gtk-properties master - en to hu translation catalogue (2230 entries)

en: A GdkPixbuf to display
hu: A megjelenítendő GdkPixbuf

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
hu: Egy GtkPackType, amely azt jelzi, hogy a cellában a hivatkozás a cellaterület elejére vagy végére mutat

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
hu: Egy GtkPackType, amely azt jelzi, hogy a gyermekben a hivatkozás a szülő elejére vagy végére mutat

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
hu: Ez a logikai érték jelzi, hogy a menü lefoglalja-e a billentyűzetfókuszt

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
hu: Ez a logikai érték jelzi, hogy a menü le van-e választva

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
hu: Ez a logikai érték jelzi, hogy a menü lefoglalja-e a területet az átkapcsolók és ikonok számára

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
hu: Logikai érték, mely jelzi hogy a fogantyúmező gyermeke csatolva van vagy le van választva.

en: A cairo_surface_t to display
hu: A megjelenítendő cairo_surface_t objektum

en: A column in the data source model to get the strings from
hu: Az adatforrás-modell egy oszlopa, ahonnan a karakterláncokat veszi a rendszer

en: A hash table representation of the color scheme.
hu: A színséma hashtábla-reprezentációja

en: A human-readable description of the status
hu: Az állapot emberek által olvasható leírása

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
hu: A címke szövegén alkalmazandó stílusattribútumok listája

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
hu: A megjelenítő szövegére alkalmazandó stílusattribútumok listája

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
hu: A bejegyzés szövegére alkalmazandó tab helyek listája

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
hu: Logó a névjegy mezőhöz. Ha nincs beállítva, alapértelmezett értéke a gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
hu: A műveletcsoport neve.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
hu: Egy megnevezett ikon a névjegy mező logójának.

en: A palette of named colors for use in themes
hu: A témákban használandó megnevezett színek palettája

en: A short description for the gesture
hu: A gesztus rövid leírása

en: A short description for the shortcut
hu: A hivatkozás rövid leírása

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
hu: Egy rövidebb címke, az eszköztár gombjaihoz.

en: A string used for identifying the print job.
hu: A nyomtatási feladat azonosítására használt karakterlánc

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
hu: A szövegben aláhúzandó karakterek helyén _ karaktereket tartalmazó karakterlánc

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
hu: Az ablakkezelő által megjeleníthető cím, ha a felugró menü le van választva

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
hu: Az ablakkezelő által megjeleníthető cím, ha a menü le van választva

en: A tooltip for this action.
hu: A művelet buboréksúgója.

en: A unique name for the action.
hu: A művelet egyedi neve.

en: A widget to display in place of the usual expander label
hu: A szokásos kiterjesztő címke helyén megjelenítendő felületi elem

en: A widget to display in place of the usual frame label
hu: A szokásos keretcímke helyén megjelenítendő felületi elem

en: A widget to display in place of the usual label
hu: A szokásos címke helyén megjelenítendő felületi elem

en: Above child
hu: Gyermek felett

en: Accel Group
hu: Gyorsítócsoport

en: Accel Path
hu: Gyorsítóútvonal

en: Accelerator
hu: Gyorsbillentyű

en: Accelerator Closure
hu: Gyorsbillentyű keret

en: Accelerator Group
hu: Gyorsbillentyűcsoport

en: Accelerator Mode
hu: Gyorsbillentyű módja

en: Accelerator Size Group
hu: Gyorsbillentyű méretcsoport

en: Accelerator Widget
hu: Gyorsbillentyű felületelem

en: Accelerator key
hu: Gyorsbillentyű

en: Accelerator keycode
hu: Gyorsbillentyű billentyűkódja

en: Accelerator modifiers
hu: Gyorsbillentyű módosítói

en: Accept focus
hu: Fókusz fogadása

en: Accept label
hu: Elfogadás címkéje

en: Accepting Jobs
hu: Feladatok elfogadása

en: Accepts PDF
hu: Elfogad PDF-et

en: Accepts PostScript
hu: Elfogad PostScript-et

en: Accepts tab
hu: Tabulátor elfogadása

en: Action
hu: Művelet

en: Action Group
hu: Műveletcsoport

en: Action Name
hu: Műveletnév

en: Action area border
hu: Műveletterület-szegély

en: Action group
hu: Műveletcsoport

en: Action group to launch actions from
hu: Műveletek indítása ezen műveletcsoportból

en: Action name
hu: Műveletnév

en: Action target value
hu: Művelet célértéke

en: Activatable
hu: Aktiválható

en: Activate on Single Click
hu: Aktiválás egy kattintással

en: Activate row on a single click
hu: A sor aktiválása egy kattintással

en: Activates default
hu: Alapértelmezés aktiválása

en: Active
hu: Aktív

en: Active id
hu: Aktív azonosító

en: Active item
hu: Aktív elem

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
hu: Az aktív lap kirajzolása az alján réssel

en: Active window
hu: Aktív ablak

en: Add tearoffs to menus
hu: Leválasztók hozzáadása menükhöz

en: Adjustment
hu: Igazítás

en: Affects
hu: Befolyásolja

en: Align
hu: Igazítás

en: Align set
hu: Igazítás beállítása

en: Align with
hu: Igazítás ehhez

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All Margins
hu: Minden margó

en: Allow Async
hu: Async engedélyezése

en: Allow Rules
hu: Váltakozó sorok engedélyezése

en: Allow drawing of alternating color rows
hu: Váltakozó színű sorokkal kirajzolás engedélyezése

en: Allow folder creation
hu: Mappalétrehozás engedélyezése

en: Allowed orientations
hu: Engedélyezett tájolások

en: Alternative button order
hu: Alternatív gombsorrend

en: Alternative sort indicator direction
hu: Alternatív rendezésjelző-irány

en: Always show image
hu: Mindig jelenjen meg a kép

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
hu: A menüsor árnyéka és a menüelemek közötti szegélyterület

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
hu: Az eszköztár árnyéka és a gombok közötti szegélyterület

en: Amount of space used up by arrow
hu: A nyíl által felhasznált terület mennyisége

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
hu: A nyíl által felhasznált terület mennyisége, a menüelem betűméretéhez viszonyítva

en: Amount to increase child's size on either side
hu: A gyermek méretét kétoldalt növelő mennyiség

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
hu: A gyermek méretét alul és felül növelő mennyiség

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
hu: A bekezdés behúzása, képpontokban megadva

en: An XML string describing the merged UI
hu: Az összefésült felhasználói felületet leíró XML karakterlánc

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
hu: A gyermekelemek gyorsítóútvonalainak kényelmes létrehozására használt gyorsítóútvonal

en: Anchor hints
hu: Horgony javaslatok

en: Angle
hu: Szög

en: Angle at which the label is rotated
hu: A címke elforgatásának szöge

en: Animated
hu: Animált

en: Animation
hu: Animáció

en: Appearance of the frame border
hu: A keretszegély megjelenése

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
hu: A nyilat körülvevő árnyék megjelenése

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
hu: A tárolót körbevevő árnyék megjelenése

en: Appears as list
hu: Listaként megjelenés

en: Application menu
hu: Alkalmazásmenü

en: Application paintable
hu: Az alkalmazás kifesthető

en: Application prefers a dark theme
hu: Az alkalmazás a sötét témát kedveli

en: Application supplied widget for custom previews.
hu: Az alkalmazás által biztosított felületi elem egyedi előképekhez.

en: Application supplied widget for extra options.
hu: Az alkalmazás által biztosított felületi elem extra beállításokhoz.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
hu: Tetszőleges konstans a görgetőnyíl méretének csökkentéséhez

en: Are we showing a dialog
hu: Megjelenik-e párbeszédablak

en: Area
hu: Terület

en: Arrow Placement
hu: Nyíl elhelyezése

en: Arrow Scaling
hu: Nyíl méretezése

en: Arrow Size
hu: Nyíl mérete

en: Arrow X Displacement
hu: Nyíl X elcsúsztatás

en: Arrow Y Displacement
hu: Nyíl Y elcsúsztatás

en: Arrow direction
hu: Nyíl iránya

en: Arrow scaling
hu: Nyíl méretezése

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
hu: Nyíl méretezése a gördítőgomb méretét figyelembe véve

en: Arrow shadow
hu: Nyíl árnyéka

en: Arrow spacing
hu: Nyíl kitöltése

en: Artists
hu: Művészek

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
hu: Képarány, ha az obey_child értéke HAMIS

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
hu: A beszúrási kurzor rajzolásakor használt képarány

en: Associated device
hu: Társított eszköz

en: Associated pointer or keyboard with this device
hu: Az eszközhöz társított mutató vagy billentyűzet

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
hu: Ehhez a GtkStackSidebar elemhez társított verem

en: Attach Widget
hu: Felületi elem csatolása

en: Attached to Widget
hu: Csatolva ezen felületi elemhez

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Audible Input Feedback
hu: Hallható bemenet-visszajelzés

en: Authors
hu: Szerzők

en: Auto Mnemonics
hu: Automatikus gyorsbillentyűk

en: Auto render
hu: Automatikus megjelenítés

en: Axes
hu: Tengelyek

en: Backend
hu: Háttérprogram

en: Backend for the printer
hu: A nyomtató háttérprogramja

en: Background RGBA
hu: Háttér RGBA

en: Background RGBA color
hu: Háttér RGBA színe

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background color as RGBA
hu: Háttérszín neve RGBA-ként

en: Background color as a GdkColor
hu: Háttérszín GdkColor-ként

en: Background color as a GdkRGBA
hu: Háttérszín GdkRGBA-ként

en: Background color as a string
hu: Háttérszín karakterláncként

en: Background color name
hu: Háttérszín neve

en: Background full height
hu: Háttér teljes magasság

en: Background full height set
hu: Háttér teljes magasság beállítva

en: Background icon
hu: Háttérikon

en: Background icon name
hu: Háttérikon neve

en: Background set
hu: Háttér beállítása

en: Backward stepper
hu: Visszaléptető

en: Baseline Row
hu: Alapvonal sora

en: Baseline position
hu: Alapvonal helye

en: Border around the progress bar
hu: Szegély a folyamatjelző körül

en: Border between button edges and child.
hu: A gomb szélei és a gyermek közti szegély.

en: Border between text and frame.
hu: Szöveg és keret közti szegély

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
hu: A szöveg és keret közötti szegély. Felülírja a belső szegély stílustulajdonságot.

en: Border relief
hu: Szegélykiemelés

en: Border width
hu: Szegély szélessége

en: Bottom Attach
hu: Alsó csatolás

en: Bottom Margin
hu: Alsó margó

en: Bottom Padding
hu: Alsó térköz

en: Bottom attachment
hu: Alsó csatolás

en: Buffer
hu: Puffer

en: Button Sensitivity
hu: Gomb érzékenysége

en: Button number
hu: Gombszám

en: Button number to listen to
hu: Figyelendő gomb száma

en: Button relief
hu: Gombkiemelés

en: Button spacing
hu: Gombok távolsága

en: Can be used to add a new child to the container
hu: Új gyermek vehető fel a tárolóba

en: Can change accelerators
hu: Gyorsbillentyűk módosíthatók

en: Can default
hu: Lehet alapértelmezett

en: Can focus
hu: Kaphat fókuszt

en: Cancel Button
hu: Mégse gomb

en: Cancel label
hu: Mégse címkéje

en: Capabilities the application can handle
hu: Az alkalmazás által kezelhető képességek

en: Caps Lock warning
hu: Caps Lock figyelmeztetés

en: Cell Area
hu: Cellaterület

en: Cell Area Context
hu: Cellaterület-környezet

en: Cell background RGBA color
hu: Cellaháttér RGBA színe

en: Cell background color
hu: Cella háttérszíne

en: Cell background color as a GdkColor
hu: Cella háttérszíne GdkColor-ként

en: Cell background color as a GdkRGBA
hu: Cella háttérszíne GdkRGBA-ként

en: Cell background color as a string
hu: Cella háttérszíne karakterláncként

en: Cell background color name
hu: Cella háttérszínének neve

en: Cell background set
hu: Cella háttérszínének beállítása

en: Cell renderer
hu: Cellamegjelenítő

en: CellView model
hu: CellView modell

en: Centered
hu: Középre helyezett

en: Child
hu: Gyermek

en: Child Detached
hu: Gyermek leválasztva

en: Child Pack direction
hu: Gyermek csomagolásának iránya

en: Child Revealed
hu: Gyermek megjelenítve

en: Child X Displacement
hu: Gyermek X elcsúszás

en: Child Y Displacement
hu: Gyermek Y elcsúszás

en: Child internal height padding
hu: Gyermek belső magasság térközzel

en: Child internal width padding
hu: Gyermek belső szélesség térközzel

en: Child widget to appear next to the button text
hu: A gomb szövege mellett megjelenő gyermek felületi elem

en: Child widget to appear next to the menu text
hu: A menüszöveg mellett megjelenő gyermek felületi elem

en: Clickable
hu: Kattintható

en: Climb Rate
hu: Emelkedési sebesség

en: Climb rate
hu: Emelkedési sebesség

en: Cloud Print account
hu: Cloud Print fiók

en: Cloud Print printer ID
hu: Cloud Print nyomtatóazonosító

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Color
hu: Szín

en: Color Hash
hu: Szín hash

en: Color Profile Title
hu: Színprofil neve

en: Color Selection
hu: Szín kiválasztása

en: Color as RGBA
hu: Szín RGBA-ként

en: Color of strikethrough for this text
hu: Ezen szöveg áthúzásának színe

en: Color of the selection box
hu: A választómező színe

en: Color of underline for this text
hu: Ezen szöveg aláhúzásának színe

en: Color of unvisited links
hu: Nem látogatott hivatkozások színe

en: Color of visited links
hu: Látogatott hivatkozások színe

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Color to use for even rows
hu: A páros sorokban használt szín

en: Color to use for odd rows
hu: A páratlan sorokban használt szín

en: Color with which to draw error-indication underlines
hu: Az a szín, amellyel a hibát jelző aláhúzás kerül kirajzolásra

en: Color with which to draw insertion cursor
hu: A beszúrási kurzor kirajzolásához használt szín

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
hu: A vegyes balról-jobbra és jobbról-balra szövegben használt másodlagos kurzor kirajzolásához használt szín.

en: Column Homogeneous
hu: Oszlop homogén

en: Column Spacing
hu: Oszlopköz

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
hu: Az oszlop kap a felületi elemnek lefoglalt extra szélességből

en: Column headers respond to click events
hu: Az oszlopfejlécek reagálnak a kattintás eseményre

en: Column is user-resizable
hu: Az oszlopot a felhasználó átméretezheti

en: Column spacing
hu: Oszloptávolság

en: Column span column
hu: Oszlopösszevonás oszlop

en: Columns
hu: Oszlopok

en: ComboBox model
hu: ComboBox modell

en: Command to run when displaying a print preview
hu: Nyomtatási előnézet megjelenítésekor futtatandó parancs

en: Comments about the program
hu: Megjegyzések a programról

en: Comments string
hu: Megjegyzések

en: Completion
hu: Kiegészítés

en: Completion Model
hu: Kiegészítési modell

en: Composite child
hu: Összetett gyermek

en: Constraint
hu: Megszorítás

en: Constraint for the popover position
hu: A popover pozíciójához tartozó megszorítás

en: Content Padding
hu: Tartalom térköze

en: Content area border
hu: Tartalomterület-szegély

en: Content area spacing
hu: Tartalomterület térköze

en: Content type
hu: Tartalom típusa

en: Context
hu: Környezet

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
hu: Azt szabályozza, hogy a műveletsáv megjelenítse-e a tartalmát vagy sem

en: Copy target list
hu: Másolási céllista

en: Copyright information for the program
hu: Copyright-információ a programról

en: Copyright string
hu: Copyright szöveg

en: Create the same proxies as a radio action
hu: Ugyanazon proxyk létrehozása, mint egy választási művelet

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
hu: A fordítók listája. Ezt a karakterláncot fordítandónak kell jelölni

en: Current Alpha
hu: Jelenlegi alfa

en: Current Color
hu: Jelenlegi szín

en: Current Page
hu: Jelenlegi oldal

en: Current RGBA
hu: Jelenlegi RGBA

en: Current RGBA Color
hu: Jelenlegi RGBA szín

en: Current X position of the column
hu: Az oszlop aktuális X pozíciója

en: Current color, as a GdkRGBA
hu: Aktuális szín GdkRGBA-ként

en: Current fixed width of the column
hu: Az oszlop jelenlegi rögzített szélessége

en: Current text of the buffer
hu: A puffer jelenlegi szövege

en: Current width of the column
hu: Az oszlop jelenlegi szélessége

en: Currently filled value level
hu: Jelenleg kitöltött érték szintje

en: Currently filled value level of the level bar
hu: A szintsávon jelenleg kitöltött érték szintje

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Cursor Aspect Ratio
hu: Kurzor méretaránya

en: Cursor Blink
hu: Villogó kurzor

en: Cursor Blink Time
hu: Kurzor villogási ideje

en: Cursor Blink Timeout
hu: Kurzor villogási időkorlátja

en: Cursor Position
hu: Kurzorpozíció

en: Cursor Visible
hu: Kurzor látható

en: Cursor color
hu: Kurzor színe

en: Cursor line aspect ratio
hu: Kurzorvonal képarány

en: Cursor position
hu: Kurzorpozíció

en: Cursor theme name
hu: Kurzortéma neve

en: Cursor theme size
hu: Kurzortéma mérete

en: Cursor type
hu: Kurzortípus

en: Custom Title
hu: Egyéni cím

en: Custom palette
hu: Egyéni paletta

en: Custom tab label
hu: Egyéni lapcímke

en: Custom tabs for this text
hu: A szöveg egyedi lapjai

en: Custom title widget to display
hu: A megjelenítendő egyéni cím felületi elem

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
hu: A fókuszjelző kirajzolásához használt szaggatottvonal-minta. A karakterértékek a vonal be és ki szakaszainak képpontokban megadott szélességeként lesznek értelmezve.

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
hu: A fanézet vonalainak kirajzolásához használt szaggatottvonal-minta

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
hu: A fanézet vonalainak kirajzolásához használt szaggatottvonal-minta

en: Day
hu: Nap

en: Decorated
hu: Díszített

en: Decorated button layout
hu: Díszített gomb elrendezés

en: Decoration Layout
hu: Dekoráció elrendezése

en: Decoration Layout Set
hu: Dekoráció elrendezése beállítva

en: Decoration resize handle size
hu: Díszítés átméretezése fogantyú mérete

en: Default Display
hu: Alapértelmezett képernyő

en: Default Height
hu: Alapértelmezett magasság

en: Default IM module
hu: Alapértelmezett beviteli modul

en: Default Outside Spacing
hu: Alapértelmezett külső távolság

en: Default Page Setup
hu: Alapértelmezett oldalbeállítás

en: Default Spacing
hu: Alapértelmezett távolság

en: Default Width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Default command to run when displaying a print preview
hu: Nyomtatási előnézet megjelenítésekor futtatandó alapértelmezett parancs

en: Default file chooser backend
hu: A fájlválasztó alapértelmezett háttérprogramja

en: Default print backend
hu: Alapértelmezett nyomtatási háttérprogram

en: Delay before drop down menus appear
hu: Késleltetés a menüelemek megjelenése előtt.

en: Delay before hiding a submenu
hu: Késleltetés egy almenü elrejtése előtt

en: Delay before submenus appear
hu: Késleltetés az almenük megjelenítése előtt

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
hu: Késleltetés egy menüsor almenüinek megjelenése előtt.

en: Delay factor
hu: Késleltetési tényező

en: Deletable
hu: Törölhető

en: Desktop environment shows the desktop folder
hu: Az asztali környezet jeleníti meg az asztal mappát

en: Desktop shell shows app menu
hu: Az asztali héj jeleníti meg az alkalmazásmenüt

en: Desktop shell shows the menubar
hu: Az asztali héj jeleníti meg a menüsávot

en: Destroy with Parent
hu: Szülővel együtt megsemmisítendő

en: Detail
hu: Részletek

en: Details Height
hu: Részletek magassága

en: Details Width
hu: Részletek szélessége

en: Details height in rows
hu: Részletek magassága sorokban

en: Details width in characters
hu: Részletek szélessége karakterben

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
hu: Azt határozza meg, hogyan legyen megjelenítve az árnyékolt mező a nézetport körül

en: Device Display
hu: Eszköz kijelzője

en: Device ID
hu: Eszközazonosító

en: Device identifier
hu: Eszközazonosító

en: Device manager
hu: Eszközkezelő

en: Device manager which the device belongs to
hu: Az eszközkezelő, amelyhez az eszköz tartozik

en: Device name
hu: Eszköz neve

en: Device role in the device manager
hu: Eszköz szerepe az eszközkezelőben

en: Device type
hu: Eszköztípus

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Dialog Title
hu: Párbeszédablak címe

en: Dialogs use header bar
hu: A párbeszédablakok fejlécsávot használnak

en: Digits
hu: Számjegyek

en: Direction
hu: Irány

en: Disabled text
hu: Letiltott szöveg

en: Displace focus
hu: Fókusz elcsúsztatása

en: Display
hu: Kijelző

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
hu: Egy második visszaléptető nyíl gomb megjelenítése a görgetősáv túlsó szélén

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
hu: Egy második visszaléptető nyíl gomb megjelenítése a lapterület túlsó szélén

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
hu: Egy második előre léptető nyíl gomb megjelenítése a görgetősáv túlsó szélén

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
hu: Egy második előre léptető nyíl gomb megjelenítése a címketerület túlsó szélén

en: Display for the device manager
hu: Az eszközkezelő kijelzője

en: Display of this cursor
hu: A kurzor kijelzője

en: Display the cell
hu: A cella megjelenítése

en: Display the cell sensitive
hu: A cella érzékeny megjelenítése

en: Display the standard backward arrow button
hu: A normál visszaléptető nyíl gomb megjelenítése

en: Display the standard forward arrow button
hu: A normál előre léptető nyíl gomb megjelenítése

en: Display which the device belongs to
hu: A kijelző, amelyhez az eszköz tartozik

en: Do overwrite confirmation
hu: Felülírási megerősítés kérése

en: Documenters
hu: Dokumentáció írói

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
hu: Ne változtassa a csúszka hosszát, legyen mindig a minimális hosszúságú

en: Double Arrows
hu: Dupla nyilak

en: Double Buffered
hu: Dupla pufferelés

en: Double Click Distance
hu: Dupla kattintás távolsága

en: Double Click Time
hu: Dupla kattintás ideje

en: Drag threshold
hu: Húzási küszöb

en: Draw
hu: Rajzolás

en: Draw Indicator
hu: Jelző rajzolása

en: Draw Sensitive
hu: Rajzolás érzékenyre

en: Draw Value
hu: Rajzérték

en: Draw as radio menu item
hu: Kirajzolás választómenü-elemként

en: Draw the toggle button as a radio button
hu: Az átkapcsológomb választógombként megjelenítése

en: Edit Widget
hu: Felületi elem szerkesztése

en: Editability set
hu: Szerkeszthetőség beállítása

en: Editable
hu: Szerkeszthető

en: Editable mode of the CellRenderer
hu: A CellRenderer szerkeszthető módja

en: Edited Cell
hu: Szerkesztett cella

en: Editing
hu: Szerkesztés

en: Editing Canceled
hu: Szerkesztés megszakítva

en: Ellipsize
hu: Kihagyások

en: Ellipsize for item group headers
hu: Az elemcsoport fejléceinek kihagyása

en: Ellipsize set
hu: Kihagyások beállítása

en: Embed Page Setup
hu: Oldalbeállítás beágyazása

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Emoji icon
hu: Emodzsi ikon

en: Enable Accelerators
hu: Gyorsbillentyűk engedélyezése

en: Enable Animations
hu: Animációk bekapcsolása

en: Enable Emoji completion
hu: Emodzsi kiegészítés engedélyezése

en: Enable Event Sounds
hu: Eseményhangok bekapcsolása

en: Enable Grid Lines
hu: Rácsvonalak engedélyezése

en: Enable Mnemonics
hu: Gyorsbillentyűk bekapcsolása

en: Enable Popup
hu: Előugró menü engedélyezése

en: Enable Search
hu: Keresés engedélyezése

en: Enable Tooltips
hu: Buboréksúgók engedélyezése

en: Enable Touchscreen Mode
hu: Érintőképernyő mód engedélyezése

en: Enable Tree Lines
hu: Favonalak engedélyezése

en: Enable primary paste
hu: Elsődleges beillesztés engedélyezése

en: Entry Text Column
hu: Beviteli szövegoszlop

en: Error Bell
hu: Hibacsengő

en: Error color
hu: Hibajelző szín

en: Error color for symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok hibajelző színe

en: Error underline color
hu: Hiba aláhúzásának színe

en: Even Row Color
hu: Páros sorok színe

en: Events
hu: Események

en: Exclusive
hu: Kizárólagos

en: Expand
hu: Kibővítés

en: Expand Both
hu: Két irányban bővül

en: Expand timeout
hu: Időkorlát kiterjesztése

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
hu: Időkorlátok értékének kiterjesztése, ha a felületi elem új területre terjed ki

en: Expanded
hu: Kiterjesztett

en: Expander Column
hu: Kiterjesztő oszlop

en: Expander Size
hu: Kiterjesztő mérete

en: Export filename
hu: Fájlnév exportálása

en: Extra indentation for each level
hu: Az egyes szintek behúzása

en: Extra space at the left and right edges of the menu
hu: Extra terület a menü bal és jobb szélén

en: Extra space at the top and bottom of the menu
hu: Extra terület a menü tetején és alján

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
hu: Extra terület GTK_CAN_DEFAULT gombok felvételéhez

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
hu: Extra terület GTK_CAN_DEFAULT gombokhoz, amely mindig a szegélyen kívül kerül megrajzolásra

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
hu: Extra terület a gyermek és bal/jobb szomszédai között, képpontban megadva

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
hu: Extra terület a gyermek és szomszédai között, képpontokban megadva

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
hu: Extra terület a gyermek és alsó/felső szomszédai között, képpontban megadva

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
hu: A folyamatjelző magasságához adandó extra távolság.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
hu: A folyamatjelző szélességéhez adandó extra távolság.

en: Extra spacing between graphemes
hu: A grafémák közti további térköz

en: Extra widget
hu: Extra felületi elem

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
hu: FALSE hatására a „Láthatatlan karakter” jelenik meg a tényleges szöveg helyett (jelszó módban)

en: FALSE if this represents a real hardware printer
hu: HAMIS, ha ez egy valódi nyomtatóhardvert képvisel

en: FALSE removes outside bevel from entry
hu: HAMIS hatására törlésre kerül a bejegyzés külső élkidolgozása

en: Factor by which to modify the default timeout
hu: Együttható, amellyel módosítandó az alapértelmezett időkorlát

en: Fallback
hu: Tartalék

en: Fallback Icon Theme Name
hu: Tartalék ikontéma neve

en: Fallback set
hu: Tartalék beállítása

en: Fetching networks
hu: Hálózatok lekérése

en: File represented by the row
hu: A sor által képviselt kötet

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename to load and display
hu: A betöltendő és megjelenítendő fájl neve

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Fill Level
hu: Kitöltési szint

en: Filter
hu: Szűrő

en: Fit Model
hu: Illesztés modellhez

en: Fixed Height Mode
hu: Rögzített magasság mód

en: Fixed Size
hu: Rögzített méret

en: Fixed Width
hu: Rögzített szélességű

en: Fixed slider size
hu: Rögzített csúszkahossz

en: Flags
hu: Jelzők

en: Focus Cell
hu: Fókuszált cella

en: Focus Visible
hu: Fókusz látható

en: Focus in Toplevel
hu: Fókusz a felső szinten

en: Focus line dash pattern
hu: Fókuszvonal szaggatási minta

en: Focus linewidth
hu: Fókusz vonalvastagság

en: Focus on click
hu: Fókusz kattintásra

en: Focus on map
hu: Fókusz leképezéskor

en: Focus padding
hu: Fókusz térköz

en: Follow State
hu: Állapot követése

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font Features
hu: Betűjellemzők

en: Font Name
hu: Betűkészlet neve

en: Font description
hu: Betűleírás

en: Font description as a PangoFontDescription struct
hu: Betűkészlet leírása PangoFontDescription struktúraként

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
hu: A betűkészlet leírása, karakterláncként, például: „Sans Italic 12”

en: Font family
hu: Betűkészlet-család

en: Font family set
hu: Betűcsalád beállítása

en: Font features
hu: Betűjellemzők

en: Font features as a string
hu: Betűjellemzők karakterláncként

en: Font features set
hu: Beállított betűjellemzők

en: Font name
hu: Betűkészlet neve

en: Font options
hu: Betűbeállítások

en: Font points
hu: Betűpontok

en: Font resolution
hu: Betűfelbontás

en: Font scale
hu: Betűkészlet méretezése

en: Font scale set
hu: Betű méretezése

en: Font scaling factor
hu: Betű méretezésének együtthatója

en: Font size
hu: Betűméret

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
hu: A betűkészlet mérete, az alapértelmezett betűkészletméret arányával kifejezve. Ez megfelelően alkalmazkodik a témaváltásokhoz, így a használata javasolt. A Pango előre meghatároz bizonyos arányokat, mint például a PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
hu: A betűkészlet mérete Pango egységekben

en: Font size in points
hu: Betűméret pontokban

en: Font size set
hu: Betűméret beállítása

en: Font stretch
hu: Betűnyújtás

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
hu: A betűkészlet nyújtása, mint PangoStretch, például: PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
hu: Betűszélesség beállítása

en: Font style
hu: Betűstílus

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
hu: A betűkészlet stílusa, mint PangoStyle, például: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
hu: Betűstílus beállítása

en: Font variant
hu: Betűváltozat

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
hu: A betűkészlet változata, mint PangoVariant, például: PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
hu: Betűváltozat beállítása

en: Font weight
hu: Betűvastagság

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
hu: A betűkészlet súlya egész számként; az előre megadott értékek a PangoWeight tulajdonságban találhatók; például PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
hu: Betű vastagságának beállítása

en: Fontconfig configuration timestamp
hu: Fontconfig konfigurációs időbélyeg

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
hu: A képarány beállítása a keret gyermekével megegyezőre

en: Foreground RGBA
hu: Előtérszín RGBA

en: Foreground color
hu: Előtérszín

en: Foreground color as RGBA
hu: Előtérszín RGBA-ként

en: Foreground color as a GdkColor
hu: Előtérszín GdkColor-ként

en: Foreground color as a GdkRGBA
hu: Előtérszín GdkRGBA-ként

en: Foreground color as a string
hu: Előtérszín karakterláncként

en: Foreground color for symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok előtérszíne

en: Foreground color name
hu: Előtérszín neve

en: Foreground set
hu: Előtér beállítása

en: Forward stepper
hu: Előre léptető

en: Fraction
hu: Tört

en: Frame shadow
hu: Keretárnyék

en: GIcon for primary icon
hu: Az elsődleges ikon GIconja

en: GIcon for secondary icon
hu: A másodlagos ikon GIconja

en: GTK Modules
hu: GTK-modulok

en: GType of the widget
hu: A felületi elem GType típusa

en: GdkPixbufAnimation to display
hu: A megjelenítendő GdkPixbuf animáció

en: GdkWindow to receive events about
hu: Események fogadása ezen GdkWindow-ról

en: Gravity
hu: Gravitáció

en: Grid line pattern
hu: Rács vonalmintája

en: Grid line width
hu: Rácsvonal vastagsága

en: Group
hu: Csoport

en: Group Name
hu: Csoportnév

en: Group name for tab drag and drop
hu: Csoportnév lapok húzd és ejtsd műveleténél

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
hu: Az ablak elsődleges és másodlagos címkéit tartalmazó GtkBox

en: GtkCloudprintAccount instance
hu: GtkCloudprintAccount példány

en: GtkStyleContext to get style from
hu: A stílus lekéréséhez használt GtkStyleContext

en: Handle Size
hu: Fogantyúméret

en: Handle only touch events
hu: Csak érintési események kezelése

en: Handle position
hu: Fogantyú helye

en: Has Entry
hu: Van bevitel

en: Has Frame
hu: Van kerete

en: Has Menu
hu: Van menüje

en: Has Opacity Control
hu: Van átlátszóság-vezérlés

en: Has Origin
hu: Van eredete

en: Has Selection
hu: Van kijelölése

en: Has Subtitle
hu: Van felirata

en: Has alpha
hu: Van alfája

en: Has default
hu: Alapértelmezett-e

en: Has depth buffer
hu: Van mélységpuffere

en: Has focus
hu: Rajta van a fókusz

en: Has padding
hu: Van térköze

en: Has palette
hu: Van palettája

en: Has selection
hu: Rendelkezik kijelöléssel

en: Has stencil buffer
hu: Van stencilpuffere

en: Has tooltip
hu: Rendelkezik buboréksúgóval

en: Header Padding
hu: Fejléc térköze

en: Header Relief
hu: Fejléc kiemelése

en: Header Spacing
hu: Fejléc térköze

en: Header image
hu: Fejléckép

en: Header image for the assistant page
hu: A varázslóoldal fejlécképe

en: Headers Clickable
hu: A fejlécekre lehet kattintani

en: Headers Visible
hu: A fejlécek láthatóak

en: Heading
hu: Címsor

en: Height
hu: Magasság

en: Height of text selection handles
hu: Szövegkijelölő fogantyúk magassága

en: Height of the bottom margin in pixels
hu: Az alsó margó magassága képpontokban megadva

en: Height of the top margin in pixels
hu: A felső margó magassága képpontokban megadva

en: Height request
hu: Magasságkérés

en: Help Button
hu: Súgó gomb

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Hide the titlebar during maximization
hu: A címsor elrejtése maximalizáláskor

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
hu: Segítség az asztali környezet számára, hogy megállapítsa, milyen ablak is ez és hogyan kell kezelni.

en: Hints for the text field behaviour
hu: Javaslatok a szövegmező viselkedéséhez

en: Homogeneous
hu: Homogén

en: Homogeneous sizing
hu: Homogén méretezés

en: Horizontal Adjustment
hu: Vízszintes igazítás

en: Horizontal Alignment
hu: Vízszintes igazítás

en: Horizontal Expand
hu: Vízszintesen bővül

en: Horizontal Expand Set
hu: Vízszintes bővülés beállítva

en: Horizontal Offset
hu: Vízszintes eltolás

en: Horizontal Padding
hu: Vízszintes térköz

en: Horizontal Scroll Arrow Length
hu: Vízszintes görgetőnyíl hossza

en: Horizontal Scrollable Policy
hu: Vízszintes görgethető irányelve

en: Horizontal Scrollbar Policy
hu: Vízszintes görgetősáv irányelv

en: Horizontal Separator Width
hu: Vízszintes elválasztó szélessége

en: Horizontal adjustment
hu: Vízszintes igazítás

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
hu: A görgethető felületi elem és vezérlője között megosztott vízszintes igazítás

en: Horizontal alignment
hu: Vízszintes igazítás

en: Horizontal alignment for child
hu: Gyermek vízszintes illesztése

en: Horizontal options
hu: Vízszintes beállítások

en: Horizontal padding
hu: Vízszintes térköz

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
hu: A gyermek vízszintes pozíciója a rendelkezésre álló területen. A 0.0 balra igazítást jelent, az 1.0 pedig jobbra igazítást.

en: Horizontal scale
hu: Vízszintes méretezés

en: Horizontal separation
hu: Vízszintes elválasztás

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
hu: A cellák közötti vízszintes távolság. Páros számnak kell lennie

en: Horizontal spacing
hu: Vízszintes térköz

en: Horizontally homogeneous
hu: Vízszintesen homogén

en: Horizontally homogeneous sizing
hu: Vízszintesen homogén méretezés

en: Hover Expand
hu: Lebegtetés kiterjesztése

en: Hover Selection
hu: Lebegő kijelölés

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
hu: Milyen messzire mozduljon el X irányba a nyíl a gomb lenyomására

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
hu: Milyen messze mozogjon el X irányban a gyermek a gomb megnyomása esetén

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
hu: Milyen messzire mozduljon el Y irányba a nyíl a gomb lenyomására

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
hu: Milyen messze mozogjon el Y irányban a gyermek a gomb megnyomása esetén

en: How long to show the last input character in hidden entries
hu: Meddig jelenjen meg az utoljára bevitt karakter a rejtett bejegyzésekben

en: How the size of the content should be determined
hu: Hogyan határozandó meg a tartalom mérete

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hu: A szöveg és az ikon hogyan helyezkednek el egymáshoz képest

en: How to align the lines
hu: A sorok igazításának módja

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
hu: A karakterlánc több sorba törésének módja, ha a cellamegjelenítőnek nincs elég helye a karakterlánc teljes megjelenítésére

en: How to draw the input method preedit string
hu: A beviteli módszer előszerkesztési karakterláncának kirajzolása

en: How to draw the input method statusbar
hu: A beviteli módszer állapotsorának kirajzolása

en: How to draw the toolbar
hu: Az eszköztár kirajzolása

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
hu: A gombok elrendezése a dobozon belül. A lehetséges értékek: spread, edge, start és end

en: How to position in extra horizontal space
hu: Pozicionálás módja extra vízszintes térben

en: How to position in extra vertical space
hu: Pozicionálás módja extra függőleges térben

en: ID
hu: Azonosító

en: ID Column
hu: Azonosítóoszlop

en: IM Preedit style
hu: IM előszerkesztési stílus

en: IM Status style
hu: IM-állapotstílus

en: IM module
hu: Beviteli mód modul

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon Name
hu: Ikonnév

en: Icon Prelight
hu: Ikon elővilágítása

en: Icon Set
hu: Ikonkészlet

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: Icon Sizes
hu: Ikonméretek

en: Icon Theme Name
hu: Ikontéma neve

en: Icon View Model
hu: Ikonnézet-modell

en: Icon for this window
hu: Az ablak ikonja

en: Icon name
hu: Ikonnév

en: Icon name for primary icon
hu: Az elsődleges ikon neve

en: Icon name for secondary icon
hu: A másodlagos ikon neve

en: Icon of the row
hu: A sor ikonja

en: Icon set
hu: Ikonkészlet

en: Icon set to display
hu: A megjelenítendő ikonkészlet

en: Icon size
hu: Ikonméret

en: Icon size set
hu: Ikonméret beállítva

en: Icon spacing
hu: Ikontávolság

en: Icon widget
hu: Ikon felületi elem

en: Icon widget to display in the item
hu: Az elemben megjelenítendő ikon felületi elem

en: Icon's count
hu: Ikon száma

en: Icon's label
hu: Ikon címkéje

en: Icon's style context
hu: Ikon stíluskörnyezete

en: Iconic
hu: Ikonszerű

en: Icons
hu: Ikonok

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
hu: Ha FALSE, nem lehet más szöveget megadni, csak a meglévőket kiválasztani

en: If TRUE, a heading is displayed
hu: Ha IGAZ, akkor megjelenik egy fejléc

en: If TRUE, day names are displayed
hu: Ha IGAZ, akkor a napok nevei megjelennek

en: If TRUE, details are shown
hu: Ha IGAZ, akkor megjelenítésre kerülnek a részletek

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
hu: Ha IGAZ, akkor a noteszen a jobb egérgomb megnyomására előugrik egy menü, amellyel egy adott oldalra lehet ugrani

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
hu: Ha IGAZ, akkor görgetősávok kerülnek megjelenítésre, ha túl sok lap látszana

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
hu: Ha az értéke TRUE, a gyermek gyermekek egy másodlagos csoportjában jelenik meg; hasznos például súgógombokhoz

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
hu: Ha TRUE, akkor a gyermek a kért méretnél kisebbre is zsugorítható

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
hu: Ha TRUE, akkor a gyermek kinyúlik és összezsugorodik a bekeretezett felületi elemmel együtt

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
hu: Ha az értéke TRUE, akkor a gyermek nem lesz homogén méretezés alanya

en: If TRUE, the columns are all the same width
hu: Ha IGAZ, akkor az oszlopok egyforma szélesek

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
hu: Ha IGAZ, akkor az ablak kizárólagos (más ablakok nem használhatók addig, amíg ez látszik)

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
hu: Ha IGAZ, a felbukkanó ablak meg fog jelenni az egyetlen találathoz.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
hu: Ha IGAZ, a felbukkanó ablak szélessége azonos lesz a mező szélességével

en: If TRUE, the rows are all the same height
hu: Ha IGAZ, akkor a sorok egyforma magasak

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
hu: Ha IGAZ, akkor a kiválasztott hónap nem módosítható

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
hu: Ha TRUE, akkor a tábla cellái egyforma magasak/szélesek

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
hu: Ha IGAZ, akkor a felületi elem fogadja fókuszálás esetén az alapértelmezett műveletet

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
hu: Ha IGAZ, akkor az ablak kizárólagos (más ablakok nem használhatók addig, amíg ez látszik)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
hu: Ha TRUE, a rejtett felületi elemeket mellőzi a csoport méretének meghatározásakor

en: If TRUE, users can resize the window
hu: Ha IGAZ, akkor a felhasználók átméretezhetik az ablakot

en: If TRUE, week numbers are displayed
hu: Ha IGAZ, akkor megjelenítésre kerül a hetek sorszáma

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
hu: Jelenjen-e meg egy nyíl, ha az eszköztár nem fér ki

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hu: Ha a rendelkezésre álló vízszintes hely nagyobb, mint a gyermek által igényelt, akkor mennyit használjon el belőle a gyermek. A 0.0 semennyit jelent, az 1.0 pedig az egészet.

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hu: Ha a rendelkezésre álló függőleges hely nagyobb, mint a gyermek által igényelt, akkor mennyit használjon el belőle a gyermek. A 0.0 semennyit jelent, az 1.0 pedig az egészet.

en: If other nodes can see this node
hu: Láthatják-e más csomópontok ezt a csomópontot

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
hu: Ha be van állítva, akkor a címketulajdonságban szereplő aláhúzás karakter azt jelzi, hogy a következő karakter legyen a menüben a hívóbetű.

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
hu: Ha be van állítva, egy aláhúzás a szövegben a következő karakter hívóbetűként való használatát jelzi

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
hu: Ha be van állítva, akkor a címke egy gyári elemet választ ki megjelenítés helyett

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
hu: Ha be van állítva, a túl széles szövegsorok áttördelésre kerülnek

en: If the insertion cursor is shown
hu: A beszúrási kurzor látható-e

en: If the toggle button is in an "in between" state
hu: Az átkapcsoló gomb egy „köztes” állapotban legyen-e

en: If the toggle button should be pressed in
hu: Az átkapcsoló gomb le legyen-e nyomva?

en: If the toggle part of the button is displayed
hu: A gomb átkapcsoló része ki legyen-e rajzolva

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
hu: Az ablakot meg kell-e semmisíteni a szülővel együtt

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
hu: Az ablak címsora elrejtendő-e az ablak maximalizálásakor

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
hu: Ha be van állítva tördelés, a tördelés módját vezérli

en: Ignore hidden
hu: Rejtettek mellőzése

en: Image
hu: Kép

en: Image position
hu: Kép helye

en: Image spacing
hu: Képtávolság

en: Image widget
hu: Kép felületi elem

en: Include an 'Other…' item
hu: „Egyéb…” elem felvétele

en: Inconsistent
hu: Inkonzisztens

en: Inconsistent state
hu: Inkonzisztens állapot

en: Indent
hu: Behúzás

en: Indent Expanders
hu: Kiterjesztők behúzása

en: Indent set
hu: Behúzás beállítva

en: Indicates that editing has been canceled
hu: Jelzi, hogy a szerkesztés meg lett szakítva

en: Indicates where scroll arrows should be placed
hu: Jelzi a görgetőnyilak elhelyezkedését

en: Indicator Size
hu: Jelző mérete

en: Indicator Spacing
hu: Jelző térköze

en: Indicator size
hu: Jelző mérete

en: Inherit
hu: Öröklött

en: Initial gap
hu: Kezdeti rés

en: Initial gap before the first tab
hu: Kezdeti rés az első lap előtt

en: Initial value
hu: Kiindulási érték

en: Inline completion
hu: Soron belüli kiegészítés

en: Inline selection
hu: Beágyazott kiválasztás

en: Inner Border
hu: Belső szegély

en: Inner border
hu: Belső szegély

en: Inner border space
hu: Belső szegélyterület

en: Input mode for the device
hu: Az eszköz beviteli módja

en: Input source
hu: Beviteli forrás

en: Inspected
hu: Felügyelt

en: Inspected widget
hu: Felügyelt felületi elem

en: Interior Focus
hu: Belső fókusz

en: Internal padding
hu: Belső térköz

en: Interpolate size
hu: Méret interpolációja

en: Invert direction slider moves to increase range value
hu: Csúszka irányának megfordítása a tartományérték növeléséhez

en: Invert the direction in which the level bar grows
hu: A szintsáv növekedési irányának megfordítása

en: Invert the direction in which the progress bar grows
hu: A folyamatjelző növekedési irányának megfordítása

en: Inverted
hu: Fordított

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Invisible character
hu: Láthatatlan karakter

en: Invisible character set
hu: Láthatatlan karakter beállítva

en: Invisible set
hu: Láthatatlan beállítva

en: Is Active
hu: Aktív-e

en: Is Expanded
hu: Kiterjesztett-e

en: Is Expander
hu: Kiterjesztő

en: Is Showing
hu: Megjelenik

en: Is Virtual
hu: Virtuális-e

en: Is focus
hu: Fókusz-e

en: Is important
hu: Fontos-e

en: Is maximized
hu: Maximalizálva van-e

en: Item Orientation
hu: Elem tájolása

en: Item Padding
hu: Elem térköze

en: Job Count
hu: Feladatszám

en: Job Name
hu: Feladatnév

en: Justification
hu: Sorkizárás

en: Justification set
hu: Sorkizárás beállítva

en: Key Theme Name
hu: Billentyűtéma neve

en: Keybinding to activate the menu bar
hu: A menüsort aktiváló billentyűkombináció

en: Keynav Cursor Only
hu: Billentyűnavigáció csak kurzorral

en: Keynav Wrap Around
hu: Körkörös billentyűnavigáció

en: Kinetic Scrolling
hu: Kinetikus görgetés

en: Kinetic scrolling mode.
hu: Kinetikus görgetés mód.

en: Label
hu: Címke

en: Label fill
hu: Címkekitöltés

en: Label for the tab containing custom widgets.
hu: Az egyéni felületi elemeket tartalmazó lap címkéje

en: Label widget
hu: Címke felületi elem

en: Label xalign
hu: Címke vízszintes igazítása

en: Label yalign
hu: Címke függőleges igazítása

en: Language
hu: Nyelv

en: Language for which features have been selected
hu: Nyelv, amelyhez a jellemzők ki lettek választva

en: Language set
hu: Nyelv beállítása

en: Largest possible value for the "position" property
hu: A „Pozíció” tulajdonság lehető legnagyobb értéke

en: Layout style
hu: Elrendezés stílusa

en: Left Attach
hu: Bal csatolás

en: Left Margin
hu: Bal oldali margó

en: Left Padding
hu: Bal térköz

en: Left attachment
hu: Bal csatolás

en: Left gravity
hu: Bal gravitáció

en: Left margin
hu: Bal oldali margó

en: Left margin set
hu: Bal margó beállítva

en: Left, right, or center justification
hu: Balra, jobbra vagy középre igazítás

en: Length of scale's slider
hu: A csúszka hossza

en: Length of step buttons at ends
hu: A végeken látható léptetőgombok hossza

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
hu: A kurzor villogási ciklusának hossza ezredmásodpercben

en: Length of the text currently in the buffer
hu: A pufferben lévő szöveg hossza

en: Length of the text currently in the entry
hu: A beviteli mezőben lévő szöveg aktuális hossza

en: Letter Spacing
hu: Betűköz

en: Letter spacing set
hu: Betűköz beállítása

en: Level Indentation
hu: Szintbehúzás

en: License
hu: Licenc

en: License Type
hu: Licenctípus

en: Limit
hu: Korlátozás

en: Line wrap
hu: Sorok tördelése

en: Line wrap mode
hu: Sorok tördelésének módja

en: List of authors of the program
hu: A program szerzőinek listája

en: List of classes
hu: Osztályok listája

en: List of currently active GTK modules
hu: Az éppen aktív GTK-modulok listája

en: List of icon names
hu: Ikonnevek listája

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
hu: Ikonméretek listája (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
hu: A program dokumentációját író emberek listája

en: List of people who have contributed artwork to the program
hu: Azon emberek listája, akik alkotásaikat adták a programhoz

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
hu: Az alapértelmezés szerint használandó GtkPrintBackend háttérprogramok listája

en: Loading
hu: Betöltés

en: Local Only
hu: Csak helyi

en: Local only
hu: Csak helyi

en: Location
hu: Hely

en: Location to Select
hu: Kiválasztandó hely

en: Lock Text
hu: Zárolási szöveg

en: Lock Tooltip
hu: Zárolási buboréksúgó

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
hu: Az oszlop rendezése ezen logikai oszloprendezési azonosító alapján, ha kiválasztják rendezésre

en: Logo
hu: Logó

en: Logo Icon Name
hu: Logóikon neve

en: Long press time
hu: Hosszú lenyomás ideje

en: Lower stepper sensitivity
hu: Alsó léptető érzékenysége

en: Major
hu: Elsődleges

en: Major version number
hu: Elsődleges verziószám

en: Make the expanders indented
hu: A kiterjesztők behúzása

en: Manual Capabilities
hu: Kézi képességek

en: Margin
hu: Margó

en: Margin Accumulates
hu: Margóegyesítés

en: Margin on Bottom
hu: Alsó margó

en: Margin on End
hu: Záró margó

en: Margin on Left
hu: Bal margó

en: Margin on Right
hu: Jobb margó

en: Margin on Start
hu: Kezdő margó

en: Margin on Top
hu: Felső margó

en: Mark name
hu: Jelölés neve

en: Marked up text to render
hu: Megjelenítendő formázott szöveg

en: Markup
hu: Jelölőkód

en: Markup column
hu: Jelölőkódoszlop

en: Maximal Position
hu: Maximális pozíció

en: Maximum Children Per Line
hu: Gyermekek soronkénti maximális száma

en: Maximum Content Height
hu: Legnagyobb tartalommagasság

en: Maximum Content Width
hu: Legnagyobb tartalomszélesség

en: Maximum Height
hu: Maximális magasság

en: Maximum Value
hu: Maximális érték

en: Maximum Width
hu: Maximális szélesség

en: Maximum Width In Characters
hu: Maximális szélesség karakterben

en: Maximum age of recently used files, in days
hu: A legutóbb használt fájlok maximális kora napokban

en: Maximum allowed width of the column
hu: Az oszlop engedélyezett maximális szélessége

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
hu: Egy kiterjeszthető elemnek adható terület legnagyobb mérete

en: Maximum child expand
hu: Gyermek legnagyobb kiterjedése

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
hu: Két kattintás közötti maximális távolság, amely még dupla kattintásnak tekintendő (képpontban)

en: Maximum length
hu: Maximális hossz

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
hu: A bejegyzésben felhasználható karakterek maximális száma. Ha nulla, akkor nincs maximum.

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
hu: Két kattintás közötti maximális idő, amely még dupla kattintásnak tekintendő (ezredmásodpercben)

en: Maximum value level for the bar
hu: A sáv maximális értékszintje

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
hu: A sáv által megjeleníthető maximális értékszint

en: Maximum width in characters
hu: Maximális szélesség karakterekben

en: Menu
hu: Menü

en: Menu bar accelerator
hu: Menüsor-gyorsbillentyű

en: Menu label
hu: Menücímke

en: Menu model
hu: Menümodell

en: Menu name
hu: Menünév

en: Menu type hint
hu: Menütípus javaslat

en: Menu window type hint
hu: Menüablaktípus javaslat

en: Menubar
hu: Menüsáv

en: Merged UI definition
hu: Összefésült UI-definíció

en: Message Buttons
hu: Üzenetgombok

en: Message Type
hu: Üzenettípus

en: Message area
hu: Üzenetterület

en: Minimal Position
hu: Minimális pozíció

en: Minimum Children Per Line
hu: Gyermekek soronkénti minimális száma

en: Minimum Content Height
hu: Legkisebb tartalommagasság

en: Minimum Content Width
hu: Legkisebb tartalomszélesség

en: Minimum Height
hu: Minimális magasság

en: Minimum Key Length
hu: Minimális kulcshossz

en: Minimum Slider Length
hu: Minimális csúszkahossz

en: Minimum Value
hu: Minimális érték

en: Minimum Width
hu: Minimális szélesség

en: Minimum allowed width of the column
hu: Az oszlop engedélyezett minimális szélessége

en: Minimum cached height
hu: Minimális gyorsítótárazott magasság

en: Minimum cached width
hu: Minimális gyorsítótárazott szélesség

en: Minimum child height
hu: Gyermek minimális magassága

en: Minimum child width
hu: Gyermek minimális szélessége

en: Minimum height for blocks that fill the bar
hu: A sávot kitöltő blokkok minimális magassága

en: Minimum height for filling blocks
hu: Kitöltő blokkok minimális magassága

en: Minimum height of buttons inside the box
hu: Egy mezőn belüli gombok minimális magassága

en: Minimum horizontal bar height
hu: Vízszintes sáv minimális magassága

en: Minimum horizontal bar width
hu: Vízszintes sáv minimális szélessége

en: Minimum horizontal height of the progress bar
hu: A folyamatjelző minimális vízszintes magassága

en: Minimum length of scrollbar slider
hu: A görgetősáv csúszkájának minimális hossza

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
hu: A keresési kulcs minimális hossza egyezések kereséséhez

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
hu: Minimális idő, ameddig a mutatónak a menüelem felett kell állnia, hogy megjelenjen az almenü

en: Minimum value level for the bar
hu: A sáv minimális értékszintje

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
hu: A sáv által megjeleníthető minimális értékszint

en: Minimum vertical bar height
hu: Függőleges sáv minimális magassága

en: Minimum vertical bar width
hu: Függőleges sáv minimális szélessége

en: Minimum width for blocks that fill the bar
hu: A sávot kitöltő blokkok minimális szélessége

en: Minimum width for filling blocks
hu: Kitöltő blokkok minimális szélessége

en: Minimum width of buttons inside the box
hu: Egy mezőn belüli gombok minimális szélessége

en: Minor
hu: Másodlagos

en: Minor version number
hu: Másodlagos verziószám

en: Mnemonic key
hu: Mnemonikus billentyű

en: Mnemonic widget
hu: Mnemonikus felületi elem

en: Mnemonics Visible
hu: Hívóbetűk láthatók

en: Modal
hu: Kizárólagos

en: Mode
hu: Mód

en: Model
hu: Modell

en: Model column to search through during interactive search
hu: Az interaktív kereséskor keresendő modelloszlop

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hu: A modellnek az ikon pixbuf értékének lekérdezéséhez használt oszlopa

en: Model column used to retrieve the text from
hu: A modellnek a szöveg lekérdezéséhez használt oszlopa

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hu: A modellnek a szöveg lekérdezéséhez használt oszlopa Pango jelölőkódok használata esetén

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
hu: Azok a módok, amelyekben a hívó alkalmazás megnyithatja az oldalsávban kiválasztott helyeket

en: Monospace
hu: Rögzített szélességű

en: Month
hu: Hónap

en: Mount represented by the row
hu: A sor által képviselt csatolás

en: Name
hu: Név

en: Name of a icon theme to fall back to
hu: A tartalék ikontéma neve

en: Name of icon theme to use
hu: A használandó ikontéma neve

en: Name of key theme to load
hu: A betöltendő billentyűtéma neve

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
hu: Az alapértelmezés szerint használandó GtkFileChooser háttérprogram neve

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
hu: A használni kívánt kurzortéma neve, vagy NULL az alapértelmezett téma használatához

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
hu: A betűkészlet-család megnevezése, például Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
hu: A nyomtató neve

en: Name of the themed icon for this window
hu: Az ablak témaikonja

en: Name of the volume
hu: A kötet neve

en: Name of theme to load
hu: A betöltendő téma neve

en: Name of visible child
hu: A látható gyermek neve

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
hu: A szöveges címkére hivatkozáshoz használt név. NULL a név nélküli címkékhez

en: Needs Attention
hu: Figyelmet kér

en: New Row
hu: Új sor

en: No Month Change
hu: Nincs hónapváltás

en: No show all
hu: Összes megjelenítése hatástalan

en: Non-Homogeneous
hu: Nem homogén

en: Not Authorized Tooltip
hu: Nincs felhatalmazás buboréksúgó

en: Number of Pages
hu: Oldalak száma

en: Number of Pages To Print
hu: Nyomtatandó oldalak száma

en: Number of axes in the device
hu: Az eszköz tengelyeinek száma

en: Number of characters to leave space for in the entry
hu: Hely kihagyása a bejegyzésben ennyi karakternek

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns to display
hu: A megjelenítendő oszlopok száma

en: Number of concurrent touches
hu: Egyidejű érintések száma

en: Number of jobs queued in the printer
hu: A nyomtatón sorba állított feladatok száma

en: Number of lines
hu: Sorok száma

en: Number of pixels around the content pages.
hu: A tartalomoldalak körüli képpontok száma

en: Number of pixels around the header.
hu: Képpontok száma a fejléc körül

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
hu: A görgetősáv és a görgetett ablak közötti távolság képpontokban megadva

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
hu: A bejegyzésnek balra, a képernyőről legörgetett képpontjainak száma

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
hu: Hány képpontnyi távolságot mozoghat el a kurzor a húzás megkezdése előtt

en: Number of points
hu: Pontok száma

en: Number of points needed to trigger the gesture
hu: A mozdulat aktiválásához szükséges pontok száma

en: Number of recently used files
hu: A legutóbb használt fájlok száma

en: Numeric
hu: Szám

en: OK Button
hu: OK gomb

en: Obey child
hu: Gyermek követése

en: Odd Row Color
hu: Páratlan sorok színe

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
hu: Szöveg eltolása az alapvonal fölé (ha az eltolás negatív, az alapvonal alá)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
hu: Az alapvonal feletti szövegeltolás (az alapvonal alatti, ha negatív érték), Pango egységekben megadva

en: Opacity for Widget
hu: A felületi elem áttetszősége

en: Opacity of the selection box
hu: A választómező átlátszósága

en: Opcode
hu: Műveletkód

en: Opcode for XInput2 requests
hu: Műveletkód XInput2 kérésekhez

en: Open Flags
hu: Megnyitás jelzői

en: OpenType Font Features to use
hu: Használandó OpenType betűjellemzők

en: Option Value
hu: Opcióérték

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
hu: A gyermek vízszintes viselkedését meghatározó beállítások

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
hu: A gyermek függőleges viselkedését meghatározó beállítások

en: Orientation
hu: Elhelyezkedés

en: Overlay Scrolling
hu: Átfedő görgetés

en: Overlay scrolling mode
hu: Átfedő görgetés mód

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
hu: A felületi elem magasságkérésének újradefiniálása, vagy -1, ha az eredeti kérést kell használni

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
hu: A felületi elem szélességkérésének újradefiniálása, vagy -1, ha az eredeti kérést kell használni

en: Overwrite mode
hu: Felülírás mód

en: Pack Type
hu: Csomagolás típusa

en: Pack direction
hu: Csomagolás iránya

en: Pack type
hu: Csomag típusa

en: Pad device
hu: Táblaeszköz

en: Pad device to control
hu: Vezérlendő táblaeszköz

en: Padding
hu: Térköz

en: Padding around icon view items
hu: Az ikonnézet elemei körüli térköz

en: Padding that should be put around icons in the tray
hu: A tálcaikonok körüli kitöltés

en: Page
hu: Lap

en: Page Increment
hu: Oldalnövekmény

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Page Size
hu: Oldalméret

en: Page complete
hu: Az oldal kitöltve

en: Page title
hu: Oldalcím

en: Page type
hu: Oldal típusa

en: Palette to use in the color selector
hu: A színválasztóban használandó paletta

en: Paragraph background RGBA
hu: Bekezdés-háttérszín RGBA-ja

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
hu: Bekezdés-háttérszín RGBA-ja GdkRGBA-ként

en: Paragraph background color
hu: Bekezdés háttérszíne

en: Paragraph background color as a GdkColor
hu: Bekezdés háttérszíne, mint GdkColor

en: Paragraph background color as a string
hu: Bekezdés háttérszíne karakterláncként

en: Paragraph background color name
hu: Bekezdés háttérszínének neve

en: Paragraph background set
hu: Bekezdés háttérszínének beállítása

en: Parent
hu: Szülő

en: Parent widget
hu: Szülő felületi elem

en: Pass Through
hu: Átküldés

en: Pass through input, does not affect main child
hu: A bemenet átküldése, nem befolyásolja a fő gyermeket

en: Password Hint Timeout
hu: Jelszótipp időtúllépése

en: Paste target list
hu: Beillesztési céllista

en: Path of the volume
hu: A kötet elérési útja

en: Pattern
hu: Minta

en: Paused Printer
hu: Nyomtató felfüggesztve

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Pixbuf Expander Closed
hu: Pixbuf zárt kiterjesztő

en: Pixbuf Expander Open
hu: Pixbuf nyílt kiterjesztő

en: Pixbuf Object
hu: Pixbuf objektum

en: Pixbuf column
hu: Pixbuf oszlop

en: Pixbuf for closed expander
hu: Pixbuf egy zárt kiterjesztőhöz

en: Pixbuf for open expander
hu: Pixbuf egy nyílt kiterjesztőhöz

en: Pixel size
hu: Képpontméret

en: Pixel size to use for named icon
hu: Megnevezett ikon képpontmérete

en: Pixels Above Lines
hu: Sorok feletti képpontok

en: Pixels Below Lines
hu: Sorok alatti képpontok

en: Pixels Inside Wrap
hu: Tördelésen belüli képpontok

en: Pixels above lines
hu: Vonalak feletti képpontok

en: Pixels above lines set
hu: Vonal feletti képpontok beállítva

en: Pixels below lines
hu: Vonalak alatti képpontok

en: Pixels below lines set
hu: Vonal alatti képpontok beállítva

en: Pixels inside wrap
hu: Tördelésen belüli képpontok

en: Pixels inside wrap set
hu: Tördelésen belüli képpontok beállítva

en: Pixels of blank space above paragraphs
hu: A bekezdések feletti üres terület, képpontokban megadva

en: Pixels of blank space below paragraphs
hu: A bekezdések alatti üres terület, képpontokban megadva

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
hu: A bekezdés áttördelt sorai közötti üres terület, képpontokban megadva

en: Pixels of extra space on all four sides
hu: Extra hely képpontokban mind a négy oldalon

en: Pixels of extra space on the bottom side
hu: Extra hely képpontokban az alsó oldalon

en: Pixels of extra space on the end
hu: Extra hely képpontokban a végén

en: Pixels of extra space on the left side
hu: Extra hely képpontokban a bal oldalon

en: Pixels of extra space on the right side
hu: Extra hely képpontokban a jobb oldalon

en: Pixels of extra space on the start
hu: Extra hely képpontokban a kezdetén

en: Pixels of extra space on the top side
hu: Extra hely képpontokban a felső oldalon

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
hu: A görgetősávok elhelyezése a görgetett ablak élei közé

en: Placeholder text
hu: Helykitöltő szöveg

en: Pointing to
hu: Erre mutatva

en: Populate all
hu: Összes feltöltése

en: Popup
hu: Felbukkanó

en: Popup Fixed Width
hu: Rögzített szélességű felugró

en: Popup completion
hu: Kiegészítések legördülő menüként

en: Popup set width
hu: Felbukkanó halmaz szélessége

en: Popup shown
hu: Felbukkanók megjelenítése

en: Popup single match
hu: Egyetlen találat felbukkanása

en: Position
hu: Pozíció

en: Position Set
hu: Pozíció beállítva

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
hu: A keretelválasztó helye képpontokban megadva (a 0 a bal/felső oldalt jelenti)

en: Position of the handle relative to the child widget
hu: A fogantyú helye a gyermek felületi elemhez képest megadva

en: Position of the item within this group
hu: Az elem pozíciója a csoporton belül

en: Position to place the bubble window
hu: Pozíció, ahova a buborékablak kerül

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
hu: Elhelyezési javaslatok ahhoz, amikor a menü kieshez a képernyőről

en: Preview Widget Active
hu: Előkép felületi elem aktív

en: Preview text
hu: Mintaszöveg

en: Preview widget
hu: Előnézet felületi elem

en: Primary GIcon
hu: Elsődleges GIcon

en: Primary button warps slider
hu: Elsődleges gomb ugratja a csúszkát

en: Primary icon activatable
hu: Elsődleges ikon aktiválható

en: Primary icon name
hu: Elsődleges ikonnév

en: Primary icon sensitive
hu: Elsődleges ikon érzékeny

en: Primary icon tooltip markup
hu: Elsődleges ikon buboréksúgójának jelölőkódja

en: Primary icon tooltip text
hu: Elsődleges ikon buboréksúgó-szövege

en: Primary pixbuf
hu: Elsődleges pixbuf

en: Primary pixbuf for the entry
hu: A beviteli mező elsődleges pixbufja

en: Primary stock ID
hu: Elsődleges alap azonosító

en: Primary storage type
hu: Elsődleges tárolótípus

en: Print Settings
hu: Nyomtatási beállítások

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Printer ID
hu: Nyomtatóazonosító

en: Printer settings
hu: Nyomtató beállításai

en: Printer to print the job to
hu: A feladat nyomtatásához használandó nyomtató

en: Product ID
hu: Termékazonosító

en: Program name
hu: Programnév

en: Program version
hu: Programverzió

en: Progress Border
hu: Folyamatjelző szegélye

en: Progress Fraction
hu: Előrehaladás törtrésze

en: Progress Pulse Step
hu: Előrehaladás lépésegysége

en: Propagate Natural Height
hu: Természetes magasság propagálása

en: Propagate Natural Width
hu: Természetes szélesség propagálása

en: Propagation phase
hu: Terjesztési fázis

en: Propagation phase at which this controller is run
hu: Az a terjesztési fázis, amelyben ez a vezérlő fut

en: Property name
hu: Tulajdonságnév

en: Pulse
hu: Pulzus

en: Pulse Step
hu: Pulzuslépés

en: Pulse of the spinner
hu: A forgó mérete

en: Purpose
hu: Cél

en: Purpose of the text field
hu: A szövegmező célja

en: RGBA Color
hu: RGBA szín

en: Radio state
hu: Választógomb állapot

en: Ratio
hu: Arány

en: Reads the current value, or sets a new value
hu: Kiolvassa az aktuális értéket, vagy beállít egy újat

en: Receives default
hu: Fogadja az alapértelmezést

en: Recent Files Enabled
hu: Legutóbbi fájlok engedélyezve

en: Recent Files Limit
hu: Legutóbbi fájlok korlátja

en: Recent Files Max Age
hu: Legutóbbi fájlok maximális kora

en: Recent Manager
hu: Előzménykezelő

en: Rect anchor dx
hu: Téglalaphorgony dx

en: Rect anchor dy
hu: Téglalaphorgony dy

en: Rect anchor horizontal offset
hu: Téglalaphorgony vízszintes eltolása

en: Rect anchor vertical offset
hu: Téglalaphorgony függőleges eltolása

en: Rectangle the bubble window points to
hu: Téglalap, amelyre a buborékablak mutat

en: Register session
hu: Munkamenet regisztrálása

en: Register with the session manager
hu: Regisztrálás a munkamenet-kezelőnél

en: Related Action
hu: Kapcsolódó művelet

en: Relative to
hu: Ehhez viszonyítva

en: Relief of the group header button
hu: A csoportfejlécgombok kiemelése

en: Render detail to pass to the theme engine
hu: A témakezelő alrendszernek átadandó megjelenítési részletek

en: Reorderable
hu: Átrendezhető

en: Repeat timeout
hu: Ismétlési időkorlát

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
hu: Az időkorlátok ismétlési értéke gomb megnyomásakor

en: Reserve Toggle Size
hu: Átkapcsoló méretének lefoglalása

en: Resizable
hu: Átméretezhető

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Resize grip
hu: Átméretező fogantyú

en: Resize grip is visible
hu: Az átméretező fogantyú látható

en: Resize mode
hu: Átméretezési mód

en: Resize mode of the column
hu: Az oszlop méretezési módja

en: Resize toplevel
hu: Felsőszintű átméretezése

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
hu: Xft felbontás, 1024 * pont/hüvelyk értékként megadva; -1 az alapértelmezett érték használatához

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Restrict to Fill Level
hu: Korlátozás a kitöltési szintre

en: Reveal
hu: Felfedés

en: Reveal Child
hu: Gyermek megjelenítése

en: Right Attach
hu: Jobb csatolás

en: Right Justified
hu: Jobbra igazított

en: Right Margin
hu: Jobb oldali margó

en: Right Padding
hu: Jobb térköz

en: Right attachment
hu: Jobb csatolás

en: Right margin
hu: Jobb oldali margó

en: Right margin set
hu: Jobb margó beállítva

en: Rise
hu: Elhelyezés

en: Rise set
hu: Elhelyezés beállítása

en: Role
hu: Szerep

en: Round Digits
hu: Kerekítési számjegyek

en: Row Homogeneous
hu: Sor homogén

en: Row Spacing
hu: Sorköz

en: Row has children
hu: A sornak vannak gyermekei

en: Row is an expander row, and is expanded
hu: A sor egy kiterjesztő sor, és ki is van terjesztve

en: Row spacing
hu: Sortávolság

en: Row span column
hu: Sorösszevonás oszlop

en: Rows
hu: Sorok

en: Rubber Banding
hu: Gumiszalag

en: Rules Hint
hu: Váltakozó sorok jelzése

en: Scale factor
hu: Méretezési tényező

en: Scale type
hu: Méretező típusa

en: Screen
hu: Képernyő

en: Screensaver Active
hu: Képernyővédő aktív

en: Scroll arrow spacing
hu: Görgetőnyíl kitöltése

en: Scroll offset
hu: Görgetési eltolás

en: Scrollable
hu: Görgethető

en: Scrollbar spacing
hu: Görgetősáv távolsága

en: Scrollbars within bevel
hu: Görgetősávok az élen belül

en: Scrolled Window Placement
hu: Görgetett ablak elhelyezése

en: Search Column
hu: Keresési oszlop

en: Search Mode Enabled
hu: Keresés mód engedélyezve

en: Search mode
hu: Keresési mód

en: Seat
hu: Munkaállomás

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Secondary GIcon
hu: Másodlagos GIcon

en: Secondary Text
hu: Másodlagos szöveg

en: Secondary backward stepper
hu: Másodlagos visszaléptető

en: Secondary cursor color
hu: Másodlagos kurzor színe

en: Secondary forward stepper
hu: Másodlagos előre léptető

en: Secondary icon activatable
hu: Másodlagos ikon aktiválható

en: Secondary icon name
hu: Másodlagos ikonnév

en: Secondary icon sensitive
hu: Másodlagos ikon érzékeny

en: Secondary icon tooltip markup
hu: Másodlagos ikon buboréksúgójának jelölőkódja

en: Secondary icon tooltip text
hu: Másodlagos ikon buboréksúgó-szövege

en: Secondary pixbuf
hu: Másodlagos pixbuf

en: Secondary pixbuf for the entry
hu: A beviteli mező másodlagos pixbufja

en: Secondary stock ID
hu: Másodlagos alap azonosító

en: Secondary storage type
hu: Másodlagos tárolótípus

en: Section Name
hu: Szakasznév

en: Select Multiple
hu: Többszörös kijelölés

en: Select on focus
hu: Kijelölés fókusz esetén

en: Selectable
hu: Kijelölhető

en: Selected Printer
hu: Kiválasztott nyomtató

en: Selection Bound
hu: Kijelölés mérete

en: Selection Box Alpha
hu: A választómező alfa csatornája

en: Selection Box Color
hu: Választómező színe

en: Selection level
hu: Kijelölési szint

en: Selection mode
hu: Kijelölési mód

en: Sensitive
hu: Érzékeny

en: Separator Height
hu: Elválasztó magassága

en: Separator Width
hu: Elválasztó szélessége

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
hu: Jelzés a témakezelő alrendszer számára, hogy a sorok váltakozó színekkel kerüljenek kirajzolásra

en: Set if the value affects the sizing of elements
hu: Állítsa be, ha az érték befolyásolja az elemek méretezését

en: Set if the value can be animated
hu: Állítsa be, ha az érték animálható

en: Set if the value is inherited by default
hu: Állítsa be, ha az érték alapértelmezésben öröklött

en: Set the column for the expander column
hu: Az oszlop beállítása kiterjesztő oszlopként

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
hu: Állítsa ezt pozitív értékre annak bizonytalan mértékű előrehaladás jelzésére.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
hu: Állítsa IGAZ-ra, ha az asztali környezet jeleníti meg az alkalmazásmenüt, HAMIS-ra ha az alkalmazás jelenítse meg.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
hu: Állítsa IGAZ-ra, ha az asztali környezet jeleníti meg az asztal mappát, HAMIS-ra ha nem.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
hu: Állítsa IGAZ-ra, ha az asztali környezet jeleníti meg a menüsávot, HAMIS-ra ha az alkalmazás jelenítse meg.

en: Sets the accelerator path of the menu item
hu: Beállítja a menüelem gyorsítóútvonalát

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
hu: Beállítja, hogy a menüelem a menüsáv jobb oldalára igazítva jelenik-e meg

en: Settings
hu: Beállítások

en: Shadow Type
hu: Árnyéktípus

en: Shadow type
hu: Árnyék típusa

en: Shared context
hu: Osztott környezet

en: Short label
hu: Rövid címke

en: Shortcut Type
hu: Hivatkozás típusa

en: Show 'Connect to Server'
hu: „Kapcsolódás kiszolgálóhoz” megjelenítése

en: Show 'Desktop'
hu: „Asztal” megjelenítése

en: Show 'Enter Location'
hu: Az „Adja meg a helyet” megjelenítése

en: Show 'Other locations'
hu: „Egyéb helyek” megjelenítése

en: Show 'Trash'
hu: „Kuka” megjelenítése

en: Show Arrow
hu: Nyíl megjelenítése

en: Show Border
hu: Szegély mutatása

en: Show Close Button
hu: Bezárás gomb megjelenítése

en: Show Day Names
hu: Napok neveinek megjelenítése

en: Show Details
hu: Részletek mutatása

en: Show Dialog
hu: Párbeszédablak megjelenítése

en: Show Editor
hu: Szerkesztő megjelenítése

en: Show Expanders
hu: Kiterjesztők megjelenítése

en: Show Fill Level
hu: Kitöltési szint megjelenítése

en: Show Heading
hu: Fejléc megjelenítése

en: Show Hidden
hu: Rejtett megjelenítése

en: Show Icons
hu: Ikonok megjelenítése

en: Show Not Found
hu: Nem találhatók megjelenítése

en: Show Numbers
hu: Számok megjelenítése

en: Show Private
hu: Privát megjelenítése

en: Show Tabs
hu: Lapok megjelenítése

en: Show Tooltips
hu: Buboréksúgók megjelenítése

en: Show Week Numbers
hu: Hetek számának megjelenítése

en: Show a menubar
hu: Menüsáv megjelenítése

en: Show all apps
hu: Minden alkalmazás megjelenítése

en: Show button images
hu: Gombképek megjelenítése

en: Show decorations
hu: Dekorációk megjelenítése

en: Show default app
hu: Alap alkalmazás megjelenítése

en: Show default item
hu: Alap elem megjelenítése

en: Show editor
hu: Szerkesztő megjelenítése

en: Show fallback apps
hu: Tartalék alkalmazások megjelenítése

en: Show menu images
hu: Menüképek megjelenítése

en: Show other apps
hu: Egyéb alkalmazások megjelenítése

en: Show preview text entry
hu: Szöveg-előnézeti beviteli mező megjelenítése

en: Show recent files
hu: Legutóbbi fájlok megjelenítése

en: Show recommended apps
hu: Javasolt alkalmazások megjelenítése

en: Show size
hu: Méret megjelenítése

en: Show style
hu: Stílus megjelenítése

en: Show text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
hu: Szöveg megjelenítése a bejegyzésben, ha üres és nincs fókuszban

en: Show the 'Input Methods' menu
hu: A „Beviteli módok” menü megjelenítése

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
hu: Az „Unicode vezérlőkarakter beszúrása” menü megjelenítése

en: Show the column header buttons
hu: Az oszlopfejléc-gombok megjelenítése

en: Show “Starred Location”
hu: „Csillagozott hely” megjelenítése

en: Shrink
hu: Zsugorodás

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
hu: A fogantyúmezőnek a dokkolóponttal egy vonalba igazított oldala a fogantyúmező dokkolásához

en: Sidebar image
hu: Oldalsávkép

en: Sidebar image for the assistant page
hu: A varázslóoldal oldalsávképe

en: Single Line Mode
hu: Egysoros mód

en: Single Paragraph Mode
hu: Egybekezdéses mód

en: Size
hu: Méret

en: Size of check or radio indicator
hu: A jelölőnégyzet vagy választógomb jelző mérete

en: Size of icons in this tool palette
hu: Az eszközpaletta ikonjainak mérete

en: Size of icons in this toolbar
hu: Az eszköztár ikonjainak mérete

en: Size of spacers
hu: A térkitöltők mérete

en: Size of tab curvature
hu: A lap görbületének mérete

en: Size of tab overlap area
hu: A lap átfedési területének mérete

en: Size of the expander arrow
hu: A kiterjesztő nyíl mérete

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
hu: A kurzorokhoz használt méret vagy 0 az alapértelmezett méret használatához

en: Sizing
hu: Méretezés

en: Skip pager
hu: Lapozó kihagyása

en: Skip taskbar
hu: Tálca kihagyása

en: Slider Height
hu: Csúszka magassága

en: Slider Length
hu: Csúszka hossza

en: Slider Width
hu: Csúszka szélessége

en: Smallest possible value for the "position" property
hu: A „Pozíció” tulajdonság lehető legkisebb értéke

en: Snap edge
hu: Élhez illesztés

en: Snap edge set
hu: Élhez igazítás beállítva

en: Snap to Ticks
hu: Növekményhez ugrás

en: Socket Window
hu: Foglalat ablaka

en: Sort Type
hu: Rendezés típusa

en: Sort column ID
hu: Oszlopazonosító rendezése

en: Sort direction the sort indicator should indicate
hu: A rendezésjelző által megjelenítendő rendezési sorrend

en: Sort indicator
hu: Rendezésjelző

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Sound Theme Name
hu: Hangtéma neve

en: Source option
hu: Forrásbeállítás

en: Source type for the device
hu: Az eszköz forrástípusa

en: Space between day headers and main area
hu: Térköz a napfejlécek és a fő terület között

en: Space between value text and the slider/trough area
hu: Az érték szövege és a csúszka/vályú terület közötti távolság

en: Space between week headers and main area
hu: Térköz a hétfejlécek és a fő terület között

en: Space style
hu: Területstílus

en: Space to put between the label and the child
hu: A címke és a gyermek közötti távolság

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hu: Az ikonnézet szélei közötti távolság

en: Space which is inserted between cells
hu: A cellák közé beszúrt terület

en: Space which is inserted between cells of an item
hu: Az elem cellái közötti távolság

en: Space which is inserted between grid columns
hu: A rács oszlopai közé szúrandó távolság

en: Space which is inserted between grid rows
hu: A rács sorai közötti távolság

en: Spacer size
hu: Térkitöltő mérete

en: Spacing
hu: Távolság

en: Spacing around check or radio indicator
hu: Hely a jelölőnégyzet vagy választógomb jelző körül

en: Spacing around expander arrow
hu: Távolság a kiterjesztő nyíl körül

en: Spacing between buttons
hu: A gombok egymástól való távolsága

en: Spacing between elements of the area
hu: A terület elemei közötti térköz

en: Spacing between elements of the main dialog area
hu: A fő párbeszédablak-terület elemei közötti térköz

en: Spacing between expander arrow and caption
hu: Térköz a kiterjesztő nyíl és a felirat között

en: Spacing between step buttons and thumb
hu: A léptetőgombok és a csúszka közötti távolság

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
hu: A léptetők és a külső vályú élkidolgozás közötti távolság

en: Spacing in pixels between the icon and label
hu: Az ikon és a címke közötti távolság képpontokban

en: Spacing in pixels between the image and label
hu: A kép és a címke közötti távolság képpontokban

en: Specifies whether the window should have a resize grip
hu: Az ablak rendelkezik-e átméretező fogantyúval?

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
hu: Az ablak átméretező fogantyúja látható-e?

en: Specify how resize events are handled
hu: Az átméretezési események kezelését adja meg

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
hu: A GtkTreeView felgyorsítása annak feltételezésével, hogy az összes sor magassága egyforma

en: Split Cursor
hu: Kurzor szétvágása

en: Stack
hu: Verem

en: Standard cursor type
hu: Szabványos kurzortípus

en: Start timeout
hu: Kezdő időkorlát

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
hu: Az időkorlátok kezdőértéke gomb megnyomásakor

en: Startup ID
hu: Indítási azonosító

en: State
hu: Állapot

en: State Message
hu: Állapotüzenet

en: State flags
hu: Állapotjelzők

en: Status
hu: Állapot

en: Status String
hu: Állapot-karakterlánc

en: Step Increment
hu: Lépés növekménye

en: Stepper Size
hu: Léptető mérete

en: Stepper Spacing
hu: Léptető távolság

en: Stock ID
hu: Gyári azonosító

en: Stock ID for a stock image to display
hu: A megjelenítendő gyári kép gyári azonosítója

en: Stock ID for primary icon
hu: Az elsődleges ikon alap azonosítója

en: Stock ID for secondary icon
hu: A másodlagos ikon alap azonosítója

en: Stock Icon
hu: Gyári ikon

en: Stock Id
hu: Gyári azonosító

en: Storage type
hu: Tárolótípus

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Strikethrough RGBA
hu: Áthúzás RGBA

en: Strikethrough RGBA set
hu: Áthúzás RGBA beállítása

en: Strikethrough set
hu: Áthúzás beállítása

en: String giving the current state of the printer
hu: A nyomtató aktuális állapotát megadó karakterlánc

en: Style
hu: Stílus

en: Style Classes
hu: Stílusosztályok

en: Style context
hu: Stíluskörnyezet

en: Style of bevel around the contents
hu: A tartalom körüli élkidolgozás stílusa

en: Style of bevel around the menubar
hu: Élkidolgozás stílusa a menüsor körül

en: Style of bevel around the spin button
hu: A léptetőgomb körüli élkidolgozás

en: Style of bevel around the statusbar text
hu: Az állapotsor szövege körüli élkidolgozás stílusa

en: Style of bevel around the toolbar
hu: Az eszköztár körüli kiemelés stílusa

en: Style of items in the tool palette
hu: Az eszközpaletta elemeinek stílusa

en: Style of underline for this text
hu: Ezen szöveg aláhúzásának stílusa

en: Submenu
hu: Almenü

en: Subproperties
hu: Altulajdonságok

en: Subtitle
hu: Felirat

en: Subtitle Set
hu: Alcím beállítva

en: Success color
hu: Sikert jelző szín

en: Success color for symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok sikert jelző színe

en: Support Selection
hu: Kiválasztás támogatása

en: Surface
hu: Felület

en: Symbolic size to use for named icon
hu: A megnevezett ikon szimbolikus mérete

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
hu: Szimbolikus méret a gyári ikon, ikonhalmaz vagy megnevezett ikon használata esetén

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
hu: Ha IGAZ, akkor az előrehaladási párbeszédablak megjelenik nyomtatás közben

en: TRUE if a selection exists.
hu: IGAZ, ha van kijelölés.

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtatási párbeszédablak tartalmazza az oldalbeállítási legördülő listákat

en: TRUE if print process may run asynchronous.
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtatási folyamat futhat aszinkron módon

en: TRUE if the Position property should be used
hu: Ha IGAZ, akkor a Pozíció tulajdonságot kell használni

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
hu: Ha IGAZ, akkor a környezet eredetének az oldal sarkában kell lennie és nem a leképezhető terület sarkában

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtatási feladat a nyomtatási adatok nyomtatóra vagy nyomtatókiszolgálóra küldése után is folytatja az állapot megváltozott szignálok kibocsátását

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtatási művelet folytatni fogja a feladat állapotának jelentését a nyomtatási adatok nyomtatóra vagy nyomtatókiszolgálóra küldése után is

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtatási művelet támogatni fogja a kijelölés nyomtatását.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
hu: TRUE, ha az ablaknak fel kell hívnia magára a felhasználó figyelmét.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
hu: TRUE, ha az ablak ne legyen a lapozóban.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
hu: TRUE, ha az ablak ne legyen a tálcán.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
hu: Ha IGAZ, akkor az ablaknak kell fogadnia a beviteli fókuszt leképezett állapotban.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
hu: Ha IGAZ, akkor az ablaknak kell fogadnia a beviteli fókuszt.

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
hu: IGAZ, ha az ablaknak meg kell jelenítenie egy menüsávot az ablak tetején

en: TRUE if this printer can accept PDF
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtató elfogad PDF-et

en: TRUE if this printer can accept PostScript
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtató elfogad PostScript-et

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtató elfogad új feladatokat

en: TRUE if this printer is paused
hu: Ha IGAZ, akkor a nyomtató fel van függesztve

en: Tab Position
hu: Lappozíció

en: Tab curvature
hu: Lap görbülete

en: Tab detachable
hu: A lap leválasztható

en: Tab expand
hu: Lap kibontása

en: Tab fill
hu: Lap kitöltés

en: Tab gap
hu: Lap réssel

en: Tab label
hu: Lapcímke

en: Tab overlap
hu: Lapátfedés

en: Tab reorderable
hu: A lap átrendezhető

en: Tabs
hu: Lapok

en: Tabs set
hu: Tabulátor beállítása

en: Tag Table
hu: Tábla megcímkézése

en: Tag name
hu: Címke neve

en: Take Focus
hu: Fókusz megszerzése

en: Tearoff
hu: Leválasztó

en: Tearoff State
hu: Leválasztó állapota

en: Tearoff Title
hu: Leválasztó címe

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Buffer
hu: Szöveges puffer

en: Text Column
hu: Szövegoszlop

en: Text Tag Table
hu: Tábla szöveges megcímkézése

en: Text buffer object which actually stores entry text
hu: A beviteli mező szövegét ténylegesen tároló szöveges puffer

en: Text column
hu: Szövegoszlop

en: Text direction
hu: Szövegirány

en: Text direction for which this shortcut is active
hu: A szövegirány amelyre ez a hivatkozás aktív

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
hu: A szöveg iránya, például jobbról-balra vagy balról jobbra

en: Text length
hu: Szöveg hossza

en: Text of the expander's label
hu: A kiterjesztő címkéjének szövege

en: Text of the frame's label
hu: A keret címkéjének szövege

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
hu: A címke elem szövege a gombon belül, amennyiben a gomb tartalmaz címke elemet

en: Text on the progress bar
hu: Szöveg a folyamatjelzőn

en: Text rendered when an editable cell is empty
hu: Üres szerkeszthető cellákban megjelenített szöveg

en: Text to be displayed in the progress bar
hu: A folyamatjelzőben megjelenítendő szöveg

en: Text to render
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Text to show in the item.
hu: Az elemben megjelenítendő szöveg.

en: Text x alignment
hu: Szöveg x-igazítása

en: Text y alignment
hu: Szöveg y-igazítása

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
hu: Az alapértelmezett gyorsbillentyűkhöz használandó gyorsítócsoport

en: The Cell Area this context was created for
hu: A cellaterület, amelyhez a környezet létrejött

en: The GDK display used to create the GL context
hu: A GL környezet létrehozásához használt GDK kijelző

en: The GDK window bound to the GL context
hu: A GL környezethez kötött GDK ablak

en: The GFile used by the app chooser dialog
hu: Az alkalmazásválasztó párbeszédablak által használt GFile

en: The GIcon being displayed
hu: A megjelenítendő GIcon

en: The GL context
hu: A GL környezet

en: The GL context this context shares data with
hu: A GL környezet, amellyel ez a környezet adatot oszt meg

en: The GMenuModel for the application menu
hu: Az alkalmazásmenü GMenuModel-je

en: The GMenuModel for the menubar
hu: A menüsáv GMenuModel-je

en: The GPermission object controlling this button
hu: A gombot vezérlő GPermission objektum

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
hu: Az a GtkActionGroup, amelyhez a GtkAction társítva van, vagy NULL (belső használatra).

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
hu: A vízszintes pozícióhoz tartozó GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment for the vertical position
hu: A függőleges pozícióhoz tartozó GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
hu: A tartományobjektum aktuális értékét tartalmazó GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
hu: A méretezőgomb-objektum aktuális értékét tartalmazó GtkAdjustment

en: The GtkApplication for the window
hu: Az ablak GtkApplication objektuma

en: The GtkCellArea used to layout cells
hu: A cellák elrendezéséhez használt GtkCellArea

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
hu: A cellanézet geometriájának kiszámításához használt GtkCellAreaContext

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
hu: A megjelenített ikon méretét meghatározó GtkIconSize érték

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
hu: A megjelenített forgó méretét meghatározó GtkIconSize érték

en: The GtkPageSetup to use
hu: A használandó GtkPageSetup

en: The GtkPageSetup used by default
hu: Az alapértelmezetten használandó GtkPageSetup

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
hu: A párbeszédablak előkészítésére használt GtkPrintSettings

en: The GtkPrinter which is selected
hu: A kijelölt GtkPrinter

en: The OK button of the dialog.
hu: A párbeszédablak OK gombja.

en: The PrinterOption backing this widget
hu: A felületi elemet támogató PrinterOption

en: The RecentManager object to use
hu: A használandó RecentManager objektum

en: The TreeMenu will display children of the specified root
hu: A TreeMenu a megadott gyökér gyermekeit jeleníti meg

en: The URI bound to this button
hu: A gombhoz kötött URI cím

en: The URL for the link to the website of the program
hu: A program webhelyére mutató hivatkozás URL-je

en: The accel group holding accelerators for the menu
hu: A menü gyorsbillentyűit tartalmazó gyorsítócsoport

en: The acceleration rate when you hold down a button
hu: A gomb lenyomásakor a gyorsulási sebesség

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
hu: A gyorsulási sebesség egy gomb vagy billentyű lenyomásakor

en: The accelerator group the actions of this group should use.
hu: A csoport műveletei által használandó gyorsbillentyűcsoport.

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
hu: A „Gyorsbillentyű” típusú hivatkozások gyorsbillentyűi

en: The action this activatable will activate and receive updates from
hu: Az aktiválható által aktivált művelet, amelytől frissítéseket kap

en: The action to take on titlebar double-click
hu: A címsoron való dupla kattintáskor végzendő művelet

en: The action to take on titlebar middle-click
hu: A címsoron való középső kattintáskor végzendő művelet

en: The action to take on titlebar right-click
hu: A címsoron való jobb kattintáskor végzendő művelet

en: The adjustment that holds the value of the spin button
hu: A léptetőgomb értékét tartalmazó igazítás

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
hu: A címke szövege sorainak igazítása egymáshoz. Ez NINCS hatással a címke elhelyezkedésére. Azzal kapcsolatban lásd: GtkLabel:xalign

en: The amount of horizontal space between two children
hu: A két gyermek közötti vízszintes távolság

en: The amount of space between children
hu: A gyermekek közötti távolság

en: The amount of space between two consecutive columns
hu: Két egymás melletti oszlop közötti távolság

en: The amount of space between two consecutive rows
hu: Két egymás utáni sor közötti távolság

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
hu: A felületi elem bal és jobb szélén látható térköz, képpontokban.

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
hu: A felületi elem alsó és felső végén hozzáadandó térköz, képpontokban megadva.

en: The amount of space used by the arrow
hu: A nyíl által felhasznált terület mennyisége

en: The amount of vertical space between two children
hu: A két gyermek közötti függőleges távolság

en: The animation duration, in milliseconds
hu: Az animáció hossza ezredmásodpercben

en: The aspect ratio of the text caret
hu: A szövegkurzor méretaránya

en: The associated GdkFrameClock
hu: A társított GdkFrameClock

en: The associated GdkScreen
hu: A társított GdkScreen

en: The auxiliary completion object
hu: A külső kiegészítési objektum

en: The backend state
hu: A háttérprogram állapota

en: The border relief style
hu: A szegélykiemelés stílusa

en: The buffer which is displayed
hu: A megjelenített puffer

en: The buttons shown in the message dialog
hu: Az üzenetablakban látható gombok

en: The cancel button of the dialog.
hu: A párbeszédablak Mégse gombja.

en: The cell renderer represented by this accessible
hu: Az akadálymentes elem által képviselt cellamegjelenítő

en: The cell which currently has focus
hu: A fókusszal rendelkező cella

en: The cell which is currently being edited
hu: A jelenleg szerkesztett cella

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
hu: A bevitel elrejtésére használt karakter („jelszó módban”)

en: The child model
hu: A gyermek modell

en: The child pack direction of the menubar
hu: A menüsáv gyermekének csomagolásának iránya

en: The closure to be monitored for accelerator changes
hu: Az a keret, amelyre vonatkozóan figyelni kell a gyorsbillentyű változását

en: The color selection embedded in the dialog.
hu: A párbeszédablakba beágyazott színválasztó.

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
hu: A legördülő lista modelljének oszlopa, amely szöveges azonosítókat biztosít a modell értékeihez

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
hu: A legördülő lista modelljének a bevitelből származó karakterláncokhoz társítandó oszlopa, ha a legördülő lista a #GtkComboBox:has-entry = %TRUE használatával jött létre

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
hu: Az elemek eszköztippszövegeit tartalmazó modelloszlop.

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
hu: A sorok eszköztippszövegeit tartalmazó modelloszlop.

en: The column number to attach the left side of the child to
hu: Az oszlop száma, amelyhez a gyermek bal széle csatolásra kerül.

en: The column number to attach the right side of a child widget to
hu: Az oszlop száma, amelyhez a gyermek felületi elem jobb oldala csatolásra kerül

en: The column number to attach the right side of the child to
hu: Az oszlop száma, amelyhez a gyermek jobb széle csatolásra kerül.

en: The column of the model containing the strings.
hu: A karakterláncokat tartalmazó modelloszlop.

en: The content type used by the open with object
hu: A megnyitás ezzel objektum által használt tartalomtípus

en: The contents of the buffer
hu: A puffer tartalma

en: The contents of the entry
hu: A bejegyzés tartalma

en: The contents of the tooltip for this tray icon
hu: A buboréksúgó tartalma a tálcaikonhoz

en: The contents of the tooltip for this widget
hu: A buboréksúgó tartalma a felületi elemhez

en: The contents of the tooltip on the primary icon
hu: Elsődleges ikon buboréksúgójának tartalma

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
hu: Másodlagos ikon buboréksúgójának tartalma

en: The count of the emblem currently displayed
hu: A jelenleg megjelenített matrica száma

en: The current RGBA color
hu: A jelenlegi RGBA szín

en: The current color
hu: A jelenlegi szín

en: The current filter for selecting which files are displayed
hu: A megjelenítendő fájlok kiválasztására használt aktuális szűrő

en: The current filter for selecting which resources are displayed
hu: A megjelenítendő erőforrások kiválasztására használt aktuális szűrő

en: The current fraction of the task that's been completed
hu: A teljes feladat elkészült része törtként

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hu: A jelenlegi átlátszósági érték (0 teljesen átlátszó, 65535 teljesen átlátszatlan)

en: The current page in the document
hu: A dokumentum jelenlegi oldala

en: The current position of the insertion cursor in chars
hu: A beszúrási kurzor aktuális helye karakterekben megadva

en: The current value
hu: A jelenlegi érték

en: The currently selected menu item
hu: A jelenleg kiválasztott menüelem

en: The default display for GDK
hu: A GDK alapértelmezett képernyője

en: The default font family and size to use
hu: Az alapértelmezett betűcsalád és méret

en: The default font options for the screen
hu: A képernyő alapértelmezett betűkészlet-beállításai

en: The default height of the window, used when initially showing the window
hu: Az ablak alapértelmezett magassága; az ablak első megjelenítésekor használatos

en: The default text appearing when there are no applications
hu: A megjelenítendő alapszöveg, ha nincsenek alkalmazások

en: The default width of the window, used when initially showing the window
hu: Az ablak alapértelmezett szélessége; az ablak első megjelenítésekor használatos

en: The desired maximum width of the entry, in characters
hu: A bejegyzés megkívánt maximális szélessége, karakterekben megadva

en: The desired maximum width of the label, in characters
hu: A címke megkívánt maximális szélessége, karakterekben megadva

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
hu: A sorok kívánt száma tördelt címke csonkításakor

en: The desired width of the button widget, in characters.
hu: A gomb felületi elem kívánt szélessége, karakterekben megadva.

en: The desired width of the label, in characters
hu: A címke kívánt szélessége karakterekben megadva

en: The direction the arrow should point
hu: Az irány, amerre a nyílnak mutatnia kell

en: The direction the arrow should point.
hu: Az irány, amerre a nyílnak mutatnia kell.

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
hu: Az irányok, amelyekben a méretcsoport befolyásolja az összetevő felületi elemeinek kért méretét

en: The dropdown menu
hu: A legördülő menü.

en: The dropdown menu.
hu: A legördülő menü.

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
hu: Az eseménymaszk, amelyik meghatározza, hogy milyen GdkEvents eseményeket kap ez a felületi elem

en: The file chooser dialog to use.
hu: A használandó fájlválasztó párbeszédablak.

en: The file represented by the row, if any
hu: A sor által képviselt fájl, ha van

en: The fill level.
hu: A kitöltés szintje.

en: The fixed height
hu: A rögzített magasság

en: The fixed width
hu: A rögzített szélesség

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
hu: A teljes bejegyzésszélesség része törtként, amennyivel a pattogó tégla elmozdul a gtk_entry_progress_pulse() minden hívásakor

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
hu: A teljes munka elvégzett része törtként a pattogó tégla mozgatásához pulzus módban

en: The fraction of total work that has been completed
hu: A teljes munka elvégzett része törtként

en: The full path to the file to be used to store and read the list
hu: A lista tárolására és beolvasására használandó fájl teljes útvonala

en: The hardware keycode of the accelerator
hu: A gyorsbillentyű hardveres billentyűkódja

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
hu: Az elválasztók magassága, ha a „Széles elválasztók” értéke TRUE

en: The height of the layout
hu: Az elrendezés magassága

en: The help button of the dialog.
hu: A párbeszédablak Súgó gombja.

en: The horizontal alignment of the label
hu: A címke vízszintes igazítása

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
hu: A vízszintes igazítás, 0 (bal) és 1 (jobb) közötti számként megadva. RTL elrendezéseknél fordított az érték.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
hu: A vízszintes szövegigazítás, 0 (bal) és 1 (jobb) között. RTL elrendezéseknél fordított az érték.

en: The human-readable title of this item group
hu: Az elemcsoport emberek által olvasható leírása

en: The icon
hu: Az ikon

en: The icon for the number emblem background
hu: A számmatrica hátterének ikonja

en: The icon name for the number emblem background
hu: A számmatrica hátteréhez használandó ikonnév

en: The icon name of the child page
hu: A gyermek oldal ikonneve

en: The icon name to use for the printer
hu: A nyomtatóhoz használandó ikonnév

en: The icon representing the volume
hu: A kötetet ábrázoló ikon

en: The icon size
hu: Az ikon mérete

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
hu: A „Más gesztus” típusú hivatkozásokhoz megjelenítendő ikon

en: The image
hu: A kép

en: The inconsistent state of the button
hu: A gomb inkonzisztens állapota

en: The index of the child in the parent
hu: A gyermek indexe a szülőben

en: The index of the current page
hu: Az aktuális oldal indexe

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
hu: Az átfedés indexe a szülőben, -1 a fő gyermeknél

en: The initial position of the window
hu: Az ablak kezdeti helye

en: The initial specified value used for this property
hu: A tulajdonság kiindulásiként megadott értéke

en: The item which is currently active
hu: A jelenleg aktív elem

en: The keyval of the accelerator
hu: A gyorsbillentyű értéke

en: The label for the link to the website of the program
hu: A program webhelyére mutató hivatkozás címkéje

en: The label on the accept button
hu: Az elfogadás gomb címkéje

en: The label on the cancel button
hu: A mégse gomb címkéje

en: The label to be displayed over the icon
hu: Az ikon fölött megjelenő címke

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
hu: A műveletet aktiváló menüelemek és gombok címkéje.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
hu: A szöveg nyelve, ISO-kóddal megadva. A Pango ezt fel tudja használni a szöveg megjelenítéséhez. Ha nincs beállítva, egy megfelelő alapértelmezés lesz használva.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
hu: A szöveg nyelve, ISO-kóddal megadva. A Pango ezt fel tudja használni a szöveg megjelenítéséhez. Ha nem érti, mi ez a paraméter, akkor valószínűleg nincs is rá szükség

en: The layout for window decorations
hu: Az ablakdekorációk elrendezése

en: The length of horizontal scroll arrows
hu: A vízszintes görgetőnyilak hossza

en: The length of vertical scroll arrows
hu: A függőleges görgetőnyilak hossza

en: The license of the program
hu: A program licence

en: The license type of the program
hu: A program licencének típusa

en: The list of subproperties
hu: Az altulajdonságok listája

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
hu: A puffer által vágólapmásoláshoz, valamint húzd és ejtsd forrásként támogatott célok listája

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
hu: A puffer által vágólap-beillesztéshez, valamint húzd és ejtsd célként támogatott célok listája

en: The location of the printer
hu: A nyomtató helye

en: The location to highlight in the sidebar
hu: Az oldalsávban kiemelendő hely

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
hu: Helykérés egymás után maximum ennyi gyermeknek az adott tájolásban.

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
hu: A görgetett ablak által a tartalomnak lefoglalandó legnagyobb magasság

en: The maximum number of items to be displayed
hu: A megjelenítendő elemek legnagyobb száma

en: The maximum value of the adjustment
hu: Az igazítás maximális értéke

en: The maximum width of the cell, in characters
hu: A cella maximális szélessége, karakterekben megadva

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
hu: A görgetett ablak által a tartalomnak lefoglalandó legnagyobb szélesség

en: The minimum desired width of the menu item in characters
hu: A menüelem kívánt minimális szélessége karakterekben megadva

en: The minimum height of the handle
hu: A fogantyú minimális magassága

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
hu: A görgetett ablak által a tartalomnak lefoglalandó legkisebb magasság

en: The minimum horizontal width of the progress bar
hu: A folyamatjelző minimális vízszintes szélessége

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
hu: Az egymás után lefoglalandó gyermekek minimális száma az adott tájolásban.

en: The minimum size of the arrow in the combo box
hu: A nyíl minimális mérete a kombinált mezőben

en: The minimum value of the adjustment
hu: Az igazítás minimális értéke

en: The minimum vertical height of the progress bar
hu: A folyamatjelző minimális függőleges magassága

en: The minimum vertical width of the progress bar
hu: A folyamatjelző minimális függőleges szélessége

en: The minimum width of the handle
hu: A fogantyú minimális szélessége

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
hu: A görgetett ablak által a tartalomnak lefoglalandó legkisebb szélesség

en: The mnemonic accelerator key for this label
hu: A címke hívóbetűje

en: The mode of the value indicator
hu: Az értékjelző módja

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
hu: A sávon megjelenő értékjelző módja

en: The model containing the possible values for the combo box
hu: A kombinált mező lehetséges értékeit tartalmazó modell

en: The model for cell view
hu: A cellanézet modellje

en: The model for the TreeModelSort to sort
hu: A TreeModelSort által rendezendő modell

en: The model for the combo box
hu: A kombinált mező modellje

en: The model for the filtermodel to filter
hu: A szűrendő szűrésmodell modellje

en: The model for the icon view
hu: Az ikonnézet modellje

en: The model for the tree menu
hu: A famenü modellje

en: The model for the tree view
hu: A fa nézet modellje

en: The model from which the popup is made.
hu: A modell, amelyből a felbukkanó készül.

en: The model to find matches in
hu: Modell az egyezések kereséséhez

en: The modifier mask of the accelerator
hu: A gyorsbillentyű módosítómaszkja

en: The monitor the menu will be popped up on
hu: Az a monitor, amelyen a menü megjelenik

en: The mount point represented by the row, if any
hu: A sor által képviselt csatolási pont, ha van

en: The name of the action
hu: A művelet neve

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
hu: A társított művelet neve, például „app.quit”

en: The name of the child page
hu: A gyermek oldal neve

en: The name of the icon from the icon theme
hu: Az ikon neve az ikontémában

en: The name of the menu to open
hu: A megnyitandó menü neve

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
hu: A program neve. Ha nincs beállítva, akkor alapértelmezés szerint g_get_application_name()

en: The name of the property
hu: A tulajdonság neve

en: The name of the selected font
hu: A kiválasztott betűkészlet neve

en: The name of the submenu
hu: Az almenü neve

en: The name of the themed icon displayed on the item
hu: Az elemen megjelenő témaikon neve

en: The name of the visible submenu
hu: A látható almenü neve

en: The name of the volume
hu: A kötet neve

en: The name of the widget
hu: A felületi elem neve

en: The name of the widget currently visible in the stack
hu: A veremben jelenleg látható felületi elem neve

en: The number of columns in the table
hu: A táblázat oszlopainak száma

en: The number of columns that a child spans
hu: Az oszlopok száma, amelyeket a gyermek átfog

en: The number of decimal places that are displayed in the value
hu: A értékben megjelenített tizedesjegyek száma

en: The number of decimal places to display
hu: A megjelenítendő tizedesjegyek száma

en: The number of digits to round the value to.
hu: Az érték kerekítése ennyi számjegyre.

en: The number of pages in the document.
hu: A dokumentum oldalainak száma

en: The number of pages that will be printed.
hu: A nyomtatásra kerülő oldalak száma.

en: The number of rows in the table
hu: A táblázat sorainak száma

en: The number of rows that a child spans
hu: A sorok száma, amelyeket a gyermek átfog

en: The numeric id for quick access
hu: Numerikus azonosító gyors eléréshez

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
hu: A felületi elem áttetszősége 0 és 1 között

en: The orientation of the orientable
hu: A tájolható elem tájolása

en: The orientation of the tray
hu: A tálca tájolása

en: The pack direction of the menubar
hu: A menüsáv csomagolásának iránya

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
hu: A felületi elem alsó szélénél beszúrandó térköz.

en: The padding to insert at the left of the widget.
hu: A felületi elem bal szélénél beszúrandó térköz.

en: The padding to insert at the right of the widget.
hu: A felületi elem jobb szélénél beszúrandó térköz.

en: The padding to insert at the top of the widget.
hu: A felületi elem felső szélénél beszúrandó térköz.

en: The page increment of the adjustment
hu: Az igazítás oldalnövekménye

en: The page size of the adjustment
hu: Az igazítás oldalmérete

en: The parameter for action invocations
hu: A művelethívások paramétere

en: The parent style context
hu: A szülő stíluskörnyezete

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
hu: A felületi elem szülő felületi eleme. Container (tároló) típusú felületi elem kell legyen

en: The parent widget which the menu should align with.
hu: Szülő felületi elem, amelyhez a menüt igazítani kell

en: The parent window
hu: A szülőablak

en: The path of the volume
hu: A kötet elérési útja

en: The pixbuf to render
hu: A megjelenítendő pixbuf

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
hu: Az ikonok kényszerítése erre a képpontméretre, vagy nulla.

en: The popover
hu: A popover

en: The position in which the current value is displayed
hu: A pozíció, ahol az aktuális érték megjelenítésre kerül

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
hu: Az alapvonalra igazított felületi elemek helye, ha elérhető extra hely

en: The position of the image relative to the text
hu: A kép helye a szöveghez képest

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
hu: A beszúrási jel pozíciója (a puffer kezdetétől számított eltolásként)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
hu: A kurzortól a kijelölés túlsó végének a távolsága karakterekben megadva

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
hu: A karakterlánc kihagyásainak preferált helye, ha a cellamegjelenítőnek nincs elég helye a karakterlánc teljes megjelenítésére

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
hu: A karakterlánc preferált kihagyásainak a helye, amennyiben a címkén nincs elég hely a teljes karakterlánc megjelenítéséhez

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
hu: A karakterlánc kihagyásainak preferált módja, ha a folyamatjelzőnek nincs elég helye a karakterlánc teljes megjelenítésére.

en: The primary text of the message dialog
hu: Az üzenetablak elsődleges szövege

en: The primary text of the title includes Pango markup.
hu: A cím elsődleges szövege tartalmaz-e Pango jelölőkódot

en: The radio action whose group this action belongs to.
hu: A választógomb-művelet, amelynek a csoportjához ez a művelet tartozik.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
hu: A választógomb, amelynek a csoportjához ez a felületi elem tartozik.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
hu: A választómenü-elem, amelynek a csoportjához ez a felületi elem tartozik

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
hu: Az a rádiógomb, amely csoportjához ez a gomb tartozik.

en: The representation being used for image data
hu: A képadatokhoz használt ábrázolás

en: The representation being used for primary icon
hu: Az elsődleges ikonhoz használt ábrázolás

en: The representation being used for secondary icon
hu: A másodlagos ikonhoz használt ábrázolás

en: The resolution for fonts on the screen
hu: A képernyő betűinek felbontása

en: The resource path being displayed
hu: A megjelenítendő erőforrás útvonala

en: The role of this button
hu: Ennek a gombnak a szerepe

en: The row number to attach the bottom of the child to
hu: A sor száma, amelyhez a gyermek alsó széle csatolásra kerül.

en: The row number to attach the top of a child widget to
hu: A sor száma, amelyhez a gyermek felületi elem felső oldala csatolásra kerül

en: The row number to attach the top of the child to
hu: A sor száma, amelyhez a gyermek felső széle csatolásra kerül.

en: The row number to attach the top side of a child widget to
hu: A sor száma, amelyhez a gyermek felületi elem felső oldala csatolásra kerül

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
hu: Az alapvonalhoz igazítandó sor, ha a valign=GTK_ALIGN_BASELINE

en: The scaling factor of the window
hu: Az ablak méretezési tényezője

en: The screen where this status icon will be displayed
hu: A képernyő, amelyen az állapotikon megjelenik

en: The screen where this window will be displayed
hu: A képernyő, amelyen az ablak megjelenik

en: The screen where this window will be displayed.
hu: A képernyő, amelyen az ablak megjelenik.

en: The secondary text includes Pango markup.
hu: A másodlagos szöveg tartalmaz-e Pango jelölőkódot

en: The secondary text of the message dialog
hu: Az üzenetablak másodlagos szövege

en: The selected RGBA color
hu: A kiválasztott RGBA szín

en: The selected color
hu: A kiválasztott szín

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
hu: A kiválasztott hónap (1 és 31 közötti számként megadva, vagy 0 az aktuális nap kiválasztásának megszüntetésére)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
hu: A kiválasztott hónap (0 és 11 közötti számként megadva)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hu: A jelenlegi átlátszósági érték (0 teljesen átlátszó, 65535 teljesen átlátszatlan)

en: The selected year
hu: A kiválasztott év

en: The selection mode
hu: A kijelölés módja

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
hu: A beállítások alsó oldalára mutató léptető érzékenységi irányelve

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
hu: A beállítások felső oldalára mutató léptető érzékenységi irányelve

en: The size of icons in default toolbars.
hu: Az alapértelmezett eszköztárak ikonjainak mérete.

en: The size of the icon
hu: Az ikon mérete

en: The size of the recently used resources list
hu: A legutóbb használt erőforrások listájának mérete

en: The sorting order of the items displayed
hu: A megjelenített elemek rendezési sorrendje

en: The status of the print operation
hu: A nyomtatási folyamat állapota

en: The step increment of the adjustment
hu: Az igazítás lépéseinek növekménye

en: The stock ID of the stock icon to render
hu: A megjelenítendő gyári ikon gyári azonosítója

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
hu: A műveletet reprezentáló felületelemeken megjelenített gyári ikon.

en: The stock icon displayed on the item
hu: Az elemen megjelenő gyári azonosító

en: The string displayed in the child's menu entry
hu: A gyermek menübejegyzésen megjelenő karakterlánc

en: The string displayed on the child's tab label
hu: A gyermek lap címkéjén megjelenő karakterlánc

en: The string that represents this font
hu: A betűtípust képviselő karakterlánc

en: The style context to theme the icon appearance
hu: Stíluskörnyezet az ikon megjelenésének témázásához

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
hu: A felületi elem stílusa, vagyis információ arról, hogy hogyan néz ki (színek stb.)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
hu: A menüelemhez csatlakozó almenü, vagy NULL, ha nincs ilyen

en: The subtitle to display
hu: A megjelenítendő felirat

en: The surface to render
hu: A megjelenítendő felület

en: The text
hu: A szöveg

en: The text for the child label
hu: A gyermekcímke szövege

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
hu: A gomb szövege tartalmaz-e XML jelölőkódokat. Lásd: pango_parse_markup()

en: The text of the label
hu: A címke szövege

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
hu: A címke szövege tartalmaz-e XML jelölőkódokat. Lásd: pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
hu: A kiválasztott betűtípus demonstrációjára szolgáló szöveg

en: The text to display when prompting the user to lock
hu: A felhasználó zárolásra felszólításakor megjelenítendő szöveg

en: The text to display when prompting the user to unlock
hu: A felhasználó feloldásra felszólításakor megjelenítendő szöveg

en: The text to show at the top of the dialog
hu: A párbeszédablak tetején megjelenítendő szöveg

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
hu: Egy almenü elrejtésének minimális ideje, amikor a mutató az almenü felé közelít

en: The title of the assistant page
hu: A varázslóoldal címe

en: The title of the child page
hu: A gyermek oldal címe

en: The title of the color profile to use
hu: A használandó színprofil neve

en: The title of the color selection dialog
hu: A színválasztó ablak címkéje

en: The title of the file chooser dialog
hu: A fájlválasztó párbeszédablak címe

en: The title of the file chooser dialog.
hu: A fájlválasztó párbeszédablak címe.

en: The title of the font chooser dialog
hu: A betűkészlet-választó párbeszédablak címe

en: The title of the window
hu: Az ablak címe

en: The title of this tray icon
hu: A tálcaikon mérete

en: The title to display
hu: A megjelenítendő cím

en: The toggle action to switch to the tweak page
hu: A kapcsoló művelet a finomhangolási oldalra váltáshoz

en: The toggle button can be activated
hu: Az átkapcsológomb aktiválható

en: The toggle state of the button
hu: A gomb átkapcsolási állapota

en: The tool that is currently used with this device
hu: Az eszköz, amely jelenleg ezzel az eszközzel van használatban

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
hu: A megjelenítendő buboréksúgó, amikor a felhasználó nem kapott felhatalmazást

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
hu: A felhasználó zárolásra felszólításakor megjelenítendő buboréksúgó

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
hu: A felhasználó feloldásra felszólításakor megjelenítendő buboréksúgó

en: The transient parent of the dialog
hu: A párbeszédablak áttetsző szülője

en: The translation domain used by gettext
hu: A gettext által használt fordítási tartomány

en: The tweak action
hu: A finomhangolási művelet

en: The type of accelerators
hu: A gyorsbillentyűk típusa

en: The type of animation used to transition
hu: Az átmenethez használt animáció típusa

en: The type of message
hu: Az üzenet típusa

en: The type of operation that the file selector is performing
hu: A fájlválasztó által végzett művelet típusa

en: The type of shortcut that is represented
hu: Az ábrázolt hivatkozás típusa

en: The type of the assistant page
hu: A varázslóoldal típusa

en: The type of the window
hu: Az ablak típusa

en: The unit in which distances can be measured in the context
hu: A környezetben távolságok mérésére használt mértékegység

en: The value
hu: Az érték

en: The value of the adjustment
hu: Az igazítás értéke

en: The value of the id column for the active row
hu: Az azonosító oszlop értéke az aktív sorhoz

en: The value of the scale
hu: A méretezés értéke

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
hu: Azon csoport pillanatnyilag aktív tagjának érték tulajdonsága, amelyhez a művelet tartozik

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
hu: A gtk_radio_action_get_current_value() által visszaadott érték, ha a művelet a csoport aktuális művelete.

en: The value type returned by GtkStyleContext
hu: A GtkStyleContext által visszadott értéktípus

en: The version of the program
hu: A program verziója

en: The vertical alignment of the label
hu: A címke függőleges igazítása

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
hu: A függőleges igazítás, 0 (felül) és 1 (alul) között

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
hu: A függőleges szövegigazítás, 0 (felül) és 1 (alul) között.

en: The virtual root
hu: A virtuális gyökér

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
hu: A virtuális gyökér (a gyermekmodellhez képest) ehhez a szűrésmodellhez

en: The volume represented by the row
hu: A sor által képviselt kötet

en: The widget currently editing the edited cell
hu: A szerkesztett cellát jelenlegi oldala szerkesztő felületi elem

en: The widget currently visible in the stack
hu: A veremben jelenleg látható felületi elem

en: The widget referenced by this accessible.
hu: Az akadálymentes elem által hivatkozott felületi elem.

en: The widget the menu is attached to
hu: A felületi elem, amelyhez a menü csatolva van

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
hu: A címke hívóbetűjének megnyomásakor aktiválandó felületi elem

en: The widget to be monitored for accelerator changes
hu: Az a felületelem, amelyre vonatkozóan figyelni kell a gyorsbillentyű változását

en: The widget where the window is attached
hu: A felületi elem, amelyhez az ablak csatolva van

en: The widget's window if it is realized
hu: A felületi elem ablaka, ha az létrejött

en: The width at which the text is wrapped
hu: A szélesség, melynél a szöveg el lesz törve

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
hu: Az elválasztók szélessége, ha a „Széles elválasztók” értéke TRUE

en: The width of the empty border outside the containers children
hu: A gyermekek tárolóján kívüli üres szegély szélessége

en: The width of the layout
hu: Az elrendezés szélessége

en: The width used for each item
hu: Az egyes elemekhez használt szélesség

en: The window gravity of the window
hu: Az ablak gravitációja

en: The window of the socket the plug is embedded in
hu: A foglalat ablaka, amelybe a csatoló be van ágyazva

en: The window which most recently had focus
hu: A fókusszal legutóbb rendelkező ablak

en: The x-align
hu: Az x-igazítás

en: The xpad
hu: Az xpad

en: The y-align
hu: Az y-igazítás

en: The ypad
hu: Az ypad

en: Theme Name
hu: Téma neve

en: Theming engine name
hu: Témamotor neve

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
hu: A kurzor ennyi másodperc után befejezi a villogást

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
hu: Egy gomb/érintés lenyomásának maximális ideje, amely hosszú lenyomásnak tekintendő (ezredmásodpercben)

en: Timeout after which browse mode is disabled
hu: A böngésző mód letiltása ezen időkorlát után

en: Timeout before tooltip is shown
hu: Időkorlát a buboréksúgó megjelenítése előtt

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
hu: Időkorlát a buboréksúgó megjelenítése előtt, ha a böngésző mód be van kapcsolva

en: Timestamp of current fontconfig configuration
hu: A jelenlegi Fontconfig konfiguráció időbélyege

en: Title
hu: Cím

en: Title Size Group
hu: Cím méretcsoport

en: Title of the print job
hu: A nyomtatási feladat címe

en: Title to appear in column header
hu: Az oszlopfejlécben megjelenő cím

en: Titlebar double-click action
hu: Címsoron való dupla kattintás művelete

en: Titlebar middle-click action
hu: Címsoron való középső kattintás művelete

en: Titlebar right-click action
hu: Címsoron való jobb kattintás művelete

en: Toggle state
hu: Átkapcsolási állapot

en: Tool
hu: Eszköz

en: Toolbar Icon Size
hu: Eszköztárikonok mérete

en: Toolbar Style
hu: Eszköztár stílusa

en: Toolbar style
hu: Eszköztár stílusa

en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

en: Tooltip Column
hu: Eszköztipposzlop

en: Tooltip Text
hu: Buboréksúgó szövege

en: Tooltip browse mode timeout
hu: Buboréksúgó böngészési módjának időkorlátja

en: Tooltip browse timeout
hu: Buboréksúgó böngészési időkorlátja

en: Tooltip markup
hu: Buboréksúgó jelölőkódja

en: Tooltip timeout
hu: Buboréksúgó időkorlátja

en: Top Attach
hu: Felső csatolás

en: Top Margin
hu: Felső margó

en: Top Padding
hu: Felső térköz

en: Top attachment
hu: Felső csatolás

en: Track Print Status
hu: Nyomtatási állapot követése

en: Track visited links
hu: Látogatott hivatkozások követése

en: Transient for Window
hu: Áttetsző ezen ablak számára

en: Transition duration
hu: Átmenet hossza

en: Transition running
hu: Átmenet folyamatban

en: Transition type
hu: Átmenet típusa

en: Transitions enabled
hu: Átmenetek engedélyezve

en: Translation Domain
hu: Fordítási tartomány

en: Tree line pattern
hu: Fanézet vonalmintája

en: Tree line width
hu: Fanézet vonalvastagsága

en: TreeMenu model
hu: TreeMenu modell

en: TreeMenu root row
hu: TreeMenu gyökérsora

en: TreeModel column containing the column span values
hu: Az oszlop-összevonási értékeket tartalmazó TreeModel oszlop

en: TreeModel column containing the row span values
hu: A sorösszevonási értékeket tartalmazó TreeModel oszlop

en: TreeModelSort Model
hu: TreeModelSort modell

en: TreeView Model
hu: TreeView modell

en: Trough Border
hu: Vályúszegély

en: Trough Under Steppers
hu: Vályú a léptetők alatt

en: Truncate multiline
hu: Több sor csonkítása

en: Type hint
hu: Típussúgó

en: Type of bevel around toolbar buttons
hu: Az eszköztár gombjai körüli kiemelés típusa

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
hu: A képpontrész szintű élsimítás típusa: nincs, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Underline RGBA
hu: Aláhúzás RGBA

en: Underline RGBA set
hu: Aláhúzás RGBA beállítása

en: Underline set
hu: Aláhúzás beállítása

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
hu: Az ablaknak egy munkamenet visszaállításakor használt egyedi azonosítója

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
hu: Az ablaknak az indítási értesítő által használt egyedi azonosítója

en: Unit
hu: Egység

en: Unlock Text
hu: Feloldási szöveg

en: Unlock Tooltip
hu: Feloldási buboréksúgó

en: Unvisited Link Color
hu: Nem látogatott hivatkozás színe

en: Update Policy
hu: Frissítési irányelv

en: Upper stepper sensitivity
hu: Felső léptető érzékenysége

en: Urgent
hu: Sürgős

en: Use Action Appearance
hu: Műveletmegjelenés használata

en: Use Fallback
hu: Tartalék használata

en: Use Header Bar
hu: Fejlécsáv használata

en: Use Header Bar for actions.
hu: Fejlécsáv használata a műveletekhez.

en: Use Markup
hu: Jelölőkód használata

en: Use Markup in secondary
hu: Jelölőkód használata másodlagos szövegben

en: Use OpenGL ES
hu: OpenGL ES használata

en: Use Preview Label
hu: Előnézet címke használata

en: Use a popover
hu: Popover használata

en: Use a popover instead of a menu
hu: Popover használata menü helyett

en: Use alpha
hu: Alfa használata

en: Use font in label
hu: Címke betűkészlete

en: Use full page
hu: Teljes oldal használata

en: Use markup
hu: Jelölés használata

en: Use size in label
hu: Méret használata a címkében

en: Use stock
hu: Gyári használata

en: Use symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok használata

en: Use underline
hu: Aláhúzás használata

en: Value
hu: Érték

en: Value Position
hu: Érték pozíciója

en: Value of the option
hu: Az opció értéke

en: Value of the progress bar
hu: A folyamatjelző értéke

en: Value spacing
hu: Értékek távolsága

en: Value type
hu: Érték típusa

en: Vendor ID
hu: Gyártóazonosító

en: Vertical Adjustment
hu: Függőleges igazítás

en: Vertical Alignment
hu: Függőleges igazítás

en: Vertical Expand
hu: Függőlegesen bővül

en: Vertical Expand Set
hu: Függőleges bővülés beállítva

en: Vertical Offset
hu: Függőleges eltolás

en: Vertical Padding
hu: Függőleges térköz

en: Vertical Scroll Arrow Length
hu: Függőleges görgetőnyíl hossza

en: Vertical Scrollable Policy
hu: Függőleges görgethető irányelve

en: Vertical Scrollbar Policy
hu: Függőleges görgetősáv irányelv

en: Vertical Separator Width
hu: Függőleges elválasztó szélessége

en: Vertical adjustment
hu: Függőleges igazítás

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
hu: A görgethető felületi elem és vezérlője között megosztott függőleges igazítás

en: Vertical alignment
hu: Függőleges igazítás

en: Vertical alignment for child
hu: Gyermek függőleges illesztése

en: Vertical options
hu: Függőleges beállítások

en: Vertical padding
hu: Függőleges térköz

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
hu: A gyermek függőleges pozíciója a rendelkezésre álló területen. A 0.0 felülre igazítást jelent, az 1.0 pedig alulra igazítást.

en: Vertical scale
hu: Függőleges méretezés

en: Vertical separation
hu: Függőleges elválasztás

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
hu: A cellák közötti függőleges távolság. Páros számnak kell lennie

en: Vertical spacing
hu: Függőleges térköz

en: Vertically homogeneous
hu: Függőlegesen homogén

en: Vertically homogeneous sizing
hu: Függőlegesen homogén méretezés

en: View
hu: Nézet

en: View Name
hu: Nézetnév

en: View allows user to search through columns interactively
hu: A felhasználók interaktívan kereshetnek az oszlopokban

en: View has expanders
hu: A nézet rendelkezik kiterjesztőkkel

en: View is reorderable
hu: A nézet átrendezhető

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Visible
hu: Látható

en: Visible Focus
hu: Látható fókusz

en: Visible Window
hu: Látható ablak

en: Visible child
hu: Látható gyermek

en: Visible submenu
hu: Látható almenü

en: Visible when horizontal
hu: Látható, ha vízszintes

en: Visible when overflown
hu: Látható, ha túlcsordult

en: Visible when vertical
hu: Látható, ha függőleges

en: Visited
hu: Látogatott

en: Visited Link Color
hu: Látogatott hivatkozás színe

en: Volume represented by the row
hu: A sor által képviselt kötet

en: Warning color
hu: Figyelmeztető szín

en: Warning color for symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok figyelmeztető színe

en: Website URL
hu: Webhely URL

en: Website label
hu: Webhely címke

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
hu: Milyen szintű hinting kerüljön alkalmazásra: semennyi, kevés, közepes vagy teljes

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
hu: Ha az értéke TRUE, akkor a művelet üres menüproxyjai elrejtésre kerülnek.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
hu: Ha IGAZ, akkor a billentyűnavigációs és egyéb hibák hangjelzést okoznak

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
hu: Ha TRUE, akkor nem kerülnek mozgásértesítési események továbbításra erre a képernyőre

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
hu: Ha TRUE, akkor a felületi elemek között csak a kurzorbillentyűkkel lehet navigálni

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
hu: Ha az értéke TRUE, akkor a művelet eszközelem-proxyjai megjelennek az eszköztár túlcsordulás menüjében.

en: When scrolling, always show both arrows.
hu: Görgetésnél jelenjen meg mindkét nyíl

en: When the horizontal scrollbar is displayed
hu: Mikor kerüljön megjelenítésre a vízszintes görgetősáv

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
hu: Ha a menü egy almenü, akkor a képpontok száma, amellyel vízszintesen eltolásra kerül

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
hu: Ha a menü egy almenü, akkor a képpontok száma, amellyel függőlegesen eltolásra kerül

en: When the vertical scrollbar is displayed
hu: Mikor kerüljön megjelenítésre a függőleges görgetősáv

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
hu: Hol legyen a tartalom a görgetősávokhoz képest.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
hu: Hol legyen a görgetett ablak tartalma a görgetősávokhoz képest, ha nincs felülbírálva a görgetett ablak saját elhelyezése által

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
hu: Az „Ablak elhelyezése” tulajdonság használandó-e a tartalom helyének meghatározására a görgetősávokhoz képest

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
hu: A „fókusz téglalapok” elrejtendők-e, amíg a felhasználó el nem kezdi használni a billentyűzetet

en: Whether GTK+ remembers recent files
hu: Emlékezzen-e a GTK+ a legutóbbi fájlokra

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
hu: A Tab gomb megnyomása tabulátor karakter beírását eredményezi-e

en: Whether a depth buffer is allocated
hu: Van-e lefoglalva mélységpuffer

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
hu: A fájlválasztó mentési módban megjelenítsen-e felülírás megerősítése párbeszédablakot, ha az szükséges.

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
hu: A nem mentési módban lévő fájlválasztó lehetővé tegye-e új mappák létrehozását?

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
hu: Az egér középső gombja az elsődleges vágólaptartalmat szúrja be a kurzor helyére.

en: Whether a palette should be used
hu: Kell-e palettát használni

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
hu: Az elsődleges kattintás a vályún az adott pozícióba ugratja-e a csúszkát.

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
hu: A léptetőgomb átforduljon-e a határérték elérésekor

en: Whether a stencil buffer is allocated
hu: Van-e lefoglalva stencilpuffer

en: Whether a subtitle has been set
hu: Az alcím be lett-e állítva

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
hu: Az aktiválható ikonok kapjanak-e elővilágítást rájuk mutatáskor

en: Whether all required fields on the page have been filled out
hu: Az oldal összes kötelező mezője ki lett-e töltve

en: Whether alpha should be shown
hu: Az alfa megjelenjen-e

en: Whether an icon has been set
hu: Az ikon be van-e állítva

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
hu: A beépített GTK+ ablakok fejlécsávot használjanak-e a műveletterület helyett.

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
hu: A párbeszédablak gombjai az alternatív gombsorrendet használják-e

en: Whether cell should align with adjacent rows
hu: A cella igazodik-e a szomszédos sorokhoz

en: Whether cells should be the same size in all rows
hu: A celláknak egyforma méretűeknek kell-e lenniük minden sorban

en: Whether combo box has an entry
hu: A legördülő listához tartozik-e beviteli mező

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
hu: Az alapértelmezett eszköztárak csak szövegesek, szöveget és ikont, csak ikont tartalmaznak, stb.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
hu: Legyen-e leválasztó elem a legördülő menükben

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
hu: A legördülő menük inkább listaként jelenjenek-e meg, mintsem menükként

en: Whether entered text overwrites existing contents
hu: A beírt szöveg felülírja-e a meglévő tartalmat

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
hu: A hibás értékek automatikusan a léptetőgomb következő növekményéhez legyenek-e igazítva

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
hu: A gyermekek adott extra terület a gyermeknek legyen adva, vagy térközként legyen felhasználva

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
hu: A fókusz téglalapok láthatók-e ebben az ablakban

en: Whether font fallback is enabled.
hu: A tartalék betűkészlet engedélyezve van-e.

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
hu: A rácsvonalak meg legyenek-e jelenítve a fanézetben

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
hu: A gtk_widget_show_all() nincs-e hatással a felületi elemre

en: Whether images should be shown in menus
hu: Megjelenjenek-e képek a menükben

en: Whether images should be shown on buttons
hu: Megjelenjenek-e képek a gombokon

en: Whether labels should have mnemonics
hu: A címkék rendelkezzenek-e hívóbetűkkel

en: Whether left and right margins accumulate.
hu: A bal és jobb margók egyesülnek-e.

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
hu: A menü gyorsbillentyűi módosíthatók-e egy billentyű lenyomásával a menüelem felett

en: Whether menu items should have accelerators
hu: A menüelemek rendelkezzenek-e gyorsbillentyűkkel

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
hu: A hívóbetűk láthatók-e ebben az ablakban?

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
hu: A hívóbetűk automatikusan megjelenjenek és eltűnjenek-e, amikor a felhasználó megnyomja a hívóbetű-aktiválót?

en: Whether new text overwrites existing text
hu: A beírt szöveg felülírja-e a meglévő tartalmat

en: Whether non-numeric characters should be ignored
hu: Figyelmen kívül maradjanak-e a nem szám karakterek

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
hu: A méret simán módosuljon-e eltérő méretű gyermekek közötti váltáskor.

en: Whether or not the transition is currently running
hu: Az átmenet jelenleg fut-e

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
hu: A jelszóbeviteli mezők megjelenítsenek-e figyelmeztetést ha a Caps Lock be van kapcsolva

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
hu: A sorok bővüljenek-e/fogyjanak-e, ha a mutató mozog rajtuk

en: Whether selected font size is shown in the label
hu: A címkében a kiválasztott betűméret legyen-e megjelenítve

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
hu: Az elválasztók szélessége beállítható-e és vonal helyett téglalapként rajzolandók-e ki

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
hu: A megjelenítés/elrejtés átmenetek engedélyezve vannak-e vagy sem

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
hu: A területkitöltők függőleges vonalak, vagy csak üresek

en: Whether tabs should be shown
hu: A lapok megjelenjenek-e

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
hu: Felvehetők legyenek-e leválasztható menüelemek a menükbe

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
hu: A GtkGLArea jelenjen-e meg minden újrarajzoláskor

en: Whether the action group is enabled.
hu: Engedélyezve van-e a műveletcsoport.

en: Whether the action group is visible.
hu: Látható-e a műveletcsoport.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
hu: Azt határozza meg, hogy a művelet fontosnak számít-e. Ha az értéke TRUE, akkor a művelet eszközelem-proxyjai szöveget jelenítenek meg GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ módban.

en: Whether the action is enabled.
hu: Engedélyezve van-e a művelet.

en: Whether the action is visible.
hu: Látható-e a művelet.

en: Whether the application has a selection
hu: Az alkalmazásban van-e kijelölés?

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
hu: Az alkalmazás a sötét témát részesíti-e előnyben.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
hu: Az alkalmazás által az egyedi előképekhez biztosított felületi elem megjelenítésre kerüljön-e.

en: Whether the application will paint directly on the widget
hu: Az alkalmazás közvetlenül rajzol-e a felületi elemre

en: Whether the assistant adds padding around the page
hu: A varázsló ad-e hozzá térközt az oldal köré

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
hu: A háttérszín kitölti-e a teljes sormagasságot, vagy csak a címkézett karakterek magasságát

en: Whether the border should be shown
hu: A szegély megjelenjen-e

en: Whether the buffer has some text currently selected
hu: A pufferben van-e éppen kijelölve szöveg

en: Whether the cell background color is set
hu: A cella háttérszíne be van-e állítva

en: Whether the cell expands
hu: A cella bővül-e

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
hu: A cellamegjelenítő szerkesztési módban van-e

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
hu: A gyermek megjelent-e, és az animáció célja el van-e érve

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
hu: A gyermek kapjon-e extra területet, ha a szülő mérete nő

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
hu: A gyermek lapja kitöltse-e a számára lefoglalt teret

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
hu: Azt adja meg, hogy a child_displacement_x/_y tulajdonságok befolyásolják-e a fókusztéglalapot

en: Whether the children should all be the same size
hu: A gyermekeknek egyforma méretűeknek kell-e lenniük

en: Whether the color buffer has an alpha component
hu: A színpuffernek van-e alfa összetevője

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hu: A színválasztóban lehessen-e megadni az átlátszóságot

en: Whether the column can be reordered around the headers
hu: Az oszlop átrendezhető-e a fejlécek alapján

en: Whether the combo box draws a frame around the child
hu: A kombinált mező rajzol-e keretet a gyermek körül

en: Whether the combo's dropdown is shown
hu: A legördülő lista legördítője megjelenjen-e

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
hu: A legördülő menü tartalmazzon-e egy GtkAppChooserDialog-ot indító elemet

en: Whether the combobox should show the default application on top
hu: A legördülő lista tetején megjelenjen-e az alap alkalmazás

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
hu: Az általános előtag beszúrásra kerüljön-e automatikusan

en: Whether the completions should be shown in a popup window
hu: A kiegészítések legördülő menüként jelenjenek-e meg

en: Whether the container should reveal the child
hu: A konténer megjelenítse-e a gyermeket

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
hu: A beviteli mezők és szövegnézetek helyi menüi felajánlják-e a beviteli módszer megváltoztatását

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
hu: A beviteli mezők és szövegnézetek helyi menüi felajánlják-e vezérlőkarakterek beszúrását

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
hu: A kontextus OpenGL-t vagy OpenGL ES-t használ-e

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
hu: Az aktuális érték karakterláncként megjelenítésre kerüljön-e a csúszka mellett

en: Whether the cursor should blink
hu: A kurzor villogjon-e

en: Whether the decoration-layout property has been set
hu: A Dekoráció elrendezése tulajdonság be van-e állítva

en: Whether the device has a cursor
hu: Az eszköz rendelkezik-e kurzorral

en: Whether the dialog is currently visible
hu: Látható-e a párbeszédablak

en: Whether the dialog supports selection
hu: A párbeszédablak támogatja-e a kijelölést?

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
hu: A lista- és fanézetek rendezésjelzőinek iránya fordított-e az alapértelmezéshez (növekvő) képest.

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
hu: A legördülő gomb érzékeny-e ha a modell üres

en: Whether the entry contents can be edited
hu: Szerkeszthető-e a bejegyzés tartalma

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
hu: Az eseménymező látható-e; szemben a láthatatlannal, csak események elfogására használttal

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
hu: Azt adja meg, hogy az eseménymező esemény-elfogó ablaka a gyermek felületi elem felett legyen, vagy ellenkezőleg, alatta.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
hu: A kiterjesztő meg lett-e nyitva a gyermek felületi elem megjelenítésére

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
hu: A kiterjesztő átméretezi-e a felső szintű ablakot kiterjesztéskor és összecsukáskor

en: Whether the gesture handles only touch events
hu: A mozdulat csak érintési eseményeket kezel-e

en: Whether the gesture is exclusive
hu: A mozdulat kizárólagos-e

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
hu: A csoport össze van-e csukva, és az elemei el vannak-e rejtve?

en: Whether the header can be clicked
hu: Rá lehet-e kattintani a fejlécre

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
hu: A rejtett fájlok és mappák megjelenítésre kerüljenek-e

en: Whether the icon-size property has been set
hu: Az ikonméret tulajdonság be van-e állítva

en: Whether the image will always be shown
hu: Mindig látható legyen-e a kép

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
hu: A beviteli fókusz a jelen GtkWindow ablakon belül van-e

en: Whether the invisible character has been set
hu: A láthatatlan karakter tulajdonság be van-e állítva

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
hu: Az elemcsoport csak adott időben kerüljön-e kiterjesztésre?

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
hu: Az elemcsoport csak akkor kapjon-e extra területet, ha a paletta nő

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
hu: Az elem ugyanakkora legyen-e, mint a többi homogén elem

en: Whether the item should fill the available space
hu: Az elemnek ki kell-e töltenie a rendelkezésre álló területet?

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
hu: Az elem kapjon-e extra területet, ha a csoport nő

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
hu: Az elem kapjon-e extra területet, ha az eszköztár nő

en: Whether the item should start a new row
hu: Az elemnek új sort kell-e kezdenie?

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
hu: Megjelenítésre kerüljenek-e az el nem érhető erőforrásokra mutató elemek

en: Whether the items should be displayed with a number
hu: Az elemek egy számmal együtt kerüljenek-e megjelenítésre

en: Whether the label is drawn in the selected font
hu: A címke a kiválasztott betűtípussal legyen-e rajzolva

en: Whether the label is drawn with the selected font size
hu: A címke a kiválasztott betűmérettel legyen-e megrajzolva

en: Whether the label is in single line mode
hu: A címke kötelezően egysoros-e

en: Whether the label text can be selected with the mouse
hu: A címke szövege kijelölhető-e az egérrel

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
hu: A címke felületi elemnek ki kell-e töltenie az összes rendelkezésre álló területet?

en: Whether the mark has left gravity
hu: A jelölés bal gravitációval rendelkezik-e

en: Whether the menu has a tearoff item
hu: A menü rendelkezik-e leválasztó elemmel

en: Whether the menu is a parent
hu: A menü szülő-e

en: Whether the menu item is checked
hu: Azt jelzi, hogy a menüelem meg van-e jelölve

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
hu: A menüelem hasonlítson-e a választómenü-elemekre

en: Whether the paned should have a prominent handle
hu: Az ablakkeret rendelkezzen-e feltűnő fogantyúval

en: Whether the plug is embedded
hu: A csatoló beágyazott-e

en: Whether the popover is modal
hu: A popover kizárólagos-e

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
hu: A felugró szélessége rögzített legyen-e, a legördülő lista lefoglalt szélességének megfelelően

en: Whether the preview text entry is shown or not
hu: A szöveg-előnézeti beviteli mező látható-e

en: Whether the primary icon is activatable
hu: Az elsődleges ikon aktiválható-e

en: Whether the primary icon is sensitive
hu: Az elsődleges ikon érzékeny-e

en: Whether the private items should be displayed
hu: A privát elemek megjelenítésre kerüljenek-e

en: Whether the progress is shown as text.
hu: A folyamat megjelenjen-e szövegként.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
hu: A művelet proxyjai választóművelet-proxyknak nézzenek-e ki

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
hu: A megjelenített pixbuf az állapotának megfelelően legyen-e színezve?

en: Whether the row represents a network location
hu: A sor hálózati helyet képvisel-e

en: Whether the scale has an origin
hu: A méretező rendelkezik-e eredettel

en: Whether the screensaver is active
hu: A képernyővédő aktív-e

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
hu: A keresés mód be van-e kapcsolva, és a keresősáv látható-e

en: Whether the secondary icon is activatable
hu: A másodlagos ikon aktiválható-e

en: Whether the secondary icon is sensitive
hu: A másodlagos ikon érzékeny-e

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
hu: A kijelölt fájlok csak helyi URL-ek lehetnek-e

en: Whether the selected font style is shown in the label
hu: A címkében a kiválasztott betűstílus legyen-e megjelenítve

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
hu: A kijelölt erőforrások csak helyi file: URI-címek lehetnek-e

en: Whether the selection should follow the pointer
hu: A kijelölés kövesse-e a mutatót

en: Whether the separator is drawn, or just blank
hu: Az elválasztó legyen-e kirajzolva, vagy csak legyen üres

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e beépített hivatkozást a legutóbbi fájlokra

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e beépített hivatkozást a Kapcsolódás kiszolgálóhoz ablakra

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e beépített hivatkozást egy hely megadásához

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e beépített hivatkozást az Asztal mappára

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e beépített hivatkozást a Kuka helyére

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e egy elemet a külső helyek megjelenítéséhez

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
hu: Az oldalsáv tartalmaz-e egy elemet a csillagozott fájlok megjelenítéséhez

en: Whether the sidebar only includes local files
hu: Az oldalsáv csak helyi fájlokat tartalmaz-e

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
hu: A léptetőgomb mindig frissüljön-e, vagy csak ha az érték érvényes

en: Whether the spinner is active
hu: A forgó aktív-e

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
hu: A forgó aktív-e (azaz látható) a cellában?

en: Whether the status icon is embedded
hu: Az állapotikon beágyazott-e?

en: Whether the status icon is visible
hu: Látható-e az állapotikon?

en: Whether the swatch is selectable
hu: A mintagyűjtemény kijelölhető-e

en: Whether the swatch should offer customization
hu: A mintagyűjtemény ajánljon-e fel személyre szabást

en: Whether the switch is on or off
hu: A kapcsoló be vagy ki van-e kapcsolva

en: Whether the tab is detachable
hu: A lap leválasztható-e

en: Whether the tab is reorderable by user action
hu: A lap átrendezhető-e a felhasználó által

en: Whether the text can be modified by the user
hu: A szöveg szerkeszthető-e a felhasználó által

en: Whether the toggle action should be active
hu: Az átkapcsoló művelet aktiválva legyen-e?

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
hu: Az eszköztárelem fontos-e: ha IGAZ, akkor az eszköztár gombjai szöveget jelenítenek meg GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ módban

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
hu: Azt szabályozza, hogy az eszköztárelem látható-e, ha az eszköztár vízszintes irányban áll.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
hu: Azt szabályozza, hogy az eszköztárelem látható-e, ha az eszköztár függőleges irányban áll.

en: Whether the toplevel is the current active window
hu: A legfelső szintű-e a jelenlegi aktív ablak

en: Whether the view is fetching networks
hu: A nézet lekérje-e a hálózatokat

en: Whether the view is loading locations
hu: A nézet helyeket tölt-e be

en: Whether the widget can accept the input focus
hu: Képes-e elfogadni a felületi elem a beviteli fókuszt

en: Whether the widget can be the default widget
hu: Lehet-e a felületi elem az alapértelmezett felületi elem

en: Whether the widget has the input focus
hu: Azt jelzi, hogy a felületi elemen van-e éppen a beviteli fókusz

en: Whether the widget is double buffered
hu: A felületi elem duplán pufferelt-e?

en: Whether the widget is part of a composite widget
hu: A felületi elem egy összetett felületi elem része-e

en: Whether the widget is the default widget
hu: A felületi elem-e az alapértelmezett felületi elem

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
hu: Azt jelzi, hogy a felületi elem a legfelső szint fókusz felületi eleme-e

en: Whether the widget is visible
hu: Látható-e a felületi elem

en: Whether the widget responds to input
hu: Válaszoljon-e a felületi elem a bemenetre

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
hu: Azt jelzi, hogy a felületi elem egérkattintásra megkapja-e a fókuszt

en: Whether the widget should show all applications
hu: A felületi elem megjelenítse-e az összes alkalmazást

en: Whether the widget should show fallback applications
hu: A felületi elem megjelenítse-e a tartalék alkalmazásokat

en: Whether the widget should show other applications
hu: A felületi elem megjelenítse-e az egyéb alkalmazásokat

en: Whether the widget should show recommended applications
hu: A felületi elem megjelenítse-e a javasolt alkalmazásokat

en: Whether the widget should show the default application
hu: A felületi elem megjelenítse-e az alap alkalmazást

en: Whether the window frame should have a close button
hu: Az ablakkeret rendelkezzen-e bezárás gombbal

en: Whether the window is maximized
hu: Az ablak teljes méretű-e

en: Whether the window should be decorated by the window manager
hu: Díszítse-e az ablakkezelő az ablakot

en: Whether there is a visible cursor following device motion
hu: Van-e az eszköz mozgását követő látható kurzor?

en: Whether there should be a tooltip on the item
hu: Az elem buboréksúgója meg legyen-e jelenítve

en: Whether there should be an icon near the item
hu: Megjelenjen-e ikon az elem közelében

en: Whether this link has been visited.
hu: A hivatkozás meg lett-e látogatva.

en: Whether this page needs attention
hu: Az oldal figyelmet kér-e

en: Whether this row can be activated
hu: A sor aktiválható-e

en: Whether this row can be selected
hu: A sor kijelölhető-e

en: Whether this tag affects background height
hu: A címke befolyásolja-e a háttérmagasságot

en: Whether this tag affects font fallback
hu: Ez a címke befolyásolja-e a tartalék betűkészletet

en: Whether this tag affects font features
hu: Az elem befolyásolja-e a betűjellemzőket

en: Whether this tag affects indentation
hu: A címke befolyásolja-e a behúzást

en: Whether this tag affects letter spacing
hu: Ez a címke befolyásolja-e a betűközt

en: Whether this tag affects line wrap mode
hu: A címke befolyásolja-e a sorok tördelésének módját

en: Whether this tag affects paragraph justification
hu: A címke befolyásolja-e a bekezdés sorkizárását

en: Whether this tag affects strikethrough
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű áthúzását

en: Whether this tag affects strikethrough color
hu: Ez az elem befolyásolja-e az áthúzás színét

en: Whether this tag affects tabs
hu: A címke befolyásolja-e a tabulátorok beállítását

en: Whether this tag affects text editability
hu: Azt jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e a szöveg szerkeszthetőségét

en: Whether this tag affects text visibility
hu: A címke befolyásolja-e a szöveg láthatóságát

en: Whether this tag affects the alignment mode
hu: Jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e az igazítási módot

en: Whether this tag affects the background color
hu: Azt jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e a háttérszínt

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
hu: Azt jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e a kihagyási módot

en: Whether this tag affects the font family
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betűcsaládot

en: Whether this tag affects the font size
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű méretét

en: Whether this tag affects the font stretch
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű szélességét

en: Whether this tag affects the font style
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű stílusát

en: Whether this tag affects the font variant
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű változatát

en: Whether this tag affects the font weight
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű vastagságát

en: Whether this tag affects the foreground color
hu: Azt jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e az előtérszínt

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
hu: Azt jelzi, hogy ez a címke befolyásolja-e a nyelvet, amelyen a szöveg megjelenítésre kerül

en: Whether this tag affects the left margin
hu: A címke befolyásolja-e a bal margót

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
hu: A címke befolyásolja-e a vonal feletti képpontok számát

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
hu: A címke befolyásolja-e a tördelésen belüli képpontok számát

en: Whether this tag affects the paragraph background color
hu: Ez a címke befolyásolja-e a bekezdés háttérszínét

en: Whether this tag affects the right margin
hu: A címke befolyásolja-e a jobb margót

en: Whether this tag affects the rise
hu: Ez az elem befolyásolja-e a betű elhelyezését

en: Whether this tag affects underlining
hu: Ez az elem befolyásolja-e az aláhúzást

en: Whether this tag affects underlining color
hu: Ez az elem befolyásolja-e az aláhúzás színét

en: Whether this tag scales the font size by a factor
hu: Ez az elem átméretezi-e a betűt az adott együtthatóval

en: Whether this text is hidden.
hu: Ez a szöveg rejtett-e?

en: Whether this tray icon has a tooltip
hu: A tálcaikon rendelkezik-e buboréksúgóval

en: Whether this widget has a tooltip
hu: A felületi elem rendelkezik-e buboréksúgóval

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
hu: Az alapértelmezett felületi elem (például egy párbeszédablak alapértelmezett gombjának) aktiválása az Enter lenyomására

en: Whether to allow multiple files to be selected
hu: Lehet-e egyszerre több fájlt kijelölni

en: Whether to allow multiple items to be selected
hu: Lehet-e egyszerre több elemet kijelölni

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hu: Szükséges-e az Xft betűkészletek élsimítása; 0=nem, 1=igen, -1=alapértelmezés

en: Whether to center the contents
hu: Középre helyezze-e a tartalmat

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
hu: A vályúban megjelenítendő-e kitöltésszint-jelző.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
hu: A megjelenített fájl neve mellé megjelenítésre kerüljön-e egy gyári címke.

en: Whether to display an "inconsistent" state
hu: Kerüljön-e megjelenítésre „inkonzisztens” állapot

en: Whether to display the column
hu: Az oszlop megjelenítésre kerüljön-e

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
hu: Legyen-e megrajzolva a fókuszjelző a felületi elemeken belül

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
hu: A vályú megrajzolása a tartomány teljes hosszában, vagy a léptetők és távolság kihagyása

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
hu: Kiadja-e a ::populate-popup üzenetet a nem menü felugrókhoz

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
hu: Kiadja-e a ::populate-popup üzenetet a felugró menü érintéséhez

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
hu: Lehet-e egyszerre több elemet kijelölni az egérmutató húzásával

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
hu: Eszközkészlet szintű animációk engedélyezése

en: Whether to expand the child's tab
hu: A gyermek lapja kibontásra kerüljön-e

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
hu: A cellák érzékeny állapotba rajzolásának kikényszerítése

en: Whether to give the color an alpha value
hu: Kapjon-e a szín alfa-értéket

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hu: A hinting (raszterizálási segítség) funkció bekapcsolása Xft betűkészleteken; 0=nem, 1=igen, -1=alapértelmezés

en: Whether to include a standard close button
hu: Legyen-e szabványos bezárás gomb

en: Whether to keep all text in a single paragraph
hu: Minden szöveget egy bekezdésben kell-e tartani

en: Whether to play any event sounds at all
hu: Lejátszásra kerüljenek-e az eseményhangok

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
hu: Lejátszandók-e eseményhangok a felhasználói adatbevitelre válaszul

en: Whether to prefer the icon over text
hu: Előnyben részesítse-e az ikont a szöveggel szemben

en: Whether to request enough space for every row in the model
hu: Kell-e elegendő helyet kérni a modell minden sorának

en: Whether to reserve space for a subtitle
hu: Kell-e helyet foglalni a feliratnak

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
hu: A felső szegély korlátozása a kitöltési szintre.

en: Whether to select family, face or font
hu: Válasszon-e ki betűcsaládot, betűtípust vagy betűkészletet

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
hu: Kijelölésre kerüljön-e a kiválasztható címke tartalma a fókusz megszerzése esetén

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
hu: Kijelölésre kerüljön-e a bejegyzés tartalma a fókusz megszerzése esetén

en: Whether to show a sort indicator
hu: Megjelenjen-e rendezésjelző

en: Whether to show an icon for Emoji
hu: Megjelenjen-e emodzsi ikon

en: Whether to show cursor in text
hu: Megjelenjen-e a kurzor a szövegben

en: Whether to show the close button in the toolbar
hu: Megjelenjen-e a bezárás gomb az eszköztáron

en: Whether to show the color editor right away
hu: Megjelenjen-e azonnal a színszerkesztő

en: Whether to show window decorations
hu: Megjelenjenek-e az ablakdekorációk

en: Whether to strike through the text
hu: Áthúzza-e a szöveget

en: Whether to suggest Emoji replacements
hu: Javasoljon-e emodzsi cseréket

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
hu: Több beillesztett sor csonkítva legyen-e az első sorra.

en: Whether to use a monospace font
hu: Használjon-e rögzített szélességű betűkészletet

en: Whether to use icon names fallback
hu: Az ikonnevek tartaléka használandó-e

en: Whether to use overlay scrollbars
hu: Használjon-e átfedő görgetősávokat

en: Whether to use symbolic icons
hu: Használandók-e szimbolikus ikonok?

en: Whether to use the hexpand property
hu: Használandó-e a hexpand tulajdonság

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
hu: A címke szövege használandó-e alap menüelem létrehozásához

en: Whether to use the related actions appearance properties
hu: Használandók-e a kapcsolódó műveletek megjelenési tulajdonságai

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
hu: Az „Élhez illesztés” tulajdonság értéke, vagy a „Fogantyú helye” értékéből származó érték kerüljön felhasználásra

en: Whether to use the vexpand property
hu: Használandó-e a vexpand tulajdonság

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
hu: A felületi elemeken körbe lehet-e lépkedni a billentyűnavigáció használatával

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
hu: A sorok tördelésének módja: soha, szóhatárokon, karakterhatárokon

en: Whether to wrap the license text.
hu: Tördelje-e a licenc szövegét?

en: Whether tooltips should be shown on widgets
hu: A felületi elemeken megjelenjenek-e buboréksúgók

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
hu: A favonalak meg legyenek-e jelenítve a fanézetben

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
hu: Legyen-e két külön kurzor megjelenítve a balról jobbra és jobbról balra olvasandó szövegeket vegyesen tartalmazó szövegben

en: Whether visited links should be tracked
hu: A látogatott hivatkozások követésre kerüljenek-e?

en: Whether widget wants more horizontal space
hu: A felületi elem igényel-e több vízszintes területet?

en: Whether widget wants more vertical space
hu: A felületi elem igényel-e több függőleges területet?

en: Whether widget wants to expand in both directions
hu: A felületi elem bővül-e mindkét irányba?

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
hu: Az ablakok húzhatók és maximalizálhatók-e az üres területekre való kattintással

en: Which IM module should be used
hu: A használandó beviteli modul

en: Which IM module should be used by default
hu: Az alapértelmezetten használandó beviteli modul

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
hu: A kombinált mező körül rajzolandó árnyék típusa

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
hu: A bejegyzés köré rajzolandó árnyék típusa, ha a Van kerete be van állítva.

en: Which side of the notebook holds the tabs
hu: A notesz melyik oldalán vannak a lapok

en: Wide Handle
hu: Széles fogantyú

en: Wide Separators
hu: Széles elválasztók

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Widget name
hu: Felületi elem neve

en: Widget the bubble window points to
hu: Felületi elem, amelyre a buborékablak mutat

en: Widget the gesture relates to
hu: Felületi elem, amelyhez a mozdulat kapcsolódik

en: Widget to put in column header button instead of column title
hu: Az oszlopfejlécben az oszlop címe helyett megjelenő felületi elem

en: Widget to use as the item label
hu: Elemcímkeként használandó felületi elem

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Widget's default text
hu: A felületi elem alap szövege

en: Width
hu: Szélesség

en: Width In Characters
hu: Szélesség karakterekben

en: Width for each item
hu: Az egyes elemek szélessége

en: Width in Characters
hu: Szélesség karakterekben

en: Width in chars
hu: Szélesség karakterekben

en: Width of border around the action area
hu: A műveletterület körüli szegély szélessége

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
hu: A párbeszédablak alján a gombterület körüli szegély

en: Width of border around the content area
hu: A tartalomterület körüli szegély szélessége

en: Width of border around the label in the message dialog
hu: A címke körüli szegély szélessége az üzenetablakban

en: Width of border around the main dialog area
hu: A fő párbeszédablak-terület körüli szegély szélessége

en: Width of handle
hu: Fogantyú szélessége

en: Width of scrollbar or scale thumb
hu: A görgetősáv vagy átméretező szélessége

en: Width of text selection handles
hu: Szövegkijelölő fogantyúk szélessége

en: Width of the left margin in pixels
hu: A bal margó szélessége, képpontokban megadva

en: Width of the right margin in pixels
hu: A jobb margó szélessége, képpontokban megadva

en: Width request
hu: Szélességkérés

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
hu: A fókuszjelző és a „mező” felületi elem közötti szélesség, képpontokban megadva

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
hu: A fókuszjelző vonal vastagsága, képpontokban megadva

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
hu: A fanézet rácsvonalainak vastagsága képpontokban megadva

en: Width, in pixels, of the tree view lines
hu: A fanézet vonalainak vastagsága képpontokban megadva

en: Window
hu: Ablak

en: Window Placement
hu: Ablak elhelyezése

en: Window Placement Set
hu: Ablak elhelyezése beállítva

en: Window Position
hu: Ablakpozíció

en: Window Role
hu: Ablak szerepe

en: Window Title
hu: Ablakcím

en: Window Type
hu: Ablak típusa

en: Window dragging
hu: Ablakhúzás

en: Wrap
hu: Átfordulás

en: Wrap Mode
hu: Sortördelés módja

en: Wrap Width
hu: Tördelés szélessége

en: Wrap license
hu: Licenc tördelése

en: Wrap mode
hu: Tördelés módja

en: Wrap mode set
hu: Tördelési mód beállítva

en: Wrap width
hu: Tördelés szélessége

en: Wrap width for laying out items in a grid
hu: Az elemek rácsra rendezésekor az áttördelés szélessége

en: Wrap width for laying out the items in a grid
hu: Az elemek rácsra rendezésekor az áttördelés szélessége

en: X Alignment of the column header text or widget
hu: Az oszlopfejléc-szöveg vagy felületi elem X irányú igazítása

en: X align
hu: X-igazítás

en: X alignment of the child
hu: A gyermek X irányú igazítása

en: X pad
hu: X-térköz

en: X position
hu: X pozíció

en: X position of child widget
hu: A gyermek felületi elem X pozíciója

en: X spacing
hu: X térköz

en: XDG sound theme name
hu: XDG hangtéma neve

en: Xft Antialias
hu: Xft élsimítás

en: Xft Hint Style
hu: Xft hinting stílus

en: Xft Hinting
hu: Xft hinting

en: Y align
hu: Y-igazítás

en: Y alignment of the child
hu: A gyermek Y irányú igazítása

en: Y pad
hu: Y-helykitöltés

en: Y position
hu: Y pozíció

en: Y position of child widget
hu: A gyermek felületi elem Y pozíciója

en: Y spacing
hu: Y térköz

en: Year
hu: Év

en: Your description here
hu: Ide jön a leírás

en: ellipsize
hu: kihagyás

en: height
hu: magasság

en: hints
hu: javaslatok

en: label border
hu: Felirat szegélye

en: magnification
hu: nagyítás

en: mode
hu: mód

en: resize
hu: átméretezés

en: surface
hu: Felület

en: visible
hu: látható

en: width
hu: szélesség
