursun Adını Dəyişmək Mümkün Olmadı

en: Could Not Rename Temporary File
az: Müvəqqəti Faylın Adı Dəyişdirilmədi

en: Could Not Resume File Transfer
az: Fayl Köçürməsini Bərpa Mümkün Olmadı

en: Could Not Stat Resource
az: Resurs Başlaya Bilmədi

en: Could Not Unmount Device
az: Qurğunu Söndürmək Mümkün Olmadı

en: Could not accept %1.
az: %1 qəbul edilmədi.

en: Could not access %1.
az: %1 giriş xətası.

en: Could not bind %1.
az: %1 bağlantı alınmadı.

en: Could not change ownership for %1.
az: %1 üçün sahib dəyişdirilə bilmədi.

en: Could not change permissions for
    %1
az: %1
    üçün icazələr dəyişdirilmir

en: Could not change permissions for %1.
az: %1 üçün icazələr dəyişdirilmir.

en: Could not communicate with password server
az: Parol serveri ilə bağlantı alınmadı

en: Could not connect to host %1.
az: %1 hostuna qoşula bilmədi..

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
az: "%1" yaradıla bilmədi.
    Hədəf fayl sistemi (%2) fayl adında aşağıdakı simvollara icazə vermir: %3
    Əvəz etmək, seçilməsi icazə verilməyən simvolları (hədəf fayl adında) "_" (alt cizgi) ilə əvəz edəcək.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
az: "%1" yaradıla bilmədi.
    Hədəf fayl sistemi (%2) qovluğun adında aşağıdakı simvollara icazə vermir: %3
    Əvəz etmək, seçilməsi icazə verilməyən simvolları (hədəf qovluğunun adında) "_" (alt cizgi) ilə əvəz edəcək.

en: Could not create directory %1
az: %1 qovluğu yaradıla bilmir

en: Could not create socket for accessing %1.
az: %1 ünvanına giriş üçün socket yaradıla bilmədi.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
az: %1 Keçid faylı (Symlink) yaradılmır.
    Lütfən icazələri dəyişin.

en: Could not delete file %1.
az: %1 faylı silinmir.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
az: %1 orijinal faylı silinmir.
    Lütfən İcazələri dəyişin.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
az: %1 faylın bir hissəsi silinmir.
    Lütfən İcazələri dəyişin.

en: Could not download the proxy configuration script
az: Proxy ayarları skripti yüklənə bilmir

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
az: Proxy ayarları skripti yüklənə bilmir:
    %1

en: Could not enter folder %1.
az: %1 qovluğuna daxil olmaq mümkün deyil.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
az: İcra faylının adını '%1' proqramından çıxarmaq mümkün deyil, lütfən proqramın adını düzgün yazın.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
az: 'FindProxyForURL' və ya 'FindProxyForURLEx' tapmaq mümkün olmadı

en: Could not find a usable proxy configuration script
az: Proxy ayarları üçün uyğun senari tapılmadı

en: Could not find any application or handler for %1
az: %1 üçün hər hansı bir tətbiq və idarəedici tapılmadı

en: Could not find filename %1 in %2.
az: %2 -də %1 fayl adı tapılmadı.

en: Could not find program "mount"
az: "mount" proqramı tapılmadı

en: Could not find program "umount"
az: "unmoumt" proqramı tapılmadı

en: Could not find the program '%1'
az: '%1' proqramı tapılmadı

en: Could not get group id for given group name %1
az: Verilən %1 qrup adı üçün qrup kimliyi (İD) alınmadı

en: Could not get user id for given user name %1
az: Verilən %1 istifadəçi adı üçün istifadəçi kimliyi (İD) alına bilmədi

en: Could not listen %1.
az: %1 dinlənilə bilmədi.

en: Could not login to %1.
az: %1 ünvanına giriş alınmadı.

en: Could not make folder %1.
az: %1 qovluğu yaradılmır.

en: Could not modify the ownership of file %1
az: %1 sənədinin sahibini dəyişdirmək mümkün olmadı

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
az: <filename>%1</filename> sənədinin sahibliyini dəyişdirmək mümkün oladı. Sizin bu dəyişiklikləri etmək imtiyazınız yoxdur.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
az: Qurğu qoşula bilmədi.
    Xəta Hesabatı:
    %1

en: Could not read %1.
az: %1 oxuna bilmir.

en: Could not read file %1.
az: %1 faylı oxuma bilmir.

en: Could not remove %1, check permissions
az: %1 silinə bilmir, icazələri yoxlayın

en: Could not remove folder %1.
az: %1 qovluğu silinmir.

en: Could not rename file %1.
az: %1 faylın adı dəyişdirilmir.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
az: %1 orijinal faylın adı dəyişilə bilmir.
    Lütfən İcazələri dəyişin.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
az: Yarımçıq %1 faylın adı dəyişilmir.
    Lütfən icazələri dəyişin.

en: Could not resume file %1.
az: %1 fayl geri qaytarılmır.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
az: Xüsusiyyətləri saxlaya bilmədi. Yalnız yerli fayl sistemlərindəki girişlər dəstəklənir.

en: Could not start process %1.
az: %1 prosesi başladıla bilmir.

en: Could not terminate listing %1.
az: %1 bir siyahılanması bitmir.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
az: Qurğunu ayırmaq mümkün olmadı.
    Xəta Hesabatı:
    %1

en: Could not write to %1.
az: %1 üzərinə yazıla bilmir.

en: Could not write to file %1.
az: %1 faylına yazıla bilmir.

en: Country:
az: Ölkə:

en: Create Directory
az: Qovluq Yarat

en: Create Folder
az: Qovluq yaradın

en: Create New
az: Yenisini Yarat

en: Create Symlink
az: Keçid linki yarat

en: Create link to URL
az: URL -da link yarat

en: Create new folder in %1:
az: %1 daxilində yeni qovluq yaradın:

en: Created:
az: Yaradıldı:

en: Creating directory
az: Qovluq Yaratmaq

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
az: Qovluqların yaradılması protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
az: Simlink yaradılması protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Current connection is not secured with SSL.
az: Cari əlaqə SSL ilə qorunur.

en: Current connection is secured with SSL.
az: Cari əlaqə SSL ilə qorunur.

en: Cyclic Link Detected
az: Daimi Link Aşkar edildi

en: Cyclic Link Detected During Copy
az: Dairəvi Link Kopyalama Zamanı Aşkar edildi

en: D&elete
az: S&il

en: D-Bus Communication Error
az: D-Bus Vasitəsilə Bağlantıda Xəta

en: Data format:
az: Məlumat forması:

en: Date: %1
az: Tarix: %1

en: De&lete
az: Si&l

en: Default Policy
az: Standart Qayda

en: Default Web &search keyword:
az: Standart Veb axtarış açar &sözü:

en: Default for new files in this folder
az: Qovluqda yeni fayllar üçün standart

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
az: *|Bütün Fayllar

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
az: Yeni Qovluq

en: Default password:
az: Standart istifadəçi parolu:

en: Default user name:
az: Standart istifadəçi adı:

en: Delete
az: Sil

en: Delete A&ll
az: Ha&mısını Sil

en: Delete Biggest Files From Trash
az: Səbətdən Ən Böyük Faylları Silin

en: Delete Files
az: Faylları Sil

en: Delete Oldest Files From Trash
az: Səbətdən Ən Köhnələri Faylları Silin

en: Delete Permanently
az: Həmişəlik Silin

en: Delete files older than
az: Belə köhnə faylları silin

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
az: Sonsuz bir dövrə yaranmaması üçün dövrənin bir hissəsini silin və yenidən cəhd edin.

en: Delete the current file and try again.
az: Mövcud faylı silin və yenidən cəhd edin.

en: Delete the current folder and try again.
az: Cari qovluğu silin və yenidən cəhd edin.

en: Delete the highlighted Web search keyword
az: Seçilmiş veb-qısaltmanı silin

en: Deleting
az: Silmək

en: Deleting files from %1 is not supported.
az: %1 ünvanından faylların silinməsi dəstəklənmir.

en: Descending
az: Azalan

en: Description
az: Xüsusiyyətlər

en: Destination
az: Təyinat

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
az: Daha əvvəl dəyişikliyə uğramış təyinat faylları mənbə tərəfindən üzərinə yazılacaq, əks halda onlar buraxılacaq.

en: Detailed Tree View
az: Ətraflı Budaqlanan

en: Detailed View
az: Ətraflı Baxış

en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Details View
az: Ətraflı Baxış

en: Details:
az: Təfərrüfatlar:

en: Detect proxy configuration automatically
az: Proxy konfiqurasiyalarını avtomatik aşkarla

en: Device
az: Qurğu

en: Differences
az: Fərqlər

en: Directory
az: Qovluq

en: Directory Permissions: %1
az: Qovluq İcazələri: %1

en: Disable Passive FTP
az: Passiv FTP söndürün

en: Discrete GPU
az: Əlavə videokart

en: Disk Full
az: Disk Dolub

en: Display SSL &Information
az: SSL &Məlumatlarını Göstər

en: Do Not Delete
az: Silməmək

en: Do Not Know
az: Naməlum

en: Do Not Upload
az: Yükləməmək

en: Do not ask again
az: Bir daha soruşma

en: Do not close when command exits
az: Əmr icra olunduqdan sonra bağlamamaq

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
az: Bu faylı kopyalama və ya köçürməyin, əvəzinə növbəti elementə keçin

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
az: Bu qovluğu kopyalama və ya köçürməyin, yerinə növbəti elementə keçin

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
az[0]: Bu elementi Səbətə atmaq istəyirsiniz?
az[1]: Bu %1 elementi Səbətə atmaq istəyirsiniz?

en: Do you want to retry?
az: Tıkrarlamaq istəyirsiniz?

en: Domain
az: Domen

en: Domain:
az: Domen:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
az: Düzgün yeri daxil etdiyinizi bir daha yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: Double-check your proxy settings and try again.
az: Proxy ayarlarını bir daha yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: Drop the item into a different file or folder.
az: Obyekti başqa fayl və qovluğun üzərinə atın.

en: Edit
az: Düzəliş

en: Edit ACL Entry
az: ACL qeydini tənzimlə

en: Edit Places Entry
az: Giriş Nöqtəsini Tənzimləyin

en: Edit mode
az: Düzəliş rejimi

en: Effective
az: Effektiv bit

en: Empty the contents of the trash
az: Səbətdəkiləri boşaldın

en: Enable coo&kies
az: Ku&kiləri qktiv et

en: Enable launch feedback
az: Başlatma rəyini aktiv edin

en: Enable passive &mode (PASV)
az: Passiv reji&mi (PASV) aktiv et

en: Enable this flag to allow entering the folder.
az: Bu bayraq qovluğa daxil olmağa icazə verir

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
az: Bu bayraq faylı bir proqram olaraq icra etməyə icazə verir

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
az: Qovluqdakı fayl və qovluqları yalnız sahibi tərəfindən silinməsi və adının dəyişdirilməsi üçün bu seçimi edin. Digər istifadəçilər yalnız 'Məzmunu Dəyişdir' icazəsini tələb edən yeni fayllar əlavə edə bilərlər.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
az: Faylı icra edilə bilən kimi qeyd etmək üçün bu seçimi aktiv edin. Bu yalnız proqramlar və skriptlər üçün məna kəsb edir. Bu onları icra etmək istədiyiniz zaman tələb olunur.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
az: FTP -nin "passiv" rejimini aktiv et. Bu FTP'nin firewallun ardıncaişləməsinə icazə vermək üçün tələb olunur.

en: Encoding:
az: kodlıaşdırma:

en: Encryption:
az: Şifrələmə:

en: End of session
az: Sessiyanın sonu

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
az: Əmin olun ki qovluq var və boşdur və yenidən cəhd edin.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
az: Resursun mövcud olduğundan əmin olun və yenidən cəhd edin.

en: Enter descriptive label here
az: Təsvir etiketini bura daxil edin

[ctx: Enter folder]
en: Enter
az: Açmaq

en: Enter the address for the proxy configuration script.
az: Proxy konfiqurasiy skripti üçün  ünvan daxil edin.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
az: FTP proxy serverin ünvanını daxil edin.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
az: HTTP proxy serverin ünvanını daxil edin.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
az: HTTPS proxy serverin ünvanını daxil edin.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
az: SOCKS proxy serverin ünvanını daxil edin.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
az: Host və domen adını daxil edin, məs. .kde.org, this policy applies to.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
az: Axtarış təminatçısının sizin üçün uyğun adını bura daxil edin.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
az: FTP proxy serverin port nömrəsini daxil edin.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
az: HTTP proxy serverin portunu daxil edin.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
az: HTTPs proxy serverin port nömrəsini daxil edin.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
az: SOCKS proxy serverin port nömrəsini daxil edin.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
az: Proqramı başlatmaq istədiyiniz istifadəçi adını seçin.

en: Enter the user name you want to run the application as.
az: Proqramı, hansı istifadəçinin adından başlatmaq istədiyinizi seçin.

en: Entry Type
az: Qeydin növü

en: Environment Variables:
az: Mühit dəyişənləri:

en: Error saving image to %1
az: Şəklin %1 ünvanında saxlanmasında xəta

en: Error. Out of memory.
    %1
az: Xəta. Yaddaş azlığı.
    %1

en: Exceptions:
az: İstisnalar:

en: Exec
az: İcra

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
az: Gözlənilən yoxlama cəmi (checksum) (MD5, SHA1 or SHA256)...

en: Expires:
az: Bitmə vaxtı:

en: Explore in Filelight
az: Filelight-da baxın

en: FIXME: Document this
az: FIXME; Bunu Sənədləşdirin

en: FTP Options
az: FTP seçimlər

en: Failed to open %1
az: %1 açmaq mümkün olmadı

en: Failed to open the file.
az: Fayl açılmır.

en: File
az: Fayl

en: File Already Exists
az: Fayl Artıq Mövcuddur

en: File Changed
az: Fayl Dəyişdirildi

en: File Expected
az: Fayl gözlənilir

en: File System:
az: Fayl sistemi:

en: File is too large to be trashed.
az: Səbətə atmaq üçün bu fayl çox böyükdür.

en: File not found: %1
az: Fayl tapılmadı: %1

en: File or Folder Does Not Exist
az: fayl və ya Qovluq mövcud deyil

en: File or Folder dropped onto itself
az: Fayl və Qovluq öz üzərinə atılaraq açılmağa cəhd edildi

[ctx: File permission]
en: Sticky
az: Sticky biti

en: Filename for clipboard content:
az: Yaddaş buferi üçün faylının adı:

en: Filename for dropped contents:
az: Daşınan tərkiblər üçün fayla dı:

en: Files and folders selected
az: Faylar və qovluqlar seçildi

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
az: Fayllar və qovluqlar mövcud tərkibləri ilə mövcud qovluğa kopyalanacaqdır.
    Kataloqda mövcud bir faylla ziddiyyət yarandığı təqdirdə yenidən təsdiqlənmə istəniləcək.

en: Folder Already Exists
az: Qovluq Artıq Mövcuddur

en: Folder Expected
az: Qovluq gözlənilir

en: Folder Listing Unavailable
az: Qovluq siyahıları mövcud deyil

en: Folder moved into itself
az: Qovluq oz üzərinə yeri dəyişdirildi

en: Folders First
az: Öncə Qovluqlar

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
az: Bu əmrlərdən sonra proqramlar işə düşməyə başladıqda həqiqi ölçülərin parametrlərinin siyahısını göstərmək olar:
    %f - tək faylın adı
    %F - əgər tətbiq bir neçə faylı eyni vaxtda aça bilərsə bu zaman faylların suyahısı istfadə olunur
    %u - URL-ların siyahısı
    %d - açılan faylın qovluğu
    %D - Qovluqlatın siyahısı
    %i - nişan
    %m - kiçik nişan
    %c - başlıq sətri

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə icra faylının bu konteksdə başladılmasına icazə verilmədi.

en: Found a cyclic link in %1.
az: %1 daxilində dövri keçid aşkar olundu.

en: Found a cyclic link while copying %1.
az: %1 faylının kopyalanması zamanı dövri keçid aşkar olundu.

en: Free Space:
az: Boş sahə:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
az: Diski Təmizləmək üçün 1) Lazımsız və müvəqqəti faylları silin; 2) faylları kənar diskə (məs. CD-R) arxivləşdirin; və ya 3) daha çox yaddaşı olan diskdən istifadə edin.

en: From: %1, To: %2
az: Haradan: %1, Haraya: %2

en: Full Trash:
az: Səbət Dolduqda:

en: Get more Apps from Discover
az: Discover-dən daha çox tətbiqlər əldə edin

en: Global Options
az: Qobal Seçimlər

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
az: %1 -> %2 çağırışı zamanı yalnış cavab gəldi

en: Gro&up:
az: Qr&up:

en: Group
az: Qrup

en: Group:
az: Qrup:

en: Group:
az: Qrup:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
az: KDE səbətini idarə etmək üçün köməkçi proqram
    Qeyd: faylları zibil qutusuna köçürmək üçün ktrash deyil, "kioclient move 'url' trash: /"istifadə edin

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
az[0]: Burada siz gözləmə vaxtının ölçülərini təyin edə bilərsiniz. Bağlantınız çox yavaş olduqda, onları tətbiq etmək istəyə bilərsiniz. Maksimum icazə verilən dəyər 1 saniyədir.
az[1]: Burada siz gözləmə vaxtının ölçülərini təyin edə bilərsiniz. Bağlantınız çoxyavaş olduqda, onları tətbiq etmək istəyə bilərsiniz. Maksimum icazə verilən dəyər %1 saniyədir.

en: Hidden Files Last
az: Gizli fayllar sonda

en: Home Folder
az: Ev Qovluğu

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
az: Nəhəng (%1x%)

en: IP address:
az: İP ünvan:

en: Icon Position
az: İkon Mövqeyi

en: Icon file too big, download aborted
az: İkon faylı çox böyükdür, yükləmə ləğv edildi

en: Icon size: %1 pixels
az: İkonun ölçüsü: %1 piksel

en: Icons View
az: İkonları Göstər

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
az: Əgər bayraq "Sticky" bir qovluğa qoyulubsa, yalnız sahib və kök faylları silə və ya adlarını dəyişə bilər. Əks təqdirdə yazma icazəsi olan hər kəs bunu edə bilər.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
az: Bu fayl icra oluna bilər və bayraq qoyulubsa, bu qrupun icazələri ilə icra ediləcəkdir.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
az: Bu fayl icra oluna bilərsə və bayraq qoyulubsa, sahibinin icazəsi ilə icra ediləcəkdir.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
az: Bu bayraq qoyulubsa, bu qovluq qrupu bütün yeni fayllar üçün qurulacaq.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
az: Bu bayraq qoyulubsa, bu qovluğun sahibi bütün yeni sənədlərin sahibi olacaq.

en: If you do not trust this program, click Cancel
az: Bu proqrama etibar etmirsinizsə, "Ləğv et" vurun

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
az: Əgər siz server proqramının müəllifinin kim olduğunu bilirsinizlə bu hesabatı birba.a onalara göndərin.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
az: Tətbiqinizin idarə edə bilmədiyi bir fayl növünü (mimetip) silmək istəyirsinizsə, yuxarıdakı siyahıdakı mimetipi seçin və bu düyməni vurun.

en: Improperly Formatted URL
az: Yalnış Formatlanan URL

en: Information
az: Məlumat

en: Information Lookup Failure
az: Məlumat Axtarışında Xəta

en: Insert query placeholder
az: Sorğunun nümunəsini yerləşdirin

en: Internal Error
az: Daxili Xəta

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
az: Daxili Xəta
    Tam xəta hesabatını https://bugs.kde.org ünvanəna göndərin
    %1

en: Internal Error in Server
az: Serverdə Daxili Xəta

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
az: CopyOrMove-də daxili səv olmamalıdır

en: Internal error in server
    %1
az: Serverdə daxili xəta
    %1

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
az: Daxili xəta: istifadəçiyə hansı tətbiqi başladacağı sorğusu verilmədi

en: Invalid URL: %1
az: Yararsız URL: %1

en: Invalid checksum.
az: Korlanmış yoxlama cəmi.

en: Invalid combination of protocols.
az: Protokolun səhv kombinasiyası.

en: Is &executable
az: Bu &icra faylıdır

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
az[0]: 1 element
az[1]: %1 element

en: KDE SSL Information
az: KDE SSL Məlumatları

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
az: KDE protokol daxilində bir protokol vasitəsilə əlaqə qura bilir. Bu sorğu belə bir protokolun istifadə olunacağını ifadə etdi, lakin bu protokol belə bir hərəkətə qadir deyil. Bu nadir bir hadisədir və ehtimal ki proqramlaşdırmada bir səhv olduğunu göstərir.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
az: KDE bir protokol daxilində bir protokol vasitəsilə əlaqə qura bilir; göstərilən protokol yalnız belə vəziyyətlərdə istifadə üçün nəzərdə tutulmuşdur, lakin bu  həmin hallardan biri deyil. Bu nadir bir hadisədir və ehtimal ki proqramlaşdırmada hansısa səhvlər var.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
az: Bütün etiketlər

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
az: Masaüstü

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
az: Sənədlər

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
az: Yükləmələr

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
az: Ev

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
az: Bugün Dəyişdirili

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
az: Dünən Dəyişdirildi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
az: Musiqi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
az: Şəbəkə

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
az: Şəkillər

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
az: Əvvəlki Fayllar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
az: Əvvəlku Məkanlar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
az: Səbət

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
az: Videolar

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
az: KIO Exec - şəbəkədəki faylları açır, onların dəyişikliklərini izləyir və serverə yükləmək üçün icazə soruşur

en: Keep It
az: Saxlayın

en: Known Applications
az: Məlum Tətbiqlər

en: L&abel:
az: Y&arlıq:

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
az: Böyük (%1x%)

en: Launching %1
az: Başladılma %1

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
az: %1 başladılır

en: Limit to
az: Məhdudlaşdırın

en: Link to Device
az: Qurğuya Keçid

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
az: Qovluqların siyahıya alınması protokol %1 tərəfindən dəstəklənmir.

en: Location:
az: Yer:

en: Login OK
az: Giriş Alındı

en: Looking up correct file
az: Düzgün faylı axtarın

en: Looking up section
az: Bölğənin axtarış

en: MD5 digest:
az: MD5 toplusu:

en: Malformed URL
    %1
az: Səhv URL
    %1

en: Malformed URL %1
az: Xətalı URL %1

en: Malformed URL %1.
az: Səhv URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
az: Proxy server konfiqurasiya məlumatlarını əllə daxil edin.

en: Mark &partially uploaded files
az: &Qismən yüklənən faylları işarələ

en: Mark partially uploaded files
az: Qismən yüklənən faylları işarələ

en: Mask
az: Maska

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
az: Orta (%1x%)

en: Menu
az: Menyu

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
az: Mesaj göndərildi:
    İstifadəçi adı=%1 və parol=[gizli]
    
    Serverin cavabı:
    %2

en: Modified:
az: Dəyişdirildi:

en: Modify Web Shortcut
az: Veb-Qısaltmaya Düzəli. Et

en: Modify the highlighted Web search keyword
az: Seçilmiş veb-qısaltmanı dəyişdirin

en: More than one file provided
az: Birdən çox fayl təqdim edildi

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
az: Birdən çox qovluq seçildi və bu dialoq qovluqları qəbul etmir, belə ki, hansının girəcəyinə qərar vermək mümkün deyil. lütfən sıralamaq yalnız bir qovluq seçin.

en: More than one folder provided
az: Birdən çox qovluq təqdim edildi

en: Mount
az: Qoş

en: Mounted From:
az: Buradan qoşuldu:

en: Mounted On:
az: Qoşulduğu yer:

en: Mountpoint
az: Qoşulma Nöqtəsi

en: Move Items
az: Obyektləri Köcürün

en: Move the item into a different folder.
az: Obyekti başqa qovluğa daşıyın.

en: Move to Trash
az: Səbətə Daşı

en: Moving
az: Köçürmə

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
az: Birdən çox faylların yüklənməsi protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Name
az: Ad

en: Name for new link:
az: Yeni keçid üçün ad:

en: Name:
az: Ad:

en: Named group
az: Adlandırılmış qrup

en: Named user
az: Adlandırılmış istifadəçi

en: Navigate
az: Yol Göstər

en: Network
az: Şəbəkə

en: New Filename: %1
az: Yeni Fayl AdI: %1

en: New Folder...
az: Yeni Qovluq...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
az: Yeni Sahibi: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
az: Yeni İcazələr: %1

en: New Web Shortcut
az: Yeni Veb-Qısaltma

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
az: &Növbəti >>

en: Next to File Name
az: Fayl Adının Yanında

en: No Access
az: Giriş yoxdur

en: No Content
az: Tərkibi yoxdur

en: No Exec field in %1
az: %1 daxilində "Exec" sahəsi yoxdur

en: No Proxy
az: Proxy Yoxdur

en: No associated application
az: Əlaqələndirilmiş tətbiq yoxdur

en: No favicon found for %1
az: %1 üçün veb -sayt nişanı tapılmadı

en: No host specified.
az: Host göstərilməyib.

en: No hostname specified.
az: Hostname göstərilməyib.

en: No mail client found
az: Poçt müştərisi tapılmadı

en: No media in device for %1
az: %1 üçün Daşıyıcı yoxdur

en: No preferred search providers were found.
az: Üstünlük verilən axtarış təminatçısı tapılmadı.

en: No registered file type
az: Qeydiyyatdan keçən fayl növü yoxdur

en: No search providers were found.
az: Axtarış təminatçıları tapılmadı.

en: No terminal emulator found
az: Terminal emulyatoru tapılmadı

en: Nothing to Delete
az: Silməyə bir şey yoxdur

en: Nothing to Trash
az: Səbətə atmağa heç nə yoxdur

en: O&thers:
az: &Digəriləri:

en: O&wner:
az: Sa&hibi:

en: One or more files on this device are open within an application.
az: Bu cihazdakı bir və ya bir neçə fayl hansısa tətbiq tərəfindən istifadə olunur.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
az[0]: Bu cihazdalkı bir və ya bir neçə fayl <application>"%2"</application> tətbiqində açılıb.
az[1]: Bu cihazdakı bir və ya bir neçə fayl aşağıdakı tətbiqlərdə açılıb: <application>%2</application>

en: Only acce&pt cookies from originating server
az: Yalnız orijinal serverdən kukiləri qəb&ul et

en: Only executables on local file systems are supported.
az: Yalnız yerli fayl sistemlərindəki icra faylları dəstəklənir.

en: Only folders can be added to the Places panel.
az: Yerlər panelinə yalnız qovluqlar əlavə edilə bilər.

en: Only own&er can rename and delete folder content
az: Yalnız sahibi qovluqdakı faylların adlarını dəyişə və silə bilər

en: Only the owner can change permissions.
az: Yalnız sahibi icazələri dəyişə bilər.

en: Open
az: Aç

en: Open &with %1
az: %1 ilə &aç

en: Open Containing Folder
az: Bu tərkibli qovluğu açın

en: Open Directory
az: Qovluğu Açın

en: Open File
az: Faylı Açın

en: Open With
az: Bununla aç

en: Open With:
az: Bununla açın:

en: Open file dialog
az: Fayl dialoqunu açın

en: Opening connection to host %1
az: Host %1 ilə bağlantı qurulur

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
az: Açılan bağlantılar protokol %1 tərəfindən dəstəklənmir.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
az: Açılan fayllar protokol %1 ilə dəstəklənmir.

en: Options
az: Seçimlər

en: Organization:
az: Təşkilat:

en: Organizational unit:
az: Təşkilat Bölməsi:

en: Others
az: Digəriləri

en: Otherwise, the request would have succeeded.
az: Əks halda sorğu uğurla başa çata bilərdi.

en: Out of Memory
az: Yaddaş Dolub

en: Overwrite File?
az: Faylın Üzərinə Yazmaq?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
az: Köhnə Faylın Üzərinə &Yazmaq?

en: Owner
az: Sahibi

en: Owner (Default)
az: Sahibi (Əsl)

en: Ownership
az: Sahibi və qrupu

en: Owning Group
az: Qrupun Sahibi

en: Parent Folder
az: Ana Qovluq

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
az[0]: %1 bit açarından
az[1]: %1 bit açarından

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
az[0]: %1 bit istifadə olunur
az[1]: %1 bit istifadə olunur

en: Paste
az: Yerləşdir

en: Path:
az: Yol:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
az: Yerlər panelinə əlavə edilə bilmədi: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
az: Xəta hesabatını <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/ </a> gondərərək KDE komandasını məlumatlandırın.

en: Points to:
az: Buna işarə et:

en: Policy
az: Qayda

en: Policy:
az: Qayda:

en: Preparing document
az: Sənədin hazırlanması

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
az: Daha üstün imtiyazdan istifadə etmək lazım deyil, çünki 
    '%1' hazırkı istifadəçiyə məxsusdur. 
    Lütfən, icazələri dəyişdirdikdən sonra yenidən cəhd edin.

en: Pro&xy connect:
az: Pro&xy bağlantısı:

en: Program:
az: Proqram:

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Properties for %1
az: %1 xüsusiyyətləri

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
az[0]: 1 elementin xüsusiyyətləri
az[1]: %1 seçilmiş elemetin xüsusiyyətləri

en: Protocol %1 does not support action %2.
az: Protokol %1, %2 əməlini dəstəkləmir.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
az: Protokol %1 Fayl sistemi deyil

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
az: %1 Protokolu Filtr Protokolu deyil

en: Protocol is a Filter Protocol
az: Protokol filtr protokoludur

en: Proxy Authentication Failed.
az: Proxy Kimlik Döğrulaması Alınmadı.

en: Quebec
az: Kvebes

en: Re&ject all cookies
az: Bü&tün kukiləri rədd et

en: Read
az: Oxumaq

en: Receiving corrupt data.
az: Korlanmış məlumatların qəbulu.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
az: Komputerinizdəki diskin fayl sistemini böyük faylları dəstəkləməsi üçün formatlayın.

en: Refresh
az: Yenilə

en: Reject
az: Rədd Et

en: Reload
az: Yenilə

en: Remote Files Not Accepted
az: Uzaqdan Fayllar Dəstəklənmir

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
az: Serverdəki URL %1
    --timefiles açarını qəbul etmir

en: Remote files not accepted
az: Uzaqdan sənədlər qəbul edilmir

en: Remove
az: Sil

en: Remove Directory
az: Qovluğu Sil

en: Remove File
az: Faylı Sil

en: Rename
az: Yenidən adlandır

en: Rename:
az: Yenidən Adlandır:

en: Renaming
az: Addəyişmə

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
az: Faylların adının dəyişdirilməsi və ya daşınması %1 ilə dəstəklənmir.

en: Replace
az: Əvəz etmək

en: Replace All
az: Hamısını əvəzləmək

en: Request Aborted
az: Sorğu Ləğv edildi

en: Request Aborted By User
az: Sorğu İstifadəçi tərəfindən Ləğv edildi

en: Restore a trashed file to its original location
az: Səbət atılan faylları onların orijinal yerinə qaytarın

en: Retrieving %1 from %2...
az: %2 ünvanından %1 alınır...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
az: %1 ünvanından məlumat alınması dəstəklənmir.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
az: %1 ünvanından mime növləri üçün məlumat alınması dəstəklənmir.

en: Retry
az: Təkrar

en: Retry Authentication
az: Kimlik Doğrulamasını təkrarla

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
az: Sorğunu təkrarlayın və kimlik doğrulama məlumatlarınızın düzgün daxil edildiyinə əmin olun.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
az: Köçürməni yenidən başlamağa cəhd etmədən sorğunu təkrarla.

en: Retry the request.
az: Sorğunu təkrarla.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
az: Fayl atributlarını dəyişdirmək üçün root imtiyaz tələb olunur. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
az: Ad dəyişmə üçün root imtiyaz tələb olunur. DAvam etmək istəyirsiniz?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
az: Kopyalamanı bitirmək üçün root imtiyaz tələb olunur. Davam etmək istəyirsinizmi?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
az: Silinmə əməliyyatını başa çatdırmaq üçün root imtiyaz tələb olunur. Həmçinin, bunu etmək sisteminizə zərər verə bilər. Davam etmək istəyirsinizmi?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
az: Bu köçürmə əməliyyatı üçün root imtiyaz tələb olunur. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
az: Məlumatın ötürülməsi üçün root imtiyaz tələb olunur. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
az: Keçid linki yaratmaq üçün root imtiyaz tələb olunur. DAvam etmək istəyirsiniz?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
az: Bu qovluğu yaratmağa root imtiyaz tələb olunur. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Run as a different user
az: Başqa istifadəçi kimi başlat

en: Run in &terminal
az: &Terminalda başlat

en: Run in terminal
az: Terminalda başladın

en: Run using dedicated graphics card
az: Əlavə videokartından istifadə edərək başladın

en: SHA1 digest:
az: SHA1 toplusu:

en: SSL Proxy:
az: SSL Proxi:

en: SSL version:
az: SSL versiyası:

en: Save As
az: Belə Saxla

en: Saving to cache
az: Keşdə Saxlanma

en: Search
az: Axtar

en: Search F&ilters
az: F&iltrləri seç

en: Search for '%1' with
az: %1 axtar

en: Search for web search keywords
az: Açar sözünə görə axtarmaq

en: Search interactively for domains
az: Demonların interaktiv axtarışı

en: Search interactively for domains and hosts
az: Domenlər və host-larda interaktiv axtarış

en: Search...
az: Axtar...

en: Secure:
az: Təhlükəsizlik:

en: Security Information
az: Təhlükəsizlik Məlumatları

en: See or modify the cookie information
az: Kuki məlumatlarına bax və onları dəyişdir

en: Select one or more file types to add:
az: Əlavə etmək üçün bir və ya daha çox fayl növünü seçin:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
az: Axtarış sorğusunu kodlaşdırmaq üçün istifadə ediləcək simvol dəstini seçin

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
az: Axtarış sorğusunu kodlaşdırmaq üçün istifadə ediləcək simvol dəstini seçin.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
az: Bu saytdan bütün kukiləri qəbul etmək və ya ləğv etmək seçimini edin. Bu seçimi edərkən bu kukiləri yaradan sayt üçün yeni qaydalar əlavə ediləcəkdir. Bu qayda siz Sistem ayarlarından onu dəyişənədk qüvvədə qalacaq.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
az: Hər yerdən kukiləri qəbul/ləğv etmək üçün bu seçimi edin. Bu seçimi etsəniz siz Sistem ayarlarından tənzimləyənədək qlobal kuki qaydaları bütün kukilər üçün dəyişəcək.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
az: Yalnız bu kukiləri qəbul etmək və ya ləğv etmək üçün bu seçimi seçin. Əgər başqa bir kuki qəbul etsəniz sizə yenidən belə bir təklif olunacaq.

en: Sending data to %1
az: Verilənlər %1 ünvanına göndərilir

en: Sending login information
az: Firiş məumatlarının göndərilməsi

en: Serial number:
az: Seriya Nömrəsi:

en: Server Authentication
az: Kimlik Doğrulaması Serveri

en: Server co&nnect:
az: Server bağla&ntısı:

en: Server processing request, please wait...
az: Server sorğunu icra edir, lütfən gözləyin...

en: Set GID
az: GID qur

en: Set UID
az: UID qur

en: Sets the working directory for your application.
az: Tətbiqiniz üçün işləyən qovluğu təyin edir.

en: Setting ACL for %1
az: ACL -n %1 üçün ayarlanması

en: Short View
az: Qısa Baxış

en: Shortcut &URL:
az: &URL qısaltmas:

en: Shortcut &name:
az: Qsayol &adı:

en: Show
    Entries
az: Fayl siyahısının
    oxunması

en: Show Bookmarks Button
az: Əlfəcinlər Düyməsini Göstərin

en: Show Full Path
az: Tam Yolu Göstər

en: Show Hidden Files
az: Gizli Faylları Göstər

en: Show Places Panel
az: Giriş Nöqtəsi panelini Göstərin

en: Show Preview
az: Öncədən Baxışı Göstər

en: Show Preview Panel
az: Oncədən Baxış Panelini Göstərin

en: Show a Warning
az: Xəbərdarlığı Göstər

en: Show details of the next cookie
az: Növbəti kuki üçün detalları göstər

en: Show the &value of the environment variables
az: Dəyişkən mühitin &dəyərini göstərin

en: Site
az: Sayt

en: Site Policy
az: Hər Sayt üçün Qayda

en: Site name:
az: Saytın adı:

en: Site:
az: Sayt:

en: Size:
az: Ölçüsü:

en: Size: %1
az: Ölçe: %1

en: Skip
az: Ötür

en: Skip All
az: Hamısını Ötür

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
az: Sleş fayl və qovluq adlarında istifadə olun bilməz.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
az: Kiçik (%1x%)

en: Soc&ket read:
az: Soc&et oxunur:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
az: Bu sənədin bir hissəsi SSL ilə qorunur, lakin əsas hissəsi qorunmur.

en: Sorry
az: Təəsüf

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
az: Öncə Ən Köhnələri

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
az: Ən Kiçik Fayllar

en: Sort by Date
az: Tarixə ğörə çeşidlə

en: Sort by Name
az: Ada görə çeşidlə

en: Sort by Size
az: Ölçüyə ğörə çeşidlə

en: Sort by Type
az: Növünə ğörə çeşidlə

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
az: Ən Böyük Fayllar

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
az: Öncə Ən Yeniləri

en: Sorting
az: Çeşidlə

en: Source
az: Mənbə

en: Source and Destination Files Identical
az: Mənbə və Təyinat Faylı Eynidir

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
az: Boşluq

en: Special
az: Xüsusi

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
az: Xüsusi bayraq. Bayrağın dəqiq mənasını sağ tərəfdən sütunda görmək olar.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
az: Xüsusi bayraq. Bütün qovluq üçün etibarlı. Bayrağın dəqiq mənasını sağ tərəfdən sütunda görmək olar.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
az: Sahibi olmayan və ya qrupda olmayan bütün istifadəçilərin edə biləcəyi hərəkətləri göstərir.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
az: Qrup üzvlərinin edə biləcəyi hərəkətləri təyin edir.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
az: Sahibinin edə biləcəyi hərəkətləri təyin edir.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
az: Fayl və qovluq adının tilda (~) ilə başladılması tövsiyyə olunmurş, çünki bu bəzi şeyləri terminaldan silərkən çaşqınlıq vı təhlükə törədə bilər.

en: State:
az: Ştat:

en: Stop
az: Dayandır

en: Suggest New &Name
az: Yeni &ad vermək

en: Suggested file name for the downloaded file
az: Yüklənən fayl üçün təklif olunan ad

en: Syntax error in command %1 coming from %2
az: %1 əmrində %2 mənbəyindən gələn sintaksis xətası

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
az: %2 başladılmasına cəhd edilərkən %1 əmrində sintaksis xəta

en: Target: %1
az: Hədəf: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
az: %2 başladılmasına cəhd edilərkən %1 terminalı tapılmadı

en: Terminal options
az: Termilnal seçimləri

en: Terminal options:
az: Terminal seçimləri:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
az: Daxil etdiyiniz <strong> U </strong> formalı <strong> R </strong> mənbəyi <strong> L </strong> ocator (URL) müəyyən bir mənbəyə istinad etməmişdir.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
az: Daxil etdiyiniz <strong> U </strong> niform <strong> R </strong> esource <strong> L </strong> ocator (URL), xüsusi mənbəyə daxil olmaq üçün etibarlı bir mexanizmə əsaslanmır, <strong> %1%2 </strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
az: Daxil etdiyiniz <strong> U </strong> formalı <strong> R </strong> mənbəyi <strong> L </strong> ocator (URL) düzgün formatlanmamışdır. URL-in formatı ümumiyyətlə aşağıdakı kimidir: <blockquote> <strong> protokol: // istifadəçi: password@www.example.org: port / folder / filename.extension? Query = value </strong> </blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
az: <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən KİO xidmətini başlatmaq mümkün olmadı. Bu ümumiyyətlə texniki səbəblərdən qaynaqlanır.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
az: "Oxumaq" bayrağı faylların tərkibini oxumağa imkan verir.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
az: URL qısaltmasında istifadəçi sorğusu üçün \ {...} mətn doldurucu yoxdur.
    Bu qısaltma ilə yazılmış mətndən asılı olmayaraq həmişə eyni səhifənin ziyarət ediləcəyi deməkdir.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
az: Bir fayldakı "Sticky" bayraq Linux-da rədd edilir, lakin bəzi sistemlərdə istifadə edilə bilər

en: The URL %1
    is malformed
az: URL %1
    korlanmışdır

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
az: "Yazmaq" bayrağı faylın tərkibini dəyişdirməyə imkan verir.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
az: Təhcizatçı

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
az: Xeyr, səhvlər oldu:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
az: Bəli

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
az: Yaddaş buferi 'yapışdır' istifadə etdiyinizdən sonra dəyişdi: seçilmiş məlumat formatı artıq tətbiq edilmir. Xahiş edirəm yapışdırmaq istədiyinizi yenidən kopyalayın.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
az: %1
    masaüstü faylı
    etibarsızdır.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
az: Masaüstü faylı
    %1
    FSDevice növünə sahibdir, ancaq onda Dev=... qeydi yoxdur.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
az: Masaüstü faylı
    %1
    Link növünə sahibdir, ancaq onda URL=... yoxdur.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
az: Masaüstünün %1 qeyd faylında Type=... girişi yoxdur.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
az: Masaüstü faylında
    %1
    naməlum qeyd.

en: The desktop is offline
az: Masaüstü söndürülüb

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
az: Təyinat faylı <b>%1 qədər böyükdür</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
az: Təyinat <b>%1 qədər kiçikdir</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
az: Təyinat

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
az: Bu metodu icra etmək üçün təyinat resursu resursun vəziyyətini yazmaq üçün kifayət qədər disk yaddaşına malik deyil.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
az: Bu qurğu '%1' disk deyil və çıxarıla bilməz.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
az: Ola bilsin cihaz məşğuldur, belə ki, hələ də hansısa proqram və istifadəçi tərəfindən istifadə edilir. Hətta brauzerin və ya fayl menecerinin açıq qalan pəncərəsi qurğunun məşğul kimi göstərilməsinə səbəb ola bilər.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
az: Cihaz hazır olmaya bilər, məsələn, çıxarıla bilən bir media cihazında heç bir media olmaya bilər (yəni bir CD sürücüsündə bir CD-ROM yoxdur) və ya periferik / portativ cihaz vəziyyətində cihaz düzgün qoşulmamışdır.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
az: %1 qovluğu artıq mövcud deyil, buna görə bu elementi orijinal yerə bərpa etmək mümkün deyil. Həmin qovluğu yenidən yarada və yenidən bərpa əməliyyatından istifadə edə bilərsiniz və ya bərpa etmək üçün elementi başqa yerə sürükləyə bilərsiniz.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
az: "%1" icra faylı şəbəkə üzərindəki fayl sistemində yerləşir. Təhlükəsizlik üçün bu fayl başladılmayacaq.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
az: Fayl
    %1
    dəyişdirildi.
    Bunu serverə yükləmək istəyirsiniz?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
az: "%1" faylı artıq mövcuddur. Həmin faylın üzərinə yazmaq istəyirsiniz?

en: The file "%1" could not be found
az: "%1" faylı tapılmadı

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
az: %1 faylı
    dəyişdirildi. Siz dəyişiklikləri göndərmək istəyirsiniz?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
az: %1 faylı %2-dən kopyalandı, ancaq bundan sonra %3-də dəyişdirildi.
    Kopyalamanı ləğv etmək, faylı bütün dəyişikliklər ilə bərabər silir.
    Siz %4 faylını silməık istəyirsiniz?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
az: Fayl başqa bir istifadəçi və ya tətbiq tərəfindən istifadə edilə bilər (və beləliklə kilidlənir).

en: The file or folder %1 does not exist.
az: Fayl və qovluq %1 mövcud deyil.

en: The files are different.
az: Bu fayllar fərqlidir.

en: The files are identical.
az: Bu fayllar eynidir.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
az: Bu faylların eyni olduğu görünür: Bu fayllar başlanğıcda, ortada və sonda tərkiblərinə və ölçülərinə görə eynidir.

en: The files seem identical.
az: Bu fayllar eyni görünür.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
az: "%1" Simvolik keçidi yaradıla bilmədi.
    Hədəf fayl sistemi (%2) simvolik keçidləri dəstəkləmir.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
az: Aşağıdakı qısayollar artıq istifadə olunur. Lütfən ba.qalarını seçin.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
az: Ola bilsin qovluq yaratmaq üçün yer yoxdur.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
az: Bu sənədin əsas hissəsi SSL ilə qorunur, lakin bəzi hissələri qorunmur.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
az: Yazdığınız %1 adı mövcud olmaya bilər, yəqin ki, səhv yazılıb.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
az: Ola bilsin şəbəkə əlaqələri düzgün ayarlanmayıb və ya şəbəkə interfeysi söndürülüb.

en: The new file name is empty.
az: Yeni faylın adı boşdur.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
az: Əməliyyat başa çatmadı, çünki tələb olunan parollar serverinə (kpasswdserver) qoşulmaq mümkün olmadı

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
az: Əməliyyat başa çatdırılmadı, şünki mənbə və təyinat faylları və ya qovluqları eynidir.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
az: Əməliyyat başa çatdırılmadı, çünki mənbə və təyinat faylları eynidir.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
az: Əməliyyat başa çatmadı çünki mənbə faylı oz üzərinə atılaraq açıla bilməz.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
az: Deyəsən serverin SSL sertifikatı korlanıb.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
az: %1 protokolu üçün proses gözlənilmədən başa çatdı.

en: The program "%1" could not be launched.
az: "%1" proqramı başladılmadı.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
az: "%1" proqramı işə başlamazdan əvvəl icraedici icazəyə sahib olmalıdır.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
az: '%1' proqramını icra etmə icazələri yoxdur.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
az: '%1' proqramı '%2' yerində tapıldı, ancaq yerinə yetirilə bilən icazələr yoxdur.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
az: <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən serverdəki proqram daxili bir xəta olduğunu bildirdi: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
az: Kompüterinizdə <strong>%1</strong> protokoluna giriş təmin edən proqram tapılmadı və ya işə salınmadı. Bu ümumiyyətlə texniki səbəblərdən qaynaqlanır.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
az: Kompüterinizdəki <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən proqramın davam etməsi üçün yaddaş kifayət etmədi.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
az: Kompüterinizdəki <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən proqram daxili xəta barədə məlumat verdi.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
az: Kompüterinizdəki <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən proqram naməlum tipli bir kəsilmə olduğunu bildirdi:%2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
az: Kompüterinizdəki <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən proqram naməlum bir xəta barədə məlumat verdi:%2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
az: Kompüterinizdəki <strong>%1</strong> protokoluna girişi təmin edən proqram gözlənilmədən bağlandı.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
az: Bu protokolla uyğunluğu təmin edən proqram, KDE'nin son yeniləməsi ilə yenilənməmiş ola bilər. Bu, proqramın mövcud versiyaya uyğun olmamasına və beləliklə başlamamasına səbəb ola bilər.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
az: %1 protokolu qovluq xidmətini həyata keçirmir.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
az: %1 protokolu filtr protokolu deyil.

en: The protocol %1 is not supported.
az: Protokol %1 dəstəklənmir.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
az: %1 protokolu yalnız filtr protokoludur.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
az: Protokol <strong>%1</strong> hazırda sistemə quraşdırılan KDE proqramları tərəfindən dəstəklənmir.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
az: Protokol və ya server faylın işinin bərpasını dətəkləməyə bilər.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
az: Proxy ayarları skripti yararsızdır:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
az: Proksi konfiqurasiya skripti səhv verdi
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
az: Mövzu

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
az: Uzaqdakı qovşaq heç bir SSl sertifikatı göndərmədi.
    Əməliyyat ləğv olunur çünki qovşağın etibarlılığı yoxlanıla bilmədi.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
az: Sorğu olunan fayl əvəzinə <strong>%1</strong> qovluğu tapıldı.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
az: Sorğu olunan qovluq əvəzinə <strong>%1</strong> faylı tapıldı.

en: The request was not completed because it was aborted.
az: Bu sorğu yerinəyetirilmədi çünki ləğv edildi.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
az: Tələb olunan hərəkət, <strong>%1</strong> protokolunu həyata keçirən KDE proqramı tərəfindən dəstəklənmir.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
az: Tələb olunan cihaz işə salınmadı ("quraşdırılmışdır"). Xəbər verildi: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
az: Tələb olunan cuhaz söndürülə bilmədi ("ayırmaq"). Xəta hesabatı göndərildi:<strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
az: Tələb olunan <strong>%1</strong> faylı diskdə kifayət qədər yer olamdığı üçün yazıla bilmir.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
az: Tələb olunan faylı yaratmaq olmur, çünki eyni adlı bir fayl artıq mövcuddur.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
az: Tələb olunan qovluq yaradıla bilmədi, çünki eyni adlı bir qovluq artıq mövcuddur.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
az: Tələb olunan yardım faylı təhlil edilə bilmədi:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
az: Tələb olunan kilid təsdiq edilmir. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
az: Tələb olunan əməliyyat müvəqqəti <strong>%1</strong> faylının yaradılmasını tələb edir. lakin bu yaradıla bilmir.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
az: Tələb olunan əməliyyat yüklənərkən yeni faylı saxlamaq üçün müvəqqəti bir sənəd yaratmağı tələb etdi. Bu <strong>%1</strong> müvəqqəti sənəd silinə bilmədi.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
az: Tələb olunan əməliyyat, çox güman ki, bir fayl köçürmə əməliyyatının sonunda orijinal sənədin silməsini tələb etdi. Orijinal fayl <strong>%1</ strong> silinə bilmədi.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
az: Tələb olunan əməliyyat orijinal <strong>%1</strong> faylının adının dəyişdirilməsin tələb edir, lakin bü mümkün deyil.

en: The requested protocol may not be supported.
az: Ola bilsin ki, tələb olunan protokol dəstəklənmir.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
az: Tələb olunan %1 simvolik link yaradılmadı.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
az: POST əməliyyatı üçün tələb olunan məlumat ölçüsü verilmədi.

en: The resource cannot be deleted.
az: Resurs silinmədi.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
az[0]: Seçilmiş URL dətəklənməyən sxem istifadə edir. Lütfən bu sxemi istifadə edin: %2
az[1]: Seçilmiş URL dəstəklənməyn sxem istifadə edir. Lütfən bu seçimlərdən birini istifadə edin: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
az: Server <strong>%1</strong> bu kompüterə əlaqə yaratmağa icazə verməkdən imtina etdi.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
az: server WebDAV protokolunu dəstəkləmir.

en: The server does not support the request type of the body.
az: Server bu istifadə tələbini anlamadı.

en: The server failed the authenticity check (%1).
az: Bu server Kimlik doğrulamasını yoxlaya bilmədi (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
az: Server digər sorğulara cavab vermək üçün çox məşğul idi.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
az: Server, XML elementlərində sadalanan propertybehavior
    adlı parametrləri dəstəkləmir və ya sənədlərin yenidən
    yazılmamasını tələb etdiyi halda bir sənədin üstünə
    yazmağa cəhd etdiniz.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
az: Server hazırda İnternetə qoşularkən sorğulara icazə verə biləcək formada konfiqurasiya olunmamışdır.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
az: Hal-hazırda İnternetə qoşularkən serverin tələb etdiyi %1 xidməti başladıla bilmir.

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
az: "%1" qısayolu artıq "%2" əməli üçün istifadə olunur. Lütfən başqa birini seçin.

en: The source and destination are the same file.
    %1
az: Qaynaq və Təyinat faylları eynidir.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
az: Mənbə

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
az: Göstərilən fayl və ya qovluq <strong>%1</strong> mövcud deyil.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
az: Göstərilən qovluq ya mövcud deyol ya da oxuna bilmir.

en: The specified folder may not be empty.
az: Ola bilsin ki, göstərilən qovluq boş deyil.

en: The specified folder may not exist.
az: Ola bilsin ki, göstərilən qovluq mövcud deyil.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
az: Göstərilən sorğu <strong>%1</strong> sənədinin köçürülməsinin müəyyən bir nöqtədə bərpa olunmasını istədi. Bu mümkün olmadı.

en: The specified resource may not exist.
az: Göstırilən resurs mövcud deyil.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
az: Göstərilən qaynaq mövcud olmamış və ya əldə edilə bilməz.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
az: Güman edilən müvəqqəti fayl
    %1
    dəyişdirildi.
    Silmək istəyirsiniz?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
az: Səbət dolub. Onu boşaldın və ya içərisindəkiləri əl ilə silin.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
az: Bu kompüter və server tərəfindən dəstəklənən %1 protokolun versiyaları uyğunsuz ola bilər.

en: There are no special actions available for protocol %1.
az: protokol %1 üçün xüsusi əməl yoxdur.

en: There is no documentation available for %1.
az: %1 üçün sənədləşmə mövcud deyil.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
az: Diskdə %1 yazmaq üçün yaddaş kifayət etmir.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
az: Həmçinin server və bu kompüter arasındakı şəbəkə yolu boyunca hansısa bir nöqtədə problem ola bilər.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
az: Ola bilsin ki, sizin şəbəkə konfiqurasiyaları, xüsusilə də proxy host adı ilə probleminiz var. Əgər sonuncu internetə girişinizdə çətinlik olmayıbsa o zaman bu şəbəkə problei deyil.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
az: Bu problem həmçinin sizin şəbəkə əlaqəsinin parametrləri ilə bağlı ola bilər.Əgər az öncə internetə çıxınşınızda heç bir problem olmayıbsa o zaman problem bağlantı problemi deyil.

en: There may have been a problem with your network connection.
az: Bu problem həmçinin sizin şəbəkə əlaqəsi ilə bağlı ola bilər.

en: These files use advanced permissions.
az: Bu sənədlər inkişaf etmiş icazələrdən istifadə edir.

en: These settings apply to network browsing only.
az: Bu ayar ancaq şəbəkəyə baxış üçün tətbiq edilir.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
az: Yeni Ad #

en: This action was prevented by another error.
az: Bu əməl başqa bir xəta tərəfindən əngəlləndi.

en: This action will overwrite the destination.
az: Bu əməl cari faylı yenisi ilə əvəz edəcək.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
az: Bu əməl '%1' yazısını özü ilə əvəz edəcəkdir.
    Yeni fayl adını daxil edin:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
az: Bu səhv KDE proqramından çox asılıdır. Bu əlavə məlumat sizi KDE giriş/ çıxış arxitekturasındakına nisbətən daha çox məlumatlandıra bilər.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
az[0]: Bu fayl link-dir və icazələri yoxdur.
az[1]: Bütün fayllar link-lərdir və icazələri yoxdur.

en: This file is already in the trash bin.
az: Bu fayl artıq səbətdədir.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
az: Bu fayl tamamlanmayıb və açıla bilməz.
    Gözləyən tapşırıqları və ya yükləmələri görmək üçün açıq tətbiqlərinizi və bildiriş sahəsini yoxlayın.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
az[0]: Bu fayl inkişaf etmiş icazələrdən istifadə edir
az[1]: Bu sənədlər inkişaf etmiş icazələrdən istifadə edir.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
az: Bu bayraq əlavə etmək, ad dəyişdirmək və faylları silmək imkanı verir. Qeyd edək ki, silmək və adını dəyişmək Sticky bayraqdan istifadə etməklə məhdudlaşdırıla bilər.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
az: Bu bayraq, qovluğun məzmununa baxmağa imkan verir.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
az[0]: Bu qovluq qabaqcıl icazələrdən istifadə edir.
az[1]: Bu qovluq inkişaf etmiş icazələrdən istifadə edir.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
az: Bu ciddi texniki xəta səbəbindən şəbəkə əlaqələri üçün bir qurğu (socket/rozetka) yaradıla bilmir.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
az: Bu ciddi texniki xəta səbəbindən şəbəkə əlaqələri üçün bir qurğu (socket/rozetka/yuva) daxil olan şəbəkə məlumatlarını dinləmək üçün qurula bilmir.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
az: Bu ciddi texniki səhv səbəbindən şəbəkə bağlantılarını qəbul etməkdə xəta baş verdi.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
az: Buna çox güman ki, proqramdakı bir səhv səbəb ola bilər. Zəhmət olmasa nəzərə alın ki, tam xəta hesabatını aşağıda göstərildiyi kimi göndərmək lazımdır.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
az: Bu daha çox server proqramında yaranan xətaya oxşayır. Lütfən tam xəta hesabatını aşağıda göstərilən qaydada təqdim edin.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
az: Bu açılacaq faylların siyahısıdır. Bəzi faylları boşluq qoymaqla sıralayaraq birdən çox faylı göstərmək olar.

en: This is the name of the file to open.
az: Bu açılacaq faylın adıdır.

en: This is the name to save the file as.
az: Bu ad faylı fərqli saxlamaq üçündür.

en: This may be an error on the server side.
az: Bu server tərəfindəki bir səhv ola bilər.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
az: Bu o deməkdir ki, qovluğun tərkibini müəyyənləşdirmk üçün sorğu edilmişdir və bu protokolu dəstəkləyən KDE proqramı bunu edə bilmir.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
az: Bu o deməkdir ki, <strong>%1</strong>, resurs açılsa da, resursun məzmunu oxunarkən xəta baş verdi.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
az: Bu, o deməkdir ki, <strong>%1</strong>, resurs açılsa da, mənbəyə yazarkən xəta baş verdi.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
az: Bu o deməkdir ki, tələb olunan <strong>%1</strong> qovluğa daxil olmaq (başqa sözlə açmaq) cəhdi rədd edildi.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
az: Bu o deməkdir ki, fayla yazmaq cəhdi <strong>%1</strong> rədd edildi.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
az: Bu o deməkdir ki, tələb olunan fayl və ya qovluğunun məzmunu <strong>%1</strong> alınmadı, çünki oxunuş mümkün olmadı.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
az: Bu o deməkdir ki, <strong>%1</strong> faylı tələb olunduğu kimi yazıla bilmədi, çünki yazı icazəsi ilə giriş əldə edilə bilmədi.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
az: Bu seçim uzantıları olan faylları saxlamaq üçün bəzi əlverişli xüsusiyyətlərə imalikdir:<br /><ol><li>Bu <b>%1</b> Əgər siz <br /><br /></li><li> -da saxlamaq üçün faylın növünü dəyişsəniz mətn sahəsində göstərilən hər hansı bir uzantı yenilənəcəkdir. Əgər <b>%2</b> mətn sahəsində uzantı göstərilməyibsə <b>Save</b> seçdiyiniz zaman %3 fayl adının sonuna əlavə olunacaq (əgər belə fayl adı mövcud deyilsə). Bu uzantı <br /><br /> saxladığınız fayl növünə əsaslanır. KDE-nin fayl adı üçün bir uzantı təmin etməsini istəmirsinizsə, buseçimi söndürə bilərsiniz və ya fayl adının sonuna bir müddət (.) əlavə etməklə onu dayandıra bilərsiniz. (bu müddət avtomatik olaraq silinəcək).</li></ol>Əmin deyilsinizsə bu seçimi aktiv saxlayın, beləki, bu sizin faylınızı daha idarə olunan edir.

en: Timeout Error
az: Gözləmədə Xəta

en: Timeout Values
az: Gözləmə Vaxtı Ölçüləri

en: Timeout on server
    %1
az: Serverdə boşdayanma
    %1

en: Transfer data
az: Məlumatın ötürülməsi

en: Trash
az: Səbət

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
az: URL-ları lokal fayllar kimi işlətmək və işin sonunda silmək

en: Tree View
az: Budaqlanan

en: Trusted:
az: Güvən Səviyyəsi:

en: Try again, either now or at a later time.
az: İndi və ya az sonra bir daha cəhd edin.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
az: Əvvəlcə cari faylı başqa yerə köçürməyə çalışın və sonra yenidən cəhd edin.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
az: Əvvəlcə mövcud qovluğu başqa bir yerə köçürməyə çalışın və sonra yenidən cəhd edin.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
az: Sessiyanızı yenidən başlamağ cəhd edin və ya kiod faylından xətalara nəzər yetirin.

en: Type
az: Növ

en: Type any comment you think is useful here.
az: Burada faydalı hesab etdiyiniz hər hansı bir şərh yazın.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
az: Bu proqramı burada başlamaq üçün əmr yazın.
    
    Bu əmrlərdən sonra proqramlar işə düşməyə başladıqda həqiqi ölçülərin parametrlərinin siyahısını göstərmək olar:
    %f - Tək fayl adı
    %F - faylların siyahısı; Bir anda bir neçə fayl aça biləcək tətbiqlər üçün
    %u - tək URL
    %U - URL-ın siyahısı
    %i - masaüstü faylı ikonu
    %c - masaüstü faylı ikonunun adı
    %k - masaüstü faylının mövqeyi

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
az: Bu tətbiqin istifadəsinə əsaslanaraq təsvirini burada yazın. Nümunələr: yığmaq tətbiqi (KPPP) "Şəbəkəyə uzaqdan giriş" olardı.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
az: Bu proqrama vermək istədiyiniz adını buraya yazın. Bu tətbiq, bu ad altında tətbiqlər menyusunda və paneldə görünəcəkdir.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
az: Aşağıdakı tətbiqləri filtrləmək üçün mətni daxil edin və ya əmrin adını göstərin.
    Aşağıya ox düyməsini vuraraq nəticələrə baxın.

en: Type:
az: Növü:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
az: UNIX mühitləri ümumiyyətlə fayl və ya qovluğu başqa bir ad və / və ya yerələ bağlaya bilirlər. Tələb olunan nüsxə əməliyyatı zamanı KDE, sonsuz bir dövrə ilə nəticələnən bir keçid və ya bir sıra əlaqəni aşkar etdi - yəni fayl özü ilə bağlandı (bəlkə dairəvi şəkildə).

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
az: UNIX mühitləri ümumiyyətlə bir fayl və ya qovluğu ayrıca bir ad və / və ya bir yerə bağlaya bilirlər. KDE, sonsuz bir dönmə ilə nəticələnən keçid və ya bir sıra silsilə aşkar etdi - yəni fayl özünə bağlandı (bəlkə dairəvi şəkildə).

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
az: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
az: Adlanmış İstifadəçi

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
az: Digəriləri

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
az: Qrupun Sahibi

en: URL Does Not Refer to a Resource.
az: URL bir qaynağa istinad etmir.

en: URL Resource Invalid
az: URL Mənbəyi Etibarsızdır

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
az: Əmr üçün URL ünvanları və lokal fayllar

en: Unable to Create KIO Worker
az: KİO işçisi yaratmaq mümkün olmadı

en: Unable to Enter Folder
az: Qovluğa Daxil Etmə Mümkün olmadı

en: Unable to Initialize Input/Output Device
az: Giriş/Çıxış Cihazını İşə Salmaq Olmur

en: Unable to Launch Process
az: Prosesin başladılması mümkün olmadı

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
az: Qurğunu Çıxarılmağa Hazırlamaq Mümkün Deyil

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
az: Kuki yaradan serverlə əlaqə qurula bilmir.
    Server yenidən başlanılandək etdiyiniz dəyişikliklər effekt verməyəvək.

en: Unable to create KIO worker. %1
az: KIO işçisi yaratmaq mümkün olmadı: %1

en: Unable to create KIO worker: %1
az: KIO işçisi yaratmaq mümkün olmadı: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
az: Bütün kuku fayllarını silmək mümkün deyil.

en: Unable to delete cookies as requested.
az: Kuki fayllarını silmək mümkün deyil.

en: Unable to determine the type of file for %1
az: %1 faylının növünü müəyyən etmək mümkün olmadı

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
az: "%1" icra faylı yaratmaq olmur.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
az: %1 xidmətini icra etmək mümkün deyil, icra dayandırılır.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
az: Bu kompyutrdə saxlanılan kukilər barəsində məlumat almaq mümkün deyil.

en: Und&o
az: Ge&ri

en: Und&o: Batch Rename
az: Paket halında addəyişməni &ləğv et

en: Und&o: Copy
az: Kopyalamanı &Ləğv et

en: Und&o: Create File
az: Fayl yaratmağı &ləğv et

en: Und&o: Create Folder
az: Qovluq yaratmağı &ləğv et

en: Und&o: Create Folder(s)
az: Qovluqlar yaratmağı &ləğv et

en: Und&o: Link
az: Link yaratmanı &ləğv et

en: Und&o: Move
az: Köçürməni &ləğv et

en: Und&o: Rename
az: Ad dəyişməni &ləğv et

en: Und&o: Trash
az: Səbətə atmağı &ləğv et

en: Undo Changes
az: Dəyişiklikləri Ləğv et

en: Undo File Copy Confirmation
az: Fayl kopyalama məlumatlarının ləğvi

en: Undocumented Error
az: Sənədləşməmiş Xəta

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
az: Bu əməliyyatdan imtina etmək üçün root imtiyazları tələb olunur. Davam etmək istəyirsiniz?

en: Unexpected Program Termination
az: Proqramın Gözlənilmədən Bağlanması

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
az: Sahibi

en: Unknown Action
az: Naməlum Fəaliyyət

en: Unknown Authorization method.
az: Naməlum Giriş İcazəsi metodu.

en: Unknown Error
az: Naməlum Xəta

en: Unknown HTTP verb.
az: Naməlum HTTP əməli.

en: Unknown Host
az: Naməlum Host

en: Unknown Interruption
az: Naməlum Kəsilmə

en: Unknown Proxy Host
az: Naməlum Proxy-nin Host-u

en: Unknown error
    %1
az: Naməlum server
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
az: Naməlum xəta %1
    %2
    Lütfən tam xəta hesabatını https://bugs.kde.org ünvanına göndərin.

en: Unknown host %1
az: Naməlum host %1

en: Unknown interrupt
    %1
az: Naməlum kəsinti
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
az: Naməlum Protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
az: Naməlum prixy host
    %1

en: Unknown size
az: Bilinməyən ölçü

en: Unmount
az: Ayırmaq

en: Unsupported Action: %1
az: Dəstəklənməyən Fəaliyyətlər: %1

en: Unsupported Protocol %1
az: Dəstəklənməyən Protokol %1

en: Unsupported URL scheme
az: Dəstəklənmyən URL sxemi

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
az: Tətbiqinizi ən yeni versiyaya yeniləyin. Ditiributorunuz sistemi yeniləmək üşün vasitələr təqdim etməlidir.

en: Updating System Configuration
az: Sistem konfiqurasiyalarının yenilənməsi

en: Updating system configuration.
az: Sistem konfiqurasiyalarının yenilənməsi.

en: Upload
az: Yükləmək

en: Use manually specified proxy configuration:
az: Əllə daxil edilən xüsusi proxy konfiqurasiyaları:

en: Use proxy auto configuration URL:
az: Avtomatik proxy ayarlanması üçün URL:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
az: Proxy serveri yalnız <i>İstisnalar</i> siyahısında göstərilən ünvanlara üçün istifadə et

en: Use system proxy configuration:
az: Sistem proxy konfiqurasiyalarını istifadə et:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
az: Proxy ayarlarının tənzimlənməsi üçün verilən proxy skriptini istifadə et.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
az: &Bütün protokollar üçün bu proxy servery istifadə edin

en: User
az: İstifadəçi

en: User canceled action
    %1
az: İsyifadəçi fəaliyyəti dayandırdı
    %1

en: User:
az: İstifadəçi:

en: User:
az: İstifadəçi:

en: Username:
az: İstifadəəçi adı:

en: Using cached version
az: Keşlənən versiyanın istifadəsi

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
az: Qovluq adlarında köndələn cizgi (sleş) istifadə olunduqda alt-qovluqlar yaradılacaq, məsələn:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
az: Qovluq adında köndələn cizgi (sleş) istifadə olunduqda alt qovluqlar yaradılacaq.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
az: Alt-URL-ların istifadəsi %1 ilə dəstəklənmir.

en: Validity period:
az: Etibarlılıq Müddəti:

en: Value:
az: Miqdar:

en: Varying (No Change)
az: Müxtəlif (dəyişdirməmək)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Web Search Keywords
az: Vab axtarış açar sözləri

[ctx: Web page address]
en: Address:
az: Ünvan:

en: What do you wish to do with this file?
az: Bu icra faylı ilə nə etmək istəyirsiniz?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
az: FTP əlaqələri passiv olduqda, müştəri başqa bir yol əvəzinə serverə qoşulur, buna görə də köhnə FTP serverləri passiv FTP-ni dəstəkləməsə də.firewall bağlantını blok etmir.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
az: Bütün cəhdləriniz uğursuz olarsa, KDE komandasına və ya bu proqramın üçüncü tərəfinə yüksək keyfiyyətli xəta hesabatı təqdim edərək kömək edə bilərsiniz. Əgər proqramı təqdim edən üçüncü tərəf varsa onunla əlaqə saxlayın. Əks təqdirdə, ilk olaraq <a href="https://bugs.kde.org/"> KDExəta hesabat veb saytında axtararaq bu kimi xətanın başqası tərəfindən təqdim olunub. olunmadığına əmin olun.</a> Əğər saytda belə bir hesabat yoxdursa, yuxarıda verilmiş detallara diqqət yetirin və kömək edə biləcəyinizi düşündüyünüz bir çox digər detallarlı xəta hesabatınıza daxil edin.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
az: Bu yoxlanıldıqda basılan düymə cari işin qalan hissəsi üçün bütün sonrakı ziddiyyətlərə tətbiq ediləcəkdir.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
az: Seçdiyiniz bu düyməni vurduqda bu bütün sonrakı qovluq ziddiyyətlərinə tətbiq ediləcəkdir.
    Skip düyməsini basmasanız, qovluqdakı mövcud bir faylla ziddiyyət olduğu təqdirdə sizdən təsdiqləməniz üçün yenidən soruşulacaqdır.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
az: Fayl yüklənməyə başlayan zaman faylın adına ".part" uzantısı əlavə olunur Yükləmə başa çatdıqdan sonra bu gerçək ada dəyişdirilir.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
az: Göstərilən proxy hostu haqqında məlumat əldə edərkən<strong>%1</strong>, naməlum Host xətası baş verdi. Naməlum host xətası, tələb olunan adın İnternetdə tapıla bilməyəcəyini göstərir.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
az: Siz bu sertifikatı həmişəlik sorğu-sualsız qəbul etmək istəyirsiniz?

en: Write
az: Yazmaq

en: Write
    Entries
az: Fayl siyahısının 
    dəyişdirilməsi

en: Write Access Denied
az: Yazı Girişi Qadağan Edildi

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
az: &Qovluğa yazmaq

en: Writing to %1 is not supported.
az: %1 üzərinə yazmaq dəstəklənmir.

en: Yes
az: Bəli

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
az: Siz Təhlükəsiz rejimə daxil olursunuz. əgər başqa qaydalar mövcud deyilsə Bütün köşürmələr artıq şifrələnəcək.
    Bu o deməkdir ki, üçüncü tərəf sizin məlumatları asanlıqala ələ edə bilməz.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
az: Siz Təhlükəsiz rejimi tərk etmək üzrəsiniz. Köçürmə artıq sifrələnməyəcək.
    Bu o deməkdir ki köçürmə yolunda üçüncü tərəf sizin məlumatları əkdə edə bilər.

en: You are not authorized to execute this file.
az: Bu faylı icra etməyə sizin imtiyazınız yoxdur.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
az: Bu faylı açmaq üçün bir tətbiq seçmək səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You can only select local files
az: Siz ancaq lokal fayl seçə bilərsiniz

en: You can only select local files.
az: Siz ancaq lokal fayl seçə bilərsiniz.

en: You can only select one file
az: Siz ancaq bir fayl seşə bilərsiniz

en: You did not select a file to delete.
az: Siz silmək üçün fayl seçmədiniz.

en: You did not select a file to trash.
az: Siz səbətə atmaq üçün fayl seçmədiniz.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
az: %1 protokoluna giriş icazəniz yoxdur.

en: You do not have permission to create that folder.
az: Sizin bu qovluğu yaratmağa icazəniz yoxdur.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
az: Siz be dəyişikliklərin işə düşməsi üçün KDE-ni yenidən başlatmalısınız.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
az: Bu dəyişikliklərin qüvvəyə minməsi üçün işlək tətbiqləri yenidən başlatmalısınız.

en: You may have encountered a bug in the program.
az: Proqramda bir səhvlə qarşılaşa bilərsiniz.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
az: Yəqin ki sizin identifikasiya detallarınız səhvverilib və ya heç birini verməmisiniz.

en: You may not have permissions to accept the connection.
az: Sizin bu bağlantıları qəbul etməyə icazəniz yoxdur.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
az: Cihazı başlatma ("montaj") icazəniz olmaya bilər. UNIX sistemlərində bir cihazı işə salmaq üçün tez-tez sistem administratoru imtiyazları tələb olunur.

en: You may not have permissions to read from the resource.
az: Bu mənbədən oxumağa sizin icazəniz yoxdur.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
az: Ola bilsin faylı oxumaq və ya qovluğu açmaq icazəniz yoxdur.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
az: Sizin bu qurğunu söndürməyə ("ayırmaq") icazəniz yoxdur. UNİX sistemində qurğunu sönsürmək üçün tez-tez adminstrator imtiyazları tələb olunur.

en: You may not have permissions to write to the resource.
az: Ola bilsin sizin bu mənbəyə yazmağa icazəniz yoxdur.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
az: Siz bu dəstəkləyən proqram təminatı əlavəsi ("KIO Worker" adlanır) üçün axtarışı internet üzərindən həyata keçirə bilərsiniz. Axtarış ünvanlarına <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a> ünvanı da daxildir.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
az: Hər hansı bir sayta girməzdən öncə aşağıda sadlanan proxy server üçün istifadəçi adı və parolu daxil etməlisiniz.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
az: Bu sayta girmək üçün bir istifadəçi adı və parolu daxil erməlisiniz.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
az: Bu mənbədə tələb olunan əməliyyatı yerinə yetirmək üçün giriş icazələriniz qeyri-kafi ola bilər.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
az: Hesabınızın göstərilən mənbəyə giriş icazəsi olmaya bilər.

en: [padlock]
az: [kilidləndi]

en: a suitable extension
az: uyğun bir uzantı

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
az: %1 %2 (%3)

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
az: klauncher protokolu təqdim edən plaqini tapa və ya başlada bilmədi. Bu o deməkdir ki, qoşmanın versiyası köhnəlib.

en: mounting is not supported by Windows CE.
az: qoşulma Windows CE tərəfindən dəstəklənmir.

en: not supported
az: dəstəklənmir

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
az: Yoxlama hesabı yoxlanılır...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
az: Bu proqramı başladacaq:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
az: Göstərilən fayl və qovluğu kopyala

[ctx: request type]
en: create the requested folder
az: Sorğu olunan qovluğu yarat

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
az: Göstərilən fayl və qovluğu sil

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
az: Göstərilən fayl və qovluğu kilidlə

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
az: Göstərilən fayl və qovluğu daşı

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
az: sever imkanlarını sorğula

[ctx: request type]
en: retrieve property values
az: Xüsusiyyətlər dəyərini almaq

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
az: göstərilən faylın və ya qovluğun məzmununu almaq

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
az: göstərilən qovluqda bir hesabat başlat

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
az: Göstərilən qovluqda axtar

[ctx: request type]
en: set property values
az: Xüsusiyyətlər dəyərini qur

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
az: Göstərilən fayl və qovluğun kilidini aç

[ctx: request type]
en: upload %1
az: %1 gondərmək

en: the extension <b>%1</b>
az: Uzantı <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
az: ayrılma Windows CE tərəfindən dəstəklənmir.
