kio - en to eu translation catalogue (1332 entries)

en: 
    The server said: "%1"
eu: 
    Zerbitzariak esan du: "%1"

en:  (Points to %1)
eu: (%1(e)ra apuntatzen du)

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

en:  days
eu:  egun

en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

en: %1 (Error %2)
eu: %1 (Errorea %2)

en: %1 (hidden)
eu: %1 (ezkutuan)

en: %1 Item | %1 Items
eu[0]: Elementu %1
eu[1]: %1 elementu

en: %1 contacted. Waiting for reply...
eu: %1 kontaktatuta. Erantzunaren zain...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
eu: %1 fitxategi bat da, baina karpeta bat espero zen.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
eu: %1 karpeta bat da, baina fitxategi bat espero zen.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
eu: %1: SSL negoziazioak huts egin du

en: %1 is required by the server, but is not available.
eu: Zerbitzariak %1 behar du, baina ez dago eskuragarri.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
eu: %1(e)tik %2(e)ra

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eu: Ustekabeko errorera (%1) gertatu da %2 egiten saiatzean.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
eu: Atzipena ukatu da %1 saiatzean.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
eu: Ezin da %1, helburuko zerbitzariak fitxategia edo direktorioa onartzea ukatu duelako.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
eu: Ezin da %1 (baliabidea blokeatua dagoelako).

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
eu: Akatsa gertatu da %1, %2 egiten saiatzean. Arrazoiaren laburpena azpian.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eu: Ustekabeko errorera (%1) gertatu da %2 egiten saiatzean.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
eu[0]: <p><b>%2%3</b>(e)tik<br/>cookie bat jaso duzu.<br/>Cookie hau onartu nahi duzu edo errefusatu nahi duzu?</p>
eu[1]: <p><b>%2%3</b>(e)tik<br/>%1 cookie jaso dituzu.<br/>Cookie hauek onartu nahi dituzu edo errefusatu nahi dituzu?</p>

en: &Accept
eu: &Onartu

en: &Application
eu: &Aplikazioa

en: &Browse...
eu: &Arakatu...

en: &Charset:
eu: &Karaktere-multzoa:

en: &Copy Here
eu: &Kopiatu hona

en: &Current Session only
eu: &Uneko saiorako soilik

en: &Description:
eu: &Azalpena:

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: &Do not close when command exits
eu: &Ez itxi komandotik irtetzean

en: &Enable Web search keywords
eu: &Gaitu web bilaketa gako-hitzak

en: &Execute
eu: &Exekutatu

en: &File type:
eu: &Fitxategi mota:

en: &Filter:
eu: &Iragazkia:

en: &Forever
eu: &Betirako

en: &Keyword delimiter:
eu: Ga&ko-hitz mugatzailea:

en: &Link Here
eu: Es&tekatu hona

en: &Location:
eu: &Kokalekua:

en: &Management
eu: &Kudeaketa

en: &Move Here
eu: &Mugitu hona

en: &Name:
eu: &Izena:

en: &New...
eu: &Berria...

en: &No
eu: &Ez

en: &Only show when using this application (%1)
eu: Erakutsi &soilik aplikazio hau erabiltzerakoan (%1)

en: &Only these cookies
eu: Cookie hauek &bakarrik

en: &Only this cookie
eu: Cookie hau &bakarrik

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Open folder with %1
eu: &Ireki karpeta %1(r)ekin

en: &Open with %1
eu: &Ireki %1(r)ekin

en: &Paste Clipboard Contents
eu: &Itsatsi arbeleko edukia

en: &Paste File | &Paste %1 Files
eu[0]: &Itsatsi fitxategia
eu[1]: &Itsatsi %1 fitxategi

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
eu[0]: &Itsatsi URLa
eu[1]: &Itsatsi %1 URL

en: &Permissions
eu: &Baimenak

en: &Policy
eu: &Gidalerroa

en: &Reject
eu: E&rrefusatu

en: &Reload List
eu: &Birkargatu zerrenda

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
eu: &Gogoratu aplikazio elkarketa, mota honetako fitxategi guztientzat
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
eu: &Gogoratu aplikazio elkarketa, mota honetako fitxategi guztientzat
    "%1" (%2)

en: &Rename
eu: &Berrizendatu

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Server response:
eu: Zerbitzariaren  &erantzuna:

en: &Shortcuts:
eu: La&sterbideak:

en: &Show All Entries
eu: Erakut&si sarrera guztiak

en: &Skip
eu: &Jauzi

en: &Supported file types:
eu: &Onartutako fitxategi-motak:

en: &Use preferred keywords only
eu: E&rabili soilik hobetsitako gako-hitzak

en: &View Mode
eu: &Ikuspegi modua

en: &Work path:
eu: &Lanerako bidea:

en: &Yes
eu: &Bai

en: (%1, Link to %2)
eu: (%1, %2(r)ako esteka)

en: (Symbolic Link to %1)
eu: (%1(e)ra esteka sinbolikoa)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
eu: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konquerorren garatzaileak

en: *|All Files
eu: *|Fitxategi guztiak

en: *|All Folders
eu: *|Karpeta guztiak

en: 1 File | %1 Files
eu[0]: Fitxategi 1
eu[1]: %1 fitxategi

en: 1 Folder | %1 Folders
eu[0]: Karpeta 1
eu[1]: %1 karpeta

en: 1 day %2 | %1 days %2
eu[0]: Egun %2etik 1
eu[1]: %1 egunetik %2

en: 1 file | %1 files
eu[0]: Fitxategi 1
eu[1]: %1 fitxategi

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
eu[0]: Azpikarpeta 1
eu[1]: %1 azpikarpeta

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
eu: <b>%1</b> <b>%2</b>(e)n

en: <b>Details of the request</b>:
eu: <b>Eskakizunaren xehetasunak</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
eu: <b>Dauden arrazoiak</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
eu: <b>Dauden konponbideak</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
eu: <b>Arrazoi teknikoa</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
eu: <h1>Cookie-ak kudeatzeko  laguntza bizkorra</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
eu: <h1>Cookie-ak</h1><p>(Cookie [kuki] irakurtzen da). Cookie-ek  informazioa dute, HTTP protokoloa erabiltzen duen KDE aplikazioak (Konqueror esaterako) zure ordenagailuan gordetzen duena urruneko Interneteko zerbitari batetik. Honek esan nahi du web zerbitzari batek zure ordenagailuan zuri eta zure arakatze jarduerei buruzko informazioa gorde dezakeela beranduago erabiltzeko. Hau zure pribatutasunaren inbasio gisa hartuko dezakezu.</p><p>Dena dela, cookie-ak baliagarriak dira egoera batzuetan. Adibidez, Interneteko dendetan maiz erabiltzen dira, 'gauzak erosketa saskian jar' ditzazun. Gune batzuk cookie-ak onartzen dituzten arakatzailea izatea eskatzen dizute.</p><p>Jende gehienak pribatutasun eta cookie-ek eskaintzen dituzten onuren arteko itun orekatua nahi duenez,  KDEkcookie-ak maneiatzen dituen era pertsonalizatzeko gaitasuna eskaintzen dizu. Agian gidalerro lehenetsia, zerbitzari batek cookie bat ezarri nahi duen aldioro zuri galdetzera ezarri nahiko duzu, edo guztia onartu edo errefusatzera. Adibidez, aukera dezakezu zure erosketa web gunerik gogokoengandik cookie guztiak onartzea. Honetarako egin behar duzuna da gune jakin horretara joan eta cookie-aren elkarrizketa-koadroa agertzen zaizunean sakatu <i>Domeinu hau</i> 'ezarri honi' fitxan eta onartu aukeratu edo besterik gabe zehaztu  gunearen izena <i>Domeinurako erabilera gidalerroa</i> fitxan eta onartzeko ezarri. Honek bidea ematen dizu cookie-ak konfiantzazko web guneetatik jasotzeko KDE-k cookie bat jasotzen duen bakoitzean galdetua izan barik.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
eu: <h1>Cookie-ak</h1><p>(Cookie [kuki] irakurtzen da). Cookie-ek  informazioa dute, HTTP protokoloa erabiltzen duten KDE aplikazioek (Konqueror esaterako) zure ordenagailuan gordetzen dutena, eta urruneko zerbitzari batek abiarazitakoa. Honek esan nahi du web zerbitzari batek zure ordenagailuan zuri eta zure arakatze jarduerei buruzko informazioa gorde dezakeela beranduago erabiltzeko. Hau zure pribatutasunaren inbasio gisa hartuko dezakezu.</p><p>Dena dela, cookie-ak baliagarriak dira egoera batzuetan. Adibidez, Interneteko dendetan maiz erabiltzen dira, 'gauzak erosketa saskian jar' ditzazun. Gune batzuk cookie-ak onartzen dituzten arakatzailea izatea eskatzen dizute.</p><p>Jende gehienak pribatutasun eta cookie-ek eskaintzen dituzten onuren arteko itun orekatua nahi duenez, HTTP KIO beharginak cookie-ak maneiatzen dituen era pertsonalizatzeko gaitasuna eskaintzen dizu. Agian gidalerro lehenetsia, zerbitzari batek cookie bat ezarri nahi duen aldioro zuri galdetzera, erabakia zure esku ipiniz, ezarri nahiko duzu. Fido zaren zure erosketa webgune gogokoetarako onartzeko gidalerroa ezarri nahi izan dezakezu, horrela webgunea atzi dezakezu cookie bat jasotzen den aldiro galdetua izan gabe.</p>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
eu: <h1>Arakatze areagotua</h1> Modulu honetan KDEren arakatze-ezaugarri areagotu batzuk konfiguratu ditzakezu. <h2>Bilatzeko gako-hitzak</h2> Web bilaketa gako-hitzak, web bilaketa motoreak erabiltzeko modu azkar bat dira. Adibidez, tekleatu "duckduckgo: frobozz" edo "dd:frobozz" eta zure web arakatzaileak DuckDuckGon "frobozz" bilatuko du. Errazagoa oraindik: sakatu Alt+F2 (teklatuaren lasterbide hau aldatu ez baduzu) eta sartu lasterbidea Exekutatu Komandoa elkarrizketa-koadroan.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
eu: <h1>Sarearen hobespenak</h1> Hemen, internet eta sareko konexioak erabiltzean KDEko programen portaera konfigura dezakezu. Denbora-muga gainditzen bazaizu edota modema erabiltzen ari bazara internetera konektatzeko, ezarpen hauek doitu nahi izango dituzu.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
eu: <h1>Proxy-a</h1><p>Proxy zerbitzari bat zure ordenagailua eta Internetaren artean kokatu eta bitartekari lanak egiten dituen programa bat da eta web orrien cachea eta/edo iragazkia bezalako zerbitzuak hornitzen dituena.</p> <p>Cacheratzen duten proxy zerbitzariek aurrez bisitatu dituzun webguneak atzitzea azkartzen dute orri horiek lokalki gordez edo cacheratuz; iragazteko proxy zerbitzariek iragarki eskaerak, spama, edo oztopatu nahi duzun beste edozein gauza oztopatzen du.</p> <p><u>Oharra:</u> Proxy zerbitzari batzuek bi zerbitzuak eskaintzen dituzte.</p>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
eu: <h1>Windows partekatzeak</h1><p>SMB KIO behargina erabiltzen duten aplikazioak (Konqueror esaterako) partekatutako Microsoft Windows fitxategi-sistemak atzitzeko gai dira, egoki konfiguratuta daudenean.</p><p>Hemen zehaztu ditzakezu partekatutako baliabideak atzitzeko egiaztagiriak. Pasahitzak lokalean gordeko dira, eta ilunduta giza begiradetara irakurgaitz bilakatzeko. Segurtasun arrazoiengatik, baliteke halakorik egin nahi ez izatea, pasahitzak dituzten sarrerak argi eta garbi hori direla adierazten delako.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Gaitu edo ezgaitu web bilaketa gako-hitzak.</p> <p>Web bilaketa gako-hitzek lerroan edo zure disko zurrunean kokatutako informazioa azkar atzitzen edo bilatzen uzten dizute. </p><p>KDE aurrez definitutako web bilaketagako-hitz ugarirekin dator. Horrelako web lasterbide bat Google (TM) bilaketa lasterbidea da. Hau erabiltzeko, nahikoa da 'gg' gako-hitza tekleatzea, jarraian gako-hitzaren mugatzailea eta bilatu beharreko terminoa, adib. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Sartu pertsonentzako ulergarria den web lasterbidearen  izena hemen.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Hautatu web bilaketa gako-hitz lehenetsi bat. </p><p>Honek, aplikazioei, tekleatutako hitza edo esaldia URL egokitara iragazi ezin denean, web bilaketa gako-hitzeko itaunetara bihurtzeko aukera ematen die. </p><p>Funtzionaltasun hau desgaitzeko hautatu zerrendatik <span style=" font-weight:600;">Bat ere ez</span>. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
eu: <li>Informazio osagarria: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
eu: <li>Data eta ordua: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
eu: <li>Protokoloa: %1</li>

en: <li>URL: %1</li>
eu: <li>URLa: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
eu: <p>
    Automatikoki onartu uneko saioaren amaieran iraungiko diren aldi baterako cookie-ak. Halako cookie-ak ez dira zure ordenagailuaren disko zurrunean edo biltegiratzeko gailuan gordeko. Aitzitik, beraiek erabiltzen dituzten aplikazio guztiak ixten dituzunean (adib. zure arakatzailea) ezabatzen dira.</p><p> <u>OHARRA</u> Aukera hau markatzean cookiei buruzko zure gidalerro lehenetsia eta guneen berariazko cookien gidalerroak saioko cookientzatez dira aintzat hartuko.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
eu: <p>Egiaztapen-baturak ez datoz bat.</p>Jaitsiera akastunagatik izan daiteke. Saiatu fitxategia berriz jaisten.<br/>Hala ere egiaztapenak huts egingo balu, jarri harremanean fitxategiaren iturburuarekin.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
eu: <p>Partzialki igotako FTP fitxategiak markatzen ditu.</p> <p>Aukera hau gaituta dagoenean, partzialki igotako fitxategiek ".part" luzapena izango dute. Luzapen hau ezabatuko da transferentzia osatutakoan.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
eu: <p>Markatzen ditu SMB, SFTP eta beste protokolo batzuen bidez partzialki igotako fitxategiak.</p> <p>Aukera hau gaituta dagoenean, partzialki igotako fitxategiek ".part" luzapena izango dute. Luzapen hau ezabatuko da transferentzia osatutakoan.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
eu: <para>KDEren zakarrontzia konfiguratuta dago <b>Finder</b>ren zakarrontzia erabiltzeko.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Gaitu cookie-n euskarria. Normalean cookie-n euskarria gaituta izan nahiko duzu eta zure pribatutasun beharretara egokitzeko finkatzea.</p><p>
    Kontuan izan cookie-n euskarria ezgaitzeak webgune asko arakaezin bilaka ditzakeela.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Sartu komaz banatuta, gaineko proxy ezarpenetatik at egon beharko liratekeen ostalari-izenen edo ip helbideen zerrenda bat.</p>
    <p>Domeinu jakin bateko ostalari guztiak at utzi nahi badituzu, sartu domeinu izena aurretik puntu bat duela. Adibidez, <i>kde.org</i> domeinuko ostalari guztiak at uzteko, sartu <i>.kde.org</i>. Zernahitarako karaktereak, '*' edo '?' esaterako, ez dira onartzen eta ez dute inolako eraginik izango.</p>
    <p>Gainera, IP helbideak ere sartu ditzakezu, adib. 127.0.0.1 eta azpisaredun IP helbideak, adib. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
eu: <qt>
    Automatikoki detektatu eta konfiguratu proxy-aren ezarpenak.<p>
    Detekzio automatikoa <b>Web Proxy-aren auto-bilaketa protokoloa (WPAD)</b> erabiliz egiten da.<p>
    <b>OHARRA:</b> Baliteke UNIX/Linux banaketa batzuetan aukera hau ondo ez ibiltzea edo ez ibiltzea ere.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
eu: <qt>
    Markatu lauki hau gaineko proxy ezarpenak soilik <i>Salbuespenak</i> zerrendako helbideei ezarri dakizkien.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Urruneko makina batetik jasotako cookie-ak nola maneiatuko diren zehazten du: 
    <ul>
    <li><b>Eskatu</b> aukerak zerbitzari batek cookie bat ipini nahi duen bakoitzean KDE-k zure berrespena eskatu dezan eragingo du.</li>
    <li><b>Onartu saioa amaitu arte</b> cookieak onartzea eragingo du baino saioa amaitzean iraungiko dira.</li>
    <li><b>Onartu</b> aukerak zuri galdetu gabe cookie-ak onartzea eragingo du.</li>
    <li><b>Errefuxatu</b> aukerak jasotako cookie guztiak errefuxatzea eragingo du.</li>
    </ul><p>
    <u>OHARRA:</u> behean ezar daitezkeen domeinuetako berariazko politikek lehentasuna dute beti politika lehenetsiekiko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu hemen bilaketa motorrean bilaketa bat burutzeko erabiltzen den URI.<br/>Bilatu beharreko testu osoa \{@} edo \{0} gisa zehaztu daiteke.<br/>
    Gomendatua \{@} da, itaun aldagai guztiak (izena=balioa) emaitzako katetik kentzen dituelako, non \{0} aldatu gabeko itaun katearekin ordezkatuko den.<br/>\{1} ... \{n} erabili ditzakezu itauneko zenbait hitz zehazteko eta \{izena} erabiltzailearen itaunean 'izena=balioa' bidez emandako balio bat zehazteko.<br/>Gainera erreferentzia ugari zehaztu daitezke (izenak, zenbakiak eta kateak) batera (\{izena1,izena2,...,"katea"}).<br/>Bat datorren lehenengo balioa (ezkerretik) erabiliko da emaitza URIaren ordezkatzeko balio gisa.<br/>Aipu kate bat erabili daiteke balio lehenetsi gisa erreferentzia zerrendaren ezkerretik bat datorrenik ez badago.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu inguruneko aldagaia, adib. <b>NO_PROXY</b>, proxy zerbitzaria erabili behar ez litzatekeen gune helbideak gordetzeko erabilia.<p>
    Aukeran, <b>"Auto detektatu"</b> botoian klik egin dezakezu saiatzeko aldagai hau automatikoki aurkitzen.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu gidalerro hau aplikatuko zaion ostalari edo domeinua, adibidez, <b>www.kde.org</b> edo <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu inguruneko aldagaiaren izena, adib <b>FTP_PROXY</b>, FTP proxy zerbitzariaren helbidea gordetzeko erabilia.<p>
    Aukeran, <b>"Auto detektatu"</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki aurkitzeko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu inguruneko aldagaiaren izena, adib <b>HTTPS_PROXY</b>, HTTPS proxy zerbitzariaren helbidea gordetzeko erabilia.<p>
    Aukeran, <b>"Auto detektatu"</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki aurkitzeko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu inguruneko aldagaiaren izena, adib <b>HTTP_PROXY</b>, HTTP proxy zerbitzariaren helbidea gordetzeko erabilia.<p>
    Aukeran, <b>"Auto detektatu"</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki aurkitzeko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    Sartu inguruneko aldagaiaren izena, adib. <b>SOCKS_PROXY</b>, SOCKS proxy zerbitzariaren helbidea gordetzeko erabilia.<p>
    Aukeran, <b>"Auto detektatu"</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki antzematen saiatzeko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
eu: <qt>
    Cookie-n gidalerro berezia ezarri diezun gune zerrenda. Gidalerro bereziek ez dute gidalerro konfigurazio lehenetsia aintzat hartzen gune hauentzat.
    </qt>o

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
eu: <qt>
    Ukatu hirugarrengoen cookie deritzenak. Hauek zu arakatzen ari zaren ez beste gune batean sortutako cookie-ak dira. Adibidez, <b>www.foobar.com</b> bisitatzen baduzu aukera hau hautatuta dagoelarik, zure ezarpenek www.foobar.com-en sortutako cookie-ak baino ez ditu prozesatuko. Beste edonongo cookie-ak ezetsiko dira. Honek murrizten ditu gune operatzaileek zure eguneroko arakatze ohiturei buruzko profila eraikitzeko aukerak.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
eu: <qt>
    Hautatu nahiago duzun gidalerroa:
    <ul>
    <li><b>Onartu</b> - Gune honek cookie-ak ezartzea baimentzen du</li>
    <li><b>Onartu saioa amaitu arte</b> - Gune honi cookiak ezartzeko baimena ematen dio baino saioa amaitutakoan iraungiko dira.</li>
    <li><b>Errefuxatu</b> - Errefuxatu gune honek bidalitako cookie guztiak</li>
    <li><b>Galdetu</b> - Galdetu zerbitzari honetako cookie-ak jasotakoan</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
eu: <qt>
    Hautatu bilaketa zerbitzu automatikoa eskaintzen duten sarrerako laukietan  URL ordez hitz eta esaldi arruntak tekleatzen dituzunean erabili beharreko bilaketa motorea. Ezaugarri hau desgaitzeko hautatu zerrendatik <b>Bat ere ez</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
eu: <qt>
    Ezarri proxy konfigurazioa.
    <p>
    Proxy zerbitzari bat zure ordenagailua eta Internetaren artean kokatu eta bitartekari lanak egiten dituen makina bat da, web orrien cachea eta iragazkia bezalako zerbitzuak hornitzen dituena. Cacheratzen duten proxy zerbitzariek aurrez bisitatu dituzun webguneak atzitzea azkartzen dute orri horiek lokalki gordez edo cacheratuz; iragazteko proxy zerbitzariek iragarki eskaerak, spama, edo oztopatu nahi duzun beste edozein gauza oztopatzen du.
    <p>
    Internetera konektatzeko proxy zerbitzaria behar duzun seguru ez bazaude, begiratu interneteko hornitzailearen konfigurazioko gida edo galdetu zuresistema-administratzaileari.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
eu: <qt>
    Hemen sartutako lasterbideak sasi-URI eskema gisa erabili daitezke KDEn. adibidez, <b>av</b> lasterbidea <b>av</b>:<b>nere bilaketa</b> gisa erabil daiteke.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
eu: <qt>
    Gidalerro berria gehitzeko, <b>Gehitu...</b> botoia sakatu eta eman beharrezko informazioa. Dagoen gidalerroa aldatzeko, erabili <b>Aldatu...</b> botoia eta aukeratu gidalerro berria gidalerroen elkarrizketa-koadrotik. <b>Ezabatu</b> botoia sakatzeak aukeratutako gidalerroa ezabatuko du eta domeinu horretarako gidalerroaren konfigurazio lehenetsia erabiliko da. <b>Ezabatu denak</b> botoiak, ordea, guneko gidalerro berezi guztiak ezabatuko ditu.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
eu: <qt><b>%1</b>(e)k ez du etxeko karpetarik.</qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
eu: <qt><p> Zerrenda honetan zure aplikazioak erabil ditzakeen fitxategi-motak agertzen dira. Zerrenda <u>MIME-moten</u>arabera antolatuta dago.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension delakoa, datu-motak identifikatzeko helburua duen protokolo estandarra da eta fitxategien luzapenetan eta dagozkien <u>MIME-motetan</u> oinarritzen da. Adibidez, 'loratxoa.bmp' izeneko puntuaren ostean datorren "bmp" parte horrek irudi mota berezi bat dela adierazten du, <u>image/x-bmp</u>. Sistemak ezagutu beharko du aplikazio bakoitzak kudea ditzakeen luzapenak eta mime-motak, fitxategi-mota bakoitza irekiko duen aplikazioa zein den jakiteko.</p>
    <p>Aplikazio hau zerrenda honetan ez dauden MIME-motekin lotu nahi baduzu, egin klik beheko <b>Gehitu</b> botoian. Aplikazio honek erabil ezin ditzakeen MIME-motak agertzen badira, egin klik <b>Kendu</b> botoian zerrendatik kentzeko.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
eu: <qt><p>Erabili sisteman definitutako proxy ezarpenak.</p>
    <p>Plataforma batzuk sistema osorako proxy konfigurazioaren informazioa eskaintzen dute eta aukera hau ezartzeak ezarpen haiek erabiltzeko aukera ematen dizute.</p>
    <p>Mac plataformetan</p>
    <p>Windows plataformetan</p>
    <p>Unix eta Linux plataformetan, halako sistemaren proxy ezarpenak inguruneko aldagaien bidez definitu ohi dira. Ondoko inguruneko aldagaiak antzeman eta erabiltzen dira eskuragarri daudenean: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
eu: <qt>Jadanik badago <center><b>%1</b></center>(r)en gidalerro bat. Ordeztu nahi duzu?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
eu: <qt>Sistemaren proxy-aren informazioa ezartzeko erabiltzen diren inguruneko aldagaiak automatikoki aurkitzen saiatu. <p> Eginbide honek erabili ohi diren HTTP_PROXY, FTP_PROXY eta NO_PROXY bezalako aldagaien izenak bilatzen ditu.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
eu: <qt>Egin klik botoi honi guraso karpetan sartzeko.<br /><br />Adibidez, uneko kokalekua file:/home/konqi bada, botoi hau klikatzeak file:/home kokalekura eramango zaitu.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eu: <qt>Sartu inguruneko aldagaia, adib. <b>NO_PROXY</b>, proxy zerbitzaria erabili behar ez litzatekeen guneen helbideak gordetzeko erabilia. <p>Aukeran, <b>&quot;Auto detektatu&quot;</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki antzematen saiatzeko.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eu: <qt>Sartu inguruneko aldagaiaren izena, adib. <b>SOCKS_PROXY</b>, SOCKS proxy zerbitzariaren helbidea gordetzeko erabilia.<p>Aukeran, <b>&quot;Auto detektatu&quot;</b> botoian klik egin dezakezu aldagai hau automatikoki antzematen saiatzeko.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eu: <qt>Hautatu programa bat. Programa zerrendan ez badago, sartu izena edo egin klik 'arakatu' botoian</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eu: <qt>Hautatu <b>%1</b> fitxatagi-mota irekitzeko erabiliko den programa. Programa zerrendan ez badago, sartu izena edo egin klik 'arakatu' botoian</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eu: <qt>Hautatu <b>%1</b> irekitzeko erabiliko den programa. Programa zerrendan ez badago, sartu izena edo egin klik 'arakatu' botoian</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
eu[0]: <qt>Aukeratu fitxategia irekitzeko erabili nahi duzun programa.</qt>
eu[1]: <qt>Aukeratu %1 fitxategiak irekitzeko erabili nahi duzun programa.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
eu: <qt>Aukeratu fitxategia irekitzeko erabili nahi duzun programa<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
eu: <qt>Hautatu ezarpen hau sarrera hau soilik uneko aplikazioa (%1) erabiltzerakoan erakustea nahi baduzu.<br /><br />Ezarpen hau hautatzen ez bada, sarrera aplikazio guztietan erabilgarri egongo da.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> txantiloi fitxategia ez da existitzen.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Ez dago <b>%1</b> izeneko erabiltzailerik.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
eu: <qt>Botoi honen bidez helbideak laster-marken artean sartu ahal izango dituzu. Klik egin botoian laster-marken menuan gehitu, hautatu edo editatzeko. <br/><br/>Laster-marka hauek fitxategien elkarrizketari dagozkio, baina KDEren beste edozein lekutan erabil daitezke laster-marka gisa.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
eu: <qt>Hau da fitxategi mota hautatzailea. Fitxategia zein formatutan gordeko den hautatzeko erabiltzen da.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
eu: <qt>Fitxategi zerrendari ezarriko zaion iragazkia da hau. Iragazkiarekin bat ez datozen fitxategi izenak ez dira erakutsiko.<p>Menu hedagarrian dituzun iragazkien artean aukeratu dezakezu, edo zuzenean sartu testu eremuan nahi duzuna.</p><p>* edo ? bezalako komodinak ere onartzen dira.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
eu: <qt>Hau da Lekuak panelean agertuko den ikonoa.<br/><br/>klikatu botoian ikono ezberdin bat aukeratzeko.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
eu: <qt>Hau da sarrerarekin elkartutako kokalekua. Baliodun edozein URL erabil daiteke. Adibidez:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Testua editatzeko laukiaren ondoan dagoen botoian klik eginez, URL egoki batera nabigatu dezakezu.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
eu: <qt>Hau da «fitxategia» elkarrizketa-koadroaren hobespen-menua. Aukera ugari atzi daitezke menu honetatik, horien artean: <ul><li>fitxategiak zerrendan nola sailkatzen diren</li><li>ikuspegi motak, ikono eta zerrenda barne</li><li>ezkutuko fitxategiak erakustea</li><li>«Lekuak» panela</li><li>fitxategien aurreikuspegiak</li><li>karpetak fitxategiengandik banatzea</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
eu: <qt>Hau da Lekuak panelean agertuko den testua.<br/><br/>Etiketak, sarrera hau zerri buruzkoa den gogoratzen laguntzeko hitz bat edo bi izan beharko lituzke. Etiketarik sartzen ez baduzu, kokalekuaren URL-tik eratorriko da.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
eu: <qt>Ezin da zehaztutako komandoa abiarazi. <b>%1</b> fitxategia edo direktorioa ez da existitzen.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
eu: <qt>Testu-azaleran tekleatu bitartean, idatzitakoarekin bat datozen hitzak agertu daitezke. Ezaugarri hau saguaren eskuin botoiarekin klik egin eta <b>Testu osaketa</b> menuan hobetsitako modua hautatuz kontrolatu dezakezu.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
eu: &Berrizendatu

[ctx: @action:button]
en: Add...
eu: Gehitu...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

[ctx: @action:button]
en: Change…
eu: Aldatu...

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betirako

[ctx: @action:button]
en: Edit...
eu: Editatu...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
eu: Esploratu %1(e)kin

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
eu: Sortu…

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
eu: &Editatu...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
eu: &Egotzi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
eu: &Ezkutatu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
eu: &Argitaratu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
eu: &Seguratasunez kendu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
eu: &Desmuntatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
eu: Gehitu Sarrera...

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

[ctx: @action:inmenu]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
eu: Muntatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
eu: Itsatsi arbeleko edukia...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
eu: Itsatsi fitxategi bat

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
eu: Itsatsi karpeta bat

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
eu[0]: Itsatsi elementu bat
eu[1]: Itsatsi %1 elementu

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
eu: Argitaratzen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
eu: Arriskurik gabe kentzen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
eu: Desmuntatzen...

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
eu: &Beste aplikazio batzuk...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
eu: # goranzko zenbakiekin ordeztuko da, haserakoa:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
eu: Ez du ematen <filename>%1</filename> programa exekutagarria denik.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
eu: <filename>%1</filename> ez da aurkitu; mesedez, sartu programa exekutagarri baterako bide-izena.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
eu: Lehendik ere badago <filename>%1</filename> izeneko direktorio bat.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
eu: Lehendik ere badago <filename>%1</filename> izeneko fitxategi bat.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
eu: Ezin da <filename>%1</filename>-ren transferentzia egin handiegia delako. Helmugako fitxategi-sistemak 4GiB arteko fitxategiak baino ez ditu onartzen.

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan ditu propietateak gorde idazteko baimen nahikorik ez duelako:<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
eu[0]: Benetan eraman nahi duzu elementu hau, %1, zakarrontzira?
eu[1]: Benetan eraman nahi dituzu %1 elementu hauek zakarrontzira?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
eu: Benetan eraman nahi duzu elementu hau zakarrontzira?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu elementu hau, %1, betirako?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 elementu hauek betirako?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu: Benetan ezabatu nahi duzu betirako elementu hau?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu elementu hau betirako?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 elementu hauek betirako?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu: Benetan ezabatu nahi duzu elementu hau betirako?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu betirako zakarrontziko elementu guztiak?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
eu: Joan atzera

[ctx: @info]
en: Go forward
eu: Joan aurrera

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu[0]: %1 elementu hau zakarrontzira eramatea huts egin du handiegia delako.Horren ordez betirako ezabatu?<nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>
eu[1]: %1 elementu hauek zakarrontzira eramatea huts egin du handiegiak direlako.Horren ordez betirako ezabatu?<nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eu: Elementu hau zakarrontzira eramatea huts egin du handiegia delako. Horren ordez betirako ezabatu?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ekintza hau ezin da desegin.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
eu: Aplikazio guztiek ez dute proxy konfigurazio hori erabiliko. Bereziki, <application>Firefox</application>ek eta <application>Chromium</application>ek edo haietatik eratorritako edozer, edo <application>QtWebEngine</application> erabiltzen duen edozer&nbsp;- <application>WebEnginePart</application> erabiltzen duen <application>Konqueror</application>, <application>Akregator</application> eta <application>Falkon</application> barne&nbsp;- ez dituzte ezarpen hauek erabiliko. Aplikazio batzuek beraien ezarpenetan bertan proxya konfiguratzen utzi dezakete.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
eu: Ezin izan du <command>%1</command> komandoa aurkitu

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
eu: Ezin da <filename>%1</filename>-ren transferentzia egin, helmugako fitxategi-sistemak ez dituelako horren fitxategi handiak onartzen

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
eu: <filename>%1</filename> izena ezin da erabili sistema eragileak erabiltzeko erreserbatua dagoelako.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
eu: <filename>%1</filename> izena puntu batez hasten da, beraz ezkutuan egongo da era lehenetsian.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
eu: <filename>%1</filename> izena zuriune batekin hasten da, beste gauza «arraro» batzuen artean, alfabetikoki sailkatzean beste elementu batzuen aurretik erakustea eragingo du.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
eu: <p>"%1" gunean "%2" erabiltzaile-izenarekin saioa hastera zoaz, baino webguneak ez du autentifikatzea eskatzen. Hau zuri iruzur egiteko saiakera  izan daiteke.</p><p>"%1" da bisitatu nahi duzun gunea?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
eu: Neurri ezezaguna

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
eu: Markatu lauki hau nabarmendutako web bilaketako gako-hitza hobesteko.<nl/>Hobetsitako web gako-hitzak erabiltzen dira aldi berean gako-hitz gutxi batzuk baino batera erakutsi ezin daitezkeen tokietan.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
eu: Kalkulatutako eta esperotako egiaztapen-baturak ez datoz bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
eu: Kalkulatutako eta esperotako egiaztapen-baturak bat datoz.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
eu: Emandako sarrerakoa ez da MD5, SHA1 edo SHA256 egiaztapen-batura balioduna.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
eu: <para>Markatu lauki hau, zehaztutako balioa baino zaharragoak diren fitxategien <emphasis strong='true'>ezabatze automatikoa </emphasis> baimentzeko. Utzi hau desgaituta denbora jakin bat pasatu ondoren inolako elementurik automatikoki <emphasis strong='true'>ez</emphasis> ezabatzeko</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
eu: <para>Markatu lauki hau zakarrontzia azpian adierazten duzun gehienezko disko-lekura mugatzeko. Bestela, mugagabea izango da.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
eu: <para>KDEren zakarrontzia husteak soilik KDEren zabor elementuak kenduko ditu, aldiz <br>Finder bidez zakarrontzia husteak dena ezabatuko du.</para><para>KDEren zabor  elementuak "KDE.trash" izeneko karpeta batean agertuko dira, zakarrontzian.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
eu: <para>Modulu honetan web bilaketa gako-hitzen ezaugarria konfigura dezakezu. Web bilaketa gako-hitzek Interneten hitzak bilatzea errazten dizute. Adibidez, KDE proiektuari buruzko informazioa bilatzeko Google motorra erabiliz, <emphasis>qq:KDE</emphasis> edo <emphasis>google:KDE</emphasis> tekleatu besterik ez duzu egin behar.</para><para>Bilaketa motor lehenetsi bat hautatzen baduzu, hitz arruntak edo esaldiak bilatu ditzakezu horrelako eginbidea duten aplikazioen sarrerako trepetetan haiek tekleatuz, adib. Konquerorren.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
eu: <para>Ezarri fitxategiak zakarrontzian egon daitezkeen egun kopurua. Hau baino zaharragoak diren fitxategiak automatikoki ezabatuko dira.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
eu: <para>Hau da zakarrontzirako utziko den disko-lekuren zenbateko kalkulatua, gehienez.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
eu: <para>Hau da zakarrontzirako erabiliko den gehienezko ehuneko disko-lekua.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
eu: <para>Neurri mugara iritsitakoan, zuk zehaztutako fitxategi motak ezabatuko ditu lehenengo. Hau zuri abisua emateko ezarri bada, hala egingo du fitxategiak automatikoki ezabatu ordez.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
eu: Gailuak

[ctx: @item]
en: Places
eu: Lekuak

[ctx: @item]
en: Remote
eu: Urrunekoa

[ctx: @item]
en: Removable Devices
eu: Gailu aldagarriak

[ctx: @item]
en: Search For
eu: Bilatu

[ctx: @item]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
eu: Azkenaldikoa

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
eu: Gailuak

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
eu: Ezkutatu Atala

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
eu: Ezkutatu '%1' atala

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
eu: Ikono-tamaina

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
eu: Ireki «%1» fitxa berrian

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
eu: Ireki «%1» leiho berrian

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
eu: Ireki Fitxa Berrian

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
eu: Ireki Leiho Berrian

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
eu: Handiera automatikoki aldatzea

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
eu: [Domeinu gurutzatua]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
eu: Esposizioa:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
eu: Zehaztu gabe

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
eu: Zerbitzariak, orriko gidoiak

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
eu: Zerbitzari seguruak, orriko gidoiak

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
eu: Zerbitzariak

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
eu: Zerbitzari seguruak soilik

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
eu: Saio-amaiera

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
eu: Bertan behera uzten bada, automatikoki ezabatu hau baino txikiagoak diren erdizka zama-igotako fitxategiak:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
eu[0]: Berrizendatu hautatutako elementua, %1, honela:
eu[1]: Berrizendatu hautatutako %1 elementuak honela:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
eu: Aldatu <filename>%1</filename> honela:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriz

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
eu: Ez erakutsi berriz mezu hau

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriz

[ctx: @title job]
en: Copying
eu: Kopiatzen

[ctx: @title job]
en: Creating directory
eu: Direktorioa sortzen

[ctx: @title job]
en: Deleting
eu: Ezabatzen

[ctx: @title job]
en: Examining
eu: Aztertzen

[ctx: @title job]
en: Mounting
eu: Muntatzen

[ctx: @title job]
en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

[ctx: @title job]
en: Renaming
eu: Berrizendatzen

[ctx: @title job]
en: Transferring
eu: Transferitzen

[ctx: @title job]
en: Unmounting
eu: Desmuntatzen

[ctx: @title:column]
en: Date
eu: Data

[ctx: @title:column]
en: Group
eu: Taldea

[ctx: @title:column]
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: @title:column]
en: Permissions
eu: Baimenak

[ctx: @title:column]
en: Preferred
eu: Hobetsia

[ctx: @title:column]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: @title:column]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
eu: Abioa

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
eu: Erabiltzailea

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
eu: &Ekintzak

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
eu: &Ireki karpeta honekin

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
eu: &Ireki karpeta honekin...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
eu: Ireki &honekin

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
eu: Ireki &honekin...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
eu: Kopiatu hemen

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
eu: Kopiatu hona

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
eu: Etxeko karpeta

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
eu: Ekarri hona

[ctx: @title:menu]
en: Move To
eu: Eraman hona

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
eu: Erroko karpeta

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
eu: Arakatu...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
eu: E&giaztapen-baturak

[ctx: @title:tab]
en: Share
eu: Partekatu

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
eu: &Orokorra

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
eu: Aldatu cookie-n gidalerroa

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
eu: Berretsi web-lekura sarbidea

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
eu: Bikoiztu gidalerroa

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
eu: Cookie-n gidalerro berria

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: @title:window]
en: Places
eu: Lekuak

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
eu: Berrizendatu elementua

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
eu: Berrizendatu elementuak

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
eu: Huts egin du eguneratzean

en: A file named %1 already exists.
eu: %1 izena duen fitxategia existitzen da dagoeneko.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
eu: Fitxategi bat edo karpeta bat ezin da bere burugainean jaregin

en: A file or folder named %1 already exists.
eu: %1 izeneko fitxategia edo karpeta lehendik ere badago.

en: A folder cannot be moved into itself
eu: Karpeta bat ezin da bere burugainera eraman

en: A folder named %1 already exists.
eu: %1 izena duen karpeta bat existitzen da dagoeneko.

en: A more recent item named '%1' already exists.
eu: '%1' izeneko elementu berriagoa badago dagoeneko.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
eu: Agian, sareko suebaki batek (interneteko eskaerak mugatzen dituen gailua) eskaera hau ekidin du, zure eta zerbitzariaren sarea babestuz.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
eu: Agian protokoloko errorea gertatu da, zerbitzariak erroreari erantzunez konexioa itxiz.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
eu: Baliteke protokoloko errorea edo batera ezintasunaren bat gertatzea.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
eu: Ezin da helburuko baliabidea sortu bitarteko bildumak (direktorioak) sortu arte.

en: A similar file named '%1' already exists.
eu: '%1' izeneko antzeko fitxategia badago dagoeneko.

en: A&dvanced Permissions
eu: Baimen &aurreratuak

en: Above File Name
eu: FItxategi-izenaren gainean

en: Accep&t all cookies
eu: &Onartu cookie guztiak

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept &until end of session
eu: Onartu saioa amait&u arte

en: Accept For Session
eu: Onartu saio honetarako

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
eu: Onartu cookieak uneko saioa amaitu arte

en: Accept for this &session
eu: Onartu &saio honetarako

en: Accept until end of session
eu: Onartu saioa amaitu arte

en: Access Denied
eu: Atzitze ukatua

en: Access Permissions
eu: Atzitze baimenak

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatu da

en: Access denied to %1.
eu: %1 Atzitzea ukatu da.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
eu: Sarbidea ukatuta.
    Ezin izan du %1(e)n idatzi.

en: Access to restricted port in POST denied.
eu: POST-ean mugatutako ataka atzitzea ukatu da.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
eu: Atzitzea ukatu da zehaztutako baliabidera, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
eu: Atzitua:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
eu: %1 protokoloarekin ez da fitxategiak atzitzerik onartzen.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
eu: Ekintza: %1
    Sorburua: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
eu: Au&kera aurreratuak

en: Add File Type for %1
eu: Gehitu fitxategi-mota honentzat: %1

en: Add Places Entry
eu: Gehitu «Lekuak» sarrera

en: Add a new Web search keyword
eu: Gehitu web bilaketa gako-hitz berri bat

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Advanced Options for %1
eu: Aukera aurreratuak %1(r)entzako

en: Advanced Permissions
eu: Baimen aurreratuak

en: All &cookies
eu: &Cookie guztiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: All cookies from this do&main
eu: &Domeinuko cookie guztiak

en: Allow Expansion in Details View
eu: Baimendu zabaltzea xehetasun ikuspegian

en: Already Exists as Folder
eu: Karpeta gisa existitzen da dagoeneko

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
eu: <strong>%1</strong>(r)ekin konexioa sortu arren konexio hori itxi egin da komunikazioko puntu batean.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
eu: Zerbitzariarekin konektatu den arren, ez da erantzunik jaso eskaeraren denbora-mugetan:<ul> <li>Konexioa ezartzeko denbora-muga: %1 segundo</li> <li>Erantzuna jasotzeko denbora-muga: %2 segundo</li> <li>Proxy zerbitzariak atzitzeko denbora-muga: %3 segundo</li> </ul> Jakizu denbora-muga hauek alda ditzakezula KDEren Sistema-ezarpenetan, Sareko ezarpenak -> Konexioaren hobespenak hautatuz.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
eu: Zaila izan arren, hardwareko errorea gertatu dela dirudi.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
eu: Nahiz eta autentifikazioaren xehetasunak ongi eman autentifikatzeak huts egin du zerbitzariak erabiltzen duen metodoa ez duelako %1 protokoloa inplementatzen duen KDE programak onartzen.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eu: <strong>%1</strong> baliabidearen baimenak aldatzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eu: <strong>%1</strong> baliabidearen jabetza aldatzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to create the requested folder failed.
eu: Eskatutako karpeta sortzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eu: <strong>%1</strong> baliabidea ezabatzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
eu: <strong>%1</strong> baliabidearen egoerari (baliabidearen izena, mota, tamaiina, e.a.) buruzko informazioa jasotzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
eu: Saioa hasteko saiakerak huts egin du (eskatutako eragiketa burutzeko).

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
eu: <strong>%1</strong> karpeta ezabatzeko saiakerak huts egin du.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eu: <strong>%1</strong> baliabidea berrizendatzeko saiakerak huts egin du.

en: An error occurred while accessing '%1'
eu: Errore bat gertatu da '%1' atzitzean

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
eu: Errore bat gertatu da '%1' atzitzean, sistemak erantzun du: %2

en: An older item named '%1' already exists.
eu: '%1' izeneko elementu zaharragoa badago dagoeneko.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
eu: Ostalari-errore ezezagun batek adierazten du eskatutako izena duen zerbitzaria, <strong>%1</strong>, ez duela Interneten aurkitzerik izan.

en: Appl&y to All
eu: Ezarr&i guztiei

en: Apply Choice To
eu: Aplikatu aukera honi:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
eu: Aplikatu aldaketak azpidirektorio guztiei eta euren edukiei

en: Arguments:
eu: Argumentuak:

en: Ascending
eu: Gorakorra

en: Ask
eu: Galdetu

en: Ask &for confirmation
eu: &Eskatu berrespena

en: At least %1
eu: Gutxienez %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
eu: Gutxienez karpeta bat eta fitxategi bat hautatu dira. Hautatutako fitxategiei ezikusi egingo zaie, eta hautatutako karpetak zerrendatuko dira.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
eu: Saiatu emaitza berbera lortzeko beste bide bat bilatzen.

en: Authentication Dialog
eu: Autentifikatze elkarrizketa-koadroa

en: Authentication Failed.
eu: Autentifikazioak huts egin du.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
eu: Autentifikazioak huts egin du: %1 metodoa ez da onartzen

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
eu: Huts egin du baimenak ematean, %1 autentifikazioa ez da onartzen

en: Authorization failed.
eu: Baimentzeak huts egin du.

en: Auto D&etect
eu: Automatikoki haut&eman

en: Automaticall&y accept session cookies
eu: Automatikok&i onartu saioko cookie-ak

en: Automatically select filename e&xtension
eu: Hautatu automatikoki fitxategi-izenaren &luzapena

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
eu: Hautatu automatikoki fitxategiaren &luzapena (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
eu: %2(e)tatik %1 librea (%%3 erabilia)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
eu: Atzerako barra zeiharrak ezin dira erabili fitxategi eta karpeta izenetan.

en: Blocked request.
eu: Eskakizuna blokeatu da

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: C&ancel
eu: &Utzi

en: C&onnect
eu: K&onektatu

en: C&ontinue
eu: &Jarraitu

en: C&ontinue Loading
eu: &Jarraitu kargatzen

en: Calculate
eu: Kalkulatu

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
eu: Kalkulatzen... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
eu: Ikus daiteke soilik

en: Can Only View Content
eu: Edukia ikus daiteke soilik

en: Can Only View/Read Content
eu: Edukia ikus/idatz daiteke

en: Can View & Modify
eu: Ikus eta alda daiteke

en: Can View & Modify Content
eu: Edukia ikus eta alda daiteke

en: Can View/Read & Modify/Write
eu: Ikus/irakur eta alda/idatz daiteke

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
eu: Ezin du '%1' protokoloaren KIO behargin bat abiarazteko «socket» bat sortu.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
eu: Ezin da 'kioslave5' exekutagarria aurkitu '%1'(e)n

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
eu: Ezin du aurkitu '%1' protokoloaren KIO behargin bat.

en: Canada
eu: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
eu: Ezin da %1 protokoloa hasieratu

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
eu: Ezin da %1 protokoloak behar duen prozesua abiarazi

en: Cannot Open Resource For Reading
eu: Ezin da baliabidea ireki irakurtzeko

en: Cannot Open Resource For Writing
eu: Ezin da baliabidea ireki idazteko

en: Cannot Read From Resource
eu: Ezin da irakurri baliabidetik

en: Cannot Save Cookies
eu: Ezin dira cookiak gorde

en: Cannot Write to Resource
eu: Ezin da baliabidean idatzi

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
eu: Ezin da fitxategia %1(e)tik %2(e)ra kopiatu. (Err.: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
eu: Ezin izan du «%1»(e)an esteka sinbolikorik sortu.
    Helburuko fitxategi-sistemak ez du esteka sinbolikorik onartzen.

en: Cannot open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Certificate chain:
eu: Ziurtagiri katea:

en: Chan&ge...
eu: &Aldatu...

en: Change Attribute
eu: Aldatu atributua

en: Change File Owner
eu: Aldatu fitxategiaren jabea

en: Change File Permissions
eu: Aldatu fitxategiaren baimenak

en: Change Timestamp
eu: Aldatu denbora-zigilua

en: Change...
eu: Aldatu...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
eu: %1 protokoloak ez du fitxategien atributuak aldatzea onartzen.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
eu: %1 protokoloak ez du fitxategien jabea aldatzea onartzen.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
eu: Egiaztatu ez dagoela gailua atzitzen duen aplikaziorik, eta saiatu berriz.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
eu: Egiaztatu gailua prest dagoela, unitateak euskarrietan daudela eta gailu eramangarriak konektatuta eta piztuta daudela. Eta saiatu berriro.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
eu: Hautatu aukera hau testu erako aplikazioa exekutatu nahi baduzu, edo kontsolak ematen duen informazioa ikusteko.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
eu: Hautatu aukera hau testu erako aplikazioak amaitzean informazio garrantzitsua eskaintzen badu. Utzi terminala irekita informazio hori eskuratzeko.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
eu: Hautatu aukera hau zure aplikazioa abiatu dela jakinaraztea nahi baduzu.Jakinarazpen ikusgarria kurtsore lanpetu gisa edo ataza-barran ager daiteke.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
eu: Hautatu aukera hau aplikazioa beste erabiltzaile baten IDarekin exekutatzea nahi baduzu. Prozesu bakoitzak erabiltzaile ID ezberdina lotua du. ID kode honek bai fitxategirako atzitzea, bai beste zenbait baimen ezartzen ditu. Aukera hau erabili ahal izateko erabiltzailearen pasahitza eskatuko da.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
eu: Ziurtatu beste erabiltzaile edo aplikazio batek ez darabilela edo ez duela blokeatu fitxategia.

en: Check your access permissions on this resource.
eu: Egiaztatu baliabide honetan dituzun atzitze baimenak.

en: Check your network connection status.
eu: Egiaztatu sareko konexioaren egoera.

en: Checksums match.
eu: Egiaztapen-baturak bat datoz.

en: Choose Application
eu: Hautatu aplikazioa

en: Choose Application for %1
eu: Hautatu %1(r)en aplikazioa

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
eu: Hautatu web bilaketa gako-hitza markatzeko mugatzaile bat.

en: Choose a different filename for the destination file.
eu: Hautatu beste izena helburuko fitxategiarentzako.

en: Choose an &icon:
eu: Aukeratu &ikono bat:

en: Choose an alternate filename for the new file.
eu: Aukeratu beste izen bat fitxategi berrirako.

en: Choose an alternate name for the new folder.
eu: Aukeratu beste izen bat karpeta berrirako.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
eu: Hautatu gako-hitza bilatu beharreko esalditik edo hitzetik banatzen duen mugatzailea.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
eu: Aukeratu programaren izena hautatutako fitxategiak irekitzeko.

en: City:
eu: Hiria:

en: Class
eu: Klasea

en: Cleanup:
eu: Garbitu:

en: Click for Location Navigation
eu: Egin klik kokalekuetan nabigatzeko

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
eu: Egin klik  fitxategi-sistema arakatu eta nahi den exekutagarria aurkitzeko

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
eu: Egin klik aplikazioa exekutatuko den modua, D-BUS aukerak, jakinarazpenaren abioa aldatzeko edo beste erabiltzaile gisa exekutatzeko.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
eu: Egin klik botoian aplikazioak erabil dezakeen fitxategi-mota (MIME-mota) gehitzeko.

en: Click this button to create a new folder.
eu: Egin klik botoi honi karpeta berri bat sortzeko.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
eu: Egin klik botoi honi arakatze historian urrats bat atzerantz mugitzeko.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
eu: Egin klik botoi honi arakatze historian urrats bat aurrerantz mugitzeko.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
eu: Egin klik botoi honi uneko kokalekuaren edukiak birzamatzeko.

en: Click to Edit Location
eu: Egin klik kokaleku editatzeko

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
eu: Klik egin egiaztapen-batura arbelera kopiatzeko.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
eu: Klik egin egiaztapen-batura arbeletik sarrera eremura itsasteko.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
eu: %1 protokoloarekin ez da konexioak ixterik onartzen.

en: Co&ntinue
eu: &Jarraitu

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
eu: bi puntu

en: Comm&ent:
eu: Irad&okizuna:

en: Command to execute
eu: Exekutatu beharreko komandoa

en: Common name:
eu: Izen arrunta:

en: Communication with the local password server failed
eu: Pasahitz zerbitzari lokalarekin komunikatzea huts egin du

en: Compact View
eu: Ikuspegi trinkoa

en: Configure &Policy...
eu: Konfiguratu &gidalerroak...

en: Configure Web Shortcuts...
eu: Konfiguratu web lasterbideak...

en: Configure enhanced browsing features
eu: Konfiguratu nabigatzeko eginbide areagotuak

en: Connect to the Internet directly.
eu: Konektatu internetera zuzenean.

en: Connected to host %1
eu: %1 ostalariarekin konektatuta.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
eu: Zerbitzariaren konexioa ustegabean itxi da

en: Connection to Server Refused
eu: Zerbitzariak konexioa ukatu du

en: Connection to host %1 is broken.
eu: %1 ostalariaren konexioa hautsita dago.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
eu: Jarri harremanetan zerbitzariko administratzailearekin laguntza eskuratzeko.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
eu: Jarri zerbitzariko administratzailearekin harremanetan arazoari buruz ohartarazteko.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
eu: Jarri harremanetan sistemako administratzailearekin, zerbitzu teknikoarekin edo bestelako laguntza eskaintzen duen talde batekin laguntza gehiago eskuratzeko.

en: Content:
eu: Edukia:

en: Cookie Alert
eu: Cookie alerta

en: Cookie Details
eu: Cookie-aren xehetasunak

en: Cookie Name
eu: Cookie-aren izena

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Files
eu: Kopiatu fitxategiak

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
eu: Kopiatu eta idatzi egiaztapen-batura azpiko eremuan.<br/>Egiaztapen-batura bat hornitu ohi du fitxategi hau jaitsi duzun webguneak.

en: Copying files within %1 is not supported.
eu: Ez da onartzen %1(r)en baitan fitxategiak kopiatzea.

en: Could Not Accept Network Connection
eu: Ezin izan du sareko konexioa onartu

en: Could Not Alter Permissions of Resource
eu: Ezin izan du baliabidearen baimenik aldatu

en: Could Not Bind
eu: Ezin izan du elkartu

en: Could Not Cancel Listing
eu: Ezin izan du zerrendatzea bertan behera utzi

en: Could Not Change Ownership of Resource
eu: Ezin izan du baliabidearen jabetza aldatu

en: Could Not Create Folder
eu: Ezin izan du karpeta sortu

en: Could Not Create Link
eu: Ezin izan du esteka sortu

en: Could Not Create Network Connection
eu: Ezin izan du sareko konexioa sortu

en: Could Not Create Socket
eu: Ezin izan du «socket»a sortu

en: Could Not Create Symbolic Link
eu: Ezin izan du esteka sinbolikoa sortu

en: Could Not Delete Original File
eu: Ezin izan du jatorrizko fitxategia ezabatu

en: Could Not Delete Resource
eu: Ezin izan du baliabidea ezabatu

en: Could Not Delete Temporary File
eu: Ezin izan du aldi baterako fitxategia ezabatu

en: Could Not Determine Resource Status
eu: Ezin izan du baliabidearen egoera zehaztu

en: Could Not Listen
eu: Ezin izan du entzun

en: Could Not Listen for Network Connections
eu: Ezin izan du sareko konexiorik entzun.

en: Could Not Login: %1
eu: Ezin izan du saio-hasi: %1

en: Could Not Mount Device
eu: Ezin izan du gailua muntatu

en: Could Not Remove Folder
eu: Ezin izan du direktorioa ezabatu

en: Could Not Rename Original File
eu: Ezin izan du jatorrizko fitxategia berrizendatu

en: Could Not Rename Resource
eu: Ezin izan du baliabidea berrizendatu

en: Could Not Rename Temporary File
eu: Ezin izan du aldi baterako fitxategia berrizendatu

en: Could Not Resume File Transfer
eu: Ezin izan du fitxategi-transferentzia berrekin

en: Could Not Stat Resource
eu: Ezin izan du baliabidea egiaztatu

en: Could Not Unmount Device
eu: Ezin izan du gailua desmuntatu

en: Could not accept %1.
eu: Ezin izan du %1 onartu.

en: Could not access %1.
eu: Ezin izan du atzitu %1.

en: Could not bind %1.
eu: Ezin izan du %1 elkartu.

en: Could not change ownership for %1.
eu: Ezin izan du %1(r)en jabetza aldatu.

en: Could not change permissions for
    %1
eu: Ezin izan dira aldatu
    %1(r)en baimenak

en: Could not change permissions for %1.
eu: Ezin izan ditu %1(r)en baimenak aldatu.

en: Could not communicate with password server
eu: Ezin izan du pasahitz zerbitzariarekin komunikatu

en: Could not connect to host %1.
eu: Ezin izan du %1 ostalariarekin konektatu.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
eu: Ezin izan du «%1» sortu.
    Helmugako fitxategi-sistemak (%2) fitxategi-izenetan ez ditu ondoko karaktereak onartzen: %3
    Ordezkatu hautatuz gero, balio ez duten karaktereak (helmugako fitxategi-izenean) azpimarrarekin «_» ordeztuko ditu.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
eu: Ezin izan du «%1» sortu.
    Helmugako fitxategi-sistemak (%2) karpeta-izenetan ez ditu ondoko karaktereak onartzen: %3
    Ordezkatu hautatuz gero, balio ez duten karaktereak (helmugako karpeta-izenean) azpimarrarekin «_» ordeztuko ditu.

en: Could not create directory %1
eu: Ezin izan du %1 direktorioa sortu

en: Could not create socket for accessing %1.
eu: Ezin izan du %1 sartzeko «socket»ik sortu.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
eu: Ezin izan du %1 esteka sinbolikoa sortu.
    Mesedez, baimenak egiaztatu.

en: Could not delete file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia ezabatu.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
eu: Ezin izan du %1 jatorrizko fitxategia ezabatu.
    Mesedez, baimenak egiaztatu.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
eu: Ezin izan du osatu gabeko %1 fitxategia ezabatu.
    Mesedez, baimenak egiaztatu.

en: Could not download the proxy configuration script
eu: Ezin izan du «proxy»a konfiguratzeko gidoia zama-jaitsi

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
eu: Ezin izan du «proxy»a konfiguratzeko gidoia zama-jaitsi:
    %1

en: Could not enter folder %1.
eu: Ezin izan du %1 karpetan sartu.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
eu: Ezin izan du «%1»(e)tik exekutagarria erauzi, mesedez, tekleatu baliozko programa-izen bat.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
eu: Ezin izan du «FindProxyForURL» edo «FindProxyForURLEx» aurkitu

en: Could not find a usable proxy configuration script
eu: Ezin izan du «proxy»a konfiguratzeko gidoi erabilgarririk aurkitu

en: Could not find any application or handler for %1
eu: Ezin izan du %1(r)entzako aplikaziorik edo maneiatzailerik aurkitu

en: Could not find filename %1 in %2.
eu: Ezin izan du aurkitu %1 fitxategi-izena %2(a)n.

en: Could not find program "mount"
eu: Ezin izan du «mount» programa aurkitu

en: Could not find program "umount"
eu: Ezin izan du «umount» programa aurkitu

en: Could not find the program '%1'
eu: Ezin izan du «%1» programa aurkitu.

en: Could not get group id for given group name %1
eu: Ezin izan du %1 talde-izenaren talde IDa lortu

en: Could not get user id for given user name %1
eu: Ezin izan du %1 erabiltzaile-izenaren erabiltzaile IDa lortu

en: Could not listen %1.
eu: Ezin izan du %1 entzun.

en: Could not login to %1.
eu: Ezin izan du %1(e)n saioa hasi.

en: Could not make folder %1.
eu: Ezin izan du %1 karpeta sortu.

en: Could not modify the ownership of file %1
eu: Ezin izan du aldatu %1 fitxategiaren jabetza

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> fitxategiaren jabetza aldatu. Ez duzu aldaketa gauzatzeko, fitxategia atzitzeko baimen nahikorik.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
eu: Ezin izan du gailua muntatu.
    Adierazitako errorea:
    %1

en: Could not read %1.
eu: Ezin izan du %1 irakurri.

en: Could not read file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia irakurri.

en: Could not remove %1, check permissions
eu: Ezin izan du %1 kendu, baimenak egiaztatu

en: Could not remove folder %1.
eu: Ezin izan du %1 karpeta ezabatu.

en: Could not rename file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia berrizendatu.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
eu: Ezin izan du %1 jatorrizko fitxategia berrizendatu.
    Mesedez, baimenak egiaztatu.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
eu: Ezin izan du osatu gabeko %1 fitxategi berrizendatu .
    Mesedez, baimenak egiaztatu.

en: Could not resume file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia berrekin.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
eu: Ezin izan ditu propietateak gorde. Fitxategi-sistema lokaleko sarrerak baino ez dira onartzen.

en: Could not start process %1.
eu: Ezin izan du %1 prozesua abiarazi.

en: Could not terminate listing %1.
eu: Ezin izan du %1 zerrenda bukatu.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
eu: Ezin izan du gailua desmuntatu.
    Adierazitako errorea:
    %1

en: Could not write to %1.
eu: Ezin izan du %1(e)n idatzi.

en: Could not write to file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategian idatzi.

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Create New
eu: Sortu berria

en: Create Symlink
eu: Sortu esteka sinbolikoa

en: Create link to URL
eu: Sortu URLari esteka

en: Create new folder in %1:
eu: Sortu karpeta berria hemen, %1:

en: Created:
eu: Sortze-data:

en: Creating directory
eu: Direktorioa sortzen

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
eu: %1 protokoloak ez du karpetak sortzea onartzen.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
eu: %1 protolokoak ez du esteka sinbolikoak sortzea onartzen.

en: Current connection is not secured with SSL.
eu: 'SSL'-ek ez du uneko konexioa segurtatzen

en: Current connection is secured with SSL.
eu: 'SSL-ek' uneko konexioa segurtatzen du.

en: Cyclic Link Detected
eu: Esteka ziklikoa detektatuta

en: Cyclic Link Detected During Copy
eu: Esteka ziklikoa detektatu da kopiatzean

en: D&elete
eu: &Ezabatu

en: D-Bus Communication Error
eu: D-Bus komunikazioko errorea

en: Data format:
eu: Datu-formatua:

en: Date: %1
eu: Data: %1

en: De&lete
eu: E&zabatu

en: Default Policy
eu: Gidalerro lehenetsia

en: Default Web &search keyword:
eu: Lehenetsitako web bila&keta gako-hitza:

en: Default for new files in this folder
eu: Lehenetsia karpetako fitxategi berrientzat

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
eu: *|Fitxategi guztiak

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Default password:
eu: Pasahitz lehenetsia:

en: Default user name:
eu: Erabiltzaile-izen lehenetsia:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete A&ll
eu: Ezabatu &denak

en: Delete Biggest Files From Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko fitxategi handienak

en: Delete Files
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Delete Oldest Files From Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko fitxategi zaharrenak

en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betirako

en: Delete files older than
eu: Ezabatu hau baino zaharrago diren fitxategiak:

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
eu: Ezabatu begiztaren zati bat, begizta amaigabea sortu ez dadin, eta saiatu berriro.

en: Delete the current file and try again.
eu: Ezabatu uneko fitxategia eta saiatu berriro.

en: Delete the current folder and try again.
eu: Ezabatu uneko karpeta eta saiatu berriro.

en: Delete the highlighted Web search keyword
eu: Ezabatu nabarmendutako web bilaketa gako-hitza

en: Deleting
eu: Ezabatzen.

en: Deleting files from %1 is not supported.
eu: Ez da onartzen %1(r)en baitan fitxategiak ezabatzea.

en: Descending
eu: Beherakorra

en: Description
eu: Azalpena

en: Destination
eu: Helburua

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
eu: Aldaketa-denbora zaharragoa duten jomugako-fitxategiak sorburukoekin gainidatziko dira, bestela jauzi egingo zaie.

en: Detailed Tree View
eu: Zuhaitz-ikuspegi xehetua

en: Detailed View
eu: Ikuspegi xehetua

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details View
eu: Ikuspegi xehetua

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Detect proxy configuration automatically
eu: Hauteman proxy-konfigurazioa automatikoki

en: Device
eu: Gailua

en: Differences
eu: Ezberdintasunak

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Directory Permissions: %1
eu: Direktorioaren baimenak: %1

en: Disable Passive FTP
eu: Desgaitu FTP pasiboa

en: Discrete GPU
eu: GPU dedikatua

en: Disk Full
eu: Diskoa beteta

en: Display SSL &Information
eu: Erakutsi SSL &informazioa

en: Do Not Delete
eu: Ez ezabatu

en: Do Not Know
eu: Ez dakit

en: Do Not Upload
eu: Zama ez igo

en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: Do not close when command exits
eu: Ez itxi komandoa amaitzean

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
eu: Ez kopiatu edo mugitu fitxategi hau, horren ordez jauzi hurrengora

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
eu: Ez kopiatu edo mugitu karpeta hau, horren ordez jauzi hurrengo elementura

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
eu[0]: Benetan eraman nahi duzu elementu hau zakarrontzira?
eu[1]: Benetan eraman nahi dituzu %1 elementu hauek zakarrontzira?

en: Do you want to retry?
eu: Berriz saiatu nahi duzu?

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
eu: Ongi egiaztatu helbida ongi idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: Double-check your proxy settings and try again.
eu: Egiaztatu proxyaren ezarpenak eta saiatu berriro.

en: Drop the item into a different file or folder.
eu: Jaregin elementua fitxategi edo karpeta desberdin batean.

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit ACL Entry
eu: Editatu ACL sarrera

en: Edit Places Entry
eu: Editatu «Lekuak» sarrera

en: Edit mode
eu: Editatzeko modua

en: Effective
eu: Eraginkorra

en: Empty the contents of the trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Enable coo&kies
eu: Gaitu coo&kie-ak

en: Enable launch feedback
eu: Gaitu abiarazte berrelikadura

en: Enable passive &mode (PASV)
eu: Gaitu &modu pasiboa (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
eu: Gaitu bandera hau karpetan sartzen uzteko.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
eu: Gaitu bandera hau fitxategia programa bezala exekutatzen uzteko.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
eu: Gaitu aukera hau karpetaren jabeari bakarrik baimenak emateko bere edukia ezabatzeko edo berrizendatzeko. Beste erabailtzaileek fitxategi berriak bakarrik gehi ditzakete, eta horretarako 'Aldatu edukia' baimena eduki beharko dute.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
eu: Gaitu aukera hau fitxategia exekutagarri gisa markatzeko. Honek programa eta script-ekin baino ez du zentzurik. Derrigorrezkoa da exekutatu nahi dituzunean.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
eu: FTP-ren modu "pasiboa" gaitzen du. Hau beharrezkoa da FTP-ri suebakien azpitik lan egiten uzteko.

en: Encoding:
eu: Kodetzen:

en: Encryption:
eu: Enkriptazioa:

en: End of session
eu: Saioaren amaiera

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
eu: Ziurtatu direktorioa existitzen dela eta hutsik dagoela, eta saiatu berriz.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
eu: Ziurtatu baliabidea existitzen dela eta saiatu berriro.

en: Enter descriptive label here
eu: Sartu etiketa deskribatzailea hemen

[ctx: Enter folder]
en: Enter
eu: Sartu

en: Enter the address for the proxy configuration script.
eu: Sartu proxy-a konfigurazio script-aren helbidea.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
eu: Sartu FTP proxy zerbitzariaren helbidea.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
eu: Sartu HTTP proxy zerbitzariaren helbidea.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
eu: Sartu HTTPS proxy zerbitzariaren helbidea.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
eu: Sartu SOCKS proxy zerbitzariaren helbidea.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
eu: Sartu ostalari edo domeinuaren izena (adib. kde.org) gidalerro hau aplikatzeko.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
eu: Sartu pertsonentzako ulergarria den bilaketa hornitzailearen izena hemen.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
eu: Sartu FTP proxy zerbitzariaren ataka zenbakia.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
eu: Sartu HTTP proxy zerbitzariaren ataka zenbakia.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
eu: Sartu HTTPS proxy zerbitzariaren ataka zenbakia.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
eu: Sartu SOCKS proxy zerbitzariaren ataka zenbakia.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
eu: Sartu erabiltzaile-izena hemen bere izenean aplikazioa exekutatzeko.

en: Enter the user name you want to run the application as.
eu: Sartu erabiltzaile-izena (bere izenean aplikazioa exekutatzeko)

en: Entry Type
eu: Sarrera-mota

en: Environment Variables:
eu: Ingurune-aldagaiak:

en: Error saving image to %1
eu: Errorea irudia %1(t)era gordetzean

en: Error. Out of memory.
    %1
eu: Errorera: memoriarik gabe.
    %1

en: Exceptions:
eu: Salbuespenak:

en: Exec
eu: Exekutatu

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
eu: Esperotako egiaztapen-batura (MD5, SHA1, SHA256 edo SHA512)...

en: Expires:
eu: Iraungitzea:

en: Explore in Filelight
eu: Esploratu Filelight-ekin

en: FIXME: Document this
eu: FINKATZEKO: dokumentatu hau

en: FTP Options
eu: FTP aukerak

en: FTP Proxy:
eu: FTP proxya:

en: Failed to open %1
eu: %1 irekitzea huts egin du

en: Failed to open the file.
eu: Huts egin du fitxategia irekitzea.

en: File
eu: Fitxategia

en: File Already Exists
eu: Fitxategia existitzen da dagoeneko

en: File Changed
eu: Fitxategia aldatu da

en: File Expected
eu: Espero zen fitxategia

en: File System:
eu: Fitxategi-sistema:

en: File is too large to be trashed.
eu: Fitxategia handiegia da zakarrontzira botatzeko.

en: File not found: %1
eu: Fitxategia ez da aurkitu: %1

en: File or Folder Does Not Exist
eu: Ez da fitxategia edo karpeta existitzen

en: File or Folder dropped onto itself
eu: Fitxategia edo karpeta bere burugainean jaregin da

[ctx: File permission]
en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Filename for clipboard content:
eu: Arbelaren edukiaren fitxategi-izena:

en: Filename for dropped contents:
eu: Jaregindako edukiarentzako fitxategi-izena:

en: Files and folders selected
eu: Hautatutako fitxategi eta karpetak

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
eu: Fitxategi eta karpetak existitzen den edozein direktoriotan kopiatuko dira, nahiz eta edukia existitu.
    Berriro galdetuko zaizu existitzen den direktorioan fitxategi batekin gatazka sortzen bada.

en: Folder Already Exists
eu: Karpeta existitzen da dagoeneko

en: Folder Expected
eu: Karpeta espero zen

en: Folder Listing Unavailable
eu: Karpetak zerrendatzea ez dago erabilgarri

en: Folder moved into itself
eu: Karpeta bere burugainera mugitu da

en: Folders First
eu: Karpetak lehenengo

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
eu: Komandoaren ondoren, programa exekutatzen denean benetazko balioekin ordezkatuko diren hainbat leku-marka izan ditzakezu:
    %f - fitxategi izen bakarra
    %F - fitxategi zerrenda bat; erabili aldi berean tokiko hainbat fitxategi ireki ditzaketen aplikazioentzako
    %u - URL bakarra
    %U - URLen zerrenda bat
    %d - ireki beharreko fitxategiaren direktorioa
    %D - direktorioen zerrenda bat
    %i - ikonoa
    %m - ikono-txikia
    %c - iruzkina

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, testuinguru honetan ez da baimentzen exekutagarriak abiaraztea.

en: Found a cyclic link in %1.
eu: %1(e)n esteka ziklikoa aurkitu da.

en: Found a cyclic link while copying %1.
eu: %1 kopiatzean esteka ziklikoa aurkitu da.

en: Fraud Department
eu: Maula departamentua

en: Free Space:
eu: Leku librea:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
eu: Egin lekua diskoan: 1) nahi ez diren eta behin-behinekoak diren fitxategiak ezabatuz; 2) fitxategiak euskarri eramangarri batera kopiatuz (CD grabagarri batetara, adibidez); edo 3) ahalmen handiagoko biltegia eskuratuz.

en: From: %1, To: %2
eu: Nondik: %1, Nora: %2

en: Full Trash:
eu: Zakarrontzi betea:

en: Get more Apps from Discover
eu: Lortu aplikazio gehiago Discover bidez

en: Global Options
eu: Aukera orokorrak

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
eu: Baliogabeko erantzun bat jaso da %1 -> %2 deitzean

en: Gro&up:
eu: &Taldea:

en: Group
eu: Taldea

en: Group:
eu: Taldea:

en: Group:
eu: Taldea:

en: HTTP Proxy:
eu: HTTP proxya:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
eu: KDE zakarrontzia maneiatzeko programa laguntzailea.
    Oharra: fitxategiak zakarrontzira mugitzeko, ez erabili ktrash, "kioclient move 'url' trash:/" baizik.

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
eu[0]: Hemen denbora-mugaren balioak ezarri ditzakezu. Haiek ukitu nahi izan ditzakezu zure konexioa oso motela bada. Onartutako gehienezko balioa segundo 1 da.
eu[1]: Hemen denbora-mugaren balioak ezarri ditzakezu. Haiek ukitu nahi izan ditzakezu zure konexioa oso motela bada. Onartutako gehienezko balioa %1 segundokoa da.

en: Hidden Files Last
eu: Ezkutuko fitxategiak amaieran

en: Home Folder
eu: Etxeko karpeta

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
eu: Itzela (%1x%1)

en: IP address:
eu: IP helbidea:

en: Icon Position
eu: Ikonoaren kokapena

en: Icon file too big, download aborted
eu: Ikono fitxategi handiegia, jaistea galarazi da

en: Icon size: %1 pixels
eu: Ikonoaren tamaina: %1 pixel

en: Icons View
eu: Ikonoen ikuspegia

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
eu: Bandera itsaskorra (sticky) ezarri bazaio karpeta bati, jabea eta root izaten dira fitxategiak berrizendatu edo ezaba ditzaketen bakarrak.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
eu: Fitxategi hau exekutagarria bada, eta bandera ezarririk badago, taldearen baimenekin exekutatuko da.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
eu: Fitxategi hau exekutagarria baldin bada eta bandera ezarrita egonez gero, jabearen baimenekin exekutatuko da.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
eu: Bandera hau ezarrita badago, karpeta honen taldea ezarriko zaie fitxategi berri guztiei.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
eu: Bandera hau ezarriz gero, fitxategi honen jabea izango da fitxategi berri guztien jabea.

en: If you do not trust this program, click Cancel
eu: Programa honetaz ez bazara fidatzen, edin klik Utzi botoian

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
eu: Zerbitzariaren softwarearen egilea nor den badakizu, bidal iezaiozu errorearen txostena.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
eu: Hautatu mime-mota goiko zerrendatik eta egin klik botoian aplikazioak erabil ezin dezakeen fitxategi-mota (mime-mota) ezabatzeko.

en: Improperly Formatted URL
eu: Gaizki osatutako URLa

en: Information
eu: Informazioa

en: Information Lookup Failure
eu: Informazio bilaketak huts egin du

en: Insert query placeholder
eu: Txertatu itauneko leku-marka

en: Internal Error
eu: Barneko errorea

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
eu: Barneko errorea
    Bidali akats-txosten osoa hemen, https://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
eu: Barneko errorea zerbitzarian

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
eu: Barneko errorea «copyOrMove»-n, ez litzateke gertatu behar

en: Internal error in server
    %1
eu: Barneko errorea
    %1 zerbitzarian.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
eu: Barneko errorea: ezin izan dio erabiltzaileari zein aplikazio abiarazi eskaini

en: Invalid URL: %1
eu: Gaizki osatutako URL: %1

en: Invalid checksum.
eu: egiaztapen-batura baliogabea.

en: Invalid combination of protocols.
eu: Protokoloen konbinazio baliogabea.

en: Is &executable
eu: &Exekutagarria da

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
eu[0]: Elementu 1
eu[1]: %1 elementu

en: KDE SSL Information
eu: KDEren SSL informazioa

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eu: KDE protokolo baten barneko protokolo baten bidez komunikatzeko gauza da. Eskaerak horrela erabiltzeko protokoloa zehaztu du, baina zehaztutako protokoloa ez da horrelako ekintzetarako gauza. Gertakizun bitxia da hau, eta ziurrenik programazioko errore baten adierazgarri da.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eu: KDE protokolo baten barneko protokolo baten bidez komunikatzeko gauza da. Adierazitako protokoloa egoera horietan baino ezin da erabili, baina hau ez da egoera horietako bat. Honako hau egoera bitxi bat da, eta ziurrenik programazioko errore batek eragindakoa da.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
eu: Etiketa guztiak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
eu: Mahaigaina

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
eu: Jaitsitakoak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
eu: Etxea

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
eu: Gaur aldatua

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
eu: Atzo aldatua

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
eu: Musika

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
eu: Sarea

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
eu: Irudiak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
eu: Azkenaldiko fitxategiak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
eu: Azkenaldiko kokalekuak

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
eu: Bideoak

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
eu: KIO Exec - Urruneko fitxategiak irekitzen ditu, aldaketak behatzen ditu, igoeratarako baimena eskatzen du

en: Keep It
eu: Mantendu

en: Known Applications
eu: Aplikazio ezagunak

en: L&abel:
eu: &Etiketa:

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
eu: Handia (%1x%1)

en: Launching %1
eu: %1 abiarazten

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
eu: %1 abiarazten

en: Limit to
eu: Honetara mugatu:

en: Link
eu: Esteka

en: Link to Device
eu: Gailuari esteka

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
eu: Karpetak zerrendatzea ez dago %1 protokoloan onartuta.

en: Location:
eu: Helbidea:

en: Login OK
eu: Saioa hasi da

en: Looking up correct file
eu: Fitxategi zuzena bilatzen

en: Looking up section
eu: Atala bilatzen

en: MD5 digest:
eu: MD5 laburpena:

en: Malformed URL
    %1
eu: Okerreko URLa
    %1

en: Malformed URL %1
eu: Gaizki osatutako URL %1

en: Malformed URL %1.
eu: Gaizki osatutako URLa: %1

en: Manually enter proxy server configuration information.
eu: Sartu eskuz proxy zerbitzariaren konfigurazioaren informazioa.

en: Mark &partially uploaded files
eu: Markatu &partzialki igotako fitxategiak

en: Mark partially uploaded files
eu: Markatu partzialki igotako fitxategiak

en: Mask
eu: Maskara

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
eu: Ertaina (%1x%1)

en: Menu
eu: Menua

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
eu: Bidalitako mezua:
    Saioko erabiltzaile-izena=%1 eta pasahitza=[ezkutuan]
    
    Zerbitzariaren erantzuna:
    %2

en: Mimetype
eu: Mime-mota

en: Modified:
eu: Aldatuta:

en: Modify Web Shortcut
eu: Aldatu web-lasterbidea

en: Modify the highlighted Web search keyword
eu: Aldatu nabarmendutako web bilaketa gako-hitza

en: More than one file provided
eu: Fitxategi bat baino gehiago hornitu da

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
eu: Karpeta bat baino gehiago hautatu da eta elkarrizketa-koadro honek ez ditu karpetak onartzen, beraz ezinezkoa da bat erabakitzea sartzeko. Hautatu soilik karpeta bat zerrendatzeko.

en: More than one folder provided
eu: Karpeta bat baino gehiago eman da

en: Mount
eu: Muntatu

en: Mounted From:
eu: Hemendik muntatu da:

en: Mounted On:
eu: Hemen muntatu da:

en: Mountpoint
eu: Muntatzeko lekua

en: Move Items
eu: Mugitu elementuak

en: Move the item into a different folder.
eu: Mugitu elementua beste karpeta batera.

en: Move to Trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
eu: %1 protokoloak ez du deskarga anitza egitea onartzen.

en: Name
eu: Izena

en: Name for new link:
eu: Esteka berriaren izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Named group
eu: Izendun taldea

en: Named user
eu: Izendun erabiltzailea

en: Navigate
eu: Nabigatu

en: Network
eu: Sarea

en: New Filename: %1
eu: Fitxategi-izen berria: %1

en: New Folder...
eu: Karpeta berria...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
eu: Jabe berria: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
eu: Baimen berriak: %1

en: New Web Shortcut
eu: Web-lasterbide berria

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
eu: &Hurrengoa >>

en: Next to File Name
eu: FItxategi-izenaren ondoan

en: No Access
eu: Atzitzerik ez:

en: No Content
eu: Edukirik ez

en: No Exec field in %1
eu: «Exec» eremurik ez %1(e)n

en: No Proxy
eu: Proxyrik ez

en: No associated application
eu: Ez dago elkartutako aplikaziorik

en: No favicon found for %1
eu: Ez da aurkitu %1(r)entzako gogoko ikonorik

en: No host specified.
eu: Ez da ostalaririk zehaztu.

en: No hostname specified.
eu: Ez da ostalaririk adierazi.

en: No mail client found
eu: Ez da posta bezerorik aurkitu

en: No media in device for %1
eu: Ez dago euskarririk %1 gailuan

en: No preferred search providers were found.
eu: Ez da bilaketa hornitzaile hobetsirik aurkitu.

en: No registered file type
eu: Erregistratu gabeko fitxategi mota

en: No search providers were found.
eu: Ez da bilaketa hornitzailerik aurkitu.

en: No terminal emulator found
eu: Ez da terminal emulatzailerik aurkitu

en: Nothing to Delete
eu: Ezabatzeko ezer ez

en: Nothing to Trash
eu: Zakarrontziratzeko ezer ez

en: O&thers:
eu: &Besteak:

en: O&wner:
eu: &Jabea:

en: One or more files on this device are open within an application.
eu: Gailu honetako fitxategi bat edo gehiago irekita dago aplikazio batean.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
eu[0]: Gailu honetako fitxategi bat edo gehiago irekita dago <application>"%2"</application> aplikazioan.
eu[1]: Gailu honetako fitxategi bat edo gehiago irekita dago ondoko aplikazioetan: <application>"%2"</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
eu: Cookie-ak &jatorrizko zerbitzaritik baino ez onartu

en: Only executables on local file systems are supported.
eu: Fitxategi-sistema lokaleko exekutagarriak baino ez dira onartzen.

en: Only folders can be added to the Places panel.
eu: Karpetak bakarrik gehitu daitezke Lekuak panelera.

en: Only own&er can rename and delete folder content
eu: Jabeak &soilik berrizendatu eta ezabatu dezake karpetaren edukia.

en: Only the owner can change permissions.
eu: Jabeak bakarrik alda ditzake baimenak.

en: Open
eu: Ireki

en: Open &with %1
eu: &Ireki %1(r)ekin

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: Open Directory
eu: Ireki direktorioa

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Open With:
eu: Ireki honekin:

en: Open file dialog
eu: Ireki fitxategien elkarrizketa-koadroa

en: Opening connection to host %1
eu: %1 ostalariarekin konexioa irekitzen

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
eu: %1 protokoloarekin ez da konexioak irekitzea onartzen.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
eu: %1 protokoloak ez du fitxategiak irekitzea onartzen.

en: Options
eu: Aukerak

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Organizational unit:
eu: Erakundeko saila:

en: Others
eu: Besteak

en: Otherwise, the request would have succeeded.
eu: Bestela, eskaera ongi burutuko zen.

en: Out of Memory
eu: Memoriarik ez

en: Overwrite File?
eu: Fitxategia gainidatzi?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
eu: &Gainidatzi Fitxategi zaharragoak

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner (Default)
eu: Jabea (lehenetsia)

en: Ownership
eu: Jabetza

en: Owning Group
eu: Taldea

en: Parent Folder
eu: Guraso karpeta

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
eu[0]: bit %1eko giltza batetik
eu[1]: %1 biteko giltza batetik

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
eu[0]: bit %1 erabiltzen
eu[1]: %1 bit erabiltzen

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Path:
eu: Bide-izena:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
eu: Ezin izan du Lekuak panelera gehitu: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
eu: Erregistratu akats bat <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> helbidean, KDE taldeari onartzen ez den autentifikazio metodoaren berri emateko.

en: Points to:
eu: Hona apuntatzen du:

en: Policy
eu: Gidalerroa

en: Policy:
eu: Gidalerroa:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Preparing document
eu: Dokumentua prestatzen

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
eu: Pribilegio eskalatzea ez da beharrezkoa
    uneko erabiltzaileak duelako '%1'(r)en jabetza.
    Saiatu berriz baimenak aldatu ondoren.

en: Pro&xy connect:
eu: &Proxy-aren konexioa:

en: Program:
eu: Programa:

en: Properties
eu: Propietateak

en: Properties for %1
eu: %1(r)en propietateak

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
eu[0]: Elementu batendako propietateak
eu[1]: %1 hautatutako elementuendako propietateak

en: Protocol %1 does not support action %2.
eu: %1 protokoloak ez du %2 ekintza onartzen.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
eu: %1 protokoloa ez da fitxategi-sistema bat

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
eu: %1 protokoloa ez da iragazki-protokoloa

en: Protocol is a Filter Protocol
eu: Protokoloa iragazki-protokoloa da.

en: Proxy Authentication Failed.
eu: Proxy-aren autentifikazioak huts egin du.

en: Proxy:
eu: Proxy-a:

en: Re&ject all cookies
eu: &Ukatu cookie guztiak

en: Read
eu: Irakurri

en: Receiving corrupt data.
eu: Datu hondatuak jasotzen.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
eu: Berriz formateatu helmugako unitatea horren fitxategi handiak onartzen dituen fitxategi-sistema bat erabiltzeko.

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Reject
eu: Ukatu

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Remote Files Not Accepted
eu: Ez dira onartzen urruneko fitxategiak

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
eu: Urruneko URL %1
    ez da onartzen --tempfiles parametroarekin

en: Remote files not accepted
eu: Ez dira onartzen urruneko fitxategiak

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Remove Directory
eu: Kendu direktorioa

en: Remove File
eu: Kendu fitxategia

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename:
eu: Berrizendatu:

en: Renaming
eu: Berrizendatzen

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
eu: Ez da onartzen %1(e)n baitan fitxategiak mugitzea edo izenez aldatzea.

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace All
eu: Ordeztu denak

en: Request Aborted
eu: Eskakizuna abortatua

en: Request Aborted By User
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzi du eskaera

en: Restore a trashed file to its original location
eu: Leheneratu zakarrontziko fitxategi bat bere jatorrizko kokalekura

en: Retrieving %1 from %2...
eu: %1 %2(e)tik eskuratzen...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
eu: Ez dago onartuta %1(e)tik datuak hartzea.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
eu: Ez da onartzen %1(e)tik mime-moten informazioa hartzea.

en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: Retry Authentication
eu: Berriz saiatu autentifikatzen

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
eu: Saiatu berriro eskakizuna egiten eta ziurtatu autentifikazioaren xehetasunak zuzenak direla.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
eu: Eskatu berriro (transferentzia berrekitzen saiatu gabe).

en: Retry the request.
eu: Saiatu berriro eskaera egiten.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira fitxategien atributuak aldatzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira berrizendatzea burutzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira kopiatzeko eragiketa burutzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira ezabatzeko eragiketa burutzeko. Dena den, hala egiteak zure sistema kaltetu dezake. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira mugitzeko eragiketa burutzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira datu transferentzia burutzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira esteka sinbolikoa sortzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
eu: Root pribilegioak behar dira karpeta hau sortzeko. Jarraitu nahi duzu?

en: Run as a different user
eu: Exekutatu beste erabiltze bat gisa

en: Run in &terminal
eu: Exekutatu &terminalean

en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: Run using dedicated graphics card
eu: Exekutatu txartel grafiko dedikatua erabiliz

en: SHA1 digest:
eu: MD5 laburpena:

en: SOCKS Proxy:
eu: SOCKS proxya:

en: SSL Proxy:
eu: SSL proxya:

en: SSL version:
eu: SSL bertsioa:

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Saving to cache
eu: Cachean gordetzen

en: Search
eu: Bilatu

en: Search F&ilters
eu: Bilaketa &iragazkiak

en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1' honekin

en: Search for web search keywords
eu: Bilatu web bilaketa gako-hitzak

en: Search interactively for domains
eu: Bilatu domeinuak interaktiboki

en: Search interactively for domains and hosts
eu: Bilatu interaktiboki domeinu eta ostalariak

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Secure:
eu: Segurua:

en: Security Information
eu: Segurtasun-datuak

en: See or modify the cookie information
eu: Ikusi edo aldatu cookie-aren informazioa

en: Select one or more file types to add:
eu: Hautatu fitxategi-mota bat edo gehiago gehitzeko:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
eu: Aukeratu zure bilaketa itauna kodetzeko erabiliko den karaktere-multzoa

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
eu: Aukeratu zure bilaketa itauna kodetzeko erabiliko den karaktere-multzoa.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
eu: Hautatu aukera hau gune honetako cookie guztiak onartu/errefusatzeko. Aukera hau hautatzeak gidalerro berri bat gehituko du cookiea sortu zeneko gunerako. Gidalerro hau iraunkorra izango da Sistema-ezarpenetatik kentzen duzun arte.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
eu: Hautatu  aukera hau edonongo cookie guztiak onartzeko/errefusatzeko. Aukera hau hautatzeak cookien gidalerro orokorra aldatuko du cookie guztientzat, Sistema Ezarpenetan eskuz aldatzen duzun arte.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
eu: Hautatu aukera hau cookie hau bakarrik onartu/errefusatzeko. Beste cookie bat jasotzen bada galdetu egingo zaizu.

en: Sending data to %1
eu: %1(e)ra datuak bidaltzen

en: Sending login information
eu: Saioko informazioa bidaltzen

en: Serial number:
eu: Serie-zenbakia:

en: Server Authentication
eu: Zerbitzariaren autentifikazioa

en: Server co&nnect:
eu: &Zerbitzariaren konexioa:

en: Server processing request, please wait...
eu: Zerbitzaria eskaera prozesatzen ari da, itxaron...

en: Set GID
eu: Ezarri GIDa

en: Set UID
eu: Ezarri UIDa

en: Sets the working directory for your application.
eu: Aplikazioaren laneko direktorioa ezartzen du.

en: Setting ACL for %1
eu: %1(r)en ACL ezartzea

en: Short View
eu: Ikuspegi laburtua

en: Shortcut &URL:
eu: Lasterbidearen &URL:

en: Shortcut &name:
eu: Lasterbidearen ize&na:

en: Show
    Entries
eu: Erakutsi
    sarrerak

en: Show Bookmarks Button
eu: Erakutsi «laster-markak» botoia

en: Show Full Path
eu: Erakutsi bide-izen osoa

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show Places Panel
eu: Erakutsi «lekuak» panela

en: Show Preview
eu: Erakutsi aurrebista

en: Show Preview Panel
eu: Erakutsi aurreikuspegia panela

en: Show a Warning
eu: Erakutsi abisu bat

en: Show details of the next cookie
eu: Erakutsi hurrengo cookie-aren xehetasunak

en: Show the &value of the environment variables
eu: Erakutsi inguruneko aldagaien &balioak

en: Site
eu: Lekua

en: Site Policy
eu: Guneko gidalerroa

en: Site name:
eu: Gunearen izena:

en: Site:
eu: Gunea:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Size: %1
eu: Neurria: %1

en: Skip
eu: Jauzi

en: Skip All
eu: Jauzi egin guztiei

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
eu: Barra zeiharrak ezin dira erabili fitxategi eta karpeta izenetan.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
eu: Txikia (%1x%1)

en: Soc&ket read:
eu: &Socket-aren irakurketa:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
eu: Dokumentuko zati batzuk SSL-ek segurtatzen ditu, zati nagusia ez ordea.

en: Sorry
eu: Barkatu

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
eu: Zaharrena aurrena

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
eu: Txikiena aurrena

en: Sort by Date
eu: Sailkatu dataren arabera

en: Sort by Name
eu: Sailkatu izenaren arabera

en: Sort by Size
eu: Sailkatu neurriaren arabera

en: Sort by Type
eu: Sailkatu motaren arabera

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
eu: Handiena aurrena

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
eu: Berriena aurrena

en: Sorting
eu: Sailkatzea

en: Source
eu: Iturburua

en: Source and Destination Files Identical
eu: Iturburuko eta helburuko fitxategiak berdinak dira

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
eu: Zuriunea

en: Special
eu: Berezia

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eu: Bandera berezia. Banderaren esanahi zehatza eskuin aldeko zutabean ikus daiteke.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eu: Bandera berezia, karpeta osorako baliogarria. Banderaren esanahi zehatza eskuin aldeko zutabean ikus daiteke.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
eu: Jabea eta taldekideak izan ezik beste erabiltzaile guztiek eginditzaketen ekintzak adierazten ditu.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
eu: Taldearen partaideek egin ditzaketen ekintzak adierazten ditu.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
eu: Egileak egin ditzakeen ekintzak adierazten ditu.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
eu: Fitxategi edo karpeta izenak tilde batekin ez hastea gomendatzen da nahasgarria edo arriskutsua izan daitekeelako gauzak ezabatzeko terminala erabiltzen denean.

en: State:
eu: Herrialdea:

en: Stop
eu: Gelditu

en: Suggest New &Name
eu: Eman &izen berria

en: Suggested file name for the downloaded file
eu: Jaitsitako fitxategiarentzako iradokitako fitxategi-izena

en: Syntax error in command %1 coming from %2
eu: Sintaxi errorea %1 komandoan %2(e)tik datorrena

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
eu: Sintaxi errorea %1 komandoan %2 exekutatzen saiatzean

en: Target: %1
eu: Jomuga: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
eu: %1 terminala ez da aurkitu %2 exekutatzen saiatzean

en: Terminal options
eu: Terminalaren aukerak

en: Terminal options:
eu: Terminalaren aukerak:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
eu: Sartu duzun <strong>URLak</strong> (Uniform Resource Locator) ez du bailabide zehatzik adierazten.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
eu: Sartu duzun <strong>URL</strong>ak (Uniform Resource Locator) ez du zehaztutako baliabidea, <strong>%1%2</strong>, atzitzeko mekanismo baliagarririk adierazten.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
eu: Sartu duzun <strong>URLa</strong> (Uniform Resource Locator) ez dago behar bezala osaturik. Hona hemen URL arrunt baten itxura: <blockquote><strong>protokoloa://erabiltzailea:pasahitza@www.adibidea.org:ataka/karpeta/fitxategiizena.hedapena?kontsulta=balioa</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
eu: <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen KIO behargina ezin izan du abiatu. Hau arrazoi teknikoek eragin ohi dute.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
eu: Irakurtze-banderak fitxategiaren edukia ikusten uzten du.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
eu: URL lasterbideak ez du erabiltzailearen itaunerako \{...} laster-markarik.
    Honek esan nahi du beti orri bera bisitatuko dela, lasterbidearekin batera idatzitako testua edozein dela.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
eu: Fitxategi bateko bandera itsaskorrari (sticky) ez zaio Linuxen jaramonik egiten, baina sistema batzutan erabil daiteke

en: The URL %1
    is malformed
eu: %1 URLa
    gaizki eratua dago

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
eu: Idazte-banderak fitxategiaren edukia aldatzen uzten du.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
eu: EZ, erroreak egon dira:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
eu: Bai

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
eu: Arbela aldatu egin da 'itsatsi' erabili zenuenetik: hautatutako datu-formatua ezingo da gehiago aplikatu. Kopiatu berriro itsastea nahi duzuna.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
eu: Mahaigaineko sarrera fitxategia
    %1
    baliogabea.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
eu: Mahaigaineko sarrera-fitxategia
    %1
    gailua (FSDevice) motakoa da, baina ez du Dev=... sarrerarik.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
eu: Mahaigaineko sarrera-fitxategia
    %1
    esteka (Link) motakoa da, baina ez du URL=... sarrerarik

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
eu: Mahaigaineko %1 sarrera-fitxategiak ez du Type=... sarrerarik.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
eu: Mahaigaineko sarrera mota
    %1
    ezezaguna da.

en: The desktop is offline
eu: Mahaigaina lineaz kanpo dago

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
eu: Jomuga <b>%1(e)an handiagoa da</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
eu: Jomuga <b>%1(e)an txikiagoa da</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
eu: Helburua

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
eu: Helburuko baliabideak ez dauka nahikoa leku metodo honen exekuzioaren ondoren baliabidearen egoera grabatzeko.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
eu: '%1' gailua ez da disko bat eta ezin da egotzi.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
eu: Agian gailua lanpetuta dago, eta beste aplikazio edo erabiltzaile batek darabil. Gailuko leku bat arakatzaile batekin irekita edukitzeak eragin dezake gailua lanpetuta egotea.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
eu: Gailua agian ez dago prest, baliteke, adibidez, unitaterik ez egotea euskarrian (CD-ROM diskorik ez egotea gailuan), edo gailu periferiko/eramangarria behar bezala konektatuta ez egotea.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
eu: %1 direktorioa ez dago jada, beraz elementu hau ezin da bere jatorrizko kokalekura lehengoratu. Bi aukera dituzu, direktorio hura berriz sortu dezakezu eta atzera lehengoratzeko aukera erabili, edo elementua arrastatu dezakezu beste edozein lekura han lehengoratzeko.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
eu: «%1» fitxategi exekutagarria urrutiko fitxategi-sistema batean kokatuta dago. Segurtasun arrazoiengatik, ez da abiaraziko.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
eu: %1
    fitxategia
    aldatu egin da.
    Aldaketak igo nahi dituzu?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
eu: "%1" fitxategia badago lehendik ere. Nahi duzu gainidaztea?

en: The file "%1" could not be found
eu: Ezin izan du «%1» fitxategia aurkitu

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
eu: %1 fitxategia
    aldatu da. Aldaketak igo nahi dituzu?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
eu: %1 fitxategia %2(e)tik kopiatu da, baina badirudi aldatu egin dela %3 orduan.
    Kopia desegiteak fitxategia ezaba dezake, eta aldaketa guztiak galduko dira.
    Ziur zaude %4 ezabatzea nahi duzula?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
eu: Beste erabiltzaile edo aplikazio batek fitxategia erabiltzen ari dela (eta blokeatzen duela) dirudi.

en: The file or folder %1 does not exist.
eu: Ez dago %1 fitxategi edo karpeta.

en: The files are different.
eu: Fitxategiak ezberdinak dira.

en: The files are identical.
eu: Fitxategiak berdin-berdinak dira.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
eu: Fitxategiak segur aski berdin-berdinak dira: neurri bera dute eta edukia berdina da hasieran, erdian eta bukaeran.

en: The files seem identical.
eu: Fitxategiak berdin-berdinak direla ematen du.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
eu: Ezin izan du «%1» esteka sinbolikoa sortu.
    Helburuko fitxategi-sistemak (%2) ez du esteka sinbolikorik onartzen.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
eu: Ondoko lasterbideak esleitu dira dagoeneko. Hautatu beste batzuk.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
eu: Agian karpeta sortu behar zen lekua ez da existitzen.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
eu: Dokumentuko zati nagusia SSL-ek segurtatzen du, beste zati batzuk ez ordea.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
eu: Badirudi idatzitako %1 izena ez dela existitzen. Behar bada gaizki idatzi duzu.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
eu: Baliteke saerko konfigurazioa gaizki konfiguratuta egotea edo ezin gaitzea sareko interfazea.

en: The new file name is empty.
eu: Fitxategi-izen berria hutsik dago.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
eu: Eragiketa ezin izan du burutu, pasahitzak eskatzeko zerbitzuarekin (kpasswdserver) ezin izan duelako harremanetan jarri

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
eu: Eragiketa ezin izan du burutu, iturburuko eta helburuko fitxategia edo karpeta bera delako.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
eu: Eragiketa ezin izan du burutu, iturburuko eta helburuko fitxategia bera delako.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
eu: Eragiketa ezin izan du burutu, iturburua ezin delako  bere burugainera mugitu.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
eu: Partaidearen SSL ziurtagiri katea hondatuta dirudi

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
eu: %1 protokoloaren prozesuak ustegabean hil dira.

en: The program "%1" could not be launched.
eu: «%1» programa ezin izan du abiarazi.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
eu: «%1» programak exekutatzeko baimenak behar ditu abiarazi ahal izateko.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
eu: «%1» programak baimen exekutagarriak falta ditu.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
eu: «%1» programa «%2»(e)an aurkitu da baino exekutatzeko baimenak falta ditu.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
eu: Zerbitzarian <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programak barneko errore baten berri eman du: %2

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programa ezin izan du aurkitu edo abiarazi. Hau arrazoi teknikoek eragin ohi dute.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programak ezin izan du jarraitzeko behar zuen memoria eskuratu.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programak barneko errore baten berri eman du.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programak mota ezezaguneko etenaldia jakinarazi du: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programak errore ezezaguna jakinarazi du: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
eu: Zure ordenagailuan <strong>%1</strong> protokolora sarbidea ematen duen programa ustekabean amaitu da.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
eu: Baliteke protokolo honekin konpatibilitatea ematen duen programa ez eguneratzea KDE eguneratu zenean. Hori dela eta, gerta daiteke programa eta uneko bertsioa ez bateragarriak izatea, eta, ondorioz ez abiatzea.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
eu: %1 protokoloak ez du karpeta zerbitzurik inplementatzen.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
eu: %1 protokoloa ez da iragazki-protokoloa.

en: The protocol %1 is not supported.
eu: %1 protokoloa ez da onartzen.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
eu: %1 protokoloa iragazki-protokoloa besterik ez da.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
eu: Ordenagailuan instalatutako KDEko programek ez dute <strong>%1</strong> protokoloa onartzen.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
eu: Agian protokoloak edo zerbitzariak ez dute fitxategi-transferentziei berrekitzea onartzen.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
eu: Proxy-aren konfigurazioko script-a baliogabea da:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
eu: Proxy-aren konfigurazioko script-ak errorea itzuli du:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
eu: Gaia

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
eu: Urruneko ostalariak ez du SSL ziurtagiririk bidali.
    Bertan behera utziko da, ostalariaren identitatea ezin baita jakin.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
eu: Eskakizunak fitxategi bat espero zuen, baina <strong>%1</strong> karpeta aurkitu da horren ordez.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
eu: Eskakizunak karpeta bat espero zuen, baina <strong>%1</strong> fitxategia aurkitu da horren ordez.

en: The request was not completed because it was aborted.
eu: Eskaera ez da osatu bertan behera utzi delako.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
eu: <strong>%1</strong> protokoloa inplementatzen duen KDE programak ez du eskatutako ekintza onartzen.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eu: Eskatutako gailua ezin izan du hasieratu («muntatu»). Adierazitako errorea: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eu: Eskatutako gailua ezin izan du ez-hasieratu («desmuntatu»). Adierazitako errorea: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
eu: Eskatutako <strong>%1</strong> fitxategian ezin izan du idatzi, diskoan leku ezegokia dagoelako.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
eu: Ezin izan du adierazitako fitxategia sortu, lehendik ere izen bereko beste fitxategi bat dagoelako.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
eu: Ezin izan du eskatutako karpeta sortu, lehendik ere izen bereko beste karpeta bat dagoelako.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
eu: Eskatutako laguntza fitxategiak ez du azterketa sintaktikoa gainditu:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
eu: Ezin izan du eskatutako blokeoa eman. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
eu: Eskatutako eragiketak aldi baterako <strong>%1</strong> fitxategia sortzea behar zuen, baina ezin izan du sortu.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eu: Eskatutako eragiketak aldi baterako fitxategi bat sortzea behar zuen, fitxategi berria zama-jaitsi bitartean gordetzeko. Aldi baterako <strong>%1</strong> fitxategi hau ezin izan du ezabatu.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eu: Eskatutako eragiketak jatorrizko fitxategia ezabatzea behar zuen, fitxategi bat lekuz aldatzeko eragiketa baten ondoren, seguru aski. Jatorrizko <strong>%1</strong> fitxategia ezin izan du ezabatu.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
eu: Eskatutako eragiketak jatorrizko <strong>%1</strong> fitxategia berrizendatzea behar zuen, baina ezin izan du berrizendatu.

en: The requested protocol may not be supported.
eu: Baliteke eskatutako protokoloa ez onartzea.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
eu: Ezin izan du eskatutako %1 esteka sinbolikoa sortu.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
eu: Ez da hornitu POST eragiketa baterako eskatutako edukiaren neurriaren informazioa.

en: The resource cannot be deleted.
eu: Baliabidea ezin da ezabatu.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
eu[0]: Hautatutako URLak onartu gabeko antolaera bat erabiltzen du. Erabili ondoko antolaera: %2
eu[1]: Hautatutako URLak onartu gabeko antolaera bat erabiltzen du. Erabili ondoko antolaeretako bat: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
eu: <strong>%1</strong> zerbitzariak ez dio ordenagailu honi konexioa egiten utzi.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
eu: Zerbitzariak ez du WebDAV protokoloa onartzen.

en: The server does not support the request type of the body.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen gorputzaren eskaera-mota.

en: The server failed the authenticity check (%1).
eu: Zerbitzariaren ziurtagiriak ez du autentifikazio-proba gainditu (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
eu: Zerbitzariak ezin izan du erantzun beste eskakizunei erantzuten lanpetuegi zegoelako.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
eu: Zerbitzariak ezin izan du mantendu «propertybehavior»
    XML elementuan zerrendatutako propietateen bizitasuna
    edo fitxategi bat gainidazten saiatu zara aldi berean
    fitxategiak ez gainidazteko eskatu duzun bitartean.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
eu: Baliteke zerbitzaria eskaerak onartzeko konfiguratuta ez egotea, internetekin konektatuta dagoen bitartean.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
eu: Baliteke zerbitzariak eskatutako zerbitzua (%1) exekutatzen ez edukitzea, internetekin konektatuta dagoen bitartean.

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
eu: "%1" lasterbidea dagoeneko "%2"ri esleitu zaio. Hautatu beste bat.

en: The source and destination are the same file.
    %1
eu: Iturria eta jomuga fitxategi berdinak dira.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
eu: Iturburua

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
eu: Ez da <strong>%1</strong> fitxategia edo karpeta existitzen.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
eu: Emandako karpeta ez dago edo ez da irakurgarria.

en: The specified folder may not be empty.
eu: Agian zehaztutako karpeta ez dago hutsik.

en: The specified folder may not exist.
eu: Agian zehaztutako direktorioa ez da existitzen.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
eu: Zehaztutako eskaerak <strong>%1</strong> fitxategiaren transferentziako puntu jakin batean berrekitea eskatu du. Hau ez da posible izan.

en: The specified resource may not exist.
eu: Baliteke adierazitako baliabidea ez existitzea.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
eu: Baliteke zehaztutako baliabidea ez egotea edo atzigaitz egotea.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
eu: Ustez aldi baterako fitxategia den
    %1
    aldatu egin da.
    Oraindik ezabatu nahi duzu?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
eu: Zakarrontzia beteta dago. Hustu edo kendu elementuak eskuz.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
eu: Baliteke ordenagiluak eta zerbitzariak onartzen duten %1 protokoloaren bertsioa bateraezinak izatea.

en: There are no special actions available for protocol %1.
eu: Ez daude ekintza berezirik eskuragarri %1 protokoloan.

en: There is no documentation available for %1.
eu: Ez dago %1(r)en dokumentazio erabilgarririk

en: There is not enough space on the disk to write %1.
eu: Diskoan ez dago leku erabilgarri nahikorik %1 idazteko.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
eu: Baliteke ordenagailu hau eta zerbitzaria lotzen duen bidean egotea arazoa.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eu: Izan liteke zure sareko konfigurazioarekin arazo bat gertatu izana. Zehazki zure proxyaren ostalari-izenarekin. Berriki Internet arazorik gabe atzitu izan baduzu, nekez izango da hau arrazoia.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eu: Izan liteke zure sareko konfigurazioarekin arazo bat gertatu izana. Berriki Internet arazorik gabe atzitu izan baduzu, nekez izango da hau arrazoia.

en: There may have been a problem with your network connection.
eu: Baliteke arazoak egotea sareko konexioarekin.

en: These files use advanced permissions.
eu: Fitxategi hauek baimen aurreratuak darabiltzate.

en: These settings apply to network browsing only.
eu: Ezarpen hauek sarean nabigatzeko soilik erabiliko dira.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
eu: Izen berria #

en: This action was prevented by another error.
eu: Beste errore batek eragotzi du ekintza hau.

en: This action will overwrite the destination.
eu: Ekintza honek helburua gainidatziko du.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
eu: Ekintza honek '%1' bere buruarekin gainidatziko luke.
    Idatzi fitxategiaren izen berria:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
eu: Errore hau KDE programaren menpe-menpekoa da. Informazio gehigarriak KDEren sarrera/irteera arkitekturarako eskuragarri dagoena baino informazio ugariagoa eman beharko lizuke.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
eu[0]: Fitxategia esteka bat da eta ez du baimenik.
eu[1]: Fitxategi guztiak estekak dira eta ez dute baimenik.

en: This file is already in the trash bin.
eu: Fitxategia hau dagoeneko zakarrontzian dago.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
eu: Fitxategi hau ez dago osorik eta ez litzateke ireki behar.
    Egiaztatu zure aplikazioetan eta jakinarazpen gunean amaitu gabeko ataza edo zama-jaitsieren bila.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
eu[0]: Fitxategi honek baimen aurreratuak darabiltza.
eu[1]: Fitxateti hauek baimen aurreratuak darabiltzate.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
eu: Bandera honek fitxategiak gehitzen, berrizendatzen eta ezabatzen uzten du. Oharra: ezabatzea eta berrizendatzea mugatzeko erabili Itsaskorra (Sticky) bandera.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
eu: Bandera honek karpetaren edukia ikusten uzten du.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
eu[0]: Karpeta honek baimen aurreratuak darabiltza.
eu[1]: Karpeta hauek baimen aurreratuak darabiltzate.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
eu: Errore tekniko samar bat da, non ezin izan duen sortu sareko komunikazioetarako behar den gailu bat («socket» bat).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
eu: Errore tekniko samar bat da, non sare-komunikaziorako beharrezko gailu bat (socket bat) ezin izan duen sarrerako sare-konexioak entzuteko ezarri.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
eu: Errore tekniko samar bat da, non errore bat gertatu den sarrerako sare-konexio bat onartzen saiatzean.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eu: Gertatutakoa programaren erroreren batek eragin duela dirudi. Eskertuko genizuke erroreari buruz berri emango bazenu garatzaileei.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eu: Ziurrenik zerbitzariko programako errore batek eragin duela. Bidali erroreari buruzko xehetasunak behean adierazten den bezala.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
eu: Hona hemen irekiko diren fitxategien zerrenda. Hainbat fitxategi zerrendatuz (bereizlea zuriunea da) fitxategi bat baino gehiago hauta daitezke.

en: This is the name of the file to open.
eu: Irekiko den fitxategiaren izena da hau.

en: This is the name to save the file as.
eu: Fitxategia izen honekin gordeko da.

en: This may be an error on the server side.
eu: Baliteke zerbitzariaren errorea izatea.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
eu: Karpetaren edukia zehazteko eskabidea egin dela eta KDEren programa ez dela hori egiteko gai adierazten du.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
eu: <strong>%1</strong> baliabidea irekitzeko gai izan arren, errorea gertatu dela edukiak irakurtzean adierazten du.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
eu: <strong>%1</strong> baliabidea irekitzeko gai izan arren, errorea gertatu dela baliabidean idaztean adierazi nahi du.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
eu: Eskatutako <strong>%1</strong> karpetan sartzeko (beste hitz batzuekin, irekitzeko) saiakera ukatu dela esan nahi du.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
eu: <strong>%1</strong> fitxategian idazteko saiakera ukatu dela esan nahi du.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
eu: Honek adierazten du eskatutako <strong>%1</strong> fitxategi edo karpetaren edukia ezin izan duela eskuratu, irakurtzeko sarbiderik ezin izan duelako lortu.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
eu: Honek adierazten du <strong>%1</strong> fitxategian ezin izan duela eskatu moduan idatzi, ezin izan duelako idazteko baimena duen sarbiderik lortu.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
eu: Aukera honek luzapena duten fitxategiak gordetzeko era egokiak eskaintzen ditu:<br /><ol><li><b>%1</b> testu-eremuan adierazitako edozein luzapen eguneratu egingo da  gordeko den fitxategiaren mota aldatzen baldin baduzu. <br /><br /></li><li><b>Gorde</b>n klik egitean, <b>%2</b> testu-eremuan ez baldin bada luzapenik adierazten, %3 gehituko zaio fitxategiari amaieran (fitxategia aurretik existitzen ez bada). Luzapena hautatutako fitxategi-motan oinarritzen da.<br /><br />KDEk fitxategiari luzapenik ezartzea nahi ez baldin baduzu, aukera hau desgai dezakezu, edo fitxategiaren izenaren amaieran puntua (.) gehituz ere ken dezakezu (puntua ezabatu egingo da).</li></ol> Zer egin jakin ezean, hobe aukera hau gaituta uzten baduzu zure fitxategiak erabilgarriagoak izateko.

en: Timeout Error
eu: Denbora-muga errorea

en: Timeout Values
eu: Denbora-mugaren balioak

en: Timeout on server
    %1
eu: Denbora muga gainditua
    %1 zerbitzarian

en: Transfer data
eu: Datu transferentzia

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
eu: URLak fitxategi lokaltzat hartu eta ondoren ezabatu

en: Tree View
eu: Zuhaitz-ikuspegia

en: Trusted:
eu: Fidatuta:

en: Try again, either now or at a later time.
eu: Saiatu berriz, edo orain edo beranduago.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
eu: Saiatu lehendabizi fitxategia lekuz aldatzen, eta saiatu berriro.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
eu: Saiatu lehendabizi uneko karpeta lekuz aldatzen, eta saiatu berriro.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
eu: Saiatu zure saio berriz hasten, edo begiratu egunkarietan kiod-en erroreen bila.

en: Type
eu: Mota

en: Type any comment you think is useful here.
eu: Idatzi lagungarri izan daitekeen iradokizuna.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
eu: Tekleatu hemen aplikazioa abiarazteko komandoa.
    
    Komandoari jarraituz, programa exekutatzen denean benetako balioekin ordezkatuko diren hainbat leku-marka izan ditzakezu:
    
    %f - fitxategi izen bakar bat
    %F - fitxategi zerrenda bat (hainbat aplikazio batera ireki ditzaketen aplikazioetarako)
    %u - URL bakar bat
    %U - URL zerrenda bat
    %i - «.desktop» fitxategiaren ikonoa
    %c - «.desktop» fitxategiaren izena
    %k - «.desktop» fitxategiaren kokalekua

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
eu: Idatzi aplikazioaren azalpena, bere erabilpenean oinarrituta. Adibidea: KPPP bezalako telefono markagailu batek "Telefonoa markatzeko tresna" edukiko luke.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
eu: Idatzi aplikazioarei eman nahi diozun izena. Aplikazioa izen honekin agertuko da bai programen menuan baita panelean.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
eu: Tekleatu azpiko aplikazioak iragazteko, edo zehaztu komando baten izena.
    Sakatu beheranzko gezia emaitzetan nabigatzeko.

en: Type:
eu: Mota:

en: U&RL
eu: U&RLa

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eu: UNIX inguruneak karpeta edo fitxategi bat beste izen edo kokapen batekin esteka bidez lotzeko gauza izan ohi dira. Eskatutako kopiatzeko eragiketan, KDEk begizta amaigabea eragin duen esteka bat, edo esteka sorta bat, detektatu du. Adibidez, fitxategia bere buruarekin estekatuta dagoenean gertatzen da hau.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eu: UNIX inguruneak karpeta edo fitxategi bat beste izen edo kokapen batekin esteka bidez lotzeko gauza izan ohi dira. KDEk begizta amaigabea eragin duen esteka bat, edo esteka sorta bat, detektatu du. Adibidez, fitxategia bere buruarekiko estekatuta dagoenean gertatzen da hau.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
eu: Maskara

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
eu: Erabiltzaile izendatua

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
eu: Besteak

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
eu: Jabe taldea

en: URL Does Not Refer to a Resource.
eu: URLak ez du bailabiderik adierazten.

en: URL Resource Invalid
eu: URL baliabide baliogabea.

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
eu: 'komando'-rentzako URL(ak) edo fitxategi lokala(k)

en: URL:
eu: URLa:

en: Unable to Create KIO Worker
eu: Ez da KIO behargina sortzeko gai

en: Unable to Enter Folder
eu: Ezin da karpetan sartu

en: Unable to Initialize Input/Output Device
eu: Ezin da sarrera/irteera gailua abiarazi

en: Unable to Launch Process
eu: Ezin da prozesua abiarazi

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
eu: Ezin da desasieratu sarrerako/irteerako gailua.

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
eu: Ezin da cookie-n kudeaketaren zerbitzuarekin komunikatu.
    Egindako aldaketak ez dira erabilgarriak izango zerbitzua berrabiarazi arte.

en: Unable to create KIO worker. %1
eu: Ez da KIO behargina sortzeko gai. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
eu: Ez da KIO behargina sortzeko gai: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
eu: Ezin dira cookie guztiak ezabatu eskatu bezala.

en: Unable to delete cookies as requested.
eu: Ezin dira cookie-ak ezabatu eskatu bezala.

en: Unable to determine the type of file for %1
eu: Ezin du zehaztu %1(r)en fitxategi-mota

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
eu: Ezin da «%1» fitxategia exekutagarri egin.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
eu: Ezin da %1 zerbitzua exekutagarri egin, exekuzioa galarazten.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
eu: Ezin da zure ordenagailuan gordetako cookie-ei buruzko informazioa berreskuratu.

en: Und&o
eu: &Desegin

en: Und&o: Batch Rename
eu: &Desegin: Sortaka berrizendatu

en: Und&o: Copy
eu: &Desegin: Kopiatu

en: Und&o: Create File
eu: &Desegin: Sortu fitxategia

en: Und&o: Create Folder
eu: &Desegin: Sortu karpeta

en: Und&o: Create Folder(s)
eu: &Desegin: Sortu karpeta(k)

en: Und&o: Link
eu: &Desegin: Estekatu

en: Und&o: Move
eu: &Desegin: Mugitu

en: Und&o: Rename
eu: &Desegin: Berrizendatu

en: Und&o: Trash
eu: &Desegin: Zakarrontziratu

en: Undo Changes
eu: Desegin aldaketak

en: Undo File Copy Confirmation
eu: 'Desegin fitxategiaren kopia'ren berrespena

en: Undocumented Error
eu: Dokumentatu gabeko errorea

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
eu: Eragiketa hau desegitea root pribilegioak behar ditu. Jarraitu nahi duzu?

en: Unexpected Program Termination
eu: Programa ustegabean bukatuta

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
eu: Jabea

en: Unknown Action
eu: Ekintza ezezaguna

en: Unknown Authorization method.
eu: Baimentzeko metodo ezezaguna.

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown HTTP verb.
eu: HTTP aditz ezezaguna.

en: Unknown Host
eu: Ostalari ezezaguna

en: Unknown Interruption
eu: Etenaldi ezezaguna

en: Unknown Proxy Host
eu: Proxy ostalari ezezaguna

en: Unknown error
    %1
eu: Errore ezezaguna
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
eu: %1 errore-kode ezezaguna
    %2
    Bidali erroreari buruzko txosten oso bat hona, https://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
eu: Ostalari ezezaguna %1

en: Unknown interrupt
    %1
eu: Etenaldi ezezaguna
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
eu: Protokolo ezezaguna '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
eu: Proxy ostalari ezezaguna
    %1

en: Unknown size
eu: Neurri ezezaguna

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Unsupported Action: %1
eu: Onartu gabeko eragiketa: %1

en: Unsupported Protocol %1
eu: Ez da %1 protokoloa onartzen

en: Unsupported URL scheme
eu: Onartu gabeko URL antolaera

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
eu: Eguneratu softwarearen azken bertsiora. Sistemaren banaketak hori egiteko tresnak eskaini beharko lizkizuke.

en: Updating System Configuration
eu: Sistemaren konfigurazioa eguneratzen

en: Updating system configuration.
eu: Sistemaren konfigurazioa eguneratzen.

en: Upload
eu: Igo zama

en: Use manually specified proxy configuration:
eu: Erabili eskuz zehaztutako proxy ezarpena:

en: Use proxy auto configuration URL:
eu: Erabili proxya automatikoki konfiguratzeko URL:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
eu: Erabili proxy ezarpena soilik salbuespen-zerrendako helbideekin

en: Use system proxy configuration:
eu: Erabili sistemako proxyaren konfigurazioa:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
eu: Erabili zehaztutako proxy scripta proxyaren ezarpena konfiguratzeko.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
eu: Erabili proxy zerbitzari hau protokolo gu&ztietarako

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User canceled action
    %1
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzitako ekintza:
    %1

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Using cached version
eu: Cacheratutako bertsioa erabiltzen

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
eu: Karpeta izenetan barra zeiharrak erabilita azpi-karpetak sortuko dira, horrela:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
eu: Karpeta izenetan barra zeiharrak erabilita azpi-karpetak sortuko dira.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
eu: Ez da onartzen %1(r)ekin azpi-URLak erabiltzea.

en: Validity period:
eu: Balio-epea noiztik:

en: Value:
eu: Balioa:

en: Varying (No Change)
eu: Aldagarria (aldaketarik ez)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
eu: Abisua

en: Web Search Keywords
eu: Web bilaketa gako-hitzak

[ctx: Web page address]
en: Address:
eu: Helbidea:

en: What do you wish to do with this file?
eu: Zer egin nahi duzu fitxategi honekin?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
eu: FTP konexioak pasiboak direnean bezeroa konektatzen da zerbitzarira eta ez alderantziz, eta beraz, suebakiek ez dute konexioa blokeatzen. FTP zerbitzari zaharrek ez dute FTP pasiboa onartzen.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
eu: Beste guztiak huts egin duenean, aintzat hartu KDE taldeari edo software honen mantentzaileei laguntzea, kalitate oneko akats-txosten bat bidaliz. Softwarea hirugarrenek hornitua bada, jarri zuzenean haiekin harremanean. Bestela, lehenik begiratu ea beste inork akats beraren berri eman duen <a href="https://bugs.kde.org/">KDE akats-txostenen webgunean</a>. Hala ez balitz, arestiko xehetasunak jaso, eta erantsi zure akats-txostenean, lagungarri izan litezkeela uste duzun beste xehetasunekin batera.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
eu: Hau markatuta dagoenean sakatutako botoia aplikatuko zaie uneko lana amaitu arteko ondorengo gatazkei.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
eu: Hau markatuta dagoenean sakatutako botoia aplikatuko zaie uneko lana amaitu arteko ondorengo karpeta gatazkei.
    Jauzi sakatu ezean jakinaraziko zaizu direktorio batean existitzen den fitxategi batekin gatazka dagoen kasuan.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
eu: Fitxategi bat kargatzen ari den bitartean, bere luzapena ".part" da. Guztiz kargatuta dagoenean bere izen benetakora berrizendatzen da.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
eu: <strong>%1</strong> proxy ostalariari buruzko informazioa jasotzen zen bitartean, «Ostalari ezezaguna» errore bat gertatu da. Errore honek adierazten du ezin izan duela eskatutako izena Interneten aurkitu.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
eu: Ziurtagiria betirako onartu nahi duzu berriz galdetua izan gabe?

en: Write
eu: Idatzi

en: Write
    Entries
eu: Idatzi
    sarrerak

en: Write Access Denied
eu: Idazteko atzitzea ukatua

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
eu: &Idatzi informazioa

en: Writing to %1 is not supported.
eu: Ez da %1(e)n idaztea onartzen.

en: Yes
eu: Bai

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
eu: Modu seguruan sartzear zaude. Transmisio guztiak enkriptatuko dira besterik adierazi ezean.
    Honek zera esan nahi du: beste inork ez dituela zure datuak hara eta hona dabiltzan bitartean errez ikusiko.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
eu: Modu segurutik ateratzear zaude. Hemendik aurrera transmisioak ez dira zifratuko.
    Horrek esan nahi du hirugarren batek datuak iragan bitartean beha litzakeela.

en: You are not authorized to execute this file.
eu: Ez duzu fitxategi hau exekutatzeko baimenik.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
eu: Ez duzu aplikazio bat hautatzeko baimenik fitxategi hau irekitzeko.

en: You can only select local files
eu: Soilik fitxategi lokalak hauta ditzakezu

en: You can only select local files.
eu: Soilik fitxategi lokalak aukera ditzakezu.

en: You can only select one file
eu: Fitxategi bakarra aukera dezakezu

en: You did not select a file to delete.
eu: Ez duzu ezabatzeko fitxategi bat hautatu.

en: You did not select a file to trash.
eu: Ez duzu zakarrontziratzeko fitxategi bat hautatu.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
eu: Ez duzu %1 protokolora sartzeko baimenik.

en: You do not have permission to create that folder.
eu: Ez duzu karpeta hori sortzeko baimena.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
eu: Aldaketak ezar daitezen KDE berrabiarazi behar duzu.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
eu: Aldaketak ezar daitezen exekutatzen ari diren aplikazioak berrabiarazi behar dituzu.

en: You may have encountered a bug in the program.
eu: Programan errorea aurkitu duzula dirudi.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
eu: Edo ez duzu autentifikazioaren xehetasunik eman edo ez dira zuzenak.

en: You may not have permissions to accept the connection.
eu: Agian ez duzu konexioa onartzeko baimenik.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
eu: Agian gailua hasieratzeko ("muntatzeko) baimenik ez daukazu. UNIX erako sistementan sistemako administratzailearen eskubideak behar izan ohi dira gailu bat hasieratzeko.

en: You may not have permissions to read from the resource.
eu: Agian ez duzu baliabidetik irakurtzeko baimenik.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
eu: Baliteke fitxategia irakurtzeko edo karpeta irekitzeko baimenik ez izatea.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
eu: Agian gailua desasieratzeko ("desmuntatzeko) baimenik ez daukazu. UNIX erako sistementan sistemako administratzailearen eskubideak behar izan ohi dira gailu bat desasieratzeko.

en: You may not have permissions to write to the resource.
eu: Agian ez duzu baliabidean idazteko baimenik.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
eu: Interneten, protokolo hori onartzen duen software plugin baten bilaketa («KIO behargina» deitua) gauzatu dezakezu. Bilatu beharreko lekuen artean dago <a href="https://kde-apps.org/">https://kde-apps.org/</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
eu: Erabiltzaile-izen bat eta pasahitz bat eman behar duzu behean zerrendatuta dagoen proxy zerbitzarirako, edozein gunera sartzeko baimena izan aurretik.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
eu: Erabiltzaile-izen bat eta pasahitz bat eman behar dituzu gune honetara sartzeko.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
eu: Zure atzitze baimenak ezegokiak izan daitezke eskatutako eragiketa baliabide honetan gauzatzeko.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
eu: Baliteke zure kontuak zehaztutako baliabidea atzitzeko baimenik ez izatea.

en: [padlock]
eu: [giltza]

en: a suitable extension
eu: luzapen egokia

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
eu: klauncher-rek ezin izan du aurkitu edo abiatu protokoloa hornitzen duen plugina. Honek esan nahi du pluginaren bertsio zaharkitu bat izan dezakezula.

en: mounting is not supported by Windows CE.
eu: Windows CE-k ez du muntatzeko euskarririk.

en: not supported
eu: ez da onartzen

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
eu: Egiaztapen-batura egiaztatzen...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
eu: Honek programa abiaraziko du:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
eu: kopiatu zehaztutako fitxategia edo direktorioa

[ctx: request type]
en: create the requested folder
eu: sortu eskatutako direktorioa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
eu: ezabatu zehaztutako fitxategia edo direktorioa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
eu: blokeatu zehaztutako fitxategia edo direktorioa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
eu: mugitu zehaztutako fitxategi edo direktorioa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
eu: galdetu zerbitzariaren funtzioei buruz

[ctx: request type]
en: retrieve property values
eu: berreskuratu propietatearen balioak

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
eu: berreskuratu zehaztutako fitxategiaren edo karpetaren edukiak

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
eu: exekutatu txostena zehaztutako karpetan

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
eu: bilatu zehaztutako direktorioan

[ctx: request type]
en: set property values
eu: ezarri propietatearen balioak

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
eu: desblokeatu zehaztutako fitxategia edo direktorioa

[ctx: request type]
en: upload %1
eu: kargatu %1

en: the extension <b>%1</b>
eu: <b>%1</b> luzapena

en: unmounting is not supported by Windows CE.
eu: Windows CE-k ez du desmuntatzeko euskarririk.
