git v2.53.0-rc0 - en to bg translation catalogue (6114 entries)

en: 
    (use --cached to keep the file, or -f to force removal)
bg: 
    (за запазване на файла използвайте опцията „--cached“, а за принудително
    изтриване — „-f“)

en: 
    (use -f to force removal)
bg: 
    (за принудително изтриване използвайте опцията „-f“)

en: 
    *** Please tell me who you are.
    
    Run
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Your Name"
    
    to set your account's default identity.
    Omit --global to set the identity only in this repository.
bg: 
    ●●● Въведете самоличност.
    
    Изпълнете:
    
        git config --global user.email "ИМЕ@example.com"
        git config --global user.name "ВАШЕТО ИМЕ"
    
    и въведете данни за себе си.
    Ако пропуснете опцията „--global“, самоличността е само за текущото хранилище.

en: 
    After fixing the error cause you may try to fix up
    the remote tracking information by invoking:
bg: 
    След корекция на грешката, може да обновите
    информацията за следения клон чрез:

en: 
    Commands:
    p, pick <commit> = use commit
    r, reword <commit> = use commit, but edit the commit message
    e, edit <commit> = use commit, but stop for amending
    s, squash <commit> = use commit, but meld into previous commit
    f, fixup [-C | -c] <commit> = like "squash" but keep only the previous
                       commit's log message, unless -C is used, in which case
                       keep only this commit's message; -c is same as -C but
                       opens the editor
    x, exec <command> = run command (the rest of the line) using shell
    b, break = stop here (continue rebase later with 'git rebase --continue')
    d, drop <commit> = remove commit
    l, label <label> = label current HEAD with a name
    t, reset <label> = reset HEAD to a label
    m, merge [-C <commit> | -c <commit>] <label> [# <oneline>]
            create a merge commit using the original merge commit's
            message (or the oneline, if no original merge commit was
            specified); use -c <commit> to reword the commit message
    u, update-ref <ref> = track a placeholder for the <ref> to be updated
                          to this position in the new commits. The <ref> is
                          updated at the end of the rebase
    
    These lines can be re-ordered; they are executed from top to bottom.
bg: 
    Команди:
     p, pick ПОДАВАНЕ   — прилагане на подаването
     r, reword ПОДАВАНЕ — прилагане на подаването, но промяна на съобщението му
     e, edit ПОДАВАНЕ   — прилагане на подаването и спиране при него за още промѐни
     s, squash ПОДАВАНЕ — вкарване на подаването в предходното му
     f, fixup [-C|-c] ПОДАВАНЕ
                        — вкарване на подаването в предходното му, без смяна на
                          съобщението.  С „-C“ се използва само съобщението на
                          настоящото, а с „-c“ освен това се отваря редакторът
     x, exec ПОДАВАНЕ   — изпълнение на команда към обвивката: останалата част на
                          реда
     b, break           — спиране (може да продължите пребазирането с командата
                          „git rebase --continue“)
     d, drop ПОДАВАНЕ   — прескачане на подаването
     l, label ЕТИКЕТ    — задаване на етикет на указаното от HEAD
     t, reset ЕТИКЕТ    — зануляване на HEAD към ЕТИКЕТа
     m, merge [-C ПОДАВАНЕ|-c ПОДАВАНЕ] ЕТИКЕТ [# ЕДИН_РЕД]
                        — създаване на подаване със сливане със съобщението от
                          първоначалното подаване (или съобщението от ЕДИН_РЕД,
                          ако не е зададено подаване със сливане.  С опцията
                          „-c ПОДАВАНЕ“, може да смените съобщението
    u, update-ref УКАЗАТЕЛ
                        — проследяване на заместител на УКАЗАТЕЛя, който трябва
                          да се обнови до това положение в новите подавания.
                          УКАЗАТЕЛят се обновява в края на пребазирането
    
    
    Може да променяте последователността на редовете — те се изпълняват
    последователно отгоре-надолу.

en: 
    Did you mean this? | 
    Did you mean one of these?
bg[0]: 
    Команда с подобно име е:
bg[1]: 
    Команди с подобно име са:

en: 
    Disable this message with "git config set advice.%s false"
bg: 
    За да изключите това предупреждение, изпълнете:
    
        git config set advice.%s false

en: 
    Do not remove any line. Use 'drop' explicitly to remove a commit.
bg: 
    Не изтривайте редове.  Подаванията може да се прескачат с командата „drop“.

en: 
    However, if you remove everything, the rebase will be aborted.
bg: 
    Ако изтриете всичко, пребазирането ще се преустанови.

en: 
    If you are planning on basing your work on an upstream
    branch that already exists at the remote, you may need to
    run "git fetch" to retrieve it.
    
    If you are planning to push out a new local branch that
    will track its remote counterpart, you may want to use
    "git push -u" to set the upstream config as you push.
bg: 
    Ако искате да базирате работата си на клон от отдалечено хранилище, може 
    да се наложи да изпълните „git fetch“, за да получите информацията за него.
    
    Ако искате да изтласкате нов, локален клон, който да следи отдалечен клон,
    може да използвате „git push -u“, за да настроите към кой клон да се изтласква.

en: 
    If you remove a line here THAT COMMIT WILL BE LOST.
bg: 
    Ако изтриете ред, съответстващото му подаване ще се ИЗТРИЕ.

en: 
    It looks like you may be committing a cherry-pick.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    and try again.
bg: 
    Изглежда, че отбирате подаване.
    Ако това не е така, изпълнете:
    
        git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    и опитайте отново.

en: 
    It looks like you may be committing a merge.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    and try again.
bg: 
    Изглежда, че подавате сливане.
    Ако това не е така, изпълнете:
    
        git update-ref -d MERGE_HEAD
    и опитайте отново.

en: 
    It took %.2f seconds to compute the branch ahead/behind values.
    You can use '--no-ahead-behind' to avoid this.
bg: 
    Изчисляването на броя различаващи се подавания отне %.2f сек.
    За да избегнете това, ползвайте „--no-ahead-behind“.

en: 
    No patch files specified!
bg: 
    Не са указани кръпки!

en: 
    Please try
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    or cd to the path and use
    
    	git push
    
    to push them to a remote.
bg: 
    Пробвайте да ги изтласкате чрез командата:
    
        git push --recurse-submodules=on-demand
    
    или отидете в съответната директория и изпълнете:
    
        git push

en: 
    The most similar command is | 
    The most similar commands are
bg[0]: 
    Най-близката команда е
bg[1]: 
    Най-близките команди са

en: 
    To avoid automatically configuring an upstream branch when its name
    won't match the local branch, see option 'simple' of branch.autoSetupMerge
    in 'git help config'.
bg: 
    За да избегнете автоматичното задаване на следени клони, когато името им
    не съвпада с това на локалния клон, погледнете документацията за стойността
    „simple“ на настройката „branch.autoSetupMerge“ в „git help config“.

en: 
    To choose either option permanently, see push.default in 'git help config'.
bg: 
    За да включите някоя от тези опции за постоянно, погледнете документацията за настройката „push.default“ в „git help config“.

en: 
    To have this happen automatically for branches without a tracking
    upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.
bg: 
    За автоматично задаване за клони без следен клон, погледнете документацията на настройката „push.autoSetupRemote“ в „git help config“.

en: 
    To set a custom comment string please run
    
    %s
    where '%s' is the string you wish to use.
bg: 
    За да зададете друг низ за коментар, изпълнете
    
    %s
    където „%s“ е низът, който искате да ползвате.

en: 
    To use the default comment string (#) please run
    
    %s
bg: 
    За да ползвате стандартния низ за коментар „#“, изпълнете
    
    %s

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be ignored.
bg: 
    Въведете съобщение за етикета.
        %s
    Редовете, които започват с „%s“, ще бъдат пропуснати.

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
bg: 
    Въведете съобщение за етикет.
        %s
    Редовете, които започват с „%s“, също ще бъдат включени — може да ги изтриете вие.

en: 
    You are editing the todo file of an ongoing interactive rebase.
    To continue rebase after editing, run:
        git rebase --continue
bg: 
    В момента редактирате файла с командите на текущото интерактивно пребазиране.
    За да продължите пребазирането след това, изпълнете:
        git rebase --continue

en: 
    You have uncommitted changes in your working tree. Please, commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
bg: 
    В работното дърво има неподадени промѐни.  Първо ги подайте, а след това
    отново изпълнете „git rebase --continue“.

en: 
    git encountered an error while preparing the patches to replay
    these revisions:
    
        %s
    
    As a result, git cannot rebase them.
bg: 
    Грешка при приготвянето на кръпките за прилагането на следните версии:
    
        %s
    
    В резултат те не може да се пребазират.

en: 
    hint: You can replace 'git whatchanged <opts>' with:
    hint:	git log <opts> --raw --no-merges
    hint: Or make an alias:
    hint:	git config set --global alias.whatchanged 'log --raw --no-merges'
bg: 
    ПОДСКАЗКА: Може да замените „git whatchanged ОПЦИЯ…“ с:
    ПОДСКАЗКА:     git log ОПЦИЯ… --raw --no-merges
    ПОДСКАЗКА: А може да създадете и псевдоним:
    ПОДСКАЗКА:    git config set --global alias.whatchanged 'log --raw --no-merges'

en:     %-*s forces to %-*s (%s)
bg:     %-*s принудително изтласква към %-*s (%s)

en:     %-*s forces to %s
bg:     %-*s принудително изтласква към %s

en:     %-*s pushes to %-*s (%s)
bg:     %-*s изтласква към %-*s (%s)

en:     %-*s pushes to %s
bg:     %-*s изтласква към %s

en:     The Cc list above has been expanded by additional
        addresses found in the patch commit message. By default
        send-email prompts before sending whenever this occurs.
        This behavior is controlled by the sendemail.confirm
        configuration setting.
    
        For additional information, run 'git send-email --help'.
        To retain the current behavior, but squelch this message,
        run 'git config --global sendemail.confirm auto'.
bg:     Към списъка с получателите („Cc“) са добавени и другите
        адреси на е-поща, които са упоменати в съобщението за
        подаване на кръпката.  Стандартно командата „send-email“
        пита за това преди изпращане.  Може да премените това
        поведение чрез настройката „sendemail.confirm“.
    
        Командата „git send-email --help“ предоставя още
        информация.  За да запазите текущото поведение и да не
        получавате повече това съобщение, изпълнете:
        „git config --global sendemail.confirm auto“.

en:    or: %s
bg:      или: %s

en:   (Once your working directory is clean, run "git rebase --continue")
bg:   (След като работното ви дърво стане чисто, използвайте „git rebase --continue“)

en:   (all conflicts fixed: run "git cherry-pick --continue")
bg:   (всички конфликти са коригирани, изпълнете „git cherry-pick --continue“)

en:   (all conflicts fixed: run "git rebase --continue")
bg:   (всички конфликти са коригирани: изпълнете „git rebase --continue“)

en:   (all conflicts fixed: run "git revert --continue")
bg:   (всички конфликти са коригирани, изпълнете „git revert --continue“)

en:   (commit or discard the untracked or modified content in submodules)
bg:   (подайте или отхвърлете неследеното или промененото съдържание в подмодулите)

en:   (fix conflicts and run "git cherry-pick --continue")
bg:   (коригирайте конфликтите и изпълнете „git cherry-pick --continue“)

en:   (fix conflicts and run "git commit")
bg:   (коригирайте конфликтите и изпълнете „git commit“)

en:   (fix conflicts and run "git revert --continue")
bg:   (коригирайте конфликтите и изпълнете „git revert --continue“)

en:   (fix conflicts and then run "git am --continue")
bg:   (коригирайте конфликтите и изпълнете „git am --continue“)

en:   (fix conflicts and then run "git rebase --continue")
bg:   (коригирайте конфликтите и използвайте „git rebase --continue“)

en:   (run "git cherry-pick --continue" to continue)
bg:   (за да продължите, изпълнете „git cherry-pick --continue“)

en:   (run "git revert --continue" to continue)
bg:   (за да продължите, изпълнете „git revert --continue“)

en:   (see more in file %s)
bg:   (повече информация има във файла „%s“)

en:   (use "%s" for details)
bg:   (за повече информация ползвайте „%s“)

en:   (use "git %s <file>..." to include in what will be committed)
bg:   (използвайте „git %s ФАЙЛ…“, за да определите какво включвате в подаването)

en:   (use "git add <file>..." to mark resolution)
bg:   (използвайте „git add ФАЙЛ…“, за да укажете разрешаването на конфликта)

en:   (use "git add <file>..." to update what will be committed)
bg:   (използвайте „git add ФАЙЛ…“, за да обновите съдържанието за подаване)

en:   (use "git add/rm <file>..." as appropriate to mark resolution)
bg:   (използвайте „git add/rm ФАЙЛ…“, според решението, което избирате за конфликта)

en:   (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
bg:   (използвайте „git add/rm ФАЙЛ…“, за да обновите съдържанието за подаване)

en:   (use "git am --abort" to restore the original branch)
bg:   (използвайте „git am --abort“, за да възстановите първоначалния клон)

en:   (use "git am --allow-empty" to record this patch as an empty commit)
bg:   (използвайте „git am --allow-empty“, за да включите кръпката като празно подаване)

en:   (use "git am --skip" to skip this patch)
bg:   (използвайте „git am --skip“, за да пропуснете тази кръпка)

en:   (use "git bisect reset" to get back to the original branch)
bg:   (използвайте „git bisect reset“, за да се върнете към първоначалното състояние и клон)

en:   (use "git branch --unset-upstream" to fixup)
bg:   (за да коригирате това, използвайте „git branch --unset-upstream“)

en:   (use "git cherry-pick --abort" to cancel the cherry-pick operation)
bg:   (използвайте „git cherry-pick --abort“, за да отмените всички действия с отбиране)

en:   (use "git cherry-pick --skip" to skip this patch)
bg:   (използвайте „git cherry-pick --skip“, за да пропуснете тази кръпка)

en:   (use "git commit --amend" to amend the current commit)
bg:   (използвайте „git commit --amend“, за да редактирате текущото подаване)

en:   (use "git commit" to conclude merge)
bg:   (използвайте „git commit“, за да завършите сливането)

en:   (use "git merge --abort" to abort the merge)
bg:   (използвайте „git merge --abort“, за да преустановите сливането)

en:   (use "git pull" if you want to integrate the remote branch with yours)
bg:   (слейте отдалечения клон в локалния чрез „git pull“)

en:   (use "git pull" to update your local branch)
bg:   (обновете локалния си клон чрез „git pull“)

en:   (use "git push" to publish your local commits)
bg:   (публикувайте локалните промѐни чрез „git push“)

en:   (use "git rebase --abort" to check out the original branch)
bg:   (използвайте „git rebase --abort“, за да възстановите първоначалния клон)

en:   (use "git rebase --continue" once you are satisfied with your changes)
bg:   (използвайте „git rebase --continue“, след като завършите промѐните си)

en:   (use "git rebase --edit-todo" to view and edit)
bg:   (използвайте „git rebase --edit-todo“, за да разгледате и редактирате)

en:   (use "git rebase --skip" to skip this patch)
bg:   (използвайте „git rebase --skip“, за да пропуснете тази кръпка)

en:   (use "git restore --source=%s --staged <file>..." to unstage)
bg:   (използвайте „git restore --source=%s --staged ФАЙЛ…“, за да извадите ФАЙЛа от индекса)

en:   (use "git restore --staged <file>..." to unstage)
bg:   (използвайте „git restore --staged ФАЙЛ…“, за да извадите ФАЙЛа от индекса)

en:   (use "git restore <file>..." to discard changes in working directory)
bg:   (използвайте „git restore ФАЙЛ…“, за да отхвърлите промѐните в работната директория)

en:   (use "git revert --abort" to cancel the revert operation)
bg:   (използвайте „git revert --abort“, за да преустановите отмяната на подаване)

en:   (use "git revert --skip" to skip this patch)
bg:   (използвайте „git revert --skip“, за да пропуснете тази кръпка)

en:   (use "git rm --cached <file>..." to unstage)
bg:   (използвайте „git rm --cached %s ФАЙЛ…“, за да извадите ФАЙЛа от индекса)

en:   (use "git rm <file>..." to mark resolution)
bg:   (използвайте „git rm ФАЙЛ…“, за да укажете разрешаването на конфликта)

en:   Failed to parse dirstat cut-off percentage '%s'
bg:   Неуспешно разпознаване на „%s“ като процент-праг за статистиката по директории

en:   Fetch URL: %s
bg:   Адрес за доставяне: %s

en:   HEAD branch (remote HEAD is ambiguous, may be one of the following):
bg:   клонът сочен от HEAD (клонът указан във файла HEAD от отдалеченото хранилище
      не е еднозначен и е някой от следните):

en:   HEAD branch: %s
bg:   клон сочен от HEAD: %s

en:   Local branch configured for 'git pull': |   Local branches configured for 'git pull':
bg[0]:   Локален клон настроен за издърпване чрез „git pull“:
bg[1]:   Локални клони настроени за издърпване чрез „git pull“:

en:   Local ref configured for 'git push'%s: |   Local refs configured for 'git push'%s:
bg[0]:   Локалният указател, настроен за „git push“%s:
bg[1]:   Локалните указатели, настроени за „git push“%s:

en:   Local refs will be mirrored by 'git push'
bg:   Локалните указатели ще бъдат пренесени чрез „ push“

en:   Push  URL: %s
bg:   Адрес за изтласкване: %s

en:   Remote branch:%s |   Remote branches:%s
bg[0]:   Отдалечен клон:%s
bg[1]:   Отдалечени клони:%s

en:   Unknown dirstat parameter '%s'
bg:   Непознат параметър „%s“ за статистиката по директории'

en:  (root-commit)
bg:  (начално подаване)

en:  (status not queried)
bg:  (състоянието не бе проверено)

en:  (use -u option to show untracked files)
bg:  (използвайте опцията „-u“, за да изведете неследените файлове)

en:  * [pruned] %s
bg:  ● [окастрено] %s

en:  * [would prune] %s
bg:  ● [ще се окастри] %s

en:  - go to submodule (%s), and either merge commit %s
       or update to an existing commit which has merged those changes
bg:  ⁃ преминаване към подмодула (%s), след които или де се слее подаването
       „%s“, или да се обнови към съществуващо подаване, в които
       тези промѐни са слети

en:  ... and %d more.
bg: … и още %d.

en:  <%s>
bg:  %s

en:  ???
bg:  неясно състояние

en:  OK
bg:  Добре

en:  merges with remote %s
bg:  сливане с отдалечения клон „%s“

en:  new (next fetch will store in remotes/%s)
bg:  нов (следващото доставяне ще го разположи в „remotes/%s“)

en:  skipped
bg:  прескочен

en:  stale (use 'git remote prune' to remove)
bg:  стар (изтрийте чрез „git remote prune“)

en:  tracked
bg:  следен

en: "git stash store" requires one <commit> argument
bg: командата „git stash store“ изисква точно един аргумент-ПОДАВАНЕ

en: # This is Git's per-user configuration file.
    [user]
    # Please adapt and uncomment the following lines:
    #	name = %s
    #	email = %s
bg: # Това е потребителският ви конфигурационен файл за Git.
    [user]
    # Проверете и разкоментирайте следните два реда:
    #	name = %s
    #	email = %s

en: $HOME not set
bg: стойността „$HOME“ не е зададена

en: %%(%.*s) does not take arguments
bg: %%(%.*s) не приема аргументи

en: %-*s    and with remote %s
bg: %-*s    и с отдалечения клон „%s“

en: %.*s is in index
bg: „%.*s“ вече е в индекса

en: %.*s is not a valid attribute name
bg: „%.*s“ е неправилно име за атрибут

en: %d bytes of body are still expected
bg: очакват се още %d байта от тялото на отговора

en: %d bytes of length header were received
bg: получени са %d байта от заглавна част

en: %d line adds whitespace errors. | %d lines add whitespace errors.
bg[0]: %d ред добавя грешки в знаците за интервали.
bg[1]: %d реда добавят грешки в знаците за интервали.

en: %d line applied after fixing whitespace errors. | %d lines applied after fixing whitespace errors.
bg[0]: Добавен е %d ред след корекцията на грешките в знаците за интервали.
bg[1]: Добавени са %d реда след корекцията на грешките в знаците за интервали.

en: %llu day ago | %<PRIuMAX> days ago
bg[0]: преди %llu ден
bg[1]: преди %llu дена

en: %llu hour ago | %<PRIuMAX> hours ago
bg[0]: преди %llu час
bg[1]: преди %llu часа

en: %llu minute ago | %<PRIuMAX> minutes ago
bg[0]: преди %llu минута
bg[1]: преди %llu минути

en: %llu month ago | %<PRIuMAX> months ago
bg[0]: преди %llu месец
bg[1]: преди %llu месеца

en: %llu second ago | %<PRIuMAX> seconds ago
bg[0]: преди %llu секунда
bg[1]: преди %llu секунди

en: %llu week ago | %<PRIuMAX> weeks ago
bg[0]: преди %llu седмица
bg[1]: преди %llu седмици

en: %llu year | %<PRIuMAX> years
bg[0]: %llu година
bg[1]: %llu години

en: %llu year ago | %<PRIuMAX> years ago
bg[0]: преди %llu година
bg[1]: преди %llu години

en: %lu day ago | %<PRIuMAX> days ago
bg[0]: преди %lu ден
bg[1]: преди %lu дена

en: %lu hour ago | %<PRIuMAX> hours ago
bg[0]: преди %lu час
bg[1]: преди %lu часа

en: %lu minute ago | %<PRIuMAX> minutes ago
bg[0]: преди %lu минута
bg[1]: преди %lu минути

en: %lu month ago | %<PRIuMAX> months ago
bg[0]: преди %lu месец
bg[1]: преди %lu месеца

en: %lu second ago | %<PRIuMAX> seconds ago
bg[0]: преди %lu секунда
bg[1]: преди %lu секунди

en: %lu week ago | %<PRIuMAX> weeks ago
bg[0]: преди %lu седмица
bg[1]: преди %lu седмици

en: %lu year | %<PRIuMAX> years
bg[0]: %lu година
bg[1]: %lu години

en: %lu year ago | %<PRIuMAX> years ago
bg[0]: преди %lu година
bg[1]: преди %lu години

en: %s
    Please specify which branch you want to rebase against.
    See git-rebase(1) for details.
    
        git rebase '<branch>'
bg: %s
    Укажете върху кой клон искате да пребазирате.
    Погледнете „git-rebase(1)“
    
        git rebase КЛОН

en: %s
    Your changes are safe in the stash.
    You can run "git stash pop" or "git stash drop" at any time.
bg: %s
    Промѐните ви са надеждно скатани.  Може да пробвате да ги приложите чрез
    „git stash pop“ или да ги изхвърлите чрез „git stash drop“, когато поискате.

en: %s %s is not a commit!
bg: %s %s не е подаване!

en: %s (or --work-tree=<directory>) not allowed without specifying %s (or --git-dir=<directory>)
bg: %s (или --work-tree=ДИРЕКТОРИЯ) изисква указването на %s (или --git-dir=ДИРЕКТОРИЯ)

en: %s - not something we can merge
bg: „%s“ — не е нещо, което може да се слее

en: %s [bad object]
bg: „%s“ [неправилен обект]

en: %s [bad tag, could not parse it]
bg: „%s“ [неправилен етикет — не може да се анализира]

en: %s already exists
bg: Директорията „%s“ вече съществува

en: %s also locked %s
bg: „%s“ заключи и „%s“

en: %s blob
bg: „%s“ (BLOB)

en: %s cannot be negative
bg: %s трябва да е неотрицателно

en: %s cannot be resolved to branch
bg: не е открит клон съответстващ на „%s“

en: %s cannot contain newline
bg: %s не може да съдържа нови редове

en: %s commit %s - %s
bg: „%s“ подаване %s — %s

en: %s did not send all necessary objects
bg: хранилището „%s“ не изпрати всички необходими обекти

en: %s does not accept arguments: '%s'
bg: „%s“ не приема аргументи: „%s“

en: %s does not look like a stash commit
bg: „%s“ не изглежда да е скатано подаване

en: %s does not point to a valid object!
bg: „%s“ не сочи към позволен обект!

en: %s exists and is not a directory
bg: „%s“ съществува и не е директория

en: %s exists but is a symbolic ref
bg: „%s“ съществува и не е символна връзка

en: %s expects <n>/<m> form
bg: опцията „%s“ изисква стойности за МИНИМАЛЕН_%%_ПРОМЯНА_ЗА_ИЗТОЧНИК_/МАКСИМАЛЕН_%%_ПРОМЯНА_ЗА_ЗАМЯНА от

en: %s expects a character, got '%s'
bg: опцията „%s“ изисква знак, а не: „%s“

en: %s expects a non-negative integer value with an optional k/m/g suffix
bg: „%s“ очаква неотрицателно цяло число, евентуално със суфикс „k“/„m“/„g“

en: %s expects a numerical value
bg: опцията „%s“ очаква число за аргумент

en: %s expects an integer value with an optional k/m/g suffix
bg: „%s“ очаква цяло число, евентуално със суфикс „k“/„m“/„g“

en: %s failed
bg: неуспешно изпълнение на „%s“

en: %s has multiple values
bg: зададени са няколко стойности за „%s“

en: %s has type %o, expected %o
bg: „%s“ е от вид „%o“, а се очакваше „%o“

en: %s is neither a commit nor blob
bg: „%s“ не е нито подаване, нито обект-BLOB

en: %s is not a valid '%s' object
bg: „%s“ е неправилен обект от вид „%s“

en: %s is not a valid exported stash commit
bg: „%s“ не е изнесено скатано подаване

en: %s is not a valid object
bg: „%s“ е неправилен обект

en: %s is not a valid reference
bg: „%s“ е неправилно име за указател

en: %s is okay
bg: Пратката „%s“ е наред

en: %s isn't available
bg: опцията „%s“ не е налична

en: %s must be between 0 and 1, using default
bg: %s трябва да е между 0 и 1, ще се ползва стандартната стойност

en: %s must be non-negative
bg: %s трябва да е неотрицателно

en: %s must be non-negative, using default
bg: %s трябва да е неотрицателно, ще се ползва стандартната стойност

en: %s must be positive, using default
bg: %s трябва да е положително, ще се ползва стандартната стойност

en: %s must have at least one character
bg: %s трябва да съдържа поне един знак

en: %s not allowed: %s:%d
bg: %s: командата не е позволена: „%s:%d“

en: %s not found: %s
bg: файлът „%s“ липсва: %s

en: %s process failed
bg: неуспешно изпълнение на „%s“

en: %s process failed to wait
bg: процесът на „%s“ не успя да изчака чрез „waitpid“

en: %s requires a value
bg: опцията „%s“ изисква аргумент

en: %s requires arguments
bg: командата „%s“ изисква аргумент

en: %s requires the merge backend
bg: „%s“ изисква пребазиране

en: %s reset is not allowed in a bare repository
bg: В голо хранилище не може да извършите %s зануляване

en: %s scheduler is not available
bg: планиращият модул „%s“ липсва

en: %s tag %s - %s
bg: „%s“: етикет %s — %s

en: %s takes no arguments
bg: командата „%s“ не приема аргументи

en: %s takes no value
bg: опцията „%s“ не приема аргументи

en: %s thread failed
bg: неуспешно изпълнение на нишката „%s“

en: %s thread failed to join: %s
bg: завършването на нишката „%s“ не може да се изчака: „%s“

en: %s tracks both %s and %s
bg: „%s“ следи както „%s“, така и „%s“

en: %s tree
bg: „%s“ (дърво)

en: %s unexpectedly said: '%s'
bg: „%s“ неочаквано върна: „%s“

en: %s usually tracks %s, not %s
bg: „%s“ обикновено следи „%s“, а не „%s“

en: %s was both %s and %s
bg: „%s“ e както „%s“, така и „%s“

en: %s with flags 0x%x should not be in cache-tree
bg: „%s“ с флагове 0x%x не трябва да е в кеша на обектите-дървета

en: %s%s has become dangling after %s was deleted
bg: %s„%s“ остана извън клоните след изтриването на „%s“

en: %s%s will become dangling after %s is deleted
bg: %s„%s“ ще остане извън клоните след изтриването на „%s“

en: %s, %llu month ago | %s, %<PRIuMAX> months ago
bg[0]: преди %s и %llu месец
bg[1]: преди %s и %llu месеца

en: %s, %lu month ago | %s, %<PRIuMAX> months ago
bg[0]: преди %s и %lu месец
bg[1]: преди %s и %lu месеца

en: %s, source=%s, destination=%s
bg: %s, обект: „%s“, цел: „%s“

en: %s...%s: multiple merge bases, using %s
bg: %s...%s: много бази за сливане, ще се ползва „%s“

en: %s...%s: no merge base
bg: „%s..%s“: липсва база за сливане

en: %s: %s - %s
bg: %s: %s — %s

en: %s: %s cannot be used with %s
bg: %s: опцията „%s“ е несъвместима с „%s“

en: %s: '%s' is outside repository at '%s'
bg: %s: „%s“ е извън хранилището при „%s“

en: %s: 'literal' and 'glob' are incompatible
bg: %s: опциите „literal“ и „glob“ са несъвместими

en: %s: 'preserve' superseded by 'merges'
bg: %s: „merges“ заменя „preserve“

en: %s: Could not drop stash entry
bg: Скатаното „%s“ не може да се изтрие

en: %s: Unable to write new index file
bg: %s: новият индекс не може да се запази

en: %s: already exists in index
bg: „%s“: вече съществува в индекса

en: %s: already exists in working directory
bg: „%s“: вече съществува в работното дърво

en: %s: argument must be a non-negative integer
bg: %s: аргументът трябва да е неотрицателен

en: %s: bad revision
bg: %s: неправилна версия

en: %s: can only add regular files, symbolic links or git-directories
bg: %s: може да добавяте само обикновени файлове, символни връзки и директории на git

en: %s: can't cherry-pick a %s
bg: %s: не може да се отбере „%s“

en: %s: cannot drop to stage #0
bg: %s: не може да се премине към етап №0

en: %s: cannot parse parent commit %s
bg: %s: неразпозната стойност за родителското подаване „%s“

en: %s: cannot stat the open index
bg: %s: не може да се получи информация за отворения индекс със „stat“

en: %s: clean filter '%s' failed
bg: %s: неуспешно изпълнение на декодиращ филтър „%s“

en: %s: does not exist in index
bg: „%s“ не съществува в индекса

en: %s: does not match index
bg: „%s“ не съответства на индекса

en: %s: failed to insert into database
bg: „%s“ не може да се вмъкне в базата от данни

en: %s: hash-path mismatch, found at: %s
bg: %s: разлика в контролната сума при: %s

en: %s: ignoring alternate object stores, nesting too deep
bg: %s: алтернативните хранилища за обекти се пренебрегват поради прекалено дълбоко влагане

en: %s: index file open failed
bg: %s: неуспешно отваряне на файла на индекса

en: %s: index file smaller than expected
bg: %s: файлът на индекса е по-малък от очакваното

en: %s: invalid cover from description mode
bg: %s: неправилно придружаващо писмо от режима на описание

en: %s: invalid reflog entry %s
bg: %s: неправилен запис в журнала за указатели „%s“

en: %s: invalid sha1 pointer %s
bg: „%s“: неправилен указател за SHA1: „%s“

en: %s: invalid sha1 pointer in cache-tree of %s
bg: „%s“: неправилен указател за SHA1 в кеша на обектите-дървета на „%s“

en: %s: invalid sha1 pointer in resolve-undo of %s
bg: „%s“: неправилен указател за отмяна на разрешените подавания на „%s“

en: %s: no such path in the working tree.
    Use 'git <command> -- <path>...' to specify paths that do not exist locally.
bg: %s: в това работно дърво няма такъв път.
    За да указвате пътища, които локално не съществуват, използвайте:
    
        git КОМАНДА -- ПЪТ…

en: %s: not a commit
bg: %s: не е подаване!

en: %s: object corrupt or missing
bg: %s: липсващ или повреден обект

en: %s: object corrupt or missing: %s
bg: %s: развален или липсващ обект: %s

en: %s: object could not be parsed: %s
bg: „%s“: не може да се анализира: „%s“

en: %s: patch does not apply
bg: Кръпката „%s“ не може да се приложи

en: %s: pathspec magic not supported by this command: %s
bg: %s: магическите пътища не се поддържат от командата „%s“

en: %s: smudge filter %s failed
bg: %s: неуспешно изпълнение на кодиращ филтър „%s“

en: %s: unable to map index file%s
bg: %s: неуспешно изпълнение на „mmap“ върху индексния файл%s

en: %s: unexpected object of type %s, skipping.
bg: „%s“: неочакван обект-%s — прескача се.

en: %s: unsupported file type
bg: неподдържан вид файл: „%s“

en: %s: wrong type
bg: „%s“: неправилен вид

en: %sAuthor:    %.*s <%.*s>
bg: %sАвтор:   %.*s <%.*s>

en: %sCommitter: %.*s <%.*s>
bg: %sПодаващ: %.*s <%.*s>

en: %sDate:      %s
bg: %sДата:    %s

en: %shint:%s%.*s%s
bg: %sподсказка:%s%.*s%s

en: %sinfo/refs not valid: is this a git repository?
bg: „%sinfo/refs“ е неизползваемо, проверете дали е хранилище на git

en: '$%s' too big
bg: „%s“ е прекалено голям

en: '%s' (mnemonic: '%c')
bg: „%s“ (клавиш: „%c“)

en: '%s' already exists
bg: „%s“ вече съществува

en: '%s' already exists and is not a valid git repo
bg: „%s“ съществува, а не е хранилище на Git

en: '%s' already exists in the index
bg: „%s“ вече съществува в индекса

en: '%s' already exists in the index and is not a submodule
bg: „%s“ вече съществува в индекса и не е подмодул

en: '%s' already specified as '%s'
bg: „%s“ вече съществува като „%s“

en: '%s' and pathspec arguments cannot be used together
bg: опцията „%s“ и шаблони за пътища са несъвместими

en: '%s' appears as both a file and as a directory
bg: „%s“ съществува и като файл, и като директория

en: '%s' appears to be a git command, but we were not
    able to execute it. Maybe git-%s is broken?
bg: Изглежда, че „%s“ е команда на git, но тя не може да
    се изпълни.  Вероятно пакетът „git-%s“ е повреден.

en: '%s' at main working tree is not the repository directory
bg: „%s“ в основното работно дърво не е директорията на хранилището

en: '%s' cannot be negative
bg: „%s“ трябва да е неотрицателно

en: '%s' cannot be used with '%s'
bg: опцията „%s“ е несъвместима с „%s“

en: '%s' cannot be used with switching branches
bg: опцията „%s“ е несъвместима с преминаването от един клон към друг

en: '%s' cannot be used with updating paths
bg: опцията „%s“ е несъвместима с обновяването на пътища

en: '%s' cannot take <start-point>
bg: опцията „%s“ е несъвместима със задаването на НАЧАЛО

en: '%s' contains an intermediate version of the email you were composing.
bg: „%s“ съдържа временна версия на подготвяното е-писмо.

en: '%s' contains modified or untracked files, use --force to delete it
bg: „%s“ съдържа променени или нови файлове, за принудително изтриване е необходима опцията „--force“

en: '%s' could be both a local file and a tracking branch.
    Please use -- (and optionally --no-guess) to disambiguate
bg: „%s“ може да е както локален файл, така и следящ клон.  За уточняване
    ползвайте разделителя „--“ (и евентуално опцията „--no-guess“)

en: '%s' does not accept merge commits
bg: „%s“ не приема подавания със сливане

en: '%s' does not appear to be a valid revision
bg: „%s“ не изглежда като указател към версия

en: '%s' does not exist
bg: „%s“ не съществува.

en: '%s' does not have a commit checked out
bg: не е изтеглено подаване в „%s“

en: '%s' does not look like a v2 or v3 bundle file
bg: Файлът „%s“ не изглежда да е пратка на git версия 2 или 3

en: '%s' does not point back to '%s'
bg: „%s“ не сочи към обратно към „%s“

en: '%s' does not point to a commit
bg: „%s“ не сочи към подаване

en: '%s' exists; cannot create '%s'
bg: „%s“ съществува, не може да се създаде „%s“

en: '%s' failed: no command provided.
bg: неуспешно изпълнение на „%s“: не е зададена команда.

en: '%s' file does not contain absolute path to the working tree location
bg: файлът „%s“ не съдържа абсолютния път към местоположението на работното дърво

en: '%s' filter reported error
bg: филтърът „%s“ върна грешка

en: '%s' for '%s' is not a valid timestamp
bg: „%s“ не е правилна стойност за време за „%s“

en: '%s' for 'object:type=<type>' is not a valid object type
bg: „%s“ не е правилна стойност за вид на обект в „object:type=ВИД“

en: '%s' is a main working tree
bg: „%s“ е основно работно дърво

en: '%s' is a missing but already registered worktree;
    use '%s -f' to override, or 'prune' or 'remove' to clear
bg: „%s“ липсва, но е регистрирано като работно дърво.
    За изрично задаване ползвайте „%s -f“, а за изчистване —
    „prune“ или „remove“

en: '%s' is a missing but locked worktree;
    use '%s -f -f' to override, or 'unlock' and 'prune' or 'remove' to clear
bg: „%s“ липсва, но е заключено работно дърво.
    За изрично задаване ползвайте „%s -f -f“, а за изчистване —
    „unlock“, „prune“ или „remove“

en: '%s' is a symlink, refusing to clone with --local
bg: „%s“ е символна връзка, не може да се клонира с опцията „--local“

en: '%s' is aliased to '%s'
bg: „%s“ е псевдоним на „%s“

en: '%s' is already locked
bg: „%s“ вече е заключено

en: '%s' is already locked, reason: %s
bg: „%s“ вече е заключено, защото „%s“

en: '%s' is already used by worktree at '%s'
bg: „%s“ вече се ползва от работното дърво в „%s“

en: '%s' is nominated for removal.
bg: „%s“ е отбелязан за изтриване.

en: '%s' is not a .git file, error code %d
bg: „%s“ не е файл на .git, код за грешка: %d

en: '%s' is not a commit and a branch '%s' cannot be created from it
bg: „%s“ не е подаване, затова от него не може да се създаде клон „%s“

en: '%s' is not a directory; to treat it as a directory anyway, rerun with --skip-checks
bg: „%s“ не е директория.  За да се обработи като такава, изпълнете командата наново като добавите и опцията „--skip-checks“

en: '%s' is not a stash reference
bg: „%s“ не е указател към нещо скатано

en: '%s' is not a stash-like commit
bg: „%s“ не е подаване, приличащо на нещо скатано

en: '%s' is not a valid branch name
bg: „%s“ не е позволено име за клон

en: '%s' is not a valid commit
bg: „%s“ не е подаване

en: '%s' is not a valid commit-ish for %s
bg: „%s“ не прилича на подаване за %s

en: '%s' is not a valid label
bg: „%s“ е неправилен етикет

en: '%s' is not a valid ref name
bg: „%s“ е неправилно име за указател за замяна

en: '%s' is not a valid ref.
bg: „%s“ е неправилен указател.

en: '%s' is not a valid refname
bg: „%s“ е неправилно име на указател

en: '%s' is not a valid remote name
bg: „%s“ е неправилно име за отдалечено хранилище

en: '%s' is not a valid submodule name
bg: „%s“ е неправилно име за подмодул

en: '%s' is not a valid tag name.
bg: „%s“ е неправилно име за етикет.

en: '%s' is not a valid task
bg: „%s“ не е правилна задача

en: '%s' is not a valid term
bg: „%s“ е неправилна управляваща дума

en: '%s' is not a working tree
bg: „%s“ не е работно дърво

en: '%s' is not locked
bg: „%s“ не е заключено

en: '%s' is outside repository at '%s'
bg: „%s“ е извън хранилището при „%s“

en: '%s' is outside the directory tree
bg: „%s“ е извън дървото на директориите

en: '%s' matched multiple (%d) remote tracking branches
bg: „%s“ напасва с множество (%d) отдалечени клони

en: '%s' must be used when '%s' is not specified
bg: опцията „%s“ е задължителна, когато „%s“ не е зададена

en: '%s' needs the paths to check out
bg: „%s“ изисква пътища, които да се изтеглят

en: '%s' not recognized as a git repository
bg: „%s“ не е хранилище на git

en: '%s' or '%s' cannot be used with %s
bg: опцията „%3$s“ е несъвместима както с „%1$s“, така и с „%2$s“

en: '%s' outside a repository
bg: „%s“ извън хранилище

en: '%s' requires 0 arguments
bg: „%s“ изисква 0 аргументи

en: '%s' requires 0 or 1 argument
bg: „%s“ изисква 0 или 1 аргумент

en: '%s' requires a batch mode
bg: опцията „%s“ изисква пакетен режим

en: '%s' requires either no argument or a commit
bg: „%s“ изисква или 0 аргументи, или едно подаване

en: '%s' was deleted by the applypatch-msg hook
bg: „%s“ бе изтрит от куката „applypatch-msg“

en: '%s', '%s', or '%s' cannot be used when checking out of a tree
bg: „%s“, „%s“ и „%s“ са несъвместими с изтеглянето на дърво

en: '%s': cmd for supported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.path' instead.
bg: „%s“: команда за поддържана програма за преглед на
     ръководството.  Вместо нея пробвайте „man.<tool>.path“.

en: '%s': need exactly one merge base
bg: „%s“: изисква се точно една база за пребазиране

en: '%s': need exactly one merge base with branch
bg: „%s“: изисква се точно една база за сливане с клона

en: '%s': not a regular file or symlink
bg: „%s“: не е нито обикновен файл, нито символна връзка

en: '%s': path for unsupported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.cmd' instead.
bg: „%s“: път към неподдържана програма за преглед на
     ръководството.  Вместо нея пробвайте „man.<tool>.cmd“.

en: '%s': short read
bg: „%s“: изчитането върна по-малко байтове от очакваното

en: '%s': unable to read %s
bg: „%s“: файлът сочен от „%s“ не може да се прочете

en: '%s': unknown man viewer.
bg: „%s“: непозната програма за преглед на ръководството.

en: '%s'?? what are you talking about?
bg: Непозната команда „%s“.  Възможностите са: „start“, „skip“, „good“, „bad“ (и вариантите им)

en: '%s.final' contains the composed email.
bg: „%s.final“ съдържа подготвеното е-писмо.

en: '%s/HEAD' has changed from '%s' and now points to '%s'
bg: „%s/HEAD“ е променен от „%s“ и сега сочи към „%s“

en: '%s/HEAD' is now created and points to '%s'
bg: „%s/HEAD“ е създаден и сочи към „%s“

en: '%s/HEAD' is unchanged and points to '%s'
bg: „%s/HEAD“ не е променен и сочи към „%s“

en: '%s/HEAD' used to point to '%s' (which is not a remote branch), but now points to '%s'
bg: „%s/HEAD“ сочеше към „%s“ (което не е отдалечен клон), но сега сочи към „%s“

en: '%s/HEAD' was detached at '%s' and now points to '%s'
bg: „%s/HEAD“ е отделѐн при „%s“ и сочи към „%s“

en: '%s=<%s>' needs '%s' or '%s'
bg: „%s=<%s>“ изисква „%s“ или „%s“

en: '' is not a valid term
bg: „“ е неправилна управляваща дума

en: '-%c' is incompatible with batch mode
bg: опцията „-%c“ е несъвместима с пакетния режим

en: 'GIT_AUTHOR_DATE' already given
bg: настройката за дата „GIT_AUTHOR_DATE“ вече е зададена

en: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' already given
bg: настройката за е-поща „GIT_AUTHOR_EMAIL“ вече е зададена

en: 'GIT_AUTHOR_NAME' already given
bg: настройката за автор „GIT_AUTHOR_NAME“ вече е зададена

en: 'core.preferSymlinkRefs=true' is nominated for removal.
    hint: The use of symbolic links for symbolic refs is deprecated
    hint: and will be removed in Git 3.0. The configuration that
    hint: tells Git to use them is thus going away. You can unset
    hint: it with:
    hint:
    hint:	git config unset core.preferSymlinkRefs
    hint:
    hint: Git will then use the textual symref format instead.
bg: „core.preferSymlinkRefs=true“ е отбелязан за изтриване.
    ПОДСКАЗКА: Ползването на символни връзки за символни указатели е остаряло и
    ПОДСКАЗКА: ще се преустанови в Git 3.0.  Настройката на Git да прави това
    ПОДСКАЗКА: по този начин също предстои да бъде премахната.  Може да я премахнете
    ПОДСКАЗКА: сами още сега с командата:
    ПОДСКАЗКА:
    ПОДСКАЗКА:     git config unset core.preferSymlinkRefs
    ПОДСКАЗКА:
    ПОДСКАЗКА: След това Git ще ползва текстов формат за файловете с указатели.

en: 'crontab' died
bg: процесът на „crontab“ умря

en: 'edit' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit, and then
    'break' to give the control back to you so that you can
    do 'git commit --amend && git rebase --continue'.
bg: „edit“ не приема подаване със сливане.  Ако искате да приложите
    сливането наново, изпълнете
    
        git merge -C ПОДАВАНЕ
    
    а след него задайте „break“, за да получите контрол и да изпълнете:
    
        git commit --amend && git rebase --continue

en: 'git apply --cached' failed
bg: неуспешно изпълнение на „git apply --cached“

en: 'git apply' failed
bg: неуспешно изпълнение на „git apply“

en: 'git bisect %s' can take only one argument.
bg: Командата „git bisect %s“ приема само един аргумент.

en: 'git help -a' and 'git help -g' list available subcommands and some
    concept guides. See 'git help <command>' or 'git help <concept>'
    to read about a specific subcommand or concept.
    See 'git help git' for an overview of the system.
bg: „git help -a“ извежда наличните подкоманди, а „git help -g“ извежда наличните
    въведения.  За помощ за специфична КОМАНДА ползвайте „git help КОМАНДА“, а за
    някое определено ПОНЯТИЕ използвайте „git help ПОНЯТИЕ“.  За преглед на
    системата за помощ използвайте „git help git“.

en: 'git help config' for more information
bg: За повече информация изпълнете „git help config“

en: 'git multi-pack-index expire' failed
bg: неуспешно изпълнение на „git multi-pack-index expire“

en: 'git multi-pack-index repack' failed
bg: неуспешно изпълнение на „git multi-pack-index repack“

en: 'git refs exists' requires a reference
bg: „git refs exists“ изисква указател

en: 'git refs verify' takes no arguments
bg: командата „git refs verify“ не приема аргументи

en: 'git rerere forget' without paths is deprecated
bg: командата „git rerere forget“ изисква указването на път

en: 'git status --porcelain=2' failed in submodule %s
bg: командата „git status --porcelain=2“ не може да се изпълни в подмодула „%s“

en: 'option' without a matching 'ok/error' directive
bg: опция без съответстваща директива за успех или грешка

en: 'pick' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit.
bg: „pick“ не приема подаване със сливане.  Ако искате да приложите
    сливането наново изпълнате:
    
        git merge -C ПОДАВАНЕ

en: 'prepare-commit-msg' hook failed
bg: неуспешно изпълнение на куката при промяна на съобщението при подаване (prepare-commit-msg)

en: 'reword' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge and reword the commit message, use
    'merge -c' on the commit
bg: „reword“ не приема подаване със сливане.  Ако искате да приложите
    сливането наново и да променѝте съобщението при подаване, изпълнете
    
        git merge -C ПОДАВАНЕ

en: 'strip-if-invalid' is not a valid mode for git fast-export with --signed-commits=<mode>
bg: „strip-if-invalid“ е грешен РЕЖИМ за „git fast-export“ с опцията „--signed-commits=РЕЖИМ“

en: 'strip-if-invalid' is not a valid mode for git fast-export with --signed-tags=<mode>
bg: „strip-if-invalid“ е грешен РЕЖИМ за „git fast-export“ с опцията „--signed-tags=РЕЖИМ“

en: 'strip-if-invalid' is not a valid mode for git fast-import with --signed-tags=<mode>
bg: „strip-if-invalid“ е грешен РЕЖИМ за „git fast-import“ с опцията „--signed-tags=РЕЖИМ“

en: 'unknown' signature format in gpgsig
bg: непознат („unknown“) формат на подпис в gpgsig

en: (%s) Adding %s: %s from: '%s'
bg: (%s) Добавяне на „%s: %s“ от: „%s“

en: (%s) Could not execute '%s'
bg: (%s) Не може да се изпълни „%s“

en: (%s) Malformed output from '%s'
bg: (%s) Неправилен изход от: „%s“.

en: (%s) failed to close pipe to '%s'
bg: (%s) програмният канал не може да се затвори за изпълнението на „%s“

en: (EXPERIMENTAL!) git replay ([--contained] --onto <newbase> | --advance <branch>) [--ref-action[=<mode>]] <revision-range>
bg: (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО!) git replay ([--contained] --onto НОВА_БАЗА | --advance КЛОН) [--ref-action[=РЕЖИМ]] ДИАПАЗОН_ПОДАВАНИЯ…

en: (HEAD detached at %s)
bg: (указателят „HEAD“ не е свързан и е при „%s“)

en: (HEAD detached from %s)
bg: (указателят „HEAD“ не е свързан и е отделѐн от „%s“)

en: (REMOVED) was: try to recreate merges instead of ignoring them
bg: (ОСТАРЯЛО) бе: опит за пресъздаване на сливанията вместо да се прескачат

en: (body) Adding cc: %s from line '%s'
bg: (тяло) Добавяне на „як: %s“ от ред „%s“

en: (delete)
bg: (за изтриване)

en: (empty) finish selecting
bg: (празно) приключване на избирането

en: (empty) select nothing
bg: (празно) без избор на нищо

en: (enable|disable|keep)
bg: (enable=включване|disable=изключване|keep=запазване)

en: (for porcelains) forget saved unresolved conflicts
bg: забравяне на записаната информация за неразрешени конфликти — за командите от потребителско ниво

en: (internal use for git-rebase)
bg: (ползва се вътрешно за „git-rebase“)

en: (matching)
bg: (съвпадащи)

en: (mbox) Adding cc: %s from line '%s'
bg: (mbox) Добавяне на „як: %s“ от ред „%s“

en: (mbox) Adding to: %s from line '%s'
bg: (mbox) Добавяне на „до: %s“ от ред „%s“

en: (no URL)
bg: (без адрес)

en: (no branch)
bg: (извън клон)

en: (no branch, bisect started on %s)
bg: (извън клон, двоично търсене от „%s“)

en: (no branch, rebasing %s)
bg: (извън клон, пребазиране на „%s“)

en: (no branch, rebasing detached HEAD %s)
bg: (извън клон, пребазиране на несвързан указател „HEAD“ при „%s“)

en: (non-mbox) Adding cc: %s from line '%s'
bg: (не-mbox) Добавяне на „як: %s“ от ред „%s“

en: (none)
bg: (нищо)

en: (not queried)
bg: (без проверка)

en: (reading log message from standard input)
bg: (изчитане на съобщението за подаване от стандартния вход)

en: (roughly %d step) | (roughly %d steps)
bg[0]: (приблизително %d стъпка)
bg[1]: (приблизително %d стъпки)

en: (synonym to --stat)
bg: (псевдоним на „--stat“)

en: (unknown)
bg: (непознат)

en: * %s %s(blob)->%s(submodule)
bg: ● %s %s(обект-BLOB)→%s(подмодул)

en: * %s %s(submodule)->%s(blob)
bg: ● %s %s(подмодул)→%s(обект-BLOB)

en: * Ignoring funny ref '%s' locally
bg: • прескачане на неочаквания локален указател „%s“

en: * remote %s
bg: ● отдалечено хранилище „%s“

en: ** warning: file %s becomes empty but is not deleted
bg: ● предупреждение: файлът „%s“ вече е празен, но не е изтрит

en: *** Commands ***
bg: ●●● Команди ●●●

en: ---
    To remove '%c' lines, make them ' ' lines (context).
    To remove '%c' lines, delete them.
    Lines starting with %s will be removed.
bg: ———
    За да пропуснете редовете, започващи с „%c“: заменете знака с „ “ (стават контекст)
    За да пропуснете редовете, започващи с „%c“: изтрийте ги.
    Редовете, които започват с „%s“ ще се пропуснат.

en: --[no-]exclude-standard cannot be used for tracked contents
bg: опциите „--(no-)exclude-standard“ са несъвместими с търсене по следени файлове

en: --[no-]track can only be used if a new branch is created
bg: „--[no-]track“ може да се използва само при създаването на нов клон

en: --abort but leave index and working tree alone
bg: преустановяване (--abort) без промяна на индекса и работното дърво

en: --abort expects no arguments
bg: опцията „--abort“ не приема аргументи

en: --add --delete doesn't make sense
bg: опциите „--add“ и „--delete“ са несъвместими

en: --all and <key> cannot be used together
bg: опцията „--all“ и изричен КЛЮЧ са несъвместими

en: --all can't be combined with refspecs
bg: опцията „--all“ е несъвместима с указването на версия

en: --all or <enlistment>, but not both
bg: опцията „--all“ и указването на зачислена директория не са съвместими

en: --anonymize-map token cannot be empty
bg: опцията „--anonymize-map“ изисква аргумент

en: --append cannot be used with --value=<pattern>
bg: опциитe „--append“ и „--value=ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТ“ са несъвместими

en: --atomic can only be used when fetching from one remote
bg: опцията „--atomic“ поддържа доставяне само от едно отдалечено хранилище

en: --author '%s' is not 'Name <email>' and matches no existing author
bg: опцията „--author '%s'“ не отговаря на форма̀та „Име <е-поща>“ и не съвпада с никой автор

en: --blob can only be used inside a git repository
bg: „--blob“ може да се използва само в хранилище

en: --branch or --default required
bg: необходимо е една от опциите „--branch“ и „--default“

en: --cat-blob-fd cannot exceed %d
bg: аргументът към „--cat-blob-fd“ не може да превишава %d

en: --check does not make sense
bg: опцията „--check“ е несъвместима с генерирането на кръпки

en: --chmod param '%s' must be either -x or +x
bg: параметърът към „--chmod“ — „%s“ може да е или „-x“, или „+x“

en: --command must be the first argument
bg: опцията „--command“ трябва да е първият аргумент

en: --comment is only applicable to add/set/replace operations
bg: опцията „--comment“ е съвместима само с действията „add“ (добавяне)/„set“ (задаване)/„replace“ (замяна)

en: --contents and --reverse do not blend well.
bg: опциите „--contents“ и „--reverse“ са несъвместими

en: --continue expects no arguments
bg: опцията „--continue“ не приема аргументи

en: --convert-graft-file takes no argument
bg: опцията „--convert-graft-file“ не приема аргументи

en: --default is only applicable to --get
bg: опцията „--default“ е приложима само към опцията „--get“

en: --default requires an argument
bg: опцията „--default“ изисква аргумент

en: --default= cannot be used with --all or --url=
bg: опцията „--default=“ е несъвместима с „--all“, „--url=“

en: --delete doesn't make sense without any refs
bg: опцията „--delete“ изисква поне един указател на версия

en: --delete only accepts plain target ref names
bg: опцията „--delete“ приема за цел само прости имена на указатели

en: --depth cannot exceed %u
bg: дълбочината към „--depth“ не може да превишава %u

en: --depth is ignored in local clones; use file:// instead.
bg: При локално клониране опцията „--depth“ се прескача.  Ползвайте схемата „file://“.

en: --dump-aliases and --translate-aliases are mutually exclusive
bg: опциите „--dump-aliases“ и „--translate-aliases“ са несъвместими

en: --dump-aliases incompatible with other options
bg: опцията „--dump-aliases“ е несъвместима с другите опции

en: --empty=ask is deprecated; use '--empty=stop' instead.
bg: комбинацията „--empty=ask“ е остаряла.  Вместо нея ползвайте „--empty=stop“.

en: --exclude-hidden= passed more than once
bg: опцията „--exclude-hidden=“ не може да се подава повече от веднъж

en: --filter can only be used with the remote configured in extensions.partialclone
bg: опцията „--filter“ може да се ползва само с отдалеченото хранилище указано в настройката „extensions.partialclone“

en: --filter is ignored in local clones; use file:// instead.
bg: При локално клониране опцията „--filter“ се прескача.  Ползвайте схемата „file://“.

en: --fixed-value only applies with 'value-pattern'
bg: опцията „--fixed-value“ изисква ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТ

en: --fixed-value only applies with --value=<pattern>
bg: опцията „--fixed-value“ изисква опцията „--value=ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТ“

en: --follow requires exactly one pathspec
bg: опцията „--follow“ изисква точно един шаблон за пътища

en: --format can't be combined with other format-altering options
bg: опцията „--format“ е несъвместима с другите опции за промяна на форма̀та

en: --format cannot be used when not listing
bg: опцията „--format“ изисква извеждане на списък

en: --format cannot be used with -s, -o, -k, -t, --resolve-undo, --deduplicate, --eol
bg: опцията „--format“ е несъвместима с „-s“/„-o“/„-k“/„-t“/„--resolve-undo“/„--deduplicate“/„--eol“

en: --format=%.*s cannot be used with --python, --shell, --tcl
bg: опцията „--format=%.*s“ е несъвместима с „--python“, „--shell“, „--tcl“

en: --get-color and variable type are incoherent
bg: опцията „--get-color“ не съответства на вида на променливата

en: --git-path requires an argument
bg: опцията „--git-path“ изисква аргумент

en: --interdiff requires --cover-letter or single patch
bg: опцията „--interdiff“ изисква опция „--cover-letter“ или единствена кръпка

en: --local can only be used inside a git repository
bg: „--local“ може да се използва само в хранилище

en: --local is ignored
bg: опцията „--local“ се прескача

en: --max-pack-size cannot be used to build a pack for transfer
bg: опцията „--max-pack-size“ не може да се използва за създаване на пакетни файлове за пренос

en: --merge requires one of the pseudorefs MERGE_HEAD, CHERRY_PICK_HEAD, REVERT_HEAD or REBASE_HEAD
bg: „--merge“ изисква някой от псевдо указателите „MERGE_HEAD“, „CHERRY_PICK_HEAD“, „REVERT_HEAD“ или „REBASE_HEAD“

en: --merge-base does not work with ranges
bg: опцията „--merge-base“ не работи с диапазони

en: --merge-base only works with two commits
bg: опцията „--merge-base“ изисква точно две подавания

en: --mirror can't be combined with refspecs
bg: опцията „--mirror“ е несъвместима с указването на версия

en: --mirror is dangerous and deprecated; please
    	 use --mirror=fetch or --mirror=push instead
bg: Използването само на „--mirror“ е опасно.  Вместо това
    ползвайте „--mirror=fetch“ или „--mirror=push“

en: --mixed with paths is deprecated; use 'git reset -- <paths>' instead.
bg: опцията „--mixed“ не бива да се използва заедно с пътища.  Вместо това изпълнете „git reset -- ПЪТ…“.

en: --name-only does not make sense
bg: опцията „--name-only“ е несъвместима с генерирането на кръпки

en: --name-only is only applicable to --list or --get-regexp
bg: опцията „--name-only“ е приложима само към опциите „--list“ и „--get-regexp“

en: --name-status does not make sense
bg: опцията „--name-status“ е несъвместима с генерирането на кръпки

en: --negotiate-only needs one or more --negotiation-tip=*
bg: Опцията „--negotiate-only“ изисква една или повече опции „--negotiation-tip=*“

en: --negotiate-only requires protocol v2
bg: опцията „--negotiate-only“ изисква версия 2 на протокола

en: --no-index or --untracked cannot be used with revs
bg: опциите „--no-index“ и „--untracked“ са несъвместими с версии.

en: --no-schedule is not allowed
bg: опцията „--no-schedule“ не е позволена

en: --non-matching is only valid with --verbose
bg: опцията „--non-matching“ изисква „--verbose“

en: --open-files-in-pager only works on the worktree
bg: опцията „--open-files-in-pager“ изисква търсене в работното дърво

en: --ours, --theirs, and --union require --3way
bg: опциите „--ours“, „--theirs“ и „--union“ изискват опцията „--3way“

en: --path-format requires an argument
bg: опцията „--path-format“ изисква аргумент

en: --prefix requires an argument
bg: опцията „--prefix“ изисква аргумент

en: --preserve-merges was replaced by --rebase-merges
    Note: Your `pull.rebase` configuration may also be set to 'preserve',
    which is no longer supported; use 'merges' instead
bg: Опцията „--preserve-merges“ е заменена с „--rebase-merges“.
    БЕЛЕЖКА: Проверете дали стойността на настройката „pull.rebase“ е „preserve“.
    Тази стойност вече не се поддържа, заменете я с „merges“.

en: --progress can't be used with --incremental or porcelain formats
bg: опцията „--progress“ е несъвместима с „--incremental“ и форма̀та на командите от потребителско ниво

en: --promisor cannot be used with a pack name
bg: опцията „--promisor“ е несъвместима с име на пакет

en: --quiet is only valid with a single pathname
bg: опцията „--quiet“ изисква да е подаден точно един път

en: --quit expects no arguments
bg: опцията „--quit“ не приема аргументи

en: --range-diff requires --cover-letter or single patch
bg: опцията „--range-diff“ изисква опция „--cover-letter“ или единствена кръпка

en: --raw only makes sense with --edit
bg: опцията „--raw“ изисква „--edit“

en: --rebase-merges with an empty string argument is deprecated and will stop working in a future version of Git. Use --rebase-merges without an argument instead, which does the same thing.
bg: ползването на „--rebase-merges“ с празен низ за аргумент е остаряло и в бъдеще ще спре да работи. Ползвайте опцията „--rebase-merges“ без аргумент, за да постигнете същия резултат.

en: --recurse-submodules can only be used to create branches
bg: опцията „--recurse-submodules“ може да се ползва само за създаването на клони

en: --reflog option needs one branch name
bg: опцията „--reflog“ изисква точно едно име на клон

en: --remerge-diff does not make sense
bg: опцията „--remerge-diff“ е несъвместима с генерирането на кръпки

en: --reschedule-failed-exec requires --exec or --interactive
bg: опцията „--reschedule-failed-exec“ изисква някоя от опциите „--exec“ или „--interactive“

en: --reset-author can be used only with -C, -c or --amend.
bg: опцията „--reset-author“ може да се използва само заедно с „-C“, „-c“ или
    „--amend“.

en: --resolve-git-dir requires an argument
bg: опцията „--resolve-git-dir“ изисква аргумент

en: --reverse --first-parent together require range along first-parent chain
bg: Едновременното задаване на опциите „--reverse“ и „--first-parent“ изисква указването на диапазон по веригата на първите наследници

en: --reverse and --first-parent together require specified latest commit
bg: Едновременното задаване на опциите „--reverse“ и „--first-parent“ изисква указването на крайно подаване

en: --separate-git-dir incompatible with bare repository
bg: опцията „--separate-git-dir“ е несъвместима с голо хранилище

en: --shallow-exclude is ignored in local clones; use file:// instead.
bg: При локално клониране опцията „--shallow-exclude“ се прескача.  Ползвайте схемата „file://“.

en: --shallow-since is ignored in local clones; use file:// instead.
bg: При локално клониране опцията „--shallow-since“ се прескача.  Ползвайте схемата „file://“.

en: --show-origin is only applicable to --get, --get-all, --get-regexp, and --list
bg: опцията „--show-origin“ е приложима само към опциите „--get“, „--get-all“, „--get-regexp“ и „--list“

en: --stdin can only be used when fetching from one remote
bg: опцията „--stdin“ поддържа доставяне само от едно отдалечено хранилище

en: --stdin requires a git repository
bg: „--stdin“ изисква хранилище на git

en: --thin cannot be used to build an indexable pack
bg: опцията „--thin“не може да се използва за създаване на пакетни файлове с индекс

en: --track needs a branch name
bg: опцията „--track“ изисква име на клон

en: --trailer with --only-input does not make sense
bg: опцията „--trailer“ е несъвместима с „--only-input“

en: --trivial-merge is incompatible with all other options
bg: „--trivial-merge“ е несъвместима с другите опции

en: --unpacked=<packfile> no longer supported
bg: опцията „--unpacked=ПАКЕТЕН_ФАЙЛ“ вече не се поддържа

en: --unshallow on a complete repository does not make sense
bg: не може да използвате опцията „--unshallow“ върху пълно хранилище

en: --untracked not supported with --recurse-submodules
bg: опциите „--untracked“ и „--recurse-submodules“ са несъвместими

en: --url= cannot be used with --all, --regexp or --value
bg: опцията „--url=“ е несъвместима с „--all“, „--regexp“, „--value“

en: --verify with no packfile name given
bg: опцията „--verify“ изисква име на пакетен файл

en: --worktree can only be used inside a git repository
bg: „--worktree“ може да се използва само в хранилище

en: --worktree cannot be used with multiple working trees unless the config
    extension worktreeConfig is enabled. Please read "CONFIGURATION FILE"
    section in "git help worktree" for details
bg: опцията „--worktree“ не приема множество работни дървета, преди
    включването на разширението в настройките „worktreeConfig“.  За
    повече информация вижте раздела „CONFIGURATION FILE“ в
    „git help worktree“

en: -C requires a <directory>
bg: „-C“ изисква ДИРЕКТОРИЯ

en: -G requires a non-empty argument
bg: опцията „-G“ изисква аргумент

en: -L does not yet support diff formats besides -p and -s
bg: опцията „-L“ поддържа единствено форматирането на разликите според опциите „-p“ и „-s“

en: -L<range>:<file> cannot be used with pathspec
bg: опцията „-LДИАПАЗОН:ФАЙЛ“ не може да се ползва с шаблон за пътища

en: -NUM
bg: -ЧИСЛО

en: -S requires a non-empty argument
bg: опцията „-S“ изисква аргумент

en: -c expects a configuration string
bg: опцията „-c“ изисква низ за настройка

en: -c requires a <key>=<value> argument
bg: опцията „-c“ изисква аргумент във вид КЛЮЧ=СТОЙНОСТ

en: -d needs at least one argument
bg: опцията „-d“ изисква поне един аргумент

en: -e needs exactly one argument
bg: опцията „-e“ изисква поне един аргумент

en: -f only makes sense when writing a replacement
bg: опцията „-f“ изисква запазването на заместител

en: -g needs at least one argument
bg: опцията „-g“ изисква поне един аргумент

en: -n requires an argument
bg: опцията „-n“ изисква аргумент

en: -z only makes sense with --stdin
bg: опцията „-z“ изисква „--stdin“

en: -z option used with unsupported option
bg: неподдържана комбинация с опцията „-z“

en: ...
bg: …

en: .git file absolute/relative path mismatch
bg: несъвпадение на абсолютния/относителния път на „.git“

en: .git file broken
bg: „.git“ е повреден

en: .git file incorrect
bg: „.git“ е неправилен

en: .git is not a file
bg: „.git“ не е файл

en: 3-way merge if no file level merging required
bg: тройно сливане, ако не се налага пофайлово сливане

en: 3-way merge in presence of adds and removes
bg: тройно сливане при добавяне на добавяне и изтриване на файлове

en: 4 years, 11 months ago
bg: преди 4 години и 11 месеца

en: <action>
bg: ДЕЙСТВИЕ

en: <algorithm>
bg: АЛГОРИТЪМ

en: <branch>
bg: КЛОН

en: <char>
bg: ЗНАК

en: <comment string>
bg: НИЗ_ЗА_КОМЕНТАР

en: <count>
bg: БРОЙ

en: <depth>
bg: ДЪЛБОЧИНА

en: <file>
bg: ФАЙЛ

en: <format>
bg: ФОРМАТ

en: <kind>
bg: ВИД

en: <mode>
bg: РЕЖИМ

en: <mode>,<object>,<path>
bg: РЕЖИМ,ОБЕКТ,ПЪТ

en: <n>
bg: БРОЙ

en: <n>[,<base>]
bg: БРОЙ[,БАЗА]

en: <n>[/<m>]
bg: МИНИМАЛЕН_%_ПРОМЯНА_ЗА_ИЗТОЧНИК[/МАКСИМАЛEН_%_ПРОМЯНА_ЗА_ЗАМЯНА]

en: <object-id>
bg: ИДЕНТИФИКАТОР_НА_ОБЕКТ

en: <object> required with '-%c'
bg: опцията „-%c“ изисква обект

en: <object>:<path> required, only <object> '%s' given
bg: необходими са и двете — ОБЕКТ:ПЪТ, а е даден само ОБЕКТът „%s“

en: <paragraph-break>
bg: КРАЙ_НА_АБЗАЦ

en: <param1>,<param2>...
bg: ПАРАМЕТЪР_1,ПАРАМЕТЪР_2,…

en: <path>
bg: ПЪТ

en: <prefix>
bg: ПРЕФИКС

en: <prefix>/
bg: ПРЕФИКС/

en: <refname>:<expect>
bg: ИМЕ_НА_УКАЗАТЕЛ:ОЧАКВАНА_СТОЙНОСТ

en: <regex>
bg: РЕГУЛЯРЕН_ИЗРАЗ

en: <remote>
bg: ОТДАЛЕЧЕНО_ХРАНИЛИЩЕ

en: <rev-opts> are documented in git-rev-list(1)
bg: ОПЦИИте_ЗА_ВЕРСИЯТА са документирани в ръководството git-rev-list(1)

en: <rev> required with '%s'
bg: опцията „%s“ изисква версия

en: <string>
bg: НИЗ

en: <subdirectory>/
bg: ПОДДИРЕКТОРИЯ/

en: <text>
bg: ТЕКСТ

en: <tree-ish>
bg: УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО

en: <version>[,<offset>]
bg: ВЕРСИЯ[,ОТМЕСТВАНЕ]

en: <w>[,<i1>[,<i2>]]
bg: <ШИРОЧИНА>[,<ОТСТЪП_1>[,<ОТСТЪП_2>]]

en: <when>
bg: КОГА

en: <width>
bg: ШИРОЧИНА

en: <width>[,<name-width>[,<count>]]
bg: ШИРОЧИНА[,ИМЕ-ШИРОЧИНА[,БРОЙ]]

en: A CVS server emulator for Git
bg: Емулация на сървър за CVS за Git

en: A Git Glossary
bg: Речник с термините на Git

en: A Git core tutorial for developers
bg: Въвеждащ урок в Git за разработчици

en: A git directory for '%s' is found locally with remote(s):
bg: Открита е локална директория на Git — „%s“, която сочи към отдалечените хранилища:

en: A portable graphical interface to Git
bg: Графичен интерфейс към Git

en: A really simple server for Git repositories
bg: Силно опростен сървър за хранилища на Git

en: A tool for managing large Git repositories
bg: Инструмент за управление на големи хранилища на Git

en: A tutorial introduction to Git
bg: Въвеждащ урок за Git

en: A tutorial introduction to Git: part two
bg: Въвеждащ урок за Git: втора част

en: A useful minimum set of commands for Everyday Git
bg: Полезен минимален набор от команди за ежедневната работа с Git

en: Aborting
bg: Преустановяване на действието

en: Aborting commit due to empty commit message body.
bg: Неизвършване на подаване поради празно съобщение.

en: Aborting commit due to empty commit message.
bg: Неизвършване на подаване поради празно съобщение.

en: Aborting commit; you did not edit the message.
bg: Неизвършване на подаване поради нередактирано съобщение.

en: Aborting notes merge resolution
bg: Преустановяване на корекцията при сливането на бележки

en: Aborting.
bg: Преустановяване на действието.

en: Action
bg: Действие

en: Add file contents to the index
bg: Добавяне на съдържанието на файла към индекса

en: Add file contents to the staging area
bg: Добавяне на съдържанието на файла към индекса

en: Add or inspect object notes
bg: Добавяне или преглед на бележки към обект

en: Add or parse structured information in commit messages
bg: Добавяне или обработка на структурирана информация в съобщенията при подаване

en: Add untracked
bg: Добавяне на неследени

en: Adding existing repo at '%s' to the index
bg: Добавяне на съществуващото хранилище в „%s“ към индекса

en: Adding packfiles to multi-pack-index
bg: Добавяне на пакетни файлове към индекс за множество пакети

en: Additionally, your index contains uncommitted changes.
bg: Освен това в индекса има неподадени промѐни.

en: After fixing the above paths, you may want to run `git sparse-checkout reapply`.
bg: След корекцията на грешките в пътищата по-горе, вероятно ще трябва
    да изпълните командата:
    
        git sparse-checkout reapply

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git cherry-pick --continue".
    You can instead skip this commit with "git cherry-pick --skip".
    To abort and get back to the state before "git cherry-pick",
    run "git cherry-pick --abort".
bg: След коригирането на конфликтите отбележете решаването им чрез:
    
        git add/rm ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…
    
    и изпълнете:
    
        git cherry-pick --continue
    
    Ако предпочитате да прескочите тази кръпка, изпълнете:
    
        git cherry-pick --skip
    
    За да откажете пребазирането и да се върнете към първоначалното състояние,
    изпълнете:
    
        git cherry-pick --abort

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git revert --continue".
    You can instead skip this commit with "git revert --skip".
    To abort and get back to the state before "git revert",
    run "git revert --abort".
bg: След коригирането на конфликтите отбележете решаването им чрез:
    
        git add/rm ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…
    
    и изпълнете:
    
        git revert --continue
    
    Ако предпочитате да прескочите тази кръпка, изпълнете:
    
        git revert --skip
    
    За да откажете пребазирането и да се върнете към първоначалното състояние,
    изпълнете:
    
        git revert --abort

en: All conflicts fixed but you are still merging.
bg: Всички конфликти са решени, но продължавате сливането.

en: Already on '%s'
bg: Вече сте на „%s“

en: Already up to date with $pretty_name
bg: Вече е обновено до „$pretty_name“

en: Already up to date.
bg: Вече е обновено.

en: Already up to date. (nothing to squash)
bg: Вече е обновено (няма какво да се вкара)

en: An alternate computed from a superproject's alternate is invalid.
    To allow Git to clone without an alternate in such a case, set
    submodule.alternateErrorStrategy to 'info' or, equivalently, clone with
    '--reference-if-able' instead of '--reference'.
bg: Алтернативният източник, определен от обхващащия проект е неправилен.
    За да позволите на git да клонира без алтернативен източник в този случай,
    задайте настройката „submodule.alternateErrorStrategy“ да е „info“ или
    при клониране ползвайте опцията „--reference-if-able“ вместо „--reference“.

en: An empty message aborts the commit.
bg: Празно съобщение предотвратява подаването.

en: An overview of recommended workflows with Git
bg: Общ преглед на препоръчваните начини за работа с Git

en: Ancillary Commands / Interrogators
bg: Помощни команди / Запитващи

en: Ancillary Commands / Manipulators
bg: Помощни команди / Променящи

en: Annotate file lines with commit information
bg: Добавяне на информация за подаванията към редовете на файловете

en: Applied autostash.
bg: Автоматично скатаното е приложено.

en: Applied patch %s cleanly.
bg: Кръпката „%s“ бе приложена чисто.

en: Applied patch to '%s' cleanly.
bg: Кръпката бе приложена чисто към „%s“.

en: Applied patch to '%s' with conflicts.
bg: Конфликти при прилагането на кръпката към „%s“.

en: Applies a quilt patchset onto the current branch
bg: Прилагане на поредица от кръпки от quilt към текущия клон

en: Apply a patch to files and/or to the index
bg: Прилагане на кръпка към файловете и/или индекса

en: Apply a series of patches from a mailbox
bg: Прилагане на поредица от кръпки от пощенска кутия

en: Apply addition to index [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на добавянето към индекса [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на добавянето от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на добавянето към работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на изтриването към индекса [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на изтриването от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на изтриването към работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to index [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на промяната на права̀та за достъп към индекса [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на промяната в права̀та за достъп от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на промяната в права̀та за достъп към работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply the changes introduced by some existing commits
bg: Прилагане на промѐните от съществуващи подавания

en: Apply them to the worktree anyway?
bg: Да се приложат ли към работното дърво?

en: Apply this hunk to index [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на това парче към индекса [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на парчето от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Прилагане на парчето към работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply? [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:
bg: Прилагане? „y“ — да/„n“ — не/„e“ — редактиране/„v“ — преглед/„a“ — приемане на всичко:

en: Applying autostash resulted in conflicts.
bg: Конфликти при прилагането на автоматично скатаното.

en: Applying patch %%s with %d reject... | Applying patch %%s with %d rejects...
bg[0]: Прилагане на кръпката „%%s“ с %d отхвърлено парче…
bg[1]: Прилагане на кръпката „%%s“ с %d отхвърлени парчета…

en: Applying: %.*s
bg: Прилагане: %.*s

en: Are you sure [Y/n]?
bg: Да се продължи ли? „Y“ —  ДА, „n“ — не

en: Are you sure you want to use <%s> [y/N]?
bg: Сигурни ли сте, че искате да ползвате „%s“ [y/N]?

en: Argument not supported for format '%s': -%d
bg: Аргументът не се поддържа за форма̀та „%s“: -%d

en: Authentication failed for '%s'
bg: Неуспешна идентификация към „%s“

en: Author identity unknown
bg: Липсва информация за автора

en: Auto packing the repository for optimum performance.
bg: Автоматично пакетиране на хранилището за по-добра производителност.

en: Auto packing the repository in background for optimum performance.
bg: Автоматично пакетиране на заден фон на хранилището за по-добра производителност.

en: Auto-merging %s
bg: Автоматично сливане на „%s“

en: Automated merge did not work.
bg: Автоматичното сливане не сработи.

en: Automatic merge failed; fix conflicts and then commit the result.
bg: Неуспешно автоматично сливане — коригирайте конфликтите и подайте резултата.

en: Automatic merge went well; stopped before committing as requested
bg: Автоматичното сливане завърши успешно.  Самото подаване не е извършено

en: Automatic notes merge failed. Fix conflicts in %s and commit the result with 'git notes merge --commit', or abort the merge with 'git notes merge --abort'.
bg: Неуспешно сливане на бележките.  Разрешете конфликтите в „%s“ и подайте резултата с „git notes merge --commit“ или преустановете сливането с командата „git notes merge --abort“.

en: Autostash exists; creating a new stash entry.
bg: Вече има запис за автоматично скатано, затова се създава нов запис.

en: Available custom strategies are:
bg: Допълнителните стратегии са:

en: Available strategies are:
bg: Наличните стратегии са:

en: BHFI changed '%ls'
bg: BHFI (информацията за файла по манипулатора му) се променѝ „%ls“

en: BOM is prohibited in '%s' if encoded as %s
bg: „%s“ не трябва да съдържа маркер за поредността на байтовете (BOM) при кодиране „%s“

en: BOM is required in '%s' if encoded as %s
bg: „%s“ трябва да съдържа маркер за поредността на байтовете (BOM) при кодиране „%s“

en: Backend for fast Git data importers
bg: Ядро за бързо внасяне на данни в Git

en: Bad %s value: '%s'
bg: Зададена е лоша стойност на променливата „%s“: „%s“

en: Bad bisect_write argument: %s
bg: Неправилен аргумент на функцията „bisect_write“: „%s“

en: Bad branch.%s.mergeoptions string: %s
bg: Неправилен низ за настройката „branch.%s.mergeoptions“: „%s“

en: Bad notes.rewriteMode value: '%s'
bg: Неправилна стойност за „notes.rewriteMode“: „%s“

en: Bad rev input (not a commit): %s
bg: Неправилна версия (не е подаване): „%s“

en: Bad rev input: %s
bg: Неправилна версия: „%s“

en: Bad value '%s' in environment '%s'
bg: Неправилна стойност „%s“ в средата „%s“

en: Badly quoted content in file '%s': %s
bg: Неправилно цитирано съдържание във файла „%s“: %s

en: Batch objects requested on stdin (or --batch-all-objects)
bg: Пакетно извеждане на заявените обекти на стандартния изход (или „--batch-all-objects“)

en: Bidirectional operation between a Subversion repository and Git
bg: Двупосочна работа между хранилища под Subversion и Git

en: Bisecting: %d revision left to test after this %s
     | Bisecting: %d revisions left to test after this %s
bg[0]: Двоично търсене: остава %d версия след тази %s
bg[1]: Двоично търсене: остават %d версии след тази %s

en: Bisecting: a merge base must be tested
bg: Двоично търсене: трябва да се провери база за сливане

en: Blaming lines
bg: Редове с авторство

en: Blobs
bg: Обекти-BLOB

en: Branches
bg: Клони

en: Build a tree-object from ls-tree formatted text
bg: Създаване на обект-дърво от текст във формат „ls-tree“

en: Build pack index file for an existing packed archive
bg: Създаване на пакетен индекс за съществуващ пакетиран архив

en: By default, deleting the current branch is denied, because the next
    'git clone' won't result in any file checked out, causing confusion.
    
    You can set 'receive.denyDeleteCurrent' configuration variable to
    'warn' or 'ignore' in the remote repository to allow deleting the
    current branch, with or without a warning message.
    
    To squelch this message, you can set it to 'refuse'.
bg: Стандартно не може да изтриете текущия клон, защото следващото клониране
    на текущото хранилище ще е без никакви файлове, а това е объркващо.
    
    За да може да изтривате текущия клон, в отдалеченото хранилище следва да
    зададете настройката „receive.denyDeleteCurrent“ да е „ignore“
    (пренебрегване) или  „warn“ (само предупреждение).
    
    За да заглушите това съобщение, задайте настройката
    „receive.denyDeleteCurrent“ да е „refuse“ (отказ).

en: By default, updating the current branch in a non-bare repository
    is denied, because it will make the index and work tree inconsistent
    with what you pushed, and will require 'git reset --hard' to match
    the work tree to HEAD.
    
    You can set the 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable
    to 'ignore' or 'warn' in the remote repository to allow pushing into
    its current branch; however, this is not recommended unless you
    arranged to update its work tree to match what you pushed in some
    other way.
    
    To squelch this message and still keep the default behaviour, set
    'receive.denyCurrentBranch' configuration variable to 'refuse'.
bg: Стандартно не може да обновите текущия клон в хранилище, което не е голо,
    защото това ще доведе до несъответствия на индекса и работното дърво с
    това, което сте изтласкали и за да приведете дървото към „HEAD“ ще трябва
    да изпълните:
    
        git reset --hard
    
    
    За да позволите подобно изтласкване, в отдалеченото хранилище следва да
    зададете настройката „receive.denyCurrentBranch“ да е „ignore“
    (пренебрегване) или  „warn“ (само предупреждение).  Не се препоръчва да
    правите това, освен ако по друг начин не синхронизирате работното дърво с
    това, което изтласквате.
    
    За да заглушите това съобщение, като запазите стандартното поведение,
    задайте настройката „receive.denyCurrentBranch“ да е „refuse“ (отказ).

en: Bye.
bg: Изход.

en: CA path "%s" does not exist
bg: Пътят към сертификат „%s“ не съществува.

en: CONFLICT (%s): Merge conflict in %s
bg: КОНФЛИКТ (%s): Конфликт при сливане на „%s“

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to rename %s to; it was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
bg: КОНФЛИКТ (раздвояване при преименуване на директория): Не е ясно как и къде да се преименува „%s“, защото е преместен в няколко нови директории, без никоя от тях да е по-честа цел.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed both of them so each can be recorded somewhere.
bg: КОНФЛИКТ (различни видове): „%s“ е различен вид обект в двата варианта.  И двата се преименуват, за да може всичко да е отразено.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed one of them so each can be recorded somewhere.
bg: КОНФЛИКТ (различни видове): „%s“ е различен вид обект в двата варианта.  Извършва се преименуване в единия, за да може всичко да е отразено.

en: CONFLICT (file location): %s added in %s inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
bg: КОНФЛИКТ (места на файлове): „%s“ е добавен в „%s“ в директория, която е преименувана в „%s“.  Предложението е да преместите обекта в „%s“.

en: CONFLICT (file location): %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
bg: КОНФЛИКТ (места на файлове): „%s“ е преименуван на „%s“ в „%s“ в директория, която е преименувана в „%s“.  Предложението е да преместите обекта в „%s“.

en: CONFLICT (file/directory): directory in the way of %s from %s; moving it to %s instead.
bg: КОНФЛИКТ (файл/директория): директория на мястото на „%s“ от „%s“, вместо това се извършва преместване в „%s“.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Cannot map more than one path to %s; implicit directory renames tried to put these paths there: %s
bg: КОНФЛИКТ (косвено преименуване на директория): повече от един път съответства на „%s“.  Косвено преименуване на директория води до поставянето на тези пътища там: %s.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Existing file/dir at %s in the way of implicit directory rename(s) putting the following path(s) there: %s.
bg: КОНФЛИКТ (косвено преименуване на директория): следният файл или директория „%s“ не позволяват косвеното преименуване на следния път/ища: %s.

en: CONFLICT (modify/delete): %s deleted in %s and modified in %s.  Version %s of %s left in tree.
bg: КОНФЛИКТ (промяна/изтриване): „%s“ е изтрит в %s, а е променен в %s.  Версия %s на „%s“ е оставена в дървото.

en: CONFLICT (rename involved in collision): rename of %s -> %s has content conflicts AND collides with another path; this may result in nested conflict markers.
bg: КОНФЛИКТ (има и преименуване в промѐните): „%s“ е преименуван на „%s“, но има и промѐни в съдържанието, а и има съвпадение на пътя.  Може да се получат вложени маркери за конфликт.

en: CONFLICT (rename/delete): %s renamed to %s in %s, but deleted in %s.
bg: КОНФЛИКТ (преименуване/добавяне): „%s“ е преименуван на „%s“ в клон „%s“, а е изтрит в „%s“.

en: CONFLICT (rename/rename): %s renamed to %s in %s and to %s in %s.
bg: КОНФЛИКТ (преименуване/преименуване): „%s“ е преименуван на „%s“ в клон „%s“ и на „%s“ в „%s“.

en: CRLF would be replaced by LF in %s
bg: всяка последователност от знаци „CRLF“ ще бъдe заменена с „LF“ в „%s“.

en: Can merge only exactly one commit into empty head
bg: Може да слеете точно едно подаване във връх без история

en: Can not do reflog for '%s': %s
bg: Журналът на указателите за „%s“ не може да се проследи: %s

en: Can't use --patch and --include-untracked or --all at the same time
bg: опцията „--patch“ е несъвместима с „--include-untracked“ и „--all“

en: Can't use --staged and --include-untracked or --all at the same time
bg: опцията „--staged“ е несъвместима както с „--include-untracked“, така и с „--all“

en: Cannot $action: You have unstaged changes.
bg: Не може да изпълните „$action“, защото има промѐни, които не са в индекса.

en: Cannot $action: Your index contains uncommitted changes.
bg: Не може да изпълните „$action“, защото в индекса има неподадени промѐни.

en: Cannot access work tree '%s'
bg: Работното дърво в „%s“ е недостъпно

en: Cannot add notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
bg: Не може да се добави бележка, защото такава вече съществува за обекта „%s“.  Използвайте опцията „-f“, за да презапишете съществуващи бележки.

en: Cannot autostash
bg: Не може да се скатае автоматично

en: Cannot change unmerged .gitmodules, resolve merge conflicts first
bg: Неслетите файлове „.gitmodules“ не може да бъдат променяни.  Първо коригирайте конфликтите

en: Cannot chdir to $cdup, the toplevel of the working tree
bg: Не може да се премине към „$cdup“ — основната директория на работното дърво.

en: Cannot come back to cwd
bg: Процесът не може да се върне към предишната работна директория

en: Cannot commit uninitialized/unreferenced notes tree
bg: Неинициализирано или нереферирано дърво за бележки не може да се подаде

en: Cannot copy notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
bg: Не може да се копира бележка, защото такава вече съществува за обекта „%s“.  Използвайте опцията „-f“, за да презапишете съществуващи бележки.

en: Cannot determine remote HEAD
bg: Не може да се установи отдалеченият връх

en: Cannot do %s reset with paths.
bg: Не може да извършите %s зануляване, когато сте задали ПЪТ.

en: Cannot do a %s reset in the middle of a merge.
bg: Не може да се извърши %s зануляване по време на сливане.

en: Cannot fast-forward to multiple branches.
bg: Не може да превъртите към повече от един клон.

en: Cannot fast-forward your working tree.
    After making sure that you saved anything precious from
    $ git diff %s
    output, run
    $ git reset --hard
    to recover.
bg: Работното ви копие не може да се превърти.
    След като запазите всичко необходимо посочено от командата:
        git diff %s
    изпълнете:
        git reset --hard
    за връщане към нормално състояние.

en: Cannot fetch both %s and %s to %s
bg: Невъзможно е да се доставят едновременно и „%s“, и „%s“ към „%s“

en: Cannot initialize stash
bg: Скатаването не може да стартира

en: Cannot merge multiple branches into empty head.
bg: Не може да сливате множество клони в празен върхов указател.

en: Cannot open existing pack file '%s'
bg: Съществуващият пакетен файл „%s“ не може да се отвори

en: Cannot open existing pack idx file for '%s'
bg: Съществуващият индекс за пакетния файл „%s“ не може да се отвори

en: Cannot overwrite
bg: Презаписването е невъзможно

en: Cannot prepare timestamp regexp %s
bg: Регулярният израз за времевото клеймо „%s“ не може да се компилира

en: Cannot read HEAD
bg: Указателят „HEAD“ не може да се прочете

en: Cannot read index
bg: Индексът не може да се прочете

en: Cannot rebase onto multiple branches.
bg: Не може да пребазирате върху повече от един клон.

en: Cannot record working tree state
bg: Състоянието на работното дърво не може да се запази

en: Cannot remove worktree changes
bg: Промѐните в работното дърво не може да бъдат занулени

en: Cannot rewrite branches: You have unstaged changes.
bg: Не може да презапишете клоните, защото има промѐни, които не са в индекса.

en: Cannot run git format-patch from outside a repository
bg: Командата „git format-patch“ не може да се изпълни извън хранилище

en: Cannot save the current index state
bg: Състоянието на текущия индекс не може да се запази

en: Cannot save the current staged state
bg: Състоянието на текущия индекс не може да се запази

en: Cannot save the current status
bg: Текущото състояние не може да се запази

en: Cannot save the current worktree state
bg: Състоянието на работното дърво не може да се запази

en: Cannot save the untracked files
bg: Неследените файлове не може да се запазят

en: Cannot switch branch to a non-commit '%s'
bg: За да преминете към клон, подайте указател, който сочи към подаване.  „%s“ не е такъв

en: Cannot update %s with %s
bg: Указателят „%s“ не може да се обнови да сочи към „%s“

en: Cannot update paths and switch to branch '%s' at the same time.
bg: Невъзможно е едновременно да обновявате пътища и да преминете към клона „%s“.

en: Cannot update submodule:
    %s
bg: Подмодулът не може да се обнови:
    „%s“

en: Change or optimize batch output
bg: Промяна или оптимизиране на пакетното извеждане

en: Changes from %s to %s:
bg: Промѐните от „%s“ към „%s“:

en: Changes not staged for commit:
bg: Промѐни, които не са в индекса за подаване:

en: Changes to %s:
bg: Промѐните в „%s“:

en: Changes to be committed:
bg: Промѐни, които ще бъдат подадени:

en: Check object existence or emit object contents
bg: Проверка за съществуването на обекта или извеждане на съдържанието му

en: Check the GPG signature of commits
bg: Проверка на подписите GPG върху подаванията

en: Check the GPG signature of tags
bg: Проверка на подписите GPG върху етикетите

en: Checking %s
bg: Проверка на „%s“

en: Checking %s %s
bg: Проверяване на %s „%s“

en: Checking cache tree of %s
bg: Проверка на кеша на обектите-дървета на „%s“

en: Checking connectivity
bg: Проверка на свързаността

en: Checking connectivity (%d objects)
bg: Проверка на свързаността (%d обекта)

en: Checking object directories
bg: Проверка на директориите с обекти

en: Checking object directory
bg: Проверка на директория с обекти

en: Checking objects
bg: Проверка на обектите

en: Checking patch %s...
bg: Проверяване на кръпката „%s“…

en: Checking ref database
bg: Проверка на базата от данни с указателите

en: Checking references consistency
bg: Проверка на валидността на указателите

en: Checking reflog %s->%s
bg: Проверка на журнала на указателите: „%s“ до „%s“

en: Checking rename of '%s' to '%s'
bg: Проверка на преименуването на обект от „%s“ на „%s“

en: Cherry-pick currently in progress.
bg: В момента се извършва отбиране на подавания.

en: Cherry-picking is not possible because you have unmerged files.
bg: Отбирането на подавания е блокирано от неслети файлове.

en: Chunk-based file formats
bg: Формати на откъсите

en: Cleanup unnecessary files and optimize the local repository
bg: Изчистване на ненужните файлове и оптимизиране на локалното хранилище

en: Cleared directory '%s'
bg: Директорията „%s“ е изчистена

en: Clearing commit marks in commit graph
bg: Изчистване на отбелязванията на подаванията в гра̀фа с подаванията

en: Clone a repository into a new directory
bg: Клониране на хранилище в нова директория

en: Clone succeeded, but checkout failed.
    You can inspect what was checked out with 'git status'
    and retry with 'git restore --source=HEAD :/'
bg: Клонирането бе успешно за разлика от подготовката на работното дърво
    за определен клон.  Все пак може да проверите кои файлове и от кой
    клон в момента са изтеглени с командата „git status“.  Може да
    завършите изтеглянето на клона с командата:
    
        git restore --source=HEAD :/

en: Cloning into '%s'...
bg: Клониране и създаване на хранилище в „%s“…

en: Cloning into bare repository '%s'...
bg: Клониране и създаване на голо хранилище в „%s“…

en: Collect information for user to file a bug report
bg: Събиране на информация за потребителя за доклад за грешка

en: Collecting commits from input
bg: Получаване на подаванията от входа

en: Collecting referenced commits
bg: Събиране на свързаните подавания

en: Command aliases
bg: Псевдоними на командите

en: Commit %s does not have a GPG signature.
bg: Подаването „%s“ е без подпис от GPG.

en: Commit %s has a bad GPG signature allegedly by %s.
bg: Подаването „%s“ е с неправилен подпис от GPG, който твърди, че е на „%s“.

en: Commit %s has a good GPG signature by %s
bg: Подаването „%s“ е с коректен подпис от GPG на „%s“.

en: Commit %s has an untrusted GPG signature, allegedly by %s.
bg: Подаването „%s“ е с недоверен подпис от GPG, който твърди, че е на „%s“.

en: Commit Body is:
bg: Тялото на кръпката за прилагане е:

en: Commit contents options
bg: Опции за избор на файлове при подаване

en: Commit message options
bg: Опции за съобщението при подаване

en: Commits
bg: Подавания

en: Committer identity unknown
bg: Липсва информация за подалия

en: Committing is not possible because you have unmerged files.
bg: Подаването е блокирано от неслети файлове.

en: Committing unmerged notes
bg: Подаване на неслети бележки

en: Common Git shell script setup code
bg: Настройки на Git за скриптовете на обвивката

en: Compare a tree to the working tree or index
bg: Сравняване на обекти-дърво с работното дърво и индекса

en: Compare the content and mode of provided blob pairs
bg: Сравняване на съдържанието и режимите на двойките обекти-BLOB

en: Compare two commit ranges (e.g. two versions of a branch)
bg: Сравняване на два диапазона от подавания (напр. две версии на клон)

en: Compares files in the working tree and the index
bg: Сравняване на файлове от работното дърво и индекса

en: Compares the content and mode of blobs found via two tree objects
bg: Сравняване на съдържанието и права̀та за достъп на обектите-BLOB чрез два обекта-дърво

en: Compressing objects
bg: Компресиране на обектите

en: Compressing objects by path
bg: Компресиране на обектите на база пътя

en: Compute object ID and optionally create an object from a file
bg: Изчисляване на идентификатор на обект и евентуално създаване на обект от файл

en: Compute unique ID for a patch
bg: Генериране на уникален идентификатор на кръпка

en: Computing commit changed paths Bloom filters
bg: Изчисляване на филтрите на Блум на пътищата с промяна при подаването

en: Computing commit graph generation numbers
bg: Изчисляване на номерата на поколенията в гра̀фа с подаванията

en: Computing commit graph topological levels
bg: Изчисляване на топологичните нива̀ в гра̀фа с подаванията

en: Config file location
bg: Местоположение на конфигурационния файл

en: ConnectNamedPipe failed for '%s' (%lu)
bg: грешка при изпълнението на „ConnectNamedPipe“ върху „%s“ (%lu)

en: Context reduced to (%ld/%ld) to apply fragment at %d
bg: Контекстът е намален на (%ld/%ld) за прилагането на парчето код на ред %d

en: Continuing in %0.1f seconds, assuming that you meant '%s'.
bg: Изпълнението автоматично ще продължи след %0.1f сек., като се счита, че имате предвид „%s“.

en: Continuing under the assumption that you meant '%s'.
bg: Изпълнението автоматично продължава, като се счита, че имате предвид „%s“.

en: Copy files from the index to the working tree
bg: Копиране на файлове от индекса към работното дърво

en: Corrupt MERGE_HEAD file (%s)
bg: Повреден файл за върха за сливането „MERGE_HEAD“ (%s)

en: Could not access submodule '%s'
bg: Подмодулът „%s“ не може да се достъпи

en: Could not access submodule '%s' at commit %s
bg: Подмодулът „%s“ не може да се достъпи при подаване %s

en: Could not apply %s... %.*s
bg: Подаването „%s“… не може да се приложи: „%.*s“

en: Could not create directory for '%s'
bg: Директорията за „%s“ не може да се създаде

en: Could not create new root commit
bg: Не може да се създаде ново начално подаване

en: Could not delete %s
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: Could not detach HEAD
bg: Указателят „HEAD“ не може да се отделѝ

en: Could not execute the todo command
    
        %.*s
    It has been rescheduled; To edit the command before continuing, please
    edit the todo list first:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue
bg: Следната запланувана команда не може да се изпълни:
    
        %.*s
    
    Тя е запланувана за по-късно.  За да редактирате командата преди изпълнение,
    редактирайте списъка за изпълнение:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue

en: Could not fetch %s
bg: „%s“ не може да се достави

en: Could not find a tracked remote branch, please specify <upstream> manually.
bg: Следеният отдалечен клон не бе открит, затова изрично задайте ОТДАЛЕЧЕН_КЛОН.

en: Could not find merge strategy '%s'.
bg: Няма такава стратегия за сливане: „%s“.

en: Could not find section in .gitmodules where path=%s
bg: Във файла „.gitmodules“ липсва раздел за директория „path=%s“

en: Could not get fetch map for refspec %s
bg: Обектите за доставяне за указателя „%s“ не може да бъдат получени

en: Could not make %s writable by group
bg: Не може да се дадат права̀ за запис в директорията „%s“ на групата

en: Could not merge %.*s
bg: Невъзможно сливане на „%.*s“

en: Could not open commit-graph '%s'
bg: Графът с подаванията не може да се отвори: „%s“

en: Could not parse HEAD^{tree}
bg: Указателят „HEAD^{tree}“ не може да се анализира

en: Could not parse object '%s'
bg: Неуспешен анализ на обекта „%s“

en: Could not parse object '%s'.
bg: „%s“ не е разпознат като обект.

en: Could not read from '%s'
bg: От „%s“ не може да се чете

en: Could not read from remote repository.
    
    Please make sure you have the correct access rights
    and the repository exists.
bg: Не може да се чете от отдалеченото хранилище.
    
    Проверете дали то съществува и дали имате права̀
    за достъп.

en: Could not read the index
bg: Индексът не може да се прочете

en: Could not remove .gitmodules entry for %s
bg: Записът „%s“ във файла „.gitmodules“ не може да се изтрие

en: Could not remove config section '%s'
bg: Разделът „%s“ в настройките не може да се изтрие

en: Could not remove submodule work tree '%s'
bg: Директорията към работното дърво на подмодула „%s“ не може да се изтрие

en: Could not rename config section '%s' to '%s'
bg: Разделът „%s“ в настройките не може да се преименува на „%s“

en: Could not reset index file to revision '%s'.
bg: Индексът не може да се занули към версия „%s“.

en: Could not resolve HEAD to a commit
bg: Липсва подаването, сочено от указателя „HEAD“

en: Could not run 'git rev-list <commits> --not --remotes -n 1' command in submodule %s
bg: Командата „git rev-list ПОДАВАНИЯ --not --remotes -n 1“ не може да се изпълни в подмодула „%s“

en: Could not run 'git rev-list'
bg: Командата „git rev-list“ не може да се изпълни.

en: Could not run 'git status --porcelain=2' in submodule %s
bg: Командата „git status --porcelain=2“ не може да се изпълни в подмодула „%s“

en: Could not set SSL backend to '%s': already set
bg: Реализацията на SSL не може да се зададе да е „%s“, защото вече е зададена друга

en: Could not set SSL backend to '%s': cURL was built without SSL backends
bg: Реализацията на SSL не може да се зададе да е „%s“: cURL е компилиран без поддръжка на SSL

en: Could not set up %s
bg: „%s“ не може да се настрои

en: Could not setup master '%s'
bg: Основният клон „%s“ не може да се настрои

en: Could not spawn pack-objects
bg: Процесът на git — „pack-objects“ не може да се стартира

en: Could not unset core.worktree setting in submodule '%s'
bg: Настройката „core.worktree“ не може да се изтрие в подмодула „%s“

en: Could not update .gitmodules entry %s
bg: Записът „%s“ във файла „.gitmodules“ не може да се променѝ

en: Could not write new index file.
bg: Новият индекс не може да се запише.

en: Could not write object file
bg: Файлът с обекти не може да се запише

en: Count
bg: Брой

en: Count unpacked number of objects and their disk consumption
bg: Преброяване на непакетираните обекти и колко дисково пространство заемат

en: Counting objects
bg: Преброяване на обектите

en: Counting referenced objects
bg: Преброяване на свързаните обекти

en: Counting references
bg: Преброяване на указателите

en: Create a new commit object
bg: Създаване на нов обект-подаване

en: Create a packed archive of objects
bg: Създаване на пакетиран архив от обекти

en: Create a tree object from the current index
bg: Създаване на обект-дърво от текущия индекс

en: Create an archive of files from a named tree
bg: Създаване на архив с файловете от именовано дърво

en: Create an empty Git repository or reinitialize an existing one
bg: Създаване на празно хранилище на Git или зануляване на съществуващо

en: Create, list, delete or verify tags
bg: Създаване, извеждане, изтриване или проверка на етикети

en: Create, list, delete refs to replace objects
bg: Създаване, извеждане, изтриване на указатели за замяна на обекти

en: Created autostash: %s
bg: Автоматично скатано: „%s“

en: Created new report at '%s'.
bg: Новият доклад е създаден в „%s“.

en: Creates a tag object with extra validation
bg: Създаване на обект-етикет с допълнителни проверки

en: Creates a temporary file with a blob's contents
bg: Създаване на временен файл със същото съдържание като обектът-BLOB

en: Creating an empty commit: %.*s
bg: Създаване на празно подаване: %.*s

en: Current branch %s is up to date, rebase forced.
bg: Текущият клон „%s“ е напълно актуален — принудително пребазиране

en: Current branch %s is up to date.
bg: Текущият клон „%s“ е напълно актуален.

en: Debug gitignore / exclude files
bg: Изчистване на грешки в игнорираните файлове (gitignore)

en: Defining attributes per path
bg: Указване на атрибути към път

en: Defining submodule properties
bg: Дефиниране на свойствата на подмодулите

en: Delegation control is not supported with cURL < 7.22.0
bg: Управлението на делегирането не се поддържа от cURL < 7.22.0

en: Deleted branch %s (was %s).
bg: Изтрит клон „%s“ (той сочеше към „%s“).

en: Deleted remote-tracking branch %s (was %s).
bg: Изтрит следящ клон „%s“ (той сочеше към „%s“).

en: Deleted replace ref '%s'
bg: Указателят за замяна е изтрит: „%s“

en: Deleted tag '%s' (was %s)
bg: Изтрит е етикетът „%s“ (бе „%s“)

en: Delta compression using up to %d threads
bg: Делта компресията ще използва до %d нишки

en: Developer-facing file formats, protocols and other interfaces
bg: Файлови формати, протоколи и др. интерфейси за програмисти:

en: Did you forget to 'git add'?
bg: Пробвайте да използвате „git add“

en: Did you hand edit your patch?
    It does not apply to blobs recorded in its index.
bg: Кръпката не може да се приложи към обектите-BLOB в индекса.
    Да не би да сте я редактирали на ръка?

en: Diff algorithm options
bg: Опции към алгоритъма за разлики

en: Diff output format options
bg: Формат на изхода за разликите

en: Diff rename options
bg: Настройки за разлики с преименуване

en: Directory %s is in index and no submodule?
bg: Директорията „%s“ е в индекса, но не е подмодул

en: Dirty index: cannot apply patches (dirty: %s)
bg: Индексът не е чист: кръпките не може да се приложат (замърсени са: %s)

en: Discard addition from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на добавянето от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard addition from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на добавянето от работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на изтриването от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на изтриването от работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard mode change from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на промяната в права̀та за достъп от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard mode change from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на промяната в права̀та за достъп от работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на парчето от индекса и работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Премахване на парчето от работното дърво [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Disk size
bg: Размер на диска

en: Display data in columns
bg: Извеждане по колони

en: Display gitattributes information
bg: Извеждане на информацията за атрибутите на git (gitattributes)

en: Display help information about Git
bg: Извеждане на помощта за Git

en: Display options
bg: Опции за извеждането

en: Display version information about Git
bg: Извеждане на версията на Git

en: Diverging branches can't be fast-forwarded, you need to either:
    
    	git merge --no-ff
    
    or:
    
    	git rebase
bg: Раздалечили се клони не може да се превъртят.  Ползвайте:
    
        git merge --no-ff
    
    или:
    
        git rebase

en: Do not modify or remove the line above.
    Everything below it will be ignored.
bg: Не променяйте и не изтривайте горния ред.
    Всичко отдолу ще се изтрие.

en: Do you really want to send %s? [y|N]:
bg: Наистина ли искате да изпратите „%s“? [y|N]:

en: Do you want me to do it for you [Y/n]?
bg: Да се извърши ли автоматично? „Y“ —  ДА, „n“ — не

en: Does not point to a valid commit '%s'
bg: Указателят „%s“ не сочи към подаване

en: Download from a remote Git repository via HTTP
bg: Изтегляне на отдалечено хранилище по HTTP

en: Download missing objects in a partial clone
bg: Изтегляне на липсващите обекти в частично хранилище

en: Download objects and refs from another repository
bg: Изтегляне на обекти и указатели от друго хранилище

en: Dropped %s (%s)
bg: Изтрито: „%s“ (%s)

en: Dry-OK. Log says:
bg: Успех при пробата.  От журнала:

en: Dry-Sent %s
bg: Проба за изпращане на „%s“

en: EOF in data (%llu bytes remaining)
bg: неочакван край на данни (EOF), а остават още %llu байта

en: EOF in data (%lu bytes remaining)
bg: получен е край на файл (EOF) в данните, а остават още %lu байта

en: EOF in data (terminator '%s' not found)
bg: Край на данни (EOF), липсва „%s“

en: EXPERIMENTAL: Replay commits on a new base, works with bare repos too
bg: ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО: прилагане на подавания върху нова база, работи и с голи хранилища

en: EXPERIMENTAL: Show when files were last modified
bg: ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО: Извеждане кога файловете са променени последно

en: Emit [broken] object attributes
bg: Извеждане на атрибутите на обектите (с грешки)

en: Emit object (blob or tree) with conversion or filter (stand-alone, or with batch)
bg: Извеждане на обект (BLOB или дърво) с преобразуване или филтриране (както единично, така и в пакет)

en: Empty commit message.
bg: Празно съобщение при подаване.

en: Enabled Hooks
bg: Включени куки

en: Ensures that a reference name is well formed
bg: Проверка дали името на указателя е по правилата

en: Entering '%s'
bg: Влизане в „%s“

en: Entry '%s' overlaps with '%s'.  Cannot bind.
bg: Записът за „%s“ съвпада с този за „%s“.  Не може да се присвои.

en: Enumerating cruft objects
bg: Изброяване на ненужните обекти

en: Enumerating objects
bg: Изброяване на обектите

en: Error building trees
bg: Грешка при изграждане на дърветата

en: Error: Your local changes to the following files would be overwritten by merge
bg: ГРЕШКА: Сливането ще презапише локалните промѐни на тези файлове:

en: Errors during submodule fetch:
    %s
bg: Грешки при доставяне на подмодул:
    %s

en: Escape character '\' not allowed as last character in attr value
bg: Екраниращият знак „\“не може да е последен знак в стойността на атрибут

en: Executing: %s
bg: В момента се изпълнява: %s

en: Execution of '%s %s' failed in submodule path '%s'
bg: Неуспешно изпълнение на командата „%s %s“ в пътя към подмодул „%s“

en: Exiting because of an unresolved conflict.
bg: Изход от програмата заради некоригиран конфликт.

en: Exiting because of unfinished merge.
bg: Изход от програмата заради незавършено сливане.

en: Expanding reachable commits in commit graph
bg: Разширяване на достижимите подавания в гра̀фа

en: Expected git repo version <= %d, found %d
bg: Очаква се версия на хранилището на git <= %d, а не %d

en: Expecting a full ref name, got %s
bg: Изисква се пълно име на указател, а не „%s“

en: Export a single commit to a CVS checkout
bg: Изнасяне на едно подаване като изтегляне в CVS

en: External commands
bg: Външни команди

en: Extract commit ID from an archive created using git-archive
bg: Извеждане на идентификатора на подаване от архив на „git-archive“

en: Extracts patch and authorship from a single e-mail message
bg: Изваждане на кръпка и авторството от е-писмо

en: Failed to add submodule '%s'
bg: Неуспешно добавяне на подмодула „%s“

en: Failed to clone '%s' a second time, aborting
bg: Втори неуспешен опит за клониране на „%s“.  Действието се преустановява

en: Failed to clone '%s'. Retry scheduled
bg: Неуспешен опит за клониране на „%s“.  Насрочен е втори опит

en: Failed to convert object from %s to %s
bg: Неуспешно преобразуване на „%s“ към „%s“

en: Failed to copy notes from '%s' to '%s'
bg: Бележката не може да се копира от „%s“ към „%s“

en: Failed to find tree of %s.
bg: Дървото, сочено от „%s“, не може да се открие.

en: Failed to find tree of HEAD.
bg: Дървото, сочено от указателя „HEAD“, не може да се открие.

en: Failed to fstat %s: %s
bg: Неуспешно изпълнение на „fstat“ върху „%s“: %s

en: Failed to merge in the changes.
bg: Неуспешно сливане на промѐните.

en: Failed to merge submodule %s
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“

en: Failed to merge submodule %s (commits don't follow merge-base)
bg: Подмодулът „%s“ не може да се слее (базата за сливане не предшества подаванията)

en: Failed to merge submodule %s (commits not present)
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“ (няма подавания)

en: Failed to merge submodule %s (no merge base)
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“ (няма база за сливане)

en: Failed to merge submodule %s (not checked out)
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“ (не е изтеглен)

en: Failed to merge submodule %s, but a possible merge resolution exists: %s
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“, но е открито възможно решение: %s

en: Failed to merge submodule %s, but multiple possible merges exist:
    %s
bg: Неуспешно сливане на подмодула „%s“, но са открити множество решения:
    %s

en: Failed to open %s.final: %s
bg: „%s.final“ не може да се отвори: %s

en: Failed to open %s: %s
bg: „%s“ не може да се отвори: %s

en: Failed to open for writing %s: %s
bg: „%s“ не може да се отвори за запис: %s

en: Failed to opendir %s: %s
bg: Директорията „%s“ не може да се отвори: %s

en: Failed to parse --dirstat/-X option parameter:
    %s
bg: Неразпознат параметър към опцията „--dirstat/-X“:
    %s

en: Failed to parse emacsclient version.
bg: Версията на „emacsclient“ не може да се анализира.

en: Failed to perform three-way merge...
bg: Неуспешно тройно сливане…

en: Failed to recurse into submodule path '%s'
bg: Неуспешно рекурсивно обхождане на пътя към подмодула „%s“

en: Failed to register submodule '%s'
bg: Неуспешно регистриране на подмодула „%s“

en: Failed to register update mode for submodule path '%s'
bg: Неуспешно регистриране на режима на обновяване за пътя към подмодул „%s“

en: Failed to register url for submodule path '%s'
bg: Неуспешно регистриране на адрес за пътя към подмодул „%s“

en: Failed to resolve '%s' as a valid ref.
bg: Не може да се открие към какво сочи „%s“.

en: Failed to resolve '%s' as a valid revision.
bg: Стойността „%s“ не е разпозната като съществуваща версия.

en: Failed to resolve '%s' as a valid tree.
bg: „%s“ не е разпознат като дърво.

en: Failed to resolve HEAD as a valid ref.
bg: Не може да се открие към какво сочи указателят „HEAD“

en: Failed to send %s
bg: „%s“ не може да се изпрати

en: Failed to split patches.
bg: Кръпките не може да се разделят.

en: Failed to start emacsclient.
bg: Неуспешно стартиране на „emacsclient“.

en: Failed to start the FSEventStream
bg: Неуспешно стартиране на „FSEventStream“

en: Failed to update main cache tree
bg: Кешът за обектите-дървета не може да се обнови

en: Failed to update the following refs with %s:
    %s
bg: Неуспешно обновяване на следните указатели с %s:
    %s

en: Falling back to direct application...
bg: Преминаване към пряко прилагане…

en: Falling back to patching base and 3-way merge...
bg: Преминаване към прилагане на кръпка към базата и тройно сливане…

en: Fast-forwarded %s to %s.
bg: Превъртане на „%s“ към „%s“.

en: Fast-forwarding to: $pretty_name
bg: Превъртане до „$pretty_name“

en: Fetch from and integrate with another repository or a local branch
bg: Доставяне и внасяне на промѐните от друго хранилище или клон

en: Fetched in submodule path '%s', but it did not contain %s. Direct fetching of that commit failed.
bg: Подмодулът в пътя „%s“ е доставен, но не съдържа обекта със сума
    „%s“.  Директното доставяне на това подаване е неуспешно.

en: Fetching %s
bg: Доставяне на „%s“

en: Fetching objects
bg: Доставяне на обектите

en: Fetching submodule %s%s
bg: Доставяне на подмодула „%s%s“

en: Fetching submodule %s%s at commit %s
bg: Доставяне на подмодула „%s%s“ при подаване %s

en: File '%s' exists but it could also be the range of commits
    to produce patches for.  Please disambiguate by...
    
        * Saying "./%s" if you mean a file; or
        * Giving --format-patch option if you mean a range.
bg: Файлът „%s“ съществува, но името може да означава и диапазон от подавания,
    за който да се създадат кръпки.  Може изрично да укажете значението като:
    
        ● укажете „./%s“ за файл;
        ● използвате опцията „--format-patch“ за диапазон.

en: File formats, protocols and other developer interfaces:
bg: Файлови формати, протоколи и др. за програмисти:

en: File not found: %s
bg: Файлът „%s“ липсва

en: Filter
bg: Филтриране

en: Filter options
bg: Опции за филтриране

en: Filtering content
bg: Филтриране на съдържанието

en: Find as good common ancestors as possible for a merge
bg: Откриване на най-подходящите общи предшественици за сливане

en: Find commits yet to be applied to upstream
bg: Откриване на подавания, които още не са подадени към отдалеченото хранилище

en: Find redundant pack files
bg: Намиране на повтарящи се пакетни файлове

en: Find symbolic names for given revs
bg: Откриване на имената дадени на версия

en: Finding and deleting unreferenced packfiles
bg: Търсене и изтриване на несвързаните пакетни файлове

en: Finding commits for commit graph among packed objects
bg: Откриване на подаванията в гра̀фа измежду пакетираните обекти

en: Finding commits for commit graph in %llu pack | Finding commits for commit graph in %<PRIuMAX> packs
bg[0]: Откриване на подаванията в гра̀фа в %llu пакетен файл
bg[1]: Откриване на подаванията в гра̀фа в %llu пакетни файла

en: Finding commits for commit graph in %lu pack | Finding commits for commit graph in %<PRIuMAX> packs
bg[0]: Откриване на подаванията в гра̀фа в %lu пакетен файл
bg[1]: Откриване на подаванията в гра̀фа в %lu пакетни файла

en: Finding extra edges in commit graph
bg: Откриване на още ребра в гра̀фа с подаванията

en: Finished dry-run migration of refs, the result can be found at '%s'
bg: Пробната миграция на указатели завърши, резултатите са в „%s“

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
bg: Първо, указателят „HEAD“ започва да сочи към базата, върху която пребазирате…

en: Fix them up in the work tree, and then use 'git add/rm <file>'
    as appropriate to mark resolution and make a commit.
bg: Редактирайте ги в работното дърво, и тогава ползвайте „git add/rm ФАЙЛ“,
    за да отбележите коригирането им.  След това извършете подаването.

en: Forgot resolution for '%s'
bg: Запазената корекция на конфликт при „%s“ е премахната

en: Found errors in 'diff.dirstat' config variable:
    %s
bg: Грешки в настройката „diff.dirstat“:
    %s

en: Frequently asked questions about using Git
bg: Често задавани въпроси за употребата на Git

en: From %.*s
bg: От %.*s

en: GIT_INDEX_VERSION set, but the value is invalid.
    Using version %i
bg: Зададена е неправилна стойност на променливата на средата „GIT_INDEX_VERSION“.
    Ще се ползва версия %i

en: GPG sign commit
bg: подписване на подаването с GPG

en: GPG sign the push
bg: подписване на изтласкването с GPG

en: GPG-sign commits
bg: подписване на подаванията с GPG

en: General options
bg: Общи опции

en: Generally this means that you provided a wildcard refspec which had no
    matches on the remote end.
bg: Най вероятно сте подали шаблон за указатели, който не е напаснал с нищо в отдалеченото хранилище.

en: Generate a zip archive of diagnostic information
bg: Създаване на архив във формат zip с диагностична информация

en: Generates a summary of pending changes
bg: Обобщение на предстоящите промѐни

en: Generating patches
bg: Създаване на кръпки

en: Generic options
bg: Общи настройки

en: Get and set repository or global options
bg: Извеждане и задаване на глобални настройки или настройки на определено хранилище

en: GetOverlappedResult failed on '%s' [GLE %ld]
bg: неуспешно изпълнение на „GetOverlappedResult“ върху „%s“ [последна грешка в нишката: GLE=%ld]

en: Git HTTP-based protocols
bg: Протоколи на Git на основа на HTTP

en: Git Repository Layout
bg: Устройство на хранилището на Git

en: Git Wire Protocol, Version 2
bg: Мрежов протокол на Git, версия 2

en: Git command-line interface and conventions
bg: Команден ред и конвенции на Git

en: Git commit-graph format
bg: Формат на гра̀фа с подаванията

en: Git cryptographic signature formats
bg: Формати на криптографските подписи

en: Git data exporter
bg: Разглеждане на данните от Git

en: Git for CVS users
bg: Git за потребители на CVS

en: Git index format
bg: Формат на индекса

en: Git links cannot be specified 'inline': %s
bg: връзките на Git не може да се указват вътре („inline“): %s

en: Git namespaces
bg: Пространства от имена на Git

en: Git normally never creates a ref that ends with 40 hex characters
    because it will be ignored when you just specify 40-hex. These refs
    may be created by mistake. For example,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    where "$br" is somehow empty and a 40-hex ref is created. Please
    examine these refs and maybe delete them. Turn this message off by
    running "git config set advice.objectNameWarning false"
bg: При нормална работа Git никога не създава указатели, които завършват
    с 40 шестнадесетични знака, защото стандартно те ще бъдат прескачани.
    Възможно е такива указатели да са създадени случайно.  Например:
    
        git switch -c $br $(git rev-parse …)
    
    където стойността на променливата на средата „$br“ е празна, при което
    се създава подобен указател.  Прегледайте тези указатели и ги изтрийте.
    За да изключите това съобщение, изпълнете:
    
        config set advice.objectNameWarning false

en: Git pack format
bg: Формат на пакетите

en: Git web interface (web frontend to Git repositories)
bg: Уеб интерфейс на Git

en: Git's i18n setup code for shell scripts
bg: Настройки на Git за интернационализация на скриптовете на обвивката

en: Give an object a human readable name based on an available ref
bg: Задаване на четимо от хора име на обект въз основа на наличен указател

en: Graphical alternative to git-commit
bg: Графична алтернатива на „git-commit“

en: HEAD %s is not a commit!
bg: указателят „HEAD“ „%s“ сочи към нещо, което не е подаване!

en: HEAD (%s) points outside of refs/heads/
bg: „HEAD“ (%s) сочи извън директорията „refs/heads/“

en: HEAD (no branch)
bg: HEAD (извън клон)

en: HEAD detached at
bg: Указателят „HEAD“ не е свързан и е при

en: HEAD detached from
bg: Указателят „HEAD“ не е свързан и е отделѐн от

en: HEAD does not point to a branch
bg: Указателят „HEAD“ не сочи към клон

en: HEAD is now at
bg: Указателят „HEAD“ в момента сочи към

en: HEAD is now at %s
bg: Указателят „HEAD“ сочи към „%s“

en: HEAD is up to date, rebase forced.
bg: Указателят „HEAD“ е напълно актуален — принудително пребазиране

en: HEAD is up to date.
bg: Указателят „HEAD“ е напълно актуален.

en: HEAD not found below refs/heads!
bg: В директорията „refs/heads“ липсва файл „HEAD“

en: HEAD of working tree %s is not updated
bg: Указателят „HEAD“ на работното дърво „%s“ не е обновен

en: HEAD points to an invalid (or orphaned) reference.
    HEAD path: '%s'
    HEAD contents: '%s'
bg: HEAD сочи към неправилен или неродѐн указател.
    HEAD path: „%s“
    HEAD contents: „%s“

en: Helper programs to interact with remote repositories
bg: Помощни програми за работа с отдалечените хранилища

en: Helper to store credentials on disk
bg: Помощна програма за запазване на идентификацията на потребител на диска

en: Helper to temporarily store passwords in memory
bg: Помощна програма за временно запазване на пароли в паметта

en: Hooks used by Git
bg: Куки на Git

en: How packs are transferred over-the-wire
bg: Как пакетите се пренасят по мрежата

en: Huh (%s)?
bg: Неуспешен анализ — „%s“.

en: Huh (%s)?
bg: Неправилен избор (%s).

en: Hunk #%d applied cleanly.
bg: %d-то парче бе успешно приложено.

en: Hunk #%d succeeded at %d (offset %d line). | Hunk #%d succeeded at %d (offset %d lines).
bg[0]: %d-то парче код бе успешно приложено на ред %d (отместване от %d ред).
bg[1]: %d-то парче код бе успешно приложено на ред %d (отместване от %d реда).

en: If it does not apply cleanly, you will be given an opportunity to
    edit again.  If all lines of the hunk are removed, then the edit is
    aborted and the hunk is left unchanged.
bg: Ако е невъзможно чисто прилагане на кода, ще може пак да редактирате.  Ако
    изтриете всички редове от парчето код, то ще се остави непроменено, а
    редактирането — отказано.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for applying.
bg: Ако кръпката може да се приложи чисто, редактираното парче незабавно ще се набележи за прилагане.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for discarding.
bg: Ако кръпката може да се приложи чисто, редактираното парче незабавно ще се набележи за зануляване.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for staging.
bg: Ако кръпката може да се приложи чисто, редактираното парче незабавно ще се добави към индекса.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for stashing.
bg: Ако кръпката може да се приложи чисто, редактираното парче незабавно ще се скатае.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for unstaging.
bg: Ако кръпката може да се приложи чисто, редактираното парче незабавно ще се извади от индекса.

en: If you are sure you want to delete it, run 'git branch -D %s'
bg: Ако сте сигурни, че искате да го изтриете, изпълнете:
    
        git branch -D %s

en: If you intend to update such entries, try one of the following:
    * Use the --sparse option.
    * Disable or modify the sparsity rules.
bg: Ако искате да ги обновите, пробвайте едно от следните:
      ⁃ ползвайте опцията „--sparse“
      ⁃ изключете или променете правилата за частичност.

en: If you meant to check out a remote tracking branch on, e.g. 'origin',
    you can do so by fully qualifying the name with the --track option:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    If you'd like to always have checkouts of an ambiguous <name> prefer
    one remote, e.g. the 'origin' remote, consider setting
    checkout.defaultRemote=origin in your config.
bg: Ако искате да изтеглите клона от конкретно хранилище, напр. „origin“,
    изрично го укажете към опцията „--track“:
    
        git checkout --track origin/ИМЕ_НА_КЛОН
    
    Ако искате винаги да се предпочита конкретно хранилище при нееднозначно
    ИМЕ_НА_КЛОН, напр. „origin“, задайте следната настройка в конфигурационния
    файл:
    
        checkout.defaultRemote=origin

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan %s
bg: За да създадете работно дърво за това хранилище
    с нов неродѐн клон — който няма дори и начално подаване,
    ползвайте опцията „--orphan“:
    
        git worktree add --orphan %s

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s
bg: За да създадете работно дърво за това хранилище
    с нов неродѐн клон — който няма дори и начално подаване,
    ползвайте опцията „--orphan“:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s

en: If you prefer to skip this patch, run "%s --skip" instead.
bg: Ако предпочитате да прескочите тази кръпка, изпълнете:
    
        %s --skip

en: If you still use this command, here's what you can do:
    
    - read https://git-scm.com/docs/BreakingChanges.html
    - check if anyone has discussed this on the mailing
      list and if they came up with something that can
      help you: https://lore.kernel.org/git/?q=%s
    - send an email to <git@vger.kernel.org> to let us
      know that you still use this command and were unable
      to determine a suitable replacement
bg: Ако все още ползвате командата, ето какво може да направите:
    
    ⁃ прочетете https://git-scm.com/docs/BreakingChanges.html ;
    ⁃ проверете дали е имало дискусия за това в пощенския списък на проекта
      и дали е намерено решение: https://lore.kernel.org/git/?q=%s ;
    ⁃ пратете е-писмо на <git@vger.kernel.org>, за да ни известите, че все
      още ползвате командата и не сте намерили подходящ заместител.

en: If you want to detach HEAD at the commit, try again with the --detach option.
bg: Ако искате да откъснете указателя „HEAD“ при подаването, ползвайте отново, като добавите опции „--detach“.

en: If you want to keep it by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
    
     | If you want to keep them by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
bg[0]: Ако все пак искате да запазите тази промяна чрез създаване на клон,
    сега е най-подходящият за това чрез командата:
    
        git branch ИМЕ_НА_НОВИЯ_КЛОН %s
bg[1]: Ако все пак искате да запазите тези промѐни чрез създаване на клон,
    сега е най-подходящият за това чрез командата:
    
        git branch ИМЕ_НА_НОВИЯ_КЛОН %s

en: If you want to reuse this local git directory instead of cloning again from
      %s
    use the '--force' option. If the local git directory is not the correct repo
    or you are unsure what this means choose another name with the '--name' option.
bg: Ако искате да преизползвате тази локална директория на git, вместо да
    клонирате отново:
        %s
    използвайте опцията „--force“.  Ако локалната директория на git не е
    правилното хранилище или ако не знаете какво означава това, използвайте
    друго име като аргумент към опцията „--name“.

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
bg: Ако искате да зададете информация за следен клон, може да направите това с командата:

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branch> %s
bg: Ако искате да зададете информация за следен клон, може да направите това с командата:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/КЛОН %s

en: Ignored files
bg: Игнорирани файлове

en: Import a GNU Arch repository into Git
bg: Внасяне на хранилище на GNU Arch в Git

en: Import from and submit to Perforce repositories
bg: Внасяне и подаване към хранилища на Perforce

en: Incremental repacks are incompatible with bitmap indexes.  Use
    --no-write-bitmap-index or disable the pack.writeBitmaps configuration.
bg: Постепенното препакетиране е несъвместимо с индекси на база битови маски.
    Ползвайте опцията „--no-write-bitmap-index“ или изключете настройката
    „pack.writeBitmaps“.

en: Index was not unstashed.
bg: Индексът не е изваден от скатаното.

en: Indexing objects
bg: Индексиране на обекти

en: Inflated size
bg: Декомпресиран размер

en: Initial commit
bg: Първоначално подаване

en: Initialize, update or inspect submodules
bg: Инициализиране, обновяване или разглеждане на подмодули

en: Initialized empty Git repository in %s%s
bg: Инициализиране на празно хранилище на Git в „%s%s“

en: Initialized empty shared Git repository in %s%s
bg: Инициализиране на празно, споделено хранилище на Git в „%s%s“

en: Input ignore patterns>>
bg: Шаблони за игнорирани елементи≫

en: Instantly browse your working repository in gitweb
bg: Незабавно разглеждане на работното ви хранилище чрез „gitweb“

en: Integer value expected refname:lstrip=%s
bg: очаква се цяло число за „refname:lstrip=%s“

en: Integer value expected refname:rstrip=%s
bg: очаква се цяло число за „refname:rstrip=%s“

en: Interacting with Others
bg: Съвместна работа с други хора

en: Interdiff against v%d:
bg: Разлика в разликите спрямо v%d:

en: Interdiff:
bg: Разлика в разликите:

en: Invalid %s: '%s'
bg: Неправилен %s: „%s“

en: Invalid back reference
bg: Неправилна препратка към съвпадение

en: Invalid character class name
bg: Неправилно име на клас знаци

en: Invalid cleanup mode %s
bg: Несъществуващ режим на изчистване „%s“

en: Invalid collation character
bg: Неправилен знак за подредба

en: Invalid command: you're currently in a %s/%s bisect
bg: Неправилна команда: в момента се изпълнява двоично търсене по %s/%s.

en: Invalid content of \{\}
bg: Неправилно съдържание в „\{\}“

en: Invalid ignored mode '%s'
bg: Неправилен режим за игнорираните файлове: „%s“

en: Invalid number: '%s'
bg: Неправилен номер: „%s“

en: Invalid old URL pattern: %s
bg: Неправилен (стар) формат за адрес: %s

en: Invalid path: %s
bg: Неправилен път: „%s“

en: Invalid pathspec magic '%.*s' in '%s'
bg: Неправилна стойност за опцията за магически пътища „%.*s“ в „%s“

en: Invalid preceding regular expression
bg: Предхождащият регулярен израз е неправилен

en: Invalid range end
bg: Неправилен край на диапазон

en: Invalid regular expression
bg: Неправилен регулярен израз

en: Invalid untracked files mode '%s'
bg: Неправилен режим за неследените файлове: „%s“

en: Invalid update mode '%s' configured for submodule path '%s'
bg: Настроен е неправилен режим на обновяване „%s“ за пътя към подмодул „%s“

en: It looks like 'git am' is in progress. Cannot rebase.
bg: Изглежда, че сега се прилагат кръпки чрез командата „git am“.  Не може да пребазирате в момента.

en: It seems that there is already a %s directory, and
    I wonder if you are in the middle of another rebase.  If that is the
    case, please try
    	%s
    If that is not the case, please
    	%s
    and run me again.  I am stopping in case you still have something
    valuable there.
bg: Директорията „%s“ вече съществува.  Възможно ли е да сте
    в процес на друго пребазиране? Ако това е така, изпълнете:
        %s
    Ако не сте в процес на друго пребазиране, изпълнете:
        %s
    и отново започнете пребазирането.  Текущото пребазиране се преустановява, за
    да не загубите случайно промѐни.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files,
    but the results were cached, and subsequent runs may be faster.
bg: Изброяването на неследените файлове отне %.2f секунди, но
    резултатите са запомнени и може да забързат последващите изброявания.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files.
bg: Изброяването на неследените файлове отне %.2f секунди.

en: It took %.2f seconds to refresh the index after reset.  You can use
    '--no-refresh' to avoid this.
bg: Обновяването на индекса след зануляване отне %.2f сек.
    За да избегнете това, ползвайте „--no-refresh“.

en: Join two or more development histories together
bg: Сливане на две или повече поредици/истории от промѐни

en: LF would be replaced by CRLF in %s
bg: всеки знак „LF“ ще бъдe заменен с последователността от знаци „CRLF“ в „%s“.

en: Last command done (%llu command done): | Last commands done (%<PRIuMAX> commands done):
bg[0]: Последно изпълнена команда (изпълнена е общо %llu команда):
bg[1]: Последно изпълнени команди (изпълнени са общо %llu команди):

en: Last command done (%lu command done): | Last commands done (%<PRIuMAX> commands done):
bg[0]: Последно изпълнена команда (изпълнена е общо %lu команда):
bg[1]: Последно изпълнени команди (изпълнени са общо %lu команди):

en: Limiting comparison with pathspecs is only supported if both paths are directories.
bg: Ограничаването на сравнението чрез шаблони за пътища се поддържа, само когато и двата пътя са директории.

en: Lines beginning in "GIT:" will be removed.
    Consider including an overall diffstat or table of contents
    for the patch you are writing.
    
    Clear the body content if you don't wish to send a summary.
bg: Редовете започващи с „GIT:“ ще бъдат прескачани.
    Добре е да включите статистика на разликите или някаква таблица на съдържанието
    на подготвяната кръпка.
    
    Изтрийте всичко, ако не искате да изпратите обобщаващо писмо.

en: Lines starting with '%s' will be ignored, and an empty message aborts
    the commit.
bg: Редовете, които започват с „%s“, ще бъдат пропуснати, а празно
    съобщение преустановява подаването.

en: List references in a local repository
bg: Извеждане на указателите в локално хранилище

en: List references in a remote repository
bg: Извеждане на указателите в отдалечено хранилище

en: List the contents of a tree object
bg: Извеждане на съдържанието на обект-дърво

en: List, create, or delete branches
bg: Извеждане, създаване, изтриване на клони

en: Lists commit objects in reverse chronological order
bg: Извеждане на подаванията в обратна хронологическа подредба

en: Loading known commits in commit graph
bg: Зареждане на познатите подавания в гра̀фа с подаванията

en: Lockfile created but not reported: %s
bg: Заключващият файл е създаден, но не е докладван: „%s“

en: Looking for referenced packfiles
bg: Търсене на указаните пакетни файлове

en: Looking up %s ...
bg: Търсене на „%s“…

en: Low-level Commands / Internal Helpers
bg: Команди от ниско ниво / Допълнителни инструменти

en: Low-level Commands / Interrogators
bg: Команди от ниско ниво / Запитващи

en: Low-level Commands / Manipulators
bg: Команди от ниско ниво / Променящи

en: Low-level Commands / Syncing Repositories
bg: Команди от ниско ниво / Синхронизация на хранилища

en: Low-level access to refs
bg: Достъп от ниско ниво до указателите

en: MIDX does not contain the BTMP chunk
bg: липсва откъс за побитова маска във файла за индекса за множество пакети

en: Main Porcelain Commands
bg: Основни команди от потребителско ниво

en: Malformed input line: '%s'.
bg: Даденият входен ред е с неправилен формат: „%s“.

en: Malformed search regexp %s: %s
bg: Сгрешен регулярен израз „%s“: %s

en: Manage multiple working trees
bg: Управление на множество работни дървета

en: Manage reflog information
bg: Управление на информацията в журнала на указателите

en: Manage set of tracked repositories
bg: Управление на набор от следени хранилища

en: Manual hunk edit mode -- see bottom for a quick guide.
bg: Ръчно редактиране на парчета код — отдолу има подсказка.

en: Map author/committer names and/or E-Mail addresses
bg: Съответствия на имена на автор/подаващ и/или адреси на е-поща

en: Marked %d islands, done.
bg: Отбелязани са %d групи, работата приключи.

en: Marking %s as complete
bg: Отбелязване на „%s“ като пълно

en: Marking reachable objects...
bg: Отбелязване на достижимите обекти…

en: Maybe you want to use 'update --init'?
bg: Вероятно искахте да използвате „update --init“?

en: Maybe you wanted to say 'git add .'?
bg: Вероятно искахте да използвате „git add .“?

en: Memory exhausted
bg: Паметта свърши

en: Merge options
bg: Опции при сливане

en: Merge with strategy %s failed.
bg: Неуспешно сливане със стратегия „%s“.

en: Merging
bg: Сливане

en: Merging %s with %s
bg: Сливане на „%s“ с „%s“

en: Merging %s with %s
bg: Сливане на „%s“ с „%s“

en: Merging commit-graph
bg: Сливане на гра̀фа с подаванията

en: Merging is not possible because you have unmerged files.
bg: Сливането е блокирано от неслети файлове.

en: Message-ID to be used as In-Reply-To for the first email (if any)?
bg: Идентификатор на съобщение „Message-ID“, което да се използва за обявяването на отговор „In-Reply-To“ (незадължително поле)

en: Messaging
bg: Опции при изпращане

en: Migrating git directory of '%s%s' from
    '%s' to
    '%s'
bg: Мигриране на директорията на git — „%s%s“ от:
    „%s“ към
    „%s“

en: Minimum number of objects to request at a time
bg: Минимален БРОЙ обекти заявявани наведнъж

en: Missing ')' at the end of pathspec magic in '%s'
bg: Знакът „)“ липсва в опцията за магически пътища в „%s“

en: Mounting one repository inside another
bg: Монтиране на едно хранилище в друго

en: Move objects and refs by archive
bg: Местене на обекти и указатели по архиви

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
bg: Преместване или преименуване на файл, директория или символна връзка

en: Multiple remote HEAD branches. Please choose one explicitly with:
bg: Множество клони с върхове.  Изберете изрично някой от тях чрез командата:

en: NUL in %s: %s
bg: NUL в %s: %s

en: Need a repository to create a bundle.
bg: За създаването на пратка е необходимо хранилище.

en: Need a repository to unbundle.
bg: За приемането на пратка е необходимо хранилище.

en: Need to specify how to reconcile divergent branches.
bg: Трябва да укажете как да се решават разликите при раздалечаване на клоните.

en: Needed a single revision
bg: Изисква точно една версия

en: Negative patterns are ignored in git attributes
    Use '\!' for literal leading exclamation.
bg: Отрицателните шаблони се игнорират в атрибутите на git.
    Ако ви трябва начална удивителна, ползвайте „\!“.

en: Next command to do (%llu remaining command): | Next commands to do (%<PRIuMAX> remaining commands):
bg[0]: Следваща команда за изпълнение (остава още %llu команда):
bg[1]: Следващи команди за изпълнение (остават още %llu команди):

en: Next command to do (%lu remaining command): | Next commands to do (%<PRIuMAX> remaining commands):
bg[0]: Следваща команда за изпълнение (остава още %lu команда):
bg[1]: Следващи команди за изпълнение (остават още %lu команди):

en: No annotated tags can describe '%s'.
    However, there were unannotated tags: try --tags.
bg: Никой анотиран етикет не описва „%s“.
    Съществуват и неанотирани етикети.  Пробвайте с опцията „--tags“.

en: No branch name specified
bg: Не е указано име на клон

en: No changes
bg: Няма промѐни

en: No changes - did you forget to use 'git add'?
    If there is nothing left to stage, chances are that something else
    already introduced the same changes; you might want to skip this patch.
bg: Без промѐни — възможно е да не сте изпълнили „git add“.
    Ако няма друга промяна за включване в индекса, най-вероятно някоя друга
    кръпка е довела до същите промѐни и в такъв случай просто пропуснете тази.

en: No changes - recorded it as an empty commit.
bg: Няма промѐни — създаване на празно подаване.

en: No changes -- Patch already applied.
bg: Без промѐни — кръпката вече е приложена.

en: No changes selected
bg: Не са избрани никакви промѐни

en: No changes.
bg: Няма промѐни.

en: No changes.
bg: Няма промѐни.

en: No commands done.
bg: Не са изпълнени команди.

en: No commands remaining.
bg: Не остават повече команди.

en: No commit specified and merge.defaultToUpstream not set.
bg: Не е указано подаване и настройката „merge.defaultToUpstream“ не е зададена.

en: No commits yet
bg: Все още липсват подавания

en: No commits yet on
bg: Все още липсват подавания в

en: No configured push destination.
    Either specify the URL from the command-line or configure a remote repository using
    
        git remote add <name> <url>
    
    and then push using the remote name
    
        git push <name>
bg: Не е указано хранилище, към което да се изтласква.
    Или укажете адреса на командния ред, или настройте отдалечено хранилище с командата:
    
        git remote add ИМЕ АДРЕС
    
    и след това изтласкайте, като укажете името на отдалеченото хранилище:
    
        git push ИМЕ

en: No current branch.
bg: Няма текущ клон.

en: No default upstream defined for the current branch.
bg: Текущият клон не следи никой клон.

en: No directory name could be guessed.
    Please specify a directory on the command line
bg: Името на директорията не може да се отгатне.
    Задайте директорията изрично на командния ред

en: No exact match on refs or tags, searching to describe
bg: Никоя версия и етикет не напасват точно.  Търси се по описание

en: No hunk matches the given pattern
bg: Никое парче не напасва на регулярния израз

en: No local changes to save
bg: Няма никакви локални промѐни за скатаване

en: No local or remote refs exist despite at least one remote
    present, stopping; use 'add -f' to override or fetch a remote first
bg: Не съществуват никакви локални или отдалечени указатели, въпреки че има
    поне едно следено хранилище. Работата спира.
    Ползвайте комбинацията „add -f“ за принудително действие или първо доставете
    обектите от отдалеченото хранилище

en: No match
bg: Няма съвпадения

en: No merge message -- not updating HEAD
bg: Липсва съобщение при подаване — указателят „HEAD“ няма да се обнови

en: No merge strategy handled the merge.
bg: Никоя стратегия за сливане не може да извърши сливането.

en: No more files to clean, exiting.
bg: Файловете за изчистване свършиха.  Изход от програмата.

en: No names found, cannot describe anything.
bg: Не са открити имена — нищо не може да се опише.

en: No other hunk
bg: Няма друго парче

en: No other hunks to goto
bg: Няма други парчета

en: No other hunks to search
bg: Няма други парчета за търсене

en: No other undecided hunk
bg: Няма друго парче без решение

en: No paths with --include/--only does not make sense.
bg: опциите „--include“ и „--only“ изискват аргументи.

en: No pathspec was given. Which files should I remove?
bg: Не са зададени шаблони за пътища.  Кои файлове да се изтрият?

en: No possible source branch, inferring '--orphan'
bg: Липсва клон-източник, затова се приема „--orphan“

en: No previous regular expression
bg: Няма предхождащ регулярен израз

en: No refs in common and none specified; doing nothing.
    Perhaps you should specify a branch.
bg: Няма общи указатели, не са указани никакви указатели —
    нищо няма да се направи.  Пробвайте да укажете клон.

en: No remote for the current branch.
bg: Текущият клон не следи никой.

en: No remote-tracking branch for %s from %s
bg: Никой клон не следи клона „%s“ от хранилището „%s“

en: No staged changes
bg: Няма промѐни в индекса

en: No stash entries found.
bg: Не е открито нищо скатано.

en: No subject line in %s?
bg: В „%s“ липсва тема

en: No such URL found: %s
bg: Такъв адрес не е открит: %s

en: No such path '%s' in the diff
bg: Няма път на име „%s“ в разликата

en: No such ref: %s
bg: Такъв указател няма: %s

en: No such remote '%s'
bg: Няма отдалечено хранилище на име „%s“

en: No such remote: '%s'
bg: Няма отдалечено хранилище на име „%s“

en: No tags can describe '%s'.
    Try --always, or create some tags.
bg: Никой етикет не описва „%s“.
    Пробвайте с опцията „--always“ или създайте етикети.

en: No testable commit found.
    Maybe you started with bad path arguments?
bg: Липсва подходящо за тестване подаване.
    Проверете параметрите за пътищата.

en: No untracked files.
bg: Няма неследени файлове.

en: No url found for submodule path '%s' in .gitmodules
bg: Във файла „.gitmodules“ не е открит адрес за пътя към подмодул „%s“

en: No valid patches in input (allow with "--allow-empty")
bg: На входа няма непразни кръпки (те се приемат при опция „--allow-empty“)

en: Non-fast-forward commit does not make sense into an empty head
bg: Понеже върхът е без история, сливания, които не са превъртания, са невъзможни

en: Nope.
bg: Неуспешно сливане.

en: Not a git repository
bg: Не е хранилище на Git

en: Not a git repository. Use --no-index to compare two paths outside a working tree
bg: Не е хранилище на git.  Ползвайте опцията „--no-index“, за да сравните пътища извън работно дърво

en: Not a regular file: %s
bg: „%s“ не е обикновен файл

en: Not a valid commit name %s
bg: Неправилно име на подаване „%s“

en: Not a valid object name %s
bg: Неправилно име на обект „%s“

en: Not a valid ref: %s
bg: Неправилен указател: %s

en: Not all child objects of %s are reachable
bg: Някои обекти, наследници на „%s“, не може да бъдат достигнати

en: Not committing merge; use 'git commit' to complete the merge.
bg: Сливането няма да се подаде.  За завършването му и подаването му използвайте командата „git commit“.

en: Not currently on any branch.
bg: Извън всички клони.

en: Not handling anything other than two heads merge.
bg: Поддържа се само сливане на точно две истории.

en: Not possible to fast-forward, aborting.
bg: Не може да се извърши превъртане, преустановяване на действието.

en: Not updating non-default fetch refspec
    	%s
    	Please update the configuration manually if necessary.
bg: Нестандартните указатели за доставяне няма да бъдат обновени
        %s
      Променете настройките ръчно, ако е необходимо.

en: Note: A branch outside the refs/remotes/ hierarchy was not removed;
    to delete it, use: | Note: Some branches outside the refs/remotes/ hierarchy were not removed;
    to delete them, use:
bg[0]: Бележка: Клон извън йерархията „refs/remotes/“ не бе изтрит.
    Изтрийте го чрез командата:
bg[1]: Бележка: Няколко клона извън йерархията „refs/remotes/“ не бяха изтрити.
    Изтрийте ги чрез командата:

en: Note: Fast-forwarding submodule %s to %s
bg: Бележка: Превъртане на подмодула „%s“ към „%s“

en: Note: switching to '%s'.
    
    You are in 'detached HEAD' state. You can look around, make experimental
    changes and commit them, and you can discard any commits you make in this
    state without impacting any branches by switching back to a branch.
    
    If you want to create a new branch to retain commits you create, you may
    do so (now or later) by using -c with the switch command. Example:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Or undo this operation with:
    
      git switch -
    
    Turn off this advice by setting config variable advice.detachedHead to false
bg: Бележка: преминаване към „%s“.
    
    Указателят „HEAD“ не е свързан.  Може да разглеждате, да правите произволни
    промѐни и да ги подавате.  Ако изтеглите нещо друго, всички промѐни ще се
    забравят и никой клон няма да се промѐни.
    
    Ако искате да създадете нов клон, за да запазите подаванията си, може да
    направите това като зададете име на клон към опцията „-c“ на командата
    „switch“.  Например:
    
        git switch -c ИМЕ_НА_НОВ_КЛОН
    
    Може да отмените това действие с командата:
    
        git switch -
    
    Може да спрете това съобщение със задаване на настройката „advice.detachedHead“
    да е „false“ (лъжа̀).

en: Nothing new to pack.
bg: Нищо ново за пакетиране

en: Nothing specified, nothing added.
bg: Нищо не е зададено и нищо не е добавено.

en: Nothing was applied.
bg: Нищо не е приложено.

en: OK. Log says:
bg: Успех.  От журнала:

en: Object %s has no note
bg: Няма бележки за обекта „%s“

en: Objects must be of the same type.
    '%s' points to a replaced object of type '%s'
    while '%s' points to a replacement object of type '%s'.
bg: Обектите трябва да са еднакъв вид.
    „%s“ сочи към заменен обект „%s“,
    а „%s“ сочи към заместващ обект от вид „%s“.

en: On branch
bg: На клон

en: Only binary files changed.
bg: Променени са само двоични файлове.

en: Only binary files changed.
bg: Само двоични файлове са променени.

en: Only one 'attr:' specification is allowed.
bg: Позволено е само едно указване на „attr:“.

en: Only one StGIT patch series can be applied at once
bg: Само една поредица от кръпки от „StGIT“ може да се приложи в даден момент

en: Only one letter is expected, got '%s'
bg: Очаква се само един знак, а не „%s“

en: Options related to fetching
bg: Опции при доставяне

en: Options related to merging
bg: Опции при сливане

en: Other
bg: Други

en: Other diff options
bg: Други опции за разлики

en: Others
bg: Други

en: Otherwise, please use 'git cherry-pick --skip'
bg: В противен случай използвайте командата:
    
        git cherry-pick --skip

en: Otherwise, please use 'git rebase --skip'
bg: В противен случай използвайте командата:
    
        git rebase --skip

en: Outlook reassigned Message-ID to: %s
bg: Outlook променѝ „Message-ID“ да е: %s

en: Output information on each ref
bg: Извеждане на информацията за всеки указател

en: Overwriting existing notes for object %s
bg: Презаписване на съществуващите бележки за обекта „%s“

en: Pack heads and tags for efficient repository access
bg: Пакетиране на върховете и етикетите за бърз достъп до хранилище

en: Pack unpacked objects in a repository
bg: Пакетиране на непакетираните обекти в хранилище

en: Patch failed at %s %.*s
bg: Неуспешно прилагане на кръпка при %s %.*s“

en: Patch format detection failed.
bg: Форматът на кръпката не може да се определи.

en: Patch is empty.
bg: Кръпката е празна.

en: Patch sent with format=flowed; space at the end of lines might be lost.
bg: Кръпката е пратена с форматиране „format=flowed“.  Празните знаци в края на редовете може да се загубят.

en: Patch update
bg: Обновяване на кръпка

en: Path updated: %s added in %s inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
bg: Обновен път: „%s“ е добавен в „%s“ в директория, която е преименувана в „%s“.  Обектът се мести в „%s“.

en: Path updated: %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
bg: Обновен път: „%s“ е преименуван на „%s“ в „%s“ в директория, която е преименувана в „%s“.  Обектът се мести в „%s“.

en: Path-based delta compression using up to %d thread | Path-based delta compression using up to %d threads
bg[0]: Делта компресията на база път ще използва до %d нишка
bg[1]: Делта компресията на база път ще използва до %d нишки

en: Pathspec '%s' is in submodule '%.*s'
bg: Пътят „%s“ е в подмодула „%.*s“

en: Perform merge without touching index or working tree
bg: Извършване на сливането без промѐни по индекса или работното време

en: Performing inexact rename detection
bg: Търсене на преименувания на обекти съчетани с промѐни

en: Performing three-way merge...
bg: Тройно сливане…

en: Pick out and massage parameters
bg: Избор и промяна на параметри

en: Please call `--bisect-state` with at least one argument
bg: опцията „--bisect-state“ изисква поне един аргумент

en: Please commit or stash them.
bg: Промѐните трябва или да се подадат, или да се скатаят.

en: Please edit the description for the branch
      %s
    Lines starting with '%s' will be stripped.
bg: Въведете описание на клона.
        %s
    Редовете, които започват с „%s“, ще бъдат пропуснати.

en: Please enter a commit message to explain why this merge is necessary,
    especially if it merges an updated upstream into a topic branch.
bg: В съобщението при подаване добавете информация за причината за
    сливането, особено ако сливате обновен отдалечен клон в тематичен клон.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored, and an empty message aborts the commit.
bg: Въведете съобщението за подаване на промѐните.  Редовете, които започват
    с „%s“, ще бъдат пропуснати, а празно съобщение преустановява подаването.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored.
bg: Въведете съобщението за подаване на промѐните.  Редовете, които започват
    с „%s“, ще бъдат пропуснати.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
bg: Въведете съобщението за подаване на промѐните.  Редовете, които започват
    с „%s“, също ще бъдат включени — може да ги изтриете вие.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
    An empty message aborts the commit.
bg: Въведете съобщението за подаване на промѐните.  Редовете, които започват
    с „%s“, също ще бъдат включени — може да ги изтриете вие.  Празно 
    съобщение преустановява подаването.

en: Please specify which branch you want to merge with.
bg: Укажете кой клон искате да слеете.

en: Please specify which branch you want to rebase against.
bg: Укажете върху кой клон искате да пребазирате.

en: Please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
bg: За да продължите, или вкарайте промѐните по файла „.gitmodules“ в индекса,
    или ги скатайте

en: Please supply the message using either -m or -F option.
bg: Подайте съобщението с някоя от опциите „-m“ или „-F“.

en: Please, commit your changes before merging.
bg: Промѐните трябва да се подадат преди сливане.

en: Premature end of regular expression
bg: Ранен край на регулярен израз

en: Prepare patches for e-mail submission
bg: Подготвяне на кръпки за изпращане по е-поща

en: Preparing worktree (checking out '%s')
bg: Приготвяне на работното дърво (изтегляне на „%s“)

en: Preparing worktree (detached HEAD %s)
bg: Подготвяне на работно дърво (указателят „HEAD“ не свързан: %s)

en: Preparing worktree (new branch '%s')
bg: Приготвяне на работното дърво (нов клон „%s“)

en: Preparing worktree (resetting branch '%s'; was at %s)
bg: Приготвяне на работното дърво (зануляване на клона „%s“, който сочеше към „%s“)

en: Previous HEAD position was
bg: Преди това „HEAD“ сочеше към

en: Print lines matching a pattern
bg: Извеждане на редовете напасващи на шаблон

en: Produce a merge commit message
bg: Създаване на съобщение при подаване със сливане

en: Prompt help:
bg: Помощ:

en: Prompt help:
    1          - select a numbered item
    foo        - select item based on unique prefix
               - (empty) select nothing
bg: Подсказка:
    1          — избор на обект според реда
    ПРЕФИКС    — избор на единствен обект по този уникален префикс
               — (празно) нищо да не се избира

en: Prompt help:
    1          - select a single item
    3-5        - select a range of items
    2-3,6-9    - select multiple ranges
    foo        - select item based on unique prefix
    -...       - unselect specified items
    *          - choose all items
               - (empty) finish selecting
bg: Подсказка:
    1          — избор на един обект
    3-5        — диапазон за избор на обекти
    2-3,6-9    — множество диапазони за избор на обекти
    ПРЕФИКС    — избор на единствен обект по този уникален префикс
    -…         — отмяна на избора на обекти
    *          — избиране на всички обекти
               — (празно) завършване на избирането

en: Propagating island marks
bg: Разпространяване на границите на групите

en: Protocol v0 and v1 capabilities
bg: Възможности на протоколи, версия 1 и 2

en: Provide contents or details of repository objects
bg: Предоставяне на съдържанието или друга информация на обекти от хранилище

en: Providing usernames and passwords to Git
bg: Въвеждане на имена и пароли към Git

en: Prune all unreachable objects from the object database
bg: Окастряне на всички недостижими обекти в базата от данни за обектите

en: Pruning %s
bg: Окастряне на „%s“

en: Pulling is not possible because you have unmerged files.
bg: Издърпването е блокирано от неслети файлове.

en: Push objects over Git protocol to another repository
bg: Изтласкване на обекти по протокола на Git към друго хранилище

en: Push objects over HTTP/DAV to another repository
bg: Изтласкване на обекти по HTTP/DAV към друго хранилище

en: Pushing submodule '%s'
bg: Изтласкване на подмодула „%s“

en: Pushing to %s
bg: Изтласкване към „%s“

en: RPC failed; %s
bg: Неуспешно отдалечено извикване.  %s

en: Range-diff against v%d:
bg: Диапазонна разлика спрямо v%d:

en: Range-diff:
bg: Диапазонна разлика:

en: Reachable objects
bg: Достижими обекти

en: Reactivating local git directory for submodule '%s'
bg: Активиране на локалното хранилище за подмодула „%s“ наново.

en: Read, modify and delete symbolic refs
bg: Извеждане, промяна и изтриване на символни указатели

en: ReadDirectoryChangedW failed on '%s' [GLE %ld]
bg: неуспешно изпълнение на „ReadDirectoryChangedW“ върху „%s“ [последна грешка в нишката: GLE=%ld]

en: Reads tree information into the index
bg: Изчитане на информация за обект-дърво в индекса

en: Reapply commits on top of another base tip
bg: Прилагане на подаванията върху друг връх

en: Rebase %s onto %s (%d command) | Rebase %s onto %s (%d commands)
bg[0]: Пребазиране на „%s“ върху „%s“ (%d команди)
bg[1]: Пребазиране на „%s“ върху „%s“ (%d команда)

en: Rebasing (%d/%d)%s
bg: Пребазиране (%d/%d)%s

en: Rebasing is not possible because you have unmerged files.
bg: Пребазирането е блокирано от неслети файлове.

en: Receive missing objects from another repository
bg: Получаване на липсващи обекти от друго хранилище

en: Receive what is pushed into the repository
bg: Получаване на изтласканото в хранилището

en: Receiving objects
bg: Получаване на обекти

en: Record changes to the repository
bg: Подаване на промѐни в хранилището

en: Recorded preimage for '%s'
bg: Предварителният вариант на „%s“ е запазен

en: Recorded resolution for '%s'.
bg: Корекцията на конфликта при сливане на „%s“ е запазена.

en: Recreated %d merge conflict | Recreated %d merge conflicts
bg[0]: Пресъздаден е %d конфликт при сливане
bg[1]: Пресъздадени са %d конфликта при сливане

en: Recursive merging with submodules currently only supports trivial cases.
    Please manually handle the merging of each conflicted submodule.
    This can be accomplished with the following steps:
    %s - come back to superproject and run:
    
          git add %s
    
       to record the above merge or update
     - resolve any other conflicts in the superproject
     - commit the resulting index in the superproject
bg: В момента рекурсивното сливане с модули поддържа само тривиалните случаи.
    Ще трябва ръчно да разрешавате конфликтите във всеки модул, в който се появят.
    Това може да се постигне чрез следните стъпки:
    %s — върнете се към обхващащия проект и изпълнете:
    
        git add %s
    
       за да отбележите сливането или обновяването
     ⁃ решете конфликтите в обхващащия проект
     ⁃ подайте индекса в обхващащия проект

en: Reduce your working tree to a subset of tracked files
bg: Свиване на работното дърво само до част от следените файлове

en: References
bg: Указатели

en: Refresh index
bg: Обновяване на индекса

en: Refreshing index
bg: Обновяване на индекса

en: Refusing to create empty bundle.
bg: Създаването на празна пратка е невъзможно.

en: Refusing to remove current working directory
bg: Текущата работна директория няма да се изтрие

en: Refusing to remove the current working directory:
    %s
bg: Текущата работна директория няма да се изтрие:
    %s

en: Refusing to rewrite notes in %s (outside of refs/notes/)
bg: Бележките в „%s“ няма да бъдат презаписани, защото са извън „refs/notes/“.

en: Refusing to send because the patch
    	%s
    has the template subject '*** SUBJECT HERE ***'. Pass --force if you really want to send.
bg: Нищо няма да се прати, защото кръпката
        %s
    все още е с шаблонното заглавие „*** SUBJECT HERE ***“.  Ползвайте опцията
    „--force“, ако сте сигурни, че точно това искате да изпратите.

en: Register file contents in the working tree to the index
bg: Регистриране на съдържанието на файловете от работното дърво в индекса

en: Regular expression too big
bg: Регулярният израз е прекалено голям

en: Reinitialized existing Git repository in %s%s
bg: Инициализиране наново на съществуващо хранилище на Git в „%s%s“

en: Reinitialized existing shared Git repository in %s%s
bg: Инициализиране наново на съществуващо, споделено хранилище на Git в „%s%s“

en: Rejected hunk #%d.
bg: %d-то парче бе отхвърлено.

en: Relative path can only be used from the toplevel of the working tree
bg: Относителен път може да се ползва само от основната директория на работното дърво

en: Remote branch %s not found in upstream %s
bg: Отдалеченият клон „%s“ липсва в клонираното хранилище „%s“

en: Remote revision %s not found in upstream %s
bg: Отдалечената версия „%s“ липсва в клонираното хранилище „%s“

en: Remotes
bg: Отдалечени хранилища

en: Remove %s [y/N]?
bg: Да се изтрие ли „%s“? „y“ —  да, „N“ — НЕ

en: Remove extra objects that are already in pack files
bg: Изтриване на допълнителните обекти, които вече са в пакетни файлове

en: Remove files from the working tree and from the index
bg: Изтриване на файлове от работното дърво и индекса

en: Remove unnecessary whitespace
bg: Премахване на излишните знаци за интервали

en: Remove untracked files from the working tree
bg: Изтриване на неследените файлове от работното дърво

en: Removing %s
bg: Изтриване на „%s“

en: Removing %s/%s: %s
bg: Изтриване на „%s/%s“: %s

en: Removing duplicate objects
bg: Изтриване на повтарящите се обекти

en: Removing note for object %s
bg: Изтриване на бележката за обекта „%s“

en: Renaming %s to %s
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“

en: Renaming remote references
bg: Преименуване на отдалечените указатели

en: Repository lacks necessary blobs to fall back on 3-way merge.
bg: В хранилището липсват необходимите обекти-BLOB, за да се премине към тройно сливане.

en: Repository lacks these prerequisite commits:
bg: В хранилището липсват следните необходими подавания:

en: Repository structure
bg: Структура на хранилището

en: Reset branch '%s'
bg: Зануляване на клона „%s“

en: Resolve all conflicts manually, mark them as resolved with
    "git add/rm <conflicted_files>", then run "git rebase --continue".
    You can instead skip this commit: run "git rebase --skip".
    To abort and get back to the state before "git rebase", run "git rebase --abort".
bg: След коригирането на конфликтите отбележете решаването им чрез:
    „git add/rm ФАЙЛ_С_КОНФЛИКТ…“ и изпълнете „git rebase --continue“.
    Ако предпочитате да прескочите тази кръпка, изпълнете „git rebase --skip“.
    За да откажете пребазирането и да се върнете към първоначалното състояние,
    изпълнете „git rebase --abort“.

en: Resolve operation not in progress, we are not resuming.
bg: В момента не тече операция по коригиране и няма как да се продължи.

en: Resolved '%s' using previous resolution.
bg: Конфликтът при сливане на „%s“ е коригиран с преизползване на предишна корекция.

en: Resolving deltas
bg: Откриване на съответните разлики

en: Restore working tree files
bg: Възстановяване на файловете в работното дърво

en: Restrict the missing objects to the current sparse-checkout
bg: Ограничаване на липсващите обекти до текущото частично хранилище

en: Restricted login shell for Git-only SSH access
bg: Ограничена входна обвивка за достъп през SSH само до Git

en: Result:
bg: Резултат:

en: Result: OK
bg: Резултат: успех

en: Retrieve and store user credentials
bg: Получаване и запазване на идентификацията на потребител

en: Retrieve information about the repository
bg: Получаване на информация за хранилището

en: Reuse recorded resolution of conflicted merges
bg: Преизползване на вече запазено коригиране на конфликт при сливане

en: Revert
bg: Отмяна

en: Revert currently in progress.
bg: В момента тече отмяна на подаване.

en: Revert some existing commits
bg: Отменяне на съществуващи подавания

en: Reverting is not possible because you have unmerged files.
bg: Отмяната е блокирана от неслети файлове.

en: Review diff
bg: Преглед на разликата

en: Rewinding the tree to pristine...
bg: Привеждане на дървото към първоначалното…

en: Rewrite branches
bg: Презаписване на клони

en: Run '%s' instead [y/N]?
bg: Да се изпълни „%s“ вместо това [y/N]?

en: Run 'git remote set-head %s %s' to follow the change, or set
    'remote.%s.followRemoteHEAD' configuration option to a different value
    if you do not want to see this message. Specifically running
    'git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s'
    will disable the warning until the remote changes HEAD to something else.
bg: Изпълнете
    
        git remote set-head %s %s
    
    за да следвате промяната или задайте друга стойност на настройката
    „remote.%s.followRemoteHEAD, ако не искате тези съобщения.
    Изпълнението на
    
        git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s
    
    ще изключи предупреждението, докато отдалеченият указател HEAD не
    започне да сочи нещо друго.

en: Run a Git command on a list of repositories
bg: Изпълняване на команда на git за всяко хранилище от списъка

en: Run a merge for files needing merging
bg: Сливане на файловете, които се нуждаят от това

en: Run a three-way file merge
bg: Изпълнение на тройно сливане

en: Run git hooks
bg: Изпълнение на куки на git

en: Run merge conflict resolution tools to resolve merge conflicts
bg: Изпълнение на програмите за коригиране на конфликтите при сливане

en: Run tasks to optimize Git repository data
bg: Изпълнение на задачи за оптимизиране на хранилището на Git

en: SHA1 COLLISION FOUND WITH %s !
bg: СЪВПАДЕНИЕ НА СТОЙНОСТИТЕ ЗА СУМИТЕ ЗА SHA1: „%s“ НА ДВА РАЗЛИЧНИ ОБЕКТА!

en: STARTTLS failed! %s
bg: Неуспешно изпълнение на STARTTLS! %s

en: Salvage your data out of another SCM people love to hate
bg: Изнасяне на данните ви от друга система за контрол на версиите

en: Saved working directory and index state %s
bg: Състоянието на работната директория и индекса e запазено: „%s“

en: Scalar enlistments require a worktree
bg: Зачисляването на директории чрез „scalar“ изисква работно дърво

en: Scanning merged commits
bg: Търсене на подаванията със сливания

en: See "git help gc" for manual housekeeping.
bg: Погледнете ръководството за повече информация как да изпълните „git help gc“.

en: See 'git help <command>' to read about a specific subcommand
bg: За повече информация за КОМАНДА изпълнете „git help КОМАНДА“

en: See 'git help check-ref-format'
bg: Вижте:
    
        git help check-ref-format

en: See 'git help status' for information on how to improve this.
bg: Вижте в „git help status“ за начините да подобрите това.

en: See git-pull(1) for details.
bg: За повече информация погледнете ръководството „git-pull(1)“

en: Select items to delete
bg: Избиране на обекти за изтриване

en: Send a collection of patches as emails
bg: Изпращане на поредица от кръпки по е-поща

en: Send a collection of patches from stdin to an IMAP folder
bg: Изпращане на поредица от кръпки на стандартния вход към папка по IMAP

en: Send archive back to git-archive
bg: Изпращане на архива обратно към „git-archive“

en: Send objects packed back to git-fetch-pack
bg: Изпращане на пакетираните обекти обратно към „git-fetch-pack“

en: Send this email reply required
bg: Изискване на отговор към това е-писмо

en: Send this email? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):
bg: Изпращане на е-писмото? „y“ (да), „n“ (не), „e“ (редактиране), „q“ (изход), „a“ (всичко):

en: Sent %s
bg: Изпращане на „%s“

en: Server does not allow request for unadvertised object %s
bg: Сървърът не позволява заявка за необявен за наличен обект „%s“

en: Server does not support --deepen
bg: Сървърът не поддържа опцията „--deepen“

en: Server does not support --shallow-exclude
bg: Сървърът не поддържа опцията „--shallow-exclude“

en: Server does not support --shallow-since
bg: Сървърът не поддържа опцията „--shallow-since“

en: Server does not support STARTTLS! %s
bg: Сървърът не поддържа „STARTTLS“! %s

en: Server does not support shallow clients
bg: Сървърът не поддържа плитки клиенти

en: Server does not support shallow requests
bg: Сървърът не поддържа плитки заявки

en: Server does not support this repository's object format
bg: Сървърът не поддържа форма̀та на обектите на това хранилище

en: Server side implementation of Git over HTTP
bg: Сървърна реализация на Git по HTTP

en: Server supports %s
bg: Сървърът поддържа „%s“

en: Server supports filter
bg: Сървърът поддържа филтри

en: Server version is %.*s
bg: Версията на сървъра е: %.*s

en: Set `HEAD` or the index to a known state
bg: Задаване на указателя „HEAD“ или индекса към известно състояние

en: Should not be doing an octopus.
bg: Не трябва да се прави множествено сливане.

en: Show a Git logical variable
bg: Извеждане на логическа променлива на Git

en: Show branches and their commits
bg: Извеждане на клоните и подаванията в тях

en: Show canonical names and email addresses of contacts
bg: Извеждане на каноничните име и адрес на е-поща на контактите

en: Show changes between commits, commit and working tree, etc
bg: Извеждане на разликите между подаванията, версиите, работното дърво

en: Show changes using common diff tools
bg: Извеждане на промѐните чрез стандартните инструменти за това

en: Show commit logs
bg: Извеждане на журнала с подаванията

en: Show information about files in the index and the working tree
bg: Извеждане на информация за файловете в индекса и работното дърво

en: Show logs with differences each commit introduces
bg: Извеждане на журнал с разликите, въведени с всяко подаване

en: Show packed archive index
bg: Извеждане на индекса на пакетирания архив

en: Show the working tree status
bg: Извеждане на състоянието на работното дърво

en: Show various types of objects
bg: Извеждане на различните видове обекти в Git

en: Show what revision and author last modified each line of a file
bg: Извеждане на версията и автора на последната промяна на всеки от редовете на файл

en: Simple UNIX mbox splitter program
bg: Проста програма за разделяне на файлове във формат UNIX mbox

en: Simple merge did not work, trying automatic merge.
bg: Простото сливане не сработи, пробва се автоматично сливане.

en: Skipped patch '%s'.
bg: Пропусната кръпка: „%s“

en: Skipping %s with backup suffix '%s'.
bg: „%s“ се пропуска, защото е с разширение за архивен файл: „%s“.

en: Skipping repository %s
bg: Прескачане на хранилището „%s“

en: Skipping submodule '%s'
bg: Прескачане на подмодула „%s“

en: Skipping unmerged submodule %s
bg: Прескачане на неслетия подмодул „%s“

en: Skipping: %.*s
bg: Прескачане: %.*s

en: Some %s revs are not ancestors of the %s rev.
    git bisect cannot work properly in this case.
    Maybe you mistook %s and %s revs?
bg: Някои от указателите от „%s“ не са предшественици на указателя „%s“.
    Двоичното търсене с git bisect няма да работи правилно.
    Дали не сте объркали указателите „%s“ и „%s“?

en: Sorry, cannot edit this hunk
bg: Това парче не може да се редактира

en: Sorry, cannot split this hunk
bg: Това парче не може да се раздели

en: Sorry, only %d hunk available. | Sorry, only %d hunks available.
bg[0]: Има само %d парче.
bg[1]: Има само %d парчета.

en: Sorting objects by packfile
bg: Подредба на обектите по пакетни файлове

en: Specific git-branch actions:
bg: Специални действия на „git-branch“:

en: Specifies intentionally untracked files to ignore
bg: Указване на неследени файлове, които да бъдат нарочно пренебрегвани

en: Specifying revisions and ranges for Git
bg: Указване на версии и диапазони в Git

en: Split into %d hunks.
bg: Разделяне на %d парчета.

en: Squash commit -- not updating HEAD
bg: Вкарано подаване — указателят „HEAD“ няма да се обнови

en: Squash commit into empty head not supported yet
bg: Вкарване на подаване във връх без история все още не се поддържа

en: Stage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Добавяне на добавянето [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Добавяне на изтриването [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Добавяне на промяната на права̀та за достъп [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Добавяне на това парче [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Staged '%s' using previous resolution.
bg: „%s“ е добавен към индекса с преизползване на запазена корекция при сливане

en: Stash addition [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Скатаване на добавянето [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Скатаване на изтриването [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Скатаване на промяната на права̀та за достъп [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash the changes in a dirty working directory away
bg: Скатаване на неподадените промѐни в работното дърво

en: Stash this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Скатаване на това парче [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stopped at %s
bg: Бе спряно при „%s“

en: Stopped at %s...  %.*s
bg: Спиране при „%s“…  %.*s

en: Stopped at HEAD
bg: Бе спряно при „HEAD“

en: Stray %s directory found.
    Use "git am --abort" to remove it.
bg: Открита е излишна директория „%s“.
    Може да я изтриете с командата „git am --abort“.

en: Submodule '%s' (%s) registered for path '%s'
bg: Регистриран е подмодул „%s“ (%s) за пътя към подмодул „%s“

en: Submodule '%s' (%s) unregistered for path '%s'
bg: Регистрацията на подмодула „%s“ (%s) за пътя „%s“ е премахната

en: Submodule '%s' could not be updated.
bg: Подмодулът „%s“ не може да се обнови.

en: Submodule (%s) branch configured to inherit branch from superproject, but the superproject is not on any branch
bg: Клонът на подмодула „%s“ е настроен да наследява клона от обхващащия проект, но той не е на никой клон

en: Submodule changes to be committed:
bg: Промѐни в подмодулите за подаване:

en: Submodule in commit %s at path: '%s' collides with a submodule named the same. Skipping it.
bg: Подмодулът при подаване %s на пътя „%s“ е различен от другия модул със същото име, затова първият се прескача.

en: Submodule path '%s' not initialized
bg: Пътят на подмодула „%s“ не е инициализиран

en: Submodule path '%s': '%s %s'
bg: Пътят на подмодула „%s“: „%s %s“

en: Submodule path '%s': checked out '%s'
bg: Път към подмодул „%s“: изтеглена е версия „%s“

en: Submodule path '%s': merged in '%s'
bg: Път към подмодул „%s“: слят в „%s“

en: Submodule path '%s': rebased into '%s'
bg: Път към подмодул „%s“: пребазиран към „%s“

en: Submodule work tree '%s' contains a .git directory. This will be replaced with a .git file by using absorbgitdirs.
bg: Работното дърво на подмодул „%s“ съдържа директория „.git“.  Тя ще се заменени
    с файл „.git“ чрез командата „absorbgitdirs“.

en: Submodule work tree '%s' contains local modifications; use '-f' to discard them
bg: Работното дърво на подмодул „%s“ съдържа локални промѐни.  Може да ги отхвърлите с опцията „-f“

en: Submodules changed but not updated:
bg: Подмодулите са променени, но не са обновени:

en: Success
bg: Успех

en: Successfully rebased and updated %s.
bg: Успешно пребазиране и обновяване на „%s“.

en: Summarize 'git log' output
bg: Обобщен изход от „git log“

en: Summary email is empty, skipping it
bg: Обобщаващото писмо е празно и се прескача

en: Support for '%s=auto' has been removed in Git 3.0
bg: Поддръжката на „%s=auto“ е премахната в Git 3.0

en: Support for '%s=auto' is deprecated and will be removed in Git 3.0
bg: Поддръжката на „%s=auto“ е остаряла и ще бъде премахната в Git 3.0

en: Support for <GIT_DIR>/info/grafts is deprecated
    and will be removed in a future Git version.
    
    Please use "git replace --convert-graft-file"
    to convert the grafts into replace refs.
    
    Turn this message off by running
    "git config set advice.graftFileDeprecated false"
bg: Поддръжката на „<GIT_DIR>/info/grafts“ е остаряла.
    В бъдеща версия на Git ще бъде премахната.
    
    Може да преобразувате присадките в заместващи
    указатели с командата:
    
        git replace --convert-graft-file
    
    За да изключите това съобщение, изпълнете:
    
        git config set advice.graftFileDeprecated false

en: Switch branches
bg: Преминаване към друг клон

en: Switch branches or restore working tree files
bg: Преминаване към друг клон или възстановяване на файловете в работното дърво

en: Switched to a new branch '%s'
bg: Преминахте към новия клон „%s“

en: Switched to and reset branch '%s'
bg: Преминаване към клона „%s“ и зануляване на промѐните

en: Switched to branch '%s'
bg: Преминахте към клона „%s“

en: Synchronizing submodule url for '%s'
bg: Синхронизиране на адреса на подмодул за „%s“

en: System Info
bg: Информация за системата

en: Tag creation options
bg: Опции при създаването на етикети

en: Tag listing options
bg: Опции за извеждането на етикети

en: Tags
bg: Етикети

en: Testing mtime in '%s'
bg: Проверка на времето на промяна (mtime) на „%s“

en: Thank you for filling out a Git bug report!
    Please answer the following questions to help us understand your issue.
    
    What did you do before the bug happened? (Steps to reproduce your issue)
    
    What did you expect to happen? (Expected behavior)
    
    What happened instead? (Actual behavior)
    
    What's different between what you expected and what actually happened?
    
    Anything else you want to add:
    
    Please review the rest of the bug report below.
    You can delete any lines you don't wish to share.
bg: Благодарим, че попълнихте доклад за грешка в Git!
    Молим да отговорите на следните въпроси, за да разберем естеството на проблема.
    
    Какво правехте, преди проблемът да възникне? (Стъпки за повтаряне на проблема)
    
    Какво очаквахте да се случи? (Очаквано поведение)
    
    Какво се случи вместо това? (Реално поведение)
    
    Каква е разликата между очакваното и действително случилото се?
    
    Допълнителна информация, която искате да добавите:
    
    Разгледайте останалата част от доклада за грешка по-долу.
    Може да изтриете редовете, които не искате да споделите.

en: The %s configuration remote.pushDefault in:
    	%s:%d
    now names the non-existent remote '%s'
bg: Настройката „remote.pushDefault“ с обхват „%s“ в:
        %s:%d
    използва отдалечено хранилище, което вече не съществува: „%s“

en: The '%s' hook was ignored because it's not set as executable.
    You can disable this warning with `git config set advice.ignoredHook false`.
bg: Куката „%s“ се прескача, защото липсват права̀ за изпълнение.
    За да изключите това предупреждение, изпълнете:
    
        git config set advice.ignoredHook false

en: The --edit-todo action can only be used during interactive rebase.
bg: Опцията „--edit-todo“ е достъпна само по време на интерактивно пребазиране.

en: The -b/--binary option has been a no-op for long time, and
    it will be removed. Please do not use it anymore.
bg: Опциите „-b“/„--binary“ отдавна не правят нищо и
    ще бъдат премахнати в бъдеще.  Не ги ползвайте.

en: The -m/-F/-c/-C options have been deprecated for the 'edit' subcommand.
    Please use 'git notes add -f -m/-F/-c/-C' instead.
bg: Задаването на опциите „-m“/„-F“/„-c“/„-C“ с командата „edit“ вече е остаряло.
    Вместо това ги използвайте с подкомандата „add“: „git notes add -f -m/-F/-c/-C“.

en: The 1st commit message will be skipped:
bg: Съобщението при подаване №1 ще се прескочи:

en: The <src> part of the refspec ('%s') is an object ID that doesn't exist.
bg: Частта от указателя („%s“) за ИЗТОЧНИК е идентификатор на несъществуващ обект.

en: The <src> part of the refspec is a blob object.
    Did you mean to tag a new blob by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
bg: ИЗТОЧНИКът е обект-BLOB.  Не целите ли всъщност да създадете нов клон като
    изтласкате към „%s:refs/tags/%s“?

en: The <src> part of the refspec is a commit object.
    Did you mean to create a new branch by pushing to
    '%s:refs/heads/%s'?
bg: ИЗТОЧНИКът е обект-подаване.  Не целите ли всъщност да създадете нов клон като
    изтласкате към „%s:refs/heads/%s“?

en: The <src> part of the refspec is a tag object.
    Did you mean to create a new tag by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
bg: ИЗТОЧНИКът е обект-етикет.  Не целите ли всъщност да създадете нов клон като
    изтласкате към „%s:refs/tags/%s“?

en: The <src> part of the refspec is a tree object.
    Did you mean to tag a new tree by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
bg: ИЗТОЧНИКът е обект-дърво.  Не целите ли всъщност да създадете нов клон като
    изтласкате към „%s:refs/tags/%s“?

en: The Git concept guides are:
bg: Ръководствата за концепциите в Git са:

en: The Git repository browser
bg: Разглеждане на хранилище на Git

en: The bundle contains this ref: | The bundle contains these %<PRIuMAX> refs:
bg[0]: Пратката съдържа следния указател:
bg[1]: Пратката съдържа следните %llu указатели:

en: The bundle file format
bg: Формат на пратките

en: The bundle records a complete history.
bg: Пратката съдържа пълна история.

en: The bundle requires this ref: | The bundle requires these %<PRIuMAX> refs:
bg[0]: Пратката изисква следния указател:
bg[1]: Пратката изисква следните %llu указатели:

en: The bundle uses this filter: %s
bg: Пратката изисква следния филтър: %s

en: The bundle uses this hash algorithm: %s
bg: Пратката ползва следния алгоритъм за контролни суми „%s“

en: The candidates are:
    %s
bg: Възможностите са:
    %s

en: The commit message #%d will be skipped:
bg: Съобщението при подаване №%d ще се прескочи:

en: The current branch %s has multiple upstream branches, refusing to push.
bg: Текущият клон „%s“ следи няколко отдалечени клона, не може просто да изтласкате.

en: The current branch %s has no upstream branch.
    To push the current branch and set the remote as upstream, use
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s
bg: Не е зададен отдалечен клон, който текущият клон „%s“ да следи.
    За да изтласкате локалния клон към отдалечен и същевременно да зададете
    втория като този, който първият следи, използвайте командата:
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s

en: The current patch is empty.
bg: Текущата кръпка е празна.

en: The destination IMAP folder is not properly defined.
bg: Целевата папка за IMAP не е дефинирана правилно.

en: The destination you provided is not a full refname (i.e.,
    starting with "refs/"). We tried to guess what you meant by:
    
    - Looking for a ref that matches '%s' on the remote side.
    - Checking if the <src> being pushed ('%s')
      is a ref in "refs/{heads,tags}/". If so we add a corresponding
      refs/{heads,tags}/ prefix on the remote side.
    
    Neither worked, so we gave up. You must fully qualify the ref.
bg: Зададената цел не е пълно име на указател (не започва с „refs/“).
    Бяха пробвани следните варианти:
    
      ⁃ указател от отдалеченото хранилище, който да съответства на „%s“;
      ⁃ дали изтласкваният ИЗТОЧНИК („%s“) е указател в „refs/{heads,tags}/“.
        При съвпадение се добавя съответен префикс „refs/{heads,tags}/“ за
        отдалеченото хранилище.
    
    Никой от вариантите не сработи.  Трябва сами да укажете пълното име на
    указателя.

en: The file '%s' contains a byte order mark (BOM). Please use UTF-%.*s as working-tree-encoding.
bg: Файлът „%s“ съдържа маркер за поредността на байтовете (BOM).  Използвайте „UTF-%.*s“ като кодиране за работното дърво.

en: The file '%s' is missing a byte order mark (BOM). Please use UTF-%sBE or UTF-%sLE (depending on the byte order) as working-tree-encoding.
bg: Във файла „%s“ липсва маркер за поредността на байтовете (BOM).  За кодиране на работното дърво използвайте UTF-%sBE или UTF-%sLE (в зависимост от поредността на байтовете).

en: The following files are 8bit, but do not declare a Content-Transfer-Encoding.
bg: Следните файлове са 8 битови, но не са с обявена заглавна част „Content-Transfer-Encoding“.

en: The following paths and/or pathspecs matched paths that exist
    outside of your sparse-checkout definition, so will not be
    updated in the index:
bg: Следните пътища и шаблони напасват с пътища извън дефиницията
    за частично изтегляне и няма да се обновят в индекса:

en: The following paths are ignored by one of your .gitignore files:
bg: Следните пътища ще се игнорират според някой от файловете „.gitignore“:

en: The following paths are not up to date and were left despite sparse patterns:
    %s
bg: Следните пътища не обновени и са оставени въпреки шаблоните за частично изтегляне:
    %s

en: The following paths are unmerged and were left despite sparse patterns:
    %s
bg: Следните пътища не са слети и са оставени въпреки шаблоните за частично изтегляне:
    %s

en: The following paths have been moved outside the
    sparse-checkout definition but are not sparse due to local
    modifications.
bg: Следните пътища са преместени извън дефинициите за частично
    изтегляне, но вече не са частични заради локални промѐни.

en: The following paths were already present and thus not updated despite sparse patterns:
    %s
bg: Следните пътища вече съществуваха и са оставени въпреки шаблоните за частично изтегляне:
    %s

en: The following submodule paths contain changes that can
    not be found on any remote:
bg: Следните пътища за подмодули съдържат промѐни,
    които липсват от всички отдалечени хранилища:

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%s
bg: „%s“ ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
bg: „%s“ ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да извършите „%s“.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%s
bg: Изтеглянето ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
bg: Изтеглянето ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да смените клон.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%s
bg: Сливането ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
bg: Сливането ще презапише тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да слеете.

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%s
bg: „%s“ ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
bg: „%s“ ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да извършите „%s“.

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%s
bg: Изтеглянето ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
bg: Изтеглянето ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да преминете на друг клон.

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%s
bg: Сливането ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
bg: Сливането ще изтрие тези неследени файлове в работното дърво:
    %%sПреместете ги или ги изтрийте, за да слеете.

en: The last gc run reported the following. Please correct the root cause
    and remove %s
    Automatic cleanup will not be performed until the file is removed.
    
    %s
bg: При последното изпълнение на „git gc“ бе докладвано следното — коригирайте
    причината за него и изтрийте „%s“.
    Автоматичното изчистване на боклука няма да работи, преди да изтриете файла.
    
    %s

en: The main working tree cannot be locked or unlocked
bg: Основното дърво не може да се отключи или заключи

en: The merge base %s is %s.
    This means the first '%s' commit is between %s and [%s].
bg: Базата за сливане „%s“ е %s.
    Следователно първото %s подаване е между „%s“ и [%s].

en: The merge base %s is bad.
    This means the bug has been fixed between %s and [%s].
bg: Неправилна база за сливане: %s.
    Следователно грешката е коригирана между „%s“ и [%s].

en: The merge base %s is new.
    The property has changed between %s and [%s].
bg: Нова база за сливане: %s.
    Свойството е променено между „%s“ и [%s].

en: The permissions on your socket directory are too loose; other
    users may be able to read your cached credentials. Consider running:
    
    	chmod 0700 %s
bg: Права̀та за достъп до директорията за програмните гнезда са прекалено свободни —
    другите потребители може да получат достъп до кешираните ви пароли.  За да
    коригирате това, изпълнете:
    
        chmod 0700 %s

en: The pre-rebase hook refused to rebase.
bg: Куката за изпълнение преди пребазиране отхвърли пребазирането.

en: The previous cherry-pick is now empty, possibly due to conflict resolution.
    If you wish to commit it anyway, use:
    
        git commit --allow-empty
bg: Предишното отбрано подаване вече е празно, като най-вероятната причина е
    корекция на конфликт.  Ако все пак искате да го ползвате, използвайте командата:
    
        git commit --allow-empty

en: The remote you are trying to rename has conflicting references in the
    new target refspec. This is most likely caused by you trying to nest
    a remote into itself, e.g. by renaming 'parent' into 'parent/child'
    or by unnesting a remote, e.g. the other way round.
    
    If that is the case, you can address this by first renaming the
    remote to a different name.
bg: Отдалеченото хранилище, което се пробвате да преименувате, съдържа
    указатели, които предизвикват конфликти в целевото хранилище на указатели.
    Това най-често се дължи на опит да вложите отдалечено хранилище в себе си,
    напр. като преименувате „parent“ към „parent/child“ или при изваждането му
    (преименуване в обратната посока).
    
    Ако случаят е такъв, може да го заобиколите като първо преименувате
    отдалеченото хранилище с друго име.

en: The required SMTP server is not properly defined.
bg: Сървърът за SMTP не е настроен правилно.

en: The selected hunks do not apply to the index!
bg: Избраните парчета не може да се добавят в индекса!

en: The standard helper program to use with git-merge-index
bg: Стандартната помощна програма за „git-merge-index“

en: The stash entry is kept in case you need it again.
bg: Скатаното е запазено в случай, че ви потрябва отново.

en: The tag message has been left in %s
bg: Съобщението за етикета е запазено във файла „%s“

en: The upstream branch of your current branch does not match
    the name of your current branch.  To push to the upstream branch
    on the remote, use
    
        git push %s HEAD:%s
    
    To push to the branch of the same name on the remote, use
    
        git push %s HEAD
    %s%s
bg: Името на текущия клон се различава от името на клона, който той следи.
    За да изтласкате към следения клон използвайте командата:
    
        git push %s HEAD:%s
    
    За да изтласкате към отдалечения клон с име като локалния, използвайте командата:
    
        git push %s HEAD
    %s%s

en: There are multiple remotes whose fetch refspecs map to the remote
    tracking ref '%s':
    %s
    This is typically a configuration error.
    
    To support setting up tracking branches, ensure that
    different remotes' fetch refspecs map into different
    tracking namespaces.
bg: Има повече от едно отдалечено хранилище, чийто указател за изтегляне отговаря на „%s“:
    %s
    Най-често това е грешка в настройките.
    
    За конфигурирането на следящи клони трябва указателите за изтегляне да съответстват
    на различни пространства от имена.

en: There are no candidates for merging among the refs that you just fetched.
bg: Между указателите, които току що доставихте, няма подходящ кандидат, който да слеете.

en: There are too many unreachable loose objects; run 'git prune' to remove them.
bg: Има прекалено много недостижими, непакетирани обекти.
    Използвайте „git prune“, за да ги окастрите.

en: There is no candidate for rebasing against among the refs that you just fetched.
bg: Между указателите, които току що доставихте, няма подходящ кандидат, върху който да пребазирате.

en: There is no merge in progress (MERGE_HEAD missing).
bg: В момента не се извършва сливане (липсва указател „MERGE_HEAD“).

en: There is no merge to abort (MERGE_HEAD missing).
bg: Не може да преустановите сливане, защото в момента не се извършва такова (липсва указател „MERGE_HEAD“).

en: There is no tracking information for the current branch.
bg: Текущият клон не следи никой.

en: These are common Git commands used in various situations:
bg: Това са най-често използваните команди на Git:

en: Things common to various protocols
bg: Общи за различните протоколи възможности

en: This is a combination of %d commits.
bg: Това е обединение от %d подавания

en: This is the 1st commit message:
bg: Това е 1-то съобщение при подаване:

en: This is the commit message #%d:
bg: Това е съобщение при подаване №%d:

en: To avoid this message, use "drop" to explicitly remove a commit.
    
    Use 'git config rebase.missingCommitsCheck' to change the level of warnings.
    The possible behaviours are: ignore, warn, error.
bg: За да не получавате това съобщение, изрично ползвайте командата „drop“.
    
    Настройката „rebase.missingCommitsCheck“ управлява нивото на предупреждение
    Възможните стойности са „ignore“ (пренебрегване), „warn“ (само предупреждение)
    или „error“ (считане за грешка).

en: To correct the sparsity of these paths, do the following:
    * Use "git add --sparse <paths>" to update the index
    * Use "git sparse-checkout reapply" to apply the sparsity rules
bg: Ако искате да ги обновите, пробвайте едно от следните:
      ⁃ обновете индекса с командата:
    
        git add --sparse ПЪТ…
    
      ⁃ приложете правилата за частичност с командата:
    
        git sparse-checkout reapply

en: To record the empty patch as an empty commit, run "%s --allow-empty".
bg: За да включите празната кръпка като празно подаване, изпълнете:
    
        %s --allow-empty

en: To restore the original branch and stop patching, run "%s --abort".
bg: За да се върнете към първоначалното състояние, изпълнете:
    
        %s --abort

en: To whom should the emails be sent (if anyone)?
bg: На кой да се пратят е-писмата (незадължително поле)

en: Too many arguments.
bg: Прекалено много аргументи.

en: Too many revisions specified:%s
bg: Указани са прекалено много версии:%s

en: Total %u (delta %u), reused %u (delta %u), pack-reused %u (from %llu)
bg: Общо: %u (разлики: %u), преизползвани: %u (разлики: %u), преизползвани при пакетиране: %u (от %llu)

en: Total %u (delta %u), reused %u (delta %u), pack-reused %u (from %lu)
bg: Общо: %u (разлики: %u), преизползвани: %u (разлики: %u), преизползвани при пакетиране: %u (от %lu)

en: Trailing backslash
bg: Самотна „\“ накрая

en: Traversing cruft objects
bg: Обхождане на ненужните обекти

en: Trees
bg: Дървета

en: Trying merge strategy %s...
bg: Пробване със стратегията за сливане „%s“…

en: Trying really trivial in-index merge...
bg: Проба със сливане в рамките на индекса…

en: Trying simple merge with $pretty_name
bg: Опит за просто сливане с „$pretty_name“

en: Tweaking diff output
bg: Настройване на изгледа на разликите

en: Type
bg: Вид

en: URL
bg: Адрес

en: URL '%s' uses plaintext credentials
bg: Адресът „%s“ използва идентификация с нешифриран текст

en: URL: %s
bg: адрес: %s

en: Uh oh. Your system reports no Git commands at all.
bg: Странно, изглежда, че на системата ви няма нито една команда на git.

en: Unable to add merge result for '%s'
bg: Резултатът за „%s“ не може да се слее

en: Unable to checkout '%s' in submodule path '%s'
bg: Неуспешно изтегляне на версия „%s“ в пътя към подмодул „%s“'

en: Unable to create '%s.lock': %s
bg: Файлът-ключалка „%s.lock“ не може да се създаде: %s

en: Unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another git process seems to be running in this repository, e.g.
    an editor opened by 'git commit'. Please make sure all processes
    are terminated then try again. If it still fails, a git process
    may have crashed in this repository earlier:
    remove the file manually to continue.
bg: Файлът-ключалка „%s.lock“ не може да се създаде: %s
    
    Изглежда, че и друг процес на git е пуснат в това хранилище, напр.
    редактор, стартиран с „git commit“.  Уверете се, че всички подобни
    процеси са спрени и опитайте отново.  Ако това не помогне, вероятната
    причина е, че някой процес на git в това хранилище е забил.  За да
    продължите работа, ще трябва ръчно да изтриете файла:

en: Unable to create FSEventStream.
bg: Неуспешно създаване на „FSEventStream“.

en: Unable to determine absolute path of git directory
bg: Абсолютният път на работното дърво не може да се определи

en: Unable to fetch in submodule path '%s'
bg: Неуспешно доставяне в пътя към подмодул „%s“

en: Unable to fetch in submodule path '%s'; trying to directly fetch %s:
bg: Неуспешно доставяне в пътя към подмодул „%s“, опит за директно доставяне на „%s“

en: Unable to find %s revision in submodule path '%s'
bg: Версията „%s“ липсва в пътя към подмодула „%s“

en: Unable to find common commit with $pretty_name
bg: Не може да се открие общо подаване с „$pretty_name“

en: Unable to find current revision in submodule path '%s'
bg: Текущата версия за подмодула в „%s“ липсва

en: Unable to initialize SMTP properly. Check config and use --smtp-debug.
bg: Подсистемата за SMTP не може да се инициализира.  Проверете настройките и използвайте опцията: „--smtp-debug“.

en: Unable to merge '%s' in submodule path '%s'
bg: Неуспешно сливане на версия „%s“ в пътя към подмодул „%s“

en: Unable to push submodule '%s'
bg: Подмодулът „%s“ не може да се изтласка

en: Unable to read current working directory
bg: Текущата работна директория не може да се прочете

en: Unable to rebase '%s' in submodule path '%s'
bg: Неуспешно пребазиране на версия „%s“ в пътя към подмодул „%s“

en: Unable to write index.
bg: Индексът не може да се прочете

en: Unable to write new index file
bg: Новият индекс не може да се запише

en: Unbundling objects
bg: Разпакетиране на пратки от обекти

en: Unexpected option --output
bg: Неочаквана опция „--output“

en: Unexpected option --remote
bg: Неочаквана опция „--remote“

en: Unexpected stash response: '%s'
bg: Неочакван резултат при скатаване: „%s“

en: Unexpected tail checksum for %s (disk corruption?)
bg: Неочаквана последваща сума за проверка на „%s“ (причината може да е грешка в диска)

en: Unhandled subcommand '%s'
bg: Неподдържана подкоманда: „%s“

en: Unimplemented pathspec magic '%c' in '%s'
bg: Магическите пътища „%c“ са без реализация за „%s“

en: Unknown --confirm setting: '%s'
bg: Непозната стойност за „--confirm“: %s

en: Unknown --suppress-cc field: '%s'
bg: Непознато поле за опцията „--suppress-cc“: „%s“

en: Unknown archive format '%s'
bg: Непознат формат на архив: „%s“

en: Unknown command '%s' (use '?' for help)
bg: Непозната команда „%s“ (за помощ натиснете „?“)

en: Unknown hash algorithm
bg: Непознат алгоритъм за контролни суми

en: Unknown rebase backend: %s
bg: Непозната реализация на пребазиране: %s

en: Unknown rebase-merges mode: %s
bg: Неправилен режим за „--rebase-merges“: %s

en: Unknown value for 'diff.submodule' config variable: '%s'
bg: Непозната стойност „%s“ за настройката „diff.submodule“

en: Unknown value for http.proactiveauth
bg: Непозната стойност за „http.proactiveauth“

en: Unmatched ( or \(
bg: „(“ или „\(“ без еш

en: Unmatched ) or \)
bg: „)“ или „\)“ без еш

en: Unmatched [ or [^
bg: „[“ или „[^“ без еш

en: Unmatched \{
bg: „\{“ без еш

en: Unmerged paths:
bg: Неслети пътища:

en: Unpack objects from a packed archive
bg: Разпакетиране на обекти от пакетиран архив

en: Unpacking objects
bg: Разпакетиране на обектите

en: Unstage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Изваждане на добавянето [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Изваждане на изтриването [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Изваждане на промяната на права̀та за достъп [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
bg: Изваждане на това парче [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstaged changes after refreshing the index:
bg: Промѐни, които и след обновяването на индекса не са добавени към него:

en: Unstaged changes after reset:
bg: Промѐни извън индекса след зануляването:

en: Unsupported SSL backend '%s'. Supported SSL backends:
bg: Неподдържана реализация на SSL „%s“. Поддържат се:

en: Unsupported combination of ignored and untracked-files arguments
bg: Неподдържана комбинация от аргументи за игнорирани и неследени файлове

en: Untracked cache disabled
bg: Кешът за неследените файлове е изключен

en: Untracked cache enabled for '%s'
bg: Кешът за неследените файлове е включен за „%s“

en: Untracked files
bg: Неследени файлове

en: Untracked files not listed%s
bg: Неследените файлове не са изведени%s

en: Update
bg: Обновяване

en: Update auxiliary info file to help dumb servers
bg: Обновяване на файла с допълнителна информация в помощ на опростените сървъри

en: Update remote refs along with associated objects
bg: Обновяване на отдалечените указатели и свързаните с тях обекти

en: Update the object name stored in a ref safely
bg: Безопасно обновяване на името на обект в указател

en: Updated %d path from %s | Updated %d paths from %s
bg[0]: Обновен е %d път от „%s“
bg[1]: Обновени са %d пътя от „%s“

en: Updated %d path from the index | Updated %d paths from the index
bg[0]: Обновен е %d път от индекса
bg[1]: Обновени са %d пътя от индекса

en: Updated preimage for '%s'
bg: Предварителният вариант на „%s“ е обновен

en: Updated tag '%s' (was %s)
bg: Обновен етикет „%s“ (бе „%s“)

en: Updated the following refs with %s:
    %s
bg: Следните указатели са обновени с %s:
    %s

en: Updates were rejected because a pushed branch tip is behind its remote
    counterpart. If you want to integrate the remote changes, use 'git pull'
    before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
bg: Обновяването е отхвърлено, защото върхът на изтласквания клон следва върха
    на отдалечения клон.  Преминете към клона и внесете отдалечените промѐни (напр.
    с командата „git pull…“), преди отново да изтласкате промѐните.
    За повече информация вижте раздела „Note about fast-forwards“ в страницата от
    ръководството „git push --help“.

en: Updates were rejected because the remote contains work that you do not
    have locally. This is usually caused by another repository pushing to
    the same ref. If you want to integrate the remote changes, use
    'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
bg: Обновяването е отхвърлено, защото хранилището, към което изтласквате, съдържа
    промѐни, които липсват в локалното хранилище.  Най-честата причина за това е,
    че някой друг е изтласквал към същия клон.  Първо внесете отдалечените промѐни
    (напр. с командата „git pull…“), преди отново да изтласкате промѐните.
    За повече информация погледнете раздела „Note about fast-forwards“ в страницата
    от ръководството „git push --help“.

en: Updates were rejected because the tag already exists in the remote.
bg: Изтласкването е отхвърлено, защото в отдалеченото хранилище съществува етикет,
    който ще припокриете с етикет от вашето хранилище.

en: Updates were rejected because the tip of the remote-tracking branch has
    been updated since the last checkout. If you want to integrate the
    remote changes, use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
bg: Обновяването е отхвърлено, защото върхът на отдалечения клон съдържа промѐни
    след последното изтегляне.  Внесете отдалечените промѐни (напр. с командата
    „git pull…“), преди отново да изтласкате промѐните.
    За повече информация вижте раздела „Note about fast-forwards“ в страницата
    от ръководството „git push --help“.

en: Updates were rejected because the tip of your current branch is behind
    its remote counterpart. If you want to integrate the remote changes,
    use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
bg: Обновяването е отхвърлено, защото върхът на текущия ви клон следва върха на
    отдалечения клон.  Внесете отдалечените промѐни (напр. с командата „git pull…“),
    преди отново да изтласкате промѐните.
    За повече информация вижте раздела „Note about fast-forwards“ в страницата от
    ръководството „git push --help“.

en: Updating %s
bg: Обновяване на „%s“

en: Updating %s..%s
bg: Обновяване „%s..%s“

en: Updating an unborn branch with changes added to the index.
bg: Обновяване на неродѐн клон с промѐните от индекса

en: Updating files
bg: Обновяване на файлове

en: Updating index flags
bg: Обновяване на флаговете на индекса

en: Updating the following directories would lose untracked files in them:
    %s
bg: Обновяването на следните директории ще изтрие неследените файлове в тях:
    %s

en: Use '--all' if you really want to deinitialize all submodules
bg: Използвайте „--all“, за да премахнете всички подмодули

en: Use 'git am --show-current-patch=diff' to see the failed patch
bg: За да видите неуспешно приложени кръпки, използвайте:
    
        git am --show-current-patch=diff

en: Use -f if you really want to add them.
bg: Използвайте „-f“, за да ги добавите

en: Use binary search to find the commit that introduced a bug
bg: Двоично търсене на промяната, която е причинила грешка

en: User-facing repository, command and file interfaces
bg: Команди за хранилища, файлове и др. интерфейси за потребители:

en: User-facing repository, command and file interfaces:
bg: Команди за хранилища, файлове и др. за потребители:

en: Using '%s' as the name for the initial branch since Git 3.0.
    If you expected Git to create 'master', the just-created
    branch can be renamed via this command:
    
    	git branch -m master
bg: С излизането на Git 3.0 за име на първоначалния клон се
    ползва „%s“.  Ако предпочитате Git да ползва „master“,
    просто преименувайте току що създадения клон с командата:
    
        git branch -m master

en: Using '%s' as the name for the initial branch. This default branch name
    will change to "main" in Git 3.0. To configure the initial branch name
    to use in all of your new repositories, which will suppress this warning,
    call:
    
    	git config --global init.defaultBranch <name>
    
    Names commonly chosen instead of 'master' are 'main', 'trunk' and
    'development'. The just-created branch can be renamed via this command:
    
    	git branch -m <name>
bg: Първоначалният клон ще се казва „%s“.  Това ще се променѝ на „main“ при Git 3.0.
    Може да зададете настройка, за да спрете това съобщение.  За това изпълнете:
    
        git config --global init.defaultBranch ИМЕ
    
    Често ползвани варианти вместо „master“ са „main“, „trunk“ и „development“.
    За да преименувате току що създаден клон, изпълнете:
    
        git branch -m ИМЕ

en: Using index info to reconstruct a base tree...
bg: Базовото дърво се реконструира от информацията в индекса…

en: Using the %s strategy to prepare resolving by hand.
bg: Ползва се стратегията „%s“, която ще подготви дървото за коригиране на ръка.

en: Validate packed Git archive files
bg: Проверка на пакетираните архивни файлове на Git

en: Value
bg: Стойност

en: Value '%s' for submodule.alternateErrorStrategy is not recognized
bg: Непозната стойност „%s“ за настройката „submodule.alternateErrorStrategy“

en: Value '%s' for submodule.alternateLocation is not recognized
bg: Непозната стойност „%s“ за настройката „submodule.alternateLocation“

en: Verifies the connectivity and validity of the objects in the database
bg: Проверка на обектите и връзките тях в базата от данни за обектите

en: Verifying OID order in multi-pack-index
bg: Проверка на подредбата на идентификатори на обекти във файл с индекс към множество пакетни файлове

en: Verifying commits in commit graph
bg: Проверка на подаванията в гра̀фа

en: Verifying object offsets
bg: Проверка на отместването на обекти

en: WARNING: Avoiding applying %s -> %s rename to %s, because %s itself was renamed.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: прескачане на преименуването на „%s“ на „%s“ в „%s“, защото „%s“ също е с променено име.

en: WARNING: Cannot find items matched by: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Никой обект не напасва на „%s“

en: WARNING: Untracked file in way of tracked file!  Renaming
                %s -> %s
             to make room.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неследен файл на мястото на следен!  Преименуване
                „%s“ на „%s“
             за да се направи място.

en: WARNING: You called a Git command named '%s', which does not exist.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Пробвахте да изпълните команда на Git на име „%s“, а такава не съществува.

en: Warning: Could not retrieve Message-ID from server response.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: в отговора на сървъра липсва „Message-ID“.

en: Warning: commit message did not conform to UTF-8.
    You may want to amend it after fixing the message, or set the config
    variable i18n.commitEncoding to the encoding your project uses.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: съобщението при подаване не е кодирано с UTF-8.
    Може да поправите подаването заедно със съобщението или може да
    зададете ползваното кодиране в настройката „i18n.commitEncoding“.

en: Warning: some commits may have been dropped accidentally.
    Dropped commits (newer to older):
bg: Предупреждение: някои подавания може да са пропуснати.
    Пропуснати подавания (новите са най-отгоре):

en: Warning: you are leaving %d commit behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
     | Warning: you are leaving %d commits behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
bg[0]: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: изоставяте %d подаване, което не е свързано към никой клон:
    
    %s
bg[1]: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: изоставяте %d подавания, които не са свързани към никой клон:
    
    %s

en: We are not bisecting.
bg: В момента не се извършва двоично търсене.

en: We are not bisecting.
bg: В момента не се извършва двоично търсене.

en: We cannot bisect more!
bg: Повече не може да се търси двоично!

en: What now
bg: Избор на следващо действие

en: What to do with this address? ([q]uit|[d]rop|[e]dit):
bg: Какво да се направи с този адрес? „q“ (спиране), „d“ (изтриване), „e“ (редактиране):

en: When finished, apply stashed changes with `git stash pop`
bg: При завършване скатаните промѐни да се приложат с „git stash pop“

en: When you have resolved this problem, run "%s --continue".
bg: След коригирането на този проблем изпълнете:
    
        %s --continue“

en: Which 8bit encoding should I declare [UTF-8]?
bg: Кое 8 битово кодиране се ползва [стандартно: UTF-8]?

en: Will not delete all non-push URLs
bg: Никой от адресите, които не са за изтласкване, няма да се изтрие

en: Wonderful.
bg: Първият етап на сливането завърши.

en: Would refuse to remove current working directory
bg: Текущата работна директория няма да се изтрие

en: Would remove %s
bg: Файлът „%s“ ще се изтрие

en: Would remove the following item: | Would remove the following items:
bg[0]: Следният обект ще се изтрие:
bg[1]: Следните обекти ще се изтрият:

en: Would set upstream of '%s' to '%s' of '%s'
bg: Клонът „%s“ ще следи „%s“ от „%s“

en: Would skip repository %s
bg: Хранилището „%s“ ще се прескочи

en: Write and verify Git commit-graph files
bg: Запис и проверка на файловете с гра̀фа на подаванията на Git

en: Write and verify multi-pack-indexes
bg: Запис и проверка на индексите за множество пакети

en: Write/edit the notes for the following object:
bg: Записване/редактиране на бележките за следния обект:

en: Writing objects
bg: Записване на обектите

en: Writing out commit graph in %d pass | Writing out commit graph in %d passes
bg[0]: Запазване на гра̀фа с подаванията в %d пас
bg[1]: Запазване на гра̀фа с подаванията в %d паса

en: You appear to have cloned an empty repository.
bg: Изглежда клонирахте празно хранилище.

en: You are attempting to fetch %s, which is in the commit graph file but not in the object database.
    This is probably due to repo corruption.
    If you are attempting to repair this repo corruption by refetching the missing object, use 'git fetch --refetch' with the missing object.
bg: Пробвате да доставите „%s“, което е в гра̀фа с подаванията, но не и в базата от данни за обектите.
    Най-вероятната причина е повредено хранилище.
    За да поправите хранилището като изтеглите липсващия обект наново, изпълнете:
    
       git fetch --refetch

en: You are currently bisecting, started from branch '%s'.
bg: В момента търсите двоично, като сте стартирали от клон „%s“.

en: You are currently bisecting.
bg: В момента търсите двоично.

en: You are currently cherry-picking commit %s.
bg: В момента отбирате подаването „%s“.

en: You are currently editing a commit during a rebase.
bg: В момента редактирате подаване докато пребазирате.

en: You are currently editing a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
bg: В момента редактирате подаване докато пребазирате клона „%s“ върху „%s“.

en: You are currently rebasing branch '%s' on '%s'.
bg: В момента пребазирате клона „%s“ върху „%s“.

en: You are currently rebasing.
bg: В момента пребазирате.

en: You are currently reverting commit %s.
bg: В момента отменяте подаване „%s“.

en: You are currently splitting a commit during a rebase.
bg: В момента разделяте подаване докато пребазирате.

en: You are currently splitting a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
bg: В момента разделяте подаване докато пребазирате клона „%s“ върху „%s“.

en: You are in a sparse checkout with %d%% of tracked files present.
bg: Намирате се в частично изтеглено хранилище с %d%% налични, следени файла.

en: You are in a sparse checkout.
bg: Вие сте в частично изтегляне.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot amend.
bg: В момента се извършва отбиране на подаване, не може да поправяте.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot reword.
bg: В момента се извършва отбиране на подаване, не може да промeнѝте съобщение при подаване.

en: You are in the middle of a merge -- cannot amend.
bg: В момента се извършва сливане, не може да поправяте.

en: You are in the middle of a merge -- cannot reword.
bg: В момента се извършва сливане, не може да променѝте съобщение при подаване.

en: You are in the middle of a rebase -- cannot amend.
bg: В момента се извършва пребазиране, не може да поправяте.

en: You are in the middle of an am session.
bg: В момента прилагате поредица от кръпки чрез „git am“.

en: You are not currently on a branch.
bg: Извън всички клони.

en: You are not currently on a branch.
    To push the history leading to the current (detached HEAD)
    state now, use
    
        git push %s HEAD:<name-of-remote-branch>
bg: В момента не сте на никой клон.  За да изтласкате историята до състоянието,
    сочено в момента от (несвързания) указател „HEAD“, използвайте командата:
    
        git push %s HEAD:ИМЕ_НА_ОТДАЛЕЧЕНИЯ_КЛОН

en: You are on a branch yet to be born
bg: В момента сте на клон, който все още не е създаден

en: You are pushing to remote '%s', which is not the upstream of
    your current branch '%s', without telling me what to push
    to update which remote branch.
bg: Изтласквате към отдалечения клон „%s“, който не е следен от текущия клон „%s“.
    Трябва да укажете коя версия да се изтласка, за обновяване на отдалечения клон.

en: You asked to amend the most recent commit, but doing so would make
    it empty. You can repeat your command with --allow-empty, or you can
    remove the commit entirely with "git reset HEAD^".
bg: Поискахте да поправите последното си подаване.  Това действие ще превърне
    подаването в празно.  Може или да го повторите като разрешите такива подавания
    с опцията „--allow-empty“, или да го изтриете от историята с командата:
    „git reset HEAD^“.

en: You asked to pull from the remote '%s', but did not specify
    a branch. Because this is not the default configured remote
    for your current branch, you must specify a branch on the command line.
bg: Заявихте издърпване от отдалеченото хранилище „%s“, но не указахте клон.
    Понеже това не е хранилището по подразбиране на текущия клон, трябва
    да укажете отдалечения клон на командния ред.

en: You can amend the commit now, with
    
      git commit --amend %s
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
      git rebase --continue
bg: Може да променѝте подаването с командата:
    
        git commit --amend %s
    
    След като привършите, продължете с командата:
    
        git rebase --continue

en: You can fix this with 'git rebase --edit-todo' and then run 'git rebase --continue'.
    Or you can abort the rebase with 'git rebase --abort'.
bg: Може да променѝте това с командите „git rebase --edit-todo“ и „git rebase --continue“ след това.
    Може и да преустановите пребазирането с командата „git rebase --abort“.

en: You cannot update a remote ref that points at a non-commit object,
    or update a remote ref to make it point at a non-commit object,
    without using the '--force' option.
bg: Без да укажете опцията „--force“, не може да обновите отдалечен
    указател, който вече сочи към обект, който не е подаване, както и тепърва
    да го променѝте да сочи към подобен обект.

en: You didn't specify any refspecs to push, and push.default is "nothing".
bg: Не сте указали версия за подаване, а настройката „push.default“ е „nothing“ (нищо без изрично указана версия да не се изтласква)

en: You do not have a valid HEAD.
bg: Указателят „HEAD“ е повреден.

en: You do not have the initial commit yet
bg: Все още липсва първоначално подаване

en: You have created a nested tag. The object referred to by your new tag is
    already a tag. If you meant to tag the object that it points to, use:
    
    	git tag -f %s %s^{}
bg: Създали сте непряк етикет — обектът, сочен от новосъздадения етикет,
    е също етикет.  Ако вместо това искате новият етикет да сочи към това,
    което се сочи от стария, изпълнете:
    
        git tag -f %s %s^{}

en: You have divergent branches and need to specify how to reconcile them.
    You can do so by running one of the following commands sometime before
    your next pull:
    
      git config pull.rebase false  # merge
      git config pull.rebase true   # rebase
      git config pull.ff only       # fast-forward only
    
    You can replace "git config" with "git config --global" to set a default
    preference for all repositories. You can also pass --rebase, --no-rebase,
    or --ff-only on the command line to override the configured default per
    invocation.
bg: Някои от клоните са се раздалечили и трябва да укажете как да се решава
    това.  За да заглушите това съобщение, изпълнете някоя от следните
    команди преди следващото издърпване:
    
        git config pull.rebase false  # сливане
        git config pull.rebase true   # пребазиране
        git config pull.ff only       # само превъртане
    
    За да зададете стандартната настройка за всички свои хранилища, добавете и
    опцията „--global“.  За да укажете стратегия при конкретно издърпване,
    използвайте опциите „--rebase“, „--no-rebase“, „--ff-only“.  Те са с
    приоритет пред настройките.

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
bg: Не сте завършили отбиране на подаване (указателят „CHERRY_PICK_HEAD“
    съществува).

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
bg: Не сте завършили отбиране на подаване (указателят „CHERRY_PICK_HEAD“
    съществува).  Подайте промѐните си, преди да започнете ново сливане.

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
bg: Не сте завършили сливане.  (Указателят „MERGE_HEAD“ съществува).

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
bg: Не сте завършили сливане.  (Указателят „MERGE_HEAD“ съществува).
    Подайте промѐните си, преди да започнете ново сливане.

en: You have not concluded your notes merge (%s exists).
bg: Не сте завършили сливането на бележките.  (Указателят „%s“ съществува).

en: You have not concluded your previous notes merge (%s exists).
    Please, use 'git notes merge --commit' or 'git notes merge --abort' to commit/abort the previous merge before you start a new notes merge.
bg: Не сте завършили предишното сливане на бележки.  (Указателят „%s“ съществува).
    За да завършите предишното сливане, изпълнете:
    
        git notes merge --commit
    
    За да отмените предишното сливане, изпълнете:
    
        git notes merge --abort

en: You have nothing to amend.
bg: Няма какво да се поправи.

en: You have unmerged paths.
bg: Някои пътища не са слети.

en: You may try updating the submodules using 'git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init'
bg: Може да обновите подмодулите с командата:
    
        git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init

en: You must edit all merge conflicts and then
    mark them as resolved using git add
bg: Трябва да редактирате всички конфликти при сливането.  След това
    отбележете коригирането им чрез командата „git add“

en: You must specify a repository to clone.
bg: Трябва да укажете кое хранилище искате да клонирате.

en: You need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
bg: Трябва да зададете поне една „%s“ и една „%s“ версия.  (Това може да се
    направи съответно и чрез командите „git bisect %s“ и „git bisect %s“.)

en: You need to resolve your current index first
bg: Първо трябва да коригирате индекса си

en: You need to run this command from the toplevel of the working tree.
bg: Тази команда трябва да се изпълни от основната директория на работното дърво

en: You need to start by "git bisect start"
bg: Започнете като изпълните командата „git bisect start“

en: You need to start by "git bisect start".
    You then need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
bg: Трябва да започнете двоичното търсене чрез командата „git bisect start“.
    Трябва да зададете поне една „%s“ и една „%s“ версия.  (Това може да се
    направи съответно и чрез командите „git bisect %s“ и „git bisect %s“.)

en: You seem to have moved HEAD since the last 'am' failure.
    Not rewinding to ORIG_HEAD
bg: Изглежда указателят „HEAD“ е променен и не сочи към същия обект както по времето
    на последното неуспешно изпълнение на „git am“.  Указателят се задава да сочи към
    „ORIG_HEAD“

en: You seem to have moved HEAD. Not rewinding, check your HEAD!
bg: Изглежда указателят „HEAD“ е променен.  Проверете към какво сочи.
    Не се правят промѐни.

en: You still have unmerged paths in your index.
    You should 'git add' each file with resolved conflicts to mark them as such.
    You might run `git rm` on a file to accept "deleted by them" for it.
bg: Индексът все още съдържа неслети промѐни.
    След корекция на конфликтите изпълнете „git add“ върху поправените файлове.
    За да приемете „изтрити от тях“, изпълнете „git rm“ върху изтритите файлове.

en: You're on a case-insensitive filesystem, and the remote you are
    trying to fetch from has references that only differ in casing. It
    is impossible to store such references with the 'files' backend. You
    can either accept this as-is, in which case you won't be able to
    store all remote references on disk. Or you can alternatively
    migrate your repository to use the 'reftable' backend with the
    following command:
    
        git refs migrate --ref-format=reftable
    
    Please keep in mind that not all implementations of Git support this
    new format yet. So if you use tools other than Git to access this
    repository it may not be an option to migrate to reftables.
bg: Ползвате файлова система, която не различава главни от малки букви,
    а отдалеченото хранилище, от което се опитвате да доставите обекти,
    съдържа указатели, които се различават само по регистъра си.
    Невъзможно е да запазите всички такива указатели със съхраняване
    базирано на файлове („files“).  Имате два избора:
    
      ⁃ или приемате положението и факта, че не може да съхраните
        всички указатели;
      ⁃ или мигрирайте хранилището си да съхранява указатели чрез
        таблица („reftable“) с командата:
    
        git refs migrate --ref-format=reftable
    
    Не всички реализации на Git поддържат новия формат.  Затова, ако ще
    ползвате други инструменти, за да достъпвате хранилището, миграцията
    към съхраняването на указателите чрез таблица може да не е подходящо
    решение за вас.

en: You've added another git repository inside your current repository.
    Clones of the outer repository will not contain the contents of
    the embedded repository and will not know how to obtain it.
    If you meant to add a submodule, use:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    If you added this path by mistake, you can remove it from the
    index with:
    
    	git rm --cached %s
    
    See "git help submodule" for more information.
bg: Изтеглили сте допълнително хранилище в текущото.  Когато клонирате обхващащото
    хранилище няма да получите вграденото, защото външното хранилище няма представа
    за вътрешното.  За да добавите подмодул, изпълнете:
    
        git submodule add АДРЕС %s
    
    Ако добавянето е грешка, може да го извадите от индекса с командата:
    
        git rm --cached %s
    
    За повече информация погледнете „git help submodule“.

en: Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commit each, respectively.
     | Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commits each, respectively.
bg[0]: Текущият клон се е раздалечил от „%s“,
    двата имат съответно по %d и %d несъвпадащи подавания.
bg[1]: Текущият клон се е раздалечил от „%s“,
    двата имат съответно по %d и %d несъвпадащи подавания.

en: Your branch and '%s' refer to different commits.
bg: Клонът ви и „%s“ сочат към различни подавания.

en: Your branch is ahead of '%s' by %d commit.
     | Your branch is ahead of '%s' by %d commits.
bg[0]: Клонът ви е с %2$d подаване пред „%1$s“.
bg[1]: Клонът ви е с %2$d подавания пред „%1$s“.

en: Your branch is based on '%s', but the upstream is gone.
bg: Този клон следи „%s“, но следеният клон е изтрит.

en: Your branch is behind '%s' by %d commit, and can be fast-forwarded.
     | Your branch is behind '%s' by %d commits, and can be fast-forwarded.
bg[0]: Клонът ви е с %2$d подаване зад „%1$s“ и може да се превърти.
bg[1]: Клонът ви е с %2$d подавания зад „%1$s“ и може да се превърти.

en: Your branch is up to date with '%s'.
bg: Клонът е обновен към „%s“.

en: Your configuration specifies to merge with the ref '%s'
    from the remote, but no such ref was fetched.
bg: За сливане е указан отдалеченият указател „%s“,
    но такъв не е доставен.

en: Your current terms are %s for the old state
    and %s for the new state.
bg: Текущите управляващи думи са: %s за старото състояние
    и %s за новото състояние.

en: Your edited hunk does not apply. Edit again (saying "no" discards!) [y/n]?
bg: Редактираното парче не може да се приложи.  Да се продължи ли с редактирането? (текущите редакции ще се отменят при отказ!): „y“ (да)/ „n“ (не)?

en: Your filter must maintain a one-to-one correspondence
    between its input and output lines.
bg: Обработените редове на изхода на ползвания филтър, трябва
    да се отнасят едно към едно спрямо редовете на входа.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%s
bg: „%s“ ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you %s.
bg: „%s“ ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%sПодайте или скатайте промѐните, за да извършите „%s“.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%s
bg: Изтеглянето ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you switch branches.
bg: Изтеглянето ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%sПодайте или скатайте промѐните, за да преминете към нов клон.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
      %s
bg: Сливането ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
        %s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%s
bg: Сливането ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you merge.
bg: Сливането ще презапише локалните промѐни на тези файлове:
    %%sПодайте или скатайте промѐните, за да слеете.

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly. Run the
    following command and follow the instructions in your editor to edit
    your configuration file:
    
        git config --global --edit
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
bg: Името и адресът за е-поща са настроени автоматично на базата на името на
    потребителя и името на машината.  Проверете дали са верни.  Може да спрете
    това съобщение като изрично зададете стойностите.  Изпълнете следната команда
    и следвайте инструкциите в текстовия ви редактор, за да редактирате
    конфигурационния файл:
    
        git config --global --edit
    
    След като направите това, може да коригирате информацията за автора на
    текущото подаване чрез:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
bg: Името и адресът за е-поща са настроени автоматично на базата на името на
    потребителя и името на машината.  Проверете дали са верни.  Може да спрете
    това съобщение като изрично зададете стойностите:
    
        git config --global user.name "Вашето Име"
        git config --global user.email пенчо@example.com
    
    След като направите това, може да коригирате информацията за автора на
    текущото подаване чрез:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your stash currently has %d entry | Your stash currently has %d entries
bg[0]: Има %d скатаване.
bg[1]: Има %d скатавания.

en: [(A|C|D|M|R|T|U|X|B)...[*]]
bg: [(A|C|D|M|R|T|U|X|B)…[*]]

en: [(amend|reword):]commit
bg: [(amend|reword):]подаване

en: [<%s>]
bg: [%s]

en: [=<%s>]
bg: [=%s]

en: [GLE %ld] could not convert path to UTF-8: '%.*ls'
bg: [последна грешка в нишката: GLE=%ld] пътят „%.*ls“ не може да се преобразува до UTF-8

en: [GLE %ld] could not get longname of '%s'
bg: дългото име на „%2$s“ те може да се получи [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [GLE %ld] could not watch '%s'
bg: „%2$s“ не може да се наблюдава [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [GLE %ld] health thread could not open '%ls'
bg: нишката за следенето на състоянието не може да отвори „%2$ls“ [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [GLE %ld] health thread getting BHFI for '%ls'
bg: нишката за следенето на състоянието не получи BHFI (информация за файла по манипулатора му) за „%2$ls“ [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [GLE %ld] unable to get protocol information for '%ls'
bg: информацията за протокола на „%2$ls“ не може да се получи [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [GLE %ld] unable to open for read '%ls'
bg: файлът „%2$ls“ не може да се отвори за четене [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: [deleted]
bg: [изтрит]

en: [new branch]
bg: [нов клон]

en: [new ref]
bg: [нов указател]

en: [new tag]
bg: [нов етикет]

en: [rejected]
bg: [отхвърлен]

en: [tag update]
bg: [обновяване на етикетите]

en: [up to date]
bg: [актуален]

en: `batch-size` and `relogin` must be specified together (via command-line or configuration option)
bg: „batch-size“ и „relogin“ трябва да се указват заедно (или чрез командния ред, или чрез настройките)

en: `rebase --preserve-merges` (-p) is no longer supported.
    Use `git rebase --abort` to terminate current rebase.
    Or downgrade to v2.33, or earlier, to complete the rebase.
bg: Вариантът „rebase --preserve-merges“ („-p“) вече не се поддържа.
    За да преустановите текущото пребазиране, изпълнете:
    
        git rebase --abort
    
    Ако искате да завършите пребазирането, се върнете на версия на git v2.33 или по-ранна.

en: `scalar list` does not take arguments
bg: „scalar list“ не приема аргументи

en: a %s revision is needed
bg: необходима е версия „%s“

en: a 'file:' URL may not have a port number
bg: при схема „file:“ не може да указвате номер на порт

en: a URI for downloading bundles before fetching from origin remote
bg: АДРЕС за доставяне на пратки на git преди доставяне от отдалеченото хранилище

en: a base commit must be provided with --upstream or --onto
bg: опциите „--upstream“ и „--onto“ изискват базово подаване

en: a branch is expected, got '%s'
bg: очаква се клон, а не „%s“

en: a branch is expected, got commit '%s'
bg: очаква се клон, а не подаване — „%s“

en: a branch is expected, got remote branch '%s'
bg: очаква се локален, а не отдалечен клон — „%s“

en: a branch is expected, got tag '%s'
bg: очаква се клон, а не етикет — „%s“

en: a branch named '%s' already exists
bg: вече съществува клон с име „%s“.

en: a notes merge into %s is already in-progress at %s
bg: в момента се извършва сливане на бележките в „%s“ при „%s“

en: abbrev length out of range: %d
bg: дължината на съкращаване е извън диапазона ([4; 40]): %d

en: abort and check out the original branch
bg: преустановяване и възстановяване на първоначалния клон

en: abort but keep HEAD where it is
bg: преустановяване без промяна към какво сочи „HEAD“

en: abort if fast-forward is not possible
bg: преустановяване, ако превъртането е невъзможно

en: abort notes merge
bg: преустановяване на сливането на бележки

en: abort the current in-progress merge
bg: преустановяване на текущото сливане

en: abort the patching operation but keep HEAD where it is
bg: преустановяване на прилагането на кръпката без промяна към кое сочи „HEAD“

en: accept a patch that touches outside the working area
bg: прилагане на кръпка, която променя и файлове извън работното дърво

en: accept refs that update .git/shallow
bg: приемане на указатели, които обновяват „.git/shallow“

en: accept refspecs from stdin
bg: четене на указателите от стандартния вход

en: accepted promisor remote '%s' not found
bg: липсва приетото вече хранилище-гарант „%s“

en: act on remote-tracking branches
bg: действие върху следящите клони

en: action
bg: действие

en: action if trailer already exists
bg: действие, ако епилог вече съществува

en: action if trailer is missing
bg: действие при липсващ епилог

en: action when quoted CR is found
bg: ДЕЙСТВИЕ при намирането на цитиран знак за нов ред

en: add 'prunable' annotation to worktrees older than <time>
bg: добавяне на анотация за окастряне на работните копия по-стари от това ВРЕМЕ

en: add (at most <n>) entries from shortlog to merge commit message
bg: добавяне (на максимум такъв БРОЙ) записи от съкратения журнал в съобщението за подаване със сливане

en: add <pattern> to ignore rules
bg: добавяне на ШАБЛОН от файлове, които да не се трият

en: add <rfc> (default 'RFC') before 'PATCH'
bg: добавяне на този ПРЕФИКС (стандартно е „RFC“) пред „PATCH“

en: add Cc: header
bg: добавяне на заглавна част „Cc:“ (и до)

en: add To: header
bg: добавяне на заглавна част „To:“ (до)

en: add URL
bg: добавяне на адреси

en: add a Signed-off-by trailer
bg: добавяне на епилог за подпис „Signed-off-by“

en: add a Signed-off-by trailer to each commit
bg: добавяне на епилог за подпис „Signed-off-by“ към всяко подаване

en: add a Signed-off-by trailer to the commit message
bg: добавяне на епилог за подпис „Signed-off-by“ в съобщението за подаване

en: add a new line without altering any existing values
bg: добавяне на нов ред без промяна на съществуващи стойности

en: add a new variable: name value
bg: добавяне на нова променлива: ИМЕ СТОЙНОСТ

en: add a signature
bg: добавяне на поле за подпис

en: add a signature from a file
bg: добавяне на подпис от файл

en: add branch
bg: добавяне на клон

en: add changes from all tracked and untracked files
bg: добавяне на всички промѐни в следените и неследените файлове

en: add contents of untracked files to the staged set of changes
bg: добавяне на съдържанието на неследените файлове към индекса

en: add custom trailer(s)
bg: добавяне на друг ЕПИЛОГ

en: add email header
bg: добавяне на тази ЗАГЛАВНА_ЧАСТ

en: add entries from standard input to the index
bg: добавяне на елементите от стандартния вход към индекса

en: add exec lines after each commit of the editable list
bg: добавяне на редове с команди за изпълнение след всяко подаване в редактирания списък

en: add prerequisite tree info to the patch series
bg: добавяне на необходимото БАЗово дърво към поредицата от кръпки

en: add specified files to index for commit
bg: добавяне на указаните файлове към индекса за подаване

en: add the specified entry to the index
bg: добавяне на изброените обекти към индекса

en: add the standard git exclusions
bg: добавяне на стандартно игнорираните от Git файлове

en: add to index only; do not add content to object database
bg: добавяне само към индекса без добавяне към базата от данни за обектите

en: add untracked file to archive
bg: добавяне на неследените файлове към архива

en: add working tree state to the staged set of changes
bg: добавяне на състоянието на работното дърво към промѐните в индекса

en: add/add
bg: добавяне/добавяне

en: added %d path
     | added %d paths
bg[0]: %d файл добавен
bg[1]: %d файла добавени

en: added by them:
bg: добавени от тях:

en: added by us:
bg: добавени от вас:

en: added with --lock
bg: добавена с „--lock“

en: adding embedded git repository: %s
bg: добавяне на вградено хранилище: %s

en: adding files failed
bg: неуспешно добавяне на файлове

en: additionally, your index contains uncommitted changes.
bg: освен това в индекса има неподадени промѐни.

en: affected file '%s' is beyond a symbolic link
bg: засегнатият файл „%s“ е след символна връзка

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
bg: след коригирането на конфликтите, отбележете съответните пътища с:
    
        git add ПЪТ…
    
    или
    
        git rm ПЪТ…

en: ahead
bg: напред с

en: ahead %d
bg: напред с %d

en: ahead %d, behind %d
bg: напред с %d, назад с %d

en: alias '%s' changes environment variables.
    You can use '!git' in the alias to do this
bg: псевдонимът „%s“ променя променливи на средата.
    За това може да ползвате „!git“ в псевдонима

en: alias for --log (deprecated)
bg: псевдоним на „--log“ (ОСТАРЯЛО)

en: alias for --only-trailers --only-input --unfold
bg: псевдоним на комбинацията „--only-trailers --only-input --unfold“

en: alias loop detected: expansion of '%s' does not terminate:%s
bg: зацикляне в псевдонимите: заместванията на „%s“ не приключват:%s

en: alias of --%s
bg: псевдоним на „--%s“

en: all positive revisions given must be references
bg: всички зададени положителни версии трябва да са указатели

en: allow adding an otherwise ignored submodule path
bg: позволяване на добавяне и на иначе игнорираните файлове

en: allow adding otherwise ignored files
bg: добавяне и на иначе игнорираните файлове

en: allow an external diff helper to be executed
bg: позволяване на изпълнение на външна помощна програма за разлики

en: allow calling of grep(1) (ignored by this build)
bg: позволяване на стартирането на grep(1) (текущият компилат пренебрегва тази опция)

en: allow commits with empty messages
bg: позволяване на празни съобщения при подаване

en: allow creation of more than one tree
bg: разрешаване на създаването на повече от едно дърво

en: allow explicitly ignored files to be overwritten
bg: позволяване на презаписването на изрично пренебрегваните файлове

en: allow fall back on 3way merging if needed
bg: да се преминава към тройно сливане при нужда.

en: allow fast-forward
bg: позволяване на превъртания

en: allow fast-forward (default)
bg: позволяване на превъртане (стандартно действие)

en: allow merging unrelated histories
bg: позволяване на сливане на независими истории

en: allow missing objects
bg: разрешаване на липсващи обекти

en: allow overlapping hunks
bg: позволяване на застъпващи се парчета

en: allow pre-rebase hook to run
bg: позволяване на куката преди пребазиране да се изпълни

en: allow rebasing commits with empty messages
bg: позволяване на пребазиране на подавания с празни съобщения

en: allow recursive removal
bg: рекурсивно изтриване

en: allow storing empty note
bg: приемане и на празни бележки

en: allow to print `undefined` names (default)
bg: да се извеждат и недефинираните имена (стандартна стойност на опцията)

en: allow updating entries outside of the sparse-checkout cone
bg: обновяване и на записите извън пътеводния сегмент на частичното изтегляне

en: allow updating of HEAD ref
bg: позволяване на обновяването на указателя „HEAD“

en: allow writing an incremental commit-graph file
bg: позволяване на запис на нарастващ файл с гра̀фа на подаванията

en: already have %s (%s)
bg: вече има „%s“ (%s)

en: also apply the patch (use with --stat/--summary/--check)
bg: кръпката се приложи.  Опцията се комбинира с „--check“/„--stat“/„--summary“

en: also consider packs and alternate objects
bg: допълнително да се проверяват пакетите и алтернативните обекти

en: also include HEAD ref and pseudorefs
bg: включване и на указателя „HEAD“ както и псевдо указателите

en: also read contacts from stdin
bg: четене на контакти и от стандартния вход

en: also show informational/conflict messages
bg: показване и информационните съобщения, и тези при конфликт

en: alternative anchor for relative paths
bg: директория за определянето на относителните пътища

en: always use long format
bg: винаги да се ползва дългият формат

en: ambiguous argument '%s': both revision and filename
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
bg: нееднозначен аргумент „%s“: както версия, така и път.
    Разделяйте пътищата от версиите с „--“, ето така:
    
        git КОМАНДА [ВЕРСИЯ…] -- [ФАЙЛ…]

en: ambiguous argument '%s': unknown revision or path not in the working tree.
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
bg: нееднозначен аргумент „%s: непозната версия или пътят не е част от работното дърво.
    Разделяйте пътищата от версиите с „--“, ето така:
    
        git КОМАНДА [ВЕРСИЯ…] -- [ФАЙЛ…]

en: ambiguous object name: '%s'
bg: името на обект не е еднозначно: „%s“

en: ambiguous option: %s (could be --%s%s or --%s%s)
bg: нееднозначна опция: „%s“ (може да е „--%s%s“ или „--%s%s“)

en: amend previous commit
bg: поправяне на предишното подаване

en: and made changes to the index and/or the working tree.
bg: и променѝ индекса и/или работното дърво.

en: and then use:
    
        git cherry-pick --continue
    
    to resume cherry-picking the remaining commits.
    If you wish to skip this commit, use:
    
        git cherry-pick --skip
bg: след това изпълнете:
    
        git cherry-pick --continue
    
    и ще продължите да отбирате останалите подавания.
    За да прескочите това подаване, изпълнете:
    
        git cherry-pick --skip

en: annotate text from stdin
bg: анотиране на текста от стандартния вход

en: annotated
bg: анотирано

en: annotated and GPG-signed tag
bg: анотиран етикет с подпис по GPG

en: annotated tag %s not available
bg: не съществува анотиран етикет „%s“

en: annotated tag, needs a message
bg: анотирането на етикети изисква съобщение

en: anonymize output
bg: анонимизиране на извежданата информация

en: another 'rebase' process appears to be running; '%s.lock' already exists
bg: изглежда в момента тече друг процес за пребазиране; файлът „%s.lock“ вече съществува

en: any cloned submodules will be shallow
bg: всички клонирани подмодули ще са плитки

en: any cloned submodules will use their remote-tracking branch
bg: всички клонирани подмодули ще ползват следящите си клони

en: append <mark> on broken working tree (default: "-broken")
bg: добавяне на такъв МАРКЕР на счупеното работно дърво (стандартно е „-broken“)

en: append <mark> on dirty working tree (default: "-dirty")
bg: добавяне на такъв МАРКЕР на работното дърво (стандартно е „-dirty“)

en: append commit name
bg: добавяне на името на подаването

en: append to .git/FETCH_HEAD instead of overwriting
bg: добавяне към „.git/FETCH_HEAD“ вместо замяна

en: apply a patch without touching the working tree
bg: прилагане на кръпката без промяна на работното дърво

en: apply all changes, even those already present upstream
bg: прилагане на всички промѐни, дори и наличните вече в следеното

en: apply changes matching the given path
bg: прилагане на промѐните напасващи на дадения път

en: apply options and merge options cannot be used together
bg: опциите за прилагане и сливане са несъвместими

en: apply options are incompatible with rebase.rebaseMerges.  Consider adding --no-rebase-merges
bg: опциите за прилагане са несъвместими с „rebase.rebaseMerges“.  Пробвайте да добавите опцията „--no-rebase-merges“

en: apply options are incompatible with rebase.updateRefs.  Consider adding --no-update-refs
bg: опциите за прилагане са несъвместими с „rebase.updateRefs“.  Пробвайте да добавите опцията „--no-update-refs“

en: apply partial clone filters to submodules
bg: прилагане на филтрите за непълно хранилище към подмодулите

en: apply refspec to exported refs
bg: прилагане на УКАЗАТЕЛя_НА_ВЕРСИЯ към изнесените указатели

en: apply the patch in reverse
bg: прилагане на кръпката в обратна посока

en: applying to an empty history
bg: прилагане върху празна история

en: approxidate
bg: евристична дата

en: archive format
bg: ФОРМАТ на архива

en: args
bg: АРГУМЕНТИ

en: argument expected for %s
bg: „%s“ изисква аргумент

en: argument to --advance must be a reference
bg: аргументът към „--advance“ трябва да е указател

en: argument to --packfile must be a valid hash (got '%s')
bg: опцията „--packfile“ изисква валидна контролна сума (а не „%s“)

en: asked to inherit tracking from '%s', but no merge configuration is set
bg: заявка за наследяване на следенето от „%s“, но не е настроен режим за пребазиране

en: asked to inherit tracking from '%s', but no remote is set
bg: заявка за наследяване на следенето от „%s“, но не е зададено отдалечено хранилище

en: attach the patch
bg: прикрепяне на кръпката

en: attempt three-way merge, fall back on normal patch if that fails
bg: пробване с тройно сливане, ако това не сработи — стандартно прилагане на кръпка

en: attempt to recreate the index
bg: опит за повторно създаване на индекса

en: attempt to reinitialize repository with different hash
bg: опит за зануляване на хранилището и инициализиране с различна контролна сума

en: attempt to reinitialize repository with different reference storage format
bg: опит за зануляване на хранилището и инициализиране с различен формат на съхраняване

en: attempt to remove non-existent note is not an error
bg: опитът за изтриването на несъществуваща бележка не се счита за грешка

en: attempted to store non-selected commit: '%s'
bg: опит за съхраняване на подаване, което не е избрано: „%s“

en: attempting to mmap %llu over limit %llu
bg: неуспешен опит за „mmap“ %llu, което е над позволеното %llu

en: attempting to mmap %lu over limit %lu
bg: неуспешен опит за „mmap“ %lu, което е над позволеното %lu

en: attempting to write a commit-graph, but 'commitGraph.changedPathsVersion' (%d) is not supported
bg: опит за запис на гра̀фа с подаванията, но настройката „commitGraph.changedPathsVersion“ (%d) не се поддържа

en: attempting to write a commit-graph, but 'core.commitGraph' is disabled
bg: опит за запис на гра̀фа с подаванията, но настройката „core.commitGraph“ е изключена

en: attr spec must not be empty
bg: „attr:“ трябва да указва стойност

en: author
bg: АВТОР

en: auto-pack refs as needed
bg: автоматично пакетиране на указателите при нужда

en: automatically re-schedule any `exec` that fails
bg: автоматично подаване за повторно изпълнение на командите завършили с неуспех

en: automatically stash/stash pop before and after
bg: автоматично скатаване/прилагане на скатаното преди и след пребазиране

en: autostash reference is a symref
bg: указателят за автоматично скатано e файл с указател

en: available git commands in '%s'
bg: налични команди на git от „%s“

en: bad %s
bg: неправилна стойност „%s“

en: bad %s format: %%%.*s
bg: неправилен формат за „%s“: %%%.*s

en: bad %s format: element '%s' does not end in ')'
bg: неправилен формат за „%s“: елементът „%s“ не завършва с „)“

en: bad %s format: element '%s' does not start with '('
bg: неправилен формат за „%s“: елементът „%s“ не започва с „(“

en: bad %s in commit
bg: неправилен запис „%s“ в подаването

en: bad --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE
bg: неправилна стойност за опцията „--attr-source“ или променливата „GIT_ATTR_SOURCE“

en: bad --color-moved argument: %s
bg: неправилен аргумент за „--color-moved“: „%s“

en: bad --ignore-submodules argument: %s
bg: неправилен аргумент за „--ignore-submodules“: „%s“

en: bad --pack_header: %s
bg: неправилна стойност за „--pack_header“: „%s“

en: bad --word-diff argument: %s
bg: неправилен аргумент към „--word-diff“: „%s“

en: bad HEAD - I need a HEAD
bg: Неправилен указател „HEAD“

en: bad HEAD - strange symbolic ref
bg: Неправилен указател „HEAD“ — необичаен символен указател

en: bad action '%s' for '%s'
bg: неправилно действие „%s“ за „%s“

en: bad alias.%s string: %s
bg: неправилен низ за настройката „alias.%s“: „%s“

en: bad boolean config value '%s' for '%s'
bg: неправилна булева стойност „%s“ за „%s“

en: bad boolean environment value '%s' for '%s'
bg: неправилна булева стойност „%s“ за „%s“

en: bad config line %d in %s
bg: неправилен ред за настройки %d в „%s“

en: bad config line %d in blob %s
bg: неправилен ред за настройки %d в BLOB „%s“

en: bad config line %d in command line %s
bg: неправилен ред за настройки %d на командния ред „%s“

en: bad config line %d in file %s
bg: неправилен ред за настройки %d във файла „%s“

en: bad config line %d in standard input
bg: неправилен ред за настройки %d на стандартния вход

en: bad config line %d in submodule-blob %s
bg: неправилен ред за настройки %d в BLOB за подмодул „%s“

en: bad config variable '%s' in file '%s' at line %d
bg: неправилна настройка „%s“ във файла „%s“ на ред №%d

en: bad git namespace path "%s"
bg: неправилен път към пространства от имена „%s“

en: bad index file sha1 signature
bg: неправилен подпис за контролна сума по SHA1 на файла на индекса

en: bad index version %d
bg: неправилна версия на индекса %d

en: bad index version '%s'
bg: неправилна версия на индекса „%s“

en: bad mergetag in commit '%s'
bg: етикетът при сливане в подаването „%s“ e неправилен

en: bad number of arguments
bg: неправилен брой аргументи

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in %s: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ в %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in blob %s: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ в BLOB „%s“: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in command line %s: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ на командния ред „%s“: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in file %s: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ във файла „%s“: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in standard input: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ на стандартния вход: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in submodule-blob %s: %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“ в BLOB от подмодул „%s“: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s': %s
bg: неправилна числова стойност „%s“ за „%s“: %s

en: bad object type.
bg: неправилен вид обект.

en: bad pack compression level %d
bg: неправилно ниво на компресиране при пакетиране: %d

en: bad pack-int-id: %u (%u total packs)
bg: неправилен идентификатор на пакет (pack-int-id): %u (от общо %u пакети)

en: bad pack.indexVersion=%u
bg: неправилна стойност: „pack.indexVersion=%u“

en: bad packed object CRC for %s
bg: лоша контролна сума за пакетирания обект „%s“

en: bad replace ref name: %s
bg: неправилно име на указател за замяна: „%s“

en: bad repository '%s'
bg: неправилно указано хранилище „%s“

en: bad revision '%s'
bg: неправилна версия „%s“

en: bad sha1 file: %s
bg: неправилен ред с контролна сума по SHA1: „%s“

en: bad signature 0x%08x
bg: неправилен подпис: „0x%08x“

en: bad source
bg: неправилен обект

en: bad subtree '%.*s'
bg: неправилно поддърво „%.*s“

en: bad tree object %s
bg: неправилен обект-дърво: %s

en: bad zlib compression level %d
bg: неправилно ниво на компресиране: %d

en: bad/incompatible signature '%s'
bg: лош/несъвместим подпис „%s“

en: ballast character
bg: знаци за пращане

en: bare repository '%s' is incompatible with fsmonitor
bg: голото хранилище „%s“ е несъвместимо с fsmonitor

en: base commit should be the ancestor of revision list
bg: базовото подаване трябва да е предшественикът на списъка с версиите

en: base commit shouldn't be in revision list
bg: базовото подаване не може да е в списъка с версиите

en: base-commit
bg: БАЗОВО_ПОДАВАНЕ

en: batch modes take no arguments
bg: пакетните режими не приемат никакви опции

en: batch reference updates
bg: пакетно обновяване на указатели

en: be more quiet
bg: по-малко подробности

en: be more thorough (increased runtime)
bg: изчерпателно търсене на боклука (за сметка на повече време работа)

en: be more verbose
bg: повече подробности

en: be quiet
bg: без извеждане на информация

en: be quiet, only report errors
bg: по-малко подробности, да се извеждат само грешките

en: be quiet. implies --no-stat
bg: без извеждане на информация.  Включва опцията „--no-stat“

en: be verbose
bg: повече подробности

en: be verbose; must be placed before a subcommand
bg: повече подробности.  Поставя се пред подкоманда

en: behind
bg: назад с

en: behind %d
bg: назад с %d

en: binary
bg: двоично

en: binary patch does not apply to '%s'
bg: двоичната кръпка не може да се приложи върху „%s“

en: binary patch to '%s' creates incorrect result (expecting %s, got %s)
bg: двоичната кръпка за „%s“ води до неправилни резултати (изисква се: „%s“, а бе получено: „%s“)

en: bisect found first bad commit
bg: двоичното търсене откри първото лошо подаване

en: bisect run cannot continue any more
bg: двоичното търсене не може да продължи

en: bisect run failed: 'git bisect %s' exited with error code %d
bg: неуспешно двоично търсене: „git bisect %s“ завърши с код за грешка: %d

en: bisect run failed: exit code %d from %s is < 0 or >= 128
bg: неуспешно двоично търсене: изходният код от командата „%2$s“ е %1$d — това е извън интервала [0, 128)

en: bisect run failed: no command provided.
bg: неуспешно двоично търсене, не е зададена команда.

en: bisect run success
bg: успешно двоично търсене

en: bisecting only with a %s commit
bg: двоично търсене само по „%s“ подаване.

en: bitmap file '%s' has invalid checksum
bg: неправилна сума за проверка за файла с битови маски „%s“

en: blob
bg: обект-BLOB

en: blob '%s' not reachable from HEAD
bg: обектът-BLOB „%s“ е недостежим от HEAD

en: blob not found: %s
bg: обектът-BLOB липсва: %s

en: blob-id
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: blob|tree
bg: обект-BLOB|дърво

en: bogus config parameter: %s
bg: неправилен конфигурационен параметър: „%s“

en: bogus count in %s
bg: неправилен брой в „%s“

en: bogus exit code %d for good revision
bg: неправилен изходен код %d за добро подаване

en: bogus format in %s
bg: неправилен формат в „%s“

en: borrow the objects from reference repositories
bg: заемане на обектите от еталонните хранилища

en: both --cached and trees are given
bg: опцията „--cached“ е несъвместима със задаване на дърво

en: both added:
bg: добавени и в двата случая:

en: both deleted:
bg: изтрити в двата случая:

en: both files modified: '%s' and '%s'.
bg: и двата файла са променени: „%s“ и „%s“.

en: both modified:
bg: променени и в двата случая:

en: boundary
bg: граница

en: branch
bg: клон

en: branch %s is being bisected at %s
bg: търси се двоично в клона „%s“ при „%s“

en: branch %s is being rebased at %s
bg: клонът „%s“ се пребазира върху „%s“

en: branch %s is missing commits.
bg: липсват подавания в клона „%s“.

en: branch '%s' does not exist
bg: не съществува клон на име „%s“.

en: branch '%s' has no remote for pushing
bg: няма информация клонът „%s“ да следи някой друг

en: branch '%s' has no upstream information
bg: няма информация клонът „%s“ да следи някой друг

en: branch '%s' not found
bg: клонът „%s“ липсва

en: branch '%s' not found.
    Did you forget --remote?
bg: клонът „%s“ липсва.
    Пробвахте ли опцията „--remote“?

en: branch '%s' set up to track '%s' by rebasing.
bg: клонът „%s“ ще следи „%s“ чрез пребазиране.

en: branch '%s' set up to track '%s'.
bg: клонът „%s“ ще следи „%s“.

en: branch '%s' set up to track:
bg: клонът „%s“ ще следи:

en: branch copy failed
bg: неуспешно копиране на клон

en: branch is copied, but update of config-file failed
bg: клонът е копиран, но конфигурационният файл не е обновен

en: branch is renamed, but update of config-file failed
bg: клонът е преименуван, но конфигурационният файл не е обновен

en: branch name doesn't conform to Git standards: %s
bg: името на клон не отговаря на стандарта на Git: „%s“

en: branch name required
bg: Необходимо е име на клон

en: branch of repository to add as submodule
bg: клон на хранилище, който да се добави като подмодул

en: branch rename failed
bg: неуспешно преименуване на клон

en: branch renamed to %s, but HEAD is not updated
bg: клонът е преименуван на „%s“, но указателят „HEAD“ не е обновен

en: branch to checkout after clone
bg: към кой клон да се премине след клониране

en: branch with --recurse-submodules can only be used if submodule.propagateBranches is enabled
bg: може да се ползва клон с опцията „--recurse-submodules“, само ако настройката „submodule.propagateBranches“ е зададена

en: branch(es) to track
bg: клон/и за следене

en: break complete rewrite changes into pairs of delete and create
bg: заместване на пълните промѐни с последователност от изтриване и създаване

en: broken index, expect %s in %s, got %s
bg: грешки в индекса — в „%2$s“ се очаква „%1$s“, а бе получено „%3$s“

en: broken link from %7s %s
bg: скъсана връзка от %7s %s

en: broken link from %7s %s
                  to %7s %s
bg: скъсана връзка от %7s %s
                  към %7s %s

en: broken links
bg: скъсани връзки

en: buffer --batch output
bg: буфериране на изхода от „--batch“

en: build a temporary index based on embedded index information
bg: създаване на временен индекс на база на включената информация за индекса

en: bundle '%s' has no uri
bg: липсва адрес за пратка „%s“

en: bundle list at '%s' has no mode
bg: липсва режим в списъка от пратки „%s“

en: bundle list at '%s': bundle '%s' has no uri
bg: списък от пратки при „%s“: липсва адрес за пратка „%s“

en: bundle-uri operation not supported by protocol
bg: операцията „bundle-uri“ (адреси на пратки) не се поддържа от протокола

en: bundle-uri: expected flush after arguments
bg: bundle-uri: след аргументите се очаква изчистване на буферите

en: bundle-uri: got an empty line
bg: bundle-uri: получен е празен ред

en: bundle-uri: line has empty key or value
bg: bundle-uri: редът съдържа празен ключ или стойност

en: bundle-uri: line is not of the form 'key=value'
bg: bundle-uri: редът не е във формат „КЛЮЧ=СТОЙНОСТ“

en: bundle-uri: unexpected argument: '%s'
bg: bundle-uri: непознат аргумент: %s

en: bypass post-rewrite hook
bg: без изпълнение на куката след презаписване (post-rewrite)

en: bypass pre-applypatch and applypatch-msg hooks
bg: без изпълнение на куките преди прилагане на кръпка и съобщение преди прилагане на кръпка

en: bypass pre-commit and commit-msg hooks
bg: без изпълнение на куките преди подаване и при промяна на съобщението за подаване (pre-commit и commit-msg)

en: bypass pre-merge-commit and commit-msg hooks
bg: без изпълнение на куките преди подаване и сливане и при промяна на съобщението за подаване (pre-merge-commit и commit-msg)

en: bypass pre-push hook
bg: без изпълнение на куката преди изтласкване (pre-push)

en: byte | bytes
bg[0]: байт
bg[1]: байта

en: bytes
bg: байтове

en: cache-tree for path %.*s does not match. Expected %s got %s
bg: кешираният обект-дърво за пътя „%.*s“ не съвпада. Изисква се „%s“, а не „%s“

en: can not move directory into itself
bg: директория не може да се премести в себе си

en: can't add a note on empty branch.
bg: не може да се добави бележка към празен клон.

en: can't change the meaning of the term '%s'
bg: не може да смените значението на управляващата дума „%s“

en: can't connect to subservice %s
bg: неуспешно свързване към подуслугата „%s“

en: can't create a branch from itself: %s
bg: не може да се създаде клон от него самия: „%s“

en: can't dup helper output fd
bg: файловият дескриптор от насрещната помощна програма не може да се дублира с „dup“

en: can't fetch into checked-out branch
bg: в текущия клон не може да се доставя

en: can't load object %s
bg: обектът за „%s“ не може да се зареди

en: can't load tree %s
bg: дървото „%s“ не може да се зареди

en: can't open file %s
bg: файлът „%s“ не може да се отвори

en: can't open patch '%s': %s
bg: кръпката „%s“ не може да се отвори: %s

en: can't read object %s
bg: обектът „%s“ не може да се прочете

en: can't revert as initial commit
bg: първоначалното подаване не може да се отмени

en: can't start thread for copying data
bg: неуспешно стартиране на нишка за копиране на данните

en: can't start thread for copying data: %s
bg: неуспешно стартиране на нишка за копиране на данните: „%s“

en: can't tag an empty branch.
bg: не може да се създаде етикет за празен клон.

en: can't use the builtin command '%s' as a term
bg: „%s“ е вградена команда и не може да се използва като управляваща дума

en: can't write crash report %s
bg: докладът за забиване на програмата не може де се запази: „%s“

en: cancel revert or cherry-pick sequence
bg: отмяна на поредица от отбирания или отмени на подавания

en: cancelling a cherry picking in progress
bg: преустановяване на извършваното в момента отбиране на подавания

en: cancelling a revert in progress
bg: преустановяване на извършваното в момента отмяна на подаване

en: cannot %s: You have unstaged changes.
bg: не може да извършите „%s“, защото има промѐни, които не са в индекса.

en: cannot %s: Your index contains uncommitted changes.
bg: не може да извършите „%s“, защото в индекса има неподадени промѐни.

en: cannot '%s' without a previous commit
bg: Без предишно подаване не може да се изпълни „%s“

en: cannot abort from a branch yet to be born
bg: действието не може да се преустанови, когато сте на клон, който тепърва предстои да се създаде

en: cannot acquire lock for scheduled background maintenance
bg: не може да се придобие ключалката за поддръжката на заден фон

en: cannot add a submodule of a different hash algorithm
bg: не може да добавите подмодул с различен алгоритъм за контролни суми

en: cannot advance target with multiple sources because ordering would be ill-defined
bg: цели с множество източници не може да се придвижат напред, защото подредбата не е добре дефинирана

en: cannot amend non-existing commit
bg: несъществуващо подаване не може да се поправи

en: cannot apply a stash in the middle of a merge
bg: по време на сливане не може да приложите нещо скатано

en: cannot apply binary patch to '%s' without full index line
bg: към „%s“ не може да се приложи двоична кръпка без пълен индекс

en: cannot both write and verify reverse index
bg: обратният индекс не може едновременно да се записва и да се проверява

en: cannot change to '%s'
bg: не може да се влезе в директорията „%s“

en: cannot chdir to %s
bg: не може да се влезе в директорията „%s“

en: cannot chdir to '%s'
bg: не може да се влезе в директорията „%s“

en: cannot checkout %s
bg: „%s“ не може да се изтегли

en: cannot cherry-pick during a revert.
bg: по време на отмяна на подаване не може да се извърши отбиране на подаване.

en: cannot chmod %cx '%s'
bg: права̀та на „%2$s“ не може да се зададат да са %1$cx

en: cannot clone from filtered bundle
bg: не може да се клонира от филтрирана пратка

en: cannot clone submodule '%s' without a URL
bg: не може да се клонира подмодул „%s“ без адрес

en: cannot close written %s file '%s'
bg: грешка при затварянето на записания файл „%s“ „%s“

en: cannot come back to cwd
bg: процесът не може да се върне към предишната работна директория

en: cannot commit reflog update: %s
bg: „%s“ не е обновяване на журнала с подаванията

en: cannot compare a named pipe to a directory
bg: именован канал не може да се сравни с директория

en: cannot compare stdin to a directory
bg: стандартният вход не може да се сравни с директория

en: cannot continue with staged changes in the following files:
    %s
bg: не може да се продължи с промѐни в следните файлове, които са добавени в индекса:
    %s

en: cannot copy '%s' to '%s'
bg: „%s“ не може да се копира в „%s“

en: cannot copy the current branch while not on any
bg: не може да копирате текущия клон, защото сте извън който и да е клон

en: cannot create '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се създаде

en: cannot create an empty blob in the object database
bg: в базата от данни за обектите не може да се създаде празен обект-BLOB

en: cannot create async thread: %s
bg: не може да се създаде асинхронна нишка: %s

en: cannot create configuration file %s
bg: конфигурационният файл „%s“ не може да се създаде

en: cannot create keep file
bg: файлът за запазване на директория не може да се създаде

en: cannot deduce worktree name from '%s'
bg: името на работното дърво не може да се извлече от „%s“

en: cannot deflate request; zlib deflate error %d
bg: заявката не може да се декомпресира, грешка от „zlib“ при декомпресиране: %d

en: cannot deflate request; zlib end error %d
bg: заявката не може да се декомпресира; грешка от „zlib“ при завършване: %d

en: cannot delete branch '%s' used by worktree at '%s'
bg: не може да изтриете клона „%s“, който се ползва от работното дърво в „%s“

en: cannot delete packs in a precious-objects repo
bg: пакетите в хранилище с важни обекти не може да се трият

en: cannot do a partial commit during a cherry-pick.
bg: по време на отбиране не може да се извърши частично подаване.

en: cannot do a partial commit during a merge.
bg: по време на сливане не може да се извърши частично подаване.

en: cannot do a partial commit during a rebase.
bg: по време на пребазиране не може да се извърши частично подаване.

en: cannot edit description of more than one branch
bg: не може да редактирате описанието на повече от един клон едновременно

en: cannot expire packs from an incremental multi-pack-index
bg: пакети за нарастващия индекс за множество пакети не може да се обявят за остарели

en: cannot export nested tags unless --mark-tags is specified.
bg: непреките етикети не се изнасят, освен ако не зададете „--mark-tags“.

en: cannot feed the input to external filter '%s'
bg: входът не може да се подаде на външния филтър „%s“

en: cannot fetch by sha1 over smart http
bg: умният вариант на http не може да доставя по SHA1

en: cannot fill %d byte | cannot fill %d bytes
bg[0]: не може да се запълни %d байт
bg[1]: не може да се запълнят %d байта

en: cannot find commit %s (%s)
bg: подаването „%s“ (%s) липсва

en: cannot find revision %s to ignore
bg: версията за прескачане „%s“ липсва

en: cannot fix permission bits on '%s'
bg: права̀та за достъп до „%s“ не може да бъдат поправени

en: cannot fixup root commit
bg: началното подаване не може да се вкара в предходното му

en: cannot force update the branch '%s' used by worktree at '%s'
bg: не може принудително да обновите клона „%s“, който се ползва от работното дърво в „%s“

en: cannot fork to run external filter '%s'
bg: неуспешно създаване на процес за външен филтър „%s“

en: cannot fstat bitmap file
bg: не може да се получи информация за файла с битови маски с „fstat“

en: cannot fstat gitattributes file '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „fstat“ върху файла за атрибути на git „%s“

en: cannot fstat packfile
bg: не може да се получи информация за пакетния файл с „fstat“

en: cannot fully parse %s=%s
bg: „%s=%s“ не може да се анализира докрай

en: cannot get commit message for %s
bg: неуспешно извличане на съобщението за подаване на „%s“

en: cannot get patch id
bg: идентификаторът на кръпката не може да се получи

en: cannot give description to detached HEAD
bg: не може да зададете описание на несвързан „HEAD“

en: cannot handle %s as a builtin
bg: „%s“ не може да се обработи като вградена команда

en: cannot handle more than %d base. Ignoring %s. | cannot handle more than %d bases. Ignoring %s.
bg[0]: не се поддържа повече от %d база.  „%s“ се прескача.
bg[1]: не се поддържат повече от %d бази.  „%s“ се прескача.

en: cannot handle more than %d rev. | cannot handle more than %d revs.
bg[0]: не може да се обработи повече от %d указател.
bg[1]: не може да се обработят повече от %d указатели.

en: cannot have both --quiet and --verbose
bg: опциите „--quiet“ и „--verbose“ са несъвместими

en: cannot inherit upstream tracking configuration of multiple refs when rebasing is requested
bg: настроените множество указатели, които да се следят, не може да се наследят при пребазиране

en: cannot lock ref '%s': dangling symref already exists
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: файлът с указател извън клон вече съществува

en: cannot lock ref '%s': error reading reference
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: грешка при четене на указателя

en: cannot lock ref '%s': expected symref with target '%s': but is a regular ref
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: очакваше се файл с указател с цел „%s“, но вместо това е обикновен указател

en: cannot lock ref '%s': is at %s but expected %s
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: той сочи към „%s“, а се очаква да сочи към „%s“

en: cannot lock ref '%s': reference already exists
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: указателят вече съществува

en: cannot lock ref '%s': reference is missing but expected %s
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: указателят липсва, а се очаква „%s“

en: cannot lock ref '%s': unable to resolve reference '%s'
bg: указателят „%s“ не може да се заключи: не може да се открие към какво сочи указателят „%s“

en: cannot map object %s to %s
bg: липсва съответствие на обекта „%s“ към „%s“

en: cannot merge graph %s, too many commits: %llu
bg: графът „%s“ не може да се слее, прекалено много подавания: %llu

en: cannot merge graph %s, too many commits: %lu
bg: графът „%s“ не може да се слее, прекалено много подавания: %lu

en: cannot merge graphs with %llu, %llu commits
bg: не може да се слеят гра̀фи с %llu и %llu подавания (съответно)

en: cannot merge graphs with %lu, %lu commits
bg: не може да се слеят гра̀фи с %lu и %lu подавания (съответно)

en: cannot merge without a current revision
bg: без текущо подаване не може да се слива

en: cannot mix --commit, --abort or -s/--strategy
bg: опциите „--commit“, „--abort“ и „-s“/„--strategy“ са несъвместими

en: cannot mkdir %s
bg: директорията „%s“ не може да се създаде

en: cannot move a locked working tree, lock reason: %s
    use 'move -f -f' to override or unlock first
bg: не може да преместите заключено работно дърво, причина за заключването: %s
    или го отключете, или го преместете принудително с „move -f -f“

en: cannot move a locked working tree;
    use 'move -f -f' to override or unlock first
bg: не може да преместите заключено работно дърво:
    или го отключете, или го преместете принудително с „move -f -f“

en: cannot move both '%s' and its parent directory '%s'
bg: невъзможно е да се преместят едновременно и „%s“, и родителската директория „%s“

en: cannot open %s
bg: „%s“ не може да се отвори

en: cannot open '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: cannot open directory %s
bg: директорията „%s“ не може да се отвори

en: cannot open file '%s' for reading
bg: файлът „%s“ не може да се отвори за четене

en: cannot open file '%s' for writing
bg: файлът „%s“ не може да се отвори за запис

en: cannot open file '%s' in mode '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се отвори в режим „%s“

en: cannot open index for %s
bg: грешка при отваряне на индекса за „%s“

en: cannot open pack index
bg: индексът на пакетния файл не може да се отвори

en: cannot open patch file %s
bg: файлът-кръпка „%s“ не може да се отвори

en: cannot opendir '%s'
bg: директорията „%s“ не може да се отвори

en: cannot overwrite multiple values with a single value
           Use --value=<pattern>, --append or --all to change %s.
bg: множество стойности не може да се заменят с една.
        За да променѝте „%s“, ползвайте  --value=РЕГУЛЯРЕН_ИЗРАЗ, „--append“ или „--all“.

en: cannot overwrite multiple values with a single value
           Use a regexp, --add or --replace-all to change %s.
bg: множество стойности не може да се замени с една.
    За да променѝте „%s“, ползвайте регулярен израз или опциите „--add“ и „--replace-all“.

en: cannot parse color '%s'
bg: „%s“ не може да се анализира като цвят

en: cannot parse commit %s
bg: подаването „%s“ не може да се анализира

en: cannot parse expected object name '%s'
bg: очакваното име на обект „%s“ не може да се анализира

en: cannot parse parents of commit: %s
bg: не може да се анализират родителските подавания на: „%s“

en: cannot perform queued object checks outside of a repository
bg: проверките на обекта в опашката не може да се изпълнят извън хранилище

en: cannot pread pack file
bg: пакетният файл не може да се прочете

en: cannot process '%s' and '%s' at the same time
bg: невъзможно е едновременно да се обработват „%s“ и „%s“

en: cannot prune in a precious-objects repo
bg: хранилище с важни обекти не може да се окастря

en: cannot queue reflog update: %s
bg: обновяването „%s“ на журнала с подаванията не може да се сложи в опашката

en: cannot read '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се прочете

en: cannot read '%s': %s
bg: „%s“ не може да се прочете: %s

en: cannot read HEAD
bg: указателят „HEAD“ не може да се прочете

en: cannot read blob %s for path %s
bg: обектът-BLOB „%s“ в пътя %s не може да се прочете

en: cannot read commit buffer for %s
bg: буферът за подаване на „%s“ не може да се прочете

en: cannot read existing object %s
bg: съществуващият обект „%s“ не може да се прочете

en: cannot read existing object info %s
bg: съществуващият обект в „%s“ не може да се прочете

en: cannot read file '%s' for replaying
bg: файлът „%s“ не може да се прочете, за да се изпълнят командите от него наново

en: cannot read note data from non-blob object '%s'.
bg: съдържанието на бележка не може да се вземе от обект, който не е BLOB: „%s“.

en: cannot read object %s '%s'
bg: обектът „%s“ (%s) не може да се прочете

en: cannot read object for %s
bg: обектът за „%s“ не може да се прочете

en: cannot read ref file '%s'
bg: файлът с указател „%s“ не може да се прочете

en: cannot read the current contents of '%s'
bg: текущото съдържание на „%s“ не може да се прочете

en: cannot read the index
bg: индексът не може да се прочете

en: cannot readlink '%s'
bg: връзката „%s“ не може да се прочете

en: cannot rebase with locally recorded submodule modifications
bg: пребазирането е невъзможно заради локално записаните промѐни по подмодулите

en: cannot rebase: You have unstaged changes.
bg: не може да пребазирате, защото има промѐни, които не са в индекса.

en: cannot remove a locked working tree, lock reason: %s
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
bg: не може да изтриете заключено работно дърво, причина за заключването: %s
    или го отключете, или го изтрийте принудително с „remove -f -f“

en: cannot remove a locked working tree;
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
bg: не може да изтриете заключено работно дърво:
    или го отключете, или го изтрийте принудително с „remove -f -f“

en: cannot rename the current branch while not on any
bg: не може да преименувате текущия клон, защото сте извън който и да е клон

en: cannot repack an incremental multi-pack-index
bg: нарастващият индекс за множество пакети не може да се препакетира

en: cannot repack to clean up
bg: не може да се извърши пакетиране за изчистване на файловете

en: cannot resolve 'simple' push to a single destination
bg: простото (simple) изтласкване не съответства на една цел

en: cannot resolve HEAD
bg: Подаването сочено от указателя „HEAD“ липсва

en: cannot restore terminal settings
bg: настройките на терминала не може да се възстановят

en: cannot resume in the background, please use 'fg' to resume
bg: работата не може да продължи във фонов режим, затова изпълнете командата:
    
        fg

en: cannot resume: %s does not exist.
bg: не може да се продължи — „%s“ не съществува.

en: cannot reverse-apply a binary patch without the reverse hunk to '%s'
bg: двоичната кръпка не може да се приложи в обратна посока, когато обратното парче за „%s“ липсва

en: cannot revert during a cherry-pick.
bg: по време на отбиране не може да се извърши отмяна на подаване.

en: cannot save the stash for %s
bg: скатаното за „%s“ не може да се запази

en: cannot search for blob '%s' on an unborn branch
bg: обектът-BLOB „%s“ не може да се търси в неродѐн клон

en: cannot select preferred pack %s with no objects
bg: не може да изберете „%s“, който не съдържа обекти, за предпочитан пакет

en: cannot send message as 7bit
bg: съобщението не може да се изпрати чрез 7 битови знаци

en: cannot set up tracking information; starting point '%s' is not a branch
bg: настройките за следенето не може да се зададат — началото „%s“ не е клон

en: cannot specify pathnames with --stdin
bg: опцията „--stdin“ е несъвместима с имена на пътища

en: cannot squash merge commit into another commit
bg: подаване със сливане не може да се вкара в друго

en: cannot start proxy %s
bg: посредникът „%s“ не може да се стартира

en: cannot start transaction: %s
bg: транзакцията „%s“ не може да се стартира

en: cannot stat '%s'
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за директорията „%s“

en: cannot stat template '%s'
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за шаблона „%s“

en: cannot store %s
bg: „%s“ не може да се запази

en: cannot store index file
bg: файлът за индекса не може да се съхрани

en: cannot store pack file
bg: пакетният файл не може да се съхрани

en: cannot store reverse index file
bg: файлът за индекса не може да се съхрани

en: cannot stream blob %s
bg: обектът-BLOB „%s“ не може да се обработи

en: cannot strip one component off url '%s'
bg: не може да се махне компонент от адреса „%s“

en: cannot switch branch in the middle of an am session
    Consider "git am --quit" or "git worktree add".
bg: по време на прилагане на поредица от кръпки не може да преминете към друг клон.
    Пробвайте с „git am --quit“ или „git worktree add“.

en: cannot switch branch while cherry-picking
    Consider "git cherry-pick --quit" or "git worktree add".
bg: по време на отбиране на подавания не може да преминете към друг клон.
    Пробвайте с „git cherry-pick --quit“ или „git worktree add“.

en: cannot switch branch while merging
    Consider "git merge --quit" or "git worktree add".
bg: по време на сливане не може да преминете към друг клон.
    Пробвайте с „git merge --quit“ или „git worktree add“.

en: cannot switch branch while rebasing
    Consider "git rebase --quit" or "git worktree add".
bg: по време на пребазиране не може да преминете към друг клон.
    Пробвайте с „git rebase --quit“ или „git worktree add“.

en: cannot switch branch while reverting
    Consider "git revert --quit" or "git worktree add".
bg: по време на отмяна на подавания не може да преминете към друг клон.
    Пробвайте с „git revert --quit“ или „git worktree add“.

en: cannot symlink '%s' '%s'
bg: не може да се създаде символна връзка „%s“ в „%s“

en: cannot truncate pack to skip duplicate
bg: пакетът не може да се отреже за пропускане на повторенията

en: cannot unlink '%s'
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: cannot unlink stray '%s'
bg: излишният обект „%s“ не може да се изтрие

en: cannot unlink temporary alternates file
bg: временният файл за алтернативни обекти не може да се изтрие

en: cannot use %s as an exclude file
bg: „%s“ не може да се ползва за игнорираните файлове (като gitignore)

en: cannot use %s with %s
bg: „%s“ и „%s“ са несъвместими

en: cannot use --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE without repo
bg: опцията „--attr-source“ и променливата „GIT_ATTR_SOURCE“ изискват хранилище

en: cannot use --start-after with custom sort options
bg: опцията „--start-after“ е несъвместима с изрична подредба

en: cannot use --start-after with patterns
bg: опцията „--start-after“ е несъвместима със задаването на шаблони

en: cannot use -a with -d
bg: опциите „-a“ и „-d“ са несъвместими

en: cannot use bare repository '%s' (safe.bareRepository is '%s')
bg: голото хранилище „%s“ не може да се ползва („safe.bareRepository“ е „%s“)

en: cannot use internal rev list with --cruft
bg: вътрешният списък на версии и опцията „--cruft“ са несъвместими

en: cannot use internal rev list with --stdin-packs
bg: вътрешният списък на указатели и опцията „--stdin-packs“ са несъвместими

en: cannot use split index with a sparse index
bg: разделѐн индекс не може да се ползва частичен индекс

en: cannot write %s file '%s'
bg: грешка при запис на файла „%s“ „%s“

en: cannot write '%s'
bg: „%s“ не може да се запази

en: cannot write bundle version %d with algorithm %s
bg: пратка %d не може да се запише с алгоритъм %s

en: cannot write split index for a sparse index
bg: не може да се запише разделѐн, частичен индекс

en: case insensitive matching
bg: без значение на регистъра на буквите (главни/малки)

en: cat-file reported failure
bg: изпълнението на „cat-file“ завърши с грешка

en: chain length = %d: %lu object | chain length = %d: %lu objects
bg[0]: дължината на веригата е %d: %lu обект
bg[1]: дължината на веригата е %d: %lu обекта

en: change a commit's parents
bg: смяна на родителите на подаване

en: change the upstream info
bg: смяна на клона-източник

en: check a specific task
bg: проверка на определена задача

en: check for forced-updates on all updated branches
bg: проверка за принудителни обновявания на всички клони

en: check for reference existence without resolving
bg: проверка за съществуване на указател без проследяването му

en: check if - even missing - files are ignored in dry run
bg: проверка, че при пробно изпълнение всички файлове, дори и изтритите, се игнорират

en: check if <object> exists
bg: проверка дали ОБЕКТът съществува

en: check only connectivity
bg: проверка само на връзката

en: check out all files in the index
bg: изтегляне на всички файлове в индекса

en: check reference database consistency
bg: проверка на валидността на базата от данни с указатели

en: checking out '%s' failed. Try 'git bisect start <valid-branch>'.
bg: Неуспешно преминаване към „%s“.  Изпълнете командата „git bisect start СЪЩЕСТВУВАЩ_КЛОН“.

en: checkout <branch> even if already checked out in other worktree
bg: Изтегляне КЛОНа, дори и да е изтеглен в друго работно дърво

en: checkout <branch> instead of the remote's HEAD
bg: изтегляне на този КЛОН, а не соченият от отдалечения указател „HEAD“

en: checkout our version for unmerged files
bg: изтегляне на вашата версия на неслетите файлове

en: checkout their version for unmerged files
bg: изтегляне на чуждата версия на неслетите файлове

en: checksum doesn't match in MIDX and bitmap
bg: сумата за проверка се различава във файла с индекса за множество пакети и битовата маска

en: cherry-pick
bg: отбиране

en: cherry-pick all commits, even if unchanged
bg: отбиране на всички подавания дори да няма промѐни

en: cherry-pick failed
bg: неуспешно отбиране

en: cherry-pick is already in progress
bg: в момента вече се извършва отбиране на подавания

en: chmod on %s failed
bg: неуспешна смяна на права̀ с „chmod“ върху „%s“

en: choose a diff algorithm
bg: избор на АЛГОРИТЪМа за разлики

en: choose all items
bg: избор на всички елементи

en: chunk id %x not %d-byte aligned
bg: откъсът с идентификатор %x не е подравнен по %d-байта

en: clean               - start cleaning
    filter by pattern   - exclude items from deletion
    select by numbers   - select items to be deleted by numbers
    ask each            - confirm each deletion (like "rm -i")
    quit                - stop cleaning
    help                - this screen
    ?                   - help for prompt selection
bg: clean               — начало на изчистването
    filter by pattern   — шаблон за обекти, които да не се трият
    select by numbers   — номера на обекти, които да се трият
    ask each            — потвърждаване на всяко изтриване (подобно на „rm -i“)
    quit                — край на изчистването
    help                — този край
    ?                   — подсказка за шаблоните

en: clean.requireForce is true and -f not given: refusing to clean
bg: Настройката „clean.requireForce“ е зададена, което изисква опцията „-f“.  Няма да се извърши изчистване

en: clear all previously-defined decoration filters
bg: изчистване на зададените филтри за форма̀та на извежданата информация

en: clear assumed-unchanged bit
bg: изчистване на флага, че файлът не се променя

en: clear fsmonitor valid bit
bg: изчистване на флага за следенето чрез файловата система

en: clear skip-worktree bit
bg: изчистване на флага, че файловете са само за индекса (за прескачане на работното дърво)

en: clear the cache tree before each iteration
bg: изчистване на кеша на обектите-дървета преди всяка итерация

en: clone --recursive is not compatible with both --reference and --reference-if-able
bg: опцията „--recursive“ е несъвместима с опциите „--reference“ и „--reference-if-able“

en: clone of '%s' into submodule path '%s' failed
bg: Неуспешно клониране на адреса „%s“ в пътя „%s“ като подмодул

en: clone only one branch, HEAD or --branch
bg: клониране само на един клон — или сочения от отдалечения „HEAD“, или изрично зададения с „--branch“

en: clone single revision <rev> and check out
bg: клониране на единствена ВЕРСИЯ и изтегляне в работната директория

en: clone tags, and make later fetches not to follow them
bg: клониране на етикети, като последващите доставяния няма да ги следят

en: close failed on standard output
bg: грешка при затваряне на стандартния изход

en: closedir('%s') failed
bg: неуспешно изпълнение на closedir(„%s“)

en: closing file '%s'
bg: затваряне на файла „%s“

en: cmdline ends with \
bg: командният ред завършва с „/“

en: collaborate (see also: git help workflows)
bg: съвместна работа (погледнете: „git help workflows“)

en: collecting merge info failed for trees %s, %s, %s
bg: неуспешно събиране на информацията за сливането на „%s“, „%s“ и „%s“

en: color '*!+-' corresponding to the branch
bg: оцветяване на „*!+-“ според клоните

en: color lines by age
bg: оцветяване на редовете по възраст

en: color moved setting must be one of 'no', 'default', 'blocks', 'zebra', 'dimmed-zebra', 'plain'
bg: настройката за цвят за преместване трябва да е една от: „no“ (без), „default“ (стандартно), „blocks“ (парчета), „zebra“ (райе), „dimmed-zebra“ (тъмно райе), „plain“ (обикновено)

en: color redundant metadata from previous line differently
bg: оцветяване на повтарящите се метаданни от предишния ред в различен цвят

en: color-moved-ws: allow-indentation-change cannot be combined with other whitespace modes
bg: „color-moved-ws“: „allow-indentation-change“ е несъвместима с другите режими за празни знаци

en: combine patterns specified with -e
bg: комбиниране на шаблоните указани с опцията „-e“

en: combined diff formats ('-c' and '--cc') are not supported in
    directory diff mode ('-d' and '--dir-diff').
bg: комбинираните формати на разликите („-c“ и „--cc“) не се поддържат
    в режима за разлики върху директории („-d“ и „--dir-diff“).

en: command
bg: команда

en: command token to send to the server
bg: командна лексема за пращане

en: commit
bg: ПОДАВАНЕ

en: commit %s does not have parent %d
bg: подаването „%s“ няма родител %d

en: commit %s exists in commit-graph but not in the object database
bg: подаването „%s“ присъства в гра̀фа с подаванията, но липсва в базата от данни за обектите

en: commit %s is a merge but no -m option was given.
bg: подаването „%s“ е сливане, но не е дадена опцията „-m“

en: commit %s is not marked reachable
bg: подаването „%s“ не е отбелязано като достижимо

en: commit '%s' doesn't have an indexed bitmap
bg: подаването „%s“ няма индекс на база битови маски

en: commit '%s' has malformed author line
bg: заглавната част за автор в подаването „%s“ е неправилна

en: commit '%s' lacks author header
bg: заглавната част за автор в подаването „%s“ липсва

en: commit all changed files
bg: подаване на всички променени файлове

en: commit count in base graph too high: %llu
bg: броят подавания в основния граф е прекалено голям: %llu

en: commit count in base graph too high: %lu
bg: броят подавания в основния граф е прекалено голям: %lu

en: commit date for commit %s in commit-graph is %llu != %llu
bg: датата на подаване на „%s“ в гра̀фа с подаванията е %llu, а трябва да е %llu

en: commit date for commit %s in commit-graph is %lu != %lu
bg: датата на подаване на „%s“ в гра̀фа с подаванията е %lu, а трябва да е %lu

en: commit message
bg: СЪОБЩЕНИЕ при подаване

en: commit only specified files
bg: подаване само на указаните файлове

en: commit your changes or stash them to proceed.
bg: подайте или скатайте промѐните, за да продължите

en: commit-graph OID lookup chunk is the wrong size
bg: откъсът за търсенето в гра̀фа с подаванията е прекалено малък

en: commit-graph base graphs chunk is too small
bg: базовият откъс в гра̀фа с подаванията е прекалено малък

en: commit-graph chain does not match
bg: веригата на гра̀фа с подаванията не съвпада

en: commit-graph chain file too small
bg: веригата на гра̀фа с подаванията е твърде малка

en: commit-graph changed-path index chunk is too small
bg: откъсът за индекса с промѐни в пътищата в гра̀фа с подаванията е прекалено малък

en: commit-graph commit data chunk is wrong size
bg: откъсът за данните за подаванията в гра̀фа с подаванията е с неправилен размер

en: commit-graph extra-edges pointer out of bounds
bg: указателят за допълнителните ребра в гра̀фа с подаванията е извън позволения диапазон

en: commit-graph fanout values out of order
bg: стойностите за откъс за разпределяне в гра̀фа с подаванията не са подредени

en: commit-graph file is too small
bg: файлът за гра̀фа с подаванията е твърде малък

en: commit-graph file is too small to hold %u chunks
bg: файлът с гра̀фа на подаванията е твърде малък, за да съдържа %u откъси

en: commit-graph generation for commit %s is %llu < %llu
bg: номерът на поколението на подаване „%s“ в гра̀фа с подаванията е %llu < %llu

en: commit-graph generation for commit %s is %lu < %lu
bg: номерът на поколението на подаване „%s“ в гра̀фа с подаванията е %lu < %lu

en: commit-graph generations chunk is wrong size
bg: откъсът за поколенията в гра̀фа с подаванията е с неправилен размер

en: commit-graph has both zero and non-zero generations (e.g., commits '%s' and '%s')
bg: гра̀фа с подаванията съдържа както нулеви, така и ненулеви поколения (напр. подаванията „%s“ и „%s“)

en: commit-graph has incorrect OID order: %s then %s
bg: неправилна подредба на обектите по идентификатор в гра̀фа с подаванията: „%s“ е преди „%s“, а не трябва

en: commit-graph has incorrect fanout value: fanout[%d] = %u != %u
bg: неправилна стойност за откъс за разпределяне в гра̀фа с подаванията: fanout[%d] = %u, а трябва да е %u

en: commit-graph has no base graphs chunk
bg: базовият откъс липсва в гра̀фа с подаванията

en: commit-graph hash version %X does not match version %X
bg: версията на контролната сума на гра̀фа с подаванията %X не съвпада с %X

en: commit-graph oid fanout chunk is wrong size
bg: откъсът за разпределянето в гра̀фа с подаванията е прекалено малък

en: commit-graph overflow generation data is too small
bg: прекалено малко данни за прелелите поколения в гра̀фа с подаванията

en: commit-graph parent for %s is %s != %s
bg: родителят на „%s“ в гра̀фа с подаванията е „%s“, а трябва да е „%s“

en: commit-graph parent list for commit %s is too long
bg: списъкът с родители на „%s“ в гра̀фа с подаванията е прекалено дълъг

en: commit-graph parent list for commit %s terminates early
bg: списъкът с родители на „%s“ в гра̀фа с подаванията е прекалено къс

en: commit-graph required OID fanout chunk missing or corrupted
bg: откъсът за разпределянето необходимо на гра̀фа с подаванията липсва или е повреден

en: commit-graph required OID lookup chunk missing or corrupted
bg: откъсът за търсенето необходимо на гра̀фа с подаванията липсва или е повреден

en: commit-graph required commit data chunk missing or corrupted
bg: откъсът за данните необходими на гра̀фа с подаванията липсва или е повреден

en: commit-graph requires overflow generation data but has none
bg: графът с подаванията изисква данни за прелелите поколения, но такива липсват

en: commit-graph signature %X does not match signature %X
bg: отпечатъкът на гра̀фа с подаванията %X не съвпада с %X

en: commit-graph version %X does not match version %X
bg: версията на гра̀фа с подаванията %X не съвпада с %X

en: compare the commit in the index with that in the submodule HEAD
bg: сравнение на подаването указано в индекса с това от указателя „HEAD“ на подмодула

en: compiler info:
bg: компилатор:

en: completed with %d local object | completed with %d local objects
bg[0]: действието завърши с %d локален обект
bg[1]: действието завърши с %d локални обекта

en: compute full ahead/behind values
bg: изчисляване на точните стойности напред/назад

en: condensed summary such as creations, renames and mode changes
bg: съкратено резюме на създадените, преименуваните и файловете с промяна на режима на достъп

en: config
bg: настройка

en: config key storing a list of repository paths
bg: настройка, която съдържа списък с пътища към хранилища

en: config remote shorthand cannot begin with '/': %s
bg: съкращението за отдалечено хранилище не може за започва със знака „/“: %s

en: conflict style (merge, diff3, or zdiff3)
bg: действие при конфликт („merge“ — сливане или тройна разлика с „diff3“ или „zdiff3“)

en: conflicted
bg: конфликт

en: conflicts in index. Try without --index.
bg: в индекса има конфликти.  Пробвайте да изпълните командата без опцията „--index“.

en: confused by unstable object source data for %s
bg: грешка поради нестабилния източник данни за обектите „%s“

en: confusion beyond insanity
bg: фатална грешка

en: confusion beyond insanity in parse_pack_objects()
bg: фатална грешка във функцията „parse_pack_objects“

en: consider <n> most recent tags (default: 10)
bg: да се търси само в този БРОЙ последни етикети (стандартно: 10)

en: content
bg: съдържание

en: continue
bg: продължаване

en: continue applying patches after resolving a conflict
bg: продължаване на прилагането на кръпки след коригирането на конфликт

en: continue listing the history of a file beyond renames
bg: продължаване на извеждането на историята — без отрязването при преименувания на файл

en: continue refresh even when index needs update
bg: продължаване с обновяването, дори когато индексът трябва да се обнови

en: continue the current in-progress merge
bg: продължаване на текущото сливане

en: control for recursive fetching of submodules
bg: управление на рекурсивното доставяне на подмодулите

en: control recursive fetching of submodules
bg: управление на рекурсивното доставяне на подмодулите

en: control recursive pushing of submodules
bg: управление на рекурсивното изтласкване на подмодулите

en: control ref update behavior (update|print)
bg: поведение при обновяването на указател: „update“ (обновяване)/„print“ (извеждане)

en: control the order in which files appear in the output
bg: управление на подредбата на файловете в изхода

en: control use of pre-merge-commit and commit-msg hooks
bg: дали куките преди подаване и сливане и при промяна на съобщението за подаване (pre-merge-commit и commit-msg) да се изпълнят

en: convert <from> to <to> in anonymized output
bg: заместване ОТ със КЪМ в анонимизирания изход

en: convert existing graft file
bg: преобразуване на файла за присадките

en: convert to a complete repository
bg: превръщане в пълно хранилище

en: copied:
bg: копиран:

en: copy Message-ID to the end of commit message
bg: копиране на идентификатора на съобщение „Message-ID“ в края на съобщението при подаване

en: copy a branch and its reflog
bg: копиране на клон и принадлежащия му журнал на указателите

en: copy a branch, even if target exists
bg: копиране на клон, дори ако има вече клон с такова име

en: copy out the files from named stage
bg: копиране на файловете от това състояние на сливане

en: core Git rejected index %s
bg: Git отхвърли индекса „%s“

en: core.fsmonitor is set; remove it if you really want to disable fsmonitor
bg: Настройката „core.fsmonitor“ е зададена.  Изтрийте я, за да изключите следенето чрез файловата система.

en: core.fsmonitor is unset; set it if you really want to enable fsmonitor
bg: Настройката „core.fsmonitor“ не е зададена.  Задайте я, за да включите следенето чрез файловата система.

en: core.fsyncMethod = batch is unsupported on this platform
bg: „core.fsyncMethod = batch“ не се поддържа на тази платформа

en: core.fsyncObjectFiles is deprecated; use core.fsync instead
bg: настройката „core.fsyncObjectFiles“ е остаряла и е заменена с „core.fsync“

en: core.splitIndex is set to false; remove or change it, if you really want to enable split index
bg: Настройката „core.splitIndex“ е зададена на „false“ (лъжа̀).  Сменете я или я изтрийте, за да включите разделянето на индекса

en: core.splitIndex is set to true; remove or change it, if you really want to disable split index
bg: Настройката „core.splitIndex“ е зададена на „true“ (истина).  Сменете я или я изтрийте, за да изключите разделянето на индекса.

en: core.untrackedCache is set to false; remove or change it, if you really want to enable the untracked cache
bg: Настройката „core.untrackedCache“ е зададена на „false“ (лъжа̀).  Сменете я или я изтрийте, за да включите кеша за неследените файлове

en: core.untrackedCache is set to true; remove or change it, if you really want to disable the untracked cache
bg: Настройката „core.untrackedCache“ е зададена на „true“ (истина).  Сменете я или я изтрийте, за да изключите кеша за неследените файлове

en: corrupt MERGE_RR
bg: повреден „MERGE_RR“ (запис за коригиране на конфликт)

en: corrupt author: missing date information
bg: повредена информация за автор: липсва дата

en: corrupt binary patch at line %d: %.*s
bg: грешка в двоичната кръпка на ред %d: %.*s

en: corrupt bitmap lookup table: commit index %u out of range
bg: повредена таблица със съответствия: индексът на подаването %u е извън диапазона

en: corrupt bitmap lookup table: triplet position out of index
bg: повредена таблица със съответствия: местоположението на тройката е извън индекса

en: corrupt bitmap lookup table: xor chain exceeds entry count
bg: повредена таблица със съответствия: веригата за XOR е по-дълга от броя на записите

en: corrupt ewah bitmap: commit index %u out of range
bg: повредена битова маска във формат EWAH: индексът на подаването %u е извън диапазона

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for bitmap of commit "%s"
bg: повредена битова маска във формат EWAH: отрязана заглавна част за битовата маска на подаване „%s“

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for entry %d
bg: повредена битова маска във формат EWAH: отрязана заглавна част за запис %d

en: corrupt loose object '%s'
bg: непакетираният обект „%s“ е повреден

en: corrupt mark line: %s
bg: грешен ред за маркер: %s

en: corrupt mode in %s
bg: повреден обект в „%s“

en: corrupt mode: %s
bg: неправилен режим: „%s“

en: corrupt packed object for %s
bg: пакетиран обект с грешки за „%s“

en: corrupt patch at line %d
bg: грешка в кръпката на ред %d

en: corrupt patch for submodule %s
bg: повредена кръпка за модула „%s“

en: corrupted bitmap index (too small)
bg: повреден индекс на база битови маски (прекалено малък)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit hash cache)
bg: повреден индекс на база битови маски (прекалено малък, за да напасне на кеша за контролните суми)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit lookup table)
bg: повреден файл за индекс на база битови маски (прекалено е малък дори и за таблицата със съответствия)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table header)
bg: повреден файл за индекс на база битови маски (прекалено е малък дори и за заглавната част на таблицата за псевдо сливанията)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table)
bg: повреден файл за индекс на база битови маски (прекалено е малък дори и за таблицата с псевдо сливания)

en: corrupted bitmap index file (wrong header)
bg: повреден индекс на база битови маски (неправилна заглавна част)

en: corrupted bitmap index file, pseudo-merge table too short
bg: повреден индекс на база битови маски, таблицата с псевдо сливания е прекалено малка

en: corrupted bitmap pack index
bg: повреден пакетен индекс на база битови маски

en: corrupted cache-tree has entries not present in index
bg: повреденият кеш на обектите-дървета съдържа записи извън индекса

en: could not add %s to temporary index
bg: „%s“ не може да се добави към временния индекс

en: could not add directory '%s' to archiver
bg: директорията „%s“ не може да се добави към архива

en: could not add enlistment
bg: директория не може да се зачисли

en: could not apply %s... %s
bg: подаването „%s“… не може да се приложи: „%s“

en: could not apply '%s'
bg: кръпката „%s“ не може да се приложи

en: could not archive missing directory '%s'
bg: директорията „%s“ липсва и не може да се архивира

en: could not cd home '%s'
bg: директорията не може да се смени да е домашната „%s“

en: could not change to '%s'
bg: не може да се влезе в директорията „%s“

en: could not check out original HEAD '%s'. Try 'git bisect reset <commit>'.
bg: първоначално указаното „%s“ в указателя „HEAD“ не може да се
    изтегли.  Пробвайте да изпълните командата „git bisect reset ПОДАВАНЕ“.

en: could not close '%s'
bg: „%s“ не може да се затвори

en: could not close refs snapshot tempfile
bg: временният файл със снимка на указателите не може да се затвори

en: could not commit staged changes.
bg: промѐните в индекса не може да бъдат подадени.

en: could not configure %s=%s
bg: настройката „%s=%s“ не може да се зададе

en: could not configure '%s'
bg: „%s“ не може да се настрои

en: could not configure for full clone
bg: не може да се настрои пълно клониране

en: could not configure log.excludeDecoration
bg: „log.excludeDecoration“ не може да се настрои

en: could not configure remote in '%s'
bg: отдалеченото хранилище в „%s“ не може да се настрои

en: could not convert the following graft(s):
    %s
bg: следните присадки не може да се преобразуват:
    %s

en: could not convert to wide characters: '%s'
bg: низът „%s“ не може да се преобразува в широки знаци

en: could not copy '%s' to '%s'
bg: „%s“ не може да се копира като „%s“

en: could not create directories for %s
bg: директориите за „%s“ не може да бъдат създадени

en: could not create directory '%s'
bg: Директорията „%s“ не може да се създаде

en: could not create directory of '%s'
bg: директорията „%s“ не може да се създаде

en: could not create empty submodule directory %s
bg: празната директория за подмодула „%s“ не може да се създаде

en: could not create fd from pipe for '%s'
bg: не може да се създаде файлов дескриптор от програмния канал за „%s“

en: could not create file '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се създаде

en: could not create fsmonitor cookie '%s'
bg: бисквитката за fsmonitor „%s“ не може да се създаде

en: could not create iterator for worktree '%s'
bg: не може да се създаде итератор за работното дърво в „%s“

en: could not create leading directories for '%s'
bg: родителските директории на „%s“ не може да бъдат създадени

en: could not create leading directories of '%s'
bg: родителските директории на „%s“ не може да бъдат създадени

en: could not create lost-found
bg: „lost-found“ не може да се създаде

en: could not create sequencer directory '%s'
bg: директорията за определянето на последователността „%s“ не може да се създаде

en: could not create temporary %s
bg: не може да се създаде временна директория „%s“

en: could not create temporary file
bg: не може да се създаде временен файл

en: could not create work tree dir '%s'
bg: работното дърво в „%s“ не може да се създаде.

en: could not delete '%s'
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: could not delete reference %s: %s
bg: Указателят „%s“ не може да се изтрие: %s

en: could not delete references: %s
bg: Указателите не може да бъдат изтрити: %s

en: could not detach HEAD
bg: указателят „HEAD“ не може да се отделѝ

en: could not determine HEAD revision
bg: не може да се определи към какво да сочи указателят „HEAD“

en: could not determine MIDX preferred pack
bg: предпочитаният пакет за файла с индекса за множество пакети не може да се определи

en: could not determine free disk size for '%s'
bg: не може да се определи свободното дисково пространство за „%s“

en: could not determine preferred pack
bg: предпочитаният пакет не може да се определи

en: could not disable tags in '%s'
bg: етикетите в „%s“ не може са се изключат

en: could not discard worktree changes
bg: промѐните в работното дърво не може да бъдат занулени

en: could not duplicate stdout
bg: стандартният изход не може да се дублира

en: could not edit '%s'
bg: „%s“ не може да се редактира

en: could not even attempt to merge '%.*s'
bg: сливането на „%.*s“ не може даже да започне

en: could not expand include path '%s'
bg: пътят за вмъкване „%s“ не може да се разшири

en: could not fetch %s
bg: „%s“ не може да се достави

en: could not fetch %s from promisor remote
bg: „%s“ не може да се достави от гарантиращото хранилище

en: could not fetch '%s' (exit code: %d)
bg: „%s“ не може да се достави (изходният код е: %d)

en: could not fetch a revision for HEAD
bg: не може да се достави версия за „HEAD“

en: could not figure out destination name from '%s'
bg: името на целта не може да се определи от „%s“

en: could not find '%s' in pack '%s' at offset %llu
bg: „%s“ липсва в пакет „%s“ при отместване %llu

en: could not find '%s' in pack '%s' at offset %lu
bg: „%s“ липсва в пакет „%s“ при отместване %lu

en: could not find author in commit %s
bg: липсва автор в подаването „%s“

en: could not find commit %s
bg: подаването „%s“ липсва

en: could not find commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
bg: подаването от „NOTES_MERGE_PARTIAL“ не може да се открие.

en: could not find committer in commit %s
bg: липсва подаващ в подаването „%s“

en: could not find created worktree '%s'
bg: създаденото в „%s“ работно дърво липсва

en: could not find exact merge base
bg: точната база за сливане не може да се открие

en: could not find object directory matching %s
bg: директорията с обекти, която отговаря на „%s“, не може да се открие

en: could not find pack '%s'
bg: пакетът „%s“ не може да се открие

en: could not find pseudo-merge for commit %s at offset %llu
bg: липсва псевдо сливане за подаване „%s“ при отместване %llu

en: could not find pseudo-merge for commit %s at offset %lu
bg: липсва псевдо сливане за подаване „%s“ при отместване %lu

en: could not finish '%s'
bg: „%s“ не може да се завърши

en: could not finish pack-objects
bg: командата „pack-objects“ не може да завърши

en: could not finish pack-objects to repack local links
bg: командата „pack-objects“ не може да завърши за препакетирането на локалните връзки

en: could not finish pack-objects to repack promisor objects
bg: командата „pack-objects“ не може да завърши за препакетирането на гарантиращите обекти

en: could not freshen shared index '%s'
bg: споделеният индекс „%s“ не може да се обнови

en: could not generate diff %s^!.
bg: файлът с разликите „%s^!“ не може да се генерира

en: could not generate todo list
bg: файлът с командите не може да се генерира

en: could not get a repository handle for gitdir '%s'
bg: не може да се получи връзка към хранилище за директорията на git „%s“

en: could not get a repository handle for submodule '%s'
bg: не може да се получи връзка към хранилище за подмодула „%s“

en: could not get commit for --ancestry-path argument %s
bg: подаването „%s“ към опцията „--ancestry-path“ не може да се получи

en: could not get commit message of '%s'
bg: съобщението за подаване към „%s“ не може да се получи

en: could not get info for '%s'
bg: не може да се получи информацията за „%s“

en: could not get object info about '%s'
bg: не може да се получи информация за обекта „%s“

en: could not get submodule directory for '%s'
bg: директорията на подмодула „%s“ не може да се получи

en: could not get the bundle-uri list
bg: списъкът с адреси на пратки не може да се получи

en: could not get type of object %s in pack %s
bg: видът на обекта „%s“ в пакет „%s“ не може да се определи

en: could not initialize health thread
bg: нишката за следенето на състоянието не може да се стартира

en: could not initialize listener thread
bg: слушащата нишка не може да се стартира

en: could not initialize submodule at path '%s'
bg: подмодулът в „%s“ не може да се инициализира

en: could not load bitmapped pack %u
bg: пакетът за битови маски %u не може да се отвори

en: could not load cruft pack .mtimes
bg: времената на промяна (.mtimes) на пакета с ненужни файлове не може да се заредят

en: could not load pack
bg: пакетът не може да се зареди

en: could not load reverse index for MIDX %s
bg: файлът с обратния индекс за множество пакети „%s“ не може да се зареди

en: could not lock '%s'
bg: „%s“ не може да се заключи

en: could not lock config file %s
bg: конфигурационният файл „%s“ не може да се заключи

en: could not look up configuration '%s'. Assuming this repository is its own authoritative upstream.
bg: настройката „%s“ липсва.  Приема се, че това хранилище е правилният източник за себе си.

en: could not lookup commit '%s'
bg: следното подаване липсва: %s

en: could not lookup name for submodule '%s'
bg: името на подмодула „%s“ не може да се намери

en: could not lstat %s
bg: не може да се получи информация чрез „lstat“ за „%s“

en: could not mark as interactive
bg: невъзможно задаване на интерактивна работа

en: could not migrate git directory from '%s' to '%s'
bg: директорията на git не може да се мигрира от „%s“ до „%s“

en: could not move back to %s
bg: връщането към „%s“ е невъзможно

en: could not normalize path %s
bg: пътят „%s“  не може да се нормализира

en: could not open '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: could not open '%s' for appending
bg: файлът „%s“ не може да се отвори за добавяне

en: could not open '%s' for reading
bg: файлът не може да се прочете: „%s“

en: could not open '%s' for reading and writing
bg: „%s“ не може да се отвори и за четене, и за запис

en: could not open '%s' for writing
bg: „%s“ не може да се отвори за запис

en: could not open commit-graph chain '%s'
bg: веригата на гра̀фа с подаванията не може да се отвори: „%s“

en: could not open directory '%s'
bg: директорията „%s“ не може да се отвори

en: could not open or read '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се отвори или прочете

en: could not open pack %s
bg: пакетът „%s“ не може да се отвори

en: could not open tempfile %s for writing
bg: временният файл „%s“ не може да се отвори за запис

en: could not open temporary file
bg: временният файл не може да се отвори

en: could not parse %s
bg: „%s“ не може да се анализира

en: could not parse %s as a commit
bg: „%s“ не може да се анализира като подаване

en: could not parse '%s'
bg: „%s“ не може да се анализира

en: could not parse HEAD
bg: указателят „HEAD“ не може да се анализира

en: could not parse HEAD commit
bg: върховото подаване „HEAD“ не може да се прочете

en: could not parse as tree '%s'
bg: „%s“ не може да се анализира като дърво

en: could not parse author script
bg: скриптът за автор не може да се анализира

en: could not parse bundle list key %s with value '%s'
bg: ключът за списък с пратки „%s“ не може да се анализира със стойност „%s“

en: could not parse colored diff
bg: оцветената разлика не може да се анализира

en: could not parse commit %s
bg: подаването „%s“ не може да се анализира

en: could not parse commit '%s'
bg: подаването „%s“ не може да се анализира

en: could not parse commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
bg: подаването от „NOTES_MERGE_PARTIAL“ не може да се анализира.

en: could not parse conflict hunks in '%s'
bg: парчетата с конфликти в „%s“ не може да се анализират

en: could not parse diff
bg: разликата не може да се анализира

en: could not parse first line of `log` output: did not start with 'commit ': '%s'
bg: първият ред от изхода на командата „log“ не може да се анализира, защото не започва с „commit “: „%s“

en: could not parse git header '%.*s'
bg: заглавната част на git „%.*s“ не може да се анализира

en: could not parse hunk header
bg: заглавната част парчето не може да се анализира

en: could not parse hunk header '%.*s'
bg: заглавната част на парчето „%.*s“ не може да се анализира

en: could not parse line: %s
bg: редът не може да се анализира: „%s“

en: could not parse log for '%s'
bg: журналът с подаванията на „%s“ не може да се анализира

en: could not parse newly created commit
bg: току що създаденото подаване не може да се анализира

en: could not parse object '%s'
bg: неуспешен анализ на обекта „%s“

en: could not parse parent commit %s
bg: родителското подаване „%s“ не може да се анализира

en: could not parse patch '%s'
bg: кръпката „%s“ не може да се анализира

en: could not parse transport.color.* config
bg: стойността на настройката „transport.color.*“ не може да се разпознае

en: could not read '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се прочете

en: could not read '%s'.
bg: от „%s“ не може да се чете.

en: could not read 'onto'
bg: указателят за „onto“ не може да се прочете

en: could not read 'show' output
bg: изведената информация от действието „show“ не може да се прочете

en: could not read HEAD
bg: указателят „HEAD“ не може да се прочете

en: could not read HEAD's commit message
bg: съобщението за подаване към указателя „HEAD“ не може да се прочете: %s

en: could not read IPC response
bg: отговорът за комуникацията между процеси не може да се прочете

en: could not read MERGE_MODE
bg: режимът на сливане „MERGE_MODE“ не може да се прочете

en: could not read MERGE_MSG
bg: съобщението за сливане MERGE_MSG не може да се прочете

en: could not read SQUASH_MSG
bg: съобщението за вкарване SQUASH_MSG не може да се прочете

en: could not read `log` output
bg: изходът от командата за журнала с подавания „log“ не може да се прочете

en: could not read blob %s
bg: обектът-BLOB не може да се прочете: %s

en: could not read bundle '%s'
bg: пратката на git „%s“ не може да се прочете

en: could not read commit message of %s
bg: съобщението за подаване към „%s“ не може да се прочете

en: could not read commit message: %s
bg: съобщението за подаване не може да се прочете: %s

en: could not read directory changes [GLE %ld]
bg: промѐните по директориите не може да бъдат прочетени [последна грешка в нишката: GLE=%ld]

en: could not read extended pseudo-merge table for commit %s
bg: таблицата с разширените псевдо сливания за „%s“ не може да се прочете

en: could not read file '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се прочете

en: could not read from stdin
bg: от стандартния вход не може да се чете

en: could not read index
bg: индексът не може да се прочете

en: could not read input file '%s'
bg: входният файл „%s“ не може да се прочете

en: could not read log file '%s'
bg: файлът със съобщението за подаване „%s“ не може да се прочете

en: could not read log from standard input
bg: съобщението за подаване не бе прочетено стандартния вход

en: could not read object %s
bg: обектът не може да се прочете: %s

en: could not read object %s for symlink %s
bg: обектът „%s“ за символната връзка „%s“ не може да се прочете

en: could not read orig-head
bg: указателят за „orig-head“ не може да се прочете

en: could not read record for worktree '%s'
bg: не може да се създаде запис за работното дърво в „%s“

en: could not read ref %s
bg: указателят „%s“ не може да се прочете

en: could not read symlink %s
bg: символната връзка „%s“ не може да се прочете

en: could not read symlink file %s
bg: файлът, сочен от символната връзка „%s“, не може да се прочете

en: could not read tag %s
bg: етикетът „%s“ не може да се прочете

en: could not read tagged object '%s'
bg: обектът с етикет не може да се прочете: %s

en: could not read the index
bg: индексът не може да се прочете

en: could not recurse into submodule '%s'
bg: неуспешна обработка на поддиректориите в подмодула „%s“

en: could not redirect output
bg: изходът не може да се пренасочи

en: could not refresh index
bg: индексът не може да се обнови

en: could not remove '%s'
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: could not remove CHERRY_PICK_HEAD
bg: указателят „CHERRY_PICK_HEAD“ не може да се изтрие

en: could not remove enlistment
bg: директорията не може да се отчисли

en: could not remove stale bitmap: %s
bg: изтриването на остарялата битова маска „%s“ е невъзможно

en: could not remove stale scalar.repo '%s'
bg: остарялото скаларно хранилище (scalar.repo) „%s“ не може да се изтрие

en: could not remove temporary migration directory '%s'
bg: временната директория за миграция „%s“ не може да се изтрие

en: could not rename temporary file to %s
bg: временният файл не може да се преименува на „%s“

en: could not reset --hard
bg: неуспешно изпълнение на „git reset --hard“

en: could not reset submodule index
bg: неуспешно зануляване на индекса на подмодула

en: could not resolve '%s'
bg: „%s“ липсва

en: could not resolve HEAD
bg: подаването, сочено от указателя „HEAD“, не може да се установи

en: could not resolve HEAD commit
bg: подаването, сочено от указателя „HEAD“, липсва

en: could not resolve HEAD ref inside the submodule '%s'
bg: указателят сочен от „HEAD“ в подмодула „%s“ липсва

en: could not resolve ref '%s'
bg: указателят „%s“ не може да се проследи

en: could not restore untracked files from stash
bg: неследени файлове не може да се възстановят от скатаното

en: could not retrieve `%s`
bg: „%s“ не може да се получи

en: could not retrieve server-advertised bundle-uri list
bg: списъкът с адреси на пратки обявени за налични от сървъра не може да се получи

en: could not revert %s... %s
bg: подаването „%s“… не може да се отменени: „%s“

en: could not run 'git status' in submodule '%s'
bg: командата „git status“ не може да се изпълни в подмодула „%s“

en: could not run stash.
bg: не може да се извърши скатаване

en: could not save index tree
bg: дървото сочено от индекса не може да се запази

en: could not send '%s' command to fsmonitor--daemon
bg: командата „%s“ не може да се прати към „fsmonitor--daemon“

en: could not send IPC command
bg: командата за комуникация между процеси не може да се прати

en: could not set '%s'
bg: „%s“ не може да се зададе

en: could not set '%s' to '%s'
bg: „%s“ не може да се зададе да е „%s“

en: could not set recommended config
bg: препоръчаните настройки не може да се зададат

en: could not set upstream of HEAD to %s when it does not point to any branch
bg: следеното от „HEAD“ не може да се зададе да е „%s“, защото то не сочи към никой клон

en: could not set upstream of HEAD to '%s' from '%s' when it does not point to any branch.
bg: следеното от „HEAD“ не може да се смени от „%2$s“ на „%1$s“, защото второто не сочи към никой клон.

en: could not setenv '%s'
bg: променливата на средата „%s“ не може да се зададе чрез „setenv“

en: could not skip unnecessary pick commands
bg: излишните команди за отбиране не бяха прескочени

en: could not stage '%s'
bg: неуспешно добавяне в индекса на „%s“

en: could not start 'git column'
bg: неуспешно изпълнение на „git column“

en: could not start 'git status' in submodule '%s'
bg: командата „git status“ не може да се изпълни в подмодула „%s“

en: could not start IPC thread pool on '%s'
bg: неуспешно стартиране на запаса нишки за комуникация между процеси върху „%s“

en: could not start `log`
bg: командата за журнала с подавания „log“ не може да се стартира

en: could not start accept_thread '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „accept_thread“ върху нишката „%s“

en: could not start fsmonitor health thread
bg: нишката за следенето на състоянието на fsmonitor не може да се стартира

en: could not start fsmonitor listener thread
bg: слушащата нишка на fsmonitor не може да се стартира

en: could not start ls-files in ..
bg: „ls-stat“ не може да се стартира в „..“

en: could not start pack-objects
bg: командата „pack-objects“ не може да се стартира

en: could not start pack-objects to repack local links
bg: командата „pack-objects“ не може да се стартира за препакетирането на локалните връзки

en: could not start pack-objects to repack promisor objects
bg: командата „pack-objects“ не може да се стартира за препакетирането на гарантиращите обекти

en: could not start pack-objects to repack promisor packs
bg: командата „pack-objects“ не може да се стартира за препакетирането на гарантиращите обекти

en: could not start the FSMonitor daemon
bg: фоновият процес на FSMonitor не може да се спре

en: could not start thread[0] for '%s'
bg: не може да се стартира нишката thread[0] за „%s“

en: could not start worker[0] for '%s'
bg: не може да се стартира нишката worker[0] за „%s“

en: could not stat %s
bg: Не може да се получи информация чрез „stat“ за „%s“

en: could not stat '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „stat“ върху „%s“

en: could not stat file '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „stat“ върху файла „%s“

en: could not stat: %s
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за „%s“

en: could not switch to %s
bg: не може да се премине към „%s“

en: could not switch to '%s'
bg: не може да се премине към „%s“

en: could not toggle maintenance
bg: режимът на задачите по поддръжка не може да се превключи

en: could not turn off maintenance
bg: задачите по поддръжка не може да се изключат

en: could not unlink: %s
bg: неуспешно изтриване на „%s“

en: could not unset '%s'
bg: „%s“ не може да се премахне

en: could not unset upstream of HEAD when it does not point to any branch
bg: следеното от „HEAD“ не може да махне, защото то не сочи към никой клон

en: could not update %s
bg: „%s“ не може да се обнови

en: could not update HEAD to %s
bg: „HEAD“ не може да се обнови до „%s“

en: could not write '%s'
bg: „%s“ не може да се запише

en: could not write '%s' promisor file
bg: гарантиращият файл „%s“ не може да се запише

en: could not write '%s'.
bg: „%s“ не може да се запише.

en: could not write blob '%s'
bg: обектът-BLOB „%s“ не може да се запази

en: could not write commit
bg: подаването не може да се запази

en: could not write commit message file
bg: файлът със съобщението за подаване не може да се запише

en: could not write commit template
bg: шаблонът за подаване не може да се запази

en: could not write config file %s
bg: конфигурационният файл „%s“ не може да се запише

en: could not write eol to '%s'
bg: краят на ред не може да се запише в „%s“

en: could not write file: '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се запише

en: could not write index
bg: индексът не може да се запише

en: could not write loose object index %s
bg: индексът с непакетирани обекти не може да се запише: %s

en: could not write multi-pack bitmap
bg: многопакетната битова маска не може да се запази

en: could not write multi-pack-index
bg: индексът за множество пакети не може да се запази

en: could not write replacement commit for: '%s'
bg: заменящото подаване за „%s“ не може да се запише

en: could not write temporary index to %s
bg: временният индекс не може да се запази в „%s“

en: could not write to '%s'
bg: в „%s“ не може да се пише

en: could not write to file '%s'
bg: във файла „%s“ не може да се пише

en: couldn't find remote ref %s
bg: отдалеченият указател „%s“ липсва

en: couldn't find remote ref HEAD
bg: указателят „HEAD“ в отдалеченото хранилище липсва

en: couldn't get the oid of the rev '%s'
bg: идентификаторът на обект на версия „%s“ не може да се получи

en: couldn't hash object from '%s'
bg: неуспешно изчисляване на контролната сума на обект от „%s“

en: couldn't look up commit object for '%s'
bg: обектът-подаване за „%s“ не може да се открие

en: couldn't look up newly created commit
bg: току що създаденото подаване липсва

en: couldn't open the file '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се отвори

en: couldn't run fast-export
bg: не може да се извърши бързо изнасяне

en: couldn't run fast-import
bg: неуспешно изпълнение на бързо внасяне

en: cover letter needs email format
bg: придружаващото писмо трябва да е форматирано като е-писмо

en: cover-from-description-mode
bg: режим-придружаващо-писмо-по-описание

en: create
bg: създаден

en: create a bare repository
bg: създаване на голо хранилище

en: create a cruft pack
bg: създаване на пакет с ненужните обекти

en: create a mirror repository (implies --bare)
bg: създаване на хранилище-огледало (включва опцията „--bare“ за голо хранилище)

en: create a new branch
bg: създаване на нов клон

en: create a reflog
bg: създаване на журнал на указателите

en: create a shallow clone of that depth
bg: плитко клониране до тази ДЪЛБОЧИНА

en: create a shallow clone since a specific time
bg: плитко клониране до момент във времето

en: create a shallow clone truncated to the specified number of revisions
bg: извършване на плитко клониране, отрязано до указания брой версии

en: create a single commit instead of doing a merge
bg: създаване на едно подаване вместо извършване на сливане

en: create an additional zip archive of detailed diagnostics (default 'stats')
bg: създаване на допълнителен архив във формат zip с подробни диагностични съобщения (стандартно е „stats“ — статистика)

en: create and checkout a new branch
bg: създаване и преминаване към нов клон

en: create and switch to a new branch
bg: създаване и преминаване към нов клон

en: create or reset a branch
bg: създаване или зануляване на клони

en: create packs suitable for shallow fetches
bg: пакетиране подходящо за плитко доставяне

en: create reflog for new branch
bg: създаване на журнал на указателите за нов клон

en: create repository within 'src' directory
bg: създаване на хранилище в директория „src“

en: create the branch's reflog
bg: създаване на журнала на указателите на клона

en: create thin packs
bg: създаване на съкратени пакети

en: create unborn branch
bg: създаване на неродѐн клон

en: create/reset and checkout a branch
bg: създаване/зануляване на клон и преминаване към него

en: create/reset and switch to a branch
bg: създаване/зануляване на клон и преминаване към него

en: created a copy of a misnamed branch '%s'
bg: клонът с неправилно име „%s“ е копиран

en: creating branch '%s'
bg: създаване на клона „%s“

en: credential url cannot be parsed: %s
bg: адресът за идентификация не може да се анализира: „%s“

en: credential-cache unavailable; no unix socket support
bg: кешът с идентификациите е недостъпен — липсва поддръжка на гнезда на unix

en: credential-cache--daemon unavailable; no unix socket support
bg: демонът за кеша с идентификациите е недостъпен (credential-cache--daemon) — липсва поддръжка на гнезда на unix

en: currently, --write-bitmap-index requires --name-hash-version=1
bg: текущо опцията „--write-bitmap-index“ изисква „--name-hash-version=1“

en: daemon failed to start
bg: неуспешно стартиране на процеса

en: daemon not online yet
bg: демонът все още не е на линия

en: daemon terminated
bg: демонът е убит

en: dangling %s %s
bg: извън клон: %s „%s“

en: data is too large to use in this context
bg: данните са прекалено големи за този контекст

en: date
bg: ДАТА

en: date in ident must be 'now': %s
bg: датата в идентичността трябва да е „now“ (сега): %s

en: debug search strategy on stderr
bg: извеждане на информация за трасиране на стратегията за търсене на стандартната грешка

en: debug unpack-trees
bg: изчистване на грешки в командата „unpack-trees“

en: decorate options
bg: настройки на форма̀та на извежданата информация

en: deepen history of shallow clone
bg: задълбочаване на историята на плитко хранилище

en: deepen history of shallow clone, excluding ref
bg: задълбочаване на историята на плитко хранилище до изключващ указател

en: deepen history of shallow repository based on time
bg: задълбочаване на историята на плитко хранилище до определено време

en: default for recursive fetching of submodules (lower priority than config files)
bg: стандартно рекурсивно изтегляне на подмодулите (файловете с настройки са с приоритет)

en: deflate error (%d)
bg: грешка при декомпресиране с „deflate“ (%d)

en: deflateEnd on object %s failed (%d)
bg: неуспешно приключване на „deflate“ върху „%s“: %d

en: deflateEnd on stream object failed (%d)
bg: неуспешно изпълнение на „deflateEnd“ върху поточния обект: %d

en: delete
bg: изтрит

en: delete URLs
bg: изтриване на адреси

en: delete branch (even if not merged)
bg: изтриване и на клони, които не са напълно слети

en: delete fully merged branch
bg: изтриване на клони, които са напълно слети

en: delete refs
bg: изтриване на указателите

en: delete refs/remotes/<name>/HEAD
bg: изтриване на refs/remotes/ИМЕ/HEAD

en: delete replace refs
bg: изтриване на указателите за замяна

en: delete symbolic ref
bg: изтриване на символен указател

en: delete tags
bg: изтриване на етикети

en: delete the reference
bg: изтриване на указателя

en: deleted by them:
bg: изтрити от тях:

en: deleted by us:
bg: изтрити от вас:

en: deleted file %s still has contents
bg: изтритият файл „%s“ не е празен

en: deleted file still has contents
bg: изтритият файл не е празен

en: deleted:
bg: изтрит:

en: deleting branch '%s' that has been merged to
             '%s', but not yet merged to HEAD
bg: изтриване на клона „%s“, който е слят към „%s“,
        но още не е слят към върха „HEAD“

en: delta base offset is out of bound
bg: стойността на отместването за обекта-разлика е извън диапазона

en: delta base offset out of bound for %s
bg: недостижимо начало на отместването за обектите-разлика за „%s“

en: delta base offset overflow in pack for %s
bg: прекалено далечно начало на отместването за обектите-разлика за „%s“

en: delta chain depth %d is too deep, forcing %d
bg: веригата с разлики е прекалено дълбока — %d, ще се ползва %d

en: deprecated synonym for --branches
bg: остарял синоним на „--branches“

en: deprecated: use --annotate-stdin instead
bg: ОСТАРЯЛО: вместо това ползвайте „--annotate-stdin“

en: deprecated: use --empty=keep instead
bg: ОСТАРЯЛО: вместо това ползвайте „--empty=keep“

en: depth
bg: ДЪЛБОЧИНА

en: depth %s is not a positive number
bg: дълбочината трябва да е положително цяло число, а не „%s“

en: depth for shallow clones
bg: дълбочина на плитките хранилища

en: dereference tags in the input (internal use)
bg: извеждане на идентификаторите на обекти-етикети (за вътрешни нужди)

en: dereference tags into object IDs
bg: да се извеждат идентификаторите на обектите-етикети

en: descend at most <n> levels
bg: навлизане максимално на тази ДЪЛБОЧИНА в дървото

en: describe %s
bg: описание на „%s“

en: destination '%s' is not a directory
bg: целта „%s“ съществува и не е директория

en: destination already exists
bg: целта съществува

en: destination directory does not exist
bg: целевата директория не съществува

en: destination exists
bg: целта съществува

en: destination exists in the index
bg: целта съществува в индекса

en: destination path '%s' already exists and is not an empty directory.
bg: целевият път „%s“ съществува и не е празна директория.

en: detach HEAD at named commit
bg: отделяне на указателя „HEAD“ при указаното подаване

en: detach from console
bg: отделяне от конзолата

en: detached HEAD
bg: несвързан връх „HEAD“

en: detect copies
bg: засичане на копиранията

en: detect new or modified lines that have whitespace errors
bg: засичане на нови или променени редове с грешки в знаците за интервали

en: detect renames
bg: засичане на преименуванията

en: detect renames, optionally set similarity index
bg: засичане на преименуванията, може да се зададе коефициент на прилика

en: detected dubious ownership in repository at '%s'
    %sTo add an exception for this directory, call:
    
    	git config --global --add safe.directory %s
bg: засечено е проблемно притежание на хранилището „%s“
    %sЗа да зададете изключение за тази директория, изпълнете:
    
        git config --global --add safe.directory %s

en: did not receive expected object %s
bg: очакваният обект „%s“ не бе получен

en: did not see pack-file %s to drop
bg: пакетният файл за триене „%s“ не може да се открие

en: did you mean `--%s` (with two dashes)?
bg: „--%s“ (с 2 тирета) ли имахте предвид?

en: different
bg: различен

en: difftool requires worktree or --no-index
bg: „git-difftool“ изисква работно дърво или опцията „--no-index“

en: dir
bg: директория

en: directories cannot be specified 'inline': %s
bg: директориите не може да се указват вътре („inline“): %s

en: directory
bg: директория

en: directory '%s' contains untracked files, but is not in the sparse-checkout cone
bg: директорията „%s“ съдържа неследени файлове, но не е в пътищата на пътеводното напасване на частичното изтегляне

en: directory '%s' exists already
bg: директорията „%s“ вече съществува

en: directory '%s' is present in index, but not sparse
bg: директорията „%s“ е в индекса, но не е частична

en: directory from which templates will be used
bg: директория, която съдържа шаблоните, които да се ползват

en: directory not empty: '%s'
bg: директорията не е празна: „%s“

en: directory stat info changes after adding a file inside subdirectory
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията се променя след добавянето на файл в поддиректория

en: directory stat info changes after updating a file
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията се променя след обновяването на нов файл

en: directory stat info does not change after adding a new directory
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията не се променя след добавянето на нова директория

en: directory stat info does not change after adding a new file
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията не се променя след добавянето на нов файл

en: directory stat info does not change after deleting a directory
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията не се променя след изтриването на директория

en: directory stat info does not change after deleting a file
bg: информацията получена чрез „stat“ за директорията не се променя след изтриването на файл

en: disable all output of the program
bg: без всякакъв изход от програмата

en: disable charset re-coding of metadata
bg: без прекодиране на метаданните

en: disable rename detection
bg: без търсене на преименувания

en: disabling Bloom filters for commit-graph layer '%s' due to incompatible settings
bg: изключване на филтрите на Блум за слой „%s“ на гра̀фа с подаванията поради несъвместими настройки

en: disabling bitmap writing, as some objects are not being packed
bg: изключване на записването на битовата маска, защото някои обекти няма да се пакетират

en: disabling bitmap writing, packs are split due to pack.packSizeLimit
bg: изключване на записването на битовата маска, пакетите са разделени поради стойността на „pack.packSizeLimit“

en: disabling cone pattern matching
bg: изключване на пътеводното напасване

en: disallow cloning into non-empty directory
bg: предотвратяване на клониране в непразна история

en: disallow cloning into non-empty directory, implies --init
bg: предотвратяване на клониране в непразна история, включва опцията „--init“

en: display a diffstat of what changed upstream
bg: извеждане на статистика с промѐните в следения клон

en: do a real merge instead of a trivial merge
bg: същинско, а не тривиално сливане

en: do a trivial merge only
bg: само тривиално сливане

en: do not actually prune any entries
bg: без окастряне на записи

en: do not apply trailer.* configuration variables
bg: без прилагане на конфигуриращи променливи, завършващи с епилог.*

en: do not check if another worktree is using this branch
bg: без проверка дали друго работно дърво ползва този клон

en: do not consider tags matching <pattern>
bg: да не се търси измежду етикетите напасващи този ШАБЛОН

en: do not create an empty pack output
bg: без създаване на празен пакетен файл

en: do not decorate refs that match <pattern>
bg: без специален формат на указателите напасващи на ШАБЛОНа

en: do not detect renames
bg: без засичане на преименуванията

en: do not fetch a packfile; instead, print ancestors of negotiation tips
bg: без доставяне на пакетни файлове, вместо това да се извеждат предшественици на договорните върхове

en: do not fetch all tags (--no-tags)
bg: без доставянето на всички етикети „--no-tags“

en: do not hide commits by grafts
bg: извеждане на всички родители — дори и тези, които нормално са скрити при присажданията

en: do not ignore new files
bg: новите файлове да не се игнорират

en: do not limit pathspecs to sparse entries only
bg: без ограничаване на шаблоните за пътища само до частично изтеглените

en: do not list removed files
bg: да не се извеждат изтритите файлове

en: do not munge pathnames and use NULs as output field terminators in --raw or --numstat
bg: без преименуване на пътищата.  Да се използват нулеви байтове за разделители на полета в изхода при ползване на опцията „--raw“ или „--numstat“

en: do not order objects before emitting them
bg: без подредба на обектите преди извеждането им

en: do not output a newline after empty formatted refs
bg: без извеждане на нов ред след празен форматиран указател

en: do not pack objects in promisor packfiles
bg: без пакетиране на обекти в гарантиращи пакети

en: do not pretty-print contents for --edit
bg: без форматирано извеждане на съдържанието — за опцията „--edit“

en: do not print names of files removed
bg: без извеждане на имената на файловете, които ще бъдат изтрити

en: do not print remote URL
bg: без извеждане на адресите на отдалечените хранилища

en: do not print results to stdout (useful with --verify)
bg: без извеждане на резултатите на стандартния изход (полезно с опцията „--verify“)

en: do not prompt before launching a diff tool
bg: стартиране на ПРОГРАМАта за разлики без предупреждение

en: do not query remotes
bg: без заявки към отдалечените хранилища

en: do not remove, show only
bg: само извеждане без действително окастряне

en: do not repack this pack
bg: без препакетиране на този пакет

en: do not report progress or other information over stderr
bg: без извеждане на напредъка и друга информация на стандартния изход

en: do not run git-update-server-info
bg: без изпълнение на командата „git-update-server-info“

en: do not show a diffstat at the end of the merge
bg: без извеждане на статистиката след завършване на сливане

en: do not show any source or destination prefix
bg: без префикс за източника и целта

en: do not show bundle details
bg: без подробна информация за пратките

en: do not show diffstat of what changed upstream
bg: без извеждане на статистика с промѐните в следения клон

en: do not show object names of boundary commits (Default: off)
bg: без извеждане на имената на обектите за граничните подавания (стандартно опцията е изключена)

en: do not show peeled tags
bg: без проследяване на непреките етикети

en: do not show progress meter
bg: без извеждане на напредъка

en: do not skip files with skip-worktree set
bg: без прескачане на файловете със зададен флаг, че са само за индекса (за прескачане на работното дърво)

en: do not touch index-only entries
bg: без промяна на файловете само за индекса

en: do not treat "---" as the end of input
bg: „---“ не отбелязва края на входа

en: do not treat root commits as boundaries (Default: off)
bg: началните подавания да не се считат за гранични (стандартно опцията е изключена)

en: do not trust the line counts in the hunk headers
bg: без доверяване на номерата на редовете в заглавните части на парчетата

en: do not try <directory>/.git/ if <directory> is no Git directory
bg: да не се търси „ДИРЕКТОРИЯ/.git/“, ако ДИРЕКТОРИЯта не е под контрола на Git

en: do not use
bg: да не се ползва

en: do not warn about conflicts
bg: без предупреждения при конфликти

en: don't add, only refresh the index
bg: без добавяне на нови файлове, само обновяване на индекса

en: don't apply changes matching the given path
bg: без прилагане на промѐните напасващи на дадения път

en: don't automatically commit
bg: без автоматично подаване

en: don't check the working tree after merging
bg: без проверка на работното дърво след сливането

en: don't checkout new files
bg: без изтегляне на нови файлове

en: don't clone shallow repository
bg: без клониране на плитко хранилище

en: don't create a checkout
bg: без създаване на работно дърво

en: don't expect at least one line of context
bg: без изискване на дори и един ред контекст

en: don't fetch new objects from the remote site
bg: без доставяне на новите обекти от отдалеченото хранилище

en: don't include a patch matching a commit upstream
bg: без кръпки, които присъстват в следения клон

en: don't match patterns in binary files
bg: прескачане на двоичните файлове

en: don't output binary diffs
bg: без извеждане на разлики между двоични файлове

en: don't print cloning progress
bg: без извеждане на напредъка на клонирането

en: don't print the patch filenames
bg: без извеждане на имената на кръпките

en: don't return error for empty patches
bg: да не се връща грешка при празни кръпки

en: don't show empty directories
bg: без извеждане на празните директории

en: don't show filenames
bg: без извеждане на имената на файловете

en: don't strip whitespace from the patch
bg: без махане на празните знаци в кръпката

en: don't strip/add [PATCH]
bg: без добавяне/махане на префикса „[PATCH]“

en: don't update the index or the work tree
bg: без обновяване и на индекса, и на работното дърво

en: don't use local hardlinks, always copy
bg: без твърди връзки, файловете винаги да се копират

en: done
bg: действието завърши

en: done.
bg: действието завърши.

en: done.
bg: действието завърши.

en: done.
    Connecting to %s (port %s) ...
bg: готово.
    Свързване към „%s“ (порт %s)…

en: drop reflogs entirely during the migration
bg: журналът на указателите да се изтрие изцяло по време на миграцията

en: drop reflogs from the current worktree only
bg: изтриване на журнала с указатели само в текущото работно дърво

en: drop the reflogs of all references
bg: изтриване на всички журнали с указатели

en: dropping %s %s -- patch contents already upstream
bg: прескачане на %s %s — кръпката вече е приложена

en: dropping %s since it would point to itself (i.e. to %s)
bg: „%s“ се прескача, защото ще сочи себе си (т.е. „%s“)

en: dry run
bg: пробно изпълнение

en: dst ref %s receives from more than one src
bg: указателят на версия-цел „%s“ съответства и ще получава от повече от един източник

en: dst refspec %s matches more than one
bg: указателят на версия-цел „%s“ съвпада с повече от един обект

en: dumb http transport does not support shallow capabilities
bg: опростеният транспорт по http не поддържа плитки клиенти

en: dump marks to this file
bg: запазване на маркерите в този ФАЙЛ

en: duplicate chunk ID %x found
bg: повтарящ се идентификатор на откъс %x

en: duplicate entry in bitmap index: '%s'
bg: повтарящ се запис в индекс на база битови маски: „%s“

en: duplicate entry when writing bitmap index: %s
bg: повтарящ се запис при запазване на индекс на база битови маски: „%s“

en: duplicate parent %s ignored
bg: прескачане на повтарящ се родител: „%s“

en: duplicate replace ref: %s
bg: повтарящ се указател за замяна: „%s“

en: during repack, collect pack-files of smaller size into a batch that is larger than this size
bg: при препакетиране пакетните файлове, които са с по-малък от този размер, да се обединяват в пакети с по-голям от този размер

en: early EOF
bg: неочакван край на файл (EOF)

en: edit current diff and apply
bg: редактиране на текущата разлика и прилагане

en: edit existing object
bg: редактиране на съществуващ обект

en: edit files in place
bg: директно редактиране на файловете

en: edit message before committing
bg: редактиране на съобщението преди подаване

en: edit note message in editor
bg: редактиране на съобщението в редактора

en: edit the commit message
bg: редактиране на съобщението при подаване

en: edit the description for the branch
bg: редактиране на описанието на клона

en: edit the todo list during an interactive rebase
bg: редактиране на файла с команди при интерактивно пребазиране

en: editing blobs is not supported
bg: редактирането на обекти-BLOB не се поддържа

en: editing object file failed
bg: неуспешно редактиране на файла с обектите

en: editing patch failed
bg: неуспешно редактиране на кръпка

en: editing stdin is not supported
bg: редактирането на стандартния вход не се поддържа

en: either user.signingkey or gpg.ssh.defaultKeyCommand needs to be configured
bg: Поне една от настройките „user.signingkey“ или „gpg.ssh.defaultKeyCommand“ трябва да е зададена

en: emacsclient version '%d' too old (< 22).
bg: Прекалено стара версия на „emacsclient“ — %d (< 22).

en: email
bg: Е-ПОЩА

en: empty alias for %s
bg: празен псевдоним за „%s“

en: empty command in input
bg: празна команда на входа

en: empty commit set passed
bg: зададено е празно множество от подавания

en: empty config key
bg: празен ключ за настройка

en: empty exec command
bg: празна команда за изпълнение

en: empty file name: '%s'
bg: празно име на файл: „%s“

en: empty filename in tree entry
bg: празно име на файл в запис в дърво

en: empty ident name (for <%s>) not allowed
bg: не може да се ползва празно име като идентификатор (за <%s>)

en: empty mbox: '%s'
bg: празна пощенска кутия mbox: „%s“

en: empty patch. aborted
bg: празна кръпка, преустановяване на действието

en: empty path component found in input
bg: празен компонент за път на входа

en: empty trailer token in trailer '%.*s'
bg: празна завършваща лексема в епилога „%.*s“

en: enable auto-gc mode
bg: включване на автоматичното събиране на боклука (auto-gc)

en: enable computation for changed paths
bg: включване на изчисленията за променените пътища

en: enable message threading, styles: shallow, deep
bg: използване на нишки за съобщенията.  СТИЛът е „shallow“ (плитък) или „deep“ (дълбок)

en: enable more strict checking
bg: по-строги проверки

en: enable or disable file system monitor
bg: включване или изключване на наблюдението на файловата система

en: enable or disable split index
bg: включване или изключване на разделянето на индекса

en: enable strict checking
bg: строги проверки

en: enable untracked cache without testing the filesystem
bg: включване на кеша за неследените файлове без проверка на файловата система

en: enable/disable untracked cache
bg: включване/изключване на кеша за неследените файлове

en: encoding
bg: кодиране

en: encoding '%s' from %s to %s and back is not the same
bg: Прекодирането на „%s“ от „%s“ към „%s“ и обратно променя файла

en: encountered commit-specific encoding %.*s in commit %s; use --reencode=[yes|no] to handle it
bg: получено е кодиране „%.*s“ специфично за подаване„%s“ — ползвайте „--reencode=[yes|no]“ за обработка

en: encountered signed commit %s; use --signed-commits=<mode> to handle it
bg: получено е подписано подаване „%s“ — ползвайте „--signed-commits=РЕЖИМ“ за обработка

en: encountered signed commit; use --signed-commits=<mode> to handle it
bg: получено е подписано подаване — ползвайте „--signed-commits=РЕЖИМ“ за обработка

en: encountered signed tag %s; use --signed-tags=<mode> to handle it
bg: получен е подписан етикет „%s“ — ползвайте „--signed-tags=РЕЖИМ“ за обработка

en: encountered signed tag; use --signed-tags=<mode> to handle it
bg: получен е подписан етикет — ползвайте „--signed-tags=РЕЖИМ“ за обработка

en: end revert or cherry-pick sequence
bg: завършване на поредица от отбирания или отмени на подавания

en: ensure at least <n> lines of context match
bg: да се осигури контекст от поне такъв БРОЙ съвпадащи редове

en: entry '%s' in tree %s has blob mode, but is not a blob
bg: обект „%s“ в дървото „%s“ е отбелязан като BLOB, но не е

en: entry '%s' in tree %s has tree mode, but is not a tree
bg: обект „%s“ в дървото „%s“ е отбелязан като дърво, но не е

en: equivalent to --word-diff=color --word-diff-regex=<regex>
bg: псевдоним на „--word-diff=color --word-diff-regex=РЕГУЛЯРЕН_ИЗРАЗ“

en: error adding pack %s
bg: грешка при добавяне на пакетен файл „%s“

en: error in %s %s: %s
bg: грешка в %s „%s“: %s

en: error in object: %s
bg: грешка в обекта: „%s“

en: error in sideband demultiplexer
bg: грешка в демултиплексора

en: error on bundle-uri response line %d: %s
bg: грешка на ред %d в отговора на командата „bundle-uri“: %s

en: error opening '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: error opening index for %s
bg: грешка при отваряне на индекса на „%s“

en: error preparing revisions
bg: грешка при подготовката на версии

en: error processing acks: %d
bg: грешка при обработка на потвържденията: %d

en: error processing config file(s)
bg: грешка при обработката на конфигурационен файл

en: error processing shallow info: %d
bg: грешка при обработка на информация за дълбочината/плиткостта: %d

en: error processing wanted refs: %d
bg: грешка при обработката на исканите указатели: %d

en: error reading %s
bg: грешка при прочитане на „%s“

en: error when closing loose object file
bg: грешка при затварянето на файла с непакетиран обект

en: error while closing pack file
bg: грешка при затварянето на пакетния файл

en: error while refreshing working directory
bg: грешка при обновяване на работната директория

en: error while running fast-export
bg: грешка при изпълнението на командата за бързо изнасяне

en: error while running fast-import
bg: грешка при изпълнението на бързо внасяне

en: error:
bg: ГРЕШКА:

en: error: %s: %s
bg: ГРЕШКА: %s: „%s“

en: error: cannot read object %s
bg: ГРЕШКА: обектът „%s“ не може да се прочете

en: error: failed to execute internal merge for %s
bg: ГРЕШКА: неуспешно вътрешно сливане за „%s“

en: error: failed to merge submodule %s (repository corrupt)
bg: ГРЕШКА: неуспешно сливане на подмодула „%s“ (хранилището е с грешки)

en: error: invalid SMTP port '%s'
bg: ГРЕШКА: неправилен порт за SMTP: „%s“

en: error: object %s is not a blob
bg: ГРЕШКА: обектът „%s“ не е BLOB

en: error: tag input does not pass fsck: %s
bg: ГРЕШКА: аргументът-етикет не минава проверка с „fsck“: %s

en: error: unable to add %s to database
bg: ГРЕШКА: „%s“ не може да се добави в базата от данни

en: error: unable to extract a valid address from: %s
bg: ГРЕШКА: не може да се извлече адрес от „%s“

en: error: unable to format message: %s
bg: ГРЕШКА: съобщението не може да се форматира: %s

en: exactly one of --print and --to-ref is required
bg: необходима е точно една от опциите „--print“ и „--to-ref“

en: examine the history and state (see also: git help revisions)
bg: преглед на историята и състоянието (погледнете: „git help revisions“)

en: exceeded bundle URI recursion limit (%d)
bg: преминато е ограничениeто за рекурсивно обхождане на адреси на пратки (%d)

en: exceeded maximum include depth (%d) while including
    	%s
    from
    	%s
    This might be due to circular includes.
bg: максималната дълбочина на влагане (%d) е надвишена при вмъкването на:
        %s
    от
        %s
    Това може да се дължи на зацикляне при вмъкването.

en: exclude any configured uploadpack.blobpackfileuri with this protocol
bg: без ползване на настройки „uploadpack.blobpackfileuri“ с този протокол

en: exclude guides
bg: без въведения

en: exclude refs which match pattern
bg: прескачана на указателите напасващи на ШАБЛОНа

en: exclude test suite <suite>
bg: прескачане на тази ГРУПА тестове

en: exec
bg: КОМАНДА

en: exec commands cannot contain newlines
bg: командите за изпълнение не може да съдържат нови редове

en: execution failed: %s
    %sYou can fix the problem, and then run
    
      git rebase --continue
bg: неуспешно изпълнение: %s
    %sМоже да коригирате проблема, след което изпълнете:
    
        git rebase --continue

en: execution succeeded: %s
    but left changes to the index and/or the working tree.
    Commit or stash your changes, and then run
    
      git rebase --continue
bg: Успешно изпълнение: %s
    Остават още промѐни в индекса или работното дърво.
    Трябва да ги подадете или скатаете и след това изпълнете:
    
        git rebase --continue

en: exhaustive rename detection was skipped due to too many files.
bg: пълното търсене на преименувания на обекти се прескача поради многото файлове.

en: existing sparse-checkout patterns do not use cone mode
bg: съществуващите шаблони за частично изтегляне не използват пътеводни сегменти

en: exit immediately after advertising capabilities
bg: изход след първоначалната обява на възможностите

en: exit with 1 if there were differences, 0 otherwise
bg: завършване с код за състояние 1 при наличието на разлики, а в противен случай — с 0

en: exit with a zero status even if nothing matched
bg: изходният код да е 0, дори ако никой файл нe e напаснал с шаблона за изтриване

en: exit with exit code 2 if no matching refs are found
bg: изход с код 2, ако не се открият съвпадащи указатели

en: expansion of alias '%s' failed; '%s' is not a git command
bg: неуспешно заместване на псевдонима „%s“ — резултатът „%s“ не е команда на git

en: expected %%(trailers:key=<value>)
bg: очаква се %%(trailers:key=ЕПИЛОГ)

en: expected '%.*s' in submodule path '%s' not to be a symbolic link
bg: „%.*s“ в пътя за подмодул „%s“ не трябва да е символна връзка

en: expected '%s'
bg: очаква се „%s“

en: expected '%s', received '%s'
bg: очаква се „%s“, а бе получено „%s“

en: expected 'data n' command, found: %s
bg: очаква се команда „data n“, а бе получена: „%s“

en: expected 'from' command, got '%s'
bg: очаква се команда „from“, а бе получена: „%s“

en: expected 'mark' command, got %s
bg: очаква се команда „mark“, а бе получена: „%s“

en: expected 'to' command, got %s
bg: очаква се команда „to“, а бе получена: „%s“

en: expected 'tree:<depth>'
bg: очаква се „tree:ДЪЛБОЧИНА“

en: expected committer but didn't get one
bg: очакваше се подаващ, но такъв липсва

en: expected context line #%d in
    %.*s
bg: очаква се ред №%d от контекста в
    %.*s

en: expected edge object ID, got garbage:
     %s
bg: очаква се идентификатор на краен обект, а не повредени данни:
     %s

en: expected flush after bundle-uri listing
bg: след изброяването на адресите на пратките се очаква изчистване на буферите

en: expected flush after capabilities
bg: след първоначалната обява на възможностите се очаква изчистване на буферите

en: expected flush after fetch arguments
bg: след аргументите на „fetch“ се очаква изчистване на буферите

en: expected flush after ls-refs arguments
bg: след аргументите към „ls-refs“ се очаква изчистване на буферите

en: expected flush after ref listing
bg: след изброяването на указателите се очаква изчистване на буферите

en: expected format name:filename for submodule rewrite option
bg: опцията за презапис на подмодул изисква формат: име:име_на_файл

en: expected format: %%(ahead-behind:<committish>)
bg: очакван формат: %%(ahead-behind:ПОДАВАНЕ)

en: expected format: %%(align:<width>,<position>)
bg: очакван формат: %%(align:ШИРОЧИНА,ПОЗИЦИЯ)

en: expected format: %%(color:<color>)
bg: очакван формат: %%(color:ЦВЯТ)

en: expected format: %%(is-base:<committish>)
bg: очакван формат: %%(is-base:ПОДАВАНЕ)

en: expected gpgsig format: 'gpgsig <hash-algo> <signature-format>', got 'gpgsig %s'
bg: очакваше се gpgsig във формат: „gpgsig АЛГОРИТЪМ_ЗА_КОНТРОЛНА_СУМА ФОРМАТ_НА_ПОДПИСА“, а не „gpgsig %s“

en: expected no other sections to be sent after no '%s'
bg: очаква се след липса на „%s“ да не се се пращат други раздели

en: expected object ID, got garbage:
     %s
bg: очаква се идентификатор на обект, а не повредени данни:
     %s

en: expected object at offset %llu in pack %s
bg: очаква се обект при отместване %llu в пакетния файл „%s“

en: expected object at offset %lu in pack %s
bg: очаква се обект при отместване %lu в пакетния файл „%s“

en: expected ok/error, helper said '%s'
bg: очаква се или успех, или грешка, но насрещната помощна програма върна „%s“

en: expected packfile to be sent after '%s'
bg: очаква се пакетният файл да се изпрати след „%s“

en: expected response end packet after ref listing
bg: след изброяването на указателите се очаква пакет за край

en: expected shallow/unshallow, got %s
bg: очаква се плитък или не обект, а бе получено: „%s“

en: expected something after combine:
bg: добавете нещо след комбинирането:

en: expected submodule path '%s' not to be a symbolic link
bg: пътят за подмодул „%s“ не трябва да е символна връзка

en: expected wanted-ref, got '%s'
bg: очаква се искан указател, а бе получено: „%s“

en: expecting a color: %s
bg: изисква се цвят: %s

en: expire cruft objects older than <time>
bg: обявяване на ненужните обекти по-стари от това ВРЕМЕ за остарели

en: expire objects older than <time>
bg: обявяване на обектите по-стари от това ВРЕМЕ за остарели

en: expire working trees older than <time>
bg: обявяване на работните копия по-стари от това ВРЕМЕ за остарели

en: expiry-date
bg: период на валидност/запазване

en: exporting %llu signature(s) for commit %s
bg: изнасят се %llu подпис(а) за подаването „%s“

en: exporting %lu signature(s) for commit %s
bg: изнасят се %lu подпис(а) за подаването „%s“

en: exporting signed tag %s
bg: изнасяне на подписан етикет „%s“

en: extended pseudo-merge entry is too short (%llu >= %llu)
bg: прекалено кратък запис за разширено псевдо сливане (%llu ≥ %llu)

en: extended pseudo-merge entry is too short (%lu >= %lu)
bg: прекалено кратък запис за разширено псевдо сливане (%lu ≥ %lu)

en: extended pseudo-merge lookup out-of-bounds (%u >= %u)
bg: четене за група за псевдо сливания зад границите (%u ≥ %u)

en: extended pseudo-merge read out-of-bounds (%llu >= %llu)
bg: опит за четене на разширено псевдо сливане извън диапазона (%llu ≥ %llu)

en: extended pseudo-merge read out-of-bounds (%lu >= %lu)
bg: опит за четене на разширено псевдо сливане извън диапазона (%lu ≥ %lu)

en: external diff died, stopping at %s
bg: външната програма за разлики завърши неуспешно.  Спиране на работата при „%s“

en: external filter '%s' failed
bg: неуспешно изпълнение на външния филтър „%s“

en: external filter '%s' failed %d
bg: неуспешно изпълнение на външния филтър „%s“: %d

en: external filter '%s' is not available anymore although not all paths have been filtered
bg: външният филтър „%s“ вече не е наличен, въпреки че не всички пътища са филтрирани

en: extra command line parameter '%s'
bg: излишна опция или стойност на командния ред: „%s“

en: failed reading ssh signing data buffer from '%s'
bg: неуспешно прочитане на буфера за подписване на ssh от „%s“

en: failed seeking to start of '%s'
bg: не може да търси началото на „%s“

en: failed to add packfile '%s'
bg: пакетният файл „%s“ не може да се добави

en: failed to add repo to global config
bg: неуспешно добавяне на хранилище към файла с глобални настройки

en: failed to apply delta
bg: разликата не може да се приложи

en: failed to begin ref transaction: %s
bg: неуспешно начало на транзакция за указатели: %s

en: failed to bootstrap service %s
bg: услугата „%s“ не може се настрои първоначално

en: failed to clean index
bg: индексът не може да се изчисти

en: failed to clear multi-pack-index at %s
bg: индексът за множество пакети не може да се изчисти при „%s“

en: failed to close rev-list's stdin
bg: стандартният вход на списъка с версиите не може да се затвори

en: failed to commit ref transaction: %s
bg: транзакцията за указатели не може да се завърши: %s

en: failed to convert index to a sparse index; resolve merge conflicts and try again
bg: индексът не може да се преобразува в частичен — първо коригирайте конфликтите и тогава пробвайте отново

en: failed to convert to a sparse-index
bg: индексът не може да се превърне в частичен

en: failed to copy '%s' to '%s'; sparse-checkout may not work correctly
bg: неуспешно копиране на „%s“ към „%s“.  Частичното изтегляне може и да не сработи

en: failed to copy SID (%ld)
bg: идентификаторът за сигурност (SID=%ld) не може да се копира

en: failed to copy file to '%s'
bg: файлът не може да се копира като „%s“

en: failed to copy notes from '%s' to '%s'
bg: бележката не може да се копира от „%s“ към „%s“

en: failed to copy worktree config from '%s' to '%s'
bg: неуспешно копиране на настройките на работното дърво „%s“ към „%s“

en: failed to create cover-letter file
bg: неуспешно създаване на придружаващо писмо

en: failed to create crontab temporary file
bg: не може да се създаде временен файл за crontab

en: failed to create directories for '%s'
bg: директориите за „%s“ не може да бъдат създадени

en: failed to create directory %s
bg: директорията „%s“ не може да се създаде

en: failed to create directory '%s'
bg: директорията „%s“ не може да се създаде

en: failed to create directory for sparse-checkout file
bg: директорията за частично изтегляне „%s“ не може да се създаде

en: failed to create link '%s'
bg: връзката „%s“ не може да се създаде

en: failed to create output files
bg: неуспешно създаване на изходни файлове

en: failed to create temp xml file
bg: неуспешно създаване на временен файл за xml

en: failed to create temporary file
bg: не може да се създаде временен файл

en: failed to decode tree entry
bg: записът в дърво не може да се декодира

en: failed to delete '%s'
bg: неуспешно изтриване на „%s“

en: failed to delete directory %s
bg: директорията „%s“ не може да се изтрие

en: failed to delete enlistment directory
bg: зачислената директория не може да се изтрие

en: failed to delete file %s
bg: файлът „%s“ не може да се изтрие

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_PARTIAL
bg: указателят „NOTES_MERGE_PARTIAL“ не може да се изтрие

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_REF
bg: указателят „NOTES_MERGE_REF“ не може да се изтрие

en: failed to download bundle from URI '%s'
bg: неуспешно изтегляне на пратка от адрес: „%s“

en: failed to download file at URL '%s'
bg: файлът на адрес „%s“ не може да се свали

en: failed to encode '%s' from %s to %s
bg: неуспешно прекодиране на „%s“ от „%s“ към „%s“

en: failed to exec '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „%s“

en: failed to expand path '%s'
bg: грешка при заместването на пътя „%s“

en: failed to expand user dir in: '%s'
bg: домашната папка на потребителя липсва: „%s“

en: failed to feed local object to pack-objects
bg: локалните обекти не може да се подадат на командата „pack-objects“

en: failed to feed promisor objects to pack-objects
bg: гарантиращите обекти не може да се подадат на командата „git pack-objects“

en: failed to fetch advertised bundles
bg: неуспешно доставяне на обявените за налични пратки

en: failed to fetch bundles from '%s'
bg: неуспешно доставяне на пратки от „%s“

en: failed to fetch objects from bundle URI '%s'
bg: неуспешно доставяне на обекти от пратка на адрес „%s“

en: failed to finalize '%s'
bg: „%s“ не може да се завърши

en: failed to finalize notes merge
bg: неуспешно сливане на бележките

en: failed to find exact merge base
bg: точната база при сливане не може да се определи

en: failed to find object %s
bg: обектът „%s“ липсва

en: failed to find tag %s
bg: етикетът „%s“ липсва

en: failed to find tree of %s
bg: дървото, сочено от „%s“, не може да се открие

en: failed to finish 'git pack-objects' process
bg: процесът за командата „git pack-objects“ не може да завърши

en: failed to finish 'show' for object '%s'
bg: действието „show“ не може да се завърши за обект „%s“

en: failed to flush '%s'
bg: грешка при изчистването на буферите при записването на „%s“

en: failed to format default config value: %s
bg: неуспешно форматиране на стандартната стойност на настройка: %s

en: failed to generate diff
bg: неуспешно търсене на разлика

en: failed to get default branch for '%s'
bg: основният клон на „%s“ не може да се получи

en: failed to get default branch name
bg: неуспешно получаване на името на стандартния клон

en: failed to get default branch name from remote; using local default
bg: името на стандартния клон на отдалеченото хранилище не може да се получи, затова ще се ползва локално настроеното име на стандартния клон

en: failed to get kernel name and information
bg: името и версията на ядрото не бяха получени

en: failed to get owner for '%s' (%ld)
bg: притежателят на „%s“ (%ld) не може да се получи

en: failed to get the ssh fingerprint for key %s
bg: отпечатъкът по ssh на ключа „%s“ не може да се получи

en: failed to get the ssh fingerprint for key '%s'
bg: отпечатъкът по ssh на ключа „%s“ не може да се получи

en: failed to get upstream, if you want to record base commit automatically,
    please use git branch --set-upstream-to to track a remote branch.
    Or you could specify base commit by --base=<base-commit-id> manually
bg: следеният клон не може да се установи.  Ако искате ръчно да го
    зададете, използвайте „git branch --set-upstream-to“.
    Може ръчно да зададете базово подаване чрез „--base=<ИДЕНТИФИКАТОР_НА_БАЗОВО_ПОДАВАНЕ>“.

en: failed to infer range-diff origin of current series
bg: неуспешно определяне на началото на диапазонната разлика на текущата поредица

en: failed to initialize sparse-checkout
bg: частичното изтегляне не може да се инициализира

en: failed to initialize the repo, skipping bundle URI
bg: хранилището не може да се инициализира, адресът на пратката се прескача

en: failed to initialize worktree config
bg: настройките на работното дърво не може да се инициализират

en: failed to iterate over '%s'
bg: неуспешно итериране по „%s“

en: failed to load bitmap index (corrupted?)
bg: индексът на база битови маски не може да се зареди (възможно е да е повреден)

en: failed to load bitmap indexes
bg: неуспешно зареждане на индекси на база битови маски

en: failed to load island regex for '%s': %s
bg: регулярният израз на групата за „%s“, не може да се зареди: „%s“

en: failed to load pack entry for oid[%d] = %s
bg: записът в пакета за обекта oid[%d] = %s не може да се зареди

en: failed to load pack-index for packfile %s
bg: индексът на пакета „%s“ не може да се зареди

en: failed to load pseudo-merge regex for %s: '%s'
bg: регулярният израз за псевдо сливания за „%s“, не може да се зареди: „%s“

en: failed to locate object %d in packfile
bg: обект %d в пакетния файл липсва

en: failed to look up reference
bg: соченото от указателя липсва

en: failed to lstat '%s'
bg: не може да се получи информация чрез „lstat“ за „%s“

en: failed to make %s readable
bg: не може да се дадат права̀ за четене на „%s“

en: failed to map tree entry for %s
bg: не може да се открие съответствието на записа в дърво за „%s“

en: failed to modify sparse-index config
bg: настройките на частичния индекс не може да се променят

en: failed to move '%s' to '%s'
bg: „%s“ не може да се премести в „%s“

en: failed to open '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: failed to open pack-index '%s'
bg: индексът за пакети „%s“ не може да се отвори

en: failed to open preferred pack %s
bg: предпочитаният пакет „%s“ не може да се отвори

en: failed to open temporary file
bg: временният файл не може да се отвори

en: failed to pack objects via path-walk
bg: неуспешно пакетиране на обекти чрез обхождане на дървото

en: failed to parse %s
bg: „%s“ не може да се анализира

en: failed to parse '%s' value '%s'
bg: стойността на „%s“ — „%s“ не може да се анализира

en: failed to parse --submodule option parameter: '%s'
bg: неразпознат параметър към опцията „--submodule“: „%s“

en: failed to parse commit %s from commit-graph
bg: подаване „%s“ в гра̀фа с подаванията не може да се анализира

en: failed to parse commit %s from object database for commit-graph
bg: подаване „%s“ в базата от данни към гра̀фа с подаванията не може да се анализира

en: failed to parse gc.logExpiry value %s
bg: неразпозната стойност на „gc.logExpiry“ %s

en: failed to parse prune expiry value %s
bg: неразпозната стойност на периода за окастряне: %s

en: failed to parse tree
bg: дървото не може да се анализира

en: failed to perform geometric repack
bg: неуспешно геометрично препакетиране

en: failed to prefetch remotes
bg: неуспешно предварително доставяне на отдалечените клони

en: failed to push all needed submodules
bg: неуспешно изтласкване на всички необходими подмодули

en: failed to push some refs to '%s'
bg: част от указателите не бяха изтласкани към „%s“

en: failed to read %s
bg: файлът „%s“ не може да се прочете

en: failed to read '%s'
bg: „%s“ не може да се прочете

en: failed to read index
bg: неуспешно изчитане на индекса

en: failed to read object '%s'.
bg: обектът „%s“ не може да се прочете.

en: failed to read orderfile '%s'
bg: файлът с подредбата на съответствията „%s“ не може да се прочете

en: failed to read patch
bg: кръпката не може да се прочете

en: failed to read ref NOTES_MERGE_PARTIAL
bg: указателят „NOTES_MERGE_PARTIAL“ не може да се прочете

en: failed to read the cache
bg: кешът не може да се прочете

en: failed to read the index
bg: неуспешно изчитане на индекса

en: failed to recurse into submodule '%s'
bg: неуспешно рекурсивно обхождане на подмодула „%s“

en: failed to register url for submodule path '%s'
bg: неуспешно регистриране на адрес за пътя към подмодул „%s“

en: failed to remove %s
bg: файлът „%s“ не може да се изтрие

en: failed to remove '%s'
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: failed to remove 'git notes merge' worktree
bg: работната директория на „git notes merge“ не може да се изтрие

en: failed to remove directory '%s'
bg: директорията „%s“ не може да се изтрие

en: failed to remove path %s
bg: пътят „%s“ не може да се изтрие

en: failed to rename base commit-graph file
bg: основният файл на гра̀фа с подаванията не може да се преименува

en: failed to rename temporary commit-graph file
bg: временният файл на гра̀фа с подаванията не може да се преименува

en: failed to resolve '%s' as a valid ref
bg: „%s“ не е указател или не сочи към нищо

en: failed to resolve '%s' as a valid ref.
bg: не може да се открие към какво сочи „%s“.

en: failed to resolve HEAD as a valid ref
bg: указателят „HEAD“ не сочи към обект

en: failed to resolve NOTES_MERGE_REF
bg: не може да се открие към какво сочи „NOTES_MERGE_REF“

en: failed to run '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „%s“

en: failed to run 'crontab -l'; your system might not support 'cron'
bg: неуспешно изпълнение на „crontab -l“.  Системата ви може да не поддържа „cron“

en: failed to run 'crontab'; your system might not support 'cron'
bg: неуспешно изпълнение на „crontab“.  Системата ви може да не поддържа „cron“

en: failed to run 'describe'
bg: неуспешно изпълнение на „describe“

en: failed to run 'git status' on '%s'
bg: неуспешно изпълнение на „git status“ върху „%s“

en: failed to run 'git status' on '%s', code %d
bg: командата „git status“ не може да се изпълни за „%s“, код за грешка: %d

en: failed to run command '%s': %s
bg: командата „%s“ не може да се изпълни: %s

en: failed to run systemctl
bg: неуспешно изпълнение на „systemctl“

en: failed to set extensions.worktreeConfig setting
bg: неуспешно задаване на настройката „extensions.worktreeConfig“

en: failed to set up maintenance schedule
bg: неуспешно насрочване на задачите по поддръжка

en: failed to setup revision walk
bg: неуспешно настройване на обхождането на версиите

en: failed to sign the push certificate
bg: сертификатът за изтласкване не може да се подпише

en: failed to skip the commit
bg: неуспешно прескачане на подаването

en: failed to start 'git pack-objects' process
bg: процесът за командата „git pack-objects“ не може да се стартира

en: failed to start iterator over '%s'
bg: неуспешно итериране по „%s“

en: failed to start launchctl
bg: неуспешно стартиране на „launchctl“.

en: failed to start schtasks
bg: задачите за периодично изпълнение не може да се стартират

en: failed to start systemctl
bg: неуспешно стартиране на „systemctl“

en: failed to stat %s
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за „%s“

en: failed to stat '%*s%s%s'
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за „%*s%s%s“

en: failed to stat '%s'
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за „%s“

en: failed to stop the FSMonitor daemon
bg: фоновият процес FSMonitor не може да се спре

en: failed to store link to current notes ref (%s)
bg: не може да се запази връзка към указателя на текущата бележка („%s“).

en: failed to store maximum creation token
bg: неуспешно запазване на данните за последно създаденото

en: failed to unlink '%s'
bg: неуспешно изтриване на „%s“

en: failed to unpack HEAD tree object
bg: върховото дърво (HEAD tree object) не може да се извади от пакет

en: failed to unpack tree object %s
bg: неуспешно разпакетиране на обект-дърво „%s“

en: failed to unpack trees
bg: дървото не може да се разпакетира

en: failed to unregister repository
bg: хранилището не може да се отчисли

en: failed to unset '%s' in '%s'
bg: „%s“ не може да се изчисти в „%s“

en: failed to update conflicted state in '%s'
bg: конфликтът в „%s“ не може да се обнови

en: failed to update ref '%s': %s
bg: указателят „%s“ не може да се обнови: %s

en: failed to update remote for submodule '%s'
bg: отдалеченият адрес на подмодула „%s“ не може да се променѝ

en: failed to walk children of tree %s: not found
bg: неуспешно обхождане на дъщерните елементи на дървото „%s“: то липсва

en: failed to write archive
bg: неуспешен запис на архива

en: failed to write bitmap index
bg: неуспешно записване на индекси на база битови маски

en: failed to write commit object
bg: обектът за подаването не може да се запише

en: failed to write commit-graph
bg: графът с подаванията не може да се запише

en: failed to write correct number of base graph ids
bg: правилният брой на идентификаторите в основния граф не може да се запише

en: failed to write keep file
bg: файлът за запазване на директория не може да се запази

en: failed to write loose object index %s
bg: грешка при записа на индекса с непакетирани обекти „%s“

en: failed to write multi-pack-index
bg: индексът за множество пакети не може да се запише

en: failed to write new configuration file %s
bg: новият конфигурационен файл „%s“ не може да се запази

en: failed to write object in stream
bg: някой обект не може да се запише в потока

en: failed to write to '%s'
bg: в „%s“ не може да се пише

en: failed utime() on %s
bg: неуспешно задаване на време на достъп/създаване чрез „utime“ на „%s“

en: failed utime() on '%s'
bg: неуспешно задаване на време на достъп/създаване чрез „utime“ на „%s“

en: failed write to rev-list
bg: неуспешен запис на списъка с версиите

en: failed writing detached signature to '%s'
bg: Програмата не успя да запише самостоятелния подпис в „%s“

en: failed writing ssh signing key buffer to '%s'
bg: неуспешно запазване на буфера за подписване на ssh в „%s“

en: failed writing ssh signing key to '%s'
bg: неуспешно запазване на ключа за подписване на ssh в „%s“

en: failed: %d
bg: неуспешно действие с изходен код: %d

en: failure to merge
bg: неуспешно сливане

en: fake a tagger when tags lack one
bg: да се използва изкуствено име на човек при липса на създател на етикета

en: fast-forwardable
bg: може да се превърти

en: fast-import: dumping crash report to %s
bg: fast-import: докладът за грешка се извежда в „%s“

en: fatal:
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА:

en: fatal: $program_name cannot be used without a working tree.
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: „$program_name“ не може да се ползва без работно дърво.

en: fatal: %s: rejected by %s hook
    %s
    warning: no patches were sent
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: %s: отхвърлено от куката „%s“
    %s
    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: не са пратени никакви кръпки

en: fatal: %s:%d is longer than 998 characters
    warning: no patches were sent
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: %s: %d е повече от 998 знака
    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: не са пратени никакви кръпки

en: fatal: alias '%s' expands to itself
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: „%s“ е псевдоним на себе си

en: fatal: command '%s' died with exit code %d
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: „%s“ не завърши успешно, а с код %d

en: fatal: found configuration options for 'sendmail'
    git-send-email is configured with the sendemail.* options - note the 'e'.
    Set sendemail.forbidSendmailVariables to false to disable this check.
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: открити са настройки на „sendmail“
    „git-send-email“ е конфигуриран с настройки „sendemail.*“ —
    забележете знака „e“.  За да изключите тази проверка, задайте
    настройката „sendemail.forbidSendmailVariables“ да е „false“ (лъжа̀).

en: feature '%s' forbidden in input without --allow-unsafe-features
bg: „%s“ изисква изричното задаване на опцията „--allow-unsafe-features“

en: fetch --all does not make sense with refspecs
bg: към „git fetch --all“ не може да добавите аргумент-указател на версия

en: fetch --all does not take a repository argument
bg: към „git fetch --all“ не може да добавите аргумент-хранилище

en: fetch all tags and associated objects
bg: доставяне на всички етикети и принадлежащи обекти

en: fetch failed.
bg: неуспешно доставяне.

en: fetch from all remotes
bg: доставяне от всички отдалечени хранилища

en: fetch from multiple remotes
bg: доставяне от множество отдалечени хранилища

en: fetch normally indicates which branches had a forced update,
    but that check has been disabled; to re-enable, use '--show-forced-updates'
    flag or run 'git config fetch.showForcedUpdates true'
bg: Обичайно при доставяне се извежда, кои клони са били принудително обновени,
    но тази проверка е изключена.  За да я включите за командата, ползвайте опцията
    „--show-forced-updates“, а за да я включите за постоянно, изпълнете:
    
        git config fetch.showForcedUpdates true

en: fetch the remote branches
bg: отдалечените клони не може да бъдат доставени

en: fetch updated the current branch head.
    fast-forwarding your working tree from
    commit %s.
bg: доставянето обнови върха на текущия клон.  Работното
    ви копие бе превъртяно от подаване „%s“.

en: fetch-pack: invalid index-pack output
bg: fetch-pack: неправилен изход от командата „index-pack“

en: fetch-pack: unable to fork off %s
bg: fetch-pack: не може да се създаде процес за „%s“

en: fetch-pack: unable to fork off sideband demultiplexer
bg: fetch-pack: не може да се създаде процес за демултиплексора

en: fetch.parallel cannot be negative
bg: опцията „fetch.parallel“ трябва да е неотрицателна

en: fetching a group and specifying refspecs does not make sense
bg: доставянето на група и указването на версия са несъвместими

en: fetching ref %s failed: %s
bg: неуспешно доставяне на указателя %s: %s

en: field
bg: поле

en: field name to sort on
bg: име на полето, по което да е подредбата

en: file
bg: ФАЙЛ

en: file %s has only %lu line | file %s has only %lu lines
bg[0]: има само %2$lu ред във файла „%1$s“
bg[1]: има само %2$lu реда във файла „%1$s“

en: file %s is not a regular file
bg: „%s“ не е обикновен файл

en: file %s is not writable by user
bg: „%s“: няма права̀ за записване на файла

en: file at URI '%s' is not a bundle or bundle list
bg: файлът на адрес „%s“ не е нито пратка, нито списък с пратки

en: file downloaded from '%s' is not a bundle
bg: изтегленият от адрес „%s“ файл не е пратка

en: file to read from
bg: файл, от който да се чете

en: file to read into hooks' stdin
bg: файл за изчитане от стандартния вход на куката

en: files '%s' and '%s' differ in contents
bg: съдържанието на файловете „%s“ и „%s“ е различно

en: final chunk has non-zero id %x
bg: ненулев идентификатор за краен откъс %x

en: finalize notes merge by committing unmerged notes
bg: завършване на сливането чрез подаване на неслети бележки

en: find a geometric progression with factor <N>
bg: откриване на геометрична прогресия с частно <N>

en: find ancestors for a single n-way merge
bg: откриване на предшествениците за еднократно сливане на множество истории

en: find in contents not managed by git
bg: търсене и във файловете, които не са под управлението на git

en: find line copies within and across files
bg: търсене на копирани редове както в рамките на един файл, така и от един файл към друг

en: find line movements within and across files
bg: търсене на преместени редове както в рамките на един файл, така и от един файл към друг

en: find the color configured: slot [<default>]
bg: намиране на зададения цвят: номер [СТАНДАРТНО]

en: find the color setting: slot [<stdout-is-tty>]
bg: извеждане на зададения цвят: номер (СТАНД_ИЗХОД_НА_ТЕРМИНАЛ)

en: find the tag that comes after the commit
bg: откриване на етикета, който следва подаване

en: find where <commit> forked from reflog of <ref>
bg: откриване къде ПОДАВАНЕто се е отклонило от историята на УКАЗАТЕЛя

en: finished search at %s
bg: търсенето приключи при „%s“

en: flush is only for --buffer mode
bg: изчистването на буферите (flush) се ползва само за „--buffer“

en: flush packet write failed
bg: неуспешно изчистване на буферите при запис на пакет

en: fmt
bg: ФОРМАТ

en: follow in-tree symlinks
bg: следване на символните връзки в работното дърво

en: for conflicts, use a union version
bg: при конфликти да се ползва обединена версия

en: for conflicts, use our version
bg: при конфликти да се ползва локалната версия

en: for conflicts, use their version
bg: при конфликти да се ползва чуждата версия

en: for conflicts, use this marker size
bg: при конфликти да се ползва маркер с такъв БРОЙ знаци

en: for safety, refusing to clean without one of --force or --dry-run
bg: за безопасност изчистването изисква някоя от опциите „--force“ или „--dry-run“

en: force
bg: принудително изтриване

en: force checkout (throw away local modifications)
bg: принудително изтегляне (вашите промѐни ще бъдат занулени)

en: force checkout updates
bg: принудително изтегляне на обновленията

en: force cloning progress
bg: извеждане на напредъка на клонирането

en: force creation
bg: принудително създаване

en: force creation, move/rename, deletion
bg: принудително създаване, преместване, преименуване, изтриване

en: force edit of commit
bg: редактиране на подаване

en: force edit of tag message
bg: принудително редактиране на съобщение за етикет

en: force move even if worktree is dirty or locked
bg: принудително преместване, дори работното дърво да не е чисто или да е заключено

en: force move/rename even if target exists
bg: принудително преместване/преименуване дори целта да съществува

en: force overwrite of existing files
bg: презаписване на файловете, дори и да съществуват

en: force overwrite of local branch
bg: принудително презаписване на локалния клон

en: force overwrite of local reference
bg: принудително презаписване на локален указател

en: force progress reporting
bg: извеждане на напредъка

en: force removal even if worktree is dirty or locked
bg: принудително изтриване, дори работното дърво да не е чисто или да е заключено

en: force running gc even if there may be another gc running
bg: изрично стартиране на събирането на боклука, дори и ако вече работи друго събиране

en: force updates
bg: принудително обновяване

en: forced update
bg: принудително обновяване

en: fork failed
bg: неуспешно създаване на процес чрез „fork“

en: format
bg: ФОРМАТ

en: format the patch(es) are in
bg: формат на кръпките

en: format to use for the output
bg: ФОРМАТ за изхода

en: format.headers without value
bg: не е зададена стойност на „format.headers“

en: format: %%(%s) atom used without a %%(%s) atom
bg: формат: лексемата %%(%s) е използвана без съответната ѝ %%(%s)

en: format: %%(else) atom used more than once
bg: формат: лексемата %%(else) е използвана повече от един път

en: format: %%(end) atom missing
bg: грешка във форма̀та: липсва лексемата %%(end)

en: format: %%(end) atom used without corresponding atom
bg: формат: лексемата %%(end) е използвана без съответната ѝ

en: format: %%(then) atom used after %%(else)
bg: формат: лексемата %%(then) е използвана след %%(else)

en: format: %%(then) atom used more than once
bg: формат: лексемата %%(then) е използвана повече от един път

en: found %i tags; gave up search at %s
bg: открити са %i етикета.  Търсенето приключи при „%s“

en: found root commit %s with invalid data
bg: открито е начално подаване „%s“ с неправилни данни

en: found stash commit %s without expected prefix
bg: открито е скатано подаване „%s“ без очаквания префикс

en: frequency
bg: честота

en: from:to
bg: ОТ:КЪМ

en: fsck error in pack objects
bg: грешка при проверка с „fsck“ на пакетните обекти

en: fsck error in packed object
bg: грешка при проверката на пакетирани обекти

en: fseek failed
bg: неуспешно изпълнение на „fseek“

en: fsmonitor disabled
bg: следенето чрез файловата система е изключено

en: fsmonitor enabled
bg: следенето чрез файловата система е включено

en: fsmonitor--daemon is already running '%s'
bg: процесът „fsmonitor--daemon“ вече е стартирал в „%s“

en: fsmonitor--daemon is not running
bg: „fsmonitor--daemon“ не работи

en: fsmonitor--daemon not supported on this platform
bg: „fsmonitor--daemon“ не се поддържа на тази платформа

en: fsmonitor-daemon is not watching '%s'
bg: fsmonitor-daemon не наблюдава „%s“

en: fsmonitor-daemon is watching '%s'
bg: fsmonitor-daemon наблюдава „%s“

en: fsmonitor: cookie_result '%d' != SEEN
bg: fsmonitor: резултатът от бисквитката (cookie_result) „%d“ != SEEN

en: fsmonitor_ipc__send_query: invalid path '%s'
bg: fsmonitor_ipc__send_query: неправилен път „%s“

en: fsmonitor_ipc__send_query: unspecified error on '%s'
bg: fsmonitor_ipc__send_query: неуказана грешка за „%s“

en: fstat on %s failed
bg: неуспешно изпълнение на „fstat“ върху „%s“

en: full write to remote helper failed
bg: неуспешен пълен запис към насрещната помощна програма

en: garbage after %s: %s
bg: повредени данни след %s: „%s“

en: garbage after SHA1: %s
bg: повредени данни след SHA1: %s

en: garbage after mark: %s
bg: повредени данни след маркер: %s

en: garbage at end of loose object '%s'
bg: повредени данни в края на непакетирания обект „%s“

en: gc is already running on machine '%s' pid %llu (use --force if not)
bg: събирането на боклука вече е стартирано на машината „%s“ с идентификатор на
    процеса: %llu (ако сте сигурни, че това не е вярно, това използвайте
    опцията „--force“)

en: gc is already running on machine '%s' pid %lu (use --force if not)
bg: събирането на боклука вече е стартирано на машината „%s“ с идентификатор на
    процеса: %lu (ако сте сигурни, че това не е вярно, това използвайте
    опцията „--force“)

en: generate a cover letter
bg: създаване на придружаващо писмо

en: generate compact summary in diffstat
bg: кратко резюме в статистиката за промѐните

en: generate diff using the "anchored diff" algorithm
bg: разлика чрез алгоритъма със закотвяне

en: generate diff using the "histogram diff" algorithm
bg: разлика по хистограмния алгоритъм

en: generate diff using the "patience diff" algorithm
bg: разлика чрез алгоритъм за подредба като пасианс

en: generate diffs with <n> lines context
bg: файловете с разлики да са с контекст с такъв БРОЙ редове

en: generate diffstat
bg: извеждане на статистика за промѐните

en: generate diffstat with a given graph width
bg: статистика за промѐните с такава ШИРОЧИНА на гра̀фа

en: generate diffstat with a given name width
bg: статистика за промѐните с такава ШИРОЧИНА на имената

en: generate diffstat with a given width
bg: статистика с такава ШИРОЧИНА за промѐните

en: generate diffstat with limited lines
bg: ограничаване на БРОя на редовете в статистиката за промѐните

en: generate parts of a cover letter based on a branch's description
bg: генериране на частите на придружаващото писмо на базата на описанието на клона

en: generate patch
bg: създаване на кръпки

en: generate the diff in raw format
bg: файловете с разлики да са в необработен формат

en: get all values: key [<value-pattern>]
bg: извеждане на всички стойности: ключ [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: get value specific for the URL: section[.var] URL
bg: извеждане на стойността за указания адрес: РАЗДЕЛ[.ПРОМЕНЛИВА] АДРЕС

en: get value: name [<value-pattern>]
bg: извеждане на стойност: ИМЕ [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: get values for regexp: name-regex [<value-pattern>]
bg: извеждане на стойностите за РЕГУЛЯРНия_ИЗРАЗ: name-regex [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: git %s: failed to read the index
bg: git %s: неуспешно изчитане на индекса

en: git %s: failed to refresh the index
bg: git %s: неуспешно обновяване на индекса

en: git [-v | --version] [-h | --help] [-C <path>] [-c <name>=<value>]
               [--exec-path[=<path>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--no-lazy-fetch]
               [--no-optional-locks] [--no-advice] [--bare] [--git-dir=<path>]
               [--work-tree=<path>] [--namespace=<name>] [--config-env=<name>=<envvar>]
               <command> [<args>]
bg: git [-v|--version] [-h|--help] [-C ПЪТ] [-c ИМЕ=СТОЙНОСТ]
               [--exec-path[=ПЪТ]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p|--paginate|-P|--no-pager] [--no-replace-objects] [--no-lazy-fetch]
               [--no-optional-locks] [--no-advice] [--bare] [--git-dir=ПЪТ]
               [--work-tree=ПЪТ] [--namespace=ИМЕ] [--config-env=ИМЕ=ПРОМЕНЛИВА_НА_СРЕДАТА]
               КОМАНДА [АРГ…]

en: git add [<options>] [--] <pathspec>...
bg: git add [ОПЦИЯ…] [--] ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…

en: git am [<options>] (--continue | --skip | --abort)
bg: git am [ОПЦИЯ…] (--continue|--skip|--abort)

en: git am [<options>] [(<mbox> | <Maildir>)...]
bg: git am [ОПЦИЯ…] [(ФАЙЛ_С_ПОЩА|ДИРЕКТОРИЯ_С_ПОЩА)…]

en: git annotate [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
bg: git annotate [ОПЦИЯ…] [ОПЦИЯ_ЗА_ВЕРСИЯТА…] [ВЕРСИЯ] [--] ФАЙЛ

en: git apply [<options>] [<patch>...]
bg: git apply [ОПЦИЯ…] [КРЪПКА…]

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null on line %d
bg: git apply: лош изход от командата „git-diff“ — на ред %d се очакваше „/dev/null“

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null, got %s on line %d
bg: git apply: лош изход от командата „git-diff“ — на ред %2$d се очакваше „/dev/null“, а бе получен „%1$s“

en: git apply: bad git-diff - inconsistent new filename on line %d
bg: git apply: лош изход от командата „git-diff“ — на ред %d бе получено неправилно име на нов файл

en: git apply: bad git-diff - inconsistent old filename on line %d
bg: git apply: лош изход от командата „git-diff“ — на ред %d бе получено неправилно име на стар файл

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] --list
bg: git archive --remote ХРАНИЛИЩЕ [--exec КОМАНДА] --list

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] [<options>] <tree-ish> [<path>...]
bg: git archive --remote ХРАНИЛИЩЕ [--exec КОМАНДА] [ОПЦИЯ…] УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО [ПЪТ…]

en: git archive [<options>] <tree-ish> [<path>...]
bg: git archive [ОПЦИЯ…] УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО [ПЪТ…]

en: git archive: NACK %s
bg: git archive: получен е „NACK“ — %s

en: git archive: expected ACK/NAK, got a flush packet
bg: git archive: очакваше се „ACK“/„NAK“, а бе получен изчистващ пакет „flush“

en: git archive: expected a flush
bg: git archive: очакваше се изчистване на буферите чрез „flush“

en: git archive: protocol error
bg: git archive: протоколна грешка

en: git backfill [--min-batch-size=<n>] [--[no-]sparse]
bg: git backfill [--min-batch-size=БРОЙ] [--[no-]sparse]

en: git bisect (bad|new|<term-new>) [<rev>]
bg: git bisect (bad|new|УПРАВЛЯВАЩА_ДУМА) [ВЕРСИЯ]

en: git bisect (good|old|<term-old>) [<rev>...]
bg: git bisect (good|old|УПРАВЛЯВАЩА_ДУМА) [ВЕРСИЯ…]

en: git bisect replay <logfile>
bg: git bisect replay ИМЕ_НА_ФАЙЛ

en: git bisect reset [<commit>]
bg: git bisect reset [ПОДАВАНЕ]

en: git bisect run <cmd> [<arg>...]
bg: git bisect run КОМАНДА… [АРГУМЕНТ…]

en: git bisect skip [(<rev>|<range>)...]
bg: git bisect skip [(ВЕРСИЯ|ДИАПАЗОН)…]

en: git bisect start [--term-(bad|new)=<term-new> --term-(good|old)=<term-old>]
                     [--no-checkout] [--first-parent] [<bad> [<good>...]] [--] [<pathspec>...]
bg: git bisect start [--term-(bad|new)=УПРАВЛЯВАЩА_ДУМА --term-(good|old)=УПРАВЛЯВАЩА_ДУМА]
                     [--no-checkout] [--first-parent] [ЛОШО [ДОБРО…]]
                     [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git blame [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
bg: git blame [ОПЦИЯ…] [ОПЦИЯ_ЗА_ВЕРСИЯТА…] [ВЕРСИЯ] [--] ФАЙЛ

en: git branch [<options>] (-c | -C) [<old-branch>] <new-branch>
bg: git branch [ОПЦИЯ…] (-c|-C) [СТАР_КЛОН] НОВ_КЛОН

en: git branch [<options>] (-m | -M) [<old-branch>] <new-branch>
bg: git branch [ОПЦИЯ…] (-m|-M) [СТАР_КЛОН] НОВ_КЛОН

en: git branch [<options>] [-f] [--recurse-submodules] <branch-name> [<start-point>]
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-f] [--recurse-submodules] ИМЕ_НА_КЛОН [НАЧАЛО]

en: git branch [<options>] [-l] [<pattern>...]
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-l] [ШАБЛОН…]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--format]
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-r|-a] [--format]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--merged] [--no-merged]
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-r|-a] [--merged] [--no-merged]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--points-at]
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-r|-a] [--points-at]

en: git branch [<options>] [-r] (-d | -D) <branch-name>...
bg: git branch [ОПЦИЯ…] [-r] (-d|-D) ИМЕ_НА_КЛОН…

en: git bugreport [(-o | --output-directory) <path>]
                  [(-s | --suffix) <format> | --no-suffix]
                  [--diagnose[=<mode>]]
bg: git bugreport [(-o|--output-directory) ПЪТ]
                  [(-s|--suffix) ФОРМАТ|--no-suffix]
                  [--diagnose[=РЕЖИМ]]

en: git bundle create [-q | --quiet | --progress]
                      [--version=<version>] <file> <git-rev-list-args>
bg: git bundle create [-q|--quiet|--progress ]
                      [--version=ВЕРСИЯ] ФАЙЛ ОПЦИЯ_ЗА_git-rev-list…

en: git bundle list-heads <file> [<refname>...]
bg: git bundle list-heads ФАЙЛ [ИМЕ_НА_УКАЗАТЕЛ…]

en: git bundle unbundle [--progress] <file> [<refname>...]
bg: git bundle unbundle [--progress] ФАЙЛ [ИМЕ_НА_УКАЗАТЕЛ…]

en: git bundle verify [-q | --quiet] <file>
bg: git bundle verify [-q|--quiet] ФАЙЛ

en: git cat-file (--batch | --batch-check | --batch-command) [--batch-all-objects]
                 [--buffer] [--follow-symlinks] [--unordered]
                 [--textconv | --filters] [-Z]
bg: git cat-file (--batch|--batch-check|--batch-command) [--batch-all-objects]
                 [--buffer] [--follow-symlinks] [--unordered]
                 [--textconv|--filters] [-Z]

en: git cat-file (--textconv | --filters)
                 [<rev>:<path|tree-ish> | --path=<path|tree-ish> <rev>]
bg: git cat-file (--textconv|--filters)
                 [ВЕРСИЯ:ПЪТ|ДЪРВО|--path=ПЪТ|ДЪРВО ВЕРСИЯ]

en: git cat-file (-e | -p | -t | -s) <object>
bg: git cat-file (-e|-p|-t|-s) ОБЕКТ

en: git cat-file <type> <object>
bg: git cat-file ВИД ОБЕКТ

en: git check-attr --stdin [-z] [--source <tree-ish>] [-a | --all | <attr>...]
bg: git check-attr --stdin [-z] [--source УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО] [-a|--all|АТРИБУТ…]

en: git check-attr [--source <tree-ish>] [-a | --all | <attr>...] [--] <pathname>...
bg: git check-attr [--source УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО] [-a|--all|АТРИБУТ…] [--] ПЪТ…

en: git check-mailmap [<options>] <contact>...
bg: git check-mailmap [ОПЦИЯ…] КОНТАКТ…

en: git checkout [<options>] <branch>
bg: git checkout [ОПЦИЯ…] КЛОН

en: git checkout [<options>] [<branch>] -- <file>...
bg: git checkout [ОПЦИЯ…] [КЛОН] -- ФАЙЛ…

en: git checkout--worker [<options>]
bg: git checkout--worker [ОПЦИЯ…]

en: git checkout-index [<options>] [--] [<file>...]
bg: git checkout-index [ОПЦИЯ…] [--] [ФАЙЛ…]

en: git checkout: --detach does not take a path argument '%s'
bg: git checkout: опцията „--detach“ не приема аргумент-път „%s“

en: git checkout: --ours/--theirs, --force and --merge are incompatible when
    checking out of the index.
bg: git checkout: опциите „--ours“/„--theirs“, „--force“ и „--merge“
    са несъвместими с изтегляне от индекса.

en: git cherry [-v] [<upstream> [<head> [<limit>]]]
bg: git cherry [-v] [ОТДАЛЕЧЕН_КЛОН [ВРЪХ [ПРЕДЕЛ]]]

en: git cherry-pick (--continue | --skip | --abort | --quit)
bg: git cherry-pick (--continue|--skip|--abort|--quit)

en: git cherry-pick [--edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-x] [--ff]
                    [-S[<keyid>]] <commit>...
bg: git cherry-pick [--edit] [-n] [-m НОМЕР_НА_РОДИТЕЛ] [-s] [-x] [--ff]
                    [-S[ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ]] ПОДАВАНЕ…

en: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <pattern>] [-x | -X] [--] [<pathspec>...]
bg: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e ШАБЛОН] [-x|-X] [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git clone [<options>] [--] <repo> [<dir>]
bg: git clone [ОПЦИЯ…] [--] ХРАНИЛИЩЕ [ДИРЕКТОРИЯ]

en: git column [<options>]
bg: git column [ОПЦИЯ…]

en: git commands available from elsewhere on your $PATH
bg: команди на git от други директории от „$PATH“

en: git commit [-a | --interactive | --patch] [-s] [-v] [-u[<mode>]] [--amend]
               [--dry-run] [(-c | -C | --squash) <commit> | --fixup [(amend|reword):]<commit>]
               [-F <file> | -m <msg>] [--reset-author] [--allow-empty]
               [--allow-empty-message] [--no-verify] [-e] [--author=<author>]
               [--date=<date>] [--cleanup=<mode>] [--[no-]status]
               [-i | -o] [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
               [(--trailer <token>[(=|:)<value>])...] [-S[<keyid>]]
               [--] [<pathspec>...]
bg: git commit [-a|--interactive|--patch] [-s] [-v] [-u[РЕЖИМ]] [--amend]
               [--dry-run] [(-c|-C|--squash) ПОДАВАНЕ |--fixup [(amend|reword):]ПОДАВАНЕ]
               [-F ФАЙЛ|-m СЪОБЩЕНИЕ] [--reset-author] [--allow-empty]
               [--allow-empty-message] [--no-verify] [-e] [--author=АВТОР]
               [--date=ДАТА] [--cleanup=РЕЖИМ] [--[no-]status]
               [-i|-o] [--pathspec-from-file=ФАЙЛ [--pathspec-file-nul]]
               [(--trailer ЛЕКСЕМА[(=|:)СТОЙНОСТ])…] [-S[ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ]]
               [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git commit-graph verify [--object-dir <dir>] [--shallow] [--[no-]progress]
bg: git commit-graph verify [--object-dir ДИРЕКТОРИЯ] [--shallow] [--[no-]progress]

en: git commit-graph write [--object-dir <dir>] [--append]
                           [--split[=<strategy>]] [--reachable | --stdin-packs | --stdin-commits]
                           [--changed-paths] [--[no-]max-new-filters <n>] [--[no-]progress]
                           <split-options>
bg: git commit-graph write [--object-dir ДИРЕКТОРИЯ] [--append]
                           [--split[=СТРАТЕГИЯ]] [--reachable|--stdin-packs|--stdin-commits]
                           [--changed-paths] [--[no-]max-new-filters БРОЙ] [--[no-]progress]
                           ОПЦИИ_ЗА_РАЗДЕЛЯНЕ

en: git commit-tree <tree> [(-p <parent>)...]
bg: git commit-tree ДЪРВО [(-p РОДИТЕЛ)…]

en: git commit-tree [(-p <parent>)...] [-S[<keyid>]] [(-m <message>)...]
                    [(-F <file>)...] <tree>
bg: git commit-tree [(-p РОДИТЕЛ)…] [-S[ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ]] [(-m СЪОБЩЕНИЕ)…]
                    [(-F ФАЙЛ)…] ДЪРВО

en: git commit-tree: failed to close '%s'
bg: git commit-tree: „%s“ не може да се затвори

en: git commit-tree: failed to read
bg: git commit-tree: не може да се прочете

en: git commit-tree: failed to read '%s'
bg: git commit-tree: „%s“ не може да се прочете

en: git config [<file-option>] --get-colorbool <name> [<stdout-is-tty>]
bg: git config [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] --get-colorbool ИМЕ [СТАНД_ИЗХОД_НА_ТЕРМИНАЛ]

en: git config edit [<file-option>]
bg: git config edit [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ]

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp=<regexp>] [--value=<pattern>] [--fixed-value] [--default=<default>] <name>
bg: git config get [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [ОПЦИЯ_ЗА_ИЗВЕЖДАНЕ] [--includes] [--all] [--regexp=РЕГУЛЯРЕН_ИЗРАЗ] [--value=ШАБЛОН] [--fixed-value] [--default=СТАНДАРТНО] ИМЕ

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp] [--value=<pattern>] [--fixed-value] [--default=<default>] [--url=<url>] <name>
bg: git config get [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [ОПЦИЯ_ЗА_ИЗВЕЖДАНЕ] [--includes] [--all] [--regexp] [--value=ШАБЛОН] [--fixed-value] [--default=СТАНДАРТНО] ИМЕ

en: git config list [<file-option>] [<display-option>] [--includes]
bg: git config list [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [ОПЦИЯ_ЗА_ИЗВЕЖДАНЕ] [--includes]

en: git config remove-section [<file-option>] <name>
bg: git config remove-section [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] ИМЕ

en: git config rename-section [<file-option>] <old-name> <new-name>
bg: git config rename-section [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] СТАРО_ИМЕ НОВО_ИМЕ

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name> <value>
bg: git config set [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [--type=ВИД] [--all] [--value=ШАБЛОН] [--fixed-value] ИМЕ СТОЙНОСТ

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--comment=<message>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name> <value>
bg: git config set [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [--type=ВИД] [--comment=СЪОБЩЕНИЕ] [--all] [--value=ШАБЛОН] [--fixed-value] ИМЕ СТОЙНОСТ

en: git config unset [<file-option>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name>
bg: git config unset [ОПЦИЯ_ЗА_ФАЙЛ] [--all] [--value=ШАБЛОН] [--fixed-value] ИМЕ

en: git describe <blob>
bg: git describe обект-BLOB

en: git describe [--all] [--tags] [--contains] [--abbrev=<n>] --dirty[=<mark>]
bg: git describe [--all] [--tags] [--contains] [--abbrev=БРОЙ] --dirty[=МАРКЕР]

en: git describe [--all] [--tags] [--contains] [--abbrev=<n>] [<commit-ish>...]
bg: git describe [--all] [--tags] [--contains] [--abbrev=БРОЙ] [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ПОДАВАНЕ…]

en: git diagnose [(-o | --output-directory) <path>] [(-s | --suffix) <format>]
                 [--mode=<mode>]
bg: git diagnose [(-o|--output-directory) ПЪТ] [(-s|--suffix) ФОРМАТ]
                 [--diagnose[=РЕЖИМ]]

en: git diff --no-index [<options>] <path> <path> [<pathspec>...]
bg: git diff --no-index [ОПЦИЯ…] ПЪТ ПЪТ [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git diff header lacks filename information (line %d)
bg: в заглавната част на „git diff“ липсва информация за име на файл (ред: %d)

en: git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname component (line %d) | git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname components (line %d)
bg[0]: След съкращаването на %d-та част от компонентите на пътя, в заглавната част на „git diff“ липсва информация за име на файл (ред: %d)
bg[1]: След съкращаването на първите %d части от компонентите на пътя, в заглавната част на „git diff“ липсва информация за име на файл (ред: %d)

en: git diff-pairs -z [<diff-options>]
bg: git diff-pairs -z [ОПЦИЯ_ЗА_РАЗЛИКИ…]

en: git difftool [<options>] [<commit> [<commit>]] [--] [<path>...]
bg: git difftool [ОПЦИЯ…] [ПОДАВАНЕ [ПОДАВАНЕ]] [[--] ПЪТ…]

en: git fast-export [<rev-list-opts>]
bg: git fast-export [ОПЦИЯ_ЗА_СПИСЪКА_С_ВЕРСИИ…]

en: git fetch --all [<options>]
bg: git fetch --all [ОПЦИЯ…]

en: git fetch --multiple [<options>] [(<repository>|<group>)...]
bg: git fetch --multiple [ОПЦИЯ…] [(ХРАНИЛИЩЕ|ГРУПА)…]

en: git fetch [<options>] <group>
bg: git fetch [ОПЦИЯ…] ГРУПА

en: git fetch [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
bg: git fetch [ОПЦИЯ…] [ХРАНИЛИЩЕ [УКАЗАТЕЛ…]]

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got '%s'
bg: git fetch-pack: очаква се „ACK“/„NAK“, а бе получено „%s“

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got a flush packet
bg: git fetch-pack: очаква се „ACK“/„NAK“, а бе получен изчистващ пакет „flush“

en: git fetch-pack: expected a flush packet after shallow list
bg: git fetch-pack: след плитък списък се очаква изчистващ пакет „flush“

en: git fetch-pack: expected response end packet
bg: git fetch-pack: очаква се пакет за край на отговора

en: git fetch-pack: expected shallow list
bg: git fetch-pack: очаква се плитък списък

en: git fetch-pack: fetch failed.
bg: git fetch-pack: неуспешно доставяне.

en: git fmt-merge-msg [-m <message>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <file>]
bg: git fmt-merge-msg [-m СЪОБЩЕНИЕ] [--log[=БРОЙ]|--no-log] [--file ФАЙЛ]

en: git for-each-repo --config=<config> [--] <arguments>
bg: git for-each-repo --config=НАСТРОЙКА [--] АРГУМЕНТ…

en: git format-patch [<options>] [<since> | <revision-range>]
bg: git format-patch [ОПЦИЯ…] [ОТ|ДИАПАЗОН_НА_ВЕРСИИТЕ]

en: git fsck [--tags] [--root] [--unreachable] [--cache] [--no-reflogs]
             [--[no-]full] [--strict] [--verbose] [--lost-found]
             [--[no-]dangling] [--[no-]progress] [--connectivity-only]
             [--[no-]name-objects] [--[no-]references] [<object>...]
bg: git fsck [--tags] [--root] [--unreachable] [--cache] [--no-reflogs]
             [--[no-]full] [--strict] [--verbose] [--lost-found]
             [--[no-]dangling] [--[no-]progress] [--connectivity-only]
             [--[no-]name-objects] [--[no-]references] [ОБЕКТ…]

en: git fsmonitor--daemon run [<options>]
bg: git fsmonitor--daemon run [ОПЦИЯ…]

en: git fsmonitor--daemon start [<options>]
bg: git fsmonitor--daemon start [ОПЦИЯ…]

en: git gc [<options>]
bg: git gc [ОПЦИЯ…]

en: git grep [<options>] [-e] <pattern> [<rev>...] [[--] <path>...]
bg: git grep [ОПЦИЯ…] [-e] ШАБЛОН [ВЕРСИЯ…] [[--] ПЪТ…]

en: git hash-object [-t <type>] [-w] --stdin-paths [--no-filters]
bg: git hash-object [-t ВИД] [-w] --stdin-paths [--no-filters]

en: git hash-object [-t <type>] [-w] [--path=<file> | --no-filters]
                    [--stdin [--literally]] [--] <file>...
bg: git hash-object [-t ВИД] [-w] [--path=ФАЙЛ|--no-filters]
                    [--stdin [--literally]] [--] ФАЙЛ…

en: git help [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<command>|<doc>]
bg: git help [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [КОМАНДА|ДОКУМЕНТ]

en: git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin=<path>] <hook-name> [-- <hook-args>]
bg: git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin=ПЪТ] КУКА [-- АРГУМЕНТ_ЗА_КУКА…]

en: git imap-send [-v] [-q] [--[no-]curl] [(--folder|-f) <folder>] < <mbox>
bg: git imap-send [-v] [-q] [--[no-]curl] [(--folder|-f) ПАПКА] < ФАЙЛ_С_ПОЩА

en: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<template-directory>]
             [--separate-git-dir <git-dir>] [--object-format=<format>]
             [--ref-format=<format>]
             [-b <branch-name> | --initial-branch=<branch-name>]
             [--shared[=<permissions>]] [<directory>]
bg: git init [-q|--quiet] [--bare] [--template=ДИРЕКТОРИЯ_С_ШАБЛОНИ]
             [--separate-git-dir ДИРЕКТОРИЯ_НА_GIT] [--object-format=ФОРМАТ]
             [-b КЛОН|--initial-branch=КЛОН]
             [--shared[=ПРАВА̀]] [ДИРЕКТОРИЯ]

en: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty]
                           [(--trailer (<key>|<key-alias>)[(=|:)<value>])...]
                           [--parse] [<file>...]
bg: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty]
                           [(--trailer (КЛЮЧ|СИНОНИМ)[(=|:)СТОЙНОСТ])…]
                           [--parse] [ФАЙЛ…]

en: git last-modified [--recursive] [--show-trees] [<revision-range>] [[--] <path>...]
bg: git last-modified [--recursive] [--show-trees] [ДИАПАЗОН_НА_ВЕРСИИТЕ] [[--] ПЪТ…]

en: git log --pretty=short | git shortlog [<options>]
bg: git log --pretty=short | git shortlog [ОПЦИЯ…]

en: git log [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
bg: git log [ОПЦИЯ…] [ДИАПАЗОН_НА_ВЕРСИИТЕ] [[--] ПЪТ…]

en: git ls-files [<options>] [<file>...]
bg: git ls-files [ОПЦИЯ…] [ФАЙЛ…]

en: git ls-remote [--branches] [--tags] [--refs] [--upload-pack=<exec>]
                  [-q | --quiet] [--exit-code] [--get-url] [--sort=<key>]
                  [--symref] [<repository> [<patterns>...]]
bg: git ls-remote [--branches] [--tags] [--refs] [--upload-pack=КОМАНДА]
                  [-q|--quiet] [--exit-code] [--get-url] [--sort=КЛЮЧ]
                  [--symref] [ХРАНИЛИЩЕ [ШАБЛОН…]]

en: git ls-tree [<options>] <tree-ish> [<path>...]
bg: git ls-tree [ОПЦИЯ…] УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО [ПЪТ…]

en: git mailinfo [<options>] <msg> <patch> < mail >info
bg: git mailinfo [ОПЦИЯ…] СЪОБЩЕНИЕ КРЪПКА < ПИСМО >ИНФОРМАЦИЯ

en: git maintenance <subcommand> [<options>]
bg: git maintenance ПОДКОМАНДА [ОПЦИЯ…]

en: git maintenance run [--auto] [--[no-]quiet] [--task=<task>] [--schedule]
bg: git maintenance run [--auto] [--[no-]quiet] [--task=ЗАДАЧА] [--schedule]

en: git maintenance start [--scheduler=<scheduler>]
bg: git maintenance start [--scheduler=ПЛАНИРАЩ_МОДУЛ]

en: git merge [<options>] [<commit>...]
bg: git merge [ОПЦИЯ…] [ПОДАВАНЕ…]

en: git merge-base --fork-point <ref> [<commit>]
bg: git merge-base --fork-point УКАЗАТЕЛ [ПОДАВАНЕ]

en: git merge-base --independent <commit>...
bg: git merge-base --independent ПОДАВАНЕ…

en: git merge-base --is-ancestor <commit> <commit>
bg: git merge-base --is-ancestor ПОДАВАНЕ_1 ПОДАВАНЕ_2

en: git merge-base [-a | --all] --octopus <commit>...
bg: git merge-base [-a|--all] --octopus ПОДАВАНЕ…

en: git merge-base [-a | --all] <commit> <commit>...
bg: git merge-base [-a|--all] ПОДАВАНЕ ПОДАВАНЕ…

en: git merge-file [<options>] [-L <name1> [-L <orig> [-L <name2>]]] <file1> <orig-file> <file2>
bg: git merge-file [ОПЦИЯ…] [-L ИМЕ_1 [-L ОРИГИНАЛ [-L ИМЕ_2]]] ФАЙЛ_1 ОРИГ_ФАЙЛ ФАЙЛ_2

en: git merge-tree [--trivial-merge] <base-tree> <branch1> <branch2>
bg: git merge-tree [--trivial-merge] БАЗОВО_ДЪРВО КЛОН_1 КЛОН_2

en: git merge-tree [--write-tree] [<options>] <branch1> <branch2>
bg: git merge-tree [--write-tree] [ОПЦИЯ…] КЛОН_1 КЛОН_2

en: git multi-pack-index [<options>] expire
bg: git multi-pack-index [ОПЦИЯ…] expire

en: git multi-pack-index [<options>] repack [--batch-size=<size>]
bg: git multi-pack-index [ОПЦИЯ…] repack [--batch-size=РАЗМЕР]

en: git multi-pack-index [<options>] verify
bg: git multi-pack-index [ОПЦИЯ…] verify

en: git multi-pack-index [<options>] write [--preferred-pack=<pack>][--refs-snapshot=<path>]
bg: git multi-pack-index [ОПЦИЯ…] write [--preferred-pack=ПАКЕТ] [--refs-snapshot=ПЪТ]

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source> <destination>
bg: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] ОБЕКТ… ЦЕЛ

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source>... <destination-directory>
bg: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] ОБЕКТ… ЦЕЛЕВА_ДИРЕКТОРИЯ

en: git name-rev [<options>] --all
bg: git name-rev [ОПЦИЯ…] --all

en: git name-rev [<options>] --annotate-stdin
bg: git name-rev [ОПЦИЯ…] --annotate-stdin

en: git name-rev [<options>] <commit>...
bg: git name-rev [ОПЦИЯ…] ПОДАВАНЕ…

en: git notes [--ref <notes-ref>] [list [<object>]]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] [list [ОБЕКТ]]

en: git notes [--ref <notes-ref>] add [-f] [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>] [-e]
bg: git notes [--ref <notes-ref>] add [-f] [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>] [-e]
    git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] add [-f] [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m СЪОБЩЕНИЕ|-F ФАЙЛ|(-c|-C) ОБЕКТ] [ОБЕКТ] [-e]

en: git notes [--ref <notes-ref>] append [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>] [-e]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] append [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=КРАЙ_НА_АБЗАЦ] [--[no-]stripspace] [-m СЪОБЩЕНИЕ | -F ФАЙЛ|(-c|-C) ОБЕКТ] [ОБЕКТ] [-e]

en: git notes [--ref <notes-ref>] copy [-f] <from-object> <to-object>
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] copy [-f] ОБЕКТ_ИЗТОЧНИК ОБЕКТ_ЦЕЛ

en: git notes [--ref <notes-ref>] edit [--allow-empty] [<object>]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] edit [--allow-empty] [ОБЕКТ]

en: git notes [--ref <notes-ref>] get-ref
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] get-ref

en: git notes [--ref <notes-ref>] merge [-v | -q] [-s <strategy>] <notes-ref>
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] merge [-v|-q] [-s СТРАТЕГИЯ] УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА

en: git notes [--ref <notes-ref>] prune [-n] [-v]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] prune [-n] [-v]

en: git notes [--ref <notes-ref>] remove [<object>...]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] remove [ОБЕКТ…]

en: git notes [--ref <notes-ref>] show [<object>]
bg: git notes [--ref УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА] show [ОБЕКТ]

en: git notes [list [<object>]]
bg: git notes [list [ОБЕКТ]]

en: git notes add [<options>] [<object>]
bg: git notes add [ОПЦИЯ…] [ОБЕКТ]

en: git notes append [<options>] [<object>]
bg: git notes append [ОПЦИЯ…] [ОБЕКТ]

en: git notes copy --stdin [<from-object> <to-object>]...
bg: git notes copy --stdin [ОБЕКТ_ИЗТОЧНИК ОБЕКТ_ЦЕЛ…]

en: git notes copy [<options>] <from-object> <to-object>
bg: git notes copy [ОПЦИЯ…] ОБЕКТ_ИЗТОЧНИК ОБЕКТ_ЦЕЛ

en: git notes edit [<object>]
bg: git notes edit [ОБЕКТ]

en: git notes merge --abort [<options>]
bg: git notes merge --abort [ОПЦИЯ…]

en: git notes merge --commit [<options>]
bg: git notes merge --commit [ОПЦИЯ…]

en: git notes merge [<options>] <notes-ref>
bg: git notes merge [ОПЦИЯ…] УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА

en: git notes prune [<options>]
bg: git notes prune [ОПЦИЯ…]

en: git notes remove [<object>]
bg: git notes remove [ОБЕКТ]

en: git notes show [<object>]
bg: git notes show [ОБЕКТ]

en: git pack-objects [-q | --progress | --all-progress] [--all-progress-implied]
                     [--no-reuse-delta] [--delta-base-offset] [--non-empty]
                     [--local] [--incremental] [--window=<n>] [--depth=<n>]
                     [--revs [--unpacked | --all]] [--keep-pack=<pack-name>]
                     [--cruft] [--cruft-expiration=<time>]
                     [--stdout [--filter=<filter-spec>] | <base-name>]
                     [--shallow] [--keep-true-parents] [--[no-]sparse]
                     [--name-hash-version=<n>] [--path-walk] < <object-list>
bg: git pack-objects [-q | --progress | --all-progress] [--all-progress-implied]
                     [--no-reuse-delta] [--delta-base-offset] [--non-empty]
                     [--local] [--incremental] [--window=БРОЙ] [--depth=БРОЙ]
                     [--revs [--unpacked | --all]] [--keep-pack=ИМЕ_НА_ПАКЕТ]
                     [--cruft] [--cruft-expiration=ВРЕМЕ]
                     [--stdout [--filter=ФИЛТЪР] | ОСНОВНО_ИМЕ]
                     [--shallow] [--keep-true-parents] [--[no-]sparse]
                     [--name-hash-version=ВЕРСИЯ] [--path-walk] < СПИСЪК_С_ОБЕКТИ

en: git patch-id [--stable | --unstable | --verbatim]
bg: git patch-id [--stable|--unstable|--verbatim]

en: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <time>] [--] [<head>...]
bg: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire ВРЕМЕ] [--] [ВРЪХ…]

en: git pull [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
bg: git push [ОПЦИЯ…] [ХРАНИЛИЩЕ [УКАЗАТЕЛ_НА_ВЕРСИЯ…]]

en: git push [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
bg: git push [ОПЦИЯ…] [ХРАНИЛИЩЕ [УКАЗАТЕЛ_НА_ВЕРСИЯ…]]

en: git range-diff [<options>] <base> <old-tip> <new-tip>
bg: git range-diff [ОПЦИЯ…] БАЗА СТАР_ВРЪХ НОВ_ВРЪХ

en: git range-diff [<options>] <old-base>..<old-tip> <new-base>..<new-tip>
bg: git range-diff [ОПЦИЯ…] СТАРА_БАЗА..СТАР_ВРЪХ НОВА_БАЗА..НОВ_ВРЪХ

en: git range-diff [<options>] <old-tip>...<new-tip>
bg: git range-diff [ОПЦИЯ…] СТАР_ВРЪХ...НОВ_ВРЪХ

en: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive] | --reset | --prefix=<prefix>)
                  [-u | -i]] [--index-output=<file>] [--no-sparse-checkout]
                  (--empty | <tree-ish1> [<tree-ish2> [<tree-ish3>]])
bg: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive]|--reset|--prefix=ПРЕФИКС)
                  [-u|-i]] [--index-output=ФАЙЛ] [--no-sparse-checkout]
                  (--empty|УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО_1 [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО_2 [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО_3]])

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase> | --keep-base] [<upstream> [<branch>]]
bg: git rebase [-i] [ОПЦИЯ…] [--exec КОМАНДА] [--onto НОВА_БАЗА|--keep-base] [КЛОН_ИЗТОЧНИК [КЛОН]]

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase>] --root [<branch>]
bg: git rebase [-i] [ОПЦИЯ…] [--exec КОМАНДА] [--onto НОВА_БАЗА] --root [КЛОН]

en: git receive-pack <git-dir>
bg: git receive-pack ДИРЕКТОРИЯ_НА_GIT

en: git reflog [show] [<log-options>] [<ref>]
bg: git reflog [show] [ОПЦИЯ…] [УКАЗАТЕЛ]

en: git reflog delete [--rewrite] [--updateref]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] <ref>@{<specifier>}...
bg: git reflog delete [--rewrite] [--updateref]
                      [--dry-run|-n] [--verbose] УКАЗАТЕЛ@{УТОЧНЕНИЕ}…

en: git reflog drop [--all [--single-worktree] | <refs>...]
bg: git reflog drop [--all [--single-worktree]|УКАЗАТЕЛ…]

en: git reflog exists <ref>
bg: git reflog exists УКАЗАТЕЛ

en: git reflog expire [--expire=<time>] [--expire-unreachable=<time>]
                      [--rewrite] [--updateref] [--stale-fix]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] [--all [--single-worktree] | <refs>...]
bg: git reflog expire [--expire=ВРЕМЕ] [--expire-unreachable=ВРЕМЕ]
                      [--rewrite] [--updateref] [--stale-fix]
                      [--dry-run|-n] [--verbose] [--all [--single-worktree]|УКАЗАТЕЛ…]

en: git reflog write <ref> <old-oid> <new-oid> <message>
bg: git reflog write УКАЗАТЕЛ СТАР_УКАЗАТЕЛ_НА_ОБЕКТ НОВ_УКАЗАТЕЛ_НА_ОБЕКТ СЪОБЩЕНИЕ

en: git refs exists <ref>
bg: git ref exists УКАЗАТЕЛ

en: git refs migrate --ref-format=<format> [--no-reflog] [--dry-run]
bg: git refs migrate --ref-format=ФОРМАТ [--no-reflog] [--dry-run]

en: git remote [-v | --verbose] show [-n] <name>
bg: git remote [-v|--verbose] show [-n] ИМЕ

en: git remote [-v | --verbose] update [-p | --prune] [(<group> | <remote>)...]
bg: git remote [-v|--verbose] update [-p|--prune] [(ГРУПА|ОТДАЛЕЧЕНО_ХРАНИЛИЩЕ)…]

en: git remote add [-t <branch>] [-m <master>] [-f] [--tags | --no-tags] [--mirror=<fetch|push>] <name> <url>
bg: git remote add [-t КЛОН] [-m ОСНОВЕН_КЛОН] [-f] [--tags|--no-tags] [--mirror=<fetch|push>] ИМЕ АДРЕС

en: git remote add [<options>] <name> <url>
bg: git remote add [ОПЦИЯ…] ИМЕ АДРЕС

en: git remote get-url [--push] [--all] <name>
bg: git remote get-url [--push] [--all] ИМЕ

en: git remote prune [-n | --dry-run] <name>
bg: git remote prune [-n|--dry-run] ИМЕ

en: git remote prune [<options>] <name>
bg: git remote prune [ОПЦИЯ…] ИМЕ

en: git remote remove <name>
bg: git remote remove ИМЕ

en: git remote rename [--[no-]progress] <old> <new>
bg: git remote rename [--[no-]progress] СТАРО_ИМЕ НОВО_ИМЕ

en: git remote set-branches --add <name> <branch>...
bg: git remote set-branches --add ИМЕ КЛОН…

en: git remote set-branches <name> <branch>...
bg: git remote set-branches ИМЕ КЛОН…

en: git remote set-branches [--add] <name> <branch>...
bg: git remote set-branches [--add] ИМЕ КЛОН…

en: git remote set-head <name> (-a | --auto | -d | --delete | <branch>)
bg: git remote set-head ИМЕ (-a|--auto|-d|--delete|КЛОН)

en: git remote set-url --add <name> <newurl>
bg: git remote set-url --add ИМЕ НОВ_АДРЕС

en: git remote set-url --delete <name> <url>
bg: git remote set-url --delete ИМЕ АДРЕС

en: git remote set-url [--push] <name> <newurl> [<oldurl>]
bg: git remote set-url [--push] ИМЕ НОВ_АДРЕС [СТАР_АДРЕС]

en: git remote show [<options>] <name>
bg: git remote show [ОПЦИЯ…] ИМЕ

en: git remote update [<options>] [<group> | <remote>]...
bg: git remote update [ОПЦИЯ…] [ГРУПА|ОТДАЛЕЧЕНО_ХРАНИЛИЩЕ…]

en: git repack [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    [--window=<n>] [--depth=<n>] [--threads=<n>] [--keep-pack=<pack-name>]
    [--write-midx] [--name-hash-version=<n>] [--path-walk]
bg: git repack [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    [--window=БРОЙ] [--depth=БРОЙ] [--threads=БРОЙ] [--keep-pack=ИМЕ_НА_ПАКЕТ]
    [--write-midx] [--name-hash-version=ВЕРСИЯ] [--path-walk]

en: git replace -d <object>...
bg: git replace -d ОБЕКТ…

en: git replace [--format=<format>] [-l [<pattern>]]
bg: git replace [--format=ФОРМАТ] [-l [ШАБЛОН]]

en: git replace [-f] --edit <object>
bg: git replace [-f] --edit ОБЕКТ

en: git replace [-f] --graft <commit> [<parent>...]
bg: git replace [-f] --graft ПОДАВАНЕ [РОДИТЕЛ…]

en: git replace [-f] <object> <replacement>
bg: git replace [-f] ОБЕКТ ЗАМЯНА

en: git rerere [clear | forget <pathspec>... | diff | status | remaining | gc]
bg: git rerere [clear|forget ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…|diff|status|remaining|gc]

en: git reset --patch [<tree-ish>] [--] [<pathspec>...]
bg: git reset --patch [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО] [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<commit>]
bg: git reset [--mixed|--soft|--hard|--merge|--keep] [-q] [ПОДАВАНЕ]

en: git reset [-q] [--pathspec-from-file [--pathspec-file-nul]] [<tree-ish>]
bg: git reset [-q] [--pathspec-from-file [--pathspec-file-nul]] [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО]

en: git reset [-q] [<tree-ish>] [--] <pathspec>...
bg: git reset [-q] [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО] [--] ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…

en: git restore [<options>] [--source=<branch>] <file>...
bg: git restore [ОПЦИЯ…] [--source=КЛОН] ФАЙЛ…

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
bg: git rev-parse --parseopt [ОПЦИЯ…] -- [АРГУМЕНТ…]

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
       or: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       or: git rev-parse [<options>] [<arg>...]
    
    Run "git rev-parse --parseopt -h" for more information on the first usage.
bg: git rev-parse --parseopt [ОПЦИЯ…] -- [АРГУМЕНТ…]
       или: git rev-parse --sq-quote [АРГУМЕНТ…]
       или: git rev-parse [ОПЦИЯ…] [АРГУМЕНТ…]
    
    За повече информация за първия вариант изпълнете „git rev-parse --parseopt -h“

en: git revert (--continue | --skip | --abort | --quit)
bg: git revert (--continue|--skip|--abort|--quit)

en: git revert [--[no-]edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-S[<keyid>]] <commit>...
bg: git revert [--[no-]edit] [-n] [-m НОМЕР_НА_РОДИТЕЛ] [-s]
               [-S[ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ]] ПОДАВАНЕ…

en: git rm [-f | --force] [-n] [-r] [--cached] [--ignore-unmatch]
           [--quiet] [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
           [--] [<pathspec>...]
bg: git rm [-f|--force] [-n] [-r] [--cached] [--ignore-unmatch]
           [--quiet] [--pathspec-from-file=ФАЙЛ [--pathspec-file-nul]]
           [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git rm: unable to remove %s
bg: git rm: „%s“ не може да се изтрие

en: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=<git-receive-pack>]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [--[no-]signed | --signed=(true|false|if-asked)]
                  [<host>:]<directory> (--all | <ref>...)
bg: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=ПАКЕТ]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [--[no-]signed|--signed=(true|false|if-asked)]
                  [ХОСТ:]ДИРЕКТОРИЯ (--all|УКАЗАТЕЛ…)

en: git shortlog [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
bg: git shortlog [ОПЦИЯ…] [ДИАПАЗОН_НА_ВЕРСИИТЕ] [[--] [ПЪТ…]]

en: git show %s: bad file
bg: git show %s: повреден файл

en: git show [<options>] <object>...
bg: git show [ОПЦИЯ…] ОБЕКТ…

en: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<base>]] [--list] [<ref>]
bg: git show-branch (-g|--reflog)[=БРОЙ[,БАЗА]] [--list] [УКАЗАТЕЛ]

en: git show-branch [-a | --all] [-r | --remotes] [--topo-order | --date-order]
                    [--current] [--color[=<when>] | --no-color] [--sparse]
                    [--more=<n> | --list | --independent | --merge-base]
                    [--no-name | --sha1-name] [--topics]
                    [(<rev> | <glob>)...]
bg: git show-branch [-a|--all] [-r|--remotes] [--topo-order|--date-order]
                    [--current] [--color[=КОГА]|--no-color] [--sparse]
                    [--more=<n>|--list|--independent|--merge-base]
                    [--no-name|--sha1-name] [--topics]
                    [(РЕВИЗИЯ|УКАЗАТЕЛ)…]

en: git show-ref --exclude-existing[=<pattern>]
bg: git show-ref --exclude-existing[=ШАБЛОН]

en: git show-ref --exists <ref>
bg: git show-ref --exists УКАЗАТЕЛ

en: git show-ref --verify [-q | --quiet] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]]
                 [--] [<ref>...]
bg: git show-ref --verify [-q|--quiet] [-d|--dereference]
                 [-s|--hash[=БРОЙ]] [--abbrev[=БРОЙ]]
                 [--] [ШАБЛОН…]

en: git show-ref [--head] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]] [--branches] [--tags]
                 [--] [<pattern>...]
bg: git show-ref [--head] [-d|--dereference]
                 [-s|--hash[=БРОЙ]] [--abbrev[=БРОЙ]] [--branches] [--tags]
                 [--] [ШАБЛОН…]

en: git sparse-checkout (init | list | set | add | reapply | disable | check-rules | clean) [<options>]
bg: git sparse-checkout (init|list|set|add|reapply|disable|check-rules|clean) ОПЦИЯ…

en: git sparse-checkout add [--skip-checks] (--stdin | <patterns>)
bg: git sparse-checkout add [--skip-checks] (--stdin|ШАБЛОН…)

en: git sparse-checkout check-rules [-z] [--skip-checks][--[no-]cone] [--rules-file <file>]
bg: git sparse-checkout check-rules [-z] [--skip-checks] [--[no-]cone] [--rules-file ФАЙЛ]

en: git sparse-checkout set [--[no-]cone] [--[no-]sparse-index] [--skip-checks] (--stdin | <patterns>)
bg: git sparse-checkout set [--[no-]cone] [--[no-]sparse-index] [--skip-checks] (--stdin|ШАБЛОН…)

en: git stash [push [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [(-m | --message) <message>]
              [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<pathspec>...]]
bg: git stash [push [-p|--patch] [-S|--staged] [-k|--[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [(-m|--message) СЪОБЩЕНИЕ]
              [--pathspec-from-file=ФАЙЛ [--pathspec-file-nul]]
              [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]]

en: git stash apply [--index] [-q | --quiet] [<stash>]
bg: git stash apply [--index] [-q|--quiet] [СКАТАНО]

en: git stash branch <branchname> [<stash>]
bg: git stash branch КЛОН [СКАТАНО]

en: git stash clear with arguments is unimplemented
bg: командата „git stash clear“ не поддържа аргументи

en: git stash create [<message>]
bg: git stash create [СЪОБЩЕНИЕ]

en: git stash drop [-q | --quiet] [<stash>]
bg: git stash drop [-q|--quiet] [СКАТАНО]

en: git stash export (--print | --to-ref <ref>) [<stash>...]
bg: git stash export (--print | --to-ref УКАЗАТЕЛ) [СКАТАНО…]

en: git stash import <commit>
bg: git bisect import ПОДАВАНЕ

en: git stash list [<log-options>]
bg: git stash list [ОПЦИЯ_ЗА_ЖУРНАЛ…]

en: git stash pop [--index] [-q | --quiet] [<stash>]
bg: git stash pop [--index] [-q|--quiet] [СКАТАНО]

en: git stash save [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [<message>]
bg: git stash save [-p|--patch] [-S|--staged] [-k|--[no-]keep-index] [-q|--quiet]
              [-u|--include-untracked] [-a|--all] [СЪОБЩЕНИЕ]

en: git stash show [-u | --include-untracked | --only-untracked] [<diff-options>] [<stash>]
bg: git stash show [-u|--include-untracked|--only-untracked] [ОПЦИЯ_ЗА_РАЗЛИКА…] [СКАТАНО]

en: git stash store [(-m | --message) <message>] [-q | --quiet] <commit>
bg: git stash store [-m|--message СЪОБЩЕНИЕ] [-q|--quiet] ПОДАВАНЕ

en: git status [<options>] [--] [<pathspec>...]
bg: git status [ОПЦИЯ…] [--] [ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА…]

en: git submodule [--quiet] update [--init [--filter=<filter-spec>]] [--remote] [-N|--no-fetch] [-f|--force] [--checkout|--merge|--rebase] [--[no-]recommend-shallow] [--reference <repository>] [--recursive] [--[no-]single-branch] [--] [<path>...]
bg: git submodule [--quiet] update [--init [--filter=ФИЛТЪР]] [--remote] [-N|--no-fetch] [-f|--force] [--checkout|--merge|--rebase] [--[no-]recommend-shallow] [--reference <repository>] [--recursive] [--[no-]single-branch] [--] [ПЪТ…]

en: git submodule absorbgitdirs [<options>] [<path>...]
bg: git submodule absorbgitdirs [ОПЦИЯ…] [ПЪТ…]

en: git submodule add [<options>] [--] <repository> [<path>]
bg: git submodule add [ОПЦИЯ…] [--] ХРАНИЛИЩЕ [ПЪТ]

en: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<path>...]]
bg: git submodule deinit [--quiet] [-f|--force] [--all|[--] [ПЪТ…]]

en: git submodule foreach [--quiet] [--recursive] [--] <command>
bg: git submodule foreach [--quiet] [--recursive] [--] КОМАНДА

en: git submodule init [<options>] [<path>]
bg: git submodule init [ОПЦИЯ…] [ПЪТ]

en: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) <branch> <path>
bg: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) КЛОН ПЪТ

en: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) <path>
bg: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) ПЪТ

en: git submodule set-url [--quiet] <path> <newurl>
bg: git submodule set-url [--quiet] [ПЪТ] [НОВ_ПЪТ]

en: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [<path>...]
bg: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [ПЪТ…]

en: git submodule summary [<options>] [<commit>] [--] [<path>]
bg: git submodule summary [ОПЦИЯ…] [ПОДАВАНЕ] [--] [ПЪТ]

en: git submodule sync [--quiet] [--recursive] [<path>]
bg: git submodule sync [--quiet] [--recursive] [ПЪТ]

en: git submodule--helper <command>
bg: git submodule--helper КОМАНДА

en: git submodule--helper clone [--prefix=<path>] [--quiet] [--reference <repository>] [--name <name>] [--depth <depth>] [--single-branch] [--filter <filter-spec>] --url <url> --path <path>
bg: git submodule--helper clone [--prefix=ПЪТ] [--quiet] [--reference ХРАНИЛИЩЕ] [--name ИМЕ] [--depth ДЪЛБОЧИНА] [--single-branch] [--filter ФИЛТЪР] --url АДРЕС --path ПЪТ

en: git submodule--helper create-branch [-f|--force] [--create-reflog] [-q|--quiet] [-t|--track] [-n|--dry-run] <name> <start-oid> <start-name>
bg: git submodule--helper create-branch [-f|--force] [--create-reflog] [-q|--quiet] [-t|--track] [-n|--dry-run] ИМЕ НАЧАЛЕН_ИД_ОБЕКТ НАЧАЛНО_ИМЕ

en: git switch [<options>] [<branch>]
bg: git switch [ОПЦИЯ…] КЛОН

en: git symbolic-ref --delete [-q] <name>
bg: git symbolic-ref --delete [-q] ИМЕ

en: git symbolic-ref [-m <reason>] <name> <ref>
bg: git symbolic-ref [-m ПРИЧИНА] ИМЕ УКАЗАТЕЛ

en: git symbolic-ref [-q] [--short] [--no-recurse] <name>
bg: git symbolic-ref [-q] [--short] [--no-recurse] ИМЕ

en: git tag -d <tagname>...
bg: git tag -d ЕТИКЕТ…

en: git tag -v [--format=<format>] <tagname>...
bg: git tag -v [--format=ФОРМАТ] ЕТИКЕТ…

en: git tag [-a | -s | -u <key-id>] [-f] [-m <msg> | -F <file>] [-e]
            [(--trailer <token>[(=|:)<value>])...]
            <tagname> [<commit> | <object>]
bg: git tag [-a|-s|-u ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ] [-f] [-m СЪОБЩЕНИЕ|-F ФАЙЛ] [-e]
            [(--trailer ЛЕКСЕМА[(=|:)СТОЙНОСТ])…]
            ЕТИКЕТ [ПОДАВАНЕ|ОБЕКТ]

en: git tag [-n[<num>]] -l [--contains <commit>] [--no-contains <commit>]
            [--points-at <object>] [--column[=<options>] | --no-column]
            [--create-reflog] [--sort=<key>] [--format=<format>]
            [--merged <commit>] [--no-merged <commit>] [<pattern>...]
bg: git tag [-n[БРОЙ]] -l [--contains ПОДАВАНЕ] [--no-contains ПОДАВАНЕ]
            [--points-at ОБЕКТ] [--column[=ОПЦИЯ…]|--no-column]
            [--create-reflog] [--sort=<key>] [--format=ФОРМАТ]
            [--merged ПОДАВАНЕ] [--no-merged ПОДАВАНЕ] [ШАБЛОН…]

en: git update-index [<options>] [--] [<file>...]
bg: git update-index [ОПЦИЯ…] [--] [ФАЙЛ…]

en: git update-ref [<options>]    <refname> <new-oid> [<old-oid>]
bg: git update-ref [ОПЦИЯ…] ИМЕ_НА_УКАЗАТЕЛ НОВ_ИДЕНТИФИКАТОР_НА_ОБЕКТ [СТАР_ИДЕНТИФИКАТОР_НА_ОБЕКТ]

en: git update-ref [<options>] --stdin [-z] [--batch-updates]
bg: git update-ref [ОПЦИЯ…] --stdin [-z] [--batch-updates]

en: git update-ref [<options>] -d <refname> [<old-oid>]
bg: git update-ref [ОПЦИЯ…] -d ИМЕ_НА_УКАЗАТЕЛ [СТАР_ИДЕНТИФИКАТОР_НА_ОБЕКТ]

en: git verify-commit [-v | --verbose] [--raw] <commit>...
bg: git verify-commit [-v|--verbose] [--raw] ПОДАВАНЕ…

en: git verify-pack [-v | --verbose] [-s | --stat-only] [--] <pack>.idx...
bg: git verify-pack [-v|--verbose] [-s|--stat-only] [--] ПАКЕТ.idx…

en: git verify-tag [-v | --verbose] [--format=<format>] [--raw] <tag>...
bg: git verify-tag [-v|--verbose] [--format=ФОРМАТ] [--raw] ЕТИКЕТ…

en: git version:
bg: версия на git:

en: git worktree add [-f] [--detach] [--checkout] [--lock [--reason <string>]]
                     [--orphan] [(-b | -B) <new-branch>] <path> [<commit-ish>]
bg: git worktree add [-f] [--detach] [--checkout] [--lock [--reason НИЗ]]
                     [--orphan] [(-b|-B) НОВ_КЛОН] ПЪТ [УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ПОДАВАНЕ]

en: git worktree list [-v | --porcelain [-z]]
bg: git worktree list [-v|--porcelain [-z]]

en: git worktree lock [--reason <string>] <worktree>
bg: git worktree lock [--reason ПРИЧИНА] ФОРМАТ

en: git worktree move <worktree> <new-path>
bg: git worktree move [ДЪРВО] [НОВ_ПЪТ]

en: git worktree prune [-n] [-v] [--expire <expire>]
bg: git worktree prune [-n] [-v] [--expire ВРЕМЕ]

en: git worktree remove [-f] <worktree>
bg: git worktree remove [-f] ДЪРВО

en: git worktree repair [<path>...]
bg: git worktree repair [ПЪТ…]

en: git worktree unlock <worktree>
bg: git worktree unlock ДЪРВО

en: git write-tree [--missing-ok] [--prefix=<prefix>/]
bg: git write-tree [--missing-ok] [--prefix=ПРЕФИКС/]

en: git write-tree failed to write a tree
bg: Командата „git write-tree“ не успя да запише обект-дърво

en: git-http-push failed
bg: неуспешно изпълнение на „git-http-push“

en: git-over-rsync is no longer supported
bg: командата „git-over-rsync“ вече не се поддържа

en: git-rebase-todo is missing.
bg: „git-rebase-todo“ липсва.

en: git-upload-pack [--[no-]strict] [--timeout=<n>] [--stateless-rpc]
                    [--advertise-refs] <directory>
bg: git-upload-pack [--[no-]strict] [--timeout=БРОЙ] [--stateless-rpc]
                    [--advertise-refs] ДИРЕКТОРИЯ

en: git: '%s' is not a git command. See 'git --help'.
bg: git: „%s“ не е команда на git.  Погледнете изхода от „git --help“.

en: gitdir
bg: СЛУЖЕБНА_ДИРЕКТОРИЯ

en: gitdir absolute/relative path mismatch
bg: „gitdir“ указва несъвпадение на абсолютния/относителния път

en: gitdir file does not exist
bg: файлът „gitdir“ не съществува

en: gitdir file points to non-existent location
bg: файлът „gitdir“ сочи несъществуващо местоположение

en: gitdir incorrect
bg: неправилна директория „gitdir“

en: gitdir unreadable
bg: директорията „gitdir“ не може да се прочете

en: gitignore
bg: ФАЙЛ_С_ИЗКЛЮЧЕНИЯ

en: given pattern contains NULL byte (via -f <file>). This is only supported with -P under PCRE v2
bg: зададеният шаблон съдържа нулев знак (идва от -f „ФАЙЛ“).  Това се поддържа в комбинация с „-P“ само при ползването на „PCRE v2“

en: giving up
bg: преустановяване

en: global 'glob' and 'noglob' pathspec settings are incompatible
bg: глобалните настройки за шаблони за пътища „glob“ и „noglob“ са несъвместими

en: global 'literal' pathspec setting is incompatible with all other global pathspec settings
bg: глобалната настройка за дословни пътища „literal“ е несъвместима с всички други глобални настройки за шаблони за пътища

en: go to which hunk (<ret> to see more)?
bg: към кое парче да се придвижи (за повече варианти натиснете „enter“)?

en: go to which hunk?
bg: към кое парче да се придвижи?

en: gone
bg: изтрит

en: got %s %d %s
bg: получено бе %s %d %s

en: got %s (%d) %s
bg: получено бе %s (%d) %s

en: got EOF while reading destination path
bg: край на файл (EOF) при изчитане на целевия път

en: got EOF while reading path
bg: край на файл (EOF) при изчитане на път

en: got bad config --config=%s
bg: получена е неправилна настройка „--config=%s“

en: got feature command '%s' after data command
bg: получена е команда „%s“ след команда за данни

en: got option command '%s' after data command
bg: след командата е получена команда за опция „%s“

en: gpg failed to sign the data:
    %s
bg: Програмата „gpg“ не подписа данните:
    %s

en: gpg.ssh.allowedSignersFile needs to be configured and exist for ssh signature verification
bg: настройката „gpg.ssh.allowedSignersFile“ трябва да е зададена за проверка на подписите на ssh

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand failed: %s %s
bg: неуспешно изпълнение на „gpg.ssh.defaultKeyCommand“: %s %s

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand succeeded but returned no keys: %s %s
bg: командата „gpg.ssh.defaultKeyCommand“ завърши успешно, но не върна никакви ключове: %s %s

en: graft for '%s' unnecessary
bg: присадката за „%s“ е излишна

en: grep: failed to create thread: %s
bg: grep: неуспешно създаване на нишка: %s

en: group by committer rather than author
bg: групиране по подаващ, а не по автор

en: group by field
bg: групиране по поле

en: grow, mark and tweak your common history
bg: увеличаване, отбелязване и промяна на общата история

en: handling for missing objects
bg: как да се обработват липсващите обекти

en: hard
bg: пълно (hard)

en: hardlink cannot be checked at '%s'
bg: твърдата връзка не може да се провери при „%s“

en: hardlink different from source at '%s'
bg: твърдата връзка е различна от източника „%s“

en: hash
bg: алгоритъм

en: hash mismatch %s
bg: разлика в контролната сума: „%s“

en: hash mismatch for %s (expected %s)
bg: неправилна контролна сума за „%s“ (трябва да е %s)

en: hash-algorithm
bg: алгоритъм

en: have you committed already?
    try "git %s --continue"
bg: подали ли сте вече?  Пробвайте с:
    
        git %s --continue

en: head
bg: основно

en: header
bg: ЗАГЛАВНА_ЧАСТ

en: header for %s too long, exceeds %d bytes
bg: заглавната част на „%s“ е прекалено дълга — надхвърля %d байта

en: health thread wait failed [GLE %ld]
bg: грешка в нишката за следене на състоянието [последна грешка в нишката: GLE=%1$ld]

en: helper %s does not support '--force'
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опцията „--force“

en: helper %s does not support 'push-option'
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опции за изтласкване

en: helper %s does not support --%s
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опцията „%s“

en: helper %s does not support --atomic
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опцията „--atomic“

en: helper %s does not support --signed
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опцията „--signed“

en: helper %s does not support --signed=if-asked
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа опцията „--signed=if-asked“

en: helper %s does not support dry-run
bg: насрещната помощна програма „%s“ не поддържа проби „dry-run“

en: helper reported unexpected status of %s
bg: насрещната помощна програма завърши с неочакван изходен код: „%s“

en: heuristic to shift diff hunk boundaries for easy reading
bg: евристика за преместване на границите на парчетата за улесняване на четенето

en: hide 'git add -N' entries from the index
bg: без включване в индекса на записите, добавени с „git add -N“

en: highlight matches
bg: оцветяване на напасванията

en: highlight whitespace errors in the 'context', 'old' or 'new' lines in the diff
bg: грешките в празните знаци да се указват в редовете за контекста, вариантите преди и след разликата,

en: hint: Waiting for your editor to close the file...%c
bg: Подсказка: чака се редакторът ви да затвори файла …%c

en: historical option -- no-op
bg: изоставена опция, съществува по исторически причини, нищо не прави

en: historical; does nothing
bg: изоставена опция, нищо не прави

en: historical; same as --progress
bg: изоставена опция, същото като „--progress“

en: how to handle commits that become empty
bg: как да се обработват оказалите се празни подавания

en: how to handle empty patches
bg: как да се обработват празните подавания

en: how to strip spaces and #comments from message
bg: кои празни знаци и #коментари да се махат от съобщенията

en: how white spaces are ignored in --color-moved
bg: режим за прескачането на празните знаци при задаването на „--color-moved“

en: http transport does not support %s
bg: транспортът по http не поддържа „%s“

en: human-readable comment string (# will be prepended as needed)
bg: низ за подаване четим от хора (при нужда отпред се добавя „#“)

en: hunks do not overlap:
    %.*s
    	does not end with:
    %.*s
bg: парчетата код не се припокриват:
    %.*s
        не завършва с:
    %.*s

en: id of a parent commit object
bg: ИДЕНТИФИКАТОР на обекта за подаването-родител

en: ident
bg: ИДЕНТИЧНОСТ

en: identify the file status with tags
bg: извеждане на състоянието на файловете с еднобуквени флагове

en: if any <file> is not in the index, treat this as an error
bg: грешка, ако някой от тези ФАЙЛове не е в индекса

en: if the commit-graph is split, only verify the tip file
bg: ако графът с подаванията е раздробен, да се проверява само файлът на върха

en: ignore <rev> when blaming
bg: прескачане на ВЕРСията при извеждане на авторството

en: ignore additions made by the patch
bg: игнориране на редовете добавени от тази кръпка

en: ignore author date and use current date
bg: да се ползва днешна дата, а не тази на автора

en: ignore borrowed objects from alternate object store
bg: игнориране на обектите заети от други хранилища на обекти

en: ignore carrier-return at the end of line
bg: без промѐни в знаците за край на ред

en: ignore changes in amount of whitespace
bg: без промѐни в празните знаци

en: ignore changes in whitespace
bg: без промѐни в празните знаци

en: ignore changes in whitespace at EOL
bg: без промѐни в празните знаци в края на редовете

en: ignore changes in whitespace when finding context
bg: игнориране на промѐните в знаците за интервали при откриване на контекста

en: ignore changes to submodules in the diff generation
bg: игнориране на промѐните в подмодулите при извеждането на разликите

en: ignore changes to submodules, optional when: all, dirty, untracked. (Default: all)
bg: игнориране на промѐните в подмодулите.  Опция с незадължителна стойност — една от „all“ (всички), „dirty“ (тези с неподадени промѐни), „untracked“ (неследени)

en: ignore changes whose all lines match <regex>
bg: без промѐни в редовете, които напасват РЕГУЛЯРНия_ИЗРАЗ

en: ignore changes whose lines are all blank
bg: без промѐни в редовете, които са изцяло от празни знаци

en: ignore files missing from worktree
bg: игнориране на файловете, които липсват в работното дърво

en: ignore files specified via '.gitignore'
bg: игнориране на файловете указани в „.gitignore“

en: ignore index when checking
bg: прескачане на индекса при проверката

en: ignore packed objects
bg: игнориране на пакетираните обекти

en: ignore packs that have companion .keep file
bg: игнориране на пакетите, които са придружени от файл „.keep“

en: ignore paths removed in the working tree (same as --no-all)
bg: игнориране на пътищата, които са изтрити от работното дърво (същото като „--no-all“)

en: ignore refs matching <pattern>
bg: игнориране на указателите напасващи на ШАБЛОНа

en: ignore revisions from <file>
bg: прескачане на версиите указани във ФАЙЛа

en: ignore this pack
bg: пропускане на този пакет

en: ignore unmerged entries
bg: пренебрегване на неслетите елементи

en: ignore whitespace differences
bg: без разлики в знаците за интервали

en: ignore whitespace when comparing lines
bg: без промѐни в празните знаци при сравняване на редове

en: ignored invalid color '%.*s' in log.graphColors
bg: прескачане на неправилния цвят „%.*s“ в „log.graphColors“

en: ignoring %.4s extension
bg: игнориране на разширението „%.4s“

en: ignoring %s; cannot handle more than %d ref | ignoring %s; cannot handle more than %d refs
bg[0]: „%s“ се прескача — не може да се обработят повече от %d указател
bg[1]: „%s“ се прескача — не може да се обработят повече от %d указатели

en: ignoring '%s' which may be interpreted as a command-line option: %s
bg: „%s“ се прескача, защото е възможно да се тълкува като опция за командния ред: %s

en: ignoring --verify-signatures for rebase
bg: без „--verify-signatures“ при пребазиране

en: ignoring broken ref %s
bg: игнориране на повредения указател „%s“

en: ignoring capabilities after first line '%s'
bg: пропускане на възможностите след първия ред „%s“

en: ignoring dangling symref %s
bg: игнориране на файл с указател на обект извън клон „%s“

en: ignoring existing multi-pack-index; checksum mismatch
bg: индексът за множество пакети се прескача, защото сумата за проверка не съвпада

en: ignoring http.savecookies for empty http.cookiefile
bg: прескачане на „http.savecookies“ за празен „http.cookiefile“

en: ignoring invalid allow_rerere_autoupdate: '%s'
bg: неправилната стойност на „allow_rerere_autoupdate“ се прескача: „%s“

en: ignoring overly large gitattributes blob '%s'
bg: прескачане на прекалено големия обект-BLOB за атрибути на git: „%s“

en: ignoring overly large gitattributes file '%s'
bg: прескачане на прекалено големия файл за атрибути на git: „%s“

en: ignoring overly long attributes line %d
bg: прескачане на прекалено дълъг ред за атрибути: %d

en: ignoring ref with broken name %s
bg: игнориране на указателя с грешно име „%s“

en: ignoring suspicious submodule name: %s
bg: игнориране на подозрително име на подмодул: „%s“

en: ignoring template %s
bg: игнориране на шаблона „%s“

en: ignoring too-small changed-path chunk (%llu < %llu) in commit-graph file
bg: прескачане на прекалено малък откъс за индекса с промѐни (%llu < %llu) в пътищата в гра̀фа с подаванията

en: ignoring too-small changed-path chunk (%lu < %lu) in commit-graph file
bg: прескачане на прекалено малък откъс за индекса с промѐни (%lu < %lu) в пътищата в гра̀фа с подаванията

en: ignoring unknown core.fsync component '%s'
bg: прескачане на непознатия компонент в настройката „core.fsync“: „%s“

en: ignoring unknown core.fsyncMethod value '%s'
bg: непознатата стойност за „core.fsyncMethod“ — „%s“ се прескача

en: ignoring unmerged: %s
bg: пренебрегване на неслятото: „%s“

en: illegal crlf_action %d
bg: неправилно действие за край на ред (crlf_action): %d

en: illegal label name: '%.*s'
bg: неправилно име на етикет: „%.*s“

en: immediately exit upon the first failed test
bg: незабавен изход след първия неуспешен тест

en: implies --missing=allow-any
bg: включва опцията „--missing=allow-any“

en: import all tags and associated objects when fetching
    or do not fetch any tag at all (--no-tags)
bg: внасяне на всички етикети и принадлежащите им обекти при доставяне
    или да не се доставят никакви етикети (чрез опцията „--no-tags“)

en: import marks from this file
bg: внасяне на маркерите от този ФАЙЛ

en: import marks from this file if it exists
bg: внасяне на маркерите от този ФАЙЛ, ако съществува

en: importing a commit signature verbatim
bg: дословно внасяне на подпис на подаване

en: importing a tag signature verbatim for tag '%s'
bg: дословно внасяне на подпис на етикет за „%s“

en: improper chunk offset(s) %llx and %llx
bg: неправилно отместване на откъс/и %llx и %llx

en: improper chunk offset(s) %lx and %lx
bg: неправилно отместване на откъс/и %lx и %lx

en: in the future
bg: в бъдещето

en: in the working copy of '%s', CRLF will be replaced by LF the next time Git touches it
bg: следващия път, когато git работи в работното копие на „%s“, всяка последователност от знаци „CRLF“ ще бъдe заменена с „LF“

en: in the working copy of '%s', LF will be replaced by CRLF the next time Git touches it
bg: следващия път, когато git работи в работното копие на „%s“, всеки знак „LF“ ще бъдe заменен с последователността от знаци „CRLF“

en: in unpopulated submodule '%s'
bg: в неподготвения подмодул „%s“

en: include Git version
bg: включване и на версията на git

en: include Git's build options
bg: включване и на опциите за компилиране на git

en: include all commits already in the commit-graph file
bg: включване на всички подавания, които вече са във файла с гра̀фа на подаванията

en: include ignore files
bg: скатаване и на игнорираните файлове

en: include object size
bg: извеждане на размера на обекта

en: include objects reachable from any reference
bg: включване на всички обекти, които може да се достигнат от произволен указател

en: include objects referred by reflog entries
bg: включване и на обектите сочени от записите в журнала на указателите

en: include objects referred to by the index
bg: включване и на обектите сочени от индекса

en: include status in commit message template
bg: вмъкване на състоянието в шаблона за съобщението при подаване

en: include tag objects that refer to objects to be packed
bg: включване и на обектите-етикети, които сочат към обектите, които ще бъдат пакетирани

en: include the current branch
bg: включване и на текущия клон

en: include untracked files in stash
bg: скатаване и на неследените файлове

en: include untracked files in the stash
bg: скатаване и на неследените файлове

en: inconsistency with delta count
bg: неправилен брой разлики

en: inconsistent header lines %d and %d
bg: несъвместими заглавни части на редове №%d и №%d

en: incorporate changes by rebasing rather than merging
bg: внасяне на промѐните чрез пребазиране, а не чрез сливане

en: incorrect checksum
bg: неправилна сума за проверка

en: incorrect object offset for oid[%d] = %s: %llx != %llx
bg: неправилно отместване на обект за oid[%d] = %s: %llx != %llx

en: incorrect object offset for oid[%d] = %s: %lx != %lx
bg: неправилно отместване на обект за oid[%d] = %s: %lx != %lx

en: index entry is a directory, but not sparse (%08x)
bg: обектът в индекса е директория, но не частично изтеглена (%08x)

en: index file corrupt
bg: файлът с индекса е повреден

en: index file corrupt in repo %s
bg: файлът с индекса е повреден в хранилището „%s“

en: index uses %.4s extension, which we do not understand
bg: индексът ползва разширение „%.4s“, което не се поддържа от тази версия на git

en: index-pack died
bg: командата „git index-pack“ не завърши успешно

en: index-pack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
bg: index-pack: от „pack-objects“ се изискват редове само с пълни шестнайсетични указатели.

en: index-version: was %d, set to %d
bg: версия на индекс: бе %d, променена на %d

en: index.version set, but the value is invalid.
    Using version %i
bg: Зададена е неправилна стойност на настройката „index.version“.
    Ще се ползва версия %i

en: indicate hit with exit status without output
bg: без извеждане на стандартния изход.  Изходният код указва наличието на напасване

en: inflate returned %d
bg: декомпресирането с „inflate“ върна %d

en: inflate returned (%d)
bg: декомпресирането с „inflate“ завърши (%d)

en: info: Could not add alternate for '%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: не може да се добави алтернативен източник на „%s“: %s

en: initialize sparse-checkout file to include only files at root
bg: инициализиране на файла за частично изтегляне („.git/info/sparse-checkout“) да съдържа само файловете в основната директория

en: initialize submodules in the clone
bg: инициализиране на подмодулите при това клониране

en: initialize the sparse-checkout in cone mode
bg: инициализиране на частичното изтегляне в пътеводен режим

en: initialize uninitialized submodules before update
bg: инициализиране на неинициализираните подмодули при това обновяване

en: initializing
bg: инициализация

en: inline the patch
bg: включване на кръпката в текста на писмата

en: input is NUL terminated
bg: входните записи са разделени с нулевия знак „NUL“

en: insane in-reply-to: %s
bg: неправилен формат на заглавната част за отговор „in-reply-to“: %s

en: insert <paragraph-break> between paragraphs
bg: вмъкване на такъв КРАЙ_НА_АБЗАЦ между абзаците

en: instead of applying the patch, output a summary for the input
bg: извеждане на статистика на входните данни без прилагане на кръпката

en: instead of applying the patch, output diffstat for the input
bg: извеждане на статистика на промѐните без прилагане на кръпката

en: instead of applying the patch, see if the patch is applicable
bg: проверка дали кръпката може да се приложи, без действително прилагане

en: insufficient capabilities
bg: недостатъчно възможности

en: insufficient permission for adding an object to repository database %s
bg: няма права̀ за добавяне на обект към базата от данни на хранилището „%s“

en: interactive add failed
bg: неуспешно интерактивно добавяне

en: interactive cleaning
bg: интерактивно изтриване

en: interactive mode requires patches on the command line
bg: интерактивният режим изисква кръпки на командния ред

en: interactive picking
bg: интерактивно отбиране на промѐни

en: interactive rebase in progress; onto
bg: извършвате интерактивно пребазиране върху

en: interactively add changes
bg: интерактивно добавяне на промѐни

en: interactively add files
bg: интерактивно добавяне на файлове

en: internal consistency error creating the index
bg: вътрешна грешка за съвместимостта на данните при създаване на индекса

en: internal error
bg: вътрешна грешка

en: internal error in revision walk
bg: вътрешна грешка при обхождането на версиите

en: interpret patterns as fixed strings
bg: шаблоните са дословни низове

en: interpret the name as a regular expression
bg: третиране на името като регулярен израз

en: interrupt transfer after <n> seconds of inactivity
bg: трансферът да се преустанови след този БРОЙ секунди

en: invalid %XX escape sequence
bg: неправилна екранираща последователност „%XX“

en: invalid %s
bg: неправилен указател „%s“

en: invalid %s value: '%s'
bg: неправилна стойност за „%s“: „%s“

en: invalid %s: %s
bg: неправилен %s: „%s“

en: invalid '..' path segment
bg: неправилна част от пътя „..“

en: invalid 'ipc-threads' value (%d)
bg: неправилна стойност за „ipc-threads“: %d

en: invalid --%s value '%s'
bg: неправилна стойност за „--%s“: „%s“

en: invalid --decorate option: %s
bg: неправилна опция „--decorate“: %s

en: invalid --name-hash-version option: %d
bg: неправилна опция „--name-hash-version“: %d

en: invalid --stat value: %s
bg: неправилна стойност за „--stat“: %s

en: invalid Date line
bg: неправилен ред за дата „Date“

en: invalid MIDX object position, MIDX is likely corrupt
bg: неправилна позиция на обект в индекса за множество пакети.  Вероятно индексът е повреден

en: invalid SHA1 in commit: %s
bg: неправилна сума SHA1 в подаване: %s

en: invalid SHA1 in tag: %s
bg: неправилна сума SHA1 в етикет: %s

en: invalid URL scheme name or missing '://' suffix
bg: неправилна схема за адрес или суфиксът „://“ липсва

en: invalid XOR offset in bitmap pack index
bg: неправилно отместване по XOR в пакетен индекс на база битови маски

en: invalid argument %s for 'git bisect terms'.
    Supported options are: --term-good|--term-old and --term-bad|--term-new.
bg: на „git bisect terms“ е подаден неправилен аргумент „%s“
    Поддържат се опциите „--term-good“/„--term-old“ и „--term-bad„/„--term-new“.

en: invalid argument to %s
bg: неправилен аргумент към „%s“

en: invalid attempt to create duplicate branch: %s
bg: неправилен опит за създаване на повтарящ се клон: „%s“

en: invalid attribute name %s
bg: неправилно име на атрибут: „%s“

en: invalid author identity '%s'
bg: неправилна самоличност за автор: „%s“

en: invalid author or committer for %s
bg: неправилен автор или подаващ на „%s“

en: invalid blob object %s
bg: неправилен обект-BLOB „%s“

en: invalid blob object from stream
bg: неправилен обект-BLOB от потока

en: invalid branch name: %s = %s
bg: неправилно име на клон: „%s = %s“

en: invalid branch name: '%s'
bg: неправилно име на клон: „%s“

en: invalid branch.%s.merge; cannot rebase onto > 1 branch
bg: неправилен клон за сливане „branch.%s.merge“.  Невъзможно е да пребазирате върху повече от 1 клон

en: invalid characters in host name
bg: неправилни знаци в името на машина

en: invalid checksum
bg: неправилна сума за проверка

en: invalid color value: %.*s
bg: неправилна стойност за цвят: %.*s

en: invalid command '%.*s'
bg: неправилна команда „%.*s“

en: invalid commit %s
bg: неправилно подаване: „%s“

en: invalid commit message cleanup mode '%s'
bg: несъществуващ режим на изчистване „%s“ на съобщение при подаване

en: invalid commit position. commit-graph is likely corrupt
bg: неправилна позиция на подаването.  Вероятно графът с подаванията е повреден

en: invalid commit-graph chain: line '%s' not a hash
bg: грешка във веригата на гра̀фа с подаванията: ред „%s“ не е контролна сума

en: invalid config file %s
bg: неправилен конфигурационен файл: „%s“

en: invalid config format: %s
bg: неправилен формат на настройка: %s

en: invalid contents: '%s'
bg: неправилно съдържание: „%s“

en: invalid dataref: %s
bg: неправилен указател към данни: „%s“

en: invalid date format: %s
bg: неправилен формат на дата: %s

en: invalid element '%s' from remote info
bg: неправилен елемент „%s“ в информацията за отдалеченото хранилище

en: invalid extra cruft tip: '%s'
bg: неправилен ненужен връх: „%s“

en: invalid file: '%s'
bg: неправилен файл: „%s“

en: invalid filter-spec '%s'
bg: неправилен филтър: „%s“

en: invalid format '%s'
bg: неправилен формат „%s“

en: invalid gitdir file
bg: неправилен файл „gitdir“

en: invalid gitfile format: %s
bg: неправилен формат на gitfile: %s

en: invalid hash version
bg: неправилна версия на контролна сума

en: invalid ident line: %.*s
bg: грешен ред с идентичност: %.*s

en: invalid ident line: %s
bg: грешна идентичност: %s

en: invalid init-timeout '%s', expecting a non-negative integer
bg: неправилна стойност за „init-timeout“ (максимално първоначално изчакване): „%s“, изисква се неотрицателно цяло число

en: invalid initial branch name: '%s'
bg: неправилно име на първоначалния клон: „%s“

en: invalid key (newline): %s
bg: неправилен ключ (нов ред): „%s“

en: invalid key pattern: %s
bg: неправилен шаблон за ключ: „%s“

en: invalid key: %s
bg: неправилен ключ: „%s“

en: invalid line %d: %.*s
bg: неправилен ред %d: %.*s

en: invalid line while parsing alternate refs: %s
bg: неправилен ред при анализа на алтернативните указатели: „%s“

en: invalid ls-refs response: %s
bg: неправилен отговор на „ls-refs“: „%s“

en: invalid marker-size '%s', expecting an integer
bg: неправилен размер на маркер: „%s“, изисква се цяло число

en: invalid max-connections '%s', expecting an integer
bg: неправилна стойност за „max-connections“ (максималния брой връзки): „%s“, изисква се цяло число

en: invalid max-memory value: %s
bg: неправилна стойност за максималната памет (max-memory): %s

en: invalid mode '%s' in --color-moved-ws
bg: грешен режим „%s“ за „ --color-moved-ws“

en: invalid mode for object creation: %s
bg: грешен режим за създаването на обекти: %s

en: invalid mode on line %d: %s
bg: грешен режим на ред №%d: %s

en: invalid multi-pack-index chain: line '%s' not a hash
bg: грешка във веригата на индекса за множество пакети: ред „%s“ не е контролна сума

en: invalid new object ID: '%s'
bg: неправилен идентификатор на нов обект: „%s“

en: invalid number of threads specified (%d)
bg: зададен е неправилен брой нишки: %d

en: invalid number of threads specified (%d) for %s
bg: зададен е неправилен брой нишки (%d) за %s

en: invalid object '%s' given.
bg: зададен е неправилен обект „%s“.

en: invalid object name '%.*s'.
bg: неправилно име на обект: „%.*s“

en: invalid object type
bg: неправилен вид обект

en: invalid object type "%s"
bg: неправилен вид обект: „%s“

en: invalid object: %s
bg: неправилен обект: „%s“

en: invalid old object ID: '%s'
bg: неправилен идентификатор на стар обект: „%s“

en: invalid onto: '%s'
bg: неправилен указател върху какво да се пребазира: „%s“

en: invalid option '%s' in --stdin mode
bg: опциите „%s“ и „--stdin“ са несъвместими

en: invalid option combination, ignoring --threads
bg: неправилна комбинация от опции, „--threads“ ще се пренебрегне

en: invalid option: %s
bg: неправилна опция: %s

en: invalid orig-head: '%s'
bg: неправилен указател към първоначален връх „orig-head“: „%s“

en: invalid pack.allowPackReuse value: '%s'
bg: неправилна стойност за преизползването на пакети „pack.allowPackReuse“: „%s“

en: invalid packet
bg: неправилен пакет

en: invalid parameter for pathspec magic 'prefix'
bg: неправилен параметър за опцията за магически пътища „prefix“

en: invalid parameter: expected sha1, got '%s'
bg: неправилен параметър: очаква се SHA1, а бе получено: „%s“

en: invalid path '%s'
bg: неправилен път: „%s“

en: invalid path specification
bg: указан е неправилен път

en: invalid pattern: %s
bg: неправилен шаблон: %s

en: invalid port number
bg: неправилен номер на порт

en: invalid quoting in push-option value: '%s'
bg: неправилно екраниране или цитиране в стойността към опция за изтласкване: „%s“

en: invalid raw date "%s" in ident: %s
bg: грешна неформатирана дата „%s“ в идентичността: %s

en: invalid raw diff input
bg: неправилен необработен вход за разлики

en: invalid ref format: %s
bg: неправилен формат на указател: %s

en: invalid ref name or SHA1 expression: %s
bg: неправилно име на указател или израз с SHA1: %s

en: invalid ref: '%s'
bg: неправилен указател: „%s“

en: invalid reference name: %s
bg: неправилно име на указател: %s

en: invalid reference: %s
bg: неправилен указател: %s

en: invalid refspec '%s'
bg: неправилен указател: „%s“

en: invalid regex given to -I: '%s'
bg: неправилен регулярен израз подаден към „-I“: „%s“

en: invalid remote service path
bg: неправилен път на отдалечената услуга

en: invalid replace format '%s'
    valid formats are 'short', 'medium' and 'long'
bg: неправилен формат са заместване: „%s“
    възможните формати са „short“ (кратък), „medium“ (среден) и „long“ (дълъг)

en: invalid rev-index for pack '%s'
bg: неправилен обратен индекс за пакета „%s“

en: invalid rev-index position at %llu: %u != %u
bg: неправилна позиция в обратния индекс при %llu: %u != %u

en: invalid rev-index position at %lu: %u != %u
bg: неправилна позиция в обратния индекс при %lu: %u != %u

en: invalid rfc2822 date "%s" in ident: %s
bg: дата във формат различен от rfc2822 „%s“ в идентичността: %s

en: invalid section name '%s'
bg: неправилно име на раздел: „%s“

en: invalid section name: %s
bg: неправилно име на раздел: %s

en: invalid server response; expected service, got flush packet
bg: неправилен отговор от сървъра: очакваше се услуга, а бе получен изчистващ пакет „flush“

en: invalid server response; got '%s'
bg: неправилен отговор от сървъра, бе получено: „%s“

en: invalid shallow line: %s
bg: неправилен плитък ред: „%s“

en: invalid signature format in gpgsig: '%s'
bg: неправилен формат на подпис в gpgsig: %s

en: invalid start of line: '%c'
bg: неправилно начало на ред: „%c“

en: invalid timeout '%s', expecting a non-negative integer
bg: неправилна стойност за „timeout“ (максимално изчакване) „%s“, изисква се неотрицателно цяло число

en: invalid timestamp
bg: неправилна стойност за времево клеймо

en: invalid timestamp '%s' given to '--%s'
bg: неправилно времево клеймо „%s“ подадено към „--%s“

en: invalid timezone offset
bg: неправилно отместване на часовия пояс

en: invalid transfer encoding
bg: неправилно кодиране за пренос

en: invalid unit
bg: неправилна мерна единица

en: invalid unshallow line: %s
bg: неправилен неплитък ред: „%s“

en: invalid upstream '%s'
bg: неправилен следен клон: „%s“

en: invalid value for '%s'
bg: Неправилна стойност за „%s“

en: invalid value for '%s': '%s'
bg: неправилна стойност за „%s“: „%s“

en: invalid value for '%s': '%s', the only allowed format is '%s'
bg: неправилна стойност за „%s“: „%s“, единственият позволен формат е „%s“

en: invalid value for variable %s
bg: неправилна стойност за променливата „%s“

en: is the first one ancestor of the other?
bg: ПОДАВАНЕ_1 предшественик ли е на ПОДАВАНЕ_2?

en: island regex from config has too many capture groups (max=%d)
bg: регулярният израз на групата в конфигурационния файл съдържа повече от максимално поддържаните (%d) прихващащи групи

en: it took %.2f seconds to check forced updates; you can use
    '--no-show-forced-updates' or run 'git config fetch.showForcedUpdates false'
    to avoid this check
bg: Проверката за принудителни изтласквания отне %.2f сек.  Може да я прескочите еднократно с опцията „--no-show-forced-updates“, а за да я изключите за постоянно, изпълнете:
    
        git config fetch.showForcedUpdates false

en: j - go to the next undecided hunk, roll over at the bottom
    J - go to the next hunk, roll over at the bottom
    k - go to the previous undecided hunk, roll over at the top
    K - go to the previous hunk, roll over at the top
    g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    p - print the current hunk
    P - print the current hunk using the pager
    ? - print help
bg: j — без решение за парчето, към следващото парче без решение, превъртане след края
    J — без решение за парчето, към следващото парче, превъртане след края
    k — без решение за парчето, към предишното парче без решение, превъртане след началото
    K — без решение за парчето, към предишното парче, превъртане след началото
    g — избор към кое парче да се премине
    / — търсене на парче, напасващо към даден регулярен израз
    s — разделяне на текущото парче на по-малки
    e — ръчно редактиране на текущото парче
    p — извеждане на текущото парче
    P — извеждане на текущото парче през програма за прелистване
    ? — извеждане на помощта

en: just hash any random garbage to create corrupt objects for debugging Git
bg: създаване и изчисляване на контролни суми на произволни данни за повредени обекти за трасиране на Git

en: just skip files which cannot be added because of errors
bg: прескачане на файловете, които не може да се добавят поради грешки

en: keep
bg: запазващо (keep)

en: keep commits which start empty
bg: запазванe на първоначално празните подавания

en: keep downloaded pack
bg: запазване на изтеглените пакети с обекти

en: keep going even if command fails in a repository
bg: продължаване на действието дори и командата да е неуспешна в някое хранилище

en: keep index
bg: запазване на индекса

en: keep non patch brackets in subject
bg: запазване на допълнителните квадратни скоби в темата

en: keep subject
bg: запазване на темата

en: keep the `--` passed as an arg
bg: зададеният низ „--“ да се тълкува като аргумент

en: keep the new working tree locked
bg: новото работно дърво да остане заключено

en: keep unreachable objects
bg: запазване на недостижимите обекти

en: key
bg: КЛЮЧ

en: key '%s' not found
bg: ключът „%s“ липсва

en: key does not contain a section: %s
bg: ключът не съдържа раздел: „%s“

en: key does not contain variable name: %s
bg: ключът не съдържа име на променлива: „%s“

en: key-id
bg: ИДЕНТИФИКАТОР_НА_КЛЮЧ

en: key=value
bg: КЛЮЧ=СТОЙНОСТ

en: known remote named '%s' but with URL '%s' instead of '%s'
bg: има хранилище с име „%s“, но адресът му е „%s“, а не „%s“

en: label tags with mark ids
bg: задаване на идентификатори на маркери на етикетите

en: last-modified can only operate on one tree at a time
bg: командата „last-modified“ работи само с по едно дърво

en: layout to use
bg: как да се подреди резултата

en: lazy fetching disabled; some objects may not be available
bg: отложеното доставяне е изключено, някои обекти може и да липсват

en: leave the rejected hunks in corresponding *.rej files
bg: оставяне на отхвърлените парчета във файлове с разширение „.rej“

en: let files replace directories and vice-versa
bg: файлове да може да заменят директории и обратно

en: let the user edit the list of commits to rebase
bg: позволяване на потребителя да редактира списъка с подавания за пребазиране

en: libc info:
bg: библиотека на C:

en: lie about committer date
bg: дата за подаване различна от първоначалната

en: lightweight
bg: кратко

en: like --batch, but don't emit <contents>
bg: като „--batch“, но без извеждане на съдържанието

en: like --refresh, but ignore assume-unchanged setting
bg: като опцията „--refresh“, но да се проверят и обектите, които са били приети за непроменени

en: limit pack window by memory in addition to object limit
bg: ограничаване на прозореца за пакетиране и по памет освен по брой обекти

en: limit pack window by objects
bg: ограничаване на прозореца за пакетиране по брой обекти

en: limit the objects to those that are not yet packed
bg: ограничаване до все още непакетираните обекти

en: limit the summary size
bg: ограничаване на размера на обобщението

en: limit to branches
bg: само клоните

en: limit to tags
bg: само етикетите

en: limit traversal to objects outside promisor packfiles
bg: ограничаване на обхождането до обекти извън гарантиращи пакети

en: limits processing to reflogs from the current worktree only
bg: обработка само на журнала с указатели в текущото работно дърво

en: limits the maximum delta depth
bg: ограничаване на максималната дълбочина на делтата

en: limits the maximum number of threads
bg: ограничаване на максималния брой нишки

en: line is badly quoted: %s
bg: неправилно цитиран ред: %s

en: linewrap output
bg: пренасяне на редовете

en: list all
bg: изброяване на всички

en: list all commits reachable from all refs
bg: извеждане на всички подавания, които може да бъдат достигнати от всички указатели

en: list both remote-tracking and local branches
bg: извеждане както на следящите, така и на локалните клони

en: list branch names
bg: извеждане на имената на клоните

en: list branches in columns
bg: извеждане по колони

en: list entire tree; not just current directory (implies --full-name)
bg: извеждане на цялото дърво, не само на текущата директория (включва опцията „--full-name“)

en: list filenames without modes/oids/stages
bg: извеждане на имената на файлове без режими/идентификатори на обекти/етапи

en: list only filenames
bg: извеждане само имената на файловете

en: list only objects
bg: извеждане само на обектите

en: list replace refs
bg: извеждане на списъка с указателите за замяна

en: list revs not reachable from others
bg: извеждане на недостижимите от другите указатели

en: list supported archive formats
bg: извеждане на списъка с поддържаните формати

en: list tag names
bg: извеждане на имената на етикетите

en: list untracked files in columns
bg: извеждане на неследените файлове в колони

en: load rewriting config for <command> (implies --stdin)
bg: зареждане на настройките за КОМАНДАта, която презаписва подавания (включва опцията „--stdin“)

en: local object %s is corrupt
bg: локалният обект „%s“ е повреден

en: local out of date
bg: локалният е изостанал

en: local time offset greater than or equal to 24 hours
bg: разликата между местния часовия пояс и GMT е 24 часа или повече

en: local zone differs from GMT by a non-minute interval
bg: разликата между местния часови пояс и GMT съдържа дробна част от минута

en: lock file '%s' exists, skipping maintenance
bg: заключващият файл „%s“ съществува.  Действието се прескача

en: log for %s is empty
bg: журналът с подаванията за указателя „%s“ е празен

en: log for '%.*s' only goes back to %s
bg: журналът за „%.*s“ стига само до „%s“

en: log for '%.*s' only has %d entries
bg: журналът за „%.*s“ съдържа само %d записа

en: log for ref %s has gap after %s
bg: има пропуски в журнала с подаванията за указателя „%s“ след „%s“

en: log for ref %s unexpectedly ended on %s
bg: журналът с подаванията за указателя „%s“ свършва неочаквано след „%s“

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified object
bg: търсене на разлики, които променят броя на поява на указания обект

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified regex
bg: търсене на разлики, които променят броя на поява на низовете, които напасват на регулярния израз

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified string
bg: търсене на разлики, които променят броя на поява на указаните низове

en: lookup config vars
bg: извеждане на настройките

en: loose object %s (stored in %s) is corrupt
bg: непакетираният обект „%s“ (в „%s“) е повреден

en: loose object at %s could not be examined
bg: непакетираният обект в „%s“ не може да се анализира

en: ls-tree returned unexpected return code %d
bg: „ls-tree“ завърши с неочакван изходен код: %d

en: lstat('%s') failed
bg: неуспешно изпълнение на lstat(„%s“)

en: machine friendly --stat
bg: „--stat“ във формат за четене от програма

en: machine-readable output
bg: формат на изхода за четене от програма

en: make 'git-difftool' exit when an invoked diff tool returns a non-zero exit code
bg: „git-difftool“ да спре работа, когато стартираната ПРОГРАМА за разлики завърши с ненулев код

en: make committer date match author date
bg: датата на подаващия да отговаря на датата на автора

en: make first mail a reply to <message-id>
bg: първото съобщение да е в отговор на е-писмото с този ИДЕНТИФИКАТОР_НА_СЪОБЩЕНИЕ

en: make index objects head nodes
bg: задаване на обекти от индекса да са коренови

en: make reflogs head nodes (default)
bg: проследяване и на указателите от журнала с указателите (стандартно)

en: make replay advance given branch
bg: прилагането наново придвижва дадения КЛОН напред

en: make sure the patch is applicable to the current index
bg: проверка дали кръпката може да се приложи към текущия индекс

en: make the output relative to the project top directory
bg: пътищата да са относителни спрямо основната директория на проекта

en: make_cache_entry failed for path '%s'
bg: неуспешно създаване на запис в кеша чрез „make_cache_entry“ за „%s“

en: make_script: error preparing revisions
bg: make_script: грешка при подготовката на версии

en: make_script: unhandled options
bg: make_script: неподдържани опции

en: malformed --author parameter
bg: неправилен параметър към опцията „--author“

en: malformed build-time gpg.ssh.defaultKeyCommand: %s
bg: неправилна команда „gpg.ssh.defaultKeyCommand“ по време на компилиране: %s

en: malformed expiration date '%s'
bg: неправилна дата на срок: „%s“

en: malformed field name: %.*s
bg: неправилно име на обект: „%.*s“

en: malformed format string %s
bg: неправилен форматиращ низ „%s“

en: malformed input line: '%s'.
bg: входен ред с неправилен формат: „%s“.

en: malformed line: %s
bg: неправилен ред: „%s“.

en: malformed mergetag in commit '%s'
bg: етикетът при сливане в подаването „%s“ e неправилен

en: malformed mode in tree entry
bg: неправилни права̀ за достъп в запис в дърво

en: malformed name field in the index, near path '%s'
bg: неправилно име на поле в индекса близо до пътя „%s“

en: malformed object at '%s'
bg: обект със сгрешен формат при „%s“

en: malformed object name %s
bg: неправилно име на обект „%s“

en: malformed object name '%s'
bg: неправилно име на обект „%s“

en: malformed options sheet: '%s'
bg: неправилен файл с опции: „%s“

en: malformed response in ref list: %s
bg: неправилен отговор в списъка с указатели: „%s“

en: malformed value for %s
bg: неправилна стойност за „%s“

en: malformed value for %s: %s
bg: неправилна стойност за „%s“: „%s“

en: manipulate push URLs
bg: промяна на адресите за изтласкване

en: mark
bg: МАРКЕР

en: mark :%llu not a commit
bg: маркер :%llu не е подаване

en: mark :%llu not declared
bg: маркер :%llu не е обявен

en: mark :%lu not a commit
bg: маркер :%lu не е подаване

en: mark :%lu not declared
bg: маркер :%lu не е обявен

en: mark files as "index-only"
bg: задаване на флаг, че файловете са само за индекса

en: mark files as "not changing"
bg: задаване на флаг, че файлът не се променя

en: mark files as fsmonitor valid
bg: отбелязване на файловете, че може да се следят чрез файловата система

en: mark new files with `git add --intent-to-add`
bg: отбелязване на новите файлове с „git add --intent-to-add“

en: mark the series as Nth re-roll
bg: отбелязване, че това е N-тата поредна редакция на поредицата от кръпки

en: marked counting and '%s' cannot be used together
bg: опцията „%s“ е несъвместима с изброяването

en: marker
bg: МАРКЕР

en: master branch
bg: основен клон

en: match <pattern>
bg: напасване на ШАБЛОН

en: match patterns only at word boundaries
bg: напасване на шаблоните само по границите на думите

en: max length of output filename
bg: максимална дължина на име на всеки пакетен файл

en: max seconds to wait for background daemon startup
bg: секунди изчакване на демона да стартира

en: max-depth is not supported for index diffs
bg: „max-depth“ не се поддържа за разлики с индекса

en: max-depth is not supported for worktree diffs
bg: „max-depth“ не се поддържа за разлики в работно дърво

en: max-pack-size is now in bytes, assuming --max-pack-size=%lum
bg: минималният максимален размер на пакетите (max-pack-size) вече е в байтове.  Приема се, че сте задали „--max-pack-size=%lum“

en: maximum length of delta chain allowed in the resulting pack
bg: максимална дължина на веригата от разлики, която е позволена в пакетния файл

en: maximum memory for cost matrix (default 4G)
bg: максимална памет за матрицата за цената (стандартно е 4G)

en: maximum number of changed-path Bloom filters to compute
bg: максимален брой промѐни в пътищата следени от филтрите на Блум

en: maximum number of commits in a non-base split commit-graph
bg: максимален брой подавания в небазово ниво на раздробен граф

en: maximum number of results per file
bg: максимален брой резултати във файл

en: maximum ratio between two levels of a split commit-graph
bg: максимално отношение на броя подавания в две последователни нива̀ в раздробен граф

en: maximum size of each output pack file
bg: максимален размер на всеки пакетен файл

en: maximum size of each packfile
bg: максимален размер на всеки пакет

en: maximum tree depth to recurse
bg: максимална дълбочина на дървото за обхождане

en: maximum width
bg: максимална широчина

en: memory exhausted
bg: паметта е изчерпана

en: merge
bg: слято (merge)

en: merge commit message (for a non-fast-forward merge)
bg: СЪОБЩЕНИЕ при подаването със сливане (при същински сливания)

en: merge strategy
bg: стратегия на сливане

en: merge strategy to use
bg: СТРАТЕГИЯ за сливане, която да се ползва

en: merge: Unable to write new index file
bg: сливане: новият индекс не може да се запази

en: merges with remote %s
bg: сливане с отдалечения клон „%s“

en: message
bg: СЪОБЩЕНИЕ

en: message-id
bg: ИДЕНТИФИКАТОР_НА_СЪОБЩЕНИЕ

en: migrated refs can be found at '%s'
bg: мигрираните указатели са в „%s“

en: minimum max-pack-size is 1 MiB
bg: минималният максимален размер на пакетите (max-pack-size) е 1 MiB

en: minimum pack size limit is 1 MiB
bg: минималният размер на пакетите е 1 MiB

en: mirror all refs
bg: огледално копие на всички указатели

en: mismatch in bitmap results
bg: различие в резултатите от битовите маски

en: mismatched algorithms: client %s; server %s
bg: различни алгоритми — на клиента: „%s“, на сървъра: „%s“

en: mismatched output from interactive.diffFilter
bg: изходът от „interactive.diffFilter“ не напасва

en: missing %s %s
bg: липсващ обект: %s „%s“

en: missing 'GIT_AUTHOR_DATE'
bg: настройката за дата „GIT_AUTHOR_DATE“ липсва

en: missing 'GIT_AUTHOR_EMAIL'
bg: настройката за е-поща „GIT_AUTHOR_EMAIL“ липсва

en: missing 'GIT_AUTHOR_NAME'
bg: настройката за автор „GIT_AUTHOR_NAME“ липсва

en: missing --config=<config>
bg: липсва --config=НАСТРОЙКА

en: missing --ref-format=<format>
bg: липсва опцията --ref-format=ФОРМАТ

en: missing < in ident string: %s
bg: липсва „<“ в низа за идентичността: %s

en: missing > in ident string: %s
bg: липсва „>“ в низа за идентичността: %s

en: missing arguments for %s
bg: „%s“ изисква аргументи

en: missing author line in commit %s
bg: липсва ред за авторство в подаването „%s“

en: missing binary patch data for '%s'
bg: липсват данните за двоичната кръпка за „%s“

en: missing branch name; try -%c
bg: липсва име на клон, използвайте опцията „-%c“

en: missing branch or commit argument
bg: липсва аргумент — клон или подаване

en: missing colon: '%s'
bg: липсва двоеточие: „%s“

en: missing config key %s
bg: ключът за настройка „%s“ липсва

en: missing config value %s
bg: стойността за настройка „%s“ липсва

en: missing environment variable '%s' for configuration '%.*s'
bg: липсва променлива на средата „%s“ за настройката „%.*s“

en: missing environment variable name for configuration '%.*s'
bg: липсва име на променлива на средата за настройката „%.*s“

en: missing from marks for submodule '%s'
bg: липсват маркери „от“ за подмодула „%s“

en: missing host and scheme is not 'file:'
bg: не е указана машина, а схемата не е „file:“

en: missing mapping of %s to %s
bg: липсва съответствие на „%s“ към „%s“

en: missing notes on source object %s. Cannot copy.
bg: няма бележки за обекта-източник „%s“.  Не може да се копира.

en: missing object %s for %s
bg: обектът „%s“ липсва за „%s“

en: missing opt-spec before option flags
bg: липсват опции пред флаговете за опции

en: missing space after %s: %s
bg: липсва интервал след %s: „%s“

en: missing space after > in ident string: %s
bg: липсва интервал след „>“ в низа за идентичността: %s

en: missing space after SHA1: %s
bg: липсва интервал след SHA1: „%s“

en: missing space after mark: %s
bg: липсва интервал след маркера: „%s“

en: missing space after tree-ish: %s
bg: след клона липсва интервал: %s

en: missing space before < in ident string: %s
bg: липсва интервал пред „<“ в низа за идентичността: %s"

en: missing to marks for submodule '%s'
bg: липсват маркери „до“ за подмодула „%s“

en: missing value for '%s'
bg: липсва стойност за „%s“

en: mixed
bg: смесено (mixed)

en: mktree did not return an object name
bg: „mktree“ не върна име на обект

en: mktree reported failure
bg: „mktree“ завърши с грешка

en: mmap failed%s
bg: неуспешно изпълнение на „mmap“%s

en: mode
bg: РЕЖИМ

en: mode change for %s, which is not in current HEAD
bg: смяна на режима на достъпа на „%s“, който не е в текущия връх „HEAD“

en: modified content,
bg: променено съдържание,

en: modified:
bg: променен:

en: modify the refspec to place all refs within refs/prefetch/
bg: промяна на указателя, така че и той, както останалите, да е в „refs/prefetch/“

en: more than one %s
bg: стойността „%s“ се повтаря в настройките

en: more than one receivepack given, using the first
bg: зададен е повече от един пакет за получаване, ще се ползва първият

en: more than one uploadpack given, using the first
bg: зададен е повече от един пакет за изпращане, ще се ползва първият

en: more than two blobs given: '%s'
bg: зададени са повече от 2 обекта-BLOB: „%s“

en: move commits that begin with squash!/fixup! under -i
bg: преместване на подаванията, които започват със „squash!“/“fixup!“ при „-i“

en: move/rename a branch and its reflog
bg: преместване/преименуване на клон и принадлежащият му журнал на указателите

en: move/rename a branch, even if target exists
bg: преместване/преименуване на клон, дори ако има вече клон с такова име

en: moved lines of code are colored differently
bg: различен цвят за извеждане на преместените редове

en: mtimes file %s has unknown signature
bg: файлът с времето на промяна „%s“ е с непознат подпис

en: mtimes file %s has unsupported hash id %u
bg: файлът с времето на промяна (mtime) „%s“ е с неподдържан идентификатор на контролна сума %u

en: mtimes file %s has unsupported version %u
bg: версия %2$u на файла с времето на промяна (mtime) „%1$s“ не се поддържа

en: mtimes file %s is corrupt
bg: файлът с времето на промяна (mtime) „%s“ е повреден

en: mtimes file %s is too small
bg: файлът с времето на промяна (mtime) „%s“ е твърде малък

en: multi-pack bitmap is missing required reverse index
bg: задължителният обратен индекс липсва в многопакетната битова маска

en: multi-pack-index OID fanout is of the wrong size
bg: неправилен размер на откъса за разпределянето в индекса за множество пакети

en: multi-pack-index OID lookup chunk is the wrong size
bg: неправилен размер на откъса за търсенето в индекса за множество пакети

en: multi-pack-index chain file too small
bg: файлът с веригата за индекса за множество пакети е твърде малък

en: multi-pack-index file %s is too small
bg: файлът с индекса за множество пакети „%s“ е твърде малък

en: multi-pack-index file exists, but failed to parse
bg: файлът с индекса за множество пакети съществува, но не може да се анализира

en: multi-pack-index hash version %u does not match version %u
bg: версията на контролната сума на индекса за множество пакети %u не съвпада с %u

en: multi-pack-index large offset out of bounds
bg: стойността на отместването в индекса за множество пакети е извън диапазона

en: multi-pack-index object offset chunk is the wrong size
bg: неправилен размер на откъса за отместванията в индекса за множество пакети

en: multi-pack-index pack names out of order: '%s' before '%s'
bg: неправилна подредба на имената в индекс за множество пакети: „%s“ се появи преди „%s“

en: multi-pack-index pack-name chunk is too short
bg: откъсът за име на пакет в индекс за множество пакети липсва или е повреден

en: multi-pack-index required OID fanout chunk missing or corrupted
bg: откъсът за разпределянето в индекса за множество пакети липсва или е повреден

en: multi-pack-index required OID lookup chunk missing or corrupted
bg: откъсът за търсене в индекс за множество пакети липсва или е повреден

en: multi-pack-index required object offsets chunk missing or corrupted
bg: откъсът за отмествания в индекс за множество пакети липсва или е повреден

en: multi-pack-index required pack-name chunk missing or corrupted
bg: откъсът за имена на пакети в индекса за множество пакети липсва или е повреден

en: multi-pack-index reverse-index chunk is the wrong size
bg: неправилен размер на откъс за обратен индекс в индекса за множество пакети

en: multi-pack-index signature 0x%08x does not match signature 0x%08x
bg: отпечатъкът на индекса за множество пакети 0x%08x не съвпада с 0x%08x

en: multi-pack-index stores a 64-bit offset, but off_t is too small
bg: индексът за множество пакети съдържа 64-битови отмествания, но размерът на „off_t“ е недостатъчен

en: multi-pack-index version %d not recognized
bg: непозната версия на индекс за множество пакети — %d

en: multiple %s signatures found, ignoring additional signature
bg: открити са много подписи „%s“.  Допълнителните се прескачат

en: multiple branches detected, incompatible with --set-upstream
bg: засечени са множество клони, това е несъвместимо с опцията „--set-upstream“

en: multiple filter-specs cannot be combined
bg: не може да комбинирате множество филтри

en: multiple merge bases found
bg: много бази за сливане

en: multiple sources for the same target
bg: множество източници за една цел

en: multiple stage entries for merged file '%s'
bg: множество записи за слетия файл „%s“

en: multiple updates for '%s' (including one via symref '%s') are not allowed
bg: не са позволени повече от една промѐни на указателя „%s“ (включително през символния указател „%s“)

en: multiple updates for 'HEAD' (including one via its referent '%s') are not allowed
bg: не са позволени повече от една промѐни (включително чрез сочещия го „%s“) на указателя „HEAD“

en: multiple updates for ref '%s' not allowed
bg: не са позволени повече от една промѐни на указателя „%s“

en: must be in a cone-mode sparse-checkout to clean directories
bg: за изчистване на директории трябва да сте в частично изтеглено хранилище с пътеводно напасване

en: must be in a sparse-checkout to clean directories
bg: за изчистване на директории трябва да сте в частично изтеглено хранилище

en: must be in a sparse-checkout to reapply sparsity patterns
bg: шаблоните за частичност може да бъдат приложени наново само в частично изтеглено хранилище

en: must be one of nothing, matching, simple, upstream or current
bg: трябва да е една от следните стойности: „nothing“ (без изтласкване при липса на указател), „matching“ (всички клони със съвпадащи имена), „simple“ (клонът със същото име, от който се издърпва), „upstream“ (клонът, от който се издърпва) или „current“ (клонът със същото име)

en: must end with a color
bg: трябва да завършва с цвят

en: must escape char in sub-filter-spec: '%c'
bg: знак за екраниране в подфилтър: „%c“

en: must give exactly one tree
bg: трябва да е точно едно дърво

en: must specify a notes ref to merge
bg: трябва да укажете указател към бележка за сливане.

en: must supply remote when using --negotiate-only
bg: опцията „--negotiate-only“ изисква хранилище

en: n
bg: БРОЙ

en: name
bg: ИМЕ

en: name commits with their object names
bg: именуване на подаванията с имената им на обекти

en: name consists only of disallowed characters: %s
bg: името съдържа само непозволени знаци: „%s“

en: name of the new submodule
bg: име на новия подмодул

en: name or pathname of unix domain socket
bg: име или път за гнездото на Unix

en: named-pipe name
bg: име на именован канал

en: need a <file> argument
bg: необходим е аргумент ФАЙЛ

en: need a HEAD to fixup
bg: За вкарване в предходното подаване ви трябва указател „HEAD“

en: need a command
bg: необходима е команда

en: need a repository to verify a bundle
bg: за проверката на пратка е необходимо хранилище

en: need a subcommand
bg: необходима е подкоманда

en: need a working directory
bg: необходима е работна директория

en: need exactly one range
bg: трябва да зададете точно един диапазон

en: need some commits to replay
bg: необходимо е да има подавания за прилагане отново

en: need two commit ranges
bg: необходими са два диапазона с подавания

en: negative depth in --deepen is not supported
bg: отрицателна дълбочина като аргумент на „--deepen“ не се поддържа

en: negative value for http.postBuffer; defaulting to %d
bg: отрицателна стойност за „http.postBuffer“.  Ще се ползва стандартната: %d

en: negative values not allowed for submodule.fetchJobs
bg: настройката „submodule.fetchJobs“ не приема отрицателни стойности

en: neither '%s' or '%s' is specified
bg: не е указано нито „%s“, нито „%s“

en: neither systemd timers nor crontab are available
bg: липсват както таймери на systemd, така и crontab

en: new commit is the same as the old one: '%s'
bg: новото и старото подаване са едно и също: „%s“

en: new commits,
bg: нови подавания,

en: new file %s depends on old contents
bg: новият файл „%s“ зависи от старото съдържание на файла

en: new file depends on old contents
bg: новият файл зависи от старото съдържание на файла

en: new file:
bg: нов файл:

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o)
bg: новите права̀ за достъп (%o) на „%s“ не съвпадат със старите (%o)

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o) of %s
bg: новите права̀ за достъп (%o) на „%s“ не съвпадат със старите (%o) на „%s“

en: new object '%s' does not exist
bg: новият обект „%s“ не съществува

en: new object is the same as the old one: '%s'
bg: новият и старият обект са един и същ: „%s“

en: new unborn branch
bg: нов неродѐн клон

en: new-branch
bg: НОВ_КЛОН

en: newline is forbidden in git:// hosts and repo paths
bg: знакът за нов ред не е позволен в адресите и в пътищата до хранилищата „git://“

en: no <cmd> given for --extcmd=<cmd>
bg: не е зададена команда за „--extcmd=КОМАНДА“

en: no <tool> given for --tool=<tool>
bg: не е зададена програма за „--tool=ПРОГРАМА“

en: no IMAP folder specified
bg: не е указана папка за IMAP

en: no IMAP host specified
bg: не е указан хост за IMAP

en: no action specified
bg: не е зададено действие

en: no attribute source given for --attr-source
bg: опцията „--attr-source“ изисква източник на атрибути

en: no branch named '%s'
bg: липсва клон на име „%s“

en: no branches given, and HEAD is not valid
bg: не е зададен клон, а указателят „HEAD“ е неправилен

en: no changes added to commit
bg: към индекса за подаване не са добавени промѐни

en: no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")
bg: към индекса за подаване не са добавени промѐни (използвайте „git add“ и/или „git commit -a“)

en: no cherry-pick in progress
bg: в момента не се извършва отбиране на подавания

en: no cherry-pick or revert in progress
bg: в момента не се извършва отбиране на подавания или пребазиране на клона

en: no commit on branch '%s' yet
bg: в клона „%s“ все още няма подавания

en: no commits parsed.
bg: никое от подаванията не може да се разпознае.

en: no common commits
bg: няма общи подавания

en: no compiler information available
bg: липсва информация за компилатора

en: no config key given for --config-env
bg: опцията „--config-env“ изисква ключ

en: no contacts specified
bg: не са указани контакти

en: no directory given for '%s' option
bg: опцията „%s“ изисква директория

en: no email was given and auto-detection is disabled
bg: липсва адрес за е-поща, а автоматичното отгатване е изключено

en: no info viewer handled the request
bg: никоя програма за преглед на информационните страници не успя да обработи заявката

en: no input file given for in-place editing
bg: не е зададен входен файл за редактиране на място

en: no key present in '%.*s'
bg: в „%.*s“ няма ключове

en: no libc information available
bg: липсва информация за библиотеката на C

en: no logfile given
bg: не е зададен журнален файл

en: no man viewer handled the request
bg: никоя програма за преглед на ръководство не успя да обработи заявката

en: no matching refs with %s
bg: никой указател не съвпада с „%s“

en: no matching remote head
bg: липсва подходящ връх от отдалеченото хранилище

en: no merge base found
bg: липсва база за сливане

en: no merge given, only parents.
bg: липсва сливане, зададени са само родителски подавания.

en: no multi-line comment allowed: '%s'
bg: коментари на повече от един ред не са позволени: „%s“

en: no name was given and auto-detection is disabled
bg: липсва име, а автоматичното отгатване е изключено

en: no namespace given for --namespace
bg: опцията „--namespace“ изисква име

en: no note found for object %s.
bg: няма бележки за обекта „%s“.

en: no object format specified
bg: не е указан формат на обект

en: no or empty URL advertised for remote '%s'
bg: липсващ или празен адрес за отдалечено хранилище „%s“

en: no pack files to index.
bg: няма пакетни файлове за индексиране

en: no path in gitfile: %s
bg: липсва път в gitfile: „%s“

en: no path specified
bg: не е зададен път

en: no path specified; see 'git help pull' for valid url syntax
bg: не е указан път. Проверете синтаксиса с командата:
    
        git help pull

en: no pattern given
bg: не сте задали шаблон

en: no rebase in progress
bg: изглежда в момента не тече пребазиране

en: no reflog for '%s'
bg: липсва журнал с подаванията за „%s“

en: no reflog specified to delete
bg: не е указан журнал с подавания за изтриване

en: no remembered resolution for '%s'
bg: липсва запазена корекция на конфликт при „%s“

en: no remote configured to get bundle URIs from
bg: не е настроено отдалечено хранилище за списъците с адреси на пратки

en: no remote repository specified; please specify either a URL or a
    remote name from which new revisions should be fetched
bg: не сте указали отдалечено хранилище; задайте или адрес, или име
    на отдалечено хранилище, откъдето да се доставят новите версии.

en: no remote specified
bg: не е указано отдалечено хранилище

en: no revert in progress
bg: в момента не тече пребазиране

en: no shallow found: %s
bg: не е открит плитък обект: %s

en: no source branch found;
    you need to specify exactly one branch with the --set-upstream option
bg: не е открит клон за следене;
    трябва изрично да зададете точно един клон с опцията „--set-upstream“

en: no sparse-checkout to add to
bg: няма частично изтегляне, към което да се добавя

en: no submodule mapping found in .gitmodules for path '%s'
bg: Във файла „.gitmodules“ липсва информация за пътя „%s“

en: no such branch '%s'
bg: няма клон на име „%s“.

en: no such branch/commit '%s'
bg: не съществува клон/подаване „%s“

en: no such branch: '%s'
bg: няма клон на име „%s“

en: no such path %s in %s
bg: няма път на име „%s“ в „%s“

en: no such ref %s
bg: такъв указател няма: %s

en: no such ref: %.*s
bg: такъв указател няма: %.*s

en: no such remote or remote group: %s
bg: няма нито отдалечено хранилище, нито група от хранилища на име „%s“

en: no such remote ref %s
bg: такъв отдалечен указател няма: %s

en: no such section: %s
bg: такъв раззел няма: %s

en: no such task: '%s'
bg: няма задача с име „%s“

en: no tag exactly matches '%s'
bg: никой етикет не напасва точно „%s“

en: no tag message?
bg: липсва съобщение за етикета

en: no terms defined
bg: не са указани управляващи думи

en: no threads support, ignoring %s
bg: липсва поддръжка за нишки.  „%s“ ще се пренебрегне

en: no threads support, ignoring --threads
bg: липсва поддръжка за нишки.  „--threads“ ще се пренебрегне

en: no upstream configured for branch '%s'
bg: не е зададен клон-източник за клона „%s“

en: no usage string given before the `--' separator
bg: липсва низ преди разделителя „--“

en: no value after ':' in mark: %s
bg: липсва стойност след „:“ в маркера: „%s“

en: no warning for existing files and files not in index
bg: без предупреждения при липсващи файлове и файлове не в индекса

en: no-op (backward compatibility)
bg: нулева операция (за съвместимост с предишни версии)

en: non delta: %d object | non delta: %d objects
bg[0]: %d обект не е разлика
bg[1]: %d обекта не са разлика

en: non-directories cannot have subtrees
bg: обекти, които не са директории, не може да имат поддървета

en: non-fast-forward
bg: същинско сливане

en: non-tree in cache-tree
bg: в кеша на обектите-дървета има нещо, което не е дърво

en: none
bg: нищо

en: not a %s (actually a %s): %s
bg: не е %s, а е %s: %s

en: not a blob (actually a %s): %s
bg: не е обект-BLOB, а е %s: %s

en: not a commit (actually a %s): %s
bg: не е подаване, а е %s: %s

en: not a commit range: '%s'
bg: не е диапазон с подавания: „%s“

en: not a commit: %s
bg: не е подаване: „%s“

en: not a commit? can't happen: %s
bg: не е подаване?  Това не трябва да се случва: „%s“

en: not a directory
bg: не е директория

en: not a git repository
bg: не е хранилище на Git

en: not a git repository (or any of the parent directories): %s
bg: нито тази, нито която и да е от по-горните директории, не е хранилище на git: %s

en: not a git repository (or any parent up to mount point %s)
    Stopping at filesystem boundary (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM not set).
bg: нито тази, нито която и да е от по-горните директории (до точката на монтиране „%s“), не е хранилище на git.
    Git работи в рамките на една файлова система, защото променливата на средата „GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM“ не е зададена.

en: not a git repository, but the field '%.*s' requires access to object data
bg: не е хранилище на git, а полето „%.*s“ изисква достъп данни на обектни

en: not a git repository: %s
bg: не е хранилище на Git: %s

en: not a git repository: '%s'
bg: не е хранилище на git: „%s“

en: not a gitdir '%s'
bg: „%s“ не е директория „gitdir“

en: not a mark: %s
bg: не е маркер: „%s“

en: not a range
bg: не е диапазон

en: not a reflog: %s
bg: „%s“ не е журнал с подавания

en: not a rev '%s'
bg: „%s“ не е версия

en: not a revision: '%s'
bg: „%s“ не е версия

en: not a symmetric range: '%s'
bg: не е симетричен диапазон: „%s“

en: not a tree object: %s
bg: не е обект-дърво: %s

en: not a tree-ish: %s
bg: не е дърво: „%s“

en: not a tree: %s
bg: не е дърво: %s

en: not a valid branch point: '%s'
bg: неправилно място за начало на клон: „%s“

en: not a valid commit: %s
bg: не е подаване: „%s“

en: not a valid directory
bg: не е валидна директория

en: not a valid object name %s
bg: неправилно име на обект: „%s“

en: not a valid object name: %s
bg: неправилно име на обект: „%s“

en: not a valid object name: '%s'
bg: неправилно име на обект: „%s“

en: not a valid object: %s
bg: неправилен обект: „%s“

en: not a valid path
bg: неправилен път

en: not a valid revision: %s
bg: не е версия: %s

en: not copying templates from '%s': %s
bg: шаблоните няма да бъдат копирани от „%s“: „%s“

en: not deleting branch '%s' that is not yet merged to
             '%s', even though it is merged to HEAD
bg: отказване на изтриване на клона „%s“, който не е слят към
        „%s“, но е слят към върха „HEAD“

en: not handling anything other than two heads merge.
bg: поддържа се само сливане на точно две истории.

en: not in a commit: %s
bg: не е в подаване: „%s“

en: not in a git directory
bg: не е в директория под Git

en: not removing '%s' recursively without -r
bg: без използването на опцията „-r“ „%s“ няма да се изтрие рекурсивно

en: not run from a git repository - no hooks to show
bg: командата е стартирана извън хранилище на Git, затова няма куки

en: not sending a push certificate since the receiving end does not support --signed push
bg: отсрещната страна не поддържа изтласкване с опцията „--signed“, затова не се използва сертификат

en: not setting branch '%s' as its own upstream
bg: клонът „%s“ не може да служи като източник за собствената си синхронизация

en: not setting upstream for a remote remote-tracking branch
bg: не може да указвате клон за следене на отдалечен етикет

en: not setting upstream for a remote tag
bg: не може да указвате клон за следене на отдалечен етикет

en: not something we can merge
bg: не може да се слее

en: not something we can merge in %s: %s
bg: не може да се слее в „%s“: %s

en: not tracking: ambiguous information for ref '%s'
bg: не се следени: информацията за указателя „%s“ не е еднозначна

en: not under version control
bg: не е под контрола на Git

en: not updating %s (new tip %s does not contain %s)
bg: „%s“ не се обновява (новият връх „%s“ не съдържа „%s“)

en: note contents as a string
bg: низ, който е съдържанието на бележката

en: note contents in a file
bg: ФАЙЛ със съдържанието на бележката

en: note: %s is untracked now.
bg: БЕЛЕЖКА: „%s“ вече не се следи.

en: notes
bg: бележки

en: notes-ref
bg: УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА

en: nothing
bg: нищо

en: nothing added to commit but untracked files present
bg: към индекса за подаване не са добавени промѐни, но има нови файлове

en: nothing added to commit but untracked files present (use "git add" to track)
bg: към индекса за подаване не са добавени промѐни, но има нови файлове (използвайте „git add“, за да започне тяхното следене)

en: nothing to commit
bg: липсват каквито и да е промѐни

en: nothing to commit (create/copy files and use "git add" to track)
bg: липсват каквито и да е промѐни (създайте или копирайте файлове и използвайте „git add“, за да започне тяхното следене)

en: nothing to commit (use -u to show untracked files)
bg: липсват каквито и да е промѐни (използвайте опцията „-u“, за да се изведат и неследените файлове)

en: nothing to commit, working tree clean
bg: липсват каквито и да е промѐни, работното дърво е чисто

en: nothing to do
bg: няма какво да се прави

en: nothing to merge: '%.*s'
bg: няма нищо за сливане: „%.*s“

en: notice files missing from worktree
bg: предупреждаване при липсващи в работното дърво файлове

en: notice: No default references
bg: ВНИМАНИЕ: няма указатели по подразбиране

en: num
bg: БРОЙ

en: number of bytes
bg: брой байтове

en: number of entries in the cache tree to invalidate (default 0)
bg: какъв брой записи в кеша на обектите-дървета да се отбележат като невалидни (стандартно е 0)

en: number of requests per thread
bg: брой заявки на нишка

en: number of submodules cloned in parallel
bg: брой подмодули, клонирани паралелно

en: number of submodules fetched in parallel
bg: брой подмодули доставени паралелно

en: number of submodules pulled in parallel
bg: брой подмодули издърпани паралелно

en: number of threads in server thread pool
bg: брой нишки в запаса нишки

en: number too large to represent as curl_off_t on this platform: %llu
bg: числото е прекалено голямо, за да се представи като „curl_off_t“ на тази платформа: %llu

en: number too large to represent as curl_off_t on this platform: %lu
bg: числото е прекалено голямо, за да се представи като „curl_off_t“ на тази платформа: %lu

en: object
bg: ОБЕКТ

en: object %s already has a mark
bg: обектът „%s“ вече има маркер

en: object %s cannot be read
bg: обектът „%s“ не може да се прочете

en: object %s has unknown type id %d
bg: обектът „%s“ е непознат вид: %d

en: object %s inconsistent object length (%llu vs %llu)
bg: обектът „%s“ е с неправилна дължина (%llu, а не %llu)

en: object %s inconsistent object length (%lu vs %lu)
bg: обектът „%s“ е с неправилна дължина (%lu, а не %lu)

en: object %s is a %s but a blob was expected.
bg: обектът „%s“ е %s, а не BLOB, какъвто се очакваше.

en: object %s is a %s, not a %s
bg: обектът „%s“ е %s, а не %s

en: object %s not found
bg: обектът „%s“ липсва

en: object %s: expected type %s, found %s
bg: неправилен вид на обекта „%s“: очакваше се „%s“, а бе получен „%s“

en: object '%s' does not exist
bg: обектът „%s“ не съществува

en: object '%s' does not have a unique type
bg: обектът „%s“ няма уникален вид

en: object '%s' not found in type bitmaps
bg: обектът „%s“ липсва в битовата маска на видовете

en: object '%s' tagged as '%s', but is a '%s' type
bg: обектът „%s“ е с етикет за %s, но е %s

en: object '%s': real type '%s', expected: '%s'
bg: обект „%s“: истинският му вид е „%s“, а се очакваше „%s“

en: object already configured in another uploadpack.blobpackfileuri (got '%s')
bg: вече има настройка за обекта в друг ред „uploadpack.blobpackfileuri“ (получена е „%s“)

en: object count in base MIDX too high: %llu
bg: броят обекти в основния индекс за множество пакети е прекалено голям: %llu

en: object count in base MIDX too high: %lu
bg: броят обекти в основния индекс за множество пакети е прекалено голям: %lu

en: object directory %s does not exist; check .git/objects/info/alternates
bg: директорията за обекти „%s“ не съществува, проверете „.git/objects/info/alternates“

en: object directory containing set of packfile and pack-index pairs
bg: ДИРекторията_с_ОБЕКТи съдържа множество двойки пакетни файлове със съответния им индекс

en: object fails fsck: %s
bg: „fsck“ откри грешка в обект: „%s“

en: object file %s is empty
bg: файлът с обектите „%s“ е празен

en: object filtering
bg: филтриране по вид на обекта

en: object filtering requires --objects
bg: филтрирането на обекти изисква опцията „--objects“

en: object not found: %s
bg: обектът „%s“ липсва

en: object not in bitmap: '%s'
bg: обектът „%s“ липсва в индекса на база битови маски

en: object type
bg: ВИД на обекта

en: object type mismatch at %s
bg: неправилен вид на обекта „%s“

en: object-info: expected flush after arguments
bg: object-info: след аргументите се очаква изчистване на буферите

en: objects filter not supported: '%s'
bg: филтрирането на обекти не се поддържа: „%s“

en: objects filter only supported in batch mode
bg: филтрирането на обекти е възможно само в пакетен режим

en: octopus merge cannot be executed on top of a [new root]
bg: върху начално подаване не може да се извърши множествено сливане

en: offset before end of packfile (broken .idx?)
bg: отместване преди края на пакетния файл (възможно е индексът да е повреден)

en: offset before start of pack index for %s (corrupt index?)
bg: отместване преди началото на индекса на пакетния файл „%s“ (възможно е индексът да е повреден)

en: offset beyond end of pack index for %s (truncated index?)
bg: отместване преди края на индекса на пакетния файл „%s“ (възможно е индексът да е отрязан)

en: offset value overflow for delta base object
bg: стойността на отместването за обекта-разлика води до препълване

en: oid fanout out of order: fanout[%d] = %x > %x = fanout[%d]
bg: неправилна подредба на откъси (OID fanout): fanout[%d] = %x > %x = fanout[%d]

en: oid lookup out of order: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]
bg: неправилна подредба на откъси (OID lookup): oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]

en: oid mismatch in blob %s
bg: разлика в идентификатор в BLOB „%s“

en: ok to record a change with an empty message
bg: позволяване на подавания с празни съобщения

en: ok to record an empty change
bg: позволяване на празни подавания

en: old object '%s' does not exist
bg: старият обект „%s“ не съществува

en: omit the preimage for deletes
bg: без предварителен вариант при изтриване

en: omitting tag %s,
    since tags of trees (or tags of tags of trees, etc.) are not supported.
bg: пропускане на етикета „%s“,
    защото не се поддържат етикети на дървета (както и етикети на етикети на дървета и т.н.)

en: on-demand
bg: ПРИ_НУЖДА

en: only %d entry can be shown at one time. | only %d entries can be shown at one time.
bg[0]: само %d запис може да се покаже наведнъж.
bg[1]: само %d записа може да се покажат наведнъж.

en: only consider tags matching <pattern>
bg: да се търси само измежду етикетите напасващи този ШАБЛОН

en: only decorate refs that match <pattern>
bg: специален формат само на указателите напасващи на ШАБЛОНа

en: only download metadata for the branch that will be checked out
bg: да се свалят метаданните само за изтегляния клон

en: only emit output related to the first range
bg: извеждане само на информацията за първия диапазон

en: only emit output related to the second range
bg: извеждане само на информацията за втория диапазон

en: only empty the index
bg: само зануляване на индекса

en: only expire files older than a given date-time
bg: обявяване за остарели само на файловете по-стари от това ВРЕМЕ

en: only follow first parent
bg: проследяване само на първия родител

en: only found copies from modified paths due to too many files.
bg: установени са само точните копия на променените пътища поради многото файлове.

en: only one batch option may be specified
bg: може да укажете само една пакетна опция

en: only one config file at a time
bg: само по един конфигурационен файл

en: only one import-marks command allowed per stream
bg: след поток е позволена само една команда за внасяне на маркери (import-marks)

en: only one pattern can be given with -l
bg: опцията „-l“ приема точно един шаблон

en: only one reference expected
bg: очаква се само един указател

en: only one reference expected, %d given.
bg: очаква се един указател, а сте подали %d.

en: only one type at a time
bg: само по един вид

en: only output exact matches
bg: извеждане само на точните съвпадения

en: only remove from the index
bg: изтриване само от индекса

en: only show SHA1 hash using <n> digits
bg: извеждане само на този БРОЙ цифри от всяка сума по SHA1

en: only show branches (can be combined with --tags)
bg: извеждане на клоните (може да се комбинира с „--tags“ за етикети)

en: only show tags (can be combined with --branches)
bg: извеждане на етикетите (може да се комбинира с „--branches“ за клони)

en: only show trees
bg: извеждане само на дървета

en: only show untracked files in the stash
bg: извеждане само на неследените файлове в скатаното

en: only two arguments allowed in <type> <object> mode, not %d
bg: в режим с посочен ВИД ОБЕКТ се изискват точно два аргумента, а не %d

en: only update entries that differ from HEAD
bg: добавяне само на съдържанието, което се различава от това в „HEAD“

en: only use refs matching <pattern>
bg: използване само на указателите напасващи на ШАБЛОНа

en: only use tags to name the commits
bg: използване само на етикетите за именуване на подаванията

en: only useful for debugging
bg: само за изчистване на грешки

en: open an editor
bg: отваряне на редактор

en: opendir('%s') failed
bg: неуспешно изпълнение на opendir(„%s“)

en: opening %s
bg: отваряне на „%s“

en: operation not supported by protocol
bg: опцията не се поддържа от протокола

en: opposite of --no-%s
bg: обратното на „--no-%s“

en: option
bg: опция

en: option "%s" is ignored for %s
bg: опцията „%s“ се прескача при „%s“

en: option "%s" value "%s" is not valid for %s
bg: стойността „%2$s“ за опцията „%1$s“ не е съвместима с „%3$s“

en: option '%s' and commit-ish cannot be used together
bg: опциите „%s“ и указателите към подавания са несъвместими

en: option '%s' and commit-ishes cannot be used together
bg: опциите „%s“ и указателите към обекти са несъвместими

en: option '%s' can only be used along with '%s'
bg: опцията „%s“ изисква „%s“

en: option '%s' must come before non-option arguments
bg: опцията „%s“ трябва да е преди първия аргумент, който не е опция

en: option --onto or --advance is mandatory
bg: изисква се някоя от опциите „--onto“ или „--advance“

en: option `%s' expects "%s" or "%s"
bg: опцията „%s“ изисква някоя от стойностите: „%s“ или „%s“

en: option `%s' expects "always", "auto", or "never"
bg: опцията „%s“ изисква някоя от стойностите: „always“ (винаги), „auto“ (автоматично) или „never“ (никога)

en: option `%s' expects a number greater than zero
bg: опцията „%s“ очаква положително число за аргумент

en: option `%s' expects a numerical value
bg: опцията „%s“ очаква число за аргумент

en: option `%s' must point to a commit
bg: опцията „%s“ не сочи към подаване

en: option `%s' requires a value
bg: опцията „%s“ изисква стойност

en: option diff-algorithm accepts "myers", "minimal", "patience" and "histogram"
bg: опцията приема следните варианти за алгоритъм за разлики: „myers“ (по Майерс), „minimal“ (минимизиране на разликите), „patience“ (пасианс) и „histogram“ (хистограмен)

en: option for merge strategy
bg: опция за стратегията на сливане

en: option for selected merge strategy
bg: ОПЦИЯ за избраната стратегия за сливане

en: option to transmit
bg: опция за пренос

en: option=value
bg: ОПЦИЯ=СТОЙНОСТ

en: options '%s' and '%s' cannot be used together
bg: опциите „%s“ и „%s“ са несъвместими

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s'
bg: опциите „%s“ и „%s“ са несъвместими, използвайте „%s“ с „%s“

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s' and '%s'
bg: опциите „%s“ и „%s“ са несъвместими, използвайте „%s“ с „%s“ и „%s“

en: options '%s' and '%s:%s' cannot be used together
bg: опциите „--%s“ и „--%s:%s“ са несъвместими

en: options '%s', '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
bg: опциите „%s“, „%s“, „%s“ и „%s“ са несъвместими

en: options '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
bg: опциите „%s“, „%s“ и „%s“ са несъвместими

en: options '-%c', '-%c', and '%s' cannot be used together
bg: опциите „-%c“, „-%c“ и „%s“ са несъвместими

en: ordered %u objects, expected %u
bg: подредени бяха %u обекта, а се очакваха %u

en: original commit '%s' contains mergetag '%s' that is discarded; use --edit instead of --graft
bg: Първоначалното подаване „%s“ съдържа етикета при сливане „%s“, който е изхвърлен, затова използвайте опцията „--edit“, а не „--graft“.

en: out of range
bg: извън диапазона

en: out-of-bounds read: (%llu >= %llu)
bg: четене зад границите (%llu ≥ %llu)

en: out-of-bounds read: (%lu >= %lu)
bg: четене зад границите (%lu ≥ %lu)

en: output a binary diff that can be applied
bg: извеждане на двоична разлика във вид за прилагане

en: output all common ancestors
bg: извеждане на всички общи предшественици

en: output all-zero hash in From header
bg: в заглавната част „From:“ (от) контролната сума да е само от нули

en: output format
bg: изходен формат

en: output full tree for each commit
bg: извеждане на цялото дърво за всяко подаване

en: output in stuck long form
bg: изход в дългия формат

en: output only the last line of --stat
bg: извеждане само на последния ред на „--stat“

en: output only the trailers
bg: извеждане само на епилозите

en: output pack to stdout
bg: извеждане на пакета на стандартния изход

en: output the distribution of relative amount of changes for each sub-directory
bg: извеждане на разпределението на промѐните за всяка поддиректория

en: output to a specific file
bg: изход към указания ФАЙЛ

en: override author for commit
bg: задаване на АВТОР за подаването

en: override date for commit
bg: задаване на ДАТА за подаването

en: override error message when patch failure occurs
bg: избрано от вас съобщение за грешка при прилагане на кръпки

en: override the executable bit of the listed files
bg: изрично задаване на стойността на флага дали файлът е изпълним

en: override the name of the initial branch
bg: задаване на името на първоначалния клон

en: override the up-to-date check
bg: въпреки проверката за актуалността на съдържанието

en: overwriting '%s'
bg: презаписване на „%s“

en: pack %s too large to consider in geometric progression
bg: пакет „%s“ е твърде голям, за да е част от геометрична прогресия

en: pack %s too large to roll up
bg: пакет „%s“ е твърде голям за свиване

en: pack compression level
bg: ниво на компресиране при пакетиране

en: pack count in base MIDX too high: %llu
bg: броят подавания в основния индекс за множество пакети е прекалено голям: %llu

en: pack count in base MIDX too high: %lu
bg: броят подавания в основния индекс за множество пакети е прекалено голям: %lu

en: pack everything
bg: пакетиране на всичко

en: pack everything in a single pack
bg: пакетиране на всичко в пакет

en: pack exceeds maximum allowed size
bg: пакетният файл надвишава максималния възможен размер

en: pack exceeds maximum allowed size (%s)
bg: пакетният файл надвишава максималния възможен размер (%s)

en: pack for reuse when computing a multi-pack bitmap
bg: пакет, който да се преизползва при изчисляване на многопакетна битовата маска

en: pack has %d unresolved delta | pack has %d unresolved deltas
bg[0]: в пакета има %d ненапасваща разлика
bg[1]: в пакета има %d ненапасващи разлики

en: pack has bad object at offset %llu: %s
bg: повреден обект в пакетния файл при отместване %llu: %s

en: pack has bad object at offset %lu: %s
bg: повреден обект в пакетния файл при отместване %lu: %s

en: pack has junk at the end
bg: в края на пакетния файл има повредени данни

en: pack is corrupted (SHA1 mismatch)
bg: пакетният файл е повреден (нееднакви суми по SHA1)

en: pack loose unreachable objects
bg: пакетиране и на недостижимите обекти

en: pack prefix %s does not begin with objdir %s
bg: името на пакетния файл „%s“ не започва с директорията за обекти с „%s“

en: pack prefix to store a pack containing filtered out objects
bg: префикс на имената на пакетите за филтрирани обекти

en: pack prefix to store a pack containing pruned objects
bg: префикс на имената на пакетите за окастрени обекти

en: pack signature mismatch
bg: несъответствие в подписа към пакетния файл

en: pack too large for current definition of off_t
bg: пакетният файл е прекалено голям за текущата стойност на типа „off_t“

en: pack unreferenced objects separately
bg: пакетиране на обектите, към които нищо не сочи, отделно

en: pack version %u unsupported
bg: пакетирането на вeрсия „%u“ не се поддържа

en: pack-objects did not write a '%s' file for pack %s-%s
bg: Командата „git pack-objects“ не записа файл „%s“ за пакета „%s-%s“

en: pack-objects died
bg: Командата „git pack-objects“ не завърши успешно

en: pack.deltaCacheLimit is too high, forcing %d
bg: Стойността на настройката „pack.deltaCacheLimit“ е прекалено голяма.  Ще се ползва %d

en: packed object %s (stored in %s) is corrupt
bg: пакетираният обект „%s“ (в „%s“) е повреден

en: packet write failed - data exceeds max packet size
bg: неуспешен запис на пакетен файл — данните надвишават максималният размер на пакет

en: packet write failed: %s
bg: неуспешен запис на пакет: %s

en: packet write with format failed
bg: неуспешен запис на пакет с формат

en: packfile %s cannot be accessed
bg: пакетният файл „%s“ не може да се достъпи

en: packfile %s cannot be mapped%s
bg: не може да се изпълни „mmap“ върху пакетния файл „%s“%s

en: packfile %s is a promisor but --exclude-promisor-objects was given
bg: пакетът „%s“ е гарантиращ, но е зададена опцията „--exclude-promisor-objects“

en: packfile name '%s' does not end with '.%s'
bg: името на пакетния файл „%s“ не завършва с „%s“

en: padding space between columns
bg: поле в знаци между колоните

en: padding space on left border
bg: поле в знаци отляво

en: padding space on right border
bg: поле в знаци отдясно

en: pager
bg: програма за преглед по страници

en: parallel jobs
bg: брой паралелни процеси

en: parent
bg: родител

en: parent-number
bg: номер на родител

en: parse_object_buffer failed on %s for %s
bg: неуспешно анализиране чрез „parse_object_buffer“ на „%s“ за „%s“

en: parse_one_signature() returned unknown hash algo
bg: „parse_one_signature()“ върна непознат алгоритъм за контролна сума

en: partial clone failed; attempting full clone
bg: неуспешно създаване на непълно хранилище, ще се опита пълно хранилище

en: pass --delta-islands to git-pack-objects
bg: подаване на опцията „--delta-islands“ на командата „git-pack-objects“

en: pass --keep-cr flag to git-mailsplit for mbox format
bg: подаване на опцията „--keep-cr“ на командата „git-mailsplit“ за формат „mbox“

en: pass --local to git-pack-objects
bg: подаване на опцията „--local“ на командата „git-pack-objects“

en: pass --no-reuse-delta to git-pack-objects
bg: подаване на опцията „--no-reuse-delta“ на командата „git-pack-objects“

en: pass --no-reuse-object to git-pack-objects
bg: подаване на опцията „--no-reuse-object“ на командата „git-pack-objects“

en: pass --path-walk to git-pack-objects
bg: подаване на опцията „--path-walk“ на командата „git-pack-objects“

en: pass -b flag to git-mailinfo
bg: подаване на опцията „-b“ на командата „git-mailinfo“

en: pass -k flag to git-mailinfo
bg: подаване на опцията „-k“ на командата „git-mailinfo“

en: pass -m flag to git-mailinfo
bg: подаване на опцията „-m“ на командата „git-mailinfo“

en: pass a leading slash before paths such as '%s' if you want a single file (see NON-CONE PROBLEMS in the git-sparse-checkout manual).
bg: ако задавате единичен файл, добавете единичен, водещ знак „/“ преди път като „%s“ (за повече подробности вижте раздела „NON-CONE PROBLEMS“ в страницата в ръководството на командата „git-sparse-checkout“).

en: pass it through git-apply
bg: прекарване през „git-apply“

en: pass it through git-mailinfo
bg: прекарване през „git-mailinfo“

en: pass the argument through to the merge strategy
bg: аргументът да се подаде на стратегията за сливане

en: passed to 'git apply'
bg: подава се на командата „git apply“

en: passed to 'git log'
bg: подава се на командата „git log“

en: passed to `diff`
bg: подава се към „diff“

en: patch failed: %s:%ld
bg: неуспешно прилагане на кръпка: „%s:%ld“

en: patch fragment without header at line %d: %.*s
bg: част от кръпка без заглавна част на ред %d: %.*s

en: patch too large
bg: твърде голяма кръпка

en: patch with only garbage at line %d
bg: кръпката е с изцяло повредени данни на ред %d

en: path
bg: път

en: path %s has been renamed/deleted
bg: обектът с път „%s“ е преименуван или изтрит

en: path %s not in branch
bg: пътят „%s“ не е в клон

en: path '%s' does not exist
bg: пътят „%s“ не съществува.

en: path '%s' does not exist (neither on disk nor in the index)
bg: пътят „%s“ не съществува нито на диска, нито в индекса

en: path '%s' does not exist in '%.*s'
bg: пътят „%s“ не съществува в „%.*s“

en: path '%s' does not have all necessary versions
bg: някоя от необходимите версии липсва в пътя „%s“

en: path '%s' does not have necessary versions
bg: някоя от необходимите версии липсва в пътя „%s“

en: path '%s' does not have our version
bg: вашата версия липсва в пътя „%s“

en: path '%s' does not have their version
bg: чуждата версия липсва в пътя „%s“

en: path '%s' exists on disk, but not in '%.*s'
bg: пътят „%s“ съществува на диска, но не и в „%.*s“

en: path '%s' exists on disk, but not in the index
bg: пътят „%s“ съществува на диска, но не е в индекса

en: path '%s' exists, but not '%s'
    hint: Did you mean '%.*s:%s' aka '%.*s:./%s'?
bg: пътят „%s“ съществува на диска, но не е в „%s“
    Пробвайте с „%.*s:%s“, което е същото като „%.*s:./%s“.

en: path '%s' is in the index, but not '%s'
    hint: Did you mean ':%d:%s' aka ':%d:./%s'?
bg: пътят „%s“ е в индекса, но не в „%s“
    Пробвайте с „%d:%s“, което е същото като „%d:./%s“.

en: path '%s' is in the index, but not at stage %d
    hint: Did you mean ':%d:%s'?
bg: пътят „%s“ е в индекса, но не версия %d
    Пробвайте с „%d:%s“.

en: path '%s' is unmerged
bg: пътят „%s“ не е слят

en: path '%s': cannot merge
bg: пътят „%s“ не може да се слее

en: path is not valid UTF-8: %s
bg: пътят не е правилно кодиран в UTF-8: %s

en: path name too long for external filter
bg: пътят е прекалено дълъг за външен филтър

en: path of git-upload-pack on the remote host
bg: път към командата „git-upload-pack“ на отдалечената машина

en: path to git-upload-pack on the remote
bg: път към командата „git-upload-pack“ на отдалеченото хранилище

en: path to the remote git-upload-archive command
bg: път към отдалечената команда „git-upload-archive“

en: path to upload pack on remote end
bg: отдалечен ПЪТ, където да се качи пакетът

en: path too long (%d chars, SHA1: %s): %s
bg: твърде дълъг път (%d знака, SHA1: %s): %s

en: path:content
bg: път:съдържание

en: paths '%s ...' with -a does not make sense
bg: опцията „-a“ е несъвместима със задаването на пътища: „%s…“

en: paths are separated with NUL character
bg: разделяне на пътищата с нулевия знак „NUL“

en: paths cannot be used with switching branches
bg: задаването на път е несъвместимо с преминаването от един клон към друг

en: pathspec
bg: ШАБЛОН_ЗА_ПЪТИЩА

en: pathspec '%s' did not match any file(s) known to git
bg: шаблонът за пътища „%s“ не съвпада с никой файл в git

en: pathspec '%s' did not match any files
bg: шаблонът за пътища „%s“ не съвпада с никой файл

en: pathspec '%s' is beyond a symbolic link
bg: шаблонът за пътища „%s“ е след символна връзка

en: pathspec '%s' matches files outside the current directory
bg: шаблонът за пътища „%s“ съвпада с файлове извън текущата директория

en: pathspec arguments not supported
bg: аргументи с шаблони за пътища не се поддържат

en: pathspec magic not supported by --follow: %s
bg: магическите пътища не се поддържат от „--follow“: %s

en: path|tree-ish
bg: ПЪТ|ДЪРВО

en: pattern
bg: ШАБЛОН

en: pattern '%s' has no '*'
bg: шаблонът „%s“ не съдържа „*“

en: percentage by which creation is weighted
bg: процент за претегляне при оценка на създаването

en: perform a 3-way merge with the new branch
bg: извършване на тройно сливане с новия клон

en: perform a commit if the merge succeeds (default)
bg: извършване на подаване при успешно сливане (стандартно действие)

en: perform a full-directory diff
bg: разлика по директории

en: perform a merge in addition to a read
bg: да се извърши и сливане след освен изчитането

en: perform a non-destructive dry-run
bg: пробно изпълнение — без промяна на данни

en: perform garbage collection in the background
bg: събиране на боклука във фонов режим

en: perform maintenance in the background
bg: извършване на дейностите по поддръжка на заден фон

en: perform multiple merges, one per line of input
bg: извършване на множество сливания, по едно на ред

en: permissions
bg: права̀

en: pick hunks and update selectively
bg: интерактивни избор и промяна на парчета код

en: placement
bg: местоположение

en: please fix this using 'git rebase --edit-todo'.
bg: коригирайте това чрез „git rebase --edit-todo“.

en: please make sure that the .gitmodules file is in the working tree
bg: файлът „.gitmodules“ трябва да е в работното дърво

en: please run from the toplevel directory in non-cone mode
bg: изпълнете от най-горната директория в непътеводен режим

en: please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
bg: за да продължите, или вкарайте промѐните по файла „.gitmodules“ в индекса,
    или ги скатайте

en: please supply the note contents using either -m or -F option
bg: задайте съдържанието на бележката с някоя от опциите „-m“ или „-F“

en: please use two different terms
bg: използвайте две различни управляващи думи

en: populate log with at most <n> entries from shortlog
bg: вмъкване на журнал състоящ се от не повече от БРОЙ записа от съкратения журнал

en: populate the new working tree
bg: подготвяне на новото работно дърво

en: positive value expected %s=%s
bg: очаква се положителна стойност за „%s=%s“

en: positive value expected '%s' in %%(%s)
bg: очаква се положителна стойност за „%s“ в %%(%s)

en: positive value expected contents:lines=%s
bg: очаква се положителна стойност за „contents:lines=%s“

en: positive width expected with the %%(align) atom
bg: очаква се положителна широчина с лексемата „%%(align)“

en: preferred pack '%s' is expired
bg: предпочитаният пакет „%s“ е остарял

en: preferred-pack
bg: предпочитан_пакет

en: prefix
bg: ПРЕФИКС

en: prefixed path to initial superproject
bg: път с префикс към първоначалния свръхпроект

en: premature end of input
bg: неочакван край на входа

en: premature end of pack file, %llu byte missing | premature end of pack file, %<PRIuMAX> bytes missing
bg[0]: неочакван край на файл, липсва %llu байт
bg[1]: неочакван край на файл, липсват %llu байта

en: premature end of pack file, %lu byte missing | premature end of pack file, %<PRIuMAX> bytes missing
bg[0]: неочакван край на файл, липсва %lu байт
bg[1]: неочакван край на файл, липсват %lu байта

en: prepend <root> to all filenames
bg: добавяне на тази НАЧАЛНА_ДИРЕКТОРИЯ към имената на всички файлове

en: prepend an additional prefix to every line of output
bg: добавяне на допълнителен префикс за всеки ред на изхода

en: prepend comment character and space to each line
bg: добавяне на „# “ в началото на всеки ред

en: prepend prefix to each pathname in the archive
bg: добавяне на този ПРЕФИКС към всеки път в архива

en: prepend this to submodule path output
bg: добавяне на това пред пътя на подмодула

en: preserve initially empty commits
bg: запазване на първоначално празните подавания

en: pretend that paths removed since <tree-ish> are still present
bg: считане, че пътищата изтрити след УКАЗАТЕЛя_КЪМ_ДЪРВО все още съществуват

en: pretty-print <object> content
bg: форматирано извеждане на съдържанието на ОБЕКТа

en: prevent rename/copy detection if the number of rename/copy targets exceeds given limit
bg: без засичане на преименувания/копирания, ако броят им надвишава тази стойност

en: previous rebase directory %s still exists but mbox given.
bg: предишната директория за пребазиране „%s“ все още съществува, а е зададен файл „mbox“.

en: print <n> lines of each tag message
bg: извеждане на този БРОЙ редове от всяко съобщение за етикет

en: print NUL after filenames
bg: извеждане на нулевия знак „NUL“ след всяко име на файл

en: print a list of diff tools that may be used with `--tool`
bg: извеждане на списък с всички ПРОГРАМи, които може да се ползват с опцията „--tool“

en: print all available commands
bg: показване на всички налични команди

en: print all configuration variable names
bg: показване на имената на всички конфигуриращи променливи

en: print all keys/values
bg: извеждане на всички ключове/стойности

en: print command description
bg: показване на описанието на команда

en: print commit contents
bg: извеждане на съдържанието на подаването

en: print debugging messages to stderr
bg: извеждане на съобщенията за трасиране на стандартната грешка

en: print empty line between matches from different files
bg: извеждане на празен ред между напасванията от различни файлове

en: print extra information on screen
bg: извеждане на допълнителна информация на екрана

en: print list of file formats, protocols and other developer interfaces
bg: показване на списък с файлови формати, протоколи и др. за програмисти

en: print list of useful guides
bg: показване на списък с въведения

en: print list of user-facing repository, command and file interfaces
bg: показване на списък с командите за файлове и хранилища за потребители

en: print only branches of the object
bg: извеждане само на клоните на ОБЕКТА

en: print only branches that are merged
bg: извеждане само на слетите клони

en: print only branches that are not merged
bg: извеждане само на неслетите клони

en: print only branches that contain the commit
bg: извеждане само на клоните, които съдържат това ПОДАВАНЕ

en: print only branches that don't contain the commit
bg: извеждане само на клоните, които не съдържат това ПОДАВАНЕ

en: print only error messages
bg: извеждане само на съобщенията за грешка

en: print only ref-based names (no object names)
bg: извеждане само на имена на базата на указатели (а не имена на обекти)

en: print only refs that are merged
bg: извеждане само на слетите указатели

en: print only refs that are not merged
bg: извеждане само на неслетите указатели

en: print only refs which contain the commit
bg: извеждане само на указателите, които съдържат това ПОДАВАНЕ

en: print only refs which don't contain the commit
bg: извеждане само на указателите, които не съдържат това ПОДАВАНЕ

en: print only refs which points at the given object
bg: извеждане само на указателите, сочещи към ОБЕКТА

en: print only tags of the object
bg: извеждане само на етикетите на ОБЕКТА

en: print only tags that are merged
bg: извеждане само на слетите етикети

en: print only tags that are not merged
bg: извеждане само на неслетите етикети

en: print only tags that contain the commit
bg: извеждане само на етикетите, които съдържат подаването

en: print only tags that don't contain the commit
bg: извеждане само на етикетите, които не съдържат подаването

en: print patches to standard out
bg: извеждане на кръпките на стандартния изход

en: print raw gpg status output
bg: извеждане на необработения изход от състоянието на „gpg“

en: print sizes in human readable format
bg: извеждане на размерите на обектите във формат четим от хора

en: print status from remote helper
bg: извеждане на състоянието от отдалечената помощна функция

en: print tag contents
bg: извеждане на съдържанието на ЕТИКЕТи

en: print the object ID instead of writing it to a ref
bg: извеждане на идентификатор на обект вместо запазването му в указател

en: problem loading sparse-checkout
bg: проблем при зареждане на частично хранилище

en: problem with core.sharedRepository filemode value (0%.3o).
    The owner of files must always have read and write permissions.
bg: зададеният в „core.sharedRepository“ режим за достъп до файлове е неправилен (0%.3o).
    Собственикът на файла трябва да има права̀ за писане и четене.

en: process binary files as text
bg: обработване на двоичните файлове като текстови

en: process binary files with textconv filters
bg: обработване на двоичните файлове чрез филтри за преобразуване към текст

en: process file as it were from this path
bg: обработване на ФАЙЛа все едно е с този път

en: process for submodule '%s' failed
bg: процесът за подмодула „%s“ завърши неуспешно

en: process only line range <start>,<end> or function :<funcname>
bg: информация само за редовете в диапазона НАЧАЛО,КРАЙ или само на :ФУНКЦИЯта

en: process the reflogs of all references
bg: обработка на всички указатели в журнала с тях

en: produce the smallest possible diff
bg: търсене на възможно най-малка разлика

en: promisor remote name cannot begin with '/': %s
bg: името отдалеченото хранилище-гарант не може за започва със знака „/“: %s

en: promisor-remote: could not close stdin to fetch subprocess
bg: хранилище-гарант: стандартният вход на процеса за доставяне не може да се затвори

en: promisor-remote: could not write to fetch subprocess
bg: хранилище-гарант: не може да се пише към процеса за доставяне

en: promisor-remote: unable to fork off fetch subprocess
bg: хранилище-гарант: неуспешно създаване на процес за доставяне

en: protocol
bg: протокол

en: protocol '%s' is not supported
bg: протокол „%s“ не се поддържа

en: protocol does not support --negotiate-only, exiting
bg: протоколът не поддържа опцията „--negotiate-only“, изход от програмата

en: protocol error: bad line length %d
bg: ПРОТОКОЛНА ГРЕШКА: неправилна дължина на ред: %d

en: protocol error: bad line length character: %.4s
bg: ПРОТОКОЛНА ГРЕШКА: неправилeн знак за дължина на ред: %.4s

en: protocol error: bad pack header
bg: протоколна грешка: неправилна заглавна част на пакет

en: protocol error: expected '<url> <path>', missing space
bg: ПРОТОКОЛНА ГРЕШКА: очаква се „АДРЕС ПЪТ“, липсва интервал

en: protocol error: expected sha/ref, got '%s'
bg: ПРОТОКОЛНА ГРЕШКА: очаква се SHA1 или указател, а бе получено: „%s“

en: protocol error: expected shallow sha-1, got '%s'
bg: протоколна грешка: очаква се SHA1 на плитък обект, а бе получено: „%s“

en: protocol error: impossibly long line
bg: ПРОТОКОЛНА ГРЕШКА: прекалено дълъг ред

en: protocol error: unexpected '%s'
bg: протоколна грешка: неочаквано „%s“

en: protocol error: unexpected capabilities^{}
bg: протоколна грешка: неочаквани възможности^{}

en: prune any reflog entries that point to broken commits
bg: окастряне на записите в журнала с указатели, които сочат към повредени подавания

en: prune entries older than <time> that are not reachable from the current tip of the branch
bg: окастряне на всички записи по-стари от това ВРЕМЕ, които не са достижими от текущия връх на клона

en: prune entries older than the specified time
bg: окастряне на записите по-стари от указаното време

en: prune local tags no longer on remote and clobber changed tags
bg: окастряне на локалните етикети, които вече не съществуват в отдалеченото хранилище и презаписване на променените

en: prune locally removed refs
bg: окастряне на указателите, които са премахнати от локалното хранилище

en: prune loose refs (default)
bg: окастряне на недостижимите указатели (стандартно)

en: prune remote-tracking branches no longer on remote
bg: окастряне на клоните следящи вече несъществуващи отдалечени клони

en: prune remotes after fetching
bg: окастряне на огледалата на отдалечените хранилища след доставяне

en: prune unreferenced objects
bg: окастряне на обектите, към които нищо не сочи

en: pseudo-merge group '%s' has unstable threshold before stable one
bg: в групата за псевдо сливания „%s“ има нестабилен праг пред стабилния

en: pseudo-merge group '%s' missing required pattern
bg: в групата за псевдо сливания „%s“ липсва задължителен шаблон

en: pseudo-merge index out of range (%u >= %llu)
bg: индексът за псевдо сливане е извън диапазона (%u ≥ %llu)

en: pseudo-merge index out of range (%u >= %lu)
bg: индексът за псевдо сливане е извън диапазона (%u ≥ %lu)

en: pseudo-merge regex from config has too many capture groups (max=%llu)
bg: регулярният израз за псевдо сливания в конфигурационния файл съдържа повече от максимално поддържаните прихващащи групи (max=%llu)

en: pseudo-merge regex from config has too many capture groups (max=%lu)
bg: регулярният израз за псевдо сливания в конфигурационния файл съдържа повече от максимално поддържаните прихващащи групи (max=%lu)

en: pull with rebase
bg: издърпване с пребазиране

en: push all branches
bg: изтласкване на всички клони

en: push all refs
bg: изтласкване на всички указатели

en: push destination '%s' on remote '%s' has no local tracking branch
bg: липсва локален следящ клон за местоположението за изтласкване „%s“ в хранилището „%s“

en: push has no destination (push.default is 'nothing')
bg: указателят за изтласкване не включва цел („push.default“ е „nothing“)

en: push missing but relevant tags
bg: изтласкване на липсващите в отдалеченото хранилище, но свързани с текущото изтласкване, етикети

en: push negotiation failed; proceeding anyway with push
bg: неуспешно договаряне на изтласкване, но се продължава с изтласкването

en: push options must not have new line characters
bg: опциите за изтласкване не трябва да съдържат знак за нов ред

en: push refspecs for '%s' do not include '%s'
bg: указателят за изтласкване на „%s“ не включва „%s“

en: push tags (can't be used with --all or --branches or --mirror)
bg: изтласкване на етикетите (несъвместимо с опциите „--all“, „--branches“ и „--mirror“)

en: query push URLs rather than fetch URLs
bg: запитване към адресите за изтласкване, а не за доставяне

en: queueing remote ref renames failed: %s
bg: неуспешно добавяне на имената на отдалечените указатели: %s

en: quiet
bg: без извеждане на информация

en: quiet mode
bg: без извеждане на информация

en: quit after a single request/response exchange
bg: изход след първоначалната размяна на заявка и отговор

en: quote placeholders suitably for Tcl
bg: цитиране подходящо за tcl

en: quote placeholders suitably for perl
bg: цитиране подходящо за perl

en: quote placeholders suitably for python
bg: цитиране подходящо за python

en: quote placeholders suitably for shells
bg: цитиране подходящо за командни интерпретатори на обвивката

en: quoted CRLF detected
bg: цитирани знаци CRLF

en: range
bg: диапазон

en: range-diff: unable to compute the range-diff, since it exceeds the maximum memory for the cost matrix: %s (%llu bytes) needed, limited to %s (%llu bytes)
bg: range-diff: диапазонната разлика не може да се изчисли, защото превишава максималната памет за матрицата с цените: необходими са %s (%llu байта), а ограничението е %s (%llu байта)

en: range-diff: unable to compute the range-diff, since it exceeds the maximum memory for the cost matrix: %s (%lu bytes) needed, limited to %s (%lu bytes)
bg: range-diff: диапазонната разлика не може да се изчисли, защото превишава максималната памет за матрицата с цените: необходими са %s (%lu байта), а ограничението е %s (%lu байта)

en: re-code metadata to i18n.commitEncoding
bg: прекодиране на метаданните към зададеното в „i18n.commitEncoding“ кодиране

en: re-code metadata to this encoding
bg: прекодиране на метаданните към това кодиране

en: re-fetch without negotiating common commits
bg: повторно доставяне без договаряне на общите подавания

en: re-init: ignored --initial-branch=%s
bg: re-init: „--initial-branch=%s“ се пропуска

en: read .gitattributes in working directory
bg: изчитане на „.gitattributes“ в работната директория

en: read a pattern list over stdin
bg: изчитане на списък с шаблони от стандартния вход

en: read additional mailmap entries from blob
bg: изчитане на допълнителните съответствия на имена и адреси на е-поща от обект-BLOB

en: read additional mailmap entries from file
bg: изчитане на допълнителните съответствия на имена и адреси на е-поща от ФАЙЛ

en: read additional per-directory exclude patterns in <file>
bg: изчитане на допълнителните шаблони за игнориране по директория от този ФАЙЛ

en: read commands from stdin
bg: изчитане на командите от стандартния вход

en: read commit log message from file
bg: изчитане на съобщението за подаване от ФАЙЛ

en: read config from given blob object
bg: изчитане на конфигурацията от BLOB с този ИДЕНТИФИКАТОР на съдържанието

en: read error
bg: грешка при четене

en: read error on input
bg: грешка при четене на входните данни

en: read error while indexing %s
bg: грешка при четене по време на индексиране на „%s“

en: read exclude patterns from <file>
bg: изчитане на шаблоните за игнориране от ФАЙЛ

en: read file names from stdin
bg: изчитане на имената на файловете от стандартния вход

en: read from external filter '%s' failed
bg: неуспешно четене от външния филтър „%s“

en: read list of paths from the standard input
bg: изчитане на пътищата от стандартния вход

en: read list of paths to be updated from standard input
bg: изчитане на списъка с пътища за обновяване от стандартния вход

en: read message from file
bg: взимане на съобщението от ФАЙЛ

en: read object names from the standard input
bg: изчитане на имената на обектите от стандартния вход

en: read objects from stdin
bg: изчитане на обектите от стандартния вход

en: read packs from stdin
bg: изчитане на пакетите от стандартния вход

en: read pathspec from file
bg: изчитане на шаблоните за пътища от ФАЙЛ

en: read patterns from file
bg: изчитане на шаблоните от ФАЙЛ

en: read patterns from standard in
bg: изчитане на шаблоните от стандартния вход

en: read reference patterns from stdin
bg: изчитане на шаблоните за указатели от стандартния вход

en: read refs from stdin
bg: четене на указателите от стандартния вход

en: read revision arguments from standard input
bg: изчитане на версиите от стандартния вход

en: read the object from stdin
bg: изчитане на обекта от стандартния вход

en: read the tree into the index under <subdirectory>/
bg: изчитане на дървото към индекса като да е в тази ПОДДИРЕКТОРИЯ/

en: read updates from stdin
bg: изчитане на указателите от стандартния вход

en: read(%s) failed
bg: неуспешно четене на „%s“

en: read-tree failed
bg: неуспешно прочитане на обект-дърво

en: reading bisect refs failed
bg: неуспешно прочитане на указателите за двоично търсене

en: reading from '%s' beyond a symbolic link
bg: изчитане на „%s“ след проследяване на символна връзка

en: reading patches from stdin/tty...
bg: изчитане на кръпките от стандартния вход/терминал…

en: reading remote from "%s/%s", which is nominated for removal.
    
    If you still use the "remotes/" directory it is recommended to
    migrate to config-based remotes:
    
    	git remote rename %s %s
    
    If you cannot, please let us know why you still need to use it by
    sending an e-mail to <git@vger.kernel.org>.
bg: изчитане на отдалеченото хранилище от „%s/%s“, което е набелязано за изтриване.
    
    Ако все още ползвате директорията „remotes/“, препоръчваме да я мигрирате
    към следящи директории на база настройки чрез командата:
    
        git remote rename %s %s
    
    Ако не може поради някаква причина, молим да ни известите за нея с
    е-писмо до пощенския списък: <git@vger.kernel.org>.

en: reason
bg: причина

en: reason for locking
bg: причина за заключване

en: reason of the update
bg: причина за обновяването

en: rebase
bg: пребазиране

en: rebase all reachable commits up to the root(s)
bg: пребазиране на всички достижими подавания до началното им подаване

en: rebase in progress; onto
bg: извършвате пребазиране върху

en: rebase onto given branch instead of upstream
bg: пребазиране върху зададения, а не следения клон

en: rebases interactively (with merges) onto remote %s
bg: интерактивно пребазиране (със сливания) върху отдалечения клон „%s“

en: rebases interactively onto remote %s
bg: интерактивно пребазиране върху отдалечения клон „%s“

en: rebases onto remote %s
bg: пребазиране върху отдалечения клон „%s“

en: receive pack program
bg: програма за получаването на пакети

en: recode into utf8 (default)
bg: прекодиране в UTF-8 (стандартно)

en: reconfigure all registered enlistments
bg: пренастройване на всички зачислени директории

en: record only the fact that removed paths will be added later
bg: отбелязване само на факта, че изтритите пътища ще бъдат добавени по-късно

en: record only the fact that the path will be added later
bg: отбелязване само на факта, че пътят ще се добави по-късно

en: record the empty patch as an empty commit
bg: прилагане на празна кръпка като празно подаване

en: recount: unexpected line: %.*s
bg: при повторното преброяване бе получен неочакван ред: „%.*s“

en: recurse into nested submodules
bg: рекурсивно обхождане на подмодулите

en: recurse into subtrees
bg: рекурсивно обхождане поддърветата

en: recurse through submodules
bg: рекурсивно обхождане подмодулите

en: recursing into submodule with push.recurseSubmodules=only; using on-demand instead
bg: рекурсивно обхождане на подмодулите чрез „push.recurseSubmodules=only“.  Вместо това се ползва ПРИ_НУЖДА

en: recursive alias: %s
bg: зациклен псевдоним: „%s“

en: recursive delta detected for object %s
bg: рекурсивна разлика за обект „%s“

en: recursively dereference (default)
bg: рекурсивно извеждане на идентификатори (стандартно)

en: recursively search in each submodule
bg: рекурсивно търсене във всички подмодули

en: redirecting to %s
bg: пренасочване към „%s“

en: ref
bg: УКАЗ

en: ref '%s' is excluded by the rev-list options
bg: указателят „%s“ не е бил включен поради опциите зададени на „git rev-list“

en: ref updates aborted by hook
bg: обновяванията на указатели са преустановени от кука

en: ref updates forbidden inside quarantine environment
bg: обновяванията на указатели са забранени в среди под карантина

en: reference '%s' does not point to a blob
bg: указателят „%s“ не сочи към обект-BLOB

en: reference does not exist
bg: указателят не съществува

en: reference is not a tree: %s
bg: указателят не сочи към обект-дърво: %s

en: reference parents which are not in fast-export stream by object id
bg: указване на родителите, които не са в потока на бързо изнасяне, с идентификатор на обект

en: reference repository
bg: еталонно хранилище

en: reference repository '%s' as a linked checkout is not supported yet.
bg: все още не се поддържа еталонно хранилище „%s“ като свързано.

en: reference repository '%s' is grafted
bg: еталонното хранилище „%s“ е с присаждане

en: reference repository '%s' is not a local repository.
bg: еталонното хранилище „%s“ не е локално

en: reference repository '%s' is shallow
bg: еталонното хранилище „%s“ е плитко

en: references specified along with --all
bg: указателите се задават с опцията „--all“

en: references to exclude
bg: кои указатели да се прескочат

en: references to include
bg: кои указатели да се включат

en: reflog could not be found: '%s'
bg: журналът с указатели липсва: „%s“

en: refmap
bg: КАРТА_С_УКАЗАТЕЛИ

en: refname %s is a symbolic ref, copying it is not supported
bg: името на указател „%s“ е символен указател, не може да се копира

en: refname %s not found
bg: името на указателя „%s“ не може да се открие

en: refname is dangerous: %s
bg: опасно име на указател: %s

en: reformat multiline trailer values as single-line values
bg: форматиране на епилози, които заемат повече от един ред, в стойности на един ред

en: refresh even if index contains unmerged entries
bg: обновяване дори и индексът да съдържа неслети обекти

en: refresh stat information
bg: обновяване на информацията от функцията „stat“

en: refresh: ignore submodules
bg: подмодулите да се игнорират при обновяването

en: refs snapshot for selecting bitmap commits
bg: снимка на указателите за избор на подавания по битова маска

en: refspec
bg: УКАЗАТЕЛ_НА_ВЕРСИЯ

en: reftable stack for worktree '%s' is broken
bg: таблицата с указатели за работното дърво в „%s“ е повредена

en: reftable: transaction failure: %s
bg: таблица с указатели: неуспешна транзакция: %s

en: reftable: transaction prepare: %s
bg: таблица с указатели: подготовка на транзакция: %s

en: refusing to %s notes in %s (outside of refs/notes/)
bg: няма да се извърши „%s“ върху бележките в „%s“, защото са извън „refs/notes/“.

en: refusing to create malformed object
bg: не може да се създаде сгрешен обект

en: refusing to create/use '%s' in another submodule's git dir
bg: „%s“ не може нито да се създаде, нито да се ползва в директорията на git на друг подмодул

en: refusing to delete current working directory
bg: текущата работна директория няма да се изтрие

en: refusing to fetch into branch '%s' checked out at '%s'
bg: не може да доставите в клона „%s“, който е изтеглен в пътя „%s“

en: refusing to force and skip creation of reflog
bg: принудителна операция без създаване на журнал на указателите няма да се приеме

en: refusing to merge unrelated histories
bg: независими истории не може да се слеят

en: refusing to move '%s' into an existing git dir
bg: „%s“ не може да се премести в съществуваща директория на git

en: refusing to read cookies from http.cookiefile '-'
bg: отказ от прочитане на бисквитките от „http.cookiefile“: „-“

en: refusing to run without --i-still-use-this
bg: трябва да добавите и опцията „--i-still-use-this“

en: refusing to update pseudoref '%s'
bg: псевдо указателят „%s“ няма да се обнови

en: refusing to update ref with bad name '%s'
bg: указател не може да се обнови с грешно име „%s“

en: refusing to update reflog for pseudoref '%s'
bg: журналът на указателите няма да се обнови с псевдо указателя „%s“

en: refusing to update reflog with bad name '%s'
bg: журналът на указателите няма да се обнови с грешно име „%s“

en: refusing to work with credential missing host field
bg: адресът трябва задължително да съдържа хост

en: refusing to work with credential missing protocol field
bg: адресът трябва задължително да съдържа протокол

en: refusing to work with overly long line in '%s' on line %llu
bg: ред %2$llu в „%1$s“ е прекалено дълъг

en: refusing to work with overly long line in '%s' on line %lu
bg: ред %2$lu в „%1$s“ е прекалено дълъг

en: refusing to write multi-pack .bitmap without any objects
bg: многопакетната битова маска без никакви обекти не може да се запази

en: regexec returned %d for input: %s
bg: Регулярният израз върна %d при подадена последователност „%s“ на входа

en: register clean resolutions in index
bg: регистриране на чисти корекции на конфликти в индекса

en: rejected %s because shallow roots are not allowed to be updated
bg: отхвърляне на „%s“, защото плитките върхове не може да бъдат обновявани

en: relative config include conditionals must come from files
bg: относителните условни изрази за вмъкване трябва да идват от файлове

en: relative config includes must come from files
bg: относителните вмъквания на конфигурации трябва да идват от файлове

en: relative path syntax can't be used outside working tree
bg: относителен път не може да се ползва извън работното дърво

en: relocate_gitdir for submodule '%s' with more than one worktree not supported
bg: не се поддържа „relocate_gitdir“ за подмодула „%s“, който има повече от едно работно дърво

en: remote %s already exists.
bg: вече съществува отдалечено хранилище с име „%s“.

en: remote HEAD is not a branch: '%.*s'
bg: отдалеченият указател „HEAD“ не сочи към клон: „%.*s“

en: remote HEAD refers to nonexistent ref, unable to checkout
bg: указателят „HEAD“ от отдалеченото хранилище сочи към нещо, което не съществува.  Изтегляне не може да се извърши

en: remote URLs cannot be configured in file directly or indirectly included by includeIf.hasconfig:remote.*.url
bg: отдалечени адреси не може да се настроят във файл, който директно или не е включен в някоя настройка „includeIf.hasconfig:remote.*.url“

en: remote did not send all necessary objects
bg: отдалеченото хранилище не изпрати всички необходими обекти.

en: remote error: %s
bg: ОТДАЛЕЧЕНА ГРЕШКА: %s

en: remote name
bg: име на отдалечено хранилище

en: remote name '%s' is a subset of existing remote '%s'
bg: името на отдалеченото хранилище „%s“ се съдържа в името на съществуващо отдалечено хранилище „%s“ като подниз

en: remote name '%s' is a superset of existing remote '%s'
bg: името на отдалеченото хранилище „%s“ съдържа в името си съществуващо отдалечено хранилище „%s“ като подниз

en: remote repository '%s' is incompatible with fsmonitor
bg: отдалеченото хранилище „%s“ е съвместимо с fsmonitor

en: remote server sent unexpected response end packet
bg: отдалеченият сървър прати неочакван пакет за край на отговор

en: remote transport reported error
bg: отдалеченият транспорт върна грешка

en: remote unpack failed: %s
bg: неуспешно отдалечено разпакетиране: %s

en: remote-curl: bad line length character: %.4s
bg: remote-curl: неправилeн знак за дължина на ред: %.4s

en: remote-curl: error reading command stream from git
bg: remote-curl: грешка при изчитането на потока команди от git

en: remote-curl: fetch attempted without a local repo
bg: remote-curl: опит за доставяне без локално хранилище

en: remote-curl: unexpected response end packet
bg: remote-curl: неочакван пакет за край на отговор

en: remote-curl: unknown command '%s' from git
bg: remote-curl: непозната команда „%s“ от git

en: remote-curl: usage: git remote-curl <remote> [<url>]
bg: remote-curl: употреба: git remote-curl ХРАНИЛИЩЕ [АДРЕС]

en: remote-helper doesn't support push; refspec needed
bg: насрещната помощна програма не поддържа изтласкване.  Необходимо е изброяване на указателите

en: remote-tracking branch '%s' not found
bg: следящият клон „%s“ липсва

en: removal patch leaves file contents
bg: изтриващата кръпка оставя файла непразен

en: remove '%s'
bg: изтриване на „%s“

en: remove <num> leading slashes from traditional diff paths
bg: премахване на този БРОЙ водещи елементи от пътищата в разликата

en: remove a section: name
bg: изтриване на раздел: ИМЕ

en: remove a variable: name [<value-pattern>]
bg: изтриване на променлива: ИМЕ [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: remove all matches: name [<value-pattern>]
bg: изтриване на всички съвпадащи: ИМЕ [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: remove ignored files, too
bg: изтриване и на игнорираните файлове

en: remove named paths even if present in worktree
bg: изтриване на указаните пътища, дори и да съществуват в работното дърво

en: remove only ignored files
bg: изтриване само на игнорирани файлове

en: remove redundant packs, and run git-prune-packed
bg: премахване на ненужните пакетирани файлове и изпълнение на командата „git-prune-packed“

en: remove submodule working trees even if they contain local changes
bg: изтриване на работните дървета на подмодулите, дори когато те съдържат локални промѐни

en: remove unnecessary whitespace
bg: премахване на излишните знаци за интервали

en: remove whole directories
bg: изтриване на цели директории

en: removed stale scalar.repo '%s'
bg: изтриване на остарялото скаларно хранилище (scalar.repo) „%s“

en: rename section: old-name new-name
bg: преименуване на раздел: СТАРО_ИМЕ НОВО_ИМЕ

en: renamed a misnamed branch '%s' away
bg: клонът с неправилно име „%s“ е преименуван

en: renamed:
bg: преименуван:

en: renaming '%s' failed
bg: неуспешно преименуване на „%s“

en: renaming pack to '%s' failed
bg: неуспешно преименуване на пакетния файл на „%s“

en: renaming remote refs failed: %s
bg: неуспешно преименуване на отдалечените указатели: %s

en: renormalize EOL of tracked files (implies -u)
bg: уеднаквяване на знаците за край на ред (включва опцията „-u“)

en: repack all other packs except the largest pack
bg: препакетиране на всичко без най-големия пакет

en: repack objects in packs marked with .keep
bg: препакетиране на обектите в пакети белязани с „.keep“

en: repack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
bg: repack: от „pack-objects“ се изискват редове само с пълни шестнайсетични указатели.

en: repair: %s: %s
bg: поправяне: %s: „%s“

en: replace all matching variables: name value [<value-pattern>]
bg: замяна на всички съвпадащи променливи: ИМЕ СТОЙНОСТ [ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТТА]

en: replace depth too high for object %s
bg: дълбочината на замяна е прекалено голяма за обекта: „%s“

en: replace existing notes
bg: замяна на съществуващите бележки

en: replace multi-valued config option with new value
bg: замяна на настройка, приемаща много стойности, с нова стойност

en: replace ref '%s' already exists
bg: указателят за замяна „%s“ вече съществува

en: replace ref '%s' not found
bg: указателят за замяна „%s“ липсва

en: replace the ref if it exists
bg: замяна на указателя, ако съществува

en: replace the tag if exists
bg: замяна на етикета, ако съществува

en: replacement %s not found for %s
bg: заместителят „%s“ на „%s“ липсва

en: replacement '%s' has no '*'
bg: заместителят „%s“ не съдържа „*“

en: replay onto given commit
bg: прилагането наново върху даденото ПОДАВАНЕ

en: replaying down from root commit is not supported yet!
bg: прилагането наново от началното подаване не се поддържа

en: replaying merge commits is not supported yet!
bg: прилагането наново на подавания със сливане не се поддържа!

en: repo
bg: хранилище

en: repo URL: '%s' must be absolute or begin with ./|../
bg: адрес на хранилище: „%s“ трябва или да е абсолютен, или да започва с „./“ или „../“

en: repo version is 0, but v1-only extension found: | repo version is 0, but v1-only extensions found:
bg[0]: версията на хранилището е 0, но е открито разширение за версия 1:
bg[1]: версията на хранилището е 0, но са открити разширения за версия 1:

en: repopulate stages #2 and #3 for the listed paths
bg: възстановяване на състоянието преди сливане или нужда от обновяване за изброените пътища

en: report actions to standard output
bg: извеждане на действията на стандартния изход

en: report all attributes set on file
bg: извеждане на всички атрибути, зададени върху файл

en: report archived files on stderr
bg: извеждане на архивираните файлове на стандартната грешка

en: report each affected file, not just directories
bg: извеждане на засегнатите файлове, а не само на директориите

en: report on-disk index format version
bg: извеждане на версията на форма̀та на индекса на диска

en: report pruned notes
bg: докладване на окастрените обекти

en: report pruned objects
bg: информация за окастрените обекти

en: report pruned working trees
bg: докладване на окастрените работни дървета

en: report root nodes
bg: показване на кореновите възли

en: report tags
bg: показване на етикетите

en: report that we have only objects reachable from this object
bg: докладване, че всички обекти може са достижими при започване от този

en: repository
bg: хранилище

en: repository '%s' does not exist
bg: не съществува хранилище „%s“

en: repository '%s' is incompatible with fsmonitor due to errors
bg: хранилището „%s“ е несъвместимо с fsmonitor поради грешки

en: repository '%s' is not registered
bg: хранилището „%s“ не е регистрирано

en: repository '%s' not found
bg: хранилището „%s“ липсва

en: repository already uses '%s' format
bg: хранилището вече ползва форма̀та „%s“

en: repository at '%s' has a format issue
bg: хранилището в „%s“ е с неправилен формат

en: repository at '%s' has different owner
bg: хранилището „%s“ се притежава от друг

en: repository has been updated, but unable to write
    new index file. Check that disk is not full and quota is
    not exceeded, and then "git restore --staged :/" to recover.
bg: хранилището е обновено, но новият файл за индекс не е записан.
    Проверете дали дискът не е препълнен или не сте превишили
    дисковата си квота.  За възстановяване изпълнете:
    
        git restore --staged :/

en: repository lacks the necessary blob to perform 3-way merge.
bg: в хранилището липсват необходимите обекти-BLOB, за тройно сливане.

en: repository not found in '%s'
bg: в „%s“ липсва хранилище на git

en: repository on the other end cannot be shallow
bg: отсрещното хранилище не може да е плитко

en: repository path '%s' already exists and is not an empty directory.
bg: пътят в хранилището „%s“ съществува и не е празна директория.

en: request atomic transaction on remote side
bg: изискване на атомарни операции от отсрещната страна

en: require old value of ref to be at this value
bg: УКАЗАТЕЛят трябва първоначално да е с тази ОЧАКВАНА_СТОЙНОСТ

en: require remote updates to be integrated locally
bg: изискване обновяванията в отдалечените хранилища да се внасят и в локалното

en: reroll-count
bg: номер на редакция

en: reset HEAD and index
bg: индекса и указателя „HEAD“, без работното дърво

en: reset HEAD but keep local changes
bg: зануляване на указателя „HEAD“, но запазване на локалните промѐни

en: reset HEAD, index and working tree
bg: указателя „HEAD“, индекса и работното дърво

en: reset only HEAD
bg: само указателя „HEAD“, без индекса и работното дърво

en: resolve notes conflicts using the given strategy (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)
bg: коригиране на конфликтите при сливане на бележките чрез тази СТРАТЕГИЯ — „manual“ (ръчно), „ours“ (вашата версия), „theirs“ (чуждата версия), „union“ (обединяване), „cat_sort_uniq“ (обединяване, подреждане, уникални резултати)

en: resolve-undo records `%s` which is missing
bg: в информацията за отмяна на разрешените подавания присъства „%s“, който липсва

en: respect format colors
bg: спазване на цветовете на форма̀та

en: respect include directives on lookup
bg: при търсене да се уважат и директивите за включване

en: respect islands during delta compression
bg: без промяна на групите при делта компресия

en: restore the index
bg: възстановяване на индекса

en: restore the original branch and abort the patching operation
bg: възстановяване на първоначалното състояние на клона и преустановяване на прилагането на кръпката

en: restore the working tree (default)
bg: възстановяване на работното дърво (стандартно)

en: resume revert or cherry-pick sequence
bg: продължаване на поредица от отбирания или отмени на подавания

en: retrieve the archive from remote repository <repo>
bg: получаване на архива от отдалеченото ХРАНИЛИЩЕ

en: return all URLs
bg: извеждане на всички адреси

en: return all values for multi-valued config options
bg: връщане на всички стойности за опциите, поддържащи много стойности

en: return success even if repository was not registered
bg: успешно завършване, дори ако хранилището не се регистрира

en: reuse and edit message from specified commit
bg: преизползване и редактиране на съобщението от указаното ПОДАВАНЕ

en: reuse and edit specified note object
bg: преизползване и редактиране на указания ОБЕКТ-бележка

en: reuse existing deltas
bg: преизползване на съществуващите разлики

en: reuse existing objects
bg: преизползване на съществуващите обекти

en: reuse message from specified commit
bg: преизползване на съобщението от указаното ПОДАВАНЕ

en: reuse specified note object
bg: преизползване на указания ОБЕКТ-бележка

en: rev
bg: ВЕРС

en: rev-list does not support display of notes
bg: командата „rev-list“ не поддържа извеждането на бележки

en: reverse-index file %s has unknown signature
bg: непознат подпис за файла на обратния индекс „%s“

en: reverse-index file %s has unsupported hash id %u
bg: идентификатор на контролна сума %2$u на файла с обратен индекс „%1$s“ не се поддържа

en: reverse-index file %s has unsupported version %u
bg: версия %2$u на файла с обратен индекс „%1$s“ не се поддържа

en: reverse-index file %s is corrupt
bg: файлът с обратния индекс „%s“ е повреден

en: reverse-index file %s is too small
bg: файлът с обратния индекс „%s“ е твърде малък

en: revert
bg: отмяна

en: revert failed
bg: неуспешна отмяна

en: revert is already in progress
bg: в момента вече се извършва отмяна на подавания

en: revert staged set of changes back to the HEAD version
bg: връщане на състоянието на индекса към соченото от „HEAD“

en: reverted %d path
     | reverted %d paths
bg[0]: %d файл с отменени промѐни
bg[1]: %d файла с отменени промѐни

en: revision
bg: ВЕРСИЯ

en: revision arguments not allowed
bg: опциите за версии не се поддържат

en: revision walk setup failed
bg: неуспешно настройване на обхождането на версиите

en: reword option of '%s' and '%s' cannot be used together
bg: опциите „%s“ и „%s“ са несъвместими

en: reword option of '%s' and path '%s' cannot be used together
bg: опцията за промяна на съобщението „%s“ и пътят „%s“ са несъвместими

en: rewrite the old SHA1 with the new SHA1 of the entry that now precedes it
bg: презаписване на старата сума по SHA1 с новата на записа, който директно го предхожда

en: rfc
bg: ПРЕФИКС

en: root
bg: НАЧАЛНА_ДИРЕКТОРИЯ

en: root %s
bg: начална директория „%s“

en: root cannot be a non-directory
bg: началната директория не може да не е директория

en: root tree OID for commit %s in commit-graph is %s != %s
bg: идентификаторът на обект за кореновото дърво за подаване „%s“ в гра̀фа с подаванията е „%s“, а трябва да е „%s“

en: run 'maintenance --auto' after fetching
bg: изпълняване на „maintenance --auto“ след доставяне

en: run a specific task
bg: изпълнение на определена задача

en: run external text conversion filters when comparing binary files
bg: изпълнение на външни програми-филтри при сравнението на двоични файлове

en: run filters on object's content
bg: да се изпълнят филтрите върху съдържанието на обекта

en: run interactively
bg: интерактивна работа

en: run only test suite or individual test <suite[::test]>
bg: изпълнение на тази ГРУПА или конкретен тест с име ГРУПА::ТЕСТ

en: run tasks based on frequency
bg: изпълняване на задачи по график

en: run tasks based on the state of the repository
bg: изпълняване на задачи според състоянието на хранилището

en: run textconv on object's content
bg: да се изпълни програмата от „textconv“ върху съдържанието на обекта

en: run_command returned non-zero status for %s
    .
bg: изпълнената команда (run_command) завърши с ненулев изход за „%s“
    .

en: run_command returned non-zero status while recursing in the nested submodules of %s
    .
bg: изпълнената команда (run_command) завърши с ненулев изход при обхождане на подмодулите, вложени в „%s“
    .

en: running %s
bg: изпълнение на %s

en: running fsmonitor-daemon in '%s'
bg: процесът „fsmonitor-daemon“ се стартира в „%s“

en: running trailer command '%s' failed
bg: неуспешно изпълнение на завършващата команда „%s“

en: safe.directory '%s' not absolute
bg: пътят за безопасна директория (safe.directory) „%s“ не е абсолютен

en: same as -a, and turn unreachable objects loose
bg: същото като опцията „-a“.  Допълнително — недостижимите обекти да станат непакетирани

en: same as -a, pack unreachable cruft objects separately
bg: същото като опцията „-a“.  Недостижимите ненужни обекти да се пакетират отделно

en: same as -m, but discard unmerged entries
bg: същото като опцията „-m“, но неслетите обекти се пренебрегват

en: same as the above, but limit memory size instead of entries count
bg: същото като горната опция, но ограничението да е по размер на паметта, а не по броя на обектите

en: save the data to the given ref
bg: запазване на данните в дадения указател

en: scalar [-C <directory>] [-c <key>=<value>] <command> [<options>]
    
    Commands:
bg: scalar [-C ДИРЕКТОРИЯ] [-c КЛЮЧ=СТОЙНОСТ] КОМАНДА [ОПЦИЯ…]<
    
    Команди:

en: scalar clone [--single-branch] [--branch <main-branch>] [--full-clone]
    	[--[no-]src] [--[no-]tags] [--[no-]maintenance] <url> [<enlistment>]
bg: scalar clone [--single-branch] [--branch ОСНОВЕН_КЛОН] [--full-clone]
        [--[no-]src] [--[no-]tags] [--[no-]maintenance] АДРЕС [ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]

en: scalar delete <enlistment>
bg: scalar delete ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ

en: scalar diagnose [<enlistment>]
bg: scalar diagnose [ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]

en: scalar reconfigure [--maintenance=(enable|disable|keep)] [--all | <enlistment>]
bg: scalar reconfigure [--maintenance=(enable|disable|keep)] [--all|ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]

en: scalar register [--[no-]maintenance] [<enlistment>]
bg: scalar register [--[no-]maintenance] [ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]

en: scalar run <task> [<enlistment>]
    Tasks:
bg: scalar run ЗАДАЧА [ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]
    Задачи:

en: scalar unregister [<enlistment>]
bg: scalar unregister [ЗАЧИСЛЕНА_ДИРЕКТОРИЯ]

en: scalar verbose [-v | --verbose] [--build-options]
bg: scalar verbose [-v|--verbose] [--build-options]

en: scan pack-indexes listed by stdin for commits
bg: проверка на подаванията за индексите на пакетите изброени на командния ред

en: scheduler
bg: ПЛАНИРАЩ_МОДУЛ

en: scheduler to trigger git maintenance run
bg: ПЛАНИРАЩият_МОДУЛ, който да изпълнява задачите

en: score
bg: оценка за съвпадение

en: search for regex?
bg: да се търси с регулярен израз?

en: search in both tracked and untracked files
bg: търсене и в следените, и в неследените файлове

en: search in index instead of in the work tree
bg: търсене в индекса, а не в работното дърво

en: search in subdirectories (default)
bg: търсене в поддиректориите (стандартно)

en: second guess 'git checkout <no-such-branch>' (default)
bg: опит за отгатване на име на клон след неуспешен опит с „git checkout НЕСЪЩЕСТВУВАЩ_КЛОН“ (стандартно)

en: second guess 'git switch <no-such-branch>'
bg: опит за отгатване на име на клон след неуспешен опит с „git switch НЕСЪЩЕСТВУВАЩ_КЛОН“

en: seconds to wait for daemon to start or stop
bg: секунди изчакване на демона да стартира или спре

en: see protocol.version in 'git help config' for more details
bg: За повече информация вижте раздела „protocol.version“ в „git help config“

en: select a numbered item
bg: избор на номериран елемент

en: select a range of items
bg: избор на поредица от елементи

en: select a single item
bg: избор на eдин елемент

en: select files by diff type
bg: избор на файловете по вид разлика

en: select handling of commit messages in an alternate encoding
bg: как да се обработват съобщенията за подаване, които са в друго кодиране

en: select handling of signed commits
bg: как да се обработват подписаните подавания

en: select handling of signed tags
bg: Как да се обработват подписаните етикети

en: select handling of tags that tag filtered objects
bg: как да се обработват етикетите на филтрираните обекти

en: select hunks interactively
bg: интерактивен избор на парчета код

en: select item based on unique prefix
bg: избор на базата на уникален префикс

en: select mainline parent
bg: избор на основния родител

en: select multiple ranges
bg: избор на няколко поредици от елементи

en: send results to standard output
bg: извеждане на резултатите на стандартния изход

en: send-pack: unable to fork off fetch subprocess
bg: send-pack: неуспешно създаване на процес

en: separate git dir from working tree
bg: отделна СЛУЖЕБНА_ДИРЕКТОРИЯ за git извън работното дърво

en: separate paths with the NUL character
bg: разделяне на пътищата с нулевия знак „NUL“

en: serious inflate inconsistency
bg: сериозна грешка при декомпресиране с „inflate“

en: serve up the info/refs for git-http-backend
bg: доставяне на информацията/указателите за „git-http-backend“

en: server advertised a promisor remote without a name or URL: %s
bg: сървърът обяви за налично хранилище-гарант без име или адрес: %s

en: server does not support wait-for-done
bg: сървърът не поддържа „wait-for-done“

en: server doesn't support '%s'
bg: сървърът не поддържа „%s“

en: server doesn't support feature '%s'
bg: сървърът не поддържа „%s“

en: server options require protocol version 2 or later
bg: опциите на сървъра изискват поне версия 2 на протокола

en: server-specific
bg: СПЕЦИФИЧНИ_ЗА_СЪРВЪРА

en: set From address to <ident> (or committer ident if absent)
bg: задаване на адреса в заглавната част „From“ (от) да е тази ИДЕНТИЧНОСТ.  Ако не е зададена такава, се взима адреса на подаващия

en: set branch tracking configuration
bg: настройване кой клон да се следи

en: set compression level
bg: задаване на нивото на компресиране

en: set config inside the new repository
bg: задаване на настройките на новото хранилище

en: set labels for file1/orig-file/file2
bg: задаване на етикети за ФАЙЛ_1/ОРИГИНАЛ/ФАЙЛ_2

en: set modification time of archive entries
bg: задаване на ВРЕМЕ на промяна на елементите в архива

en: set refs/remotes/<name>/HEAD according to remote
bg: задаване на refs/remotes/ИМЕ/HEAD според отдалеченото хранилище

en: set the IMAP host with 'git config imap.host <host>'.
    (e.g., 'git config imap.host imaps://imap.example.com')
bg: задайте хоста за IMAP с командата:
    
      git config imap.host ХОСТ
    
    (например: „git config imap.host imaps://imap.example.com“)

en: set the default tracking branch
bg: задаване на стандартния следящ клон

en: set the default tracking branch to master
bg: задаване на стандартния следящ клон да е „master“

en: set the target folder with 'git config imap.folder <folder>'.
    (e.g., 'git config imap.folder Drafts')
bg: задайте целевата папка с командата:
    
      git config imap.folder ПАПКА
    
    (например: „git config imap.folder Drafts“)

en: set up remote as a mirror to push to or fetch from
bg: настройване на отдалечено хранилище, от което да се издърпва или доставя

en: set up tracking mode (see git-branch(1))
bg: задаване на режима на следене (виж git-branch(1))

en: set upstream for git pull/fetch
bg: задаване на клон за следене за издърпване/доставяне

en: set upstream for git pull/status
bg: задаване на отдалеченото хранилище за командите „git pull/status“

en: sets the submodule's name to the given string instead of defaulting to its path
bg: името на подмодула да е указаното, а не да е автоматично същото като пътя

en: setsid failed
bg: неуспешно изпълнение на „setsid“

en: setting remote service path not supported by protocol
bg: протоколът не поддържа задаването на път на отдалечената услуга

en: setup as shared repository
bg: настройване за споделено хранилище

en: sfx
bg: ЗНАЦИ

en: sha1 information is lacking or useless (%s).
bg: информацията за сумата по SHA1 липсва или не е достатъчна (%s).

en: sha1 information is lacking or useless for submodule %s
bg: информацията за сумата по SHA1 за подмодула липсва или не е достатъчна (%s).

en: short object ID %s is ambiguous
bg: късият идентификатор на обект „%s“ не е еднозначен

en: short read (expected %llu bytes, read %llu)
bg: изчитането върна по-малко байтове от очакваното (очаквани: %llu байта, получени: %llu)

en: short read (expected %lu bytes, read %lu)
bg: изчитането върна по-малко байтове от очакваното (очаквани: %lu байта, получени: %lu)

en: short read while indexing %s
bg: непълно прочитане по време на индексиране на „%s“

en: shortcut for -C NUM
bg: псевдоним на „-C БРОЙ“

en: shorten ref output
bg: кратка информация за указателя

en: shouldn't have EOF when not gentle on EOF
bg: получен е EOF, в режим без поддръжка за това

en: show 'other' directories' names only
bg: извеждане само на името на другите (неследените) директории

en: show <n> context lines after matches
bg: извеждане на такъв БРОЙ редове след напасванията

en: show <n> context lines before and after matches
bg: извеждане на такъв БРОЙ редове преди и след напасванията

en: show <n> context lines before matches
bg: извеждане на такъв БРОЙ редове преди напасванията

en: show <n> more commits after the common ancestor
bg: извеждане на такъв БРОЙ подавания от общия предшественик

en: show <n> most recent ref-log entries starting at base
bg: показване на най-много БРОЙ журнални записа с начало съответната БАЗА

en: show a compact-summary at the end of the merge
bg: извеждане на кратко-обобщение след завършване на сливане

en: show a diffstat at the end of the merge
bg: извеждане на статистиката след завършване на сливане

en: show a line with the function name before matches
bg: извеждане на ред с името на функцията, в която е напаснат шаблона

en: show abbreviated commit object as fallback
bg: извеждане на съкратено име на обект като резервен вариант

en: show aliases in --all
bg: извеждане на псевдонимите при „--all“

en: show all changes in the changeset with -S or -G
bg: извеждане на всички промѐни с „-G“/„-S“

en: show author email instead of name (Default: off)
bg: извеждане на е-пощата на автора, а не името му (стандартно опцията е изключена)

en: show blame entries as we find them, incrementally
bg: извеждане на авторството с намирането му, последователно

en: show branch information
bg: информация за клоните

en: show cached files in the output (default)
bg: извеждане на кешираните файлове (стандартно)

en: show changes against <refspec> in cover letter or single patch
bg: показване на промѐните спрямо указателя на ВЕРСията в придружаващото писмо или единствена кръпка

en: show changes against <rev> in cover letter or single patch
bg: показване на промѐните спрямо ВЕРСията в придружаващото писмо или единствена кръпка

en: show colored diff
bg: разлики в цвят

en: show column number of first match
bg: извеждане на номера на колоната на първото напасване

en: show commits in topological order
bg: извеждане на подаванията в топологична подредба

en: show config keys in addition to their values
bg: извеждане на ключовете в настройките заедно със стойностите им

en: show config matching the given URL
bg: извеждане на настройките напасващи на дадения адрес

en: show config with values matching the pattern
bg: извеждане на настройките със стойности напасващи на ШАБЛОНа

en: show context between diff hunks up to the specified number of lines
bg: извеждане на контекст между последователните парчета с разлики от указания БРОЙ редове

en: show current branch name
bg: извеждане на името на текущия клон

en: show dangling objects
bg: показване на обектите извън клоните

en: show debugging data
bg: извеждане на информацията за изчистване на грешки

en: show deleted files in the output
bg: извеждане на изтритите файлове

en: show diff in commit message template
bg: добавяне на разликата към шаблона за съобщението при подаване

en: show extended annotations and reasons, if available
bg: извеждане на подробни анотации и обяснения, ако такива са налични

en: show external commands in --all
bg: извеждане на външните команди при „--all“

en: show filename only once above matches from same file
bg: извеждане на името на файла само веднъж за всички напасвания от този файл

en: show filenames
bg: извеждане на имената на файловете

en: show filenames relative to top directory
bg: извеждане на относителните имена на файловете спрямо основната директория на хранилището

en: show files on the filesystem that need to be removed
bg: извеждане на файловете, които трябва да бъдат изтрити

en: show full <object> or <rev> contents
bg: извеждане на пълното съдържание на ОБЕКТа или ВЕРСИЯта

en: show full pre- and post-image object names on the "index" lines
bg: показване на пълните имена на обекти в редовете за индекса при вариантите преди и след промяната

en: show hash and subject, give twice for upstream branch
bg: извеждане на контролната сума и темата.  Повтарянето на опцията прибавя отдалечените клони

en: show ignored files in the output
bg: извеждане на игнорираните файлове

en: show ignored files, optional modes: traditional, matching, no. (Default: traditional)
bg: извеждане на игнорираните файлове.  Възможните РЕЖИМи са „traditional“ (традиционен), „matching“ (напасващи), „no“ (без игнорираните файлове).  Стандартният РЕЖИМ е: „traditional“.

en: show in a format designed for machine consumption
bg: извеждане във формат за по-нататъшна обработка

en: show in-body From: even if identical to the e-mail header
bg: показване на заглавната част „From:“ в тялото на писмото дори и да е същата като тази на плика на писмото

en: show info page
bg: показване на информационна страница

en: show line endings of files
bg: извеждане на знаците за край на ред във файловете

en: show line numbers
bg: извеждане на номерата на редовете

en: show long commit SHA1 (Default: off)
bg: извеждане на пълните суми по SHA1 (стандартно опцията е изключена)

en: show man page
bg: показване на страница от ръководството

en: show manual in web browser
bg: показване на страница от ръководството в уеб браузър

en: show matching files in the pager
bg: извеждане на съвпадащите файлове в програма за преглед по страници

en: show merges reachable from only one tip
bg: извеждане на сливанията, които може да се достигнат само от един връх

en: show modified files in the output
bg: извеждане на променените файлове

en: show non-matching input paths
bg: извеждане на несъвпадащите пътища

en: show non-matching lines
bg: извеждане на редовете, които не съвпадат

en: show number of added and deleted lines in decimal notation
bg: извеждане на броя на добавените и изтритите редове

en: show object size
bg: извеждане на размера на обект

en: show object type (one of 'blob', 'tree', 'commit', 'tag', ...)
bg: показване на обекти от този ВИД: „blob“ (BLOB), „tree“ (дърво), „commit“ (подаване), „tag“ (етикет и т.н.…)

en: show only <n> matched refs
bg: извеждане само на този БРОЙ напаснати указатели

en: show only commits not on the first branch
bg: извеждане само на подаванията, които не са от първия клон

en: show only filenames instead of matching lines
bg: извеждане само на имената на файловете без напасващите редове

en: show only matches from files that match all patterns
bg: извеждане на редове само от файловете, които напасват на всички шаблони

en: show only matching parts of a line
bg: извеждане само на частите на редовете, които съвпадат

en: show only names and status of changed files
bg: извеждане само на имената и статистиката за променените файлове

en: show only names of changed files
bg: извеждане само на имената на променените файлове

en: show only the names of files without match
bg: извеждане само на имената на файловете, които не съдържат ред, напасващ на шаблона

en: show origin of config (file, standard input, blob, command line)
bg: извеждане на мястото на задаване на настройката (файл, стандартен вход, обект-BLOB, команден ред)

en: show original filename (Default: auto)
bg: извеждане на първоначалното име на файл (стандартно това е автоматично)

en: show original linenumber (Default: off)
bg: извеждане на първоначалния номер на ред (стандартно опцията е изключена)

en: show original object ids of blobs/commits
bg: извеждане на първоначалните идентификатори на обектите BLOB/подавяния

en: show other files in the output
bg: извеждане на другите файлове

en: show output score for blame entries
bg: извеждане на оценка за съвпадение при определяне на авторството

en: show patch format instead of default (patch + stat)
bg: извеждане във формат за кръпки, а на в стандартния (кръпка и статистика)

en: show paths with changes
bg: извеждане на пътищата с промѐни

en: show porcelain format with per-line commit information
bg: извеждане във формат за команди от потребителско ниво с информация на всеки ред

en: show possible merge bases
bg: извеждане на възможните бази за сливания

en: show progress
bg: показване на напредъка

en: show progress after <n> objects
bg: Съобщение за напредъка на всеки такъв БРОЙ обекта

en: show progress meter
bg: извеждане на напредъка

en: show progress meter during object writing phase
bg: извеждане на напредъка във фазата на запазване на обектите

en: show progress while generating patches
bg: извеждане на напредъка във фазата на създаване на кръпките

en: show raw timestamp (Default: off)
bg: извеждане на неформатирани времеви клейма (стандартно опцията е изключена)

en: show refs from stdin that aren't in local repository
bg: извеждане на указателите приети от стандартния вход, които липсват в локалното хранилище

en: show refs unreachable from any other ref
bg: извеждане на недостижимите указатели

en: show remote-tracking and local branches
bg: извеждане на следящите и локалните клони

en: show remote-tracking branches
bg: извеждане на следящите клони

en: show resolve-undo information
bg: извеждане на информацията за отмяна на разрешените подавания

en: show scope of config (worktree, local, global, system, command)
bg: извеждане на обхвата на настройката „worktree“ (работно дърво), „local“ (хранилище), „global“ (потребител), „system“ (система), „command“ (команда)

en: show source
bg: извеждане на изходния код

en: show sparse directories in the presence of a sparse index
bg: указване на частично изтеглените директории при наличието на частичен индекс

en: show staged contents' object name in the output
bg: извеждане на името на обекта за съдържанието на индекса

en: show stash information
bg: информация за скатаното

en: show statistics only
bg: извеждане само на статистиката

en: show status concisely
bg: кратка информация за състоянието

en: show status in long format (default)
bg: подробна информация за състоянието (стандартно)

en: show tag list in columns
bg: извеждане на списъка на етикетите по колони

en: show the HEAD reference, even if it would be filtered out
bg: задължително извеждане и на указателя HEAD

en: show the change in the specified path first
bg: първо извеждане на промяната в указания път

en: show the email address of each author
bg: извеждане на адреса на е-поща за всеки автор

en: show the given destination prefix instead of "b/"
bg: префикс вместо „b/“ за цел

en: show the given source prefix instead of "a/"
bg: префикс вместо „a/“ за източник

en: show the number of matches instead of matching lines
bg: извеждане на броя на съвпаденията вместо напасващите редове

en: show the patch being applied
bg: показване на прилаганата кръпка

en: show the patch file being applied or merged
bg: показване на кръпката, която се прилага или слива

en: show the surrounding function
bg: извеждане на обхващащата функция

en: show tree entries when recursing into subtrees
bg: извеждане на дърветата при рекурсивното обхождане на поддърветата

en: show trees when recursing
bg: извеждане на дърветата при рекурсивното обхождане

en: show underlying ref in addition to the object pointed by it
bg: извеждане на указателя заедно с обекта сочен от него

en: show unmerged files in the output
bg: извеждане на неслетите файлове

en: show unreachable objects
bg: показване на недостижимите обекти

en: show untracked files, optional modes: all, normal, no. (Default: all)
bg: извеждане на неследените файлове.  Възможните РЕЖИМи са „all“ (подробна информация), „normal“ (кратка информация), „no“ (без неследените файлове).  Стандартният РЕЖИМ е: „all“.

en: show variable names only
bg: извеждане на имената на променливите

en: show verbose names for reachable objects
bg: показване на подробни имена на достижимите обекти

en: show what would be committed
bg: отпечатване на това, което би било подадено

en: show whether the branch would be created
bg: извеждане дали клонът ще се създаде

en: show word diff, using <mode> to delimit changed words
bg: разлика по думи, като се ползва този РЕЖИМ за отделянето на променените думи

en: show work cost statistics
bg: извеждане на статистика за цената на извършените действия

en: signal how to adjust background maintenance
bg: как да се променѝ поддръжката на заден фон

en: signature
bg: подпис

en: silently ignore missing requested <hook-name>
bg: прескачане на заявена КУКА, която липсва

en: similar to --all-progress when progress meter is shown
bg: същото действие като опцията „--all-progress“ при извеждането на напредъка

en: size
bg: размер

en: size of the window used for delta compression
bg: размер на прозореца за делта компресията

en: skip and remove all lines starting with comment character
bg: пропускане на всички редове, които започват с „#“

en: skip applying sparse checkout filter
bg: без прилагане на филтъра за частично изтегляне

en: skip current commit and continue
bg: прескачане на текущото подаване и продължаване

en: skip current patch and continue
bg: прескачане на текущата кръпка и продължаване

en: skip files matching pattern
bg: прескачане на файловете напасващи на ШАБЛОНа

en: skip maintenance tasks typically done in the foreground
bg: прескачане на дейностите по поддръжката — типично за работа на преден режим

en: skip move/rename errors
bg: прескачане на грешките при преместване/преименуване

en: skip output of blob data
bg: без извеждане на съдържанието на обектите-BLOB

en: skip refreshing the index after reset
bg: пропускане на обновяването на индекса след изчистване

en: skip some sanity checks on the given paths that might give false positives
bg: пропускане на някои проверки върху специфични пътища, които погрешно може да се маркират като неправилни

en: skip submodules with 'ignore_config' value set to 'all'
bg: прескачане на подмодули, чиято настройка „ignore_config“ е „all“

en: skip the current patch
bg: прескачане на текущата кръпка

en: skip the output to the specified path
bg: прескачане на изхода към указания път

en: skipped previously applied commit %s
bg: прескачане на вече приложеното подаване „%s“

en: skipping '%s', which is neither file nor directory
bg: „%s“ се прескача, защото не е нито файл, нито директория

en: skipping credential lookup for key: credential.%s
bg: прескачане на търсенето на идентификация според ключа: „credential.%s“

en: skipping incremental-repack task because core.multiPackIndex is disabled
bg: задачата „incremental-repack“ се прескача, защото настройката „core.multiPackIndex“ е изключена

en: socket directory '%s' is incompatible with fsmonitor due to lack of Unix sockets support
bg: директорията за гнезда „%s“ е несъвместима с fsmonitor заради липсата на гнезда на Unix

en: soft
bg: меко (soft)

en: some local refs could not be updated; try running
     'git remote prune %s' to remove any old, conflicting branches
bg: някои локални указатели не може да бъдат обновени.  Изпълнете командата
    „git remote prune %s“, за да премахнете остарелите клони, които
    предизвикват конфликта

en: some prerequisite commits exist in the object store, but are not connected to the repository's history
bg: в хранилището на обекти съществуват необходими подавания, които не са свързани с историята на хранилището

en: some rev walking options will be overridden as '%s' bit in 'struct rev_info' will be forced
bg: някои опции за проследяване на указатели ще бъдат променени, защото битът „%s“ в структурата „struct rev_info“ има превес

en: sort output according to the number of commits per author
bg: подредба на подаванията по броя подавания от автор

en: sorting and filtering are case insensitive
bg: подредбата и филтрирането третират еднакво малките и главните букви

en: source directory is empty
bg: първоначалната директория е празна

en: source repository is shallow, ignoring --local
bg: клонираното хранилище е плитко, затова опцията „--local“ се прескача

en: source repository is shallow, reject to clone.
bg: клонираното хранилище е плитко, затова няма да се клонира.

en: sparse:path filters support has been dropped
bg: поддръжката на филтри със „sparse:path“ е премахната

en: specify a custom command for viewing diffs
bg: команда за разглеждане на разлики

en: specify a destination for the bugreport file(s)
bg: укажете местоположение, в което да се запазят докладите за грешка

en: specify a destination for the diagnostics archive
bg: укажете местоположение на архива с диагностичната информация

en: specify a merge-base for the merge
bg: база за сливането

en: specify a strftime format suffix for the filename
bg: укажете суфикса на файла във формат за „strftime“

en: specify a strftime format suffix for the filename(s)
bg: укажете суфикса на файловете във формат за „strftime“

en: specify bundle format version
bg: версия на пратката

en: specify directories rather than patterns (no leading slash)
bg: указване на директории, а не на шаблони (без водещ знак „/“)

en: specify directories rather than patterns.  If your directory really has any of '*?[]\' in it, pass --skip-checks
bg: указване на директории, а не на шаблони.  Ако някоя директория съдържа някой от знаците „*?[]\“, добавете и опцията „--skip-checks“

en: specify directories rather than patterns.  If your directory starts with a '!', pass --skip-checks
bg: указване на директории, а не на шаблони.  Ако някоя директория започва със знака „!“, добавете и опцията „--skip-checks“

en: specify fetch refmap
bg: указване на КАРТАта_С_УКАЗАТЕЛИ за доставяне

en: specify how differences in submodules are shown
bg: начин за извеждане на промѐните в подмодулите

en: specify if background maintenance should be enabled
bg: дали на заден фон да се изпълняват задачи за поддръжката

en: specify if tags should be fetched during clone
bg: указва дали етикетите да се доставят при клониране

en: specify that the git repository is to be shared amongst several users
bg: указване, че хранилището на Git ще се споделя от повече от един потребител

en: specify the character to indicate a context instead of ' '
bg: знак вместо „ “ за контекст

en: specify the character to indicate a new line instead of '+'
bg: знак вместо „+“ за нов вариант на ред

en: specify the character to indicate an old line instead of '-'
bg: знак вместо „-“ за стар вариант на ред

en: specify the content of the diagnostic archive
bg: указване на съдържанието на диагностичния архив

en: specify the hash algorithm to use
bg: указване на алгоритъм за контролна сума

en: specify the name hash version to use for grouping similar objects by path
bg: укажете функция за контролни суми за групиране на подобните обекти по път

en: specify the reference format to convert to
bg: указване на форма̀та за указател, към който да се конвертира

en: specify the reference format to use
bg: указване на форма̀та за указател

en: specifying a master branch makes no sense with --mirror
bg: няма смисъл да се указва основен клон при използване на опцията „--mirror“

en: specifying branches to track makes sense only with fetch mirrors
bg: указването на следени клони е смислено само за отдалечени хранилища, от които се доставя

en: spend extra cycles to find a better match
bg: допълнителни изчисления за по-добри резултати

en: splitIndex.maxPercentChange value '%d' should be between 0 and 100
bg: стойността на „splitIndex.maxPercentChange“ трябва да е между 1 и 100, а не %d

en: squelched %d whitespace error | squelched %d whitespace errors
bg[0]: пренебрегната е %d грешка в знаците за интервали
bg[1]: пренебрегнати са %d грешки в знаците за интервали

en: src refspec %s does not match any
bg: указателят на версия-източник „%s“ не съвпада с никой обект

en: src refspec %s matches more than one
bg: указателят на версия-източник „%s“ съвпада с повече от един обект

en: ssh signing revocation file configured but not found: %s
bg: файлът за отхвърляне на подписи на ssh е настроен, но не може да се открие: %s

en: ssh variant 'simple' does not support -4
bg: вариантът за „ssh“ — „simple“ (опростен), не поддържа опцията „-4“

en: ssh variant 'simple' does not support -6
bg: вариантът за „ssh“ — „simple“ (опростен), не поддържа опцията „-6“

en: ssh variant 'simple' does not support setting port
bg: вариантът за „ssh“ — „simple“ (опростен), не поддържа задаването на порт

en: ssh-keygen -Y find-principals/verify is needed for ssh signature verification (available in openssh version 8.2p1+)
bg: За проверка на подписите е необходима командата (достъпна от openssh ≥ 8.2p1+):
    
        ssh-keygen -Y find-principals/verify

en: ssh-keygen -Y sign is needed for ssh signing (available in openssh version 8.2p1+)
bg: За подписване със ssh е необходима командата (достъпна от openssh ≥ 8.2p1+):
    
        ssh-keygen -Y

en: stage should be between 1 and 3 or all
bg: етапът трябва да е „1“, „2“, „3“ или „all“ (всички)

en: staged
bg: в индекса

en: staging updated .gitmodules failed
bg: неуспешно добавяне на променения файл „.gitmodules“ в индекса

en: start a working area (see also: git help tutorial)
bg: създаване на работно дърво (погледнете: „git help tutorial“)

en: start iteration after the provided marker
bg: начало на итерирането след указания маркер

en: start numbering patches at <n> instead of 1
bg: номерирането на кръпките да започва от този БРОЙ, а не с 1

en: start walk at all refs
bg: обхождането да започне от всички указатели

en: start walk at commits listed by stdin
bg: започване на обхождането при подаванията подадени на стандартния вход

en: starting fsmonitor-daemon in '%s'
bg: стартиране на процеса „fsmonitor-daemon“ в „%s“

en: stash failed
bg: неуспешно скатаване

en: stash in patch mode
bg: скатаване в режим за кръпки

en: stash message
bg: съобщение при скатаване

en: stash staged changes only
bg: скатаване само на промѐните, вкарани в индекса

en: status: waiting for bad commit, %d good commit known
     | status: waiting for bad commit, %d good commits known
bg[0]: състояние: чакане за лошо подаване, известно е %d добро подаване
bg[1]: състояние: чакане за лошо подаване, известни са %d добри подавания

en: status: waiting for both good and bad commits
bg: състояние: чакане и за добро, и за лошо подаване

en: status: waiting for good commit(s), bad commit known
bg: състояние: чакане за добро подаване, известно е поне едно лошо подаване

en: stdin and stdout is NUL-terminated
bg: стандартните вход и изход да ползват нулевия знак „NUL“ за разделител

en: stdin has NUL-terminated arguments
bg: някои от елементите подадени на стандартния вход завършват с нулевия знак „NUL“

en: stdin is NUL-terminated
bg: стандартният вход да ползва нулевия знак „NUL“ за разделител

en: stop parsing after the first non-option argument
bg: спиране на анализа след първия аргумент, който не е опция

en: store file as is without filters
bg: запазване на файла както е — без филтри

en: store resulting files in <dir>
bg: запазване на изходните файлове в тази ДИРЕКТОРИЯ

en: stored pre-cherry-pick HEAD file '%s' is corrupt
bg: запазеният преди започването на отбирането файл за указателя „HEAD“ — „%s“ е повреден

en: strange hostname '%s' blocked
bg: необичайното име на хост „%s“ е блокирано

en: strange pathname '%s' blocked
bg: необичайният път „%s“ е блокиран

en: strange port '%s' blocked
bg: необичайният порт „%s“ е блокиран

en: strategy
bg: СТРАТЕГИЯ

en: strbuf_readlink('%s') failed
bg: неуспешно изпълнение на strbuf_readlink(„%s“)

en: stream ends early
bg: ранен край на поток

en: stricter reference checking, requires exact ref path
bg: по-строга проверка за указатели, изисква точен път на указател

en: string
bg: НИЗ

en: strip everything before a scissors line
bg: пропускане на всичко преди реда за отрязване

en: stripping a commit signature
bg: пропускане на подпис на подаване

en: stripping a tag signature for tag '%s'
bg: пропускане на подписа на етикета „%s“

en: stripping invalid signature for commit
      allegedly by %s
bg: пропускане на грешен подпис към подаване,
      вероятно е на %s

en: stripping invalid signature for commit '%.*s'
      allegedly by %s
bg: пропускане на грешния подпис към подаването „%.*s“,
      вероятно е на %s

en: stripping invalid signature for commit '%.100s...'
      allegedly by %s
bg: пропускане на грешния подпис към подаването „%.100s…“,
      вероятно е на %s

en: stripping signature from tag %s
bg: пропускане на подписите към етикета „%s“

en: stripping signature(s) from commit %s
bg: пропускане на подписите към подаването „%s“

en: style
bg: СТИЛ

en: submodule
bg: ПОДМОДУЛ

en: submodule '%s' cannot add alternate: %s
bg: към подмодула „%s“ не може да се добави алтернативен източник: %s

en: submodule '%s' has dirty index
bg: индексът на подмодула „%s“ не е чист

en: submodule '%s': cannot create branch '%s'
bg: подмодул „%s“: клонът „%s“ не може да се създаде

en: submodule '%s': unable to find submodule
bg: подмодул „%s“: подмодулът липсва

en: submodule entry '%s' (%s) is a %s, not a commit
bg: записът за подмодула „%s“ (%s) е %s, а не подаване!

en: submodule git dir '%s' is inside git dir '%.*s'
bg: „%s“ (директория на подмодул) е в директорията на git: „%.*s“

en: submodule name '%s' already used for path '%s'
bg: името на подмодул „%s“ вече се ползва за пътя „%s“

en: suboptimal pack - out of memory
bg: неоптимизиран пакет — паметта свърши

en: suite
bg: ГРУПА

en: suite[::test]
bg: ГРУПА[::ТЕСТ]

en: support for protocol v2 not implemented yet
bg: протокол версия 2 все още не се поддържа

en: suppress all output; only exit status wanted
bg: без извеждане на информация, получаване само на изходен код

en: suppress author name and timestamp (Default: off)
bg: без име на автор и времево клеймо на промяна (стандартно опцията е изключена)

en: suppress commit descriptions, only provides commit count
bg: без описания на подаванията — да се показва само броя подавания

en: suppress diff output
bg: без извеждане на разликите

en: suppress duplicate entries
bg: без повтаряне на записите

en: suppress error message for non-symbolic (detached) refs
bg: без извеждане на грешка за несвързани (несимволни) указатели

en: suppress feedback messages
bg: без информационни съобщения

en: suppress informational messages
bg: без информационни съобщения

en: suppress naming strings
bg: без низове за имената на клоните

en: suppress output for initializing a submodule
bg: без извеждане на информация при инициализирането на подмодул

en: suppress output for setting url of a submodule
bg: без извеждане на информация при задаването на адреса на подмодул

en: suppress output of entering each submodule command
bg: без извеждане на изход при въвеждането на всяка команда за подмодули

en: suppress output of synchronizing submodule url
bg: без извеждане на информация при синхронизирането на подмодул

en: suppress progress reporting
bg: без показване на напредъка

en: suppress submodule status output
bg: без изход за състоянието на подмодула

en: suppress summary after successful commit
bg: без информация след успешно подаване

en: swap two inputs, reverse the diff
bg: размяна на двата входа — обръщане на разликата

en: switch `%c' expects a numerical value
bg: опцията „%c“ очаква число за аргумент

en: switch `C' expects a numerical value
bg: опцията „C“ очаква число за аргумент

en: switch `m' requires a value
bg: опцията „-m“ изисква стойност

en: symlink '%s' exists, refusing to clone with --local
bg: символната връзка „%s“ съществува, не може да се клонира с опцията „--local“

en: synonym for '-p --raw'
bg: псевдоним на „-p --raw“

en: synonym for '-p --stat'
bg: псевдоним на „-p --stat“

en: synonym for --dirstat=cumulative
bg: псевдоним на „--dirstat=cumulative“

en: synonym for --dirstat=files,<param1>,<param2>...
bg: псевдоним на „--dirstat=files,ПАРАМЕТЪР_1,ПАРАМЕТЪР_2,…“

en: synonym for --files-with-matches
bg: псевдоним на „--files-with-matches“

en: synonym for --format=nul
bg: псевдоним на „--format=nul“

en: synonym of --reset-author-date
bg: псевдоним на „--reset-author-date“

en: synonym to more=-1
bg: псевдоним на „more=-1“

en: synonyms for --continue
bg: псевдоними на „--continue“

en: tag %s points nowhere?
bg: етикетът „%s“ не сочи наникъде

en: tag %s tags unexported object; use --tag-of-filtered-object=<mode> to handle it
bg: етикетът „%s“ сочи към обект, който не се изнася — ползвайте „--tag-of-filtered-object=РЕЖИМ“ за обработка

en: tag '%s' already exists
bg: етикетът „%s“ вече съществува

en: tag '%s' is externally known as '%s'
bg: етикетът „%s“ е известен другаде като „%s“

en: tag '%s' not found.
bg: етикетът „%s“ не е открит.

en: tag message
bg: СЪОБЩЕНИЕ за етикет

en: tag on stdin did not pass our strict fsck check
bg: етикетът на стандартния вход не преминава строгата проверка с „fsck“

en: tag on stdin did not refer to a valid object
bg: етикетът на стандартния вход не сочи към правилен обект

en: tag points to object of unexpected type %s, skipping.
bg: етикетът сочи към обект от неправилен вид „%s“, пропуска се.

en: tag shorthand without <tag>
bg: съкращение за етикет без ЕТИКЕТ

en: tagged %s %s (%s) in %s
bg: приложен етикет „%s“ върху „%s“ (%s) в „%s“

en: take url.<base>.insteadOf into account
bg: взимане предвид на „url.БАЗА.insteadOf“

en: task
bg: задача

en: task '%s' cannot be selected multiple times
bg: задачата „%s“ не може да се избере повече от веднъж

en: task '%s' failed
bg: неуспешно изпълнение на задачата „%s“

en: template-directory
bg: директория с шаблони

en: templates not found in %s
bg: няма шаблони в „%s“

en: temporary files exist in '%s'.
bg: в „%s“ има временни файлове.

en: terminate entries with NUL
bg: разделяне на елементите с нулевия знак „NUL“

en: terminate entries with NUL byte
bg: разделяне на обектите с нулевия знак „NUL“

en: terminate input and output files by a NUL character
bg: разделяне на входните и изходните файлове с нулевия знак „NUL“

en: terminate input and output records by a NUL character
bg: разделяне на входните и изходните записи с нулевия знак „NUL“

en: terminate records with a NUL character
bg: разделяне на записите с нулевия знак „NUL“

en: terminate values with NUL byte
bg: разделяне на стойностите с нулевия знак „NUL“

en: terminating chunk id appears earlier than expected
bg: идентификаторът за краен откъс се явява по-рано от очакваното

en: test if the filesystem supports untracked cache
bg: проверка дали файловата система поддържа кеш за неследени файлове

en: test-helper simple-ipc is-active    [<name>] [<options>]
bg: test-helper simple-ipc is-active    [ИМЕ] [ОПЦИЯ…]

en: test-helper simple-ipc multiple     [<name>] [<threads>] [<bytecount>] [<batchsize>]
bg: test-helper simple-ipc multiple     [ИМЕ] [НИШКИ] [БРОЙ_БАЙТОВЕ] [РАЗМЕР_НА_ПАКЕТА]

en: test-helper simple-ipc run-daemon   [<name>] [<threads>]
bg: test-helper simple-ipc run-daemon   [ИМЕ] [НИШКИ]

en: test-helper simple-ipc send         [<name>] [<token>]
bg: test-helper simple-ipc send         [ИМЕ] [ЛЕКСЕМА]

en: test-helper simple-ipc sendbytes    [<name>] [<bytecount>] [<byte>]
bg: test-helper simple-ipc sendbytes    [ИМЕ] [БРОЙ_БАЙТОВЕ] [РАЗМЕР]

en: test-helper simple-ipc start-daemon [<name>] [<threads>] [<max-wait>]
bg: test-helper simple-ipc start-daemon [ИМЕ] [НИШКИ] [ИЗЧАКВАНЕ]

en: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<name>] [<max-wait>]
bg: test-helper simple-ipc stop-daemon  [ИМЕ] [ИЗЧАКВАНЕ]

en: test-tool cache-tree <options> (control|prime|update)
bg: test-tool cache-tree ОПЦИЯ… (control|prime|update)

en: test-tool path-walk <options> -- <revision-options>
bg: test-tool path-walk ОПЦИЯ… -- ОПЦИЯ_ЗА_ВЕРСИИ…

en: test-tool serve-v2 [<options>]
bg: test-tool serve-v2 [ОПЦИЯ…]

en: text
bg: ТЕКСТ

en: the '%s' option doesn't take any non-option arguments
bg: опцията „%s“ не приема аргументи

en: the '%s' option is only allowed in list mode
bg: опцията „%s“ изисква режим на списък

en: the '--no-[external-commands|aliases]' options can only be used with '--all'
bg: опциите „--no-[external-commands|aliases]“ изискват опцията „--all“

en: the '--set-upstream' option is no longer supported. Please use '--track' or '--set-upstream-to' instead
bg: опцията „--set-upstream“ вече не се поддържа.  Използвайте „--track“ или „--set-upstream-to“

en: the -a, and -r, options to 'git branch' do not take a branch name.
    Did you mean to use: -a|-r --list <pattern>?
bg: опциите „-a“ и „-r“ на „git branch“ са несъвместими с име на клон.
    Пробвайте с: „-a|-r --list ШАБЛОН“

en: the branch '%s' is not fully merged
bg: клонът „%s“ не е слят напълно

en: the commit %s is corrupt
bg: подаването „%s“ е повредено

en: the commit is authored by me now (used with -C/-c/--amend)
bg: смяна на автора да съвпада с подаващия (използва се с „-C“/„-c“/„--amend“)

en: the commit-graph file has incorrect checksum and is likely corrupt
bg: графът с подаванията е с грешна сума за проверка — вероятно е повреден

en: the editor exited uncleanly, aborting everything
bg: текстовият редактор приключи работата с грешка, всичко се преустановява

en: the following file has changes staged in the index: | the following files have changes staged in the index:
bg[0]: следният файл е с променено съдържание в индекса:
bg[1]: следните файлове са с променено съдържание в индекса:

en: the following file has local modifications: | the following files have local modifications:
bg[0]: следният файл е с променено съдържание
bg[1]: следните файлове са с променено съдържание

en: the following file has staged content different from both the
    file and the HEAD: | the following files have staged content different from both the
    file and the HEAD:
bg[0]: следният файл е със съдържание в индекса различно от текущото му съдържание и
    различно от съответстващото на HEAD:
bg[1]: следните файлове са със съдържание в индекса различно от текущото им съдържание и
    различно от съответстващото на HEAD:

en: the following paths have collided (e.g. case-sensitive paths
    on a case-insensitive filesystem) and only one from the same
    colliding group is in the working tree:
bg: следните пътища са в конфликт (напр. при разлика в регистъра
    във файлови системи, които не различават главни от малки букви)
    и само един от участниците в конфликта е в работното дърво:

en: the merge base between %s and [%s] must be skipped.
    So we cannot be sure the first %s commit is between %s and %s.
    We continue anyway.
bg: базата за сливане между „%s“ и [%s] трябва да се прескочи.
    Не може да сме сигурни, че първото %s подаване е между „%s“ и „%s“.
    Двоичното търсене продължава.

en: the midx contains no oid
bg: във файла с индекса за множество пакети няма идентификатори на обекти

en: the necessary postimage %s for '%s' cannot be read
bg: необходимият резултат след операцията  — „%s“ за „%s“ не може да се прочете

en: the note contents have been left in %s
bg: съдържанието на бележката е във файла „%s“

en: the number of objects to write
bg: брой записани обекти

en: the object %s does not exist
bg: обектът „%s“ не съществува

en: the object directory to store the graph
bg: ДИРекторията_с_ОБЕКТИ за запазване на гра̀фа

en: the option '%s' requires '%s'
bg: опцията „%s“ изисква „%s“

en: the original commit '%s' has a gpg signature
bg: първоначалното подаване „%s“ е с подпис на GPG

en: the patch applies to '%s' (%s), which does not match the current contents.
bg: кръпката съответства на „%s“ (%s), който не съвпада по съдържание.

en: the patch applies to an empty '%s' but it is not empty
bg: кръпката съответства на „%s“, който трябва да е празен, но не е

en: the receiving end does not support --atomic push
bg: получаващата страна не поддържа изтласкване с опцията „--atomic“

en: the receiving end does not support --signed push
bg: отсрещната страна не поддържа изтласкване с опцията „--signed“

en: the receiving end does not support push options
bg: отсрещната страна не поддържа опции при изтласкване

en: the receiving end does not support this repository's hash algorithm
bg: отсрещната страна не поддържа алгоритъма за контролни суми на това хранилище

en: the remote end hung up unexpectedly
bg: отдалеченото хранилище неочаквано прекъсна връзката

en: the remote end hung up upon initial contact
bg: отдалеченото хранилище прекъсна връзката веднага след отварянето ѝ

en: the requested upstream branch '%s' does not exist
bg: заявеният отдалечен клон „%s“ не съществува

en: the script was already rearranged.
bg: скриптът вече е преподреден.

en: the server does not support algorithm '%s'
bg: сървърът не поддържа алгоритъм „%s“

en: the signature will be removed in the replacement commit!
bg: Подписът ще се премахне в заменящото подаване!

en: there is nothing to skip
bg: няма какво да се прескочи

en: there were errors while writing '%s' (%s)
bg: грешки при записването на „%s“ (%s)

en: this command reject atom %%(%.*s)
bg: тази команда отхвърли лексемата %%(%.*s)

en: this operation must be run in a work tree
bg: тази команда трябва да се изпълни в работно дърво

en: this remote helper should implement refspec capability
bg: насрещната помощна програма трябва да поддържа способност за изброяване на указатели

en: this version of fast-import does not support feature %s.
bg: тази версия на бързото внасяне (fast-import) не поддържа „%s“.

en: this version of fast-import does not support option: %s
bg: тази версия на бързото внасяне (fast-import) не поддържа опцията „%s“

en: this worktree is not sparse
bg: това работно дърво не е частично

en: this worktree is not sparse (sparse-checkout file may not exist)
bg: това не е частично работно дърво (вероятно липсва файл „sparse-checkout“)

en: throw away local modifications
bg: зануляване на локалните промѐни

en: time
bg: ВРЕМЕ

en: timestamp
bg: времево клеймо

en: timestamp too large for this system: %llu
bg: времевото клеймо е твърде голямо за тази система: %llu

en: timestamp too large for this system: %lu
bg: времевото клеймо е твърде голямо за тази система: %lu

en: to clone from a local repository
bg: клониране от локално хранилище

en: to unregister this repository from Scalar, run
    	git config --global --unset --fixed-value scalar.repo "%s"
bg: за да преустановите регистрацията на хранилището в Scalar, изпълнете
    
        git config --global --unset --fixed-value scalar.repo "%s"

en: toggle aggressive edge walk
bg: превключване на агресивно обхождане на ребрата

en: toggle inclusion of blob objects
bg: превключване на поместването на обекти-BLOB

en: toggle inclusion of commit objects
bg: превключване на поместването на обекти-подавания

en: toggle inclusion of tag objects
bg: превключване на поместването на обекти-етикети

en: toggle inclusion of tree objects
bg: превключване на поместването на обекти-дърво

en: toggle pruning of uninteresting paths
bg: превключване на окастрянето на пътищата, които не представляват интерес

en: toggle the use of a sparse index
bg: превключване на ползването на частичен индекс

en: token
bg: лексема

en: tolerate incorrectly detected missing new-line at the end of file
bg: пренебрегване на неправилно липсващ знак за нов ред в края на файл

en: too few arguments
bg: прекалено малко аргументи

en: too large fanout (%u)
bg: прекалено голям откъс за разпределение (%u)

en: too large to be a .git file: '%s'
bg: прекалено голям файл „.git“: „%s“

en: too many args to run %s
bg: прекалено много аргументи за изпълнение „%s“

en: too many arguments
bg: прекалено много аргументи

en: too many arguments for a rename operation
bg: прекалено много аргументи към командата за преименуване

en: too many arguments given outside repository
bg: прекалено много аргументи извън хранилище

en: too many arguments to set new upstream
bg: прекалено много аргументи към командата за следене

en: too many arguments to unset upstream
bg: прекалено много аргументи към командата за спиране на следене

en: too many branches for a copy operation
bg: прекалено много клони за копиране

en: too many commits marked reachable
bg: прекалено много подавания са отбелязани като достижими

en: too many commits to write graph
bg: прекалено много подавания за записване на гра̀фа

en: too many entries in %s
bg: прекалено много записи в „%s“

en: too many multi-pack-indexes
bg: прекалено много индекси за множество пакети

en: too many pseudo-merges
bg: прекалено много псевдо сливания

en: too-short tree file
bg: прекалено кратък файл-дърво

en: too-short tree object
bg: прекалено кратък обект-дърво

en: tool
bg: ПРОГРАМА

en: topologically sort, maintaining date order where possible
bg: топологична подредба, при запазване на подредбата по дата, доколкото е
    възможно

en: trace the evolution of line range <start>,<end> or function :<funcname> in <file>
bg: проследяване на еволюцията на диапазона от редове НАЧАЛО,КРАЙ или :ФУНКЦИЯта във ФАЙЛа

en: trailer
bg: ЕПИЛОГ

en: trailer(s) to add
bg: епилози за добавяне

en: transport '%s' not allowed
bg: преносът по „%s“ не е позволен

en: transport: invalid depth option '%s'
bg: transport: неправилна опция за дълбочина: %s

en: traverse submodules recursively
bg: рекурсивно обхождане на подмодулите

en: traversed %lu commits
bg: обходени са %lu подавания

en: treat 'git add -N' entries as real in the index
bg: включване в индекса на записите, добавени с „git add -N“

en: treat <string> in -S as extended POSIX regular expression
bg: НИЗът към „-S“ да се тълкува като разширен регулярен израз по POSIX

en: treat all files as text
bg: обработка на всички файлове като текстови

en: tree
bg: дърво

en: tree objects not supported
bg: обектите-дървета не се поддържат

en: tree-ish
bg: УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО

en: trim empty trailers
bg: изчистване на празните епилози

en: true/false are no valid working-tree-encodings
bg: „true“/„false“ (истина/лъжа̀) не може да са кодирания на работното дърво

en: try "git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)"
bg: използвайте „git cherry-pick (--continue|%s--abort|--quit)“

en: try "git revert (--continue | %s--abort | --quit)"
bg: използвайте „git revert (--continue|%s--abort|--quit)“

en: try to apply current patch again
bg: нов опит за прилагане на текущата кръпка

en: try to match the new branch name with a remote-tracking branch
bg: опит за напасване на името на новия клон с това на следящ клон

en: try to rebase merges instead of skipping them
bg: опит за пребазиране на сливанията вместо те да се прескачат

en: trying to write non-commit object %s to branch '%s'
bg: опит за записване на обект, който не е подаване — %s, в клона „%s“

en: trying to write ref '%s' with nonexistent object %s
bg: опит за запис на указател „%s“ към обект, който не съществува: %s

en: trying to write reflog for '%s' with incomplete values
bg: опит за вписване в журнала на указателите на „%s“ с непълна стойност

en: two output directories?
bg: може да укажете максимум една директория за изход

en: type
bg: ВИД

en: typechange:
bg: смяна на вида:

en: unable to access '%s'
bg: няма достъп до „%s“

en: unable to access '%s' with http.pinnedPubkey configuration: %s
bg: няма достъп до „%s“ със следната настройка на „http.pinnedPubkey“: %s

en: unable to access '%s': %s
bg: няма достъп до „%s“: %s

en: unable to access commit %s
bg: недостъпно подаване: %s

en: unable to access sparse blob in '%s'
bg: няма достъп до частично изтегления обект-BLOB в „%s“

en: unable to add '%s' to index
bg: „%s“ не може да се добави в индекса

en: unable to add '%s' value of '%s'
bg: неуспешно добавяне на стойност на „%s“ за „%s“

en: unable to add additional attribute
bg: не може да се добави нов атрибут

en: unable to add cache entry for %s
bg: не може да се добави запис в кеша за „%s“

en: unable to add cruft objects
bg: неуспешно добавяне на ненужни обекти

en: unable to add recent objects
bg: скорошните обекти не може да бъдат добавени

en: unable to adjust shared permissions for '%s'
bg: права̀та за споделен достъп до „%s“ не може да бъдат зададени

en: unable to auto-detect email address (got '%s')
bg: адресът за е-поща не може да се отгатне (най-доброто предположение бе „%s“)

en: unable to auto-detect name (got '%s')
bg: името не може да се отгатне (най-доброто предположение бе „%s“)

en: unable to checkout submodule '%s'
bg: Подмодулът „%s“ не може да се изтегли

en: unable to checkout working tree
bg: работното дърво не може да се подготви

en: unable to compact stack: %s
bg: стекът не може да се свие: %s

en: unable to compute preferred pack, disabling pack-reuse
bg: предпочитаният пакет не може да се определи, преизползването на пакети се изключва

en: unable to connect to %s:
    %s
bg: неуспешно свързване към „%s“:
    %s

en: unable to create '%s'
bg: пакетният файл „%s“ не може да се създаде

en: unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another scheduled git-maintenance(1) process seems to be running in this
    repository. Please make sure no other maintenance processes are running and
    then try again. If it still fails, a git-maintenance(1) process may have
    crashed in this repository earlier: remove the file manually to continue.
bg: Файлът-ключалка „%s.lock“ не може да се създаде: %s
    
    Изглежда, че и друг процес на git-maintenance(1) е пуснат в това
    хранилище.  Уверете се, че всички подобни процеси са спрени и опитайте
    отново.  Ако това не помогне, вероятната причина е, че някой процес на
    git-maintenance(1) в това хранилище е забил.  За да продължите работа,
    ще трябва ръчно да изтриете файла:

en: unable to create backing store for newly created file %s
bg: не може да се за създаде мястото за съхранение на новосъздадения файл „%s“

en: unable to create diagnostics archive %s
bg: не може да се създаде архив за диагностичните съобщения: %s

en: unable to create directory %s
bg: директорията „%s“ не може да се създаде

en: unable to create lazy_dir thread: %s
bg: не може да се създаде нишка за директории (lazy_dir): %s

en: unable to create lazy_name thread: %s
bg: не може да се създаде нишка за имена (lazy_name): %s

en: unable to create leading directories of %s
bg: родителските директории на „%s“ не може да бъдат създадени

en: unable to create load_cache_entries thread: %s
bg: не може да се създаде нишка за зареждане на обектите от кеша (load_cache_entries): %s

en: unable to create load_index_extensions thread: %s
bg: не може да се създаде нишка за зареждане на разширенията на индекса (load_index_extensions): %s

en: unable to create temporary MIDX layer
bg: не може да се създаде временен слой за индекса за множество пакети

en: unable to create temporary file
bg: не може да се създаде временен файл

en: unable to create temporary graph layer
bg: не може да се създаде временен слой за гра̀фа с подаванията

en: unable to create temporary index
bg: временният индекс не може да се създаде

en: unable to create temporary object directory
bg: не може да се създаде директория за временни обекти

en: unable to create thread: %s
bg: не може да се създаде нишка: %s

en: unable to create threaded lstat: %s
bg: не може да се създаде нишка за изпълнението на „lstat“: %s

en: unable to deflate appended object (%d)
bg: добавеният обект не може да се компресира с „deflate“: %d

en: unable to deflate new object %s (%d)
bg: новият обект „%s“ не може да се компресира с „deflate“: %d

en: unable to delete '%s': remote ref does not exist
bg: „%s“ не може да се изтрие: отдалечения указател не съществува

en: unable to dequote value of '%s'
bg: цитирането на стойността на „%s“ не може да се изчисти

en: unable to dup bundle descriptor
bg: неуспешно дублиране на дескриптора на пратката с „dup“

en: unable to enumerate additional recent objects
bg: допълнителните скорошни обекти не може да се изброят

en: unable to fdopen %s
bg: обектът „%s“ не може да се отвори с „fdopen“

en: unable to fdopen alternates lockfile
bg: заключващият файл за алтернативите не може да се отвори с „fdopen“

en: unable to find all commit-graph files
bg: някои файлове на гра̀фа с подаванията не може да бъдат открити

en: unable to find all multi-pack index files
bg: някои файлове на индекса за множество пакети не може да бъдат открити

en: unable to find filename in patch at line %d
bg: Липсва име на файл на ред %d от кръпката

en: unable to find remote helper for '%s'
bg: насрещната помощна програма за „%s“ липсва

en: unable to find stash entry %s
bg: скатаният запис за „%s“ не може да се открие

en: unable to force loose object
bg: оставането на обекта непакетиран не може да се наложи

en: unable to fork
bg: неуспешно създаване на процес

en: unable to format message: %s
bg: съобщението не може да се форматира: %s

en: unable to fstat %s
bg: „fstat“ не може да се изпълни върху „%s“

en: unable to generate diff for '%s'
bg: неуспешно генериране на разлика за „%s“

en: unable to get HEAD
bg: Указателят „HEAD“ не може да се получи

en: unable to get credential storage lock in %d ms
bg: ключалката на хранилището на идентификациите не бе получена в рамките на %d ms

en: unable to get current working directory
bg: текущата работна директория е недостъпна

en: unable to get disk usage of %s
bg: използваното място за „%s“ не може да се получи

en: unable to get disk usage of '%s'
bg: използваното място за съхранение на „%s“ не може да се получи

en: unable to get object type for %s
bg: не може да се определи видът на обекта „%s“

en: unable to get random bytes
bg: не може да се получат случайни байтове

en: unable to get size of %s
bg: размерът на „%s“ не може да се получи

en: unable to get type of object %s
bg: видът на обекта „%s“ не може да се определи

en: unable to grep from object of type %s
bg: не може да се изпълни „grep“ от обект от вида %s

en: unable to handle file type %d
bg: файлове от вид %d не се поддържат

en: unable to index file '%s'
bg: файлът „%s“ не може да се индексира

en: unable to join lazy_name thread: %s
bg: не може да се изчака нишка за имена (lazy_name): %s

en: unable to join load_cache_entries thread: %s
bg: не може да се изчака нишка за зареждане на обектите от кеша (load_cache_entries): %s

en: unable to join load_index_extensions thread: %s
bg: не може да се създаде нишка за зареждане на разширенията на индекса (load_index_extensions): %s

en: unable to link '%s' to '%s'
bg: не може да се създаде връзка „%s“, която да сочи към „%s“

en: unable to load config blob object '%s'
bg: обектът-BLOB „%s“ с конфигурации не може да се зареди

en: unable to load existing sparse-checkout patterns
bg: шаблоните за частично изтегляне не може да се заредят

en: unable to load pack: '%s', disabling pack-reuse
bg: пакетът не може да се зареди: „%s“, преизползването на пакети се изключва

en: unable to load rev-index for pack '%s'
bg: обратният индекс на пакета „%s“ не може да се зареди

en: unable to load root tree for commit %s
bg: кореновото дърво за подаване „%s“ не може да се зареди

en: unable to locate repository; .git file broken
bg: не може да се открие хранилище: „.git“ е повреден

en: unable to locate repository; .git file does not reference a repository
bg: не може да се открие хранилище: файлът „.git“ не сочи към хранилище

en: unable to locate repository; .git is not a file
bg: не може да се открие хранилище: „.git“ не е файл

en: unable to look up %s (%s)
bg: „%s“ не може да се открие (%s)

en: unable to look up %s (port %s) (%s)
bg: „%s“ (порт %s) не може да се открие („%s“)

en: unable to map %s %s in commit object
bg: не може да се открие съответствието на „%s %s“ в обекта-подаване

en: unable to mmap %s
bg: неуспешно изпълнение на „mmap“ върху „%s“

en: unable to mmap '%s'%s
bg: неуспешно изпълнение на „mmap“ върху „%s“%s

en: unable to move %s to %s
bg: „%s“ не може да се премести в „%s“

en: unable to move new alternates file into place
bg: новият файл с алтернативите не може да се премести на мястото си

en: unable to normalize alternate object path: %s
bg: алтернативният път към обекти не може да се нормализира: „%s“

en: unable to open %s
bg: обектът „%s“ не може да се отвори

en: unable to open %s for reading
bg: „%s“ не може да се отвори за четене

en: unable to open %s for writing
bg: „%s“ не може да се отвори за запис

en: unable to open %s: %s
bg: „%s“ не може да се отвори: %s

en: unable to open '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: unable to open commit-graph chain file
bg: файлът с веригата на гра̀фа с подаванията не може да се отвори

en: unable to open git dir: %s
bg: не може да се отвори директорията на git: %s

en: unable to open loose object %s
bg: непакетираният обект „%s“ не може да се отвори

en: unable to open marks file %s for writing.
bg: файлът с маркерите „%s“ не може да се отвори за запис.

en: unable to open multi-pack-index chain file
bg: файлът с веригата на гра̀фа с подаванията не може да се отвори

en: unable to open or read %s
bg: файлът „%s“ не може да се отвори или прочете

en: unable to open rr-cache directory
bg: директорията „rr-cache“ не може да се отвори

en: unable to pack objects reachable from tag %s
bg: обектите, които може да бъдат достигнати от етикета „%s“, не може да бъдат пакетирани

en: unable to parse %s header
bg: заглавната част на „%s“ не може да се анализира

en: unable to parse '%.*s'
bg: „%.*s“ не може да се анализира

en: unable to parse '%s' from command-line config
bg: неразпозната стойност „%s“ от командния ред

en: unable to parse --pretty format
bg: аргументът към опцията „--pretty“ не може да се анализира

en: unable to parse command-line config
bg: неправилни настройки от командния ред

en: unable to parse commit %s
bg: подаването не може да се анализира: %s

en: unable to parse commit author
bg: авторът на подаването не може да се анализира

en: unable to parse default color value
bg: неразпозната стойност на стандартния цвят

en: unable to parse format string
bg: форматиращият низ не може да се анализира: %s

en: unable to parse header of %s
bg: заглавната част на „%s“ не може да се анализира

en: unable to parse mode: %s
bg: режимът не може да се анализира: %s

en: unable to parse object header of %s
bg: заглавната част на „%s“ не може да се анализира

en: unable to parse object id: %s
bg: идентификаторът на обекта не може да се анализира: %s

en: unable to parse object: %s
bg: обектът „%s“ не може да се анализира

en: unable to parse remote unpack status: %s
bg: състоянието от отдалеченото разпакетиране не може да се анализира: %s

en: unable to parse rename/copy score: %s
bg: оценката за съвпадение при преименуване/копиране не може да се анализира: %s

en: unable to parse sparse filter data in %s
bg: данните от филтъра за частични изтегляния в „%s“ не може да бъдат анализирани

en: unable to parse type from header '%s' of %s
bg: заглавната част „%s“ на %s не може да се анализира, за да се определи видът

en: unable to pass trailers to --trailers
bg: епилогът не може да се подаде на „--trailers“

en: unable to read %s
bg: обектът „%s“ не може да се прочете

en: unable to read alternates file
bg: файлът с алтернативите не може да се прочете

en: unable to read branch description file '%s'
bg: файлът с описанието на клона „%s“ не може да се прочете

en: unable to read commit message from '%s'
bg: съобщението за подаване не може да се прочете от „%s“

en: unable to read config file '%s'
bg: конфигурационният файл „%s“ не може да се прочете

en: unable to read from mktree
bg: не може да се прочете от „mktree“

en: unable to read gitdir file (%s)
bg: файлът „gitdir“ не може да се прочете (%s)

en: unable to read index file
bg: индексът не може да се запише

en: unable to read signature file '%s'
bg: файлът „%s“ с подпис не може да се прочете

en: unable to read symlink %s
bg: символната връзка „%s“ не може да се прочете

en: unable to read tree %s
bg: дървото не може да се прочете: %s

en: unable to read tree (%s)
bg: дървото не може да се прочете (%s)

en: unable to redirect descriptor
bg: дескрипторът не може да се пренасочи

en: unable to remove %s from index
bg: „%s“ не може да се извади от индекса

en: unable to rename new multi-pack-index layer
bg: слой в индекса за множество пакети не може да се преименува

en: unable to rename temporary '*.%s' file to '%s'
bg: временният файл „*.%s“ не може да се преименува на „%s“

en: unable to resolve '%s'
bg: „%s“ не може да се открие

en: unable to resolve HEAD after creating commit
bg: състоянието сочено от указателя „HEAD“ липсва след подаването

en: unable to resolve config blob '%s'
bg: обектът-BLOB „%s“ с конфигурации липсва

en: unable to resolve revision: %s
bg: версията „%s“ не може се открие

en: unable to rewind rpc post data - try increasing http.postBuffer
bg: данните за POST не може да се прочетат наново, пробвайте да увеличите настройката „http.postBuffer“

en: unable to select a comment character that is not used
    in the current commit message
bg: не може да се избере знак за коментар — в текущото съобщение за подаване са използвани всички подобни знаци

en: unable to set %s in '%s'
bg: „%s“ не може да се зададе в „%s“

en: unable to set SO_KEEPALIVE on socket
bg: неуспешно задаване на „SO_KEEPALIVE“ на гнездо

en: unable to set extensions.relativeWorktrees setting
bg: неуспешно задаване на настройката „extensions.relativeWorktrees“

en: unable to set permission to '%s'
bg: права̀та за достъп до „%s“ не може да бъдат зададени

en: unable to set up work tree using invalid config
bg: не може да се зададе текуща работна директория при неправилни настройки

en: unable to setup last-modified
bg: командата „last-modified“ не може да се настрои

en: unable to sign the tag
bg: етикетът не може да се подпише

en: unable to spawn mktree
bg: не може да се създаде процес за „mktree“

en: unable to start '%s' filter
bg: филтърът „%s“ не може да се стартира

en: unable to start 'show' for object '%s'
bg: действието „show“ не може да се изпълни за обект „%s“

en: unable to stat '%s'
bg: „stat“ не може да се изпълни върху „%s“

en: unable to stat newly created file '%s'
bg: не може да се получи информация чрез „stat“ за новосъздадения файл „%s“

en: unable to stream deflate new object (%d)
bg: новият обект не може да се компресира поточно с „deflate“ (%d)

en: unable to unlink: %s
bg: неуспешно изтриване на „%s“

en: unable to unpack %s header
bg: заглавната част на „%s“ не може да се разпакетира

en: unable to unpack contents of %s
bg: съдържанието не може да се разпакетира: „%s“

en: unable to unpack header of %s
bg: заглавната част на „%s“ не може да се разпакетира

en: unable to unquote C-style string '%s'
bg: цитирането на низ, форматиран за C — „%s“ не може да се изчисти

en: unable to unset %s in '%s'
bg: „%s“ не може да се изчисти в „%s“

en: unable to unset '%s' value of '%s'
bg: неуспешно изчистване на стойност на „%s“ за „%s“

en: unable to update %s
bg: обектът „%s“ не може да се обнови

en: unable to update HEAD
bg: Указателят „HEAD“ не може да се обнови

en: unable to update cache tree
bg: кешът на обектите-дървета не може да се обнови

en: unable to update local ref
bg: локален указател не може да се обнови

en: unable to update temporary index
bg: временният индекс не може да се обнови

en: unable to update url base from redirection:
      asked for: %s
       redirect: %s
bg: базовият адрес не може да се обнови след пренасочване:
        ● заявен адрес: %s
        ● пренасочване: %s

en: unable to upgrade repository format to support partial clone
bg: не може да се извърши частично клониране, защото форматът на хранилището не може да се обнови

en: unable to upgrade repository format to support relative worktrees
bg: форматът на хранилището не може да се обнови за поддръжката на относителни работни дървета

en: unable to verify %s on good revision
bg: „%s“ не може да провери с добра версия

en: unable to write %s
bg: „%s“ не може да се запише

en: unable to write base commit
bg: базовото подаване не може да се запише

en: unable to write delim packet
bg: разделящият пакет не може да се запише

en: unable to write file %s
bg: файлът „%s“ не може да се запише

en: unable to write file '%s' mode %o
bg: файлът „%s“ не може да се запише с режим на достъп „%o“

en: unable to write flush packet
bg: пакетът за изчистване на буферите не може да се запише

en: unable to write index file
bg: индексът не може да се запише

en: unable to write loose object file
bg: грешка при записа на файла с непакетиран обект

en: unable to write marks file %s
bg: файлът с маркерите „%s“ не може да се запише

en: unable to write marks file %s.
bg: файлът с маркерите „%s“ не може да се запази.

en: unable to write marks file %s: %s
bg: файлът с маркерите „%s“ не може да се запише: %s

en: unable to write new index file
bg: неуспешно записване на новия индекс

en: unable to write note object
bg: обектът-бележка не може да се запише

en: unable to write object to database
bg: обектът не може да се запише в базата от данни

en: unable to write parameters to config file
bg: настройките не може да бъдат записани в конфигурационния файл

en: unable to write repeatedly vanishing file %s
bg: смаляващият се файл „%s“ не може да се запише

en: unable to write request to remote
bg: невъзможно писане към отдалечено хранилище

en: unable to write rerere record
bg: приложеното коригиране на конфликт не може да се запише

en: unable to write response end packet
bg: пакетът за край на отговора не може да се запише

en: unable to write tag file
bg: файлът за етикета не може да се запази

en: unable to write temporary index file
bg: временният индекс не може да се запише

en: unable to write to %s
bg: в „%s“ не може да се пише

en: unable to write to remote
bg: невъзможно писане към отдалечено хранилище

en: unable to write upstream branch configuration
bg: настройките за следения клон не може да се запишат

en: uname() failed with error '%s' (%d)
bg: грешка при изпълнението на „uname()“ — „%s“ (%d)

en: unchanged
bg: няма промѐни

en: unclosed quote
bg: кавичка без еш

en: unclosed quote: '%s'
bg: кавичка без еш: „%s“

en: unexpected 'ready' from remote
bg: неочаквано състояние за готовност от отдалечено хранилище

en: unexpected acknowledgment line: '%s'
bg: неочакван ред за потвърждение: „%s“

en: unexpected comparison status '%c' for %s, %s
bg: неочакван изходен код при сравнение '%c' за %s, %s

en: unexpected deflate failure: %d
bg: неочаквана грешка от „deflate“: %d

en: unexpected diff status %c
bg: неочакван изходен код при генериране на разлика: %c

en: unexpected end of file
bg: неочакван край на файл

en: unexpected filter type
bg: неочакван вид филтър

en: unexpected flush packet while reading remote unpack status
bg: неочакван изчистващ пакет „flush“ при изчитане на състоянието от отдалеченото разпакетиране

en: unexpected line: '%s'
bg: неочакван ред: „%s“

en: unexpected mode %o
bg: неочакван режим „%o“

en: unexpected non-hex object ID: %s
bg: неочакван, нешестнайсетичен идентификатор на обект:  %s

en: unexpected wanted-ref: '%s'
bg: неочакван искан указател: „%s“

en: unhandled branch.%s.rebase=%s; assuming 'true'
bg: „branch.%s.rebase=%s“ не се поддържа.  Приема се „true“ (истина)

en: unhandled case in 'has_worktree_moved': %d
bg: необработен случай в „has_worktree_moved“: %d

en: unhandled object '%s' given.
bg: зададен е неподдържан обект „%s“.

en: unit-test [<options>]
bg: unit-test [ОПЦИЯ…]

en: unknown
bg: непознат

en: unknown %%(trailers) argument: %s
bg: непознат аргумент „%%(trailers)“: %s

en: unknown %s mode: %s
bg: непознат режим за „%s“: %s

en: unknown '%s' value for '%s' config option
bg: непозната стойност „%s“ за настройката „%s“

en: unknown --date-format argument %s
bg: неправилен аргумент за „--date-format“: %s

en: unknown --mirror argument: %s
bg: неправилна стойност за „--mirror“: %s

en: unknown --signed-commits mode '%s'
bg: непознат режим „%s“ за опцията „--signed-commits“

en: unknown --signed-tags mode '%s'
bg: непознат режим „%s“ за опцията „--signed-tags“

en: unknown -s/--strategy: %s
bg: неизвестна стратегия към опцията „-s“/„--strategy“: „%s“

en: unknown action: %d
bg: неизвестно действие: %d

en: unknown argument `%s'
bg: непозната опция „%s“

en: unknown argument to --path-format: %s
bg: неправилен аргумент за „--path-format“: „%s“

en: unknown arguments supplied with --stdin
bg: непознат аргумент към опцията „--stdin“

en: unknown branch type
bg: непознат вид клон

en: unknown capability '%s'
bg: непозната възможност „%s“

en: unknown change class '%c' in --diff-filter=%s
bg: непознат вид промяна: „%c“ в „--diff-filter=%s“

en: unknown color-moved-ws mode '%s', possible values are 'ignore-space-change', 'ignore-space-at-eol', 'ignore-all-space', 'allow-indentation-change'
bg: неподдържан режим за настройката „color-moved-ws mode“ — „%s“, възможните стойности са „ignore-space-change“ (пренебрегване на промѐните на празните знаци), „ignore-space-at-eol“ (пренебрегване на промѐните на празните знаци в края на реда), „ignore-all-space“ (пренебрегване на всички празни знаци), „allow-indentation-change“ (позволяване на промѐните в празните знаци за форматиране)

en: unknown command %d
bg: непозната команда %d

en: unknown command: %d
bg: непозната команда: %d

en: unknown command: '%s'
bg: непозната команда: „%s“

en: unknown commit %s
bg: непознато подаване: „%s“

en: unknown conflict style '%s'
bg: непознат вид конфликт „%s“

en: unknown diff status: %c
bg: непознато състояние на разлика: %c

en: unknown error occurred while reading the configuration files
bg: неочаквана грешка при изчитането на конфигурационните файлове

en: unknown field name: %.*s
bg: непознато име на обект: „%.*s“

en: unknown git hash algorithm in gpgsig: '%s'
bg: непознат алгоритъм на git за контролни суми в gpgsig: „%s“

en: unknown group type: %s
bg: неизвестен вид група: %s

en: unknown hash algorithm '%s'
bg: непознат алгоритъм за контролни суми „%s“

en: unknown index entry format 0x%08x
bg: непознат формат на запис в индекса: „0x%08x“

en: unknown last-modified argument: %s
bg: неправилен аргумент за командата „last-modified“: %s

en: unknown maintenance strategy: '%s'
bg: непозната стратегия за поддръжка: „%s“

en: unknown mandatory capability %s; this remote helper probably needs newer version of Git
bg: непозната задължителна способност „%s“.  Насрещната помощна програма вероятно изисква нова версия на Git

en: unknown mark: %s
bg: непознат маркер: „%s“

en: unknown mode for --abbrev-ref: %s
bg: непознат режим за „--abbrev-ref“: „%s“

en: unknown mode for --maintenance option: %s
bg: непознат режим за „--maintenance“: „%s“

en: unknown mode for --show-object-format: %s
bg: непознат режим за „--show-object-format“: „%s“

en: unknown non-ascii option in string: `%s'
bg: непозната стойност извън „ascii“ в низа: „%s“

en: unknown notes merge strategy %s
bg: непозната стратегия за сливане на бележки „%s“

en: unknown object format '%s' specified by server
bg: сървърът указа непознат формат на обект: „%s“

en: unknown object type %d
bg: непознат вид обект %d

en: unknown option %s
bg: непозната опция: „%s“

en: unknown option --%s
bg: непозната опция „--%s“

en: unknown option `%s'
bg: непозната опция: „%s“

en: unknown option: %s
bg: непозната опция: „%s“

en: unknown option: --fixup=%s:%s
bg: непозната опция: --fixup=%s:%s

en: unknown port %s
bg: непознат порт „%s“

en: unknown preferred pack: '%s'
bg: непознат предпочитан пакет: %s

en: unknown reencoding mode: %s
bg: непознат режим за прекодиране: %s

en: unknown ref storage format '%s'
bg: непознат формат на съхранение: „%s“

en: unknown repository extension found: | unknown repository extensions found:
bg[0]: открито е непознато разширение в хранилището:
bg[1]: открити са непознати разширения в хранилището:

en: unknown response to connect: %s
bg: неочакван отговор при свързване: „%s“

en: unknown strategy option: -X%s
bg: непозната опция за стратегия: -X%s

en: unknown style '%s' given for '%s'
bg: непознат стил „%s“ за „%s“

en: unknown subcommand: `%s'
bg: непозната подкоманда: „%s“

en: unknown switch `%c'
bg: непознат флаг „%c“

en: unknown tag-of-filtered mode: %s
bg: непознат режим за „tag-of-filtered“: „%s“

en: unknown type: %d
bg: неизвестен вид: %d

en: unknown value '%s' for key '%s'
bg: непозната стойност „%s“ за настройката „%s“

en: unknown value after ws-error-highlight=%.*s
bg: непозната стойност след „ws-error-highlight=%.*s“

en: unknown value for config '%s': %s
bg: непозната стойност за настройката „%s“: „%s“

en: unknown value for object-format: %s
bg: непозната стойност за „--object-format“: „%s“

en: unknown variable '%s'
bg: непозната променлива „%s“

en: unknown write failure on standard output
bg: неизвестна грешка при запис на стандартния изход

en: unknown:
bg: непозната промяна:

en: unmerged:
bg: неслят:

en: unordered stage entries for '%s'
bg: неподредени записи за „%s“

en: unordered stage entries in index
bg: неподредени записи в индекса

en: unpack unreachable objects newer than <time>
bg: разпакетиране на недостижимите обекти, които са по-нови от това ВРЕМЕ

en: unreachable %s %s
bg: недостижим обект: %s „%s“

en: unrecognized %%(%.*s) argument: %s
bg: непознат аргумент за „%%(%.*s)“: %s

en: unrecognized %%(%s) argument: %s
bg: непознат аргумент за „%%(%s)“: %s

en: unrecognized --schedule argument '%s'
bg: непознат аргумент към „--schedule“: %s

en: unrecognized --scheduler argument '%s'
bg: непознат аргумент към „--scheduler“: %s

en: unrecognized --split argument, %s
bg: непознат аргумент към „--split“: %s

en: unrecognized --type argument, %s
bg: непознат аргумент към „--type“: %s

en: unrecognized argument: %s
bg: непознат аргумент: %s

en: unrecognized binary patch at line %d
bg: неразпозната двоичната кръпка на ред %d

en: unrecognized bundle hash algorithm: %s
bg: непознат алгоритъм за контролни суми за пратки „%s“

en: unrecognized bundle mode from URI '%s'
bg: непознат режим на пратки от адрес „%s“

en: unrecognized color: %%(color:%s)
bg: непознат цвят: %%(color:%s)

en: unrecognized empty type '%s'; valid values are "drop", "keep", and "stop".
bg: неправилна празна стойност „%s“: вариантите са „drop“ (прескачане), „keep“ (запазване) и „stop“ (спиране)

en: unrecognized followRemoteHEAD value '%s' ignored
bg: непознатата стойност за „followRemoteHEAD“: „%s“, се прескача

en: unrecognized header: %s%s (%d)
bg: непозната заглавна част: %s%s (%d)

en: unrecognized help format '%s'
bg: непознат формат на помощта „%s“

en: unrecognized negative pattern: '%s'
bg: непознат отрицателен шаблон: „%s“

en: unrecognized option: '%s'
bg: непозната опция: %s

en: unrecognized pattern: '%s'
bg: непознат шаблон: „%s“

en: unrecognized position:%s
bg: непозната позиция: %s

en: unrecognized setting %s for option rebase.missingCommitsCheck. Ignoring.
bg: Непозната стойност „%s“ за настройката „rebase.missingCommitsCheck“.  Настройката се прескача.

en: unrecognized value transfer.credentialsInUrl: '%s'
bg: непозната стойност за „transfer.credentialsInUrl“: „%s“

en: unrecognized whitespace ignore option '%s'
bg: непозната опция за игнориране на знаците за интервали „%s“

en: unrecognized whitespace option '%s'
bg: непозната опция за знаците за интервали „%s“

en: unrecognized width:%s
bg: непозната широчина: %s

en: unregister all submodules
bg: премахване на регистрациите на всички подмодули

en: unselect specified items
bg: изваждане на указаното от избора

en: unset all multi-valued config options
bg: изчистване на всички стойности за конфигурационните опции, които поддържат много стойности

en: unset multi-valued config options with matching values
bg: изчистване на всички напасващи стойности за конфигурационните опции, които поддържат много стойности

en: unset the upstream info
bg: изчистване на информацията за КЛОНа_ИЗТОЧНИК

en: unstaged
bg: извън индекса

en: unsupported bundle version %d
bg: неподдържана версия на индекса %d

en: unsupported command listing type '%s'
bg: неподдържан списък от команди „%s“

en: unsupported command: %s
bg: неподдържана команда: „%s“

en: unsupported field '%s' in '%s' config
bg: неподдържана поле „%s“ в настройките на „%s“

en: unsupported file mode: 0%o (SHA1: %s)
bg: неподдържани права̀ за достъп до файл: 0%o (SHA1: %s)

en: unsupported index version %s
bg: неподдържана версия на индекса „%s“

en: unsupported object format '%s'
bg: обект с неподдържан формат „%s“

en: unsupported object format: %s
bg: неподдържан формат на обект: „%s“

en: unsupported output format
bg: неподдържан изходен формат

en: unsupported section for hidden refs: %s
bg: неподдържан раздел за скрити указатели: „%s“

en: unsupported version '%d' for bitmap index file
bg: версия „%d“ на файла за индекса на база битови маски не се поддържа

en: untracked cache is disabled on this system or location
bg: кешът за неследените файлове е изключен на тази система или местоположение

en: untracked content,
bg: неследено съдържание,

en: unusable instruction sheet: '%s'
bg: неизползваем файл с описание на предстоящите действия: „%s“

en: unusable squash-onto
bg: подаването, в което другите да се вкарат, не може да се използва

en: unusable worktree destination '%s'
bg: целта не може да се ползва за работно дърво: „%s“

en: up to date
bg: актуален

en: update <refname> not the one it points to
bg: обновяване на ИМЕто_НА_УКАЗАТЕЛя, а не това, към което сочи

en: update all branches that point at commits in <revision-range>
bg: обновяване на всички клони, които сочат към подавания в ДИАПАЗОНа_ПОДАВАНИЯ

en: update branches that point to commits that are being rebased
bg: обновяване на клоните, които сочат към пребазирани подавания

en: update ignored files (default)
bg: обновяване на игнорираните файлове (стандартно)

en: update of config-file failed
bg: неуспешно обновяване на конфигурационния файл

en: update stat information in the index file
bg: обновяване на информацията получена чрез „stat“ за файловете в индекса

en: update the index with reused conflict resolution if possible
bg: при възможност преизползване на решението на конфликта за обновяване на индекса

en: update the info files from scratch
bg: обновяване на информационните файлове от нулата

en: update the reference to the value of the top reflog entry
bg: обновяване на указателя да е стойността на първия запис в журнала с указатели

en: update tracked files
bg: обновяване на следените файлове

en: update working tree with merge result
bg: обновяване на работното дърво с резултата от сливането

en: update-ref requires a fully qualified refname e.g. refs/heads/%s
bg: командата „update-ref“ изисква пълно име на указател, напр. „refs/heads/%s“

en: update-refs file at '%s' is invalid
bg: файлът за обновяване на указателите „%s“ е неправилен

en: update_ref failed for ref '%s': %s
bg: неуспешно обновяване на указателя (update_ref) „%s“: %s

en: updated %d path
     | updated %d paths
bg[0]: %d файл обновен
bg[1]: %d файла обновени

en: updating files failed
bg: неуспешно обновяване на файловете

en: upstream
bg: КЛОН_ИЗТОЧНИК

en: upstream branch '%s' not stored as a remote-tracking branch
bg: клонът-източник „%s“ не е съхранен като следящ клон

en: uri
bg: АДРЕС

en: url contains a newline in its %s component: %s
bg: адресът съдържа нов ред в частта за %s: %s

en: url has no scheme: %s
bg: адресът е без схема: %s

en: url where to clone the submodule from
bg: адрес, от който да се клонира новият подмодул

en: usage:
bg: УПОТРЕБА:

en: usage: $dashless $USAGE
bg: Употреба: $dashless $USAGE

en: usage: %s
bg: употреба: %s

en: usage: %s
bg: употреба: %s

en: usage: %s%s
bg: употреба: %s%s

en: use 'merge-base --fork-point' to refine upstream
bg: за доуточняването на следения клон, използвайте:
    
        git merge-base --fork-point

en: use --reapply-cherry-picks to include skipped commits
bg: може да включите пропуснатите подавания с опцията „--reapply-cherry-picks“

en: use --reference only while cloning
bg: опцията „--reference“ може да се използва само при клониране

en: use .gitattributes only from the index
bg: използване на файла „.gitattributes“ само от индекса

en: use <file>'s contents as the final image
bg: използване на съдържанието на ФАЙЛа като крайно положение

en: use <n> digits to display object names
bg: да се показват такъв БРОЙ цифри от имената на обектите

en: use <n> ipc worker threads
bg: използване на такъв БРОЙ работещи нишки

en: use <n> worker threads
bg: използване на такъв БРОЙ работещи нишки

en: use <name> instead of 'origin' to track upstream
bg: използване на това ИМЕ вместо „origin“ при проследяване на клони

en: use <name> instead of the real target
bg: използване на това ИМЕ вместо истинския клон-цел

en: use <name> instead of the real target branch
bg: използване на това ИМЕ вместо истинския клон-цел

en: use <regex> to decide what a word is
bg: РЕГУЛЯРЕН_ИЗРАЗ за разделяне по думи

en: use <sfx> instead of '.patch'
bg: използване на тези ЗНАЦИ за суфикс вместо „.patch“

en: use <text> as start of message
bg: за начало на съобщението да се ползва ТЕКСТ

en: use IPv4 addresses only
bg: само адреси IPv4

en: use IPv6 addresses only
bg: само адреси IPv6

en: use OFS_DELTA objects
bg: използване на обекти „OFS_DELTA“

en: use Perl-compatible regular expressions
bg: регулярни изрази на Perl

en: use SHA-1 of submodule's remote tracking branch
bg: използване на сумата по SHA1 от отдалечения следен клон на подмодула

en: use [<prefix>] instead of [PATCH]
bg: използване на този „[ПРЕФИКС]“ вместо „[PATCH]“

en: use [PATCH n/m] even with a single patch
bg: номерация „[PATCH n/m]“ дори и при единствена кръпка

en: use [PATCH] even with multiple patches
bg: номерация „[PATCH]“ дори и при множество кръпки

en: use `diff.guitool` instead of `diff.tool`
bg: използвайте „diff.guitool“ вместо „diff.tool“

en: use a <path> for (--textconv | --filters); Not with 'batch'
bg: опциите „--textconv“/„--filters“ изискват ПЪТ, а пакетният режим (batch) не

en: use a bitmap index if available to speed up counting objects
bg: използване на съществуващи индекси на база битови маски за ускоряване на преброяването на обектите

en: use a diff3 based merge
bg: сливане на базата на „diff3“

en: use a zealous diff3 based merge
bg: засилено сливане на базата на „diff3“

en: use another key to sign the tag
bg: използване на друг ключ за подписването на етикет

en: use any ref
bg: използване на произволен указател

en: use any tag, even unannotated
bg: използване на всеки етикет — включително и неанотираните

en: use apply strategies to rebase
bg: при пребазиране да се ползва стратегия с прилагане

en: use at most one of --reachable, --stdin-commits, or --stdin-packs
bg: опциите „--reachable“, „--stdin-commits“ и „--stdin-packs“ са несъвместими

en: use atomic transaction to update references
bg: изискване на атомарни операции за обновяване на указателите

en: use autosquash formatted message to fixup or amend/reword specified commit
bg: използване на автоматичното съобщение за вкарване на указаното ПОДАВАНЕ в предходното без следа или за промяна на подаването или съобщението

en: use autosquash formatted message to squash specified commit
bg: използване на автоматичното съобщение за вкарване на указаното ПОДАВАНЕ в предното

en: use basic POSIX regular expressions (default)
bg: основни регулярни изрази по POSIX (стандартно)

en: use branch description from file
bg: ползване на описание на клон от файл

en: use colored output
bg: цветен изход

en: use commit stored in the index instead of the one stored in the submodule HEAD
bg: използване на подаването указано в индекса, а не това от указателя „HEAD“ на подмодула

en: use current timestamp for author date
bg: използване на текущото времево клеймо като това за автор

en: use default prefixes a/ and b/
bg: ползване на стандартните префикси „a/“ и „b/“

en: use default value when missing entry
bg: ползване на стандартна СТОЙНОСТ при липсваща

en: use empty blobs as rename source
bg: празни обекти като източник при преименувания

en: use extended POSIX regular expressions
bg: разширени регулярни изрази по POSIX

en: use full path names
bg: използване на пълните имена на пътищата

en: use given config file
bg: използване на зададения конфигурационен ФАЙЛ

en: use global config file
bg: използване на глобалния конфигурационен файл

en: use headers in message's body
bg: заглавни части в тялото на писмото

en: use lowercase letters for 'assume unchanged' files
bg: малки букви за файловете, които да се счетат за непроменени

en: use lowercase letters for 'fsmonitor clean' files
bg: малки букви за файловете за командата „fsmonitor clean“

en: use mail map file
bg: използване на файл за съответствията на имената и адресите на е-поща („.mailmap“)

en: use merging strategies to rebase
bg: при пребазиране да се ползва стратегия със сливане

en: use notes from <notes-ref>
bg: да се използва бележката сочена от този УКАЗАТЕЛ_ЗА_БЕЛЕЖКА

en: use object IDs instead of filenames
bg: ползване на идентификатори на обекти вместо имена на файлове

en: use overlay mode
bg: използване на припокриващ режим

en: use overlay mode (default)
bg: използване на припокриващ режим (стандартно)

en: use patterns in <file> instead of the current ones.
bg: ползване на шаблоните във ФАЙЛа вместо текущите.

en: use per-worktree config file
bg: използване на конфигурационния файл на работното копие

en: use relative paths for worktrees
bg: използване на относителни пътища за работните дървета

en: use repository config file
bg: използване на конфигурационния файл на хранилището

en: use revisions from <file> instead of calling git-rev-list
bg: изчитане на версиите от ФАЙЛа, а не чрез изпълнение на „git-rev-list“

en: use scissors
bg: ножици

en: use simple diff colors
bg: използване на прости цветове за разликите

en: use simple number sequence for output file names
bg: проста числова последователност за имената на файловете-кръпки

en: use specified template file
bg: използване на указания шаблонен ФАЙЛ

en: use stateless RPC protocol
bg: използване на протокол без запазване на състоянието за RPC

en: use string equality when comparing values to value pattern
bg: ползване на равенство на низ при сравняване на стойност с ШАБЛОН_ЗА_СТОЙНОСТ

en: use symlinks in dir-diff mode
bg: следване на символните връзки при разлика по директории

en: use system config file
bg: използване на системния конфигурационен файл

en: use the 'checkout' update strategy (default)
bg: използване на стратегията за обновяване „checkout“ (изтегляне — стандартно)

en: use the 'merge' update strategy
bg: използване на стратегията за обновяване „merge“ (сливане)

en: use the 'rebase' update strategy
bg: използване на стратегията за обновяване „rebase“ (пребазиране)

en: use the 'reference' format to refer to commits
bg: указване на подавания във формат за указател

en: use the commit stored in the index instead of the submodule HEAD
bg: използване на подаването указано в индекса, а не това от указателя „HEAD“ на подмодула

en: use the done feature to terminate the stream
bg: използване на маркер за завършване на потока

en: use the given merge strategy
bg: използване на зададената стратегията на сливане

en: use the merge-base of upstream and branch as the current base
bg: за текуща база да се ползва базата за сливане на клона и следеното

en: use the path-walk API to walk objects when possible
bg: когато е възможно, използване на програмния интерфейс за обхождане на обектите

en: use the same output mode as git-annotate (Default: off)
bg: използване на същия формат като „git-annotate“ (стандартно опцията е изключена)

en: use the sparse reachability algorithm
bg: използване на алгоритъм за частична достижимост

en: use the specified diff tool
bg: използване на указаната ПРОГРАМА

en: use the specified name-hash function to group similar objects
bg: използване на указаната функция за контролни суми за групиране на подобните обекти

en: use the stable patch ID algorithm
bg: използване на стабилния алгоритъм за идентифициране на кръпки

en: use the unstable patch ID algorithm
bg: използване на нестабилния алгоритъм за идентифициране на кръпки

en: use thin pack
bg: използване на съкратени пакети

en: use this format
bg: използване на този ФОРМАТ

en: use threads when searching for best delta matches
bg: стартиране на нишки за претърсване на най-добрите съвпадения на разликите

en: use unmodified files as source to find copies
bg: търсене на копирано и от непроменените файлове

en: used more bytes than were available
bg: използвани са повече от наличните байтове

en: user.signingKey needs to be set for ssh signing
bg: за подписване със ssh е необходимо да зададете настройката „user.signingKey“

en: using %s with stdin is not supported
bg: „%s“ не поддържа стандартния вход

en: using '%s' as range-diff origin of current series
bg: „%s“ се ползва като началото на диапазонната разлика на текущата поредица

en: using multiple --group options with stdin is not supported
bg: повече от една опции „--group“ са несъвместими със стандартния вход

en: validation failed, cannot move working tree: %s
bg: проверките са неуспешни, работното дърво не може да се премести: %s

en: validation failed, cannot remove working tree: %s
bg: проверките са неуспешни, работното дърво не може да се изтрие: %s

en: value
bg: СТОЙНОСТ

en: value %s for %s not in range [%ld,%ld]
bg: стойността %s за „%s“ е извън диапазона [%ld,%ld]

en: value %s for %s not in range [%lld,%lld]
bg: стойността %s за „%s“ е извън диапазона [%lld,%lld]

en: value expected %s=
bg: очаква се стойност за „%s=“

en: value for %s exceeds %ld
bg: стойността %s е над %ld

en: value for %s exceeds %lld
bg: стойността %s е над %lld

en: value is "true" or "false"
bg: СТОЙНОСТТА е „true“ (истина) или „false“ (лъжа̀)

en: value is --bool or --int
bg: СТОЙНОСТТА е „--bool“ (булева) или „--int“ (десетично цяло число)

en: value is --bool or string
bg: СТОЙНОСТТА е „--bool“ (булева) или низ

en: value is a path (file or directory name)
bg: СТОЙНОСТТА е път (до файл или директория)

en: value is an expiry date
bg: стойността е период на валидност/запазване

en: value is decimal number
bg: СТОЙНОСТТА е цяло, десетично число

en: value is given this type
bg: стойността е от този вид

en: value of '%s' not bool or int: %d
bg: СТОЙНОСТТА на „%s“ не е нито булева, нито целочислена, а трябва: %d

en: value of '%s' out of range: %d
bg: дължината на „%s“ e извън диапазона: %d

en: value of uploadpack.blobpackfileuri must be of the form '<object-hash> <pack-hash> <uri>' (got '%s')
bg: стойността на „uploadpack.blobpackfileuri“ трябва да е във формат „СУМА_НА_ОБЕКТ СУМА_НА_ПАКЕТ АДРЕС“ (получена е „%s“)

en: verbose
bg: извеждане на подробна информация

en: verify tags
bg: проверка на етикети

en: verify that the named commit has a valid GPG signature
bg: проверка, че указаното подаване е с правилен подпис на GPG

en: version
bg: версия

en: view diff between HEAD and index
bg: разлика между соченото от „HEAD“ и индекса

en: virtual repository '%s' is incompatible with fsmonitor
bg: виртуалното хранилище „%s“ е несъвместимо с fsmonitor

en: wait for hEvent failed for '%s'
bg: неуспешно изчакване на събитие „hEvent“ за „%s“

en: warn if changes introduce conflict markers or whitespace errors
bg: предупреждаване, ако промѐните водят до маркери за конфликт или грешки в празните знаци

en: warn when adding an embedded repository
bg: предупреждаване при добавяне на вградено хранилище

en: warning in %s %s: %s
bg: предупреждение за %s „%s“: %s

en: warning:
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:

en: warning: `/file` or `|pipe` redirection not supported: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: пренасочвания „/file“ или „|pipe“ не се поддържат: %s

en: warning: `:include:` not supported: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: „:include:“ не се поддържа: %s

en: warning: command update mode suggested for submodule '%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: препоръчва се режим на обновяване за подмодула „%s“

en: warning: sendmail alias with quotes is not supported: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: псевдоними за sendmail съдържащи кавички („"“) не се поддържат: %s

en: warning: sendmail line is not recognized: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: редът за „sendmail“ не е разпознат: %s

en: warning: tag input does not pass fsck: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: аргументът-етикет не минава проверка с „fsck“: %s

en: when
bg: КОГА

en: when cloning, create full working directory
bg: при клониране да се създава пълна работна директория

en: when creating files, prepend <string>
bg: при създаването на нови файлове да се добавя префикса НИЗ

en: when run from subdir, exclude changes outside and show relative paths
bg: при изпълнение от поддиректория да се пренебрегват разликите извън нея и да се ползват относителни пътища

en: when used with --rules-file interpret patterns as cone mode patterns
bg: когато е придружено с „--rules-file“ шаблоните се третират като шаблони в пътеводен режим

en: where the new submodule will be cloned to
bg: къде да се клонира новият подмодул

en: where to place the new trailer
bg: къде да се постави новият епилог

en: whether the initial clone should follow the shallow recommendation
bg: дали първоначалното клониране да е плитко, както се препоръчва

en: which tree-ish to check attributes at
bg: към кой УКАЗАТЕЛ_КЪМ_ДЪРВО да се премине

en: which tree-ish to checkout from
bg: към кой указател към дърво да се премине

en: while expanding alias '%s': '%s'
bg: при заместването на псевдоним „%s“: „%s“

en: while searching for:
    %.*s
bg: при търсене за:
    %.*s

en: whitespace before command: '%s'
bg: празни знаци преди командата „%s“

en: will not add file alias '%s' ('%s' already exists in index)
bg: няма да се добави псевдоним за файл „%s“ („%s“ вече съществува в индекса)

en: with --batch[-check]: ignores stdin, batches all known objects
bg: с „--batch[-check]“: данните от стандартния вход се прескачат, всички обекти се извеждат пакетно

en: with --cruft, expire objects older than this
bg: с опцията „--cruft“: обявяване на обектите по-стари от това ВРЕМЕ за остарели

en: with --cruft, limit the size of new cruft packs
bg: с „--cruft“ размерът на новите ненужни пакети се ограничава

en: with --cruft, only repack cruft packs smaller than this
bg: с опцията „--cruft“: препакетиране само на пакетите за ненужни обекти, които са с размер под този

en: with --get, use default value when missing entry
bg: с „--get“ се използва стандартна СТОЙНОСТ при липсваща

en: with --pathspec-from-file, pathspec elements are separated with NUL character
bg: при ползването на „--pathspec-from-file“, пътищата са разделени с нулевия знак „NUL“

en: with --stdin: input lines are terminated by null bytes
bg: при комбиниране с опцията „--stdin“ — входните редове са разделени с нулевия байт

en: with -A, do not loosen objects older than this
bg: при комбинирането с опцията „-A“ — без разпакетиране на обектите по стари от това

en: with -a, repack unreachable objects
bg: с „-a“ — препакетиране на недостижимите обекти

en: work on the current change (see also: git help everyday)
bg: работа по текущата промяна (погледнете: „git help everyday“)

en: working tree '%s' already exists.
bg: в „%s“ вече съществува работно дърво.

en: working tree file has been left.
bg: работното дърво е изоставено.

en: working trees containing submodules cannot be moved or removed
bg: не може да местите или изтривате работни дървета, в които има подмодули

en: working without -z is not supported
bg: опцията „-z“ е задължителна

en: worktree and untracked commit have duplicate entries: %s
bg: работното дърво и неследеното подаване съдържат повтарящи се обекти: %s

en: would clobber existing tag
bg: ще се презапише съществуващ етикет

en: write a bitmap index if possible
bg: записване на индекси на база битови маски при възможност

en: write a bitmap index together with the pack index
bg: запазване и на индекс на база битова маска, заедно с индекса за пакета

en: write a multi-pack index of the resulting packs
bg: запазване на многопакетен индекс за създадените пакети

en: write a new incremental MIDX
bg: запазване на нов файл с нарастващ индекс за множество пакети

en: write bitmap index
bg: създаване и записване на индекси на база битови маски

en: write dangling objects in .git/lost-found
bg: запазване на обектите извън клоните в директорията „.git/lost-found“

en: write failure on standard output
bg: грешка при запис на стандартния изход

en: write fetched references to the FETCH_HEAD file
bg: запазване на доставените указатели във файла „FETCH_HEAD“

en: write index in this format
bg: записване на индекса в този формат

en: write multi-pack bitmap
bg: запазване на многопакетната битова маска

en: write multi-pack index containing only given indexes
bg: запазване на битовата маска за множество пакети, съдържаща само дадените индекси

en: write out the index even if is not flagged as changed
bg: запис на индекса, дори да не е отбелязан като променен

en: write resulting index to <file>
bg: запазване на индекса в този ФАЙЛ

en: write stream object %ld != %llu
bg: при записа на обект в потока: %ld != %llu

en: write stream object %ld != %lu
bg: при записа на обект в потока: %ld != %lu

en: write the archive to this file
bg: запазване на архива в този ФАЙЛ

en: write the commit-graph after fetching
bg: запазване на гра̀фа с подаванията след доставяне

en: write the content to temporary files
bg: записване на съдържанието във временни файлове

en: write the object into the object database
bg: записване на обекта в базата от данни за обектите

en: write the pack index file in the specified idx format version
bg: запазване на индекса на пакетните файлове във форма̀та с указаната версия

en: write to frontend failed
bg: неуспешен запис към интерфейса

en: write tree object for a subdirectory <prefix>
bg: запис на обект-дърво за поддиректорията започваща с тази ПРЕФИКС

en: write(%s) failed
bg: неуспешен запис в „%s“

en: write_reuse_object: could not locate %s, expected at offset %llu in pack %s
bg: write_reuse_object: „%s“ не може да се открие, а се очакваше при отместване %llu в пакетния файл „%s“

en: write_reuse_object: could not locate %s, expected at offset %lu in pack %s
bg: write_reuse_object: „%s“ не може да се открие, а се очакваше при отместване %lu в пакетния файл „%s“

en: writing '%s' failed
bg: неуспешен запис на „%s“

en: writing config blobs is not supported
bg: обекти-BLOB в настройките не се поддържат

en: writing fake root commit
bg: запазване на фалшиво начално подаване

en: writing squash-onto
bg: запазване на подаването, в което другите да се вкарат

en: writing to stdin is not supported
bg: не се поддържа записване в стандартния вход

en: wrong number of arguments, should be %d
bg: неправилен брой аргументи, трябва да е точно %d

en: wrong number of arguments, should be from %d to %d
bg: неправилен брой аргументи, трябва да е от %d до %d включително

en: wrong object type in link
bg: неправилен вид обект във връзката

en: wrote %u objects while expecting %u
bg: бяха записани %u обекти, а се изискват %u

en: y - apply this hunk to index
    n - do not apply this hunk to index
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — прилагане на парчето към индекса
    n — без прилагане на парчето към индекса
    q — изход, без прилагане на това и всички оставащи парчета към индекса
    a — прилагане на това и всички следващи парчета от файла към индекса
    d — без прилагане на това и всички следващи парчета от файла към индекса

en: y - apply this hunk to index and worktree
    n - do not apply this hunk to index and worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — прилагане на парчето от индекса и работното дърво
    n — без прилагане на парчето от индекса и работното дърво
    q — изход, без прилагане на това и всички оставащи парчета от индекса и работното дърво
    a — прилагане на това и всички следващи парчета от файла от индекса и работното дърво
    d — без прилагане на това и всички следващи парчета от файла от индекса и работното дърво

en: y - apply this hunk to worktree
    n - do not apply this hunk to worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — прилагане на парчето към работното дърво
    n — без прилагане на парчето към работното дърво
    q — изход, без прилагане на това и всички оставащи парчета
    a — прилагане на това и всички следващи парчета от файла
    d — без прилагане на това и всички следващи парчета от файла

en: y - discard this hunk from index and worktree
    n - do not discard this hunk from index and worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — премахване на парчето от индекса и работното дърво
    n — без премахване на парчето от индекса и работното дърво
    q — изход, без премахване на това и всички оставащи парчета от индекса и работното дърво
    a — премахване на това и всички следващи парчета от файла от индекса и работното дърво
    d — без премахване на това и всички следващи парчета от файла от индекса и работното дърво

en: y - discard this hunk from worktree
    n - do not discard this hunk from worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — премахване на парчето от работното дърво
    n — без премахване на парчето от работното дърво
    q — изход, без премахване на това и всички оставащи парчета от работното дърво
    a — премахване на това и всички следващи парчета от файла от работното дърво
    d — без премахване на това и всички следващи парчета от файла от работното дърво

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — добавяне на парчето в индекса
    n — без добавяне на парчето в индекса
    q — изход, без добавяне на това и всички оставащи парчета от файла
    a — добавяне на това и всички следващи парчета от файла в индекса
    d — без добавяне на това и всички следващи парчета от файла в индекса

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — скатаване на парчето
    n — без скатаване на парчето
    q — изход, без скатаване на това и всички оставащи парчета
    a — скатаване на това и всички следващи парчета от файла
    d — без скатаване на това и всички следващи парчета от файла

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
bg: y — изваждане на парчето от индекса
    n — без изваждане на парчето от индекса
    q — изход, без изваждане на това и всички оставащи парчета от индекса
    a — изваждане на това и всички следващи парчета от файла от индекса
    d — без изваждане на това и всички следващи парчета от файла от индекса

en: you are switching branch while bisecting
bg: преминаване към друг клон по време на двоично търсене

en: you have staged changes in your working tree
    If these changes are meant to be squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend %s
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit %s
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
bg: в това работно дърво има скатани промѐни.
    Ако искате да ги вкарате в предишното подаване, изпълнете:
    
        git commit --amend %s
    
    Ако искате да създадете ново подаване, изпълнете:
    
        git commit %s
    
    И в двата случая продължавате след това с командата:
    
        git rebase --continue

en: you may want to cleanup or recover these.
bg: възможно е да ги изчистите или възстановите

en: you may want to set your %s variable to at least %d and retry the command.
bg: задайте променливата „%s“ да е поне %d и отново изпълнете командата.

en: you must specify a directory
bg: трябва да укажете директория

en: you must specify exactly one commit to test
bg: трябва да укажете точно едно подаване за тестване

en: you must specify path(s) to restore
bg: трябва да укажете поне един път за възстановяване

en: you need to resolve your current index first
bg: първо трябва да коригирате индекса си

en: you need to specify a tag name
bg: трябва да укажете име на етикет

en: your current branch '%s' does not have any commits yet
bg: Текущият клон „%s“ е без подавания

en: your current branch appears to be broken
bg: Текущият клон е повреден

en: your index file is unmerged.
bg: индексът не е слят.

en: your local changes would be overwritten by %s.
bg: локалните промѐни ще бъдат презаписани при %s.

en: your sparse-checkout file may have issues: pattern '%s' is repeated
bg: файлът определящ частичността на изтегленото хранилище може да има проблем: шаблонът „%s“ се повтаря
