Midnight Commander - en to eo translation catalogue (1231 entries)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
eo: 
    Ne eblas agordi legfinon de SIGWINCH-dukton: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
eo: 
    Ne eblas agordi skribfinon de SIGWINCH-dukto: %s (%d)

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
eo: 
    Ne eblas krei duktajn por SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Failed while close:
    %s
eo: 
    Malsukcesi dum fermi:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
eo: 
    Bonvolu sendi ĉiujn raportojn pri eraroj (inkluzivu la eligon de 'mc -V')
    kiel biletojn en www.midnight-commander.org

en:  %s%s file error
eo:  %s%s: dosiera eraro

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
eo[0]:  (%lu bloko)
eo[1]:  (%lu blokoj)

en:  Total: %s
eo:  Kiomo: %s

en:  Total: %s/%s
eo:  Kiomo: %s el %s

en:  with source mask:
eo:  kun fonta masko:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
eo: "%s"
    kaj
    "%s"
    estas la sama dosierujo

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
eo: "%s"
    kaj
    "%s"
    estas la sama dosiero

en: "%s" is a directory
eo: "%s" estas dosierujo

en: "%s" is not a regular file
eo: "%s" estas ne normala dosiero

en: %ld replacements made
eo: %ld anstataŭigoj faritaj

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
eo: %s
    ne aspektas kiel tar-dosieron.

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
eo: %s (%s)
    estas trovata en la listo de konataj retnodoj sed
    ŜLOSILOJ NE KONGRUAS! TIO EBLE ESTAS MEZULA ATAKO!
    Ĉu vi certas, ke vi volas aldoni ĝin al la listo de konataj retnodoj kaj poste konektiĝi?

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
eo: %s enhavas duobligitajn erojn! Preterlasanta!

en: %s file error
eo: %s dosiera eraro

en: %s in %d file | %s in %d files
eo[0]: %s en %d dosiero
eo[1]: %s en %d dosieroj

en: %s is not a directory
eo: %s ne estas dosierujo

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
eo: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bajtoj transigitaj

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
eo: %s: %s: %s %lld bajtoj transigitaj

en: %s: Warning: file %s not found
eo: %s: Averto: dosiero %s ne trovita

en: %s: done.
eo: %s: finita.

en: %s: failure
eo: %s: malsukceso

en: &Abort
eo: &Nuligi

en: &Above
eo: &Supra

en: &Access time
eo: A&tingo-tempo

en: &Active VFS list
eo: Listo de &aktivaj virtualaj dosiersistemoj

en: &Add current
eo: Al&doni nunan

en: &Add new
eo: &Aldoni novan

en: &Add word
eo: &Aldoni vorton

en: &Advanced chown
eo: &Altnivele ŝanĝi estrecon

en: &Again
eo: &Denove

en: &All charsets
eo: Ĉ&iuj signaroj

en: &Always use ftp proxy:
eo: Ĉiam &uzi FTP-retperanton:

en: &Appearance...
eo: A&spekto...

en: &Append
eo: &Almeti

en: &Background
eo: &Fone

en: &Background jobs
eo: Fo&naj taskoj

en: &Backspace through tabs
eo: &Retropaŝi tra taboj

en: &Backwards
eo: D&orsen

en: &Beginning
eo: Komen&co

en: &Below
eo: &Malsupra

en: &Brief file list:
eo: &Mallonga dosierlisto:

en: &Cancel
eo: N&uligi

en: &Cancel quit
eo: Ne &eliri

en: &Case sensitive
eo: &Usklecon ignori

en: &Chdir
eo: Ŝanĝi dosieru&jon

en: &Close
eo: &Fermi

en: &Command
eo: &Komandoj

en: &Compare directories
eo: &Kompari dosierujojn

en: &Configuration...
eo: Ag&ordo...

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Cut to clipfile
eo: El&tranĉi al poŝa dosiero

en: &Decimal offset
eo: &Dekuma deŝovo

en: &Delete
eo: F&origi

en: &Directory tree
eo: &Dosieruja arbo

en: &Discard
eo: &Forviŝi

en: &Dismiss
eo: &Kaŝi

en: &Display bits...
eo: &Elmontraj bitoj...

en: &Do backups with following extension:
eo: &Fari sekurkopiojn kun la jena sufikso:

en: &Do not change
eo: &Ne ŝanĝu

en: &Drop down menus
eo: Etendiĝantaj &menuoj

en: &Dynamic paragraphing
eo: Dinamika &alineado

en: &Edit
eo: &Redakti

en: &Edit - F4
eo: &Redakti - F4

en: &Encoding...
eo: &Kodoprezento...

en: &End
eo: &Fino

en: &Equal split
eo: &Same granda

en: &External formatter
eo: &Ekstera aranĝilo

en: &Fake half tabs
eo: &Falsaj duontaboj

en: &Fast dir reload
eo: Rapide reŝar&gi dosierujojn

en: &Fastest (Assume large files)
eo: Plej &rapida (supozas grandajn dosierojn)

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Files only
eo: Nur &dosierujoj

en: &Filter...
eo: &Filtri...

en: &Filtered view
eo: &Filtrita vido

en: &Find all
eo: &Trovi ĉion

en: &Find declaration
eo: &Trovi deklaron

en: &Find file
eo: &Trovi dosieron

en: &Find recursively
eo: &Trovi rekursie

en: &Flush bookmarks
eo: &Forviŝi legosignojn

en: &Format paragraph
eo: &Formati alineon

en: &Free VFSs now
eo: &Nun liberigi virtualajn dosiersistemojn

en: &Full 8 bits output
eo: &Plena 8-bita eligo

en: &Full file list
eo: &Kompleta dosierlisto

en: &General...
eo: Ĝ&enerala...

en: &Go to line...
eo: &Iri al linio...

en: &Grab lock
eo: &Ekkapti fiksilon

en: &Group undo
eo: &Grupa malfaro

en: &History...
eo: &Historio...

en: &Horizontal
eo: &Horizontala

en: &ISO 8859-1
eo: &ISO-8859-1

en: &Ignore
eo: &Ignori

en: &Ignore case
eo: &Ignori usklecon

en: &Ignore lock
eo: &Ignori fiksilon

en: &Info
eo: &Informoj

en: &Insert
eo: &Enmeti

en: &Insert file...
eo: Enmeti &dosieron...

en: &Invert selection
eo: Inversigi elek&ton

en: &Keep
eo: &Teni

en: &Keybar visible
eo: Kl&avlinia videbla

en: &Kill
eo: &Mortigi

en: &Layout...
eo: &Aranĝo...

en: &Left
eo: &Maldekstra

en: &Line number
eo: &Lininumero

en: &Link
eo: &Ligilo

en: &List...
eo: &Listo...

en: &Listing format edit
eo: Redakti &listan aranĝon

en: &Listing format...
eo: &Listo-aranĝo...

en: &Local
eo: &Loka

en: &Long file list
eo: &Longa dosierlisto

en: &Macintosh format (CR)
eo: &Makintoŝa formato

en: &Mail...
eo: &Retpoŝtilo...

en: &Mark columns
eo: M&arki kolumnojn

en: &Marked all
eo: &Marki ĉion

en: &Menu file
eo: &Menuo-dosiero

en: &Menubar visible
eo: Menu&linio videbla

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
eo: &Minimuma (trovi pli malgrandan aron da ŝanĝoj)

en: &Mkdir
eo: &Novan dosierujon

en: &Modify time
eo: &Modifo-tempo

en: &Mouse page scrolling
eo: Per&musa paĝa rulumado

en: &Move
eo: &Movi

en: &Name
eo: &Nomo

en: &Never
eo: &Neniam

en: &New
eo: &Nova

en: &Next
eo: &Sekva

en: &Next bookmark
eo: S&ekva legosigno

en: &No
eo: &Ne

en: &None
eo: &Neniu

en: &OK
eo: &Bone

en: &Older
eo: Pli m&alnova

en: &Open file...
eo: &Malfermi dosieron...

en: &Options
eo: &Agordo

en: &Overwrite
eo: &Anstataŭigi

en: &Panel options...
eo: &Flankaj agordaĵoj...

en: &Paste output of...
eo: Al&glui eligon el...

en: &Permissions
eo: &Permesoj

en: &Preallocate space
eo: Generi spacon antaŭ o&l fari ion

en: &Prev bookmark
eo: A&ntaŭa legosigno

en: &Previous
eo: &Antaŭa

en: &Quick
eo: &Rapida

en: &Quick cd
eo: Rapide ŝanĝi dosieru&jon

en: &Quick save
eo: &Rapida konservado

en: &Quick view
eo: Rapida &vido

en: &Quit
eo: &Eliri

en: &Redo
eo: &Refari

en: &Refresh
eo: &Refreŝigi

en: &Refresh screen
eo: Refreŝigi &ekranon

en: &Reget
eo: &Reakiri

en: &Remove
eo: &Forigi

en: &Rename/Move
eo: Al&inomi/Movi

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: &Replace...
eo: &Anstataŭigi

en: &Rescan
eo: &Refreŝigi

en: &Resize
eo: &Regrandigi

en: &Resume
eo: &Rekomenci

en: &Retry
eo: &Reprovi

en: &Return does autoindent
eo: &Enen-klavo ne aŭtomate deŝovas

en: &Reverse
eo: In&versigi

en: &Right
eo: D&ekstra

en: &SFTP link...
eo: &SFTP-ligilo...

en: &Safe save
eo: &Sekura konservado

en: &Save
eo: &Konservi

en: &Save setup
eo: &Konservi agordon

en: &Search
eo: &Serĉi

en: &Search...
eo: &Serĉi...

en: &Set
eo: &Fari

en: &Shadows
eo: &Ombroj

en: &Show free space
eo: Montri liberan spa&con

en: &Size
eo: &Grando

en: &Size differs
eo: &Grando malsamas

en: &Size only
eo: Nur laŭ &grando

en: &Skip
eo: &Preterlasi

en: &Sort...
eo: &Ordigi

en: &Stable symlinks
eo: &Stabilaj simbolaj ligiloj

en: &Start/Stop record macro
eo: Komenci/Ĉesi registran &makroon

en: &Stop
eo: Ĉ&esigi

en: &Symlink
eo: &Mola ligilo

en: &System Wide
eo: Tut&sisteme

en: &System wide
eo: &Tutsistema

en: &Thorough
eo: &Funde

en: &Toggle bookmark
eo: &Inversigi legosignon

en: &Toggle fullscreen
eo: &Inversigi tutekranecon

en: &Toggle ins/overw
eo: Inversigi (e&nmeti/anstataŭigi)

en: &Toggle line state
eo: Inversigi &linian staton

en: &Tree
eo: &Arbo

en: &UTF-8 output
eo: &UTF-8-a eligo

en: &Undelete files (ext2fs only)
eo: Reat&ingi dosierojn (nur en ext2fs)

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Unix format (LF)
eo: Uniksa &formato

en: &Unsorted
eo: Ne&ordigita

en: &Up
eo: &Supren

en: &Use ~/.netrc
eo: Uzi je ~/.&netrc

en: &User
eo: &Uzanto

en: &User defined:
eo: U&zanto difinata:

en: &User menu
eo: &Uzanto-menuo

en: &User menu...
eo: &Uzanto-menuo...

en: &Using shell patterns
eo: U&zi ŝelajn ŝablonojn

en: &Verbose operation
eo: &Klariga funkciado

en: &Version
eo: El&dono

en: &Vertical
eo: &Vertikala

en: &View
eo: &Vidi

en: &View - F3
eo: &Vidi - F3

en: &Virtual FS...
eo: &Virtualaj dosiersistemoj...

en: &Visible trailing spaces
eo: V&ideblaj postaj spacetoj

en: &Whole words
eo: Tutaj &vortoj

en: &Window
eo: Fe&nestro

en: &Windows/DOS format (CR LF)
eo: &Vindoza/DOS-a formato

en: &XTerm window title
eo: Fenestra titolo en &XTerm

en: &Yes
eo: &Jes

en: &read by owner
eo: &legi laŭ estro

en: &write by owner
eo: &skribi laŭ estro

en: '%s' is not a symbolic link
eo: '%s' ne estas simbola ligilo

en: (chdir first)
eo: (ŝanĝi dosierujon unue)

en: (stalled)
eo: (paŭzinta)

en: (strict rfc959)
eo: (severa rfc959)

en: * on keypad
eo: * ĉe cifera klavaro

en: + on keypad
eo: + ĉe cifera klavaro

en: -  < No translation >
eo: - < Neniu traduko >

en: - on keypad
eo: - ĉe cifera klavaro

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
eo: --colors Ŝlosilvorto={teksto},{fono},{atributo}:Ŝlosilvorto2=...
    Se {teksto}, {fono} aŭ {atributo} estas ellasitaj, la aprioraj estas uzotaj
    
     Ŝlosilvortoj:
       Tutprograma:        errors, disabled, reverse, gauge, header
                           input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                           bbarhotkey, bbarhotbutton, statusbar
       Dosieradministrado: normal, selected, marked, markselect
       Dialogujo:          dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                           errdhotfocus
       Menuoj:             menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Ŝprucmenuoj:        pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Tekstoredaktilo:    editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace
                           editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                           editframedrag
       Tekstolegilo:       viewnormal, viewbold, viewunderline, viewselected
       Helpilo:            helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
eo: / ĉe cifera klavaro

en: 7 &bits
eo: 7-&bitaj

en: 7-bit ASCII
eo: 7-bita Askio

en: < Auto >
eo: < Aŭtomata >

en: < Default >
eo: < Apriora >

en: < Reload Current Syntax >
eo: < Reŝargi nunan sintakson >

en: <Unknown group>
eo: <Nekonata grupo>

en: <Unknown user>
eo: <Nekonata uzanto>

en: <file>
eo: <dosieron>

en: <file> ...
eo: <dosiero> ...

en: <readlink failed>
eo: <legi ligilon malsukcesis>

en: <string>
eo: <ĉeno>

en: A file already exists with this name
eo: Dosiero kun tiu nomo jam ekzistas

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
eo: Afabla tekstoredaktilo
    verkita por Midnight Commander.

en: A&bout...
eo: &Pri...

en: A&ll
eo: Ĉ&io

en: A&ll charsets
eo: Ĉ&iuj signaroj

en: A&ppend
eo: Al&meti

en: A&sk new file name
eo: &Peti novan dosiernomon

en: A&uto save panels setup
eo: &Aŭtomate konservi flankan agordon

en: A&uto save setup
eo: Aŭtomate konservi agor&don

en: A1 key
eo: Klavo A1

en: Aborted transfer would be successful.
eo: Ĉesigita transigo estus sukcesa.

en: Aborting transfer...
eo: Ĉesiganta transigon...

en: About
eo: Pri

en: Accessed:   %s
eo: Atingita:       %s

en: Account:
eo: Konto:

en: Active VFS directories
eo: [Virtualaj dosiersistemoj] Aktivaj dosierujoj

en: Add to external panelize
eo: Aldoni al eksteraj flankoj

en: Add to hotlist
eo: Aldoni al rapidolisto

en: Alt
eo: Alternativo

en: Alwa&ys
eo: Ĉ&iam

en: American English
eo: Usonangla

en: Ampersand
eo: Kaj-signo

en: Apostrophe
eo: Apostrofo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Append only
eo: Nur Almeti

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la eron "%s"?

en: Arguments parse error!
eo: Eraro dum analizi parametrojn!

en: Asterisk
eo: Steleto

en: At sign
eo: Po-signo

en: Attributes: %s
eo: Atributoj:      %s

en: Attributes: not supported
eo: Atributoj:      ne komprenataj

en: Attributes: unavailable
eo: Atributoj:      nedisponeblaj

en: Auto m&enus
eo: Aŭtomataj m&enuoj

en: Back from &declaration
eo: Posten el &deklaro

en: BackTab/S-tab
eo: Inversa tabado/S-tabo

en: Background jobs
eo: Fonaj taskoj

en: Background process error
eo: Eraro ĉe fona procezo

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
eo: Fona procezo sendis al ni peton por pli da parametroj
    ol ni povas trakti.

en: Background process:
eo: Fona procezo:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
eo: Fona procezo:
    Dosierujo "%s" ne vaka.
    Ĉu forigi ĝin funde?

en: Background process: File exists
eo: Fona procezo: Dosiero ekzistas

en: Background protocol error
eo: Eraro ĉe fona protokolo

en: Backslash key
eo: Deklivo

en: Backspace
eo: Retropaŝa klavo

en: Block Size
eo: Bloka grando

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
eo: Ambaŭ flankoj estu en la lista reĝimo
    por uzi ĉi tiun komandon

en: Breton
eo: Bretona

en: British English
eo: Britangla

en: Built with GLib %d.%d.%d
eo: Muntita kun GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
eo: Muntita kun S-Lang %s kun terminfo-datumbazo

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
eo: Muntita kun libssh2 %d.%d.%d

en: Built with ncurses %s
eo: Muntita kun ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
eo: Muntita kun ncurses (nekonata eldono)

en: Built with ncursesw %s
eo: Muntita kun ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
eo: Muntita kun ncursesw (nekonata eldono)

en: ButtonBar|Ascii
eo: ButtonBar|Askia

en: ButtonBar|Copy
eo: ButtonBar|Kopii

en: ButtonBar|Delete
eo: ButtonBar|Forigi

en: ButtonBar|Dynamc
eo: ButtonBar|Dinamika

en: ButtonBar|Edit
eo: ButtonBar|Redakti

en: ButtonBar|Forget
eo: ButtonBar|Forgesi

en: ButtonBar|Goto
eo: ButtonBar|Iri

en: ButtonBar|Help
eo: ButtonBar|Helpo

en: ButtonBar|Hex
eo: ButtonBar|Dekses

en: ButtonBar|HxSrch
eo: ButtonBar|Dekses

en: ButtonBar|Index
eo: ButtonBar|Indekso

en: ButtonBar|Menu
eo: ButtonBar|Menuo

en: ButtonBar|Merge
eo: ButtonBar|Kunfandi

en: ButtonBar|Move
eo: ButtonBar|Movi

en: ButtonBar|Options
eo: ButtonBar|Agordo

en: ButtonBar|Parse
eo: ButtonBar|Analizi

en: ButtonBar|Prev
eo: ButtonBar|Antaŭa

en: ButtonBar|PullDn
eo: ButtonBar|Menuzono

en: ButtonBar|Quit
eo: ButtonBar|Eliri

en: ButtonBar|Raw
eo: ButtonBar|Kruda

en: ButtonBar|RenMov
eo: ButtonBar|Movi

en: ButtonBar|Replac
eo: ButtonBar|Anstataŭigi

en: ButtonBar|Rescan
eo: ButtonBar|Refreŝigi

en: ButtonBar|Rmdir
eo: ButtonBar|ForDujo

en: ButtonBar|Save
eo: ButtonBar|Konservi

en: ButtonBar|Search
eo: ButtonBar|Serĉi

en: ButtonBar|Static
eo: ButtonBar|Statika

en: ButtonBar|UnWrap
eo: ButtonBar|Malfaldi

en: ButtonBar|Unform
eo: Buttonbar|Malform

en: ButtonBar|View
eo: ButtonBar|Vidi

en: ButtonBar|Wrap
eo: ButtonBar|Faldi

en: C&hange time
eo: Ŝanĝo-tem&po

en: C&heck word
eo: &Kontroli vorton

en: C&hmod
eo: Ŝanĝi &permesojn

en: C&lear marked
eo: &Forviŝi markitajn

en: C&ompare files
eo: K&ompari dosierojn

en: C&onfirmation...
eo: Ko&nfirmo...

en: C&ontinue
eo: D&aŭrigi

en: C&ursor after inserted block
eo: K&ursoro post enmetita bloko

en: C1 key
eo: Klavo C1

en: Cache directory:
eo: Teneja dosierujo:

en: Canadian English
eo: Kanadangla

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot accept this key
eo: Ne eblas akcepti tiun klavon

en: Cannot change attributes on non-local filesystems
eo: Ne eblas ŝanĝi atributojn en foraj dosiersistemoj

en: Cannot change directory
eo: Ne eblas ŝanĝi dosierujon

en: Cannot chattr "%s"
    %s
eo: Ne eblas plenumi la komandon chattr por "%s"
    %s

en: Cannot chdir to "%s"
eo: Ne eblas ŝanĝi dosierujon al "%s"

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi dosierujon al "%s"
    %s

en: Cannot check SIGWINCH pipe
eo: Ne eblas kontroli SIGWINCH-dukton

en: Cannot chmod "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi permesojn de "%s"
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi permesojn de cela dosiero "%s"
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi estrecon de "%s"
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi estrecon de cela dosierujo "%s"
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi estrecon de cela dosiero "%s"
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas fermi fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas fermi celan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
eo: Ne eblas kopii ciklan simbolan ligilon
    "%s"

en: Cannot create %s directory
eo: Ne eblas krei dosierujon %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
eo: Ne eblas krei sekurkopion
    %s%s
    %s

en: Cannot create pipe descriptor
eo: Ne eblas krei duktan priskribilon

en: Cannot create pipe streams
eo: Ne eblas krei duktajn fluojn

en: Cannot create special file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi specialan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
eo: Ne eblas krei celan dosierujon "%s"
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas krei celan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
eo: Ne eblas krei celan rektan ligilon "%s"

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
eo: Ne eblas krei celan rektan ligilon "%s"
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
eo: Ne eblas krei celan simbolan ligilon "%s"
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
eo: Ne eblas krei provizoran komandodosieron
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
eo: Ne eblas krei provizoran flikaĵo-dosieron
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
eo: Ne eblas krei provizoran kunfandan dosieron
    %s

en: Cannot execute command
eo: Ne eblas plenumi komandon

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
eo: Ne eblas plenumi komandojn en foraj dosiersistemoj

en: Cannot execute sort command
eo: Ne eblas plenumi ordigan komandon

en: Cannot fetch a local copy of %s
eo: Ne eblas atingi lokan kopion de %s

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
eo: Ne eblas atingi lokan kopion de /ftp://some.host/editme.txt

en: Cannot find node %s in help file
eo: Ne eblas trovi nodon %s en helpa dosiero

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi celan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
eo: Ne eblas akiri flagojn de "%s"
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
eo: Ne eblas akiri grandon/permesojn por %s

en: Cannot insert file
eo: Ne eblas enmeti dosieron

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
eo: Ne eblas ŝargi blokan bitmapon el:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
eo: Ne eblas ŝargi inode-bitmapon el:
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
eo: Ne eblas fari stabilajn simbolajn ligilojn inter foraj dosiersistemoj:
    
    La agordaĵo "Stabilaj simbolaj ligiloj" estos malaktivigita

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
eo: Ne eblas movi dosierujon "%s" al "%s"
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
eo: Ne eblas movi dosieron "%s" al "%s"
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
eo: Ne eblas malfermi je "%s"
    %s

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
eo: Ne eblas malfermi je "%s" laŭ analiza reĝimo
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
eo: Ne eblas malfermi arĥivan dosieron %s
    %s:
    %s

en: Cannot open %s for reading
eo: Ne eblas malfermi je %s por legi

en: Cannot open cpio archive
    %s
eo: Ne eblas malfermi cpio-dosieron
    %s

en: Cannot open file "%s"
eo: Ne eblas malfermi dosieron "%s"

en: Cannot open file %s
eo: Ne eblas malfermi dosieron %s

en: Cannot open file %s
    %s
eo: Ne eblas malfermi dosieron %s
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
eo: Ne eblas malfermi dosieron por skribi: %s

en: Cannot open named pipe %s
eo: Ne eblas malfermi nomitan dukton %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
eo: Ne eblas malfermi dukton por legi: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
eo: Ne eblas malfermi dukton por skribi: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas malfermi fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
eo: Ne eblas malfermi tar-dosieron
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
eo: Ne eblas malfermi la dosieron %s por skribi:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
eo: Ne eblas operacii je ".."!

en: Cannot overwrite directory "%s"
eo: Ne eblas anstataŭigi dosierujon "%s"

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
eo: Ne eblas anstataŭigi dosierujon "%s"
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
eo: Ne eblas anstataŭigi dosieron "%s"
    %s

en: Cannot parse:
eo: Ne eblas analizi:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas generi spacon por cela dosiero "%s"
    %s

en: Cannot read directory contents
eo: Ne eblas legi dosierujan enhavon

en: Cannot read source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas legi fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
eo: Ne eblas legi fontan ligilon "%s"
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
eo: Ne eblas forigi dosierujon "%s"
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
eo: Ne eblas forigi dosieron "%s"
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
eo: Ne eblas plenumi eksterajn flanojn en fora dosierujo

en: Cannot save file
eo: Ne eblas konservi dosieron

en: Cannot save file %s:
    %s
eo: Ne eblas konservi dosieron %s:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
eo: Ne eblas konservi dosieron:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
eo: Ne eblas konservi: celo ne estas normala dosiero

en: Cannot set correct permissions for directory %s
eo: Ne eblas elekti la ĝustajn permesojn por dosierujo %s

en: Cannot stat "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi je "%s"
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi dosieron "%s
    %s

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi rektligilan fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi fontan dosierujon "%s"
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
eo: Ne eblas trovi fontan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
eo: Ne eblas trovi la celon
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
eo: Ne eblas traduki el %s al %s

en: Cannot view: not a regular file
eo: Ne eblas vidi: ne normala dosiero

en: Cannot write target file "%s"
    %s
eo: Ne eblas skribi celan dosieron "%s"
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
eo: Ne eblas skribi al la dosiero %s:
    %s

en: Caret
eo: Ĉapelo

en: Cas&e sensitive
eo: N&e ignori usklecon

en: Case &insensitive
eo: &Ignori usklecon

en: Case sens&itive
eo: &Ignori usklecon

en: Casefolded file
eo: Dosiero kun faldita uskleco

en: Cd follows lin&ks
eo: Dosieruja ŝanĝo sek&vas ligilojn

en: Center &scrolling
eo: &Centra rulumado

en: Ch&own
eo: Ŝanĝi estre&con

en: Cha&ttr
eo: Ŝanĝi atri&buton

en: Change &to
eo: Ŝanĝi &al

en: Change line breaks to:
eo: ŝanĝi linirompojn al:

en: Change spelling &language...
eo: Ŝanĝi literumilan l&ingvon...

en: Changed:    %s
eo: Ŝanĝita:        %s

en: Changes to file lost
eo: Ŝanĝoj de la dosiero perditaj

en: Chattr command
eo: Chattr-komando

en: Check &POSIX new line
eo: Kontroli la novan linion laŭ &POSIX

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
eo: Kontrolu enmeton! Iuj parametroj estis NUL!

en: Check word
eo: Kontroli vorton

en: Child died unexpectedly
eo: Ido mortis neatendite

en: Chmod command
eo: Komando chmod

en: Choose codepage
eo: Elekti kodpaĝon

en: Choose syntax highlighting
eo: Elekti sintaksan prilumadon

en: Chown advanced command
eo: [chown] altnivelaj komandoj

en: Chown command
eo: Komando chown

en: Classic pro&gressbar
eo: Malnova pro&gesilo

en: Close file
eo: Fermi dosieron

en: Co&mplete: show all
eo: Kompleta: mont&ri ĉion

en: Co&py to clipfile
eo: Ko&pii al poŝa dosiero

en: Collect completions
eo: Kolekti kompletigojn

en: Colon
eo: Dupunkto

en: Color options
eo: Kolora agordo

en: Comma
eo: Komo

en: Command
eo: Komando

en: Command &history
eo: Komanda &historio

en: Command &prompt
eo: Malsupra &komandlinio

en: Compare directories
eo: Kompari dosierujojn

en: Completion/M-tab
eo: Kompletiga klavo

en: Compress
eo: Kunpremi

en: Compressed clusters
eo: Kunpremitaj sektoroj

en: Compressed dirty file
eo: Kunpremita malneto

en: Compression raw access
eo: Kruda atingo de kunpremitaj datumoj

en: Compute tota&ls
eo: K&omputi kiomojn

en: Con&tinue
eo: &Daŭrigi

en: Config directory:
eo: Agorda dosierujo:

en: Configure options
eo: Agordaĵoj

en: Confir&m before saving
eo: Konfirmi antaŭ &ol konservado

en: Confirm replace
eo: Konfirmi anstataŭigon

en: Confirm save file: "%s"
eo: Konfirmi konservi dosieron: "%s"

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: Confirmation|&Delete
eo: &Forigi

en: Confirmation|&Execute
eo: &Plenumigi

en: Confirmation|&History cleanup
eo: &Historion purigi

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
eo: &Dosierujo-rapidolistan forigi

en: Confirmation|E&xit
eo: &Eliri

en: Confirmation|O&verwrite
eo: &Anstataŭi

en: Console output
eo: Terminala eligo

en: Content:
eo: Enhavo:

en: Continue from beginning?
eo: Ĉu deiri de la komenco?

en: Cop&y
eo: &Kopii

en: Cop&y to file...
eo: Kop&ii al dosiero...

en: Copies to
eo: Kopioj al

en: Copy "%s" directory to:
eo: Kopii dosierujon "%s" al:

en: Copy to clipboard
eo: Enpoŝigi

en: Copyright (C) 1996-2022 the Free Software Foundation
eo: Kopirajto (C) 1996–2022 la Fondaĵo pri Libera Programaro

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
eo: Putrigita cpio-kapo renkontita en
    %s

en: Create a new Directory
eo: Krei novan dosierujon

en: Ctrl
eo: Stirklavo

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
eo: Nuna teksto estis modifita sen dosiera konservado.
    Daŭri forviŝos tiujn ŝanĝojn.

en: Cursor be&yond end of line
eo: Kursoro preter &linifino

en: Cut to clipboard
eo: Tranĉi en poŝon

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Data directory:
eo: Datuma dosierujo:

en: Data types:
eo: Datumtipoj:

en: Debug
eo: Senerarigi

en: Delete
eo: Foriga klavo

en: Delete %s?
eo: Ĉu forigi je %s?

en: Delete macr&o...
eo: Forigi makr&oon...

en: Delete macro
eo: Forigi makroon

en: Delete on keypad
eo: Foriga klavo [cifera klavaro]

en: Deleting
eo: Foriganta

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
eo: Celo "%s" devas esti dosierujo
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
eo: Aparata tipo: granda %lu, malgranda %lu

en: Device:     %s
eo: Aparato:        %s

en: Di&rectory hotlist
eo: Dosieru&ja rapidolisto

en: Di&ve into subdir if exists
eo: Plo&nĝi en subdosierujon se ĝi ekzistas

en: DialogTitle|Copy
eo: DialogTitle|Kopii

en: DialogTitle|Delete
eo: DosierTitolo|Forigi

en: DialogTitle|History cleanup
eo: DialogTitle|Historia purigado

en: DialogTitle|Move
eo: DialogujoTitolo|Movi

en: Diff Options
eo: Diff-aj agordaĵoj

en: Diff algorithm
eo: Diff-algoritmo

en: Diff extra options
eo: Diff: aldonaj agordaĵoj

en: Diff viewer: invalid mode
eo: Diff-legilo: neprava reĝimo

en: Direct access for files
eo: Rekta atingo por dosieroj

en: Directories: %zu, total size: %s
eo: Dosierujoj: %zu, ĉioma grando: %s

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
eo: Dosierujo "%s" ne vaka.
    Ĉu forigi ĝin funde?

en: Directory %s is not owned by you
eo: Dosierujo %s ne estas estrata de vi

en: Directory cache expired for %s
eo: Dosieruja tenejo eksvalidiĝis por %s

en: Directory hotlist
eo: Dosieruja rapidolisto

en: Directory label
eo: Dosieruja etikedo

en: Directory label:
eo: Dosieruja etikedo:

en: Directory path
eo: Dosieruja vojo

en: Directory path:
eo: Dosieruja vojo:

en: Directory scanning
eo: Dosieruja skanado

en: Directory tree
eo: Dosieruja arbo

en: Disable X11 support
eo: Malaktivigi X11-regon

en: Disable mouse support in text version
eo: Malebligi musan regon en teksta variaĵo

en: Disables subshell support
eo: Malaktivigi subŝelon

en: Display bits
eo: Elmontraj bitoj

en: Displays the current version
eo: Eligi la uzatan eldonon

en: Do you really want to execute?
eo: Ĉu vi efekti volas plenumigi?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
eo: Ĉu vi efektive volas eliri el Midnight Commander?

en: Do you want clean this history?
eo: Ĉu vi volas purigi ĉi tiun historion?

en: Dollar sign
eo: Dolara signo

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
eo: Ne ŝargi difinojn de klavaj asignoj el specifa dosiero; uzi aŭtomatajn

en: Don't overwrite with &zero length file
eo: Ne anstataŭigi per &dosiero de nula longo

en: Dot
eo: Punkto

en: Down arrow
eo: Malsupreniga sagoklavo

en: Down arrow keypad
eo: Malsupreniga sagoklavo [cifera klavaro]

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: E&xit
eo: &Eliri

en: E&xtension
eo: &Aldonaĵo

en: E&xternal panelize
eo: &Eksterigi flankojn

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: ETA %s
eo: Proksimuma restanta tempo: %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
eo: Virtuala dosiersistemo EXTFS:
    %s

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit &extension file
eo: Redakti &sufikso-dosieron

en: Edit &menu file
eo: Redakti &menuo-dosieron

en: Edit Save Mode
eo: Reĝimo de redakta konservado

en: Edit file
eo: Redakti dosieron

en: Edit files
eo: Redakti dosierojn

en: Edit hi&ghlighting group file
eo: Redakti pri&lumo-grupan dosieron

en: Edit is disabled
eo: Redakti estas malaktivigita

en: Edit s&ymlink
eo: Re&dakti simbolan ligilon

en: Edit symlink
eo: Redakti simbolan ligilon

en: Edit:
eo: Redakti:

en: Editor options
eo: Redaktilaj agordaĵoj

en: Ena&ble ignore directories:
eo: &Aktivigi ignorajn dosierujojn:

en: Enables subshell support (default)
eo: Aktivigi subŝelon (apriore)

en: Encod&ing...
eo: Kodo&prezento...

en: Encrypted inode
eo: Ĉifrita inodo

en: End key
eo: Finiga klavo

en: End on keypad
eo: Finiga klavo [cifera klavaro]

en: English
eo: Angla

en: Enter
eo: Enen-klavo

en: Enter command label:
eo: Enmetu komandan etikedon:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
eo: Enmetu aparaton (sen /dev/) por reatingi
    dosierojn: (F1 por detaloj)

en: Enter directory name:
eo: Enmetu dosierujan nomon:

en: Enter file name:
eo: Enmeti dosiernomon:

en: Enter line:
eo: Enmeti linion:

en: Enter machine name (F1 for details):
eo: Enmetu servilan nomon (F1 por detaloj):

en: Enter on keypad
eo: Enen-klavo [cifera klavaro]

en: Enter replacement string:
eo: Enmetu anstataŭigan ĉenon:

en: Enter search string:
eo: Enmetu serĉan ĉenon:

en: Enter shell command(s):
eo: Enmetu ŝela(j)n komando(j)n

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
eo: Enmetu ordigajn agordaĵon (vidu man-paĝon) apartigante per blankospacoj:

en: Equal
eo: Egalsigno

en: Error
eo: Eraro

en: Error calling program
eo: Eraro dum programa plenumo

en: Error in file %s on line %d
eo: Eraro en dosiero %s ĉe linio %d

en: Error reading %s
eo: Eraro legi je %s

en: Error reading from pipe: %s
eo: Eraro dum legi de dukto: %s

en: Error reported after abort.
eo: Eraro raportita post ĉesigo.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
eo: Eraro dum fermi la dosieron:
    %s
    Datumo eble ne estis skribita

en: Error writing to pipe: %s
eo: Eraro dum skribi al dukto: %s

en: Esc key mode
eo: Eskapo-klava reĝimo

en: Escape
eo: Eskapa klavo

en: Event system already initialized
eo: Eventosistemo jam startigita

en: Event system not initialized
eo: Eventosistemo ne jam startigita

en: Exclamation mark
eo: Krisigno

en: Executable &first
eo: P&lenumebla unue

en: Existing filename (filename symlink will point to):
eo: Jama dosiernomo:

en: Existing:
eo: Jama:

en: Ext2lib error
eo: Ext2lib: eraro

en: Extension file edit
eo: sufikso-dosiera redaktilo

en: External command
eo: Ekstera komando

en: External panelize
eo: Eksterigi flankojn

en: External panelize:
    %s
eo: Eksterigi flankojn:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
eo: Eksteraj paneloj:
    malsukcesis legi datumojn el ida ĉefeligujo
    %s

en: F&ull 8 bits input
eo: &Plena 8-bita enmeto

en: FATAL: not a directory:
eo: PEREIGA: ne estas dosierujo:

en: FT&P link...
eo: FT&P-ligilo...

en: FTP anonymous password:
eo: sennoma FTP-pasvorto:

en: FTP directory cache timeout (sec):
eo: ftpfs-dosierujo tenejo eksvalidiĝos (sekunde):

en: FTP to machine
eo: FTP al servilo

en: FTP: Account required for user %s
eo: FTP: Konto postulita por uzanto %s

en: FTP: Password required for %s
eo: FTP: Pasvorto postulita por %s

en: Failed to initialize event system
eo: Malsukcesis startigi la eventosistemon

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
eo: Malsukcesis legi datumojn el ida ĉefeligujo:
    %s

en: Failed to run:
    %s
eo: Malsukcesis plenumigi:
    %s

en: False:
eo: Malvera:

en: Faroese
eo: Feroa

en: File
eo: Dosiero

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
eo: Dosiero "%s" jam estas redaktata.
    Uzanto: %s
    Proceza identigilo: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
eo: Dosiero "%s" estas tro granda.
    Ĉu senkonsidere malfermi ĝin?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
eo: Dosiero %s estas posedata de nek la ĉefuzanto nek vi aŭ estas universale skribebla.
    Uzi ĝin eble kompromitos vian sekurecon

en: File %s was modified.
    Save before close?
eo: Dosiero %s estis modifita.
    Ĉu konservi antaŭ ol fermi?

en: File &types
eo: Dosier&tipoj

en: File exists
eo: Dosiero ekzistas

en: File extension handlers:
eo: Dosiersufiksaj traktiloj:

en: File has hard-links. Detach before saving?
eo: Dosiero havas rektajn ligilojn. Ĉu elmeti antaŭ ol konservi?

en: File highlight
eo: Dosiera prilumado

en: File listin&g
eo: &Dosiero listo

en: File locked
eo: Dosiero fiksita

en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: File operations
eo: Dosieraj operacioj

en: File was modified. Save with exit?
eo: Dosiero estis modifita. Ĉu konservi dum eliro?

en: File(s) was modified. Save with exit?
eo: Dosiero(j) estis modifita(j). Ĉu konservi kun eliro?

en: File: %s
eo: Dosiero: %s

en: FileOperation|Copy
eo: Dosieroperacio|Kopii

en: FileOperation|Delete
eo: Dosieroperacio|forigi

en: FileOperation|Move
eo: Dosieroperacio|Movi

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Files processed: %zu
eo: Dosieroj traktitaj: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
eo: Dosieroj traktitaj: %zu/%zu

en: Files tagged, want to cd?
eo: Dosieroj markitaj, ĉu vi volas al ŝanĝi la dosierujon?

en: Filesystem: %s
eo: Dosiersistemo:  %s

en: Fill tabs with &spaces
eo: Plenigi tabojn per &spacetoj

en: Filter
eo: Filtri

en: Filter command and arguments:
eo: Filtraj komando kaj parametroj:

en: Filtered view
eo: Filtrita vido

en: Find *.orig after patching
eo: Trovi originalajn post flikado

en: Find File
eo: Trovi dosieron

en: Find File: "%s"
eo: Trovi dosieron: "%s"

en: Find File: "%s". Content: "%s"
eo: Trovi dosieron: "%s". Enhavo: "%s"

en: Find SUID and SGID programs
eo: Trovi SUID- kaj SGID-programojn

en: Find rejects after patching
eo: Trovi rifuzojn post flikado

en: Finished
eo: Finita

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
eo[0]: Finita (ignoris %zu dosierujon)
eo[1]: Finita (ignoris %zu dosierujojn)

en: Fir&st hit
eo: Unu&a rezulto

en: Flag
eo: Markoj

en: Follow &links
eo: Sekvi &Ligilojn

en: Follow s&ymlinks
eo: Sekvi Simbolajn &Ligilojn

en: For&mat
eo: &Formato

en: For&ward to declaration
eo: A&ntaŭen al deklaro

en: Forces xterm features
eo: Devigi xterm-trajtojn

en: Format error on file Extensions File
eo: Formata eraro en sufikso-dosiero

en: Found: %lu
eo: Trovita: %lu

en: Free nodes:
eo: Liberaj nodoj:

en: Free space: %s/%s (%d%%)
eo: Restanta spaco: %s el %s (%d%%)

en: French
eo: Franca

en: Function key 1
eo: Funkcia klavo 1

en: Function key 10
eo: Funkcia klavo 10

en: Function key 11
eo: Funkcia klavo 11

en: Function key 12
eo: Funkcia klavo 12

en: Function key 13
eo: Funkcia klavo 13

en: Function key 14
eo: Funkcia klavo 14

en: Function key 15
eo: Funkcia klavo 15

en: Function key 16
eo: Funkcia klavo 16

en: Function key 17
eo: Funkcia klavo 17

en: Function key 18
eo: Funkcia klavo 18

en: Function key 19
eo: Funkcia klavo 19

en: Function key 2
eo: Funkcia klavo 2

en: Function key 20
eo: Funkcia klavo 20

en: Function key 21
eo: Funkcia klavo 21

en: Function key 22
eo: Funkcia klavo 22

en: Function key 23
eo: Funkcia klavo 23

en: Function key 24
eo: Funkcia klavo 24

en: Function key 3
eo: Funkcia klavo 3

en: Function key 4
eo: Funkcia klavo 4

en: Function key 5
eo: Funkcia klavo 5

en: Function key 6
eo: Funkcia klavo 6

en: Function key 7
eo: Funkcia klavo 7

en: Function key 8
eo: Funkcia klavo 8

en: Function key 9
eo: Funkcia klavo 9

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
eo: Midnight Commander de GNU
    jam plenumiĝas en ĉi tiu terminalo.
    Subŝelo estos malaktivigita.

en: GNU Midnight Commander %s
eo: Midnight Commander de GNU, %s

en: German
eo: Germana

en: Getting file
eo: Ricevanta dosieron

en: Go to matching &bracket
eo: Iri al kongrua &krampo

en: Goto
eo: Iri

en: Goto line
eo: Iri linion

en: Goto line (left)
eo: Iri linion (maldekstra)

en: Goto line (right)
eo: Iri linion (dekstra)

en: Great than
eo: Pli ol

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
eo: Bonege! Vi havas kompletan terminalan datumbazon!
    Ĉiuj el viaj klavoj funkcias bone.

en: Greek
eo: Greka

en: Grepping in %s
eo: Grep-anta en %s

en: Group
eo: Grupo

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
eo: Grupo "%s" ne vakas.
    Ĉu forigi ĝin?

en: Group name
eo: Grupa nomo

en: Group name:
eo: Grupa nomo:

en: H&intbar visible
eo: Kons&ilstrio videbla

en: He&xadecimal
eo: &Deksesuma

en: He&xadecimal offset
eo: Dek&sesuma deŝovo

en: Help
eo: Helpo

en: Help file format error
eo: Eraro ĉe la helpdosiera formato

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
eo: Eraro pri deksesuma ŝablono ĉe pozicio: %d
    %s

en: Highlighting groups file edit
eo: Prilumi grupojn en dosiera redaktado

en: History
eo: Historio

en: Home
eo: Hejma klavo

en: Home directory path is not absolute
eo: Hejma-dosieruja vojo ne estas absoluta

en: Home directory:
eo: Hejma dosierujo:

en: Home on keypad
eo: Hejma klavo [cifera klavaro]

en: Hotlist Load
eo: Ŝargi rapidoliston

en: Huge_file
eo: Grandega_dosieron

en: Ignore &all
eo: Ignori ĉio&n

en: Ignore &space change
eo: Ignori &spacajn ŝanĝojn

en: Ignore all &whitespace
eo: I&gnori ĉiujn blankospacojn

en: Ignore tab &expansion
eo: Ignori taban &etendadon

en: Immutable
eo: Neŝanĝebla

en: In se&lection
eo: En e&lekto

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
eo: Nekompleta dosiero estis akirita. Ĉu teni ĝin?

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
eo: Malkonsekvencaj rektaj ligiloj de
    %s
    en cpio-dosiero
    %s

en: Inconsistent tar archive
eo: Malkonsekvenca tar-dosiero

en: Indexed directory
eo: Indicitaj dosierujon

en: Information
eo: Informoj

en: Inode has inline data
eo: Inodo havas enliniajn datumojn

en: Inode uses extents
eo: Inodo uzas etendaĵojn

en: Input / display codepage:
eo: Enmeta / elmontra kodpaĝo:

en: Insert
eo: Enmeta klavo

en: Insert &date/time
eo: Enmeti &daton/tempon

en: Insert &literal...
eo: Enmeti &laŭvortaĵon...

en: Insert file
eo: Enmeti dosieron

en: Insert literal
eo: Enmeti laŭvortaĵon

en: Insert on keypad
eo: Enmeta klavo [cifera klavaro]

en: Internal bug: Double start of link area
eo: Interna eraro: Duobla komenco de liga regiono

en: Internal error:
eo: Interna eraro:

en: Invalid character
eo: Nevalida signo

en: Invalid source pattern '%s'
eo: Nevalida celan ŝablonon '%s'

en: Invalid token number %d
eo: Nevalida era numero %d

en: Invalid value
eo: Nevalida valoro

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
eo: Ŝajnas, ke ĉiuj el viaj klavoj jam
    bone funkcias. Tio estas bonega.

en: Italian
eo: Itala

en: Journaled data
eo: Protokolitaj datumoj

en: L&ynx-like motion
eo: &Lynx-simila movo

en: Label for "%s":
eo: Etikedo por "%s":

en: Language
eo: Lingvo

en: Launches the file viewer on a file
eo: Plenumigi la dosiero-legilon je la dosiero

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Learn &keys...
eo: &Lerni klavojn...

en: Learn keys
eo: Lerni klavojn

en: Left arrow
eo: Maldekstreniga sagoklavo

en: Left arrow keypad
eo: Maldekstreniga sagoklavo [cifera klavaro]

en: Left brace
eo: Maldekstra kuniga krampo

en: Left bracket
eo: Maldekstra rekta krampo

en: Left parenthesis
eo: Maldekstra ronda krampo

en: Less than
eo: Malpli ol

en: Link
eo: Ligi

en: Link %s to:
eo: Ligi je %s al:

en: Links:      %d
eo: Ligiloj:        %d

en: Listing format
eo: Listo-aranĝo

en: Load
eo: Ŝargi

en: Load definitions of key bindings from specified file
eo: Ŝargi difinojn de klavaj asignoj el specifa dosiero

en: Load file
eo: Ŝargi dosieron

en: Load syntax file
eo: Ŝargi sintakso-dosieron

en: Loading...
eo: Ŝarganta...

en: Loading: %3d%%
eo: Ŝarganta: %3d%%

en: Location:   %Xh:%Xh
eo: Loko:           %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
eo: Protokoli FTP-dialogon al specifa dosiero

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
eo: MC ne povis skribi al la dosiero %s,
    viaj malnovaj rapidolistaj eroj ne estis forigitaj

en: Ma&rk moves down
eo: Mar&ko movas suben

en: Macro not deleted
eo: Makroo ne forigita

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: Main options
eo: Ĉefa agordo

en: Malformed regular expression
eo: Misformita regulesprimo

en: Mark &all
eo: Marki ĉ&ion

en: Memory exhausted!
eo: Memoro eluzita!

en: Menu edit
eo: Menua redaktilo

en: Mi&x all files
eo: Miksi ĉiujn d&osierojn

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
eo: Midnight Commander estas haltigita.
    Ĉu konservi modifitan dosieron %s?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
eo: Midnight Commander estas elirinta.
    Ĉu konservi modifita(j)n dosiero(j)n?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
eo: Midnight Commander estas elirinta.
    Ĉu konservi modifitan dosieron?

en: Misspelled
eo: Misliterumita

en: Mkdi&r autoname
eo: &Aŭtomate nomi novan dosierujon

en: Mo&ve
eo: Mo&vi

en: Mode:       %s (%04o)
eo: Permesoj:       %s (%04o)

en: Modified git files
eo: Modifitaj git-dosieroj

en: Modified:   %s
eo: Modifita:       %s

en: More parsing errors will be ignored.
eo: Pli da analizaj eraroj estos ignorotaj.

en: Move "%s" directory to:
eo: Movi dosierujon "%s" al:

en: Moving %s
eo: Movanta je %s

en: Name
eo: Nomo

en: Name of new group:
eo: Nomo de nova grupo:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Navigation
eo: Navigo

en: New     :
eo: Nova:

en: New &entry
eo: Nova &ero

en: New &group
eo: Nova &grupo

en: New hotlist entry
eo: Nova rapidolista ero

en: New hotlist group
eo: Nova rapidolista grupo

en: No COW
eo: Neniu COW

en: No arguments given to the viewer.
eo: Neniuj parametroj donitaj al la legilo.

en: No dump
eo: Neniu ŝuto

en: No node information
eo: Neniuj nodaj informoj

en: No space information
eo: Neniuj spacaj informoj

en: No suitable entries found in %s
eo: Neniuj taŭgaj eroj trovitaj en %s

en: No tail merging
eo: Neniu kunfandigo de vosto-datumoj

en: No update atime
eo: Ne ĝisdatigi atingo-tempon

en: No&rmal
eo: &Normala

en: NoName
eo: Sennoma

en: Non&e
eo: Neni&o

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
eo: Ne xterm-fenestron aŭ linuksan terminalon;
    la subŝelon oni ne ne povas baskuligi.

en: Not implemented yet
eo: Ankoraŭ ne realigita

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
eo: Nombro da anstataŭotaj eroj ne egalas nombron da trovitaj eroj

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
eo: Nombro ekster skalo (devas esti en la skalo: 0 <= n <= 0xFF, esprimita deksesume)

en: Number sign #
eo: Numersigno

en: OK
eo: Bone

en: On dum&b terminals
eo: En sen&cerbaj terminaloj

en: Open files
eo: Malfermi dosierojn

en: Other 8 bit
eo: Alia 8-bita

en: Other command
eo: Alia komando

en: Other options
eo: Aliaj agordaĵoj

en: Output lines:
eo: Eligaj linioj:

en: Overwrite all files?
eo: Ĉu anstataŭigi ĉiujn dosierojn?

en: Overwrite this file?
eo: Ĉu anstataŭigi ĉi tiun dosieron?

en: Owner
eo: Estro

en: Owner name
eo: Estra nomo

en: Owner name:
eo: Estra nomo:

en: Owner:      %s/%s
eo: Estro:          %s/%s

en: Pa&ge scrolling
eo: Paĝa &rulumado

en: Pa&ste from clipfile
eo: Alglui el poŝa do&siero

en: Page Down
eo: Rulumi malsupren je paĝo

en: Page Down keypad
eo: Klavo por malsuprenigi je ekranpleno [cifera klavaro]

en: Page Up
eo: Rulumi supren je paĝo

en: Page Up keypad
eo: Klavo por suprenigi je ekranpleno [cifera klavaro]

en: Pane&lize
eo: F&lankigi

en: Panel options
eo: Flankaj agordaĵoj

en: Panel split
eo: Flanka splito

en: Paneli&ze
eo: &Flankigi

en: Panelize
eo: F&lankigi

en: Panels:
eo: Flankoj:

en: Parameter
eo: Parametro

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Paste output of external command
eo: Alglui eligon de ekstera komando

en: Pause after run
eo: Paŭzo post plenumo

en: Pe&rcents
eo: &Elcentoj

en: Percent sign
eo: Elcenta signo

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
eo: Ĉiame aldonita
    %s (%s)
    al la listo de konatoj retnodoj.

en: Permission
eo: Permeso

en: Permissions (octal):
eo: Permesoj (Okuma):

en: Permissions (octal): %o
eo: Permesoj (Okuma): %o

en: Pers&istent selection
eo: &Daŭra elektado

en: Pipe
eo: Dukto

en: Pipe failed
eo: Dukto malsukcesis

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
eo: Bonvolu premu je %s
    kaj tiam atendu ĝis ĉi tiu mesaĝo malaperas.
    
    Tiam, denove premu ĝin por vidi se "Bone" aperas
    apud ĝia butono.
    
    Se vi volas eskapi, unufoje premu la klavon Eskapo
    kaj ankaŭ atendu.

en: Polish
eo: Pola

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Premature end of cpio archive
    %s
eo: Tro baldaŭa fino de cpio-dosiero
    %s

en: Preserve &attributes
eo: Konservi &atributojn

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
eo: Premu ĉiujn el la klavoj menciitaj supre. Post tiu faro, kontrolu kiujn
    klavojn estos markitaj per "Bone". Premu la spacetklavon por manka
    klavo aŭ alklaku per muso por difini ĝin. Movi inter la eroj per tabo.

en: Press any key to continue...
eo: Premu iun klavon por daŭri...

en: Press any key:
eo: Premu iun klavon:

en: Press macro hotkey:
eo: Premu makroan klavkomandon:

en: Press the macro's new hotkey:
eo: Premu la novan klavkomandon de la makroo:

en: Prime
eo: Ĉefo

en: Print configure options
eo: Eligi muntajn agordaĵojn

en: Print data directory
eo: Eligi datuman dosierujon

en: Print extended info about used data directories
eo: Eligi vastajn informojn pri uzataj datumaj dosierujoj

en: Print last working directory to specified file
eo: Eligi lastan labordosierujon al specifan dosieron

en: Profile root directory:
eo: Hejma dosierujo profila:

en: Project hierarchy
eo: Projekta hierarkio

en: Question mark
eo: Demandosigno

en: Quick cd
eo: Rapida dosierujo-ŝanĝo

en: Quick search
eo: Rapida serĉo

en: Quit
eo: Eliri

en: Quotation mark
eo: Citilo

en: Re&gular expression
eo: Re&gulesprimo

en: Re&verse files only
eo: Nur in&versigi dosierojn

en: Reading failed
eo: Legado malsukcesis

en: Record/Repeat &actions
eo: Registri/refari &agojn

en: Reget failed, about to overwrite file
eo: Denova akirado malsukcesis, anstataŭigos dosieron

en: Regular expression error
eo: Regulesprima eraro

en: Relative symlin&k
eo: &Relativa simbola ligilo

en: Repeat last commands
eo: Refari lastajn komandojn

en: Repeat times:
eo: Refari (n-fojojn):

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace with:
eo: Anstataŭigi per:

en: Request to run in color mode
eo: Peti plenumiĝi bunte

en: Requests to run in black and white
eo: Peti plenumiĝi unukolore

en: Resets soft keys on HP terminals
eo: Restarigi molajn klavojn en HP-terminaloj

en: Resolving symlink...
eo: Solvanta simbolan ligilon...

en: Right arrow
eo: Dekstreniga sagoklavo

en: Right arrow keypad
eo: Dekstreniga sagoklavo [cifera klavaro]

en: Right brace
eo: Dekstra kuniga krampo

en: Right bracket
eo: Dekstra rekta krampo

en: Right parenthesis
eo: Dekstra ronda krampo

en: Romanian
eo: Rumana

en: Rotating d&ash
eo: Turniĝanta &streko

en: Run sort
eo: Rula ordigo

en: Running
eo: Plenumanta

en: Russian
eo: Rusa

en: S&et marked
eo: &Elekti markitajn

en: S&hell link...
eo: Ŝ&ela ligilo...

en: S&hell patterns
eo: Ŝelaj ŝablono&j

en: S&ingle press
eo: Unuopa &premo

en: S&kip
eo: P&reterlasi

en: S&kip hidden
eo: P&reterlasi kaŝitan

en: S&maller
eo: &Pli malgranda

en: S&ort order...
eo: &Ordigi laŭ...

en: S&pell check
eo: &Literumilo

en: S&uspend
eo: P&aŭzigi

en: S&wap panels
eo: In&versigi flankojn

en: S&yntax file
eo: S&intakso-dosiero

en: SFS virtual file system:
    %s
eo: Virtuala dosiersistemo SFS:
    %s

en: SFTP to machine
eo: SFTP al servilo

en: SUB-DIR
eo: MALSUPREN

en: SYMLINK
eo: MOLA LIGILO

en: Sa&fe delete
eo: Sendanĝera &forigo

en: Safe overwrite
eo: Sekura anstataŭigo

en: Save &as...
eo: K&onservi kiel...

en: Save &mode...
eo: Konservi &reĝimon...

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save as
eo: Konservi kiel

en: Save block
eo: Konservi blokon

en: Save file
eo: Konservi dosieron

en: Save file &position
eo: Konservi dosieran &pozicion

en: Save macro
eo: Konservi makroon

en: Screen lis&t
eo: &Paĝa listo

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
eo: Ekrangrando %dx%d ne estas regata.
    Kontroli la medivariablon TERM.

en: Screens
eo: Ekranplenoj

en: Sea&rch for content
eo: Se&rĉi por enhavo

en: Search
eo: Serĉo

en: Search &again
eo: Serĉi &denove

en: Search done
eo: Serĉo finita

en: Search is disabled
eo: Serĉo estas malebligita

en: Search string not found
eo: Serĉita ĉeno ne trovita

en: Searching
eo: Serĉanta

en: Searching %s
eo: Serĉanta en %s

en: Searching %s: %3d%%
eo: Serĉanta en %s: %3d%%

en: Secure deletion
eo: Sekura forigo

en: Select
eo: Elekti

en: Select &group
eo: Elekti &grupon

en: Select compare method:
eo: Elektu komparan metodon:

en: Select language
eo: Elekti lingvon

en: Semicolon
eo: Punktokomo

en: Set &all
eo: Fari ĉ&ion

en: Set &groups
eo: Elekti &grupojn

en: Set &users
eo: &Elekti uzantojn

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
eo: Agordi je COLORTERM=truecolor se via terminalo efektive regas verkolorojn.

en: Set expression for filtering filenames
eo: Agordi esprimon por filtri dosiernomojn

en: Setup
eo: Agordo

en: Setup saved to %s
eo: Agordo konservita al %s

en: Shell link to machine
eo: Ŝela ligilo al servilo

en: Shift
eo: Uskleca inversigilo

en: Show &backup files
eo: Montri &sekurkopiojn

en: Show &hidden files
eo: Montri kaŝita&jn dosierojn

en: Show directory s&izes
eo: Montri dosierujajn g&randojn

en: Show mc with specified skin
eo: Montri kun specifa etoso

en: Show mi&ni-status
eo: Montri &miniaturan statlinion

en: Simple s&wap
eo: Simpla i&nterŝanĝo

en: Size
eo: Grando

en: Size:       %s
eo: Grando:         %s

en: Ski&p all
eo: Preter&lasi ĉion

en: Skin:
eo: Etoso:

en: Skins
eo: Etosoj

en: Slash key
eo: Oblikvo

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Sorry, I could not put the job in background
eo: Bedaŭrinde mi ne povis meti la taskon en la fonon

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
eo: Bedaŭrinde ni ne povas nun fari pasvortajn atestadajn konektojn.

en: Sort
eo: Ordigi

en: Sort block
eo: Ordigi blokon

en: Sort order
eo: Ordigi laŭ

en: Sort returned non-zero: %s
eo: Ordigo ne donis nulon: %s

en: Source
eo: Fonto

en: Source "%s" is not a directory
    %s
eo: Fonto "%s" ne estas dosierujo
    %s

en: Space key
eo: Spaceto

en: Spanish
eo: Hispana

en: Specifies a color configuration
eo: Specifi koloran agordon

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
eo: Ordinaraj koloroj:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray kaj white
    
    Aliaj koloroj, kiam 256 koloroj haveblas:
       color16 ĝis color255, aŭ rgb000 ĝis rgb555 kaj gray0 ĝis gray23
    
    Attributoj:
       bold, italic, underline, reverse, blink; almeti plian per '+'

en: Start at:
eo: Komenci je:

en: Starting linear transfer...
eo: Komencanta linian transigon...

en: Stopped
eo: Ĉesigita

en: Strip &trailing carriage return
eo: &Forigi postan novlinion

en: Subgroup - press ENTER to see list
eo: Subgrupo - premu enen-klavon por vidi liston

en: Subject
eo: Temo

en: Suggest
eo: Proponi

en: Swedish
eo: Sveda

en: Switch &panels on/off
eo: (Mal)ŝalti &flankojn

en: Symbolic link
eo: Mola ligilo

en: Symbolic link filename:
eo: Mola ligilo dosiernomo:

en: Symlink '%s' points to:
eo: Mola ligilo '%s' alidirektas al:

en: Synchronous directory updates
eo: Sinkronaj dosierujo-ĝisdatigoj

en: Synchronous updates
eo: Sinkronaj ĝisdatigoj

en: Synta&x highlighting
eo: Sinta&ksa prilumado

en: Syntax &highlighting...
eo: Sintaksa &prilumado...

en: Syntax file edit
eo: Sintakso-dosiera redaktado

en: System data
eo: Sistemaj datumoj

en: Tab key
eo: Tabo

en: Tab spacing:
eo: Taba spaco:

en: Tabulation
eo: Tabado

en: Target
eo: Celo

en: Teach me a key
eo: Lernigi al mi klavon

en: Temporary files will be created in %s
eo: Provizoraj dosieroj kreiĝos en %s

en: Temporary files will not be created
eo: Provizoraj dosieroj ne kreiĝos

en: Terminal options
eo: Terminala agordo

en: The %%var macro has no default
eo: La makroo %%var havas neniun aprioraĵon

en: The %%var macro has no variable
eo: La makroo %%var havas neniun variablon

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
eo: La ŝelo ne povas ŝanĝiĝi al la dosiero, kie
    la subŝelo asertas, ke vi estas. Eble vi
    forigis vian labordosierujon, aŭ donis al vi
    aldonajn atingopermesojn per la komando "su".

en: The Midnight Commander
eo: Midnight Commander

en: The TERM environment variable is unset!
eo: La medivariablo TERM ne estas valorizita!

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
eo: %s (%s)
    ne estas starigebla!
    Fingroprema hakaĵo de ŝlosilo %s estas
    SHA1:%s.
    Ĉu vi velas aldoni ĝin al la listo de konataj retnodoj kaj poste konektiĝi?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
eo: La dosiero estis ekstere modifita. Ĉu senkonsidere konservi?

en: The file you are saving does not end with a newline.
eo: La dosiero, kiun vi estas konservanta, ne finiĝas per novlinio.

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
eo: La aranĝo de la dosiero %s ŝanĝiĝis en eldono 3.0. Vi eble povos aŭ kopii ĝin el %smc.txt aŭ uzi tiun dosieron kiel ekzemplon.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
eo: La aranĝo de la dosiero %smc.ext ŝanĝiĝis en eldono 3.0. Ŝajne la instalado malsukcesis. Bonvolu havigi al vi freŝan ekzempleron de la pako Midnight Commander.

en: The shell is already running a command
eo: La ŝelo jam plenumas komandon

en: The shell is still active. Quit anyway?
eo: La ŝelo estas aktiva. Ĉu senkonsidere eliri?

en: This function is not implemented
eo: Tiu funkcio ne estas realigita

en: Tilda
eo: Tildo

en: Time: %s
eo: Tempo: %s

en: Time: %s %s
eo: Tempo: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
eo: Tempo: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
eo: Tempo: %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
eo: Periodo antaŭ ol liberigi virtualajn dosiersistemojn (sekunde):

en: Timeout:
eo: Valida periodo:

en: To
eo: Al

en: To run on slow terminals
eo: Por plenumiĝi en malrapidaj terminaloj

en: To&ggle mark
eo: Inversi&gi markon

en: Toggle s&yntax highlighting
eo: (Mal)ŝalti &sintaksan prilumadon

en: Top level group
eo: Plej supra grupo

en: Top of directory hierarchies
eo: Supro de dosierujaj hierarkioj

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
eo: Provi uzi antaŭan reĝimon de musa spurado

en: Tries to use termcap instead of terminfo
eo: Provi uzi termcap-on anstataŭ terminfo-on

en: True color not supported in this slang version.
eo: Verkoloro ne estas regata de tiu eldono de S-Lang

en: True color not supported with ncurses.
eo: Verkoloro ne estas regata per ncurses.

en: True:
eo: Vera:

en: Two files are needed to compare
eo: Du dosieroj estas bezonataj por kompari

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
eo: Du dosieroj estas postulitaj por voki la flikaĵo-legilon.

en: Type &writer wrap
eo: &Tajpila linifaldo

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
eo: Tajpu "exit" por reiri al Midnight Commander

en: Type:       %s
eo: Tipo:           %s

en: U&nselect group
eo: Malelekti gr&upon

en: UID
eo: Uzanta identigilo

en: UP--DIR
eo: SUPREN

en: Ukrainian
eo: Ukrajna

en: Unable to create event '%s'!
eo: Ne eblas krei eventon '%s'!

en: Unable to create group '%s' for events!
eo: Ne eblas krei grupon '%s' por eventoj!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
eo: Ne eblas ŝargi etoson '%s'.
    Apriora etoso estas ŝargita

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
eo: Ne eblas interpreti etoson '%s'.
    Apriora etoso estas ŝargita

en: Unable to save setup to %s
eo: Ne eblas konservi al dosiero %s

en: Unable to save to file
eo: Ne eblas konservi al dosiero

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
eo: Ne eblas uzi 256-koloran etoson '%s'.
    ĉe terminalo kun malpli da koloroj.
    Uzanta la aprioran etoson

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
eo: Ne eblas uzi etoson '%s' kun rego de verkoloj:
    %s
    Uzanta la aprioran etoson

en: Undelete
eo: Malforigi

en: Undelete files on an ext2 file system
eo: Remeti dosierojn en ext2-dosiersistemon

en: Underline
eo: Substreko

en: Understrike
eo: Superstreko

en: Unexpected EOF on archive file
eo: Neatendita dosierfino en dosiero

en: Unexpected end of file
    %s
eo: Neatendita dosierfino
    %s

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
eo: Neatendita eraro en select() leginte datumojn el ida procezo:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
eo: Neatendita eraro en waitpid():
    %s

en: Unknown error in child
eo: Nekonata eraro en ido

en: Unknown tag on display format:
eo: Nekonata etikedo en elmontra formato:

en: Unmar&k
eo: Ma&lmarki

en: Unmatched quotes character
eo: Neniu korelativa citilo

en: Unselect
eo: Malelekti

en: Up arrow
eo: Supreniga sagoklavo

en: Up arrow keypad
eo: Supreniga sagoklavo [cifera klavaro]

en: Use &passive mode
eo: Uzi &pasivan reĝimon

en: Use SI si&ze units
eo: U&zi metrajn unuojn de grando

en: Use internal edi&t
eo: Uzi internan &tekstoredaktilon

en: Use internal vie&w
eo: U&zi internan legilon

en: Use panel sort mo&de
eo: Uzi reĝimon de flanka or&digo

en: Use passive mode over pro&xy
eo: Uzi pasivan reĝimon &tra retperanto

en: Use stickchars to draw
eo: Ornami sole per askiaj signoj

en: User &mini status
eo: Miniatura &stato de uzanto

en: User data
eo: Uzanto-datumoj

en: User menu
eo: Uzanto-menuo

en: User name
eo: Salutnomo

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
eo: Uzanto havigita formato aspektas nevalide, restarigante la aprioran.

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
eo: Uzi la elekton Rapida Reŝargo eble ne spegulas la precizan
    dosierujan enhavon. Tiuokaze vi bezonos permane
    reŝargi la dosierujon. Vidu la man-paĝon por
    la detaloj.

en: VFS plugins and scripts:
eo: Kromprogramoj kaj programetoj por VFS:

en: Verity protected inode
eo: Vere protektita inodo

en: Vie&w file...
eo: Vidi do&sieron...

en: View file
eo: Vidi dosieron

en: View:
eo: Vidi:

en: Viewed/edited files hi&story
eo: H&istorio de viditaj/redaktitaj dosieroj

en: Virtual File System Setting
eo: Agordaĵoj pri virtualaj dosiersistemoj

en: Virtual File Systems:
eo: Virtualaj dosiersistemoj:

en: Visible &tabs
eo: &Videblaj taboj

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
eo: Atendanta por reprovi... %d (Stirklavo-G por nuligi)

en: Warning
eo: Averto

en: Warning -- ignoring file
eo: Averto -- ignoranta dosieron

en: Warning: Cannot change to %s.
eo: Averto: Ne eblas ŝanĝi al %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
eo: Averto: Nevalida marko %c in %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
eo: Averto: Nevalida linio en %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
eo: Averto: ne eblas ŝargi liston da kodpaĝoj

en: Warning: cannot open %s directory
eo: Averto: ne eblas malfermi dosierujon %s

en: Welsh
eo: Kimra

en: Which extension file you want to edit?
eo: Kiun etendaĵan dosieron vi volas redakti?

en: Which highlighting file you want to edit?
eo: Kiun prilumo-dosiero vi volas redakti?

en: Which menu file do you want to edit?
eo: Kiun menuo-dosiero vi volas redakti?

en: Which syntax file you want to edit?
eo: Kiun sintakso-dosiero vi volas redakti?

en: Wil&dcard search
eo: Ĵo&kera ŝerco

en: With builtin Editor
eo: Kun interna tekstoredaktilo

en: With builtin Editor and Aspell support
eo: Kun interna tekstoredaktilo kaj literumilo

en: With ext2fs attributes support
eo: Kun rego de ext2fs-atributoj

en: With internationalization support
eo: Kun internaciiga rego

en: With mouse support on xterm
eo: Kun musa rego ĉe xterm

en: With mouse support on xterm and Linux console
eo: Kun musa rego ĉe terminaloj xterm-aj kaj linuksaj

en: With multiple codepages support
eo: Kun rego de pluraj kodpaĝoj

en: With optional subshell support
eo: Kun laŭvola subŝelo

en: With subshell support as default
eo: Kun aŭtomata subŝelo

en: With support for X11 events
eo: Kun rego de X11-eventoj

en: With support for background operations
eo: Kun rego de fonaj operacioj

en: Word wrap line length:
eo: Linifalda longo:

en: Wrap mode
eo: Linifalda reĝimo

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
eo[0]: %zu paĝo estas malfermita. Ĉu senkonsidere eliri?
eo[1]: %zu paĝoj estas malfermitaj. Ĉu senkonsidere eliri?

en: You have entered "%s"
eo: Vi enmetis je "%s"

en: You have to chdir to extract files first
eo: Vi devas ŝanĝi dosierujon antaŭ ol eltiri dosierujojn

en: You must first highlight a block of text
eo: Vi devas antaŭe elekti blokon da teksto

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
eo: Via terminalo ŝajnas ne regi 256 kolorojn

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
eo: [+linia_numero] dosiero1[:linia_numero] [dosiero2[:linia_numero]...]

en: [NoName]
eo: [Sennoma]

en: [dev]
eo: [aparato]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
eo: [ĉi_tiu_flanko] [alia_flanko]

en: cd
eo: dosieruja ŝanĝo

en: columns
eo: kolumnojn

en: directories
eo: dosierujojn

en: directory
eo: dosierujon

en: e&xecute/search by owner
eo: &plenumi/serĉi laŭ estro

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
eo: redakti simbolan ligilon, ne eblas forigi %s: %s

en: edit symlink: %s
eo: redakti simbolan ligilon: %s

en: execu&te/search by group
eo: ple&numi/serĉi laŭ grupo

en: execute/searc&h by others
eo: plenu&mi/serĉi laŭ aliaj

en: file
eo: dosieron

en: file1 file2
eo: dosiero1 dosiero2

en: files
eo: dosierojn

en: files/directories
eo: dosier(uj)ojn

en: fish: Disconnecting from %s
eo: fish: Malkonektiĝanta de %s

en: fish: Getting host info...
eo: fish: Akiranta gastiganto-informojn...

en: fish: Handshaking version...
eo: fish: Konsentanta eldonon...

en: fish: Local read failed, sending zeros
eo: fish: Loka legado malsukcesis, sendanta nulojn

en: fish: Password is required for %s
eo: fish: Pasvorto estas postulita por %s

en: fish: Reading directory %s...
eo: fish: Leganta dosierujon %s...

en: fish: Sending initial line...
eo: fish: Sendanta komencan linion...

en: fish: Sending password...
eo: fish: Sendanta pasvorton...

en: fish: Waiting for initial line...
eo: fish: Atendanta komencan linion...

en: fish: store %s: sending command...
eo: fish: teno %s: sendanta komandon...

en: fish: storing file
eo: fish: konservanta dosieron

en: ftpfs: CWD failed.
eo: ftpfs: CWD malsukcesis.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
eo: ftpfs: Malkonektiĝanta de %s

en: ftpfs: Invalid host name.
eo: ftpfs: Nevalida retnodnomo.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
eo: ftpfs: Ensaluto malĝusta por uzanto %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
eo: ftpfs: Leganta FTP-dosierujon %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
eo: ftpfs: ĉesiga eraro: %s

en: ftpfs: abort failed
eo: ftpfs: ĉesiga malsukceso

en: ftpfs: aborting transfer.
eo: ftps: ĉesigantan transigon.

en: ftpfs: connection interrupted by user
eo: ftpfs: konekto interrompita de uzanto

en: ftpfs: connection to server failed: %s
eo: ftpfs: konekto al servilo fiaskis: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
eo: ftpfs: ne eblas krei konektingon: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
eo: ftpfs: ne eblas starigi pasivan reĝimon

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
eo: ftpfs: ne eblas solvi simbolan ligilon

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
eo: ftpfs: malsukcesis; neniuj pluaj litoj

en: ftpfs: invalid address family
eo: ftpfs: nevalida familio

en: ftpfs: logged in
eo: ftpfs: ensalutita

en: ftpfs: making connection to %s
eo: ftpfs: konektiĝanta al %s

en: ftpfs: sending login name
eo: ftpfs: sendi salutnomon

en: ftpfs: sending user account
eo: ftpfs: sendi uzantan konton

en: ftpfs: sending user password
eo: ftpfs: sendi pasvorton

en: ftpfs: storing file
eo: ftpfs: konservanta dosieron

en: group
eo: grupo

en: link: %s
eo: ligilo: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
eo: mail -s <temo> -c <aliaj_ricevontoj> <al>

en: no more memory while reallocating array
eo: ne plu memoro dum okupi tabelon

en: non-local vfs
eo: fora virtuala dosiersistemo

en: not enough memory
eo: ne sufiĉan memoron

en: other
eo: aliaj

en: owner
eo: estro

en: rea&d by group
eo: l&egi laŭ grupo

en: read &by others
eo: leg&i laŭ aliaj

en: set &group ID on execution
eo: &agordi grupan identigilon dum plenumigo

en: set &user ID on execution
eo: agordi &uzantan identigilon dum plenumigo

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
eo: sftp: (Stir-G rompi) Listo... %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
eo: sftp: Enmetu pasfrazon por %s

en: sftp: Enter password for %s
eo: sftp: Enmetu pasvorton por %s

en: sftp: Invalid host name.
eo: sftp: Nevalida retnodnomo.

en: sftp: Listing done.
eo: sftp: Listado finita.

en: sftp: No file handler data present for reading file
eo: sftp: Neniu dosiertraktila datumo ĉeestas por legi dosieron

en: sftp: Passphrase is empty.
eo: sftp: Pasfrazo estas vaka.

en: sftp: Password is empty.
eo: sftp: Pasvorto estas vaka.

en: sftp: Unable to get current user name.
eo: sftp: Ne eblas atingi la uzatan salutnomon.

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
eo: sftp: Eraro okazis dum lego de %s: %s

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
eo: sftp: ne eblas komputi fingropreman hakaĵon de la retnoda ŝlosilo

en: sftp: cannot get the remote host key
eo: sftp: ne eblas atingi la ŝlosilon de la fora retnodo

en: sftp: connection interrupted by user
eo: sftp: konekto interrompita de uzanto

en: sftp: connection to server failed: %s
eo: sftp: konekto al servilo fiaskis: %s

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
eo: sftp: malsukcesis konverti IP-adreson de fora retnodo al teksta formo

en: sftp: failure establishing SSH session
eo: sftp: malsukcesis starigi SSH-seancon

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
eo: sftp: trovis retnodo-ŝlosilon kun nekomprenata tipo: RSA1

en: sftp: host key verification failed
eo: sftp: malsukcesis aŭtentigo de la retnoda ŝlosilo

en: sftp: making connection to %s
eo: sftp: konektiĝanta al %s

en: sftp: socket error: %s
eo: sftp: kontaktoskatola eraro: %s

en: sftp: unknown host key type:
eo: sftp: nekonata retnodo-ŝlosila tipo

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
eo: sftp: nekonata ŝlosilo-tipo, ne eblas konroli la ŝlosilon de la fora retnodo

en: sort|e
eo: sort|a

en: sort|h
eo: sort|ŝ

en: sort|s
eo: sort|g

en: sort|u
eo: sort|n

en: sort|v
eo: sort|e

en: stick&y bit
eo: &gluema bito

en: symlink: %s
eo: simbola ligilo: %s

en: to:
eo: al:

en: undelfs: error
eo: undelfs: eraro

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
eo: undelfs: ŝargis forigitajn dosierajn informojn [%d inode-oj]

en: undelfs: reading block bitmap...
eo: undelfs: leganta blokan bitmapon...

en: undelfs: reading inode bitmap...
eo: undelfs: leganta inode-bitmapon...

en: vfs_info is not fs!
eo: vfs_info estas ne fs!

en: while allocating block buffer
eo: dum okupi blokan bufron

en: while calling ext2_block_iterate %d
eo: dum voki al ext2_block_iterate %d

en: while doing inode scan %d
eo: dum fari inode-skanon %d

en: while iterating over blocks
eo: dum trairi blokojn

en: while starting inode scan %d
eo: dum komenci inode-skanon %d

en: wr&ite by others
eo: s&kribi laŭ aliaj

en: write by grou&p
eo: skribi laŭ g&rupo

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
eo: ~/.netrc havas neĝustan reĝimon
    Forigi pasvorton aŭ alĝustigi reĝimon
