kcmkio - en to pl translation catalogue (1326 entries)

en: 
    The server said: "%1"
pl: 
    Serwer powiedział: "%1"

en:  (Points to %1)
pl:  (Wskazuje na: %1)

en:  byte |  bytes
pl[0]:  bajt
pl[1]:  bajty
pl[2]:  bajtów

en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

en:  days
pl:  dni

en:  second |  seconds
pl[0]:  sekunda
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

en: %1 (Error %2)
pl: %1 (Błąd %2)

en: %1 (hidden)
pl: %1 (ukryty)

en: %1 Item | %1 Items
pl[0]: %1 element
pl[1]: %1 elementy
pl[2]: %1 elementów

en: %1 contacted. Waiting for reply...
pl: Połączono z %1. Oczekiwanie na odpowiedź...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
pl: %1 jest plikiem, a wymagany jest katalog.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
pl: %1 jest katalogiem, a wymagany jest plik.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
pl: %1: Negocjacja SSL nie powiodła się

en: %1 is required by the server, but is not available.
pl: Serwer wymaga %1, lecz jest dostępny.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
pl: od %1 do %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd (%1) podczas próby %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
pl: Brak dostępu podczas próby %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
pl: Próba %1 nie powiodła się, ponieważ serwer docelowy nie zaakceptował pliku lub katalogu.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
pl: Próba %1 nie powiodła się, ponieważ zasób jest zablokowany.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
pl: Podczas próby uzyskania dostępu do %1 wystąpił błąd %2. Podsumowanie przyczyn znajduje się poniżej.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd (%1) podczas próby %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
pl[0]: <p>Dostałeś ciasteczko z<br/><b>%2%3</b><br/>Przyjąć je, czy odrzucić?</p>
pl[1]: <p>Dostałeś %1 ciasteczka z<br/><b>%2%3</b><br/>Przyjąć je, czy odrzucić?</p>
pl[2]: <p>Dostałeś %1 ciasteczek z<br/><b>%2%3</b><br/>Przyjąć je, czy odrzucić?</p>

en: &Accept
pl: &Przyjmij

en: &Application
pl: &Program

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: &Charset:
pl: &Zestaw znaków:

en: &Copy Here
pl: S&kopiuj tutaj

en: &Current Session only
pl: Tylko na &bieżącą sesję

en: &Description:
pl: &Opis:

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: &Do not close when command exits
pl: &Pozostaw otwartym po zakończeniu polecenia

en: &Enable Web search keywords
pl: Włącz skróty si&eciowe

en: &Execute
pl: &Wykonaj

en: &File type:
pl: &Rodzaj pliku:

en: &Filter:
pl: &Filtr:

en: &Forever
pl: Na &zawsze

en: &Keyword delimiter:
pl: Rozgranicznik słów &kluczowych:

en: &Link Here
pl: &Dowiąż tutaj

en: &Location:
pl: &Miejsce:

en: &Management
pl: &Zarządzanie

en: &Move Here
pl: &Przenieś tutaj

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &New...
pl: &Nowy...

en: &No
pl: &Nie

en: &Only show when using this application (%1)
pl: Tylk&o dla tego programu (%1)

en: &Only these cookies
pl: Tylko t&e ciasteczka

en: &Only this cookie
pl: &Tylko to ciasteczko

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Open folder with %1
pl: &Otwórz katalog w %1

en: &Open with %1
pl: &Otwórz w %1

en: &Paste Clipboard Contents
pl: &Wklej zawartość schowka

en: &Paste File | &Paste %1 Files
pl[0]: &Wklej %1 plik
pl[1]: &Wklej %1 pliki
pl[2]: &Wklej %1 plików

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
pl[0]: &Wklej adres URL
pl[1]: &Wklej %1 adresy URL
pl[2]: &Wklej %1 adresów URL

en: &Permissions
pl: U&prawnienia

en: &Policy
pl: &Zasady

en: &Reject
pl: Od&rzuć

en: &Reload List
pl: &Wczytaj ponownie listę

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
pl: Zapamiętaj wybrany p&rogram dla przyszłych plików
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
pl: Zapamiętaj wybrany p&rogram dla przyszłych plików
    "%1" (%2)

en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

en: &Resume
pl: &Wznów

en: &Server response:
pl: Od&powiedź serwera:

en: &Shortcuts:
pl: &Skróty:

en: &Show All Entries
pl: Pokaż w&szystkie wpisy

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: &Supported file types:
pl: Ob&sługiwane rodzaje plików:

en: &Use preferred keywords only
pl: &Użyj tylko ulubionych skrótów

en: &View Mode
pl: Tryb &widoku

en: &Work path:
pl: Katalog początko&wy:

en: &Yes
pl: &Tak

en: (%1, Link to %2)
pl: (%1, dowiązanie do %2)

en: (Symbolic Link to %1)
pl: (Symboliczne dowiązanie do %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
pl: (c) 1998-2000,2003 Programiści KFM/Konqueror

en: *|All Files
pl: *|Wszystkie pliki

en: *|All Folders
pl: *|Wszystkie katalogi

en: 1 File | %1 Files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: 1 Folder | %1 Folders
pl[0]: 1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

en: 1 day %2 | %1 days %2
pl[0]: %1 dzień %2
pl[1]: %1 dni %2
pl[2]: %1 dni %2

en: 1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
pl[0]: %1 podkatalog
pl[1]: %1 podkatalogi
pl[2]: %1 podkatalogów

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
pl: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
pl: <b>Szczegóły żądania</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
pl: <b>Możliwe przyczyny</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
pl: <b>Możliwe rozwiązania</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
pl: <b>Techniczna przyczyna</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
pl: <h1>Zarządzanie ciasteczkami - krótka pomoc</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
pl: <h1>Ciasteczka</h1><p>Ciasteczka zawierają informacje, które  programy KDE używające protokołu HTTP (takie jak Konqueror) zapisują na twoim komputerze na życzenie zdalnego serwera internetowego. Oznacza to, ze serwer sieciowy może zapisać informacje o tobie i czynnościach podczas przeglądania na dysku twojego komputera, aby je później wykorzystać. Można to traktować jako ingerencję w prywatność.</p><p>Ciasteczka są jednak często przydatne. Są na przykład używane przez sklepy internetowe, aby można było umieszczać różne rzeczy w "koszyku z zakupami". Niektóre witryny internetowe wymagają, by przeglądarka obsługiwała ciasteczka.</p><p>Ponieważ większość ludzi pragnie kompromisu między prywatnością a korzyściami ze stosowania ciasteczek, KDE pozwala na ustawienie ich obsługi. Można na przykład włączyć domyślne pytanie o każde ciasteczko, ale automatycznie akceptować wszystkie ciasteczka z zaufanego sklepu internetowego. Wystarczy przejść na stronę sklepu i kiedy wyświetlone zostanie ciasteczko, wybrać Akceptuj, a w polu Stosuj<i>Do tej domeny</i>. Można też po prostu wpisać odpowiednią domenę na karcie <i>Polityka dla domen</i>. Dzięki temu ciasteczka z zaufanych stron będą automatycznie akceptowane.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
pl: <h1>Ciasteczka</h1><p>Ciasteczka zawierają informacje, które Konqueror (oraz inne programy KDE używające protokołu HTTP) zapisuje na twoim komputerze na życzenie zdalnego serwera internetowego. Oznacza to, ze serwer sieciowy może zapisać informacje o tobie i czynnościach podczas przeglądania na dysku twojego komputera, aby je później wykorzystać. Można to traktować jako ingerencję w prywatność.</p><p>Ciasteczka są jednak często przydatne. Są na przykład używane przez sklepy internetowe, aby można było umieszczać różne rzeczy w "koszyku z zakupami". Niektóre witryny internetowe wymagają, by przeglądarka obsługiwała ciasteczka.</p><p>Ponieważ większość ludzi pragnie kompromisu między prywatnością a korzyściami ze stosowania ciasteczek, pracownika HTTP KIO pozwala na ustawienie ich obsługi. Można zatem ustawić domyślną politykę tak, by użytkownik był pytany o każde ciasteczko. Dla zaufanych sklepów internetowych można włączyć domyślne akceptowanie ciasteczek, by uniknąć częstych pytań.</p>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
pl: <h1>Ulepszone przeglądanie</h1> W tym module możesz włączyć pewne ulepszone możliwości przeglądania z KDE. <h2>Skróty sieciowe</h2>Skróty sieciowe wyszukiwane w sieci są szybkim sposobem na używanie silników przeszukiwania sieci. Na przykład, wpisz "duckduckgo:frobozz" lub "dd:frobozz", a twoja przeglądarka zapyta DuckDuckGo o wyrażenie "frobozz". Jeszcze prościej będzie nacisnąć Alt+F2 (o ile nie zmieniono tego skrótu klawiszowego) i wpisać skrót sieciowy do okna dialogowego uruchamiania.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
pl: <h1>Ustawienia sieciowe</h1> Można tu określić zachowanie programów KDE używających Internetu lub połączeń sieciowych. Jeśli zdarzają się przekroczenia limitów czasu lub jeśli korzysta się z modemu do łączenia z siecią, dostosowanie tych wartości może być przydatne.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
pl: <h1>Pośrednik</h1><p>Serwer pośredniczący to program, który działa między twoim komputerem a Internetem i dostarcza takich usług, jak buforowanie stron internetowy i/lub filtrowanie.</p><p>Serwery buforujące umożliwiają szybszy dostęp do już odwiedzonych stron dzięki temu, że zawartość tych stron jest przechowywana lokalnie. Serwery filtrujące umożliwiają blokowanie reklam, spamu i innych niepożądanych treści.</p><p><u>Uwaga:</u> niektóre serwery pośredniczący realizują obie funkcje.</p>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
pl: <h1>Udziały Windowsa</h1><p>Aplikacje korzystające z pracownika SMB KIO (takie jak Konqueror) mogą przeglądać sieciowe systemy plików Microsoft Windows, jeśli zostały one poprawnie ustawione.</p><p>Tutaj możesz podać dane dostępowe wykorzystywane do dostępu do tych zasobów. Hasła będą przechowywane lokalnie, a ich odczyt będzie utrudniony dla ludzkiego oka. Ze względu na bezpieczeństwo, zalecane jest abyś tego nie robił, jako że wpisy dotyczące haseł są łatwe do namierzenia.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz lub wyłącz skróty sieciowe. </p><p>Skróty sieciowe pozwalają na szybki dostęp lub znajdywanie informacji umieszczonych w internecie lub na twoim dysku twardym. </p><p>KDE jest dostarczane z wieloma uprzednio nadanymi skrótami sieciowymi. Jednym z takich skrótów jest skrót wyszukiwarki Google (TM). Aby go użyć, wpisz słowo kluczowe 'gg', po nim rozgranicznik słowa kluczowego i szukane wyrażenie, np. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Tutaj wpisz nazwę  przyjazną człowiekowi dla tego skrótu sieciowego.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz domyślny skrót sieciowy. </p><p> Umożliwia programom na samoczynne przekształcenie wpisywanych słów lub wyrażeń na zapytania skrótów sieciowych, jeśli nie będzie można ich przefiltrować do poprawnych adresów URL. </p><p>Aby wyłączyć tą funkcjonalność wybierz <span style=" font-weight:600;">Brak</span> z listy. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
pl: <li>Dodatkowe dane: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
pl: <li>Data i czas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
pl: <li>Protokół: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
pl: <p>
    Automatycznie akceptuje tymczasowe ciasteczka, usuwane na koniec sesji. Ciasteczka takie nie będą zapisywane na dysku i zostaną usunięte po zakończeniu programu.</p><p><u>UWAGA:</u> ta opcja razem z następną mają wyższy priorytet niż ustawienia domyślne i te specyficzne dla danego serwera. Jednocześnie zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ ciasteczka zostaną usunięte po zakończeniu sesji.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
pl: <p>Suma sprawdzające nie są równe.</p>To może być spowodowane błędnym pobieraniem. Spróbuj pobrać plik ponownie.<br/>Jeśli sprawdzenie ponownie się nie uda, powiadom o tym źródło pliku.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
pl: <p>Zaznacza częściowo wysłane pliki FTP.</p><p>Po włączeniu tej opcji częściowo przesłane pliki będą miały rozszerzenie ".part". Będzie ono usunięte po zakończeniu przesyłania pliku.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
pl: <p>Zaznacza pliki częściowo wysłane przez SMB, SFTP i inne protokoły.</p><p>Po włączeniu tej opcji częściowo przesłane pliki będą miały rozszerzenie ".part". Będzie ono usunięte po zakończeniu przesyłania pliku.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
pl: <para>Kosz KDE ustawiono tak, aby wykorzystywał program  <b>Finder</b>.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Włącza obsługę ciasteczek. Zwykle warto mieć ciasteczka włączone i dostosowane do własnych wymogów prywatności.</p><p>
    Uwaga: wyłączenie ciasteczek może uniemożliwić korzystanie z wielu serwerów. </p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Podaj listę nazw gospodarzy lub adresów ip oddzielonych przecinkami, które mają być wykluczone z używania przez powyższe ustawienia pośrednika.</p>
    <p>Jeżeli chcesz wykluczyć wszystkie hosty z danej domeny, to po prostu wpisz nazwę domeny poprzedzoną przez kropkę. Na przykład, aby wykluczyć wszystkie nazwy hostów dla <i>kde.org</i>, wpisz <i>.kde.org</i>. Znaki wieloznaczne takie jak '*' lub '?' nie są obsługiwane i nie wywołają żadnego efektu.</p>
    <p>Dodatkowo, można wpisywać adresy IP ,np. 127.0.0.1 i adresy IP z maskami sieci, np. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
pl: <qt>
    Samoczynnie wykryj i ustaw pośrednika.<p>
    Samoczynne wykrywanie jest wykonywane przy pomocy protokołu <b>Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)</b>.<p>
    <b>Uwaga:</b> Ta możliwość może być zupełnie niedostępna na niektórych dystrybucjach Uniksa/Linuksa.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
pl: <qt>
    Odhacz to pole, jeśli chcesz, aby powyższe ustawienia pośrednika stosowały się tylko do adresów wymienionych na liście <i>Wyjątków</i>.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Domyślna zasada określa sposób obsługi ciasteczek:
    <ul><li><b>Pytaj</b> za każdym razem pyta o zgodę przed zaakceptowaniem ciasteczka</li>
    <li><b>Akceptuj</b> akceptuje wszystkie ciasteczka bez pytania</li>
     <li><b>Akceptuj do końca sesji</b> sprawi, że ciasteczka zostaną zaakceptowane, ale wygasną przed końcem sesji.</li>
    <li><b>Odrzucaj</b> odrzuca wszystkie ciasteczka </li>
    </ul><p>
    <u>UWAGA:</u> ustawienia dla poszczególnych domen mogą zmienić powyższe ustawienia domyślne.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
pl: <qt>
    Podaj adres URI, używany do wykonania wyszukiwania w podanej wyszukiwarce. <br/>Poszukiwany tekst może zostać podany jako \{@} lub \{0}.<br/>
    Zalecane jest \{@}, ponieważ usuwa ono wszystkie zmienne (postaci nazwa=wartość) z wynikowego napisu, podczas gdy \{0} pozostawia niezmieniony tekst zapytania.
    <br/>Możesz użyć \{1} ... \{n} jako kolejnych słów zapytania i \{nazwa} jako wartości podanej w postaci 'nazwa=wartość' w zapytaniu użytkownika.
    <br/>Na dodatek można podać wiele referencji (nazwy, liczby, napisy) naraz (\{nazwa1,nazwa2,...,"napis"}). <br/>Pierwsza pasująca wartość (od lewej) zostanie użyta jako wartość wynikowego URI.<br/>Tekst w cudzysłowie zostanie użyty jako domyślny, jeśli brak pasujących wzorców po lewej stronie listy. </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
pl: <qt>
    Proszę podać nazwę zmiennej środowiskowej (np. <tt>NO_PROXY</tt>) używanej do przechowania adresów serwerów, dla których nie należy używać serwera pośredniczącego.<p>Można też kliknąć na przycisk <tt>"Sam wykryj"</tt>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
pl: <qt> Wpisz nazwę serwera lub domeny dla tej polityki, np. <b>www.kde.org</b> lub <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Wpisz nazwę zmiennej środowiskowej (np. <tt>FTP_PROXY</tt>) używanej do przechowania adresu serwera pośredniczącego FTP.<p>Można też kliknąć na przycisk <tt>"Sam wykryj"</tt>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Wpisz nazwę zmiennej środowiskowej (np. <tt>HTTPS_PROXY</tt>) używanej do przechowania adresu serwera pośredniczącego HTTPS.<p>Można też kliknąć na przycisk <tt>"Sam wykryj"</tt>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Wpisz nazwę zmiennej środowiskowej (np. <tt>HTTP_PROXY</tt>) używanej do przechowania adresu serwera pośredniczącego HTTP.<p>Można też kliknąć na przycisk <tt>"Sam wykryj"</tt>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Wpisz nazwę zmiennej środowiskowej (np. <b>SOCKS_PROXY</b>) używanej do przechowania adresu serwera pośredniczącego SOCKS.<p>Można też kliknąć na przycisk <b>"Sam wykryj"</b>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
pl: <qt>
    Lista serwerów, dla których ustawiono odrębną zasadę postępowania z ciasteczkami. Zasada taka zastępuje dla takich serwerów zasadę domyślną.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
pl: <qt> Po włączeniu tej opcji odrzucane będą wszystkie ciasteczka pochodzące od innych serwerów niż przeglądany. <p>Np. podczas przeglądania strony na serwerze <b>www.kde.pl</b> przyjmowane będą jedynie ciasteczka z tego właśnie serwera. Utrudnia to działanie serwerom zbierającym informację o odwiedzanych przez Ciebie miejscach. </p></qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
pl: <qt>
    Wybierz pożądaną politykę:
    <li><b>Zaakceptuj</b> - Pozwala tej stronie ustawiać ciasteczka</li>
     <li><b>Zaakceptuj do końca sesji</b> - Pozwala tej stronie ustawić ciasteczka, ale wygasną one na końcu sesji.</li>
    <li><b>Odrzuć</b> - Odmów odrzuca wszystkie ciasteczka wysłane z tej strony</li>
    <ul><li><b>Zapytaj</b> - Zapytaj, gdy ze strony przychodzą ciasteczka</li>
    </ul><p>
    <u>UWAGA:</u> ustawienia dla poszczególnych domen mogą zmienić powyższe ustawienia domyślne.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
pl: <qt>
    Wybierz wyszukiwarkę do wykorzystania w polach tekstowych zapewniających usługę automatycznego wyszukiwania w trakcie wpisywania zwykłych słów i fraz zamiast URL. Żeby wyłączyć tę funkcję, wystarczy wybrać <b>Brak</b> z listy.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
pl: <qt>
    Ustawienia serwera pośredniczącego.
    <p>Serwer pośredniczący to program, który działa między twoim komputerem a Internetem i dostarcza takich usług, jak buforowanie stron internetowy i/lub filtrowanie. Serwery buforujące umożliwiają szybszy dostęp do już odwiedzonych stron dzięki temu, że zawartość tych stron jest przechowywana lokalnie.Serwery filtrujące umożliwiają blokowanie reklam, spamu i innych niepożądanych treści.</p><p>W razie wątpliwości co do tej opcję najlepiej poradzić się dostarczyciela usług internetowych lub administratora systemu.</p></qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
pl: <qt>
    Podane tu skróty mogą być użyte jako zestaw pseudoadresów (URI) w KDE. Na przykład skrótu <b>av</b> (od Altavista) można użyć, wpisując <b>av</b>:<b>szukany tekst</b>.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
pl: <qt>
    By dodać nową domenę, po prostu naciśnij na przycisk <b>Dodaj...</b> i podaj niezbędne informacje. By zmienić istniejącą zasadę, naciśnij na <b>Zmień...</b> i wybierz nową politykę. Naciśnięcie na przycisk <b>Usuń</b> usunie wybraną zasadę i przywróci ustawienia domyślne dla danej domeny, zaś <b>Usuń wszystkie</b> przywróci ustawienia domyślne dla wszystkich domen.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
pl: <qt><b>%1</b> nie posiada katalogu domowego.</qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
pl: <qt> <p> Ta lista powinna pokazywać typy plików, które ten program może obsługiwać. Lista jest uporządkowana według <u>typów MIME</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, jest standardowym protokołem do identyfikacji typów danych na podstawie rozszerzenia nazwy pliku i odpowiedniego <u>typu MIME</u>. Przykład: "bmp" po kropce w kwiat.bmp wskazuje, że jest to pewien rodzaj obrazka, <u>image/x-bmp</u>. Żeby wiedzieć, który program powinien otwierać dany typ pliku system powinien być poinformowany o umiejętnościach każdego programu do obsługi rozszerzeń i typów MIME.</p> <p> Jeśli chcesz powiązać program z jednym lub więcej typów MIME, których nie ma na tej liście kliknij przycisk <b>Dodaj</b>. Jeśli jest jeden lub więcej typy MIME, których ten program nie potrafi obsłużyć, być może będziesz chciał je usunąć przez kliknięcie przycisku <b>Usuń</b>.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
pl: <qt><p>Użyj ustawień pośrednika określonych w systemie.</p>
    <p>Pewne platformy oferują ogólnodostępne informacje o ustawieniach pośrednika i wybranie tej opcji pozwala tobie wykorzystać te ustawienia.</p>
    <p>Na platformach Mac</p>
    <p>Na platformach Windows</p>
    <p>Na platformach Unix i Linux, takie ustawienia pośrednika są zazwyczaj zdefiniowane przez zmienne środowiskowe. Następujące zmienne środowiskowe są wykrywane i używane, gdy obecne: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
pl: <qt>Zasada dla <center><b>%1</b></center> została już określona. Zmienić ją?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
pl: <qt>Naciśnij na ten przycisk, by spróbować samoczynnie wykryć zmienne środowiskowe używane do ustawień pośredników połączeń sieciowych. <p>Próba rozpoznania działa szukając standardowych zmiennych, takich jak HTTP_PROXY, FTP_PROXY czy HTTPS_PROXY.</p></qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
pl: <qt>Naciśnij ten przycisk, by wejść do katalogu nadrzędnego.<br /><br /> Na przykład jeśli aktualny katalog to file:/home/konqi, naciśnięcie tego przycisku przeniesie do file:/home.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
pl: <qt>Proszę podać nazwę zmiennej środowiskowej (np. <b>NO_PROXY</b>) używanej do przechowania adresów serwerów, dla których nie należy używać powyższych ustawień pośrednika.<p>Można też kliknąć na przycisk <b>&quot;Sam wykryj&quot;</b>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
pl: <qt>Wpisz nazwę zmiennej środowiskowej (np. <b>SOCKS_PROXY</b>) używanej do przechowania adresu serwera pośredniczącego SOCKS.<p>Można też kliknąć na przycisk <b>&quot;Sam wykryj&quot;</b>, aby program sam wykrył tę zmienną.</p> </qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Wybierz program. Jeżeli programu nie ma na liście, wpisz jego nazwę lub naciśnij na przycisk przeglądania.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Wybierz program dla pliku <b>%1</b>. Jeżeli programu nie ma na liście, wpisz jego nazwę lub naciśnij na przycisk przeglądania.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Wybierz program, który ma otworzyć <b>%1</b>. Jeżeli programu nie ma na liście, wpisz jego nazwę lub naciśnij przycisk przeglądania.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
pl[0]: <qt>Wybierz program do otworzenia pliku.</qt>
pl[1]: <qt>Wybierz program do otworzenia %1 plików.</qt>
pl[2]: <qt>Wybierz program do otworzenia %1 plików.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
pl: <qt>Wybierz program do otworzenia pliku<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
pl: <qt>Zaznacz to pole, jeśli chcesz, by pozycja dotyczyła tylko tego programu (%1).<br /><br />W przeciwnym razie będzie dostępna we wszystkich programach.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
pl: <qt>Plik szablonu <b>%1</b> nie istnieje.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie ma użytkownika o nazwie <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
pl: <qt>Ten przycisk pozwala dodać zakładkę do bieżącego położenia Naciśnięcie przycisku włączy menu zakładek, pozwalające na dodawanie, zmianę i wybór zakładek.<br /><br /> Zakładki są przypisane do okna wyboru plików, ale poza tym działają tak, jak zwykłe zakładki w KDE.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
pl: <qt>Oto wybierak rodzaju pliku. Jest wykorzystywany do wyboru formatu, w jakim zostanie zapisany plik.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
pl: <qt>To jest filtr, stosowany do listy plików. Pliki, których nazwy nie pasują do listy, nie będą wyświetlane.<p> Możesz wybrać jeden z dostępnych filtrów z listy rozwijanej lub wpisać własny filtr bezpośrednio w polu edycyjnym.</p><p>Obsługiwane są znaki wieloznaczne, takie jak * i ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
pl: <qt>Ikona wyświetlana w panelu miejsc.<br /><br />Naciśnij przycisk, by wybrać inną ikonę.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
pl: <qt>To położenie jest związane ze skrótem. Możliwe jest użycie dowolnego poprawnego URL, na przykład <br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br /> ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Przycisk obok pola edycyjnego pozwala wybrać odpowiedni URL.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
pl: <qt>To jest menu ustawień okna wyboru plików. W menu dostępne m.in. ustawienia określające: <ul><li>porządek szeregowania plików</li><li>rodzaj widoku (ikony/lista)</li><li>wyświetlanie ukrytych plików</li><li>panel miejsc</li><li>podgląd plików</li><li>oddzielanie katalogów od plików</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
pl: <qt>Tekst wyświetlany w panelu Miejsca.<br /><br /> Opis powinien składać się z jednego lub dwóch słów, kojarzących się z miejscem, do którego prowadzi skrót. Jeśli nie wpiszesz żadnej etykiety, będzie ona pochodziła od adresu miejsca.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
pl: <qt>Nie można wykonać polecenia. Plik lub katalog <b>%1</b> nie istnieje.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
pl: <qt>Podczas pisania w oknie tekstu, mogą pojawić się pasujące wyrażenia. Funkcję tę można przełączyć klikając prawym klawiszem myszy i wybierając tryb z menu <b>Uzupełnianie tekstu</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

[ctx: @action:button]
en: Add...
pl: Dodaj...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
pl: Obliczanie...

[ctx: @action:button]
en: Change…
pl: Zmień…

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
pl: Usuń trwale

[ctx: @action:button]
en: Edit...
pl: Edytuj...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
pl: Przeglądaj w %1

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
pl: Utwórz…

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
pl: Ponów

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
pl: &Edytuj...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
pl: &Wysuń

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
pl: &Ukryj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
pl: &Zwolnij

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
pl: Wy&suń bezpiecznie

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
pl: &Odepnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
pl: Dodaj wpis...

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @action:inmenu]
en: More
pl: Więcej

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
pl: Podepnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
pl: Wklej zawartość schowka...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
pl: Wklej jeden plik

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
pl: Wklej jeden katalog

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
pl[0]: Wklej jeden element
pl[1]: Wklej %1 elementy
pl[2]: Wklej %1 elementów

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
pl: Zwalniam…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
pl: Wysuwam bezpiecznie…

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
pl: Odpinam…

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
pl: Inny pr&ogram...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
pl: # zostanie zastąpione rosnącymi liczbami, zaczynając od:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
pl: <filename>%1</filename> nie wygląda na plik wykonywalny.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
pl: Nie znaleziono <filename>%1</filename>; wpisz poprawną ścieżkę do pliku wykonywalnego.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
pl: Katalog o nazwie <filename>%1</filename> już istnieje.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
pl: Plik o nazwie <filename>%1</filename> już istnieje.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
pl: Nie można przenieść <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
pl: Nie można przenieść <filename>%1</filename> ponieważ jest za duży. Docelowy system plików obsługuje pliki jedynie do 4 GiB

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
pl: Nie można zapisać właściwości. Brak odpowiednich uprawnień do zapisu<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
pl[0]: Czy chcesz przenieść ten %1 element do kosza?
pl[1]: Czy chcesz przenieść ten %1 elementy do kosza?
pl[2]: Czy chcesz przenieść ten %1 elementów do kosza?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
pl: Czy na pewno chcesz wyrzucić tę rzecz do kosza?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl[0]: Czy na pewno trwale usunąć tę rzecz?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>
pl[1]: Czy na pewno trwale usunąć te %1 rzeczy?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>
pl[2]: Czy na pewno trwale usunąć te %1 rzeczy?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl: Czy na pewno trwale usunąć tę rzecz?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl[0]: Czy na pewno trwale usunąć tę rzecz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>
pl[1]: Czy na pewno trwale usunąć te %1 rzeczy?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>
pl[2]: Czy na pewno trwale usunąć te %1 rzeczy?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl: Czy na pewno trwale usunąć tę rzecz?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl: Czy na pewno trwale usunąć wszystkie rzeczy z kosza?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Cofnięcie tego działania będzie niemożliwe.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
pl: Idź wstecz

[ctx: @info]
en: Go forward
pl: Idź naprzód

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl[0]: Nie udało się wyrzucić tej rzeczy do kosza, bo jest za duża. Czy zamiast tego usunąć ją trwale?<nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>
pl[1]: Nie udało się wyrzucić tych %1 rzeczy do kosza, bo są za duże. Czy zamiast tego usunąć je trwale?<nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>
pl[2]: Nie udało się wyrzucić tych %1 rzeczy do kosza, bo są za duże. Czy zamiast tego usunąć je trwale?<nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
pl: Nie udało się wyrzucić tego pliku do kosza, bo jest za duży. Czy zamiast tego usunąć go trwale?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Nie można będzie cofnąć tego działania.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
pl: Nie wszystkie programy będą używać tych ustawień pośrednika. W szczególności, <application>Firefox</application> oraz <application>Chromium</application> lub cokolwiek wywodzącego się z nich lub cokolwiek co używa <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- do których zalicza się <application>Konqueror</application> używający <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> oraz <application>Falkon</application>&nbsp;- nie będą używać tych ustawień. Niektóre z programów umożliwiają nadanie ustawień pośrednika w swoich własnych ustawieniach.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
pl: Nie udało się znaleźć polecenia <command>%1</command>.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
pl: Nie można przenieść pliku <filename>%1</filename>, ponieważ docelowy system plików nie obsługuje tak dużych plików

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
pl: Nie można nazwy <filename>%1</filename>, ponieważ jest ona zarezerwowana dla systemu operacyjnego.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
pl: Rzecz zostanie domyślnie ukryta, bo jej nazwa <filename>%1</filename> zaczyna się od kropki.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
pl: Nazwa <filename>%1</filename> zaczyna się od odstępu, co sprawi, że element ten będzie wyświetlany przed innymi w przypadku szeregowania alfabetycznego, poza innymi dziwnościami.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
pl: <p>Masz zamiar zalogować się na stronie "%1" z nazwą użytkownika "%2", ale strona nie wymaga uwierzytelnienia. To może być próba oszustwa.</p><p>Czy "%1" jest stroną, którą chcesz odwiedzić?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
pl: Nieznany rozmiar

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
pl: Zaznacz to pole, aby wybrać podświetlony skrót sieciowy jako ulubiony.<nl/>Preferowane skróty sieciowe są używane w miejscach, gdzie można pokazać tylko niewiele wybranych skrótów na raz.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
pl: Obliczona i oczekiwana suma sprawdzająca nie są równe.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
pl: Obliczona i oczekiwana suma sprawdzająca są równe.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
pl: Podano nieprawidłową sumę sprawdzająca MD5, SHA1 lub SHA256.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
pl: <para>Zaznaczenie tego pola oznacza zezwolenie na <emphasis strong='true'>automatyczne usuwanie</emphasis>plików starszych niż podany czas. Ta opcja powinna pozostać wyłączona jeśli żadne obiekty mają <emphasis strong='true'>nie</emphasis> być usuwane po upłynięciu pewnego czasu</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
pl: <para>Zaznaczenie tego pola pozwala ustawić maksymalną wielkość obszaru dysku zajętego przez pliki z kosza. Jeśli pole to nie jest zaznaczone, nie ma limitu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
pl: <para>Opróżnienie kosza KDE usunie tylko elementy w koszu KDE, podczas gdy <br>opróżnianie kosza przez program Finder usunie wszystko.</para><para>Elementy kosza KDE pokażą się w koszu, w katalogu o nazwie KDE.trash.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
pl: <para>W tym module można konfigurować skróty sieciowe. Pozwalają one na szybkie wyszukiwanie słów w Internecie. Na przykład, jeśli szukasz informacji na temat KDE w Google, po prostu wpisujesz <emphasis>gg:KDE</emphasis> albo <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Jeśli wybierzesz domyślną wyszukiwarkę, to będziesz mógł szukać normalnych słów lub wyrażeń, pisząc je po prostu w polu wprowadzania aplikacji, jak np. Konqueror, które mają wbudowaną obsługę dla takich możliwości.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
pl: <para>Ustawienie liczby dni, przez który to czas pliki pozostają w koszu. Wszystkie starsze pliki zostaną automatycznie usunięte.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
pl: <para>To jest ilość miejsca na dysku do wykorzystania przez kosz (maksymalnie).</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
pl: <para>To jest maksymalna zajętość dysku (w procentach) przez kosz.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
pl: <para>Po przekroczeniu przydziału, pliki tego rodzaju mają być usuwane jako pierwsze. Jeśli wybrano też opcję ostrzeżenia, nastąpi ostrzeżenie zamiast automatycznego usuwania plików.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
pl: Urządzenia

[ctx: @item]
en: Places
pl: Miejsca

[ctx: @item]
en: Remote
pl: Zdalne

[ctx: @item]
en: Removable Devices
pl: Urządzenia wymienne

[ctx: @item]
en: Search For
pl: Szukaj

[ctx: @item]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
pl: Ostatnie

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
pl: Urządzenia

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
pl: Ukryj grupę

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
pl: Ukryj grupę '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
pl: Otwórz "%1" w nowej karcie

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
pl: Otwórz "%1" w nowym oknie

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
pl: Dostosowujący się rozmiar

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
pl:  [Domena krzyżowa]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
pl: Wystawienie:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
pl: Nieokreślona

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
pl: Serwery, skrypty stron

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
pl: Bezpieczne serwery, skrypty stron

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
pl: Serwery

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
pl: Tylko bezpieczne serwery

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
pl: Koniec sesji

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
pl: Jeśli anulowane, to sam usuń częściowo wysłane pliki mniejsze niż:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
pl[0]: Przemianuj %1 zaznaczony element na:
pl[1]: Przemianuj %1 zaznaczone elementy na:
pl[2]: Przemianuj %1 zaznaczonych elementów na:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
pl: Przemianuj element <filename>%1</filename> na:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tej wiadomości

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

[ctx: @title job]
en: Copying
pl: Kopiowanie

[ctx: @title job]
en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogu

[ctx: @title job]
en: Deleting
pl: Usuwanie

[ctx: @title job]
en: Examining
pl: Sprawdzanie

[ctx: @title job]
en: Mounting
pl: Podpinanie

[ctx: @title job]
en: Moving
pl: Przenoszenie

[ctx: @title job]
en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

[ctx: @title job]
en: Transferring
pl: Przesyłanie

[ctx: @title job]
en: Unmounting
pl: Odpinanie

[ctx: @title:column]
en: Date
pl: Data

[ctx: @title:column]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: @title:column]
en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: @title:column]
en: Permissions
pl: Uprawnienia

[ctx: @title:column]
en: Preferred
pl: Ulubione

[ctx: @title:column]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title:column]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
pl: Rozruch

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
pl: Użytkownik

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
pl: Dzi&ałania

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
pl: &Otwórz katalog w

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
pl: &Otwórz katalog w...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
pl: &Otwórz w

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
pl: &Otwórz w...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
pl: Skopiuj tutaj

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
pl: Skopiuj do

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
pl: Katalog domowy

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
pl: Przenieś tutaj

[ctx: @title:menu]
en: Move To
pl: Przenieś do

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
pl: Katalog główny

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
pl: Przeglądaj...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
pl: Sumy sprawdzają&ce

[ctx: @title:tab]
en: Share
pl: Udostępnianie

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
pl: O&gólne

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
pl: Zmień zasady ciasteczek

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
pl: Potwierdzenie dostępu do strony internetowej

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
pl: Powiel zasadę

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
pl: Nowa zasada ciasteczek

[ctx: @title:window]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

[ctx: @title:window]
en: Places
pl: Miejsca

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
pl: Zmień nazwę elementu

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
pl: Zmień nazwę elementów

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
pl: Aktualizacja nieudana

en: A file named %1 already exists.
pl: Plik o nazwie %1 już istnieje.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
pl: Nie można upuścić pliku lub katalogu na niego samego.

en: A file or folder named %1 already exists.
pl: Plik lub katalog o nazwie %1 już istnieje.

en: A folder cannot be moved into itself
pl: Nie można przenieść katalogu do niego samego

en: A folder named %1 already exists.
pl: Katalog o nazwie %1 już istnieje.

en: A more recent item named '%1' already exists.
pl: Nowszy element o nazwie '%1' już istnieje.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
pl: Zapora sieciowa (urządzenie, ograniczające dostęp internetowy) albo zabezpieczająca twoją sieć, albo sieć serwera, mogła zablokować twoje żądanie.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
pl: Być może wystąpił błąd w protokole, a serwer przerwał połączenie w reakcji na ten błąd.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
pl: Prawdopodobnie nastąpił błąd w protokole lub niekompatybilność.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
pl: Nie można utworzyć zasobu w miejscu docelowym, zanim nie zostanie utworzona jedna lub więcej zbiorów (katalogów) pośrednich.

en: A similar file named '%1' already exists.
pl: Plik o nazwie '%1' już istnieje.

en: A&dvanced Permissions
pl: Rozszerzone upr&awnienia

en: Above File Name
pl: Nad nazwą pliku

en: Accep&t all cookies
pl: Akcep&tuj wszystkie ciasteczka

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accept &until end of session
pl: Akcept&uj do końca sesji

en: Accept For Session
pl: Zaakceptuj dla tej &sesji

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
pl: Przyjmij ciasteczko(a) do końca bieżącej sesji

en: Accept for this &session
pl: Przyjmij dla tej &sesji

en: Accept until end of session
pl: Zaakceptuj do końca sesji

en: Access Denied
pl: Brak dostępu

en: Access Permissions
pl: Uprawnienia

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Access denied to %1.
pl: Odmówiono dostępu do %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
pl: Odmówiono dostępu .
    Nie można zapisać do %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
pl: Odmówiono dostępu do ograniczonego portu w POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
pl: Brak dostępu do zasobu <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
pl: Ostatnio otwierany:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
pl: Protokół %1 nie pozwala na dostęp do plików.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
pl: Działanie: %1
    Źródło: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
pl: Rozszerzone usta&wienia

en: Add File Type for %1
pl: Dodawanie rodzajów plików dla %1

en: Add Places Entry
pl: Dodawanie wpisu do miejsc

en: Add a new Web search keyword
pl: Dodaj nowy skrót sieciowy

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Advanced Options for %1
pl: Rozszerzone ustawienia dla %1

en: Advanced Permissions
pl: Rozszerzone uprawnienia

en: All &cookies
pl: Wszystkie &ciasteczka

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: All cookies from this do&main
pl: Wszystkie ciasteczka z tej &domeny

en: Allow Expansion in Details View
pl: Zezwól na rozszerzanie w widoku szczegółowym

en: Already Exists as Folder
pl: Istnieje już jako katalog

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
pl: Chociaż połączenie z <strong>%1</strong> zostało nawiązane, przerwano je później w nieoczekiwanym miejscu.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
pl: Chociaż połączenie z serwerem zostało nawiązane, nie otrzymano odpowiedzi w wyznaczonym czasie: Bieżące ograniczenia czasowe to:<ul><li>czas na nawiązanie połączenia: %1 s.</li> <li>czas na otrzymanie odpowiedzi: %2 s.</li> <li>czas na połączenie z serwerem pośredniczącym: %3 s.</li></ul> Wszystkie te ustawienia można zmienić w Ustawieniach systemowych KDE, wybierając Sieć->Ustawienia->Połączenie.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
pl: Możliwe, choć mało prawdopodobne, że wystąpił błąd sprzętowy.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
pl: Chociaż mogłeś podać prawidłowe dane do uwierzytelnienia, nie powiodła się ono ponieważ metoda, używana przez ten serwer, nie jest obsługiwana przez program KDE, realizujący protokół %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany praw zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany właściciela danego zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: An attempt to create the requested folder failed.
pl: Próba utworzenia żądanego katalogu nie powiodła się.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba usunięcia podanego  zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
pl: Próba uzyskania informacji o stanie zasobu <strong>%1</strong> (np. o jego nazwie, typie, rozmiarze itd.) nie powiodła się.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
pl: Próba zalogowania, by wykonać żądaną operację, nie powiodła się.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
pl: Próba usunięcia podanego katalogu, <strong>%1</strong>, nie powiodła się.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany nazwy zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: An error occurred while accessing '%1'
pl: Próba uzyskania dostępu do '%1' zakończyła się błędem

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
pl: Próba uzyskania dostępu do '%1' zakończyła się błędem: %2

en: An older item named '%1' already exists.
pl: Starszy plik o nazwie '%1' już istnieje.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
pl: Błąd "Nieznany serwer" oznacza, że serwer o podanej nazwie <strong>%1</strong> nie został znaleziony w Internecie.

en: Appl&y to All
pl: Zapamiętaj w&ybór

en: Apply Choice To
pl: Zastosuj wybór do

en: Apply changes to all subfolders and their contents
pl: Zastosuj zmiany do wszystkich podkatalogów i ich zawartości

en: Arguments:
pl: Argumenty:

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Ask &for confirmation
pl: &Proś o potwierdzenie

en: At least %1
pl: Co najmniej %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
pl: Wybrano co najmniej jeden plik i katalog. Wybrane pliki zostaną pominięte, a zawartość wybranego katalogu będzie pokazana

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
pl: Spróbuj znaleźć inną metodę osiągnięcia tego samego wyniku.

en: Authentication Dialog
pl: Okno dialogowe uwierzytelniania

en: Authentication Failed.
pl: Błąd uwierzytelniania.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
pl: Błąd uwierzytelnienia: metoda %1 nie jest obsługiwana

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
pl: Błąd uwierzytelnienia, uwierzytelnianie %1 jest nieobsługiwane

en: Authorization failed.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się.

en: Auto D&etect
pl: Auto-wykrywanie

en: Automaticall&y accept session cookies
pl: Automatycznie akceptuj ciasteczka &sesji

en: Automatically select filename e&xtension
pl: Wykryj i dopisz rozszerzenie &do nazwy pliku

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
pl: Dopisz (%1) &do nazwy pliku

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
pl: %1 niezajętych z %2 (zajęto %3%)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
pl: Nie można użyć ukośników wstecznych w nazwach plików i katalogów.

en: Blocked request.
pl: Żądanie zablokowane.

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: C&ancel
pl: &Anuluj

en: C&onnect
pl: P&ołącz

en: C&ontinue
pl: K&ontynuuj

en: C&ontinue Loading
pl: K&ontynuuj wczytywanie

en: Calculate
pl: Oblicz

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
pl: Obliczanie... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
pl: Zezwól na oglądanie

en: Can Only View Content
pl: Zezwól tylko na oglądanie zawartości

en: Can Only View/Read Content
pl: Zezwól tylko na oglądanie/odczyt zawartości

en: Can View & Modify
pl: Zezwól na oglądanie i zmianę

en: Can View & Modify Content
pl: Zezwól na oglądanie i zmianę zawartości

en: Can View/Read & Modify/Write
pl: Zezwól na oglądanie/odczyt i zmianę/zapis

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
pl: Nie można utworzyć gniazda do uruchomienia pracownika KIO dla protokołu '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
pl: Nie można znaleźć pliku wykonywalnego 'kioslave5' w '%1'

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
pl: Nie można znaleźć pracownika KIO dla protokołu '%1'.

en: Canada
pl: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
pl: Nie można zainicjalizować protokołu %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
pl: Nie można rozpocząć procesu wymaganego przez protokół %1

en: Cannot Open Resource For Reading
pl: Nie można otworzyć zasobu do odczytu

en: Cannot Open Resource For Writing
pl: Nie można otworzyć zasobu do zapisu

en: Cannot Read From Resource
pl: Nie można czytać z zasobu

en: Cannot Save Cookies
pl: Nie można zapisać ciasteczek

en: Cannot Write to Resource
pl: Nie można pisać do zasobu

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
pl: Nie można skopiować pliku z %1 do %2. (Błąd: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego %1.
    Docelowy system plików nie obsługuje dowiązań symbolicznych.

en: Cannot open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Certificate chain:
pl: Łańcuch certyfikatów:

en: Chan&ge...
pl: &Zmień...

en: Change Attribute
pl: Zmień atrybut

en: Change File Owner
pl: Zmień właściciela pliku

en: Change File Permissions
pl: Zmień uprawnienia do pliku

en: Change Timestamp
pl: Zmień znacznik czasu

en: Change...
pl: Zmień...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
pl: Zmiana atrybutów plików nie jest obsługiwana przez protokół %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
pl: Zmiana właściciela plików nie jest obsługiwana przez protokół %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
pl: Sprawdź, czy żadne programy nie korzystają z urządzenia i spróbuj ponownie.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
pl: Sprawdź, czy urządzenie jest gotowe (stacje dysków muszą zawierać dyskietki, napędy CD-ROM - płyty, zaś urządzenia zewnętrzne muszą być poprawnie podłączone i włączone) i spróbuj jeszcze raz.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
pl: Zaznacz to pole, jeśli program, który chcesz uruchomić działa w trybie tekstowym lub jeśli chcesz uzyskać informację z okna emulatora terminala.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
pl: Zaznacz to pole, jeśli program trybu tekstowego podaje ważne informacje przy wyjściu. Zachowanie otwartego emulatora terminala pozwala na uzyskanie tych informacji.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, by było wyraźnie widoczne, że program został uruchomiony. Wizualne powiadomienie o uruchomieniu może pojawić się jako szczególny kursor lub na pasku zadań.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz uruchomić program z uprawnieniami innego użytkownika. Każdy proces ma przypisany odpowiedni identyfikator użytkownika. Określa on m. in. prawa dostępu do plików. Do użycia tej opcji wymagane jest hasło użytkownika o danym identyfikatorze.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
pl: Sprawdź, czy żaden program i żaden użytkownik nie używa oraz nie blokuje pliku.

en: Check your access permissions on this resource.
pl: Sprawdź swoje uprawnienia do tego zasobu.

en: Check your network connection status.
pl: Sprawdź swoje połączenie sieciowe.

en: Checksums match.
pl: Sumy sprawdzające równe.

en: Choose Application
pl: Wybór programu

en: Choose Application for %1
pl: Wybór programu dla %1

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
pl: Wybierz znak oddzielający skróty sieciowe.

en: Choose a different filename for the destination file.
pl: Wybierz inną nazwę pliku docelowego.

en: Choose an &icon:
pl: &Ikona:

en: Choose an alternate filename for the new file.
pl: Wybierz inną nazwę dla nowego pliku.

en: Choose an alternate name for the new folder.
pl: Wybierz inną nazwę dla nowego katalogu.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
pl: Wybierz rozgranicznik oddzielający słowo kluczowe od frazy lub słowa do wyszukania.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
pl: Wybierz program do otworzenia wybranych plików.

en: City:
pl: Miasto:

en: Class
pl: Klasa

en: Cleanup:
pl: Porządkowanie:

en: Click for Location Navigation
pl: Naciśnij, aby przejść do miejsca

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
pl: Kliknij, by przeglądać system plików w poszukiwaniu szukanego programu.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
pl: Kliknij, by zmienić sposób uruchomienia programu, zachowanie podczas uruchamiania, ustawienia D-Bus lub uruchomić z uprawnieniami innego użytkownika.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
pl: Kliknij jeśli chcesz dodać typ plików (typ MIME), który ten program może obsługiwać.

en: Click this button to create a new folder.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby utworzyć nowy katalog.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby przejść do wcześniej przeglądanej strony.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby przejść do później przeglądanej strony.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby ponownie wczytać przeglądaną stronę.

en: Click to Edit Location
pl: Naciśnij, aby zmienić miejsce

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
pl: Kliknij, aby skopiować sumę sprawdzającą do schowka.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
pl: Kliknij, aby wkleić sumę sprawdzającą ze schowka do pola wprowadzania.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
pl: Zamykanie połączeń nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Co&ntinue
pl: Ko&ntynuuj

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
pl: Dwukropek

en: Comm&ent:
pl: Kom&entarz:

en: Command to execute
pl: Polecenie do wykonania

en: Common name:
pl: Nazwa powszechna:

en: Communication with the local password server failed
pl: Nie udało się nawiązać łączności z lokalnym serwerem haseł

en: Compact View
pl: Widok zwarty

en: Configure &Policy...
pl: Ustawienia &zasad...

en: Configure Web Shortcuts...
pl: Ustawienia skrótów sieciowych...

en: Configure enhanced browsing features
pl: Ustawienia możliwości ulepszonego przeglądania

en: Connect to the Internet directly.
pl: Bezpośrednie połączenie z Internetem.

en: Connected to host %1
pl: Połączenie z serwerem %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
pl: Połączenie z serwerem zostało niespodziewanie zakończone

en: Connection to Server Refused
pl: Połączenie z serwerem odrzucone

en: Connection to host %1 is broken.
pl: Połączenie z gospodarzem %1 zostało przerwane.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
pl: Skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
pl: Skontaktuj się z administratorem serwera, by poinformować go o problemie.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
pl: Skontaktuj się z obsługą komputera, administratorem systemu lub pomocą techniczną.

en: Content:
pl: Zawartość:

en: Cookie Alert
pl: Zgłoszenie ciasteczka

en: Cookie Details
pl: Szczegóły ciasteczka

en: Cookie Name
pl: Nazwa ciasteczka

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy Files
pl: Skopiuj pliki

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
pl: Wklej sumę sprawdzającą danego pliku do poniższego pola.<br/>Suma sprawdzająca znajduje się zazwyczaj na stronie, z której pobrano dany plik.

en: Copying files within %1 is not supported.
pl: Kopiowanie plików w %1 nie jest obsługiwane.

en: Could Not Accept Network Connection
pl: Nie można przyjąć połączenia sieciowego

en: Could Not Alter Permissions of Resource
pl: Nie można zmienić praw do zasobu

en: Could Not Bind
pl: Nie można przyłączyć

en: Could Not Cancel Listing
pl: Nie można zaniechać wypisywaniu

en: Could Not Change Ownership of Resource
pl: Nie można zmienić właściciela zasobu

en: Could Not Create Folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Could Not Create Link
pl: Nie można utworzyć dowiązania

en: Could Not Create Network Connection
pl: Nie można utworzyć połączenia sieciowego

en: Could Not Create Socket
pl: Nie można utworzyć gniazdka

en: Could Not Create Symbolic Link
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego

en: Could Not Delete Original File
pl: Nie można usunąć oryginalnego pliku

en: Could Not Delete Resource
pl: Nie można usunąć zasobu

en: Could Not Delete Temporary File
pl: Nie można usunąć pliku tymczasowego

en: Could Not Determine Resource Status
pl: Nie można ustalić stanu zasobu

en: Could Not Listen
pl: Nie można nasłuchiwać

en: Could Not Listen for Network Connections
pl: Nie można nasłuchiwać

en: Could Not Login: %1
pl: Nie można się zalogować: %1

en: Could Not Mount Device
pl: Nie można podpiąć urządzenia

en: Could Not Remove Folder
pl: Nie można usunąć katalogu

en: Could Not Rename Original File
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: Could Not Rename Resource
pl: Nie można zmienić nazwy zasobu

en: Could Not Rename Temporary File
pl: Nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego

en: Could Not Resume File Transfer
pl: Nie można wznowić przesyłania pliku

en: Could Not Stat Resource
pl: Nie można pobrać statusu zasobu

en: Could Not Unmount Device
pl: Nie można odpiąć urządzenia

en: Could not accept %1.
pl: Nie można zaakceptować %1.

en: Could not access %1.
pl: Nie można uzyskać dostępu do %1.

en: Could not bind %1.
pl: Nie można dołączyć %1.

en: Could not change ownership for %1.
pl: Nie można zmienić właściciela %1.

en: Could not change permissions for
    %1
pl: Nie można zmienić praw do
    %1

en: Could not change permissions for %1.
pl: Nie można zmienić uprawnień do %1.

en: Could not communicate with password server
pl: Nie można porozumieć się z serwerem haseł

en: Could not connect to host %1.
pl: Nie można połączyć się z gospodarzem %1.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
pl: Nie można utworzyć "%1".
    Docelowy system plików (%2) nie zezwala na następujące znaki w nazwach plików: %3
    Wybranie zastąpienie zastąpi każdy nieprawidłowy znak (w nazwie pliku docelowego) znakiem podkreślenia "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
pl: Nie można utworzyć "%1".
    Docelowy system plików (%2) nie zezwala na następujące znaki w nazwach katalogów: %3
    Wybranie zastąpienie zastąpi każdy nieprawidłowy znak (w nazwie katalogu docelowego) znakiem podkreślenia "_".

en: Could not create directory %1
pl: Nie mogłem stworzyć katalogu %1

en: Could not create socket for accessing %1.
pl: Nie można utworzyć gniazdka z dostępem do %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not delete file %1.
pl: Nie można usunąć pliku %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można usunąć pierwotnego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można usunąć częściowego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not download the proxy configuration script
pl: Nie można ściągnąć skryptu ustawień serwera pośredniczącego

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
pl: Nie można ściągnąć skryptu ustawień serwera pośredniczącego:
    %1

en: Could not enter folder %1.
pl: Nie można wejść do katalogu %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
pl: Nie można znaleźć nazwy pliku wykonywalnego w "%1". Proszę podać poprawną nazwę programu.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
pl: Nie można znaleźć 'FindProxyForURL' lub 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
pl: Nie można znaleźć prawidłowego skryptu ustawień serwera pośredniczącego

en: Could not find any application or handler for %1
pl: Nie znaleziono programu obsługującego %1

en: Could not find filename %1 in %2.
pl: Nie można znaleźć nazwy pliku %1 w %2.

en: Could not find program "mount"
pl: Nie można znaleźć programu "mount"

en: Could not find program "umount"
pl: Nie można znaleźć programu "umount"

en: Could not find the program '%1'
pl: Nie można znaleźć programu '%1'

en: Could not get group id for given group name %1
pl: Nie można pobrać identyfikatora grupy dla danej nazwy %1

en: Could not get user id for given user name %1
pl: Nie można pobrać identyfikatora użytkownika dla danej nazwy %1

en: Could not listen %1.
pl: Nie można nasłuchiwać z %1.

en: Could not login to %1.
pl: Nie można się zalogować do %1.

en: Could not make folder %1.
pl: Nie można utworzyć katalogu %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
pl: Nie można zmienić właściciela pliku %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
pl: Nie można zmienić właściciela pliku <filename>%1</filename>. Niewystarczające uprawnienia do pliku.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
pl: Nie można podpiąć urządzenia.
    Zwrócony błąd:
    %1

en: Could not read %1.
pl: Nie można odczytać %1.

en: Could not read file %1.
pl: Nie można odczytać pliku %1.

en: Could not remove %1, check permissions
pl: Nie można usunąć %1, sprawdź uprawnienia

en: Could not remove folder %1.
pl: Nie można usunąć katalogu %1.

en: Could not rename file %1.
pl: Nie można zmienić nazwy pliku %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można zmienić nazwy pierwotnego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można zmienić nazwy częściowego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not resume file %1.
pl: Nie można wznowić pobierania pliku %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
pl: Nie można zapisać właściwości. Obsługiwane są tylko lokalne systemy plików.

en: Could not start process %1.
pl: Nie można rozpocząć działania %1.

en: Could not terminate listing %1.
pl: Nie można zakończyć nasłuchu z %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
pl: Nie można odpiąć urządzenia.
    Zwrócony błąd:
    %1

en: Could not write to %1.
pl: Nie można zapisać do %1.

en: Could not write to file %1.
pl: Nie można zapisać do pliku %1.

en: Country:
pl: Kraj:

en: Create Directory
pl: Utwórz katalog

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Create New
pl: Utwórz nowy

en: Create Symlink
pl: Utwórz jako dowiązanie symboliczne

en: Create link to URL
pl: Dowiąż do adresu URL

en: Create new folder in %1:
pl: Utwórz nowy katalog w %1:

en: Created:
pl: Czas utworzenia:

en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
pl: Tworzenie katalogów nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
pl: Tworzenie dowiązań symbolicznych nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
pl: Bieżące połączenie nie jest zabezpieczone przez SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
pl: Bieżące połączenie jest zabezpieczone przez SSL.

en: Cyclic Link Detected
pl: Wykryto zapętlone dowiązanie

en: Cyclic Link Detected During Copy
pl: Podczas kopiowania wykryto zapętlone dowiązanie

en: D&elete
pl: &Usuń

en: D-Bus Communication Error
pl: Błąd komunikacji D-BUS

en: Data format:
pl: Format danych:

en: Date: %1
pl: Data: %1

en: De&lete
pl: &Usuń

en: Default Policy
pl: Domyślne zasady

en: Default Web &search keyword:
pl: Domyślny &skrót sieciowy:

en: Default for new files in this folder
pl: Domyślny dla nowych plików w tym katalogu

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
pl: *|Wszystkie pliki

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Default password:
pl: Domyślne hasło:

en: Default user name:
pl: Domyślna nazwa użytkownika:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete A&ll
pl: U&suń wszystkie

en: Delete Biggest Files From Trash
pl: Usuń największe pliki z kosza

en: Delete Files
pl: Usuwanie plików

en: Delete Oldest Files From Trash
pl: Usuń najstarsze pliki z kosza

en: Delete Permanently
pl: Trwałe usuwanie

en: Delete files older than
pl: Usuwaj pliki starsze niż

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
pl: Usuń część pętli, by przerwać pętlę nieskończoną, a następnie ponów próbę.

en: Delete the current file and try again.
pl: Usuń poprzedni plik i spróbuj jeszcze raz.

en: Delete the current folder and try again.
pl: Usuń katalog bieżący i spróbuj jeszcze raz.

en: Delete the highlighted Web search keyword
pl: Usuń podświetlony skrót sieciowy

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Deleting files from %1 is not supported.
pl: Usuwanie plików z %1 nie jest obsługiwane.

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Destination
pl: Element docelowy

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
pl: Pliki docelowe, które mają wcześniejsze czasy zmiany zostaną zastąpione plikami źródłowymi, a w pozostałych przypadkach zostaną pominięte.

en: Detailed Tree View
pl: Widok szczegółowy drzewa

en: Detailed View
pl: Widok szczegółowy

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details View
pl: Widok szczegółowy

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Detect proxy configuration automatically
pl: Samoczynnie wykryj ustawienia pośrednika

en: Device
pl: Urządzenie

en: Differences
pl: Różnice

en: Directory
pl: Katalog

en: Directory Permissions: %1
pl: Uprawnienia do katalogu: %1

en: Disable Passive FTP
pl: Wyłącz pasywne FTP

en: Discrete GPU
pl: Osobny GPU

en: Disk Full
pl: Dysk pełny

en: Display SSL &Information
pl: Wyświetl &informację SSL

en: Do Not Delete
pl: Nie usuwaj

en: Do Not Know
pl: Nie wiem

en: Do Not Upload
pl: Nie wysyłaj

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Do not close when command exits
pl: Pozostaw otwartym po zakończeniu polecenia

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
pl: Nie kopiuj ani nie przenoś tego pliku, zamiast tego przejdź do kolejnego

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
pl: Nie kopiuj ani nie przenoś tego katalogu, zamiast tego przejdź do kolejnego

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
pl[0]: Czy na pewno chcesz wyrzucić tę rzecz do kosza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz wyrzucić te %1 rzeczy do kosza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz wyrzucić tych %1 rzeczy do kosza?

en: Do you want to retry?
pl: Czy chcesz spróbować ponownie?

en: Domain
pl: Domena

en: Domain:
pl: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
pl: Upewnij się, że wpisane jest poprawne położenie i spróbuj ponownie.

en: Double-check your proxy settings and try again.
pl: Sprawdź ustawienia serwera pośredniczącego i ponów próbę.

en: Drop the item into a different file or folder.
pl: Upuść element na inny plik lub katalog.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit ACL Entry
pl: Zmień wpis ACL

en: Edit Places Entry
pl: Dostosuj wpis miejsc

en: Edit mode
pl: Tryb edytowania

en: Effective
pl: Razem

en: Empty the contents of the trash
pl: Opróżnij zawartość kosza

en: Enable coo&kies
pl: &Włącz ciasteczka

en: Enable launch feedback
pl: Włącz powiadomienie o uruchomieniu

en: Enable passive &mode (PASV)
pl: Włącz &tryb pasywny (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
pl: Zaznacz to pole, aby zezwolić na wchodzenie do katalogów.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
pl: Zaznacz to pole, aby zezwolić na wykonywanie plików jako programów.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
pl: Zaznacz to pole, żeby tylko właściciel katalogu mógł usuwać lub zmieniać nazwy plików i katalogów w nim zawartych. Inni użytkownicy mogą tylko dodawać nowe pliki co wymaga uprawnień do zmieniania zawartości.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
pl: Zaznacz to pole, aby oznaczyć ten plik jako możliwy do wykonania. Ma to zastosowanie jedynie dla programów lub skryptów. Jest to wymagane do ich wykonywania.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
pl: Włącza tryb"pasywny" FTP. Jest to konieczne, by umożliwić działanie FTP spoza zapory sieciowej.

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

en: End of session
pl: Koniec sesji

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
pl: Upewnij się, że katalog istnieje oraz jest pusty i spróbuj ponownie.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
pl: Sprawdź, czy zasób istnieje i spróbuj jeszcze raz.

en: Enter descriptive label here
pl: Wpisz opisową etykietę

[ctx: Enter folder]
en: Enter
pl: Wchodzenie

en: Enter the address for the proxy configuration script.
pl: Proszę podać adres skryptu ustawień serwera pośredniczącego.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
pl: Podaj adres serwera pośredniczącego FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
pl: Podaj adres serwera pośredniczącego HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
pl: Podaj adres serwera pośredniczącego HTTPS.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
pl: Podaj adres serwera pośredniczącego SOCKS.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
pl: Wpisz nazwę gospodarza lub domeny, np. .kde.org, do której stosują się te zasady.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
pl: Tutaj podaj łatwą do zapamiętania nazwę wyszukiwarki.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
pl: Podaj numer portu serwera pośredniczącego FTP.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
pl: Podaj numer portu serwera pośredniczącego HTTP.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
pl: Podaj numer portu serwera pośredniczącego HTTPS.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
pl: Podaj numer portu serwera pośredniczącego SOCKS.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
pl: Wpisz nazwę użytkownika, z którego uprawnieniami chcesz uruchomić program.

en: Enter the user name you want to run the application as.
pl: Wpisz nazwę użytkownika pod jaką chcesz uruchomić program.

en: Entry Type
pl: Rodzaj wpisu

en: Environment Variables:
pl: Zmienne środowiskowe:

en: Error saving image to %1
pl: Błąd zapisywania obrazu do %1

en: Error. Out of memory.
    %1
pl: Błąd. Wyczerpano pamięć.
    %1

en: Exceptions:
pl: Wyjątki:

en: Exec
pl: Wykonywanie

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
pl: Oczekiwana suma sprawdzająca (MD5, SHA1, SHA256 lub SHA512)...

en: Expires:
pl: Wygasa:

en: Explore in Filelight
pl: Przeglądaj w Filelight

en: FIXME: Document this
pl: UWAGA: Brak dokumentacji

en: FTP Options
pl: Ustawienia FTP

en: FTP Proxy:
pl: Pośrednik FTP:

en: Failed to open %1
pl: Nie udało się otworzyć %1

en: Failed to open the file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: File
pl: Plik

en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

en: File Changed
pl: Plik zmieniony

en: File Expected
pl: Oczekiwany plik

en: File System:
pl: System plików:

en: File is too large to be trashed.
pl: Ten plik jest zbyt duży, żeby go przenieść do kosza.

en: File not found: %1
pl: Nie znaleziono pliku: %1

en: File or Folder Does Not Exist
pl: Plik lub katalog nie istnieje

en: File or Folder dropped onto itself
pl: Plik lub katalog upuszczony sam na siebie

[ctx: File permission]
en: Sticky
pl: Lepki

en: Filename for clipboard content:
pl: Nazwa pliku dla zawartości schowka:

en: Filename for dropped contents:
pl: Nazwa pliku dla upuszczonej zawartości:

en: Files and folders selected
pl: Zaznaczono pliki i katalogi

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
pl: Katalogi zostaną scalone, a pliki w miejscu docelowym zastąpione.
    W przypadku katalogu, nadal zostaniesz zapytany o to, co zrobić z plikami, które istnieją już w katalogu docelowym.

en: Folder Already Exists
pl: Katalog już istnieje

en: Folder Expected
pl: Oczekiwano katalogu

en: Folder Listing Unavailable
pl: Pokazanie zawartości katalogu jest niedostępne

en: Folder moved into itself
pl: Katalog przenoszony do siebie samego

en: Folders First
pl: Najpierw katalogi

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
pl: Po poleceniu możesz umieścić kilka atomów, które zostaną zmienione na właściwe wartości w czasie uruchomienia programu:
    %f - nazwa pojedynczego pliku
    %F - lista plików, użyj dla programów, które mogą otworzyć kilka lokalnych plików naraz
    %u - pojedynczy URL
    %U - lista URL-i
    %d - katalog pliku do otwarcia
    %D - lista katalogów
    %i - ikona
    %m - mała ikona
    %c - komentarz

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
pl: Dla zachowania bezpieczeństwa, wyłączono wykonywanie plików w tym przypadku.

en: Found a cyclic link in %1.
pl: Wykryto zapętlone dowiązanie w %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
pl: Podczas kopiowania znaleziono zapętlony odnośnik %1.

en: Fraud Department
pl: Wydział oszustw

en: Free Space:
pl: Wolne miejsce:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
pl: Zwolnij wystarczającą ilość miejsca przez: 1) usunięcie niepotrzebnych i tymczasowych plików; 2) zarchiwizowanie części danych na innych nośnikach danych (np. płytach CD); lub 3) pozyskanie dodatkowej przestrzeni dyskowej.

en: From: %1, To: %2
pl: Od: %1, Do: %2

en: Full Trash:
pl: Przy pełnym koszu:

en: Get more Apps from Discover
pl: Pobierz więcej aplikacji w Odkrywcy

en: Global Options
pl: Ustawienia globalne

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
pl: Uzyskano nieprawidłową odpowiedź podczas wywoływania %1 -> %2

en: Gro&up:
pl: Gr&upa:

en: Group
pl: Grupa

en: Group:
pl: Grupa:

en: Group:
pl: Grupa:

en: HTTP Proxy:
pl: Pośrednik HTTP:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
pl: Program pomocniczy do obsługi kosza KDE.
    Uwaga: aby przenieść pliki do kosza, nie używaj ktrash, ale polecenia "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
pl[0]: Można tu podać limity czasowe. Zmiana ich może być przydatna przy bardzo wolnych połączeniach. Maksymalna dopuszczalna wartość wynosi %1 sekundę.
pl[1]: Można tu podać limity czasowe. Zmiana ich może być przydatna przy bardzo wolnych połączeniach. Maksymalna dopuszczalna wartość wynosi %1 sekundy.
pl[2]: Można tu podać limity czasowe. Zmiana ich może być przydatna przy bardzo wolnych połączeniach. Maksymalna dopuszczalna wartość wynosi %1 sekund.

en: Hidden Files Last
pl: Pliki ukryte jako ostatnie

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
pl: Wielkie (%1x%1)

en: IP address:
pl: Adres IP:

en: Icon Position
pl: Położenie ikon

en: Icon file too big, download aborted
pl: Plik ikony zbyt duży, przerwano pobieranie

en: Icon size: %1 pixels
pl: Wielkość ikon: %1 pikseli

en: Icons View
pl: Widok ikonowy

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
pl: Po zaznaczeniu pola Lepki na katalogu, tylko właściciel i administrator będą mogli usunąć lub zmienić nazwę pliku. W przeciwnym przypadku każdy z uprawnieniami do zapisu będzie mógł to zrobić.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
pl: Jeśli ten plik jest wykonywalny i uprawienie jest ustawione, plik zostanie wykonany z uprawnieniami grupy.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
pl: Jeśli plik jest wykonywalny i uprawienie jest ustawione, plik zostanie wykonany z uprawnieniami właściciela.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
pl: Jeśli to prawo jest ustawione, grupa tego katalogu będzie ustawiona dla wszystkich nowych plików.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
pl: Jeśli to prawo jest ustawione, właściciel katalogu będzie właścicielem wszystkich nowych plików.

en: If you do not trust this program, click Cancel
pl: Jeśli nie ufasz temu programowi, naciśnij Anuluj

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
pl: Jeśli znasz autorów oprogramowania dla tego serwera, wyślij raport o błędzie bezpośrednio do nich.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
pl: Jeśli chcesz usunąć typ pliku (typ MIME), którego ten program nie potrafi obsłużyć, wybierz typ MIME z listy powyżej i naciśnij ten przycisk.

en: Improperly Formatted URL
pl: Nieprawidłowo sformatowany URL

en: Information
pl: Informacje

en: Information Lookup Failure
pl: Błąd podczas wyszukiwania informacji

en: Insert query placeholder
pl: Wstaw pole zastępcze zapytania

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
pl: Błąd wewnętrzny
    Zgłoś błąd na stronie https://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
pl: Wewnętrzny błąd serwera

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
pl: Błąd wewnętrzny w copyOrMove, nigdy nie powinien się zdarzyć

en: Internal error in server
    %1
pl: Błąd wewnętrzny serwera
    %1

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
pl: Błąd wewnętrzny: nie można odpytać użytkownika, którą aplikację uruchomić

en: Invalid URL: %1
pl: Nieprawidłowy adres URL: %1

en: Invalid checksum.
pl: Nieprawidłowa suma sprawdzająca.

en: Invalid combination of protocols.
pl: Nieprawidłowe połączenie protokołów.

en: Is &executable
pl: Zezwól na wykonywani&e

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
pl[0]: %1 elem.
pl[1]: %1 elem.
pl[2]: %1 elem.

en: KDE SSL Information
pl: Dane o KDE SSL

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
pl: KDE może komunikować się, używając protokołu wewnątrz protokołu, jednak wybrany protokół nie jest przeznaczony jedynie do takich sytuacji. Najprawdopodobniej oznacza to błąd w programie.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
pl: KDE może komunikować się, używając protokołu wewnątrz protokołu; wybrany protokół jest przeznaczony jedynie do takich sytuacji, innych niż aktualna. Najprawdopodobniej oznacza to błąd w programie.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
pl: Wszystkie znaczniki

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
pl: Pulpit

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
pl: Dokumenty

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
pl: Pobrane

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
pl: Katalog domowy

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
pl: Zmieniono dzisiaj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
pl: Zmieniono wczoraj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
pl: Muzyka

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
pl: Sieć

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
pl: Obrazy

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
pl: Ostatnie miejsca

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
pl: Kosz

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
pl: Filmy

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
pl: KIO Exec - Otwiera zdalne pliki, sprawdza zmiany, zapytuje o wysłanie

en: Keep It
pl: Zachowaj

en: Known Applications
pl: Znane programy

en: L&abel:
pl: Etykiet&a:

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
pl: Duże (%1x%1)

en: Launching %1
pl: Uruchamianie %1

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
pl: Uruchamianie %1

en: Limit to
pl: Ogranicz do

en: Link
pl: Dowiązanie

en: Link to Device
pl: Dowiązanie do urządzenia

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
pl: Wyświetlanie zawartości katalogów nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Location:
pl: Położenie:

en: Login OK
pl: Logowanie w porządku

en: Looking up correct file
pl: Szukanie poprawnego pliku

en: Looking up section
pl: Wyszukiwanie sekcji

en: MD5 digest:
pl: Skrót MD5:

en: Malformed URL
    %1
pl: Nieprawidłowy URL
    %1

en: Malformed URL %1
pl: Zniekształcony adres URL %1

en: Malformed URL %1.
pl: Zniekształcony adres URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
pl: Umożliwia ręczne wprowadzenie ustawień serwera pośredniczącego.

en: Mark &partially uploaded files
pl: Zaznacz &częściowo przesłane pliki

en: Mark partially uploaded files
pl: Zaznacz częściowo przesłane pliki

en: Mask
pl: Maska

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
pl: Średnie (%1x%1)

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
pl: Wiadomość wysłana:
    Logowanie użytkownika: %1 z hasłem=[ukrytym]
    
    Odpowiedź serwera:
    %2

en: Mimetype
pl: Rodzaje MIME

en: Modified:
pl: Ostatnio zmieniany:

en: Modify Web Shortcut
pl: Zmień skrót sieciowy

en: Modify the highlighted Web search keyword
pl: Zmień podświetlony skrót sieciowy

en: More than one file provided
pl: Dostarczono więcej niż jeden plik

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
pl: Wybrano więcej niż jeden katalog, a to okno dialogowe nie obsługuje tylko jeden. Wybierz tylko jeden katalog.

en: More than one folder provided
pl: Dostarczono więcej niż jeden katalog

en: Mount
pl: Podepnij

en: Mounted From:
pl: Podpięto z:

en: Mounted On:
pl: Podpięto w:

en: Mountpoint
pl: Punkt podpięcia

en: Move Items
pl: Przenieś elementy

en: Move the item into a different folder.
pl: Przenieś element do innego katalogu.

en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
pl: Pobieranie wielu plików nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Name
pl: Nazwa

en: Name for new link:
pl: Nazwa nowego łącza:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Named group
pl: Grupa po nazwie

en: Named user
pl: Użytkownik po nazwie

en: Navigate
pl: Przechodzenie

en: Network
pl: Sieć

en: New Filename: %1
pl: Nowa nazwa pliku: %1

en: New Folder...
pl: Nowy katalog...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
pl: Nowy właściciel: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
pl: Nowe uprawnienia: %1

en: New Web Shortcut
pl: Nowy skrót sieciowy

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
pl: &Następne >>

en: Next to File Name
pl: Obok nazwy pliku

en: No Access
pl: Odmów dostępu

en: No Content
pl: Brak treści

en: No Exec field in %1
pl: Brak pola wykonywalnego w %1

en: No Proxy
pl: Brak pośrednika

en: No associated application
pl: Nie przypisano żadnego programu

en: No favicon found for %1
pl: Brak favicon dla %1

en: No host specified.
pl: Nie podano serwera gospodarza.

en: No hostname specified.
pl: Nie podano nazwy gospodarza.

en: No mail client found
pl: Nie znaleziono żadnego programu pocztowego

en: No media in device for %1
pl: Brak nośnika w urządzeniu %1

en: No preferred search providers were found.
pl: Nie znaleziono ulubionych dostawców znajdywania.

en: No registered file type
pl: Nie ma żadnego zarejestrowanego rodzaju pliku

en: No search providers were found.
pl: Nie znaleziono dostawców znajdywania.

en: No terminal emulator found
pl: Nie znaleziono żadnego emulatora terminala

en: Nothing to Delete
pl: Nie ma czego usuwać

en: Nothing to Trash
pl: Nie ma czego wyrzucić do kosza

en: O&thers:
pl: I&nni:

en: O&wner:
pl: &Właściciel:

en: One or more files on this device are open within an application.
pl: Jeden lub więcej plików na tym urządzeniu jest otwartych w jakiejś aplikacji.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
pl[0]: Jeden lub więcej plików na tym urządzeniu jest otwartych w aplikacji <application>"%2"</application>.
pl[1]: Jeden lub więcej plików na tym urządzeniu jest otwartych w następujących aplikacjach <application>"%2"</application>.
pl[2]: Jeden lub więcej plików na tym urządzeniu jest otwartych w następujących aplikacjach <application>"%2"</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
pl: Akceptuj &tylko ciasteczka z przeglądanego serwera

en: Only executables on local file systems are supported.
pl: Obsługiwane są jedynie lokalne pliki wykonywalne.

en: Only folders can be added to the Places panel.
pl: Do panelu miejsc można dodawać tylko katalogi.

en: Only own&er can rename and delete folder content
pl: Tylko właścici&el może zmienić nazwę lub zawartość katalogu

en: Only the owner can change permissions.
pl: Tylko właściciel może zmienić uprawnienia.

en: Open
pl: Otwórz

en: Open &with %1
pl: Ot&wórz w: %1

en: Open Containing Folder
pl: Otwórz jego katalog

en: Open Directory
pl: Otwórz katalog

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open With
pl: Otwórz w

en: Open With:
pl: Otwórz w:

en: Open file dialog
pl: Okno dialogowe wyboru pliku

en: Opening connection to host %1
pl: Otwarcie połączenia z serwerem %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
pl: Nawiązywanie połączeń nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
pl: Otwieranie plików nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Options
pl: Ustawienia

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Organizational unit:
pl: Jednostka organizacyjna:

en: Others
pl: Inni

en: Otherwise, the request would have succeeded.
pl: W przeciwnym razie żądanie powiodłoby się.

en: Out of Memory
pl: Brak pamięci

en: Overwrite File?
pl: Zastąpić plik?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
pl: &Zastąp starsze pliki

en: Owner
pl: Właściciel

en: Owner (Default)
pl: Właściciel (domyślne)

en: Ownership
pl: Właściciel

en: Owning Group
pl: Grupa właścicielska

en: Parent Folder
pl: Katalog nadrzędny

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
pl[0]: %1 bitowego klucza
pl[1]: %1 bitowego klucza
pl[2]: %1 bitowego klucza

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
pl[0]: używając %1 bitu
pl[1]: używając %1 bitów
pl[2]: używając %1 bitów

en: Paste
pl: Wklej

en: Path:
pl: Ścieżka:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
pl: Nie można dodać panelu miejsc: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
pl: Proszę wysłać raport o błędzie na adres <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a>, informując Zespół KDE o nieobsługiwanej metodzie uwierzytelnienia.

en: Points to:
pl: Wskazuje na:

en: Policy
pl: Zasady

en: Policy:
pl: Polityka:

en: Preparing document
pl: Przygotowywanie dokumentu

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
pl: Uprzywilejowana eskalacja nie jest potrzebna 
    ponieważ '%1' należy do obecnego użytkownika .
    Spróbuj ponownie po zmianie ustawień.

en: Pro&xy connect:
pl: Połączenie przez &pośrednika:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Properties for %1
pl: Właściwości dla %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
pl[0]: Właściwości %1 elementu
pl[1]: Właściwości %1 elementów
pl[2]: Właściwości %1 elementów

en: Protocol %1 does not support action %2.
pl: Protokół %1 nie obsługuje działania %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
pl: Protokół %1 nie jest systemem plików

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
pl: Protokół %1 nie jest protokołem filtrującym

en: Protocol is a Filter Protocol
pl: Protokół jest protokołem filtrującym

en: Proxy Authentication Failed.
pl: Uwierzytelnienie na serwerze pośredniczącym nie powiodło się.

en: Proxy:
pl: Pośrednik:

en: Re&ject all cookies
pl: Odrzuca&j wszystkie ciasteczka

en: Read
pl: Odczyt

en: Receiving corrupt data.
pl: Pobieranie uszkodzonych danych.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
pl: Sformatuj napęd docelowy na format, który obsługuje tak duże pliki.

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Remote Files Not Accepted
pl: Zdalne pliki odrzucone

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
pl: Zdalny adres URL %1
    zabronione przy przełączniku --tempfiles

en: Remote files not accepted
pl: Zdalne pliki odrzucone

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Directory
pl: Usuń katalog

en: Remove File
pl: Usuń plik

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename:
pl: Zmień nazwę na:

en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
pl: Zmiana nazwy lub przenoszenie plików w %1 nie jest obsługiwane.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

en: Request Aborted
pl: Żądanie przerwane

en: Request Aborted By User
pl: Żądanie przerwane przez użytkownika

en: Restore a trashed file to its original location
pl: Przywróć plik z kosza do jego pierwotnej lokalizacji

en: Retrieving %1 from %2...
pl: Pobieranie %1 z %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
pl: Pobieranie danych z %1 nie jest obsługiwane.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
pl: Pobieranie informacji o typie MIME z %1 nie jest obsługiwane.

en: Retry
pl: Ponów

en: Retry Authentication
pl: Ponów uwierzytelnienie

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
pl: Ponów żądanie i sprawdź, czy dane uwierzytelnienia są podane poprawnie.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
pl: Powtórz żądanie bez próby wznowienia przesyłania.

en: Retry the request.
pl: Powtórz żądanie.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do zmiany atrybutów pliku. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do zmiany nazwy. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do kopiowania. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do usunięcia. Może to uszkodzić twój system. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do przeniesienia. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do przeniesienia danych. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do utworzenia dowiązania symbolicznego. Czy chcesz kontynuować?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
pl: Wymagane są uprawnienia administratora do utworzenia tego katalogu. Czy chcesz kontynuować?

en: Run as a different user
pl: Uruchom jako inny użytkownik

en: Run in &terminal
pl: Uruchom w &terminalu

en: Run in terminal
pl: Uruchom w terminalu

en: Run using dedicated graphics card
pl: Uruchom przy użyciu osobnej karty graficznej

en: SHA1 digest:
pl: Skrót SHA1:

en: SOCKS Proxy:
pl: Pośrednik SOCKS:

en: SSL Proxy:
pl: Pośrednik SSL:

en: SSL version:
pl: Wersja SSL:

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Saving to cache
pl: Zapisywanie do pamięci podręcznej

en: Search
pl: Znajdź

en: Search F&ilters
pl: F&iltry wyszukiwania

en: Search for '%1' with
pl: Wyszukaj '%1' w

en: Search for web search keywords
pl: Szukaj skrótu sieciowego

en: Search interactively for domains
pl: Interaktywnie szukaj domen

en: Search interactively for domains and hosts
pl: Interaktywnie znajduj domeny i serwery

en: Search...
pl: Znajdź...

en: Secure:
pl: Bezpieczna:

en: Security Information
pl: Dane o bezpieczeństwie

en: See or modify the cookie information
pl: Zobacz lub zmień informacje o ciasteczku

en: Select one or more file types to add:
pl: Zaznacz jeden lub więcej rodzajów plików do dodania:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
pl: Wybierz zestaw znaków używany do kodowania twoich zapytań

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
pl: Wybierz zestaw znaków używany do kodowania twoich zapytań.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
pl: Zaznaczenie tego pola spowoduje zaakceptowanie/odrzucenie wszystkich ciasteczek z tej witryny/domeny. Zasada względem domeny, z której pochodzi ciasteczko, zostanie zapamiętana. Nowe ustawienie można zmienić ręcznie w Ustawieniach systemowych.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
pl: Zaznaczenie tego pola spowoduje zaakceptowanie/odrzucenie wszystkich ciasteczek, niezależnie od miejsca pochodzenia. Wybranie tej opcji zmieni globalne zasady względem ciasteczek dla wszystkich ciasteczek do momentu jej ręcznej zmiany w Ustawieniach systemowych.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
pl: Zaznacz to pole, tylko do zaakceptowania lub odrzucenia tego ciasteczka. Zostaniesz zapytany ponownie, jeśli otrzymasz kolejne ciasteczko.

en: Sending data to %1
pl: Wysyłanie danych do %1

en: Sending login information
pl: Próba zalogowania się

en: Serial number:
pl: Numer seryjny:

en: Server Authentication
pl: Uwierzytelnianie serwera

en: Server co&nnect:
pl: Połącze&nie z serwerem:

en: Server processing request, please wait...
pl: Serwer przetwarza żądanie, proszę czekać...

en: Set GID
pl: Ustaw GID

en: Set UID
pl: Ustaw UID

en: Sets the working directory for your application.
pl: Ustawia katalog roboczy dla programu.

en: Setting ACL for %1
pl: Ustawianie ACL dla %1

en: Short View
pl: Widok skrócony

en: Shortcut &URL:
pl: Skrót adresu &URL:

en: Shortcut &name:
pl: &Nazwa skrótu:

en: Show
    Entries
pl: Pokazywanie
    rzeczy

en: Show Bookmarks Button
pl: Pokaż przycisk zakładek

en: Show Full Path
pl: Pokaż pełną ścieżkę

en: Show Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Show Places Panel
pl: Pokaż panel miejsc

en: Show Preview
pl: Pokaż podgląd

en: Show Preview Panel
pl: Pokaż panel podglądu

en: Show a Warning
pl: Pokaż ostrzeżenie

en: Show details of the next cookie
pl: Pokaż szczegóły następnego ciasteczka

en: Show the &value of the environment variables
pl: Pokaż wartości &zmiennych środowiskowych

en: Site
pl: Strona

en: Site Policy
pl: Zasady strony

en: Site name:
pl: Nazwa strony:

en: Site:
pl: Witryna:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Size: %1
pl: Rozmiar: %1

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip All
pl: Pomiń wszystkie

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
pl: Nie można użyć ukośników w nazwach plików i katalogów.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
pl: Małe (%1x%1)

en: Soc&ket read:
pl: Odczyt &gniazda:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
pl: Części tego dokumentu są zabezpieczone SSL, ale główna część nie.

en: Sorry
pl: Przepraszamy

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
pl: Najpierw najstarsze

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
pl: Najpierw najmniejsze

en: Sort by Date
pl: Uszereguj wg daty

en: Sort by Name
pl: Uszereguj wg nazwy

en: Sort by Size
pl: Uszereguj wg rozmiaru

en: Sort by Type
pl: Uszereguj wg rodzaju

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
pl: Najpierw największe

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
pl: Najpierw najnowsze

en: Sorting
pl: Uszereguj

en: Source
pl: Element źródłowy

en: Source and Destination Files Identical
pl: Pliki źródłowy i docelowy są tym samym plikiem

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
pl: Odstęp

en: Special
pl: Szczególne

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
pl: Flaga szczególna. Dokładne znaczenie flagi jest widoczne w kolumnie po prawej stronie.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
pl: Flaga szczególna. Ważne dla całego katalogu, dokładne znaczenie flagi jest widoczne w kolumnie po prawej stronie.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
pl: Określa działania jakie mogą podejmować użytkownicy nie będący ani właścicielami, ani członkami grupy.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
pl: Określa działania jakie mogą podejmować członkowie grupy.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
pl: Określa działania jakie może wykonywać właściciel.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
pl: Rozpoczynanie nazwy pliku lub katalogu od znaku tyldy jest niezalecane, bo może być mylące lub niebezpieczne w chwili używania terminala do usuwania rzeczy.

en: State:
pl: Stan:

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Suggest New &Name
pl: Doradź nową &nazwę

en: Suggested file name for the downloaded file
pl: Podpowiedziana nazwa pliku dla pobranego pliku

en: Syntax error in command %1 coming from %2
pl: Błąd składni w poleceniu %1 pochodzącym z %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
pl: Błąd składni w poleceniu %1 podczas próby uruchomienia %2

en: Target: %1
pl: Cel: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
pl: Nie znaleziono terminalu %1 podczas próby uruchomienia %2

en: Terminal options
pl: Ustawienia terminala

en: Terminal options:
pl: Ustawienia terminala:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
pl: Podany <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie odnosi się do żadnego zasobu.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
pl: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL, Ujednolicony Adres Zasobu), podany przez Ciebie, zawiera nieznaną metodę dostępu do podanego zasobu, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
pl: Wprowadzony <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie był prawidłowo sformatowany. Prawidłowy format to: <blockquote><strong>protokół://użytkownik@hasło:www.przykład.org:port/katalog/plik.rozszerzenie?pytanie=wartość</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
pl: Pracownik KIO na twoim komputerze, obsługujący protokół <strong>%1</strong> nie został znaleziony lub nie można go było uruchomić. Dzieje się tak zazwyczaj z przyczyn technicznych.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
pl: Zaznacz to pole, aby zezwolić na oglądanie treści plików.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
pl: Skrót adresu URL nie zawiera wpisu \{...} dla zapytania użytkownika.
    Oznacza to, że bez względu na to, co wpisze użytkownik, zostanie otwarta ta sama strona.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
pl: Pole Lepki jest pomijane na Linuksie, lecz może być używane przez inne systemy

en: The URL %1
    is malformed
pl: Adres URL %1
    jest zniekształcony

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
pl: Zaznacz to pole, aby zezwolić na zapisywanie treści do plików.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
pl: Wystawca

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
pl: Nie, wystąpiły błędy:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
pl: Tak

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
pl: Schowek został zmieniony od czasu, kiedy zostało użyte 'Wklej': wybrany format danych nie ma teraz zastosowania. Proszę ponownie skopiować to, co było do wklejenia.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
pl: Plik wejściowy pulpitu
    %1
    jest nieprawidłowy.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu
    %1
    opisuje urządzenie, ale nie zawiera wpisu Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu
    %1
    opisuje odnośnik, ale nie zawiera wpisu URL=...

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu %1 nie zawiera wpisu Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
pl: Rodzaj %1
    elementu pulpitu jest nieznany.

en: The desktop is offline
pl: Pulpit jest odłączony

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
pl: Element docelowy jest <b>większy o %1</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
pl: Element docelowy jest <b>mniejszy o %1</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
pl: Na miejsce

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
pl: Docelowy zasób nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowania stanu zasobu po wykonaniu tej metody.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
pl: Urządzenie '%1' to nie dysk i nie można go wysunąć.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
pl: Urządzenie może być zajęte, tj. nadal używane przez inny program lub innego użytkownika. Nawet okno przeglądarki, otwarte na katalogu na tym urządzeniu, może powodować, że urządzenie jest zajęte.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
pl: Urządzenie może nie być gotowe, np. nie ma płyty w napędzie CD-ROM lub dyskietki w stacji dysków. Być może urządzenie peryferyjne nie jest poprawnie podłączone fizycznie.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
pl: Katalog %1 już nie istnieje, więc nie jest możliwe przywrócenie tego elementu do jego pierwotnej lokalizacji. Możesz jednak utworzyć ten katalog i użyć opcji przywrócenia ponownie, lub przeciągnąć ten element gdziekolwiek indziej, aby go przywrócić.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
pl: Plik wykonywalny "%1" znajduje się na zdalnym systemie plików. Dla zachowania bezpieczeństwa nie zostanie on uruchomiony.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
pl: Plik
    %1
    został zmieniony.
    Czy chcesz wysłać zmiany?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
pl: Plik "%1" już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: The file "%1" could not be found
pl: Nie można znaleźć pliku "%1"

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
pl: Plik %1
    uległ zmianie. Czy chcesz wysłać zmiany?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
pl: Plik %1 został skopiowany z %2, ale od tego czasu został zmieniony w %3/
    Cofnięcie kopiowania spowoduje usunięcie pliku. Wszystkie zmiany zostaną utracone.
    Czy na pewno usunąć %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
pl: Plik może być używany (i zablokowany do użytku) przez innego użytkownika lub program.

en: The file or folder %1 does not exist.
pl: Plik lub katalog %1 nie istnieje.

en: The files are different.
pl: Pliki są różne.

en: The files are identical.
pl: Pliki są takie same.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
pl: Pliki są prawdopodobnie takie same: mają ten sam rozmiar i treść na początku, w środku i na końcu.

en: The files seem identical.
pl: Pliki wydają się być takie same.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego "%1".
    Docelowy system plików (%2) nie obsługuje dowiązań symbolicznych.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
pl: Następujące skróty już są przypisane. Wybierz inne.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
pl: Być może miejsce, gdzie miał zostać utworzony katalog nie istnieje.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
pl: Główna część tego dokumentu jest zabezpieczona SSL, ale niektóre części nie.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
pl: Podana nazwa, %1, może być błędnie wpisana.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
pl: Sieć może być nieprawidłowo ustawiona lub wyłączona.

en: The new file name is empty.
pl: Nowa nazwa pliku jest pusta.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
pl: Nie można przeprowadzić działania, ponieważ nie można porozumieć się z usługą żądania haseł (kpasswdserver)

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
pl: Nie można przeprowadzić działania, ponieważ plik lub katalog źródłowy i docelowy są tym samym.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
pl: Nie można było ukończyć działania, bo pliki docelowy i źródłowy sa takie same.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
pl: Nie można przeprowadzić działania, ponieważ nie można przenieść elementu źródłowego na samego siebie.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
pl: Wygląda na to, że ciąg certyfikatów SSL jest przekłamany.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
pl: Proces dla protokołu %1 nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: The program "%1" could not be launched.
pl: Nie można uruchomić programu "%1".

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
pl: Do program "%1" trzeba mieć uprawnienia do wykonywania, zanim zostanie on uruchomiony.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
pl: Brakuje uprawnień do wykonywania programu '%1'.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
pl: Program '%1' znaleziono w miejscu '%2', lecz brakuje uprawnień do jego wykonywania.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
pl: Program na serwerze, zapewniający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił błąd wewnętrzny: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
pl: Programu na twoim komputerze, obsługujący protokół <strong>%1</strong> nie został znaleziony lub nie można go było uruchomić. Dzieje się tak zazwyczaj z przyczyn technicznych.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
pl: Programowi na twoim komputerze, odpowiadającemu za dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zabrakło pamięci niezbędnej do kontynuowania pracy.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
pl: Program zapewniający dostęp do protokołu<strong>%1</strong> zgłosił błąd wewnętrzny.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
pl: Program na twoim komputerze, umożliwiający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił przerwanie nieznanego typu %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
pl: Program na twoim komputerze, umożliwiający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił nieznany błąd: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
pl: Program na twoim komputerze, odpowiadający za dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
pl: Program zgodny z tym protokołem mógł nie zostać przez Ciebie uaktualniony przy okazji ostatniego uaktualnienia KDE. Wówczas stara wersja programu nie współpracuje z nowym protokołem i nie uruchamia się.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
pl: Protokół %1 nie obsługuje katalogów.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
pl: Protokół %1 nie jest protokołem filtrującym.

en: The protocol %1 is not supported.
pl: Protokół %1 nie jest obsługiwany.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
pl: Protokół %1 jest jedynie protokołem filtrującym.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
pl: Protokół <strong>%1</strong> nie jest obsługiwany przez programy KDE zainstalowane na tym komputerze.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
pl: Protokół lub serwer nie pozwala na wznowienie przesyłania.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
pl: Skrypt ustawień serwera pośredniczącego jest nieprawidłowy:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
pl: Skrypt ustawień serwera pośredniczącego zwrócił błąd:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
pl: Temat

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
pl: Zdalny usługodawca nie przysłał żadnych certyfikatów SSL.
    Następuje przerwanie akcji, bo nie można potwierdzić tożsamości usługodawcy.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
pl: Żądano pliku, ale zwrócony został katalog <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
pl: Żądano katalogu, ale zwrócony został plik <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
pl: Żądanie nie zostało zrealizowane, ponieważ je przerwano.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
pl: Podana akcja nie jest obsługiwana przez program KDE implementujący protokół <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
pl: Podane urządzenie nie mogło zostać podłączone ("podpięte"). Zwrócony błąd: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
pl: Podane urządzenie nie mogło zostać odłączone ("odpięte"). Zwrócony błąd: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
pl: Nie można zapisać żądanego pliku <strong>%1</strong> z powodu braku miejsca.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
pl: Żądany plik nie został utworzony, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
pl: Żądany katalog nie został utworzony, ponieważ katalog o tej nazwie już istnieje.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
pl: Nie można przetworzyć żądanego pliku pomocy:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
pl: Żądana blokada nie została przydzielona. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
pl: Żądane działanie wymagało utworzenia tymczasowego pliku <strong>%1</strong>, ale nie udało się go utworzyć.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
pl: Żądane działanie wymagało utworzenia pliku tymczasowego, w którym możliwe byłoby zapisanie ściąganego pliku. Niestety, pliku tymczasowego <strong>%1</strong> nie udało się utworzyć.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
pl: Żądane działanie wymagało usunięcia oryginalnego pliku (zazwyczaj na końcu operacji przenoszenia pliku). Niestety, oryginalnego pliku <strong>%1</strong> nie można było usunąć.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
pl: Żądane działanie wymagało zmiany nazwy oryginalnego pliku <strong>%1</strong>. Niestety, nie udało się zmienić tej nazwy.

en: The requested protocol may not be supported.
pl: Żądany protokół może nie być obsługiwany.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
pl: Nie można utworzyć żądanego dowiązania symbolicznego %1.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
pl: Wymagana informacja o rozmiarze zawartości nie została dostarczona do operacji POST.

en: The resource cannot be deleted.
pl: Nie można skasować tego zasobu.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
pl[0]: Wybrany adres URL używa nieobsługiwanego schematu. Proszę użyć następującego schematu: %2
pl[1]: Wybrany adres URL używa nieobsługiwanego schematu. Proszę użyć następujących schematów: %2
pl[2]: Wybrany adres URL używa nieobsługiwanego schematu. Proszę użyć następujących schematów: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
pl: Serwer <strong>%1</strong> odrzucił próbę połączenia z tego komputera.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
pl: Serwer nie obsługuje protokołu WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
pl: Serwer nie obsługuje żądań tego typu.

en: The server failed the authenticity check (%1).
pl: Serwer nie przeszedł testu uwierzytelnienia (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
pl: Serwer był zbyt zajęty, realizując inne żądania.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
pl: Serwer nie mógł utrzymać
    właściwości wymienionych w elemencie
    XML propertybehaviour albo usiłowałeś zastąpić plik,
    jednocześnie zabraniając zastępowania plików.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
pl: Serwer, choć podłączony do Internetu, może nie być ustawiony na przyjmowanie żądań.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
pl: Serwer, choć podłączony do Internetu, może nie udostępniać żądanej usługi (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
pl: Do "%2" już przypisano skrót "%1". Wybierz inny.

en: The source and destination are the same file.
    %1
pl: Pliki źródłowy i docelowy są takie same.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
pl: Z miejsca

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
pl: Podany plik lub katalog <strong>%1</strong> nie istnieje.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
pl: Wybrany katalog nie istnieje lub brak praw do odczytu.

en: The specified folder may not be empty.
pl: Podany katalog może nie być pusty.

en: The specified folder may not exist.
pl: Podany katalog może nie istnieć.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
pl: Żądanie wznowienia przesyłania pliku <strong>%1</strong> nie mogło zostać zrealizowane.

en: The specified resource may not exist.
pl: Możliwe, że podany zasób nie istnieje.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
pl: Wybrany zasób nie istnieje lub nie jest dostępny.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
pl: Przypuszczalnie tymczasowy plik
    %1
    został zmieniony.
    Wciąż chcesz go usunąć?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
pl: Kosz jest pełen. Opróżnij go lub ręcznie usuń z niego rzeczy.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
pl: Wersje protokołu %1 na tym komputerze i na serwerze mogą być różne.

en: There are no special actions available for protocol %1.
pl: Nie ma dostępnych żadnych szczególnych działań dla protokołu %1.

en: There is no documentation available for %1.
pl: Dokumentacja dla %1 jest niedostępna.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
pl: Nie ma wystarczająco miejsca na dysku, aby zapisać %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
pl: Być może problemy pojawiły się gdzieś w sieci, między serwerem a twoim komputerem.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
pl: Być może wystąpił problem z połączeniem sieciowym, na przykład z nazwą serwera pośredniczącego. Jeśli jednak ostatnio korzystałeś z Internetu bez problemów, jest to mało prawdopodobne.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
pl: Mogły być problemy z ustawieniami sieci. Jest to jednak mało prawdopodobne, jeśli ostatnio bez problemów korzystałeś z Internetu.

en: There may have been a problem with your network connection.
pl: Mogły być problemy z połączeniem sieciowym.

en: These files use advanced permissions.
pl: Te pliki używają rozszerzonych uprawnień.

en: These settings apply to network browsing only.
pl: Te ustawienia dotyczą tylko przeglądania sieci.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
pl: Nowa nazwa #

en: This action was prevented by another error.
pl: Działanie zostało przerwane innym błędem.

en: This action will overwrite the destination.
pl: To działanie spowoduje zastąpienie elementu docelowego.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
pl: To działanie spowodowałoby zastąpienie '%1' samym sobą.
    Podaj proszę nową nazwę:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
pl: Błąd zależy od programu KDE. Dodatkowe szczegóły dostarczą ci więcej informacji, niż jest dostępne dla architektury wejścia/wyjścia KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
pl[0]: Ten plik jest dowiązaniem i nie ma uprawnień dostępu.
pl[1]: Wszystkie pliki są dowiązaniami i nie mają uprawnień dostępu.
pl[2]: Wszystkie pliki są dowiązaniami i nie mają uprawnień dostępu.

en: This file is already in the trash bin.
pl: Ten plik znajduje się już w koszu.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
pl: Plik jest niepełny i nie powinien być otwierany.
    Sprawdź czy nie ma trwających zadań w otwartych aplikacjach lub pobierań w obszarze powiadomień.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
pl[0]: Ten plik używa rozszerzonych uprawnień.
pl[1]: Te pliki używają rozszerzonych uprawnień.
pl[2]: Te pliki używają rozszerzonych uprawnień.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, możliwe będzie dodawanie, zmiana nazwy i usuwanie plików. Pamiętaj, że usuwanie i zmiana nazwy mogą być ograniczone przy użyciu pola Lepkie.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
pl: Zaznacz to pole, aby zezwolić na oglądanie zawartości katalogów.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
pl[0]: Ten katalog używa rozszerzonych uprawnień.
pl[1]: Te katalogi używają rozszerzonych uprawnień.
pl[2]: Te katalogi używają rozszerzonych uprawnień.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
pl: Nie można było utworzyć urządzenia do komunikacji sieciowej (gniazdka).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
pl: Techniczny błąd oznaczający, że urządzenie wymagane do połączeń sieciowych nie mogło nasłuchiwać, oczekując na przychodzące połączenia sieciowe.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
pl: Techniczny błąd, oznaczający, że nie powiodło się przyjęcie połączenia sieciowego z zewnątrz.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
pl: Najprawdopodobniej natrafiłeś na błąd w programie. Jeśli możesz, wyślij raport o błędzie zgodnie z poniższą instrukcją.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
pl: Najprawdopodobniej jest to spowodowane błędem programu na serwerze. Proszę rozważyć wysłanie pełnej informacji o błędzie według poniższych instrukcji.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
pl: To jest lista plików do otwarcia. Można podać kilka plików, rozdzielając nazwy je spacjami.

en: This is the name of the file to open.
pl: To jest nazwa pliku do otwarcia.

en: This is the name to save the file as.
pl: To jest nazwa, pod jaką zostanie zapisany plik.

en: This may be an error on the server side.
pl: Być może jest to błąd serwera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
pl: Oznacza to, że żądanie wymagało ustalenia zawartości katalogu, ale program KDE, obsługujący ten protokół, nie może tego zrobić.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
pl: Oznacza to, że chociaż zasób <strong>%1</strong> został otwarty, podczas próby czytania z niego wystąpił błąd.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
pl: Oznacza to, że chociaż zasób <strong>%1</strong> został otwarty, podczas próby pisania do niego wystąpił błąd.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
pl: Oznacza to, że próba otwarcia (wejścia do) żądanego katalogu <strong>%1</strong> została odrzucona.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
pl: Próba zapisu do pliku <strong>%1</strong> została odrzucona.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
pl: Oznacza to, że zawartość żądanego pliku lub katalogu <strong>%1</strong> nie może zostać pobrana z powodu braku praw do odczytu.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
pl: Może to oznaczać, że plik <strong>%1</strong> nie może zostać zapisany z powodu braku praw do zapisu.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
pl: To ustawienia udostępnia kilka cech pożytecznych dla zachowywania plików z rozszerzeniami: <br /> <ol><li>Każde rozszerzenie określone w polu tekstowym <b>%1</b> będzie uaktualnione, jeśli zmienisz typ pliku.<br /><br /></li><li>Jeśli nie określono rozszerzenia w polu tekstowym <b>%2</b> kiedy klikniesz <b>Zapisz</b>, %3 zostanie dodane na końcu nazwy pliku (o ile plik o tej nazwie nie istnieje). Rozszerzenie jest określone na podstawie typu pliku, jaki wybrałeś do zapisania. <br /><br />Jeśli nie chcesz, by KDE dodawało rozszerzenie do nazwy pliku możesz albo wyłączyć opcję, albo dodać kropkę (.) na końcu nazwy pliku (kropka będzie automatycznie usunięta).</li></ol> Jeśli nie jesteś pewien, włącz ustawienie, w ten sposób pliki będą łatwiejsze do zarządzania.

en: Timeout Error
pl: Błąd czasu oczekiwania

en: Timeout Values
pl: Limity czasowe

en: Timeout on server
    %1
pl: Przekroczono czas oczekiwania na serwerze
    %1

en: Transfer data
pl: Przenoszenie danych

en: Trash
pl: Kosz

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
pl: Traktuj adresy URL jak pliki lokalne i usuwaj je potem

en: Tree View
pl: Widok drzewa

en: Trusted:
pl: Zaufany:

en: Try again, either now or at a later time.
pl: Spróbuj jeszcze raz, teraz albo później.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
pl: Spróbuj przenieść poprzedni plik w inne miejsce i spróbuj jeszcze raz.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
pl: Spróbuj przenieść katalog bieżący w inne miejsce i spróbuj jeszcze raz.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
pl: Spróbuj rozpocząć swoją sesję ponownie lub przejrzyj dzienniki w poszukiwaniu błędów z kiod.

en: Type
pl: Rodzaj

en: Type any comment you think is useful here.
pl: Wpisz komentarz jaki uważasz za stosowny.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
pl: Tutaj wpisz polecenie, aby uruchomić tę aplikację.
    
    Po poleceniu możesz umieścić kilka pól zastępczych, które zostaną zastąpione na właściwe wartości w czasie uruchomienia programu:
    %f - nazwa pojedynczego pliku
    %F - lista plików, użyj dla programów, które mogą otworzyć kilka plików na raz
    %u - pojedynczy adres URL
    %U - lista adresów URL
    %i - ikona pliku .desktop
    %c - nazwa pliku .desktop
    %k - położenie pliku .desktop

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
pl: Podaj tu opis programu, na podstawie zastosowania. Przykład: program do łączenia z siecią przy pomocy dial-up (KPPP) to byłoby "Narzędzie dial-up".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
pl: Podaj tu nazwę jaką chcesz nadać programowi. Pokaże się on z tą nazwą w menu programów i w panelu.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
pl: Zacznij pisać, aby odfiltrować poniższe aplikacje, lub wpisz nazwę polecenia.
    Użyj strzałki w dół, aby przechodzić po wynikach.

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
pl: W środowiskach uniksowych można zwykle tworzyć dowiązania do plików i katalogów pod inną nazwą i/lub w innym katalogu. Podczas kopiowania KDE wykryło takie dowiązanie lub ciąg dowiązań, powodujące niekończącą się zapętlenie - tj. plik był ostatecznie dowiązaniem do samego siebie.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
pl: W środowiskach uniksowych można zwykle tworzyć dowiązania do plików i katalogów pod inną nazwą i/lub w innym katalogu. KDE wykryło takie dowiązanie lub ciąg dowiązań, powodujące nieskończoną pętlę - tj. plik był ostatecznie dowiązaniem do siebie.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
pl: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
pl: Nazwany użytkownik

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
pl: Inni

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
pl: Grupa właścicielska

en: URL Does Not Refer to a Resource.
pl: URL nie odnosi się do zasobu.

en: URL Resource Invalid
pl: Błędny URL

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
pl: Adresy URL lub lokalny plik(i) używany dla 'polecenia'

en: Unable to Create KIO Worker
pl: Nie można utworzyć pracownika KIO

en: Unable to Enter Folder
pl: Nie można wejść do katalogu

en: Unable to Initialize Input/Output Device
pl: Nie można zainicjalizować urządzenia wejścia/wyjścia

en: Unable to Launch Process
pl: Nie można uruchomić procesu

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
pl: Nie można zainicjalizować urządzenia wejścia/wyjścia

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
pl: Nie można skomunikować się z programem do obsługi ciasteczek.
    Wszystkie dokonane zmiany zostaną zastosowane dopiero po ponownym uruchomieniu usługi.

en: Unable to create KIO worker. %1
pl: Nie można utworzyć pracownika KIO. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
pl: Nie można utworzyć pracownika KIO: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
pl: Nie można usunąć wszystkich żądanych ciasteczek.

en: Unable to delete cookies as requested.
pl: Nie można usunąć żądanych ciasteczek.

en: Unable to determine the type of file for %1
pl: Nie można określić rodzaju pliku dla %1

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
pl: Nie można nadać plikowi "%1" uprawnień do wykonywania.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
pl: Nie można nadać usłudze %1 uprawnień do wykonywania, więc przerwano wykonywania.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
pl: Nie można pobrać informacji o ciasteczkach przechowywanych na tym komputerze.

en: Und&o
pl: C&ofnij

en: Und&o: Batch Rename
pl: C&ofnij: Wsadowa zmiana nazwy

en: Und&o: Copy
pl: C&ofnij: Kopiowanie

en: Und&o: Create File
pl: C&ofnij: Utworzenie pliku

en: Und&o: Create Folder
pl: C&ofnij: Utworzenie katalogu

en: Und&o: Create Folder(s)
pl: C&ofnij: Utwórz katalog(i)

en: Und&o: Link
pl: C&ofnij: Dowiązanie

en: Und&o: Move
pl: C&ofnij: Przenoszenie

en: Und&o: Rename
pl: C&ofnij: Zmiana nazwy

en: Und&o: Trash
pl: C&ofnij: Do kosza

en: Undo Changes
pl: Wycofaj zmiany

en: Undo File Copy Confirmation
pl: Potwierdzenie cofnięcia kopiowania pliku

en: Undocumented Error
pl: Nieudokumentowany błąd

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
pl: Wycofanie zmiany wymaga uprawnień administratora. Czy chcesz kontynuować?

en: Unexpected Program Termination
pl: Niespodziewane zakończenie programu

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
pl: Właściciel

en: Unknown Action
pl: Nieznane działanie

en: Unknown Authorization method.
pl: Nieznany sposób uwierzytelniania.

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown HTTP verb.
pl: Nieznane wyrażenie HTTP.

en: Unknown Host
pl: Nieznany serwer

en: Unknown Interruption
pl: Nieznane przerwanie

en: Unknown Proxy Host
pl: Nieznany serwer pośredniczący

en: Unknown error
    %1
pl: Nieznany błąd
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
pl: Nierozpoznany kod błędu %1
    %2
    Zgłoś ten błąd na stronie https://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
pl: Nieznany gospodarz %1

en: Unknown interrupt
    %1
pl: Nieznane przerwanie
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
pl: Nieznany protokół '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
pl: Nieznany serwer pośredniczący
    %1

en: Unknown size
pl: Nieznany rozmiar

en: Unmount
pl: Odepnij

en: Unsupported Action: %1
pl: Nieobsługiwane działanie: %1

en: Unsupported Protocol %1
pl: Nieobsługiwany protokół %1

en: Unsupported URL scheme
pl: Nieobsługiwany schemat adresu URL

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
pl: Uaktualnij program do najnowszej wersji. Twoja dystrybucja powinna zawierać narzędzia do uaktualniania programów.

en: Updating System Configuration
pl: Uaktualnianie ustawień systemu

en: Updating system configuration.
pl: Uaktualnianie ustawień systemu.

en: Upload
pl: Wyślij

en: Use manually specified proxy configuration:
pl: Użyj ustawień pośrednika podanych ręcznie

en: Use proxy auto configuration URL:
pl: Użyj adresu URL do samoustawiania pośrednika

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
pl: Użyj ustawień pośrednika tylko dla adresów z listy wyjątków

en: Use system proxy configuration:
pl: Użyj systemowych ustawień pośrednika

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
pl: Użyj podanego skryptu pośrednika do ustawień pośrednika.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
pl: Użyj tego serwera pośredniczącego dla &wszystkich protokołów

en: User
pl: Użytkownik

en: User canceled action
    %1
pl: Użytkownik zaniechał działania
    %1

en: User:
pl: Użytkownik:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Using cached version
pl: Używanie wersji z pamięci podręcznej

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
pl: Użycie ukośników w nazwach katalogów stworzy podkatalogi, w następujący sposób:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
pl: Użycie ukośników w nazwach katalogów stworzy podkatalogi.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
pl: Używanie podadresów w %1 nie jest obsługiwane.

en: Validity period:
pl: Okres ważności:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Varying (No Change)
pl: Różne (bez zmian)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Web Search Keywords
pl: Słowa kluczowe do wyszukiwania w sieci

[ctx: Web page address]
en: Address:
pl: Adres:

en: What do you wish to do with this file?
pl: Co zrobić z tym plikiem?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
pl: Kiedy połączenia FTP są pasywne, klient łączy się z serwerem, a nie odwrotnie, dzięki temu zapora ogniowa nie blokuje połączenia. Starsze serwery FTP mogą jednak nie obsługiwać trybu pasywnego.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
pl: Jeśli wszystko zawiedzie, rozważ wysłanie szczegółowego raportu o błędzie do Zespołu KDE lub autora tego programu. Jeśli program został dostarczony przez osoby spoza KDE, skontaktuj się bezpośrednio z nimi. W przeciwnym razie najpierw sprawdź, czy podobny błąd nie został już zgłoszony w <a href="https://bugs.kde.org/">Systemie obsługi błędów KDE</a>. Jeśli nie, podaj w raporcie wszystkie szczegóły wymienione poniżej, wraz z innymi informacjami, które uważasz za użyteczne.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
pl: Zaznaczenie tego pola spowoduje zapamiętanie naciśniętego przycisku i zastosowanie go w przypadku wystąpienia dalszych niejasności w bieżącym zadaniu.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
pl: Zaznaczenie tego pola spowoduje zapamiętanie naciśniętego przycisku i zastosowanie go w przypadku wystąpienia dalszych niejasności z katalogami w bieżącym zadaniu.
    Jeśli nie naciśniesz na przycisk Pomiń, to nadal zostaniesz zapytany o to, co zrobić z plikami, które już istnieją w katalogu docelowym.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
pl: Kiedy plik jest wysyłany, jego rozszerzeniem jest ".part". Po udanym wysłaniu jego nazwa jest zmieniana na oryginalną.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
pl: Podczas pobierania informacji o podanym serwerze pośredniczącym <strong>%1</strong> wystąpił błąd "Nieznany adres". Błąd ten oznacza, że w Internecie nie znaleziono komputera o podanej nazwie.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
pl: Czy zaakceptować certyfikat na zawsze, bez konieczności dalszego potwierdzania?

en: Write
pl: Zapis

en: Write
    Entries
pl: Zapisywanie
    rzeczy

en: Write Access Denied
pl: Brak praw do zapisu

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
pl: &Scal

en: Writing to %1 is not supported.
pl: Zapisywanie do %1 nie jest obsługiwane.

en: Yes
pl: Tak

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
pl: Przełączenie w bezpieczny tryb transmisji. Wszelkie połączenia będą zaszyfrowane, o ile nie poda się inaczej.
    Osoby postronne nie będą mogły łatwo przechwycić Twoich danych.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
pl: Opuszczasz bezpieczny tryb transmisji, dane będą przesyłane bez szyfrowania.
    Od tej pory osoby postronne będą mogły obserwować przesyłane przez Ciebie dane.

en: You are not authorized to execute this file.
pl: Nie masz uprawnień do wykonania tego pliku.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
pl: Nie masz uprawnień do wyboru aplikacji do otworzenia tego pliku.

en: You can only select local files
pl: Można wybrać tylko pliki lokalne

en: You can only select local files.
pl: Można wybrać tylko pliki lokalne.

en: You can only select one file
pl: Można zaznaczyć tylko jeden plik

en: You did not select a file to delete.
pl: Nie wybrano pliku do usunięcia.

en: You did not select a file to trash.
pl: Nie wybrano pliku do wyrzucenia do kosza.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
pl: Nie masz uprawnień do użycia protokołu %1.

en: You do not have permission to create that folder.
pl: Nie masz praw do utworzenia tego katalogu.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
pl: Należy ponownie uruchomić KDE, aby te zmiany zostały uwzględnione.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
pl: Trzeba uruchomić ponownie programy korzystające z tych ustawień, aby zmiany zostały uwzględnione.

en: You may have encountered a bug in the program.
pl: Być może natrafiłeś na błąd w programie.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
pl: Być może podano nieprawidłowe szczegóły uwierzytelnienia.

en: You may not have permissions to accept the connection.
pl: Możesz nie mieć praw do przyjęcia tego połączenia.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
pl: Być może nie masz praw do podłączania ("podpinania") tego urządzenia. W systemach uniksowych do podłączania urządzeń często wymagane są uprawnienia administratora.

en: You may not have permissions to read from the resource.
pl: Brak praw do zapisu do czytania z tego zasobu.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
pl: Możesz nie mieć uprawnień do odczytania pliku lub katalogu.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
pl: Być może nie masz praw do odłączania ("odpinanie") tego urządzenia. W systemach uniksowych do odłączania urządzeń często wymagane są uprawnienia administratora.

en: You may not have permissions to write to the resource.
pl: Możesz nie mieć uprawnień do zapisu do tego zasobu.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
pl: Możesz poszukać w Internecie wtyczki (zwanej "KIO worker" z ang. "Pracownik KIO"), obsługującej ten protokół. Poszukać warto na <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika i hasło dla serwera pośredniczącego poniżej, zanim uzyska się dostęp do jakichkolwiek stron.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika i hasło, by uzyskać dostęp do tej witryny.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
pl: Twoje uprawnienia mogą być niewystarczające do wykonania żądanego działania na tym zasobie.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
pl: Możesz nie mieć praw dostępu do tego zasobu.

en: a suitable extension
pl: odpowiadające rozszerzenie

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
pl: klauncher nie mógł znaleźć lub uruchomić wtyczki, która obsługuje protokół. Oznacza to, że masz przestarzałą wersję wtyczki.

en: mounting is not supported by Windows CE.
pl: podpinanie nie jest obsługiwane przez Windows CE.

en: not supported
pl: nieobsługiwane

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
pl: Sprawdzanie sumy sprawdzającej...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
pl: To uruchomi program:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
pl: kopiowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: create the requested folder
pl: utworzenie podanego katalogu

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
pl: usunięcie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
pl: zablokowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
pl: przeniesienie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
pl: sprawdzenie możliwości serwera

[ctx: request type]
en: retrieve property values
pl: pobieranie wartości właściwości

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
pl: pobranie zawartości podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
pl: uruchomienie raportu w podanym katalogu

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
pl: wyszukiwanie w podanym katalogu

[ctx: request type]
en: set property values
pl: ustawianie wartości właściwości

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
pl: odblokowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: upload %1
pl: wysyłanie %1

en: the extension <b>%1</b>
pl: rozszerzenie <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
pl: odpinanie nie jest obsługiwane przez Windows CE.
