Midnight Commander - en to sk translation catalogue (1108 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
sk: 
    Zlyhalo počas zatvorenia:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
sk: 
    Prosím, posielajte chybové hlásenia (spolu s výstupom „mc -V“)
    vo forme ticketu na www.midnight-commander.org

en:  %s%s file error
sk:  %s%s chyba v súbore

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
sk[0]:  (%lu blok)
sk[1]:  (%lu bloky)
sk[2]:  (%lu blokov)
sk[3]:  (%lu blokov)

en:  Total: %s
sk:  Celkom: %s

en:  Total: %s/%s
sk:  Celkom: %s/%s

en:  with source mask:
sk:  so zdrojovou maskou:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
sk: „%s“
    a
    „%s“
    sú rovnaký adresár

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
sk: „%s“
    a
    „%s“
    sú rovnaký súbor

en: "%s" is a directory
sk: „%s“ je adresár

en: "%s" is not a regular file
sk: „%s“ nie je obyčajný súbor

en: %ld replacements made
sk: Vykonaných %ld náhrad

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
sk: %s
    nevyzerá ako archív .tar.

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
sk: %s obsahuje duplicitné položky! Preskakujú sa!

en: %s file error
sk: chýba súboru %s

en: %s in %d file | %s in %d files
sk[0]: %s v %d súboroch
sk[1]: %s v %d súboroch
sk[2]: %s v %d súboroch
sk[3]: %s v %d súboroch

en: %s is not a directory
sk: %s nie je adresár

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
sk: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bajtov prenesených

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
sk: %s: %s: %s %lld bajtov prenesených

en: %s: Warning: file %s not found
sk: %s: Upozornenie: súbor %s nebol nájdený

en: %s: done.
sk: %s: hotovo.

en: %s: failure
sk: %s: chyba

en: &Abort
sk: p&Rerušiť

en: &Above
sk: N&ad

en: &Access time
sk: Č&as prístupu

en: &Active VFS list
sk: Zoznam &aktívnych VFS

en: &Add current
sk: Pridať &aktuálny

en: &Add new
sk: Prid&ať nové

en: &Add word
sk: Prid&ať slovo

en: &Advanced chown
sk: Rozšírená zmen&a vlastníka

en: &Again
sk: Znov&a

en: &All charsets
sk: Všetky zn&akové sady

en: &Always use ftp proxy:
sk: Vždy použív&ať FTP proxy:

en: &Appearance...
sk: Vzhľ&ad...

en: &Append
sk: Prid&ať

en: &Background
sk: &Pozadie

en: &Background jobs
sk: Úlohy v &pozadí

en: &Backspace through tabs
sk: &Backspace po tabulátoroch

en: &Backwards
sk: &Späť

en: &Beginning
sk: &Začiatok

en: &Below
sk: &Pod

en: &Brief file list:
sk: &Stručný výpis súborov

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Cancel quit
sk: &Zrušiť ukončenie

en: &Case sensitive
sk: &Rozlišovať veľkosť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: &Command
sk: &Príkaz

en: &Compare directories
sk: &Porovnať adresáre

en: &Configuration...
sk: &Konfigurácia...

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Cut to clipfile
sk: &Vystrihnúť do výstrižku

en: &Decimal offset
sk: Ofset v &desiatkovej súst.

en: &Delete
sk: &Zmazať

en: &Directory tree
sk: A&dresárový strom

en: &Discard
sk: &Vymazať

en: &Dismiss
sk: O&dmietnuť

en: &Display bits...
sk: &Zobrazené bity...

en: &Do backups with following extension:
sk: &Robiť zálohy s príponou:

en: &Do not change
sk: &Nemeniť

en: &Drop down menus
sk: Rolovať ponuky na&dol

en: &Dynamic paragraphing
sk: &Dynamické odseky

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Edit - F4
sk: &Editácia - F4

en: &Encoding...
sk: Kódovani&e...

en: &End
sk: Koni&Ec

en: &Equal split
sk: Rovnako rozd&eliť

en: &External formatter
sk: &Externé formátovanie

en: &Fake half tabs
sk: &Emulovať polovičný tabulátor

en: &Fast dir reload
sk: Rýc&hle načítanie adresára

en: &Fastest (Assume large files)
sk: &Najrýchlejší (Predpokladať veľké súbory)

en: &File
sk: &Súbor

en: &Files only
sk: &Iba súbory

en: &Filtered view
sk: &Filtrované zobrazenie

en: &Find all
sk: &Nájsť všetky

en: &Find declaration
sk: &Nájsť deklaráciu

en: &Find file
sk: &Nájsť súbor

en: &Find recursively
sk: &Hľadať rekurzívne

en: &Flush bookmarks
sk: &Vyčistiť záložky

en: &Format paragraph
sk: &Formátovať odsek

en: &Free VFSs now
sk: &Uvoľniť VFS teraz

en: &Full 8 bits output
sk: P&lný 8-bitový vstup

en: &Full file list
sk: &Plný výpis súborov

en: &General...
sk: &Všeobecné...

en: &Go to line...
sk: &Prejsť na riadok...

en: &Grab lock
sk: &Získať zámok

en: &Group undo
sk: &Skupinové vrátenie

en: &History...
sk: &História...

en: &Horizontal
sk: &Horizontálne

en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: &Ignore case
sk: Nerozl&išovať veľkosť písmen

en: &Ignore lock
sk: &Ignorovať zámok

en: &Insert
sk: Vlož&iť

en: &Insert file...
sk: V&Ložiť súbor...

en: &Invert selection
sk: &Invertovať výber

en: &Keep
sk: Po&nechať

en: &Keybar visible
sk: Viditeľná tabuľka &klávesov

en: &Kill
sk: U&končiť

en: &Layout...
sk: &Rozmiestnenie...

en: &Left
sk: Vľ&avo

en: &Line number
sk: Čís&lo riadka

en: &Link
sk: &Odkaz

en: &List...
sk: &Zoznam...

en: &Listing format edit
sk: &Upraviť formát výpisu

en: &Listing format...
sk: &Formát výpisu...

en: &Local
sk: &Miestny

en: &Long file list
sk: D&lhý výpis súborov

en: &Macintosh format (CR)
sk: Formát &Macintosh (CR)

en: &Mail...
sk: E-&mail...

en: &Mark columns
sk: &Označiť stĺpce

en: &Marked all
sk: &Označiť všetko

en: &Menu file
sk: Súbor s &menu

en: &Menubar visible
sk: Viditeľný panel &menu

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
sk: &Minimálny (Nájsť menšiu množinu zmien)

en: &Mkdir
sk: &Vytvoriť adr.

en: &Modify time
sk: Čas úp&ravy

en: &Mouse page scrolling
sk: Posúvanie stránky &myšou

en: &Move
sk: Pres&unúť

en: &Name
sk: &Názov

en: &Never
sk: &Nikdy

en: &New
sk: &Nové

en: &Next
sk: &Nasledujúci

en: &Next bookmark
sk: Ď&Alšia záložka

en: &No
sk: &Nie

en: &None
sk: Žiad&ne

en: &Older
sk: &Starší

en: &Open file...
sk: Otvoriť sú&bor...

en: &Options
sk: M&ožnosti

en: &Overwrite
sk: &Prepísať

en: &Panel options...
sk: Nastavenie &panelu...

en: &Paste output of...
sk: &Vložiť výstup...

en: &Permissions
sk: O&právnenia

en: &Preallocate space
sk: &Vopred vyhradiť priestor

en: &Prev bookmark
sk: &Predošlá záložka

en: &Previous
sk: &Predošlý

en: &Quick
sk: &Rýchla

en: &Quick cd
sk: &Rýchly cd

en: &Quick save
sk: &Rýchle uloženie

en: &Quick view
sk: &Rýchle zobrazenie

en: &Quit
sk: &Ukončiť

en: &Redo
sk: &Opakovať

en: &Refresh
sk: &Obnoviť

en: &Refresh screen
sk: Obnoviť ob&razovku

en: &Reget
sk: &Znovu získať

en: &Remove
sk: Odst&rániť

en: &Rename/Move
sk: &Premenovať/presunúť

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: &Replace...
sk: &Nahradiť...

en: &Rescan
sk: &Znovu načítať

en: &Resize
sk: &Zmeniť veľkosť

en: &Resume
sk: Pok&račovať

en: &Retry
sk: &Zopakovať

en: &Return does autoindent
sk: Ente&r vykoná autom. odsad.

en: &Reverse
sk: Ob&rátený

en: &Right
sk: Vp&ravo

en: &Safe save
sk: &Bezpečné uloženie

en: &Save
sk: &Uložiť

en: &Save setup
sk: &Uložiť nastavenie

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Search...
sk: &Hľadať...

en: &Set
sk: Na&staviť

en: &Show free space
sk: Zobraziť voľný prie&stor

en: &Size
sk: Veľko&sť

en: &Size differs
sk: Rôzna &veľkosť

en: &Size only
sk: &Iba veľkosť

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: &Sort...
sk: &Zoradiť...

en: &Stable symlinks
sk: &Stabilné sym. odkazy

en: &Start/Stop record macro
sk: &Spustiť/zastaviť záznam makra

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: &Symlink
sk: &Sym. odkaz

en: &System Wide
sk: &Systémový

en: &System wide
sk: Celo&systémový

en: &Thorough
sk: Ú&plná

en: &Toggle bookmark
sk: P&repnúť záložku

en: &Toggle fullscreen
sk: &Prepnúť celoobrazovkový režim

en: &Toggle ins/overw
sk: &Prepnúť vklad/prep

en: &Toggle line state
sk: Prepnúť s&tav riadka

en: &Tree
sk: &Strom

en: &UTF-8 output
sk: Výstup v &UTF-8

en: &Undelete files (ext2fs only)
sk: Obnoviť &Súbory (iba ext2fs)

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Unix format (LF)
sk: Formát &Unix (LF)

en: &Unsorted
sk: &Nezoradené

en: &Up
sk: &Hore

en: &Use ~/.netrc
sk: Po&užívať ~/.netrc

en: &User
sk: Po&užívateľský

en: &User defined:
sk: Definovaný po&užívateľom:

en: &User menu
sk: Po&užívateľské menu

en: &User menu...
sk: &Používateľské menu...

en: &Using shell patterns
sk: Po&užiť shell vzory

en: &Verbose operation
sk: Podrobný &výpis

en: &Version
sk: &Verzia

en: &Vertical
sk: &Vertikálne

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &View - F3
sk: &Zobrazenie - F3

en: &Virtual FS...
sk: &Virtuálny FS...

en: &Visible trailing spaces
sk: &Viditeľné medzery na konci

en: &Whole words
sk: &Celé slová

en: &Window
sk: &Okno

en: &Windows/DOS format (CR LF)
sk: Formát &Windows/DOS (CR LF)

en: &XTerm window title
sk: Názov okna &XTerm

en: &Yes
sk: Án&o

en: &read by owner
sk: čí&tanie vlastníkom

en: &write by owner
sk: &zapisovanie vlastníkom

en: '%s' is not a symbolic link
sk: „%s“ nie je symbolický odkaz

en: (chdir first)
sk: (naprv cd)

en: (stalled)
sk: (zastavený)

en: (strict rfc959)
sk: (striktne podľa RFC 959)

en: * on keypad
sk: * na num. kláves.

en: + on keypad
sk: + na num. kláves.

en: -  < No translation >
sk: -  < Žiadny preklad >

en: - on keypad
sk: - na num. kláves.

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
sk: --colors KĽÚČ_SLOVO={POPRED},{POZAD},{ATRIB}:KĽÚČ_SLOVO2=...
    
    {POPRED}, {POZAD} a {ATRIB} je možné vynechať a použijú sa predvolené
    
    Kľúčové slová:
       Globálne:     errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Zobr. súbor.: normal, selected, marked, markselect
       Dialóg. okná: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menu:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Rolet. menu:   pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Prehliadač:    viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Pomocník:     helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
sk: / na num. kláves.

en: 7 &bits
sk: 7-&bitový

en: 7-bit ASCII
sk: 7-bitový ASCII

en: < Default >
sk: < Predvolené >

en: < Reload Current Syntax >
sk: < Znovu načítať aktuálnu syntax >

en: <Unknown group>
sk: <Neznáma skupina>

en: <Unknown user>
sk: <Neznámy použ.>

en: <readlink failed>
sk: <čítanie odkazu zlyhalo>

en: A file already exists with this name
sk: Súbor s týmto názvom už existuje

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
sk: Používateľsky prívetivý textový editor
    napísaný pre Midnight Commander.

en: A&bout...
sk: &O aplikácii...

en: A&ll
sk: &Všetko

en: A&ll charsets
sk: &Všetky znakové sady

en: A&ppend
sk: &Pridať

en: A&sk new file name
sk: Pýtať sa na nový názov &súboru

en: A&uto save panels setup
sk: A&utomaticky ukladať nastavenie panelov

en: A&uto save setup
sk: A&utomaticky ukladať konfiguráciu

en: A1 key
sk: Kláves A1

en: Aborted transfer would be successful.
sk: Prerušenie prenosu bolo úspešné.

en: Aborting transfer...
sk: Prerušuje sa prenos...

en: About
sk: O aplikácii

en: Accessed:   %s
sk: Prístup: %s

en: Account:
sk: Účet:

en: Active VFS directories
sk: Aktívne VFS adresáre

en: Add to external panelize
sk: Pridať do externej panelizácie

en: Add to hotlist
sk: Pridať do hotlistu

en: Alwa&ys
sk: Vžd&y

en: American English
sk: angličtina (USA)

en: Apostrophe
sk: Apostrof

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť záznam „%s“?

en: Arguments parse error!
sk: Chyba pri spracovaní argumentov!

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: At sign
sk: Zavináč

en: Auto m&enus
sk: Automatické m&enu

en: Back from &declaration
sk: Späť z &deklarácie

en: Background jobs
sk: Úlohy v pozadí

en: Background process error
sk: Chyba procesu v pozadí

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
sk: Proces na pozadí po nás požadoval viac argumentov
    ako dokážeme zvládnuť.

en: Background process:
sk: Proces v pozadí:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
sk: Proces na pozadí:
    Adresár „%s“ nie je prázdny
    Chcete ho rekurzívne zmazať?

en: Background process: File exists
sk: Proces na pozadí: Súbor už existuje

en: Background protocol error
sk: Chyba protokolu na pozadí

en: Backslash key
sk: Spät. lomka

en: Block Size
sk: Veľkosť bloku

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
sk: Oba panely by mali byť v režime výpisu,
    aby ste mohli použiť tento príkaz

en: Breton
sk: bretónčina

en: British English
sk: angličtina (Spojené kráľovstvo)

en: Built with GLib %d.%d.%d
sk: Zostavené s GLib %d.%d.%d

en: ButtonBar|Copy
sk: ButtonBar|Kopír

en: ButtonBar|Delete
sk: ButtonBar|Zmaza

en: ButtonBar|Edit
sk: ButtonBar|Upravi

en: ButtonBar|Forget
sk: ButtonBar|Zabudn

en: ButtonBar|Format
sk: ButtonBar|Formát

en: ButtonBar|Goto
sk: ButtonBar|ÍsťNa

en: ButtonBar|Help
sk: ButtonBar|Pomoc

en: ButtonBar|HxSrch
sk: ButtonBar|HexHľ

en: ButtonBar|Mark
sk: ButtonBar|Označ

en: ButtonBar|Merge
sk: ButtonBar|Zlúčiť

en: ButtonBar|Mkdir
sk: ButtonBar|VytAdr

en: ButtonBar|Move
sk: ButtonBar|Presu

en: ButtonBar|Options
sk: ButtonBar|Nast.

en: ButtonBar|Parse
sk: ButtonBar|Analy

en: ButtonBar|Prev
sk: ButtonBar|Pred

en: ButtonBar|PullDn
sk: ButtonBar|H.menu

en: ButtonBar|Quit
sk: ButtonBar|Ukončiť

en: ButtonBar|Raw
sk: ButtonBar|Nespr

en: ButtonBar|RenMov
sk: ButtonBar|PremPres

en: ButtonBar|Replac
sk: ButtonBar|Nahra

en: ButtonBar|Rescan
sk: ButtonBar|Obnoviť

en: ButtonBar|Rmdir
sk: ButtonBar|OdsAdr

en: ButtonBar|Save
sk: ButtonBar|Uložiť

en: ButtonBar|Search
sk: ButtonBar|Hľad

en: ButtonBar|UnWrap
sk: ButtonBar|Nezal.

en: ButtonBar|Unform
sk: ButtonBar|Neform

en: ButtonBar|View
sk: ButtonBar|Zobraz

en: ButtonBar|Wrap
sk: ButtonBar|Zalam

en: C&hange time
sk: &Zmeniť čas

en: C&heck word
sk: &Kontrola slova

en: C&lear marked
sk: z&Mazať označ.

en: C&ompare files
sk: P&orovnať súbory

en: C&onfirmation...
sk: P&otvrdenie...

en: C&ontinue
sk: P&okračovať

en: C&ursor after inserted block
sk: K&urzor po vloženom bloku

en: C1 key
sk: Kláves C1

en: Cache directory:
sk: Adresár vyrovnávacej pamäte:

en: Canadian English
sk: angličtina (Kanada)

en: Cancel
sk: Zruš

en: Cannot accept this key
sk: Nemožno prijať tento kláves

en: Cannot change directory
sk: Nepodarilo sa zmeniť adresár

en: Cannot chdir to "%s"
sk: Nemožno chdir do „%s“

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
sk: Nemožno chdir do „%s“
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať chmod „%s“
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
sk: Nemožno zmeniť oprávnenia cieľového súboru „%s“
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať chown „%s“
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
sk: Nemožno zmeniť vlastníka cieľového adresára „%s“
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
sk: Nemožno zmeniť vlastníka cieľového súboru „%s“
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
sk: Nemožno zatvoriť zdrojový súbor „%s“
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
sk: Nemožno zatvoriť cieľový súbor „%s“
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
sk: Nemožno skopírovať cyklický sym. odkaz
    "%s"

en: Cannot create %s directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
sk: Nie je možné vytvoriť záložný súbor
    %s%s
    %s

en: Cannot create pipe descriptor
sk: Nemožno vytvoriť popisovač rúry

en: Cannot create pipe streams
sk: Nemožno vytvoriť toky rúry

en: Cannot create special file "%s"
    %s
sk: Nemožno vytvoriť špeciálny súbor „%s“
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
sk: Nemožno vytvoriť cieľový adresár „%s“
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
sk: Nemožno vytvoriť cieľový súbor „%s“
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
sk: Nemožno vytvoriť cieľový sym. odkaz „%s“
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor príkazu
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor s rozdielom
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný adresár %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor na zlúčenie
    %s

en: Cannot execute command
sk: Nie je možné vykonať príkaz

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
sk: Nemožno spúšťať príkazy na súborových systémoch, ktoré nie sú lokálne

en: Cannot execute sort command
sk: Nie je možné spustiť príkaz sort

en: Cannot fetch a local copy of %s
sk: Nemožno stiahnuť lokálnu kópiu %s

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
sk: Nemožno stiahnuť lokálnu kópiu /ftp://some.host/editme.txt

en: Cannot find node %s in help file
sk: Nenájdený uzol %s v súbore pomocníka

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať fstat() zdrojového súboru „%s“
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať fstat() cieľového súboru „%s“
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
sk: Nemožno zistiť veľkosť/oprávnenia %s

en: Cannot insert file
sk: Nemožno vložiť súbo

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
sk: Nemožno načítať bitovú mapu blokov z:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
sk: Nemožno načítať bitovú mapu inodes z:
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
sk: Nie je možné vytvoriť stabilné symbolické odkazy na nelokálnych súborových systémoch:
    
    Voľba Stabilné symbolické odkazy bude vypnutá

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
sk: Nemožno presunúť adresár „%s“ do „%s“
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
sk: Nemožno presunúť „%s“ do „%s“
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
sk: Nemožno otvoriť „%s“
    %s

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
sk: Nemožno otvoriť „%s“ v režime spracovania
    %s

en: Cannot open %s for reading
sk: Nemožno otvoriť %s na čítanie

en: Cannot open cpio archive
    %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť archív cpio
    %s

en: Cannot open file "%s"
sk: Nie je možné otvoriť súbor „%s“

en: Cannot open file %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s

en: Cannot open file %s
    %s
sk: Nemožno otvoriť súbor %s
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor na zápis: %s

en: Cannot open named pipe %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť pomenovanú rúru %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
sk: Nemožno otvoriť rúru na čítanie: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
sk: Nemožno otvoriť rúru na zápis: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
sk: Nemožno otvoriť cieľový súbor „%s“
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
sk: Nie je možné otvoriť archív .tar
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s na zápis:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
sk: Nemožno vykonať operáciu na „..“!

en: Cannot overwrite directory "%s"
sk: Nemožno prepísať adresár „%s“

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
sk: Nemožno prepísať adresár „%s“
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
sk: Nemožno prepísať súbor „%s“
    %s

en: Cannot parse:
sk: Nie je možné spracovať:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
sk: Nemožno vopred vyhradiť miesto pre cieľový súbor „%s“
    %s

en: Cannot read directory contents
sk: Nepodarilo sa načítať obsah adresára

en: Cannot read source file "%s"
    %s
sk: Nie je možné čítať zdrojový súbor "%s"
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
sk: Nemožno prečítať zdrojový odkaz „%s“
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
sk: Nemožno odstrániť adresár „%s“
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
sk: Nemožno odstrániť súbor „%s“
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
sk: Nie je možné spustiť panelizáciu v adresári, ktorý nie je lokálny

en: Cannot save file
sk: Nemožno uložiť súbor

en: Cannot save file %s:
    %s
sk: Nebolo možné uložiť súbor %s:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
sk: Nemožno uložiť súbor:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
sk: Nie je možné uložiť: cieľ nie je bežný súbor

en: Cannot set correct permissions for directory %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť správne prístupové práva pre adresár %s

en: Cannot stat "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať stat() „%s“
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať stat() súboru „%s“
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať stat() zdrojového adresára „%s“
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
sk: Nemožno vykonať stat() zdrojového súboru „%s“
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
sk: Nemožno vykonať stat() cieľa
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
sk: Nepodarilo sa preložiť z %s do %s

en: Cannot view: not a regular file
sk: Nemožno zobraziť: nie je bežný súbor

en: Cannot write target file "%s"
    %s
sk: Nemožno zapísať cieľový súbor „%s“
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru %s:
    %s

en: Caret
sk: Vokáň

en: Cas&e sensitive
sk: Rozlišovať v&eľkosť

en: Case &insensitive
sk: Nerozl&išovať veľkosť písmen

en: Case sens&itive
sk: Rozl&išovať veľkosť

en: Cd follows lin&ks
sk: Cd nasleduje od&kazy

en: Center &scrolling
sk: Centrovať po&súvanie

en: Change &to
sk: Zmeniť &do

en: Change line breaks to:
sk: Zmeniť konce riadkov na:

en: Change spelling &language...
sk: Zmeniť jazyk kontro&ly

en: Changed:    %s
sk: Zmena: %s

en: Changes to file lost
sk: Zmeny súboru stratené

en: Check &POSIX new line
sk: Kontrolovať nový riadok &POSIX

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
sk: Skontrolujte vstupné dáta! Niektoré z parametrov sú NULL!

en: Check word
sk: Skontrolovať slovo

en: Child died unexpectedly
sk: Proces potomka bol nečakane ukončený

en: Chmod command
sk: Príkaz zmeny práv

en: Choose codepage
sk: Zvoľte kódovú stránku

en: Choose syntax highlighting
sk: Vyberte zvýrazňovanie syntaxe

en: Chown advanced command
sk: Pokročilý príkaz chown

en: Chown command
sk: Príkaz chown

en: Classic pro&gressbar
sk: &Klasický ukazovateľ priebehu

en: Close file
sk: Zatvoriť súbor

en: Co&mplete: show all
sk: &Dopĺňanie: zobraziť všetky

en: Co&py to clipfile
sk: Ko&pírovať do výstrižku

en: Collect completions
sk: Zhromaždiť doplnenia

en: Colon
sk: Dvojbodka

en: Color options
sk: Možnosti farieb

en: Comma
sk: Čiarka

en: Command
sk: Príkaz

en: Command &history
sk: &História príkazov

en: Command &prompt
sk: Výzva &príkazu

en: Compare directories
sk: Porovnať adresáre

en: Completion/M-tab
sk: Doplnenie/M-tab

en: Compute tota&ls
sk: Vypočítať ce&lkové

en: Con&tinue
sk: Po&kračovať

en: Config directory:
sk: Konfiguračný adresár:

en: Configure options
sk: Konfigurácia

en: Confir&m before saving
sk: Potvrdiť pred uložení&m

en: Confirm replace
sk: Potvrdiť nahradenie

en: Confirm save file: "%s"
sk: Potvrďte uloženie súboru: „%s“

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Confirmation|&Delete
sk: Confirmation|&Zmazať

en: Confirmation|&Execute
sk: Confirmation|&Vykonať

en: Confirmation|&History cleanup
sk: Confirmation|Vyčistiť &históriu

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
sk: Confirmation|Zmazať hotlist d&resára

en: Confirmation|E&xit
sk: Confirmation|&Ukončiť

en: Confirmation|O&verwrite
sk: Confirmation|&Prepísať

en: Console output
sk: Výstup konzoly

en: Content:
sk: Obsah:

en: Continue from beginning?
sk: Pokračovať od začiatku?

en: Cop&y
sk: &Kopírovať

en: Cop&y to file...
sk: &Kopírovať do súboru...

en: Copies to
sk: Kópie

en: Copy "%s" directory to:
sk: Kopíruje sa adresár „%s“ do:

en: Copy to clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
sk: Poškodená hlavička cpio v
    %s

en: Create a new Directory
sk: Vytvoriť nový adresár

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
sk: Aktuálny text sa zmenil bez uloženia súboru.
    Pokračovaním tieto zmeny zrušíte

en: Cursor be&yond end of line
sk: &Kurzor za koncom riadka

en: Cut to clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky

en: Czech
sk: čeština

en: Danish
sk: dánčina

en: Data directory:
sk: Adresár s dátami:

en: Data types:
sk: Typy dát:

en: Debug
sk: Ladenie

en: Delete %s?
sk: Zmazať %s?

en: Delete macr&o...
sk: Zmazať makr&o...

en: Delete macro
sk: Zmazať makro

en: Delete on keypad
sk: Delete na kláves.

en: Deleting
sk: Prebieha mazanie

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
sk: Cieľ „%s“ musí byť adresár
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
sk: Typ zariad.: major %lu, minor %lu

en: Device:     %s
sk: Zariadenie: %s

en: Di&rectory hotlist
sk: Hotlist ad&resára

en: Di&ve into subdir if exists
sk: &Ponoriť sa do podadresára ak existuje

en: DialogTitle|Copy
sk: DialogTitle|Kopírovať

en: DialogTitle|Delete
sk: DialogTitle|Zmazať

en: DialogTitle|History cleanup
sk: DialogTitle|Vymazanie histórie

en: DialogTitle|Move
sk: DialogTitle|Presunúť

en: Diff Options
sk: Možnosti rozdielu

en: Diff algorithm
sk: Algoritmus hľadania rozdielov

en: Diff extra options
sk: Extra možnosti rozdielov

en: Diff viewer: invalid mode
sk: Prehliadač rozdielov: neplatný režim

en: Diff:
sk: Rozdiel:

en: Directories: %zu, total size: %s
sk: Adresárov: %zu, spolu: %s

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
sk: Adresár „%s“ nie je prázdny
    Chcete ho rekurzívne zmazať?

en: Directory %s is not owned by you
sk: Nevlastníte adresár %s

en: Directory cache expired for %s
sk: Vyrovnávacia pamäť adresárov vypršala pre %s

en: Directory hotlist
sk: Hotlist adresára

en: Directory label
sk: Označenie adresára

en: Directory label:
sk: Označenie adresára:

en: Directory path
sk: Cesta k adresáru

en: Directory path:
sk: Cesta k adresáru:

en: Directory scanning
sk: Prehľadávanie adresára

en: Directory tree
sk: Strom adresárov

en: Disable X11 support
sk: Vypnúť podporu X11

en: Disable mouse support in text version
sk: Vypína podporu myši v textovej verzii

en: Disables subshell support
sk: Vypína podporu pre subshell

en: Display bits
sk: Zobrazené bity

en: Displays the current version
sk: Zobrazí aktuálnu verziu

en: Do you really want to execute?
sk: Skutočne chcete spustiť?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
sk: Naozaj chcete ukončiť Midnight Commander?

en: Do you want clean this history?
sk: Naozaj si želáte vymazať túto históriu?

en: Dollar sign
sk: Znak dolára

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
sk: Nenačítavať definície klávesových skratiek zo súboru, použiť predvolené

en: Dot
sk: Bodka

en: Down arrow
sk: Šípka dolu

en: Down arrow keypad
sk: Šípka dole na kláv.

en: Dutch
sk: holandčina

en: E&xit
sk: &Ukončiť

en: E&xtension
sk: &Prípona

en: E&xternal panelize
sk: Panelizovať e&xterným

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: ETA %s
sk: Odhad %s

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit &extension file
sk: Upraviť sú&bor prípon

en: Edit &menu file
sk: Upraviť súbor me&nu

en: Edit Save Mode
sk: Upraviť režim ukladania

en: Edit file
sk: Upraviť súbor

en: Edit files
sk: Upraviť súbory

en: Edit hi&ghlighting group file
sk: Upraviť súbor &zvýrazňovacích skupín

en: Edit is disabled
sk: Upravenie je vypnuté

en: Edit s&ymlink
sk: Upraviť s&ymb. odkaz

en: Edit symlink
sk: Upraviť sym. odkaz

en: Edit:
sk: Upraviť:

en: Editor options
sk: Voľby editora

en: Ena&ble ignore directories:
sk: &Povoliť ignorovanie adresárov:

en: Enables subshell support (default)
sk: Zapína podporu pre subshell (štandardne)

en: Encod&ing...
sk: Kódovan&ie...

en: End key
sk: Kláves End

en: End on keypad
sk: End na klávesnici

en: English
sk: angličtina

en: Enter command label:
sk: Zadajte označenie príkazu:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
sk: Zadajte zariadenie (bez /dev/), na ktorom
    chcete obnoviť súbory: (podrobnosti - F1)

en: Enter directory name:
sk: Zadajte názov adresára:

en: Enter file name:
sk: Zadajte názov súboru:

en: Enter line:
sk: Zadajte riadok:

en: Enter machine name (F1 for details):
sk: Zadajte názov počítača (F1 zobrazí podrobnosti)

en: Enter on keypad
sk: Enter na kláves.

en: Enter replacement string:
sk: Nahradiť textom:

en: Enter search string:
sk: Zadajte vyhľad. reťazec:

en: Enter shell command(s):
sk: Zadajte príkaz shellu:

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
sk: Zadajte možnosti zoradenia (pozri manuálovú stránku) oddelené netlačiteľnými znakmi:

en: Equal
sk: Rovný

en: Error
sk: Chyba

en: Error calling program
sk: Chyba pri volaní programu

en: Error in file %s on line %d
sk: Chyba v súbore %s na riadku %d

en: Error reading %s
sk: Chyba pri čítaní %s

en: Error reading from pipe: %s
sk: Chyba pri čítaní z rúry: %s

en: Error reported after abort.
sk: Chyba hlásená po prerušení.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
sk: Chyba počas zatvárania súboru:
    %s
    Dáta mohli, ale nemuseli byť zapísané

en: Error writing to pipe: %s
sk: Chyba pri zapisovaní do rúry: %s

en: Esc key mode
sk: Režim klávesu Esc

en: Esperanto
sk: esperanto

en: Event system already initialized
sk: Systém udalostí už bol inicializovaný

en: Event system not initialized
sk: Systém udalostí nebol inicializovaný

en: Exclamation mark
sk: Výkričník

en: Executable &first
sk: N&ajprv spustiteľné

en: Existing filename (filename symlink will point to):
sk: Existujúci názov súboru (názov symb. odkazu odkazuje na):

en: Existing:
sk: Existujúci:

en: Ext2lib error
sk: Chyba ext2lib

en: Extension file edit
sk: Upraviť príponu názvu súboru

en: External command
sk: Externý príkaz

en: External panelize
sk: Panelizovať externým príkazom

en: F&ull 8 bits input
sk: P&lný 8-bitový vstup

en: FATAL: not a directory:
sk: CHYBA: nie je adresár:

en: FT&P link...
sk: &Pripojenie FTP...

en: FTP anonymous password:
sk: Heslo anonymného FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
sk: Čas. interval vyr. pamäte adresára FTP (sek):

en: FTP to machine
sk: Pripojiť pomocou FTP

en: FTP: Account required for user %s
sk: FTP: Požaduje sa účet používateľa %s

en: FTP: Password required for %s
sk: FTP: %s vyžaduje heslo

en: Failed to initialize event system
sk: Nepodarilo sa inicializovať systém udalostí

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
sk: Nepodarilo sa prečítať dáta zo štand. výstupu procesu potomka:
    %s

en: Failed to run:
    %s
sk: Spustenie zlyhalo:
    %s

en: False:
sk: Nepravda:

en: Faroese
sk: faerčina

en: File
sk: Súbor

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
sk: Súbor „%s“ sa už upravuje.
    Používateľ: %s
    ID procesu: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
sk: Súbor „%s“ je príliš veľký.
    Otvoriť ho napriek tomu?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
sk: Súbor %s nevlastní root ani vy alebo nie je zapisovateľný pre ostatných.
    Ak ho použijete, môže to kompromitovať vašu bezpečnosť

en: File %s was modified.
    Save before close?
sk: Súbor %s sa zmenil.
    Uložiť pred zatvorením?

en: File &types
sk: &Typy súborov

en: File exists
sk: Súbor existuje

en: File extension handlers:
sk: Obsluhy rozšírení súborov:

en: File has hard-links. Detach before saving?
sk: Súbor má pevné odkazy. Odpojiť pred uložením?

en: File highlight
sk: Zvýraznenie súboru

en: File listin&g
sk: &Výpis súborov

en: File locked
sk: Súbor zamknutý

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: File operations
sk: Operácie so súbormi

en: File was modified. Save with exit?
sk: Súbor bol zmenený. Uložiť pri ukončení?

en: File(s) was modified. Save with exit?
sk: Zmenil(i) sa súbor(y). Uložiť pri ukončení?

en: File: %s
sk: Súbor: %s

en: FileOperation|Copy
sk: FileOperation|Kopírovať

en: FileOperation|Delete
sk: FileOperation|Zmazať

en: FileOperation|Move
sk: FileOperation|Presunúť

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Files processed: %zu
sk: Spracovaných súborov: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
sk: Spracovaných súborov: %zu/%zu

en: Files tagged, want to cd?
sk: Súbory označené, chcete cd?

en: Filesystem: %s
sk: Súborový systém: %s

en: Fill tabs with &spaces
sk: Naplniť tabulátor &medzerami

en: Filter command and arguments:
sk: Príkaz filtra a jeho argumenty:

en: Filtered view
sk: Filtrované zobrazenie

en: Find *.orig after patching
sk: Nájsť *.orig po záplatovaní

en: Find File
sk: Nájsť súbor

en: Find File: "%s"
sk: Vyhľadať súbor: "%s"

en: Find File: "%s". Content: "%s"
sk: Vyľadať súbor: "%s". Obsahuje: "%s"

en: Find SUID and SGID programs
sk: Nájsť programy SUID a SGID

en: Find rejects after patching
sk: Nájsť súbory po záplatovaní

en: Finished
sk: Skončené

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
sk[0]: Ukončené (Ignorovaný %zu adresár)
sk[1]: Ukončené (Ignorované %zu adresáre)
sk[2]: Ukončené (Ignorovaných %zu adresárov)
sk[3]: Ukončené (Ignorovaných %zu adresárov)

en: Fir&st hit
sk: Prvý vý&skyt

en: Flag
sk: Označ

en: Follow &links
sk: Nas&ledovať odkazy

en: For&mat
sk: For&mát

en: For&ward to declaration
sk: &Vpred na deklaráciu

en: Forces xterm features
sk: Vynúti funkcie xterm

en: Format error on file Extensions File
sk: Chyba formátu súboru prípon

en: Found: %lu
sk: Nájdené: %lu

en: Free nodes:
sk: Voľných uzlov:

en: Free space: %s/%s (%d%%)
sk: Voľné miesto: %s/%s (%d%%)

en: French
sk: francúzština

en: Function key 1
sk: Funkčný klá. 1

en: Function key 10
sk: Funkčný klá. 10

en: Function key 11
sk: Funkčný klá. 11

en: Function key 12
sk: Funkčný klá. 12

en: Function key 13
sk: Funkčný klá. 13

en: Function key 14
sk: Funkčný klá. 14

en: Function key 15
sk: Funkčný klá. 15

en: Function key 16
sk: Funkčný klá. 16

en: Function key 17
sk: Funkčný klá. 17

en: Function key 18
sk: Funkčný klá. 18

en: Function key 19
sk: Funkčný klá. 19

en: Function key 2
sk: Funkčný klá. 2

en: Function key 20
sk: Funkčný klá. 20

en: Function key 21
sk: Funkčný klá. 21

en: Function key 22
sk: Funkčný klá. 22

en: Function key 23
sk: Funkčný klá. 23

en: Function key 24
sk: Funkčný klá. 24

en: Function key 3
sk: Funkčný klá. 3

en: Function key 4
sk: Funkčný klá. 4

en: Function key 5
sk: Funkčný klá. 5

en: Function key 6
sk: Funkčný klá. 6

en: Function key 7
sk: Funkčný klá. 7

en: Function key 8
sk: Funkčný klá. 8

en: Function key 9
sk: Funkčný klá. 9

en: German
sk: nemčina

en: Getting file
sk: Získava sa súbor

en: Go to matching &bracket
sk: Prejsť na zodpovedajúcu &zátvorku

en: Goto
sk: Prejsť na

en: Goto line
sk: Prejsť na riadok

en: Goto line (left)
sk: Prejsť na riadok (vľavo)

en: Goto line (right)
sk: Prejsť na riadok (vpravo)

en: Great than
sk: Väčší ako

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
sk: Výborne! Máte kompletnú terminálovú databázu!
    Všetky vaše klávesy pracujú správne.

en: Greek
sk: gréčtina

en: Grepping in %s
sk: Hľadá sa v obsahu %s

en: Group
sk: Skupina

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
sk: Skupina „%s“ nie je prázdna.
    Chcete ju odstrániť?

en: Group name
sk: Meno skupiny

en: Group name:
sk: Meno skupiny:

en: H&intbar visible
sk: V&iditeľný panel tipov

en: He&xadecimal
sk: He&xadecimálne

en: He&xadecimal offset
sk: Ofset v š&estnástkovej súst.

en: Help
sk: Pomoc

en: Help file format error
sk: Chyba formátu súboru Pomocníka

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
sk: Chyba hexa vzorky na pozícií %d:
    %s.

en: Highlighting groups file edit
sk: Úprava súboru zvýrazňovacích skupín

en: History
sk: História

en: Home directory path is not absolute
sk: Cesta do domovského adresára nie je absolútna

en: Home directory:
sk: Domovský adresár:

en: Home on keypad
sk: Home na klávesnici

en: Hotlist Load
sk: Načítanie hotlistu

en: Ignore &all
sk: Ignorovať &všetky

en: Ignore &space change
sk: I&gnorovať zmenu medzier

en: Ignore all &whitespace
sk: Ig&norovať všetky netlač. znaky

en: Ignore tab &expansion
sk: Ignorovať nahradzovani&e tabulátora

en: In se&lection
sk: &Vo výbere

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
sk: Bol získaný neúplný súbor. Ponechať ho?

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
sk: Nekonzistentné pevné odkazy
    %s
    v archíve cpio
    %s

en: Inconsistent tar archive
sk: Poškodený archív .tar

en: Information
sk: Informácie

en: Input / display codepage:
sk: Vstupná/zobrazovacia znaková sada:

en: Insert &date/time
sk: Vložiť &dátum/čas

en: Insert &literal...
sk: V&ložiť znak...

en: Insert file
sk: Vložiť súbor

en: Insert literal
sk: Vložiť literál

en: Insert on keypad
sk: Insert na kláves.

en: Internal bug: Double start of link area
sk: Interná chyba: Dvojitý začiatok oblasti odkazu

en: Internal error:
sk: Vnútorná chyba:

en: Invalid character
sk: Neplatný znak

en: Invalid source pattern '%s'
sk: Neplatný zdrojový vzor „%s“

en: Invalid token number %d
sk: Chybné číslo tokenu %d

en: Invalid value
sk: Neplatná hodnota

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
sk: Vyzerá to, že všetky vaše klávesy už
    pracujú dobre. To je skvelé.

en: Italian
sk: taliančina

en: L&ynx-like motion
sk: Pohyb štýlom L&ynxu

en: Label for "%s":
sk: Označenie pre „%s“:

en: Language
sk: Jazyk

en: Launches the file viewer on a file
sk: Spustí prehliadač súborov na súbore

en: Layout
sk: Rozmiestnenie

en: Learn &keys...
sk: Učenie &kláves...

en: Learn keys
sk: Učenie klávesov

en: Left arrow
sk: Šípka vľavo

en: Left arrow keypad
sk: Ľava šípka na kláv.

en: Left brace
sk: Ľavá zložená zátvorka

en: Left bracket
sk: Ľavá hranatá zátvorka

en: Left parenthesis
sk: Ľavá zátvorka

en: Less than
sk: Menší ako

en: Link
sk: Okaz

en: Link %s to:
sk: Odkazovať %s na:

en: Links:      %d
sk: Odkazy: %d

en: Listing format
sk: Formát výpisu

en: Load
sk: Načítať

en: Load definitions of key bindings from specified file
sk: Načítať definície klávesových skratiek z určeného súboru

en: Load file
sk: Načítať súbor

en: Load syntax file
sk: Načítať súbor so syntaxou

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Loading: %3d%%
sk: Načítava sa: %3d%%

en: Location:   %Xh:%Xh
sk: Umiestnenie: %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
sk: Zapisovať protokol dialógu ftp do súboru

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
sk: MC nedokázal zapísať súbor %s,
    vaše staré položky hotlistu neboli zmazané

en: Ma&rk moves down
sk: &Označenie presúva dolu

en: Macro not deleted
sk: Makro nebolo zmazané

en: Mail
sk: Pošta

en: Main options
sk: Hlavné možnosti

en: Malformed regular expression
sk: Chybný regulárny výraz

en: Mark &all
sk: Označiť &všetko

en: Memory exhausted!
sk: Došla pamäť!

en: Menu edit
sk: Upraviť menu

en: Mi&x all files
sk: &Miešať všetky súbory

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
sk: Midnight Commander sa vypína.
    Uložiť zmenený súbor %s?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
sk: Midnight Commander sa vypína.
    Uložiť zmenené súbory?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
sk: Midnight Commander sa vypína.
    Uložiť zmenený súbor?

en: Minus
sk: Mínus

en: Misspelled
sk: Preklep

en: Mkdi&r autoname
sk: Automatické premenovanie mkdi&r

en: Mo&ve
sk: &Presunúť

en: Mode:       %s (%04o)
sk: Režim: %s (%04o)

en: Modified git files
sk: Zmenené súbory git

en: Modified:   %s
sk: Zmena: %s

en: More parsing errors will be ignored.
sk: Ďalšie chyby spracovania budú ignorované.

en: Move "%s" directory to:
sk: Presúva sa adresár „%s“ do:

en: Moving %s
sk: Presúva sa %s

en: Name
sk: Meno

en: Name of new group:
sk: Názov novej skupiny:

en: Name:
sk: Názov:

en: Navigation
sk: Navigácia

en: New     :
sk: Nový:

en: New &entry
sk: Nový &záznam

en: New &group
sk: Nová &skupina

en: New hotlist entry
sk: Nová položka hotlistu

en: New hotlist group
sk: Nová skupina hotlistov

en: No arguments given to the viewer.
sk: Prehliadaču neboli odovzdané žiadne argumenty.

en: No node information
sk: Žiadne informácie o uzle

en: No space information
sk: Žiadne informácie o mieste

en: No suitable entries found in %s
sk: V %s neboli nájdené žiadne vhodné položky

en: No&rmal
sk: No&rmálne

en: NoName
sk: BezNázvu

en: Non&e
sk: Žiadn&e

en: Norwegian
sk: nórčina

en: Not implemented yet
sk: Zatiaľ neimplementované

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
sk: Počet tokenov určených na nahradenie nezodpovedá počtu nájdených tokenov

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
sk: Číslo mimo rozsah (treba jeden bajt, 0 <= n <= 0xFF,  šestnástkovo)

en: Number sign #
sk: Krížik

en: On dum&b terminals
sk: Na &hlúpych termináloch

en: Open files
sk: Otvoriť súbory

en: Other 8 bit
sk: Iné 8-bitové

en: Other command
sk: Další príkaz

en: Other options
sk: Ďalšie voľby

en: Output lines:
sk: Riadky výstupu:

en: Overwrite all files?
sk: Prepísať všetky súbory?

en: Overwrite this file?
sk: Prepísať tento súbor?

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner name
sk: Meno vlastníka

en: Owner name:
sk: Meno vlastníka:

en: Owner:      %s/%s
sk: Vlastník: %s/%s

en: Pa&ge scrolling
sk: &Posúvanie stránky

en: Pa&ste from clipfile
sk: &Vložiť z výstrižku

en: Page Down keypad
sk: Page Down na kláves.

en: Page Up keypad
sk: Page Up na kláves.

en: Pane&lize
sk: Pane&lizovať

en: Panel options
sk: Možnosti panelu

en: Panel split
sk: Rozdelenie panelov

en: Paneli&ze
sk: Paneli&zovať

en: Panelize
sk: Panelizovať

en: Panels:
sk: Panely:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste output of external command
sk: Vložiť výstup externého príkazu

en: Pause after run
sk: Pozastaviť po vykonaní

en: Pe&rcents
sk: Pe&rcentá

en: Percent sign
sk: Percento

en: Permission
sk: Práva

en: Permissions (octal):
sk: Oprávnenia (osmičkové):

en: Pers&istent selection
sk: &Trvalý výber

en: Pipe
sk: Rúra

en: Pipe failed
sk: Pipe zlyhalo

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
sk: Prosím stlačte %s
    a potom čakajte, kým toto hlásenie zmizne.
    
    Potom ho stlačte znova, aby ste videli, či sa
    vedľa jeho tlačidla objaví Áno.
    
    Ak chcete skončiť, stlačte jedenkrát kláves Esc
    a taktiež počkajte.

en: Polish
sk: poľština

en: Portuguese
sk: portugalčina

en: Premature end of cpio archive
    %s
sk: Predčasný koniec archívu cpio
    %s

en: Preserve &attributes
sk: Zachovať &atribúty

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
sk: Stlačte všetky tu uvedené klávesy. Následne skontrolujte, ktoré
    klávesy nie sú označené ako OK. Stlačte medzerník na chýbajúcich
    klávesoch alebo kliknite myšou, aby ste ich definovali. Posúvajte sa pomocou Tab.

en: Press any key to continue...
sk: Pokračujte stlačením ľubovoľného klávesu...

en: Press any key:
sk: Stačte ľubovoľný kláves:

en: Press macro hotkey:
sk: Stlačte kláv. skratku makra:

en: Press the macro's new hotkey:
sk: Stlačte novú kláv. skratku makra:

en: Prime
sk: Stupeň

en: Print configure options
sk: Vypísať konfiguráciu

en: Print data directory
sk: Adresár tlačových dát

en: Print extended info about used data directories
sk: Vypísať rozšírené info a používaných dátových adresároch

en: Print last working directory to specified file
sk: Tlačiť posledný pracovný adresár do zadaného súboru

en: Profile root directory:
sk: Koreňový adresár profilu:

en: Question mark
sk: Otáznik

en: Quick cd
sk: Rýchly cd

en: Quick search
sk: Rýchle hľadanie

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Quotation mark
sk: Úvodzovka

en: Re&gular expression
sk: Re&gulárny výraz

en: Re&verse files only
sk: Iba in&vertovať súbory

en: Reading failed
sk: Chyba čítania

en: Record/Repeat &actions
sk: Z&aznamenať/opakovať operácie

en: Reget failed, about to overwrite file
sk: Znovuzískanie zlyhalo, chystá sa prepísanie súboru

en: Regular expression error
sk: Chyba regulárneho výrazu

en: Relative symlin&k
sk: Relatívny sym. od&kaz

en: Repeat last commands
sk: Opakovať posledné príkazy

en: Repeat times:
sk: Opakovať koľkokrát:

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace with:
sk: Nahradiť textom:

en: Request to run in color mode
sk: Požiadavky spúšťať vo farebnom režime

en: Requests to run in black and white
sk: Požiadavky spúšťať v čiernobielom režime

en: Resets soft keys on HP terminals
sk: Resetuje mäkké klávesy na termináloch HP

en: Resolving symlink...
sk: Prekladá sa symb. odkaz...

en: Right arrow
sk: Šípka vpravo

en: Right arrow keypad
sk: Pravá šípka na kláv.

en: Right brace
sk: Pravá zložená zátvorka

en: Right bracket
sk: Pravá hranatá zátvorka

en: Right parenthesis
sk: Pravá zátvorka

en: Romanian
sk: rumunčina

en: Rotating d&ash
sk: Otáčajúca sa palička

en: Run sort
sk: Spustiť zoradenie

en: Running
sk: Beží

en: Russian
sk: ruština

en: S&et marked
sk: N&astaviť označ.

en: S&hell link...
sk: Pripojenie s&hell...

en: S&hell patterns
sk: Vzory s&hellu

en: S&ingle press
sk: Jed&iné stlačenie

en: S&kip
sk: Pres&kočiť

en: S&kip hidden
sk: Pres&kočiť skryté

en: S&maller
sk: &Menší

en: S&pell check
sk: Kontrola &pravopisu

en: S&uspend
sk: Ods&unúť

en: S&wap panels
sk: &Vymeniť panely

en: S&yntax file
sk: Súbor so s&yntaxou

en: SFTP to machine
sk: Pripojiť pomocou SFTP

en: SUB-DIR
sk: POD-ADR

en: Sa&fe delete
sk: &Bezpečné zmazanie

en: Safe overwrite
sk: Bezpečné prepísanie

en: Save &as...
sk: Uložiť &ako...

en: Save &mode...
sk: Reži&m ukladania...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: Save block
sk: Uložiť blo

en: Save file
sk: Uložiť súbor

en: Save file &position
sk: Uložiť &polohu v súbore

en: Save macro
sk: Uložiť makro

en: Screen lis&t
sk: Zoznam& obrazoviek

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
sk: Veľkosť obrazovky %dx%d nie je podporovaná.
    Skontrolujte premennú prostredia TERM.

en: Screens
sk: Obrazovky

en: Sea&rch for content
sk: &Hľadať obsah

en: Search
sk: Hľadať

en: Search &again
sk: Hľ&Adať znova

en: Search done
sk: Hľadanie ukončené

en: Search is disabled
sk: Hľadanie je vypnuté

en: Search string not found
sk: Hľadaný znak nebol nájdený

en: Searching
sk: Hľadá sa

en: Searching %s
sk: Hľadanie %s

en: Searching %s: %3d%%
sk: Hľadá sa %s: %3d%%

en: Select
sk: Vybrať

en: Select &group
sk: Vybrať &skup.

en: Select compare method:
sk: Vyberte metódu porovnania:

en: Select language
sk: Vybrať jazyk

en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Set &all
sk: N&astaviť všetko

en: Set &groups
sk: Nastaviť &skup.

en: Set &users
sk: Nastaviť &použ.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
sk: Ak váš terminál proporuje True color, nastavte COLORTERM=truecolor.

en: Set expression for filtering filenames
sk: Nastaviť výraz na filtrovanie názvov súborov

en: Setup
sk: Nastavenie

en: Setup saved to %s
sk: Nastavenie uložené do %s

en: Shell link to machine
sk: Pripojiť pomocou shellu

en: Show &backup files
sk: Zo&brazovať záložné súbory

en: Show &hidden files
sk: Zobrazovať &skryté súbory

en: Show directory s&izes
sk: Zobraz&iť veľkosť adresárov

en: Show mc with specified skin
sk: Zobraziť mc s uvedenou témou vzhľadu

en: Show mi&ni-status
sk: Zobrazovať mi&ni-status

en: Simple s&wap
sk: &Jednoduchá výmena

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size:       %s
sk: Veľkosť: %s

en: Ski&p all
sk: &Preskočiť všetky

en: Skin:
sk: Téma vzhľadu:

en: Skins
sk: Témy vzhľadu

en: Slash key
sk: Lomka

en: Slovak
sk: slovenčina

en: Sorry, I could not put the job in background
sk: Ľutujeme, nepodarilo sa presunúť úlohu do pozadia

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
sk: Ľutujeme, zatiaľ nedokážeme pracovať s autentifikovanými spojeniami.

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Sort block
sk: Zoradiť blok

en: Sort order
sk: Poradie triedenia

en: Sort returned non-zero: %s
sk: Sort vrátil nenulovú návr. hodnotu: %s

en: Source
sk: Zdroj

en: Source "%s" is not a directory
    %s
sk: Zdroj „%s“ nie je adresár
    %s

en: Space key
sk: Medzerník

en: Spanish
sk: španielčina

en: Specifies a color configuration
sk: Určuje farebnú konfiguráciu

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
sk: Štandardné farby:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray a white
    
    Rozšírené farby ak je dostupných 256 farieb:
       color16 až color255 alebo rgb000 až rgb555 a gray0 až gray23
    
    Atribúty:
       bold, italic, underline, reverse, blink; pridať ďalšie pomocou „+“

en: Start at:
sk: Začať na:

en: Starting linear transfer...
sk: Začína sa lineárny prenos...

en: Stopped
sk: Zastavený

en: Strip &trailing carriage return
sk: Ods&trániť znak CR na konci

en: Subgroup - press ENTER to see list
sk: Podskupina - stlačením ENTER zobrazíte zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Suggest
sk: Návrh

en: Swedish
sk: švédčina

en: Switch &panels on/off
sk: &Panely zap./vyp.

en: Symbolic link
sk: Symbolický odkaz

en: Symbolic link filename:
sk: Názov symbolického odkazu:

en: Symlink '%s' points to:
sk: Sym. odkaz „%s“ ukazuje na:

en: Synta&x highlighting
sk: Zvýraznenie synta&xe

en: Syntax &highlighting...
sk: &Zvýraznenie syntaxe...

en: Syntax file edit
sk: Upraviť súbor so syntaxou

en: System data
sk: Systémové dáta

en: Tab key
sk: Tabulátor

en: Tab spacing:
sk: Rozostupy tabulátora:

en: Tabulation
sk: Tabulácia

en: Target
sk: Cieľ

en: Teach me a key
sk: Nauč ma kláves

en: Temporary files will be created in %s
sk: Dočasné súbory budú vytvorené v %s

en: Temporary files will not be created
sk: Dočasné súbory nebudú vytvorené

en: Terminal options
sk: Možnosti terminálu

en: The %%var macro has no default
sk: Makro %%var nemá predvoľbu

en: The %%var macro has no variable
sk: Makro %%var nemá premennú

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
sk: Commander nedokáže prejsť do adresára, v ktorom
    subshell tvrdí, že sa nachádzate. Možno ste zmazali
    aktuálny adresár alebo ste si pridelili ďalšie
    oprávnenia k prístupu príkazom „su“?

en: The Midnight Commander
sk: Midnight Commander

en: The TERM environment variable is unset!
sk: Premenná prostredia TERM nie je nastavená!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
sk: Súbor bol medzitým zmenený. Uložiť napriek tomu?

en: The file you are saving does not end with a newline.
sk: Súbor, ktorý ukladáte, nekončí znakom nového riadka.

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
sk: Formát súboru %smc.ext sa vo verzii 3.0 zmenil. Mali by ste si ho buď skopírovať z %smc.ext alebo použiť tento súbor ako príklad na jeho vytvorenie.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
sk: Formát súboru %smc.ext sa vo verzii 3.0 zmenil. Zdá sa, že inštalácia zlyhala. Prosím, stiahnite si novú kópiu z balíka Midnight Commander.

en: The shell is already running a command
sk: Shell už vykonáva príkaz

en: The shell is still active. Quit anyway?
sk: Shell je ešte aktívny. Ukončiť napriek tomu?

en: This function is not implemented
sk: Táto funkcia nie je implementovaná

en: Time: %s
sk: Čas: %s

en: Time: %s %s
sk: Čas: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
sk: Čas: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
sk: Čas: %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
sk: Časový interval uvoľnenia VFS (sek):

en: Timeout:
sk: Časový limit:

en: To
sk: Komu

en: To run on slow terminals
sk: Na spúšťanie na pomalých termináloch

en: To&ggle mark
sk: Pr&epnúť znač.

en: Toggle s&yntax highlighting
sk: Prepnúť zvýrazňovanie s&yntaxe

en: Top level group
sk: Skupina najvyššej úrovne

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
sk: Pokúsi sa použiť staré sledovanie myši zvýraznením

en: Tries to use termcap instead of terminfo
sk: Pokúsi sa použiť termcap namiesto terminfo

en: True color not supported in this slang version.
sk: Režim True color nie je podpora v tejto verzii slang.

en: True color not supported with ncurses.
sk: Režim True color nie je v ncurses podporovaný.

en: True:
sk: Pravda:

en: Two files are needed to compare
sk: Porovnanie vyžaduje dva súbory

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
sk: Dva súbory sú potrebné pre vyvolanie prehliadača rozdielov.

en: Type &writer wrap
sk: Zalamovanie písacieho stroja

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
sk: Napísaním „exit“ sa vrátite do aplikácie Midnight Commander

en: Type:       %s
sk: Typ: %s

en: U&nselect group
sk: Zruš&iť výber skup.

en: UP--DIR
sk: O-ADR-VYŠŠIE

en: Ukrainian
sk: ukrajinčina

en: Unable to create event '%s'!
sk: Nepodarilo sa vytvoriť udalosť „%s“!

en: Unable to create group '%s' for events!
sk: Nepodarilo sa vytvoriť skupinu „%s“ pre udalosti!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sk: Nepodarilo sa načítať tému vzhľadu „%s“.
    Bola načítaná predvolená téma

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sk: Nepodarilo sa spracovať tému vzhľadu „%s“.
    Bola načítaná predvolená téma

en: Unable to save setup to %s
sk: Nemožno uložiť nastavenie do %s

en: Unable to save to file
sk: Nemožno uložiť do súboru

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
sk: Nie je možné používať tému vzhľadu „%s“ s podporou
    256 farieb na termináli, ktorý nemá 256 farieb.
    Bol načítaný predvolený vzhľad

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
sk: Nemožno použiť schému  '%s'  s podporou true color:
    %s
    Bola načitaná základná schéma

en: Undelete files on an ext2 file system
sk: Obnoviť zmazané súbory na súborovom systéme ext2

en: Underline
sk: Podčiarknutie

en: Understrike
sk: Podčiarknutie

en: Unexpected EOF on archive file
sk: Neočakávaný koniec archívneho súboru

en: Unexpected end of file
    %s
sk: Neočakávaný koniec súboru
    %s

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
sk: Neočakávaná chyba v select() pri čítaní dát z procesu potomka:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
sk: Neočakávaná chyba vo waitpid():
    %s

en: Unknown error in child
sk: Neznáma chyba procesu potomka

en: Unknown tag on display format:
sk: Neznáma značka vo formáte zobrazenia:

en: Unmar&k
sk: O&dznačiť

en: Unmatched quotes character
sk: Nepárny počet úvodzoviek

en: Unselect
sk: Zrušiť výber

en: Up arrow
sk: Šípka hore

en: Up arrow keypad
sk: Šípka hore na kláv.

en: Use &passive mode
sk: Použiť &pasívny režim

en: Use SI si&ze units
sk: Používať &SI jednotky veľkosti

en: Use internal edi&t
sk: Používať interný edi&tor

en: Use internal vie&w
sk: &Používať interný prehliadač

en: Use panel sort mo&de
sk: &Používať režim zoraďovania panelu

en: Use passive mode over pro&xy
sk: Použiť pasívny režim pri pro&xy

en: Use stickchars to draw
sk: Použiť na kreslenie čiarovú grafiku

en: User &mini status
sk: Používateľ. &mini status

en: User data
sk: Používateľské údaje

en: User menu
sk: Používateľské menu

en: User name
sk: Meno používateľa

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
sk: Používateľom dodaný formát vyzerá byť neplatný, vraciam sa k predvolenému.

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
sk: Použitie voľby rýchleho načítania nemusí reflektovať
    presnú obsah adresára. V tomto prípade budete musieť
    vykonať manuálne načítanie adresára. Podrobnosti
    nájdete na manuálovej stránke.

en: VFS plugins and scripts:
sk: Zásuvné moduly VFS a skripty:

en: Vie&w file...
sk: Zo&braziť súbor...

en: View file
sk: Zobraziť súbor

en: View:
sk: Zobraziť:

en: Viewed/edited files hi&story
sk: Zobrazená/zmenená hi&stória súborov

en: Virtual File System Setting
sk: Nastavenie virtuálneho súborového systému (VFS)

en: Virtual File Systems:
sk: Virtuálne súborové systémy:

en: Visible &tabs
sk: Viditeľné &tabulátory

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
sk: Čaká sa pred opakovaným pokusom... %d (Ctrl-G zruší)

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning -- ignoring file
sk: Upozornenie -- ignoruje sa súbor

en: Warning: Cannot change to %s.
sk: Upozornenie: Nedá sa zmeniť adresár na %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
sk: Upozornenie: Neplatný príznak %c v %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
sk: Upozornenie: neplatný riadok v %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
sk: Upozornenie: nie je možné nahrať zoznam znakových sád

en: Warning: cannot open %s directory
sk: Upozornenie: nepodarilo sa otvoriť adresár %s

en: Welsh
sk: waleština

en: Which extension file you want to edit?
sk: Ktorý súbor definície rozšírení chcete upraviť?

en: Which highlighting file you want to edit?
sk: Ktorý súbor definície zvýrazňovania chcete upraviť?

en: Which menu file do you want to edit?
sk: Ktorú súbor menu chcete upraviť?

en: Which syntax file you want to edit?
sk: Ktorý súbor so syntaxou chcete upraviť?

en: Wil&dcard search
sk: &Hľadanie so zástupnými znakmi

en: Word wrap line length:
sk: Dĺžka riadka pre zalamovanie:

en: Wrap mode
sk: Zalamovanie riadkov

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
sk[0]: Máte už %zu otvorenú obrazovku. Aj tak odísť?
sk[1]: Máte už %zu otvorené obrazovky. Aj tak odísť?
sk[2]: Máte už %zu otvorených obrazoviek. Aj tak odísť?
sk[3]: Máte už %zu otvorených obrazoviek. Aj tak odísť?

en: You have entered "%s"
sk: Zadali ste „%s“

en: You have to chdir to extract files first
sk: Na rozbalenie súborov musíte najskôr zmeniť adresár

en: You must first highlight a block of text
sk: Musíte zvýrazniť blok textu

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
sk: Váš terminál asi nepodporuje ani 256 farieb.

en: [NoName]
sk: [BezNázvu]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
sk: [tento_adresár] [adresár_v_druhom_paneli]

en: columns
sk: stĺpce

en: directories
sk: adresáre

en: directory
sk: adresár

en: e&xecute/search by owner
sk: &spustenie/prehľadanie vlastníkom

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
sk: upraviť sym. odkaz, nemožno odstrániť %s: %s

en: edit symlink: %s
sk: upraviť sym. odkaz: %s

en: execu&te/search by group
sk: spus&tenie/prehľadanie skupinou

en: execute/searc&h by others
sk: spustenie/pre&hľadanie ostatnými

en: file
sk: súbor

en: files
sk: súbory

en: files/directories
sk: súbory/adresáre

en: fish: Disconnecting from %s
sk: fish: Odpája sa z %s

en: fish: Getting host info...
sk: fish: Získavajú sa informácie o hostiteľovi

en: fish: Handshaking version...
sk: fish: Dohaduje sa verzia...

en: fish: Local read failed, sending zeros
sk: fish: Miestne čítanie zlyhalo, posielajú sa nuly

en: fish: Password is required for %s
sk: fish: %s vyžaduje heslo

en: fish: Reading directory %s...
sk: fish: Načítava sa adresár %s...

en: fish: Sending initial line...
sk: fish: Posiela sa inicializačný riadok...

en: fish: Sending password...
sk: fish: Posiela sa heslo...

en: fish: Waiting for initial line...
sk: fish: Čaká sa na inicializačný riadok...

en: fish: store %s: sending command...
sk: fish: store %s: posiela sa príkaz...

en: fish: storing file
sk: fish: ukladá sa súbor

en: ftpfs: CWD failed.
sk: ftpfs: CWD zlyhalo.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
sk: ftpfs: Odpája sa z %s

en: ftpfs: Invalid host name.
sk: ftpfs: Neplatné meno hostiteľa.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
sk: ftpfs: Nesprávne prihlásenie sa používateľa %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
sk: ftpfs: Číta sa adresár FTP %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
sk: ftpfs: chyba zrušenia: %s

en: ftpfs: abort failed
sk: ftpfs: zrušenie zlyhalo

en: ftpfs: aborting transfer.
sk: ftpfs: prerušuje sa prenos.

en: ftpfs: connection interrupted by user
sk: ftpfs: pripojenie prerušené používateľom

en: ftpfs: connection to server failed: %s
sk: ftpfs: pripojenie k serveru neúspešné: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
sk: ftpfs: nepodarilo sa vytvoriť socket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
sk: ftpfs: nepodarilo sa nastaviť pasívny režim

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
sk: ftpfs: nepodarilo sa preložiť symbolický odkaz

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
sk: ftpfs: chyba; niet kam sa vrátiť

en: ftpfs: invalid address family
sk: ftpfs: neplatná rodina adries

en: ftpfs: logged in
sk: ftpfs: prihlásený

en: ftpfs: making connection to %s
sk: ftpfs: pripája sa na %s

en: ftpfs: sending login name
sk: ftpfs: posiela sa prihlasovacie meno

en: ftpfs: sending user account
sk: ftpfs: posiela sa používateľský účet

en: ftpfs: sending user password
sk: ftpfs: posiela sa heslo používateľa

en: ftpfs: storing file
sk: ftpfs: ukladám súbor

en: group
sk: skupina

en: link: %s
sk: odkaz: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
sk: mail -s <predmet> -c <kópia> <komu>

en: no more memory while reallocating array
sk: došla pamäť počas realokácie poľa

en: non-local vfs
sk: nie je lokálny vfs

en: not enough memory
sk: nedostatok pamäte

en: other
sk: ostatní

en: owner
sk: vlast.

en: rea&d by group
sk: číta&nie skupinou

en: read &by others
sk: čítanie &ostatnými

en: set &group ID on execution
sk: nastaviť ID &skupiny pri spustení

en: set &user ID on execution
sk: nastaviť ID po&užívateľa pri spustení

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
sk: sftp: (Ctrl-G preruší) Výpis... %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
sk: sftp: Zadajte heslo pre %s

en: sftp: Enter password for %s
sk: sftp: Zadajte heslo pre %s

en: sftp: Invalid host name.
sk: sftp: Neplatný názov počítača.

en: sftp: Listing done.
sk: sftp: Výpis - hotovo.

en: sftp: No file handler data present for reading file
sk: sftp: Na čítanie súboru nie sú prítomné dáta obsluhy súboru

en: sftp: Passphrase is empty.
sk: sftp: Heslo je prázdne.

en: sftp: Password is empty.
sk: sftp: Heslo je prázdne.

en: sftp: Unable to get current user name.
sk: sftp: nepodarilo sa získať meno aktuálneho používateľa.

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
sk: sftp: vyskytla sa chyba počas čítania %s: %s

en: sftp: connection interrupted by user
sk: sftp: používateľ prerušil spojenie

en: sftp: connection to server failed: %s
sk: sftp: spojenie so serverom zlyhalo: %s

en: sftp: making connection to %s
sk: sftp: vytváranie spojenia s %s

en: sftp: socket error: %s
sk: sftp: chyba soketu: %s

en: symlink: %s
sk: sym. odkaz: %s

en: to:
sk: k:

en: undelfs: error
sk: undelfs: chyba

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
sk: undelfs: načítavajú sa informácie o odstránených súboroch %d inodes

en: undelfs: reading block bitmap...
sk: undelfs: číta sa bitová mapa blokov...

en: undelfs: reading inode bitmap...
sk: undelfs: číta sa bitová mapa inode...

en: vfs_info is not fs!
sk: vfs_info nie je súborový systém!

en: while allocating block buffer
sk: počas alokovania bloku buffera

en: while calling ext2_block_iterate %d
sk: počas volania ext2_block_iterate %d

en: while doing inode scan %d
sk: počas hľadania inode %d

en: while iterating over blocks
sk: počas iterovania po blokoch

en: while starting inode scan %d
sk: počas spúšťania hľadania inode %d

en: wr&ite by others
sk: zap&isovanie ostatnými

en: write by grou&p
sk: zapisovanie sku&pinou

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
sk: súbor ~/.netrc nemá správne prístupové práva
    Odstráňte heslo alebo zmeňte práva
