gtk+2-eo-20070615 - en to eo translation catalogue (186 entries)

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
eo: Montrilo al la pikselaj datumoj de la pixbuf

en: ANI image was truncated or incomplete.
eo: ANI-bildo estis distranĉite aŭ nekompleta.

en: BMP image has bogus header data
eo: BMP-bildo havas falsajn kapdatumojn

en: BMP image has oversize palette
eo: BMP-bildo havas falsajn kapdatumojn

en: BMP image has unsupported depth
eo: BMP-bildo havas nesubtenatan kapgrandon

en: BMP image has unsupported header size
eo: BMP-bildo havas nesubtenatan kapgrandon

en: BMP image width too large
eo: BMP-bilda larĝo estas tro granda

en: Bits per Sample
eo: Bitoj per specimeno

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
eo: Bitoj per kanalo de PNG-bildo estas nevalidaj.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
eo: Bitoj por kanalo de transformita PNG ne estas 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
eo: Ne eblas atribui TGA-kapan memoron

en: Cannot allocate colormap
eo: Ne povas asigni kolormapon

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
eo: Ne eblas atribui memoron por TGA-kunteksta strukturo

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
eo: Ne eblas krei memoron por ŝargi PNM-bildon

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
eo: Ne eblas atribui memoron por ŝargi XPM-bildon

en: Cannot allocate new pixbuf
eo: Ne eblas atribui novan bilderbufron

en: Cannot read XPM colormap
eo: Ne eblas legi XPM-kolormapon

en: Color profile has invalid length %d
eo: Kolorprofilo havas nevalidan longon %d

en: Color profile has invalid length %d.
eo: Kolor-profilo havas nevalidan longon %d.

en: Color profile has invalid length “%u”.
eo: Kolorprofilo havas nevalidan longon “%u”.

en: Colorspace
eo: Kolorspaco

en: Compressed icons are not supported
eo: Densigitaj piktogramoj ne estas subtenataj

en: Could not allocate memory: %s
eo: Ne eblis atribui memoron: %s

en: Could not create stream: %s
eo: Ne eblis krei fluon: %s

en: Could not decode ICNS file
eo: Ne eblas malkodi ICNS-dosieron

en: Could not get image height (bad TIFF file)
eo: Ne eblas akiri bildalton (malbona TIFF-dosiero)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
eo: Ne eblas akiri bildlarĝon (malbona TIFF-dosiero)

en: Could not read from stream: %s
eo: Ne eblis legi de fluon: %s

en: Could not seek stream: %s
eo: Ne eblis serĉi fluon: %s

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
eo: Ne eblis asigni memoron por ŝarĝi JPEG-dosieron

en: Couldn’t allocate memory for loading PNG
eo: Ne eblis asigni memoron por ŝarĝi PNG

en: Couldn’t allocate memory for saving BMP file
eo: Ne eblis asigni memoron por konservi BMP-dosieron

en: Couldn’t load bitmap
eo: Ne eblis ŝargi rastruman bildon

en: Couldn’t load metafile
eo: Ne eblis ŝargi metadosieron

en: Couldn’t recognize the image file format for file “%s”
eo: Ne eblis rekoni la bilddosierformaton por dosiero “%s”

en: Couldn’t save
eo: Ne eblis konservi

en: Couldn’t write to BMP file
eo: Ne eblis skribi en BMP-dosiero

en: Couldn’t write to TIFF file
eo: Ne eblis skribi en TIFF-dosieron

en: Cursor hotspot outside image
eo: Kursora aktivpunkto ekster bildo

en: Dimensions do not match data
eo: Dimensioj ne kongruas kun datumoj

en: Dimensions of TIFF image too large
eo: Dimensioj de TIFF-bildo tro grandaj

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
eo: Eraro interpretante JPEG-bilddosieron (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
eo: Eraro dum legado de ICNS-bildo: %s

en: Error while decoding colormap
eo: Eraro dum malkodado de kolormapo

en: Error writing to image file: %s
eo: Eraro dum skribado de la bilddosiero: %s

en: Error writing to image stream
eo: Eraro dum skribado de bildo-fluo

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
eo[0]: Malsukcesis atribui %d bajton por dosier-lega bufro
eo[1]: Malsukcesis atribui %d bajtojn por dosier-lega bufro

en: Failed to allocate QTIF context structure.
eo: Malsukcesis atribui QTIF-kunteksto-strukturon.

en: Failed to close “%s” while writing image, all data may not have been saved: %s
eo: Malsukcesis fermi “%s” dum skribado de bildo, eble ne ĉiuj datumoj estis konservitaj: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
eo: Malsukcesis krei GdkPixbufLoader-objekton.

en: Failed to find an image data atom.
eo: Malsukcesis trovi bilddatuman atomon.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
eo: Malsukcesis ŝargi RVB-datumojn el TIFF-dosiero

en: Failed to load TIFF image
eo: Malsukcesis ŝargi TIFF-bildon

en: Failed to load animation “%s”: reason not known, probably a corrupt animation file
eo: Malsukcesis ŝargi animacion “%s”: kialo nekonata, eble korupta animacia dosiero

en: Failed to load image “%s”: %s
eo: Malsukcesis ŝargi la bildon “%s”: %s

en: Failed to load image “%s”: reason not known, probably a corrupt image file
eo: Malsukcesis ŝargi bildon “%s”: kialo nekonata, eble korupta bilda dosiero

en: Failed to open TIFF image
eo: Malsukcesis malfermi TIFF-bildon

en: Failed to open file “%s”: %s
eo: Malsukcesis malfermi la dosieron “%s”: %s

en: Failed to open temporary file
eo: Malsukcesis malfermi dumtempan dosieron

en: Failed to open “%s” for writing: %s
eo: Malsukcesis malfermi “%s” por skribado: %s

en: Failed to read QTIF header
eo: Legado de QTIF-kapo malsukcesis

en: Failed to read from temporary file
eo: Malsukcesis legi dumtempan dosieron

en: Failed to save TIFF image
eo: Malsukcesis registri TIFF-bildon

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
eo[0]: Transsalto de sekva %d bajtoj per seek() malsukcesis.
eo[1]: Transsalto de sekvaj %d bajtoj per seek() malsukcesis.

en: Failed to write TIFF data
eo: Malsukcesis skribi TIFF-datumojn

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
eo: Malsukcesis skribi en dumtempan dosieron dum ŝargado de XBM-bildo

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
eo: Malsukcesis skribi en dumtempan dosieron dum ŝargado de XPM-bildo

en: Failure reading GIF: %s
eo: Malsukceso dum legado de GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
eo: Fatala eraro en PNG-bilddosiero: %s

en: Fatal error reading PNG image file
eo: Fatala eraro dum legado de PNG-bilddosiero

en: Fatal error reading PNG image file: %s
eo: Fatala eraro dum legado de PNG-bilddosiero: %s

en: File does not appear to be a GIF file
eo: Dosiero ŝajnas ne estis GIF-dosiero

en: File error when reading QTIF atom: %s
eo: Dosiera eraro dum legado de QTIF-atomo: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
eo: Al GIF-dosiero kelkaj datumoj mankis (ĉu ĝi eble estas iel distranĉite?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
eo: GIF-bildo ne havas ĝeneralan kolormapon, kaj kadro en ĝi ne havas lokan kolormapon.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
eo: GIF-bildo estas difektita (nekorekta LZW-kunpremo)

en: GIF image was truncated or incomplete.
eo: GIF-bildo estis distranĉite aŭ nekompleta.

en: Has Alpha
eo: Havas alfon

en: Height
eo: Alto

en: ICO image was truncated or incomplete.
eo: ICO-bildo estis distranĉita aŭ nekompleta.

en: Image file “%s” contains no data
eo: Bilda dosiero “%s” enhavas neniun datumon

en: Image format unknown
eo: Bilda formato nekonata

en: Image header corrupt
eo: Bildkapo difektita

en: Image is too wide for BMP format.
eo: Bildo estas tro larĝa por BMP-formato.

en: Image pixel data corrupt
eo: Bilderaj datumoj de bildo difektitaj

en: Image too large to be saved as ICO
eo: Bildo tro granda por esti konservata kiel ICO

en: Image type “%s” is not supported
eo: Bildotipo “%s” ne estas subtenata

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it’s from a different gdk-pixbuf version?
eo: Bild-ŝarĝa modulo %s ne elportas la taŭgan interfacon; Ĉu ĝi eble estas de malsama versio de gdk-pixbuf?

en: Incremental loading of image type “%s” is not supported
eo: Pliiga ŝarĝo de bildotipo “%s” ne estas subtenata

en: Input file descriptor is NULL.
eo: Eniga dosiernumero estas NUL.

en: Insufficient memory to load PNG file
eo: Nesufiĉa memoro por ŝargi PNG-dosieron

en: Insufficient memory to load PNM context struct
eo: Nesufiĉa memoro por ŝargi PNM-kuntekstan strukturon

en: Insufficient memory to load PNM file
eo: Nesufiĉa memoro por ŝargi PNM-dosiero

en: Insufficient memory to load XBM image file
eo: Sen sufiĉa memoro por ŝargi XBM-an bildan dosieron

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
eo: Nesufiĉa memoro por ŝargi bildon, klopodu eliri el kelkaj aplikaĵoj por liberigi memoron

en: Insufficient memory to open TIFF file
eo: Sen sufiĉa memoro por malfermi TIFF-dosieron

en: Insufficient memory to save image into a buffer
eo: Nesufiĉa memoro por konservi bildon en bufron

en: Insufficient memory to save image to callback
eo: Nesufiĉa memoro por konservi bildon al revoko

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
eo: Nesufiĉa memoro por konservi %lu foje %lu bildon; klopodu eliri kelkajn aplikaĵojn por redukti memoruzon

en: Internal error: Image loader module “%s” failed to complete an operation, but didn’t give a reason for the failure
eo: Interna eraro: la modulo de bildŝargilo "%s" malsukcesis kompletigi operacion, sed ne donis kialon por la malsukceso

en: Invalid XBM file
eo: Nevalida XBM-dosiero

en: Invalid XPM header
eo: Nevalida XPM-kapo

en: Invalid header in animation
eo: Nevalida kapo en animacio

en: Invalid header in icon
eo: Nevalida kapo en piktogramo

en: Invalid header in icon (%s)
eo: Nevalida kapo en piktogramo (%s)

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
eo: Nevalida ŝlosilo “%s”. Ŝlosiloj por PNG-tekstopartoj devas esti ASCII-signoj.

en: Invalid key “%s”. Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
eo: Nevalida ŝlosilo “%s”. Ŝlosiloj por PNG-tekstopartoj devas havi almenaŭ 1 kaj maksimume 79 signojn.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%d” is not allowed.
eo: JPEG-kvalito devas esti valoro inter 0 kaj 100; valoro “%d” ne estas permesita.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%s” could not be parsed.
eo: JPEG-kvalito devas esti valoro inter 0 kaj 100; valoro “%s” ne povis esti analizita.

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
eo: JPEG x-dpi devas esti valoro inter 1 kaj 65535; valoro “%s” ne estas permesita.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
eo: JPEG y-dpi devas esti valoro inter 1 kaj 65535; valoro “%s” ne estas permesita.

en: Loop
eo: Iteracio

en: Malformed chunk in animation
eo: Misformita bloko en animacio

en: Maximum color value in PNM file is 0
eo: Maksimuma kolora valoro en PNM-dosiero estas 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
eo: Maksimuma kolora valoro en PNM-dosiero estas tro granda

en: No XPM header found
eo: Neniu XPM-kapo trovita

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
eo: Ne ĉiuj kadroj de la GIF-bildo estis ŝarĝitaj.

en: Not enough memory to load GIF file
eo: Ne sufiĉa memoro por ŝargi GIF-dosieron

en: Not enough memory to load ICO file
eo: Sen sufiĉa memoro por ŝargi ICO-dosieron

en: Not enough memory to load animation
eo: Ne sufiĉa memoro por ŝargi animacion

en: Not enough memory to load bitmap image
eo: Ne sufiĉe da memoro por ŝargi rastruman bildon

en: Not enough memory to load icon
eo: Sen sufiĉe da memoro por ŝargi piktogramon

en: Number of Channels
eo: Nombro da kanaloj

en: PNG %s must be greater than zero; value “%s” is not allowed
eo: PNG %s devas esti pli granda ol nulo; valoro “%s” ne estas permesita

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%s” is invalid
eo: PNG-kunprema nivelo devas esti valoro inter 0 kaj 9; valoro “%s” estas nevalida

en: PNM file has an image height of 0
eo: PNM-dosiero havas bildalton de 0

en: PNM file has an image width of 0
eo: PNM-dosiero havas bildlarĝon de 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
eo: PNM-dosiero havas nekorektan komencan bajton

en: PNM file has an invalid height
eo: PNM-dosiero havas nevalidan bildalton

en: PNM file has an invalid width
eo: PNM-dosiero havas nevalidan bildlarĝon

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
eo: PNM-dosiero ne estas en rekonata PNM-subformato

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
eo: PNM-bildŝargilo ne subtenas ĉi tiun PNM-subformaton

en: PNM loader expected to find an integer, but didn’t
eo: PNM-ŝargilo atendis trovi entjeron, sed ne faris

en: Pixel Bytes
eo: Pikselaj bajtoj

en: Pixels
eo: Rastrumeroj

en: Premature end-of-file encountered
eo: Atigis tro frue dosierfinon

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
eo: Pseŭdokolorbildo ne enhavas kolormapon

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
eo[0]: Atomogrando de QTIF estas tro granda (%d bajto)
eo[1]: Atomogrando de QTIF estas tro granda (%d bajtoj)

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
eo: Krudaj PNM-formatoj bezonas ekzakte unu spaceto antaŭ ekzemplaj datumoj

en: Raw PNM image type is invalid
eo: Kruda PNM-bildtipo estas nevalida

en: Readonly pixel data
eo: Datenoj por nur legado de pikseloj

en: Resulting GIF image has zero size
eo: GIF-bildo havas nulan larĝon

en: Rowstride
eo: Vicopaŝado

en: TGA image has invalid dimensions
eo: TGA-bildo havas nevalidajn dimensiojn

en: TGA image type not supported
eo: TGA-bildtipo ne subtenata

en: TGA image was truncated or incomplete.
eo: TGA-bildo estis distranĉite aŭ nekompleta.

en: TIFF bits-per-sample doesn’t contain a supported value.
eo: TIFF-bitoj per specimeno ne enhavas subtenata valoro.

en: TIFF compression doesn’t refer to a valid codec.
eo: TIFF-densigo ne referencas al valida kodeko.

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
eo: TIFF x-dpi devas esti pli grando ol nulo; valoro “%s” ne estas permesata.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
eo: TIFF y-dpi devas esti pli grando ol nulo; valoro “%s” ne estas permesata.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
eo: La kolorspaco en kiu la provaĵoj estas interpretitaj

en: The number of bits per sample
eo: La nombro da bitoj per specimeno

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
eo: La nombro da bajtoj inter la komenco de vico kaj la komenco de la sekva vico

en: The number of columns of the pixbuf
eo: La nombro da kolumnoj de la pixbuf

en: The number of rows of the pixbuf
eo: La nombro da vicoj de la pixbuf

en: The number of samples per pixel
eo: La nombro da specimenoj per pikselo

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
eo: Ĉi tiu konstruo de gdk-pixbuf ne subtenas konservadon de la bildformato: %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
eo: Supremalsuprenaj BMP-bildoj ne kunpremeblas

en: Transformed JPEG has zero width or height.
eo: Transformita JPEG havas nulan larĝon aŭ alton.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
eo: Transformita PNG havas nesubtenatan nombron de kanaloj, devas esti 3 aŭ 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
eo: Transformita PNG havas nulan larĝon aŭ alton.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
eo: Transformita PNG nek RVB nek RVBA.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
eo: Ne eblas ŝargi la modulon por bildoŝargo: %s: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
eo: Neatendita bitprofundo por kolormapaj elementoj

en: Unexpected end of PNM image data
eo: Neatendita fino de PNM-bilddatumoj

en: Unexpected icon chunk in animation
eo: Neatendita piktograma bloko en animacio

en: Unrecognized image file format
eo: Nerekonata bilda dosierformato

en: Unsupported JPEG color space (%s)
eo: Nesubtenata JPEG-kolorspaco (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
eo: Nesubtenata profundo por ICO-dosiero: %d

en: Unsupported icon type
eo: Nesubtenata piktograma tipo

en: Unsupported image format for GDI+
eo: Nesubtenata bildformato por GDI+

en: Unsupported number of color components (%d)
eo: Nesubtenata nombro da kolorkomponentoj (%d)

en: Value for PNG text chunk '%s' cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
eo: Valoro por PNG-tekstbloko '%s' ne povas esti konvertita al ISO-8859-1-kodigo.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
eo: Versio %s de la GIF-dosierformato ne estas subtenata

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
eo: Ĉu la animacio devus iteracii kiam ĝi atingas la finon

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
eo: Ĉu la pixbuf havas alfa-kanalon

en: Width
eo: Larĝo

en: Width or height of TIFF image is zero
eo: Larĝo aŭ alto de TIFF-bildo estas nulo

en: XPM file has image height <= 0
eo: XPM-dosiero havas bildalton <= 0

en: XPM file has image width <= 0
eo: XPM-dosiero havas bildlarĝon <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
eo: XPM-dosiero havas nevalidan nombron de koloroj

en: XPM has invalid number of chars per pixel
eo: XPM havas nevalidan nombron de bajtoj per bildero

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
eo[0]: malsukcesis krei bildbufron de %u bajto
eo[1]: malsukcesis krei bildbufron de %u bajtoj

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
eo: MacOS-X-piktogramo

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
eo: Vindoza animata kursoro

[ctx: image format]
en: Windows icon
eo: Vindoza piktogramo
