gtk+-properties 0 - en to hr translation catalogue (2237 entries)

en: A GdkPixbuf to display
hr: Gdk-predmemorija-piksela za prikaz

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
hr: Gtk vrsta paketa koja pokazuje je li ćelija pakirana od početka ili kraja područja ćelije

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
hr: A Gtk vrsta pakiranja određuje hoće li sadržani element biti pakiran na početki ili kraju nadređenog elementa

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
hr: Booleanova vrijednost koja određuje hvata li izbornik fokus tipkovnice

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
hr: Booleanova vrijednost koja određuje je li izbornik otrgnut

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
hr: Boolean vrijednost koja pokazuje treba li izbornik rezervirati prostor za preklopnike i ikone

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
hr: Boolean vrijednost koja pokazuje je li podređeni okvir rukovanja spojen ili odvojen.

en: A cairo_surface_t to display
hr: cairo_surface_t za prikaz

en: A column in the data source model to get the strings from
hr: Stupac u modelu izvora podataka iz kojeg se dobivaju nizovi znakova

en: A hash table representation of the color scheme.
hr: Prikaz tablice jedinstvene vrijednosti sheme boje.

en: A human-readable description of the status
hr: Ljudima čitljiv opis stanja

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
hr: Popis stilskih svojstava koje se primjenjuju na tekst oznake

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
hr: Popis svojstva izgleda za primjenjivanje na prikazani tekst

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
hr: Popis lokacija kartica zaustavljanja za primjenu na tekstu upisa

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
hr: Logotip za "O programu". Ako nije odabrano, zadano je gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
hr: Naziv za grupu radnje.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
hr: Imenovana ikona koja se koristi kao logotip u dijalogu 'O programu'.

en: A palette of named colors for use in themes
hr: Paleta imenovanih boja za korištenje u temama

en: A short description for the gesture
hr: Kratak opis pokreta

en: A short description for the shortcut
hr: Kratak opis prečaca

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
hr: Kraća oznaka koja se može koristiti na tipkama u alatnoj traci.

en: A string used for identifying the print job.
hr: Niz znakova koji se koristi za identifikaciju zadatka ispisa.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
hr: Niz znakova gdje podvlake "_" označavaju znakove koje treba podvući u tekstu

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
hr: Naslov koji bi mogao biti prikazan upraviteljem prozora kada je skočni prozor isključen

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
hr: Naslov koji može prikazati upravitelj prozora kada se ovaj izbornik isključi

en: A tooltip for this action.
hr: Napomena za ovu radnju.

en: A unique name for the action.
hr: Jedinstven naziv ove radnje.

en: A widget to display in place of the usual expander label
hr: Widget koji se prikazuje umjesto uobičajene oznake proširitelja

en: A widget to display in place of the usual frame label
hr: Widget koji se prikazuje umjesto uobičajene oznake okvira

en: A widget to display in place of the usual label
hr: Widget koji se prikazuje umjesto uobičajene oznake

en: Above child
hr: Iznad podređenog okvira

en: Accel Group
hr: Grupa ubrzivača

en: Accel Path
hr: Putanja prečaca

en: Accelerator
hr: Prečac

en: Accelerator Closure
hr: Prečac zatvaranja

en: Accelerator Group
hr: Grupa prečaca

en: Accelerator Mode
hr: Način prečaca

en: Accelerator Size Group
hr: Prečac veličine grupe

en: Accelerator Widget
hr: Widget prečaca

en: Accelerator key
hr: Tipka prečaca

en: Accelerator keycode
hr: Tipka prečaca

en: Accelerator modifiers
hr: Parametri prečaca

en: Accept focus
hr: Prihvati fokus

en: Accept label
hr: Oznaka prihvata

en: Accepting Jobs
hr: Prihvaćanje zadataka

en: Accepts PDF
hr: Prihvaća PDF

en: Accepts PostScript
hr: Prihvaća PostSkripte

en: Accepts tab
hr: Prihvaća kartice

en: Action
hr: Radnja

en: Action Group
hr: Grupa radnje

en: Action Name
hr: Naziv radnje

en: Action area border
hr: Rub površine radnje

en: Action group
hr: Grupa radnje

en: Action group to launch actions from
hr: Grupa radnje za pokretanje radnji s

en: Action name
hr: Naziv radnje

en: Action target value
hr: Vrijednost ciljane radnje

en: Activatable
hr: Aktivirajuće

en: Activate on Single Click
hr: Aktiviraj pri jednostrukom kliku

en: Activate row on a single click
hr: Aktiviraj redak pri jednostrukom kliku

en: Activates default
hr: Aktivira uobičajeno

en: Active
hr: Aktivan

en: Active id
hr: Aktivan ID

en: Active item
hr: Aktivna stavka

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
hr: Aktivna kartica je iscrtana s razmakom na dnu

en: Active window
hr: Aktivan prozor

en: Add tearoffs to menus
hr: Dodaj otrgnutost u izbornicima

en: Adjustment
hr: Prilagodba

en: Affects
hr: Utječe na

en: Align
hr: Poravnaj

en: Align set
hr: Postavljanje poravnanja

en: Align with
hr: Poravnaj s

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: All Margins
hr: Svi rubovi

en: Allow Async
hr: Dopustiti Asink

en: Allow Rules
hr: Dopusti vodilice

en: Allow drawing of alternating color rows
hr: Dozvoli iscrtavanje redova u izmjeničnim bojama

en: Allow folder creation
hr: Dopusti stvaranje mape

en: Allowed orientations
hr: Dopuštene orijentacije

en: Alternative button order
hr: Alternativni redosljed tipki

en: Alternative sort indicator direction
hr: Alternativno razvrstaj smjer pokazivača

en: Always show image
hr: Uvijek prikaži sliku

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
hr: Količina prostora oko ruba između sjenke trake izbornika i stavki izbornika

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
hr: Količina razmaka oko ruba između alatne trake i tipka

en: Amount of space used up by arrow
hr: Količina prostora koji koristi strelica

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
hr: Količina prostora koju koristi strelica, u odnosu na veličinu slova stavki izbornika

en: Amount to increase child's size on either side
hr: Za koliko treba uvećati veličinu sadržanog elementa sa svake strane

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
hr: Za koliko treba uvećati veličinu sadržanog elementa na vrhu i dnu

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
hr: Količina uvlačenja odlomaka, u pikselima

en: An XML string describing the merged UI
hr: XML znakovni niz koji opisuje objedinjeno korisničko sučelje

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
hr: Putanja prečaca za povoljno stvaranje prečaca putanja za podređene stavke

en: Anchor hints
hr: Savjet sidrenja

en: Angle
hr: Kut

en: Angle at which the label is rotated
hr: Kut pod kojim je oznaka zakretana

en: Animated
hr: Animirano

en: Animation
hr: Animacija

en: Appearance of the frame border
hr: Izgled obruba okvira

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
hr: Izgled sjenke koja okružuje strelicu

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
hr: Izgled sjenke koja okružuje sadržano

en: Appears as list
hr: Pojavljuje se kao popis

en: Application menu
hr: Izbornik aplikacije

en: Application paintable
hr: Po aplikaciji se može bojati

en: Application prefers a dark theme
hr: Aplikacija preferira tamnu temu

en: Application supplied widget for custom previews.
hr: Aplikacijom isporučen widget za prilagođene preglede.

en: Application supplied widget for extra options.
hr: Aplikacijom isporučen widget za dodatne mogućnosti.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
hr: Proizvoljna vrijednost za smanjenje veličine strelice pomicanja

en: Are we showing a dialog
hr: Prikazuje li se dijalog

en: Area
hr: Područje

en: Arrow Placement
hr: Smještaj strelice

en: Arrow Scaling
hr: Promjena veličine strelice

en: Arrow Size
hr: Veličina strelice

en: Arrow X Displacement
hr: Strelica pomaka po osi X

en: Arrow Y Displacement
hr: Strelica pomaka po osi Y

en: Arrow direction
hr: Smjer strelice

en: Arrow scaling
hr: Promjena veličine strelice

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
hr: Promjena veličine strelice u odnosu na veličinu tipke pomicanja

en: Arrow shadow
hr: Sjenka strelice

en: Arrow spacing
hr: Prostor strelice

en: Artists
hr: Dizajneri

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
hr: Omjer prikaza ukoliko je obey_child FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
hr: Razmjer u kojem se iscrtava pokazivač za unos

en: Associated device
hr: Pridruženi uređaj

en: Associated pointer or keyboard with this device
hr: Pridruži pokazivač ili tipkovnicu s ovim uređajem

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
hr: Povezan snop za ovaj GtkStackSidebar

en: Attach Widget
hr: Pripoji widget

en: Attached to Widget
hr: Pripojen na widget

en: Attributes
hr: Svojstva

en: Audible Input Feedback
hr: Povratni zvuk ulaza

en: Authors
hr: Autori

en: Auto Mnemonics
hr: Automatsko mnemoničko

en: Auto render
hr: Automatski prikaz

en: Axes
hr: Osi

en: Backend
hr: Pozadinski program

en: Backend for the printer
hr: Pozadinski program pisača

en: Background RGBA
hr: RGB pozadine

en: Background RGBA color
hr: Pozadinska RGBA boja

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color as RGBA
hr: Boja pozadine kao RGBA

en: Background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine kao Gdk boja

en: Background color as a GdkRGBA
hr: Boja pozadine kao GdkRGBA

en: Background color as a string
hr: Boja pozadine kao niz znakova

en: Background color name
hr: Naziv boje pozadine

en: Background full height
hr: Puna visina pozadine

en: Background full height set
hr: Postavi punu visinu pozadine

en: Background icon
hr: Ikona pozadine

en: Background icon name
hr: Naziv ikone pozadine

en: Background set
hr: Postavljanje pozadine

en: Backward stepper
hr: Korak unatrag

en: Baseline Row
hr: Redak onovne linije

en: Baseline position
hr: Položaj osnovne linije

en: Border around the progress bar
hr: Rub okolo trake napretka

en: Border between button edges and child.
hr: Rub između krajeva tipki i sadržanog elementa.

en: Border between text and frame.
hr: Rub između teksta i okvira.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
hr: Rub između teksta i okvira. Zaobilazi stil svojstva unutrašnjeg ruba

en: Border relief
hr: Izgled ruba

en: Border width
hr: Širina obruba

en: Bottom Attach
hr: Donje pripajanje

en: Bottom Margin
hr: Donji rub

en: Bottom Padding
hr: Dopunjavanje na dnu

en: Bottom attachment
hr: Donje pripajanje

en: Buffer
hr: Međuspremnik

en: Button Sensitivity
hr: Osjetljivost tipki

en: Button number
hr: Broj tipke

en: Button number to listen to
hr: Broj tipke slušanja

en: Button relief
hr: Oslobađanje tipke

en: Button spacing
hr: Razmak tipke

en: Can be used to add a new child to the container
hr: Može se koristiti za dodavanje novih elemenata u spremnik

en: Can change accelerators
hr: Prečaci se mogu mijenjati

en: Can default
hr: Može biti uobičajen

en: Can focus
hr: Može biti u fokusu

en: Cancel Button
hr: Tipka prekidanja

en: Cancel label
hr: Oznaka odustajanja

en: Capabilities the application can handle
hr: Mogućnosti kojima aplikacija može rukovati

en: Caps Lock warning
hr: Upozorenje velikih slova

en: Cell Area
hr: Područje ćelije

en: Cell Area Context
hr: Sadržaj područja ćelija

en: Cell background RGBA color
hr: RGBA boja pozadine ćelije

en: Cell background color
hr: Boja pozadine ćelije

en: Cell background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine ćelije kao Gdk boja

en: Cell background color as a GdkRGBA
hr: Boja pozadine ćelije kao GdkRGBA

en: Cell background color as a string
hr: Boja pozadine ćelije kao niz znakova

en: Cell background color name
hr: Naziv boje pozadine ćelije

en: Cell background set
hr: Postavljanje boje pozadine ćelije

en: Cell renderer
hr: Iscrtavanje ćelije

en: CellView model
hr: Model pogleda ćelije

en: Centered
hr: Sredina

en: Child
hr: Podređeni sadržaj

en: Child Detached
hr: Podređeni okvir rukovanja odvojen

en: Child Pack direction
hr: Podređeni smjer pakiranja

en: Child Revealed
hr: Otkriveni podređeni sadržaj

en: Child X Displacement
hr: X pomak sadržanog elementa

en: Child Y Displacement
hr: Y pomak sadržanog elementa

en: Child internal height padding
hr: Unutrašnja dopopuna visine sadržanog elementa

en: Child internal width padding
hr: Unutrašnja dopopuna širine sadržanog elementa

en: Child widget to appear next to the button text
hr: Sadržani element koji se pojavljuje pokraj tipke s tekstom

en: Child widget to appear next to the menu text
hr: Podređeni widget koji će se pojaviti pokraj teksta izbornika

en: Clickable
hr: Može se pritisnuti

en: Climb Rate
hr: Brzina povećanja

en: Climb rate
hr: Brzina uspona

en: Cloud Print account
hr: Račun ispisa u obalku

en: Cloud Print printer ID
hr: ID pisača ispisavanja u oblaku

en: Collapsed
hr: Sažeto

en: Color
hr: Boja

en: Color Hash
hr: Jedinstvena vrijednost boje

en: Color Profile Title
hr: Naslov boje profila

en: Color Selection
hr: Odabir boja

en: Color as RGBA
hr: Boja kao RGBA

en: Color of strikethrough for this text
hr: Boja precrte za ovaj tekst

en: Color of the selection box
hr: Boja okvira za odabir

en: Color of underline for this text
hr: Boja podcrte ovog teksta

en: Color of unvisited links
hr: Boje za neposjećenu poveznicu

en: Color of visited links
hr: Boje za posjećenu poveznicu

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Color to use for even rows
hr: Boja za parne redove

en: Color to use for odd rows
hr: Boja za neparne redove

en: Color with which to draw error-indication underlines
hr: Boja kojom se isctaju pokazivači grešaka (podcrtavanje)

en: Color with which to draw insertion cursor
hr: Boja kojom se iscrtava pokazivač za unos

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
hr: Boja kojom se iscrtava drugi kursor za unos pri unosu miješanog teksta s desna na lijevo, i teksta s lijeva na desno

en: Column Homogeneous
hr: Istovrsni stupac

en: Column Spacing
hr: Razmak stupaca

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
hr: Stupci dijele dodatnu širinu koju dobije element

en: Column headers respond to click events
hr: Zaglavlja stupaca odgovaraju na pritiske miša

en: Column is user-resizable
hr: Veličinu stupaca može mijenjati korisnik

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: Column span column
hr: Stupac obuhvaća stupac

en: Columns
hr: Stupci

en: ComboBox model
hr: Model padajućeg popisa

en: Command to run when displaying a print preview
hr: Naredba koja se pokreće pri prikazu pregleda ispisa

en: Comments about the program
hr: Komentari o programu

en: Comments string
hr: Tekst komentara

en: Completion
hr: Dovršavanje

en: Completion Model
hr: Model dopunjavanja

en: Composite child
hr: Složeno dijete

en: Constraint
hr: Ograničenje

en: Constraint for the popover position
hr: Ograničenje skočnog položaja

en: Content Padding
hr: Dopunjavanje sadržaja

en: Content area border
hr: Rub područja sadržaja

en: Content area spacing
hr: Razmak sadržaja područja

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Context
hr: Sadržaj

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
hr: Upravlja je li prikazan ili ne sadržaj trake radnje

en: Copy target list
hr: Kopiraj popis odredišta

en: Copyright information for the program
hr: Informacije autorskog prava programa

en: Copyright string
hr: Tekst autorskog prava

en: Create the same proxies as a radio action
hr: Napravi iste posrednike kao radnju okruglog okvira

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
hr: Prevoditelji

en: Current Alpha
hr: Trenutna providnost

en: Current Color
hr: Trenutna boja

en: Current Page
hr: Trenutna stranica

en: Current RGBA
hr: Trenutni RGBA

en: Current RGBA Color
hr: Trenutna RGBA boja

en: Current X position of the column
hr: Trenutni položaj stupca na osi x

en: Current color, as a GdkRGBA
hr: Trenutna boja, kao GdkRGBA

en: Current fixed width of the column
hr: Trenutna utvrđena širina stupca

en: Current text of the buffer
hr: Trenutni tekst međuspremnika

en: Current width of the column
hr: Trenutna širina stupca

en: Currently filled value level
hr: Trenutno popunjena vrijednost razine

en: Currently filled value level of the level bar
hr: Trenutno popunjena vrijednost razine trake razine

en: Cursor
hr: Pokazivač

en: Cursor Aspect Ratio
hr: Omjer prikaza pokazivača

en: Cursor Blink
hr: Treptanje pokazivača

en: Cursor Blink Time
hr: Vrijeme treptanja pokazivača

en: Cursor Blink Timeout
hr: Vrijeme isteka treptanja pokazivača

en: Cursor Position
hr: Položaj pokazivača

en: Cursor Visible
hr: Pokazivač je vidljiv

en: Cursor color
hr: Boja pokazivača

en: Cursor line aspect ratio
hr: Omjer prikaza pokazivača

en: Cursor position
hr: Položaj pokazivača

en: Cursor theme name
hr: Naziv teme pokazivača

en: Cursor theme size
hr: Veličina pokazivača teme

en: Cursor type
hr: Vrsta pokazivača

en: Custom Title
hr: Prilagođeni naslov

en: Custom palette
hr: Prilagođena paleta

en: Custom tab label
hr: Prilagođena oznaka kartice

en: Custom tabs for this text
hr: Postavi kartice za ovaj tekst

en: Custom title widget to display
hr: Prilagođeni naslov widgeta za prikaz

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
hr: Uzorak korišten za iscrtavanje fokusa pokazivača. Vrijednosti znakova su prikazane kao širina piksela naizmjeničnog uključivanja i isključivanja dijelova redaka.

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
hr: Uzorak korišten za iscrtavanje redaka rešetke u pogledu stabla

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
hr: Uzorak korišten za iscrtavanje redaka u pogledu stabla

en: Day
hr: Dan

en: Decorated
hr: Ukrašeno

en: Decorated button layout
hr: Izlaz ukrašene tipke

en: Decoration Layout
hr: Raspored ukrasa

en: Decoration Layout Set
hr: Postavi raspored ukrasa

en: Decoration resize handle size
hr: Promjena ukrasa veličine hvatišta

en: Default Display
hr: Uobičajeni zaslon

en: Default Height
hr: Uobičajena visina

en: Default IM module
hr: Zadani IM modul

en: Default Outside Spacing
hr: Uobičajeni rubni razmak

en: Default Page Setup
hr: Zadane postavke stranice

en: Default Spacing
hr: Uobičajeni razmak

en: Default Width
hr: Uobičajena širina

en: Default command to run when displaying a print preview
hr: Zadana naredba koja se pokreće pri prikazu pregleda ispisa

en: Default file chooser backend
hr: Pozadinski program odabira zadane datoteke

en: Default print backend
hr: Zadani pozadinski program ispisa

en: Delay before drop down menus appear
hr: Vrijeme prije pojave padajućih izbornika

en: Delay before hiding a submenu
hr: Odgoda prije sakrivanja podizbornika

en: Delay before submenus appear
hr: Odgoda prije pojave podizbornika

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
hr: Vrijeme prije pojave podizbornika trake izbornika

en: Delay factor
hr: Faktor odgode

en: Deletable
hr: Obrisivo

en: Desktop environment shows the desktop folder
hr: Radno okruženje prikazuje mapu radne površine

en: Desktop shell shows app menu
hr: Ljuska radne površine prikazuje izbornik aplikacije

en: Desktop shell shows the menubar
hr: Ljuska radne površine prikazuje traku izbornika

en: Destroy with Parent
hr: Ukloni sa Roditeljem

en: Detail
hr: Pojedinosti

en: Details Height
hr: Visina pojedinosti

en: Details Width
hr: Širina pojedinosti

en: Details height in rows
hr: Visina pojedinosti u redcima

en: Details width in characters
hr: Širina pojedinosti u znakovima

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
hr: Određuje kako treba iscrtati sjenku oko pogleda

en: Device Display
hr: Uređaj zaslona

en: Device ID
hr: ID uređaja

en: Device identifier
hr: Identifikator uređaja

en: Device manager
hr: Upravitelj uređaja

en: Device manager which the device belongs to
hr: Koji uređaj pripada upravitelju uređaja

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Device role in the device manager
hr: Namjena uređaja u upravitelju uređaja

en: Device type
hr: Vrsta uređaja

en: Dialog
hr: Dijalog

en: Dialog Title
hr: Naslov dijaloga

en: Dialogs use header bar
hr: Dijalozi koriste traku zaglavlja

en: Digits
hr: Znamenke

en: Direction
hr: Smjer

en: Disabled text
hr: Onemogućen tekst

en: Displace focus
hr: Pomakni fokus

en: Display
hr: Zaslon

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
hr: Prikaži drugu tipku strelice za unazad na suprotnoj strani trake pomicanja

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
hr: Prikaži tipku pomoćne strelice za korak unatrag na suprotnom kraju područja kartice

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
hr: Prikaži drugu tipku strelice za unaprijed na suprotnoj strani trake pomicanja

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
hr: Prikaži tipku pomoćne strelice za korak unaprijed na suprotnom kraju područja kartice

en: Display for the device manager
hr: Prikaz za upravitelja uređaja

en: Display of this cursor
hr: Prikaz ovog pokazivača

en: Display the cell
hr: Prikaži ćeliju

en: Display the cell sensitive
hr: Prikaži ćeliju osjetljivom

en: Display the standard backward arrow button
hr: Prikaži standardnu tipku sa strelicom unazad

en: Display the standard forward arrow button
hr: Prikaži standardnu tipku sa strelicom unaprijed

en: Display which the device belongs to
hr: Prikaži kojem uređaju pripada

en: Do overwrite confirmation
hr: Potvrda prije prepisivanja

en: Documenters
hr: Autori dokumentacije

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
hr: Ne mijenjaj veličinu klizača, već ju zaključaj na najmanju duljinu

en: Double Arrows
hr: Dvostruke strelice

en: Double Buffered
hr: Dvostruki međuspremnik

en: Double Click Distance
hr: Duljina dvostrukog klika

en: Double Click Time
hr: Vrijeme dvostrukog klika

en: Drag threshold
hr: Prag povlačenja

en: Draw
hr: Iscrtaj

en: Draw Indicator
hr: Prikaz pokazatelja

en: Draw Sensitive
hr: Osjetljivost iscrtavanja

en: Draw Value
hr: Vrijednost iscrtavanja

en: Draw as radio menu item
hr: IScrtaj kao tipku okruglog okvira

en: Draw the toggle button as a radio button
hr: Iscrtaj tipku aktivacije kao okrugli okvir

en: Edit Widget
hr: Uredi Widget

en: Editability set
hr: Postavljanje uređivanja

en: Editable
hr: Može se uređivati

en: Editable mode of the CellRenderer
hr: Način uređivanja prikaza ćelije

en: Edited Cell
hr: Uređivana ćelija

en: Editing
hr: Uređivanje

en: Editing Canceled
hr: Uređivanje prekinuto

en: Ellipsize
hr: Skraćivanje

en: Ellipsize for item group headers
hr: Skraćivanje zaglavalja stavke grupe

en: Ellipsize set
hr: Postavljanje skraćivanja

en: Embed Page Setup
hr: Ugrađena postavka stranice

en: Embedded
hr: Ugrađena

en: Emoji icon
hr: Ikona smajlija

en: Enable Accelerators
hr: Omogući prečace

en: Enable Animations
hr: Omogući animacije

en: Enable Emoji completion
hr: Omogući dopunjavanje smajlija

en: Enable Event Sounds
hr: Omogući zvučne događaje

en: Enable Grid Lines
hr: Omogući redke rešetke

en: Enable Mnemonics
hr: Omogući mnemoničko

en: Enable Popup
hr: Omogući skočni prozor

en: Enable Search
hr: Omogući pretragu

en: Enable Tooltips
hr: Omogući napomene

en: Enable Touchscreen Mode
hr: Omogući način zaslona osjetljivog na dodir

en: Enable Tree Lines
hr: Omogući redke stabla

en: Enable primary paste
hr: Omoguući glavno zalijepljivanje

en: Entry Text Column
hr: Upiši tekst stupca

en: Error Bell
hr: Zvono greške

en: Error color
hr: Greška boje

en: Error color for symbolic icons
hr: Greška boje simboličkih ikona

en: Error underline color
hr: Boja podcrtavanja greške

en: Even Row Color
hr: Boja parnog reda

en: Events
hr: Događaji

en: Exclusive
hr: Isključivo

en: Expand
hr: Proširi

en: Expand Both
hr: Raširi u oba smjera

en: Expand timeout
hr: Vrijeme isteka proširenja

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
hr: Vrijednost proširenja isteka vremena, kada se widget proširuje na novo područje

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Expander Column
hr: Stupac graničnika

en: Expander Size
hr: Veličina proširitelja

en: Export filename
hr: Izvezi naziv datoteke

en: Extra indentation for each level
hr: Dodatno uvlačenje za svaku razinu

en: Extra space at the left and right edges of the menu
hr: Dodatni prostor na lijevim i desnim rubovima izbornika

en: Extra space at the top and bottom of the menu
hr: Dodatni prostor na vrhu i dnu izbornika

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
hr: Dodatni prostora za dodavanje na GTK_CAN_DEFAULT tipke

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
hr: Dodatni prostor za dodavanje na GTK_CAN_DEFAULT tipke koji je uvijek izvan ruba

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak između podređenog widgeta i njegovog lijevog i desnog susjeda, u pikselima

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak koji se postavlja između sadržanog elementa i njegovih susjeda, u pikselima

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak između podređenog widgeta i njegovog gornjeg i donjeg susjeda, u pikselima

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
hr: Dodatni prostor dodan visini trake napretka.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
hr: Dodatni prostor dodan širini trake napretka.

en: Extra spacing between graphemes
hr: Dodatni razmak između grafema

en: Extra widget
hr: Dodatni widget

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
hr: Ukoliko nije postavljeno, prikazuje se "nevidljivi znak" umjesto stvarnog teksta (upis lozinke)

en: FALSE if this represents a real hardware printer
hr: Ako je postavljeno, predstavlja stvarni hardverski pisač

en: FALSE removes outside bevel from entry
hr: Ukoliko nije postavljeno, ne prikazuje se vanjsko udubljenje unosa

en: Factor by which to modify the default timeout
hr: Faktor promjene vremena odgode

en: Fallback
hr: Pričuvno

en: Fallback Icon Theme Name
hr: Zamjenski naziv ikone teme

en: Fallback set
hr: Postavke pričuve

en: Fetching networks
hr: Dohvaćanje mreža

en: File represented by the row
hr: Datoteka prikazana redkom

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename to load and display
hr: Naziv datoteke za učitavanje i prikaz

en: Fill
hr: Popuni

en: Fill Level
hr: Razina popunjenosti

en: Fit Model
hr: Model pristajanja

en: Fixed Height Mode
hr: Metoda nepromjenjive visine

en: Fixed Size
hr: Nepromjenjiva veličina

en: Fixed Width
hr: Nepromjenjiva širina

en: Fixed slider size
hr: Nepromjenjiva veličina klizača

en: Flags
hr: Oznake

en: Focus Cell
hr: Fokus ćelije

en: Focus Visible
hr: Fokus vidljiv

en: Focus in Toplevel
hr: Fokus na prvu razinu

en: Focus line dash pattern
hr: Obrazac crtanja fokusne linije

en: Focus linewidth
hr: Debljina fokusne linije

en: Focus on click
hr: Fokusiranje klikom

en: Focus on map
hr: Fokus kod mapiranja

en: Focus padding
hr: Fokusno dopopunjavanje

en: Follow State
hr: Slijedi stanje

en: Font
hr: Slova

en: Font Features
hr: Značajke slova

en: Font Name
hr: Naziv slova

en: Font description
hr: Opis slova

en: Font description as a PangoFontDescription struct
hr: Opis slova u obliku PangoFontDescription

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
hr: Opis slova kao niz znakova, npr."Sans Italic 12"

en: Font family
hr: Vrsta slova

en: Font family set
hr: Postavljanje vrste slova

en: Font features
hr: Značajke slova

en: Font features as a string
hr: Značajke slova kao izraz

en: Font features set
hr: Značajke slova postavljene

en: Font name
hr: Naziv slova

en: Font options
hr: Mogućnosti slova

en: Font points
hr: Točke slova

en: Font resolution
hr: Razlučivost slova

en: Font scale
hr: Promjena veličine slova

en: Font scale set
hr: Postavljanje promjene veličine slova

en: Font scaling factor
hr: Faktor promjene veličina slova

en: Font size
hr: Veličina slova

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
hr: Veličina slova kao čimbenik omjera u odnosu na uobičajenu veličinu slova. Ovo se ispravno prilagođava promijeni teme i slično, stoga se preporučuje. Pango predodređuje neke omjere poput PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
hr: Veličina slova u Pango jedinicama

en: Font size in points
hr: Veličina slova u točkama

en: Font size set
hr: Postavljanje veličine slova

en: Font stretch
hr: Rastezanje slova

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
hr: Razvlačenje slova kao PangoStretch, npr. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
hr: Postavljanje rastezanja slova

en: Font style
hr: Izgled slova

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
hr: Izgled slova kao PangoStyle, npr. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
hr: Postavljanje izgleda slova

en: Font variant
hr: Varijanta slova

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
hr: Oblik slova kao PangoVariant, npr. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
hr: Postavljanje varijante slova

en: Font weight
hr: Debljina slova

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
hr: Vrijednost slova kao cijeli broj, pogledajte predodređene vrijednosti za PangoWeight; npr. PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
hr: Postavljanje debljine slova

en: Fontconfig configuration timestamp
hr: Vremenska oznaka Fontconfig podešavanja

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
hr: Prisili omjer prikaza da se podudara s omjerom prikaza okvira sadržanog elementa

en: Foreground RGBA
hr: Prednji RGBA

en: Foreground color
hr: Boja prednjeg prikaza

en: Foreground color as RGBA
hr: Boja prednjeg prikaza kao RGBA

en: Foreground color as a GdkColor
hr: Boja prednjeg prikaza kao Gdk boja

en: Foreground color as a GdkRGBA
hr: Boja prednjeg prikaza kao GdkRGBA

en: Foreground color as a string
hr: Boja prednjeg prikaza kao niz znakova

en: Foreground color for symbolic icons
hr: Prednja boja za simboličke ikone

en: Foreground color name
hr: Naziv boje prednjeg prikaza

en: Foreground set
hr: Postavljanje prednjeg prikaza

en: Forward stepper
hr: Korak unaprijed

en: Fraction
hr: Dio

en: Frame shadow
hr: Sjenka okvira

en: FrameClock
hr: Sat okvira

en: GFile
hr: GDatoteka

en: GIcon
hr: GIkona

en: GIcon for primary icon
hr: GIkona za glavnu ikonu

en: GIcon for secondary icon
hr: GIkona za pomoćnu ikonu

en: GTK Modules
hr: GTK moduli

en: GType of the widget
hr: GType widgeta

en: GdkPixbufAnimation to display
hr: Gdk-predmemorija-piksela-animacije za prikaz

en: GdkWindow to receive events about
hr: GdkProzor za primanje okvirnih događaja

en: Gravity
hr: Gravitacija

en: Grid line pattern
hr: Uzorak redka rešetke

en: Grid line width
hr: Širina redka rešetke

en: Group
hr: Grupa

en: Group Name
hr: Naziv grupe

en: Group name for tab drag and drop
hr: Naziv grupe za povlačenje i ispuštanje kartice

en: GtkApplication
hr: GtkAplikacija

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
hr: GtkBox koja drži glavni i pomoćni naslov dijaloga

en: GtkCloudprintAccount instance
hr: GtkRačunOblaka Ispisa primjerak

en: GtkStyleContext to get style from
hr: Gtk sadržaj stila za dobivanje stila iz

en: Handle Size
hr: Veličina rukovanja

en: Handle only touch events
hr: Rukuj samo s dodirnim događajima

en: Handle position
hr: Položaj rukovanja

en: Has Entry
hr: Ima unos

en: Has Frame
hr: Sadrži okvir

en: Has Menu
hr: Ima izbornik

en: Has Opacity Control
hr: Ima upravljanje prozirnošću

en: Has Origin
hr: Ima početak

en: Has Selection
hr: Ima odabir

en: Has Subtitle
hr: Ima podnaslov

en: Has alpha
hr: Ima alfu

en: Has default
hr: Ima uobičajeno

en: Has depth buffer
hr: Ima međuspremnik dubine

en: Has focus
hr: Ima fokus

en: Has padding
hr: Ima dopunjavanje

en: Has palette
hr: Ima paletu

en: Has selection
hr: Sadrži odabir

en: Has stencil buffer
hr: Ima međuspremnik matrice

en: Has tooltip
hr: Prikazuje napomene

en: Header Padding
hr: Dopunjavanje zaglavlja

en: Header Relief
hr: Oslobađanje zaglavlja

en: Header Spacing
hr: Razmak zaglavlja

en: Header image
hr: Slika zaglavlja

en: Header image for the assistant page
hr: Slika zaglavlja pomoćne stranice

en: Headers Clickable
hr: Zaglavlja se mogu kliknuti

en: Headers Visible
hr: Vidljiva zaglavlja

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Height
hr: Visina

en: Height of text selection handles
hr: Visina teksta odabira

en: Height of the bottom margin in pixels
hr: Širina donjeg ruba u pikselima

en: Height of the top margin in pixels
hr: Širina gornjeg ruba u pikselima

en: Height request
hr: Zahtjev za visinu

en: Help Button
hr: Tipka pomoći

en: Hide if empty
hr: Sakrij ako je prazno

en: Hide the titlebar during maximization
hr: Sakrij naslovnu traku tijekom uvećavanja

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
hr: Nagovještaj koji pomaže radnom okruženju razumjeti koje vrste je ovaj prozor i kako ga postaviti.

en: Hints for the text field behaviour
hr: Savjeti ponašanja polja teksta

en: Homogeneous
hr: Istovrstno

en: Homogeneous sizing
hr: Istovrsna promjena veličine

en: Horizontal Adjustment
hr: Vodoravna prilagodba

en: Horizontal Alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal Expand
hr: Vodoravno raširivanje

en: Horizontal Expand Set
hr: Postavljanje vodoravnog raširivanja

en: Horizontal Offset
hr: Vodoravni pomak

en: Horizontal Padding
hr: Vodoravno dopunjavanje

en: Horizontal Scroll Arrow Length
hr: Duljina vodoravne strelice pomicanja

en: Horizontal Scrollable Policy
hr: Pravilo vodoravnog pomicanja

en: Horizontal Scrollbar Policy
hr: Pravilo vodoravne trake pomicanja

en: Horizontal Separator Width
hr: Širina vodoravnih razdjelnika

en: Horizontal adjustment
hr: Vodoravna prilagodba

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
hr: Vodoravna prilagodba koja se dijeli između pomičnog widgeta i njegovog upravljača

en: Horizontal alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal alignment for child
hr: Vodoravno poravnanje za sadržani element

en: Horizontal options
hr: Vodoravne mogućnosti

en: Horizontal padding
hr: Vodoravno dopunjavanje

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
hr: Vodoravan položaj podređenog poravnanja u dostupnom prostoru. 0.0 označava lijevo poravnanje, 1.0 desno poravnanje

en: Horizontal scale
hr: Vodoravna promjena veličine

en: Horizontal separation
hr: Vodoravno razdvajanje

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
hr: Vodoravni razmak između ćelija. Mora biti parni broj

en: Horizontal spacing
hr: Vodoravni prostor

en: Horizontally homogeneous
hr: Vodoravno istovrsno

en: Horizontally homogeneous sizing
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje

en: Hover Expand
hr: Lebdeće proširenje

en: Hover Selection
hr: Lebdeći odabir

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti strelicu u smjeru X osi kada se pritisne tipka

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti sadržani element u x smjeru kada je pritisnuta tipka

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti strelicu u smjeru Y osi kada se pritisne tipka

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti sadržani element u y smjeru kada je pritisnuta tipka

en: How long to show the last input character in hidden entries
hr: Koliko dugo treba prikazati posljednji znak upisa u sakrivenim upisima

en: How the size of the content should be determined
hr: Kako bi veličina sadržaja trebala biti otkrivena

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hr: Kako su tekst i ikona svake stavke postavljeni u odnosu jedno na drugo

en: How to align the lines
hr: Kako poravnati redove

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
hr: Na koji način se prelama niz znakova u više redaka, ako prikazivanje ćelije nema dovoljno prostora za prikaz cijelog niza znakova

en: How to draw the input method preedit string
hr: Kako iscrtati tekst predunosa za načine unosa

en: How to draw the input method statusbar
hr: Kako iscrtati statusnu traku načina unosa

en: How to draw the toolbar
hr: Kako iscrtati alatnu traku

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
hr: Raspored tipka u okviru. Moguće vrijednosti su: spread, edge, start i end

en: How to position in extra horizontal space
hr: Kako pozicionirati u dodatnom vodoravnom prostoru

en: How to position in extra vertical space
hr: Kako pozicionirati u dodatnom okomitom prostoru

en: ID Column
hr: ID stupca

en: IM Preedit style
hr: IM način predunosa

en: IM Status style
hr: Izgled IM stanja

en: IM module
hr: IM modul

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon Name
hr: Naziv ikone

en: Icon Prelight
hr: Ikona predosvjetljenja

en: Icon Set
hr: Postavljanje ikone

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: Icon Sizes
hr: Veličina ikone

en: Icon Theme Name
hr: Naziv ikone teme

en: Icon View Model
hr: Model pogleda ikona

en: Icon for this window
hr: Sličica za ovaj prozor

en: Icon name
hr: Naziv ikone

en: Icon name for primary icon
hr: Naziv za glavnu ikonu

en: Icon name for secondary icon
hr: Naziv za pomoćnu ikonu

en: Icon of the row
hr: Ikona redka

en: Icon set
hr: Skup ikona

en: Icon set to display
hr: Skup ikona za prikaz

en: Icon size
hr: Veličina ikone

en: Icon size set
hr: Postavljanje veličine ikone

en: Icon spacing
hr: Razmak ikone

en: Icon widget
hr: Komponenta sličice

en: Icon widget to display in the item
hr: Element sličice koji se prikazuje u stavci

en: Icon's count
hr: Broj ikona

en: Icon's label
hr: Oznaka ikone

en: Icon's style context
hr: Sadržaj izgleda ikona

en: Iconic
hr: Minijatura

en: Icons
hr: Ikone

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
hr: Ukoliko nije omogućeno, onemogući unos nizova znakova koji nisu odabrani

en: If TRUE, a heading is displayed
hr: Ako je postavljeno, prikazuje se zaglavlje

en: If TRUE, day names are displayed
hr: Ako je postavljeno, prikazuju se nazivi dana

en: If TRUE, details are shown
hr: Ako je postavljeno, pojedinsoti su prikazane

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
hr: Ukoliko je postavljeno, pritisak na desnu tipku miša otvara izbornik koji se može koristiti za odlazak na stranicu

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
hr: Ukoliko je postavljeno, dodaju se strelice pomicanja kada ima previše kartica na predviđenom prostoru

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
hr: Ako je postavljeno, sadržani element se pojavljuje među drugim grupama sadržanih elementa, prikladno za npr. tipke pomoći

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
hr: Ukoliko je postavljeno, podređeni element može biti manji od njegovog zahtjeva

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
hr: Ukoliko je postavljeno, podređeni element se širi i skuplja zajedno s pripadajućim widgetom

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
hr: Ako je postavljeno, sadržani element neće biti podložan istovrsnj promjeni veličine

en: If TRUE, the columns are all the same width
hr: Ako je odadbrano, stupci su iste širine

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
hr: Ako je odabrano, dijalog je obavezan (ostali prozori nisu upotrebljivi dokle je pokrenut)

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
hr: Ukoliko je omogućeno, skočni prozor će se pojaviti za jednostruko poklapanje.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
hr: Ukoliko je omogućeno, skočni prozor će imati istu veličinu kao unos

en: If TRUE, the rows are all the same height
hr: Ako je odadbrano, retci su iste visine

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
hr: Ako je postavljeno, odabrani mjesec se ne može promjeniti

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
hr: Ako je postavljeno, sve ćelije su iste visine/širine

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
hr: Ukoliko je postavljeno, element će primiti uobičajenu akciju kada je označen

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor je modalni (ostali prozori se ne mogu koristiti dok je ovaj prikazan)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
hr: Ako je odabrano odmapirani widgeti su zanemareni pri određivanu veličine grupe

en: If TRUE, users can resize the window
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnici mogu promijeniti veličinu prozora

en: If TRUE, week numbers are displayed
hr: Ako je postavljeno, prikazuju se brojevi tjedna

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
hr: Treba li prikazati strelicu ako alatna traka ne stane

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hr: Ukoliko je dostupan vodoravni prostor veći od potrebnog za dijete, koliko ga se koristi za dijete. 0.0 je nimalo, a 1.0 za cijeli prostor

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hr: Ukoliko je dostupan okomiti prostor veći od potrebnog za dijete, koliko ga se koristi za dijete. 0.0 je nimalo, a 1.0 za cijeli prostor

en: If other nodes can see this node
hr: Trebaju li drugi čvorovi vidjeti ovaj čvor

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
hr: Ukoliko je postavljeno, podvlačenje označava da se sljedeći znak koristi kao kratica u prikazanom izborniku

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
hr: Ako je postavljeno, podvlaka označava da se sljedeći znak koristi kao mnemonička tipka prečaca

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
hr: Ako je postavljeno, oznaka se bira od već pripremljenih stavki umjesto da se prikazuje

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
hr: Ukoliko je postavljeno, prelomi tekst ako postane preširok

en: If the insertion cursor is shown
hr: Je li pokazivač unosa vidljiv

en: If the toggle button is in an "in between" state
hr: Treba li tipka preklopnika biti u "između" stanju

en: If the toggle button should be pressed in
hr: Treba li tipka preklopnika biti pritisnuta

en: If the toggle part of the button is displayed
hr: Treba li preklopni dio tipke biti prikazan

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
hr: Da li ovaj prozor treba ukloniti kada se ukloni prozor iz kojeg je ovaj pozvan

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
hr: Ako naslovna traka ovog prozora treba biti skrivena kada se prozor uvećava

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
hr: Ukoliko je postavljeno, određuje kako se tekst prelama

en: Ignore hidden
hr: Zanemari skrivene

en: Image
hr: Slika

en: Image position
hr: Položaj slike

en: Image spacing
hr: Razmak slika

en: Image widget
hr: Widget slike

en: Include an 'Other…' item
hr: Uključi 'Ostale…' stavke

en: Inconsistent
hr: Neusklađeno

en: Inconsistent state
hr: Stanje neusklađenosti

en: Indent
hr: Uvučeno

en: Indent Expanders
hr: Uvlačenje proširenja

en: Indent set
hr: Postavi uvlačenje

en: Index
hr: Sadržaj

en: Indicates that editing has been canceled
hr: Ukazuje da je uređivanje otkazano

en: Indicates where scroll arrows should be placed
hr: Prikazuje gdje strelice pomicanja trebaju biti smještene

en: Indicator Size
hr: Veličina pokazivača

en: Indicator Spacing
hr: Pokazivač razmaka

en: Indicator size
hr: Veličina pokazivača

en: Inherit
hr: Naslijedi

en: Initial gap
hr: Početni razmak

en: Initial gap before the first tab
hr: Početni razmak prije prve kartice

en: Initial value
hr: Početna vrijednost

en: Inline completion
hr: Umetnutno dopunjavanje

en: Inline selection
hr: Umetnuti odabir

en: Inner Border
hr: Unutrašnji rub

en: Inner border
hr: Unutrašnji rub

en: Inner border space
hr: Razmak unutrašnjeg ruba

en: Input mode for the device
hr: Način ulaza za ovaj uređaj

en: Input source
hr: Ulazni uređaj

en: Inspected
hr: Provjereno

en: Inspected widget
hr: Provjeren widget

en: Interior Focus
hr: Unutrašnji fokus

en: Internal padding
hr: Unutrašnje dopunjavanje

en: Interpolate size
hr: Promjenjiva veličina

en: Invert direction slider moves to increase range value
hr: Obrni smjer kretanja klizača za povećanje vrijednosti raspona

en: Invert the direction in which the level bar grows
hr: Obrni smjer u kojemu razina trake raste

en: Invert the direction in which the progress bar grows
hr: Okreni smjer  prema kojemu traka napretka raste

en: Inverted
hr: Preokrenuto

en: Invisible
hr: Nevidljiv

en: Invisible character
hr: Nevidljivi znak

en: Invisible character set
hr: Postavljanje nevidljivog znaka

en: Invisible set
hr: Postavi nevidljivi tekst

en: Is Active
hr: Je aktivna

en: Is Expanded
hr: Razgranat

en: Is Expander
hr: Grana se

en: Is Showing
hr: Se prikazuje

en: Is Virtual
hr: Je virtualan

en: Is focus
hr: Jeste fokus

en: Is important
hr: Važno je

en: Is maximized
hr: Je uvećan

en: Item Orientation
hr: Orijentacija stavke

en: Item Padding
hr: Stavka dopunjavanja

en: Job Count
hr: Broj zadataka

en: Job Name
hr: Naziv zadatka

en: Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: Justification set
hr: Postavi poravnanje

en: Key Theme Name
hr: Naziv tipke teme

en: Keybinding to activate the menu bar
hr: Kombinacija tipki za pokretanje trake izbornika

en: Keynav Cursor Only
hr: Samo pokazivač navigacijske tipke

en: Keynav Wrap Around
hr: Zaokretanje navigacijske tipke

en: Kinetic Scrolling
hr: Kinetičko pomicanje

en: Kinetic scrolling mode.
hr: Način kinetičkog pomicanja.

en: Label
hr: Oznaka

en: Label fill
hr: Popuni oznaku

en: Label for the tab containing custom widgets.
hr: Oznaka kartice koja sadrži prilagođene widgete.

en: Label widget
hr: Widget oznake

en: Label xalign
hr: Poravnanje oznake po x osi

en: Label yalign
hr: Poravnanje oznake po y osi

en: Language
hr: Jezik

en: Language for which features have been selected
hr: Jezik za koji su značajke odabrane

en: Language set
hr: Postavljanje jezika

en: Largest possible value for the "position" property
hr: Najveća moguća vrijednost za svojstvo "položaj"

en: Layout style
hr: Izgled rasporeda

en: Left Attach
hr: Lijevo pripajanje

en: Left Margin
hr: Lijevi rub

en: Left Padding
hr: Lijevo dopunjavanje

en: Left attachment
hr: Lijevo pripajanje

en: Left gravity
hr: Lijeva gravitacija

en: Left margin
hr: Lijevi rub

en: Left margin set
hr: Postavljen lijevi rub

en: Left, right, or center justification
hr: Lijevo, desno, ili srednje poravnanje

en: Length of scale's slider
hr: Duljina klizača razmjernika

en: Length of step buttons at ends
hr: Duljina koraka na krajevima tipki

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
hr: Duljina ponavljanja treptaja pokazivača, u milisekundama

en: Length of the text currently in the buffer
hr: Duljina teksta sadržanog u međuspremniku

en: Length of the text currently in the entry
hr: Duljina teksta sadržanog u unosu

en: Letter Spacing
hr: Razmak slova

en: Letter spacing set
hr: Postavke razmaka slova

en: Level Indentation
hr: Razina uvlačenja

en: License
hr: Licenca

en: License Type
hr: Vrsta licence

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Line wrap
hr: Prijelom teksta

en: Line wrap mode
hr: Način prijeloma teksta

en: List of authors of the program
hr: Popis autora programa

en: List of classes
hr: Popis klasa

en: List of currently active GTK modules
hr: Popis trenutno aktivnih GTK modula

en: List of icon names
hr: Popis naziva ikona

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
hr: Popis veličina ikone (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
hr: Popis ljudi koji su dokumentirali program

en: List of people who have contributed artwork to the program
hr: Popis ljudi koji su dizajnom doprinjeli programu

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
hr: Popis GtkPozadinski-program-ispisa koji se koristi zadano

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Local Only
hr: Samo lokalno

en: Local only
hr: Samo lokalno

en: Location
hr: Lokacija

en: Location to Select
hr: Lokacija odabira

en: Lock Text
hr: Zaključaj tekst

en: Lock Tooltip
hr: Zaključaj napomenu

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
hr: ID logičnog razvrstavanja stupca, ovaj stupac se razvrstava kada je odabaran za razvrstavanje

en: Logo
hr: Logotip

en: Logo Icon Name
hr: Naziv ikone logotipa

en: Long press time
hr: Vrijeme duljeg pritiska

en: Lower stepper sensitivity
hr: Donja osjetljivost koraka

en: Major
hr: Glavni

en: Major version number
hr: Glavni broj inačica

en: Make the expanders indented
hr: Postaviti proširenje uvučeno

en: Manual Capabilities
hr: Ručne mogućnosti

en: Margin
hr: Rub

en: Margin Accumulates
hr: Gomilanje rubova

en: Margin on Bottom
hr: Rub na dnu

en: Margin on End
hr: Rub na kraju

en: Margin on Left
hr: Lijevi rub

en: Margin on Right
hr: Desni rub

en: Margin on Start
hr: Rub na početku

en: Margin on Top
hr: Rub na vrhu

en: Mark name
hr: Naziv oznake

en: Marked up text to render
hr: Označeni tekst za prikazivanje

en: Markup
hr: Oznaka

en: Markup column
hr: Stupac oznaka

en: Maximal Position
hr: Najveći položaj

en: Maximum Children Per Line
hr: Najviše podređenih procesa po redku

en: Maximum Content Height
hr: Najveća visina sadržaja

en: Maximum Content Width
hr: Najveća širina sadržaja

en: Maximum Height
hr: Najveća visina

en: Maximum Value
hr: Najveća vrijednost

en: Maximum Width
hr: Najveća širina

en: Maximum Width In Characters
hr: Najveća širina u znakovima

en: Maximum age of recently used files, in days
hr: Najveća starost nedavno korištenih datoteka, u danima

en: Maximum allowed width of the column
hr: Najveća dozvoljena širina stupci

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
hr: Najveća količina prostora koji ima proširiva stavka

en: Maximum child expand
hr: Najveće proširenje stavke

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
hr: Najveća dopuštena udaljenost između dva klika kako bi se mogli smatrati kao dvoklik (u pikselima)

en: Maximum length
hr: Najveća duljina

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
hr: Najviše dozvoljenih znakova za ovo polje. Nula ukoliko nema ograničenja

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
hr: Najduži dopušteni razmak između dva klika kako bi se oni smatrali jednim dvoklikom (u milisekundama)

en: Maximum value level for the bar
hr: Najveća vrijednost razine trake

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
hr: Najveća vrijednost razine koja može biti prikazana na traci

en: Maximum width in characters
hr: Najveća širina u znakovima

en: Menu
hr: Izbornik

en: Menu bar accelerator
hr: Prečac trake izbornika

en: Menu label
hr: Oznaka izbornika

en: Menu model
hr: Model izbornika

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: Menu type hint
hr: Savjet vrste izbornika

en: Menu window type hint
hr: Savjet vrste izbornika prozora

en: Menubar
hr: Traka izbornika

en: Merged UI definition
hr: Definicija korisničkog sučelja objedinjena

en: Message Buttons
hr: Tipke poruke

en: Message Type
hr: Vrsta poruke

en: Message area
hr: Područje poruke

en: Minimal Position
hr: Najmanji položaj

en: Minimum Children Per Line
hr: Najmanje podređenih procesa po redku

en: Minimum Content Height
hr: Najmanja visina sadržaja

en: Minimum Content Width
hr: Najmanja širina sadržaja

en: Minimum Height
hr: Najmanja visina

en: Minimum Key Length
hr: Najmanja duljina pretrage

en: Minimum Slider Length
hr: Najmanja duljina klizača

en: Minimum Value
hr: Najmanja vrijednost

en: Minimum Width
hr: Najmanja širina

en: Minimum allowed width of the column
hr: Najmanja dozvoljena širina stupca

en: Minimum cached height
hr: Najmanja visina u predmemoriji

en: Minimum cached width
hr: Najmanja širina u predmemoriji

en: Minimum child height
hr: Najmanja visina sadržanog elementa

en: Minimum child width
hr: Najmanja širina sadržanog elementa

en: Minimum height for blocks that fill the bar
hr: Najmanja visina blokova popunjavanja trake

en: Minimum height for filling blocks
hr: Najmanja visina blokova popunjavanja

en: Minimum height of buttons inside the box
hr: Najmanja visina tipke unutar okvira

en: Minimum horizontal bar height
hr: Najmanja vodoravna visina trake

en: Minimum horizontal bar width
hr: Najmanja vodoravna širina trake

en: Minimum horizontal height of the progress bar
hr: Najmanja vodoravna visina napretka

en: Minimum length of scrollbar slider
hr: Najmanja duljina trake pomicanja

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
hr: Najmanja duljina upisa pretrage radi pronalaska poklapanja

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
hr: Najmanje vrijeme za koje se pokazivač miša mora zadržati preko stavke izbornika kako bi se pojavio podizbornik

en: Minimum value level for the bar
hr: Najmanja vrijednost razine trake

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
hr: Najmanja vrijednost razine koja može biti prikazana na traci

en: Minimum vertical bar height
hr: Najmanja okomita visina trake

en: Minimum vertical bar width
hr: Najmanja okomita širina trake

en: Minimum width for blocks that fill the bar
hr: Najmanja širina blokova popunjavanja trake

en: Minimum width for filling blocks
hr: Najmanja širina blokova popunjavanja

en: Minimum width of buttons inside the box
hr: Najmanja širina tipke unutar okvira

en: Minor
hr: Sporedni

en: Minor version number
hr: Sporedni broj inačice

en: Mnemonic key
hr: Mnemonička tipka prečaca

en: Mnemonic widget
hr: Widget menmoničke tipke

en: Mnemonics Visible
hr: Mnemonički vidljivi

en: Modal
hr: Modalni

en: Mode
hr: Način

en: Model column to search through during interactive search
hr: Model stupca za pretraživanje preko interaktivne pretrage

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hr: Stupac modela za primanje ikone predmemrije piksela iz

en: Model column used to retrieve the text from
hr: Stupac modela za primanje teksta iz

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hr: Stupac modela za primanje teksta ako se koristi Pango oznaka

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
hr: Načini u kojemu pozvane aplikacije mogu otvoriti lokacije odabrane u bočnoj traci

en: Monitor
hr: Zaslon

en: Month
hr: Mjesec

en: Mount represented by the row
hr: Montiraj prikazanao redkom

en: Name
hr: Naziv

en: Name of a icon theme to fall back to
hr: Naziv ikone teme koja će se korsititi kao zamjena

en: Name of icon theme to use
hr: Naziv ikone teme koja će se koristiti

en: Name of key theme to load
hr: Naziv tipke teme učitavnja

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
hr: Naziv GtkOdabir-datoteke pozadinskog programa koji se koristi zadano

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
hr: Naziv teme pokazivača koja se koristi ili NULL za korištenje uobičajene teme

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
hr: Naziv vrste slova, npr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
hr: Naziv pisača

en: Name of the themed icon for this window
hr: Naziv tematske ikone za ovaj prozor

en: Name of the volume
hr: Naziv uređaja

en: Name of theme to load
hr: Naziv teme učitavanja

en: Name of visible child
hr: Naziv podređane vidljivosti

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
hr: Naziv korišten za tekstualne oznake. NULL za neimenovane oznake

en: Needs Attention
hr: Potrebna je pozornost

en: New Row
hr: Novi redak

en: No Month Change
hr: Nema promjene mjeseca

en: No show all
hr: Bez prikazivanja svega

en: Non-Homogeneous
hr: Neistovrsno

en: Not Authorized Tooltip
hr: Nije ovlaštena napomena

en: Number of Pages
hr: Broj stranica

en: Number of Pages To Print
hr: Broj stranica za ispis

en: Number of axes in the device
hr: Broj osi u uređaju

en: Number of characters to leave space for in the entry
hr: Broj znakova za prazna mjesta u polju

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Number of columns to display
hr: Broj stupaca koji se prikazuju

en: Number of concurrent touches
hr: Broj istovremenih dodira

en: Number of jobs queued in the printer
hr: Broj zadataka na čekanju za ispisivanje

en: Number of lines
hr: Broj redaka

en: Number of pixels around the content pages.
hr: Broj piksela oko stranica sa sadržajem.

en: Number of pixels around the header.
hr: Broj piksela oko zaglavlja.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
hr: Broj piksela između trake pomicanja i pomaknutog prozora

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
hr: Broj piksela pomaknutog unosa na zaslonu ulijevo

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
hr: Broj piksela koliko se pokazivač smije pomaknuti prije povlačenja

en: Number of points
hr: Broj točaka

en: Number of points needed to trigger the gesture
hr: Broj točaka potrebnih za pokretanje geste

en: Number of recently used files
hr: Broj nedavno korištenih datoteka

en: Numeric
hr: Brojčano

en: OK Button
hr: Tipka potvrde

en: Obey child
hr: Prema sadržanom elementu

en: Odd Row Color
hr: Boja neparnog reda

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
hr: Odmak teksta od osnovnog retka (ispod retka ako je vrijednost negativna)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
hr: Pomak teksta iznad osnovnog redka (ispod osnovnog redka ako je porast negativan) u Pango jedinicama

en: Opacity for Widget
hr: Prozirnost widgeta

en: Opacity of the selection box
hr: Prozirnost okvira odabira

en: Opcode
hr: Opkôd

en: Opcode for XInput2 requests
hr: Opkôd za XInput2 zahtjev

en: Open Flags
hr: Oznake otvaranja

en: OpenType Font Features to use
hr: Značajke OpenType slova za korištenje

en: Option Value
hr: Vrijednost mogućnosti

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
hr: Mogućnosti koje određuju vodoravno ponašanje podređenog widgeta

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
hr: Mogućnosti koje određuju okomito ponašanje podređenog widgeta

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Overlay Scrolling
hr: Prikriveno pomicanje

en: Overlay scrolling mode
hr: Način prikrivenog pomicanja

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
hr: Postaviti za zahtjev za visinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtjev

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
hr: Postaviti za zahtjev za širinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtjev

en: Overwrite mode
hr: Način prepisivanja

en: Pack Type
hr: Vrsta paketa

en: Pack direction
hr: Smjer pakiranja

en: Pack type
hr: Vrsta paketa

en: Pad device
hr: Pad uređaja

en: Pad device to control
hr: Pad uređaj za upravljanje

en: Padding
hr: Popunjvanje

en: Padding around icon view items
hr: Dopunjavanje oko stavki pogleda ikone

en: Padding that should be put around icons in the tray
hr: Dopunjavanje koje treba staviti oko ikone u traci sustava

en: Page
hr: Stranica

en: Page Increment
hr: Korak povećanja stranice

en: Page Setup
hr: Postavke ispisa

en: Page Size
hr: Veličina stranice

en: Page complete
hr: Stranica je potpuna

en: Page title
hr: Naslov stranice

en: Page type
hr: Vrsta stranice

en: Palette to use in the color selector
hr: Koja se paleta koristi u izborniku boje

en: Paragraph background RGBA
hr: RGBA boja odlomka

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
hr: RGBA boja odlomka kao GdkRGBA

en: Paragraph background color
hr: Boja pozadine odlomka

en: Paragraph background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine odlomka kao GdkBoja

en: Paragraph background color as a string
hr: Boja pozadine odlomka kao niz znakova

en: Paragraph background color name
hr: Naziv boje pozadine odlomka

en: Paragraph background set
hr: Postavi pozadinu odlomka

en: Parent
hr: Nadređeni prozor

en: Parent widget
hr: Nadređeni widget

en: Pass Through
hr: Prolaz

en: Pass through input, does not affect main child
hr: Ulaz prolaza, ne zahvaća glavni sadržajni element

en: Password Hint Timeout
hr: Istek vremena znaka lozinke

en: Paste target list
hr: Zalijepi popis odredišta

en: Path of the volume
hr: Putanja uređaja

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Paused Printer
hr: Pauzirani pisač

en: Permission
hr: Dozvola

en: Pixbuf
hr: Predmemorija piksela

en: Pixbuf Expander Closed
hr: Granjanje predmemorije piksela zatvoreno

en: Pixbuf Expander Open
hr: Granjanje predmemorije piksela otvoreno

en: Pixbuf Object
hr: Objekt predmemorije piksela

en: Pixbuf column
hr: Stupac predmemorije piksela

en: Pixbuf for closed expander
hr: Predmemorija piksela za zatvoreno granjanje

en: Pixbuf for open expander
hr: Predmemorija piksela za otvoreno granjanje

en: Pixel size
hr: Veličina u pikselima

en: Pixel size to use for named icon
hr: Veličina u pikselima koja se koristi za imenovanu ikonu

en: Pixels Above Lines
hr: Pikseli iznad redaka

en: Pixels Below Lines
hr: Pikseli ispod redaka

en: Pixels Inside Wrap
hr: Pikseli unutar prijeloma

en: Pixels above lines
hr: Pikseli iznad redaka

en: Pixels above lines set
hr: Postavi broj piksela iznad redaka

en: Pixels below lines
hr: Pikseli ispod redaka

en: Pixels below lines set
hr: Postavi broj piksela ispod redaka

en: Pixels inside wrap
hr: Piksela unutar odlomka

en: Pixels inside wrap set
hr: Postavi broj piksela između redaka u odlomku

en: Pixels of blank space above paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora iznad odlomka

en: Pixels of blank space below paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora ispod odlomka

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
hr: Broj piksela praznog prostora između prelomljenih redaka u odlomku

en: Pixels of extra space on all four sides
hr: Pikseli dodatnog prostora na sva četiri ruba

en: Pixels of extra space on the bottom side
hr: Pikseli dodatnog prostora na dnu

en: Pixels of extra space on the end
hr: Pikseli dodatnog prostora na kraju

en: Pixels of extra space on the left side
hr: Pikseli dodatnog prostora na lijevoj strani

en: Pixels of extra space on the right side
hr: Pikseli dodatnog prostora na desnoj strani

en: Pixels of extra space on the start
hr: Pikseli dodatnog prostora na početku

en: Pixels of extra space on the top side
hr: Pikseli dodatnog prostora na vrhu

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
hr: Smjesti trake pomicanja unutar udubljenja pomaknutih prozora

en: Placeholder text
hr: Tekst rezerviranog mjesta

en: Pointing to
hr: Usmjeri na

en: Popover
hr: Skočni prekrivni prozor

en: Populate all
hr: Popuni sve

en: Popup
hr: Skočni prozor

en: Popup Fixed Width
hr: Nepromjenjiva širina skočnog prozora

en: Popup completion
hr: Skočno dopunjavanje

en: Popup set width
hr: Širina skočnog prozora

en: Popup shown
hr: Skočni prozor prikazan

en: Popup single match
hr: Jednostruko poklapanje skočnog prozora

en: Position
hr: Položaj

en: Position Set
hr: Postavljanje položaja

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
hr: Položaj razdjelnika u pikselima (0 označava skroz na lijevoj strani ili na vrhu)

en: Position of the handle relative to the child widget
hr: Položaj rukovanja povezan s podređenim widgetom

en: Position of the item within this group
hr: Položaj stavke u ovoj grupi

en: Position to place the bubble window
hr: Položaj smještaja skočnog prozora

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
hr: Savjeti prilagodbe položaja kada izbornik iskoči izvan azslona

en: Preview Widget Active
hr: Widget pregleda aktiviran

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: Preview widget
hr: Widget pregleda

en: Primary GIcon
hr: Glavna GIkona

en: Primary button warps slider
hr: Glavna tipka savija klizač

en: Primary icon activatable
hr: Glavnu ikonu moguće je aktivirati

en: Primary icon name
hr: Naziv glavne ikone

en: Primary icon sensitive
hr: Glavna ikona prihvatljiva

en: Primary icon tooltip markup
hr: Označavanje napomene glavne ikone

en: Primary icon tooltip text
hr: Tekst napomene glavne ikone

en: Primary pixbuf
hr: Glavna predmemorija piksela

en: Primary pixbuf for the entry
hr: Glavna predmemorija piksela za upis

en: Primary stock ID
hr: Glavni osnovni ID

en: Primary storage type
hr: Vrsta glavnog spremišta

en: Print Settings
hr: Postavke ispisa

en: Printer
hr: Pisač

en: Printer ID
hr: ID pisača

en: Printer settings
hr: Postavke pisača

en: Printer to print the job to
hr: Pisač za ispisivanje zadatka

en: Product ID
hr: ID proizvoda

en: Program name
hr: Naziv programa

en: Program version
hr: Inačica programa

en: Progress Border
hr: Rub napredka

en: Progress Fraction
hr: Dijelovi napretka

en: Progress Pulse Step
hr: Korak napretka pulsiranja

en: Propagate Natural Height
hr: Propagiraj prirodnu visinu

en: Propagate Natural Width
hr: Propagiraj prirodnu širinu

en: Propagation phase
hr: Faza napredovanja

en: Propagation phase at which this controller is run
hr: Faza napredovanja nakojoj je ovaj kontroler pokrenut

en: Property name
hr: Vlasnički naziv

en: Pulse
hr: Pulsiranje

en: Pulse Step
hr: Korak pulsiranja

en: Pulse of the spinner
hr: Puls okretanja

en: Purpose
hr: Svrha

en: Purpose of the text field
hr: Svrha polja teksta

en: RGBA Color
hr: RGBA boja

en: Radio state
hr: Stanje okruglog okvira

en: Ratio
hr: Omjer

en: Reads the current value, or sets a new value
hr: Čitanje trenutne vrijednosti, ili postavljanje nove

en: Receives default
hr: Prima uobičajeno

en: Recent Files Enabled
hr: Nedavne datoteke omogućene

en: Recent Files Limit
hr: Ograničenje nedavnih datoteka

en: Recent Files Max Age
hr: Najveća starost nedavnih datoteka

en: Recent Manager
hr: Upravitelj nedavnog

en: Rect anchor dx
hr: Pravokutni raspon sidrenja po osi x

en: Rect anchor dy
hr: Pravokutni raspon sidrenja po osi y

en: Rect anchor horizontal offset
hr: Pravokutni raspon vodoravnog pomaka

en: Rect anchor vertical offset
hr: Pravokutni raspon okomiti pomaka

en: Rectangle the bubble window points to
hr: Usmjeri pravokutni skočni prozor na

en: Register session
hr: Sesija registracije

en: Register with the session manager
hr: Registriraj se s drugim upraviteljem sesije

en: Related Action
hr: Povezana radnje

en: Relative to
hr: U odnosu na

en: Relief of the group header button
hr: Oslobađanje tipke zaglavlja tipke

en: Render detail to pass to the theme engine
hr: Pojedinosti prikazivanja koji se prosljeđuje pogonu teme

en: Reorderable
hr: Promjenljiv poredak

en: Repeat timeout
hr: Ponovi vrijeme isteka

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
hr: Vrijednost ponavljanja vremena isteka, kada je tipka pritisnuta

en: Reserve Toggle Size
hr: Pričuvna veličina preklopnika

en: Resizable
hr: Može se mijenjati veličina

en: Resize
hr: Promjena veličine

en: Resize grip
hr: Hvatište promjene veličine

en: Resize grip is visible
hr: Hvatište promjene veličine vidljivo

en: Resize mode
hr: Promjena veličine

en: Resize mode of the column
hr: Način izmjene veličine stupaca

en: Resize toplevel
hr: Promjena veličine prve razine

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
hr: Razlučivost za Xft u 1024 * točka/inč. za korištenje uobičajenih vrijednosti -1

en: Resource
hr: Izvor

en: Restrict to Fill Level
hr: Ograniči na popunjenu razinu

en: Reveal
hr: Otkrivanje

en: Reveal Child
hr: Otkrivanje podređenog sadržaja

en: Right Attach
hr: Desno pripajanje

en: Right Justified
hr: Desno poravnanje

en: Right Margin
hr: Desni rub

en: Right Padding
hr: Desna dopunjavanje

en: Right attachment
hr: Desno pripajanje

en: Right margin
hr: Desni rub

en: Right margin set
hr: Postavi desni rub

en: Rise
hr: Dizanje

en: Rise set
hr: Postavljanje dizanja

en: Role
hr: Svojstvo

en: Round Digits
hr: Znamenke zaokruživanja

en: Row Homogeneous
hr: Istovrsni redak

en: Row Spacing
hr: Razmak redaka

en: Row has children
hr: Red sadrži druge redove

en: Row is an expander row, and is expanded
hr: Red se grana, i već je razgranat

en: Row spacing
hr: Razmak između redova

en: Row span column
hr: Razmak između redka i stupca

en: Rows
hr: Redaka

en: Rubber Banding
hr: Linijsko kretanje

en: Rules Hint
hr: Savjet za pravila

en: Scale factor
hr: Faktor veličine

en: Scale type
hr: Vrsta promjene veličine

en: Screen
hr: Zaslon

en: Screensaver Active
hr: Čuvar zaslona je aktiviran

en: Scroll arrow spacing
hr: Prostor pomicanja strelice

en: Scroll offset
hr: Pomak klizanja

en: Scrollable
hr: Može se pomicati

en: Scrollbar spacing
hr: Razmak trake pomicanje

en: Scrollbars within bevel
hr: Trake pomicanja unutar udubljenja

en: Scrolled Window Placement
hr: Smještaj pomaknutog prozora

en: Search Column
hr: Stupac za pretragu

en: Search Mode Enabled
hr: Način pretrage omogućen

en: Search mode
hr: Način pretraživanja

en: Seat
hr: Sjedište

en: Secondary
hr: Pomoćni

en: Secondary GIcon
hr: Pomoćna GIcon

en: Secondary Text
hr: Pomoćni tekst

en: Secondary backward stepper
hr: Pomoćni korak unatrag

en: Secondary cursor color
hr: Druga boja kursora

en: Secondary forward stepper
hr: Pomoćno korak unaprijed

en: Secondary icon activatable
hr: Pomoćnu ikonu moguće je aktivirati

en: Secondary icon name
hr: Naziv pomoćne ikone

en: Secondary icon sensitive
hr: Pomoćna ikona prihvatljiva

en: Secondary icon tooltip markup
hr: Označavanje napomene pomoćne ikone

en: Secondary icon tooltip text
hr: Tekst napomene pomoćne ikone

en: Secondary pixbuf
hr: Pomoćna predmemorija piksela

en: Secondary pixbuf for the entry
hr: Pomoćna predmemorija piksela za upis

en: Secondary stock ID
hr: Pomoćni osnovni ID

en: Secondary storage type
hr: Vrsta pomoćnog spremišta

en: Section Name
hr: Naziv odjeljka

en: Select Multiple
hr: Odaberi višestruko

en: Select on focus
hr: Odaberi pri fokusu

en: Selectable
hr: Odabirljivo

en: Selected Printer
hr: Odabrani pisač

en: Selection Bound
hr: Ograničenje odabira

en: Selection Box Alpha
hr: Alfa okvira odabira

en: Selection Box Color
hr: Boja okvira odabira

en: Selection level
hr: Razina odabira

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: Sensitive
hr: Osjetljivo

en: Separator Height
hr: Visina razdjelnika

en: Separator Width
hr: Širina razdjelnika

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
hr: Postavite savjet za mehanizam teme radi iscrtavanja redova u izmjeničnim bojama

en: Set if the value affects the sizing of elements
hr: Postavi ako vrijednost zahvaća promjenu veličine elemenata

en: Set if the value can be animated
hr: Postavite ako vrijednost može biti animirana

en: Set if the value is inherited by default
hr: Postavi ako je vrijednost naslijeđena po zadanom

en: Set the column for the expander column
hr: Postavite stupac u kojoj se vrši grananje

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
hr: Postavite ovo na pozitivnu vrijednost za označavanje izvršavanja nekog procesa, ali ne znate koliku.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
hr: Ako je odabrano radno okruženje prikazuje izbornik aplikacije, ako nije odabrano izbornik je prikazan u aplikaciji.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
hr: Ako je odabrano radno okruženje prikazuje mapu radne površine, ako nije odabrano mapa se ne prikazuje.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
hr: Ako je odabrano radno okruženje prikazuje traku izbornika, ako nije odabrano izbornik je prikazan u aplikaciji.

en: Sets the accelerator path of the menu item
hr: Postavlja putanju prečaca stavke izbornika

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
hr: Postavite treba li se stavka izbornika pojaviti poravnana na desnoj strani trake izbornika

en: Settings
hr: Postavke

en: Shadow Type
hr: Vrsta sjenke

en: Shadow type
hr: Vrsta sjenke

en: Shared context
hr: Dijeljeni sadržaj

en: Short label
hr: Kraća oznaka

en: Shortcut Type
hr: Vrsta prečaca

en: Show 'Connect to Server'
hr: Prikaži 'Povezivanje s poslužiteljem'

en: Show 'Desktop'
hr: Prikaži 'Radnu površinu'

en: Show 'Enter Location'
hr: Prikaži 'Upiši lokaciju'

en: Show 'Other locations'
hr: Prikaži 'Ostale lokacije'

en: Show 'Trash'
hr: Prikaži 'Smeće'

en: Show Arrow
hr: Strelica

en: Show Border
hr: Prikaži rub

en: Show Close Button
hr: Prikaži tipku zatvaranja

en: Show Day Names
hr: Prikaži nazive dana

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

en: Show Dialog
hr: Prikaži dijalog

en: Show Editor
hr: Prikaži uređivača

en: Show Expanders
hr: Prikaži proširenja

en: Show Fill Level
hr: Prikaži popunjenu razinu

en: Show Heading
hr: Prikaži zaglavlje

en: Show Hidden
hr: Prikaži skriveno

en: Show Icons
hr: Prikaži ikone

en: Show Not Found
hr: Prikaži Nije pronađeno

en: Show Numbers
hr: Prikaži brojeve

en: Show Private
hr: Pokaži privatno

en: Show Tabs
hr: Prikaži kartice

en: Show Tooltips
hr: Prikaži napomene

en: Show Week Numbers
hr: Prikaži brojeve tjedna

en: Show a menubar
hr: Prikaži alatnu traku

en: Show all apps
hr: Prikaži sve aplikacije

en: Show button images
hr: Prikaži slike na tipkama

en: Show decorations
hr: Prikaži ukrase

en: Show default app
hr: Prikaži zadanu aplikaciju

en: Show default item
hr: Prikaži zadanu stavku

en: Show editor
hr: Prikaži uređivač

en: Show fallback apps
hr: Prikaži zamjenske aplikacije

en: Show menu images
hr: Prikaži slike izbornika

en: Show other apps
hr: Prikaži ostale aplikacije

en: Show preview text entry
hr: Prikaži pregled upisa teksta

en: Show recent files
hr: Prikaži nedavne datoteke

en: Show recommended apps
hr: Prikaži preporučene aplikacije

en: Show size
hr: Veličina prikaza

en: Show style
hr: Izgled prikaza

en: Show text
hr: Prikaži tekst

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
hr: Prikaži tekst u polju upisa kada je prazno i nefokusirano

en: Show the 'Input Methods' menu
hr: Prikaži izbornik 'Način unosa'

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
hr: Prikaži izbornik 'Umetni unikôdni kontrolni znak'

en: Show the column header buttons
hr: Prikaži tipke zaglavlja stupaca

en: Show “Starred Location”
hr: Prikaži 'Označene lokacije'

en: Shrink
hr: Smanji

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
hr: Strana okvira rukovanja koji je poravnan s točkom sidrenja za pristajanje na okvir rukovanja

en: Sidebar image
hr: Slika bočne trake

en: Sidebar image for the assistant page
hr: Slika bočne trake pomoćne stranice

en: Single Line Mode
hr: Način jednog retka

en: Single Paragraph Mode
hr: Način jednog odlomka

en: Size
hr: Veličina

en: Size of check or radio indicator
hr: Veličina pokazatelja ili označavanja okruglog okvira

en: Size of icons in this tool palette
hr: Veličina ikona ovoj paleti alata

en: Size of icons in this toolbar
hr: Veličina ikona u alatnoj traci

en: Size of spacers
hr: Veličina razmaka

en: Size of tab curvature
hr: Veličina zakrivljenosti kartice

en: Size of tab overlap area
hr: Veličina područja preklapanja kartice

en: Size of the expander arrow
hr: Veličina strelice proširitelja

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
hr: Veličina pokazivača koji se koristi, ili 0 za korištenje uobičajene vrijednosti

en: Sizing
hr: Veličina

en: Skip pager
hr: Ne prikazuj u spisku prozora

en: Skip taskbar
hr: Preskoči popis procesa

en: Slider Height
hr: Visina klizača

en: Slider Length
hr: Duljina klizača

en: Slider Width
hr: Širina klizača

en: Smallest possible value for the "position" property
hr: Najmanja moguća vrijednost za svojstvo "položaj"

en: Snap edge
hr: Poravnaj rub

en: Snap edge set
hr: Postavi poravnanje ruba

en: Snap to Ticks
hr: Zaustavi se na crticama

en: Socket Window
hr: Prozor priključnice

en: Sort Type
hr: Vrsta razvrstavanja

en: Sort column ID
hr: ID razvrstanog stupca

en: Sort direction the sort indicator should indicate
hr: Smjer uređivanja koji pokazatelj uređenja treba pokazivati

en: Sort indicator
hr: Pokazatelj uređenja

en: Sort order
hr: Poredak sortiranja

en: Sound Theme Name
hr: Naziv zvučne teme

en: Source option
hr: Vrijednost izvora

en: Source type for the device
hr: Vrsta ulaza ovog uređaja

en: Space between day headers and main area
hr: Razmak između zaglavlja dana i glavnog područja

en: Space between value text and the slider/trough area
hr: Razmak između teksta i područja klizača/udubljenja

en: Space between week headers and main area
hr: Razmak između zaglavlja tjedna i glavnog područja

en: Space style
hr: Ra_zmak

en: Space to put between the label and the child
hr: Razmak koji se stavlja između oznake i podređenog widgeta

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hr: Razmak koji se umeće na rubove pogleda ikone

en: Space which is inserted between cells
hr: Razmak koji se umeće između ćelija

en: Space which is inserted between cells of an item
hr: Razmak koji se umeće između ćelija stavke

en: Space which is inserted between grid columns
hr: Razmak koji se umeće između stupaca rešetke

en: Space which is inserted between grid rows
hr: Razmak koji se umeće između redaka rešetke

en: Spacer size
hr: Veličina razmaka

en: Spacing
hr: Razmak

en: Spacing around check or radio indicator
hr: Razmaci oko pokazatelja označavanja ili pokazivača okruglog okvira :)

en: Spacing around expander arrow
hr: Razmak oko strelice proširitelja

en: Spacing between buttons
hr: Razmaci između tipki

en: Spacing between elements of the area
hr: Razmak između elementa područja

en: Spacing between elements of the main dialog area
hr: Razmak između elementa glavnog područja dijaloga

en: Spacing between expander arrow and caption
hr: Razmak između strelice proširitelja i zaglavlja

en: Spacing between step buttons and thumb
hr: Razmak između tipki koraka i klizača

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
hr: Razmak između klizača/koraka i vanjskog udubljenja

en: Spacing in pixels between the icon and label
hr: Prostor  u pikselima između ikone i oznake

en: Spacing in pixels between the image and label
hr: Razmak u pikselima između slika i naslova

en: Specifies whether the window should have a resize grip
hr: Određuje hoće li prozor imati hvatište promjene veličine

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
hr: Određuje hoće li hvatište promjene veličine prozora biti vidljivo.

en: Specify how resize events are handled
hr: Način na koji se obrađuje promjena veličine

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
hr: Ubrzava GtkTreeView pretpostavljajući da svi redovi imaju istu visinu

en: Split Cursor
hr: Razdvojeni pokazivač

en: Stack
hr: Snop

en: Standard cursor type
hr: Standardna vrsta pokazivača

en: Start timeout
hr: Pokreni vrijeme isteka

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
hr: Početna vrijednost isteka vremena, kada je tipka pritisnuta

en: Startup ID
hr: ID pokretanja

en: State
hr: Stanje

en: State Message
hr: Poruka stanja

en: State flags
hr: Oznaka stanja

en: Status
hr: Stanje

en: Status String
hr: Stanje znakova

en: Step Increment
hr: Korak povećanja

en: Stepper Size
hr: Veličina koraka

en: Stepper Spacing
hr: Razmak koraka

en: Stock ID
hr: ID stavke

en: Stock ID for a stock image to display
hr: ID stavke osnovne slike za prikaz

en: Stock ID for primary icon
hr: Osnovni ID za glavnu ikonu

en: Stock ID for secondary icon
hr: Osnovni ID za pomoćnu ikonu

en: Stock Icon
hr: Osnovna ikona

en: Stock Id
hr: Korak1

en: Storage type
hr: Vrsta pohrane

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Strikethrough RGBA
hr: Precrtani RGBA

en: Strikethrough RGBA set
hr: Postavke precrtavanja RGBA

en: Strikethrough set
hr: Postavljanje precrtanja

en: String giving the current state of the printer
hr: Znakovi koji opisuju trenutno stanje pisača

en: Style
hr: Stil

en: Style Classes
hr: Klase izgleda

en: Style context
hr: Sadržaj stila

en: Style of bevel around the contents
hr: Izgled udubljenja oko sadržaja

en: Style of bevel around the menubar
hr: Izgled udubljenja oko trake izbornika

en: Style of bevel around the spin button
hr: Izgled udubljenja oko okretne tipke

en: Style of bevel around the statusbar text
hr: Izgled prikaza udubljenja oko teksta statusne trake

en: Style of bevel around the toolbar
hr: Stil slikovnog okvira oko trake s alatima

en: Style of items in the tool palette
hr: Izgled stavki u paleti alata

en: Style of underline for this text
hr: Izgled podcrtavanja za ovaj tekst

en: Submenu
hr: Podizbornik

en: Subproperties
hr: Podsvojstva

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Subtitle Set
hr: Postavljanje podnaslova

en: Success color
hr: Boja uspjeha

en: Success color for symbolic icons
hr: Boja uspjeha simboličkih ikona

en: Support Selection
hr: Podržani odabir

en: Surface
hr: Površina

en: Symbolic size to use for named icon
hr: Simbolička veličina za korištenje imenovanih veličina

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
hr: Simbolična veličina koja se koristi za standardne ikone, skup ikona ili imenovane ikone

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
hr: Ako je postavljeno dijalog napretka je prikazan tijekom ispisa.

en: TRUE if a selection exists.
hr: Ako je postavljeno odabir postoji.

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
hr: Ako je odabrano postavke stranice  su ugrađene u GtkPrintUnixDialog

en: TRUE if print process may run asynchronous.
hr: Ako je postavljeno postupak ispisa se može izvoditi asinkrono.

en: TRUE if the Position property should be used
hr: Ako je odabrano pripadajući položaj se koristi

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
hr: Ako je postavljeno izvor sadržaja bi trebao biti u kutu stranice, a ne u kutu područja slike

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
hr: Ako je odabrano, zadatak ispisa nastaviti će emitirati signale promjene stanja nakon što su podaci ispisa poslani na pisač ili poslužitelj ispisa.

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
hr: Ako je postavljeno radnje ispisa će nastaviti prijavljivati stanje zadatka ispisa nakon što su podaci ispisa poslani na pisač ili poslužitelj ispisa.

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
hr: Ako je postavljeno radnja ispisa će podržati odabir ispisa.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnik će biti obaviješten o prozoru.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor se neće vidjeti u spisku prozora.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor se neće vidjeti na spisku procesa.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor treba prihvatiti fokus unosa kada je mapiran.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
hr: TRUE ako prozor treba prihvatiti ulazni fokus.

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
hr: Ako je postavljeno, prozor bi trebao prikazivati traku izbornika na vrhu prozora

en: TRUE if this printer can accept PDF
hr: Ako je postavljeno pisač može prihvatati PDF

en: TRUE if this printer can accept PostScript
hr: Ako je postavljeno pisač može prihvatati PostSkripte

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
hr: Ako je odabrano ovaj pisač prihvaća nove zadatke

en: TRUE if this printer is paused
hr: Ako je odabrano pisač je pauziran

en: Tab Position
hr: Položaj kartice

en: Tab curvature
hr: Zakrivljenost kartice

en: Tab detachable
hr: Odvajanje kartice

en: Tab expand
hr: Proširi karticu

en: Tab fill
hr: Popunjavanje kartice

en: Tab gap
hr: Razmak kartice

en: Tab label
hr: Oznaka kartice

en: Tab overlap
hr: Preklapanje kartice

en: Tab reorderable
hr: Promjena redosljeda kartice

en: Tabs
hr: Kartice

en: Tabs set
hr: Postavi kartice

en: Tag Table
hr: Tabela oznake

en: Tag name
hr: Naziv oznake

en: Take Focus
hr: Uhvati fokus

en: Tearoff
hr: Isključivanje kidanja

en: Tearoff State
hr: Stanje otrgnutosti

en: Tearoff Title
hr: Naslov otrgnutog

en: Text
hr: Tekst

en: Text Buffer
hr: Međuspremnik teksta

en: Text Column
hr: Stupac teksta

en: Text Tag Table
hr: Tekst tabele oznake

en: Text buffer object which actually stores entry text
hr: Međuspremnik teksta objekta koji sprema unos teksta

en: Text column
hr: Stupac teksta

en: Text direction
hr: Smjer teksta

en: Text direction for which this shortcut is active
hr: Smjer za koji je ovaj prečac aktiviran

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
hr: Smjer teksta, npr. s desna na lijevo ili s lijeva na desno

en: Text length
hr: Duljina teksta

en: Text of the expander's label
hr: Tekst oznake proširitelja

en: Text of the frame's label
hr: Tekst oznake okvira

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
hr: Sadržaj oznake unutar tipke, ako tipka sadrži oznaku

en: Text on the progress bar
hr: Tekst u traci napretka

en: Text rendered when an editable cell is empty
hr: Prikazivanje teksta kada je urediva ćelija prazna

en: Text to be displayed in the progress bar
hr: Tekst za prikazivanje u traci napretka

en: Text to render
hr: Tekst prikaza

en: Text to show in the item.
hr: Tekst koji se prikazuje u stavci.

en: Text x alignment
hr: x poravnanje teksta

en: Text y alignment
hr: y poravnanje teksta

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
hr: Grupa prečaca za korištenje osnovnih tipki ubrzivača

en: The Cell Area this context was created for
hr: Područje ćelije ovog sadržaja je stvoreno za

en: The GDK display used to create the GL context
hr: GDK prikaz korišten za stvaranje GL sadržaja

en: The GDK window bound to the GL context
hr: GDK prozor povezan s GL sadržajem

en: The GFile used by the app chooser dialog
hr: GDatoteka korištena od strane dijaloga odabira aplikacije

en: The GIcon being displayed
hr: GIkona se prikazuje

en: The GL context
hr: GL sadržaj

en: The GL context this context shares data with
hr: GL sadržaj ovaj sadržaj dijeli podatke s

en: The GMenuModel for the application menu
hr: Gmodel izbornika za izbornik aplikacije

en: The GMenuModel for the menubar
hr: Gmodel izbornika za traku izbornika

en: The GPermission object controlling this button
hr: GDozvola objekta za upravljanje ovom tipkom

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
hr: Gtk grupa radnje ove Gtk radnje je pridružena s, ili NULL (za unutrašnju upotrebu).

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
hr: GtkPrilagodba za vodoravni položaj

en: The GtkAdjustment for the vertical position
hr: GtkPrilagodba za okomit položaj

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
hr: GtkAdjustment koji sadrži trenutnu vrijednost ovog raspona objekta

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
hr: GtkPrilagodba koja sadrži trenutnu vrijednost objekta ove tipke promjene veličine

en: The GtkApplication for the window
hr: GtkAplikacija za prozor

en: The GtkCellArea used to layout cells
hr: Gtk područje ćelije korišteno za raspored ćelija

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
hr: Gtk sadržaj područja ćelije koji se koristi za izračunavanje geometrije pogleda ćelije

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
hr: Vrijednost Gtk veličine ikone koja određuje veličinu prikazane sličice

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
hr: Vrijednost Gtk veličine ikone koja određuje veličinu prikazanog okretanja

en: The GtkPageSetup to use
hr: The Gtk-Stranica-podešavanja koja se koristi

en: The GtkPageSetup used by default
hr: GtkPostavke-stranice koje se koriste zadano

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
hr: GtkPostavke-ispisa koje se koristi za pokretanje dijaloga

en: The GtkPrinter which is selected
hr: GtkPisač koji je odabran

en: The OK button of the dialog.
hr: Tipka potvrde dijaloga.

en: The PrinterOption backing this widget
hr: Mogućnost pisača vraća ovaj widget

en: The RecentManager object to use
hr: Objekt Upravitelja nedavnog za korištenje

en: The TreeMenu will display children of the specified root
hr: Izbornik stabla će prikazati podređeni sadržaj određenog korijena

en: The URI bound to this button
hr: URI povezan s ovom tipkom

en: The URL for the link to the website of the program
hr: URL poveznica na web stranicu programa

en: The accel group holding accelerators for the menu
hr: Grupa prečaca pritisnutih prečaca za izbornik

en: The acceleration rate when you hold down a button
hr: Brzina ubrzanja kada držite pritisnutu tipku

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
hr: Brzina ubrzanja kada držite pritisnutu tipku

en: The accelerator group the actions of this group should use.
hr: Grupa prečaca radnje ove grupe se mora koristiti.

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
hr: Tipka prečaca za prečac vrste 'Prečaci'

en: The action this activatable will activate and receive updates from
hr: Radnja aktivacije će aktivirati i primati nadopune s

en: The action to take on titlebar double-click
hr: Radnja dvostrukog klika za naslovne trake

en: The action to take on titlebar middle-click
hr: Radnja srednjeg klika za naslovne trake

en: The action to take on titlebar right-click
hr: Radnja desnog klika za naslovne trake

en: The adjustment that holds the value of the spin button
hr: Prilagodba koja drži vrijednost tipke okretanja

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
hr: Poravnanje redaka u tekstu naslova je relativno u međusobnom odnosu. To ne utječe na poravnanje naslova u odnosu na svoju lokaciju. Pogledajte GtkLabel:xalign za više pojedinosti

en: The amount of horizontal space between two children
hr: Količina vodoravnog prostora između dva podređena sadržaja

en: The amount of space between children
hr: Količina razmaka među sadržanim elementima

en: The amount of space between two consecutive columns
hr: Razmak između dva susjedna stupca

en: The amount of space between two consecutive rows
hr: Razmak između dva susjedna reda

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
hr: Količina prostora za dodavanje lijevo i desno od widgeta, u pikselima

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
hr: Količina prostora za dodavanje na vrhu i dnu od widgeta, u pikselima

en: The amount of space used by the arrow
hr: Količina prostora koju koristi strelica

en: The amount of vertical space between two children
hr: Količina okomitog prostora između dva podređena sadržaja

en: The animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje animacije, u milisekundama

en: The aspect ratio of the text caret
hr: Omjer pokazivača teksta

en: The associated GdkFrameClock
hr: Pridruženi GtkSatOkvira

en: The associated GdkScreen
hr: Pridruženi GdkZaslon

en: The auxiliary completion object
hr: Pomoćni objekt dopunjavanja

en: The backend state
hr: Stanje pozadinskog programa

en: The border relief style
hr: Stil izgleda ruba

en: The buffer which is displayed
hr: Međuspremnik koji se prikazuje

en: The buttons shown in the message dialog
hr: Tipke prikazane u dijalogu poruke

en: The cancel button of the dialog.
hr: Tipka prekidanja dijaloga.

en: The cell renderer represented by this accessible
hr: Iscrtavanje ćelije prikazano ovom dostupnosti

en: The cell which currently has focus
hr: Ćelija koja je trenutno u fokusu

en: The cell which is currently being edited
hr: Ćelija koja je trenutno bila uređivana

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
hr: Znak koji se koristi kada se sakriva sadržaj polja (za unos lozinke)

en: The child model
hr: Obrazac podređenog sadržaja

en: The child pack direction of the menubar
hr: Podređeni smjer pakiranja trake izbornika

en: The closure to be monitored for accelerator changes
hr: Nadzirano zatvaranje za promjene prečaca

en: The color selection embedded in the dialog.
hr: Odabir boja je ugrađen u dijalog.

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
hr: Stupac u modelu padajućeg popisa koji omogućuje ID nizove za vrijednosti u modelu

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
hr: Stupac u modelu padajućeg popisa za pridruživanje s nizom znakova iz unosa ako je popis stvoren s #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
hr: Stupac u modelu sadrži tekst napomene stavki

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
hr: Stupac u modelu sadrži tekst napomene za retke

en: The column number to attach the left side of the child to
hr: Broj stupca za koju prikvačiti lijevu stranu podređenog widgeta

en: The column number to attach the right side of a child widget to
hr: Broj stupca za koju prikvačiti desnu stranu podređenog widgeta

en: The column number to attach the right side of the child to
hr: Broj stupca za koji treba prikvačiti desnu stranu podređenog elementa

en: The column of the model containing the strings.
hr: Stupac modela koji sadrži nizove znakova.

en: The content type used by the open with object
hr: Vrsta sadržaja koja će se otvoriti s objektom

en: The contents of the buffer
hr: Sadržaj međuspremnika

en: The contents of the entry
hr: Sadržaj polja

en: The contents of the tooltip for this tray icon
hr: Sadržaj napomene za ovu statusnu ikonu

en: The contents of the tooltip for this widget
hr: Sadržaj napomene za widget

en: The contents of the tooltip on the primary icon
hr: Sadržaj napomene glavne ikone

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
hr: Sadržaj napomene pomoćne ikone

en: The count of the emblem currently displayed
hr: Broj trenutno prikazanih obilježja

en: The current RGBA color
hr: Trenutna RGBA boja

en: The current color
hr: Trenutna boja

en: The current filter for selecting which files are displayed
hr: Trenutni filter za odabir datoteka koje su prikazane

en: The current filter for selecting which resources are displayed
hr: Trenutni filter za odabir koji je resurs prikazan

en: The current fraction of the task that's been completed
hr: Trenutni dio dovršetka zadatka

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Trenutna vrijednost neprozirnosti (0 - potpuno prozirno, 65535 - potpuno neprozirno)

en: The current page in the document
hr: Trenutna stranica u dokumentu

en: The current position of the insertion cursor in chars
hr: Trenutni položaj unosa pokazivača u znakovima

en: The current value
hr: Trenutna vrijednost

en: The currently selected menu item
hr: Trenutno odabrana stavka izbornika

en: The default display for GDK
hr: Uobičajeni prikaz za GDK

en: The default font family and size to use
hr: Zadana vrsta i veličina slova za korištenje

en: The default font options for the screen
hr: Mogućnosti slova zaslona

en: The default height of the window, used when initially showing the window
hr: Uobičajena visina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: The default text appearing when there are no applications
hr: Uobičajeni tekst koji će se pojaviti kada nema aplikacija

en: The default width of the window, used when initially showing the window
hr: Uobičajena širina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: The desired maximum width of the entry, in characters
hr: Željena najveća širina unosa u znakovima

en: The desired maximum width of the label, in characters
hr: Željena najveća širina oznake, u znakovima

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
hr: Željeni broj redaka, pri skraćivanju prijeloma oznake

en: The desired width of the button widget, in characters.
hr: Željena širina widgeta tipka, u znakovima.

en: The desired width of the label, in characters
hr: Željena širina naslova, u znakovima

en: The direction the arrow should point
hr: Smjer u kome strelica treba pokazivati

en: The direction the arrow should point.
hr: Smjer u kojemu se strelica treba usmjeriti.

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
hr: Pravci u kojima veličina grupe utječe na zahtijevanu veličinu sastavnih widgeta

en: The dropdown menu
hr: Padajući izbornik

en: The dropdown menu.
hr: Padajući izbornik.

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
hr: Maska za događaje koja određuje koje vrste GdkEvents-a ovaj element prima

en: The file chooser dialog to use.
hr: Dijalog odabira datoteke za korištenje.

en: The file represented by the row, if any
hr: Datoteka prikazana redkom, ako

en: The fill level.
hr: Razina popunjenosti.

en: The fixed height
hr: Nepromjenjiva širina

en: The fixed width
hr: Nepromjenjiva širina

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
hr: Dio ukupne širine unosa za pomicanje odskakanja bloka napretka za svaki poziv gtk_entry_progress_pulse()

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
hr: Dio ukupnog napretka za pomicanje odskakanja bloka pri pulsiranju

en: The fraction of total work that has been completed
hr: Dio od ukupnog zadatka koji je završen

en: The full path to the file to be used to store and read the list
hr: Potpuna putanja do datoteke koja se koristi za spremanje i čitanje popisa

en: The hardware keycode of the accelerator
hr: Hardverska tipka prečaca

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
hr: Visina razdjelnika ako je odabrano "wide-separators"

en: The height of the layout
hr: Visina prikaza

en: The help button of the dialog.
hr: Tipka pomoći dijaloga.

en: The horizontal alignment of the label
hr: Vodoravno poravnanje oznake

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
hr: Vodoravno poravnanje, od 0 (lijevo) do 1 (desno). Suprotno za Ljij-u-Des rasporede.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
hr: Vodoravno poravnanje teksta, od 0 (lijevo) na 1 (desno). Obrnuto za RTL raspored.

en: The human-readable title of this item group
hr: Ljudima čitljiv naslov ove grupe stavki

en: The icon
hr: Ikona

en: The icon for the number emblem background
hr: Ikona broja obilježja pozadine

en: The icon name for the number emblem background
hr: Naziv ikone za broj obilježja pozadine

en: The icon name of the child page
hr: Naziv ikone podređene stranice

en: The icon name to use for the printer
hr: Naziv ikone koju koristi pisač

en: The icon representing the volume
hr: Ikona predstavlja uređaj

en: The icon size
hr: Veličina ikone

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
hr: Ikona za prikaz prečaca vrste 'Ostali pokreti'

en: The image
hr: Slika

en: The inconsistent state of the button
hr: Neusklađeno stanje tipke

en: The index of the child in the parent
hr: Sadržaj sadržanog elementa u nadređeneom elementu

en: The index of the current page
hr: Indeks trenutne strane

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
hr: Sadržaj prevlake u glavnom elementu, -1 za glavni podređeni element

en: The initial position of the window
hr: Početna pozicija prozora

en: The initial specified value used for this property
hr: Početna određena vrijednost korištena za ovo svojstvo

en: The item which is currently active
hr: Stavka koja je trenutno aktivna

en: The keyval of the accelerator
hr: Vrijednost tipke prečaca

en: The label for the link to the website of the program
hr: Naslov poveznice za web stranicu programa

en: The label on the accept button
hr: Oznaka tipke prihvata

en: The label on the cancel button
hr: Oznaka tipke odustajanja

en: The label to be displayed over the icon
hr: Oznaka prikazana preko ikone

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
hr: Oznaka koja se koristi za stavke izbornika i tipke koji pokreću ovu radnju.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
hr: Jezik na kojem je tekst, kao ISO kôd. Pango ovo može koristiti kao savjet pri prikazu teksta. Ako nije postavljeno, koristit će se prikladna zadana vrijednost.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
hr: Jezik ovog teksta, kao ISO kôd. Pango ovo može koristiti kao savjet pri prikazu teksta. Ako ne razumijete ovaj parametar, tada vam najvjerojatnije nije potreban

en: The layout for window decorations
hr: Raspored ukrasa prozora

en: The length of horizontal scroll arrows
hr: Duljina za vodoravne strelice pomicanja

en: The length of vertical scroll arrows
hr: Duljina za okomite strelice pomicanja

en: The license of the program
hr: Licenca programa

en: The license type of the program
hr: Vrsta licence programa

en: The list of subproperties
hr: Popis podsvojstava

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
hr: Popis odredišta ovog međuspremnika podržava kopiranje s međuspremnika i DND izvora

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
hr: Popis odredišta ovog međuspremnika podržava zalijepljivanje s međuspremnika i DNS odredišta

en: The location of the printer
hr: Lokacija pisača

en: The location to highlight in the sidebar
hr: Lokacija koju treba istaknuti u bočnoj traci

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
hr: Najveći broj podređenih sadržaja po redku za uzastopno postavljanje u zadanoj orijentacije.

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
hr: Najveća visina koju će pomaknuti prozor dodijeliti svom sadržaju

en: The maximum number of items to be displayed
hr: Najveći broj stavki koje će biti prikazane

en: The maximum value of the adjustment
hr: Najveća vrijednost prilagodbe

en: The maximum width of the cell, in characters
hr: Najveća širina ćelije, u znakovima

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
hr: Najveća širina koju će pomaknuti prozor dodijeliti svom sadržaju

en: The minimum desired width of the menu item in characters
hr: Najmanja željena širina stavke izbornika u znakovima

en: The minimum height of the handle
hr: Najmanja visina rukovanja

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
hr: Najmanja visina koju će pomaknuti prozor dodijeliti svom sadržaju

en: The minimum horizontal width of the progress bar
hr: Najmanja vodoravna širina trake napretka

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
hr: Najmanji broj podređenih sadržaja po redku za uzastopno postavljanje u zadanoj orijentacije.

en: The minimum size of the arrow in the combo box
hr: Najmanja veličina strelice u padajućem popisu

en: The minimum value of the adjustment
hr: Najmanja vrijednost prilagodbe

en: The minimum vertical height of the progress bar
hr: Najmanja okomita visina trake napretka

en: The minimum vertical width of the progress bar
hr: Najmanja okomita širina trake napretka

en: The minimum width of the handle
hr: Najmanja vrijednost rukovanja

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
hr: Najmanja širina koju će pomaknuti prozor dodijeliti svom sadržaju

en: The mnemonic accelerator key for this label
hr: Mnemonička tipka prečaca za ovu oznaku

en: The mode of the value indicator
hr: Način vrijednosti pokazivača

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
hr: Način vrijednosti pokazivača koji može biti prikazan na traci

en: The model containing the possible values for the combo box
hr: Model sadrži moguće vrijednosti za padajuću popis

en: The model for cell view
hr: Model pogleda ćelije

en: The model for the TreeModelSort to sort
hr: Način na koji TreeModelSort uređuje

en: The model for the combo box
hr: Model za padajuću popis

en: The model for the filtermodel to filter
hr: Obrazac obrasca filtra za filtriranje

en: The model for the icon view
hr: Model za pogleda ikona

en: The model for the tree menu
hr: Model za izbornik stabla

en: The model for the tree view
hr: Model za razgranati pregled

en: The model from which the popup is made.
hr: Model po kojemu je skočni prozor načinjen.

en: The model to find matches in
hr: Model po kojem se traže poklapanja

en: The modifier mask of the accelerator
hr: Maska parametra prečaca

en: The monitor the menu will be popped up on
hr: Zaslon na kojemu će izbornik iskočiti

en: The mount point represented by the row, if any
hr: Točka montiranja prikazana redkom, ako

en: The name of the action
hr: Naziv radnje

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
hr: Naziv pridružene radnje, poput 'app.quit'

en: The name of the child page
hr: Naziv podređene stranice

en: The name of the icon from the icon theme
hr: Naziv ikone iz teme ikone

en: The name of the menu to open
hr: Naziv izbornika za otvaranje

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
hr: Naziv programa. Ako nije postavljen, zadan je na g_get_application_name()

en: The name of the property
hr: Naziv vlasnika

en: The name of the selected font
hr: Naziv odabranog slova

en: The name of the submenu
hr: Naziv podizbornika

en: The name of the themed icon displayed on the item
hr: Naziv tematske ikone prikazane na elementu

en: The name of the visible submenu
hr: Naziv vidljivog podizbornika

en: The name of the volume
hr: Naziv uređaja

en: The name of the widget
hr: Naziv widgeta

en: The name of the widget currently visible in the stack
hr: Naziv widgeta trenutno vidljivog u snopu

en: The number of columns in the table
hr: Broj stupaca u tablici

en: The number of columns that a child spans
hr: Broj redaka koje podređeni widget obuhvaća

en: The number of decimal places that are displayed in the value
hr: Broj decimalnih mjesta koja će biti prikazana za vrijednost

en: The number of decimal places to display
hr: Broj decimalnih mjesta za prikaz

en: The number of digits to round the value to.
hr: Broj znamenaka na koju se zaokružuje vrijednost.

en: The number of pages in the document.
hr: Broj stranica u dokumentu.

en: The number of pages that will be printed.
hr: Brojevi stranica koje će biti ispisane.

en: The number of rows in the table
hr: Broj redaka u tablici

en: The number of rows that a child spans
hr: Broj stupca koje podređeni widget obuhvaća

en: The numeric id for quick access
hr: Brojčani ID za brz pristup

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
hr: Prozirnost widgeta, od 0 do 1

en: The orientation of the orientable
hr: Orjentacija usmjerenja

en: The orientation of the tray
hr: Orijentacija statusne trake

en: The pack direction of the menubar
hr: Smjer pakiranja trake izbornika

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
hr: Dopunjavanje koje se ubacuje na dno widgeta.

en: The padding to insert at the left of the widget.
hr: Dopunjavanje koje se ubacuje na lijevu stranu widgeta.

en: The padding to insert at the right of the widget.
hr: Dopunjavanje koje se ubacuje na desnu stranu widgeta.

en: The padding to insert at the top of the widget.
hr: Dopunjavanje koje se ubacuje na vrh widgeta.

en: The page increment of the adjustment
hr: Povećenje stranice za prilagodbu

en: The page size of the adjustment
hr: Veličina stranice za prilagodbu

en: The parameter for action invocations
hr: Parametar dozivanja radnje

en: The parent style context
hr: Sadržaj nadređenog izgleda

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
hr: Element koji sadrži ovaj element. Mora biti kontejner

en: The parent widget which the menu should align with.
hr: Nadređeni widget s kojim se izbornik treba poravnati.

en: The parent window
hr: Nadređeni prozor

en: The path of the volume
hr: Putanja uređaja

en: The pixbuf to render
hr: Predmemorija piksela za prikaz

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
hr: Veličina u pikselima na koji bi trebala ikona biti postavljena, ili nula

en: The popover
hr: Skočni prekrivni prozor

en: The position in which the current value is displayed
hr: Položaj na kojemu je prikana trenutna vrijednost

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
hr: Položaj poravnanja osnovne linije poravnanja widgeta ako je dodatni prostor dostupan

en: The position of the image relative to the text
hr: Položaj slike u odnosu na tekst

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
hr: Položaj oznake umetanja (ima pomak od početka međuspremnika)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
hr: Položaj suprotnog kraja odabira od pokazivača u znakovima

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
hr: Poželjno mjesto za skaraćivanje niza zakova, ako prikaz ćelije nema dovoljno mjesta za prikaz cijelog teksta

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
hr: Poželjno mjesto za skaraćivanje niza zakova, ako oznaka nema dovoljno mjesta za prikaz cijelog teksta

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
hr: Željena lokacija za skraćivanje niza znakova, ako traka napretka nema dovljno prostora za prikaz cijelog niza znakova.

en: The primary text of the message dialog
hr: Glavni tekst dijaloga poruke

en: The primary text of the title includes Pango markup.
hr: Glavni tekst naslova uključuje Pango oznake.

en: The radio action whose group this action belongs to.
hr: Radnja okruglog okvira čijoj grupi ta radnja pripada.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
hr: Tipka okruglog okvira od grupe kojoj ovaj widget pripada.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
hr: Stavka izbornika okruglog okvira od grupe kojoj ovaj widget pripada.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
hr: Tipka alata okruglog okvira od grupe kojoj ovaj widget pripada.

en: The representation being used for image data
hr: Prikaz koji se koristi za podatke slike

en: The representation being used for primary icon
hr: Prikaz koji se koristi za glavnu ikonu

en: The representation being used for secondary icon
hr: Prikaz koji se koristi za pomoćnu ikonu

en: The resolution for fonts on the screen
hr: Razlučivost slova zaslona

en: The resource path being displayed
hr: Putanja izvora za prikaz

en: The role of this button
hr: Svojstvo ove tipke

en: The row number to attach the bottom of the child to
hr: Broj redka za koji pripojiti donju stranu podređenog widgeta

en: The row number to attach the top of a child widget to
hr: Broj redaka za koji pripojiti gornju stranu podređenog widgeta

en: The row number to attach the top of the child to
hr: Broj redka za koji treba prikvačiti gornju stranu podređenog elementa

en: The row number to attach the top side of a child widget to
hr: Broj redka za priključivanje na gornju stranu podređenog widgeta

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
hr: Redak za poravananje prema osnovnoj liniji kada je okomito poravnanje GTK_ALIGN_BASELINE

en: The scaling factor of the window
hr: Faktor veličine prozora

en: The screen where this status icon will be displayed
hr: Zaslon na kojoj će ta statusna ikona biti prikazana

en: The screen where this window will be displayed
hr: Zaslon na kojem će se prikazati ovaj prozor

en: The screen where this window will be displayed.
hr: Zaslon na kojemu će se ovaj prozor prikazati.

en: The secondary text includes Pango markup.
hr: Pomoćni tekst naslova uključuje Pango oznake.

en: The secondary text of the message dialog
hr: Pomoćni tekst poruke dijaloga

en: The selected RGBA color
hr: Odabrana RGBA boja

en: The selected color
hr: Odabrana boja

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
hr: Odabrani dan (broj između 1 i 31, ili 0 za uklanjanje trenutno odabranog dana)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
hr: Odabrani mjesec (broj između 0 i 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Trenutna vrijednost neprozirnosti (0 - potpuno prozirno, 65535 - potpuno neprozirno)

en: The selected year
hr: Odabrana godina

en: The selection mode
hr: Način odabira

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
hr: Pravilo osjetljivosti koraka koji ukazuje na prilagodbu donje strane

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
hr: Pravilo osjetljivosti koraka koji ukazuje na prilagodbu gornje strane

en: The size of icons in default toolbars.
hr: Veličina ikona u uobičajenim alatnim trakama.

en: The size of the icon
hr: Veličina ikone

en: The size of the recently used resources list
hr: Veličina nedavno korištene datoteke izvora

en: The sorting order of the items displayed
hr: Redoslijed razvrstavanja prikazanih stavki

en: The status of the print operation
hr: Stanje radnje ispisa

en: The step increment of the adjustment
hr: Korak povećanja prilagodbe

en: The stock ID of the stock icon to render
hr: ID osnovne ikone koja se prikazuje

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
hr: Osnovna ikona prikazana u widgetima predstavlja tu radnju.

en: The stock icon displayed on the item
hr: Isporučena sličica prikazana uz stavku

en: The string displayed in the child's menu entry
hr: Niz znakova prikazanih na podređenom unosu izbornika

en: The string displayed on the child's tab label
hr: Niz znakova prikazanih na podređenom nazivu kartice

en: The string that represents this font
hr: Niz koji predstavlja to slovo

en: The style context to theme the icon appearance
hr: Sadržaj izgleda ikone teme

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
hr: Stil elementa, koji sadrži podatke o tome kako će izgledati (boja itd.)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
hr: Podizbornik pripojen na stavku izbornika, ili NULL ako je nepoznat

en: The subtitle to display
hr: Podnaslov za prikaz

en: The surface to render
hr: Površina prikaza

en: The text
hr: Tekst

en: The text for the child label
hr: Tekst za podređenu oznaku

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
hr: Tekst tipke uključuje XML oznake. Pogledajte pango_parse_markup()

en: The text of the label
hr: Tekst oznake

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
hr: Tekst oznake uključuje XML oznake. Pogledajte pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
hr: Tekst za prikaz u svrhu isprobavanja odabranog slova

en: The text to display when prompting the user to lock
hr: Tekst koji se prikazuje pri upitu zaključavanja korisnika

en: The text to display when prompting the user to unlock
hr: Tekst koji se prikazuje pri upitu otključavanja korisnika

en: The text to show at the top of the dialog
hr: Takst za prikaz na vrhu dijaloga

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
hr: Vrijeme prije sakrivanja podizbornika kada se pokazivač miša približava podizborniku

en: The title of the assistant page
hr: Naslov pomoćne stranice

en: The title of the child page
hr: Naslov podređene stranice

en: The title of the color profile to use
hr: Naslov boje profila koji se koristi

en: The title of the color selection dialog
hr: Naslov dijaloga odabira boje

en: The title of the file chooser dialog
hr: Naslov dijaloga odabiranja

en: The title of the file chooser dialog.
hr: Naslov dijaloga odabira datoteke.

en: The title of the font chooser dialog
hr: Naslov dijaloga izbornika slova

en: The title of the window
hr: Naslov prozora

en: The title of this tray icon
hr: Naslov ove statusne ikone

en: The title to display
hr: Naslov za prikaz

en: The toggle action to switch to the tweak page
hr: Uključivanje radnje za prebacivanje na stranicu prilagodbe

en: The toggle button can be activated
hr: Tipka aktivacije može se aktivirati

en: The toggle state of the button
hr: Stanje tipke aktivacije

en: The tool that is currently used with this device
hr: Alat koji se trenutno koristi na ovom uređaju

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
hr: Napomena za prikaz pri upitu korisnika nema potrebne ovlasti

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
hr: Napomena koja se prikazuje pri upitu zaključavanja korisnika

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
hr: Napomena koja se prikazuje pri upitu otključavanja korisnika

en: The transient parent of the dialog
hr: Nadređeni prijelaz dijaloga

en: The translation domain used by gettext
hr: Područje prijevoda koju koristi gettext

en: The tweak action
hr: Radnja prilagodbe

en: The type of accelerators
hr: Vrsta prečaca

en: The type of animation used to transition
hr: Vrsta animacije korištene za prijelaz

en: The type of message
hr: Vrsta poruke

en: The type of operation that the file selector is performing
hr: Vrsta radnji koje izvršava izbornik datoteka

en: The type of shortcut that is represented
hr: Vrsta prečaca koji je predstavljen

en: The type of the assistant page
hr: Vrsta pomoćne stranice

en: The type of the window
hr: Vrsta prozora

en: The unit in which distances can be measured in the context
hr: Mjerna jedinica u kojim se jedinicama mjeri sadržaj

en: The value
hr: Vrijednost

en: The value of the adjustment
hr: Vrijednost prilagodbe

en: The value of the id column for the active row
hr: Vrijednost ID-a stupca aktivnog redka

en: The value of the scale
hr: Vrijednost promjene veličine

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
hr: Vrijednost svojstva trenutno aktivnog člana grupe kojoj ta radnja pripada.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
hr: Vrijednost koju vraća gtk_radio_action_get_current_value() kada je ova radnja trenutna radnja svoje grupe.

en: The value type returned by GtkStyleContext
hr: Vrsta vrijednosti vraćena GtkSadržajemIzgleda

en: The version of the program
hr: Inačica programa

en: The vertical alignment of the label
hr: Okomito poravnanje oznake

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
hr: Okomito poravnanje, od 0 (vrh) do 1 (dno)

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
hr: Okomito poravnanje teksta, od 0 (vrha) na 1 (dno).

en: The virtual root
hr: Virtualni korijen

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
hr: Virtualni korijen (u odnosu na obrazac podređenog sadržaja) za ovaj obrazac filtra

en: The volume represented by the row
hr: Uređaj prikazan redkom

en: The widget currently editing the edited cell
hr: Widget koji se trenutno uređiva u uređivanoj ćeliji

en: The widget currently visible in the stack
hr: Widget je trenutno vidljivi u snopu

en: The widget referenced by this accessible.
hr: Widget je povezan ovom pristupačnosti.

en: The widget the menu is attached to
hr: Izbornik widgeta pripojen je na

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
hr: Widget koji se aktivira kada se pritisne mnemonička tipka ove oznake

en: The widget to be monitored for accelerator changes
hr: Nadzirani widget za promjene prečaca

en: The widget where the window is attached
hr: Widget na koji je prozor pripojen

en: The widget's window if it is realized
hr: Prozor widgeta ako je realiziran

en: The width at which the text is wrapped
hr: Širina na kojoj se tekst prelama

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
hr: Širina razdjelnika ako je odabarano wide-separators

en: The width of the empty border outside the containers children
hr: Širina praznog obruba izvan sadržanog elementa

en: The width of the layout
hr: Širina prikaza

en: The width used for each item
hr: Širina koja se koristi za svaku stavku

en: The window gravity of the window
hr: Privlačenje između prozora

en: The window of the socket the plug is embedded in
hr: Prozor priključnice u koju je priključak ugrađen

en: The window which most recently had focus
hr: Prozor koji je najčešće bio u fokusu

en: The x-align
hr: Poravnanje po x osi

en: The xpad
hr: Vodoravna dopopuna po x osi

en: The y-align
hr: Poravnanje po y osi

en: The ypad
hr: Okomita dopopuna po y osi

en: Theme Name
hr: Naziv teme

en: Theming engine name
hr: Naziv pogona teme

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
hr: Vrijeme nakon kojeg pokazivač prestaje treptati, u sekundama

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
hr: Vrijeme pritiska tipke/dodira koji se smatra kao dulji pritisak (u miliskundama)

en: Timeout after which browse mode is disabled
hr: Vrijeme isteka nakon što je način pregleda onemogućen

en: Timeout before tooltip is shown
hr: Vrijeme isteka prije prikaza napomene

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
hr: Vrijeme isteka prije prikaza napomene kada je način pregleda omogućen

en: Timestamp of current fontconfig configuration
hr: Vremenska oznaka trenutnog fontconfig podešavanja

en: Title
hr: Naslov

en: Title Size Group
hr: Naslov veličine grupe

en: Title of the print job
hr: Naslov zadatka ispisivanja

en: Title to appear in column header
hr: Naslov koji se pojavljuje u zaglavlju stupca

en: Titlebar double-click action
hr: Radnja dvostrukog klika naslovne trake

en: Titlebar middle-click action
hr: Radnja srednjeg klika naslovne trake

en: Titlebar right-click action
hr: Radnja desnog klika naslovne trake

en: Toggle state
hr: Stanje aktivacije

en: Tool
hr: Alat

en: Toolbar Icon Size
hr: Veličina ikona alatne trake

en: Toolbar Style
hr: Izgled alatne trake

en: Toolbar style
hr: Izgled trake alata

en: Tooltip
hr: Napomena

en: Tooltip Column
hr: Stupac napomene

en: Tooltip Text
hr: Tekst napomene

en: Tooltip browse mode timeout
hr: Vrijeme isteka načina pregleda napomene

en: Tooltip browse timeout
hr: Vrijeme isteka pregleda napomene

en: Tooltip markup
hr: Oznaka napomene

en: Tooltip timeout
hr: Vrijeme isteka napomene

en: Top Attach
hr: Gornje pripajanje

en: Top Margin
hr: Gornji rub

en: Top Padding
hr: Dopunjavanje na vrhu

en: Top attachment
hr: Gornje pripajanje

en: Track Print Status
hr: Prati stanje ispisivanja

en: Track visited links
hr: Prati posjećene poveznice

en: Transient for Window
hr: Prijelaz prozora

en: Transition duration
hr: Trajanje prijelaza

en: Transition running
hr: Pokenuti prijelaz

en: Transition type
hr: Vrsta prijelaza

en: Transitions enabled
hr: Omogućeni prijelazi

en: Translation Domain
hr: Područje prijevoda

en: Tree line pattern
hr: Uzorak redka stabla

en: Tree line width
hr: Širina redka stabla

en: TreeMenu model
hr: Model izbornika stabla

en: TreeMenu root row
hr: Korijenski redak izbornika stabla

en: TreeModel column containing the column span values
hr: Model stupca stabla koji sadrži vrijednosti obuhvaćanja stupaca

en: TreeModel column containing the row span values
hr: Model stupca stabla koji sadrži vrijednosti obuhvaćanja redaka

en: TreeModelSort Model
hr: TreeModelSort model

en: TreeView Model
hr: Model TreeView-a

en: Trough Border
hr: Rub udubljenja

en: Trough Under Steppers
hr: Udubljenje ispod koraka

en: Truncate multiline
hr: Skrati više redaka

en: Type hint
hr: Nagovještaj o vrsti

en: Type of bevel around toolbar buttons
hr: Vrsta udubljenja oko tipkr na alatnoj traci

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
hr: Vrsta izglađivanja podpiksela: nikakva, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Underline RGBA
hr: Podcrtan RGBA

en: Underline RGBA set
hr: Postavke podcrtanog RGBA

en: Underline set
hr: Postavljanje podcrtanja

en: Unique ID
hr: Jedinstveni ID

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
hr: Jedinstveni identifikator prozora koji se koristi pri obnavljanju sesije

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
hr: Jedinstveni identifikator prozora korišten za obavijesti pokretanja

en: Unit
hr: Mjerna jedinica

en: Unlock Text
hr: Otključaj tekst

en: Unlock Tooltip
hr: Otključaj napomenu

en: Unvisited Link Color
hr: Boja neposjećene poveznice

en: Update Policy
hr: Pravilo osvježavanja

en: Upper stepper sensitivity
hr: Gornja osjetljivost koraka

en: Urgent
hr: Hitno

en: Use Action Appearance
hr: Koristi izgled radnje

en: Use Fallback
hr: Koristi zamjensko

en: Use Header Bar
hr: Koristi traku zaglavlja

en: Use Header Bar for actions.
hr: Koristi traku zaglavlja za radnje.

en: Use Markup
hr: Koristi oznaku

en: Use Markup in secondary
hr: Koristi oznake u pomoćnom tekstu

en: Use OpenGL ES
hr: Koristi OpenGL ES

en: Use Preview Label
hr: Koristi oznaku pregleda

en: Use a popover
hr: Koristi skočni prozor iznad

en: Use a popover instead of a menu
hr: Koristi skočni prozor iznad umjesto izbornika

en: Use alpha
hr: Koristi alfu

en: Use font in label
hr: Koristi slovo u oznaci

en: Use full page
hr: Koristi cijelu stranicu

en: Use markup
hr: Koristi oznake

en: Use size in label
hr: Koristi veličinu u oznaci

en: Use stock
hr: Koristi osnovne

en: Use symbolic icons
hr: Koristi simboličke ikone

en: Use underline
hr: Koristi podvlaku

en: Value
hr: Vrijednost

en: Value Position
hr: Položaj vrijednosti

en: Value of the option
hr: Vrijednost za mogućnost

en: Value of the progress bar
hr: Vrijednost trake napredka

en: Value spacing
hr: Vrijednost razmaka

en: Value type
hr: Vrsta vrijednosti

en: Vendor ID
hr: ID proizvođača

en: Vertical Adjustment
hr: Okomita prilagodba

en: Vertical Alignment
hr: Okomito poravnanje

en: Vertical Expand
hr: Okomito raširivanje

en: Vertical Expand Set
hr: Postavljanje okomitog raširivanja

en: Vertical Offset
hr: Okomiti pomak

en: Vertical Padding
hr: Okomito dopunjavanje

en: Vertical Scroll Arrow Length
hr: Duljina okomite strelice pomicanja

en: Vertical Scrollable Policy
hr: Pravilo okomitog pomicanja

en: Vertical Scrollbar Policy
hr: Pravilo okomite trake pomicanja

en: Vertical Separator Width
hr: Širina uspravnih razdjelnika

en: Vertical adjustment
hr: Okomita prilagodba

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
hr: Okomita prilagodba koja se dijeli između pomičnog widgeta i njegovog upravljača

en: Vertical alignment
hr: Okomito poravnanje

en: Vertical alignment for child
hr: Okomito poravnanje za sadržani element

en: Vertical options
hr: Okomite mogućnosti

en: Vertical padding
hr: Okomita dopunjavanje

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
hr: Okomiti položaj podređenog poravnanja u dostupnom prostoru. 0.0 označava poravnanje po vrhu, a 1.0 poravnanje po dnu

en: Vertical scale
hr: Okomita promjena veličine

en: Vertical separation
hr: Omomito razdvajanje

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
hr: Okomiti razmak između polja. Mora biti paran broj

en: Vertical spacing
hr: Okomit prostor

en: Vertically homogeneous
hr: Okomito istovrsno

en: Vertically homogeneous sizing
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje

en: View
hr: Prikaz

en: View Name
hr: Naziv prikaza

en: View allows user to search through columns interactively
hr: Pregled dozvoljava korisniku interaktivno traženje kroz stupce

en: View has expanders
hr: Pogled ima proširenja

en: View is reorderable
hr: Pogled omogućava promjenu redosljeda

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Visible Focus
hr: Vidljiv fokus

en: Visible Window
hr: Vidljiv prozor

en: Visible child
hr: Podređana vidljivost

en: Visible submenu
hr: Vidljiv podizbornik

en: Visible when horizontal
hr: Vidljivo kad je vodoravno

en: Visible when overflown
hr: Vidljivo kod preljevanja

en: Visible when vertical
hr: Vidljivo kad je okomito

en: Visited
hr: Posjećeno

en: Visited Link Color
hr: Boja posjećene poveznice

en: Volume represented by the row
hr: Uređaj prikazan redkom

en: Warning color
hr: Boja upozorenja

en: Warning color for symbolic icons
hr: Boja upozorenja simboličkih ikona

en: Website URL
hr: URL web stranice

en: Website label
hr: Naslov web stranice

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
hr: Koja se razina savjetovanja koristi: nikakva, mala, srednja ili potpuna

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
hr: Ako je postavljeno, prazni posrednici izbornika za ovu radnju su sakriveni.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
hr: Ako je odabrano, upravljanje tipkovnicom i ostale greške uzrokovati će zvučni signal

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
hr: Ako je odabrano, neće biti obavijesti događaja gibanja prikazanih na ovom zaslonu

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
hr: Ako je odabrano, samo su dostupne tipke pokazivača za upravljanjem widgetima

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
hr: Ukoliko je postavljeno, posrednici alata za ovu radnju su prikazani u preljevnom izborniku trake alata.

en: When scrolling, always show both arrows.
hr: Pri pomicanju uvijek prikaži obje strelice.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
hr: Kada je vodoravna traka pomicanja prikazana

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
hr: Kada je izbornik podizbornik, pomakni ga vodoravno za ovaj broj piksela

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
hr: Kada je izbornik podizbornik, pomakni ga okomito za ovaj broj piksela

en: When the vertical scrollbar is displayed
hr: Kada je okomita traka pomicanja prikazana

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
hr: Gdje treba biti sadržaj smješten u odonsu na trake pomicanja.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
hr: Gdje je sadržaj pomaknutog prozora smješten u odnosu na traku pomicanja, ako nije zaobiđen vlastitim smještajem pomaknutog prozora.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
hr: Treba li "window-placement" biti korišten za otkrivanje lokacije sadržaja u odnosu na trake pomicanja.

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
hr: Trebaju li 'pravokutnici fokusa' biti sakriveni dok korisnik ne počinje koristiti tipkovnicu.

en: Whether GTK+ remembers recent files
hr: Treba li GTK+ pamtiti nedavne datoteke

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
hr: Što će Tab proizvesti kad se znak tab upiše

en: Whether a depth buffer is allocated
hr: Treba li dodijeliti međuspremnik dubine

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
hr: Treba li izbornik datoteka u načinu spremanja prikazati dijalog potvrde prepisivanja ako je potrebno.

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
hr: Treba li izbornik datoteka ako nije u otvorenom načinu ponuditi korisniku stvaranje nove mape.

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
hr: Treba li srednji klik miša zalijepiti 'GLAVNI' sadržaj međuspremnika na lokaciju pokazivača miša.

en: Whether a palette should be used
hr: Ako se paleta koristiti

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
hr: Treba li glavni klik na udubljenje saviti klizač u položaju

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
hr: Treba li se okretna tipka vrtjeti u krug dosežući svoje granice

en: Whether a stencil buffer is allocated
hr: Treba li dodijeliti međuspremnik matrice

en: Whether a subtitle has been set
hr: Treba li postavit podnaslov

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
hr: Treba li aktivirana ikona predsvjetliti pri lebdenju

en: Whether all required fields on the page have been filled out
hr: Ako su sva tražena polja na stranici popunjena

en: Whether alpha should be shown
hr: Ako alfa treba biti prikazana

en: Whether an icon has been set
hr: Treba li postavit ikonu

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
hr: Trebaju li ugrađeni GTK+ dijalozi koristiti traku zaglavlja umjesto područja radnje.

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
hr: Trebaju li tipke u dijalogu koristiti alternativni redosljed

en: Whether cell should align with adjacent rows
hr: Ako se ćelija treba poravnati s graničnim retkom

en: Whether cells should be the same size in all rows
hr: Ako ćelija treba biti iste veličine u svim redovima

en: Whether combo box has an entry
hr: Ako padajući popis ima unos

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
hr: Treba li uobičajene trake alata imati samo tekst, tekst i ikone, samo ikone, itd.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
hr: Mogu li padajući izbornici imati otrgnutu stavku izbornika

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
hr: Treba li padajući popis izgledati kao popis, a ne kao izbornik

en: Whether entered text overwrites existing contents
hr: Treba li se upisani tekst pisati preko postojećeg sadržaja

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
hr: Trebaju li se pogrešne vrijednosti automatski mijenjati u najbliži korak okretne tipke

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
hr: Ako je dodatni prostor zadan sadržajnom elementu treba biti dodijeljen sadržanom elementu ili korišten kao popunjavanje

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
hr: Treba li pravokutnik fokusa biti trenutno vidljiv u ovom prozoru

en: Whether font fallback is enabled.
hr: Jesu li pričuvna slova omogućena.

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
hr: Trebaju li retci rešetke biti iscrtani u pogledu stabla

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
hr: Može ligtk_widget_show_all() utjecati na ovu komponentu

en: Whether images should be shown in menus
hr: Trebaju li slike biti prikazane u izbornicima

en: Whether images should be shown on buttons
hr: Trebaju li slike biti prikazane na tipkama

en: Whether labels should have mnemonics
hr: Trebaju li oznake biti mnemoničke

en: Whether left and right margins accumulate.
hr: Trebaju li se lijevi i desni rubovi gomilati.

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
hr: Mogu li se prečaci izbornika mijenjati pritiskom tipke iznad stavke izbornika

en: Whether menu items should have accelerators
hr: Trebaju li stavke izbornika imati prečace

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
hr: Trebaju li menmonički biti trenutno vidljivi u prozoru

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
hr: Treba li mnemoničko biti automatski prikazano i sakriveno kada korisnik pritisne mnemonički aktivator.

en: Whether new text overwrites existing text
hr: Hoće li novi tekst prepisati preko postojećeg

en: Whether non-numeric characters should be ignored
hr: Trebaju li se zanemariti nebrojevni znakovi

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
hr: Treba li ili ne glatko promijeniti veličinu kada se mijenja između osnovnih elemenata drugačije veličine

en: Whether or not the transition is currently running
hr: Treba li trenutno pokrenuti prijelaz

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
hr: Treba li upis slova prikazati upozorenje za uključna velika slova

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
hr: Trebaju li se redovi proširiti/sažeti kada se pokazivač nađe nad njima

en: Whether selected font size is shown in the label
hr: Treba li odabrana veličina slova biti prikazana u oznaci

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
hr: Trebaju li razdjelnici imati prilagodljivu širinu i biti iscrtani pomoć okvira umjesto redka

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
hr: Trebaju li biti omogućeni prikaži/sakrij prijelazi

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
hr: Mogu li razmaci biti okomiti redovi ili samo praznine

en: Whether tabs should be shown
hr: Trebaju li kartice biti prikazane

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
hr: Mogu li se otrgnute stavke izbornika dodati izbornicima

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
hr: Treba li se GtkGLArea prikazivati pri svakom ponovnom iscrtavanju

en: Whether the action group is enabled.
hr: Ako je grupa radnji omogućena.

en: Whether the action group is visible.
hr: Ako je grupa radnji vidljiva.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
hr: Ako je radnja smatrana važnom. Ako je postavljeno, posrednici alata za ovu stavku prikazuju tekst u načinu rada GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
hr: Ako je radnja omogućena.

en: Whether the action is visible.
hr: Ako je radnja vidljiva.

en: Whether the application has a selection
hr: Treba li aplikacija imati odabir

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
hr: Treba li aplikacija peferirati tamnu temu.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
hr: Treba li aplikacijom isporučen widget za prilagođene preglede biti prikazan.

en: Whether the application will paint directly on the widget
hr: Može li program iscrtavati neposredno na komponenti

en: Whether the assistant adds padding around the page
hr: Treba li pomoćnik dodati dopopunu oko stranice

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
hr: Treba li boja pozadine ispunjavati cijelu visina redka ili samo visinu označenih znakova

en: Whether the border should be shown
hr: Treba li rub biti prikazan

en: Whether the buffer has some text currently selected
hr: Treba li međuspremnik imati trenutno odabran neki tekst

en: Whether the cell background color is set
hr: Ako je boja pozadine ćelije postavljena

en: Whether the cell expands
hr: Ako se ćelija proširuje

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
hr: Ako je prikaz ćelije trenutno u načinu uređivanja

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
hr: Treba li podređeni sadržaj biti otkriven i ciljana animacija dosegnuta

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
hr: Ako sadržani element treba primiti dodatni prostor kada nadređeni element poveća

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
hr: Treba li podređena kartica popuniti dodjeljeno područje

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
hr: Utječu li postavke child_displacement_x/_y također na fokus pravokutnika

en: Whether the children should all be the same size
hr: Ako sadržani element mora biti iste veličine

en: Whether the color buffer has an alpha component
hr: Treba li međuspremnik boje imati alfa komponentu

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hr: Ako izbornik boje dopušta postavljanje prozirnosti

en: Whether the column can be reordered around the headers
hr: Može li se raspored stupaca promijeniti oko zaglavlja

en: Whether the combo box draws a frame around the child
hr: Iscrtava li padajući popis okvira oko sadržane stavke

en: Whether the combo's dropdown is shown
hr: Ako je padajući popis prikazan

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
hr: Ako padajući popis treba uključivati stavke koje pokreću GtkAppChooserDialog

en: Whether the combobox should show the default application on top
hr: Treba li padajući popis prikazati zadanu aplikaciju na vrhu

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
hr: Umeće li se zajednički prefiks automatski

en: Whether the completions should be shown in a popup window
hr: Prikazuju li se dopunjavanja u skočnom prozoru

en: Whether the container should reveal the child
hr: Treba li spremnik otkriti podređeni sadržaj

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
hr: Trebaju li kontekstni izbornici unosa i pogleda teksta ponuditi promjenu načina unosa

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
hr: Trebaju li kontekstni izbornici unosa i pogleda teksta ponuditi umetanje kontrolnih znakova

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
hr: Treba li sadržaj koristiti OpenGL ili OpenGL ES

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
hr: Može li se trenutna vrijednost prikazivati kao tekst uz klizač

en: Whether the cursor should blink
hr: Treba li pokazivač treptati

en: Whether the decoration-layout property has been set
hr: Treba li ispravno postaviti raspored ukrasa

en: Whether the device has a cursor
hr: Ako uređaj ima pokazivač

en: Whether the dialog is currently visible
hr: Je li dijalog trenutno vidljiv

en: Whether the dialog supports selection
hr: Treba li dijalog podržavati odabir

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
hr: Treba li smjer redoslijeda pokazivača u popisu i pogledu stabla biti preokrenut u odnosu na uobičajeno (gdje dolje znači uzlazno razvrstavanje)

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
hr: Ako je padajuća tipka osjetljiva kada je model prazan

en: Whether the entry contents can be edited
hr: Može li se sadržaj polja uređivati

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
hr: Treba li okvir događaja biti vidljiv, nasuprot nevidljivom i korišten samo za hvatanje događaja.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
hr: Treba li prozor hvatanja događaja okvira događaja biti iznad prozora podređenog widgeta nasuprot onog ispod.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
hr: Treba li proširitelj biti otvoren radi otkrivanja podređenog widgeta

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
hr: Treba li proširitelj promijeniti veličinu prozora prve razine pri proširivanju i smanjivanju

en: Whether the gesture handles only touch events
hr: Trebaju li geste rukovati samo s dodirnim događajima

en: Whether the gesture is exclusive
hr: Trebaju li geste biti isključive

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
hr: Treba li grupa biti sažeta i stavke sakrivene

en: Whether the header can be clicked
hr: Može li zaglavlje biti pritisnuto

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
hr: Trebaju li biti prikazane sakrivene datoteke i mape

en: Whether the icon-size property has been set
hr: Treba li veličina ikone biti postavljena

en: Whether the image will always be shown
hr: Ako je slika uvijek prikazana

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
hr: Može li fokus za unos biti unutar ovog Gtk prozora

en: Whether the invisible character has been set
hr: Treba li nevidljivi znak bit postavljen

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
hr: Trebali stavka grupe biti povećana samo u zadano vrijeme

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
hr: Treba li stavka grupe primiti dodatni prostor kada se paleta povećava

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
hr: Može li stavka biti iste veličine kao i ostale istovrsne stavke

en: Whether the item should fill the available space
hr: Treba li stavka popuniti dostupni prostor

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
hr: Treba li stavka primiti dodatni prostor kada se grupa povećava

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
hr: Može li stavka dobiti dodatni prostor kada raste traka s alatima

en: Whether the item should start a new row
hr: Treba li stavka započeti u novom retku

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
hr: Trebaju li biti prikazane stavke koje pokazuju na nedostupne resurse

en: Whether the items should be displayed with a number
hr: Ako stavke trebaju biti prikazane s brojevima

en: Whether the label is drawn in the selected font
hr: Treba li se oznaka iscrtavati pomoću odabranog pisma

en: Whether the label is drawn with the selected font size
hr: Treba li se oznaka iscrtavati pomoću odabrane veličine slova

en: Whether the label is in single line mode
hr: Ako je oznaka u načinu jednog redka

en: Whether the label text can be selected with the mouse
hr: Treba li se tekst oznake označiti mišem

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
hr: Treba li widget oznake popuniti sav vodoravan prostor

en: Whether the mark has left gravity
hr: Treba li oznaka imati lijevu gravitaciju

en: Whether the menu has a tearoff item
hr: Ima li izbornik stavku isključivanja kidanja

en: Whether the menu is a parent
hr: Je li izbornik nadređen

en: Whether the menu item is checked
hr: Ako je stavka izbornika označena

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
hr: Ako stavka izbornika izgleda kao stavka okruglog okvira izbornika

en: Whether the paned should have a prominent handle
hr: Treba li imati istaknuto rukovanje

en: Whether the plug is embedded
hr: Treba li priključak biti ugrađen

en: Whether the popover is modal
hr: Treba li skočni prekrivni prozor biti promjenjiv

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
hr: Treba li biti širina skočnog prozora nepromjenjiva širina koja se podudara s osiguranom širinom padajućeg popisa

en: Whether the preview text entry is shown or not
hr: Treba li biti prikazan pregled upisa teksta

en: Whether the primary icon is activatable
hr: Treba li glavnu ikonu aktivirati

en: Whether the primary icon is sensitive
hr: Je li glavna ikona prihvatljiva

en: Whether the private items should be displayed
hr: Trebaju li privatne stavke biti prikazane

en: Whether the progress is shown as text.
hr: Treba li napredak biti prikazan kao tekst.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
hr: Ako posrednici za ovu radnju izgledaju poput posrednika radnje okruglog okvira

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
hr: Ako prikazana predmemorija piksela treba biti obojana prema stanju

en: Whether the row represents a network location
hr: Treba li redak prikazati mrežnu lokaciju

en: Whether the scale has an origin
hr: Ima li promjena veličine početak

en: Whether the screensaver is active
hr: Treba li aktivirati čuvara zaslona

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
hr: Treba li način pretrage biti uključen i traka pretrage prikazana

en: Whether the secondary icon is activatable
hr: Treba li pomoćnu ikonu aktivirati

en: Whether the secondary icon is sensitive
hr: Je li pomoćna ikona prihvatljiva

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
hr: Može li odabrana datoteka(e) biti ograničena na lokalnu datoteku: URL-ovi

en: Whether the selected font style is shown in the label
hr: Treba li odabrani izgled slova biti prikazan u oznaci

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
hr: Treba ju li odabrani resurs(i) biti ograničeni na lokalnu datoteku: URI-e

en: Whether the selection should follow the pointer
hr: Prati li odabir pokazivač

en: Whether the separator is drawn, or just blank
hr: Treba li razdijeljnik biti iscrtan ili ne

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
hr: Treba li bočna traka uključiti ugrađeni prečac za nedavne datoteke

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
hr: Treba li bočna traka uključiti napravljen prečac na dijalog 'Povezivanje s poslužiteljem'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
hr: Treba li bočna traka uključivati ugrađeni prečac za ručno upisivanje lokacije

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
hr: Treba li bočna traka uključiti napravljen prečac na mapu Radne površine

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
hr: Treba li bočna traka uključiti ugrađeni prečac za lokaciju smeća

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
hr: Treba li bočna traka uključiti stavku za prikaz vanjskih lokacija

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
hr: Treba li bočna traka uključiti stavku za prikaz označenih datoteka

en: Whether the sidebar only includes local files
hr: Treba li bočna traka samo uključiti lokalne datoteke

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
hr: Treba li se okretna tipka uvijek osvježavati, ili samo kada je vrijednost dopuštena

en: Whether the spinner is active
hr: Ako je okretanje aktivno

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
hr: Ako je okretanje aktivno (tj. prikazano) u ćeliji

en: Whether the status icon is embedded
hr: Treba li statusna ikona biti ugrađena

en: Whether the status icon is visible
hr: Treba li statusna ikona biti vidljiva

en: Whether the swatch is selectable
hr: Ako se uzorak može odabrati

en: Whether the swatch should offer customization
hr: Treba li uzorak ponuditi prilagodbu

en: Whether the switch is on or off
hr: Treba li prekidač biti uključen ili isključen

en: Whether the tab is detachable
hr: Treba li karticu odvojiti

en: Whether the tab is reorderable by user action
hr: Treba li kartica promijeniti redosljed radnjom korisnika

en: Whether the text can be modified by the user
hr: Ako se tekst može mijenjati od strane korisnike

en: Whether the toggle action should be active
hr: Ako radnja aktivacije mora biti omogućena

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
hr: Treba li se alatna traka smatrati bitnom. Ako je odabrano, tipke alatne trake prikazuju i tekst u načinu GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
hr: Ako je stavka alatne trake vidljiva kada je alatna traka vodoravne orijentacije.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
hr: Ako je stavka trake alata vidljiva kada je alatna traka okomite orijentacije.

en: Whether the toplevel is the current active window
hr: Je li prva razina trenutno aktivni prozor

en: Whether the view is fetching networks
hr: Treba li pogled dohvaćati mreže

en: Whether the view is loading locations
hr: Treba li pogled učitavati lokacije

en: Whether the widget can accept the input focus
hr: Može li komponenta biti u fokusu za unos

en: Whether the widget can be the default widget
hr: Može li komponenta biti uobičajena komponenta

en: Whether the widget has the input focus
hr: Može li komponenta biti u fokusu za unos

en: Whether the widget is double buffered
hr: Treba li ovaj widget imati dvostruki međuspremnik

en: Whether the widget is part of a composite widget
hr: Može li komponenta biti dio složene komponente

en: Whether the widget is the default widget
hr: Može li komponenta biti uobičajena komponenta

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
hr: Treba li widget biti u fokusu widgeta s prozorom prve razine

en: Whether the widget is visible
hr: Može li komponenta biti vidljiva

en: Whether the widget responds to input
hr: Može li komponenta odgovarati na unos

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
hr: Treba li widget uhvatiti fokus kada je na njega kliknuto mišem

en: Whether the widget should show all applications
hr: Ako widget treba prikazati sve aplikacije

en: Whether the widget should show fallback applications
hr: Ako widget treba prikazati zamjenske aplikacije

en: Whether the widget should show other applications
hr: Ako widget treba prikazati ostale aplikacije

en: Whether the widget should show recommended applications
hr: Ako widget treba prikazati preporučene aplikacije

en: Whether the widget should show the default application
hr: Ako widget treba prikazati zadanu aplikaciju

en: Whether the window frame should have a close button
hr: Treba li okvir prozora imati tipku zatvaranja

en: Whether the window is maximized
hr: Treba li prozor biti uvećan

en: Whether the window should be decorated by the window manager
hr: Može li prozor biti ukrašen od strane upravitelja prozora

en: Whether there is a visible cursor following device motion
hr: Ako postoji vidljivi pokazivač slijedi gibanje uređaja

en: Whether there should be a tooltip on the item
hr: Trebaju li biti napomene za ovu stavku

en: Whether there should be an icon near the item
hr: Treba li biti ikona pokraj stavke

en: Whether this link has been visited.
hr: Je li ova poveznica već bila posjećena.

en: Whether this page needs attention
hr: Treba li ova stranica pozornost

en: Whether this row can be activated
hr: Treba li ovaj redak biti aktiviran

en: Whether this row can be selected
hr: Treba li ovaj redak biti odabran

en: Whether this tag affects background height
hr: Treba li ova oznaka utjecati na visinu pozadine

en: Whether this tag affects font fallback
hr: Zahvaća li ova oznaka pričuvna slova

en: Whether this tag affects font features
hr: Treba li ova oznaka utjecati na značajke slova

en: Whether this tag affects indentation
hr: Treba li ova oznaka utjecati na uvlačenje

en: Whether this tag affects letter spacing
hr: Zahvaća li ova oznaka razmake slova

en: Whether this tag affects line wrap mode
hr: Treba li ova oznaka utjecati na način omatanja redka

en: Whether this tag affects paragraph justification
hr: Treba li ova oznaka utjecati na poravnanje odlomka

en: Whether this tag affects strikethrough
hr: Ako ova oznaka utječe na precrtanje

en: Whether this tag affects strikethrough color
hr: Zahvaća li ova oznaka boju precrtavanja

en: Whether this tag affects tabs
hr: Treba li ova oznaka utjecati na kartice

en: Whether this tag affects text editability
hr: Ako ova oznaka utječe na uređivanje teksta

en: Whether this tag affects text visibility
hr: Treba li ova oznaka utjecati na vidljivost teksta

en: Whether this tag affects the alignment mode
hr: Ako ova oznaka utječe na poravnjanje

en: Whether this tag affects the background color
hr: Ako ova oznaka utječe na boju pozadine

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
hr: Ako ova oznaka utječe na skraćivanje

en: Whether this tag affects the font family
hr: Ako ova oznaka utječe na vrstu slova

en: Whether this tag affects the font size
hr: Ako ova oznaka utječe na veličinu slova

en: Whether this tag affects the font stretch
hr: Ako ova oznaka utječe na rastezanje slova

en: Whether this tag affects the font style
hr: Ako ova oznaka utječe na izgled slova

en: Whether this tag affects the font variant
hr: Ako ova oznaka utječe na varijantu slova

en: Whether this tag affects the font weight
hr: Ako ova oznaka utječe na debljinu slova

en: Whether this tag affects the foreground color
hr: Ako ova oznaka utječe na boju prednjeg prikaza

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
hr: Ako ova oznaka utječe na postavljanje jezika

en: Whether this tag affects the left margin
hr: Treba li ova oznaka utjecati na lijevi rub

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
hr: Treba li ova oznaka utjecati na broj piksela iznad redaka

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
hr: Treba li ova oznaka utjecati na broj piksela između redaka unutar omotanih redaka

en: Whether this tag affects the paragraph background color
hr: Treba li ova oznaka utjecati na boju pozadine odlomka

en: Whether this tag affects the right margin
hr: Treba li ova oznaka utjecati na desni rub

en: Whether this tag affects the rise
hr: Ako ova oznaka utječe na dizanje

en: Whether this tag affects underlining
hr: Ako ova oznaka utječe na podcrtanje

en: Whether this tag affects underlining color
hr: Zahvaća li ova oznaka boju podcrtavanja

en: Whether this tag scales the font size by a factor
hr: Ako ova oznaka utječe na promjenu veličine slova

en: Whether this text is hidden.
hr: Je li ovaj tekst skriven.

en: Whether this tray icon has a tooltip
hr: Treba li statusna traka imati napomene

en: Whether this widget has a tooltip
hr: Treba li ovaj widget imati napomenu

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
hr: Može li se pokrenuti uobičajeni widget (npr. uobičajena tipka u dijalogu) kada se pritisne Enter

en: Whether to allow multiple files to be selected
hr: Treba li dopustiti odabir više datoteka

en: Whether to allow multiple items to be selected
hr: Treba li biti dopušten odabir više stavki

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hr: Treba li izgladiti Xft slovo; 0=ne, 1=da, -1=uobičajeno

en: Whether to center the contents
hr: Treba li sadržaj biti u sredini

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
hr: Treba li prikazati razinu popunjavanja pokazivača grafike na udubljenju.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
hr: Treba li prikazati osnovni naziv s nazivom pregledane datoteke.

en: Whether to display an "inconsistent" state
hr: Ako je prikazano "neusklađeno" stanje

en: Whether to display the column
hr: Može li biti prikazan stupac

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
hr: Može li biti pokazatelj fokusa nacrtan unutar komponente

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
hr: Treba li iscrtati udubljenje za punu duljinu raspona ili isključiti korake i razmake

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
hr: Treba li emitirati ::populate-popup za skočne prozore koji nisu u izbornicima

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
hr: Treba li emitirati ::popuniti-skočne prozore za dodir skočnog prozora

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
hr: Treba li omogućiti odabir više stavki povlačenjem pokazivača miša

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
hr: Treba li omogućiti pomoćne animacije.

en: Whether to expand the child's tab
hr: Treba li proširiti podređenu karticu

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
hr: Ako se prisili iscrtavanje ćelije u osjetljivom stanju

en: Whether to give the color an alpha value
hr: Ako se dodaje boji alfa vrijednost

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hr: Treba li savjetovati Xft slovo: 0=ne, 1=da, -1=uobičajeno

en: Whether to include a standard close button
hr: Treba li uključiti standardnu tipku zatvaranja

en: Whether to keep all text in a single paragraph
hr: Ako je zadržan sav tekst u jednom odlomku

en: Whether to play any event sounds at all
hr: Treba li uopće  reproducirati bilo koji zvuk

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
hr: Treba li se reproducirati zvučni događaji kao povrat korisnikovom ulazu

en: Whether to prefer the icon over text
hr: Treba li preferirati ikonu preko teksta

en: Whether to request enough space for every row in the model
hr: Zahtjev za dovoljno prostora za svaki redak u modelu

en: Whether to reserve space for a subtitle
hr: Treba li imati rezervirani prostor za podnaslov

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
hr: Treba li ograničiti gornju granicu na popunjenu razinu.

en: Whether to select family, face or font
hr: Treba li odabrati obitelj, lice ili slovo

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
hr: Treba li se odabrati sadržaj odabirljive oznake kada je fokusirana

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
hr: Treba li biti odabran sadržaj kada polje u fokusu

en: Whether to show a sort indicator
hr: Može li biti prikazan pokazatelj razvrstavanja

en: Whether to show an icon for Emoji
hr: Treba li prikazati ikonu smajlija

en: Whether to show cursor in text
hr: Treba li prikazati pokazivač u tekstu

en: Whether to show the close button in the toolbar
hr: Treba li prikazati tipku zatvaranja na alatnoj traci

en: Whether to show the color editor right away
hr: Treba li prikazati uređivača boja odmah

en: Whether to show window decorations
hr: Gdje prikazati ukrase prozora

en: Whether to strike through the text
hr: Ako je tekst precrtan

en: Whether to suggest Emoji replacements
hr: Treba li predložiti zamjenu smajlija

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
hr: Treba li skratiti lijepljenje više redaka u jedan redak.

en: Whether to use a monospace font
hr: Treba ju li se koristiti monospace slova

en: Whether to use icon names fallback
hr: Treba li koristiti zamjenske nazive ikona

en: Whether to use overlay scrollbars
hr: Treba li koristiti prekrivene trake klizanja

en: Whether to use symbolic icons
hr: Treba li korsititi simboličke ikone

en: Whether to use the hexpand property
hr: Treba li se koristiti vodoravno raširivanje

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
hr: Ako se koristi tekst oznake za stvaranje osnovne stavke izbornika

en: Whether to use the related actions appearance properties
hr: Ako se koriste povezana svojstva izgleda radnje

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
hr: Ako se koristi vrijednost iz snap_edge vrijednosti ili vrijednost izvedena iz handle_position

en: Whether to use the vexpand property
hr: Treba li se koristiti okmito raširivanje

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
hr: Treba li se zaokrenuti kada se tipkovnicom upravlja widgetima

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
hr: Ako se prijelom redaka ne izvrši, između riječi ili između znakova

en: Whether to wrap the license text.
hr: Ako se sažima tekst licence.

en: Whether tooltips should be shown on widgets
hr: Trebaju li napomene biti prikazane na widgetima

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
hr: Trebaju li retci stabla biti iscrtani u pogledu stabla

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
hr: Trebaju li se dva pokazivača prikazati za miješani s lijeva-na-desno i s desna-na-lijevo tekst

en: Whether visited links should be tracked
hr: Treba li pratiti posjećene poveznice

en: Whether widget wants more horizontal space
hr: Treba li widget više vodoravnog prostora

en: Whether widget wants more vertical space
hr: Treba li widget više okomitog prostora

en: Whether widget wants to expand in both directions
hr: Treba li se widget raširiti u oba smjera

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
hr: Treba li prozor biti povučen uvećan klikom na prazno područje

en: Which IM module should be used
hr: Koji IM modul se treba koristiti

en: Which IM module should be used by default
hr: Koji IM modul bi se trebao koristiti kao zadan

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
hr: Koju vrstu sjenke iscrtati oko padajućeg popisa

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
hr: Koja vrsta sjenke za iscrtavanje oko kada je ima-okvir postavljeno

en: Which side of the notebook holds the tabs
hr: Na kojoj strani se nalaze kartice

en: Wide Handle
hr: Rukovanje širinom

en: Wide Separators
hr: Širina razdjelnika

en: Widget name
hr: Naziv komponente

en: Widget the bubble window points to
hr: Widget skočnog prozora je usmjeren na

en: Widget the gesture relates to
hr: Widget gesta odnosi se na

en: Widget to put in column header button instead of column title
hr: Komponenta koju treba staviti u zaglavlje kolone umjesto naslova

en: Widget to use as the item label
hr: Komponenta koje se koristi kao oznaka stavke

en: Widget type
hr: Vrsta widgeta

en: Widget's default text
hr: Uobičajeni tekst widgeta

en: Width
hr: Širina

en: Width In Characters
hr: Širina u znakovima

en: Width for each item
hr: Širina za svaku stavku

en: Width in Characters
hr: Širina u znakovima

en: Width in chars
hr: Širina u znakovima

en: Width of border around the action area
hr: Širina obruba oko područja radnje

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
hr: Širina ruba oko prostora tipke na dnu dijaloga

en: Width of border around the content area
hr: Širina obruba oko područja sadržaja

en: Width of border around the label in the message dialog
hr: Širina ruba oko oznake u dijalogu poruke

en: Width of border around the main dialog area
hr: Širina okvira oko glavne površine dijaloškog okvira

en: Width of handle
hr: Širina rukovanja

en: Width of scrollbar or scale thumb
hr: Širina trake pomicanja ili razmjernika

en: Width of text selection handles
hr: Širina teksta odabira

en: Width of the left margin in pixels
hr: Širina lijevog ruba u pikselima

en: Width of the right margin in pixels
hr: Širina desnog ruba u pikselima

en: Width request
hr: Zahtjev za širinu

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
hr: Širina, u tačkama, između pokazatelja elementa u fokusu i komponente okvira

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
hr: Širina, u tačkama, linije koju pokazuje element u fokusu

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
hr: Širina u pikselima redaka rešetke u pogledu stabla

en: Width, in pixels, of the tree view lines
hr: Širina u pikselima redaka u pogledu stabla

en: Window
hr: Prozor

en: Window Placement
hr: Smještaj prozora

en: Window Placement Set
hr: Postavljanje smještaja prozora

en: Window Position
hr: Položaj prozora

en: Window Role
hr: Funkcija prozora

en: Window Title
hr: Naslov prozora

en: Window Type
hr: Vrsta prozora

en: Window dragging
hr: Povlačenje prozora

en: Wrap
hr: Omotaj

en: Wrap Mode
hr: Način prijeloma

en: Wrap Width
hr: Širina prijeloma

en: Wrap license
hr: Sažmi licencu

en: Wrap mode
hr: Način prijeloma

en: Wrap mode set
hr: Postavi način omatanja

en: Wrap width
hr: Širina prijeloma

en: Wrap width for laying out items in a grid
hr: Širina prelamanja rasporeda stavki u rešetki

en: Wrap width for laying out the items in a grid
hr: Širina prelamanja rasporeda stavki u rešetki

en: X Alignment of the column header text or widget
hr: X poravnanje zaglavlja stupca ili komponente

en: X align
hr: Poravnanje po x osi

en: X alignment of the child
hr: X poravnanje nasljedne komponente

en: X pad
hr: Dopuna po osi X

en: X position
hr: X položaj

en: X position of child widget
hr: X položaj podređenog widgeta

en: X spacing
hr: Prostor po osi X

en: XDG sound theme name
hr: Naziv XDG zvučne teme

en: Xft Antialias
hr: Xft izglađivanje

en: Xft Hint Style
hr: Xft izgled savjeta

en: Xft Hinting
hr: Xft savjetovanje

en: Y align
hr: Poravnanje po y osi

en: Y alignment of the child
hr: Y poravnanje nasljedne komponente

en: Y pad
hr: Dopuna po osi Y

en: Y position
hr: Y položaj

en: Y position of child widget
hr: Y položaj podređenog widgeta

en: Y spacing
hr: Prostor po osi Y

en: Year
hr: Godina

en: Your description here
hr: Vaš opis ovdje

en: ellipsize
hr: skraćivanje

en: height
hr: visina

en: hints
hr: savjeti

en: label border
hr: rub oznake

en: magnification
hr: uvećanje

en: mode
hr: način

en: resize
hr: promjena veličine

en: surface
hr: površina

en: visible
hr: vidljivo

en: width
hr: širina

en: xalign
hr: x poravnanje

en: xpad
hr: x dopopuna

en: yalign
hr: y poravnanje

en: ypad
hr: y dopopuna
