gtk+ master - en to fur translation catalogue (1361 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
fur: Impussibil convertî "%s" a un valôr di gjenar "%s" pal atribût "%s"

en: "%s" is not a valid attribute name
fur: "%s" nol è un non di atribût valit

en: "%s" is not a valid attribute type
fur: "%s" nol è un gjenar di atribût valit

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
fur: "%s" nol è un valôr valit pal atribût "%s"

en: %1$s on %2$s
fur: %1$s su %2$s

en: %s / %s available | %s / %s available
fur[0]: %s / %s disponibil
fur[1]: %s / %s disponibii

en: %s already exists in the bookmarks list
fur: %s al esist za inte liste dai segnelibris

en: %s does not exist in the bookmarks list
fur: %s nol esist inte liste dai segnelibris

en: %s job #%d
fur: %s lavôr n. #%d

en: %s: error launching application: %s
fur: %s: erôr tal inviâ la aplicazion: %s

en: %s: missing application name
fur: %s: al mancje il non de aplicazion

en: %s: no such application %s
fur: %s: aplicazion %s inesistente

en: (None)
fur: (Nissun)

en: <%s> element has invalid ID "%s"
fur: <%s> l'element al à un ID "%s" no valit

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
fur: L'element <%s> nol à ni un atribût "name" ni un atribût "id"

en: A <%s> element has already been specified
fur: Un element <%s> al è za stât specificât

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
fur: Un element <text> nol pues capitâ prime di un element <tags>

en: A file cannot be called “..”
fur: Un file nol pues jessi clamât “..”

en: A file cannot be called “.”
fur: Un file nol pues jessi clamât “.”

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
fur: Un file clamât “%s” al esist za. Sostituîlu?

en: A file with that name already exists
fur: Un file cun chel non al esist za

en: A folder cannot be called “..”
fur: Une cartele no pues jessi clamade “..”

en: A folder cannot be called “.”
fur: Une cartele no pues jessi clamade “.”

en: A folder with that name already exists
fur: Une cartele cun chel non e esist za

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
fur: APLICAZION [URI...] — invie une APLICAZION

en: A_t:
fur: _Aes:

en: About
fur: Informazions

en: About %s
fur: Informazions su %s

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
fur: Disabilitât

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
fur: No valit

en: Accessed
fur: Acès eseguît

en: Accessible description
fur: Descrizion acessibile

en: Accessible name
fur: Non acessibil

en: Accessible role
fur: Rûl acessibil

en: Action
fur: Azion

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
fur: Al ative la cele

[ctx: Action description]
en: Activates the color
fur: Al ative il colôr

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
fur: Al ative la vôs

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
fur: Al ative l'espansôr

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
fur: Fâs clic sul boton

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
fur: Al fâs clic su la vôs di menù

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
fur: Al cree un widget dulà che i contignûts de cele a puedin jessi modificâts

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
fur: Al personalize il colôr

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
fur: Cesse il control dal scori

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
fur: Al slargje o al strenç la rie te viodude a arbul che e conten cheste cele

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
fur: Mostre il control dal scori

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
fur: Al frache la casele cumbinade

[ctx: Action description]
en: Selects the color
fur: Al selezione il colôr

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
fur: Al comute la cele

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
fur: Al comute l'interutôr

[ctx: Action name]
en: Activate
fur: Ative

[ctx: Action name]
en: Click
fur: Clic

[ctx: Action name]
en: Customize
fur: Personalize

[ctx: Action name]
en: Dismiss
fur: Dismet

[ctx: Action name]
en: Edit
fur: Modifiche

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
fur: Slargje o strenç

[ctx: Action name]
en: Popup
fur: Mostre

[ctx: Action name]
en: Press
fur: Frache

[ctx: Action name]
en: Select
fur: Selezione

[ctx: Action name]
en: Toggle
fur: Comute

en: Actions
fur: Azions

en: Activate
fur: Ative

en: Activities
fur: Ativitâts

en: Add Cover Page
fur: Zonte pagjine di cuvierte

en: Add a new bookmark
fur: Zonte un gnûf segnelibri

en: Address
fur: Direzion

en: Adjusts the volume
fur: Juste il volum

en: Advanced
fur: Avanzadis

en: All sheets
fur: Dutis lis pagjinis

en: Allocation
fur: Assegnazion

en: Always
fur: Simpri

en: Always on Top
fur: Simpri denant

en: Amount of blue light in the color.
fur: Cuantitât di lûs blu tal colôr.

en: Amount of green light in the color.
fur: Cuantitât di lûs verde tal colôr.

en: Amount of red light in the color.
fur: Cuantitât di lûs rosse tal colôr.

en: Animals & Nature
fur: Bestiis e nature

en: Animations
fur: Animazions

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
fur: Cjatade etichete anonime. Nol è pussibil creâ altris etichetis.

en: Any Printer
fur: Cualsisei stampant

en: Apache License, Version 2.0
fur: Licence Apache, Version 2.0

en: Application
fur: Aplicazion

en: Application menu
fur: Menù aplicazion

en: Archive
fur: Archivi

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
fur: Sigûrs di eliminâ par simpri “%s”?

en: Artistic License 2.0
fur: Licence Artistiche 2.0

en: Artwork by
fur: Grafiche di

en: Attribute
fur: Atribût

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
fur: L'atribût "%s" nol è valit sul element <%s> in chest contest

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
fur: Atribût "%s" ripetût dôs voltis sul stes element <%s>

en: Attribute mapping
fur: Mapadure dai atribûts

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: Authentication is required on %s
fur: La autenticazion e je necessarie su %s

en: Authentication is required to get a file from %s
fur: La autenticazion e je necessarie par vê un file di %s

en: Authentication is required to get attributes of a job
fur: La autenticazion e je necessarie par vê i atribûts di un lavôr

en: Authentication is required to get attributes of a printer
fur: La autenticazion e je necessarie par vê i atribûts di une stampant

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
fur: La autenticazion e je necessarie par vê i atribûts dal lavôr “%s”

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
fur: La autenticazion e je necessarie par vê i atribûts de stampant %s

en: Authentication is required to get default printer of %s
fur: La autenticazion e je necessarie par vê la stampant predefinide di %s

en: Authentication is required to get printers from %s
fur: La autenticazion e je necessarie par vê lis stampants di %s

en: Authentication is required to print a document on %s
fur: La autenticazion e je necessarie par stampâ un document su %s

en: Authentication is required to print document “%s”
fur: La autenticazion e je necessarie par stampâ il document “%s”

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
fur: La autenticazion e je necessarie par stampâ il document “%s” su la stampant %s

en: Authentication is required to print this document
fur: La autenticazion e je necessarie par stampâ chest document

en: Authentication is required to print this document on printer %s
fur: La autenticazion e je necessarie par stampâ chest document su la stampant %s

en: Available Protocols
fur: Protocoi disponibii

en: BSD 2-Clause License
fur: Licence BSD 2-Clause

en: BSD 3-Clause License
fur: Licence BSD 3-Clause

en: Backend does not support window scaling
fur: Il backend nol supuarte la riduzion in scjale dai barcons

en: Baseline
fur: Linie di base

en: Be_fore:
fur: P_rime:

en: Billing Info
fur: Informazion di fature

en: Binding:
fur: Associazion:

en: Body & Clothing
fur: Cuarp e vistîts

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
fur: Ducj i doi "id" e "name" a son stâts cjatâts sul element <%s>

en: Bottom to top
fur: Dal bas in alt

en: Bottom to top, left to right
fur: Dal bas in alt, di çampe a drete

en: Bottom to top, right to left
fur: Dal bas in alt, di drete a çampe

en: Brightness of the color.
fur: Luminositât dal colôr.

en: Broadway display type not supported: %s
fur: Gjenar di schermi broadway no supuartât: %s

en: Buildable ID
fur: ID compilabil

en: CLASS
fur: CLASSE

en: COLORS
fur: COLÔRS

en: CSS Property
fur: Proprietât CSS

en: CSS Selector
fur: Seletôr CSS

en: CSS nodes
fur: Grops CSS

en: C_ollate
fur: Met d_ongje

en: C_redits
fur: _Ricognossiments

en: C_urrent Page
fur: Pagjine at_uâl

en: C_ustomize
fur: P_ersonalize

en: Cache file created successfully.
fur: File cache creât cun sucès.

en: Calendar
fur: Calendari

en: Can't close stream
fur: Impussibil sierâ il flus

en: Can't load file: %s
fur: Impussibil cjariâ il file: %s

en: Can't parse file: %s
fur: Impussibil analizâ il file: %s

en: Can't save file %s: %s
fur: Impussibil salvâ il file %s: %s

en: Cance_l
fur: Anu_le

en: Cannot change to folder because it is not local
fur: Impussibil spostâsi ae cartele par vie che no je locâl

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
fur: Impussibil creâ un file sot di %s viodût che nol è une cartele

en: Cannot create file as the filename is too long
fur: Impussibil creâ il file viodût che il non dal file al è masse lunc

en: Cannot end process with PID %d: %s
fur: Impussibil terminâ il procès cun PID %d: %s

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
fur: Impussibil copâ il procès cun PID %d. La operazion no je implementade.

en: Cannot open display: %s
fur: Impussibil vierzi il display: %s

en: Caps Lock is on
fur: BlocMaiusc al è atîf

en: Cell property %s::%s not found
fur: Proprietât cele %s::%s no cjatade

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
fur: Lis modifichis a son aplicadis daurman e in maniere globâl par dute la aplicazion.

en: Character Variants
fur: Variantis caratar

en: Child Properties
fur: Proprietâts fi

en: Child Visible
fur: Fi visibil

en: Class Hierarchy
fur: Gjerarchie classe

en: Clear log
fur: Nete regjistri

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
fur: Fâs clic sul contegotis, dopo fâs clic dulà che tu vûs tal schermi par selezionâ il colôr che al sta lì.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
fur: Fâs clic su chest spazi de palete par fâlu deventâ il colôr atuâl. Par cambiâ chest spazi, strissine un campion colôr achì o fâsi un clic diestri e selezion “Salve colôr achì.”

en: Clip area
fur: Aree taiade

en: Close
fur: Siere

en: Co_nnect
fur: Co_net

en: Collect Statistics
fur: Colezione statistichis

en: Color
fur: Colôr

en: Color Name
fur: Non colôr

en: Color Plane
fur: Plan colôr

en: Color Selection
fur: Selezion colôr

en: Color Wheel
fur: Ruede colôr

en: Color _name:
fur: _Non colôr:

[ctx: Color channel]
en: Hue
fur: Tonalitât

en: Color management unavailable
fur: Gjestion colôrs no disponibile

[ctx: Color name]
en: Black
fur: Neri

[ctx: Color name]
en: Blue
fur: Blu

[ctx: Color name]
en: Brown
fur: Maron

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
fur: Blu scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
fur: Maron scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
fur: Grîs scûr 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
fur: Grîs scûr 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
fur: Grîs scûr 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
fur: Grîs scûr 4

[ctx: Color name]
en: Dark Green
fur: Vert scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
fur: Naranç scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
fur: Viole scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Red
fur: Ros scûr

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
fur: Zâl scûr

[ctx: Color name]
en: Green
fur: Vert

[ctx: Color name]
en: Light Blue
fur: Blu clâr

[ctx: Color name]
en: Light Brown
fur: Maron clâr

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
fur: Grîs clâr 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
fur: Grîs clâr 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
fur: Grîs clâr 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
fur: Grîs clâr 4

[ctx: Color name]
en: Light Green
fur: Vert clâr

[ctx: Color name]
en: Light Orange
fur: Naranç clâr

[ctx: Color name]
en: Light Purple
fur: Viole clâr

[ctx: Color name]
en: Light Red
fur: Ros clâr

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
fur: Zâl clâr

[ctx: Color name]
en: Orange
fur: Naranç

[ctx: Color name]
en: Purple
fur: Viole

[ctx: Color name]
en: Red
fur: Ros

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
fur: Blu une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
fur: Maron une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
fur: Vert une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
fur: Naranç une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
fur: Viole une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
fur: Ros une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
fur: Zâl une vore scûr

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
fur: Blu une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
fur: Maron une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
fur: Vert une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
fur: Naranç une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
fur: Viole une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
fur: Ros une vore clâr

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
fur: Zâl une vore clâr

[ctx: Color name]
en: White
fur: Blanc

[ctx: Color name]
en: Yellow
fur: Zâl

en: Color: %s
fur: Colôr: %s

en: Column:
fur: Colone:

en: Command Line
fur: Rie di comant

en: Composited
fur: Composit

en: Con_nect
fur: Co_net

en: Connect As
fur: Conet come

en: Connect to Server
fur: Conet al servidôr

en: Connect to _Server
fur: Conet al _servidôr

en: Connect to a network server address
fur: Conet a une direzion di servidôr di rêt

en: Connected
fur: Colegât

en: Contacts
fur: Contats

en: Copie_s:
fur: Copi_is:

en: Copies
fur: Copiis

en: Copy
fur: Copie

en: Copy URL
fur: Copie URL

en: Copy _Link Address
fur: Copie direzion _colegament

en: Copy _Location
fur: Copie _posizion

en: Core GL is not available on EGL implementation
fur: GL core nol è disponibil su la implementazion EGL

en: Could not clear list
fur: Impussibil netâ la liste

en: Could not read the contents of %s
fur: Impussibil lei i contignûts di %s

en: Could not read the contents of the folder
fur: Impussibil lei i contignûts de cartele

en: Could not remove item
fur: Impussibil cjatâ l'element

en: Could not rename %s back to %s: %s.
fur: Impussibil cambiâ non a %s tornant a meti %s: %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
fur: Impussibil cambiâ non di %s a %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
fur: Impussibil cambiâ non di %s a %s: %s, duncje si è daûr a gjavâ %s.

en: Could not select file
fur: Impussibil selezionâ il file

en: Could not send the search request
fur: Impussibil inviâ la richieste di ricercje

en: Could not show link
fur: Impussibil mostrâ colegament

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
fur: Impussibil analizâ il valôr par %s::%s: %s

en: Count
fur: Conte

en: Create Folder
fur: Cree cartele

en: Create a custom color
fur: Cree un colôr personalizât

en: Created by
fur: Creât di

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
fur: La creazion di AppInfo dal id no je supuartade sui sistemis operatîfs no-unix

en: Credits
fur: Ricognossiments

en: Cu_t
fur: _Taie

en: Cumulative
fur: Cumulatîf

en: Cumulative 1
fur: Cumulatîf 1

en: Cumulative 2
fur: Cumulatîf 2

en: Cursor Size
fur: Dimension cursôr

en: Cursor Theme
fur: Teme cursôr

en: Custom
fur: Personalizât

en: Custom %s×%s
fur: Personalizât %s×%s

en: Custom License
fur: Licence personalizade

en: Custom Size %d
fur: Dimension personalizade %d

en: Custom color
fur: Colôr personalizât

en: Custom color %d: %s
fur: Colôr personalizât %d: %s

en: Custom size
fur: Dimension personalizade

en: Cut
fur: Taie

en: Dark Variant
fur: Variante scure

en: Data
fur: Dâts

en: Decreases the volume
fur: Diminuìs il volum

en: Default
fur: Predefinît

en: Default Application
fur: Aplicazion predefinide

en: Default Widget
fur: Widget predefinît

en: Defined At
fur: Definît in

en: Defined at: %p (%s)
fur: Definît in: %p (%s)

en: Desktop
fur: Scritori

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
fur: Il dialic al è blocât.
    Fâ clic par realizâ lis modifichis

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
fur: Il dialic al è sblocât.
    Fâ clic par prevignî altris modifichis

en: Disable this custom CSS
fur: Disabilite chest CSS personalizât

en: Disabled
fur: Disabilitât

en: Disconnect
fur: Disconet

en: Display
fur: Visôr

en: Do use the Wintab API [default]
fur: Dopre la API Wintab [predefinît]

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
fur: Doprâ GTK+ Inspector?

en: Documented by
fur: Documentât di

en: Domain:
fur: Domini:

en: Don't batch GDI requests
fur: No sta intassâ lis richiestis GDI

en: Don't check for the existence of index.theme
fur: No sta controlâ la esistence di index.theme

en: Don't include image data in the cache
fur: No sta includi i dâts de imagjin inte cache

en: Don't show this message again
fur: No stâ mostrâ plui chest messaç

en: Don't use the Wintab API for tablet support
fur: No sta doprâ la API Wintab pal supuart tablet

en: Dormant
fur: No ative

en: Down Path
fur: Jù tal percors

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
fur: L'element <%s> nol è permetût sot di <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
fur: Element <%s> no permetût a nivel primari

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
fur: Element <%s> no permetût dentri <%s>

en: Empty
fur: Vueit

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
fur: Abilite statistichis cun GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Enter Location
fur: Inserìs posizion

en: Enter location
fur: Inserìs posizion

en: Enter location or URL
fur: Inserìs posizion o URL

en: Enter server address…
fur: Scrîf direzion servidôr…

en: Error
fur: Erôr

en: Error creating print preview
fur: Erôr tal creâ la anteprime di stampe

en: Error from StartDoc
fur: Erôr dal StartDoc

en: Error parsing commandline options: %s
fur: Erôr tal analizâ lis opzions a rie di comant: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
fur: Erôr tal analizâ la opzion --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
fur: Erôr tal analizâ la opzion --gdk-no-debug

en: Error unlocking “%s”
fur: Erôr tal sblocâ “%s”

en: Even sheets
fur: Pagjinis pâr

en: FLAGS
fur: OPZIONS

en: Failed to load icon
fur: No si è rivâts a cjariâ la icone

en: Failed to open file %s : %s
fur: No si è rivât a vierzi il file %s : %s

en: Failed to rewrite header
fur: No si è rivâts a tornâ a scrivi la intestazion

en: Failed to start GNOME Software
fur: No si è rivâts a inviâ GNOME Software

en: Failed to write cache file: %s
fur: No si è rivâts a scrivi il file cache: %s

en: Failed to write folder index
fur: No si è rivâts a scrivi l'indiç de cartele

en: Failed to write hash table
fur: No si è rivâts a scrivi la tabele hash

en: Failed to write header
fur: No si è rivâts a scrivi la intestazion

en: Favorite files
fur: File preferîts

en: File System Root
fur: Lidrîs dal filesystem

en: File Transfer Protocol
fur: Protocol di trasferiment file (FTP)

en: File names cannot contain “/”
fur: I nons dai file no puedi contignî il caratar “/”

en: File names should not begin with a space
fur: I nons dai file no puedin tacâ cuntun spazi

en: File names should not end with a space
fur: I nons dai file no puedin finî cuntun spazi

en: File names starting with a “.” are hidden
fur: I nons dai file che a tachin cuntun “.” a son platâts

en: File not found: %s
fur: File no cjatât: %s

en: Files
fur: File

en: Finishing
fur: Finidure

en: Flags
fur: Bandieris

en: Focus Widget
fur: Widget focus

en: Folder Name
fur: Non de cartele

en: Folder names cannot contain “/”
fur: I nons des cartelis no puedin contignî il caratar “/”

en: Folder names should not begin with a space
fur: I nons des cartelis no puedin tacâ cuntun spazi

en: Folder names should not end with a space
fur: I nons des cartelis no puedin finî cuntun spazi

en: Folder names starting with a “.” are hidden
fur: I nons des cartelis che a tachin cuntun “.” a son platâts

en: Font
fur: Caratar

en: Font Family
fur: Famee dal caratar

en: Font Scale
fur: Scjale dal caratar

en: Font Selection
fur: Selezion caratar

en: Food & Drink
fur: Mangjâ e bevi

en: For portable documents
fur: Par documents che si rivin a puartâ

en: Forget association
fur: Dismentee associazion

en: Forget password _immediately
fur: Dismentee la password _subite

en: Frame Clock
fur: Orloi dai fotograms

en: Frame count
fur: Conte dai fotograms

en: Frame rate
fur: Frecuence dai fotograms

en: Full Volume
fur: Plen volum

en: GDK Backend
fur: Backend GDK

en: GDK debugging flags to set
fur: Opzion di debug GDK di stabilî

en: GDK debugging flags to unset
fur: Opzions di debug GDK di no stabilî

en: GL Rendering
fur: Rese video GL

en: GL Vendor
fur: Produtôr GL

en: GL Version
fur: Version GL

en: GL rendering is disabled
fur: Rese video GL disabilitade

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
fur: Supuart GL disabilitât vie GDK_DEBUG

[ctx: GL vendor]
en: None
fur: Nissun

[ctx: GL version]
en: None
fur: Nissune

en: GLib must be configured with --enable-debug
fur: GLib al scugne jessi configurât cun --enable-debug

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
fur: Licence Publiche Gjenerâl GNU Affero, dome version 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
fur: Licence GNU Affero General Public, version 3 o sucessive

en: GNU General Public License, version 2 only
fur: Licence GNU General Public, dome version 2

en: GNU General Public License, version 2 or later
fur: Licence GNU General Public, version 2 o sucessive

en: GNU General Public License, version 3 only
fur: Licence GNU General Public, dome version 3

en: GNU General Public License, version 3 or later
fur: Licence GNU General Public, version 3 o sucessive

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
fur: Licence GNU Lesser General Public, dome version 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
fur: Licence GNU Lesser General Public, version 2.1 o sucessive

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
fur: Licence GNU Lesser General Public, dome version 3

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
fur: Licence GNU Lesser General Public, version 3 o sucessive

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
fur: Ispetôr GTK+ al è un debugger interatîf che ti permet di esplorâ e modificâ il didentri di cualsisei aplicazion GTK+.
    Doprantlu ae aplicazion si podarès causâ une interuzion o un colàs.

en: GTK+ Options
fur: Opzions GTK+

en: GTK+ Theme
fur: Teme Gtk+

en: GTK+ Version
fur: Version GTK+

en: GTK+ debugging flags to set
fur: Opzion di debug GDK di stabilî

en: GTK+ debugging flags to unset
fur: Opzions di debug GDK di no stabilî

en: General
fur: Gjenerâl

en: Gestures
fur: Mots

en: Getting printer information failed
fur: No si è rivâts a otignî informazions su la stampant

en: Getting printer information…
fur: Daûr a otignî informazions su la stampant…

en: Hide %s
fur: Plate %s

en: Hide Others
fur: Plate altris

en: High
fur: Alte

en: Hold the job until it is explicitly released
fur: Tratignî il lavôr fintant che nol ven molât in maniere esplicite

en: Hue
fur: Tonalitât

en: Icon
fur: Icone

en: Icon '%s' not present in theme %s
fur: Icone '%s' no presinte tal teme %s

en: Icon Theme
fur: Teme iconis

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
fur: Se si elimine un element, al vignarà pierdût par simpri.

en: Ignore hidden
fur: Ignore platâts

en: Image
fur: Imagjin

en: Image Quality
fur: Cualitât Imagjin

en: Include image data in the cache
fur: Inclût i dâts de imagjin inte cache

en: Increases the volume
fur: Aumente il volum

en: Information
fur: Informazion

en: Insert Emoji
fur: Inserìs Emoji

en: Insert _Emoji
fur: Inserìs _Emoji

en: Intensity of the color.
fur: Intensitât dal colôr.

en: Invalid URI
fur: URI no valit

en: Invalid argument to CreateDC
fur: Argoment no valit par CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
fur: Argoment no valit par PrintDlgEx

en: Invalid file name
fur: Non di file no valit

en: Invalid handle to PrintDlgEx
fur: Gjestion no valide par PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
fur: Pontadôr no valit par PrintDlgEx

en: Invalid size %s
fur: Dimension %s no valide

en: Is Toplevel
fur: Al è di nivel superiôr

en: Italic
fur: Corsîf

en: Job
fur: Lavôr

en: Job Details
fur: Detais lavôr

en: Job Priority
fur: Prioritât lavôr

en: LRE Left-to-right _embedding
fur: LRE - _incorporament çampe-a-drete

en: LRM _Left-to-right mark
fur: LRM - segn _çampe-a-diestre

en: LRO Left-to-right _override
fur: LRO - s_fuarçâ çampe-a-drete

en: Label
fur: Etichete

en: Landscape
fur: Orizontâl

en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
fur: Invie une aplicazion (specificade dal so non file desktop),
    passant in maniere opzionâl un o plui URI come argoments.

en: Layout
fur: Impagjinazion

en: Left to right
fur: Di çampe a drete

en: Left to right, bottom to top
fur: Di çampe a drete, dal bas in alt

en: Left to right, top to bottom
fur: Di çampe a drete, dal alt in bas

en: Left-to-Right
fur: Di çampe a drete

en: License
fur: Licence

en: Ligatures
fur: Leaduris

en: Load additional GTK+ modules
fur: Cjarie i modui GTK+ adizionâi

en: Location
fur: Posizion

en: Lock
fur: Bloche

en: Low
fur: Basse

en: MODULES
fur: MODUI

en: Magnifier
fur: Ingranditôr

en: Make all warnings fatal
fur: Fâs deventâ ducj i avertiments fatâi

en: Manage Custom Sizes
fur: Gjestìs dimensions personalizadis

en: Manage Custom Sizes…
fur: Gjestìs dimensions personalizadis…

en: Manually enter a location
fur: Inserìs a man une posizion

en: Mapped
fur: Mapât

en: Margins from Printer…
fur: Margjins de stampant…

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
fur: Margjins:
     A çampe: %s %s
     A drete: %s %s
     Parsore: %s %s
     Parsot: %s %s

en: Maximize
fur: Slargje

en: Medium
fur: Medie

en: Menu
fur: Menù

en: Miscellaneous
fur: Variis

en: Mnemonic Label
fur: Etichete mnemoniche

en: Mode
fur: Modalitât

en: Modified
fur: Modificât

en: Mount and open “%s”
fur: Monte e vierç “%s”

en: Move
fur: Sposte

en: Mozilla Public License 2.0
fur: Licence Publiche di Mozilla 2.0

en: Muted
fur: Cidinât

en: NAME
fur: NON

en: Name
fur: Non

en: Name:
fur: Non:

en: Need user intervention
fur: Al è necessari l'intervent dal utent

en: Network File System
fur: File system di rêt (NFS)

en: Networks
fur: Rêts

en: New accelerator…
fur: Gnûf aceleradôr…

en: New bookmark
fur: Gnûf segnelibri

en: No Fonts Found
fur: Nissun caratar cjatât

en: No GL implementation is available
fur: Nissune implementazion GL disponibile

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: No applications found for “%s”
fur: Nissune aplicazion cjatade par “%s”

en: No applications found for “%s” files
fur: Nissune aplicazion cjatade pai file “%s”

en: No applications found for “%s”.
fur: Nissune aplicazion cjatade par “%s”.

en: No applications found.
fur: Nissune aplicazion cjatade.

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
fur: Nissune configurazion disponibile pal formât pixel RGBA furnît

en: No available configurations for the given pixel format
fur: Nissune configurazion disponibile pal formât pixel furnît

en: No deserialize function found for format %s
fur: Nissune funzion di deserializazion cjatade pal formât %s

en: No item for URI '%s' found
fur: Nissun element cjatât pal URI '%s'

en: No items found
fur: Nissun element cjatât

en: No network locations found
fur: Nissune posizion di rêt cjatade

en: No printer found
fur: Nissune stampant cjatade

en: No profile available
fur: Nissun profîl disponibil

en: No recent servers found
fur: Nissun servidôrs resint cjatât

en: No recently used resource found with URI '%s'
fur: Nissune risorse doprade di pôc cjatade cun URI '%s'

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
fur: No je stade cjatade nissune aplicazion regjistrade cul non '%s' pal element cun URI '%s'

en: No results found
fur: Nissun risultât cjatât

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
fur: Nissun file indiç di teme in '%s'.
    Se si desidere pardabon creâ une cache di iconis achì, doprâ --ignore-theme-index.

en: No theme index file.
fur: Nissun file indiç di teme.

en: Not a valid icon cache: %s
fur: Cache iconis no valide: %s

en: Not a valid page setup file
fur: Nol è un file di impostazion pagjine valit

en: Not available
fur: No disponibil

en: Not enough free memory
fur: No vonde memorie libare

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
fur: No si puest stabilî in timp di esecuzion (runtime).
    Doprâ invezit GDK_GL=always o GDK_GL=disable

en: Number Case
fur: Capitalizazion dai numars

en: Number Formatting
fur: Formatazion numars

en: Number Spacing
fur: Spaziadure dai numars

en: Object
fur: Ogjet

en: Object: %p (%s)
fur: Ogjet: %p (%s)

en: Objects
fur: Ogjets

en: Odd sheets
fur: Pagjinis dispar

en: Offline
fur: No disponibile

en: On This Computer
fur: Su chest computer

en: On _hold
fur: _In spiete

en: Online
fur: Disponibile

en: Op_acity:
fur: Op_acitât:

en: Open %s
fur: Vierç %s

en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

en: Open in New _Tab
fur: Vierç intune gnove _schede

en: Open in New _Window
fur: Vierç intun gnûf _barcon

en: Open the contents of the file system
fur: Vierç i contignûts dal filesystem

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût de scrivanie intune cartele

en: Open the trash
fur: Vierç la scovacere

en: Open your personal folder
fur: Vierç la cartele personâl

en: OpenGL context creation failed
fur: Creazion dal contest OpenGL falide

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
fur: Formis parsore de base

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
fur: Acès a dutis lis alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
fur: Formis di notis alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
fur: Largjecis miezis alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
fur: Metrichis miezis verticâls alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
fur: Metrichis verticâls alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
fur: Frazions alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
fur: Formis sot de base

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
fur: Spaziadure maiuscule

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
fur: Formis sensibilis ae maiusculis o minusculis

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
fur: Puntuazion CJK centrade

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
fur: Formis unidis

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
fur: Bilisiament contestuâl

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
fur: Posizionament dal corsîf

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
fur: Denominadôrs

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
fur: Distancis

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
fur: Formis cence ponts

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
fur: Formis espertis

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
fur: Formis di acents placâts

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
fur: Frazions

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
fur: Largjecis plenis

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
fur: Composizion / Decomposizion dai glifs

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
fur: Formis halant

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
fur: Formis miezis

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
fur: Largjecis miezis

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
fur: Formis storichis

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
fur: Leaduris storichis

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
fur: Formis Kanji Hojo

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
fur: Alternativis Kana orizontâls

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
fur: Formis iniziâls

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
fur: Formis isoladis

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
fur: Corsîfs

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
fur: Formis JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
fur: Formis JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
fur: Formis JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
fur: Formis JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
fur: Justificazions alternativis

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
fur: Crenadure

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
fur: Formis principâls Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
fur: Margjins di çampe

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
fur: Alternativis di di çampe a drete

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
fur: Formis spieladis di çampe a drete

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
fur: Formis localizadis

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
fur: Posizionament dai segns

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
fur: Posizionament segn cun sostituzion

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
fur: Posizionament segn cun segn

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
fur: Grêc matematic

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
fur: Formis medianis

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
fur: Formis medianis #2

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
fur: Formis Kanji NLC

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
fur: Formis Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
fur: Numeradôrs

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
fur: Limits otics

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
fur: Dimension otiche

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
fur: Ordenâi

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
fur: Formis post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
fur: Sostituzions post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
fur: Formis pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
fur: Sostituzions pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
fur: Metrichis verticâls alternativis proporzionâls

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
fur: Largjecis alternativis proporzionâls

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
fur: Figuris proporzionâls

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
fur: Kana proporzionâl

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
fur: Largjecis proporzionâls

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
fur: Largjecis cuartis

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
fur: Formis Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
fur: Rint casuâl

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
fur: Formis Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
fur: Leaduris domandadis

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
fur: Alternativis di variazions domandadis

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
fur: Margjins di diestre

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
fur: Alternativis di di drete a çampe

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
fur: Formis spieladis di drete a çampe

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
fur: Formis semplificadis

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
fur: Zero stricât

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
fur: Leaduris standard

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
fur: Alternativis di stilistiche

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
fur: Cumbinazion stilistiche 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
fur: Cumbinazion stilistiche 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
fur: Cumbinazion stilistiche 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
fur: Cumbinazion stilistiche 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
fur: Cumbinazion stilistiche 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
fur: Cumbinazion stilistiche 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
fur: Cumbinazion stilistiche 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
fur: Cumbinazion stilistiche 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
fur: Cumbinazion stilistiche 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
fur: Cumbinazion stilistiche 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
fur: Cumbinazion stilistiche 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
fur: Cumbinazion stilistiche 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
fur: Cumbinazion stilistiche 20

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
fur: Cumbinazion stilistiche 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
fur: Cumbinazion stilistiche 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
fur: Cumbinazion stilistiche 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
fur: Cumbinazion stilistiche 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
fur: Cumbinazion stilistiche 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
fur: Cumbinazion stilistiche 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
fur: Cumbinazion stilistiche 9

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
fur: Deponent

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
fur: Apiç

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
fur: Bilisiament

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
fur: Formis di terminâl

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
fur: Formis di terminâl #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
fur: Formis di terminâl #3

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
fur: Largjecis tiercis

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
fur: Titolazion

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
fur: Formis tradizionâls

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
fur: Formis di nons tradizionâi

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
fur: Variantis Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
fur: Alternativis verticâls e rotazion

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
fur: Alternativis verticâls pe rotazion

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
fur: Alternativis Kana verticâls

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
fur: Crenadure verticâl

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
fur: Scriture verticâl

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
fur: Formis Jamo Vowel

en: Opening %d Item | Opening %d Items
fur[0]: Daûr a vierzi %d element
fur[1]: Daûr a vierzi %d elements

en: Opening %s
fur: Daûr a vierzi %s

en: Opening “%s” files.
fur: Daûr a vierzi “%s” file.

en: Opening “%s”.
fur: Daûr a vierzi “%s”.

en: Optical Size
fur: Dimension otiche

en: Or_ientation:
fur: Or_ientament:

en: Other Applications
fur: Altris aplicazions

en: Other Locations
fur: Altris posizions

en: Other application…
fur: Altre aplicazion…

en: Other…
fur: Altri…

en: Out of paper
fur: Cjarte esauride

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
fur: L'element plui esterni al scugne jessi <text_view_markup> no <%s>

en: Output a C header file
fur: Gjenere un file di intestazion (header) C

en: Output t_ray:
fur: _Scansel di jessude:

en: Output to this directory instead of cwd
fur: Bute fûr su cheste cartele invezit che su cwd

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
fur: Sorescrîf une cache esistente, ancje se inzornade

en: PDF _Pop directional formatting
fur: PDF formatazion direzionâl “_pop”

en: Packing property %s::%s not found
fur: Proprietât di impachetament %s::%s no cjatade

en: Pag_es:
fur: Pagj_inis:

en: Page %u
fur: Pagjine %u

en: Page Ordering
fur: Ordinament pagjinis

en: Page Setup
fur: Impostazions pagjine

en: Page or_dering:
fur: Or_denament pagjinis:

en: Pages
fur: Pagjinis

en: Pages Per Sheet
fur: Pagjinis par sfuei

en: Pages per _sheet:
fur: Pagjinis par _sfuei:

en: Pages per _side:
fur: Pagjinis par _bande:

en: Paper
fur: Cjarte

en: Paper Margins
fur: Margjins cjarte

en: Paper Size
fur: Dimension Cjarte

en: Paper _source:
fur: _Sorzint cjarte:

en: Paper _type:
fur: _Gjenar di cjarte:

en: Parameter Type
fur: Gjenar di parametri

en: Paste
fur: Tache

en: Path
fur: Percors

en: Paused
fur: In pause

en: Paused; Rejecting Jobs
fur: In pause; lavôrs ricusâts

en: Pick a Color
fur: Sielç un colôr

en: Pick a Font
fur: Sielç un caratar

en: Pick a color from the screen
fur: Sielç un colôr dal schermi

en: Pointer: %p
fur: Pontadôr: %p

en: Portrait
fur: Verticâl

en: Position on the color wheel.
fur: Posizion te ruede dal colôr.

en: Pre_view
fur: Ante_prime

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Prefix
fur: Prefìs

en: Preparing
fur: Daûr a prontâ

en: Preparing %d
fur: Preparazion di %d

en: Presentation
fur: Presentazion

en: Preview text
fur: Test di anteprime

en: Pri_ority:
fur: Pri_oritât:

en: Print
fur: Stampe

en: Print Document
fur: Stampe document

en: Print to File
fur: Stampe su file

en: Print to LPR
fur: Stampe su LPR

en: Print to Test Printer
fur: Stampe su stampant di prove

en: Printer
fur: Stampant

en: Printer Default
fur: Impostazions predefinidis stampant

en: Printer offline
fur: Stampant distacade

en: Printer “%s” has no toner left.
fur: Toner de stampant “%s” esaurît.

en: Printer “%s” is currently offline.
fur: La stampant “%s” e je atualmentri disconetude.

en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
fur: Almancul une cartucje de stampant “%s” e je in esauriment.

en: Printer “%s” is low on developer.
fur: Developer de stampant “%s” in esauriment.

en: Printer “%s” is low on paper.
fur: Cjarte de stampant “%s” in esauriment.

en: Printer “%s” is low on toner.
fur: Toner de stampant “%s” in esauriment.

en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
fur: Almancul une cartucje de stampant “%s” e je esauride.

en: Printer “%s” is out of developer.
fur: Developer de stampant “%s” esaurît.

en: Printer “%s” is out of paper.
fur: Cjarte de stampant “%s” esauride.

en: Printing %d
fur: Stampe di %d

en: Program class as used by the window manager
fur: Classe dal program come doprade dal gjestôr barcons

en: Program name as used by the window manager
fur: Non dal program come doprât dal gjestôr barcons

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Property
fur: Proprietât

en: Property %s::%s not found
fur: Proprietât %s::%s no cjatade

en: Provides visual indication of progress
fur: Al furnìs une indicazion visuâl dal avanzament

en: Question
fur: Domande

en: Quit %s
fur: Jes %s

en: RGBA visual
fur: Visuâl RGBA

en: RLE Right-to-left e_mbedding
fur: RLE - i_ncorporament diestre-a-çampe

en: RLM _Right-to-left mark
fur: RLM - segn _diestre-a-çampe

en: RLO Right-to-left o_verride
fur: RLO - sf_uarçâ drete-a-çampe

en: Range
fur: Interval

en: Realized
fur: Realizât

en: Recent
fur: Resint

en: Recent Servers
fur: Servidôrs resints

en: Recent files
fur: File resints

en: Recommended Applications
fur: Aplicazions conseadis

en: Recording
fur: Regjistrazion

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
fur: Ros %d%%, Vert %d%%, Blu %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
fur: Ros %d%%, Vert %d%%, Blu %d%%, Alpha %d%%

en: Reference count
fur: Conte dai riferiments

en: Registered U_ser
fur: Utent _regjistrât

en: Rejecting Jobs
fur: Lavôrs refudâts

en: Related Applications
fur: Aplicazions coreladis

en: Remember _forever
fur: Visâsi par _simpri

en: Remember password until you _logout
fur: Visâsi la password fintremai che no si _jes de session

en: Remote location — only searching the current folder
fur: Posizion rimote — si cîr dome te cartele atuâl

en: Rename…
fur: Cambie non…

en: Rendering Mode
fur: Modalitât rese video

en: Request mode
fur: Modalitât richieste

en: Reset
fur: Azere

en: Resize
fur: Ridimensione

en: Resources
fur: Risorsis

en: Restore
fur: Ripristine

en: Reverse landscape
fur: Orizontâl invertît

en: Reverse portrait
fur: Verticâl invertît

en: Right to left
fur: Di drete a çampe

en: Right to left, bottom to top
fur: Di drete a çampe, dal bas in alt

en: Right to left, top to bottom
fur: Di drete a çampe, dal alt in bas

en: Right-to-Left
fur: Di drete a çampe

en: Rotate clockwise
fur: Zire in sens orari

en: Rotate counterclockwise
fur: Zire in sens antiorari

en: SSH File Transfer Protocol
fur: Protocol di trasferiment file SSH

en: S_aturation:
fur: S_aturazion:

en: Same as --no-wintab
fur: Compagn di --no-wintab

en: Saturation
fur: Saturazion

en: Save the current CSS
fur: Salve il CSS atuâl

en: Saving CSS failed
fur: No si è rivâts a salvâ il CSS

en: Sc_ale:
fur: Scj_ale:

[ctx: Script]
en: Anatolian Hieroglyphs
fur: Jeroglifs de anatolie

[ctx: Script]
en: Arabic
fur: Arap

[ctx: Script]
en: Armenian
fur: Armen

[ctx: Script]
en: Avestan
fur: Avestic

[ctx: Script]
en: Balinese
fur: Balinês

[ctx: Script]
en: Canadian Aboriginal
fur: Aborigjen Canadês

[ctx: Script]
en: Caucasian Albanian
fur: Albanês Caucasic

[ctx: Script]
en: Cuneiform
fur: Cuneiformi

[ctx: Script]
en: Cypriot
fur: Cipriote

[ctx: Script]
en: Cyrillic
fur: Cirilic

[ctx: Script]
en: Egyptian Hieroglyphs
fur: Jeroglific Egjizian

[ctx: Script]
en: Ethiopic
fur: Etiop

[ctx: Script]
en: Georgian
fur: Gjeorgjan

[ctx: Script]
en: Gothic
fur: Gotic

[ctx: Script]
en: Greek
fur: Grêc

[ctx: Script]
en: Hebrew
fur: Ebraic

[ctx: Script]
en: Imperial Aramaic
fur: Aramaic imperiâl

[ctx: Script]
en: Javanese
fur: Javanês

[ctx: Script]
en: Linear A
fur: Lineâr A

[ctx: Script]
en: Linear B
fur: Lineâr B

[ctx: Script]
en: Manichaean
fur: Manicheu

[ctx: Script]
en: Meroitic Cursive
fur: Meroitic Corsîf

[ctx: Script]
en: Meroitic Hieroglyphs
fur: Jeroglifs Meroitics

[ctx: Script]
en: Mongolian
fur: Mongul

[ctx: Script]
en: Myanmar
fur: Birman

[ctx: Script]
en: New Tai Lue
fur: Gnûf Tai Lue

[ctx: Script]
en: Old Hungarian
fur: Ongjarês vieli

[ctx: Script]
en: Old Italic
fur: Corsîf vieli

[ctx: Script]
en: Old North Arabian
fur: Arap dal nord vieli

[ctx: Script]
en: Old Permic
fur: Permic vieli

[ctx: Script]
en: Old Persian
fur: Persian vieli

[ctx: Script]
en: Old South Arabian
fur: Arap dal sud vieli

[ctx: Script]
en: Old Turkic
fur: Turkic vieli

[ctx: Script]
en: Phoenician
fur: Fenici

[ctx: Script]
en: Signwriting
fur: Firme

[ctx: Script]
en: Sinhala
fur: Cingalês

[ctx: Script]
en: Sundanese
fur: Sudanês

[ctx: Script]
en: Syriac
fur: Siriac

[ctx: Script]
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Script]
en: Zanabazar Square
fur: Place Zanzibar

en: Se_lection
fur: Se_lezion

en: Search
fur: Ricercje

en: Search Results
fur: Risultâts di ricercje

en: Search Shortcuts
fur: Cîr scurtis

en: Search font name
fur: Cîr non dal caratar

en: Searching
fur: Ricercje

en: Searching for network locations
fur: Daûr a cirî posizions di rêt

en: Searching in %s
fur: Daûr a cirî in %s

en: Select Application
fur: Selezione aplicazion

en: Select Font
fur: Selezione caratar

en: Select _All
fur: Selezione _dut

en: Select a Color
fur: Selezione un colôr

en: Select a File
fur: Selezione un file

en: Select a filename
fur: Selezione un non di file

en: Select all
fur: Selezione dut

en: Select an Object
fur: Selezione un ogjet

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
fur: Selezione il colôr che si desidere dal anel esterni. Selezion la scuretât o la luminositât di chel colôr doprant il triangul interni.

en: Select which type of documents are shown
fur: Selezione cuai gjenars di documents mostrâ

en: Select which types of files are shown
fur: Selezione cuai gjenars di file mostrâ

en: Selector
fur: Seletôr

en: Self
fur: Propri

en: Self 1
fur: Propri 1

en: Self 2
fur: Propri 2

en: Serialized data is malformed
fur: I dâts serializâts a son malformâts

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
fur: I dâts serializâts a son malformâts. La prime sezion no je GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Server Addresses
fur: Direzions servidôrs

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
fur: Lis direzions dai servidôrs a son fatis di un prefìs pal protocol e une direzion. Esemplis:

en: Services
fur: Servizis

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
fur: La impostazion e je une codifiche fisse di GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Setting:
fur: Impostazion:

en: Shortcuts
fur: Scurtis

en: Show All
fur: Mostre dut

en: Show Baselines
fur: Mostre liniis di base

en: Show Details
fur: Mostre detais

en: Show GTK+ Options
fur: Mostre opzions GTK+

en: Show Graphic Updates
fur: Mostre inzornaments grafics

en: Show Layout Borders
fur: Mostre ôrs disposizion

en: Show Pixel Cache
fur: Mostre Cache Pixel

en: Show T_ype Column
fur: Mostre colone _Gjenar

en: Show Widget Resizes
fur: Mostre ridimensionament widget

en: Show _Hidden Files
fur: Mostre file _platâts

en: Show _Private Resources
fur: Mostre risorsis pri_vadis

en: Show _Size Column
fur: Mostre colone _Dimension

en: Show _Time
fur: Mostre _date

en: Show all Objects
fur: Mostre ducj i ogjets

en: Show all Resources
fur: Mostre dutis lis risorsis

en: Show data
fur: Mostre dâts

en: Show other locations
fur: Mostre altris posizions

en: Show program version
fur: Mostre la version dal program

en: Si_ze:
fur: Dimensio_n:

en: Signal
fur: Segnâl

en: Signals
fur: Segnâi

en: Similar
fur: Simil

en: Simulate touchscreen
fur: Simule touchscreen

en: Size
fur: Dimension

en: Size Groups
fur: Dimension grups

en: Size of the palette in 8 bit mode
fur: Dimension de palete in modalitât 8 bit

en: Size:
fur: Dimension:

en: Slant
fur: Sclavueç

en: Slowdown
fur: Ralentament

en: Smileys & People
fur: Musutis e personis

en: Software GL
fur: GL software

en: Software Surfaces
fur: Superficiis software

en: Some of the settings in the dialog conflict
fur: Cualchi impostazion tal dialic e je in conflit

en: Sort _Folders before Files
fur: Ordene _cartelis prime dai file

en: Source:
fur: Sorzint:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
fur: Specifiche un o plui intervai di pagjinis,
     p.e. 1–3, 7, 11

en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
fur: Specificâ la ore de stampe,
     p.e. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm

en: Spreadsheet
fur: Sfuei di calcul

en: Starred
fur: Preferîts

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: State
fur: Stât

en: Statistics
fur: Statistichis

en: Status
fur: Stât

[ctx: Stock label]
en: Best _Fit
fur: _Adate aes dimensions

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
fur: C_onet

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
fur: Ta_ie

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
fur: Diminuìs tornade

[ctx: Stock label]
en: Error
fur: Erôr

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
fur: Cjate e _sostituìs

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
fur: Aumente tornade

[ctx: Stock label]
en: Information
fur: Informazion

[ctx: Stock label]
en: Landscape
fur: Orizontâl

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
fur: Imposta_zions pagjine

[ctx: Stock label]
en: Portrait
fur: Verticâl

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
fur: Ante_prime di stampe

[ctx: Stock label]
en: Question
fur: Domande

[ctx: Stock label]
en: Reverse landscape
fur: Orizontâl invertît

[ctx: Stock label]
en: Reverse portrait
fur: Verticâl invertît

[ctx: Stock label]
en: Save _As
fur: S_alve come

[ctx: Stock label]
en: Select _All
fur: Selezione _Dut

[ctx: Stock label]
en: Warning
fur: Avertiment

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
fur: _Ingrandìs

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
fur: Im_piçulìs

[ctx: Stock label]
en: _About
fur: _Informazions

[ctx: Stock label]
en: _Add
fur: _Zonte

[ctx: Stock label]
en: _Apply
fur: _Apliche

[ctx: Stock label]
en: _Ascending
fur: _Cressint

[ctx: Stock label]
en: _Bold
fur: _Neret

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
fur: _Anule

[ctx: Stock label]
en: _Center
fur: _Centri

[ctx: Stock label]
en: _Clear
fur: _Nete

[ctx: Stock label]
en: _Close
fur: _Siere

[ctx: Stock label]
en: _Color
fur: _Colôr

[ctx: Stock label]
en: _Convert
fur: _Convertìs

[ctx: Stock label]
en: _Copy
fur: _Copie

[ctx: Stock label]
en: _Delete
fur: _Elimine

[ctx: Stock label]
en: _Descending
fur: _Decressint

[ctx: Stock label]
en: _Discard
fur: _Scarte

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
fur: _Disconet

[ctx: Stock label]
en: _Edit
fur: _Modifiche

[ctx: Stock label]
en: _Execute
fur: _Eseguìs

[ctx: Stock label]
en: _Fill
fur: _Jemple

[ctx: Stock label]
en: _Find
fur: C_jate

[ctx: Stock label]
en: _Font
fur: _Caratar

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
fur: _Plen visôr

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
fur: _Disc fis

[ctx: Stock label]
en: _Help
fur: _Jutori

[ctx: Stock label]
en: _Home
fur: _Inizi

[ctx: Stock label]
en: _Index
fur: _Indiç

[ctx: Stock label]
en: _Information
fur: _Informazion

[ctx: Stock label]
en: _Italic
fur: Cors_îf

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
fur: _Salte a

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
fur: _Mole plen visôr

[ctx: Stock label]
en: _Left
fur: _Çampe

[ctx: Stock label]
en: _Network
fur: _Rêt

[ctx: Stock label]
en: _New
fur: _Gnûf

[ctx: Stock label]
en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

[ctx: Stock label]
en: _OK
fur: _Va ben

[ctx: Stock label]
en: _Open
fur: _Vierç

[ctx: Stock label]
en: _Paste
fur: _Tache

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
fur: _Preferencis

[ctx: Stock label]
en: _Print
fur: _Stampe

[ctx: Stock label]
en: _Properties
fur: _Proprietâts

[ctx: Stock label]
en: _Quit
fur: _Jes

[ctx: Stock label]
en: _Redo
fur: _Torne fâs

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
fur: _Inzorne

[ctx: Stock label]
en: _Remove
fur: _Gjave

[ctx: Stock label]
en: _Revert
fur: _Ripristine

[ctx: Stock label]
en: _Right
fur: _Diestre

[ctx: Stock label]
en: _Save
fur: _Salve

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
fur: _Controle ortografie

[ctx: Stock label]
en: _Stop
fur: _Ferme

[ctx: Stock label]
en: _Strikethrough
fur: _Stricât

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
fur: _Anule eliminazion

[ctx: Stock label]
en: _Underline
fur: _Sotlineât

[ctx: Stock label]
en: _Undo
fur: _Disfe

[ctx: Stock label]
en: _Yes
fur: _Sì

[ctx: Stock label, media]
en: Pre_vious
fur: Preced_ent

[ctx: Stock label, media]
en: R_ewind
fur: _Fâs sù

[ctx: Stock label, media]
en: _Forward
fur: In_denant

[ctx: Stock label, media]
en: _Next
fur: P_rossim

[ctx: Stock label, media]
en: _Play
fur: _Sune

[ctx: Stock label, media]
en: _Record
fur: _Regjistre

[ctx: Stock label, media]
en: _Stop
fur: _Ferme

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Back
fur: _Indaûr

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Bottom
fur: _Inferiôr

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Down
fur: _Jù

[ctx: Stock label, navigation]
en: _First
fur: _Prin

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Forward
fur: In_denant

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Last
fur: _Ultin

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Top
fur: _Superiôr

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Up
fur: _Sù

en: Style Classes
fur: Classis di stîl

en: Symbols
fur: Simbui

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
fur: La politiche dal sisteme e impedìs lis modifichis.
    Contatâ l'aministradôr di sisteme

en: T_wo-sided:
fur: _Denant e daûr:

en: Tag "%s" already defined
fur: Etichete "%s" za definide

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
fur: La etichete "%s" no esist intal buffer. Nol è pussibil creâ altris etichetis.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
fur: La etichete "%s" e à une prioritât "%s" no valide

en: Tag "%s" has not been defined.
fur: La etichete "%s" no je stade definide.

en: Target
fur: Obietîf

en: Terminal Pager
fur: Pager dal terminâl («less»)

en: Text
fur: Test

en: Text Direction
fur: Direzion test

en: Text may not appear inside <%s>
fur: Il test al podarès no aparî dentri <%s>

en: Texture Rectangle Extension
fur: Estension retangul texture

en: The MIT License (MIT)
fur: Licence MIT

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
fur: L'atribût "%s" al è stât cjatât dôs voltis sul element <%s>

en: The color you’ve chosen.
fur: Il colôr che si à sielt.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
fur: Il colôr che si è sielt. Si pues strissinâ chest colôr suntun spazi de palete par salvâlu par un ûs plui indenant.

en: The cover is open on printer “%s”.
fur: Il tapon de stampant “%s” al è viert.

en: The current backend does not support OpenGL
fur: Il backend atuâl nol supuarte OpenGL

en: The door is open on printer “%s”.
fur: Il sportel de stampant “%s” al è viert.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
fur: Il file al esist za in “%s”. Se al ven sostituît, al vignarà sorescrit il sô contignût.

en: The file could not be deleted
fur: Il file nol pues jessi eliminât

en: The file could not be moved to the Trash
fur: Il file nol pues jessi spostât te scovacere

en: The file could not be renamed
fur: No si pues cambiâ non al file

en: The folder contents could not be displayed
fur: I contignûts de cartele no puedin jessi mostrâts

en: The folder could not be created
fur: La cartele no pues jessi creade

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.
fur: Impussibil creâ la cartele, viodût che un file cul stes non al esist za.

en: The generated cache was invalid.
fur: La cache gjenerade no jere valide.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
fur: L'element che si à selezionât nol è une cartele, prove dopre un altri element.

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
fur: Il motîf plui probabil al è che nol è pussibil creâ un file temporani.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
fur: Il colôr selezionât prime, par comparazion cul colôr che si sta selezionant cumò.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
fur: Il colôr selezionât prime, par comparazion cul colôr che si sta selezionant. Si pues strissinâ chest colôr suntun spazi de palete o selezionâ chest colôr come atuâl strisinantlu in bande dal altri campion di colôr.

en: Theme
fur: Teme

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
fur: Il teme al codificât in maniere fisse di GTK_THEME

en: There is a problem on printer “%s”.
fur: Al esist un probleme su la stampant “%s”.

en: This name is already taken
fur: Chest non al è za cjapât

en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
fur: Chest program nol furnìs nissune garanzie.
    Par vê plui detais consultâ <a href="%s">%s</a>.

en: Tick callback
fur: Callback Tick

en: Time of print
fur: Ore di stampe

en: Top Command
fur: Comant Top

en: Top to bottom
fur: Dal alt in bas

en: Top to bottom, left to right
fur: Dal alt in bas, di çampe a drete

en: Top to bottom, right to left
fur: Dal alt in bas, di drete a çampe

en: Trace signal emissions on this object
fur: Segne i segnâi mandâts fûr di chest ogjet

en: Translated by
fur: Tradot di

en: Transparency of the color.
fur: Trasparence dal colôr.

en: Trash
fur: Scovacere

en: Travel & Places
fur: Viaçs e lûcs

en: Try "%s --help" for more information.
fur: Prove "%s --help" par vê plui informazions.

en: Try a different search
fur: Prove une ricercje diferente

en: Try using a different name for the folder, or rename the file first.
fur: Cîr di doprâ un non diferent pe cartele opûr prime cambie il non dal file.

en: Try using a shorter name.
fur: Prove a doprâ un non plui curt.

en: Turn off verbose output
fur: Disabilite jessude prolisse

en: Turns volume up or down
fur: Alce o sbasse il volum

en: Two finger pinch
fur: Piçâ cun doi dêts

en: Two finger stretch
fur: Tirâ cun doi dêts

en: Two finger swipe left
fur: Scori a çampe cun doi dêts

en: Two finger swipe right
fur: Scori a diestre cun doi dêts

en: Type
fur: Gjenar

en: Type name of new folder
fur: Scrîf il non de gnove cartele

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Unable to access location
fur: Impussibil jentrâ te posizion

en: Unable to access “%s”
fur: Impussibil jentrâ in “%s”

en: Unable to create a GL context
fur: Impussibil creâ un contest GL

en: Unable to create a GL pixel format
fur: Impussibil creâ un formât di pixel GL

en: Unable to eject %s
fur: Impussibil parâ fûr %s

en: Unable to eject “%s”
fur: Impussibil parâ fûr “%s”

en: Unable to end process
fur: Impussibil terminâ il procès

en: Unable to find an item with URI '%s'
fur: Impussibil cjatâ un element cun URI '%s'

en: Unable to get remote server location
fur: Impussibil vê la posizion rimote dal servidôr

en: Unable to move the item with URI '%s' to '%s'
fur: Impussibil spostâ l'element cun URI '%s' su '%s'

en: Unable to poll “%s” for media changes
fur: Impussibil interogâ “%s” pai cambiaments dai supuarts

en: Unable to start “%s”
fur: Impussibil fâ partî “%s”

en: Unable to stop “%s”
fur: Impussibil fermâ “%s”

en: Unable to unmount volume
fur: Impussibil dismontâ il volum

en: Unable to unmount “%s”
fur: Impussibil dismontâ “%s”

en: Uneditable property type: %s
fur: Gjenar di proprietât no modificabil: %s

en: Unexpected character data on line %d char %d
fur: Dâts di caratar inspietâts te rie %d caratar %d

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
fur: Etichete di inizi '%s' inspietade te rie %d caratar %d

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown Application (PID %d)
fur: Aplicazion no cognossude (PID %d)

en: Unknown error when trying to deserialize %s
fur: Erôr no cognossût intant che si cirive di deserializâ %s

en: Unknown item
fur: Element no cognossût

en: Unlock
fur: Sbloche

en: Unmount
fur: Dismonte

en: Unnamed section
fur: Sezion cence non

en: Unspecified error
fur: Erôr no specificât

en: Unspecified profile
fur: Profîl no specificât

en: Untitled filter
fur: Filtri cence titul

en: Up Path
fur: Sù pal percors

en: Urgent
fur: Urgjent

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate           Validate the file
      simplify [OPTIONS] Simplify the file
      enumerate          List all named objects
      preview [OPTIONS]  Preview the file
    
    Simplify Options:
      --replace          Replace the file
    
    Preview Options:
      --id=ID            Preview only the named object
      --css=FILE         Use style from CSS file
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
fur: Ûs:
      gtk-builder-tool [COMANT] FILE
    
    Comants:
      validate           Valide il file
      simplify [OPTIONS] Semplifiche il file
      enumerate          Liste ducj i ogjets cul non
      preview [OPTIONS]  Anteprime dal file
    
    Opzions di semplificazion:
      --replace          Sostituìs il file
    
    Opzions anteprime:
      --id=ID            Anteprime dome dal ogjet cul non
      --css=FILE         Dopre stîl dal file CSS
    
    Eseguìs diviersis operazions sui file .ui di GtkBuilder.

en: Username:
fur: Non utent:

en: Validate existing icon cache
fur: Convalide la cache di iconis esistente

en: Value
fur: Valôr

en: Visual
fur: Visuâl

en: Volume
fur: Volum

en: Volume Down
fur: Sbasse il volum

en: Volume Up
fur: Alce il volum

en: Volume type
fur: Gjenar di volum

en: Warning
fur: Avertiment

en: WebDAV
fur: WebDav

en: Website
fur: Sît web

en: Weight
fur: Pês

en: When needed
fur: Cuant che al covente

en: Width
fur: Largjece

en: Window scaling
fur: Scjalâ dal barcon

en: X display to use
fur: Display X di doprâ

en: Yes
fur: Sì

en: Yesterday
fur: Îr

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
fur: Si pues inserî, in cheste vôs, un valôr di colôr esadecimâl in stîl HTML o semplicementri un non di colôr come “narant”.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
fur: Si pues disabilitâ in maniere temporanie chest CSS personalizât fasint clic su il boton “Pause” parsore.

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
fur: Si pues scrivi achì cualsisei regule CSS ricognossude di GTK+.

en: You do not have access to the specified folder.
fur: No si à il permès par acedi ae cartele specificade.

en: You may only select folders
fur: Si podarès selezionâ dome cartelis

en: You need to choose a valid filename.
fur: Si scugne sielzi un non file valit.

en: ZWJ Zero width _joiner
fur: ZWJ - spazi di _union a largjece nule

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
fur: ZWNJ - spazi _no di union a largjece nule

en: ZWS _Zero width space
fur: ZWS - spa_zi a largjece nule

en: _Add Bookmark
fur: _Zonte segnelibri

en: _Add to Bookmarks
fur: _Zonte tai Segnelibris

en: _After:
fur: _Dopo:

en: _All Pages
fur: _Dutis lis pagjinis

en: _Anonymous
fur: _Anonim

en: _Apply
fur: _Apliche

en: _Back
fur: _Indaûr

en: _Billing info:
fur: Informazion _fature:

en: _Blue:
fur: _Blu:

en: _Bottom:
fur: _Inferiôr:

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Clear List
fur: _Nete liste

en: _Close
fur: _Siere

en: _Connect
fur: _Conet

en: _Connect Drive
fur: _Conet unitât

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Copy Location
fur: _Copie posizion

en: _Create
fur: _Cree

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Detect Media
fur: _Rilevâ supuart

en: _Disconnect
fur: _Disconet

en: _Disconnect Drive
fur: _Disconet unitât

en: _Domain
fur: _Domini

en: _Eject
fur: Par_e fûr

en: _End Process
fur: _Termine procès

en: _Family:
fur: _Famee:

en: _Find New Applications
fur: _Cjate gnovis aplicazions

en: _Finish
fur: _Termine

en: _Format for:
fur: _Formât par:

en: _Green:
fur: _Vert:

en: _Height:
fur: _Altece:

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Hidden
fur: _Platât

en: _Hue:
fur: _Tonalitât:

en: _Left:
fur: _Çampe:

en: _License
fur: _Licence

en: _Lock Device
fur: _Bloche dispositîf

en: _Mount
fur: _Monte

en: _Move to Trash
fur: Sposte te _Scovacere

en: _Name
fur: _Non

en: _Name:
fur: _Non:

en: _Next
fur: _Sucessîf

en: _Now
fur: _Cumò

en: _OK
fur: _Va ben

en: _Only print:
fur: _Nome stampâ:

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Open Link
fur: _Vierç colegament

en: _Open With File Manager
fur: _Vierç cul gjestôr di file

en: _Orientation:
fur: _Orientament:

en: _Output format
fur: Formât di _jessude

en: _Palette:
fur: _Palete:

en: _Paper size:
fur: Dimension _cjarte:

en: _Paste
fur: T_ache

en: _Power On
fur: _Impie

en: _Preview:
fur: Ante_prime:

en: _Print
fur: _Stampe

en: _Red:
fur: _Ros:

en: _Remember password
fur: _Visâsi password

en: _Remove
fur: _Gjave

en: _Remove From List
fur: _Gjave de liste

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: _Reverse
fur: _Invertìs ordin

en: _Right:
fur: _Diestre:

en: _Safely Remove Drive
fur: _Gjave dispositîf in sigurece

en: _Save
fur: _Salve

en: _Save color here
fur: _Salve il colôr achì

en: _Select
fur: _Selezione

en: _Show All
fur: Mostre _dut

en: _Start
fur: _Fâs partî

en: _Start Multi-disk Device
fur: _Fâs partî il dispositîf Multi-disc

en: _Stop
fur: _Ferme

en: _Stop Multi-disk Device
fur: _Ferme il dispositîf Multi-disc

en: _Style:
fur: _Stîl:

en: _Top:
fur: _Superiôr:

en: _Unlock Device
fur: _Sbloche dispositîf

en: _Unmount
fur: _Dismonte

en: _Username
fur: _Non utent

en: _Value:
fur: _Valôr:

en: _View All Applications
fur: _Visualize dutis lis aplicazions

en: _Visit File
fur: _Visite File

en: _Width:
fur: _Largjece:

en: _Windows system
fur: Sisteme _Windows

en: _Yes
fur: _Sì

en: bidirectional
fur: bidirezionâl

en: bidirectional, inverted
fur: bidirezionâl, invertît

en: calendar:week_start:0
fur: calendar:week_start:1

[ctx: cover page]
en: Classified
fur: Classificât

[ctx: cover page]
en: Confidential
fur: Confidenziâl

[ctx: cover page]
en: None
fur: Nissune

[ctx: cover page]
en: Secret
fur: Segret

[ctx: cover page]
en: Top Secret
fur: Massime segretece

[ctx: cover page]
en: Unclassified
fur: No classificât

en: dav:// or davs://
fur: dav:// o davs://

[ctx: emoji category]
en: Objects
fur: Ogjets

[ctx: event phase]
en: Bubble
fur: Bufule

[ctx: event phase]
en: Capture
fur: Cature

[ctx: event phase]
en: None
fur: Nissune

[ctx: event phase]
en: Target
fur: Obietîf

[ctx: font]
en: None
fur: Nissun

en: ftp:// or ftps://
fur: ftp:// o ftps://

en: inch
fur: once

[ctx: input menthod menu]
en: Cyrillic (Transliterated)
fur: Cirilic (Trasliterât)

[ctx: input method menu]
en: Amharic (EZ+)
fur: Amaric (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Cedilla
fur: Cedilie

[ctx: input method menu]
en: Inuktitut (Transliterated)
fur: Inuktitut (Trasliterât)

[ctx: input method menu]
en: Multipress
fur: Pression multiple

[ctx: input method menu]
en: None
fur: Nissun

[ctx: input method menu]
en: Simple
fur: Sempliç

[ctx: input method menu]
en: System
fur: Sisteme

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
fur: Sisteme (%s)

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
fur: Tigrin-Eritreu (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
fur: Tigrin-Etiopic (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Vietnamese (VIQR)
fur: Vietnamît (VIQR)

[ctx: input method menu]
en: X Input Method
fur: Metodi di input X

en: inverted
fur: invertît

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
fur: AudioSbasseVolum

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
fur: AudioMicCidin

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
fur: AudioCidin

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
fur: AudioSucess

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
fur: AudioSune

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
fur: AudioPreced

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
fur: AudioAlceVolum

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
fur: AudioRegjistre

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
fur: AudioIndaûr

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
fur: AudioFerme

[ctx: keyboard label]
en: Back
fur: Indaûr

[ctx: keyboard label]
en: BackSpace
fur: CessâIndaûr

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
fur: Sbare contrarie

[ctx: keyboard label]
en: Battery
fur: Batarie

[ctx: keyboard label]
en: Begin
fur: Inizi

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
fur: Calcoladorie

[ctx: keyboard label]
en: Delete
fur: Canc

[ctx: keyboard label]
en: Display
fur: Visôr

[ctx: keyboard label]
en: Down
fur: Jù

[ctx: keyboard label]
en: Eject
fur: Pare fûr

[ctx: keyboard label]
en: End
fur: Fin

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
fur: Esploradôr

[ctx: keyboard label]
en: Forward
fur: Indenant

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
fur: Iberne

[ctx: keyboard label]
en: Home
fur: Inizi

[ctx: keyboard label]
en: Insert
fur: Ins

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
fur: Inizi TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
fur: Canc TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
fur: Jù TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
fur: Fin TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
fur: TN_Invie

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
fur: TN_Inizi

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
fur: Ins TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
fur: Çampe TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
fur: TN_Succ

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
fur: Pag jù TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
fur: Pag Sù TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
fur: TN_Prec

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
fur: Diestre TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
fur: Spazi TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
fur: Tab TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
fur: Sù TN

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
fur: LuminôsTastJù

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
fur: LuminôsTastSù

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
fur: Invie1

[ctx: keyboard label]
en: Left
fur: Çampe

[ctx: keyboard label]
en: Mail
fur: Pueste

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
fur: LuminôsMonJù

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
fur: LuminôsMonSù

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
fur: Tast_Multi

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
fur: Bloc Num

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
fur: Pag jù

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
fur: Pag Sù

[ctx: keyboard label]
en: Print
fur: Stamp

[ctx: keyboard label]
en: Return
fur: Invie

[ctx: keyboard label]
en: Right
fur: Diestre

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
fur: Salveschermi

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
fur: BlocScor

[ctx: keyboard label]
en: Search
fur: Ricercje

[ctx: keyboard label]
en: Shift
fur: Maius

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
fur: Polse

[ctx: keyboard label]
en: Space
fur: Spazi

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
fur: Sospint

[ctx: keyboard label]
en: Tools
fur: Struments

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
fur: ComuteTouchpad

[ctx: keyboard label]
en: Up
fur: Sù

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
fur: Sveiti

[ctx: keyboard side marker]
en: L
fur: Ç

[ctx: keyboard side marker]
en: R
fur: D

en: output
fur: jessude

[ctx: output-bin]
en: Bottom Bin
fur: Cassele inferiôr

[ctx: output-bin]
en: Center Bin
fur: Cassele centrâl

[ctx: output-bin]
en: Face Down Bin
fur: Cassele muse in jù

[ctx: output-bin]
en: Face Up Bin
fur: Cassele muse in sù

[ctx: output-bin]
en: Large Capacity Bin
fur: Cassele a alte capacitât

[ctx: output-bin]
en: Left Bin
fur: Cassele a çampe

[ctx: output-bin]
en: Mailbox %d
fur: Cassete de pueste %d

[ctx: output-bin]
en: Middle Bin
fur: Cassele centrâl

[ctx: output-bin]
en: My Mailbox
fur: Mê cassete de pueste

[ctx: output-bin]
en: Rear Bin
fur: Cassele par daûr

[ctx: output-bin]
en: Right Bin
fur: Cassele a diestre

[ctx: output-bin]
en: Side Bin
fur: Cassele laterâl

[ctx: output-bin]
en: Stacker %d
fur: Fassiculadôr %d

[ctx: output-bin]
en: Top Bin
fur: Cassele superiôr

[ctx: output-bin]
en: Tray %d
fur: Scansel %d

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
fur: Buste #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
fur: Buste #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
fur: Buste #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
fur: Buste #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
fur: Buste #9

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
fur: Buste 6×9

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
fur: Buste 7×9

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
fur: Buste 8×10

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
fur: Buste 9×11

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
fur: Buste 9×12

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
fur: A4 tabulât

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
fur: Buste choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
fur: Buste choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
fur: Buste choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
fur: Buste choukei 40

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
fur: Buste DL

[ctx: paper size]
en: European edp
fur: edp european

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
fur: Modul continui european

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
fur: Modul continui legal todesc

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
fur: Modul continui Stâts Unîts

[ctx: paper size]
en: Government Legal
fur: Legal ministeriâl

[ctx: paper size]
en: Government Letter
fur: Letare ministeriâl

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
fur: Bilietut 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
fur: Bilietut 4×6 (cartuline)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
fur: Bilietut 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
fur: Bilietut 5×8

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
fur: Buste invît

[ctx: paper size]
en: Invoice
fur: Fature

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
fur: Buste taliane

[ctx: paper size]
en: Large Photo
fur: Foto grande

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
fur: Foto medie

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
fur: Buste Monarch

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
fur: Buste personâl

[ctx: paper size]
en: Photo L
fur: Foto L

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
fur: Buste Postfix

[ctx: paper size]
en: Small Photo
fur: Foto piçule

[ctx: paper size]
en: Wide Format
fur: Formât larc

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
fur: Foto largje

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
fur: Buste a2

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
fur: Buste c5

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
fur: hagaki (cartuline)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
fur: Buste kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
fur: Buste kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
fur: Buste kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
fur: Buste kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
fur: Buste kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
fur: Buste kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
fur: Buste kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
fur: oufuku (cartuline di rispueste)

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
fur: Buste prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
fur: Buste prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
fur: Buste prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
fur: Buste prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
fur: Buste prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
fur: Buste prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
fur: Buste prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
fur: Buste prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
fur: Buste prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
fur: Buste prc9

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
fur: Buste you4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
fur: Buste you6

en: paused
fur: in pause

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
fur: Blocât par vie di un probleme

[ctx: print operation status]
en: Finished
fur: Finît

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
fur: Finît cun erôr

[ctx: print operation status]
en: Generating data
fur: Daûr a gjenerâ dâts

[ctx: print operation status]
en: Initial state
fur: Stât iniziâl

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
fur: Daûr a prontâ la stampe

[ctx: print operation status]
en: Printing
fur: In stampe

[ctx: print operation status]
en: Sending data
fur: Daûr a inviâ i dâts

[ctx: print operation status]
en: Waiting
fur: In spiete

en: printer offline
fur: stampant distacade

[ctx: printer option]
en: After
fur: Dopo

[ctx: printer option]
en: Before
fur: Prime

[ctx: printer option]
en: Page Ordering
fur: Ordinament pagjinis

[ctx: printer option]
en: Pages per Sheet
fur: Pagjinis par sfuei

[ctx: printer option]
en: Print at
fur: Stampe

[ctx: printer option]
en: Print at time
fur: Stampe aes

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
fur: Profîl stampant

[ctx: printer option value]
en: Unavailable
fur: No disponibile

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
fur: Pre-filtradure GhostScript

[ctx: printing option]
en: Output Tray
fur: Scansel di jessude

[ctx: printing option]
en: Paper Source
fur: Sorzint cjarte

[ctx: printing option]
en: Paper Type
fur: Gjenar di cjarte

[ctx: printing option]
en: Resolution
fur: Risoluzion

[ctx: printing option]
en: Two Sided
fur: Denant e daûr

[ctx: printing option group]
en: Miscellaneous
fur: Variis

[ctx: printing option value]
en: Auto Select
fur: Selezion automatiche

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 1
fur: Convertî a PS nivel 1

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 2
fur: Convertî a PS nivel 2

[ctx: printing option value]
en: Embed GhostScript fonts only
fur: Inclût nome i caratars GhostScript

[ctx: printing option value]
en: Long Edge (Standard)
fur: Ôr lunc (standard)

[ctx: printing option value]
en: No pre-filtering
fur: Nissune pre-filtradure

[ctx: printing option value]
en: One Sided
fur: Une bande

[ctx: printing option value]
en: Printer Default
fur: Impostazions predefinidis stampant

[ctx: printing option value]
en: Short Edge (Flip)
fur: Ôr curt (ribaltât)

en: processing job
fur: elaborazion lavôr

[ctx: property name]
en: None
fur: Nissune

en: ready to print
fur: pronte par stampâ

en: sftp:// or ssh://
fur: sftp:// o ssh://

[ctx: sides]
en: Long Edge (Standard)
fur: Ôr lunc (standard)

[ctx: sides]
en: One Sided
fur: Une bande

[ctx: sides]
en: Short Edge (Flip)
fur: Ôr curt (ribaltât)

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
fur: Ducj i doi

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
fur: Orizontâl

[ctx: sizegroup mode]
en: None
fur: Nissune

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
fur: Verticâl

en: test-output.%s
fur: jessude-prove.%s

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
fur: Indicadôr pulsant di avanzament

[ctx: type name]
en: Unknown
fur: No cognossût

en: unknown
fur: no cognossût
