pulseaudio - en to ca translation catalogue (379 entries)

en: 			Properties:
    				%s
ca: 			Propietats:
    				%s

en: 	Active Port: %s
ca: 	Port actiu: %s

en: 	Active Profile: %s
ca: 	Perfil actiu: %s

en: 	Profiles:
ca: 	Perfils:

en: ### Read from configuration file: %s ###
ca: ### Lectura del fitxer de configuració: %s ###

en: %0.1f GiB
ca: %0.1f GB

en: %0.1f KiB
ca: %0.1f KB

en: %0.1f MiB
ca: %0.1f MB

en: %s Input
ca: Entrada %s

en: %s Output
ca: Sortida %s

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
ca: %s [-D pantalla] [-S servidor] [-O conducte] [-I font] [-c fitxer]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Mostra les dades actuals de PulseAudio vinculat a una pantalla X11 (per omissió)
     -e    Exporta les dades locals de PulseAudio a una pantalla X11
     -i    Importa les dades de PulseAudio d'una pantalla X11 a les variables d'entorn locals i a un fitxer galeta
     -r    Esborra les dades de PulseAudio d'una pantalla X11

en: (invalid)
ca: (incorrecte)

en: --daemonize expects boolean argument
ca: --daemonize necessita un argument booleà

en: --disable-shm expects boolean argument
ca: --disable-shm necessita un argument booleà

en: --disallow-exit expects boolean argument
ca: --disallow-exit necessita un argument booleà

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
ca: --disallow-module-loading necessita un argument booleà

en: --fail expects boolean argument
ca: --fail necessita un argument booleà

en: --high-priority expects boolean argument
ca: --high-priority necessita un argument booleà

en: --log-meta expects boolean argument
ca: --log-meta necessita un argument booleà

en: --log-time expects boolean argument
ca: --logtime necessita un argument booleà

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
ca: --no-cpu-limit necessita un argument booleà

en: --realtime expects boolean argument
ca: --realtime necessita un argument booleà

en: --start not supported for system instances.
ca: L'opció --start no està suportada per a instàncies de sistema.

en: --system expects boolean argument
ca: --system necessita un argument booleà

en: --use-pid-file expects boolean argument
ca: --use-pid-file necessita un argument booleà

en: Access denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
ca: Conserva sempre almenys un conducte carregat fins i tot si és el nul

en: Amplifier
ca: Amplificador

en: Analog Input
ca: Entrada analògica

en: Analog Mono
ca: Mono analògic

en: Analog Mono Duplex
ca: Dúplex mono analògic

en: Analog Mono Output
ca: Sortida mono analògica

en: Analog Output
ca: Sortida analògica

en: Analog Stereo
ca: Estèreo analògic

en: Analog Stereo Duplex
ca: Dúplex estèreo analògic

en: Analog Surround 2.1
ca: So envoltant analògic 2.1

en: Analog Surround 3.0
ca: So envoltant analògic 3.0

en: Analog Surround 3.1
ca: So envoltant analògic 4.1

en: Analog Surround 4.0
ca: Envoltant analògic 4.0

en: Analog Surround 4.1
ca: Envoltant analògic 4.1

en: Analog Surround 5.0
ca: Envoltant analògic 5.0

en: Analog Surround 5.1
ca: Envoltant analògic 5.1

en: Analog Surround 6.0
ca: So envoltant analògic 6.0

en: Analog Surround 6.1
ca: So envoltant analògic 6.1

en: Analog Surround 7.0
ca: So envoltant analògic 7.0

en: Analog Surround 7.1
ca: Envoltant analògic 7.1

en: Audio on @HOSTNAME@
ca: Àudio a @HOSTNAME@

en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Automatic Gain Control
ca: Control de guany automàtic

en: Auxiliary 0
ca: Auxiliar 0

en: Auxiliary 1
ca: Auxiliar 1

en: Auxiliary 10
ca: Auxiliar 10

en: Auxiliary 11
ca: Auxiliar 11

en: Auxiliary 12
ca: Auxiliar 12

en: Auxiliary 13
ca: Auxiliar 13

en: Auxiliary 14
ca: Auxiliar 14

en: Auxiliary 15
ca: Auxiliar 15

en: Auxiliary 16
ca: Auxiliar 16

en: Auxiliary 17
ca: Auxiliar 17

en: Auxiliary 18
ca: Auxiliar 18

en: Auxiliary 19
ca: Auxiliar 19

en: Auxiliary 2
ca: Auxiliar 2

en: Auxiliary 20
ca: Auxiliar 20

en: Auxiliary 21
ca: Auxiliar 21

en: Auxiliary 22
ca: Auxiliar 22

en: Auxiliary 23
ca: Auxiliar 23

en: Auxiliary 24
ca: Auxiliar 24

en: Auxiliary 25
ca: Auxiliar 25

en: Auxiliary 26
ca: Auxiliar 26

en: Auxiliary 27
ca: Auxiliar 27

en: Auxiliary 28
ca: Auxiliar 28

en: Auxiliary 29
ca: Auxiliar 31

en: Auxiliary 3
ca: Auxiliar 3

en: Auxiliary 30
ca: Auxiliar 30

en: Auxiliary 31
ca: Auxiliar 31

en: Auxiliary 4
ca: Auxiliar 4

en: Auxiliary 5
ca: Auxiliar 5

en: Auxiliary 6
ca: Auxiliar 6

en: Auxiliary 7
ca: Auxiliar 7

en: Auxiliary 8
ca: Auxiliar 8

en: Auxiliary 9
ca: Auxiliar 9

en: Bad state
ca: Estat incorrecte

en: Bass Boost
ca: Sense accentuació dels baixos

en: Bluetooth Input
ca: Entrada bluetooth

en: Bluetooth Output
ca: Sortida bluetooth

en: Boost
ca: Accentuació

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
ca: Mètriques del búffer: maxlength=%u, fragsize=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
ca: Mètriques del búffer: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u

en: Built-in Audio
ca: Àudio intern

en: Cannot access autospawn lock.
ca: No s'ha pogut accedir al bloqueig d'autospawn.

en: Car
ca: Cotxe

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
ca: Targeta #%u
    	Nom: %s
    	Controlador: %s
    	Propietari del mòdul: %s
    	Propietats:
    		%s

en: Channel map doesn't match sample specification
ca: El mapa de canals no coincideix amb l'especificació de mostra

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
ca: Client #%u
    	Controlador: %s
    	Propietari del mòdul: %s
    	Propietats:
    		%s

en: Client forked
ca: Client bifurcat

en: Clocked NULL sink
ca: Conducte NULL

en: Connection established.%s
ca: S'ha establert la connexió.%s

en: Connection failure: %s
ca: Ha fallat la connexió: %s

en: Connection failure: %s
ca: Ha fallat la connexió: %s

en: Connection refused
ca: S'ha refusat la connexió

en: Connection terminated
ca: S'ha finalitzat la connexió

en: Cookie: %s
ca: Galeta: %s

en: DEPRECATION WARNING: %s
ca: Advertència d'obsolescència: %s

en: Daemon not responding.
ca: El dimoni no respon.

en: Daemon startup failed.
ca: S'ha produït un error en iniciar el dimoni.

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
ca: El dimoni s'ha iniciat sense cap mòdul carregat, no funcionarà.

en: Description: %s
ca: Descripció: %s

en: Device or resource busy
ca: Dispositiu o recurs ocupat

en: Digital Input (S/PDIF)
ca: Entrada digital (S/PDIF)

en: Digital Output (S/PDIF)
ca: Sortida digital (S/PDIF)

en: Digital Stereo (HDMI)
ca: Estèreo digital (HDMI)

en: Digital Stereo (IEC958)
ca: Estèreo digital (IEC958)

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
ca: Dúplex estèreo digital (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
ca: Envoltant digital 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
ca: So envoltant digital 5.1 (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
ca: Envolvent digital 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
ca: So envoltant digital 5.1 (IEC958/DTS)

en: Docking Station Input
ca: Entrada de l'estació d'acoblament

en: Docking Station Line In
ca: Entrada de línia de l'estació d'acoblament

en: Docking Station Microphone
ca: Micròfon de l'estació d'acoblament

en: Draining connection to server.
ca: S'està drenant la connexió amb el servidor.

en: Dummy Output
ca: Sortida fingida

en: Entity exists
ca: L'entitat existeix

en: Entity killed
ca: S'ha matat l'entitat

en: Event '%s' on %s #%u
ca: Esdeveniment '%s' en %s #%u

en: External Microphone
ca: Micròfon extern

en: Failed to acquire stdio.
ca: S'ha produït un error en adquirir stdio.

en: Failed to add bind-now-loader.
ca: No s'ha pogut afegir bind-now-loader.

en: Failed to allocate new dl loader.
ca: No s'ha pogut allotjar el nou carregador dl.

en: Failed to change GID: %s
ca: No s'ha pogut canviar el GID: %s

en: Failed to change UID: %s
ca: No s'ha pogut canviar l'UID: %s

en: Failed to change group list: %s
ca: No s'ha pogut canviar la llista del grup: %s

en: Failed to create '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear '%s': %s

en: Failed to determine sample specification from file.
ca: No s'ha pogut determinar l'especificació de mostra del fitxer.

en: Failed to drain stream: %s
ca: S'ha produït un error en drenar el flux: %s

en: Failed to find group '%s'.
ca: No s'ha trobat el grup '%s'.

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
ca: No s'ha trobat el carregador lt_dlopen original.

en: Failed to find user '%s'.
ca: No s'ha trobat l'usuari '%s'.

en: Failed to generate sample specification for file.
ca: No s'ha pogut generar l'especificació de mostra del fitxer.

en: Failed to get FQDN.
ca: No s'ha pogut obtenir el nom de domini qualificat complet.

en: Failed to get card information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de la targeta: %s

en: Failed to get client information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació del client: %s

en: Failed to get latency: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la latència: %s

en: Failed to get machine ID
ca: No s'ha pogut obtenir l'ID de la màquina

en: Failed to get module information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació del mòdul: %s

en: Failed to get sample information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació de la mostra: %s

en: Failed to get server information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació del servidor: %s

en: Failed to get sink information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació del conducte: %s

en: Failed to get sink input information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació del conducte d'entrada: %s

en: Failed to get source information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de la font: %s

en: Failed to get source output information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació del conducte de sortida: %s

en: Failed to get statistics: %s
ca: No s'han pogut obtenir les estadístiques: %s

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
ca: No s'ha pogut matar el dimoni PulseAudio.

en: Failed to kill daemon: %s
ca: S'ha produït un error en matar el dimoni: %s

en: Failed to load cookie data
ca: No s'han pogut carregar les dades de la galeta

en: Failed to open audio file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'àudio.

en: Failed to open configuration file: %s
ca: Error en obrir el fitxer de configuració: %s

en: Failed to open module %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el mòdul %s: %s

en: Failed to open sound file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de so.

en: Failed to parse command line.
ca: No s'ha pogut interpretar la línia d'ordres.

en: Failed to parse command line.
ca: No s'ha pogut analitzar la línia d'ordres.

en: Failed to parse cookie data
ca: Ha fallat l'anàlisi de les dades de la galeta

en: Failed to parse cookie data
ca: No s'han pogut analitzar les dades de la galeta

en: Failed to save cookie data
ca: No s'han pogut desar les dades de la galeta

en: Failed to set media name.
ca: No s'ha pogut establir el nom del mitjà.

en: Failed to upload sample: %s
ca: No s'ha pogut pujar la mostra: %s

en: Failure to resume: %s
ca: No s'ha pogut reprendre: %s

en: Failure to suspend: %s
ca: No s'ha pogut suspendre: %s

en: Failure: %s
ca: Ha fallat: %s

en: Front Center
ca: Frontal central

en: Front Left
ca: Frontal esquerra

en: Front Left-of-center
ca: Frontal central part esquerra

en: Front Microphone
ca: Micròfon frontal

en: Front Right
ca: Frontal dreta

en: Front Right-of-center
ca: Frontal central part dreta

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
ca: El GID de l'usuari '%s' i del grup '%s' no coincideixen.

en: Got EOF.
ca: S'ha llegit el fi del fitxer.

en: Got SIGINT, exiting.
ca: S'ha rebut SIGINT, s'està sortint.

en: Got SIGINT, exiting.
ca: S'ha rebut SIGINT, s'està sortint.

en: Got signal, exiting.
ca: S'ha rebut un senyal, s'està sortint.

en: Handsfree
ca: Mans lliures

en: Headphone
ca: Auricular

en: Headphones
ca: Auriculars

en: Headset
ca: Auricular

en: High Fidelity Capture (A2DP Source)
ca: Captura d'alta fidelitat (origen A2DP)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
ca: Reproducció d'alta fidelitat (canonada A2DP)

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
ca: El directori arrel de l'usuari '%s' no és '%s', s'ignorarà.

en: Incompatible protocol version
ca: Versió de protocol incorrecta

en: Input
ca: Entrada

en: Input Devices
ca: Dispositius d'entrada

en: Input/Output error
ca: Error d'entrada/sortida

en: Internal Microphone
ca: Micròfon intern

en: Internal error
ca: S'ha produït un error intern

en: Invalid argument
ca: Argument incorrecte

en: Invalid channel map '%s'
ca: Mapa de canals invàlid '%s'

en: Invalid client name '%s'
ca: Nom del client invàlid '%s'

en: Invalid latency specification '%s'
ca: Especificació de latència invàlida '%s'

en: Invalid mute specification
ca: Especificació incorrecta de silenci

en: Invalid process time specification '%s'
ca: Especificació de temps de procés invàlida '%s'

en: Invalid property '%s'
ca: Propietat invàlida '%s'

en: Invalid resample method '%s'.
ca: Mètode de remostratge invàlid '%s'.

en: Invalid sample specification
ca: Especificació de mostra invàlida

en: Invalid server
ca: Servidor incorrecte

en: Invalid sink input index
ca: Índex d'entrada del conducte invàlid

en: Invalid sink input index specification
ca: Especificació d'índex d'entrada del conducte invàlida

en: Invalid source output index
ca: Índex incorrecte de sortida de l'origen

en: Invalid stream name '%s'
ca: Nom de flux de dades invàlid '%s'

en: Invalid volume specification
ca: Especificació de volum invàlida

en: Line In
ca: Entrada de línia

en: Line Out
ca: Sortida de línia

en: Load Once: %s
ca: Càrrega: %s

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Missing implementation
ca: Manca la implementació

en: Modem
ca: Mòdem

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
ca: Mòdul #%u
    	Nom: %s
    	Arguments: %s
    	Contador d'utilització: %s
    	Propietats:
    		%s

en: Module initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització del mòdul

en: Multichannel
ca: Multicanal

en: Name: %s
ca: Nom: %s

en: No Amplifier
ca: Sense amplificador

en: No Automatic Gain Control
ca: Sense control de guany automàtic

en: No Bass Boost
ca: Sense accentuació dels baixos

en: No Boost
ca: Sense accentuació

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
ca: El dimoni PulseAudio no s'està executant, o no s'està executant com a dimoni de la sessió.

en: No data
ca: Sense dades

en: No module information available
ca: No hi ha informació del mòdul disponible

en: No such entity
ca: No existeix l'entitat

en: No such extension
ca: No existeix l'extensió

en: No valid command specified.
ca: Ordre especificada no vàlida.

en: Not supported
ca: No suportat

en: Not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat.

en: Null Output
ca: Sortida nul·la

en: OK
ca: D'acord

en: Obsolete functionality
ca: Funcionalitat obsoleta

en: Off
ca: Inactiu

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
ca: S'està obrint un flux de dades %s amb especificació de mostra '%s' i mapa de canals '%s'.

en: Output Devices
ca: Dispositius de sortida

en: Path: %s
ca: Ruta: %s

en: Phone
ca: Telèfon

en: Playback stream drained.
ca: Flux de reproducció drenat.

en: Please specify a sample file to load
ca: Si us plau, especifiqueu un fitxer de mostra per a carregar

en: Premature end of file
ca: S'ha trobat un fi de fitxer prematurament

en: Protocol error
ca: S'ha produït un error de protocol

en: PulseAudio Sound Server
ca: Servidor de so PulseAudio

en: PulseAudio Sound System
ca: Sistema de so PulseAudio

en: Radio
ca: Ràdio

en: Rear Center
ca: Posterior central

en: Rear Left
ca: Posterior esquerra

en: Rear Microphone
ca: Micròfon posterior

en: Rear Right
ca: Posterior dreta

en: Received message for unknown extension '%s'
ca: S'ha rebut un missatge per a una extensió desconeguda '%s'

en: Root privileges required.
ca: Es requereixen privilegis de root.

en: Sample cache size: %s
ca: Mida de la memòria cau de mostres: %s

en: Server: %s
ca: Servidor: %s

en: Side Left
ca: Lateral esquerra

en: Side Right
ca: Lateral dreta

en: Sink: %s
ca: Conducte: %s

en: Source: %s
ca: Font: %s

en: Speaker
ca: Altaveu

en: Speakers
ca: Altaveus

en: Start the PulseAudio Sound System
ca: Inicialitza el sistema de so PulseAudio

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Stream buffer attributes changed.%s
ca: Els atributs del flux de memòria intermèdia han canviat.%s

en: Stream device resumed.%s
ca: Flux del dispositiu reprès.%s

en: Stream device suspended.%s
ca: Flux del dispositiu suspès.%s

en: Stream error: %s
ca: S'ha produït un error en el flux: %s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
ca: S'ha mogut el flux al dispositiu %s (%u, %ssuspès).%s

en: Stream overrun.%s
ca: Desbordament de flux.%s

en: Stream started.%s
ca: S'ha iniciat el flux.%s

en: Stream successfully created.
ca: Flux creat correctament.

en: Stream underrun.%s
ca: Dades insuficients al flux.%s

en: Surround 4.0
ca: Envoltant 4.0

en: Surround 4.1
ca: Envoltant 4.1

en: Surround 5.0
ca: Envoltant 5.0

en: Surround 5.1
ca: Envoltant 5.1

en: Surround 7.1
ca: Envoltant 7.1

en: System wide mode unsupported on this platform.
ca: El mode de sistema global no és compatible amb aquesta plataforma.

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
ca: El mapa de canals especificat per omissió té un número de canals diferent del número de canals especificat per omissió.

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
ca: No és necessari executar aquesta aplicació com a root (excepte si s'especifica --system)

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
ca: Temps: %0.3f segs; Latència: %0.0f microsegs.

en: Timeout
ca: S'ha esgotat el temps

en: Too large
ca: Massa gran

en: Too many arguments.
ca: Massa arguments.

en: Top Center
ca: Superior central

en: Top Front Center
ca: Superior frontal central

en: Top Front Left
ca: Superior frontal esquerra

en: Top Front Right
ca: Superior frontal dreta

en: Top Rear Center
ca: Superior posterior central

en: Top Rear Left
ca: Superior posterior esquerra

en: Top Rear Right
ca: Superior posterior dreta

en: Tunnel for %s@%s
ca: Túnel per %s@%s

en: Unknown command
ca: Ordre desconeguda

en: Unknown error code
ca: Codi d'error desconegut

en: Unknown file format %s.
ca: Format desconegut de fitxer %s.

en: Usage: %s
ca: Utilització: %s

en: User Name: %s
    Host Name: %s
    Server Name: %s
    Server Version: %s
    Default Sample Specification: %s
    Default Channel Map: %s
    Default Sink: %s
    Default Source: %s
    Cookie: %04x:%04x
ca: Nom d'usuari: %s
    Nom d'amfitrió: %s
    Nom del servidor: %s
    Versió del servidor: %s
    Especificació per defecte de la mostra: %s
    Assignació dels canals per defecte: %s
    Conducte per defecte: %s
    Origen per defecte: %s
    Galeta: %04x:%04x

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
ca: S'estan utilitzant les especificacions de mostreig '%s', mapejat del canal '%s'.

en: Version: %s
ca: Versió: %s

en: Video
ca: Vídeo

en: Virtual LADSPA sink
ca: Conducte virtual LADSPA

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
ca: ADVERTÈNCIA: procés fill acabat pel senyal %u

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
ca: ADVERTÈNCIA: el servidor de so no és local, no s'està suspenent.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
ca: Advertència: no s'ha pogut determinar el mapeig de canals des del fitxer.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
ca: Advertiment: No s'ha pogut determinar l'especificació de mostra a partir del fitxer.

en: Warning: failed to write channel map to file.
ca: Advertència: no s'ha pogut escriure el mapa de canals en un fitxer.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
ca: Advertència: l'especificació de mostra especificada se sobreescriurà amb l'especificació del fitxer.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
ca: Heu d'especificar un nom o un índex de targeta i un nom de perfil

en: You have to specify a module name and arguments.
ca: Heu d'especificar un nom de mòdul i els seus arguments.

en: You have to specify a sample name to play
ca: Heu d'especificar un nom de mostra a reproduir

en: You have to specify a sample name to remove
ca: Heu d'especificar un nom de mostra a suprimir

en: You have to specify a sink input index and a sink
ca: Heu d'especificar una entrada del conducte i un conducte

en: You have to specify a sink input index and a volume
ca: Heu d'especificar un índex entrada del conducte i un volum

en: You have to specify a sink name/index and a port name
ca: Heu d'especificar un nom o un índex de conducte i un nom de port

en: You have to specify a sink name/index and a volume
ca: Heu d'especificar un nom o un índex de conducte i un volum

en: You have to specify a source name/index and a port name
ca: Heu d'especificar un nom o un índex de font i un nom de port

en: You have to specify a source name/index and a volume
ca: Heu d'especificar un nom o un índex de font i un volum

en: You have to specify a source output index and a source
ca: Heu d'especificar un índex de font de sortida i una font

en: You have to specify a source output index and a volume
ca: Heu d'especificar l'índex de sortida d'un origen i un volum

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
ca: No hauríeu d'especificar més d'un conducte. Heu d'especificar un valor booleà.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
ca: No hauríeu d'especificar més d'una font. Heu d'especificar un valor booleà.

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
ca: [%s:%u] Mapa de canals incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
ca: [%s:%u] Mida de fragment incorrecta '%s'.

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
ca: [%s:%u] Nivell de registre incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
ca: [%s:%u] Destí de registre incorrecte '%s'

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
ca: [%s:%u] Nivell de prioritat incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
ca: [%s:%u] Nombre de fragments incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
ca: [%s:%u] Mètode de remostreig incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
ca: [%s:%u] rlimit incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
ca: [%s:%u] Canals de mostreig incorrectes '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
ca: [%s:%u] Format de mostra incorrecte '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
ca: [%s:%u] Velocitat de mostreig '%s'.

en: [%s:%u] Invalid server type '%s'.
ca: [%s:%u] Tipus incorrecte de servidor «%s».

en: [TYPE]
ca: [TIPUS]

en: [options]
ca: [opcions]

en: bidirectional
ca: bidireccional

en: card
ca: targeta

en: change
ca: canvia

en: fork() failed: %s
ca: Ha fallat fork(): %s

en: input
ca: entrada

en: invalid
ca: no vàlid

en: io_new() failed.
ca: Ha fallat el io_new().

en: module
ca: mòdul

en: new
ca: nou

en: not
ca: no

en: output
ca: sortida

en: pa_context_connect() failed: %s
ca: Ha fallat pa_context_connect(): %s

en: pa_context_new() failed.
ca: Ha fallat el pa_context_new().

en: pa_context_new() failed.
ca: Ha fallat el pa_context_new().

en: pa_context_rttime_new() failed.
ca: Ha fallat el pa_context_new().

en: pa_core_new() failed.
ca: S'ha produït un error en pa_core_new().

en: pa_mainloop_new() failed.
ca: Ha fallat el pa_mainloop_new().

en: pa_mainloop_new() failed.
ca: Ha fallat el pa_mainloop_new().

en: pa_mainloop_run() failed.
ca: Ha fallat el pa_mainloop_run().

en: pa_mainloop_run() failed.
ca: Ha fallat el pa_mainloop_run().

en: pa_pid_file_create() failed.
ca: S'ha produït un error en pa_pid_file_create().

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_begin_write(): %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_connect_playback(): %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_connect_record(): %s

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_get_buffer_attr(): %s

en: pa_stream_new() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_new(): %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_peek(): %s

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_update_timing_info(): %s

en: pa_stream_write() failed: %s
ca: Ha fallat pa_stream_write(): %s

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
ca: pacat %s
    Compilat amb libpulse %s
    Enllaçat amb libpulse %s

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
ca: pactl %s
    Compilat amb libpulse %s
    Enllaçat amb libpulse %s

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
ca: pasuspender %s
    Compilat amb libpulse %s
    Enllaçat amb libpulse %s

en: pipe() failed: %s
ca: Ha fallat pipe(): %s

en: playback
ca: reproducció

en: read() failed: %s
ca: Ha fallat read(): %s

en: recording
ca: enregistrant

en: remove
ca: suprimeix

en: server
ca: servidor

en: setsid() failed: %s
ca: Ha fallat setsid(): %s

en: sink
ca: conducte

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ca: snd_pcm_avail() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu bytes (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador d'ALSA «%s». Informeu d'aquest problema als desenvolupadors d'ALSA.

en: source
ca: font

en: unknown
ca: desconegut

en: write() failed: %s
ca: Ha fallat write(): %s

en: xcb_connect() failed
ca: Ha fallat xcb_connect()

en: yes
ca: sí
